Oficiální zpravodajská média

Státní pozemkový úřad: Pozemkové úpravy účinně chrání půdu
Eroze půdy je vážný problém, je nutné přijmout zásadní opatření, aby z krajiny dále nemizela kvalitní černozem za miliardy korun. Půda se už neobnovuje a k tomu výrazně přispívá sucho. O těchto tématech i o pozemkových úpravách se diskutuje ve dnech 4. a 5. října 2017 v Olomouci, kde se koná už 20. ročník konference o pozemkových úpravách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: A kdo hájí nás „neslušné“?
P. Hannigovi, kandidátovi Národní demokracie na prezidenta, se povedl báječný oxymóron: „Chci navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chci nabídnout jinou formu chování.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jsem rád, že ‚Mutti‘ Merkel moje máma není, vysmál se mocný politik německé kancléřce
Předseda rakouských Svobodných (FPÖ) Heinz-Christian Strache varoval před teroristickými útoky ve střední Evropě a poměrně nepěkně se vyjádřil také na adresu německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman: Já a Babiš jsme úspěšní politici. Smečka pejsků nás honí jako jelena. Ale jelen má paroží, tak bodne a pejsci utečou
Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu Ústeckého kraje ve Šluknově. Za deštivého počasí se na náměstí sešel s občany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Jak zvířata! Odpůrce Zemana dělá pitomce z Čechů, kteří shánějí levné máslo
Hudebník a performer Quido MC, který pravidelně vystupuje proti Miloši Zemanovi, přinesl na serveru YouTube satirický pořad Stříkačka, jenž má pojednávat především o závislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Posun v kauze Vidkun, která sundala hejtmana: Víme, že probíhají nové výslechy
Národní centrála proti organizovanému zločinu začala po měsících relativního klidu pracovat na známé kauze Vidkun. Zatýkání v rámci operace Vidkun spustil ještě Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) se svým šéfem Robertem Šlachtou předloni v říjnu a zacílil v ní na údajnou klientelistickou síť mezi podnikateli, politiky a policisty v Olomouckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vrazi! Vrazi! Drastické VIDEO z Katalánska: Muž se svíjí v infarktu, policie dál řeže lidi. Má to vyústění
Sociálními sítěmi se masivně šíří video brutálního policejního zákroku během katalánského referenda. Ten se odehrál během doby, kdy se před volební místností odehrával boj o lidský život... Jeden z mužů totiž dostal infarkt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Evropští lesní pedagogové rokují na Vysočině
Ve dnech 3. - 6. října 2017 probíhá v hotelu Orea Resort Devět Skal ve Sněžném-Milovech 12. Evropský kongres lesní pedagogiky. Kromě lesníků z Česka na kongres zavítali i zástupci 12 evropských států, celkem 140 lesních pedagogů. Program společného setkání zahrnuje nejen odborné přednášky, ale i praktické ukázky přímo v terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Idioti! Strachy kadíte kostky. "Jednou však popadne vás hrůza, až pod okny vám budeme řvát." Lžete o Rusku, lžete o Arabech, urážíte Duku, vypořádal se kmet s politiky a novináři
Dlouholetý publicista a spisovatel Václav Vlk st. se na serveru NeviditelnýPes.cz rozhovořil o dnešních médiích. „Politici a úředně oštemplovaní komentátoři pláčí, jak se lid pořád vzdaluje od jejich ušlechtilých myšlenek. Které jim stále a stále předkládají,“ zmínil Vlk st. s tím, že je to jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Lidé podceňují chov zvířat – úřady musí při řešení situace důsledně spolupracovat
V poslední době přibývá stížností a podnětů souvisejících s chovem zvířat a s případným podezřením z týrání zvířat. Nezřídka se takové případy objevují i v médiích. Problémy mnohdy pramení z podcenění podmínek chovu zvířat, jejich potřeb a projevů. Důsledkem může být ohrožení zvířat týráním a rovněž může docházet k ohrožení zdraví a majetku osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vítali mě mladí i senioři, pochvaloval si Zeman na konci výjezdu na Ústecko. A pak všem ukázal na typický příklad špatného novináře
Prezident Miloš Zeman ukončil svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje ve Šluknově. Na tiskové konferenci jej, stejně jako po celou jeho cestu, doprovázel hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Běhá po internetu, že cikáni nikdy nepracovali a mají důchod z průměrné mzdy. Není to pravda, ujišťovala Marksová mezi seniory. A pak jim připomněla, jak to chodilo za Drábka
REPORTÁŽ „Současná končící vláda i Sněmovna převzaly před čtyřmi lety po vládě premiéra Nečase český penzijní systém a sociální legislativu ve značně zdevastovaném stavu. Nečasova vláda způsobila seniorské populaci mnoho zla a utrpení,“ konstatoval na debatě v Liberci zorganizované Radou seniorů ČR její předseda Zdeněk Pernes. Dosluhující vládu hodnotil lépe, i když našel i výtky. Hlavně nepřijetí zákona o sociálním bydlení. Na akci vystoupila i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která vyvracela mýty z internetu. „Pokud je někdo celý život na pracáku, nemá žádný důchod,“ upozornila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Příští sčítání lidu proběhne hlavně on-line
Český statistický úřad dopracoval návrh věcného záměru zákona o Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021. Do připomínkového řízení ho předložil na konci září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Poučme se v USA (jak ne)
Americká debata o zbraních a daních může být poučná i pro nás, třeba příklady toho, co nefunguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Co se to děje? Dnes jsou narozeniny Václava Havla a... A nikde nic, upozornil Tomáš Haas
Exprezident Václav Havel by se dnes dožil 81 let. A komentátor Tomáš Haas se na sociální síti Facebook podivuje, že nevidí desítky oslavných článků ani velké titulky o „našem velikánovi“, jak píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Ať žije Katalánsko
Separatistické snahy obyvatel části území jsou snad stejně staré jako samotný institut národního státu. Jeden pražský herec mi jednou vyprávěl, že při návštěvě Brna položil místnímu obyvateli dotaz: „Kde tady máte to velké náměstí, kde pořádáte ty protičeské demonstrace?“ A když se dotyčný zatvářil nechápavě položil doplňující konstatování, že na vlastní uši slyšel v televizi výkřiky „nézme Češi!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VŠE: Městský soud v Praze zamítl žalobu profesora Šímy
Bývalý pracovník VŠE a současný rektor soukromé vysoké školy CEVRO Institut prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D. zažaloval VŠE v Praze o neplatnost výpovědi z pracovního poměru, kterou dostal 2. 12. 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Polských turistů v regionech přibývá
Česká republika je u polských turistů stále oblíbenější. Dokazují to i statistické údaje za první pololetí tohoto roku. Největší nárůst v počtu turistů zaznamenaly kraje Královehradecký, Liberecký a Jihomoravský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stěhování práce ze Škodovky do Německa: Středula je naštvaný a Zahradil potvrzuje, že to je vážné
Volkswagen chce podle všeho omezit konkurenci ze strany sesterské značky Škoda. Píše o tom server Lidovky.cz. Část výroby se má přesunout do Německa, čímž by mohlo zaniknout až 2000 pracovních míst v Česku. Reakce na tuto zprávu na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Je zde jeden důvod, proč Katalánci nesmí odejít. Nepíše se o tom, jde o EU. Jupí! Češi, čtěte a pamatujte si
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Katalánská krize přišla v době, kdy i Čechy začíná štvát Evropská unie čím dál víc, upozorňuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. A v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vynáší jasný soud: „Odchod nejbohatší části Španělska ‚na své‘ by ohrozilo španělské splácení dluhů, přinejmenším na čas by ‚potopilo‘ také evropské kapitálové trhy a znemožnilo Evropské centrální bance pokrývat další a další problémy. Čili Katalánci musejí zůstat: pro dobro ‚finančních trhů‘. A kvůli tomu Katalánci právo na sebeurčení nemají. No jupí! A to je vzkaz, který dnes rezonuje nejen Českou republikou, ale i celou Evropou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nikdo se nezastává migrantů. Kéž bychom byli na úrovni jako v Německu! Sešli se Rozumek, redaktorka ČRo a jiní a naříkali na Okamuru, Babiše, Chovance, PL.cz...
REPORTÁŽ Nebezpečná SPD Tomia Okamury, pravděpodobná koalice ANO, SPD a ODS. Lavírující, ale stále ještě uchopitelná topka v rámci migrace. KDU-ČSL bez názoru a STAN vyhýbající se konfliktním tématům. A ČSSD, která velmi zklamala své cíle, potažmo dokonce nositel katastrofy. Vnitro vracející se před rok 1989. To zaznělo v diskusi v rámci pravidelného programu Veřejná škola migrace, kterou uspořádalo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s pražskou pobočkou Fridrich Ebert Stiftung v prostorech neziskové organizace IN BÁZE – která existuje již 11 let jako komunitní centrum pro migranty a českou veřejnost. Akce se zúčastnilo asi třicet vesměs mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ale prosím vás... Filipa popadl záchvat smíchu, když lidovec vykládal o jejich zahraniční politice
Deset politiků se znovu postavilo před kamery České televize a povídalo si o české zahraniční politice. Šéf komunistů Vojtěch Filip se ve studiu otevřeně smál lidovci Ondřeji Benešíkovi. Ke slovu se ale dostali i další hosté. Bavili se o uprchlících, o Evropské unii, o setrvání v NATO nebo o situaci ve španělském Katalánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vím o Němcích, co se stěhují sem, svědčí podnikatel a cestovatel z jihu Čech. Říkají: Muslimové nás mají za to nejhorší, pořád mají děti. Do Čech přijdou za jednu generaci také
ROZHOVOR „Mají vybudované kariéry v Německu a chtějí sem trvale přesídlit právě z důvodu invaze muslimů do jejich rodných měst a vesnic. Alespoň podle jejich slov,“ říká ohledně několika jemu známých případů, kdy si obyvatelé Německa rozhodli pořídit nemovitost na jihu Čech, majitel krokodýlí zoo v Protivíně Miroslav Procházka. Ten za účelem svého podnikání cestuje po celém světě, mimo jiné však i do sousedního Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): „Memorandum o porozumění“ a kostlivci ve skříni
To „memorandum“ čeří vody už několik dní. To „o těžbě a zpracování lithia na českém území“, podepsané mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a australskou společností European Metals Holdings Ltd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nafouknutá bublina, píše Aktuálně.cz o touze Katalánců po samostatnosti
Čech žijící v srdci španělského Katalánska, v Barceloně, Mikuláš Lubomirský nabízí trochu jiný pohled na situaci kolem referenda. V prvé řadě údajně vůbec nemusí být pravda, že většina Katalánců chce samostatné Katalánsko. Dnešní boj o katalánskou nezávislost mu prý připomíná nafouklou bublinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na Úřadu vlády ČR se dnes uskutečnilo expertní jednání k řešení aktuálních otázek sdílené ekonomiky
Ve čtvrtek 5. října proběhlo na Úřadu vlády ČR expertní jednání k aktuální problematice sdílené ekonomiky, konkrétně k aktuálnímu sporu mezi provozovateli taxislužeb v hlavním městě Praze a společností UBER.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Řízení a kontrola ano, ale …
Na konci srpna projednávaly Senát a následně na začátku září podruhé Poslanecká sněmovna návrh zákona o řízení a kontrole veřejných financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Odmítám dezinformace, je to útok na mne. Ministr Havlíček svolal tiskovku, aby se vypořádal s těmi, kteří píší o zlodějně s lithiem
Ministr průmyslu a obchodu za ČSSD Jiří Havlíček se dnes vyjádřil k případné těžbě lithia v České republice. Tento kov se může stát naším národním pokladem, protože ho máme zdaleka nejvíc ze všech zemí Evropské unie. Především šéf hnutí ANO Andrej Babiš a komunisté ale v poslední době tvrdí, že by se stát měl o tento národní poklad lépe starat. Havlíček proto nejen jim poslal jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace plzeňského hlavního nádraží umožnila až čtyřikrát rychlejší průjezd vlaků
Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila první část modernizace plzeňského hlavního nádraží. Cílem projektu bylo upravit stanici tak, aby mohla plnohodnotně vykonávat funkci nejdůležitější křižovatky v regionu v rámci III. tranzitního koridoru a současně křižovatky pro jednotlivé tratě, které jsou součástí transevropské dopravní sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Institut europrokurátora je nadbytečný, oblast by měla zůstat v kompetenci členských států
Nový úřad evropského prokurátora posvětila ve Štrasburku většina europoslanců. Podle ODS tím ale v EU vzniká zcela zbytečný a nesystémový prvek, který bude dublovat práci již existujících unijních institucí i národních vyšetřovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Za Havla nám svět naslouchal, vzpomíná prezidentský kandidát Fischer. Uprchlíky bychom měli přijímat, nad jmenováním trestně stíhaného premiéra by velmi váhal
Někdejší velvyslanec ve Francii Pavel Fischer se rozhodl kandidovat na prezidenta. V rozhovoru pro iDnes.cz se vyjádřil např. k uprchlické krizi a k jmenování Andreje Babiše premiérem. Oficiálně prý ohlásil kandidaturu až dnes, symbolicky v den 81. narozenin prvního českého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká biskupská konference: Nepodléhejme laciným slibům rychlých změn
Výzva České biskupské konference k nadcházejícím volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úplně jinak o referendu v Katalánsku. Oskar Krejčí na něm ukázal, jak jsou Bruselu lidé a jejich problémy ukradení
Politolog Oskar Krejčí se pro server CasopisArgument.cz vyjádřil ke katalánskému referendu a vůbec situaci ve Španělsku. "Střetávají se dva principy státní suverenity a práva národa na sebeurčení," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Loterie Účtenkovka
Lidé u nás rádi hrají loterijní hry. Ročně prohráli v hazardních hrách 40 miliard korun. Proto se jim Účtenkovka bude líbit. Toto jsme se dozvěděli z úst pana Babiše při politické diskuzi na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení opět dostali nejlepší ocenění. Tentokrát za program pro ochranu zvířat
Neziskové organizace Svoboda zvířat a NESEHNUTÍ provedli analýzu programů jednotlivých stran týkající se ochrany zvířat. Také oslovili 462 kandidátů a kandidátek, kteří odpovídali na otázky k tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman by s Drahošem prohrál, tvrdí průzkum pro Seznam
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš v průzkumech stoupá. Podle posledního průzkumu společnosti Median pro Seznam Zprávy se ukazuje, že by jej v současné době v prvním kole prezidentské volby vážně zvažovalo volit 24 procent voličů. Dalších 31 procent z nich pak uvedlo, že by pro ně byl přijatelným kandidátem. Na druhé straně je pak prezident Miloš Zeman, u nějž roste podíl voličů, pro něž je nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav již počtvrté ocenil významné počiny v péči o naše památkové dědictví
Cenou Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro byly v úterý na slavnostním ceremoniálu v renesančním zámku v Bučovicích odměněny ty nejlepší počiny v oblasti památkové péče uskutečněné v minulém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Arménie je stabilní země, ve které čeští investoři najdou významné obchodní příležitosti
V průběhu třídenní cesty do Arménie jednal předseda Senátu Milan Štěch se svými partnery o stabilizaci a rozvoji vzájemné hospodářské spolupráce, zejména obchodu, a dále spolupráce v oblasti služeb či vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice proti P R Opatov na Praze 11
Vyjadřujeme zásadní nesouhlas s výstavbou 4-patrového garážového domu P R Opatov na Praze 11 při ul. Chilská pro 521 aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Česká delegace na Valném shromáždění Interpolu
V uplynulém týdnu se v Pekingu uskutečnilo Valné shromáždění Interpolu. Česká policejní delegace samozřejmě nechyběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Říkáme jasné ano zastropování zemědělských dotací
ODS je připravena po volbách prosazovat několik zcela konkrétních kroků, které zastaví vylidňování a úpadek českého venkova a naopak přispějí k jeho diverzitě a rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Moderní aplikace a služby nemůžeme zakazovat, všichni ale musí dodržovat stejná pravidla
Ministerstvo dopravy navrhuje umožnit v zákoně provozování taxislužby přes mobilní aplikace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Delegace z Albánie navštívila Finanční správu
Ve dnech 26. – 27. září 2017 navštívila pětičlenná delegace z Albánie Generální finanční ředitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Svoboda není samozřejmost, vyžaduje stálou péči
Demokracie a svoboda jsou jedny z hlavních témat TOP 09 pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny, které mohou přinést i osudový zvrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Volím Okamuru. Takto muslimové postupně ovládají evropské země. Naše civilizace přihrává mičudu soupeřům a diví se, že prohrává
ROZHOVOR „Chováme se (jak nedávno jeden anglický novinář připodobnil), jako kdybychom při fotbalovém utkání stále nahrávali mičudu protihráčům a divili se, jak to, že prohráváme. Nacházíme se na vrcholu vlny západní civilizační sebevraždy. A jak kdysi vysvětlil kterýsi slavný historik, civilizace umírají útokem zevnitř, umožňujícím útok zvenčí,“ upozorňuje spisovatel Benjamin Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Richard Sulík: EU má novinku. Přerozdělí nám 50 000 migrantů z Afriky
Předseda slovenských liberálů Richard Sulík poskytl rozhovor serveru ParlamentnéListy.sk. „Rozhodnutí přijímat uprchlíky musí zůstat suverénním právem členských států,“ uvedl mimo jiné Sulík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kreml (Zelení): I ve dvou se dá bojovat a něco ve městě změnit ve prospěch lidí
V Kroměřížském zastupitelstvu najdete politiky smýšlející Zeleně v politickém subjektu Zdravé Kroměřížsko, za který byli zvoleni Richard Kreml a Zdeňka Dokoupilová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co žene korunu vpřed?
Česká koruna se natrvalo usadila pod 26,00 EUR/CZK a zdá se, že se v nejbližších seancích bude pokoušet své zisky rozšiřovat. A to nehledě na výraznou překoupenost koruny, která se v nejbližších týdnech může ještě zvýšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Macrona ve Francii častují nepěknou nadávkou
Server Local rozebírá s autorem knihy o Emmanuelu Macronovi jeho šance změnit myšlení Francouzů ve vztahu k bohatství. Už nyní je prý Macron nazýván „prezidentem milionářů“, což je ve Francii považováno za problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cenzura Facebooku ničí životy! Jako kdyby StB zrušila telefon, vytrhla dopisní schránku, spálila rodinná alba. Pedagog, který pronikl mezi HateFree, přesně ví, kdo to dělá v Česku
ROZHOVOR Mazání blogů, rušení diskuzí a blokování profilů vidí jako odklon od podpory svobody projevu k cenzuře. Dříve měly podniky socialistického nástěnkáře, dnešní média mají osvědčené autory. Avšak i takové názory mají právo zaznít. Tak se staví k diskuzi kolem svobody slova na internetu pedagog z ČVUT a programátor Pavel Cimbal. Způsob, jakým Facebook řeší údajně nevhodné příspěvky a komentáře, přirovnává k absurdní a totalitní cenzuře, kdy jsou lidé perzekuováni na pouhé udání sousedky. Varuje, že dnes se děje totéž, jen na digitální půdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klement (KDU-ČSL): Chtěl jsem se nějak realizovat ve prospěch ostatních
Celkem 19 litrů krve za pouhých 12 let už poskytl místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement. Rozhodnutí darovat krev v něm dozrálo, když se v roce 2005 vrátil z pobytu v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha získalo bezpečnostní certifikát EASA
Mezinárodní Letiště Václava Havla Praha splňuje vysokou úroveň bezpečnosti podle pravidel Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Dokládá to certifikát, který v září 2017 získalo od Úřadu pro civilní letectví ČR. Certifikaci EASA získalo Letiště Praha jako čtvrtý z provozovatelů pěti českých letišť, která do působnosti evropské agentury spadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Katalánsko? Radim Uzel zavzpomínal na rozdělení ČSFR a nadnesl šokující myšlenku stran Moravy
Sexuolog Radim Uzel se pro server VašeVěc.cz rozepsal nad referendem v Katalánsku. „Ať žije Katalánsko,“ napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Vražda jako Brno a láska ke vzdělání
Před měsícem, tedy počátkem září vykládal pan Tlustý panu Hubenému v legendárním brněnském hostinci Na Bláhovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Cestující mají v případě zrušení letů nárok na odškodnění
Letecká společnost Ryanair v září oznámila, že v následujících šesti týdnech zruší zhruba čtyřicet až padesát letů denně. Ze dne na den tak byl zrušen let tisícům cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Saldo hospodaření v přebytku, míra zadlužení meziročně vzrostla
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí ve druhém čtvrtletí 2017 dosáhlo přebytku 3,64 % HDP, meziročně došlo k navýšení přebytku o 1,26 procentního bodu (p.b.). Míra zadlužení sektoru vládních institucí meziročně mírně vzrostla na 39,43 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Zahraniční experti hodnotili práci vědců v Brně
Hodnocení aktivit vědeckých a administrativních týmů Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bylo hlavním cílem společného setkání Dozorčí a Mezinárodní vědecké poradní rady (FNUSA-ICRC), které se uskutečnilo 2. a 3. října v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Málem si dali přes...: Tady není ani jeden migrant! řval Babiš na Tomia Okamuru. Choďte se podívat na to Čapí hnízdo
Velká hádka se strhla při debatě Deníku ve Všetatech mezi předsedou SPD Tomio Okamurou a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Oba muži se utkali v otázce migrační krize. Záznam debaty přinesl mimo jiné server Seznam Zprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Primářka Fořtová získala nejvýznamnější ocenění
Emeritní primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Pardubické nemocnice Magdalena Fořtová dosáhla velké pocty. Na nedávném XXIV. kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny v Brně převzala Medaili Františka Celestýna Opitze za celoživotní zásluhy a významný přínos k rozvoji oboru. Jedná se o nejvýznamnější ocenění udělované touto odbornou společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jitka Albrechtová: Proč chci být prezidentkou
Co mě vedlo k tomu, že se chci stát prezidentkou, co budu dělat, když to nyní nevyjde, a co si myslím o politicích a národu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Veškeré priority jsou v názvu naší strany. A jsou skutečně pro občany
ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU - peníze našim občanům, důchodcům, dětem zdravotně postiženým ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Daně ze spotřeby jsou mnohem vyšší než majetkové
V České republice převažuje zdanění daní ze spotřeby v podobě daně z přidané hodnoty (DPH) nad celkovým zdaněním příjmů a majetku. Z těchto důvodů má tedy smysl uvažovat o progresivním zdanění a snižování daní z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Naprosto strašný Ženíšek z TOP 09, Zaorálek nic moc. Analytik našel překvapivé vítěze show ČT o zahraniční politice
"Když bych měl ohodnotit nejlepší řečníky, tak argumentačně měli navrch, nenechali se omezit konkurenty ani moderátorem Vojtěch Filip za komunisty, Jiří Kobza za SPD, zástupce Pirátů Mikuláš Peksa a Martin Kupka za občanské demokraty. Tato čtveřice dobře prodala svůj program i argumenty a dokázala se vyprofilovat v rámci celé skupiny," ohodnotil pro PL.cz aktéry středeční předvolební debaty České televize o zahraniční politice politolog Jan Kubáček. Příliš podle něj překvapivě nevybočoval Lubomír Zaorálek. "Tristní výkony byly od zástupce TOP 09 Marka Ženíška, hnutí ANO Pavla Šrámka a úplně nejslabší výkon podal dle mého pan Sršeň za Starosty," domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Thomayerova nemocnice má patnáct nových polohovacích lůžek
O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro pečující personál představují nová polohovací lůžka, na jejichž pořízení přispěla Oddělení geriatrie a následné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice Nadace ČEZ. Na pořízení 15 lůžek získala nemocnice 350 000 korun v rámci grantového řízení Podpora regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stát zaspal dobu. Dlouhý, mladý Stropnický a starosta z Prahy dumali, co dělat se sdílenou ekonomikou
Především kvůli sporům mezi pražskými taxikáři a společností Uber se stále více lidí zajímá o to, co je to sdílená ekonomika a jak funguje. Měla by se víc regulovat? Pražští taxikáři jsou přesvědčeni, že ano, ale co politici? Moderátor České televize Daniel Takáč se na to ve středečních Událostech, komentářích ČT zeptal předsedy Zelených Matěje Stropnického a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého. Svůj názor předestřel také prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pěnčíková (KSČM): CETA je nástrojem neomezené moci nadnárodních společností
Projednávání Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi Kanadou a EU, mezi veřejností známou pod označením CETA, bylo zařazeno na poslední, šedesátou, schůzi poslanecké sněmovny. Bylo jasné, že vládní koalice bude chtít tuto smlouvu doprojednat ještě během svého „vládnutí“, na její schválení se totiž třásla od té chvíle, co nám přistála ve sněmovně. To, v co se jednání o jedné z nejdůležitějších smluv tohoto čtyřletého volebního období, zvrhlo, nebylo ale důstojno nikoho, ani členů poslanecké sněmovny a už vůbec ne široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Poznámky z mého evropského zápisníku
Pořád někde čtu, že některé strany jsou "proevropské" a jiné prý "protievropské". Prosím pěkně, co je na tom "proevropského" chtít být v Evropské unii, která je zhoubou Evropy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobky
Masné výrobky mají problémy s kvalitou častěji než jiné potraviny, odhalily to nezávislé spotřebitelské testy časopisu dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Testy v rámci bezpečnostního výzkumu proběhnou na speciálním voze Ford
MV–generální ředitelství HZS ČR převzalo na testování automobil značky Ford v hasičských barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy: Motorový vůz „Hurvínek“ zamíří na Slavnosti jablek a do Bezdružic
České dráhy vypraví v sobotu 7. října zvláštní motorový vlak „Hurvínek“ na trať mezi Pňovany a Bezdružicemi. V Bezdružicích a v blízkosti Konstantinových Lázní se uskuteční tradiční podzimní oslavy úrody. První spoj vyjíždí v 10:23 z Bezdružic, v průběhu dne se „Hurvínek“ projede mezi Bezdružicemi a Kokašicemi ještě šestkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: Zvykejme si
Třeba zatím jen na betonové zátarasy, co se z jistých příčin objevily i na Staroměstském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tak to je síla. Přečtěte si, co stačilo policistům, aby na řidiče vytáhli zbraň a rvali jej násilím z vozu
Každý řidič asi někdy zažil situaci, při které měl dojem, že se někdo zařadil před něj značně nebezpečným způsobem. Bývá potom kolem toho pár zatroubení či zablikání výstražnými světly. A tím to také většinou končí. Deník.cz však přinesl příběh řidiče z Karlovarska, který po takovém zablikání dostal strach o život. Z vozu před ním totiž vystoupili dva vysoce postavení tajní policisté a se zbraní v ruce se na něj vrhli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf drobných podnikatelů: Živnostníky honí, a "sdílená ekonomika" nemusí vůbec nic
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala předsedu představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karla Havlíčka, jenž se rozpovídal o tzv. sdílené ekonomice, kterou u nás známe např. díky společnosti Uber nebo internetové službě Airbnb zprostředkující pronájem ubytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Zbraně v Senátu
K novele ústavního zákona o bezpečnosti ČR, který zavádí právo držet zbraň pro obranu státu, jsem zpracoval podrobnou zpravodajskou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Spolupráce mezi Akademií věd ČR a tchajwanským ITRI podepsána
Předsedkyně Akademie věd ČR prof. Eva Zažímalová podepsala ve středu 4. 10. Memorandum o vědecké spolupráci mezi Akademií věd ČR a tchajwanským Industrial Technology Research Institute (ITRI) s Dr. Pei-Zen Changem, místopředsedou ITRI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Uchazeči o zaměstnání mohou pomáhat u voleb
Během voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve dnech 20. – 21. října 2017 mohou obce využít pomoci i ze strany nezaměstnaných, kteří jsou v evidenci Úřadu práce ČR (ÚP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Agung kontra klimahujeři a máslo
Tentokrát to asi budeme mít jednodušší. Alespoň s výslovností. Jméno jedné z největších indonéských sopek Agung půjde jistě snadněji vyřknout, než název islandského sopečného trpaslíčka Eyjafjallajökull. Ale i on nám relativně nedávno svou v podstatě nepatrnou erupcí dokázal pěkně „zatopit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Včerejší superdebata přinesla velké varování
Ačkoliv polovina národa vidím problém v EU a většina národa v migraci, včera musela být při sledování "superdebaty" v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lithium: V tom, co jste uzavřeli s Australany, je kostlivec. Lid vás musí soudit! píše Josef Skála vládě
O memorandu mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a australskou společností European Metals Holdings Ltd. ohledně těžby a zpracování lithia na českém území se rozepsal místopředseda KSČM Josef Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Simona Malovaná: Proč ČNB není jedno, kdo si bere hypotéku
Růst cen nemovitostí a s ním spojený rekordní zájem o hypotéky už více než rok rezonují v médiích i mezi veřejností. Snaha České národní banky dynamiku hypotečního trhu utlumit a upozorňovat na rizika s ním spojená se bohužel většinou potkává s nepochopením. Cílem tohoto blogu je přiblížit čtenářům, co ČNB motivovalo k tomu, aby začala více sledovat, kdo a jak vysoký úvěr si na pořízení nemovitosti bere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Islámský papež František? Setkal se se značně pofidérní osobou
Šéf organizace Jihad Watch a spisovatel Robert Spencer ostře útočí na svatého otce, když jej přímo v titulku svého článku označuje za „islámského papeže“. Svá tvrzení dokládá papežovými konkrétními činy a slovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Prvních 9 start-upů začalo čerpat mentoring projektu CzechStarter
Sedmiměsíční Basic fázi projektu CzechStarter zahájilo prvních 9 start-upů. Během ní budou od vybraných mentorů získávat cenné zkušenosti z byznysového prostředí. Ti nejúspěšnější z nich se příští rok vydají otestovat nabyté znalosti do Silicon Valley.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Když Putin je prostě populární... Americký deník otevřeně o tom, jak dopadnou volby v Rusku
Do prezidentských voleb v Rusku zbývají přibližně čtyři měsíce, ale zatím stále nebyla potvrzena mnohými očekávaná kandidatura Vladimira Putina. Jak uvádí americký deník The Los Angeles Times, naposledy se konkrétní odpovědi vyhnul ruský prezident právě včera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Podivné okolnosti Las Vegaského masakru
Ještě neuteklo mnoho hodin od politováníhodné události a již se otevřelo tolik dalších otázek o jejichž objasnění můžeme jen spekulovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman cucá sklenici vína dvě hodiny. Výrazně omezil pití, zjistily Lidové noviny
Prezident Miloš Zeman dramaticky omezil pití alkoholu. Píší to Lidové noviny s odkazem na lidi z jeho bezprostředního okolí. Zeman prý dal na doporučení lékařů a výrazně upravil životosprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Od listopadu bude platit upravený tarif IDOL
Rada kraje včera odsouhlasila úpravy tarifu integrovaného dopravního systému IDOL. V návrhu Tarifu IDOL s platností od 1. 11. 2017 nedochází k žádným zásadním cenovým změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sršeň (STAN): Jsme proti referendu o EU
Proti vypsání referenda se silně postavil lídr olomoucké kandidátky STAN Radim Sršeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Odstartoval třetí ročník Juniorské univerzity UK. Zájem středoškoláků byl stejně jako v uplynulých letech značný
Univerzita Karlova v pondělí 25. září zahájila třetí ročník Juniorské univerzity. Dvě stovky studentů ze středních škol se po následující tři měsíce budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si historické univerzitní budovy a získat podrobné informace o studiu na nejstarší české univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Předsedou jihlavských občanských demokratů je architekt David Beke
Předsedou jihlavských občanských demokratů byl v pondělí 2. 10. na následující 2 roky zvolen současný jihlavský zastupitel Ing. arch. David Beke.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
A teď budu označen za špicla, obával se prezident Zeman. Pak vyvrátil nejnovější omyl českých novinářů
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup usedl jako každý čtvrtek proti prezidentovi Miloši Zemanovi a položil mu řadu otázek, na které Zeman odpovídal způsobem sobě vlastním. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Mlejnek Duku nesemlel
Novinář Josef Mlejnek jr. uveřejnil v pondělních Lidových novinách článek „Záhady občana Duky“, který dnes přetiskl i internetový deník Neviditelný pes. Nehorázně si v něm podal kardinála Duku za jeho neskrývanou kritiku současného pokrokářského mainstreamu v kázaní minulý týden na svatováclavských oslavách ve Staré Boleslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sportovci si stěžují na ministra školství. Podle nových podmínek prý normální kluby nejsou schopny dosáhnout na dotace
Česká unie sportu poslala otevřený dopis ministrovi školství za ČSSD Stanislavu Štechovi. Sportovci v něm dávají najevo, že se na ministra zlobí. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Školní projekt Čínský den
Projektový Čínský den ve škole s JUDr. Ing. Karlem Nedbálkem, PhD., MBA a Mgr. Karlem zajímavou formou představena 30 letá spolupráce s farmou Čínsko-česko-slovenského přátelství Nedbálkem z Advokátní kanceláře Slušovice pro děti ZŠ Bystřice pod Hostýnem, Pod Dubíčkem. Dětem byla, kterou zejména advokátní kancelář Mgr. Karel Nedbálek a otec udržují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: ČSSD - cesta od naděje pro dolních deset miliónů do politického propadliště
Když se krátce po převratu v březnu 1990 stal prvním předsedou obnovené sociální demokracie z exilu se navrátivší Jiří Horák, strana pod jeho vedením ve volbách roku 1990 na parlamentní křesla ještě nedosáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pane kníže, na koně, ať to má masarykovský rozměr. Předvolební VIDEO Čtvrtníčka se Schwarzenbergem, kterému nebudete věřit
S předvolebními klipy se roztrhl pytel. Zatímco Andrej Babiš (ANO) vytáhl na voliče podivnou blábolící postavičku a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se dovolával svého tatínka, Karel Schwarzenberg to zkouší s hercem Petrem Čtvrtníčkem a s Masarykem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tady vládne Topka. Seznamte se s názory budějovických gymnazistů, kteří jdou totálně proti proudu
REPORTÁŽ TOP 09 je naším favoritem! To vzkázali politikům studenti Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích. Během studentských voleb dali této straně 35,9 procent. Druhé místo získali Piráti s 30,9 procenty, třetí pak lidovci s 11,5 procenty. Podle těchto studentů by se do Parlamentu dostali i Zelení s 7,9 procenty a ANO s 5 procenty. ODS ani ČSSD by se podle studentů českobudějovického Biskupského gymnázia do Parlamentu nedostali. ODS od nich získala 1,4 procenta, ČSSD pak 2,8 procent. „Je vidět, že mladý volič má svůj vlastní názor a nedá se ovlivnit lacinými populistickým řečmi,“ reagoval na vítězství TOP 09 u studentů biskupského gymnázia vicehejtman jihočeského kraje a kandidát do Senátu Parlamentu ČR za TOP 09 Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Zvítězí v justici pravda?
Volební štáby všech politických stran by měly uvažovat o tom, zda je naše justice v pořádku. Navrhuji doplnění právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Městu schází investice pro rozvoj města
V posledních letetch se každoročně převádějí investice do dalšího roku. Tím se vylepšuje hospodaření města Uherské Hradiště, ale na úkor investic. Když ODS kritizuje současnou vládu za malé investice, tak by si měla zamést před vlastním prahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Macron nezaměstnaným: Nedělejte bordel. Místo toho si hledejte práci
Francouzský prezident Emmanuel Macron rád připomíná, že před zvolením do Elysejského paláce byl ministrem v levicové vládě Socialistické strany. Některé jeho výroky však dokážou stoupence levice spolehlivě vytočit. Naposledy se mu to povedlo v tomto týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: V chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko byla obnovena funkčnost vodních ploch
Letošního léta se dočkaly renovace funkční objekty hned u trojice rybníků v křivoklátských lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident ocení o státním svátku starostu Vídně. Přispěl ke zlepšení vzájemných vztahů
Prezident Miloš Zeman vyznamená při příležitosti státního svátku 28. října vídeňského starostu Michaela Häupla. Udělí mu Řád bílého lva za zlepšování a upevňování česko-rakouských vztahů. ČTK to potvrdila Zahraniční kancelář města Vídně v Praze. Hrad se k udělení vyznamenání nevyjádřil, do 28. října jména vyznamenaných prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nechce komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mladý (TOP 09): Chraňme si tradiční Vysočinu
Protože jsem sám farmář, otázky spojené se zemědělstvím jsou mi velice blízké a osobně se mě dotýkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra: Koukalová je nejlepší sportovkyní Olympu
V úterý 3.10. se ve velkém sále kongresového centra České národní banky uskutečnilo slavnostní vyhlášení sportovců OLYMPU Centra sportu ministerstva vnitra. Byli vyhlášeni také sportovci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Doufejme, že se konečně podaří z Labe udělat dopravní tepnu
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Ústeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo je největší parazit dotací? Odejitý ministerský náměstek nabízí kompletní přehled
Firmy, které dostanou dotaci den po svém zřízení a které vzápětí zase zaniknou. Podnikatelé, kteří sponzorují několik politických stran a zároveň jsou příjemci štědrých dotací a investičních pobídek. Bratr ministra zemědělství, který sice dělá ministrovi poradce zdarma, ale jeho firma pobírá zemědělské dotace. A velké koncerny, které získávají od státu peníze, aby byly ještě větší a mohly úspěšně likvidovat menší konkurenty. Tyto a podobné informace o tom, jak se rozdělují dotace v řádu miliard korun a kdo z nich má největší prospěch, odhaluje veřejně přístupná webová aplikace Dotační parazit, kterou v úterý představil bývalý náměstek exministra financí Andreje Babiše a předseda neziskové organizace Centrum of Excelence for Good Governance Lukáš Wagenknecht.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
S korupčníky do vlády nepůjdeme, vzkazuje pirát ze severu. Ostatní už se předvedli, teď je řada na pirátech a mladé generaci
ROZHOVOR Byla s ním dost legrace, říká o provokativním autobusu s Andrejem Babišem, Miroslavem Kalouskem, Bohuslavem Sobotkou, Petrem Nečasem a Davidem Rathem krajský předseda Pirátské strany v Libereckém kraji a jejich jednička do voleb Ondřej Kolek. „V terénu jsem na náš ‚vězeňský‘ bus zaznamenal veskrze jen pozitivní reakce, mladí se chtěli často jít podívat dovnitř. Akorát některým kamarádům se to nepozdávalo. Ale to máte vždycky tak – pro někoho už nejsme dost piráti a pro někoho zase moc – tak hlavně, aby lidi řešili podstatu a tou je náš program,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Základní problémy Zlínského kraje
Těch problémů má Zlínský kraj více. Například nedostupné bydlení pro maldé rodiny s dětmi či špatnou dopravní infrastrukturu, zejména nedobudování D55 a D49. Přesto dva problémy jsou ty základní. Alespoň z mého pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mladý Klaus v debatě vytočil Valachovou: Já po tom vašem geniálním systému našla na ministerstvu jen ohlodané kosti
Politici se sešli k další k předvolební debatě. Tentokrát se bavili o situaci v českém školství. A protože proti sobě ve studiu stáli mimo jiné exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a Václav Klaus mladší (ODS), padala velmi ostrá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: V letech 2001 až 2016 zemřelo po 63 462 srážkách se stromem 2 330 osob
V letech 2001-2016 zemřelo po střetech se stromy 2 330 osob. Na vrub uvedených nehod šlo nemalých 15,9 procenta všech obětí dopravních nehod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Oranžová a rozdávání pomerančů na akci Armády ČR. Nevhodné, protestuje ministerstvo proti agitaci ČSSD o státním svátku
Podezření se vyplnila. Během oslav státního svátku v Uherském Hradišti se 30. září skutečně rozdávaly pomeranče. K vidění byly i propagační balónky sociálních demokratů. To vše za němé účasti několika příslušníků Armády České republiky. Pikantní je, že armáda o akci poslance Seďi Dopoledne s Armádou ČR vůbec netušila a počítala pouze s účastí na oficiálních oslavách státního svátku. Jakoukoliv politickou agitaci za přítomnosti českých vojáků považuje rezort obrany za „nevhodnou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Moravské památky budou součástí marketingové kampaně UNESCO a National Geographic
V těchto dnech probíhal v Litevském Vilniusu již čtvrtý workshop k projektu World Heritage Journeys of Europe. Projekt organizovaný Centrem světového dědictví UNESCO v Paříži a společností National Geographic koordinuje za Českou republiku agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Proč přijel saúdský král do Moskvy
Saúdská Arábie Rusům v jejich blízkovýchodním „puzzle“ zatím chyběla, zatímco Saúdové hledají někoho, kdo by byl přece jen „čitelnější“ než nepředvídatelné USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Brožek (KDU-ČSL): Koncepce rodinné politiky je sebevraždou. Chybí jí vize
Nová koncepce rodinné politiky (schválena vládou kromě KDU-ČSL 18. září 2017) se prostě jinak než sebevraždou nazvat nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise vystoupila s iniciativou směřující k efektivnějšímu využívání veřejných zakázek
Evropská komise představila 3. října 2017 novou iniciativu, jejímž cílem je zkvalitnění a zefektivnění veřejného zadávání v rámci Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Bilance mého působení v rezortu životního prostředí
Zachránili jsme miliardy z EU fondů, rozjeli jsme kotlíkovou revoluci, zahájili jsme boj se suchem, snížili jsme kriminalitu v oblasti výkupu kovů a naši nejcennější přírodu uchránili před developery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist