Oficiální zpravodajská média

Tomáš Haas: Ach jo. Zase nějací "diskutéři" s ohromně chytrými argumenty
K ukrajinskému neonacismu: Napsal mi pan Michael Kalný. Píše: Rád bych položil pár informačně zpřesňujících faktických dotazů. A další „diskutéři... Opravdu otázky, které může položit jen nemyslící tvor. Proberme to postupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovec hlasoval pro přijímání migrantů, a ještě to zapírá. Shoďte tu masku, je to černé na bílém, vzkazuje Okamura
ROZHOVOR Europoslanec Tomáš Zdechovský by měl shodit masku a přiznat, že hlasoval pro přijímání migrantů. Tak mluví Tomio Okamura, lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie, a reaguje tak na trestní oznámení na jeho osobu. Okamura varuje, že dvanáct českých poslanců hlasovalo pro kvóty i přesto, že postoj české veřejnosti i vlády je opačný. Obává se, že toto rozhodnutí bude mít pro Českou republiku katastrofální důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kopal (SPD): Proč se mocní bojí Tomia Okamury?
když by se podle presstitů z mediálního maistreamu, kteří se řídí heslem: ignorovat, bojkotovat a zamlčovat, mohl zdát opak, tak jediné vlastenecké a lidové hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury raketově posiluje a jeho obliba ho může katapultovat mezi nejsilnější politické formace v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pelikánova žaloba na soudkyni Nečasové: Soudce nesmí být postižen za nesprávný názor, zdůraznila šéfka Soudcovské unie
Hostem Interview ČT24 byla předsedkyně Soudcovské unie České republiky Daniela Zemanová. „Jsme demokratickou zemí, takže náš právní řád již z podstaty obsahuje řadu prostředků, které mohou a nemusejí účastníci trestních řízení využít,“ sdělila mimo jiné Zemanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Topkařka Chalánková již nekandiduje. Takže se na kameru rozpovídá zcela otevřeně, jak to v Kalouskově straně chodí
TOP 09 prý není žádná strana vítačů migrantů. Ve studiu TV ParlamentníListy.cz to důrazně řekla její místopředsedkyně Jitka Chalánková, která před časem prosadila usnesení Sněmovny odmítající kvóty. Chalánková velmi otevřeně mluvila o poměrech v TOP 09 i o kauze odebírání dětí norskou sociální službou. Přinášíme upoutávku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Za co, pane bože, za co? K Andreji Babišovi se vyjádřil už i Tomáš Klus
Zpěvák Tomáš Klus na svém facebookovém profilu sdílel odkaz na film o šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi „Selský rozum – Žlutý baron“. Zároveň k jeho politice napsal pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jste nasraní na demokracii? zeptala se Drtinová šéfa komunistů. Filip odpověděl
Moderátorka internetové televize DVTV Daniela Drtinová si pozvala do studia šéfa ÚV KSČM Vojtěcha Filipa. Rozhovor s ním odstartovala poměrně zostra. Chtěla vědět, zda jsou komunisté „nasraní na demokracii“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Zelení - Prý přijdou apokalyptické davy nezaměstnaných
Taky patříte k těm, kdo na poslední chvíli žhaví mozkové závity a ne a ne se rozhodnout, které straně to tam zhruba za měsíc hodit? Možná jste se tak jako řada jiných rozhodli, že s velkými stranami už nechce mít nic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Situace je katastrofální a může být ještě hůř, řekla německá europoslankyně Luboši Palatovi
Europoslankyně Beatrix von Storchová, spoluzakladatelka Alternativy pro Německo, (AfD) poskytla krátce před německými volbami rozhovor deníku MF Dnes. Dáma je přesvědčena, že stávající německá kancléřka neříká Němcům pravdu. Europoslankyně je přesvědčena, že situace v Německu je po migrační krizi katastrofální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nechtějí islám, přesto zvolí Merkelovou. Spisovatel žijící v Německu odhaluje tajemství Němců
ROZHOVOR Tak destruktivní figura jako Angela Merkelová se v dějinách poválečného Německa nevyskytla. Pokud se po nedělních volbách stane počtvrté kancléřkou, bude její dlouhodobost ve funkci tím jediným, čím se bude moci vyrovnat dosavadním rekordmanům Konradu Adenauerovi a Helmutu Kohlovi. Tvrdí to v Německu žijící český spisovatel Luděk Frýbort, který přestal volit CDU právě kvůli její nynější předsedkyni. Vytýká jí především to, že vyštvala z politiky schopné lidi, když ji převýšili popularitou, stejně jako to, že nikdy nepřipustí svou chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Letní škola památkové edukace v kroměřížském mikrokosmu
Ve dnech 23. – 26. srpna 2017 se v inspirativním prostředí Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži uskutečnil II. ročník Letní školy památkové edukace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Jedna kobliha nic nezmění. Díky lidem neztrácím kontakt s realitou
Rozhovor s poslankyní Janou Pastuchovou o předvolební kampani, programu Hnutí ANO, jejích prioritách a koblihách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bystroň: Předvolební boj by měl probíhat na ostří nože
V Německu žiji už třicet let, ale nepamatuji podivnější předvolební období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Taxikáři chystají jízdu Prahou, Krnáčová nechce jednat pod tlakem
Sdružení českých taxikářů plánuje na začátku příštího týdne pokračovat v Praze v protestech proti firmě Uber a dalším podobným společnostem, které obviňuje z nekalé konkurence. V České televizi to dnes řekl předseda sdružení David Bednář. Řidiči taxi podle něj nechystají blokádu, ale spíše pomalý průjezd v koloně po některé z pražských komunikací. Taxikáři po nedávných protestech před ruzyňským letištěm dali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) ultimátum do dnešního odpoledne, aby Uber „zastavila“. Primátorka dnes po jeho vypršení uvedla, že je připravena jednat se zástupci taxislužeb, ale ne s těmi, kteří vyhrožují stávkami a napadají ostatní řidiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Skandál. Takhle ve škole masírují vaše děti. Jako v 50. letech
Nedávno jsem četl na blogu exministryně školství Kateřiny Valachové, že žádnou multikulti výchovu nezavádí a že nechce politizovat školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: 3 miliardy jsou nepodkročitelným minimem
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech v pátek 22. září jednal na MŠMT se zástupci školských odborů a vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Hloupost není jen českou výsadou
To jsem si ulevil. Hloupost, blbost, ignorantství, nevědomost nejsou jen české výsady, ale mají své nositele i u našich německých sousedů. Svědčí o tom duchaplné rozhodnutí o zastřelení vzácného zubra evropského v Braniborsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy ve výši 1,0 %
Bankovní rada České národní banky rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 1,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavou, měli jste zaměstnání, mohli jste jet na dovolenou v luxusu ROH zotavoven...
ROZHOVOR „Jak reagují občané na to, v jakém stavu je společnost, to ani nechtějte vědět… Situace připomíná Papinův hrnec těsně před výbuchem. Je na místě vyjmenovat i klady, a to mi možná zabere prsty jedné ruky. To ostatní je na druhé straně,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Oldřich Duchoň (KSČM), kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji, jenž rád vzpomíná na dobu před rokem 1989. Podle něj novinářka Saša Uhlová udělala záslužnou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil anarchisty obžalované z přípravy útoku na vlak
Pět anarchistů zatím nebude potrestáno v souvislosti s kauzou přípravy teroristického útoku na vlak. Pražský městský soud je dnes zprostil obžaloby. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Ministr dopravy bilancuje, Ferda Mravenec transparentně tuneluje?
Dan Ťok bilancoval při příležitosti 1000 dnů ve funkci ministra dopravy. Tisková zpráva Ministerstva dopravy, která zvala na bilanční tiskovou konferenci, připomněla, že Dan Ťok se stal teprve třetím ze 17 ministrů od roku 1993, který řídí resort dopravy déle než 2 a tři čtvrtě roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Kodani už se zase střílí. Může za to prý gang „Dána“ vedený muslimským přistěhovalcem
V Kodani i nadále pokračuje válka gangů, která hlavní město Dánska provází dlouhé měsíce. Včera uzavřela policie kvůli další střelbě přistěhovaleckou čtvrť Norrebro, která je považována za klasickou no-go zónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hanák vstal ze židle: Zaorálek by se měl před volbami přestat předvádět a urážet ty, kteří na něj vydělávají!
ROZHOVOR Od lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka je podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka neslušné, když nazývá podnikatele, kteří neplatí vysoké mzdy, darebáky. „Také neříkám, že politici jsou darebáci, a jsou jich tam desítky. Politikovi se dobře žvaní, ale jsou odvětví a obory, kde si podnikatel nemůže vyskakovat, je rád, že firma vůbec běží,“ prohlásil zástupce největších českých firem v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., že by se Lubomír Zaorálek neměl politicky předvádět a urážet ty, kteří na něj vydělávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jak vyzrát na EU a na policii? Třeba takhle...
Reportér deníku MF Dnes si chtěl vyzkoušet, co všechno po něm bude stát požadovat, když jako občan zažádá o zbrojní průkaz. Záměrně se prý chvílemi choval velmi výstředně. A takhle dopadl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Německu roste antisemitismus
Podle listu „Die Welt“ v Německu roste počet incidentů v jejichž pozadí je nenávist k Izraeli a Židům. V souvislosti s tím list doporučuje vytvoření úřadu zmocněnce pro boj s antisemitismem. Jen v průběhu letošního prvního pololetí bylo zaznamenáno 681 případů antisemitismu. Tento počet téměř dosahuje celoročních čísel předchozích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Žvaní o komunistech, ať předvedou, co dokázali! Za 27 let toho moc nebylo
Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámští džihádisté ničí Evropu s přispěním evropských peněz
Neuvěřitelné se stává skutečností, islámští džihádisté včetně duchovních imámů dostávají v některých státech Evropy štědré sociální dávky, které pak používají proti Evropanům a celé západní civilizaci jako takové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vám ta vaše tradiční rodina nefunguje, smála se snacha Šabatové, kandidátka Zelených lidovci. A Marksová se s gustem přidala
V dnešní předvolební debatě České televize, které se zúčastnilo deset lídrů nejsilnějších stran a hnutí na základě volebního potenciálu, se hovořilo o sociální politice a zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Jsem připravena se sejít, ale určitě ne pod nějakými ultimáty nebo hrozbami stávek
Primátorka Adriana Krnáčová k napjaté situaci mezi taxikáři a řidiči UBERu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Když se spojí byznysové a politické zájmy, mohou se dít neuvěřitelné věci. Promlouvá advokát, který takto hájil Vladimíra Železného
Advokát Aleš Rozehnal se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým na serveru XTV.cz vyjádřil mimo jiné k možnosti, zda by mohl být vazebně stíhaný politik jmenován premiérem. „Možné to je,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na konferenci SECURITY LEADERSHIP 2018 se diskutovalo o kyberterorismu, GDPR i o kyberbezpečnosti na školách
Ve čtvrtek 21.9.2017 proběhla v zastupitelském sále Nové radnice pražského Magistrátu Mezinárodní konference bezpečnostního managementu pořádaná českou pobočkou Asis International s názvem SECURITY LEADERSHIP 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy přepraví zdarma plavidla z vodni nádrže Orlík a prodlouží proplavování přes Kamýk a Slapy
Povodí Vltavy, státní podnik, zajistí ve dnech 14. a 15. října 2017 přistavení jeřábu na hrázi vodního díla Orlík, který umožní transport lodí z vody na sucho, a to od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 17:30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš a jeho užitečný idiot Zaorálek. ODS žádá, aby do velké předvolební debaty směla i opozice
Opoziční ODS kritizuje soukromé televize za to, že neplánují předvolební debaty, ve kterých by mohl předseda ODS Petr Fiala přímo konfrontovat předsedu ANO Andreje Babiše. V tiskové zprávě se šéf volební kampaně ODS Zbyněk Stanjura ohradil proti tomu, že Nova odvysílá pouze duel lídrů Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Babiše a televize Prima přeložila Fialu z plánované debaty se šéfem ANO do pořadu, kde vystoupí spolu se Zaorálkem. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ČTK řekl, že i jeho původně domluvený termín se přesouval a soukromé televize zjevně plní Babišova přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Novák: Inkluze, jaký je pravý důvod?
Inkluze je velká změna pro nás pro všechny. Je to změna k dobrému? Podle mého názoru nikoliv. Záleželo vždy na řediteli školy, jestli zařadí do některé ze svých tříd dítě s mentálním postižením. Vždy to asi bylo dítě, u kterého se dalo předpokládat, že mu takovéto začlenění do běžné školy bude ku prospěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hodně bankéřů přijde o práci, varuje před volbami ekonom Pikora
Ekonom Vladimír Pikora doporučuje politikům, aby se před nadcházejícími volbami zabývali také tématy, která překlenují jedno volební období. Jinak se také může stát, že se se zlou potážeme. Málokterý politik si prý naopak všímá, že nám tu tiká bomba – bomba čtvrté průmyslové revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Irácký uprchlík promluvil: Utekl jsem před teroristy a v Evropě jsem za něho sám považován
Mnozí čeští politici před volbami zvedají téma uprchlíků a volají po tom, aby se Evropa změnila v pevnost. Češi na to slyší, a nejen Češi. Podobné hlasy sílí i jinde v Evropě. Nejeden uprchlík, který se snažil zachránit si život útěkem před teroristy, se pak v Evropě dozvěděl, že je vlastně taky terorista a měl by mazat tam, odkud přišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Poslanec ČSSD je prý věčně „v pr*eli“: Ve Sněmovně tvrdne 14 let, létá po celém světě a odmítá už tři týdny sdělit, co tam dělá, kolik to stojí a s kým tam jezdí
Někdy lze s nadsázkou říci, že cesta je i cíl. Takový úvod si můžeme dovolit v případě poslance ČSSD Robina Böhnische, o kterém jsme de facto několik let vlastně vůbec nic neslyšeli. Naše zdroje ze sociální demokracie nás ovšem upozornily, že jeho práce ve Sněmovně úzce souvisí s touhou poznat svět. V tuto chvíli nemyslíme zájezdy od společností ČEDOK a CK Alexandrie, ale krásně placené volno prostřednictvím Poslanecké sněmovny. A tak jsme se začali ptát. Všech, všude, opakovaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Německý politolog před volbami promlouvá: Všimli jste si, že...
Politolog Paul Nolte je přesvědčen, že sociální demokracie zvolila špatného lídra. Odborník je o tom přesvědčen poté, co sleduje, jak si před nedělními volbami ve Spolkové republice Německo počíná lídr německé sociální demokracie Martin Schulz. Poukazuje však také na to, že se zpátky držela i kancléřka CDU/CSU Angela Merkelová. Oba politici se prý vyhýbali palčivým tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI: Téma týdne - Rekonvalescence je zásadně důležitá
Pokud jsme dobře pojištěni, očekáváme po nehodě od pojišťovny především peníze. Čím víc, tím lépe. Podle Lubomíra Netolického, manažera pojištění poúrazové péče od Generali, jsou ale důležité také služby, které nás postaví znovu na nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SLK: Starostové v Liberci nejsou advokáty BusLine
Jak nepřímo naznačuje Josef Šedlbauer a přímo hlásá dvorní „nezávislý novinář“ Změny Jaroslav Tauchman na portálu nasliberec.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dokument Máma z basy: Pokud člověka nezmění dítě, tak už ho nezmění nikdy nic
Andy, Petra a Bára. Tři osudy, které se spojily ve věznici ve Světlé nad Sázavou. Právě tady funguje oddělení, kde si matky mohou odpykávat trest společně se svými dětmi. Mateřské pouto totiž může být tou nejsilnější motivací k lepšímu a zodpovědnějšímu životu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Zajímá vás, jak se sportovalo před sto lety? Dorazte s dětmi v sobotu na Vítkov
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národního památníku na Vítkově, kde se v sobotu 23. září 2017 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další doprovodná akce k výstavě Sport za Velké války, tentokrát s názvem „Jak se sportovalo před sto lety?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Na prvním místě musí být vždy naše země, suverénní Česká republika
Samotné řečnění ještě ničemu nepomohlo. Je nejvyšší čas se tak začít SKUTEČNĚ chovat a jednat - jak u nás doma, tak i za našimi hranicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Höger a Liška Bystrouška v Moravské zemské knihovně v Brně
V rámci výstavy z cyklu Oči Brna s názvem "Karel Höger. Gentleman i loupežník", kterou můžete navštívit v MZK do konce září, jsme pro zájemce o umění znamenitého herce Karla Högera připravili promítání legendární Lišky Bystroušky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé na vesnici to mají těžké, pravil Jurečka. A přišel s nápadem, jak jim pomoct
Čeští politici hledají způsob, jak zastavit vylidňování venkova. S jedním nápadem přišel i lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka. Lidé na venkově by podle jeho představ mohli platit nižší daně. Informují o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně: Cena Technologické agentury ČR za rostoucí endoprotézu
Dnes v rámci vyhlášení cen Technologické agentury ČR byla předána cena za nejlepší projekt aplikovaného výzkumu panu doc. MUDr. Pavlu Janíčkovi, CSc. z I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, za projekt „Rostoucí tumorózní endoprotéza stehenní kosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak mohou trhy reagovat na německé volby?
Poslední průzkumy volebních preferencí hovoří jasně - první a druhá místa ve víkendových volbách v Německu jsou “rozdaná”. O co se tedy hraje? O nic méně než o místo třetí a budoucí podobu koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová předala ocenění za společensky odpovědné zadávání veřejných zakázek
Ocenění za přínos k rozvoji společensky odpovědného zadávání veřejných zakázek a za implementaci tohoto principu udělilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zemědělství během konference Odpovědné veřejné zadávání 2017, která se konala 19. září v Lichtenštejnském paláci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Přemýšlejte...
Sociálně demokratická vláda nastartovala rekordní růst ekonomiky, platů i důchodů! Navyšuje podporu rodin s dětmi. Hospodařila s přebytkem ve státním rozpočtu. Je mistrem Evropy v potírání nezaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy
Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární, dne 20. září 2017 navštívil Radu Evropy, aby zahájil seminář na téma „Imunita států podle mezinárodního práva a aktuální výzvy“, který byl uspořádán v rámci českého předsednictví ve Výboru ministrů a u příležitosti 54. zasedání Výboru poradců pro mezinárodní právo (CAHDI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravec má smůlu. Na jeho superdebatu nedorazí Babiš a Zaorálek. Půjdou jinam
Televize Nova v předvečer říjnových sněmovních voleb uspořádá debatu lídrů nejsilnějších stran podle preferencí Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD). ČTK to oznámila její mluvčí Alžběta Cimová. Pořad se bude překrývat s debatou lídrů deseti politických stran, kterou plánuje Česká televize (ČT),
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Betonové zdi chrání elity. Ale co obyčejní Evropané?
Chceme-li zachovat jednotnou a spolupracující Evropu, musí mít politikové její občany na své straně. A hlavně Evropu začít chránit. Ne stavět zdi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Spotřeba alkoholu a tabáku v České republice je stále vysoká
V roce 2016 proběhl již potřetí Národní výzkum o spotřebě tabáku a alkoholu v dospělé populaci České republiky. Vyplývá z něj, že spotřeba alkoholu a tabáku v naší populaci je stále na poměrně vysoké úrovni, přibylo uživatelů elektronických cigaret, kouří více mužů než žen a celoživotně abstinuje pouze 3,8 % dospělých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lékaři prý podvádějí. Okrádají stát o desítky miliard ročně
Páteční Lidové noviny přinášejí informace o tom, že lékaři často pojišťovnám vykazují lékařské úkony, k nimž vůbec nedošlo. Naproti tomu lidé, kteří by vyšetření opravdu potřebovali, se k němu mnohdy vůbec nedostanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Komunisté se dopustili nepromlčitelných zločinů proti lidskosti, stojí v trestním oznámení
Platforma evropské paměti a svědomí dnes podala k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně trestní oznámení na poslední žijící členy vedení Komunistické strany Československa (KSČ) Miloše Jakeše, Lubomíra Štrougala a Petera Colotku a další osoby údajně odpovědné za zabíjení na hranicích komunistického státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Akademické obce českých vysokých škol: Za budoucnost českého vysokého školství
My, členové a členky akademických obcí českých vysokých škol vyzveme v pondělí 25. září 2017 Vládu České republiky, aby v souladu se schváleným usnesením Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a vlastním usnesením navýšila výdaje určené na financování vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trojice Afghánců v Bavorsku znásilnila mladou dívku. Nyní se v médiích objevilo, co se dělo poté
Německá média přinášejí další informace k případu znásilnění šestnáctileté dívky, ke kterému došlo minulý pátek. Za mřížemi už jsou nyní všichni tři pachatelé z Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Evropská komise vybírá partnera pro zajištění publicity politiky soudržnosti
Až do 16. října 2017 lze žádat o speciální granty na zajištění informačních kampaní o lepším porozumění politice soudržnosti EU a o uskutečněných projektech financovaných z evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bloky nic nevyřeší, jen budou hyzdit města
Příšerný pohled! Eiffelovka za sklem, pražské památky za odpornými betonovými bloky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pelikán chce svléknout z taláru soudkyni, která osvobodila Nečasovou. Vůbec to s tím nesouvisí, trvá na svém
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou známou mimo jiné verdikty v kauze kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové. Pelikán navrhuje její odvolání z funkce. Podle ministra se opakovaně neřídila závaznými pokyny nadřízeného soudu, a neúměrně tím prodlužovala jednotlivá řízení. O problému diskutovali v pořadu Události, komentáře ČT24 samotný šéf resortu spravedlnosti, europoslanec a jeden z jeho předchůdců, Jiří Pospíšil, a místopředsedkyně sněmovního ústavně právního výboru a exministryně spravedlnosti Marie Benešová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rusko a Paraguay podepsaly Mezivládní dohodu o spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie
19. září 2017 byla ve Vídni v rámci 61. ročníku Generální konference MAAE podepsána mezivládní dohoda o spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie mezi Ruskem a Paraguaí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štech bude jednat se zástupci školství o připravovaném rozpočtu
Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) bude dnes se zástupci vysokých škol a školských odborů jednat o přípravě rozpočtu na příští rok. Zástupci školství požadují zvýšení platů všech učitelů o 15 procent, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud vynese rozsudek v kauze přípravy teroristického útoku na vlak
Pražský městský soud dnes vynese verdikt v kauze přípravy teroristického útoku na vlak, kde čelí obžalobě tři lidé. Hrozí jim 12 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): O nastávajícím víkendu budou dobrovolníci opět uklízet
Tuto sobotu 23. září vyvrcholí podzimní etapa celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci na 120 místech po celé republice opět uklízet černé skládky i drobný nepořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
The Economist: Babišovo působení provázejí střety zájmů. Týdeník zaujala i aplikace Bez Andreje
"Rivalové podnikli další úřední kroky, aby omezili magnátův vliv," dodal magazín
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:36, zobrazit podobné
Sedm obcí spojí říjnové volby s místním referendem
Podzimní volby do Poslancké sněmovny, které se konají 20. a 21. října, spojí sedm měst a obcí s konáním místních referend. Zapojí se do nich občané Jilemnice na Semilsku, Chropyně na Kroměřížsku, Cerhenic na Kolínsku, Zubří na Vsetínsku, Vědomic na Litoměřicku, Velkého Meziříčí na Žďársku a Mimoně na Českolipsku. Otázky se týkají například stavby silnic, bazénu a koupaliště nebo těžby štěrkopísku, vyplývá z údajů, které má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: V pořadí již 26. česko-německé poradenské dny se uskuteční v říjnu v Praze
Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice a v Německu, zde získají aktuální informace o důchodovém pojištění v obou státech. Zájemci se dozvědí odpovědi na otázky týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mladý (TOP 09): Jaderné energetice patří budoucnost
Ačkoliv nejsem jaderný fyzik, o problematiku jaderné energetiky se dlouhodobě poctivě zajímám a dotazuji se na ni odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tým zmrdům patří vlečka v mojí chemičce, naši na ně klekli, chlubil se Babiš. Teď soud zajišťovací příkazy na firmu FAU zrušil
Ostravský krajský soud zrušil v pátek rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhuba 340 milionů korun. Podle soudu neměl celní úřad důvod pro tak masivní zajištění. Informaci přinesl server Zpravy.Tiscali.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Třináctá bilanční schůzka: Premiér Sobotka se v pondělí 25. září setká s ministrem školství Štechem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje v setkáních se členy vlády, se kterými vyhodnocuje odvedenou práci resortů i splněné úkoly kabinetu v rámci programového prohlášení vlády za uplynulé čtyři roky. V pondělí 25. září 2017 bude o práci resortu školství jednat s ministrem Stanislavem Štechem. Setkají se společně v 15 hodin na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sedláky nahánějí do velkofarem jako v padesátých letech do družstev. A zase u toho asistují bratři lidovci, připomněl kníže Schwarzenberg
Předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny a bývalý šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg se ve svých slovech pro server Bleskove.cz vymezil proti ničení malých sedláků. Jak uvedl, považuje to za zločin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Je dobré, že se Miloš Zeman odpoutal od Trumpa…
Ignorovat Trumpa asi úplně nelze, podat mu ruku, když se to tak má dít, ale to je asi tak všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Rozhořčení taxikářů chápu, ale to je neomlouvá
Piráti k napjaté situaci mezi taxikáři a řidiči UBERu v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vojáci převzali na Vítkově ocenění za zahraniční mise
Při slavnostním aktu na pražském Vítkově dnes přebralo ocenění za působení v zahraničních misích sedm desítek českých vojáků. Medaile dostala i jednotka, která se vrátila z půlročního působení v Mali, kde zachraňovala hosty hotelu napadeného teroristy. Část z nich dostala odznak za bojový kontakt s nepřítelem. Zpět do ČR se vrátili také vojáci působící v misích v Afghánistánu, Itálii, Kosovu nebo ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚSTR získal z Moskvy záznamy o československých válečných zajatcích
Několik tisíc záznamů o Čechoslovácích, kteří prošli systémem GUPVI, získali čeští badatelé z Ruského státního vojenského archivu (RGVA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ústavní soud chrání zloděje. Právníku Koudelkovi došla trpělivost
Vzpomínáte na nedávný případ, kdy okradená firma musí platit pokutu za to, že zveřejnila fotku zloděje? Kauzu nyní pro ParlamentníListy.cz komentuje ústavní právník a rektor Vysoké školy Karla Engliše Zdeněk Koudelka, podle něhož se Ústavní soud svým usnesením postavil na stranu zlodějů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štekl (Zelení): Kotlíková dotace. Ovlivní ovzduší ve Zlínském kraji?
Účelem podpory v rámci „kotlíkových dotací“ je výměna stávajících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Žádné experimenty, to je heslo strany Merkelové už od války. Bývalý velvyslanec, dnes poradce Zemana, nabídl vhled do předvolební situace
K německým parlamentním volbám, které se uskuteční již tuto neděli, se vyjádřil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu bývalý velvyslanec a současný šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kondičně orientační a rekreačně rodinný pochod Pětadvacítka Lesů ČR
V roce 2017 je to 25 let od vzniku firmy Lesy České republiky, s.p. a 1. října 2017 to bude přesně 25 let, co zahájila činnost Lesní správa Český Krumlov. K tomuto výročí pořádá Lesní správa kondičně orientační, rekreačně rodinný pochod Pětadvacítka Lesů České republiky, který se bude konat v sobotu 30. září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Podnikatelská nálada v eurozóně láme rekordy
Září potvrzuje silný třetí kvartál, tedy alespoň v náladě mezi podnikateli. Optimismus mezi průmyslníky (PMI v průmyslu) zdolal nová více než sedmiletá maxima a z 57,4 bodu v srpnu vyskočil na 58,2 bodu v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veselý (KDU-ČSL): České zdravotnictví je třeba léčit
Ačkoliv nemoci našeho zdravotnictví jsou chronické a vážné, nejsou neléčitelné. Podstatné je, aby ti, kdo budou mít jeho osud v rukou, jej léčit chtěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Startuje celorepubliková kampaň zaměřená na nejčastější chyby chodců a řidičů
Asociace Záchranný kruh ve spolupráci s dalšími partnery spustila celostátní kampaň „Ty to zvládneš“. Tentokrát cílí na bezpečnost chodců v silničním provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil věří, že se EU zreformuje: Klaus v kritice přehání. Patříme do rodiny zemí vyznávajících demokracii. A jak řekl předseda Juncker...
ROZHOVOR Podle europoslance Jiřího Pospíšila se ukazuje, že staré a nové členské země Evropské unie mají trochu odlišné zájmy, například pokud jde o zaměstnávání zahraničních pracovníků. „Je tu jasná snaha francouzského prezidenta omezit levné pracovní síly z východní části Evropské unie. Máme zkrátka rozdílné zájmy a musíme se pokusit o kompromis. Ale těžko můžeme přistupovat na cesty, které budou navrhovat staré členské státy, které budou pro ně ekonomicky výhodné, ale nás budou poškozovat,“ prohlásil bývalý ministr spravedlnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Loukota (TOP 09): Úspěch naší země závisí na kvalitě vzdělávacího systému
Vzdělávání má v programu TOP 09 pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pro rok 2017 významné postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Německo hledá nové jistoty
Zní to asi trochu kostrbatě, ale nazývám si sám pro sebe současnou situaci rekonfigurací světa. Váha a pozice hlavních hráčů – USA, Číny a Ruska - jako vedoucích jaderných mocností (ale nejen jich) se znovu oceňuje a nově nastavuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MŠMT: Vyšší odborné školy žádají z OP VVV 300 milionů
Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ukončil dne 14. září 2017 další výzvu k předkládání žádostí o podporu. Ve výzvě s názvem Vyšší odborné školy bylo zaevidováno 6 projektů za téměř 300 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Potřebujeme vaši pomoc, nadešel čas
Piráti jsou jen kousek od historické možnosti vstoupit do parlamentu. Tam budeme moci prosazovat a kontrolovat naše návrhy zákonů a jako parlamentní stranu nás média budou brát vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Inkvizice z Bruselu. Viktor Orbán opět naložil EU
Maďarský premiér Viktor Orbán se opět pustil do Evropské unie. Vadí mu totiž výhrady, které má Evropská komise vůči počínání polské vlády. Dokonce neváhal a nazval výhrady inkvizicí. Zprávu přinesl server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Czechinvest: Druhá česká účast na Nordic Life Science Days
Česko rozšířilo své zastoupení na nejvýznamnější severské události v Life Science.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústav Jaderného Výzkumu Řež: 60 let od první jaderné reakce v ČSR
V noci z 24. (neděle) na 25. září 2017 (pondělí) v 00:07 hod uplyne 60 let od provedení první štěpné jaderné reakce v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Litevská prezidentka varuje, Rusko chystá agresi
Za nácvik útoku na západní sousedy Ruska označila nedávno v projevu před Valným shromážděním OSN rusko-běloruské manévry Západ 2017 litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Britský ministr zahraničí bude v pondělí v Praze jednat o Brexitu
V pondělí do Prahy přijede britský ministr zahraničí Boris Johnson. Se svým českým kolegou Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) bude jednat mimo jiné o nadcházejícím odchodu Británie z Evropské unie. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo české ministerstvo zahraničí. Johnson do Česka přijíždí zhruba po roce, naposledy v Praze byl loni v listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dejvickým kampusem opět projedou závodní formule studentů ČVUT v Praze
I letos se v pražských Dejvicích představí monoposty studentů ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Stav ovzduší v Jihomoravském kraji se dlouhodobě zlepšuje
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, potvrzují to všechny typy stanic imisního monitoringu, která tento trend potvrzují od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Při příležitosti Dne české státnosti vyznamená předseda Senátu vybrané osobnosti
Tradiční předávání Stříbrných pamětních medailí Senátu se uskuteční se ve středu 27. 9., tedy v předvečer Dne české státnosti, od 15:00 v Hlavním sále Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vrchní inspektor práce si chce posvítit na Babišovu drůběžárnu. Na základě článku Saši Uhlové
Šéf Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn se pořádně obul do drůbežárny Agrofertu ve Vodňanech. V rozhovoru s Martinem Veselovským v DVTV řekl, že si na tenhle podnik chce posvítit. Některé informace, které vypluly o tomto podniku Agrofertu na povrch, považuje za absolutně nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Vyznamenáním jsem nesmírně poctěn a vnímám jej také jako ocenění Poslanecké sněmovny
Poslanec Robin Böhnisch obdržel arménské státní vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Policisté z Útvaru rychlého nasazení se zahraničními zásahovými jednotkami nacvičovali zákrok proti teroristům
Celý minulý týden se konalo již proslulé každoroční cvičení s názvem FORTRESS. V rámci společných výcviků nechyběl ani zákrok proti teroristům v metru a v Paláci Akropolis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ke zvýšení sazby kapitálové rezervy ČNB
Proticyklická sazba kapitálové rezervy se s platností od 1.7.2018 zvyšuje ze stávající úrovně 0,5 procenta na rovné jedno procento.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sedí na lukrativních místech, ale jen bučí a hází klacky pod nohy
Senátor Ivo Valenta o malosti a bezvýznamnosti některých komunálních politiků nejen v souvislosti s Parkem Rochus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Grantová agentura: Vyplatí se důvěřovat samoozdravné síle přírody
Oceněný výzkum prokázal, že bezzásahovost a přirozený proces regenerace po kůrovcové kalamitě je nejlepším řešením pro chráněné horské lesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aktualizovali jsme Metodické pokyny pro zajištění pohledávek z poskytovaných půjček SFŽP ČR
Cílem úprav pokynů je zvýšit atraktivitu půjček pro žadatele, zejména pro obce a města, ale i ostatní subjekty. Zajištění půjčky by tak pro ně mělo být jednodušší a dostupnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Mladí ve Zlínském kraji potřebují cenově dostupné bydlení
Nízké mzdy a drahé bydlení se odráží v odchodu mladých mimo Zlínský kraj. Tady by měl pomoci stát, kraj, obce a města. Prostě začít stavět cenově dostupné byty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hana Lukešová: Izrael jim dává první poslední a oni takhle?
Izrael nebo Palestina? Který název je správný? V Bibli není Izrael nazýván Palestinou. Jako dodatek je však v mnoha Biblích soubor dobových map, které nesou název „Palestina v době starozákonní“, „Palestina v době novozákonní“ atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České děti zůstávají v cizině neúměrně dlouho bez cestovních dokladů. Ombudsmanka to chce změnit
Narození dítěte je vždy významná událost. Pokud k ní však dojde při pobytu v cizině, doprovází ji komplikace s vyřízením cestovních dokladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Zvažme zrušení Státního fondu dopravní infrastruktury
V souvislosti s vyjádřením ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury, že bude po třech letech ukončen program poskytování dotací krajům na opravy silnic druhých a třetích tříd, které jsou v krajském majetku, navrhuje hejtman Pardubického kraje Martin Netolický zvážit zrušení tohoto fondu a převedení jeho činností pod některé z ministerstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Oblast lidských práv je neoddělitelná od diplomacie České republiky
Oblast lidských práv a jejich ochrana byly tématem mezinárodní konference pořádané pod záštitou předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Někteří poslanci dostali výzbroj komiksových hrdinů. Proč? Zde je důvod
Sdružení Rekonstrukce státu ocenilo osm poslanců a tři senátory, kteří nejaktivněji prosazovali devět protikorupčních zákonů, o jejichž přijetí se uskupení zasazovalo. Patřily mezi ně zákony o registru smluv, o financování politických stran a o registru majetku politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Diskriminace spotřebitele ve 2. čtvrtletí jen výjimečně
Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2017 uskutečnila kontroly zaměřené na dodržování paragrafu číslo šest zákona o ochraně spotřebitele, který obchodníkům ukládá, že nesmí při prodeji výrobků nebo poskytování služeb spotřebitele diskriminovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Andrej Babiš se vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí
Závěr předvolební kampaně k říjnovým parlamentním volbám je poznamenán snahou předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vyhnout se televizní konfrontaci s představiteli pravicové opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Volme spravedlnost
Ministr spravedlnosti dává návrh Nejvyššímu správnímu soudu odvolat soudkyni. Důvodem je skutečnost, že soudkyně postupuje přesně podle litery Ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy
REPORTÁŽ Předák britské euroskeptické strany UKIP a šéf euroskeptické frakce v europarlamentu Nigel Farage, který je znám jako Mr. Brexit – pan Brexit, vystoupil v Praze v Národním domě na Vinohradech s přednáškou a na tiskové konferenci. Pozval ho předseda Svobodných Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš ze z novin tvrdě pustil do Junckera
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si před pár lety koupil jak Mladou frontu, tak Lidové noviny. Teď do Lidových novin napsal komentář, v němž se ještě jednou vrátil ke Zprávě o stavu Unie z úst předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist