Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Výbušná analýza kauzy lithium: V Číně by prý Havlíčka zastřelili, u Saúdů nabodli na kůl
Vysokoškolský učitel Radim Valenčík sdílel na svém webu RadimValencik.Pise.cz analýzu ekonomického novináře Martina Kunšteka ke kauze lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: K obraně země odvážně a systémově – o zbraních rozumně a obezřetně
Chodí mi na e-mailovou adresu mnoho žádostí o to, abych svým hlasem podpořila novelu ústavního zákona o bezpečnosti a abych se vyslovila proti implementaci směrnice Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman si neprohlédl výstavu Václava Havla, hlásil divákům ČT pobouřený Bohumil Vostal. Hned jak ho pustili do vysílání
Zpravodaj České televize Bohumil Vostal se vyjádřil k vystoupení prezidenta Miloše Zemana v Radě Evropy. Upozornil na fakt, že prezident dosud nenavštívil ve Štrasburku výstavu věnovanou Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kdyby to lidé věděli, vzali by na Babiše vidle. Díky němu máte dražší benzin a potraviny. A on z toho má zisk půl miliardy ročně… Akademik předkládá fakta
ROZHOVOR Vědecký pracovník Akademie věd ČR v oboru přírodních věd a kandidát do Poslanecké sněmovny za ODS ve Středočeském kraji Tomáš Vaněk říká, že ze státní podpory biopaliv, kterou si Andrej Babiš prolobboval ve Sněmovně, má Babiš zisk půl miliardy a každý občan zaplatí za litr benzinu o korunu více. Biopaliva, která měla navíc pomoci dle EU proti globálnímu oteplování, způsobují vyšší emise CO2 a pěstování plodin pro jejich výrobu ničí životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Strach a zlost v Německu: Takto média, politici a levice zuří nad úspěchem AfD
Německé parlamentní volby jsou již minulostí, ale velká část veřejnosti, mainstreamových politiků i médií se však stále nemůže s jejich výsledky smířit. A to především s historickým úspěchem Alternativy pro Německo (AfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kretén. Drsná dohra včerejší debaty na ČT
Analytik Štěpán Kotrba sledoval včerejší debatu na ČT24, kde zástupci jednotlivých politických stran diskutovali na téma spravedlnost. V otázce exekucí se pak Kotrba rozčílil natolik, že ministra Jana Chvojku (ČSSD) nazval za jeho názory kreténem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Finanční Kobra si došlápla na 'obchodníky' s drahými kovy
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), sekce finanční kriminality, kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech provedli rozsáhlou operaci, při které zadrželi 17 osob. Následně došlo k obvinění 11 fyzických a 3 právnických osob pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s předpokládanou škodou cca 260 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kolem lithia to smrdí čím dál více. Postup ministerstva je naprosto nestandardní. Promlouvá starosta, který má pod obcí uran a může srovnávat
ROZHOVOR Sobotkova vláda se nechová s péčí řádného hospodáře soudě podle toho, jak hodlá postupovat v případě těžby lithia a uranu. Starosta obce Brzkov Aleš Bořil napsal dopis všem členům Sobotkova kabinetu, v němž se jich táže, zda považují zprávu předkládanou ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem v souladu s veřejným a národním zájmem České republiky a zda pro ni budou hlasovat. Proto se vydá do Prahy, kde bude předávat členům vlády vysvětlující letáky k předkládané zprávě. Jeho hlavním cílem je dát najevo, že takto se nemůže nakládat s nerostnými surovinami a stejně tak jednat se samosprávami dotčených lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Konečná: EU odsuzuje za Krym, do Španělska „nechce zasahovat“
ROZHOVOR „Nechci občanskou válku na území Evropské unie, nechci vidět vznik nových separatistických teroristických buněk,“ uvádí k situaci ve Španělsku europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). K tomu pak ještě doplňuje: „Rozhodně nechci, aby španělská vláda v případě vyhlášení nezávislosti Katalánska aplikovala článek 155 španělské ústavy, který umožňuje Madridu, aby například převzal vládu v Katalánsku nebo nechal pozavírat katalánské představitele.“ Ohledně nestrannosti Evropské unie při národnostních konfliktech pak česká europoslankyně ještě dodává: „Ve čtvrtek v poledne Evropský parlament většinově odhlasoval rezoluce odsuzující situaci v Malawi, na Maledivách a situaci Krymských Tatarů. To nebylo zasahování? Není náhodou hlavním rozdílem to, že se v těchto případech nejednalo o země EU?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Britové si udělali audit, který se týká přistěhovalců. Nic moc pozitivního
Britské úřady provedly „integrační audit“ a zjistily velmi alarmující skutečnosti. V přistěhovalecké komunitě panuje vyšší nezaměstnanost a zejména pákistánské ženy žijí v „paralelní“ společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bolestmi zad trpí již děti. Náklady na léčbu celé populace jdou do stamilionů
Náklady na léčbu bolestí zad se v České průmyslové zdravotní pojišťovně v loňském roce blížily částce 489 milionů korun. Od roku 2012, kdy činily zhruba 354 milionů korun, se zvýšily o 38 procent. ČPZP loni hradila léčbu bolestí zad 159 145 pojištěncům, zatímco v roce 2012 to bylo 133 775 pojištěnců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti považují text Memoranda o těžbě lithia za rizikový
Na začátku října podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) Memorandum o porozumění se společností European Metals Holdings. Text memoranda obsahuje požadavky na maximalizaci zpracování lithia v ČR, spolupráci s českými akademickými výzkumnými základnami na zpracování rudy a zapojení českého státu jako kapitálového účastníka projektu. Těžba lithia v Cínovci v Krušných horách má začít v roce 2022 a australská společnost chce vytěžit 37 milionů tun rudy. Podle ministra obsahuje text memoranda nezávazná ujednání, ze kterých pro stát nevyplývají žádné závazky ani povinnosti. Memorandum ovšem explicitně odkazuje na smlouvu o ochraně investic mezi ČR a Austrálií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celoroční kvalitní led na říčanském „zimáku“ zařídilo České teplo – a navíc velmi úsporně
Nedávno revitalizovaný areál zimního stadionu společnosti Říčanská hokejová s.r.o. ve městě Říčany je unikátní svým celoročně kvalitním ledem. Výjimečný je také tím, že celý areál splňuje parametry energetické náročnosti budovy třídy A. Kompletní revitalizaci na klíč provedla za součinnosti s jednatelem a majitelem Říčanské hokejové Martinem Altrichterem společnost České teplo a využila při ní množství unikátních energeticky velmi šetrných řešení. Opravdovou radost ze zimního stadionu tak má nejen široká veřejnost, ale i majitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: „Che“ Guevara
Před 50 lety byl na přímý rozkaz bolivijského prezidenta v Bolivii popraven (přesněji řečeno zavražděn) kubánský revolucionář Ernesto Che Guevara. Jeho ostatky byly v červenci 1997 slavnostně převezeny na Kubu. Che Guevara je pochován v městě Santa Clara, kde je mauzoleum a památník revoluce. Tedy v místě své vítězné bitvy při pochodu na Havanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: V Plzni se politika dělá u piva. O setkání s poslancem je zájem
Několik desítek lidí v Plzni o víkendu využilo možnost povídat si s poslancem za Plzeňský kraj Markem Ženíškem i s nejmladším kandidátem pražské volební listiny TOP 09 Dominikem Ferim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Centrum duševního zdraví – společný projekt Prahu jižní Morava a Psychiatrické kliniky FN Brno
První Centrum duševního zdraví v Jihomoravském kraji společně připravuje Práh jižní Morava, z.ú., a Psychiatrická klinika Fakultní nemocnice Brno. Vytvoření Center duševního zdraví (CDZ) vychází z reformy psychiatrické péče v České republice a její základním posláním je poskytovat dlouhodobou podporu osobám, které se v důsledku svého duševního onemocnění ocitly v tíživé sociální situaci nebo jsou touto situací ohroženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: V tzv. červené zóně bylo dosud uloveno 32 divočáků
V tzv. červené zóně zamořené oblasti bylo dosud uloveno 32 divokých prasat a odchyceno do odchytového zařízení bylo 21 kusů. SVS stále eviduje jednoho odchyceného divočáka v katastru obce Lužkovice, u kterého byl potvrzen vyšetřením AMP. K 9. říjnu 2017 má SVS hlášeno 112 případů, při nichž byl u uhynulého divočáka v okrese Zlín potvrzen africký mor prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Inspirace německým systémem vzdělávání pokračuje, kraj řeší s partnery i zemědělství
Zástupci německého vládního kraje Tübingen a okresu Reutlingen v čele s prezidentem Klausem Tappeserem navštívili Pardubický kraj. V průběhu víkendu zavítali mimo jiné na nejstarší dostihový závod starého kontinentu Velkou pardubickou, jednali s krajskými zástupci v oblasti životního prostředí, zemědělství a školství. Cestu zakončili setkáním se členy Rady Pardubického kraje, se kterými zhodnotili dosavadní spolupráci datující se již od roku 2003 a nastínili další možné oblasti pro rozvoj obou regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Když přijede Kocáb a Bára Štěpánová... A vítají je transparenty proti NATO a EU
REPORTÁŽ „Jihočeši, přátelé z celé ČR, stoupenci liberální demokracie, příznivci EU a NATO, voliči prozápadně orientovaných politických stran a prezidentských kandidátů, místní i přespolní, vy, kterým není lhostejno, kam jdeme a směřujeme, vy, kteří nechcete, aby se (v jakékoli podobě) opakoval rok 1968, vy, kteří cítíte povinnost bojovat za to, za co jiní umírali, jakož i vy, kteří váháte, zda k volbám jíti či nejíti a koho voliti,... máte zájem, aby ČR byla i po volbách pevně ukotvena na Západě? JÁ ANO! Přidáte se?!“ stálo na pozvánce akce „I jih patří na Západ“, která se objevila i na FB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Respekt: Zeman se k Trumpovi nepodívá. Vadí jim Nejedlý a vztahy s ČR nenesou silné téma
Prezident Miloš Zeman již ve svém současném funkčním období nestihne návštěvu Bílého domu. Důvody, proč do Oválné pracovny česká hlava státu nemůže, přinesl týdeník Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ženy v burkách si ulevují do bazénu. Ustupujeme muslimům, dostanou se do vlád, varuje profesor Pavel Klener
ROZHOVOR Řada velmi významných osobností upozorňovala na stinné stránky islámu. Ať už to byl Winston Churchill nebo někdejší turecký státník Mustafa Kemal Atatürk, říká někdejší ministr zdravotnictví, uznávaný hematolog, profesor Pavel Klener. „To spousta lidí v Evropě nechápe, my se migrantům přizpůsobujeme. Třeba v Anglii plyne řada problémů z toho, že lidé ustupují muslimům, například v nemocnicích umožňují, aby muslimští lékaři odešli v poledne z operačního sálu a šli se klanět Alláhovi a podobné výstřelky,“ kritizuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý český lékař chování evropských politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V ČT došlo na justici. Zeman dostal výprask za milost pro Kajínka. Komunista se pak otřel o Havla a jeho amnestie, ale moderátor zakročil
Justice a spravedlnost byla tématem diskuse ČT24 s moderátorem Jakubem Železným. Předvolebního setkání se zúčastnilo deset zástupců politických stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tichý (Realisté): Společnost bez imunity
V tomto předvolebním období neustále narážím na dotazy, proč chtějí Realisté zavést povinný vojenský výcvik. Vždy musím dát oponentům za pravdu, že to pro mnohé (zejména mladé muže, kteří by měli být tahouny společnosti) není zrovna populární bod programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejlepší knihovnice a knihovníci kraje pro rok 2017 převezmou ocenění
Setkání knihovnic a knihovníků s předáním ocenění Knihovnice/knihovník Královéhradeckého kraje roku 2017 se uskuteční 18. října 2017 od 17 hodin v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní převrat není trestný, jen neúspěšný pokus o něj. Ústavní právník Kudrna rozebírá možnosti dalšího vývoje v Katalánsku
ROZHOVOR Ústavní právník Jan Kudrna z pražské právnické fakulty je jednou z nejuznávanějších kapacit na ústavní právo. Tedy právní oblast, která se čas od času stane velmi rozebíranou. Poslední vlna zájmu o ústavněprávní principy souvisí s událostmi v Katalánsku a snahou o osamostatnění regionu od Španělska. Jaké má tato snaha šance? A jaké možnosti má naopak španělská vláda? Podle doktora Kudrny bude vše záležet na výsledku. Protože jak říká: Státní převrat není trestným činem. Ale neúspěšný pokus o něj ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Pelikánovy předvolební politické hry s justicí jsou nebezpečné
I ministr spravedlnosti je politikem, a bylo by pošetilé zazlívat mu politická gesta. Problémem však je, že jeho zatím poslední gesto – kárná žaloba na soudkyni Královou – je nebezpečnou hrou s justicí a důvěrou v ni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veškeré politické příjmy Ivo Valenty opět míří mezi studenty Zlínského kraje. Studijní fond navíc rozjíždí další kolo…
Peníze, které senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta pobírá za výkon svých politických funkcí, opět míří do posední koruny mezi talentované studenty Zlínského kraje. Objem finančních prostředků je navíc navýšen o senátorský plat doc. Františka Čuby, který se k myšlence studijního fundu připojil. I díky tomu tentokrát mohla nezávislá komise vyhovět celkem dvanácti žádostem vysokoškolských studentů Zlínského kraje, kteří získají příspěvek na zahraniční studijní stáž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ukrajinci zuří po Zemanových slovech o Krymu: Je to Antihavel, ať Rusům prodá Karlovy Vary. A z Prahy se přidala Němcová
Výroky českého prezidenta Miloše Zemana, který dnes před Parlamentním shromážděním Rady Evropy označil ruskou anexi Krymu za „fait accompli“, tedy hotovou záležitost, a Ukrajině poradil dohodnout se s Moskvou na kompenzaci, pobouřily politiky v Kyjevě. Ukrajinská média označila Zemanova slova za „skandální“. Zemanovy myšlenky a prudké ukrajinské reakce zaujaly také ruská média, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Projekt C-ROAD položí základy pro autonomní vozidla a „chytré“ dálnice
Do roku 2020 bude na světě podle odhadů až 10 milionů datově propojených a autonomních vozidel. Aby na to Česká republika byla připravena, připravila evropský projekt C-ROADS. Ministerstvo dopravy a další partneři projektu ve čtvrtek 12. října ve 14:15 hodin podepíšou společnou konsorciální smlouvu. Tímto okamžikem projekt oficiálně odstartuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Mám rád dobré vtipy. Toto je asi jeden z nejlepších
Advokát Karol Hrádela na facebookovém profilu k těžbě lithia
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
IV. konference „Ruské inovační projekty a vědecké technologie pro český a evropský obchod: nové horizonty vědecko-technické a podnikatelské spolupráce“
Ve dnech 15. - 16. listopadu 2017 se v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze uskuteční IV. konference na téma: „Ruské inovační projekty a vědecké technologie pro český a evropský obchod: nové horizonty vědecko-technické a podnikatelské spolupráce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sankce proti Rusku mají podle předáka krymských Tatarů smysl
Sankce proti Rusku mají smysl, vzkazuje všem odpůrcům dalšího trestání Moskvy za anexi ukrajinského poloostrova Krymu a za konflikt na východě Ukrajiny, a to i mezi českými politiky, jeden z předáků krymských Tatarů Refat Čubarov, který se v Praze zúčastnil mezinárodní konference Forum 2000, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS varuje před koalicí ANO, KSČM a Okamurovou SPD
ODS varuje voliče před povolební spoluprací ANO, komunistů a hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Její představitelé dnes vyzvali lidi, kteří nemají jasno ve svých preferencích, aby šli k volbám a hlas dali občanským demokratům. Zástupci ODS to řekli na tiskové konferenci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Aby na nás neklekli populisti s komunisty
Občanští demokraté dnes představili závěrečnou fázi kampaně před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny. Upozorňují na to, že předvolební kampaň by měla být o programu a souboji argumentů, a na to, že České republice hrozí pád na politické dno v podobě vlády populistů s komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Toto jsou čísla: 1,4 miliardy dolarů stála kampaň Clintonové. Rusové ji prý porazili za 200 tisíc
„Progresivní“ americká levice se stále nemůže vyrovnat s porážkou své kandidátky Hillary Clintonové v prezidentských volbách. Mainstreamová média nyní přišla s dalším senzačním odhalením, podle kterého investovali ruští operativci nejméně 200 000 dolarů proti Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Cestující v Žilině vozí první z nových trolejbusů ze Škody Electric
První cestující se ve slovenské Žilině svezli novým trolejbusem Škoda 27 Tr, který pro tamní dopravní podnik dodala Škoda Electric. Vůz v tomto slovenském městě zahájil zkušební jízdy s cestujícími a obyvatelé a návštěvníci Žiliny si tak mohou vyzkoušet zcela nový trolejbus, pro který Škodovka premiérově použila novou generaci karosérie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Průmysl 4.0 bychom neměli vnímat jen jako reklamní slogan
Projev prezidenta republiky na zahájení 59. Mezinárodního strojírenského veletrhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přibil (ODA): Spravedlivé důchody nejsou mýtus - chce to jen vůli státu
Vyplácíme důchody podle šablony, která není fér. Obětavý člověk je trestán, nemakačenko se směje. Přitom to chce jen odvahu pojmenovat jasně, kdo je kdo. A podle toho s ním nakládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ty, ty, ty, Švédsko. Buď hodnější na uprchlíky! Rada Evropy se zlobí
Švédsko přijalo v poměru k počtu svých obyvatel nejvíce migrantů ze všech evropských států. V důsledku nedostatečných kapacit však začalo postupně své „ultraliberální“ přistěhovalecké zákony zpřísňovat. A tento krok je nyní kritizován Radou Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ministerské požadavky jsou až komické, rozumnosti je v nich málo
Zdeněk Škromach si k Hovorům od bazénku o školství pozval rektora Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeňka Koudelky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Fernet a Becherovka mají konkurenci. V Benátkách nad Jizerou se začala vařit Zubrovina
Rodina tradičních českých alkoholických nápojů, jako je Fernet, Becherovka nebo Stará Myslivecká, má nový přírůstek. V Benátkách nad Jizerou se začala vařit Zubrovina. Pro vznik nápoje byla přitom inspirací rezervace se zubry, která nedaleko města vznikla přede dvěma lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ringo Čech je vymletej kokot, zaznělo od Pirátů. A je tu nesmírně legrační věc o Kalouskovi
Přední marketér a spisovatel Jakub Horák, jenž je klíčovým volebním konzultantem Pirátů, okomentoval poslední předvolební průzkum STEMu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Štěrkem žízeň neuhasíš
Naši předci věděli, že voda v krajině je důležitá. Bez ní by se neurodilo a bez pitné vody by umřeli žízní. Dnešní politici však na tyto neměnné skutečnosti zapomínají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Na elektrotechnické fakultě bude přednášet Václav Bartuška
Udržitelný energetický rozvoj a bezpečnost, to je hlavním tématem nového předmětu Energetická bezpečnost, který bude na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze od října přednášet pro studenty programu Elektrotechnika, energetika a management Mgr. Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti. Pro velký zájem musel být jeho kurz přemístěn do větší posluchárny a tak je možno na přednášky pozvat i širší veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Opatrně! Za Havlíčkův papír o lithiu bychom skutečně mohli platit, sdělil novinám expert
Hospodářské noviny uvádějí, že v případě, že Andrej Babiš a jeho hnutí ANO chtělo, aby Česko zásoby lithia v Krušných horách těžilo samo, mělo se v celé věci angažovat nejpozději letos na jaře. Právě tehdy prý ministerstvo životního prostředí Richarda Brabce (ANO) udělilo australským těžařům klíčové povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Biskup (SPD): Odvaha říkat pravdu
U silnice billboard, na něm tvář pana Tomia Okamury, a tři výše uvedená obyčejná slova, která nutí k zamyšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Co týden dal a co další týdny vezmou...
Píšeme naše blogy jako reakce na nevšímavost a opovrhování ze strany vlády, magistrátu, policie a dalších činitelů. Celý minulý týden jsme poctivě sledovali veškerá jednání. Jediné co bychom mohli oslavit jako malé bezvýznamné vítezství je, že se už konečně o firmách UBER a TAXIFY nemluví jako o sdílené ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Pozvali jsme válečné veterány na vybrané koncerty PKO
Ministerstvo obrany ČR ve spolupráci se společností LOM PRAHA TRADE soustavně podporuje české válečné veterány v kulturní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jazyk se vyvíjí. Dotační podvod a veřejné lhaní = pseudokauza
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kožnar (S.cz): Vzájemné soužití Romů, cikánů, nepřizpůsobivých a Čechů
Způsob vzájemného soužití je nereálný, nejdříve Chanov, teď Janov a po té je na řadě Most? Vláda řeší vykoupení vepřína za půl miliardy pro cikánský památník, ale není schopna vyřešit problémy stávajícího žití ve městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Erik Tabery označil Okamuru za šmejda
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se ve svém sloupku obul do lídra SPD Tomio Okamury. Podle jeho slov je Okamura stejný jako nechvalně proslavení šmejdi, kteří obelhávající starý lidi, aby je donutili koupit nádobí, které nepotřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Půjde Babiš do vazby? Zde je odhad
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a jeho místopředseda Jaroslav Faltýnek převzali včera obvinění v kauze Čapí hnízdo. Lidové noviny nyní sumarizují, co bude následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve studiu ČT to vřelo. Havlíček a Brabec se střetli nad memorandem k lithiu
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (CŠSD) diskutovali v pořadu Události, komentáře ČT24 o memorandu k lithiu, jež rozbouřilo politickou scénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Proč jsem v ANO
Odpovídám na nejčastější otázky z mé korespondence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Životní fekál. Voliči Zemana či Okamury. Doktor Hnízdil a jeho tvrdá poznání o medicíně
ROZHOVOR O zdraví rozhoduje nejen rovnováha mezi tělem a duší, ale i vztahy k bližním, k životnímu prostředí, dění ve společnosti. Podle jednoho z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny Jana Hnízdila lidé, kteří nejvíce věří politikům typu Zemana, Babiše nebo Okamury, jsou odsouzení k životu v nemoci a nesvobodě, tady je lékařská věda bezmocná. Autor a spoluautor celostně-medicínsky zaměřených odborných a popularizačních knih v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznává, že to někdy vypadá, jako by pacienti do ordinace dotlačili životní fekál a chtěli ho tam vypustit, neboť se mu často snaží vypovědět všechny svoje strasti, selhání a křivdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Karlovarském kraji vznikne armádní výcvikové centrum pro západní Čechy
Dnes se v hale Letiště Karlovy Vary uskutečnila tisková konference hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové, ministra obrany Martina Stropnického, ministra dopravy Dana Ťoka a náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře. Tématem tiskové konference bylo zejména vybudování nových armádních kapacit v regionu a větší možnosti využití karlovarského letiště resortem obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala s Martinem Dejdarem dělali mítink v jihomoravském kině. Moc se to nepovedlo
Předseda ODS Petr Fiala se před nadcházejícími parlamentními volbami snaží zahodit svou pověst profesora a bavit publikum. Ne vždy se mu to ale daří. Reportáž z Pohořelic, kam zavítal s hercem Martinem Dejdarem, přinesl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Cesta za řemeslem je součástí podpory odborného školství
Pod záštitou radní hlavního města pro oblast školství Ireny Ropkové připravila pražská hospodářská komora projekt „Cesta za řemeslem“. Je součástí všestranné podpory odborného školství v metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Slavnostní zahájení výstavby II. B etapy PPO Olomouc
Další etapu výstavby protipovodňových opatření v Olomouci zahájí ve středu 11. 10. ministr zemědělství Marian Jurečka, generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Václav Gargulák a zástupci města Olomouce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Memorandum o těžbě lithia je poukázka na výpalné
Komentář předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na facebookovém profilu k podpisu memoranda o těžbě lithia
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Darebák a alkoholik, nazval ukrajinský poslanec českého prezidenta. A badatel z ÚSTR jej rovnou začal srovnávat s Hitlerem
Experti či ukrajinští politici si smlsávají na prezidentovi Miloši Zemanovi za jeho slova ohledně anexe Krymu, která pronesl dnes před Parlamentním shromážděním Rady Evropy. Prý je darebák a alkoholik, jehož nelze brát vážně. Píše to server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizované pardubické hlavní nádraží přinese vyšší komfort cestování
Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu modernizace železničního uzlu Pardubice, kterou předložil investor budoucí stavby – Správa železniční dopravní cesty. Modernizace železniční infrastruktury na pardubickém hlavním nádraží přinese snížení hluku a zvýšení rychlosti projíždějících vlaků. Cestujícím budou sloužit opravená ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem, nový orientační systém, staniční rozhlas, výtahy a eskalátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Kvůli tunelu Blanka je pokládán tichý asfalt v Patočkově ulici
Do 19. listopadu 2017 probíhá v ulici Patočkova ve směru z centra, v úseku Pod Královkou – Bělohorská, oprava povrchu vozovky a pokládka tzv. tichého asfaltu. Doprava je vedena po zbylé části komunikace v jednom jízdním pruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rakouský exprezident: EU má problémy, ale není k ní alternativa
Evropská unie se sice potýká s problémy a je třeba pracovat na jejich řešení, k její existenci jako takové ale není alternativa. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 to dnes řekl bývalý rakouský prezident Heinz Fischer. Podotkl také, že s ohledem na turbulence ve světě v Rakousku roste podpora členství v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zemanovy výroky o Krymu podle Sobotky odporují české zahraniční politice
Prezident Miloš Zeman neměl k projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy mandát vlády a Zemanovy výroky jsou v příkrém rozporu se zahraniční politikou Česka. Oznámil to dnes na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zeman označil ruskou anexi Krymu za „fait accompli“, tedy hotovou záležitost. Ukrajině poradil, aby se dohodla s Moskvou na kompenzaci, a odmítl funkčnost protiruských sankcí, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Dvojí metr k policejní brutalitě - Katalánsko a Navalnyj
V Rusku policie potlačila údajně nepovolené protesty proti zcela průhledné taktice ruských úřadů, zabránit blogerovi Alexandru Navalnému v kandidatuře v nadcházejících prezidentských volbách v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Roli praktických lékařů musíme posílit, zbytečnou byrokracii odstranit
Vyjádření ODS k protestům praktických lékařů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident se nebojí říci odvážný realistický názor, vy se jen necháváte unášet hlavním proudem. Sobotka to schytal z Hradu po útoku na Zemana
Sobotka se nechává unášet médii a zastává zbabělé názory, sdělil ParlamentnímListům.cz na adresu premiéra Sobotky hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Reagoval na kritická slova premiéra stran projevu prezidenta Zemana v Radě Evropy o Krymu a protiruských sankcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Můžeme jen stát a šoupat nohama. Také vás začíná mrazit v zádech? Děsivý výčet ztracených miliard a dotací na "agresivní menšiny" v předvolební debatě
REPORTÁŽ „Česká republika může akorát stát a šoupat nohama, to je asi tak všechno. Když se podíváte na vyvážení kapitálu z České republiky, ročně odsud odteče 380 miliard,“ burcoval na předvolební debatě o evropské integraci s názvem „Kam kráčíš Česko?“ generálmajor v záloze Hynek Blaško. Od místopředsedy KSČM Josefa Skály zazněla i tato řečnická otázka: „Které skutečně velké, naléhavé potřeby této země jsou financovány z evropských dotací? Začíná vás také mrazit v zádech, když si tuto otázku položíte?“ Besedu pořádal Žarko Jovanovič ze spolku „Hej, občané!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Náhoda? Zaměstnanec Horáčkovy kampaně pronásledoval Zemana, pak zveřejňoval jeho nedůstojné obrázky
Fotograf prezidentského kandidáta Michala Horáčka možná dostal zvláštní úkol, a to snažit se „nehezky“ fotit současnou hlavu státu. Naznačilo to hned několik lidí z prostředí vrcholné politiky a byznysu. Z druhé strany nechceme nikomu křivdit, může to být klidně pouhá shoda okolností, že se Horáčkův fotograf poslední dobou vyskytoval na akcích, kde byl Miloš Zeman, fotil ho a následně snímky publikoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Někdejší hvězda pěvecké soutěže se chce za Babiše stát ministrem zdravotnictví. Jsem připraven, ujistil
Jednatřicetiletý právník Adam Vojtěch, jenž měl před pár lety našlápnuto ke kariéře úspěšného zpěváka, kandiduje za hnutí ANO do Poslanecké sněmovny za hnutí ANO. Když byl ministrem financí šéf hnutí ANO Andrej Babiš, Vojtěch mu dělal poradce pro oblast zdravotnictví. Moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému v internetové televizi mimo jiné prozradil, že je připraven stát se českým ministrem zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zemana Putin pochválí. Havel se dívá z nebe a říká si, že byl na Klause moc mírný. ČT si pozvala polského exdisidenta Michnika a ten to divákům vysvětlil
Polský historik a novinář Adam Michnik usedl proti moderátorce pořadu Interview ČT24. A pořádně se obul do českého prezidenta Miloše Zemana za slova, která pronesl na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy o Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí zveřejňuje sociálně únosnou cenu pro vodné a stočné na rok 2018
Státní fond životního prostředí ČR zveřejňuje přehled sociálně únosné ceny pro vodné a stočné, stanovené pro jednotlivá krajská území (NUTS 3) dle pravidel OPŽP 2007–2013, platnou pro kalendářní rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Město Pardubice bude nacvičovat se složkami IZS
Magistrát města Pardubic chystá na příští týden ve spolupráci se složkami IZS třídenní cvičení zaměřené na evakuaci školských zařízení a nácvik koordinace činností složek IZS při teroristickém útoku výbušninami a nervově paralytickou látkou Sarin. Důvodem cvičení, které se bude konat od 18. do 20. října a nese název Agens 2017, je zejména zvyšující se riziko a počet teroristických útoků nejen v Evropě, ale i po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šance prezidentských kandidátů: Zeman v čele, kdesi v dáli Drahoš s Horáčkem
Je tu nový průzkum, tentokrát k přímé volbě prezidenta. Nadále prý vede prezident Miloš Zeman, Centrum po výzkum Veřejného mínění (CVVM) k tomu vysvětlilo, mezi kterými voliči má Zeman nejvyšší podporu. Dodává také, jak jsou na tom Jiří Drahoš a Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Evropští lesní pedagogové se setkali na Vysočině
Sto čtyřicet lesních pedagogů z třinácti evropských zemí se minulý týden setkalo na Evropském kongresu lesní pedagogiky ve Sněžném na Milovech v Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš a žlutá příšerka
Jedeme takhle s milovanou ženou, psem a obrovskou zásobou hub z Bavor do Čech a z nedostatku jiné zábavy hodnotíme volební plakáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pravice už nechce školné? Chce. Jen se bojí
V předvolební kampani se můžeme chovat zhruba dvojím způsobem, opomenu-li nejrůznější populisty a extrémisty. Zaprvé slibovat voličům věci, za nimiž si politik či politička stojí, má je promyšlené a věří, že jsou dosažitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum bylo nominováno na cenu Luigi Micheletti Award 2017
Národní technické muzeum bylo nominováno na cenu Luigi Micheletti Award 2017 za projekt Centrum stavitelského dědictví Plasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Odvolejte memorandum o lithiu, vyzval vládu Okamura. Fakticky je to prý loupež
Vláda by měla podle hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) odvolat platnost memoranda o těžbě lithia s australskou firmou European Metals Holdings (EMH), které podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Hnutí požaduje zákon, podle kterého by těžbu a zpracování kovu zajistila státní organizace. Zisk by odváděla do státního rozpočtu. Okamura to sdělil po dnešním jednání předsednictva SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Namísto sankcí doporučuji komunikaci mezi lidmi na mnoha úrovních
Projev prezidenta republiky Miloše Zemana při plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MZV: Český potápěčský tým v Albánii nalezl ponorku z doby rakousko-uherské monarchie
Při expedici „Albania 2017“ se podařilo skupině českých potápěčů nalézt vrak rakousko-uherské ponorky U16.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Od pětky dolů
Bude Havlíčkovo memorandum o lithiu pohřbem ČSSD? Mělo by být pohřbem těch, kdo jsou spojeni s takovýmto stylem vládnutí. Naštěstí máme volby, které dávají občanům možnost zasahovat do kandidátek prostřednictvím kroužků. Umožňují voličům prosazovat, koho v parlamentu chtějí, i koho tam z dané strany nechtějí. Je to lepší než protestovat tím, že k volbám nejdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Rada schválila návrh finančních vztahů vůči městským částem
Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila meziroční navýšení finančních vztahů vůči městským částem o částku 191 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán představil novinku - jednotné písemnosti pro dlužníky
Různá struktura, formát i obsah exekučních dokumentů působily nejistotu a zmatek u všech účastníků řízení. V písemnostech, které dlužníci od exekutorských úřadů obdrželi, nezřídka chybělo základní poučení, vyčíslení nákladů exekuce po jednotlivých položkách, nebo telefonický kontakt na příslušného exekutora. Tuto praxi nyní Ministerstvo spravedlnosti mění a sjednocuje vyhláškou. Dokumenty mají být jednotné a především přehlednější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Azyl v ČR chtělo za letošních devět měsíců získat 1086 cizinců
Za devět měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 1086 cizinců, což bylo meziročně o 42 méně. Vyplývá to z aktuální zprávy, kterou zveřejnil odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Nejčastěji letos azyl chtěli získat občané Ukrajiny, jejichž žádosti tvořily zhruba třetinu z celkového počtu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vyjádření společnosti Geomet k problematice těžby lithia a mediální kampani ANO
Problémem sociálních sítí je, že šíří nejen parvdivé, ale i lživé informace. A že je před volbami, tak těch lživých je daleko více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DOKUMENT Veřejnoprávní ČTK ignorovala zprávu o prezidentu Zemanovi. Přečtěte si velmi podivné vysvětlení jejího ředitele
Generální ředitel veřejnoprávní zpravodajské agentury ČTK Jiří Majstr zatajil svému nadřízenému orgánu důležité skutečnosti. Rada ČTK ho totiž žádala, aby vysvětlil, proč agentura nepřevzala výroky prezidenta Zemana, které zazněly v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Redakce ParlamentníchListů.cz přináší Majstrovu odpověď, která je víc než podivná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zachování služby Kurýr ČD
My, níže podepsaní občané České republiky, žádáme České dráhy o zachování služby Kurýr ČD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil státu za letošní rok již 24 miliard korun
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uhájili státu od ledna do září letošního roku více než 24,2 miliardy korun. Zároveň bylo v letošním roce uzavřeno již 911 dohod o zastupování organizačních složek státu v soudních sporech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Pro zachování evropské kultury a jejích hodnot
V červenci v roce 2016 jsem se stal spoluzakladatelem Platformy pro zachování evropských hodnot. Rozhodně se nejedná o vytvoření dalšího politického subjektu anebo frakce, jde jen o názorová východiska, ke kterým se přihlásili zákonodárci napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čech si může koupit dva a půlkrát víc másla než Rus, spočítaly Evropské hodnoty
Analytik think tanku Evropské hodnoty Roman Máca na příkladu másla ukázal, jak zle se mají Češi v protektorátu zvaném Evropská unie, jak trpí pod údery ošklivých úředníků z Bruselu. Proti tomu na těch samých cenách másla ukázal Máca, jak úžasně se žije v Rusku. Raději se na srovnání podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Amatérští jezdci mají poslední šanci uspět v soutěži The Most Challenge
V sobotu 28. října se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu uskuteční od 09:00 do 17:00 hodin závěrečné jízdy 3. ročníku oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge. Fanoušci ostřejší jízdy, kteří si chtějí vyzkoušet limity svého auta, prověřit své řidičské umění a navíc se pokusit získat některou z atraktivních cen, mají poslední šanci promluvit do absolutního pořadí, případně pokořit dosud nejlepší čas ve své kategorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Největší pražská vozovna tramvají Pankrác si připomíná 90. výročí
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si dnes připomíná devadesáté výročí od zahájení provozu vozovny tramvají Pankrác. Vozovna vznikla v době meziválečného Československa a úspěšně slouží i dnes. Je v ní deponováno celkem 123 vozů, mezi nimi i populární mazačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cenu Státního fondu rozvoje bydlení dostal Dejvice House v Praze 6
V soutěži Stavba roku 2017, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, udělil Státní fond rozvoje bydlení Cenu SFRB bytovému domu Dejvice House v Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Právníci - žádná anexe Krymu nebyla
Střetnete-li se s blbcem (dle Wericha nejděsivější střet, který vás může potkat), a dojde-li v něm na přetřes i Rusko s obvyklou kavalkádou argumentů - vy pro a on proti – zaručuji vám, že jako poslední argument „proti“ vašeho soka bude tento: „No a co Krym? Copak ho Rusáci sprostě neokupovali? Copak ho jako ti nejhnusnější zločinci Ukrajině neukradli?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KSČM chce zrušit memorandum o těžbě lithia
Komunistická strana Čech a Moravy chce zrušit memorandum o těžbě lithia, které minulý týden podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou společností European Metals Holdings (EMH). Novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: O Česku se říká, že jeho obyvatelstvo je nejvíc euroskeptické
V minulém týdnu při debatě představitelů stran v ČT 24 byly letmo zveřejněny zajímavé průzkumy veřejného mínění týkající se referenda o setrvání v EU, vývoje vztahu ČR s Visegrádskou skupinou, s EU a dále s USA, Ruskem a Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátoři chtějí jednokolový systém voleb do horní komory
Senátoři z ústavní komise dnes podpořili jednokolový systém voleb do horní komory. Tak by voliči mohli stanovit pořadí kandidátů. Senátorem by byl zvolen ten, kdo by dostal nejvíc preferenčních hlasů. Změna by volby zlevnila a zároveň by odstranila problém nízké voličské účasti ve druhém kole senátních voleb. Novelu volebního zákona chystá exministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Umíte využívat nové platební prostředky?
Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se tématem finančních služeb zabývá průběžně a dlouhodobě. „Působíme v řadě pracovních a poradních skupin s cílem zvyšovat kvalitu a dostupnost služeb finančního trhu a vzdělávat spotřebitele,“ říká předseda Správní rady SČS Ing. Libor Dupal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Liglass chce dál s kyrgyzskou vládou jednat o stavbě elektráren
Ani přes problémy se česká společnost Liglass Trading CZ (LTD CZ) nechce vzdát miliardové zakázky na výstavbu kaskády vodních elektráren v Kyrgyzstánu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman v orgánu Evropy mluvil o Rusku tak, že z toho mnohým bude zle. V ČT náhle vypadl signál
Prezident Miloš Zeman vystoupil na půdě Rady Evropy ve Štrasburku. Hovořil především o nesmyslnosti evropských sankcí namířených proti Rusku. Dotkl se tématu migrace a uznal právo lidí protestovat ve prospěch migrantů i proti nim. Kdo neuznává oba tábory, není podle Zemana demokrat. Nakonec předestřel svou představu, jak nastolit mír na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rakousko: Nejdrsnější volební kampaň. Na jejím konci budou ve vládě asi i Svobodní
Znáte seriál Dům z karet? Takhle nějak prý vypadá aktuální předvolební kampaň v Rakousku. Je to prý letos tak špinavá hra, že i ostřílení političtí matadoři nestačí koukat, co se to děje. Situaci v Rakousku těsně před nedělními volbami přibližuje server Politico.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Dobrá zpráva z Katalánska
500 nebezpečných slov o tom, co znamená katalánské referendum v kontextu boje o budoucnost Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Projekty na modernizace středních škol jsou úspěšné
Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací (CIRI) a svými středními školami připravuje řadu projektů, které řeší rekonstrukce objektů, modernizace učeben a pořízení nového vybavení. Záměry se v rámci podpory odborného vzdělávání ucházejí o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Všechny projekty podané do výzev 32 a 33 již mají dotační podporu přislíbenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Dvojitá vražda ve jménu Alláha v Marseille
Islámský terorista původem z Tuniska zavraždil minulou neděli u železničního nádraží Saint-Charles ve francouzské Marseille dvě mladé dívky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení praktických lékařů: Protestujeme proti sníženým úhradám, eReceptu a EET
Lidé, kteří vyrazí 18. října k lékaři se zdravotním problémem nebo třeba jen pro recept, najdou zavřené dveře a na nich nápis PROTEST. Více než 6000 praktických lékařů pro dospělé, praktických lékařů pro děti a dorost a ambulantních specialistů z celé republiky totiž na den zavírá své ordinace. Vyostřují tak protest proti zacházení ze strany Ministerstva zdravotnictví. A varují – jsme ochotni zavřít i na delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Dětské holínky by měly vydržet i drsné zacházení
Skákání v kalužích, čvachtání v bahně a rozhrabávání listí patří během podzimu k oblíbeným dětským kratochvílím. Aby si děti užily venkovní zábavu i v deštivých dnech a rodiče nemuseli kupovat neustále nové boty na vodní hry, otestoval spotřebitelský časopis dTest 17 párů dětských gumáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Těžkej Pokondr končí na Frekvenci 1. Kvůli cenzuře ze strany vedení, oznámil Jaroslav Kmenta
Novinář Jaroslav Kmenta přinesl na svém facebookovém profilu zprávu o konci Miloše Pokorného a Romana Ondráčka v rádiu Frekvence 1. Duo známé jako Těžkej Pokondr podle Kmenty skončilo kvůli cenzuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
František Kuba: Je kampaň ČSSD do Sněmovny poctivá? Co bude s firmou ČEZ?
„Pojďme na to od lesa.“ Nezkoumáme, zda se jedná o les soukromý, družstevní, církevně restituční, vojenský (zájmový prostor obrany státu) nebo Lesy ČR. Pořekadlo je pro nás jen myšlenková berlička, abychom vůbec mohli vykročit do politicko-sociálního reálu České republiky (se sukovicí a paralyzérem), tedy na pouť českými, moravskými a slezskými hvozdy politického myšlení. Až tam jsme se dostali, ba mnohem dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Útisk Kozáků aneb komunisté opět vládnou Rusku
Článek Kozáci proti Putinovi v Reflexu č. 39 dokazuje, že v Rusku se opět prosazuje rudé pojetí historie, čili glorifikace II. světové války a potlačování uvědomění o komunistických zločinech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Mluvčí příštího sčítání v roce 2021 bude Petra Báčová
Projekt sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 bude komunikovat Petra Báčová. Rozhodlo o tom vedení Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): O potřebě skutečné bezpečnosti v Evropě
Účinně čelit pokusům Spojených států a některých dalších členů paktu NATO, kteří namísto mírové spolupráce a mírového řešení bezpečnosti v Evropě prosazují expanzi, horečné zbrojení a zatahují nás do nebezpečných konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (7)
ČLR je aktivní na všech důležitých frontách konkurence mezi státy. Její aktivity pomalu a jistě vedou k vítězství politiky KS ČLR nad politikou USA, EU včetně ČR, bez vojenského angažmá, především na svém území. Na vojenské frontě, na které současné vedení MO ČR neumí, mimo jiné, ani během několika let založit fungující, efektivní a ekonomicky výhodný systém akvizic a musí si vyslechnout rady předsedy Sněmovny ČR pana Jana Hamáčka, se ČLR soustřeďuje na aplikovaný výzkum, vývoj a výrobu technologií a zbraní, dovolujících vést válku v kosmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice představí veřejnosti zajímavé operace formou videí
Více přiblížit veřejnosti svět medicíny. Takový je cíl nového videa, které Nemocnice České Budějovice představila v uplynulých dnech na svých webových stránkách a sociálních sítích. Zachycena je na něm artroskopická operace hlezenního kloubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Události vysvětlovaly národu, co podepsal Havlíček o lithiu: Podpora, spolupráce, ale žádné jasné závazky, tvrdil do kamery Jakub Železný
Česká televize oznámila, že do sporů o lithium pod Cínovcem chtějí teď vstoupit i lidovci. Moderátor Jakub Železný také divákům ukázal mnohokrát probírané memorandum, které s australskou firmou European Metals Holding za vládu podepsal ministr průmyslu za ČSSD Jiří Havlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Armáda potřebuje jasnou a zásadní změnu politického zadání
Lituji naše vojáky v jaké době a pod jakým velením a vedením resortu musí sloužit. To, že všichni srdcaři v řadách AČR ještě neutekli je zázrak a patří jim za to velký dík!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Vystoupení prezidenta Zemana v Radě Evropy je souhlasem s principem vojenské agrese
Komentář poslankyně ODS Miroslavy Němcové k dnešnímu vystoupení prezidenta Miloše Zemana před Parlamentním shromážděním Rady Evropy ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vy chcete víc řezníků než knihovníků, kroutil v debatě hlavou šéf Pirátů. Mladý Stropnický pak promluvil o kriminální činnosti a vykořisťování páchaném tatínkovým předsedou
Obvinění kvůli dotacím na farmu Čapí hnízdo je vymyšlená historka. Učitelé, zdravotníci i důchodci by měli dostat přidáno. ČSSD k nám formou investičních pobídek a daňových prázdnin za posledních dvacet let přitáhla montovny a teď najednou vyhlašuje boj levné práci. Do politiky jdou miliardáři, aby si zajistili levnou pracovní sílu. Školy nejsou žádná cvičiště ani armádní jednotky. Naše zdravotnictví není řízeno efektivně, nakupují se předražené přístroje. Tohle všechno a ještě mnohé jiné zaznělo na první předvolební debatě Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Vítězem Ceny naděje pro živý venkov se letos stala obec Polevsko
Cena udělovaná Sdružením místních samospráv ČR letos putuje do Libereckého kraje obci Polevsko, která si ocenění převzala v rámci oslav Vesnice roku 2017 v sobotu 7. října v Heřmanově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je síla: Okamura se s SPD nacpal na třetí místo. Už to má prý jisté
Největší šance na volební úspěch má stále hnutí ANO, druhou nejsilnější stranou může být ČSSD, ale i SPD, ODS nebo KSČM. Do Sněmovny se mohou dostat i Piráti nebo STAN, před branami Sněmovny pak naopak může zůstat TOP 09, ale i lidovci. Toto vše vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra