Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Rosatom uzavřel kontrakt na výstavbu Centra jaderného výzkumu v Bolívii
19. září byl ve Vídni podepsán kontrakt mezi Bolivian Nuclear Energy Agency (ABEN) a společností State Specialized Design Institute (patří do ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) na výstavbu Centra jaderného výzkumu a technologií ve městě El Alto v Bolívii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Ištvanizace trestního řízení pokračuje
Ministr Pelikán svým výhrůžným krokem vůči soudkyni Králové završil proces ištvanizace trestního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Blíží se 28. říjen a už to začíná: Pane Nohavico, nepřebírejte od Zemana vyznamenání
Mikuláš Kroupa, jeden z tvůrců projektu „Příběhy 20. století,“ se v rozhovoru pro server Info.cz obrátil na písničkáře Jarka Nohavicu a požádal ho, aby odmítl převzít vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Vysvětlil také, proč by si ho Nohavica neměl převzít. Zeman podle Kroupy reprezentuje to špatné v české společnosti a dopouští se nemravností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Přečetli jsme Křečkovi, že chudí jsou blbci a mají se víc snažit. Toto následovalo
ROZHOVOR Že si občané nepřejí výjezdní doložky a cenzuru, neznamená, že by neoceňovali právo na práci, laciné bydlení a bezplatné zdravotnictví. Je to paradox, ale ochrana svobody a demokracie se neobejde bez omezení svobody a demokracie. Svoboda má pro nás význam, jen pokud budeme naživu, konstatuje zástupce ombudsmanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klaus ml. zaútočil na Chovancovo „dezinformační“ centrum: Lidé se bojí, ale...
„Já si normální svět představuji tak, že mě nebuzerují osoby, které dostanou jednou za čtyři roky politický mandát, ale nechají mne v klidu pracovat nebo i zaměstnávat lidi. Že mi nesedí za krkem a nechtějí po mně samá hlášení, která pak musím do úmoru vyplňovat,“ otevřel besedu v ostravském Knihcentru Václav Klaus mladší, nedávný ředitel pražského gymnázia i sítě soukromých škol PORG, který je nyní také jedním z favoritů ODS na pražských kandidátkách v blížících se parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Neomylná Merkelová
Během svého věčného kancléřství Angela Merkelová došla k přesvědčení, že je neomylná. Poprvé Němcům svojí nadpřirozenou schopnost zjevila při záchraně zkrachovaných bank v letech 2007 a 2008. Tehdy prohlásila, že její rozhodnutí zaplatit jejich dluhy je „bez alternativy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Marek Lanz: Velkoněmci v rakouské vládě = český národní zájem?
Na relativně těsnou prohru kandidáta strany Svobodných (FPÖ) Norberta Hofera ve druhém kole rakouských prezidentských voleb reagoval Václav Klaus v newsletteru IVK z června 2016 článkem „Rakouští Svobodní neprohráli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Mistr světa ve vrhání stínu
Bombastický projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN mířil hlavně domů. Války není třeba vést, ale mluvit se o nich musí, aby se tématu nezmocnili soupeři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Do konce srpna požádalo o azyl v Česku 974 cizinců
Za osm měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 974 cizinců, což bylo meziročně o 22 méně. Vyplývá to z aktuální zprávy, kterou zveřejnil odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Nejčastěji letos azyl chtěli získat občané Ukrajiny, jejichž žádosti tvořily zhruba třetinu z celkového počtu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: Světoví odborníci budou v Praze a Kroměříži diskutovat o historických zahradách
Po dvaceti letech se na pozvání Národního památkového ústavu do Česka vrací prestižní mezinárodní konference zahradních a krajinářských architektů Mezinárodní rady pro památky a sídla a Mezinárodní federace zahradních a krajinných architektů (ICOMOS/IFLA). Své příspěvky přednese od zítřka v Praze a v Kroměříži 21 předních odborníků na zahradní dědictví z dvanácti zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Podíl maďarských společností při výstavbě JE Paks II převýší 40 %
Maďarské společnosti se budou na projektu výstavby dvou nových bloků maďarské jaderné elektrárny Paks podílet více než 40 procenty, oznámila projektová společnost MVM Paks II. Uvedla to na svém webu s odkazem na Alexeje Lichačova, generálního ředitele ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, která elektrárnu postaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Budoucnost patří… Robotům! Nebo ne?
Na pozadí tak zásadního volebního tématu, jako je osm uprchlíků v České republice, se odehrávají i diskuse o dvou marginálních záležitostech: mzdách a robotizaci. První (zásadní) téma odvážně tepe celý zástup politiků a médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pražské městské části chtějí v příštím roce více peněz na obyvatele
Pražské městské části žádají po Magistrátu hlavního města Prahy více peněz. Částku chtějí navýšit na minimálně tři tisíce tři sta korun na obyvatele a maximální částku na šest tisíc korun na obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Božíčku. Emmanuel Macron začal naříkat, jak to má těžké
Vše nasvědčuje tomu, že „líbánky“ mezi francouzským prezidentem a domácími médii jsou definitivně u konce. Před prezidentskými volbami nejoblíbenější kandidát mainstreamových médií Macron je nyní s médii na ostří nože.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Pod záminkou rovnosti nelze žádat privilegia
Pokud tedy u nás rovnost před zákonem opravdu platí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi omezují spotřebu másla
Máslo je čím dál dražší, lidé tak omezují jeho spotřebu. S touto informací přišla dnes MF Dnes. Zároveň také uvedla, že zemědělci i mlékaři o ceně másla kolem 50 korun tvrdí, že je normální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přistěhovalec zavraždil svoji sestru. Jeho „kolega“ vyvraždil celou svoji rodinu. Vítejte v Rakousku
Rakouskem otřásají v posledních dnech dvě vraždy, jejichž pachatelé mají přistěhovalecké kořeny. V obou případech pracují vyšetřovatelé s variantou „vražda ze cti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ale vždyť jim lezete do ...! Tereza Spencerová doplňuje projev Donalda J. Trumpa, ale i Miloše Zemana
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Boj proti terorismu? „Nelze současně bojovat proti terorismu a lézt jejich sponzorům někam, aby ze svých petrodolarových zásob vedle teroristů pravidelně posílali něco i do kapes západních politiků… Dokud se Západ nerozhodne, že s terorismem opravdu zatočí, nemá smysl se o tom moc bavit,“ sdělila ParlamentnímListům.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí zironizovala projev Miloše Zemana na půdě OSN a přímo odsoudila řeč Donalda J. Trumpa pronesenou tamtéž. „Trumpův projev mě zklamal. Byl velkohubý, arogantní a plný lží,“ uvedla doslova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
S prokremelskými médii se prý nemluví. Ale šéf německé diplomacie je „u Putina“ pečený vařený
Geert Wilders, Marine Le Penová a další euroskeptičtí politici jsou často kritizováni, když poskytují rozhovory prokremelské televizi Russia Today (RT). Nicméně německý ministr Sigmar Gabriel tak učinil dokonce dvakrát za posledních čtrnáct dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kvalitní a bezpečná nemocnice 2017? Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
V rámci konference Kvalita zdravotní péče a akreditace byla jako Absolutní vítěz projektu „Kvalitní a bezpečná nemocnice 2017“ vyhodnocena Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v kategorii „Akutní lůžková péče.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ústavní odborníci, kteří nemají rádi Zemana, chtějí omezovat prezidentské pravomoci. Právník o tom promluvil zcela natvrdo
Ústavní právník Právnické fakulty UK Marek Antoš, místopředseda sněmovního ústavně právního výboru Jan Farský (STAN) a člen téhož výboru Zdeněk Ondráček (KSČM) debatovali ve středečních Událostech, komentářích ČT o tom, zda je třeba měnit českou ústavu a například posilovat či oslabovat pravomoci prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Je to o ekonomice, vy hlupáci“. Saša Vondra ví, proč se máme lépe než dříve i kolik je vás závistivých a nesebevědomých
ROZHOVOR „Dřív rozhodně nebylo líp. Právě proto, že jsem starší, tak si dobře pamatuji, jak bydleli lidé dřív a jak bydlí dnes. Je to vidět i na srovnání fotografií před a nyní, ve městech i na venkově. Denně vidíme, v jakých autech cestují lidé dnes, a dobře si pamatujeme, jaká auta měli dřív. Bilance mluví jasně ve prospěch dnešní doby...,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz kromě jiného bývalý disident, signatář Charty 77 a někdejší ministr zahraničí Alexandr Vondra. Podle něj dnešní situace ale není taková, že by lidé trpěli ve velkém skepsí: „Každá velká změna – a rok 1989 takovou změnou byl – přináší nejen vítěze, ale i poražené. Je proto přirozené, že část starších ji dodnes hodnotí negativně, ale určitě jich není většina.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Důležitá data z oblasti důchodů za rok 2016 shrnuje statistická ročenka ČSSZ
Statistická ročenka přináší podrobné informace z oblasti důchodového pojištění, jedné ze stěžejních činností ČSSZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocemi srdce trpí téměř čtvrtina klientů ZP MV ČR. Náklady na léčení přesahují 1,76 mld. Kč ročně
Nemocemi srdce, které stále patří mezi nejčastější příčiny úmrtí, trpí téměř čtvrtina klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Náklady na léčení těch nejčastějších, jako je vysoký krevní tlak a ischemická choroba srdeční, přesahují ročně částku 1,76 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zajištění pravidelných audiovizuálních záznamů z jednání zastupitelstva města Sokolov
My, občané města Sokolov, žádáme, abychom měli možnost zhlédnout zasedání zastupitelstva města Sokolov i v případě, že se tohoto zasedání nemůžeme zúčastnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jenisová (KDU-ČSL): UNESCO přítěž, či požehnání?
Problém krumlovské točny se táhne léta a nemá zatím jasné vyústění. Nechat točnu tam, kde je, a riskovat vyškrtnutí Českého Krumlova ze seznamu UNESCO? Či pořídit novou točnu a posunout ji mimo osu zahrady, nebo ji po sezóně vždy odstranit, či ji umístit do nového divadelního traktu zámecké zahrady, a UNESCO uspokojit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODA vydala vlastní noviny. Informuje o svých plánech
O své místo v Poslanecké sněmovně bude usilovat i Občanská demokratická aliance, kterou vede podnikatel Pavel Sehnal. ODA je podle jeho slov čistě pravicovou stranou pro podnikatele a aktivní občany, živnostníky a všechny slušné lidi, kteří si cení vlastní práce i práce ostatních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Láska: Jsem senátor a jsem na to hrdý
Poté, co jsem ukončil svou krátkou stranickou epizodu, dost lidí očekávalo, v jakéže nové partaji se to před sněmovními volbami vynořím, jakou partaj podpořím, za koho budu do Sněmovny kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Zničili Klaus s Mečiarem Československo?
Nezničili. Bylo už zničené a vlastně už de facto rozdělené. Oni se jen postarali, aby bylo toto rozdělení co nejhladším způsobem vypořádáno i de iure a po technické stránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Spolek chce projektovat železnice. Využil mezeru v zákoně o zadávání veřejných zakázek
Necelý rok je účinný nový zákon o veřejných zakázkách (ZZVZ), který měl mimo jiné zásadně zvýšit jejich transparentnost. Povinnost výherce zakázky kompletně rozkrýt svou vlastnickou strukturu se měla stát zásadním opatřením pro omezení možného korupčního jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek: Budu volit Zemana. A můj vstup do politiky?
REPORTÁŽ, VIDEO, FOTO UVNITŘ Jiří Kajínek, bývalý vězeň odsouzený na doživotí, kterému prezident Miloš Zeman udělil milost, podepisoval ve středu 20. září v prostorách knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí v Praze svou knižní prvotinu Můj život bez mříží. Účast médií i Kajínkových obdivovatelů byla značná. Kvůli uspořádání Kajínkovy autogramiády přitom čelilo knihkupectví Dobrovský nenávistným komentářům na sociálních sítích. ParlamentníListy.cz byly na místě a celou situaci detailně zmapovaly. Došlo i na krátký rozhovor s Kajínkem, ve kterém na sebe leccos prozradil. I o tom, jak dostává nabídky, které ho přesvědčují ke vstupu do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČPP pojišťuje více než 1,2 milionu vozidel v povinném ručení
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) oznamuje překonání hranice 1,2 milionu kusů pojistných smluv v povinném ručení. ČPP tak potvrzuje a posiluje svou pozici jednoho z lídrů v oblasti pojištění vozidel na českém trhu. Tento údaj dokládá také Česká kancelář pojistitelů (ČKP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín a nafta v ČR budou dále zdražovat
Komentář k aktuálnímu vývoji na trhu s ropou a pohonnými hmotami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM tradičně zpřístupnil návštěvníkům Dnů evropského dědictví bývalý klášter
Regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě se podílelo na přípravě významné kulturní akce – Dnů evropského dědictví, která v letošním roce připadla na sobotu 9. září 2017. ÚZSVM zdarma umožnil vstup do prostor svého sídla v Havlíčkově Brodě – bývalého kláštera a kostela svaté Rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dobročinný koncert Hrajeme pro život ve spolupráci s televizí Barrandov
Dobročinný koncert s názvem Hrajeme pro život míří tuto sobotu do Berouna. Hlavní hvězdou večera bude Michal David se svými hity Nonstop, Ruská Máša a novými remixy. Vedle něho se můžete těšit na Radku Fišarovou, Vojtěcha Drahokoupila, Mariannu Polyákovou a Petera Pechu. Přes dvě hodiny těch největších hitů doplní kouřové, pyrotechnické a laserové efekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Absolutně s Trumpem souhlasím a podepisuji
Komentář Jana Skopečka na Facebooku k projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa v OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Do čela Sdružení místních samospráv zvolen Stanislav Polčák
Ve středu 20. září delegáti v přímé volbě vysokou většinou všech hlasů zvolili Stanislava Polčáka, který tuto funkci vykonává už od roku 2015. Hlasovalo pro něj 375 delegátů z 439.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Občané potřebují spravedlivé soudy
Úvaha nad některými rozhodnutími soudů. Soudci vyšších soudů se zbavují odpovědnosti za svá rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura může dostat až 14 procent. Pozor, Pražáci, varuje analytik
Moderátor DVTV Martin Veselovský si pozval do studia datového analytika a novináře Josefa Šlerku. Dozvěděl se od něj, že z pohledu na sociální sítě by se mohlo zdát, že černým koněm voleb je Tomio Okamura a jeho uskupení Svoboda a přímá demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jozef Banáš: Německo? Časovaná bomba. Mezi řečí vám Němci sdělí...
Slovenský spisovatel, bývalý diplomat, vrcholový manažer a politik Jozef Banáš se v rozhovoru pro ParlamentnéListy.sk vyjádřil k situaci v Německu, ale vzkázal také něco slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi. „Demokracie je tehdy, když dodržujete pravidla, i když vás nevidí. Čím je víc věcí, které se zatajují, tím je mafiánštější stát,“ uvedl Banáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chemici HZS ČR se účastní mezinárodního cvičení v Moldavsku
V rámci projektu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky a Moldavska se do mezinárodního cvičení EU Moldex 2017 zapojila i česká strana, a to konkrétně vysláním CBRN (Chemical, biological, radiological and nuclear defense) odřadu Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Pro židovský národ a pro stát Izrael potřebujeme nepodmíněnou solidaritu
Projev prezidenta republiky na "4th Annual Algemeiner Jewish 100 Gala"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání, zaznělo v rozhlase
ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera 180 milionů korun. Strana se tak chce mimosoudně vyrovnat před tím, než o pohledávce rozhodne Nejvyšší soud. Radiožurnálu to potvrdily tři důvěryhodné zdroje. Soud má definitivně rozhodnout, jestli strana zaplatí Altnerovým 338 milionů korun za to, že jí právník pomohl v roce 2000 získat Lidový dům. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nešpor (STAN): Zakletý Zádub-Závišín
Zádub-Závišín opět nemá zastupitelstvo. Ještě před tím, než se mohlo sejít nové zastupitelstvo, které vzešlo z předčasných voleb, 3 zastupitelé koalice současné starostky odstoupili a vyvolali tak další volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: I letos poradíme na veletrhu FOR ARCH, jak na dotace
Stalo se již téměř zvykem, že se Státní fond životního prostředí ČR účastní stavebního veletrhu FOR ARCH. A chybět nebude ani letos. Slavnostní páska 28. ročníku byla přestřižena v úterý 20. září v 10 hodin za účasti ředitele SFŽP ČR Petra Valdmana a brány letňanského výstaviště PVA EXPO Praha se otevřely tisícům návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek: Budu volit Zemana. A můj vstup do politiky?
REPORTÁŽ Jiří Kajínek, bývalý vězeň odsouzený na doživotí, kterému prezident Miloš Zeman udělil milost, podepisoval ve středu 20. září v prostorách knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí v Praze svou knižní prvotinu Můj život bez mříží. Účast médií i Kajínkových obdivovatelů byla značná. Kvůli uspořádání Kajínkovy autogramiády přitom čelilo knihkupectví Dobrovský nenávistným komentářům na sociálních sítích. ParlamentníListy.cz byly na místě a celou situaci detailně zmapovaly. Došlo i na krátký rozhovor s Kajínkem, ve kterém na sebe leccos prozradil. I o tom, jak dostává nabídky, které ho přesvědčují ke vstupu do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Robert Pelikán hrozbou pro právní stát?
Robert Pelikán v poslední době několikrát svérázně - s ohledem na funkci ministra spravedlnosti – bodoval na poli fungování právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hosty Jaromíra Soukupa budou Milan Chovanec a Martin Stropnický
Duel Jaromíra Soukupa, který se v uplynulých týdnech stal nejsledovanějším pořadem podobného typu ze všech českých plnoformátových televizních stanic, přináší svým divákům další premiérový díl. V ostré diskusi se střetne Milan Chovanec a Martin Stropnický již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Doprava a infrastruktura? Zodpovědně
S postupným růstem životní úrovně v České republice současně přibývá počet registrovaných automobilů, který na konci roku dosáhl 5,37 milionu. Naší prioritou pro následující volební období je proto dostavět dálnice, obchvaty měst, opravit krajské silnice a rozvíjet železniční dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Social Watch kritizuje ČR za vývoz zbraní do nestabilních oblastí
Organizace Social Watch kritizuje Česko za vývoz zbraní do nestabilních oblastí a autoritářských zemí, jako jsou Egypt a Saúdská Arábie. Zbrojní exporty do těchto států přispívají podle ní k potlačování občanských svobod a k vyhánění lidí z jejich domovů, což posiluje i migrační vlnu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští další nový VKV FM vysílač pro stanici ČRo Plus
Pro město Teplice a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od pátku 22. září tak zajistí místním obyvatelům kvalitnější poslech stanice Českého rozhlasu Plus. Vysílač bude spuštěn na kmitočtu 103,6 MHz s výkonem 100 Wattů ERP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pět dní v Římě: Afričan demoloval kostel. Pak auta. Pak přišel s krumpáčem na dvůr domu, z toho už je VIDEO
31letý Nigerijec s vážnými problémy se závislostí na drogách šířil paniku pět dní v jihovýchodním předměstí Říma. Policií byl již zatčen třikrát, v úterý definitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Páprdové, smějete se nám! Vyhrocená demonstrace kvůli Bakalovi
REPORTÁŽ Ať konečně skončí podpora Bakalova klanu! „Páprdové sedí ve vládě, jen se nám smějí.“ V Ostravě se konal protest za práva nájemníků bývalých bytů OKD, který zorganizoval slovenský finančník Pavol Krúpa. Pravda, nájemníků se moc nesešlo. Zato padala ostrá slova. Bez servítků své názory do megafonu sděloval také poslanec hnutí ANO Josef Hájek: „Nedokážu se nikdy smířit s tím, jak byli slovy pana Sobotky ‚ojebáni‘ horníci a nájemníci bytů.“ Přišli také členové strany Dobrá volba 2016, kterou Krúpa podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Bytů se letos staví více
Bytová výstavba roste. Přibývá jak dokončených, tak zahájených bytů. Stavějí se hlavně v Praze a Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpLK): Změny v projektu bytových domů na Masarykově ulici musí posoudit památkáři
Rada města Liberec na svém středečním jednání odsouhlasila odvolání ke krajskému úřadu proti změně stavebního povolení k projektu Viladomy DREAMS, Masarykova ulice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Jestřábí Fed chystá po Mikuláši další nadílku
Vpravdě historické zasedání americké centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o zatím bezprecedentní řízené kontrakci bilance Fedu, překvapilo až nečekanou spokojeností s americkou ekonomikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Den otevřených dveří na vodní nádrži Letovice
Státní podnik Povodí Moravy ve spolupráci s městem Letovice a obcemi Lazinovem a Horním Poříčí uspořádá na vodním díle Letovice den otevřených dveří. Akce se bude konat v sobotu 14. října od 9:00 hodin. Návštěvníkům bude k dispozici průvodce, který zajistí průběh prohlídky a odborný výklad o historii a technických parametrech přehrady. Zájemci budou moci nahlédnout i do vnitřních prostor VD Letovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán je dobytek, uvedl publicista. Jde o ODS
Publicistu a bývalého mluvčího Václava Klause Petra Štěpánka rozčílilo rozhodnutí ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), jenž navrhl odvolání soudkyně Heleny Králové. Slova Štěpánka jsou velmi ostrá. Pelikán podal na Královou, která rozhodovala například kauzu Jany Nečasové, kárnou žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Stát zničil život desítkám lidí. A říká jen - Sorry jako
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) přistoupil k nečekanému kroku. On i jemu podřízená finanční správa několik měsíců opakovali, že berní úředníci v Česku nezneužívají své pravomoci. A najednou se omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VoZP blahopřála Daně Zátopkové (nejen) k jubileu
Dopis s blahopřáním od ředitele VoZP Josefa Diessla a jeho týmu k 95. narozeninám a truhlíky osázené podzimními květinami potěšily v úterý 19. září slavnou olympioničku Danu Zátopkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
O utajené lásce TGM knižně
V nakladatelství Universum vychází kniha Petra Zídka o tajné lásce prezidenta Masaryka. První životopis ženy, která v roce 1928 navázala intimní vztah s TGM, přináší neznámý osud spisovatelky, básnířky, publicistky a veřejné aktivistky Oldry Sedlmayerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Téma týdne - Jak se po nehodě zbavit bolesti?
Pohybové obtíže a chronické bolesti. To jsou nejčastější metly, které pronásledují lidi po úrazech, včetně těch z dopravních nehod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přeček (SPO): Genderové audity a jiné ptákoviny
Naprosto chápu a podporuji v tomto ohledu Poláky, kteří se opět postavili proti vedení EU, která je kritizuje kvůli údajné diskriminaci žen, protože mohou odcházet do důchodu dříve než muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Břicháček: Konec je prostě konec, Evropská komise
Uprchlické kvóty končí v září. Tedy měly by. Evropský parlament a Komise se snaží jejich časovou působnost natáhnout účelovým výkladem. První díl seriálu k druhému výročí a ke konci kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ prověřil správu státní pokladny, kontrola neodhalila nedostatky
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo financí postupovalo při správě státní pokladny v letech 2015 až 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petice: Metro D na Žižkov patří
Se znepokojením jsme přijali zprávy v médiích i z nejrůznějších oficiálních dokumentů a jednání orgánů hl. m. Prahy o tom, že trasa metra D by po dokončení úseku do stanice Náměstí míru neměla dále pokračovat na Žižkov, ale podle některých variant končit na náměstí Republiky, podle jiných přes něj dále pokračovat na Letnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lůza, ulevil si Laudát z TOP 09 o čtenářích
Podle Liberálního institutu byl nejliberálnějším poslancem končícího volebního období František Laudát z TOP 09. Nejméně liberální byli naopak sociální demokraté Zdeněk Syblík a František Adámek. Píše o tom server iDnes.cz. Laudát se pak k výsledkům vyjádřil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Velký exkurz prezidenta Trumpa do zahraniční politiky
Prezident Trump věnuje ve svých veřejných vystoupeních pozornost především vnitropolitické problematice. Tedy, četným problémům Spojených států. Nyní v OSN přednesl velký projev, kdy s tři čtvrtě hodinou svého vystoupení zhruba trojnásobně převýšil obvyklé délky projevů hlav států na schůzi valného shromáždění OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Klienti Ryanair mohou mít právo i na kompenzaci ve výši 250 eur
Irská letecká společnost Ryanair oznámila, že pro nejbližší dny ruší několik spojů mezi českými letišti a zahraničními destinacemi. Většina lidí má být přepravena jinými lety této společnosti, ale cestující mají také právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, v některých případech i na náhradu škody ve výši 250 až 600 eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Politické strany slibují učitelům vyšší platy, ale neřeší, kde na ně vezmou
Jaké šance mají učitelé, že se jim po volbách zvýší platy a jejich práce bude atraktivnější?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek: V Národním divadle jsem se choval zdvořile a omlouval se každému, koho jsem potkal, za vyrušení
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek zareagoval na svém blogu na serveru Aktuálně.cz na otevřený dopis divadelníků, který mu v minulých dnech zaslali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Kuba: Jsou senioři (2,4 mil lidí) důvodem k seriózní rozpravě v české politice?
Praha patří k bohatým evropským městům. Situace v regionech je však jiná, často dramaticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Co by opravdu poškodilo Angelu Merkelovou? Toto
ROZHOVOR „Merkelová je vypískávána všude,“ říká bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. Promluvil o blížících se volbách v Německu a pro ParlamentníListy.cz možná tak trochu pootevřel Pandořinu skříňku německé kancléřky. „Co by ji určitě poškodilo, je zveřejnění detailů z její minulosti v NDR. Její Stasi akta nebyla nikdy zveřejněna. Přitom Merkelová zcela jistě musela se Stasi spolupracovat, když byla referentkou pro agitaci a propagandu na vysoké,“ říká na adresu kancléřky Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jak občan pozná volební kampaň? Sdělil Outlý, který věří, že Zeman se bude chovat dle zákona
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí nově dohlíží na sněmovní i následné prezidentské volby. Člen úřadu Jan Outlý mimo jiné v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že předpokládá, že současný prezident Miloš Zeman dostojí pravidlům pro předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu na sociální centrum Klinika
Obvodní soud pro Prahu 3 se dnes bude zabývat žalobou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na Autonomní sociální centrum Klinika. Úřad po aktivistech požaduje téměř 360.000 korun za to, že budovu v Jeseniově ulici a pozemky využívali i poté, co jim skončila smlouva o výpůjčce do doby, než stát objekt převedl na Správu železniční a dopravní cesty (SŽDC). Aktivisté v budově zůstávají přes nedávné pravomocné rozhodnutí soudu, že mají objekt vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nechcete, aby jezdily vlaky a autobusy, pak volte KSČM
A vůbec všechny strany, které jsou proti dovozu zahraničních zaměstnanců. To je totiž spolehlivá cesta ke kolapsu MHD, linkových autobusů a železniční dopravy. Řidiči autobusů a strojvedoucí zkrátka nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Základem je dobře zaplacený učitel
Základem je dobře zaplacený učitel, propojení škol a zaměstnavatelů, zvýšení úrovně pedagogických fakult, odstranění zbytečné byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bu Bu Bu! Český generál se postavil hlavounu NATO Pavlovi
Generálmajor v záloze Hynek Blaško, jenž kandiduje za SPO jako lídr Středočeského kraje, se ve svém komentáři na facebookovém profilu pustil do předsedy Vojenského výboru NATO Petra Pavla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vyjádření k rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
ÚOHS ve svém rozhodnutí z konce srpna nezrušil zadávací řízení jako celek. Zrušil pouze jeden z úkonů provedených v tomto zadávacím řízení a nařídil jeho opakování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zloděj i lupič musí počítat s tím, že může být na místě zabit
Kriminálníci si zejména od roku 1989 v naší zemi zvykli na to, že mají více práv, nežli poškození - tedy oběti jejich trestné činnosti. S tím musí být konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Projev prezidenta Zemana byl objektivní analýzou
K projevu prezidenta České republiky Miloše Zemana v OSN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Náš program pro školství a vzdělávání je nejpropracovanější
Předseda Strany zelených na facebookovém profilu k programu pro školství a vzdělávání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Vozidla příspěvkových organizací budou vybavena systémem pro sledování aut
Rada kraje rozhodla, že všechna vozidla, která jsou v majetku příspěvkových organizací, budou vybavena systémem pro sledování aut. Před necelými dvěma lety byl tzv. Car Control nainstalován ve vozidlech krajského úřadu a čtyřiadvaceti krajských organizací. Nyní bude toto zařízení povinným vybavením, a to u vozidel, kde stáří není vyšší než deset let nebo se jedná o funkční pracovní stroje. Další nasazení se týká 137 služebních vozidel, které vlastní celkem 52 příspěvkových organizací Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V ČT se mělo debatovat o kvalitě života. Nakonec se moderátor Železný dojímal nad lidskými právy a vyprávěl vtip o sovětském dirigentovi
Moderátor ČT Jakub Železný přivítal ve středu před kamerami desítku politiků. Dorazili např. Miroslava Němcová z ODS, brněnský primátor Petr Vokřál (ANO). Železný hosty vyzval, aby spolu debatovali o náladách ve společnosti a kvalitě života v Česku. A zmínil šíření dezinformací a lží, které má potírat úřad při ministerstvu vnitra. Odstartovala debata, ve které padlo hodně ostrých slov...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bačová (Zelení): Na suchá pole neprší
Kdo má vlastní studnu, už několik let může pozorovat, že je v ní méně vody. Kdo chodí často do přírody, všimne si rozpraskané vyschlé půdy a stále více vysychajících řek i potoků. Uschlé stromy se stávají běžným obrázkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Cenzura. Policie vás může sebrat prakticky za cokoliv. Již druhý slavný britský komik vyrazil do boje s politickou korektností
Slavný mistr Bean, lépe řečeno herec Rowan Atkinson, se pustil do boje. Rozhodl se bojovat za právo urážet druhé. Ve Velké Británii od roku 1986 platí zákon, podle něhož nelze urážet takřka nikoho. I pouhý vtip na účet druhého člověka či organizace může skončit tím, že si pro vás dojde policie. Atkinson to chce změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřady v cizině odebraly od roku 2010 z rodin 338 českých dětí
Úřady v cizině odebraly od začátku roku 2010 do poloviny letošního září 338 českých dětí z rodin. Týkalo se to 169 domácností. Nejvíc případů bylo v Británii. Zhruba dvě pětiny odebraných chlapců a děvčat se vrátily k rodičům nebo šly k příbuzným v zahraničí i v ČR. Přibližně stejný podíl dětí se v cizině dostal k pěstounům a do adopce. Vyplývá to z údajů Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD), které ČTK získala. Důvodem odebrání bývá ohrožení dítěte, týrání, zneužívání a zanedbávání i podezření na ně. V některých zemích zákon zakazuje fyzické tresty dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NKÚ: Otevřená data mají velký potenciál. Jak jej využít, ukázal první hackathon veřejné správy
V uplynulých dnech se v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu uskutečnil první hackathon veřejné správy. Na šedesát programátorů z celé České republiky v jeho průběhu vyzkoušelo, k čemu je možné otevřená data veřejné správy využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jehličková (TOP 09): Jak se vyhnout tmě totality a neomezené vládě jednoho vůdce
V pondělí 18. 9. se konala již dvanáctá zahradní slavnost v Meditační zahradě Luboše Hrušky, kterou pořádala advokátní kancelář Svejkovský, Kabelková, Šlauf a spol. a Notářský úřad JUDr. Jany Svejkovské. Letošní akce nesla název Buďme vládci, ne otroky náhody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Na vyšetření okolností úterního výbuchu ve Vyškově dohlíží státní zástupce
V úterý 19. září přibližně v 8.45 hodin došlo podle dostupných informací k výbuchu ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách v administrativní budově Jugo ve Vyškově, které využívala Vojenská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nesmysly, blbosti do médií. Ministr Štech čelil mladému Klausovi a Semelové a povolily mu nervy
Unie zaměstnavatelských svazů uspořádala předvolební debatu o školství. Zúčastnili se jí mimo jiné současný šéf resortu za ČSSD Stanislav Štech, komunistka Marta Semelová a expert ODS pro oblast školství Václav Klaus mladší. V jednu chvíli to mezi nimi začalo jiskřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ústavní soud řešil nadávky mezi umělci Černým a Knížákem. A oběma vyslal rázné poučení
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost výtvarníka Davida Černého proti rozsudku, podle kterého má zaplatit bývalému řediteli Národní galerie Milanu Knížákovi 100 000 korun za urážku v dokumentu České televize. ČTK to zjistila z justiční databáze. Justice kauzu řešila šest let, dvakrát do ní zasáhl Nejvyšší soud, letos v lednu už verdikt potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jitka Albrechtová: Jde nám o život?
Příroda je nekompromisní. Přežije jen nejsilnější. Vše v ní je v rovnováze. Čerpejme z ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dalibor Gondík otestuje Čechy. O jejich zdravotním stavu podá zprávu v novém pořadu České televize
Kolik skleniček alkoholu je ještě v normě? Jaké závislosti na nás v moderní době číhají? A jak je na tom česká populace se zdravím? Dalibor Gondík, společně s předními kapacitami v oblasti medicíny i známými osobnostmi, provede diváky jednoduchými testy, díky nimž zjistí, jak (ne)dobře se o sebe starají. První Zdravotní test národa uvede ČT1 v sobotu 30. září ve 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Manipulace, přetvářka, útoky ze zákulisí. Přečtěte si, jaké je tajemství úspěchu Angely Merkelové
Server Reflex.cz představil životopis německé kancléřky Angely Merkelové z pera britského autora Matthewa Qvortrupa. Merkelová od roku 2005 jasně dominuje německé politice a v životopise se dozvíte, proč tomu tak je. Merkelová prý působí jako hodná teta odvedle, ale to je jen zdání. Když uzná za vhodné, ze zákulisí uštkne své oponenty jako had a podá jim jed, který znamená často konec jejich politické kariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Co se dnes děje ve vládě, to je pokrytectví a populismus, zahřmělo z Lán. Pak se prezident Zeman pustil do Slovenska za trik s imigranty
Prezident Miloš Zeman odpočívá v současné době na zámku v Lánech, kam se vrátil v noci ze Spojených států. Zde se zúčastnil Valného shromáždění OSN. Hned po návratu tak své dojmy sdělil na TV Barrandov Jaromíru Soukupovi v pravidelném pořadu Týden s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace podnikatelů a manažerů: Pokuta sem, pokuta tam, pokuta všude, kam se podívám
Stačí mnohdy málo, aby podnikatel musel „vytáhnout z kapsy" mnohdy desítky tisíc korun. Podle dostupných informací úřady podnikatele nešetří a vysoké pokuty rozdávají jako politici sliby před volbami. Víte, jaké sankce nám, podnikatelům, hrozí za porušení mnohdy banálních pravidel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Vyjádřil jsem soustrast a lítost nad přírodní katastrofou v Mexiku
Komentář Milana Štěcha na Facebooku k setkání s velvyslankyní Mexika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Další vývoj ve dvojí kvalitě výrobků na trhu potravin
Pro Sdružení českých spotřebitelů (SČS) jsou oblasti kvality výrobků a služeb předmětem řady aktivit a ve vztahu k potravinám zvláště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Čtvrtá průmyslová revoluce již vypukla
Od konce 18. století po současnost jsme prošli již třemi průmyslovými revolucemi. Aktuálně „zuří“ již pořadím čtvrtá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Novinářce Zlámalové se vloupali do bytu. Zaměřili se na písemnosti a počítač
Server Echo24.cz zveřejnil informaci, že analytička Lenka Zlámalová má problém. Do jejího bytu se někdo vloupal a ukradl jí kufr plný důvěrných písemností a notebook, kde bylo také obrovské množství dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To je křeček. Tento živočich zablokoval stavbu silnice napříč celým krajem. Musíme to změnit, i kdybychom to hnali do krajnosti, znělo na konferenci o dopravě
REPORTÁŽ Ať vyjádří svůj názor i mlčící většina! Předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libor Lukáš žádá: „Dělejme zákony pro lidi, křečci nám prosperitu nezajistí.“ Také na tradiční konferenci o dopravě v Luhačovicích kritizoval přístup k povolování staveb: „Zákony, které umožňují vstup občanské společnosti do různorodých správních procesů, nemají žádné ohraničení. To bude hlavní hedlein z této konference, abychom změnili tyto parametry přípravy staveb v ČR, a to třeba až do krajnosti…“ Do Luhačovic přijeli také europoslankyně Olga Sehnalová a předseda Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Černé září. Už i levicovou starostku Říma děsí útoky imigrantů. Čísla jsou vážně hrozná
Italská veřejnost je čím dál více znepokojena sérií znásilnění, která se odehrávají tento měsíc prakticky po celé zemi. Starostka Říma Virginia Raggiová dokonce hovoří o „černém září“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zrušte ten úřad, žádá Jakub Patočka. Vadí mu útoky na jeho knihu o žlutém baronu Babišovi
Úřad pro kontrolu politických stran, hnutí a prezidentských voleb si tentokrát posvítil na novináře Deníku Referendum Jakuba Patočku, člena ČSSD, a na jeho kolegyni Zuzanu Vlasatou. Oba novináři to považují za diskriminaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump jako štěkající pes
Kim na konto Donalda Trumpa použil jakousi parafrázi našeho pořekadla: Ať šakali vyjí, karavana táhne dál…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Výroční konference projektu Železniční doprava pro kraje navázala na setkání v jednotlivých regionech
Představitelé správce drážní infrastruktury, národního dopravce a všech 14 krajů České republiky se dnes sešli v pražském TOP hotelu na konferenci v rámci víceletého projektu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah (ČD) s názvem Železniční doprava pro kraje. Výroční setkání navázalo na předchozí jednání se zástupci samospráv v jednotlivých krajích, která se uskutečnila v průběhu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha si sama zadržela půl miliardy, přeběhlice Hášová možná přijde o milion
Dnes byla podána žaloba na neplatnost usnesení valné hromady Pražské energetiky, největší pražské energetické firmy. Na této valné hromadě hlavní město Praha z neznámých důvodů zadrželo akcionářům Pražské energetiky podíl na zisku (dividendu) ve výši 1,7 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Já se na Německo nespecializuji, ale Merkelová zvítězí. Velmi podivná debata Tvarůžkové s geografem Romancovem
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala ve čtvrtečním interview ČT24 politického geografa Michaela Romancova. Promluvil o nadcházejících německých volbách. U těch takřka nikdo nepochybuje o tom, že v neděli jasně zvítězí Angela Merkelová se svou CDU/CSU. To však nebylo to jediné, co Romancov divákům sdělil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komory: Usnadněme nábor zahraničních pracovníků a zvyšme flexibilitu pracovního trhu
Zoufalý nedostatek pracovní síly je v současné době největší brzdou české ekonomiky a je nezbytné, aby nová vláda podnikla konkrétní kroky k nápravě. Ve svém usnesení se na tom shodlo představenstvo Hospodářské komory ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Spisovatelka Formáčková: Když napíšu, že se pokladní nemůže jít ani vyčurat, podkopávám demokracii? Moje dcera viděla poprvé bezdomovce až na výletě v západním Německu
ROZHOVOR „Dost mě udivuje, že po něčem takovém volají právě novinář a filozof. Když někdo pracuje v otřesných podmínkách, když se pokladní v supermarketu nemůže jít ani vyčurat a novinář to napíše, podkopává tím naše demokratické zřízení?“ diví se spisovatelka a novinářka Marie Formáčková na konto těch, kteří kritizují počin novinářky Sašy Uhlové. Ta totiž strávila půl roku manuální prací v místech, kde čeští pracovníci berou mzdy blížící se minimální mzdě, a popsala jejich otřesné pracovní podmínky. Podle Formáčkové ale rozhodně lidé, kteří v takových podmínkách pracují, si nemohou za tyto problémy sami. „Jsme lidé různí a někdo je prostě výkonný typ, který pracuje podle pokynů jiných. Společnost by ani nemohla bez takových lidí fungovat. Kdyby každý chtěl podnikat, velet, šéfovat, můžeme rovnou změnit jméno naší republiky na Bohnice!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Finále soutěže České Miss uvidí živě diváci regionalnitelevize.cz
Přímý přenos z finálového galavečera národní soutěže krásy Česká MIss 2017, který se odehraje tuto sobotu 23. září od 20 hodin v brněnské DRFG aréně, odvysílá regionalnitelevize.cz. Ta bude jedinou televizí, která bude živě finále přenášet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce se zaměřila na Dny NATO v Ostravě
Česká obchodní inspekce Moravskoslezského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na Dnech NATO v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skončete s tím postsocialismem. Šéf českých zubařů, kterého znáte z televize, postrašil pacienty
Moderátorka Marie Bastlová ve čtvrtečních Dvaceti minutách Českého rozhlasu přivítala nového prezidenta České stomatologické komory, lékaře a moderátora Romana Šmuclera, který srovnal svou práci s tím, co dělá šéfka Úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Mluvil také o tom, kolik peněz v oboru chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Recept na lepší školství? Školné
Jestliže se probírám programy politických stran na ozdravení školství, všechny hýří frázemi o zvýšení platů učitelů, ředitelů, zaměstnanců, přidáním peněz do toho a onoho. Nikdo ale neříká, odkud peníze přijdou. Bude to zase z našich "nižších" daní?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Jihomoravský kraj se zapojí do projektu LIFE "AirCzechia"
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo na svém zasedání 21. září 2017 zapojení do integrovaného projektu LIFE "AirCzechia", který pomůže naplnit cíle Programu zlepšování kvality ovzduší a přispějí ke snížení emisí a ke zlepšení kvality ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Evropská unie chce výrazně ztížit placení penězi. Budou o nás vědět všechno? Jako v Orwellovi? Toto k tomu řekli ekonomové
REPORTÁŽ Evropská komise má příští rok zveřejnit posouzení dopadů celoevropského omezení plateb v hotovosti. Jedním z hlavních argumentů EU, proč hotovost rušit, je například i kriminalita a to, že hotovost k platbám údajně využívají teroristé. Před možným zrušením hotovosti varují i někteří ekonomové jako například Václav Klaus. Jiní zrušení ale prosazují. Možný nástup bezhotovostní ekonomiky byl tématem besedy, která se konala v úterý 19. září v prostorách Klubu techniků na pražské Novotného lávce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Objem poskytnutých hypoték rostl i v prvním pololetí
Hospodářský růst v první polovině roku zrychloval. Zvýšil se objem poskytnutých hypoték a nemovitosti zdražovaly. Zaměstnanost rostla. Volných pracovních míst přibylo nejvíc v historii. Vyplývá to z nové analýzy Českého statistického úřadu o vývoji ekonomiky v prvním pololetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Komu prospěje zrušení Ministerstva životního prostředí?
Hnutí ANO, které reprezentuje ministr Richard Brabec, někdejší finanční ředitel společnosti Spolana Neratovice a.s. a v letech 2005 až 2011 generální ředitel Lovochemie, a.s., chemické společnosti na výrobu hnojiv, usiluje o “Spojení ministerstva životního prostředí s ministerstvem zemědělství, jejichž agendy se v mnoha případech prolínají a dotýkají, to umožní operativnější fungování a rozhodování”, jak stojí přesně v programu této strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Dva typy ekonomiky – o transformaci po roce 1990 a o oddlužení bank a oddlužení občanů
Objevil se zajímavý návrh, jak pomoci předluženým občanům. Srovnejme objem a účel této pomoci (jde o jednotky miliard) s dodnes neprůhledným oddlužením bank a firem po roce 1990 (až tisíce miliard). Ale nejprve hledejme, komu slouží naše ekonomika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nabízeli jsme Altnerovým dědicům 180 milionů, tvrdí ČSSD. Syn zemřelého advokáta to rozhořčeně popírá
Server Českého rozhlasu přinesl informaci o tom, že se ČSSD chce vyrovnat s dědici právníka Zdeňka Altnera ještě předtím, než spor mezi sociální demokracií a Altnerovými dědici dotáhne soud. ČSSD údajně nabídla mimosoudní vyrovnání ve výši 180 milionů korun. Nejstarší syn Zdeňka Altnera Patrik Altner však serveru Aktuálně.cz sdělil, že sociální demokracie ani náhodou nenabídla 180 milionů korun, ale částku podstatně nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Fyzikální modely objektů přehradní nádrže Nové Heřminovy potvrdily její bezpečnost a spolehlivost
Pro návrh nově připravovaného vodního díla Nové Heřminovy byly využity také fyzikální hydraulické modely, které jsou postupně připravovány již několik let. Na těchto modelech se prováděly zkoušky například z důvodu ověření převedení 10000-leté povodně. Modelování vedlo k upřesnění projekčního návrhu a potvrzení bezpečnosti hráze a spolehlivé funkce jednotlivých objektů vodního díla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: První česko-rakouské cvičení potvrdilo, že si dokážeme vypomáhat
Přes dvě stovky nasazených policistů, psovodi se služebními psy, antikonfliktní týmy, mobilní operační středisko, ale i policejní vrtulník byl nasazen v rámci dvoudenního cvičení s Rakouskem. Cvičení pobíhalo od 19. - 20. září v příhraniční oblasti mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šifra mistra Vidláka: Německé volby a demokracie utlučená deštníkem
Šéfredaktor časopisu Šifra Milan Vidlák glosuje atmosféru a podezřele nedemokratické manýry u našich sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sedmdesát pět zákazníků za hodinu, hlavně se pořád usmívat. Saša Uhlová tentokrát usedla za kasou v supermarketu
Reportérka Saša Uhlová, která si po několik měsíců zkoušela nízkopříjmová zaměstnání, nyní představila pracovní podmínky pokladních v hypermarketech Albert. Její reportáž přinesl server A2larm.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Vedení středočeského kraje nadále nezvládá oblast investic
Na zářijovém zastupitelstvu Středočeského kraje se mimo jiné probíralo čerpání krajského rozpočtu za první pololetí 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká internetová hvězda se sešla s předsedou Junckerem: Vůbec není upjatý, házel vtípky. Kdyby Česko odešlo z EU, tak já odejdu z Česka
Karel Kovář alias youtuber Kovy se v minulých dnech sešel s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Nejen o setkání s ním pak pohovořil v pořadu DVtv.cz s moderátorem Filipem Horkým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotní sraz škodovek láká i na projížďku Kodiaqem v terénu
Jedním z lákadel sobotního srazu majitelů, fanoušků, obdivovatelů a přátel vozů tuzemské značky Škoda v areálu mosteckého autodromu je i možnost vyzkoušet si zdarma řízení žhavé novinky a prvního velkého SUV mladoboleslavské automobilky, Škody Kodiaq.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Odvoz nafty pokračuje. Správa státních hmotných rezerv se dohodla s majitelem skladu
Odvoz nouzových zásob nafty z Německa bude pokračovat. Správa státních hmotných rezerv se dohodla s majitelem skladu firmou Krailling Oils Development na dalším postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Firmám bychom měli dát silný motiv pro spolupráci se školami
Daňový nebo jiný - pro studenty je praxe totiž naprosto nezbytná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Distribucí migrantů chce EU zničit svobodu a bezpečí. Lidl nás vychovává v nové sovětské evropské lidi. Sobotku si Brusel koupil už dávno, Fica asi až teď. Známý odpůrce EU hovoří
ROZHOVOR „Distribuce nelegálně dovážených přistěhovalců do dosud nezasažených zemí má jediný účel: zničit příklad, že lze žít svobodně a bezpečně. Takový příklad je vládcům EU trnem v očích, tak ho chtějí zlikvidovat. Ano, chtějí, aby tragédie masové imigrace dopadla i na země, které se jí dosud brání. Aby mohli říci, že dnes je to přece normální,“ upozorňuje bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra