Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.973x, což odpovídá cca 155.127-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Marek Řezanka: Kalousek – etalon přetvářky a pokrytectví
Miroslav Kalousek se snaží ve vysoké politice udržet za každou cenu. Mnohdy mu již teklo do bot, mnohdy se s někým v politice chytl – ale byli to jeho oponenti, kdo vyklidil pole. Připomeňme si například jména jako C. Svoboda, R. John, Petr Lessy, V. Bárta, P. Nečas, S. Gross, J. Paroubek či D. Rath. Nyní se pokouší podobně vyřídit i A. Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Soudruhu umělče, pročs to podepsal? Takto se Čenský, Bartoška a Zagorová předvedli na StB, shrnuje bulvár
V roce 1989 spatřil světlo světa manifest Několik vět. Po lidech, kteří manifest četli a podepsali, šla komunistická Státní bezpečnost, která chtěla vědět, proč ten či onen podepsal a zda je ochoten se za svůj odpudivý čin proti komunistickému režimu řádně kát. Deník Blesk přinesl informace z archívů StB, které naznačují, jak se tehdy chovali někteří umělci – třeba herec Jan Čenský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mladá Šafrova redaktorka přirovnala MF Dnes k ParlamentnímListům.cz a začala s poučováním Plesla i historika Vondrušky
MF Dnes přinesla vyjádření sestry z Nemocnice Na Bulovce, která říká, že se jí v nemocnici pokusil znásilnit afghánský občan. Soud byl jiného názoru a konstatoval, že se pokus o znásilnění nepodařilo prokázat nade vší pochybnost. Zdravotní sestra si však trvá na tom, že to pokus o znásilnění byl. Forum24.cz Pavla Šafra nejen za tento článek deník zkritizoval. Zaznělo srovnání se serverem ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sestra z Bulovky: Afghánec mi sahal na prsa, sobě do rozkroku. Podle soudu v pořádku. Český chlap by to neudělal, zklamal mě i Zeman
Deník MF Dnes se v pondělí vrátil k případu sestry pražské Nemocnice na Bulovce, kterou měl znásilnit afghánský migrant. Soud však dospěl k závěru, že se to nepodařilo nade vší pochybnost prokázat, a muže osvobodil. Jednapadesátiletá sestra z Bulovky teď vykresluje, co její případ údajně odhalil v plné nahotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Máte to zapotřebí, pane Jane Hrušínský?
Pane Jane Hrušínský - máte to zapotřebí dělat ze sebe v***? Váš pan otec-umělec tělem i duší se musí v hrobě obracet!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Technické normy k elektronické fakturaci by měly být zdarma
Podle nového zákona o veřejných zakázkách musí úřady přijímat elektronické faktury, ale hrozí, že standard těchto faktur nebude bezplatně dostupný. Senátor Libor Michálek (nestranný za Piráty) se proto obrátil na ministra průmyslu Jiřího Havlíčka s žádostí o vysvětlení, zda Úřad pro technickou normalizaci požaduje peníze za technickou normu k elektronické fakturaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Divokým Kurdistánem, divokým Katalánskem
V Kurdistánu a Katalánsku se dějí tento týden dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Smutný příběh o EET
z facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MPSV: „Důstojné pracoviště“ pomůže s obranou proti šikaně v zaměstnání
Šikana na pracovišti, soustavné pronásledování zaměstnance ze strany vedoucího pracovníka, kolegy či podřízeného, bývá těžko dokazatelná. Tyto problémy označované také jako bossing, mobbing či staffing mají zaměstnanci nejen v soukromém sektoru, ale i ve veřejné správě. Pomoc přinese projekt Důstojné pracoviště ve veřejné správě, který realizuje Fond dalšího vzdělávání v úzké spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Státním úřadem inspekce práce a Kanceláří veřejného ochránce práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nová kniha o Babišovi: Vše kolem něj je tajemné. Nejdřív Mrázek, teď on. Jeho voliči nakonec pochopí
Novinář Jaroslav Kmenta vydává novou knihu. Jmenuje se Boss Babiš a už podle názvu je jasné, o čem, resp. o kom ona kniha bude. Vyjde 12. října, jen týden před volbami, a Jaroslav Kmenta se v ní chystá Babiše popsat tak, jak ho vidí. Doufá také, že jednoho dne se kritickým okem podívají na Babiše i jeho voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL spláchnutá do záchodu, ODS těsně před tím. Nový překvapivý průzkum
Agentura Médea Research přinesla další předvolební průzkum volebních preferencí voličů. Zatímco CVVM před pár dny přineslo průzkum, ve kterém by se do sněmovny nedostala TOP 09, podle agentury Médea Research prý teď totéž hrozí KDU-ČSL. TOP 09 Miroslava Kalouska má v průzkumu agentury 5,95 procenta, lidovci mají jen 4,59 procenta. Tvrdý pád by prý zažila i ODS. Informuje o tom časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To už je snad moc i od Václava Moravce, zhrozil se Zdeněk Zbořil. A dodal: Poserte to, zní v zemi pravdy a lásky. Je to v Katalánsku řízené?
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Že o výroku mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka diskutuje „celá Evropa“? „Jen někomu se zdá být pan Ovčáček blízkým a snadno dosažitelným terčem,“ upozorňuje doktor Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu. K průzkumům volebních preferencí doporučuje brát je s „velkou obezřetností“. Věnuje se také svatováclavskému kázání kardinála Duky: „Pan kardinál se nestydí za své názory a při nejrůznějších projevech na veřejnosti je šíří. Konec konců je to nejen jeho právo, ale i povinnost.“ A Katalánsko? „Zda je to také částí ‚řízeného chaosu‘ si nedovoluji tvrdit, ale ‚zvonku to tak vyzerá‘, jak se říká na Slovensku. Bude-li to ale takto pokračovat, za dva tři týdny už nebudeme vědět, kdo dal první facku a kdo koho první zastřelil,“ uvedl politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Analytik po brutálním zásahu proti referendu v Katalánsku: Nikdo nemá právo na vlastní názor, referendum, svobodu a nezávislost, pokud se to nehodí panstvu z Bruselu, Berlína...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Referendum v Katalánsku a v Británii ukázalo, jak je to doopravdy s tou svobodou a demokracií v naší slavné EU pravdy a lásky pod německým praporem. Lid má právo na vlastní názor pouze v případě, že podporuje bruselské nevolené panstvo a jeho lokální služebníky, píše úvodem svého komentáře analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Konec diktátu Evropské unie. Odejdeme po anglicku
Česká republika není suverénní zemí. Naše země je podřízena diktátu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zrzavá... v akci? Andrej Babiš musel zasahovat, napsala Sabina Slonková. Šlo prý o toto
Na pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) se znovu upírají zraky veřejnosti. Především zraky Pražanů, a to kvůli situaci v dopravě. Taxikáři se dnes jízdou po Praze k Letišti Václava Havla rozhodli demonstrativně zpomalovat dopravu. Nelíbí se jim, že město nezakročilo proti Uberu. Jenže to není jediný důvod, proč se zraky Pražanů na primátorku upírají. Novinářka Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz tvrdí, že se pod Krnáčovou kývalo křeslo a musel ji zachraňovat šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Archiv přidává na internet svazky tajných spolupracovníků StB
Od 2. října 2017 je v internetové eBadatelně Archivu bezpečnostních složek zpřístupněna obsáhlá skupina zdigitalizovaných Svazků tajných spolupracovníků (TS-MV). Jedná se o tu část sbírky, jejíž papírové originály StB nechala převést na tzv. mikrofiše – tedy fotografické zmenšeniny – a uložila je v této podobě. Přestože z množství archiválií ABS jde jen o zlomek, přidáno bylo téměř 1 650 000 skenů. Dálkově zpřístupněno pro badatele je tedy bezmála 4 700 000 stran. K přístupu do eBadatelny stačí běžné připojení k internetu, zájemce ale musí být v Archivu předem zaregistrován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna testuje 26,00 EUR/CZK, má šanci na úspěch?
Inflace v eurozóně se dál drží na 1,5 %, a to není pro ECB vůbec dobrá zpráva. V nejbližších měsících navíc inflace pravděpodobně poklesne. V září se udržela na 1,5 % jen díky dočasnému zrychlení cen potravin. Výhled na inflaci v Česku je podobný - jen se jednoduše pohybuje o patro výše (z 2,5% se sneseme ke 2%). A to z prostého důvodu, že Česko je v hospodářském cyklu o dvě zatáčky vepředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Nikoli Polsko, ale Španělsko má problém
Útoky na Polsko a Maďarsko se nyní ukazují jako nesmyslné při pohledu na španělské násilí v Katalánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman se vždycky obklopí těma Buzkovejma... Mám se líp než za socialismu, mám saunu, bazén. Máte blbější politiky než my, řekl mi kancléř Rakouska, vyzpovídal se nám slavný advokát
„Lidem v dnešní době vadí nejvíc existenční nejistota,“ říká známý českobudějovický advokát Miroslav Kříženecký a dokládá to na příkladech ze svého okolí. Pro ParlamentníListy.cz promluvil také o tom, proč jsou podle jeho názoru v České republice v mnohých případech tak malé platy a zda věří v tomto směru v nějaké zlepšení. Řekl také svůj názor na to, co se udělalo v letech po sametové revoluci špatně, a prozradil i, kdo za to podle něj může. V rozhovoru promluvil také o Miloši Zemanovi. „Je nezištný, nedá se koupit. A to je pro mnohé trnem v oku. Jen se vždycky obklopí nějakýma těma Grossama, Buzkovejma…, říká známý advokát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Bombardovali Bělehrad! Tak co Madrid? Brusel se bojí o moc
Když ekonomka Markéta Šichtařová viděla, co se děje v Katalánsku, zavzpomínala na sametovou revoluci v Československu z roku 1989, kdy proti bezbranným občanům stáli ozbrojení policisté komunistického režimu a třískali některé své spoluobčany hlava nehlava. Šichtařová si ovšem vzpomněla také na Kosovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Zemní plyn proti předchozímu týdnu zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 39. týdnu uzavřeno 176 kontraktů na dodávku 36 tisíc MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 25,2 milionu korun. Zemní plyn proti 38. týdnu zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Chceme-li, aby měly rodiny více dětí, musíme je podpořit
Proč dnes mladá rodina váhá, zda mít jedno či dvě děti, nebo dokonce se rozhodne děti nemít? Protože pořídit si děti je krok do nejistoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Účet za devizové intervence nám ekonomika teprve vystaví
Devizové intervence České národní banky (ČNB) – česká obdoba kvantitativního uvolňování – byly při absenci skutečně podstatných (makro)ekonomických opatřeních vlády nejvýznamnějším, ale také nejspornějším hospodářsko-politickým rozhodnutím posledních let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Strach a šikana. Šéf odborů ve stresu, tresty těm, kteří začnou mluvit. Svědectví o poměrech v organizaci vedené mužem z ČSSD
REPORTÁŽ Městští strážníci v Opavě se chystají žalovat vedení města za šikanu a porušování zákoníku práce. Situace ve slezské metropoli je nyní opravdu dost pikantní. Vládne v ní totiž ČSSD společně s hnutím STAN, a primátorem je dokonce sociální demokrat, tedy zástupce strany, která má velmi blízko k odborům a hájí především práva zaměstnanců. Nicméně nejvíce postiženým a šikanovaným má být právě předseda místních odborů a strážník, kterému měla opavská radnice už čtyřikrát snižovat plat za to, že hájí zaměstnanecká práva některých svých kolegů a také svá vlastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Peníze šly v Kaplici hlavně do zvýšení komfortu pro klienty
Vyšší komfort pro klienty díky bydlení v maximálně dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, nová moderně vybavená kuchyně, jídelna, společenská místnost, nebo prostorná terasa s výhledem na zalesněné kopce. Tak vypadá nový Domov pro seniory Kaplice, který byl za účasti hejtmanky Ivany Stráské a dalších vedoucích představitelů kraje otevřen v pondělí 2. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Začínají podzimní výlovy pražských rybníků
Se začátkem podzimu nastává pro rybáře období, které je završením jejich celoroční práce, a tím je období výlovů. V Praze zahájíme spolu s rybáři z Českého rybářského svazu sérii podzimních výlovů 3. října na Dolnomlýnském rybníce v Kunraticích a budeme společně pokračovat až do poloviny listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Víte, kdo nejvíc ovlivňuje cenu a kvalitu potravin?
Jiří Bláha mluví o svých prioritách a plánech ohledně výroby a zpracování potravin v České republice a brojí proti nekalým praktikám obchodních řetězců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Žádný Pražan nesmí požívat výhod na úkor spoluobčanů
Hlavní město Praha se distancuje od opatření obecné povahy – stanovení místní úpravy provozu na pozemní komunikaci K Pazderkám, které zde provedla městská část Praha 7. Toto opatření omezuje průjezd ulicí K Pazderkám od pondělí do pátku mezi 7.30-9.30, a to až dokonce letošního roku. Průjezd je povolen pouze pro MHD a vozidla IZS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Státem podporovaný hazard
Po největší šikaně na občany tohoto státu elektronické evidenci tržeb, která je projektem bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), v neděli odstartoval státem řízený navazující udavačský projekt účtenková loterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Katalánsko - pokrytectví slouhů globální moci
Současná moc a její slouhové dlouho balancovali na hraně takového demonstrativního použití dvojího metru k uplatňování doktríny (či spíše klacku) tzv. "lidských práv", kterým ještě dokázali zastrašit, ale pro své slouhy nižší kategorie současně i zastřít své krajní pokrytectví (k jehož dovedení do současné podoby a globálnímu rozšíření významně přispěl Václav Havel). Nyní je šídlo z pytle venku. Každému slušnému člověku nyní už bezprecentní pokrytectví slouhů současné globální moci musí dojít. Kdo ho nechce vidět, není slušný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec: Česká republika stojí v čele nové ochranářské kampaně
Česká republika stojí v čele nové ochranářské kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií – jedné z největších ochranářských kampaní světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Německý filozof varuje, co může v zemi způsobit průmyslová revoluce 4.0. Jde o uprchlíky
ROZHOVOR Tradiční politické strany v Německu časem přeberou program AfD nejen proto, aby ji oslabily, ale také aby samy posílily své řady. Úspěch jedné strany je podmíněn neúspěchem jiné. Absence dialogu, kterým se nahradil populismus, je znakem všech zavedených „ukotvených stran“. Mladý německý filozof českého původu Jaromir Sykora v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje na fakt, že z migrantů se může stát vykořisťovaná menšina, která bude vzhledem k průmyslové revoluci 4.0 bez možnosti uplatnění na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Studentky z Českého Krumlova získaly titul Jihočeská sestřička 2017
Nejlepší budoucí zdravotní sestry studují na Střední odborné škole zdravotnické a Středním odborném učilišti Český Krumlov. Ukázaly to výsledky soutěže s názvem Jihočeská sestřička 2017, která se konala během uplynulého víkendu v písecké nemocnici. Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti tu změřilo čtyřiašedesát budoucích zdravotních sester, porodních asistentek a záchranářů ze škol v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nepokoje v Barceloně pokračují. Po víkendových střetech s těžkooděnci jsou lidé znovu v ulicích
Barcelonské náměstí Sant Jaume zaplnily dnes stovky lidí, kteří demonstrovali proti policejním násilnostem během nedělního neoficiálního referenda o nezávislosti regionu. Místní vláda pak skutečně na základě výsledků referenda chce vyhlásit nezávislost Katalánska. Madrid však v reakci na to hrozí koncem autonomie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Kolowrat Krakowský: Jak mohu spravovat majetek, když mi stát brání v hospodářské činnosti?
Otevřený dopis Jana Kolowrata Krakowského ve věci navrhovaného zastavení veškerých těžeb smrku a borovice, který byl odeslán ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Zásobníky zemního plynu jsou připraveny na zimu
Tuzemské zásobníky zemního plynu jsou nyní naplněny z 93 až 95 procent a připraveny na zimu. A to i přesto, že z nich kvůli chladnějšímu počasí bylo nutné čerpat již během září. Novinářům to na dnešním setkání se zástupci skupiny innogy u kavernového zásobníku v Hájích na Příbramsku řekl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum mešit ve Vídni: Více než třetina šíří nenávist
Historik a expert na islám Heiko Heinisch zpracoval studii pro Rakouský integrační fond (ÖIF), v rámci které zkoumal fungování několika mešit ve Vídni. Jeho zjištění jsou alarmující a zabývat se jimi hodlá také ministr zahraničí Sebastian Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Taxikáři zahájili v Praze protestní jízdu proti Uberu
Taxikáři v Praze zahájili protestní jízdu proti službám Uberu. Vytvořili několik skupin. Jedna vyjela po půl jedenácté z Evropské a blokovala pravý i levý jízdní pruh. Další kolona se zformovala cestou z letiště, šlo o zhruba 70 aut. Zjistili to na místě zpravodajové ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK: Divoká zvířata hynou kvůli neprostupné krajině
Mrtvá vydra byla před čtrnácti dny nalezena na silnici u Frýdlantu nad Ostravicí, další minulý týden nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Doplatily na bariéry v krajině, jako jsou silnice či rozšiřující se zástavba. V České republice je ročně na silnicích nalezeno kolem padesátky těchto krásných zvířat, skutečný počet usmrcených vyder ale bude mnohonásobně vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Obědová „meníčková“ pohoda v Brně aneb Skoro předvolební motiv
Pondělní glosa brněnského právníka a publicisty Petra Kolmana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Čeští politici odmítají násilí při katalánském referendu
Čeští politici odmítli tvrdý zásah španělské policie při nedělním referendu o nezávislosti Katalánska, po kterém zůstaly stovky zraněných lidí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek označil incidenty se zraněnými za politováníhodné, věří, že se nebudou opakovat. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) v dnešní reakci pro ČTK uvedl, že spory se nemají řešit násilím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tatatatatatata... VIDEO střelby z Las Vegas. A FOTO té, co prý spala se zastřeleným vrahem 50 lidí
Při teroristickém útoku „osamělého vlka“ v americkém Las Vegas zemřelo podle aktuálních informací padesát lidí a přibližně dalších dvě stě bylo zraněno. Policie se již vydala po stopě ženy, která si prý byla s pachatelem útoku blízká. Dle informací některých médií měla spát společně s ním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jaromír Tůma: Vše souvisí se vším aneb Za vším hledej peníze
Názory našich politiků na současnou migrační krizi jsou mírně řečeno naivní, mimo těch, kteří migranty naprosto odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Ke stávce taxikářů - je nutné uzákonit sdílenou ekonomiku
Problém Uberu je nutné řešit novou legislativou, která zavede jasná pravidla pro tento typ služeb. Vláda zaspala a tento problém zcela ignorovala, výsledkem jsou protesty taxikářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Starostové budou jednat o penězích na rozvoj území. Na XX. celostátní finanční konferenci
Především dotacím, a to národním i evropským, se bude věnovat tradiční Celostátní finanční konference (CFK). Půjde o jubilejní 20. ročník, který pořádá pobočný spolek Svazu měst a obcí ČR ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. listopadu 2017. Do pražských Vysočan se sjedou starostové z celé České republiky. Budou debatovat o tom, co je v oblasti financování trápí, kde vidí plusy a minusy stávajícího systému. Mluvit se bude o rozpočtovém určení daní či o změně ústavy, po které představitelé samospráv dlouhodobě volají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Počet adeptů na poslance se ztenčil o jednoho lidovce
Počet kandidátů na poslance se tři týdny před volbami ztenčil o šest. Aktuálně jich je podle volebního webu 7533. Mezi odvolanými je bývalý okresní předseda mosteckých lidovců Adam Komenda, který zamířil k Pirátům. Komenda na sebe upozornil mimo jiné na sjezdu KDU-ČSL, když neúspěšně prosazoval usnesení, aby se lidovci zdrželi negativních výroků vůči homosexuálům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaký je trend ve vývoji vad ve výslovnosti?
Kdy je čas navštívit logopeda? A jaké hlásky nejčastěji dělají dětem problémy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Krev v Madridu a dvojí metr EU na referendum
S hlubokým znepokojením jsme měli možnost o víkendu sledovat demokratickou snahu Katalánska v rámci dlouhodobě plánovaného referenda o své nezávislosti na Španělsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Volím babišovce. Z Kradouska a Nedělky mi je zle, dozvěděli jsme se v rodišti Jana Žižky, a pak se to opakovalo. Vyjeli jsme mezi lid
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU S billboardů shlíží hlavně tváře KDU-ČSL, ale většina lidí, které jsme oslovili, bude volit hnutí ANO. Prý je Andrej Babiš sekáč a každý boháč má za sebou nějaké větší či menší lotroviny, takže není výjimkou. Tentokrát reportér ParlamentníchListů.cz projíždí kopcovitou krajinou jižních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Konec srandy, neziskovky v Polsku: Prachy dostanete centrálně, ne jako doteď. EU už naříká
Server Deutsche Welle obrací svou pozornost opět k Polsku. Tamní vláda se podle všeho rozhodla pořádně potrápit neziskové organizace. O penězích pro neziskové organizace se má napříště rozhodovat centrálně, což bude v praxi znamenat, že na ně stát bude mít větší vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jitka Albrechtová: Nelze počítat jen s jednou verzí
Volby jsou za 20 dní. Jak skutečně dopadnou, nikdo neví. I přesto, že je jasným favoritem stále jedna strana, není vůbec jasné, jak bude ve finále výsledek vypadat a co přinese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STAN: Ministerstvo financí účtenkovou loterií porušuje ochranu osobních údajů
Ministerstvo financí podle Starostů a nezávislých porušuje zákon tím, že kvůli účtenkové loterii zpracovává rodná čísla obchodníků, navíc prostřednictvím soukromé firmy, aniž by k tomu mělo jejich souhlas. STAN proto podali podnět k prošetření Úřadu pro ochranu osobních údajů a navrhli dočasné pozastavení loterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je to černé na bílém. Migranti jsou náchylnější ke spáchání sexuálního zločinu
Lokální internetový server ze Saska-Anhaltska Volksstimme přichází se statistikami, které se týkají případů znásilnění spáchaných v této spolkové zemi lidmi s přistěhovaleckými kořeny. Znepokojivý trend prý úzce souvisí se začátkem migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Předsedou představenstva společnosti S group holding se stal Petr Syrovátko
Novým předsedou představenstva společnosti S group holding, a.s., se stal od 1. října 2017 Petr Syrovátko, spolumajitel společnosti. Původnímu předsedovi představenstva Ing. Martinu Borovičkovi 1.10.2017 vypršelo již druhé 5leté funkční období a z holdingu z vlastního rozhodnutí odchází. V roce 2005 nastoupil jako generální ředitel do společnosti SYNER, s.r.o., a následně od roku 2007 řídil celou Skupinu S group i v období celosvětové recese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Španělská arogance moci připomíná 17. listopad 1989 na Národní třídě v Praze
Člověk by si myslel, že se vrací doby dávno minulé, kdy policie beztrestně terorizuje občany. Od 17.11.1989 uplyne letos 28 let, a přesto letos v 21.století mlácení lidí těžkooděnci je dnes v Katalánsku, jak vidno, běžné. Že by novodobá totalita?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Míra nezaměstnanosti zůstala v srpnu na 2,9 procenta
Míra nezaměstnanosti klesla v srpnu na 2,9 %. Konkrétně u mužů činila 2,4 %, u žen 3,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Korecký: Okamura může být ve volbách i třetí, když se mu zadaří
Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký se zamýšlí nad nadcházejícími sněmovními volbami. Poznamenává mimo jiné, že v dolní komoře českého parlamentu se mohou ocitnout jen čtyři politické strany. Jenže jich může být také dvanáct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Účtenková loterie je - mírně řečeno - hodně nevkusná
Komentář na facebookovém profilu ke startu účtenkové loterie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Kvůli likvidaci polomů jsou uzavřeny některé turistické trasy
Od pondělí 2. října platí zákaz vstupu na vybrané turistické trasy v okolí Schwarzenberského kanálu na Stožecku. Důvodem je likvidace následků bouře, která se touto oblastí přehnala na konci srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, Merkelová tomu neuteče. Vrátil se jí zase problém kolem uprchlíků
Server Politico konstatuje, že migrační krize bude kancléřku Angelu Merkelovou a její CDU „trápit“ i po volbách. Sesterská CSU opět přichází s požadavkem na stanovení ročního horního limitu pro přijímání migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Zdravých městech bude v říjnu probíhat tradiční kampaň Dny zdraví
Tradiční kampaň Dny zdraví, která je oslavou zdravého životního stylu, probíhá zejména v první polovině října. Tematickou různorodostí i zapojením odborných partnerů v jednotlivých městech se jedná o vůbec nejrozsáhlejší akci na podporu zdravého životního stylu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Kdo jezdí na dovolenou do Afriky, alespoň ví, kam možná budeme brzy prchat
Merkelová odmítá zastropovat příliv migrantů a Afrika je nyní zemí, odkud přiváží neziskovky migranty nejvíce. No a na kontinent zaslíbený brzy budou chtít všichni...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kandidát TOP 09 zkolaboval cestou na volební akci
Náčelník krkonošské horské služby Adolf Klepš zkolaboval při výstupu na Sněžku a v kritickém stavu leží ve fakultní nemocnici v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Plánovaná výluka vysílače Kleť omezí vysílání rozhlasu a televize
Ve středu 4. října 2017 se z důvodu pravidelné údržby zařízení uskuteční plánovaná výluka vysílače Kleť. Tato výluka postihne kromě jiných i rozhlasovou frekvenci 106,4 MHz, na které vysílá Český rozhlas České Budějovice. Středeční výluka se dotkne i dalších rozhlasových a televizních stanic šířených z vysílače Kleť společnosti České Radiokomunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Mánek: Evropa se musí připravit na dvojnásobek turistů, zelenou dostane kulturní a ekologická turistika
Turistický ruch je evidentně na vzestupu. Ukazují to všechna data Eurostatu. V Evropě roste počet individuálních přenocování, prodlužuje se doba pobytu, přibývá potřeba nových pracovních míst, roste vliv moderních technologií i nových sdílených ekonomik a čeká nás zvýšený zájem turistů z Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dojemná VIDEA: Policista pláče, že musí mlátit vlastní lidi. Jiní příslušníci se přidali k protestujícím Kataláncům
Lidé na sociálních sítích rozebírají policejní násilnosti, kterých se strážci zákona dopustili na lidech, kteří se chtěli účastnit katalánského referenda. Na několika místech došlo k situacím, kdy hasiči bránili lidi před policisty. Jinde se policisté rozhodli jen přihlížet hlasování a dostalo se jim za to velkého poděkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hodina (Rozumní): Homosexuální osvojení neprojdou
Vcelku bez povšimnutí médií zůstala skutečnost, že končící Poslanecká sněmovna už rozhodně nestihne projednat novelu zákona o registrovaném partnerství. Ta měla umožňovat gayům a lesbám osvojit si dítě jejich partnera či partnerky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mezinárodní vědecká konference Quo Vadis, bezpečnost měst a obcí v ČR?
Institut pro veřejnou správu Praha pořádá ve spolupráci s Vysokou školou podnikání a práva mezinárodní vědeckou konferenci "Quo Vadis, bezpečnost měst a obcí v ČR?". Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Monika Pálková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kraj osloví tři železniční dopravce pro zajištění železniční dopravy v regionu po roce 2018
V souvislosti s přípravou výběrového řízení na dopravce, který bude pro Pardubický kraj zajišťovat železniční dopravu po roce 2018, rozhodla na svém pondělním jednání krajská rada o postupu, který má zajistit co největší informovanost o možnostech a finančních podmínkách jednotlivých dopravců působících v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Zákon pro výjimky
Je tomu již více jak dva roky, co máme v účinnosti zákon o státní službě. Zákon, na který naše republika čekala od svého vzniku v roce 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Taxikáři chtějí na protest proti Uberu blokovat cestu na letiště
Sdružení českých taxikářů chce dnes od 10:00 pomalou protestní jízdou blokovat příjezd na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Taxikáři se na cestu vydají na protest proti službám typu Uber. Podporu jim vyjádří i brněnští taxikáři, kteří po poledni pozvolna pojedou k brněnskému letišti. Na případné dopravní komplikace se v Praze chystají policie, strážníci, magistrát i dopravní podnik (DPP), konkrétní kroky ale nechtějí sdělit, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice poskytuje kompletní péči o ramenní kloub
Léčba onemocnění ramene má na ortopedicko – traumatologickém oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi dlouhou tradici. Zahrnuje kompletní přístup od neoperační léčby až po nejnáročnější operační výkony včetně endoprotéz. Pacient je prakticky vždy vyšetřován a léčen jedním lékařem po celou dobu léčby a díky široké nabídce léčebných metod není ve většině případů potřeba pacienta odesílat na jiná pracoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Bezmála čtyři desítky dárců převzaly Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve
Červená vonná svíčka ve tvaru srdce se stala symbolem letošního oceňování dobrovolných dárců krve žijících v Pardubickém kraji, kteří darovali nejcennější tekutinu již 120krát. Svíčky pro dárce vytvořili klienti sociálně terapeutické dílny Domova na zámku Bystré. Zlaté kříže II. stupně si osobně vyzvedlo 37 dobrovolných dárců, kteří se sešli v sále Jana Kašpara za přítomnosti zástupců Pardubického kraje, Českého červeného kříže (ČČK) a dalších hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vyjádření k žalobě společnosti Grandi Stazioni
SŽDC vítá rozsudek Okresního soudu pro Prahu 2, jímž byla zamítnuta žaloba společnosti Grandi Stazioni zpochybňující vlastnictví hlavního nádraží v Praze SŽDC a žalovaným, tedy SŽDC a ČD, byla přiznána náhrada nákladů soudního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Teroristu z Marseille měla před útokem v rukách policie. Byl propuštěn a pak ubodal dvě ženy
Muž, jenž v neděli na nádraží v Marseille napadl a zabil dvě mladé ženy, měl podle všeho tuniský pas. Uvedl to francouzský prokurátor serveru Reuters.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Když mě stíhali za šíření toxikomanie... JXD popisuje, co si prožil na policejní služebně a diví se, že Babiš dostal od policie „jen“ dopis
Novinář Jiří X. Doležal si v textu pro Reflex.cz položil otázku, pročpak se policie chová k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi tak mírně a ohleduplně. Rád by věděl, jestli by se kriminalisté chovali stejně mírně i k jiným potenciálním zločincům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Španělsko vyhrožuje zásahem do katalánské autonomie. Politolog v ČT popsal, co by mohlo následovat
Hostem Interview ČT24 byl politolog FSS Masarykovy univerzity Brno Pavel Dvořák. Řeč byla o Španělsku, především tedy o referendu o nezávislosti Katalánska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hromadné znásilnění v Havlíčkově Brodě. Na mladou dívku se prý vrhli tři cizinci
Server TN.cz tvrdí, že policie v Havlíčkově Brodě řeší případ hromadného znásilnění dvaadvacetileté dívky. Kdo mohl spáchat něco tak odpudivého? Údajně šlo o tři cizince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP vstupuje prostřednictvím skupiny MSM GROUP do srbského podniku IMK 14. Oktobar
Skupina MSM GROUP, slovenská část holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), uspěla ve výběrovém řízení a převzala do svého vlastnictví společnost IMK 14. Oktobar. Tradiční srbská společnost se před dvěma lety dostala do konkurzu a radikálně omezila svou produkci. Průmyslový holding CSG, který v České republice i na Slovensku zachránil několik tradičních průmyslových firem, tak rozšířil své aktivity mimo území bývalého Československa. V srbském podniku plánuje v nejbližší době obnovení výroby. Cena kontraktu je neveřejná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Režim účtenkovky je vyňatý z režimu o hazardních hrách, prohlásil v rádiu náměstek z financí
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl náměstek ministra financí Ondřej Závodský. A hovořilo se především o hazardu, ale také o účtenkovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Zeman versus Zeman
V září byla zveřejněna zpráva, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se odmítl setkat s prezidentem republiky Milošem Zemanem (Nejvyšší žalobce odmítl pozvánku prezidenta, Právo 29. 9. 2017 s. 3). Pro odlišení těchto jmenovců jsou užívány přídomky Malý Zeman pro nejvyššího státního zástupce a Velký Zeman pro prezidenta republiky. Tyto přídomky hodnotím i jako odlišení jejich oficiálního i osobnostního významu. Malý Zeman porušil jedno z pravidel zdvořilosti mezi ústavními orgány. Prezident republiky je hlava státu a k prezidentu republiky se na pozvání chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za kvalitní rozvoj západní části barrandovského sídliště
Petice proti zahušťování plánované bytové výstavby bez odpovídající veřejné vybavenosti, komerčních prostor, technické infrastruktury a ploch pro volnočasové aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Modernizace Městské nemocnice Ostrava pokračuje
Městská nemocnice podstupuje velkou revitalizaci. Opravy budov a pořízení nového přístrojového vybavení přišlo od začátku roku již na 166 milionů korun. Do speciálního fondu, který byl zřízen v loňském roce pro rozvoj nemocnice, město Ostrava vložilo 570 milionů korun. Aktuálně v něm zůstávají 403 miliony k dalšímu využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Dávno není za blbce, ten kdo volí lidovce
Kde chcete žít? V zemi, která je pro nás všechny dobrým domovem. V zemi, která dá šance nové generaci. V moderní a inovativní zemi, kde budou žít spokojené rodiny. V zemi, kde je dostupné bydlení a zdravá krajina. A kde schopnosti se nemusí skrývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pehe se pustil do některých Čechů: Stále tu přežívá „normalizační“ mentalita. A Zeman a Babiš jsou se svou popularitou produkty této mentality
Politolog Jiří Pehe se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, proč se Češi ohánějí výjimečným stavem, jaký mají ve Francii kvůli migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Teroristu z Marseille měla před útokem v rukách policie. Byl propuštěn a pak den ubodal dvě ženy
Muž, jenž v neděli na nádraží v Marseille napadl a zabil dvě mladé ženy, měl podle všeho tuniský pas. Uvedl to francouzský prokurátor serveru Reuters.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zářijový státní rozpočet skončil přebytkem, pomohl výběr daní
Podle dnes zveřejněné zprávy Ministerstva financí skončil v září státní rozpočet v přebytku hospodaření ve výši 17,4 mld. Kč. V pozitivním výsledku hospodaření se promítl především velký, více než sedmiprocentní meziroční nárůst příjmů z vybraných daní a pojistného na sociálním pojištění. Státní pokladna tak získala oproti roku 2016 navíc bezmála 56 miliard korun, což je o 3,2 procentního bodu vyšší nárůst, než jaký předpokládal v porovnání s rokem 2016 schválený rozpočet na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Jak chce Česká pirátská strana v případě volebního úspěchu zajistit, aby se na ně "nenalepili" prospěcháři?
Jak chtějí zajistit rozvoj digitalizace a e-governmentu v České republice, která se za posledních 9 let propadla z 25. místa na 50. místo? Jak se staví ke společné evropské měně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Déja vu - 17. listopad 1989 aneb Když policie jde proti národu
Některá světová média v pondělí ráno píší, že „katalánští separatisté uvažují o jednostranném vyhlášení nezávislosti". Tak se mi zdá, že odtud už není daleko k formulaci „katalánští extremisté". Nemohu se zbavit dojmu, že tu někdo tak trochu zaspal dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lídr Pirátů Pošvář: Prosadíme dolní hranici zaručených důchodů na úrovni 75 % minimální mzdy
Piráti mají podle průzkumů našlápnuto vstoupit poprvé do Poslanecké sněmovny. S lídrem Pirátů na Vysočině Janem Pošvářem jsme si povídali nejen o jeho záměrech a o programu strany. V rozhovoru, který poskytl pro ParlamentníListy.cz, se vyjádřil také k ožehavé otázce legalizace drog, prozradil nám, proč vidí budoucnost v digitálně propojené společnosti. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet dosáhl koncem září přebytku 17,4 miliardy korun
K 30. 9. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 940,1 mld. Kč, celkové výdaje 922,7 mld. Kč a přebytek hospodaření 17,4 mld. Kč (v září 2016 vykázán přebytek 82,3 mld. Kč). Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za 9 měsíců roku 2017 nižší o 83,6 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Automobilka TATRA TRUCKS nabízí zajímavé bonusy k výroční limitované edici vozů
Ve velmi dlouhé historii firmy TATRA TRUCKS je letošní rok výjimečný jedním výročím. Uplynulo totiž 120 let od vzniku a zahájení výroby prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici, legendárního typu NW Präsident. A právě toto výročí připomíná nejnovější kopřivnický vůz TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT, ke kterému automobilka nabízí zajímavé bonusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy chce srovnat pravidla pro taxislužby
Ministerstvo dopravy připravuje návrh změny zákona, která by umožnila postavit na roveň mobilní aplikaci a klasický taxametr. Na přípravě nové legislativy ministerští úředníci pracují se zástupci provozovatelů alternativních taxislužeb. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Podrobnosti k legislativní změně včetně způsobu, jakým by stát kontroloval záznamy jízd a výši odvedené daně, by měly být zřejmější po čtvrtečním jednání pracovní skupiny na Úřadu vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veleba: Dotace jsou jidášský groš, už jsem to prokoukl dávno. Investují tam, kde nás potřebují zlikvidovat
ROZHOVOR Já už ty dotace z Bruselu prokoukl dávno, je to jidášský groš. Investují vždy tak, aby nás mohli ovládnout. To je zkušenost senátora a předsedy Strany práv občanů Jana Veleby, o kterou se podělil s ParlamentnímiListy.cz. Se zkušeností zemědělce také mimo jiné prozradil, co podle něj ve skutečnosti stojí za současnými neuvěřitelně vysokými cenami másla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hordy nájezdníků a parazitů. Když budeme rozděleni, doplatíme na to všichni. Nenechme se zničit. Kardinál Duka řekl, ať se uprchlíci vrátí domů, a toto nám řekli kníže, Keller, Doubrava či Okamura
ANKETA Kardinál Dominik Duka při svém kázání a při přímluvách na svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi řekl, že naději vidí v tom, že nám letošní „volby pomohou prosadit umlčovanou většinu“. „Jen tak nebude většina manipulována a ovládána rozmary různých menšin.“ V přímluvách prosil za evropské národy, kéž se navrátí ke svým křesťanským kořenům, znovu naleznou svou identitu a zachovají Evropu dalším generacím. Též prosil za vyhnance a uprchlíky, aby s naší pomocí našli odvahu vrátit se zpět domů a obnovit své země. Kněží i věřící by měli mít odvahu se postavit „zhoubě genderových ideologií“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vosecký (SLK): Celoživotní láska ke sklu - Vlastimil Dvořák, seznamte se
Do podobných projektů jako je Stříbrná pamětní medaile Senátu pravidelně a rád nominuji významné osobnosti regionu. Proto zde byl také oceněn pan Vlastimil Dvořák z Nového Boru, autor řady patentů a celoživotní sklář. Přečtěte si jeho příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Brně vyjelo 70 taxíků na podporu pražských kolegů proti Uberu
Na podporu pražských kolegů proti přepravní službě Uber dnes vyjelo v Brně od Riviéry na 70 vozů taxislužby na tuřanské letiště po velkém městském okruhu. Vrátit se mají do 14:00 po stejné trase opět na Riviéru. Podle předsedy Cechu Taxi Czech Republic Radka Koláře jde o iniciativu zdola od jednotlivých taxikářů a dispečinků. V Brně soud Uber předběžným opatřením zakázal, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč Babiš posiluje?
V posledním, zářijovém průzkumu veřejného mínění agentury Median, který byl zveřejněn, vlastně jako jediná ze zavedených politických stran, oproti srpnu posílila strana Andreje Babiše. Proč tomu tak asi je, že ostatní zavedené politické strany meziměsíčně ztratily a Babiš posílil, může dát odpověď sledování českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): V bitvě za vyšší platy
Politici mají prý jen „pružně reagovat“ na požadavky podnikatelů. Všechno ostatní, pokud jde o trh práce, je „atentát na rozum“. Alespoň to píše ve svém článku senátor za politické hnutí ANO Jiří Hlavatý (Zaměstnávám také cizince. Berou stejně jako Češi, Právo 25. 9.). Tenhle postoj považuji za nehoráznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad pořádá konferenci o pozemkových úpravách
Ve dnech 4. a 5. října 2017 se v Olomouci uskuteční XX. konference pozemkových úprav Olomouc 2017. Hlavní téma letošního ročníku: Pozemkové úpravy - nástroj ochrany a zhodnocení půdy jako výrobního prostředku zemědělce. Konference se kromě ústřední ředitelky SPÚ Svatavy Maradové zúčastní i zástupci ministerstva zemědělství a životního prostředí. Mezi přednášejícími budou i zahraniční hosté z Německa, Rakouska a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Síla: Václav Havel srovnán s krvavou teroristkou. Západní Německo horší než ČSSR. A venkov a město...
Tomáš Schejbal se na serveru A2larm pustil do specifického srovnání. V roce 2017 si připomínáme sto let od Velké říjnové socialistické revoluce, ale také čtyřicet let od podpisu Charty 77. Stejných čtyřicet let uplynulo také od „německého podzimu“. Autor v této souvislosti vzpomíná na teroristku Ulrike Meinhofovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT: Podpis Memoranda o duálním vzdělávání
Memorandum o duálním vzdělávání podepíšou zítra v Ostravě zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR a za MŠMT ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kreml (Zelení): Kdo bude v Česku učit a léčit?
Personální devastace nemocnic a škol ohrožuje Čechy víc, než všechny migrační krize světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kašlu na Španělsko, když budete chtít. Po masakru se ozvala mezinárodní hvězda Katalánska. Na VIDEU i plakala
Referendum o nezávislosti Katalánska začíná být pro Španělsko čím dál větším problémem. Katalánci se údajně drtivou většinou hlasů vyjádřili pro samostatnost a své politické názory naposledy velmi jasně vyjádřila také hvězda FC Barcelona i španělské reprezentace Gerard Pique.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Válka se Severní Koreou aneb Totální zkáza
Současné napětí mezi USA a Severní Koreou připomíná kubánsko-americkou raketovou krizi z roku 1962. Tehdy se svět potácel na pokraji 3. světové války. Dnes takový scénář nehrozí, neboť v případě nukleárního útoku na korejský poloostrov ze strany USA by zůstaly Rusko a Čína neutrální. Avšak i v tomto případě by nebyla válka mezi USA a Severní Koreou žádnou procházkou „růžovým sadem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Bohužel v Las Vegas jde o další případ podlé masové vraždy
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v?pondělí dne 2. října 2017 kondolenční dopis Donaldu Trumpovi, prezidentovi Spojených států amerických, v souvislosti se střelbou v Las Vegas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní dluh klesl ve třetím čtvrtletí na 32,6 % HDP
Státní dluh za první tři čtvrtletí letošního roku poklesl o 3,3 mld. Kč a dosáhl tak výše 1 610,1 mld. Kč, což představuje nejnižší výši dluhu od roku 2011. V relativním vyjádření ve vztahu k HDP došlo k poklesu na úroveň 32,6 %, což je o 8,5 procentního bodu méně než ke konci roku 2013, přičemž se jedná o nejnižší hodnotu relativního zadlužení od roku 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Druhé kolo lidové revoluce, tentokrát proti aristokratickým konzervativcům
Newsweek přinesl zprávu, v jejímž titulku se píše, že „Trump byl poražen Bannonem.“ Ano, je tím myšlen ten Steve Bannon, který byl donedávna hlavním Trumpovým stratégem a dodnes se s ním přátelí. Můžete tedy čekat, že se v mainstreamových médiích brzy objeví naprosto pitomé a scestné články. Využíváme náskoku, abychom pořádně vysvětlili, co se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Startuje Akademie mládeže. Propojí světy přírodních věd
Již 50 let se na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze potkávají dva světy. Svět těch, které zajímají přírodní vědy, a těch, kdo zkoumání přírody udávají tón. Příležitostí k těmto setkáním je projekt Akademie mládeže, během něhož profesoři z VŠCHT diskutují se studenty, ale i absolventy či zájemci z jiných sfér o aktuálních výzvách v oblastech chemie a biochemie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj vyhlásil zakázku na odstranění materiálu z lagun Ostramo ve Vratimově
Veřejnou zakázku na odstranění materiálu z lagun Ostramo, který je dlouhodobě uskladněn na území města Vratimov, vyhlásil dnes Moravskoslezský kraj. O zahájení otevřeného nadlimitního zadávacího řízení rozhodli krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Vyprazdňovali jeden zásobník za druhým.“ Svědci masakru v Las Vegas promluvili
Více než 50 lidských životů a 400 zraněných si vyžádal dnešní útok v Las Vegas. K útoku došlo na hudebním festivalu. Podle všeho zabíjel 64letý Stephen Paddock, jenž po útoku spáchal sebevraždu. Na hotelovém pokoji se našlo následně deset dalších pušek. K útoku se pak odpoledne přihlásil Islámský stát, jenž tvrdí, že střelec před časem k islámu konvertoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora zveřejní výsledky šetření mezi podnikateli Komorový barometr
S jakými problémy se podnikatelé v roce 2017 potýkají? Kvůli čemu firmám nejvíce rostly náklady a jak vidí svou situaci v roce 2018 v oblasti cen, zakázek, zaměstnanců, mezd a nákupu nových strojů a technologii? Tyto otázky zodpoví Komorový barometr, který bude zveřejněn ve středu 4. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Předvolební osobní útok nebo prachsprostá závist
Nevraživost a osobní útoky komunálních politiků na moji osobu ukazují, že stále hledají nějaké argumenty na kritiku. A když je nemají, tak si je prostě uměle vyrobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Více než tisícovka taxikářů protestovala v ulicích Prahy
Protestu v Praze se dnes účastnilo 1 000 až 1 200 taxikářů. ČTK to řekl David Bednář ze Sdružení českých taxikářů. Část z nich zamířila po 14:00 do centra před magistrát. Podle Bednáře není jisté, zda se pak vrátí na letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šifra mistra Vidláka: Na tom pražským mostě… Aneb Kavárna opět útočí
Šéfredaktor časopisu Šifra Milan Vidlák glosuje tentokrát dezinformační tanečky kolem tragické smrti herce Jana Třísky. Nejprve z mostu skočil, pak se ale případu chopily staré známé firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Platí právo na sebeurčení národů, nebo neplatí?
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Krvavé potlačení poklidného referenda
V dnešním roztříštěném světě se můžeme jenom dohadovat, zda za snahou Katalánců osamostatnit se na Španělsku je skutečně jenom jejich národní uvědomění, nebo jsou za vším Bilderberg a Soros, kteří se takto snaží definitivně rozbít národní státy Evrop
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Londýnské V&A Museum vystaví jeden z TOP předmětů – Mozartův klavír
České muzeum hudby zapůjčilo do Victoria and Albert Museum jeden z TOP předmětů Národního muzea – Mozartův kladívkový klavír z 18. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist