Oficiální zpravodajská média

VIDEO Prase. Blboune! Babiš se vypořádal s kauzou Čapí hnízdo
Anonymní skupina Julius Šuman uveřejnila další materiál, který se týká šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Má dokazovat, že Babiš kontroloval Čapí hnízdo i v době, kdy firma čerpala evropské dotace určené pro malé a střední podniky. Babiš se s touto informací vypořádal po svém. Natočil video, které zahájil už tradičním zvoláním „Čau lidi“ a pokračoval...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fakta o těžbě lithia v Krušnohoří. Co vlastně ministr Havlíček podepsal?
O těžbě lithia na Cínovci v Krušných horách se v Česku debatovalo dlouho. Naleziště této perspektivní rudy by podle odhadů mělo být takového rozsahu, že by příjmy z něj dokázaly umořit státní dluh. O možném odtěžení odkališť, ale i nových nalezišť se mluví již několik let a reálná fáze projektu se čím dál tím více přibližuje. Debatu o tom, zda by české lithium měla těžit státní či soukromá firma, tento týden definitivně utnul ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD), a to podpisem memoranda ohledně těžby s australskou společností European Metals Holdings Ltd. jen pár týdnů před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Okresní hospodářská komora Most zvolila své vedení na další tři roky
Dne 5. 10. 2017 se konalo v hotelu CASCADE volební Shromáždění delegátů Okresní hospodářské komory Most. Kromě standardních bodů jednání bylo hlavním bodem programu volba předsedy, místopředsedů, členů představenstva, dozorčí rady a smírčí komise pro období 2017 – 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Špatný den Andreje Babiše: Tajemný Šuman znovu vysílá
Čapí hnízdo patří šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Vyplývá to alespoň z bankovních výpisů, které zveřejnila na svém Twitteru skupina Šuman. Ta již stojí za mnohými nahrávkami, které vyplavaly na povrch v souvislosti s Andrejem Babišem. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Předvolební panoptikum…
Do voleb zbývají necelé dva týdny. Média volby prezentují jako něco, co hýbe celou společností, stejně jako Václav Moravec si myslí, že někoho skutečně zajímá, jaká témata ve svém pořadu nastoluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
To bylo to vůbec nejhorší, co jste předvedl, nastoupil Chvojka na vládního kolegu Pelikána. Ten mu děkoval za kompliment
Moderátor Václav Moravec v Žižkovské věži přivítal ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), exministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) a ministra pro lidská práva a předsedu Legislativní rady vlády Jana Chvojku (ČSSD). Pořad nikoli poprvé zahájil kritikou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rozsudek smrti
Známé české přísloví říká, že „když se kácí les, létají třísky“. Je mi však zle, když se tímto pravidlem začala řídit také Finanční správa, která si natolik oblíbila zajišťovací příkazy při pátrání po daňových deliktech, že ji vůbec netrápí to, že díky použití této drastické metody, kdy firmě zabaví majetek i peníze, doslova popravuje také nevinné, zdravé a úspěšné firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vnitro nám hází klacky pod nohy, rozčiloval se v debatě neziskovkář Rozumek. Pak vyprávěl, jak si muslimky se šátky stěžují na zacházení
REPORTÁŽ Je čas vystoupit z Visegrádské čtyřky a nebýt spojováni s nedemokratickým Maďarskem a Polskem. Ministerstvo vnitra záměrně komplikuje prodlužování pobytu cizinců podnikajících a pracujících u nás. Paranoidní SPD přiživuje názor, že co ilegální migrant, to terorista. Když nebudou uprchlíci, Tomio Okamura si najde něco jiného – jako třeba dříve doktor Sládek a TOP 09 o doplácení na Romy. Nemluvme o migrantské vlně, ba dokonce tsunami. Děsí to lidi. Zveřejňujeme druhou část reportáže, kterou uspořádalo Multikulturní centrum v Praze v rámci veřejné školy migrace, konkrétně diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ozbrojené síly ČR a Rakouska budou pokračovat ve vzájemné spolupráci
Náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář se sešel se svým protějškem, náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska, generálem Othmarem Commendy. Téma pravidelného příhraničního setkání v rakouském Freistadtu se zaměřilo na vzájemnou spolupráci a především výcvikové aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Potvrzeno: Kalousek nad propastí, Okamura v suchu
Ve sněmovních volbách by nyní zvítězilo hnutí ANO s 26,5 procenta hlasů. Hnutí ale v poslední době klesají preference. Vyplývá to z dnes zveřejněného volebního modelu agentur STEM a STEM/MARK pro televizi Nova. V modelu STEM z července mělo ANO podíl 32,9 procenta hlasů a v modelu STEM/MARK pro Mladou frontu Dnes (MfD) z přelomu září a října 27,7 procenta. Za ANO jsou stále s velkým odstupem KSČM a ČSSD, píše ČTK. TOP 09 získala v průzkumu 4,9 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kubera v ČT předpověděl hospodářskou katastrofu
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) vystoupil v pořadu České televize Týden v politice a předestřel temnou vizi budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka: Jsme na straně národa
Kardinál Dominik Duka se v komentáři pro server Aktuálně.cz vrátil ke svému kázání ve Staré Boleslavi. Za toto kázání, kde Duka mimo jiné pravil, že nadcházející volby budou pro umlčovanou většinu příležitostí promluvit, sklidil uznání i kritiku. Kritiku např. za to, že mluvil ve prospěch národa, a Duka nechápe proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický zkritizoval v rozhovoru pro server Novinky.cz svého otce Martina (ministr obrany za hnutí ANO). Podle jeho slov je Martin Stropnický až příliš loajální k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Matěj Stropnický se na druhou stranu netají svým vyhraněným postojem k lídrovi ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura: Důrazně vás varuji před svým bratrem. Slouží Rusku a to je největší nebezpečí
Bratr lídra SPD Tomio Okamury Hayato opět důrazně varoval před jeho chováním. Podle jeho slov je Tomio největším nebezpečím, neboť jedná v zájmu Ruska. Píše to na základě facebookového příspěvku Hayata Okamury server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Tomio Oblbovatel
Nejdůvěryhodnějším politikem je Martin Stropnický, na paty mu dýchá Okamura. Babiš v cílové rovince ztrácí. Zbylý peloton je daleko vzadu a úplně na konci se motá Kalousek, jako by přebral zakázaných látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bez cenzury o lithiu. Skála hovořil o vyvádění výnosů do ciziny, ministr Havlíček mu hrozil žalobami za skandalizaci
Hosty pořadu Názory bez cenzury, jenž byl odvysílán na facebookovém profilu FTV Prima, byli ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) a místopředseda strany KSČM Josef Skála. Řeč byla o kauze lithia, která se rozvířila minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka si vážně myslí, že s odboráři zastaví světový vývoj? Trapné. Markéta Šichtařová natvrdo popsala, jak dopadne naše „automobilová velmoc“
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V pozadí úvah o možném přesunu části výroby Škoda Auto do Německa je podle Markéty Šichtařové robotizace. V jejím důsledku už nemá smysl přenášet výrobu z Německa do střední Evropy za levnější pracovní silou, protože ta už u výroby aut přestává hrát roli. Za naprosté nepochopení situace považuje analytička neuvěřitelně trapnou aktivitu premiéra Bohuslava Sobotky, který se v této věci setkal se škodováckými odbory, jako kdyby si myslel, že schůzkou zastaví globální vývoj a celosvětovou robotizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ve věznici Valdice bude moci volit 980 vězňů, účast bývá vysoká
V nejtěžší české káznici ve Valdicích na Jičínsku bude moci v nadcházejících sněmovních volbách jít k volebním urnám zhruba 980 vězňů z celkem asi 1 110 odsouzených. ČTK to řekla mluvčí věznice Eva Francová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tajemná strana, jedoucí na vlně protestu. Podívali jsme se pod palubu Pirátům, kteří mají velkou šanci doplout až do sněmovny
POLITOLOGOVÉ Piráti se stávají černým koněm podzimních voleb. Podle tří posledních průzkumů aspirují až na sedm procent hlasů, takže není vyloučeno, že se dostanou do Poslanecké sněmovny. Podle politologa Lukáše Jelínka jsou další typickou stranou, jež přitahuje protestní hlasy lidí, kteří se v politice nijak výrazně neorientují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na nebezpečí, související s hurikánem Nate
V souvislosti se sílícím hurikánem Nate, který se pohybuje v Mexickém zálivu směrem k pevnině a zasáhne ve těchto dnech zejména pobřeží Louisiany, Mississippi, Alabamy a severozápadní část státu Florida, Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje zvážit cesty do uvedených oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidé věří televizi a rozhlasu nejméně ze všech médií
Průzkum agentury STEM/MARK pro nakladatelství GRADA ukázal, že lidé při hledání informací nejvíce věří knihám a nejméně televizi a rozhlasu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Hořký život s cukrovkou
Asi narozdíl od jiných málo křičí. Proto se na ně docela kašle. Je jich přitom v České republice téměř milion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Z ekonomického růstu mají prospěch hlavně banky a nadnárodní korporace
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na facebookovém profilu k ekonomickému růstu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kandidáti TOP 09 v Plzni zdůrazňovali význam svobody
Tradiční pivní oslavy Pilsner Fest v Plzni navštěvuje první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek pravidelně. Nyní však jeho setkání a rozhovory s lidmi měly i předvolební význam. V debatách zdůrazňoval důležitost váhy hlasu každého voliče v prospěch svobody a demokracie. Jako lídra kandidátky TOP 09 v Plzeňském kraji přijeli Marka Ženíška podpořit také tři osobnosti TOP 09: senátor Tomáš Czernin, europoslanec Jiří Pospíšil a exministr zdravotnictví Leoš Heger.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svědectví krajana z Rakouska: Děvko, oblékni se! Hlásili migranti na mou partnerku, když se opalovala
Rakouský fotograf českého původu Thomas Busek si získal pozornost na sociálních sítích i v rakouských médiích. Nikoli však díky svému umění, ale neblahou zkušeností se šesticí migrantů ze zemí třetího světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MŽP: Vítězem EKOFILMu je německý projekt o zatoulané etiopské vlčici
Slavnostním předáváním cen vítězným snímkům v Brně vyvrcholil 43. ročník mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí České republiky. Cenu si odnáeslo pět filmů v pěti kategoriích. Hlavní cenu ministra životního prostředí Richarda Brabce získal německý film režiséra Yanna Sochaczewskiho s názvem Megeti – ztracená vlčice, dojemný příběh samice vlčka etiopského, která putuje po vyprahlé vrchovině na střeše Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kateřina Ondrušová: Mléko si zaslouží svůj prostor v našem jídelníčku
Mléko a mléčné výrobky tvoří součást lidské výživy již od nepaměti. Hrají důležitou roli ve všech fázích života, od narození až po stáří. Společnost si však v posledních letech stále častěji pokládá otázku, zda mléko pít, či nepít. Názory na výživu se různí a často vedou i k vážným omylům, které matou veřejnost. Jak to tedy doopravdy je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Olomouc: Noc vědců přilákala desítky rodin s dětmi
Noc vědců přilákala do areálu Fakultní nemocnice Olomouc desítky zájemců, kteří si chtěli prohlédnout špičkovou technologii potrubní pošty a také odběrové prostory a zázemí včetně laboratoří na transfuzním oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jaromír Tůma: Politika pro každého
Nelekejte se. Není to nic o Janu Procházkovi ani o jeho skvělé stejnojmenné knize. Doufám, že to vysvětlení nechá klidnými i patologické komunistobijce. Jde zde zase jen a jen o peníze!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Povede politika EU k dalším exitům?
Události v Katalánsku a jejich dopad, přístup EU, Rouček a jeho polemika se spisovatelem Vondruškou, centralizace moci do Bruselu a omezování suverenity států, vlastnictví lithia má patřit státu, je šance jít k volbám a nepromeškat šanci něco změnit
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bilanční schůzka s místopředsedou vlády Bělobrádkem
Premiér Bohuslav Sobotka se setká na bilanční schůzce s místopředsedou vlády Pavlem Bělobrádkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum pokračuje v cyklu prezentací k 200. výročí založení
Tentokráte se prostřednictvím svých nejvzácnějších sbírkových předmětů představí Archeologický ústav, který dnes patří mezi oddělení s největším počtem sbírek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sobečtí migranti nechávají ženy a děti napospas válce…
Dostal se ke mně příspěvek s částí TV debaty, která před časem proběhla v jedné z nejsledovanější italských TV stanic. Téma – jak jinak – migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ve Francii skončila v nemocnici židovská dívka, napadli ji spolužáci. Na dům jí pak napsali „Ať žije Palestina“
Desetiletá židovská dívka skončila po útoku spolužáků v nemocnici. Dům její rodiny v Paříži pak byl přestříkán rasistickými graffiti. O případu informuje server Echo24.cz na základě informací serveru The Jerusalem Post. Ten hovoří o novém antisemitismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala se v rádiu nečekaně rozjel: Je třeba rozsekat tu právní džungli
Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Masakr a řádění španělských policistů se blahosklonně přechází
Celý svět a potažmo Evropané sledovali na sociálních sítích přímé reportáže z brutálních zákroků španělské policie proti pokojně demonstrujícím Kataláncům. Zákrok pořádkových jednotek SNB na Národní třídě proti demonstrantům v roce 1989 vypadá v porovnání se Španělskem jako klukovská hra na "četníky a zloděje".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Podmínky souhlasu s těžbou lithia na Cínovci
Matěj Stropnický uvádí na facebookovém profilu podmínky, za nichž je Strana zelených ochotna souhlasit s těžbou lithia
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bývalý internační tábor ve Svatobořicích se dočkal památníku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka na facebookovém profilu k vybudování památníku ve Svatobořicích-Mistříně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Francii skončila v nomocnici židovská dívka, napadli ji spolužáci. Na dům jí pak napsali „Ať žije Palestina“
Desetiletá židovská dívka skončila po útoku spolužáků v nemocnici. Dům její rodiny v Paříži pak byl přestříkán rasistickými graffiti. O případu informuje server Echo24.cz na základě informací serveru The Jerusalem Post. Ten hovoří o novém antisemitismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Fulín šampionem FIA ETCC 2017!
Oslavou titulu domácího jezdce Petra Fulína skončila premiéra evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) na mosteckém autodromu. Víkendové drama přitom vyvrcholilo až ve druhém z obou nedělních finálových závodů sezony. Ve hře o celkové vítězství v letošní sezoně totiž po prvním závodě zůstali tři piloti. Kromě Fulína ještě Maďar Norbert Nagy a Švýcar Christjohannes Schreiber. Rozdíl mezi nimi před posledním kláním byl jen tři, respektive šest bodů. Fulín svým triumfem opanoval navíc pohár už potřetí. Třešničkou na dortu pak bylo skvělé čtvrté místo ve druhém závodě šampionova syna Petra Fulína juniora, který byl v Mostě jedním ze tří českých debutantů v ETCC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Slibem nezarmoutíš... Ale ty sliby jsou drzost
Máme ostrou fázi volební kampaně. Čteme stovky slibů. To by mi až tak nevadilo. Vadí mi, že je dávají pořád stejní lidé. A čekají, že jim to voliči zase spolknou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skupina GES nabyla majoritní podíl ve společnosti PLAYPRESS
Skupina GES dokončila akvizici vydavatelství PLAYPRESS, které vydává měsíčník PLAYBOY. Dosavadní jednatel Vlado Olexa zůstane nadále minoritním vlastníkem vydavatelství i šéfredaktorem časopisu. Skupina GES zařadí nově získaný titul mezi dosavadní časopisy skupiny Prima. Inzerci časopisu bude zajišťovat mediální zastupitelství RADIO UNITED SERVICES a Media Club.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Říčař (ANO): Změně režimu nakládání s byty nahrává i situace na trhu
Zastupitelstvo MČ Praha 11 schválilo záměr zpřístupnit 194 nových bytů v objektu Zahrady Opatov k pronájmu. Změnami v oblasti bytové politiky chtějí radní na Jižní Město přilákat zejména mladé rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kdo může, tak z nemocnice uteče, znělo u Moravce. Náměstkyně Teska Arnoštová chce nastavovat síť
Hosty druhé části Otázek Václava Moravce na ČT24 dnes byli náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), jeho předchůdce Leoš Heger (TOP 09) a stínová ministryně zdravotnictví Soňa Marková (KSČM). Politici diskutovali o kvalitě i dostupnosti zdravotní péče, nedostatku personálu i protestech ambulantních lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Projekt ZDRAVOhrátky podpoří střední zdravotnické školy
Po vzoru úspěšných TECHNOhrátek, které už pátým rokem motivují žáky základních škol k volbě studia technických a odborných oborů, se Pardubický kraj rozhodl podpořit podobnou aktivitou také své střední zdravotnické školy. Projekt nazvaný ZDRAVOhrátky letos postupně navštíví v období října až prosince zdravotnické školy v Chrudimi, Pardubicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Na akcích žáky 8. a 9. tříd opět osloví zábavnou a soutěžní formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rada Euroregionu Krušnohoří jednala v Saském zemském sněmu
Podpora euroregionů ze strany Saského zemského sněmu je všeobecně známá a vysoce ceněna, především poslanec tohoto sněmu, Lužický Srb Heiko Kosel (Linke), se o přeshraniční spolupráci euroregionů dlouhodobě zasazuje. I proto Rada Euroregionu Krušnohoří pověřila svého jednatele, aby zorganizoval exkurzi a říjnové jednání rady právě v budově Saského sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bezmocný výkřik do tmy
Škodovka se ocitla v hledáčku propouštěných odborářů Volkswagenu, ale problém není v tom, že práci si chrání Němci. Žádná regulace či mocenská přetahovaná neubrání český automobilový průmysl před nastupující převratnou změnou, kvůli které dnešní auta přestanou být zajímavá. Vláda může dát změně spořádaný průběh, ale napřed musí vědět, kam všichni zahnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
První ze dvou závěrečných závodů ETCC pro sebe rozhodl Kralev, šampion stále nejasný
Už jen na tři jezdce s zúžil boj o titul letošního šampiona FIA ETCC po předposledním závodě sezony. Závěrečné dění evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) hostí o tomto víkendu v premiéře mostecký autodrom. Před finálovým závodem je na tom nejlépe domácí Petr Fulín, který v prvním závodě obsadil bronzovou příčku. Celkem tak nasbíral v průběžném pořadí 70 bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novinář Kmenta napsal knihu o Babišovi: Není gangster, ale v mých očích je to jistý druh kmotra
Na pulty knihkupectví přichází nová kniha o miliardáři a politikovi Andreji Babišovi, jejímž autorem je Jaroslav Kmenta. Ten svou knihu nazval Boss Babiš, a jak uvádí, dal tím najevo, co si o šéfovi hnutí ANO myslí. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Člen z vedení Brněnské mešity kandiduje za Zelené
Straně Zelených již delší dobu nejde jenom o ekologii, protože za jejich stranu kandiduje Assem Atassi, který je nejen podnikatelem, ale zároveň i členem vedení Islámské nadace v Brně – Brněnské mešity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno připravuje první Centrum duševního zdraví v Jihomoravském kraji
První Centrum duševního zdraví v Jihomoravském kraji společně připravuje Práh jižní Morava a Psychiatrická klinika Fakultní nemocnice Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Povinný 'desátek' finančnímu úřadu při koupi nemovitosti
Máte v plánu koupit dům, byt nebo třeba zahradu? Nezapomeňte, že budete mít co do činění s finančním úřadem, kterému musíte odvést povinný desátek. V tomto článku naleznete to nejdůležitější, co byste měli vědět o dani z nabytí nemovité věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kopal (SPD): Předčasná smrt TOP 09
TOP 09, spící kníže, Miroslav Kalousek, Dominik Feri, NEUSNEME, SMRT 0,9
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozumné stanovisko Evropského parlamentu
Čeští europoslanci, alespoň ti, kteří byli vidět, se pohoršovali nad akcemi španělské policie proti referendu o katalánské nezávislosti a katalánským občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe, aniž to tuší, uznal odtržení Krymu. Jan Schneider tleská
Analytik Jan Schneider zatleskal Jiřímu Pehemu. Tento politolog prý na příkladu Katalánska ukázal, že bylo legitimní odtržení Krymu od Ukrajiny a stejně tak bude legitimní v Česku hlasovat o členství České republiky v NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okresní hospodářská komora zve na Krušnohorský Byznys Day
Veletrh Krušnohorský Byznys Day, který se koná dne 24.10.2017 od 10,00 hod. v Městském divadle v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Srpnové tržby v maloobchodu nabízejí tradiční výsledky
Komentář k maloobchodním tržbám – srpen 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda ve středu projedná přípravu Investičního plánu ČR
Vláda ve středu projedná přípravu Národní investiční strategie. Ta má v budoucnu určovat investiční potřeby resortů, požadavky na státní rozpočet, zdroje kohezní politiky a formu získání nových finančních zdrojů Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB). Dokument by mohl například umožnit jednodušší kombinaci financování dálnic ze státních, soukromých a evropských peněz. Příprava strategie souvisí s aktivizací ČMZRB jako národní rozvojové banky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Občane vyber si, … koblihu, nebo knížepána?
Volby se stávají jen pouhou vetchou kulisou demokracie. Nejsou ani rovné, ani spravedlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Armádní generál Ludvík Svoboda se stal členem in memoriam Klubu generálů ČR
Armádní generál Ludvík Svoboda je členem Klubu generálů ČR. Za svého člena in memoriam ho přijali v rámci setkání, které se uskutečnilo v Domě armády Praha a mělo připomenout výročí Karpatsko-Dukelské operace. Na tento bod jednání přijal s dalšími hosty pozvání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Matematický model vodárenské sítě umí (nejen) šetřit vodu
Město Písek pro svou vodárenskou síť v současnosti využívá ve zkušebním provozu nový systém, který kontroluje automaticky a on-line rychlost proudění a tlakový poměr vody v potrubí a tím optimalizuje její ztráty. Matematický model vodárenské sítě města s automatizovaným systémem kontroly a aktualizace dat dodala firma DHI a. s. za 2,5 milionu korun bez DPH. Je to další konkrétní opatření v rámci konceptu Smart City.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jasná slova Tomio Okamury: Chceme do vlády, jen tak dokážeme prosadit svůj program
Předseda SPD Tomio Okamura si v rozhovoru pro deník Právo otevřeně řekl o účast ve vládě. Otázka je, s kým by koalici chtěl utvořit, protože se vymezil proti Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), ale také proti Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stane se z Německa islámský chalífát? Slovutný Alexandr Tomský radí, co proti tomu dělat
Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV.cz pozval konzervativního filozofa a jednoho z lídrů Realistů, Alexandra Tomského, od něhož se dozvěděl, jak dopadnou volby a co je potřeba udělat pro to, aby se z Německa nestal islámský chalífát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Největší kongres zdravotnického personálu
Nemocnice České Budějovice uspořádala ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje čtvrtý ročník kongresu Budějovice kazuistické. Z celého kraje se do Českých Budějovic sjelo více než pět set lékařů, zdravotních sester, záchranářů, fyzioterapeutů a laborantů. Jde tak o největší vzdělávací akci pro zdravotnický personál na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Je třeba vrátit politice smysl
Komentář na facebookovém profilu k volební kampani
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Neskákejme bezhlavě na nové ideologie
Komentář na facebookovém profilu k vývoji pravice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Zapomenuté 29. září 1938
V minulých dnech, aniž by to některá masmédia připomenula, uplynulo 79 let od přijetí tzv. "mnichovského diktátu" vůči Československu – Mnichovské dohody čtyř velmocí, na základě které muselo Československo předat nacistickému Německu třetinu svého území osídleného převážně německou menšinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na oslavy 130 let Vlárské dráhy
V sobotu 21. října se v rámci oslav 130 let Vlárské dráhy můžete svézt parním vlakem taženým lokomotivou Šlechtičnou. Na vybraných pravidelných vlacích také uvidíte historické motorové vozy a lokomotivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Pražané, dvojí lidovci a Havlův odkaz
Od vítězného února k vítěznému listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jak si přestat rozumět
Moc si toho nevšímáme, ale grafická podoba češtiny prodělává v současné době největší proměnu za sto let. Zaprvé se vytrácejí z užívání takzvané psací podoby písmen samotných a nebude trvat dlouho a mládež, až doma objeví dopis babičky pořízený namáčecím kovovým perem, nebude s to jej rozluštit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Londýně opět najel útočník autem do davu. Terorismus to ale prý nebyl
U Přírodovědeckého muzea v centru Londýna vjel v sobotu automobil na chodník. Policie žádá jakékoli svědky incidentu, aby se přihlásili. Současně však strážci zákona říkají, že nešlo o teroristický útok. Informovala o tom BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Ty si ho prostě vezmeš, ty... ty... děvko!“ Ve Švédsku řeší, jak prolomit muslimské sňatkové tradice. Dokonce na to zřídili zvláštní úřad
Cesta za vysněným multikulturním rájem může být často velmi trnitá. Své o tom vědí ve Švédsku, kde se rozmáhají vynucené sňatky v přistěhovaleckých rodinách, které do země přišly z muslimské části světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Polští katolíci se na hranicích modlili za spásu vlasti a světa
Na stovkách míst podél polské hranice se katoličtí věřící modlili v rámci ojedinělé akce "růženec na hranicích" za spásu světa a vlasti. Na česko-polské hranici se k nim připojili i Češi. Kritici akci podsouvají antiislámský motiv a v tomto duchu o ní referují i zahraniční agentury, ale věřící, které ČTK oslovila, shodně jakoukoliv spojitost s bojem proti islamizaci Evropy odmítli. Podle polských médií se do akce zapojilo na milion osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o penězích na společný migrační projekt s Itálií
Česko by mohlo do Itálie poslat 27 milionů korun jako finanční dar na rozjezd společného projektu, ve kterém by obě země pomáhaly uprchlíkům v Pobřeží Slonoviny. O poskytnutí daru bude ve středu rozhodovat vláda. Na projektu se nedávno dohodl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s italským protějškem Paolem Gentilonim, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KRNAP: Uzavření Chodníku biskupa Doubravy
Správa Krkonošského národního parku upozorňuje na uzavření Chodníku biskupa Doubravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Telička v sukni
„Je třeba zklidnit španělskou krev“ prohlásila europoslankyně ANO Dita Charanzová v pořadu Interview ČT24, ve kterém se „statečně“ postavila na stranu španělských policistů, střílejících do davu Katalánců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sokolové si dnes připomínají bojovníky za svobodu a demokracii
Sokolové si dnes při Památném dni sokolstva připomenou odkaz svých předchůdců, kteří ve více než 155 letech historie Sokola položili své životy za svobodu a demokracii. Na tento den připadá 76. výročí rozpuštění České obce sokolské (ČOS) nacisty, kteří mnoho sokolů umučili v koncentračních táborech, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Neztrácí stát kontrolu nad lithiem ?
Nepředjímají dosavadní kroky exekutivy již těžební práva k lithiu pro konkrétní zahraniční firmu? Stát by tak ztratil kontrolu nad strategickým národním bohatstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Rajko Doleček: Účastníme se teroristických a kriminálních akcí NATO. Mohlo by nám být mnohem lépe
„Škoda, že jsme coby člen NATO nevetovali na přelomu století rozhodnutí o teroristickém útoku proti bývalé Jugoslávii. Ztráty na poničené infrastruktuře bombardováním tam tehdy dosáhly výše téměř 100 miliard dolarů a bylo zabito okolo 10 tisíc lidí,“ zamýšlí se uznávaný vědec a publicista Rajko Doleček nad naším zahraničně-politickým směřováním po roce 1989. „Není v současné době nějak ohrožena i existence našeho národního povědomí pod diktátem bruselské elity a jejich plánů na centralizaci a i jisté odnárodnění většiny členských zemí?“ klade si dále otázky ve svých úvahách známý intelektuál ze severní Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na padesát tisíc lidí z Česka i ze světa přijelo do Plzně oslavit 175. výročí světově proslulého českého ležáku
Oslavit 175 let od uvaření první várky unikátního plzeňského ležáku přišlo na Pilsner Fest i přes nepřízeň počasí 50 000 tisíc návštěvníků, tedy stejně jako loni. Letos se však neslavilo pouze v areálu Plzeňského pivovaru, ale i na Mlýnské strouze a na náměstí Republiky. Město Plzeň bylo opět partnerem akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Buďme Češi, ale nemusí o tom nikdo vědět", shrnul Tomáš Haas zahraniční politiku odcházející vlády. A u té nové neočekává žádnou změnu
ROZHOVOR Tomáš Haas je uznávaným expertem na zahraniční politiku, mimo jiné někdejším poradcem prezidenta Václava Klause. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bilancuje zahraniční politiku současné vlády a současně odhaduje, jak by mohla vypadat ta příští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek temperamentně hájil rozhodnutí o těžbě lithia. Jestli se budeme hádat, těžaři se na nás vykašlou a půjdou na Balkán
V nedělní Partii FTV Prima se setkali volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek, předseda ODS Petr Fiala a šéf Pirátů Ivan Bartoš. Hned na začátku si vjeli do vlasů kvůli lithiu. A tím to zdaleka neskončilo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Když mluvím s lidmi, tak vládu chválí, tvrdí Sobotka. Jenže si ty úspěchy prý přivlastnilo ANO
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je lídrem jihomoravské kandidátky strany a věří, že sociální demokracie v nadcházejících volbách uspěje. A to navzdory průzkumům, které naznačují, že šéfa hnutí ANO Andreje Babiše hodlá volit takřka 30 procent lidí, zatímco ČSSD jen 13 procent. V rozhovoru pro Aktuálně.cz Sobotka prozradil, na co spoléhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dobré vychování mi brání nazvat tyto věci pravými jmény. Europoslanec Keller prozrazuje, co se děje v Bruselu kolem katalánského referenda
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Na rozdíl od represí generála Franka, kterým byli Katalánci s mimořádnou brutalitou vystaveni v dobách fašismu, se nyní jedná o demokratické represe, demokratické obušky a demokratické gumové projektily,“ komentuje s nadhledem postoj Evropské komise k událostem ve Španělsku sociolog, publicista a europoslanec Jan Keller. „Vše je tedy tentokrát v souladu s našimi nejvyššími evropskými hodnotami a Evropský parlament, který vymýšlí kroky proti Polsku a Maďarsku, odmítl ve věci Katalánska jakékoliv usnesení přijmout,“ doplňuje ještě známý politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zásadní informace o Vladimiru Putinovi: Rusko roste, zemědělství kvete, krize zažehnána. Ale...
Na začátku října oslavil prezident Ruské federace Vladimir Putin 65. narozeniny. A ačkoli to nemusí být na první pohled patrné, Leonid Beršidskij v komentáři pro agenturu Bloomberg tvrdí, že Putin slábne. V ruské společnosti se prý cosi děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Úskalí novely zákona o nemocenském pojištění - možnost podvodů a nejistota firem
Senát schválil novelu zákona o nemocenském pojištění, podle níž lidé, kteří se starají o vážně nemocné příbuzné, dostanou možnost vzít si až tříměsíční placené volno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
O samostatnosti se rozhoduje na barikádách. Krev na ulicích Barcelony usvědčuje EU z pokrytectví. Ústavní expert vysvětluje, co se teď bude dít v Katalánsku
ROZHOVOR Není rozhodující, co říká právo, ani to, jak se vysloví lidé. Pro další vývoj v Katalánsku, které minulou neděli deklarovalo svou vůli po samostatnosti, bude klíčové, kdo získá moc. Ústavní právník Zdeněk Koudelka při té příležitosti rozebral i tendence vlád centralizovat moc, což můžeme pozorovat i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist