Oficiální zpravodajská média

Pohanský velekněz Duka. Levicový server těžce rozdýchává svatováclavské vystoupení kardinála
Politolog a novinář Ondřej Slačálek se na serveru a2larm.cz rozepsal o knězi Dominiku Dukovi. Nazval jej dokonce pohanským veleknězem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus vzpomínal na rozdělení Československa: Směřovalo to k tomu už od Masaryka
Bývalý prezident Václav Klaus se zamyslel nad rozdělením Československa a jeho příčinami. Jeho sloupek přinesl server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nesrozumitelný, nepochopil, Dukovi se udělalo špatně... Železný v debatě ČT předhodil politikům kardinálův výrok
Česká televize přinesla další debatu s deseti lídry politických stran. Tentokrát zástupci ucházející se o křesla v Poslanecké sněmovně diskutovali o kultuře. Moderátorem debaty byl Jakub Železný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Boží lakota je téměř dojemná
Lidská nezažranost jde napříč politickými systémy a náboženskými. Od státu dostaly církve restituce za to, co jim prý bylo znárodněno. Všichni víme, že ty ohromné majetky dostali neprávem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání!“ Komunista Skála zveřejnil, jak se k němu choval Bakalův novinář
Místopředseda KSČM Josef Skála se rozčílil nad provedením rozhovoru Jana Štětky z Hospodářských novin. Podle něj z více než hodinové promluvy vyšel paskvil. „Nosná témata zatloukl úplně. Většinu ostatních zprznil k nepoznání,“ napsal Skála serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Pro některé lidi v ČSSD znamená odchod do opozice trestní stíhání. Erik Best tuší po volbách velká překvapení
HORKÉ TÉMA Hostem Radima Panenky a jeho pořadu Horké téma byl tento týden Erik Best. Politický analytik a komentátor charakteristického projevu a neotřelých postřehů tentokrát hodnotil dvoje významné volby. Ty německé, které proběhly minulou neděli, a ty české sněmovní, které nás čekají již za tři týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiše jsem nikdy neměl rád, ale tohle už je příliš. Jiří Paroubek si při pohledu na nájezdy jeho odpůrců vzpomněl, jak sám čelil rozlícenému davu s vejci
Bývalý premiér Jiří Paroubek se na svém blogu na severu VašeVěc.cz zamyslel nad tím, proč vlastně stále v předvolebních průzkumech posiluje šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Krajská veterinární správa pro Karlovarský kraj připravila výtvarnou soutěž
Krajská veterinární správa pro Karlovarský kraj u příležitosti 50. výročí vzniku Státní veterinární správy vyhlásila pro děti SOS Dětské vesničky v Karlových Varech výtvarnou soutěž „Svět zvířat“ o nejhezčí obrázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ještě šílenější pohádka než od pana Donutila. Dva spolu sezdaní princové v ní zakládají rodinu
Gay pohádka, v jejímž prvním díle o homosexuálních princích Bertíkovi a Krasomilovi došlo ke královské svatbě, se má dočkat pokračování. Oba princové, tedy nyní již králové, si mají adoptovat dítě. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Znalec církevních dějin: Vysvětlím vám, proč se tolik útočí na papeže Františka. A pozor na německou AfD, ta nám může v budoucnu hodně zavařit
ROZHOVOR Sedm desítek římskokatolických konzervativců obvinilo papeže Františka z šíření kacířských názorů. Nelíbí se jim hlavně loňský dokument o rodině nazvaný Amoris Laetitia (Radost lásky), v němž papež prosazuje mimo jiné mírnější postoj vůči rozvedeným. Konzervativní duchovní chtějí, aby papež svá stanoviska odvolal. „Je to něco naprosto neuvěřitelného a neobvyklého, co se v církvi nestalo od roku 1333,“ prohlásil historik Jaroslav Šebek, který se zabývá církevními dějinami, k unikátní situaci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že jde o silný atak proti hlavě katolické církve, který má za cíl pošpinit současného papeže, protože je pro část církve příliš liberální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Prohlášení k plánované protestní jízdě taxikářů
Vnímáme plánovaný protest na příjezdových cestách k Letišti Václava Havla Praha jako snahu poškodit renomé mezinárodního letiště nejen doma, ale především v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – politika
Svobodná vůle je pojem, jenž ve filosofii označuje myšlenku, že člověk jedná jen na základě svých vlastních rozumových rozhodnutí, nikoliv pod vlivem vnějších podnětů, jež nejsou v jeho moci. S otázkou svobodné vůle jde v ruku v ruce otázka odpovědnosti za vlastní činy. Pokud není naše rozhodování svobodné, můžeme být odpovědni za vlastní činy? Zdroj Wikipedie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nervózní ČT propadá hysterii. Ve jménu ideologického boje propaguje dokonce i konspirační web, upozorňuje Petr Žantovský. A také na duševní výplach Jiřího Pehe
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize využila posledního vydání pořadu Newsroom ČT24 k útoku na soukromou televizi TV Barrandov. Obrovská hysterie, s níž byl uváděn, vyzrazuje podle Petra Žantovského na nervozitu ČT z toho, že přichází o monopolní postavení v jednom žánru a že by se i konkurence mohla stát vlivotvorným nástrojem. Mediální analytik si kromě dalších přešlapů veřejnoprávní televize všímá i duševního výplachu, který místo komentáře předvedl Jiří Pehe, jenž odmítá připustit, že se u nás rozrostla móda elitokraticky umlčovat názor většiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za bezpečný Skřivánek - Ústí nad Labem
Milí sousedé, možná už jste se doslechli o našem záměru začít řešit problémy s bezpečností a nepořádkem v ulicích Skřivánku. Skřivánek v očích Ústečanů dlouho dobu platil za jednu z nejlepších čtvrtí, která byla považovaná za klidné, čisté a hlavně bezpečné místo. Bohužel tomu už tak docela není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Protidrogová mafie. Bývalý ministr zdravotnictví promlouvá o lidech, kteří dobře žijí z „řešení problémů“. Třeba drogový koordinátor pan Vobořil...
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil zdůrazňuje, že stát vynaloží víc peněz za řešení dopadů pití alkoholu, než kolik vybereme na spotřební dani a proto by bylo dobré přemýšlet o razantním zdražení alkoholu. A nejen to. Šéf Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Víktor Mravčík má za to, že by lidé pravděpodobně pili méně, kdyby to měli do obchodu s alkoholem dál. „Nevím, jaké jsou skutečné cíle zdražování a nedostupnosti alkoholických nápojů, ale bez velké nadsázky platí, že ‚vláda, která zdraží pivo, padne‘,“ říká k tomu vtipně exministr zdravotnictví a také někdejší ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivan David. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné zdůrazňuje, že zatímco ambulantní protialkoholní péče se rozpadla, tak feťáci a smažky dostávají od mladého věku substituční látky bez cíle dosáhnout abstinence, ovšem nikoho nenapadne dávat alkoholikům jako substituci benzodiazepiny! A navíc je třeba také vysvětlit vztah mezi legálními a nelegálními návykovými látkami a zájmy „protidrogové mafie“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
K soudu míří úplatková kauza spojená s firmou z Agrofertu. Babiš tvrdí, že nic neprovedla
Server info.cz na svých stránkách píše, že pražský městský soud začne v pondělí rozplétat případ zmanipulovaných tendrů České pošty. Ten se týká zadávání malých stavebních zakázek a zakázek na dodávky pneumatik a náhradních dílů. Před soudem stane pět bývalých manažerů pošty, pět zástupců firem a tři společnosti, mezi které patří také firma Agrotec ze svěřenských fondů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Připomínky starostů jsou často podnětem pro vrácení zákonů zpět do sněmovny
Senát ocenil dlouholetou práci starostek a starostů z celé České republiky. Setkání ve Valdštejnském paláci se zúčastnili zástupci měst a obcí, kteří v jejich čele působí nepřetržitě dvacet a více let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Klamárium. Co prozrazují zrakové klamy o lidské mysli
Národní technické muzeum zve malé i velké návštěvníky na interaktivní výstavu „Klamárium“, ve které se mohou seznámit s více než 20 známými i méně známými zrakovými klamy a poznat při tom některé obecné principy lidského zrakového vnímání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kužílek (STAN): Legislativní STOP stav není šílenost a chiméra
Jak bych si představoval navrhnout v Parlamentu tuhle STOPKU rakovinnému bujení legislativy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nástěnka amerických kreténů, podpora socialismu, ale i odpor proti Raúlu Castrovi. Neuvěřitelná cesta reportéra PL po Kubě
REPORTÁŽ Batista, Reagan, Bush starší i mladší. Jejich karikatury jsou na nástěnce kreténů v havanském Muzeu revoluce. Mexičtí zapatisté o sobě sice nedali dlouho vědět, ale na jejich činy se nezapomíná. Takové zážitky přivezl reportér ParlamentníchListů.cz z cesty po Kubě a Mexiku, kde řádil hurikán a otřásala se země, až domy padaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: 61. Generální konference MAAE
Ve dnech 18 - 22. září 2017 proběhla 61. Generální konference Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE). Generální konference (GK), vrcholný řídící orgán MAAE, zasedala tradičně v jejím vídeňském sídle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Workshop Státního pozemkového úřadu a Českého úřadu zeměměřického a katastrálního
Ve středu 27. září 2017 se na ústředí Státního pozemkového úřadu (SPÚ) uskutečnil workshop pracovníků úřadu se zástupci Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Digitální veřejná správa jako služba, která je snadno dostupná a bezpečná
Premiér Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek a pátek 28. a 29. září 2017 zúčastnil Digitálního summitu lídrů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Všichni píší knihy. Babiš, Kalousek, Bělobrádek, Fiala dokonce dvě... Tady máte kompletní seznam do knihkupectví
Před nadcházejícími sněmovními volbami se roztrhl pytel se spisovateli. Míněno těmi politickými. Takový menší sumář přinesl server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Buďme zodpovědní za společný domov
"Lidé mají obavy, aby to politici zase nezkazili. A oprávněně chtějí, aby se vyšší výkon ekonomiky promítl do výše platů, do lepších podmínek pro rodiny, do kvalitnějšího školství,..."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jak volit
Vyplatí se to vždycky, ale teď, pár týdnů před volbami, je výbrus naší ostražitosti nezbytný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Televizní zprávy? Už ne, jen Černá kronika
Když jsem byl mlád, bývala Askalóna …“, ale né! Když jsem byl mlád, bývaly televizní zprávy plné zpráv. Sice politicky velmi pochybných, ale zpráv. A vedle nich existovala Černá kronika. Dnes už jsme pokročili. Máme rozsáhlou Černou kroniku doplněnou několika zprávami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nepromarněte svůj hlas. Pouze hlas pro ODS má smysl
Ve čtvrtek večer jsem se v TV Barrandov utkal s favoritem voleb, předsedou hnutí ANO. Snažil jsem se ukázat, že s Andrejem Babišem se dá debatovat slušně, ale ostře. Že jeho argumenty jsou ve skutečnosti slabé a program ODS je naopak silný. Že jeho řeči jsou mnohdy prázdné, naše postoje naopak jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Budeme opozicí. A hodně ostrou, varuje předseda Pirátů. Chtěl by získat deset procent
Předseda Pirátů Ivan Bartoš si podle svých slov v rozhovoru pro server iDnes.cz umí představit, že strana bude v případě, že se dostane do Sněmovny, velmi ostrou opozicí, která dokáže podpořit rozumné návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Směšný Babiš. On by nejradši dirigoval celou zemi, žasne poslanec TOP 09
Poslanec TOP 09 Martin Plíšek se v pořadu XTV.cz Luboše Xavera Veselého vyjádřil mimo jiné k šéfovi hnutí Andreji Babišovi (ANO). „Babiš by rád všechny dirigoval jako ve své firmě. Jeho výroky jsou směšné,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Nové informační karty o invazních druzích
Během léta bylo schváleno rozšíření unijního seznamu invazních druhů o další 3 druhy živočichů a 9 druhů vodních i suchozemských rostlin, nyní tedy tento dokument obsahuje 49 druhů invazních organismů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Zpravodajská redakce ČT v tlapách jedné strany a osobní kouzlo
Která strana to je, všichni víme, a je to k uvztekání, když si uvědomíte, že se tudíž před sametem a po sametu v tomhle směru vlastně nic nezměnilo. Jen se změnila znaménka, plus přešlo v mínus, nebo mínus v plus, to už každý podle vlastního gusta, ale jsme dnes vlastně zas tam, kde jsme byli, jen s opačným znaménkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miliony pro Drahošovu kampaň. Od podnikatele spojeného s advokátem Pokorným i privatizátorů z Mostecké uhelné
Prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi se daří vybírat peníze na svou kampaň. Jak uvádí server Aktuálně.cz, pohled na jeho transparentní účet ukazuje, že přibývají významné částky od bohatých podnikatelů. Naposledy například přispěl šéf a největší akcionář společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Politici žvaní, lidé je volí. Vy se příští čtyři roky mít lépe nebudete, varoval Štěpán Kotrba čtenáře velkých novin
Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba ve svém komentáři pro MF Dnes uvedl, že si politici zvykli, že již nemusí stát „čelem k masám“. Zodpovědnost za činy nahradila slova, ta nahradily obrázky, píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kalousek se rozpovídal: Mezi lidovci byli lobbisté Agrofertu, ti protlačili Babišovi biopaliva. Také proto jsem z té strany odešel
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se v dnešním rozhovoru pro deník Právo nechal slyšet, že ti, kdo uvádějí, že do vlády s ANO půjdou jen bez jeho šéfa Andreje Babiše, jsou pokrytci. Babiš a Agrofert totiž, jak míní, nejdou od sebe oddělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Proč volit KDU-ČSL podle Ludmily Šimkové a Josefa Kubiše
Proč je dobré volit KDU-ČSL podle Ludmily Šimkové, kandidátky č. 15 za Středočeský kraj, a Josefa Kubiše, předsedy místní organizace Nymburk?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr Štech zahájí nový akademický rok v Liberci
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech zahájí v pondělí 2. října 2017 od 16.00 v aule Technické univerzity v Liberci nový akademický rok 2017/2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MZV: Čeští vojenští pyrotechnici cvičili jordánské vojáky v Zarce
Dne 20. 9. 2017 navštívil velvyslanec Petr Hladík s přidělencem obrany plukovníkem Liborem Kutějem výcvikovou základnu ženijního vojska jordánských ozbrojených sil u města Zarqa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kostka (KSČM): O našich žebráckých mzdách aneb Zvýšení mezd je nejen možné, ale i nutné
Naše země nevzkvétá. Citát, který se na dnešní dobu výborně hodí. V 90. letech se politici předháněli v tvrzeních, jak se máme špatně. Např. lhář Zeman tvrdil, že máme méně vysokoškoláků než Nepál, což byl naprostý nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V pražské Troji bude testována stavba protipovodňových zábran
V pražské Troji se dnes večer uskuteční cvičení, které má prověřit stavbu protipovodňových zábran. Praha chce otestovat jejich nakládání ve skladu, převoz i stavbu. Zábrany budou stavěny v ulicích Pod Havránkou, Nová Povltavská a Pátkova. Troja je posledním místem v Praze, kde stavba mobilních zábran nebyla vyzkoušena. Do protipovodňové linie tam navíc zasahuje tunelový komplex Blanka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Španělská policie uzavřela tisíce škol, snaží se překazit referendum o nezávislosti Katalánska
Je to výsměch demokracii, označil v sobotu španělský ministr zahraničí Alfonso Dastis plán katalánské regionální vlády uspořádat hlasování, které zakázal španělský ústavní soud. Píše o tom server idnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV otevře Kontaktní centrum sociálního bydlení
Ministerstvo práce a sociálních věcí otevře v říjnu v Praze Kontaktní centrum sociálního bydlení. Obracet se na něj mohou občané, obce i neziskové organizace s dotazy a žádostmi o podporu a radu, jak postupovat při budování sociálního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: 13. října odstartuje šestá družice Sentinel, zaměří se na kvalitu ovzduší
Na ruském kosmodromu Pleseck finalizují přípravy na start družice Sentinel-5P (Precursor). Již šestá družice z evropského programu pro monitorování životního prostředí a bezpečnosti s názvem Copernicus poputuje na oběžnou dráhu Země, aby poskytla data o kvalitě ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tichý (Realisté): Prezidentské volby v ČR - fér či nefér?
V lednu 2018 se v ČR uskuteční druhé klání přímé prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Česká republika se stala strategickým partnerem čínských záchranářů
České zdravotnické záchranné služby podepsaly smlouvy o výcviku záchranářů třech největších čínských měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Svatý Václav je symbolem české státnosti
Bloger Adam Mikulášek prý neslaví svatého Václava, budiž, ale měl by se trochu poučit z historie, než začne něco psát. Tento světec byl uctíván mistrem Janem Husem i husity, je to významná osobnost našich dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na každou svini se vaří voda, protestovalo se pod koněm proti Babišovi. Zněla slova Knížáka a Štěpánové, dorazil zemědělec, kterému prý vyhrožovali smrtí
REPORTÁŽ Zhruba dvě stě lidí se dnes odpoledne vydalo na Václavské náměstí k soše svatého Václava, aby na demonstraci facebookové skupiny AUVA vyjádřili svůj protest proti populistickým politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Moderní stát si váží své krajiny, další skladovací haly na Teplicku jsou nesmysl
Další developer přišel s nesmyslným záměrem vybetonovat pole a postavit na nich obří skladovací a montážní haly. Tentokráte je plánuje zbudovat na Teplicku u Rtyně nad Bílinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Ubohý obraz ubohých politických poměrů
Ve čtvrtek, 28. října, proběhla na TV Barrandov politická diskuze vedená moderátorem Jaromírem Soukupem. Byla to katastrofa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Proč jsem neodpověděl na anketu o sociálním bydlení
V rámci předvolebních diskusí připravila Iniciativa Platforma pro sociální bydlení anketu na téma zákona o sociálním bydlení. Respondenty ankety byli kandidáti politických stran napříč politickým spektrem. Vážím si snahy a úsilí Platformy o zlepšení situace v oblasti bydlení v České republice, přesto jsem nemohl na anketní otázky odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukša: Billboard Zdeňka Bakaly s logem politické strany Dobrá volba 2016
Pavol Krúpa, podnikatel a majitel společností Arca Capital a Arca Services a. s., se stal hlavním mecenášem a podporovatelem naší strany Dobrá volba 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Předsedkyně AV ČR na návštěvě Wichterleho mrakodrapu: patenty i zlaté nanočástice
Ústav makromolekulární chemie Akademie věd na pražských Petřinách je zážitek sám o sobě. Návštěvník zde totiž neprochází jen špičkovým vědeckým pracovištěm, ale zároveň unikátní poválečnou architektonickou památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Politiku ovládly sekty, lamentuje komentátor Jandourek. To dopadne blbě
Komentátor Jan Jandourek se na serveru Forum24.cz obává, že tu máme dobu temna. „Politiku ovládly sekty,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Primátorka Nechybová: Odpovědnosti za případ DONOR se nelze vyhnout
Zastupitelstvo městského obvodu Neštěmice neschválilo návrh na mimosoudní vyrovnání s firmou DONOR, s kterou obvod vede řadu let spor o náhradu nákladů kvůli vypovězenému nájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hitlerova klenotnice. Jak se z jihočeského kláštera stalo skladiště uloupených sbírek
REPORTÁŽ Jaká tajemství ukrýval tajemný cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě na jihu Čech? Některá z nich jsou spojená i s Adolfem Hitlerem. Zajímavostí je, že v podzemí památky, která ční od roku 1259 nad malebným městečkem poblíž rakouských hranic, jsou pohřbeni Rožmberkové. Klášter navíc za války sloužil i nacistům. Ti zde ukrývali poklad z druhé světové války. „Vyšebrodský klášter se stal utajovaným skladištěm naloupených uměleckých předmětů, které hitlerovci sváželi z celé střední a východní Evropy,“ říká za klášter kurátor sbírkových a mobiliárních fondů Jiří Franc. Například Hitlerovy sochy vyvolávají u mnohých lidí nevoli i tolik let po válce. Naopak neonacisty lákají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Termín ustavující schůze nové Sněmovny zatím není jasný
Volba vedení Poslanecké sněmovny včetně předsedy a zřízení výborů budou patřit mezi první úkoly nové dolní parlamentní komory, která vzejde z říjnových voleb. V úvodu ustavující schůze budou navíc zvolení poslanci skládat slib. Zatím však není jasné, kdy se schůze uskuteční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: První kontingent se vrátil z Iráku
Policisty přivítal náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Manolo Blahnik přilákal do Musea Kampa již 25 tisíc návštěvníků
Jedinečnou výstavu světově proslulého designera obuvi Manolo Blahnika, která je v Museu Kampa k vidění od 11. srpna, navštívilo od svého zahájení rekordních 25 tisíc návštěvníků. Vzhledem k obrovskému zájmu veřejnosti jsme se proto rozhodli od října prodloužit otevírací dobu této expozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
mSTAN: Čas odletu Miloše Zemana je 11. října, 14:35
Prezident republiky Miloš Zeman dostal ke svým narozeninám letenku do Pekingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Další pěkný kšeft Zdeňka Bakaly. Vozil republikou hořlaviny v nevyhovujících vlacích, ale šli mu na ruku ministři...
Vysoce hořlavý žlutý fosfor, jenž používá břeclavská společnost Fosfa, se do Česka zřejmě převážel ve vlacích, které neplnily bezpečnostní standardy. O příběhu, jenž je spojen s uhlobaronem Zdeňkem Bakalou, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Pomáháme sladit rodinný a pracovní život
Přes 800 uchazečů o zaměstnání z řad rodičů s dětmi do 15 let a lidí pečujících o osobu blízkou už vstoupilo projektu „Flexibilně do práce v Ústeckém kraji“. Více než šesti stovkám z nich se také podařilo získat práci. Projekt realizuje zdejší krajská pobočka Úřadu práce ČR, financuje ho Evropský sociální fond a státní rozpočet ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Největším zklamáním letošních voleb je Česká pirátská strana
Piráti se zřejmě vzhlédli v ANO a SPD. Snaží se očernit tradiční strany, útočí na demokracii a politickou pluralitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Máslo nový investiční hit
A ejhle, politici konečně vymysleli neotřelé volební téma! Máslo! Ceny másla brutálně rostou. Podle ČSÚ byla cena másla v srpnu meziročně o 46 % vyšší. A od té doby opět cena rostla a každým dnem je na nových rekordech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ani pejskovi kostičku? Méně než skladník, tak si od listopadu mzdově polepší učitelé
Učitelé požadovali vyšší platy a hrozili stávkou. Vláda v reakci na to vyhověla a platy pedagogů by od listopadu tohoto roku měly narůst o patnáct procent. O kolik se ale zlepší platy nových učitelů, kteří do školství nastoupí, i reálně? ParlamentníListy.cz se pokusily zmapovat, jak na tom učitelé od listopadu budou v porovnání se zaměstnanci ve skladu a na pokladně. Žádná sláva to ale podle všeho není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Spravedlnost podle eurohujerského média
Pavel Galeta je učitelem na Střední škole technické a obchodní v Olomouci. Zároveň ale také kandiduje za stranu Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Vyzýváme řidiče taxi, aby v zájmu obyvatel Prahy dopravu neblokovali
Naprosto chápeme situaci na trhu taxislužeb a jsme si vědomi faktu, že sladění pravidel pro tzv. sdílenou ekonomiku s podmínkami klasických oborů podnikání a řemesel zůstalo kvůli nečinnosti vlády i magistrátu tři roky na mrtvém bodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Koordinátor Vobořil vyráží do boje proti alkoholu: Je u dvou třetin domácího násilí
Až ve dvou třetinách případů domácího násilí v Česku hrál roli alkohol. Kolem 70 procent žen, jejichž partner se minimálně jednou týdně opil, násilí doma zažilo. Novinářům to řekl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa České republiky se neztotožňuje s rozsudkem soudu
Generální ředitelství cel se v pondělí seznámilo s písemným vyhotovením rozsudku Krajského soudu v Ostravě č. j. 22 Af 8/2017 - 68 ve věci zajišťovacích příkazů vydaných celní správou proti společnosti FAU s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Modlete se za smrt nevěřících a vítězství Islámského státu, znělo mešitou v Británii. Jen jsem tlumočil proroka, hájil se imám u soudu
Pověstnou britskou toleranci vzal až příliš doslovně radikální islámský imám Kamran Sabir Hussain. Nicméně britské úřady vzaly doslovně i jeho nenávistná kázání a muslimský duchovní stráví příštích šest a půl roku ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na Letišti Václava Havla Praha padl další rekord: Během tří letních měsíců jím prošlo téměř 5 milionů cestujících
Letiště Václava Havla Praha má za sebou provozně nejsilnější letní měsíce, celkem odbavilo v období mezi červnem a srpnem rekordních 4 912 087 cestujících. Ti nejčastěji směřovali do Moskvy, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Významným meziročním nárůstem se vzhledem k sezóně mohly pochlubit také dovolenkové destinace jako Antalya nebo Burgas. Zvýšený zájem cestujících z Prahy však zaznamenal rovněž izraelský Tel Aviv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krajanka Yngland Hrušková z Německa: Angela je psychicky narušená. Její systém stojí na kolaborantech. Němec vám bude dodržovat zákony, i když budou perverzní a brutální
ROZHOVOR „Angela nemá žádnou politiku. Ona jen něco začne a dívá se na lavinu. Jako když Nero zapálil Řím a pak se kochal. Angela se jistě kochá. Je psychicky narušená,“ míní v rozhovoru pro PL.cz aktivistka, prezidentská kandidátka, herečka a zpěvačka Jana Yngland Hrušková. Všichni politici, kteří jsou u moci tak dlouho jako Merkelová, ztrácejí podle ní pojem o realitě. „Moc jim vzala soudnost a chtějí stále víc a víc moci. Jsou na tom závislí, jako alkoholici nebo feťáci. Pořád jim to nestačí. Musí mít větší a silnější dávky. A jistě si to užívají, protože jim to vychází. Nikdo nechce vidět, že jsou to vlastně blázni. Jestli zůstane budoucnost Německa v rukou bláznů, nemá celá Evropa naději,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových prodal rekreační areál v Dolcích u Trutnova
Trutnovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodalo ve výběrovém řízení s aukcí více než třicet let starý rekreační areál v Dolcích u Trutnova za 4 350 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Západní spojenci v Mnichově nezradili
Přesvědčení, že nás západní spojenci západní spojenci v roce 1938 zradili, je v Češích hluboce zakořeněno. Přesto je to tvrzení nepravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SPO: Proti církevním restitucím, tomuto „podvodu století“, budeme nadále bojovat
Prohlášení Strany Práv Občanů k církevním restitucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Mapa Afriky z roku 1914 a imigranti
V poslední době koluje na internetu mapa Afriky z roku 1914, na níž jsou vyznačeny kolonie evropských mocností. Z tohoto faktu mnozí vyvozují, že o příval Afričanů do Evropy se musí postarat ti, kteří tam ty kolonie měli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Ministr lepí chyby státu, omezuje vlastníky
Podnik Lesy ČR je téměř monopolním vlastníkem a hospodářem v českých lesích. Měl by tedy mít také odpovědnost za celé lesnické odvětví, a ne pouze zajišťovat zisk pro stát. Alespoň by to člověk v civilizované zemi čekal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krajanka Ynglad Hrušková z Německa: Angela je psychicky narušená. Její systém stojí na kolaborantech. Němec vám bude dodržovat zákony, i když budou perverzní a brutální
ROZHOVOR „Angela nemá žádnou politiku. Ona jen něco začne a dívá se na lavinu. Jako když Nero zapálil Řím a pak se kochal. Angela se jistě kochá. Je psychicky narušená,“ míní v rozhovoru pro PL.cz aktivistka, prezidentská kandidátka, herečka a zpěvačka Jana Yngland Hrušková. Všichni politici, kteří jsou u moci tak dlouho jako Merkelová, ztrácejí podle ní pojem o realitě. „Moc jim vzala soudnost a chtějí stále víc a víc moci. Jsou na tom závislí, jako alkoholici nebo feťáci. Pořád jim to nestačí. Musí mít větší a silnější dávky. A jistě si to užívají, protože jim to vychází. Nikdo nechce vidět, že jsou to vlastně blázni. Jestli zůstane budoucnost Německa v rukou bláznů, nemá celá Evropa naději,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist