Oficiální zpravodajská média

Martin Fendrych rozebral Zemanův projev v OSN. Dočtete se tam vše, co byste od něj čekali
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych poslouchal Miloše Zemana, když český prezident mluvil od řečnického pultíku na půdě OSN. Závěr, k němuž Fendrych na konci prezidentova projevu dospěl, je jasný a stručný. Na mezinárodní scéně má Zeman nulový význam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Evropané taky znásilňují, nejen imigranti, slyšíme často. Německá policejní statistika v tom dělá jasno
Deník Süddeutsche Zeitung se vložil do debaty o migrantech a zveřejnil statistiky, které ukazují nárůst podezřelých z řad migrantů v oblasti sexuálně motivovaných zločinů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
A už se rejpe. Sál tleskal Zemanovi ve stoje, čeští novináři zase sypou smetí
Prezident Miloš Zeman v New Yorku pronesl během dvaceti čtyř hodin dva zásadní projevy. Jeden při přebírání ceny Bojovník za pravdu od organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Fund, druhý pak před Valným shromážděním OSN. Lidové noviny věnovaly prezidentovi obsáhlý prostor, ve kterém jeho vystoupení ale spíše zpochybňovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Že si někdo nakradl a jiný to nestihl či neuměl, je přirozené.“ Slavný umělec, známý z TV, o „komouších“ a dnešku
ROZHOVOR „Lidé, kteří se neválejí a pracují, by neměli žít v bídě nebo skoro v bídě,“ říká režisér Jiří Adamec v souvislosti s pracovními podmínkami u nás, které mimo jiné popsala ve svých reportážích novinářka Saša Uhlová. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o dnešní době i o tom, jak bylo před rokem 1989. „Lépe nebylo, bylo jinak!“ říká o předlistopadové době známý režisér. Prozradil i, jak je to s prací v Americe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš premiérem, i když bude ve vazbě. Poslanec Foldyna komentuje Zemanovo rozhodnutí
Jaroslav Foldyna (ČSSD) patří mezi dlouhodobé podporovatele Miloše Zemana a je přesvědčený, že by měl být ve volbách sociální demokracií podporován. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, zhodnotil také změnu vedení strany. Rozebrali jsme řadu programových priorit strany včetně reformy daňového systému, a neopomněli jsme ani otázku těžby lithia v Krušných horách či řadu dalších palčivých problémů kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přece tu nechcete Divoký západ! Důchodkyně „odkráglovala“ zloděje a strhla se mela. Třeba Marek Benda...
REPORTÁŽ „V této republice musí být právo hájit svůj život a majetek za každou cenu všemi prostředky, a ne aby se na vše montovala ta stupidní přiměřená obrana,“ konstatovali na sociálních sítích lidé v souvislosti s případem ostravské seniorky, která měla zabít recidivistu v sebeobraně. Naopak právníci a také mnozí policisté by zákony v těchto případech neměnili. „Krajní nouze se dá dobře prokázat a já bych současnou legislativu neupravoval. Pokud by došlo k výraznému ‚změkčení‘, mohli by pak i rozkmotření sousedé po sobě střílet jen proto, že vstoupili na pozemek toho druhého,“ uvedl někdejší velitel městské policie a nynější poslanec Bronislav Schwarz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová: Zastupitelé Ústí nad Labem zrušili poplatek za odpad
Poplatek za svoz, zpracování a likvidaci odpadu se ve městě od příštího roku platit nebude. Rozhodlo o tom zastupitelstvo města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta vzdává hold Rodu Laverovi
Česká pošta při příležitosti prvního ročníku Laver Cupu, který se koná tento víkend v Praze, představuje ve středu 20. září příležitostnou poštovní dopisnici, spíše známou pod označením korespondenční lístek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jedna větší… než druhá. Podstatné jméno si doplňte
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti a povinné předškolní vzdělávání
Novela školského zákona zavedla od září 2017 povinné předškolní vzdělávání. Rodiče musí povinně zapsat své dítě k předškolnímu vzdělávání v mateřských školách a musí i omlouvat jeho nepřítomnost jako na základce. Je to ta správná cesta, aby se vzdělání přiblížilo i dětem ze sociálně slabších rodin? Piráti si myslí, že nikoliv!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Nezatracujme (ještě) Aun Schan Su Ťij
Muslimští Rohingyové nejsou beránci, rozhodně ne všichni. I politicky korektní Wikipedie se zmiňuje o krvavém incidentu, který vyvolala tlupa Rohingyů, když znásilnila a zavraždila budhistickou ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: V bytě převrácené věci, v posteli kámen, v ložnicích kamery, výhrůžky vraždou od BIS...
Zasláno Sobotkovi, Babišovi, Bělobrádkovi, osobně řídí bisáky, holedbají se „politickou odpovědností“, tak se ptám, co udělali aby zastavili svinstvo v silové organizaci, za které zodpovídají, ale už vidím že odpověď nepřichází, že poctivá ani nepřijde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Piráti a Zelení chtějí zdanit roboty
Začátkem 19. století probíhalo ve Velké Británii hnutí ludditů. Byli to dělníci, kteří příčinu své bídy spatřovali v zavádění strojů a proto je rozbíjeli. Hnutí ludditů dosáhlo vrcholu povstáním v Notthinghamu v letech 1811 – 1818. A také v Čechách se část dělníků ve 40. letech 19. století v průmyslových centrech v Praze, Brně a Liberci pustila do rozbíjení strojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Jak Severní Korea k atomu přišla
V záplavě zpráv o pokrocích, které Severní Korea v posledních týdnech a měsících dosahuje v rozšíření svého arzenálu atomových zbraní, jsem nikde nenarazil na informaci o tom, jak vlastně tato zaostalá, válkami a okupacemi zpustošená postsovětská země přišla na kloub tajemství výroby atomové pumy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vítejte v časech první republiky
S respektem k vinařské tradici pořádá městská část Praha 2 ve dnech 22. a 23. září 2017, tedy mezi svátky sv. Ludmily a patrona vinařů sv. Václava, Vinobraní na Grébovce. V pátek 22. září proběhne „zahřívací kolo“ na náměstí Míru, hlavní část oslav pak o den později v Grébovce. Začíná se po oba dny ve 14:00 a program potrvá až do večerních hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Havel byl příliš slušný, komunisti se báli jen 14 dní. Petr Uhl prosazoval komunismus ještě tvrdší, než byl
ROZHOVOR „Nebylo dobré, že se nedostatečně minulý režim pojmenoval. Neukázaly se všechny hrůzné aspekty systému. Aby se odtajnily. Nebyl ani náznak nějakého Norimberského procesu, aby se exponenti bývalého režimu, kteří se provinili, nějakým způsobem potrestali. Oni se báli tak čtrnáct dní,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odbojář, bývalý disident a důstojník BIS, dnes spolumajitel továrny Vladimír Hučín. K dnešní situaci na Blízkém východě i jinde uvádí: „Totalitní praktiky v těchto státech jsme podporovali i my. Dodávkami semtexu, zbraní speciálních ráží, zvláštní konstrukce. Cvičili jsme mnohdy zabijáky. Tohle sémě zla jsme pomohli zasít.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, je třeba změnit vzdělávací systém
Největší brzdou české ekonomiky a konkurenceschopnosti tuzemských firem je nedostatek kvalifikované pracovní síly a z dlouhodobého hlediska je nezbytné změnit systém vzdělávání. Shodli se na tom politici s odborníky na v pořadí již osmé předvolební diskuzi, tentokrát na téma pracovního trhu, pořádané Hospodářskou komorou ČR. Bez dostatku kvalifikovaných lidí se Česká republika neobejde i s ohledem na rostoucí nároky spojené s předpokládaným nástupem digitalizace českého hospodářství. Je nutné dokonalejší zapojení studentů do praxe a zejména přiblížení učňovského školství systému duálního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dohledový úřad zahájil správní řízení s ANO kvůli Babišově knize
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí zahájil správní řízení s hnutím ANO. Důvodem je kniha předsedy hnutí Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím, která podle úřadu nebyla náležitě označena povinnou informací o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom dnes server iRozhlas.cz. Hnutí ANO se tak mohlo dopustit přestupku, za což mu hrozí pokuta až 100 000 korun. Zahájení správního řízení potvrdil serveru mluvčí ANO Vladimír Vořechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To je sranda: Paroubek se zastal Romů, zatímco jeho exparťák inženýr Benda nyní spojenec Vandase...
Dříve to bývali parťáci. A dnes? Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek se zastal Romů na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, zatímco Petr Benda, jenž je nyní lídrem kandidátky DSSS s podporou Národních socialistů pro volby do Poslanecké sněmovny, zaslal ParlamentnímListům.cz trochu jiný komentář k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mladá dívka z Vídně odešla od rodiny. Její bratr ji ubodal k smrti. Rodina pocházela z...
Ve Vídni vyšetřují další kriminální případ, který potvrzuje vysokou zločinnost mezi afghánskými migranty. Tentokrát nejde o více méně již tradiční znásilnění, ale o vraždu. Patrně o vraždu ze cti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kopal (SPD): Šabatové navzdory
muslimské šátky, havlistka Šabatová, fašizující pojetí lidských práv, indoktrinace českého školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přece tu nechcete Divoký západ! Důchodkyně zabila zloděje a strhla se mela. Třeba Marek Benda...
REPORTÁŽ „V této republice musí být právo hájit svůj život a majetek za každou cenu všemi prostředky, a ne aby se na vše montovala ta stupidní přiměřená obrana,“ konstatovali na sociálních sítích lidé v souvislosti s případem ostravské seniorky, která měla zabít recidivistu v sebeobraně. Naopak právníci a také mnozí policisté by zákony v těchto případech neměnili. „Krajní nouze se dá dobře prokázat a já bych současnou legislativu neupravoval. Pokud by došlo k výraznému ‚změkčení‘, mohli by pak i rozkmotření sousedé po sobě střílet jen proto, že vstoupili na pozemek toho druhého,“ uvedl někdejší velitel městské policie a nynější poslanec Bronislav Schwarz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Budil: Zeman? Vzpoura venkova. Je tu ANO, SPD a KSČM a proti nim všichni, včetně médií. „Alláh neexistuje“, ať podepíší migranti, tím bychom jim pomohli
ROZHOVOR Doba politiků-rétorů minula. Jejich mluva je technokratická a frázovitá a mnohdy ústí do nekonzistentního blábolu. Snad proto je současná česká, moravská a slezská kotlina bez velkých tribunů lidu a předvolebních setkání. U prezidentských voleb pozorujeme rozhořčení a frustraci z přehlížení politických a mediálních elit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří světově uznávaný profesor Ivo Budil o tom, kde se vlastně vzal onen tak často proklamovaný populismus a rozebírá důvody pravděpodobného vítězství Angely Merkelové v nadcházejících německých volbách. Ve vztahu modernity a islámu pro mnohé jistě překvapivě tvrdí, že právě takzvaná „demokratizace“ severní Afriky a Blízkého a Středního východu odstraněním tamních vůdců proces modernizace těchto společností tragicky zkomplikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Koncept bezpečnostní strategie České republiky
Koncepce Bezpečnostní strategie ČR byla pro ANS / ČSNS vypracována Agenturou Exanpro. Obdobně kvalitní koncept v naší zemi neexistuje, a proto tuto strategii zveřejňuji, aby byla dostupná všem. Strategie je publikována též na www.aliancens.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Konec vlády škůdců a lhářů v ČR by neměl být odkládán
Výnosná koryta, úplatky, korupce a celoživotní snaha vysávat pracující občany je asi hrubý popis stávajících politiků. Převlékání kabátů a změna barev, které politici hájí, je jen vyjádřením jejich zisků. Hlavně mít moc a prachy!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ďábelské poselství Miloše Zemana. Bez obalu řekl, co si myslí o plánech Donalda Trumpa. Mnohé to asi překvapí
Prezidentův program v New Yorku končí. Po setkání s českými novináři a debatě s krajany v České národní budově Miloš Zeman míří na letiště. Novinářům Zeman zhodnotil průběh své cesty a uvedl, že ho ruský prezident Putin pozval do Soči. Zkritizoval také Donalda Trumpa za část jeho projevu v OSN. Trump prý některé země hodnotil jako učitel své žáky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Vyhraná bitva, ale válka teprve začíná
V úterý 19. 9. 2017 dopoledne nabyl právní moci rozsudek Městského soudu v Praze. A toto datum, samotný rozsudek i jeho zdůvodnění by si měli pamatovat všichni. Protože tento moment je přelomový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Luboš Zálom: Skauti se začali věnovat děsivé kratochvíli. Ještěže se toho nedožil Foglar
Pod pojmem skaut už si dnes nesmíme představit chlapce, o nichž jsme si četli v románech Jaroslava Foglara. Dnešní skaut začíná být spíše než cokoliv jiného etalonem nadšeného levicového aktivisty. Tak to alespoň vyznívá z aktivit Skautského institutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chytili dva turisty a vrazili jim transparent. Naše Mutti, spojuje nás jako klidný Dunaj. My imigranti podporujeme CDU, dá nám občanství. Sledovali jsme kampaň Merkelové a nestačili zírat
REPORTÁŽ Německá společnost se rozděluje a štěpí. Mladí versus důchodci. Posiluje levice, Antifa terorizuje nejen AfD a komunisté jsou vůči tomu téměř lhostejní. Byli jsme na předvolebních mítincích kancléřky Merkelové. Exkurze do dvou světů ve dvou městech. Zářící, šťastní, optimističtí, dobře oblečení Němci vesměs středního věku. Azylanti do nebe velebící velkou „Mutti“. A na druhé straně důchodci stěžující si na malé penze, horší zdravotní péči, přehlížení od mocných. A organizace, třeba jako Greenpeace, upozorňující na neřešené ekologické problémy. Potlesk proti pískání. Sociální demokraté Martina Schulze jsou prý téměř pohřbeni. Alternativa pro Německo (AfD) možná bude i druhá. I němečtí komunisté zdvihají hlavy. Jeden národ, jeden stát to dnes již určitě není, byť jsou o tom lidé přesvědčováni na každém kroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný se omluvil firmám, které zničila finanční správa. Jejího šéfa ale odvolávat nebude
Ministr financí z hnutí ANO Ivan Pilný se omluvil firmám, které jemu podřízená finanční správa neoprávněně poškodila, nebo dokonce zničila zajišťovacími příkazy. K odvolání šéfa finanční správy však zatím nevidí důvod. Janečka chrání služební zákon, který mimo jiné říká i to, že ministr financí nemůže o vyhazovu ředitele finanční správy rozhodovat sám. Pilný na to upozornil opozici, která požaduje hlavu ředitele Janečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Platil jsem si za své bezpečí, tvrdil u soudu Ďuričko. Komu? Vězeňské službě rozhodně ne
Tento čtvrtek proběhne v Karviné soud, který bude rozhodovat o podmínečném propuštění Bohumíra Ďurička z výkonu trestu. O jeho propuštění se jednalo již v dubnu letošního roku, ale rozhodnutí nepadlo. Soud si tehdy vyžádal nové znalecké posudky z oblasti psychiatrie a klinické psychologie. Právě u tohoto soudu Ďuričko, řekl, že musí za své bezpečí ve věznici platit. Neuvedl však komu, zdali vězeňské službě, nebo někomu jinému. Právě na základě těchto slov podal advokát rodiny Kočkových Vlastimil Rampula na Ďuričku trestní oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lepší než Kazma! Video divokých koní má přes čtyři miliony zhlédnutí, překonává i většinu českých youtuberů
Popularita divokých koní z Milovic na internetu roste. Video Koně z Exmooru zachraňují české stepi má na youtube již přes 4,3 milionu zhlédnutí. Snímek milovického dokumentaristy Jaroslava Kolčavy tak překonal i jedno z nejsledovanějších videí letošního roku, Prostřeno! Odhalení největšího televizního skandálu v Česku, které v rámci pořadu One Man Show natočil populární český moderátor a internetový bavič Kazma. To má nyní přes 3,8 milionu zhlédnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Gorazd Stokin: Alzheimerovu chorobu se naučíme léčit, až pochopíme, jak vzniká
Gorazd B. Stokin, neurolog a neurovědec, zaměřující se na výzkum Alzheimerovy choroby, zejména jejího raného stádia. Snaží se zjistit, proč Alzheimerovou chorobou trpíme, a proč tato nemoc souvisí se stárnutím. Podle předního světového neurologa budeme umět Alzheimerovu chorobu léčit tehdy, až pochopíme, jak vzniká. A to se zatím vědcům nedaří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je ČSSD opravdu nahnědlá?
Ve včerejších Hospodářských novinách, které se dlouhá léta zcela nekriticky chovaly jako tiskový orgán Zdeňka Bakaly k premiéru Sobotkovi, se rozebírá v článku Petra Honzejka „Nahnědlé lístky na oranžové růži ČSSD“. Nevhodný výrok jednoho funkcionáře ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Benda (NÁR.SOC.): Host do domu...
Jsme rádi, že žijeme v zemi, jež má bohatou historii a tradice. Každý z nás je na svou vlast hrdý. Učíme své děti úctě k hodnotám, dodržování zákonů a pravidel. Jsme pohostinní a tolerantní. V současné době je však třeba dávat dobrý pozor na takzvané hosty v podobě migrantů, kteří chtějí vše, nejeví známky pokory ani touhu pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Růst německé ekonomiky nepolevuje
Nejvýznamnější událostí tohoto týdne je nepochybně zasedání amerického Fedu, od kterého se očekává představení úrokového výhledu na další roky. Zda se naplní očekávání trhu, že Fed nebude s růstem úrokových sazeb nijak pospíchat a soustředí se na kvantitativní utahování, nebo zda skutečně bude chtít centrální banka jít po dosavadní linii návratu k novému dlouhodobému normálu (viz zahraniční forex).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Mezinárodní kongres v Litomyšli nabídl novinky v léčbě úrazů
Méně zatěžující výkony, rychlejší rekonvalescence, dřívější návrat k pracovním a sportovním aktivitám. To jsou benefity, které pacientům nabízejí artroskopické operační metody. A právě na ně byl zaměřen významný mezinárodní kongres Arthrex Days 2017, který se konal 14. a 15. září na zámku v Litomyšli. Nesl podtitul „Nové trendy v artroskopii“ a věnoval se novinkám v ošetření kolenního, ramenního, kyčelního kloubu a v chirurgii nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Švec (PRO JČ): Veřejná podpora ve výši dvě stě tisíc eur je již zcela vyčerpána
Organizace zřizovaná Jihočeským krajem má první elektromobil. Vozidlo značky Nissan Leaf v pořizovací ceně sedm set tisíc korun je plně ekologické a nezatěžuje životní prostředí hlukem a emisemi. Správa a údržba silnic Jihočeského kraje na něj proto získala dotaci od Státního fondu životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Rasisty trestat, nesmějí si říkat, co chtějí! Míšení je obohacení. Našli jsme stránku z učebnice pro vaše děti
Internetem se šíří úryvek z učebnice pro žáky základních škol. Vzhledem k tomu, jak je text formulován a vybaven obrázky, je patrně určen pro děti na prvním stupni. Spolu s textem se šíří informace, že má jít o učebnici pro čtvrtou třídu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Organizační výbor rozhodl, zasedání Senátu začne 11. října
10. schůze Senátu začne ve středu 11. října v 9:00. Termín stanovil Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SVS: Chalupářské vepřové maso obsahovalo kousky plastové fólie
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) zjistili na základě laboratorního vyšetření výrobku Chalupářské vepřové maso Delux, baleno ve skle, hmotnost 300 g, země původu Polsko, DMT 3. 6. 2020, odebraného v distribučním skladu v Praze 4, že jedno balení výrobku obsahovalo nežádoucí příměs, a to kousek plastové fólie světle modré barvy o velikosti cca 12 mm. Potravina není bezpečná dle čl. 14 bodu 1 Nařízení č. 178/2002.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Schulz: Merkelová se nevyjadřuje k problémům, čehož zneužívá AfD k šíření strachu. Vedení Alternativy jsou rasisté
Šéf německé SPD a někdejší předseda Evropského parlamentu Martin Schulz poskytl rozhovor magazínu Spiegel. Nezvykle kriticky se v něm vymezuje vůči kancléřce Angele Merkelové a ještě více vůči Alternativě pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zob, zob, Zoban!!! Operka pro děti v Národním divadle moravskoslezském
Opera Národního divadla moravskoslezského uvede v rámci dramaturgické linie Opera dětem hodinovou operku Edvarda Schiffauera a Ivana Binara Zob, zob, Zoban!!! Inscenace bude doplněna interaktivním workshopem, který připravuje Ateliér pro děti a mládež při NDM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamurovi fanoušci ve studiu TV Barrandov fyzicky napadli našeho člověka! oznámil volební manažer KDU-ČSL
Na nevychovanost fanoušků Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury si postěžoval na svém twitterovém účtu volební manažer KDU-ČSL Václav Pláteník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Odsouzený zločinec Tomáš Pitr: Babiš by Česko řídil lépe než Sobotka
Podnikatel Tomáš Pitr v obsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že s Andrejem Babišem, šéfem hnutí ANO, se mu obchodovalo dobře. „Zemi by vedl lépe než Sobotka,“ podotkl také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Národy, probuďte se! Volám po svobodě národů. USA nebudou vnucovat svůj styl života, oznámil Donald J. Trump v OSN. Reakce na projev jsou brutální
Typický trumpismus, hodnotila většina mainstreamových médií vystoupení prezidenta Donalda Trumpa před Valným shromážděním OSN. Některá ještě dodala, že prezident i na největším světovém fóru mluvil především ke svým fanouškům z amerického venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal z rukou Daniela Hermana pan Giorgio Ursini Ursic
Ministr kultury v Nostickém paláci ocenil medailí Artis Bohemiae Amicis celoživotní zásluhy o rozvoj a šíření dobrého jména české divadelní kultury pana Giorgia Ursiniho Ursice z Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Před sto deseti lety se narodil (i) „Bob Hurikán“
Peterků je hodně a Josefů Peterků bylo také dost. Jen jedinému však kamarádi říkali Bohumil a čtenáři Bob. Bobu Hurikánovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hidžábnice a výhra ředitelky? Omyl. Budeme ještě čumět, obává se právník a ukazuje na Rychetského
Právník Tomáš Tyl se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze somálské studentky, jež se rozhodla žalovat pražskou střední zdravotnickou školu kvůli tomu, že jí nebyla umožněna studia v hidžábu. Neuspěla – škola se jí nemusí ani omluvit, ani finančně odškodňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SMO: V polovině obcí chybí lékaři. Problémem jsou i sociální služby
Až polovina obcí v České republice se potýká nebo v brzké době bude potýkat s nedostatkem lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ostrá výměna v Duelu: Herman připomněl Okamurovi, co mu prý v minulosti sám prozradil. Ten vybuchl: Vy lžete!
Jsou v Česku spotřebitelé dostatečně chráněni? Předseda SPD Tomio Okamura má za to, že vůbec ne, a viní z toho současnou koaliční vládu ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Tato vláda totálně selhala, opakoval Okamura znovu a znovu v pořadu Duel Jaromíra Soukupa – Speciál. Předseda Svobodných Petr Mach si ještě přisadil. Když ani politici nechtěli číst o rizicích Lisabonské smlouvy EU, jak mohou chtít po občanech, aby důkladně četli všechny obchodní smlouvy. Pak začala debata nabírat na obrátkách...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Regionální den železnice v Zastávce u Brna
O tomto víkendu vyvrcholí zářijové oslavy svátku železničářů. Národní den železnice se bude konat v sobotu 23. září v Bohumíně, kde České dráhy představí historické unikáty i nejmodernější soupravy – včetně nově zrenovované jednotky SC Pendolino. Zároveň ovšem proběhnou oslavy i v regionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jitka Albrechtová: Tady velím já - občan
Jaké plány má možná budoucí prezidentka s Českou republikou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Taxikáři, rozbij Uber!
Pražští taxikáři chtějí vyhlásit generální stávku proti Uberu. To je podobně dobrý nápad, jako kdyby Regio jet vyhlásil generální stávku proti Flixbusu, nebo McDonald proti KFC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pražští taxikáři žádají urychlené řešení situace se společností Uber
Prohlášení Sdružení pražských provozovatelů TAXIslužby, z. s., a stanovisko Ministerstva Dopravy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Taxikáři chtějí jednat s Krnáčovou a ministry. Uber by se podle nich měl výrazně omezit
Sdružení taxislužeb vyzvalo zástupce ministerstev, policie, pražskou primátorku a brněnského primátora k jednání o službě Uber. Vyplývá to z prohlášení, které rozeslalo Sdružení pražských provozovatelů TAXIslužby (SPPT). Účelem schůzky, která se má podle taxikářů uskutečnit do konce týdne, má být omezení služeb firmy Uber, kterou taxikáři považují za protiprávní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Sliby, přetvářka, DOST
SPD (nikoli německá sociální demokracie, ale česká strana Okamurova) šalamounsky vyjevila, s kým je ochotna po parlamentních volbách kooperovat: „Spolupracovat jsme ochotní s každou stranou, která podpoří náš program posílení demokracie v naší zemi a vymahatelné spravedlnosti pro každého občana“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC dokončila opravu nádraží ve Štěpánově
SŽDC dnes slavnostně ukončila opravu nádraží ve Štěpánově. Součástí stavby byla i úprava nevyužívaných prostor nebo čekárny pro cestující. Kompletní opravou prošlo také zastřešení budovy a změnilo se i původní značení stanice. SŽDC vynaložila do opravných prací 3,3 milionu korun. Státní organizace připravuje jen v Olomouckém kraji v následujících pěti letech revitalizace či opravy téměř padesátky nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rovnost neznamená výsady! To platí pro muslimy, Romy i ostatní
Rozhodnutí soudu ve věci muslimského šátku přineslo důležitý precedent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump v OSN, Írán a rodící se multipolární svět
Situace kolem Íránu v mnohém napoví o tom, do jaké míry je už Teherán integrován do eurasijského prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fantazírování pana Jelínka. Doktor Skála se dobře baví, co o něm politolog vybájil
Místopředseda Ústředního výboru KSČM Josef Skála se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k článku politologa Lukáše Jelínka, který byl uveřejněn v Právu. Ten podle něj fantazíroval v článku „Zasáhne do hry KSČM, nebo ODS?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SMO: Podpora státu a změna systému vzdělávání - návod, jak řešit krizii ve zdravotnictví a v sociálních službách
Prognóza pro Českou republiku na léta 2020 - 2025 je neúprosná, 20 % zdravotních služeb budou zajišťovat lékaři ve věku nad 65 let. Pokud nedojde k systémové změně. Nůžky v systému zdravotní péče se víc a víc rozevírají. Na jednu stranu existují špičková pracoviště, na druhé straně místa, kde cesta k lékaři nebo do lékárny trvá půl dne. Čekací doby na specializovaných pracovištích jsou přitom ještě daleko delší. I to zaznělo na semináři „Zabraňme vylidňování území, aneb jak zajistit dostupnost zdravotních a sociálních služeb“, který uspořádal pobočný spolek Svazu měst a obcí ČR a výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu. Situaci je třeba řešit ve spolupráci všech složek, které s ní mají co do činění. Kritický stav je na venkově i ve městech. A týká se také sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se nám zásadně vyjádřil k Donaldu Trumpovi. A toto nehezkého nám řekl o Sobotkovi a Chovancovi…
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k projevu Donalda Trumpa v OSN a při té příležitosti zkritizoval i premiéra Bohuslava Sobotku a ministra vnitra Milana Chovance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Saša Uhlová: Nechci zpět socialismus. Moji rodiče byli proti minulému režimu, ale nikdy nebyli pravicoví. To není můj problém, to se nedědí
Novinářka Saša Uhlová se svěřila se svými příběhy, které prožila poté, co se nechala najmout do pěti různých nekvalifikovaných zaměstnání s minimální mzdou, i Pavlu Štruncovi na serveru Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Nedělá si kraj ze seniorů srandu?
Myšlenka Senior Pasů, které mají občanům nad 55 let přinést řadu slev a výhod v Karlovarském kraji je jistě chvályhodná, bohužel realita je úplně jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tři manželky, šestnáct dětí, tři byty za téměř 40 milionů korun. O rodinu ze Sýrie se ve Švédsku královsky postarali
Švédsko je dlouhodobě známé svým značně liberálním postojem k přistěhovalecké politice. Jak dokazuje aktuální případ ze Stockholmu, migranti si v této zemi skutečně žijí jako králové. Bohužel často na úkor švédských daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Já na bráchu, brácha na mě
Zdražuje se nám kdeco. Nejvíc to odnesly domácnosti, které se nemohou bez denního nákupu potravin v žádném případě obejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavlovský (DSSS): Budoucnost národa je v sázce
Naše země, naše pravidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Uzavírají se seznamy zahraničních Čechů pro volby poslanců
České zastupitelské úřady v cizině by už měly mít přehled o tom, kteří ze zahraničních Čechů by si chtěli letos v říjnu vybírat poslance. Dneškem končí termín, do kdy ambasády musí uzavřít voličské seznamy. Odešlou je pak ministerstvu zahraničí, které je pak do konce září předá ministerstvu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sociálka mění informační systém. Co když to spadne, a zrovna před volbami, děsí se politici
České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ), která vyplácí důchody, nemocenské či mateřské, skončí na konci roku smlouva na fungování informačního systému. Do té doby musí pořídit a zprovoznit nové vybavení. Vyplácení penzí a dalších příspěvků ale není ohroženo. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl náměstek ministerstva práce Petr Hejduk, který je pověřen řízením správy. Poslanci se obávají toho, že by systém výplaty penzí mohl zkolabovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vansa (Piráti): Piráti a robotizace
Piráti nechtějí zdanit roboty, jde o zavádějící titulek MF Dnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další správní budovu ze dřeva postavily Lesy ČR v Hořicích v Podkrkonoší
V nové budově Lesní správy Hořice převažuje coby stavební materiál dřevo. Podnik Lesy ČR tak postavil a vybavil za téměř 25 milionů korun bez DPH další správní budovu, ve které dřevo upřednostnil. Lesníci sídlí na nové adrese pod poutním kostelem svatého Gotharda od letošního srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura mi sám vykládal, že schválně šíří strach, pronesl v televizi Herman a vedle stojící předseda SPD vyskočil. Věc má pokračování
Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman odpověděl na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné se ještě jednou vrátil k Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov, kde došlo k ostré slovní potyčce právě mezi Hermanem a předsedou strany Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman navštívil vernisáž výstavy Baroko v českých zemích
V doprovodu staré barokní hudby souboru Canacolo Musicale byla včera za účasti ministra kultury Daniela Hermana slavnostně zahájena interaktivní výstava pro děti a dospělé s názvem Baroko v českých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nebezpečná odbočka na Doubravice dostane semafory
Z Doubravic se často nedá na hlavní silnici vedoucí ze Semtína do centra Pardubic odbočit. Tuto křižovatku hlavní silnice I/36 s vedlejší silnicí III/3239 proto budou nově řídit inteligentní semafory. Ty mají v tomto místě přispět k vyšší plynulosti provozu a především bezpečnosti. Stavba, kterou realizuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje, by měla být hotová do konce listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Na Rychnovsku se plánují dopravní stavby za tři miliardy korun
Třímiliardové investice se v následujících pěti letech dočká dopravní infrastruktura na Rychnovsku. Opravy a výstavby nových úseků silnic by měly pomoci přetíženým dopravním uzlům v okolí průmyslové zóny Solnice – Kvasiny. V sídle Královéhradeckého kraje o tom jednala dopravní komise pro rozšíření průmyslové zóny a zlepšení veřejné infrastruktury v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Obchodníci s deštěm, chodící po sněmovně. Ministr Chvojka odhalil jejich praktiky
Do středečního Interview ČT24 si moderátorka Zuzana Tvarůžková pozvala ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD). Zeptala se ho na možné změny ústavy. Na stole byl např. návrh, aby zákony nepředkládali jen poslanci, ale také občané. Chvojka se kromě tohoto nápadu vyjádřil také k „obchodníkům s deštěm“ chodícím po sněmovně, k podpoře hendikepovaných občanů a k monitoringu islámského práva šaría v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Kardioden nabídne konzultace zdravotního stavu a mnoho dalšího
Každoroční akce pořádána Interní kardiologickou kliniku Fakultní nemocnice Brno pro veřejnost, tzv. KARDIODEN, se letos uskuteční v neděli 24. září 2017 od 10.00 do 13.00 hodin. Veřejnost tak bude mít jedinečnou příležitost si projít některá specializovaná pracoviště kliniky, kde jim lékaři podají kompletní informace o zdravotnických službách, které poskytují včetně komentáře k případným vyšetřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Město Písek pokračuje v plánování rozvoje chytrých řešení
Společnost ČD - Telematika se podílí na plánování dalšího rozvoje konceptu Chytré město Písek. Jako svého partnera si pro tento projekt vybrala Technologické centrum Písek. Dohodu o spolupráci oznámili zástupci všech tří organizací dnes během konference CityCon 2017 věnované tématu Smart City.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otvírá v Ostravě výstavu, představující populární sport ragby
Národní muzeum ve spolupráci s Ostravským muzeem otevírá 26. září 2017, nejenom pro fanoušky ragby, novou putovní výstavu „Ragby. Hra síly, odvahy a bojovnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha promítne svou budoucnost v novém informačním centru
Od zítřka mohou Pražané navštívit CAMP, Centrum architektury a městského plánování. Nové městské infocentrum disponuje unikátní promítací technologií, která umožní ukázat budoucí podobu ulice v poměru 1:1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SMO: Varování pro samosprávy a občany z oblasti odpadového hospodářství
aneb Co zaznělo na setkání starostů obcí ORP Příbram
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Letadla Brno Dragon a Spirit of South Moravia budou létat po Evropě
Na brněnském letišti bylo včera slavnostně pokřtěno letadlo s logem Brno Dragon. S druhým letadlem, které ponese název Spirit of South Moravia, budou létat do celé Evropy a propagovat tak město Brno a Jihomoravský kraj. V rámci prvního letu do Mnichova letadlem Brno Dragon proběhla na místním letišti prezentace města a kraje pro zástupce podnikatelů, touroperátorů a novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senát: Občanská sdružení mohou podávat návrhy kandidátů na členy Rady ÚSTR
Organizační výbor Senátu rozhodl, že do 16. listopadu 2017 mohou občanská sdružení navrhovat členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti unijní regulaci zbraní se bude v Senátu projednávat veřejně. Už na začátku října
Kvůli petici proti unijní regulaci zbraní, kterou podle organizátorů podepsalo na 100 000 lidí, bude v senátu veřejné slyšení. Rozhodl o tom dnes senátní výbor pro petice a lidská práva. Termín slyšení stanovil na 5. října, ačkoli původně byl zvažován pozdější termín. Rozhodl se ale slyšení uspíšit kvůli tomu, aby předcházelo schvalování ústavní novely o posílení práv majitelů legálně držených zbraní. Horní komora by ji měla projednávat ve druhém říjnovém týdnu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Praha nedá 58 milionů dotaci na golf, tenis a motorky
Rada hlavního města Prahy dnes couvla ze svého původního záměru zaplatit 58 milionů korun za propagaci města na lukrativních sportovních akcích. Jednalo se o propagaci loga Prahy na tenisových šampionátech, jako je např. Davis Cup, FED Cup nebo Laver Cup, mistrovství světa na ploché dráze a některých golfových turnajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Osobnosti z celého světa přijedou do Prahy řešit budoucnost Kuby
V Praze proběhne konference „Naše kubánská otázka“ o současném vývoji a budoucnosti Kuby. Konference se zúčastní význačné osobnosti – například bývalý místopředseda Demokratické strany USA Marc S. Ellenbogen, americký politolog a ekonom Aldo Dell Ariccia či kongresman za stát New York Daniel B. Maffei. Z českých osobností se svými příspěvky vystoupí například Šimon Pánek (ředitel nadace Člověk v tísni) či Martin Palouš (ředitel Mezinárodní platformy pro lidská práva na Kubě). Akce se pořádá pod záštitou vicepremiéra Pavla Bělobrádka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Debata o imigraci očima redaktora Britských listů: Uspokojil jen Zelený, Pirát a chvilkami komunista
Publicista Daniel Veselý se na serveru Britské listy ptá, zda se stanou uprchlíci a migranti slaměnými panáky letošních voleb. K jeho dotazu jej přiměla diskuze v České televizi, kde odborní lídři hovořili o hrozbě terorismu a bezpečnostních rizicích souvisejících s migrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Účastníci posledního letošního kurzu s Tomášem Engem si užijí skutečné závody
Final Enge Academy Most je název posledního letošního kurzu sportovní jízdy pod vedením našeho nejlepšího jezdce novodobé historie a dosud jediného českého účastníka mistrovství světa F1 Tomáše Engeho. Uskuteční se v pátek 6. října v rámci závěrečného závodního víkendu letošní sezony mosteckého autodromu The Most Grand Finale/FIA European Touring Car Cup (ETCC). Účastníci kurzu mají jedinečnou možnost stát se součástí závodů, a užít si tak neopakovatelnou atmosféru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Díky dotaci dostane zelenou dvanáct projektů
Dotační program Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji s alokací tří milionů korun z krajského rozpočtu vyhlásil kraj letos v květnu. Žádost o finanční podporu na zajímavé projekty podalo celkem třináct zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Program německé stability zavání pohybem po šikmé ploše…
Těsně před německými parlamentními volbami předkládám čtenářům názory svého kamaráda Juraje Baláže, který žije a pracuje v Berlíně a je občanem Německa. Jsem hluboce přesvědčen, že vývoj v Německu bude mít pro naše příští osudy vetší význam než konání naší komediální loutkové scény na Hradčanech a zejména Malé Straně. Ostatně právě tam je třeba hledat lidi, kteří sní o ještě hlubším spojení naší země s Německem a překonání omylu národního obrození…Hodně pro to také dělají a jsou úspěšní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zemřel Bohuš Zoubek, bývalý ředitel Filharmonie Brno
Vyrovnáváme se se smutnou zprávou, že 18. září 2017 zemřel Bohuš Zoubek (16. 11. 1942), který v letech 1997 až 2006 stál v čele Filharmonie Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skončilo dědické řízení po Stanislavu Grossovi. A bulvár rozmazává, na co všechno si přijde vdova Šárka
Vdova po expremiérovi Stanislavu Grossovi Šárka má v uvozovkách o starost méně. Po dvou letech od smrti jejího manžela bylo totiž ukončeno dědické řízení. Píše o tom alespoň deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Recyklační víkend v Národním technickém muzeu
Národní technické muzeum získalo v uplynulých letech během Recyklačních víkendů, které už tradičně pořádá ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, mnoho zajímavých přírůstků do sbírky domácích spotřebičů a elektrotechniky. Letošní Recyklační víkend se uskuteční 22. – 24. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Hlavním tématem dne je měnověpolitické jednání Fedu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Brutální arogance moci USA a bordel, který ve světě způsobily. Czech Republic first. Toto nám o Trumpovi řekli Babiš, kníže, Doubrava či Okamura
ANKETA Prezident Spojených států amerických promluvil na zasedání Valného shromáždění OSN. Co si čeští politici myslí o jeho slovech, v nichž podporuje existenci národních států, vlastenectví a suverenity?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice zahájila provoz zrekonstruované chirurgie
Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Z pavilonu CH se přestěhovalo do zrekonstruovaného 2. a. 3. patra prostor pavilonu C. V uplynulých dvou letech tak byl v rámci stavebních prací v nemocnici postupně přestavěn téměř celý centrální pavilon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se zúčastní 4. ročníku oblíbeného Čtení ve vlaku
Daniel Herman bude číst ve čtvrtek 21. 9. v osobním vlaku č. 2539 z Prahy hlavního nádraží do Benešova, s pravidelným odjezdem ve 13:06 hodin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vyhlásil dalších pět nositelů titulu Stavba roku 2017
Titul Stavba roku Pardubického kraje 2017 si v sále Jana Kašpara převzalo pět dalších nositelů v jednotlivých kategoriích. Vyhrály rodinný dům v Žamberku, Dostavba piaristické koleje v Litomyšli, Administrativní a vývojové centrum pardubické firmy ERA, Revitalizace Tyršových sadů v Pardubicích a vyhlídka Milada na hradu Lichnice. Veřejnost v anketě na internetu nejčastěji hlasovala pro obecní kapli v Mladoňovicích – Deblově, která vznikla ze dvou nepotřebných trafostanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FAEI: Téma týdne - Česko má špičkovou rehabilitaci. Jak se k ní ale dostat?
Do rehabilitačních ústavů by měli lidé po úrazech a operacích nastupovat co nejdřív. V Česku je těch opravdu špičkových na výběr hned několik. Jenže kvůli jejich omezené kapacitě vůbec není jednoduché se tam dostat. Například na volné místo v Kladrubech je běžné několikaměsíční čekání. Tomuto problému se věnuje další díl seriálu TÉMA TÝDNE, který od pondělí do pátku přináší portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Ekonomika roste, poptávka po průmyslových nemovitostech převyšuje nabídku
Arete Invest, rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, začal zveřejňovat svou čtvrtletní analýzu trhu průmyslových a logistických nemovitostí v České republice. Ve druhém čtvrtletí se postavilo 205 tisíc m2 nových prostor, nově obsazeno ale bylo 245 tisíc m2, tedy o 40 tisíc m2 plochy více. Celkem je v zemi 6,68 milionu m2 průmyslových a logistických nemovitostí, volných je něco málo přes 4 % této plochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kupte si televizi. Na prodej je prý TV NOVA, zájem mají mít i Tvrdíkovi Číňané
Server Echo24.cz přináší informaci o dle jeho slov nejvýznamnější změně vlastníka na českém mediálním trhu. Podle všeho je totiž ke koupi největší komerční televize v zemi, TV Nova. Potvrdily to zainteresované zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Evropský týden mobility je příležitostí představit veřejnosti alternativní dopravu
Den bez aut, který je součástí kampaně Evropský týden mobility, už pošesté podpořili také zaměstnanci krajského úřadu, příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, městských úřadů Kopřivnice, Krnova, Opavy a Hlučína. Do práce tak dnes bez auta dorazilo okolo 700 lidí. Navzdory dešti přijeli hromadnou dopravou, na kolech, koloběžkách, přišli i pěšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Památník Hodonín u Kunštátu bude spravovat Muzeum romské kultury
Vláda schválila záměr převedení hospodaření s areálem Památníku Hodonín u Kunštátu z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského na Muzeum romské kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Sportovní benefity poskytuje svým zaměstnancům 70 procent firem
Sportovní aktivity nabízí jako zaměstnaneckou výhodu již více než dvě třetiny českých firem. Plně je hradí 32 procent zaměstnavatelů a 38 procent je určitou výší dotuje. Vyplývá to z průzkumu Aon Benefit Survey 2017 provedeném mezi 248 firmami z různých odvětví v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vysoká škola Karla Engliše chce otevřít další obory
Brněnská soukromá Vysoká škola Karla Engliše chce v příštím roce otevřít další obory například se zaměřením na hoteliérství a lázeňství, management a ekonomiku v zahraničním obchodě IT nebo mediální komunikaci. Plánuje i větší propojení s praxí prostřednictvím firem svých akcionářů Ladislava Chodáka, Ivo Valenty, investiční skupiny DRFG a Regionální hospodářské komory Brno. Zástupci školy to dnes sdělili novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Zbytečná maškaráda s nosorožčími rohy
V Zoo ve Dvoře Králové pálili nosorožčí rohy v milionové hodnotě. K čemu taková maškaráda vede? Pomůže to záchraně ohrožených nosorožců? Myslím si, že nikoliv a zoo by se měla věnovat jiným problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tady jsme doma my! Povinnosti neplní, ale pro výsady natahují ruce. Ano, mluvím o Romech. A muslimka se šátkem? Senátor se rozepsal
Soudce Městského soudu v Praze Jan Klášterka konstatoval, že se potvrzuje rozsudek soudu prvního stupně ve sporu, v němž se somálská žalobkyně domáhala omluvy a finanční satisfakce za údajnou diskriminaci. Ve zdůvodnění verdiktu zaznělo, že se ve skutečnosti dožadovala výsady, nikoli rovného přístupu ke všem. Ke kauze, kterou pečlivě sledují rovněž ParlamentníListy.cz, se vyjádřil také senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Miloš Zeman se setkal s Donaldem J. Trumpem, zde je FOTO
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém facebookovém profilu oficiální snímek prezidenta Miloše Zemana s hlavou Spojených států Donaldem J. Trumpem. Oba státníci se sešli na slavnostní recepci, kterou pořádá americký prezident při Valném shromáždění OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Motocyklový park městské policie obmění nové stroje
Rada hlavního města Prahy schválila vítěze veřejné zakázky, který městské policii dodá 44 nových služebních motocyklů pro výkon služby. Předpokládaná hodnota zakázky je 8 000 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu zámku v Rožmitálu pod Třemšínem
Otevřený dopis pro pana Marshalla a paní Mruškovičovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Všechno, co potřebujete vědět o záruční opravě
Chcete-li reklamovat zboží, je podle zákona vaším primárním nárokem bezplatná oprava. Mnohdy ale vada přetrvává, i když se prodejce tváří, že je reklamace už u konce. Jak má záruční oprava vypadat a co dělat, když nejste s nápravou spokojeni? Kdy můžete žádat vrácení peněz? A co když prodávající reklamovanou vadu odstraní, ale podaří se mu přitom poškodit zboží jiným způsobem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Soukromé vysoké školství na Moravě
Na Moravě není velký počet soukromých vysokých škol. Nejstarší soukromou školou na Moravě je Vysoká škola Karla Engliše v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na začátku filmu o Babišovi byla lež. Agrofert zveřejnil původní email od tvůrců Selského rozumu
Dokumentarista Vít Janeček se na jaře letošního roku obrátil na Agrofert, s tím, že by rád požádal o rozhovor nějakého kvalifikovaného zástupce koncertu pro svůj dokument. Přímo v mailu, který Agrofert zveřejnil, stojí, že by se mělo jednat o „dokumentární film o českém zemědělství po roce 1989, který připravují společně s Českou televizí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (2)
Neodpovím-li sám za sebe, kdo za mě odpoví? Ale odpovídám-li jen sám za sebe, jsem to ještě já? (Talmud, Pirkej Avot 6)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Temelínští technici rozšířili registr dárců kostní dřeně
Přesně 32 zaměstnanců elektrárny Temelín bylo nově zapsáno do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Ten aktuálně eviduje přes 70 tisíc lidí, kteří jsou připraveni při vyzvání podstoupit jeden ze dvou způsobů odběru kostní dřeně. Jen v ČR ročně onemocní leukémií několik set lidí. A pokud nepomůže chemoterapie, závisí jejich život na dobrovolnících, kteří prošli krevními testy při vstupu do registru a jsou připraveni darovat kostní dřeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podojili státy Evropy na dávkách, aby nám mohli zakroutit krkem. Příkladů jak hub po dešti. Děsivé shrnutí o muslimských zločincích
Džihádisté vyzývají k zavedení práva šaría a ovládnutí Evropy, a přitom od nenáviděných režimů čerpají až neuvěřitelně vysoké dávky. Jako příklad může posloužit švýcarský salafista, který mezi výpravami na sociálku nabádá spoluvěrce, aby se vyhýbali integraci do švýcarské společnosti, a řídí protesty proti tomu, aby byli muslimští zločinci souzeni podle švýcarských zákonů. Desítky takových příkladů ale existují napříč celou západní Evropou, od Švédska po Španělsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura odpověděl lidovcům, kteří naříkají, že je napadali lidé od SPD: Bylo to jinak. Hrubí byli oni a navíc...
Předseda SPD Tomio Okamura se ohradil proti slovům volebního manažera KDU-ČSL Václava Pláteníka, že okamurovci napadli při natáčení Duelu Jaromíra Soukupa – Speciál někoho z lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Nedovolíte se
Když o sobě napíše iphone na reklamní stránky: „Nejlepší a nejlevnější mobil, na světě“. Asi se podíváte na recenze a na cenu. Třicet tisíc vás asi zarazí, byť jste fandy té značky. Tušíte, že se dají sehnat levnější mobily, byť možná ne tak dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha představila Zelený zip pro Spořilov
Náměstek primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petr Dolínek a starostové MČ Prahy 4 Petr Štěpánek a MČ Prahy 11 Petr Jirava společně představili plány těžkého zakrytí Spořilovské spojky v rámci projektu Zelný zip pro Spořilov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Zemětřesení v Mexiku
Ve večerních hodinách dne 19. září 2017 zasáhlo centrální část Mexika silné zemětřesení o síle 7,1 Richterovy stupnice. Podle dostupných informací nefunguje elektrická a telefonní síť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: O víkendu se otevře veřejnosti Benešova vila v Sezimově Ústí
Poslední zářijový víkend bude pro veřejnost otevřena vila Hany a Edvarda Benešových. Jediná mimopražská rezidence předsedy vlády bude přístupná od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme další zbabělé útoky islámských teroristů v Evropě
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: České firmy využívají nové způsoby výběru zaměstnanců
Tuzemské firmy se stále více poohlížejí po nových způsobech, jak oslovit potenciální zaměstnance. Díky moderním technologiím je snadněji shání i v cizině a na pracovních podmínkách se s nimi domlouvají třeba pomocí videohovorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zvítězil ve sporu o 2,5 miliardy ohledně letadel Fischer Air
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvítězil v soudním sporu o 112 550 064 USD s příslušenstvím (cca 2,45 mld. Kč) se společností A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer GmbH & Co. KG za účasti Václava Fischera jako vedlejšího účastníka na straně žalobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Budeme vás věšet na lampách, vyhrožovali nám. Zdechovský promluvil o sporu s Okamurou
Lidé nám začali vyhrožovat, že nás budou věšet na sloupech veřejného osvětlení. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč museli podat trestní oznámení na šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist