Oficiální zpravodajská média

A jejda. Lidl má zase problém. Účtoval u kasy od zákazníků více, než měl, čímž je neoprávněně „okradl“ o peníze
REPORTÁŽ V úterý, tedy 3. října, jsem byl společně ještě s jednou osobou nakupovat v Lidlu Hornoměcholupská 576/82, Praha, Horní Měcholupy, a byli jsme „okradeni“ (či „podvedeni“) Lidlem při placení u tří výrobků celkem o zhruba 116 korun. „Okradeni“ či „podvedeni“ píšu v uvozovkách, protože bez uvozovek bych musel prokázat úmysl řetězce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Právník Hrádela si přečetl memorandum o těžbě lithia a ztuhl. Může to být průšvih, proti kterému budou miliardy za Diag Human drobné
Advokát a publicista Karol Hrádela napsal pár řádek k těžbě lithia v Česku. Rozepsal se o kolonii, která podepisuje memorandum v cizím jazyce jako za času kolonistů, a o tom, co nás možná čeká za trampoty. Hrádela v této souvislosti zmiňuje i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a server ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Další rána pro sport? Dotační podmínky prý nesplňuje téměř nikdo. A může v tom být i něco jiného, naznačuje bývalý úředník z ministerstva
SPORT V NESNÁZÍCH Jedna ze střešních českých sportovních asociací, Česká unie sportu (ČUS) napsala otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy Stanislavu Štechovi (ČSSD). Stěžuje si v něm na špatné nastavení podmínek dotačnímu programu určenému k provozu a údržbě sportovišť a jednotlivých sportovních klubů. Nové podmínky udělení dotace podle ČUS výrazně znesnadňují přístup k získání dotace naprosté většině českých sportovních klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV: Rodiny už nebudou na přídavky na děti čekat tak dlouho, dosáhnou na ně dříve
Od prvního října přibude rodin, které dosáhnou dříve než dosud na přídavek na dítě. Nově už se pro přiznání dávky nebudou posuzovat až rok a půl staré příjmy, ale bude se vycházet z příjmů za předcházející kalendářní čtvrtletí. Rodiny v tíživé situaci tak nebudou muset čekat na přiznání přídavku na dítě tak dlouho jako doposud. Od ledna se také zvýší přídavky na děti tam, kde aspoň jeden rodič pracuje, a zvětší se i okruh rodin, které na ně budou mít nárok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Stateční příznivci, volební bouře začíná
Přesně za 14 dní se otevřou volební místnosti a Piráti plují plnou parou do Sněmovny. Průzkumy nám odhadují mezi šesti a deseti procenty hlasů, dnes nám například průzkum STEM/MARK odhaduje podporu 7,4 % voličů. Počet přečtení článků o Pirátech tento týden činí sedm milionů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura už nahání i ČSSD. A Piráti utekli Kalouskovi. Pohleďte na nejnovější odhad voličských nálad
Volby do Sněmovny by na přelomu září a října vyhrálo hnutí ANO s 27,7 procenta hlasů, shodně kolem 12 procent by získali komunisté a sociální demokraté. Na čtvrté místo se v průzkumu agentury STEM/MARK vyhoupla Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, do Sněmovny by se dostali ještě občanští demokraté, Piráti, TOP 09 a lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČOI: 50 % kontrolovaných bazarů a zastaváren porušilo zákony
Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2017 provedla kontroly bazarů a zastaváren a zjistila porušení zákonů u poloviny z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Z vlčího výběhu Národního parku Bavorský les uteklo šest vlků
V noci na pátek utekli vlci ze zvířecího výběhu Národního parku Bavorský les poblíž Ludwigsthalu (okres Regen). Jak se zvířatům podařilo uniknout, není doposud zcela objasněno. Cizí zavinění zatím není zcela vyloučeno. Správa národního parku koordinuje další kroky s policií, vládou Dolního Bavorska, Okresním úřadem Regen a Bavorským ministerstvem životního prostředí a ochrany spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Účtenkovka - kdo neudává, okrádá rodinu
V neděli odstartovala Účtenkovka, loterie organizovaná státem (respektive ministerstvem financí). K účasti potřebujete jen los, což je účtenka z jakékoli pokladny EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cenou ČKAIT v rámci soutěže Stavba roku 2017 je Vzducholoď Gulliver
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě letos slaví 25. výročí, 25. ročník soutěže STAVBA ROKU byl vyhlášen 4. 10. 2017 v historické Betlémské kapli v  Praze. Ing. Robert Špalek, místopředseda ČKAIT, předal Cenu ČKAIT 2017, kterou získala Vzducholoď GULLIVER. Stavba je umístěna nad industriální budovou Centra DOX v Praze 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Kšeft, ke kterému Zaorálek mlčí
Dnes je třeba řešit spoustu problémů. Ale ČSSD nám vytváří nové. Jedním z nich je i problém s lithiem. Se vší pravděpodobností se dostane do rukou australské společnosti. Memorandum podepsané ministrem průmyslu ČSSD Havlíčkem je nehorázným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo zprávu Světové banky o kapitálovém trhu v ČR
Ministerstvo financí zveřejnilo dne 2. října 2017 na svých internetových stránkách zprávu Světové banky (přidružená organizace OSN) o kapitálovém trhu v ČR, která popisuje jeho současný stav kapitálového trhu v ČR a formuluje doporučení pro další rozvoj. Příprava zprávy byla financována Evropskou komisí v rámci přípravné fáze programu podpory strukturálních reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci chtějí mimořádnou schůzi kvůli lithiu. Jenže tu může být velký problém...
Pokud by se poslanci chtěli ještě mimořádně sejít do sněmovních voleb, narazili by na potíž. Sněmovní jednací sál, kde se konají jejich schůze, prochází v těchto dnech totiž rekonstrukcí za víc než milion korun. Řemeslníci ze sálu odnesli už téměř všechny lavice, opraví podlahy, položí nové koberce a technici vymění síťové rozvody, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jak se Martin Petiška utkal se strachem a co z toho vzešlo pro nás
V právě vydané sbírce krátkých i velmi krátkých próz Neměj strach, řekl anděl, kterou na tento svět přivedly kooperujícími nakladatelské domy Nová vlna a Baset, navazuje známý spisovatel Martin Petiška pod pseudonymem Eduard Martin na řadu svých knih, o nichž jsme se nejednou zmiňovali
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice: Nerostné bohatství České republiky patří všem jejím občanům
Vyzýváme Poslaneckou sněmovnu PČR, aby přijala zákon, opravňující k těžbě českého lithia výlučně domácí podnik či podniky ve veřejném vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomský (Realisté): Naši furianti
Co náš západní svět světem stojí, už od Platóna a Aristotela, stojí proti sobě idealisté a realisté. Idealisté mají vypracovaný plán budoucnosti, snaží se svět přebudovat a realisté jim v tom překáží, usilují svět zachovat a opravovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Úplně nahý Matěj Hollan. S telefonním číslem
Hnutí Slušní lidé rozvěsilo nad vozovku v rušných brněnských ulicích reklamní plachty s telefonním číslem náměstka primátora Matěje Hollana (Žít Brno) a starší fotkou, na které Hollan bez šatů hraje na fujaru, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Zmýlíme-li se v těchto volbách, tak žádné "příště" už nebude
Vážení voliči, je to na Vás. Pokud ale budete volit stejně, jak to děláte obvykle, pak alespoň neposílejte po volbách zase své nářky dokola po Internetu. V takovém případě nejste schopni poučit se ani z vlastních chyb a takovým není pomoci!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Babiš by si měl hlavně ujasnit, co dělají jeho vlastní ministři
Stanovisko k výroku Andreje Babiše k těžbě lithia v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ministerstvo vrazilo sportovcům kudlu do zad
Slovácký senátor Ivo Valenta kritizuje vedení MŠMT za choas a podmínky pro sportovní dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šimáně s Travel Service ovládne České aerolinie. Odkoupí podíl státu i korejské firmy
Česká televize informovala o tom, že společnost Travel Service odkoupí podíl jihokorejské společnosti Korean Air a ovládne tak České aerolinie (ČSA). Travel Service údajně odkoupí i státní podíl ve společnosti. Ministerstvo financí však zatím tuto informaci nepotvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Lidé draze platí za vadnou socialistickou politiku
EU "chrání" spotřebitele před "příliš levným" zbožím. Zákazníkům tak zbyde méně peněz, za které si mohli koupit ještě něco dalšího. Tím EU snižuje lidem jejich životní úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum zve na křest nové knihy Milana Kuny Antonín Dvořák.
V Českém muzeu hudby – Muzeu Antonína Dvořáka se ve středu 11. října 2017 od 17.30 hodin uskuteční křest nové publikace muzikologa Milana Kuny Antonín Dvořák. Reflexe osobnosti a díla. Lexikon osob, která je jeho posledním dvořákovským dílem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Útoky na řidiče kamionů se loni zvedly o 24 procent, musíme je více chránit
Štrasburk – Jedním z témat na říjnovém plenárním zasedání ve Štrasburku se stala i bezpečnost na evropských silnicích, při němž europoslanec Tomáš Zdechovský interpeloval komisařku Věru Jourovou. Výrazně se totiž zvedá počet útoků na řidiče kamionů. Ta přislíbila zvýšení tlaku Komise na členské státy, výstavbu bezpečných parkovišť a další řešení problematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jste hyeny, rozkřikl se kandidát SPD na Zaorálka. Pojďte „do křáku“, vyřídíme to po ostravsku, hecoval ministr
Politici se v posledních dnech objevují v jedné politické debatě za druhou a občas to mezi nim pořádně zajiskří. Říká se, že ve studiu se pohádají, ale když se vypnou mikrofony, jsou schopní si spolu přátelsky poklábosit. Server Seznam Zprávy však dokládá, že to může být i jinak. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek a člen Okamurovy SPD Lubomír Volný se stihli do krve pohádat ještě cestou na debatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Daniel Herman předal ceny Knihovna roku 2017
V Zrcadlové kapli Klementina byla 5. 10. po patnácté slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2017. Ceny v různých kategoriích předal vítězným knihovnám ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Když Babiš ve vládě nepřekáží...
Vláda se snaží, aby u nás zbohatli hlavně zahraniční podnikatelé, ne ti naši. Právě teď, na konci volebního období, kdy už ve vládě nepřekáží Andrej Babiš (ANO), podepisuje ministr průmyslu miliardový kšeft s lithiem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Co vlastně kontrolovali úředníci na Čapím hnízdě? Server se pohrabal v auditech
Kontrolory, kteří prověřovali stavbu Čapího hnízda, podle všeho nikdy nezajímalo, komu farma skutečně patří. Ukazují to závěry auditů, s nimiž se seznámil server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Je třeba zklidnit španělskou krev. Europoslankyně ANO se rozpovídala, jak to vypadá v Katalánsku
Téma Španělsko a nezávislost Katalánska se probíralo v pořadu Interview ČT24. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se zde setkala s europoslankyní Ditou Charanzovou (ANO). Ta mimo jiné uvedla, že slova o občanské válce považuje v současné době za přehnaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Občanská válka, střílení. Evropu čeká chaos. František Ringo Čech spustí palbu
V Evropě nás čeká chaos, bordel, katastrofa. Znovu poteče krev. Umělec a opět už i politik František Ringo Čech zavítal do studia TV ParlamentníListy.cz. Řeč byla hlavně o migrační krizi, terorismu a předpovědi naší budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kandidátka ODS odmítá nostalgii na časy před rokem 1989: Příšerná doba, nesmí se nikdy vrátit. Na byt se čekalo dvacet let. Kvetla korupce a šedá ekonomika
ROZHOVOR Byla to příšerná doba, která se nesmí nikdy vrátit. Tak na období před rokem 1989 vzpomíná zastupitelka hlavního města Prahy Jaroslava Janderová, místopředsedkyně občanského sdružení Publicum commodum, zabývajícího se obdobím II. a III. odboje, jehož účastníkům poskytuje právní pomoc. Kandidátka ODS k blížícím se volbám říká, že stačí si vzpomenout na Tuzex a veksláky, což byli většinou donašeči StB, na pomocníky Veřejné bezpečnosti nebo Lidové milice. Na byty čekaly mladé rodiny třeba dvacet let, pokud někdo z rodiny neměl známé nebo nebyl vysoký komunistický funkcionář. Korupce tehdy jen kvetla. Šedá ekonomika rovněž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nehorázná arogance moci, zvrhlost, korupce sociální demokracie a krádež horší než OKD. Proti své straně postavilo i několik poslanců za ČSSD a podpoří mimořádnou schůzi k lithiu
ANKETA Ministerstvo průmyslu a obchodu ovládané ČSSD podepsalo memorandum o těžbě a zpracování lithia s australskou firmou European Metals Holdings. KSČM je proti a chce v této věci svolat společně s SPD mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozverný brněnský komunální politik napsal o slimácích, kteří sem přilezou a zničí vše, co jsme budovali. Na Deníku Referendum píší o opakování hrůz nacismu
Místostarosta Brna-Bohunic Milan Hrdlička (ČSSD) zveřejnil v radničním zpravodaji článek, v němž varuje před slimáky, kteří se nezastaví před ničím a zničí vše, co zde budujeme. Deník Referendum kvůli tomu bije na poplach, neboť je podle něj zřejmé, že komunální politik pojal devastující plže jako metaforu muslimů. Podobně jako dnes Hrdlička se podle jeho komentátora před druhou světovou válkou chovali nacisté, když se snažili Židy zbavit lidské důstojnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Komentář k srpnovému zahraničnímu obchodu
Zahraniční obchod v srpnu opět potvrdil svoji určitouztrátu dynamiky, která je meziročně patrná od začátku letošního druhéhokvartálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chtějí referendum o Evropské unii tak moc, že si jej dali do názvu. Teď díky volebním pravidlům dostali prostor na ČT. Seznamte se
Do Poslanecké sněmovny v nadcházejících volbách kandiduje celkem 31 stran a hnutí. Najde se mezi nimi i hnutí Referendum o Evropské unii v čele s Františkem Matějkou. Ten v České televizi představil své priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Národe lkni, vlasti zakryj tvář, volby jsou tu zas!
Volby v Čechách mi nápadně připomínají bajku o poutníkovi, který měl na výběr ze tří cest: první vedla do osady zamořené morem, druhá mezi loupežníky a třetí skrze neprostupný les. Jinými slovy, ať už český volič hodí ve volbách svůj hlas kterékoliv partaji, kouká z toho zas a jen průšvih, a to ne jeden, protože skutečným výsledkem voleb je až sestavení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mirko Baum vystoupí na fakultě architektury ČVUT s přednáškou Část a celek
Ve čtvrtek 12. října 2017 se od 18.30 hodin koná na Fakultě architektury ČVUT v Praze přednáška Mirko Bauma, respektovaného českého architekta, oceňovaného zejména za svoji progresivní tvorbu v Německu, kam v 70. letech emigroval. Přednáška nazvaná Část a celek se bude věnovat logickému myšlení a systematickým vztahům v architektuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Připravme zákony, které vystaví hráz nebezpečí islamizace ČR
Slovácký senátor Ivo Valenta přináší mezinárodní pohled na nebezpečí islamizace Evropy a ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Dostavba dálniční sítě v ČR - to je nekonečný příběh
Proč? Korupce, šlendrián? Současným stavem trpí miliony lidí a dochází k obrovským ekonomickým škodám. Dostavění dálniční sítě by ulevilo spoustě měst a obcí a jejich obyvatelům a také ušetřilo nervy, čas a náklady řidičům, kteří dnes trčí v zácpách mimo dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Doma v Africe prý sériově vraždil, do Evropy utekl před spravedlností. Další šokující informace o imigrantovi, který brutálně zneužil polskou turistku v Rimini
Guerlin Butungu, konžský žadatel o azyl, obviněný ze znásilnění polské dívky a peruánského transsexuála v italském Rimini, by nakonec mohl být i sériovým vrahem. Monica Pilloni, bloggerka žijící v Itálii doplnila pro ParlamentníListy.cz nejaktuálnější informace, z nichž mrazí. Během včerejšího výslechu totiž 17letý Butungův spoluvězeň uvedl, že Butungu z Afriky uprchl do Itálie proto, že v Kongu „zabil mnoho lidí a bál se, že ho zatknou“. Pilloni to ParlamentnímListům.cz sdělila s odvoláním na italská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Katalánské napětí na trzích polevuje, proč?
Situace v Katalánsku má ke klidu daleko. Není jasné, kdy a jak Katalánci eventuálně vyhlásí nezávislost ani jak na to zareaguje Madrid. I přesto však napětí na trzích včera polevilo. Španělské akcie po třech dnech poklesu prudce vzrostly (2,5%) a výnos desetiletého španělského dluhopisu poklesl o více než 8 bps. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC pořádá historicky první setkání zahraničních vědců žijících v Brně
Mobilita – svět v pohybu. To je ústředním tématem letošního ročníku celoevropské iniciativy Noci vědců, která má za cíl propagovat vědu, výzkum a techniku. Přestože většina institucí v Česku pořádá populárně-naučné akce s cílem přiblížit laické veřejnosti práci vědců, Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) letošní akci pojalo jinak. Uspořádá Noc vědců pro vědce, tedy historicky první setkání zahraničních vědců a výzkumníků, kteří pracují v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti vyřídili téměř 1 tisíc voličských průkazů
Stovky voličských průkazů denně vyřizují v těchto dnech Piráti na svých stanovištích u vysokých škol v Praze, Brně, Plzni a Olomouci. Za celý týden, kdy se akce koná, bylo Piráty v celé zemi přijato téměř tisíc žádostí o vyřízení průkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Byla vyhlášena letošní Nobelova cena míru. Budete koukat, kdo ji dostal
Svět zná další laureáty Nobelovy ceny. Nobelovu cenu za literaturu získal Brit japonského původu Kazuo Ishiguro. Již je znám také laureát Nobelovy ceny míru, kterou např. v roce 2009 získal tehdejší americký prezident Barack Obama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Absolutně nepřípustné
Kde to žijeme? Copak takto se chová policie? Incident, kdy si arogantní a především neoznačení policisté s pistolí v ruce vylili zlost na řidiče, který je pouze napomínal za agresivní jízdu, považuji za naprosto nepřijatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest míří na brněnské výstaviště
Mezinárodní strojírenský veletrh 2017 začíná v pondělí 9. října
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krušnohorské lithium patří nám všem a mělo by tu zůstat. Zde je petice, kterou k tomu můžete podepsat
V předvolebních kampaních se často mluví o zvyšování daní, snižování daní, zvyšování důchodů a tak podobně. Nadcházející volby do Sněmovny jsou ale trochu jiné. Vedle platů se řeší také kov skrývající se v Česku v zemi. Lithium. Světlo světa spatřila nová petice určená poslancům, v níž se signatáři dovolávají ochrany národního bohatství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: V dobříšské knihovně pořádají Fantasy víkendy. Nejen za to ji lidé zvolili Knihovnou jinak 2016
Místo, kde to žije. Kde pořádají jednu akci za druhou včetně Fantasy víkendů a BOoK! conu. Taková je Městská knihovna Dobříš, která se díky hlasům široké veřejnosti na facebooku stala vítězem soutěže Knihovna jinak 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Andres (NÁR. SOC): Sobotkovo volební probuzení
Diskuse kolem kvality potravin se stala evidentně volebním tématem pro vládní představitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nepředvídatelnost výsledků voleb z hlediska právníka
Výsledky voleb v letošním roce výrazně ovlivní schopnosti či neschopnost našich politiků a jejich vztah k právu. Nelze je seriozně odhadnout bez zohlednění některých právních aspektů. Běžně si politici neuvědomují, k čemu mohou vést jejich některé kroky. Několik příštích hodin může zásadně ovlivnit výsledky voleb. Typickým příkladem rizikové politiky je jednání představitelů ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Obavy redaktora Macháčka: EU se nereformuje, každý chce dělat něco úplně jiného
Ekonom Anatole Kaletsky sepsal o Evropské unii text, který zaujal i Jana Macháčka z Lidových novin. Rozhodl se proto tento text přiblížit českým čtenářům. Praví se v něm, že pokud se chce Evropská unie pohnout kupředu, musí vést boj hned na čtyřech frontách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Vymyslil Čapek inspektora Clouseau?
Ne. Inspektora Clousea (známého z filmové série Růžový panter) Čapek samozřejmě nestvořil, byť... Znáte-li tři krimi-případy vyřešené s neuvěřitelným štěstím „panem Janíkem“ v povídce z roku 1928, tak si nyní smíte zaprotestovat. A říct: „Ale ano. Právě pan Janík je kadlubem inspektora Clousea.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Spolek pro ochranu restituentů: Spousta lidí se spravedlnosti nedočká, chceme pomoci
Třeba i 27 let se snaží získat půdu své rodiny. Marně. Stálo je to spoustu času, nervů, peněz. Dlouho věřili ve vymahatelnost práva. Hořkost a pocit bezmoci mnohým podlomily zdraví. Poté Parlament ČR rozhodl, že 1.7.2018 má být konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezidentský adept Fischer záměrně ohlásil kandidaturu na Havlovy narozeniny. První členka týmu kdysi zajišťovala mávání červenými kartami
Někdejší velvyslanec Pavel Fischer se rozhodl vstoupit do boje o Hrad. Má dojem, že ostatní protikandidáti prezidenta Miloše Zemana mají příliš málo politických zkušeností. Fischer coby diplomat věří, že politické zkušenosti má. Bude to ale stačit? Páteční MF Dnes poznamenává, že Fischera skoro nikdo nezná, peníze na kampaň prý zatím nemá a jeho „prezidentský tým“ také zatím neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
KRNAP: Češi a Poláci se společně vzdělávají
Správa Krkonošského národního parku realizuje projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II. Ten navazuje na stejnojmenný projekt realizovaný v letech 2010–2014 a je naplánován až do roku 2021. Je podpořen prostředky z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Přestanou v Kladně platit z rozhodnutí města zákony České republiky?
Když se v zimě letošního roku schvalovala v Parlamentu ČR dlouho očekávaná novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, varoval Klub starostů a primátorů zvolených za ČSSD před použitím institutu opatření obecné povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomio, nezlob se. Okamura loví voliče i na stolní hru
Politici oslovují voliče na ulicích, předávají jim letáky a nahrávají videa. Tomio Okamura (SPD) však přišel s jednou novinku. Vymyslel pro voliče hru. Podle expertky na politický marketing je to sice hra rasistická, ale Okamurovy voliče má šanci oslovit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Liberecká zoo v sobotu oslaví Světový den zvířat
Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října – den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Byl známým patronem a přítelem všech zvířecích bytostí a proslul svou pomocí a péčí o opuštěná a nemocná zvířata. V Zoo Liberec si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 7. října v čase 10:00 – 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Volkswagen Škodovku potlačuje odjakživa, takže klid. Exředitel automobilky se velmi otevřeně rozpovídal nad hrozbou přesunu výroby do Německa
Přesune se skutečně část výroby Škodovky z Česka do mateřského německého koncernu Volkswagen? Čeští odboráři jsou jasně proti tomu. A co si o tom myslí politici? Moderátor Událostí, komentářů České televize Daniel Takáč se na to zeptal bývalých ministrů průmyslu Milana Urbana (ČSSD), Martina Kuby (ODS) a bývalého předsedy představenstva Škody Auto Vratislava Kulhánka (ODA), který se rozhodl kandidovat na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Dost bylo privatizačních zlodějen. Lithium je naše
Přinejmenším naivní je ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), který tento týden podepsal se společností European Metals Holdings Ltd. Memorandum o porozumění, které se týká spolupráce v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plachý (Zelení): Sedm největších památkových průšvihů v Olomouci
Zelení nechrání jen přírodu. Záleží nám také na kulturním dědictví – památkám, jimiž se můžeme u nás v Olomouckém kraji bezesporu pyšnit. Jaké má ale památkové péče vady na kráse? Přečtěte si náš přehled 7 největších škod na památkách v Olomouci za posledních 10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka se ve středu setká s vedením a odbory Škody Auto
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se ve středu sejde se zástupci vedení podniku Škoda Auto i jeho podnikových odborů kvůli úvahám o přesunu části produkce automobilky z ČR do Německa. Zajímat se bude také o další rozvoj firmy. Informoval o tom dnes mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Současně ve středu ve Strakově akademii podepíše ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) se zástupci Sdružení automobilového průmyslu memorandum o budoucí spolupráci tohoto průmyslového odvětví se státem. Dokument koncem září schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: I volné testování ETCC potvrdilo, že nedělní finále bude na krev
Páteční volné testování před závěrečným závodním víkendem letošního ročníku evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC), který pod názvem The Most Grand Finale hostí v premiéře mostecký autodrom, ovládl lídr průběžného pořadí jezdců Petr Fulín se Seatem Leon Cup Racer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Kolaja přijal ředitele Diplomatické akademie Peru
Dne 2. října 2017 přijal náměstek člena vlády Václav Kolaja bývalého ministra zahraničních věcí a současného ředitele Diplomatické akademie Peru pana Allana Wagnera, který přicestoval do Prahy na pozvání ředitelky Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí České republiky paní Věry Jeřábkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mith (ODS): Chaotická Merkelová pokračuje. Smutná zpráva nejen pro nás
V Německu skončily parlamentní volby, ve kterých socialisté naprosto selhali. Přes vítězství svých křesťanských demokratů nemůže ale příliš slavit ani kancléřka Merkelová. Přesto tato chaotička bude zřejmě vládnout dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Technologická agentura se zapojila do pěti projektů z programu Horizon 2020
Technologická agentura ČR (TA ČR) se od tohoto roku zapojila do schémat v rámci evropského programu na podporu výzkumu a inovací Horizon 2020 a stala se tak partnerem celkem pěti evropských projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Michek: V Barceloně Španělé znásilnili demokracii
Nedělní brutální zákrok španělské policie a národní gardy v Barceloně proti pokojným katalánským voličům, kteří chtěli vyjádřit svoji vůli v referendu o nezávislosti Katalánska, v mnohém připomínal zásah SNB v roce 1989 na Národní třídě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Lithium? Je naprosto skandální, co tady ČSSD dva týdny před volbami předvádí
Vypadá to, že chtějí ještě rychle shrábnout peníze do stranické kasy. Jak všichni víme, mají velké dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: ČR se bude na světové výstavě EXPO 2020 prezentovat logem od Pavla Šťastného
Hospodářská komora se významně zasadí o to, jak bude Česká republika prezentována na světové výstavě EXPO 2020, která se uskuteční za tři roky v Dubaji. Česká republika bude používat logo, které navrhl český designér a předseda Česko-ománského výboru Zahraniční sekce Hospodářské komory ČR Pavel Šťastný, který je zároveň autorem proslulého loga OF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Předvolební šermování
Bouřlivá „barrandovská“ debata odhaluje, že víme co je potřeba, ale i neznalost a pokrytectví. Co dnes říkají zástupci stran a jaká stanoviska dříve podporovali? Byla to jen krátkozrakost? Připomeňme si to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Přičinlivý Andrej Babiš
Představa lidí je, že když má někdo hodně moc peněz a už tedy nebude chtít více, je očividně lichá i v případě Andreje Babiše. Po necelých čtyřech letech ve vládě se rozsah jím ovládaného majetku zvýšil o 40 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Levnou práci v ČR zavedla ODS
Neuvěřitelné! Tak podle předsedy ODS Petra Fialy to byli právě občanští demokraté, kteří poprvé upozornili na téma nízkých mezd v ČR. Tedy téma, s nímž dlouhodobě přicházejí čeští odboráři a které souzní s politikou ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chovanec po agresivní scéně policistů s pistolí: Takto se policista chovat nesmí
Českými médii proletěla zpráva o údajném velmi agresivním chování dvou policistů v civilu, kteří zastavili automobil, jeho řidiče ohrožovali zbraní a násilím se ho snažili vytáhnout z jeho vozu. Když si chtěl řidič na jednání policistů stěžovat a podat trestní oznámení, byli jinými strážci zákona požádán, aby tak nečinil. K celému případu se teď vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Katalánsko? Zatrhnout jim tipec a komu se to nebude líbit, do basy s ním
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr zahájil mezinárodní konferenci k vícejazyčnosti
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech 5. 10 ve Francouzském institutu zahájil VI. ročník Mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti na školách. Letošní ročník dvoudenní konference je zaměřen na profesní rozvoj vyučujících cizích jazyků, mezinárodní spolupráci a zkušenosti ze zemí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Před 100 lety vznikl v Rusku Československý armádní sbor
Vítězství československých vojáků v bitvě u ukrajinského Zborova v červenci 1917 přispělo zásadním způsobem k formování československých legií v Rusku i pozdějšímu vzniku československého státu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozzlobený Andrej Babiš pro PL: Je to skandální krádež miliard ze strany ČSSD a Sobotky za bílého dne. Jde o biliony. Mimořádnou schůzi k lithiu podpořím
Ministerstvo průmyslu ovládané ČSSD podepsalo memorandum o těžbě a zpracování lithia s australskou firmou European Metals Holdings. KSČM je proti a chce v této věci svolat společně s SPD mimořádnou schůzi Sněmovny. Andrej Babiš ParlamentníListy.cz informoval, že mimořádnou schůzi podpoří. Jednání ministra průmyslu označil za krádež za bílého dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman vyjasnil PL, jak to má s tím alkoholem. A dodal: Trump mě zklamal. Jourová ve vězení? A Kalousek...
ROZHOVOR „Kdyby to bylo na mně, kauza Čapí hnízdo by se vyšetřovala až po volbách,“ řekl prý na nedávné schůzce ministr Milan Chovanec prezidentu republiky. Miloš Zeman to řekl ParlamentnímListům.cz. Zeman v interview ostře odsoudil vystoupení palestinské teroristiky na půdě Evropského parlamentu a po delší době si rýpl do Miroslava Kalouska. Uvedl též, že pokud se výroba auta Superb od české Škodovky přesune do Německa, přestane tento vůz používat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pár dní po podpisu memoranda o lithiu: Vláda bude projednávat, jak posílit vliv státu na strategické suroviny
Vliv státu na nakládání se strategickými nerostnými surovinami v Česku se má zvýšit. Pomoci s tím mají státní podnik Diamo a Česká geologická služba (ČGS). Vyplývá to ze zprávy o nutnosti zajištění ekonomických zájmů státu v této oblasti, kterou ve středu projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chybí mi jeho plachý úsměv, idealismus a bojovnost. Karel Schwarzenberg si o narozeninách vzpomněl na Václava Havla a vyzval národ, ať se zamyslí
5. října by první český prezident Václav Havel oslavil 81. narozeniny. Při té příležitosti na Havla zavzpomínal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Havel mu prý chybí jako přítel, ale také jako idealista, který dokázal jasně pojmenovat věci a říci, co je a co není důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Redaktor PL.cz se při putování předvolební republikou setkal se čtenářkou Respektu. Jak to dopadlo?
PŘEDVOLEBNÍ JÍZDA REPUBLIKOU Obvinění Babiše je v jižních Čechách hlavním tématem debat o politice. Když se ale člověk zeptá na volební preference, ozve se většinou ono nerozhodné "nevím". Jen starší dáma ve Vodňanech měla jasno, vybere z KDU - ČSL, Pirátů či TOP 09. Reportér ParlamentníchListů.cz dojel od břehů Lipna ke zdem "továrny na babišovo kuře".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezpečnostím hrozbám můžeme čelit moderní technikou. Je to zajímavé i pro domácnosti, vysvětlil podnikatelský předák Nepraš
Moderní bezpečnostní technika, jako jsou kamerové systémy, videonástavby a také například systémy předcházející kyberkriminalitě, pomáhá čelit novým bezpečnostním hrozbám. „Díky inovovaným technologiím a IT aplikacím jsme schopni těmto situacím daleko lépe předcházet a řešit je,“ uvedl prezident Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm Václav Nepraš během oslav výročí 25 let působení organizace na českém trhu. Podle Nepraše jsou navíc bezpečnostní technologie dostupnější a zavádějí se do veřejného i soukromého sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká televize se velké předvolební debaty s Babišem i všemi ostatními nevzdává. Obvolává prý lídry, jestli by nemohli jindy
Podle pátečních Lidových novin chystá Česká televize volební úder proti Nově. Zvažuje, že přesune svou předvolební superdebatu tak, aby se jí mohli zúčastnit také šéf hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Oba pánové totiž dali najevo, že nedorazí do dopředu plánované superdebaty ČT, radši zajdou do televize Nova. Ta zašla dokonce tak daleko, že kvůli politickému duelu odsunula díl Ordinace v růžové zahradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží důstojné a aktivní stáří v bezpečné zemi
Naše země se ocitla v pozoruhodném období. Na jedné straně roste ekonomika, na straně druhé se to ale ne zcela projevuje na kvalitě našich životů. Příjmové nůžky se rozevírají. Manažeři si kupují luxusní auta a řada seniorů přitom nemá peníze na důstojné bydlení. My, sociální demokraté, jsme ale připraveni se tomuto trendu v České republice postavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Německu řádí tisíce radikálních muslimských verbířů. Šéf rozvědky uvedl nové poslance do kruté reality
Německo je mnohými považováno za zemi, která řídí Evropskou unii. Jak ovšem dokazují aktuální údaje zpravodajské služby Bundesamt für Verfassungsschutz (BfV), ve své vlastní zemi si německé úřady příliš pořádek zajistit nedokážou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vidle do kampaně? Komunisté hrozí mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli lithiu. Okamura se připojí, řekl
VÍME PRVNÍ Komunistická strana Čech a Moravy hodlá dnes iniciovat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Na Svobodném rádiu to včera večer během předvolební debaty s Tomiem Okamurou řekl místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. Důvodem je čerstvě podepsané memorandum mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a australskou společností European Metals Holdings Ltd. ohledně těžby a zpracování lithia. KSČM s tímto memorandem nesouhlasí. Tomio Okamura v debatě přislíbil, že je v tomto případě SPD rozhodně podpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká biskupská konference: Pro některé lidi nemá život žádnou cenu
Vedení České biskupské konference, tzv. Stálá rada jejímž předsedou je kardinál Dominik Duka, dnes při svém zasedání v Praze vyzvala všechny lidi dobré vůle, aby sobě blízkými prostředky připomněli význam lidského života a jeho ceny. Reaguje tak na střelbu v Las Vegas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Peníze z dozorčí rady se hodí, přiznala mi sama. Šéf pražských Pirátů přináší neuvěřitelné historky z magistrátu a říká jasně: Babiš je korupčník, vládu s většinou ANO nepodpoříme
ROZHOVOR „Andrej Babiš maže svým voličům med kolem huby. ČSSD vykazuje klientelistické znaky. Pražské struktury se drží za koule kompromitujícími materiály a nikdo není ochoten to rozetnout,“ ParlamentníListy.cz mluvily s pražským zastupitelem za Pirátskou stranu Jakubem Michálkem. Došlo přitom i na případ zastupitelky Moniky Hášové, do které Michálek vytrvale tepe kvůli údajné „politické trafice a přeběhlictví“. „Myslíte, že když vám někdo dává 1,2 milionu ročně, tak jste nezávislí?“ poznamenává na slova Hášové Michálek ironicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci podpoří polskou blokaci hranic
Dne 7.dubna 2017 podpoří Blok proti islamizaci akci polských křesťanů a pomůže se zablokováním hranic česko-polských hranic proti islamizaci Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Polámané větve napříč republikou zaměstnaly hasiče
V souvislosti se silným větrem avizovaným ČHMÚ vyjížděli včera (tj. ve čtvrtek 5. října 2017) hasiči v České republice k téměř 6krát více událostem, při nichž bylo nutné poskytnout technickou pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa hostila Středoevropský kongres veterinárních služeb
Včera a dnes se na ústředí Státní veterinární správy (SVS) v Praze koná pravidelné jednání šéfů veterinárních služeb zemí střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Právo na svobodu projevu není o diktátu majiteli médií
Kolega bloger Adam Mikulášek se dneska zachoval jak pohřební plačka. Naříkal nad tím, že mu Facebook blokuje jeho názorově spřízněné duše. Ovšem jaksi nepochopil, že pravidla diskusí stanovuje majitel, nikoliv uživatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Byla to bratrovražda?
Dvě mladé ženy stojí před soudem v Kuala Lumpuru v Malajsku a hrozí jim trest smrti. Devětadvacetiletá číšnice z Vietnamu Doan Thi Huong a pětadvacetiletá masérka z Indonézie Siti Aisha čelí obvinění, že letos v únoru v letištní hale pod záminkou nabídky kosmetických prostředků přistoupili ke Kim Čong-namovi, nevlastnímu bratru severokorejského vůdce, a potřeli mu tvář krémem obsahujícím velice toxickou nervovou látku VX, která ho usmrtila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Cvičení Dukla Spirit 2017 prověřilo stovky vojáků ze zvládnutí efektivního řízení boje
V pátek 6. října vyvrcholil komplexní štábní nácvik Dukla Spirit 2017 v posádkách 7. mechanizované brigády „Dukelské“. Cvičení, kterého se zúčastnilo 600 vojáků, podpořilo i brněnské Centrum simulačních a trenažérových technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Olga Sehnalová (ČSSD) na Spotřebitelském fóru ke dvojí kvalitě
Letošní výroční konference Spotřebitelského fóra, pořádaná v Praze stejnojmennou organizací, byla věnována dvojí kvalitě potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zkušený Bohumil Pečinka: O výsledcích voleb můžeme již nyní říci jednu věc...
Komentátor serveru Reflex.cz Bohumil Pečinka se ve svém sloupku pro server E15.cz rozepsal o nadcházejících sněmovních volbách. „Výsledky parlamentních voleb ještě neznáme. Co dokážeme v tuto chvíli celkem jistě předpovědět, jsou jména vítězů voleb, kteří mají jedno společné – stylizují se do role protestních stran,“ zmínil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Air Berlin – jak získat zpět peníze za zrušené lety
Rušené lety společnosti Air Berlin trápí jejich klienty, kteří by rádi letěli náhradním spojem či získali zpět své peníze. Dopravce je v insolvenci a existuje několik možností, jak postupovat. Někteří cestující mohou získat peníze zpět od své banky pomocí nástroje zvaného chargeback.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stabilita Babišových preferencí, vzestupy a pády jiných
Podle průzkumu STEMu, který patří k těm přesnějším agenturám pro výzkum veřejného mínění, by volby, pokud by proběhly začátkem října, vyhrálo s náskokem několika koňských délek hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiedler: To se nám najednou a rychle vyrojilo zachránců českého lithia...
Aneb pokrytectví většiny poslanců za ANO 2011 už se mi opravdu zajídá. Tak, jak jsme tomu byli svědky už častokrát, prohlášení poslanců ANO a jejich hlasování bývají zcela protichůdná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SSHR: Výjezdní zasedání vědeckého grémia
Dne 26.9 2017 se uskutečnilo výjezdní zasedání vědeckého grémia ve Státním ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany, v.v.i v Kamenné u Příbrami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní zahájení 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu
Prezident republiky Miloš Zeman se v pondělí dne 9. října 2017 v Brně zúčastní zahájení 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policie: Vyjádření Policejního prezidia ČR
Reagujeme na zákrok policistů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jak se rodila politicky výbušná kauza Vidkun? Víme, co hledali Šlachtovi detektivové na Langra
Měla to být vzorová policejní operace, na jejímž konci měla být odhalena skupina detektivů, podnikatelů a politiků, kteří zneužívali ke svému byznysu policejní informace. Letos uplynou dva roky od zatýkání v olomoucké kauze, které dali detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu jméno Vidkun. A uvízl v ní i bývalý ministr vnitra za ODS Ivan Langer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Je potřeba to začít řešit, ne o tom jen populisticky mluvit
Aby se na polích pracovalo, abychom měli možnost koupit si víc domácích potravin a aby byla půda rok od roku lepší a lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Eva Zažímalová ocenila významné vědce AV ČR
Za vynikající výsledky velkého vědeckého významu i za popularizaci a propagaci výzkumu získali Cenu Akademie věd vybraní vědci a vědkyně. Současně byla udělena i Cena předsedkyně AV ČR a Nadačního fondu Neuron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Doktor Macek se směje: Ten Fiala trochu připomíná bláhově snícího Dubčeka
Bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek se na svém serveru Viditelný-Macek.cz rozepsal ve svých pravidelných glosách nad aktuálními tématy, která hýbou společnosti. Mimo jiné zmínil i referendum o nezávislosti v Katalánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Daně, daně, daně… Z čeho a jak?
Všechny politické strany slibují snížení daní, ale kde na to vezmou? Zahraniční vlastníci většiny firem v ČR si zisky vyváží a malí podnikatelé nestačí vydělávat. Česká vláda bohužel podporuje hlavně cizí firmy. A co Češi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na ÚOHS se hovořilo o zkušenostech s novou zakázkovou legislativou
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádal dne 5. 10. 2017 pravidelnou konferenci o veřejných zakázkách, tentokrát s podtitulem „Rok zkušeností s novým zákonem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Zaorálek si je jist: Volby naši zahraniční orientaci nezmění, to by si ani Babiš netroufl
Volební lídr a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se nedomnívá, že by volby do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční letos na podzim, rozhodly o dalším směřování České republiky. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Lao – ´C a slamění psi
Miroslav Kemel připravil pro deník Právo (27. září) obrázek, kde vykreslil jádro české politiky – ničeho… Zde hledíme, nějaký politik sděluje žasnoucímu občanovi: Na volebním programu není moc co vysvětlovat. Jako každé abstraktní umění se vám buď líbí, nebo nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Na Felbabce se vytváří ráj pro kuňku žlutobřichou
Kuňce žlutobřiché, vzácné žabce, totiž vyhovuje otevřená krajina se strženými drny trávy, výmoly, tůňkami a sítí cest. Právě takovou včera pomáhala vytvořit za pomoci vojenské techniky na zarůstající evropsky významné lokalitě Felbabka [1] Armáda ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Studentka šla v Marseille doprovodit sestřenici na nádraží, Tunisan je s výkřiky Alláhu Akbar zavraždil obě. Úřady se teď hádají, kdo za to může
Islámský terorista původem z Tuniska zavraždil v neděli dvě mladé dívky u železničního nádraží Saint-Charles v Marseille. Ironií osudu je, že policie muže propustila o den dříve před útokem – soud neodpověděl na žádost policie o uvalení vazbu. O příběhu zavražděných setřenic píše server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chci zahájit novou éru české pravice
Lidé mi občas říkají: "Pane předsedo, vy jste slušný člověk, já bych i tu ODS volil(a). Ale vadí mi u vás ten a ten, nebo ta či ona...." Odpovídám na to jednoduše. V politické straně jsou různí lidé, které spojuje společný pohled na svět. Ale neznamená to, že mají úplně na všechno stejný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Za obchodování s lidmi obviněny čtyři osoby
Kriminalisté brněnské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili v měsíci červnu a srpnu letošního roku 4 osoby (dva muže a dvě ženy) ze zločinu obchodování s lidmi a dalších trestných činů. Případ s krycím názvem „MAGDA“ se týká provozování prostituce mladistvými dívkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Přebytek bilance meziročně klesl
Podle předběžných údajů skončila v srpnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 5,9 mld. Kč, který byl meziročně o 1,4 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Zamysleme, čeho chtěl Havel dosáhnout a co pro to můžeme udělat
Každého 5. října vzpomínám na našeho velkého prezidenta Václava Havla, který měl v tento den narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Okamura se zaslouží o stát, získá-li jeho SPD 13% jako německá AfD
Celý nám známý svět založený na volbách zažívá mohutné změny, které nejdou vždy v jedné linii, ale jedno je jim naprosto společné: změna stávajících pořádků, rebelové do čela stávajících stran či přímo vznik nových rebelských uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Brněnská čtvrť má obavy o bezpečnost. Zřizuje noční hlídky
Obavu o bezpečnost v ulicích mají radní brněnské městské části Líšeň. Zřídili tak komisi veřejného pořádku. O jejím fungování se hovořilo na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Seznam neplatných pokutových bloků
S účinností k 1.1.2013 byla ukončena platnost všech druhů pokutových bloků vydaných do roku 2012 včetně, tzn. pokutových bloků s označením roku výroby 2012 a pokutových bloků s označením roku výroby z předchozích let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Německo je nebezpečný soused
Přes oslabení bude vládu v Německu sestavovat staronová vůdkyně v sukni a to není dobrá zpráva. Vím, je to očekávaný výsledek, ale přáním otce myšlenky bylo pro ještě větší propad té, která ohrožuje celou Evropu a zvláště svoji rodnou hroudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Při výstavbě suché nádrže Loděnice bylo objeveno pravěké sídliště a pohřebiště
V rámci výstavby suché nádrže Loděnice, jež patří do souboru protipovodňových opatření na horní Opavě, je realizován záchranný archeologický výzkum, který prozatím odhalil sídliště a pohřebiště z konce eneolitu až počátku doby bronzové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Trudný výčet karlovarského poslance: Mattonku jsme nechali Italům, Becherovku Schwarzenbergovi. A teď ještě lithium Australanům?
Poslanec Zdeněk Soukup (ANO) ve svém příspěvku na facebookovém profilu hovoří o úmyslu komunistů svolat mimořádnou schůzi současné Poslanecké sněmovny kvůli memorandu Ministerstva průmyslu a obchodu a australské firmy European Metals Holdings. Ta má být pověřena těžbou a zpracováním lithia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poznám falešného hráče, ujišťoval Horáček v kině. Zemanovy výjezdy prý nejsou setkání s lidmi, ale chuť slyšet potlesk a přijímat hold
REPORTÁŽ „Pokud budu prezidentem, hanobte mne dle libosti od rána do večera a já budu vědět, že žiji ve svobodné zemi,“ řekl kandidát na prezidenta Michal Horáček v Jilemnici, kam přijel debatovat s veřejností. Během čtvrtečního podvečera zavzpomínal na svůj vzdor komunismu, odpovídal na otázky a vyjadřoval se k aktuálnímu dění. Povídat si s ním dorazily do tamního kinosálu na dvě desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rebelové z Maďarska a Polska nejspíš budou mít dalšího parťáka. Rumuni se bouří proti Bruselu ve věci, která je pro ně zásadní
Rumunsko je na nejlepší cestě stát se po Maďarsku a Polsku další zemí, která na sebe přivolá hněv vládnoucích elit Evropské unie. V zemi se chystá referendum o ústavní změně, která by zakázala sňatky mezi osobami stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist