Oficiální zpravodajská média

Ble ble ble. Přepínám. Pokud jste nekoukali na Okamuru a šéfa Pirátů, čtěte. Stojí to za to
Mediální analytik Štěpán Kotrba se vrátil ke včerejšímu velmi ostrému duelu mezi „černými koni“ voleb, šéfem hnutí SPD Tomio Okamurou a Pirátů Ivanem Bartošem. Ten se odehrál na TV Barrandov v pořadu Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura vypálil z novin: V romské komunitě je nadprůměrné množství mentálně postižených lidí
SPD Tomia Okamury v průzkumech stoupá, objevuje se dokonce i na čtvrtém místě v těsném závěsu za ČSSD a KSČM. Sám Okamura tvrdí, že chce ve volbách získat více než deset procent. Zároveň se však nehrne do vlády, chce najít strany, s nimiž bude schopen prosazovat svůj program. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gauck odmítá výrok, který mu Zeman připsal ve svém projevu ve Štrasburku. Ovčáček ale dodává...
Německý exprezident Joachim Gauck odmítl autorství výroku, které mu připsal prezident Miloš Zeman. Podle české hlavy státu měl před dvěma lety na pražském Albertově říct, že když zkusíme vrátit Krym zpět Ukrajině, vyvolá to evropskou válku. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Prezident pojmenoval v Evropské radě věci tak, jak jsou
asi určitě v rozporu se zahraniční politikou ČR i EU, se zavedeným a bezpochyby velmi silným principem politické "korektnosti" a přirozené, i když z hlediska politické odpovědnosti zcela nepřijatelné obavy VIP o udržení "teplé" sesle
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Praha 2 vzdává poctu hrdinům heydrichiády
V pondělí 16. října 2017 v 15:00 bude z iniciativy MČ Praha 2 v Záhřebské 6 odhalena pamětní deska rodině Bradáčových. Ti mj. ve svém bytě poskytli dočasný azyl Adolfu Opálkovi, veliteli legendární sedmičky parašutistů, kteří zahynuli 18. června 1942 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Za každý kus, vyšetřený na Aujeszkyho chorobu, dostanou lovci tisíc korun
Státní veterinární správa (SVS) zahájila monitoring Aujeszkyho choroby prasat u odlovených kusů divokých prasat na území České republiky. Poslední dlouhodobý monitoring výskytu této nákazy v populaci divokých prasat byl ukončen v roce 2013. Pravidelný monitoring je jedním z důležitých nástrojů pro udržení příznivé nákazové situace v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Mrtvým spoluobčanům už není humanismus moc platný.“ Výbušné vystoupení Petra Robejška ve Sněmovně. Téma: Poevropštění islámu, nebo islamizace Evropy?
REPORTÁŽ Představy, že západní hodnoty platí všude a že je naší povinností je všude prosazovat, jsou výstavním kouskem v galerii utopií, které často stojí lidské životy. V Poslanecké sněmovně to během konference European Security Challenges prohlásil politolog Petr Robejšek, když jako hlavní řečník vystoupil v bloku s názvem Poevropštění islámu, nebo islamizace Evropy? Demokratičtí politici jsou podle něj oprávněni chovat se podle západních morálních standardů jen tehdy, když to jejich protivník ocení, jinak ohrožují bezpečnostní zájmy svých obyvatel. Zdůraznil, že Česká republika Západu nic nedluží a má právo odmítnout jeho pomatené představy o multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Proč je nezbytné zestátnit odvětví strategického průmyslu
Nemá-li zkolabovat ekonomický systém u nás a má-li se zvednout životní úroveň našich občanů a máme-li být schopni čelit problémům, které s sebou přináší průmyslová revoluce 4.0, je třeba změnit celý ekonomický model u nás a nastolit změnu systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Megatunel za biliony nebo Babišova lživá kampaň? Advokát vystoupí k lithiu
Možná těžba lithia na českém území budí nebývalé emoce. Konkrétně podpis memoranda mezi ministerstvem průmyslu a australskými těžaři. V pořadu PL TV Horké téma k věci mluvil advokát Karol Hrádela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babišův poslanec Plzák promlouvá: Do Evropy míří nelegální přistěhovalci. Islámu se nebojím, ale...
Doktor Pavel Plzák je poslancem za hnutí ANO a chce jím být i nadále. Šéf hnutí ANO ho prý nezklamal a chce i nadále stát po jeho boku, byť se občas názorově rozcházejí. Hnutí jako celek prozatím neříká nic o znovuzavedení poplatků ve zdravotnictví, sám Plzák by byl pro obnovení poplatku za pobyt v nemocnici. Pacienty je podle jeho názoru třeba zregulovat, aby se u nás lékařská péče nezneužívala. Plzák se ale nevěnoval jen zdravotnictví, ale třeba také uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Posledních 192 hodin do voleb
Už za týden půjdeme k volbám. Máme za sebou mnoho událostí, které mohou mít na výsledek voleb zásadní vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Snaží se francouzská společnost JCDecaux špinavou kampaní ovlivnit volby?
V minulých dnes se na reklamních plochách francouzské společnosti JCDecaux v centru Prahy objevila anonymní reklamní kampaň, která hrubě dehonestuje 17 senátorů parlamentu České republiky. V této kampani jsou senátoři nazýváni „zaprodanci“ a je v ní naznačováno, že za své občanské postoje berou jiné výhody, než jenom plat v parlamentu. Dle sdělení společnosti JCDecaux z minulého týdne, stojí za kampaní zahraniční zadavatel, jehož jméno JCDecaux odmítlo zveřejnit. Údajně to měla být společnost HAB Consulting z Floridy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Předčasné volby i překreslení mocenské mapy. Zákulisní hráči české politiky mluví o volbách
Zákulisní hráči české politiky se rozhovořili pro Lidové noviny. Domnívají se, že po nadcházejících sněmovních volbách může dojít k překreslení mocenské mapy. A nevylučují dokonce ani předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Systémy C-ITS budou na dálnicích D1, D5, D11, ve městech i na železničních přejezdech
Do roku 2020 bude na světě podle odhadů až 10 milionů datově propojených a autonomních vozidel. Aby na to Česká republika byla připravena, rozjela evropský projekt C-ROADS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor Léko ke kauze lithium. Mělo by zaznít stanovisko BISky
Šéfredaktor Lidových novin István Léko se ve svém dnešním komentáři zamyslel nad kauzou lithium, jež se rozhořela poté, co ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) podepsal memorandum s jednou zahraniční společností. Podle Léka jde o v podstatě bezvýznamný dokument.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Sedm receptů, jak lidem ulehčit výstavbu rodinného domku
Když mluví politici o podpoře bydlení, většinou mají na mysli socialistické výdobytky typu bezúročných půjček nebo startovacích bytů pro mladé. Jak ale pomoci těm, kteří si chtějí sami postavit dům a přitom nic od státu nechtějí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka: Řešení dvojí kvality potravin si žádá revizi směrnice
Řešení problému dvojí kvality zboží v zemích evropské osmadvacítky podle českého premiéra Bohuslava Sobotky vyžaduje revizi unijní směrnice o nekalých obchodních praktikách. Sobotka to dnes řekl na spotřebitelském summitu v Bratislavě, kterého se kromě premiérů čtyř středoevropských zemí účastní například i zástupci Evropské komise. Eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová ale prohlásila, že problém lze potírat i pomocí stávající směrnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Bilance smrtelných nehod za první tři čtvrtletí – 377 mrtvých
Méně mrtvých automobilistů a chodců, více obětí z řad cyklistů a motocyklistů. Vinou řidičů kamionů o celkové hmotnosti nad 12 tun zemřelo 7 % všech obětí nehod, nejvíce od r. 2011. V polovině krajů nárůst počtu obětí, nejvíce na jihu Moravy a Plzeňsku. V Libereckém kraji 18 obětí, meziročně o 4 více. Kdo na Liberecku umíral?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza OKD: Bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku odmítl vypovídat
Trestní kauza spojená s privatizací OKD pokračovala v pátek u soudu. Soudkyně Iva Fialová měla v plánu vyslechnout další čtyři svědky, dorazili však jen dva. Bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku Jan Juchelka ale navíc odmítl vypovídat. Informaci přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bojovnice proti islamizaci: Argumenty tzv. sluníčkářů, že u nás žádní migranti nejsou, je zcestný. Nemluvím o tom málu v záchytných centrech, ale...
ROZHOVOR „Všechny naše vize a plány se dají uskutečnit jen v bezpečné zemi, a to s tlakem na islamizaci Evropy není možné,“ uvádí Vladimíra Antošová, předsedkyně krajského sdružení Bloku proti islamizaci, která kandiduje do Poslanecké sněmovny za Moravskoslezský kraj. Ta si proto myslí, že jedním z nejdůležitějších cílů současné politiky by měla být ochrana našich hranic způsobem, který výrazně nezatíží státní rozpočet. „Dále se musí zavést zákaz šíření islámské ideologie ve školách, byť tyto iniciativy neziskovek jsou maskovány multikulturní výchovou. To není žádná xenofobie – nikdo přece nemá problém s Ukrajinci, Vietnamci nebo i jinými národnostmi u nás. Ale bohužel se ukazuje, že jakmile se někde nakumulují vyznavači islámu, je zaděláno na velký problém,“ dodává Antošová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Benda z ČNB chce rychlejší růst sazeb, volby mohou tlak ještě zvýšit
Čeští centrální bankéři začínají znovu hlasitěji šermovat zbraněmi. Vojtěch Benda z ČNB se včera jednoznačně přihlásil do tábora jestřábů. V rozhovoru pro Hospodářské noviny otevřeně mluví o přehřívající se ekonomice překonávající odhady centrálních bankéřů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Cecilka učí děti, jak se nebát lékařského zákroku
Strach dítěte z neznámého prostředí, lékařského zákroku – to vše může provázet malé dítě při nástupu do nemocnice. Dětské oddělení Nemocnice Pelhřimov proto vymyslelo projekt „Doktora se nebojíme, aneb s úsměvem do nemocnice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most má nový elektromobil pro kurz bezpečné jízdy
Mostecký autodrom obohatil vozový park o zcela nový elektromobil Volkswagen Golf. V pátek převzal symbolický klíč od vozu z rukou jednatele a generálního ředitele společnosti Porsche Česká republika Vratislava Strašila předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Lepší kopačky jsou za patnáct stovek.“ Rodiče na to nemají. Zlatý olympionik, který kandiduje do voleb, hovoří o úpadku českého sportu
ROZHOVOR V letošních parlamentních volbách bude kandidovat i strana Sportovci pro společnost, která veřejnost určitě zaujala svými kandidáty. Jsou to totiž velmi známí vrcholoví sportovci, držitelé medailí z mistrovství světa či Evropy nebo z olympijských her. Jednoho takového jsme oslovili, aby nám přiblížil program i cíle tohoto nového politického hnutí. Jaroslav Netolička je bývalým reprezentačním gólmanem slavné fotbalové generace, v níž byl například i Ladislav Vízek, která získala bronz na mistrovství Evropy v Itálii nebo zlatou olympijskou medaili v Moskvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Volby vyhraje ANO s velkým náskokem na ČSSD
Volby do Poslanecké sněmovny by podle aktuálního volebního modelu agentury Focus vyhrálo hnutí ANO s víc než desetiprocentním náskokem před druhou sociální demokracií. Do Sněmovny by se dostalo ještě dalších šest stran - komunisté, ODS, hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, TOP 09, Piráti a lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Varování pro ČSSD. Zde je analýza, co vše může v zemi spustit zavedení bankovní daně
EKONOMOVÉ Sociální demokraté ve svém programu navrhují bankovní daň, aby zamezili odlivu zisků bank z Česka do zahraničí. Ale podle ekonomů dojde ke zcela jinému efektu. Návrh ČSSD je totiž podobný bankovní dani, kterou v roce 2010 zavedlo Maďarsko. A tam banky břímě daně přenesly na své klienty, hlavně na hůř situované příjemce hypotečních úvěrů, upozorňují ve své analýze ekonomové akciové společnosti Cyrrus. Nepochybně by podle nich ke zdražení úvěrů a možná i nějakých bankovních poplatků došlo i v České republice, protože přenos daňového břímě je takřka univerzálním důsledkem zavedení bankovní daně v rámci celé Evropské unie. Nesou ho vždy úplně nebo z velké části klienti banky, spíše příjemci úvěrů než vkladatelé. Celková dostupnost úvěrů by se výrazně zhoršila a to by nejvíc padlo na mladé domácnosti, které zakládají rodiny a pořizují si byty na hypotéku. A právě o jejich podpoře paradoxně sociální demokraté nejčastěji mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Na kom záleží Andreji Babišovi v téhle zemi
Pokud by to byla otázka, tak existuje i jasná odpověď. Přece na mně, na Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Uživatelé aplikace EPP doběhli za dva roky 15krát na Měsíc a zpět
Pokořit 50milionovou hranici chůzí, cyklistikou ale třeba i tancem, posilováním či jízdou na skateboardu se podařilo během dvou let uživatelům sportovní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ. Peníze si rozdělilo téměř 700 dobročinných projektů. „EPPku“ si pravidelně zapínají tisíce nadšenců při svém soukromém tréninku a známým pojmem se stala i pro návštěvníky sportovních akcí a festivalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kužílek (STAN): Neomezený růst české legislativy má povahu rakovinného bujení
Přední český expert na otevřenou státní správu, autor zákona o svobodném přístupu k informacím a kandidát STAN Oldřich Kužílek říká, že neomezený růst české legislativy má povahu rakovinného bujení. „Člověk už není fyzicky schopný se v zákonech orientovat,“ tvrdí Kužílek a navrhuje omezit přijímání nových zákonů formou kus za kus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Úroda brambor i kukuřice bude nižší než loni
ČSÚ zpracoval a publikuje výsledky letošních posledních odhadů úrody. Hektarové výnosy všech sledovaných plodin jsou v důsledku nepříznivého počasí v průběhu vegetace, především sucha, nižší než loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nebureš už je zase Bureš
Pátečí glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mladá tanečnice jdoucí do voleb: Zemana jsem nevolila. Česko si zaslouží prezidenta, za kterého se inteligentní část národa nebude stydět. Kdo se vysmívá pravdě a lásce, je hlupák
ROZHOVOR „Důvěru veřejnosti ztratily nejen tradiční strany, ale také politici, a mohou si za to sami, protože správa věcí veřejných by měla být posláním, a nikoliv byznysem,“ říká Kristýna Paseková z nové politické strany Radostné Česko, která za Moravskoslezský kraj kandiduje do Poslanecké sněmovny. „To je věc, která mně osobně hodně vadí. Politici-prospěcháři, kteří lžou, podvádějí a přitom se z předvolebních plakátů culí na voliče. Lidé ale bohužel slyší na populismus, který provází současné volební klání,“ dodává pětadvacetiletá instruktorka tance a akrobatka Kristýna Paseková, která vstupuje do politiky s čistým štítem a ještě s velkými ideály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na dálnici D3 jsme letos zprovoznili už druhý úsek
Motoristé mohou od včerejška jezdit po dalším novém úseku dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Pět kilometrů dlouhý úsek navazuje na dokončený úsek dálnice mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
International Solidarity Movement: Prahou prochází Švéd na cestě do Palestiny
V Praze se krátce zastaví 24letý Švéd Benjamin Ladraa, který jde od 8. srpna 2017 pěšky ze švédského Göteborgu do Palestiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německé město přijímalo a přijímalo uprchlíky a najednou... Starosta se svěřil: 60–80 procent dětí ve školkách jsou uprchlické, lidé mají obavy, problémy s integrací, paralelní společnost
V Dolním Sasku se budou tuto neděli konat zemské volby, které jsou podle mnohých poslední šancí pro šéfa SPD Martina Schulze. Německá média se však konkrétně věnují situaci ve městě Salzgitter, kde předevčírem vstoupil v platnost zákaz přijímání dalších uprchlíků. Starosta města vysvětluje v rozhovoru pro magazín Focus důvody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahájilo další etapu protipovodňové ochrany Olomouce
Další etapu výstavby protipovodňových opatření v Olomouci zahájili ve středu 11. října ministr zemědělství Marian Jurečka, generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Václav Gargulák a primátor města Olomouce Antonín Staněk. Součástí protipovodňové ochrany budou snížené bermy a přístup k vodě pro veřejnost. Opatření zvýší kapacitu koryta řeky na 650 m3/s, ochrání přibližně 20 tis. obyvatel a majetek v hodnotě 3 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Případ Bureš se vrací
Slovenský Ústavní soud včera zrušil předchozí rozsudky soudů, podle kterých byl Andrej Babiš veden v evidenci Státní bezpečnosti jako agent Bureš neoprávněně. Ústav paměti národa tak uspěl se stížností, že soud bral v potaz výpovědi bývalých příslušníků StB , aniž byli zbaveni mlčenlivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM: Naší zemi hrozí zcizení nerostného bohatství světového významu
Stanovisko VV ÚV KSČM ze dne 12. 10. 2017 k problematice lithia na našem území a politické i právní odpovědnosti v souvislosti s vymezením podmínek jeho využití
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Nemáte lidi, tak automatizujte výrobu a zaveďte technokracii!!!
Od politiků dnes a denně slyším, že zaměstnavatelé nemají lidi. Stačilo by jen automatizovat výrobu a nahradit oligarchii systémem technokracie. Už dnes je možné v některých typech výroby člověka zcela vyloučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marksová: Další zvyšování mezd je cestou, jak bránit odlivu lidí
Další zvyšování minimální mzdy je podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) jednou z cest, jak zabránit odlivu pracovníků zejména v pohraničních oblastech Česka. Novinářům to řekla po jednání se saským ministrem hospodářství, práce a dopravy Martinem Duligem v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku. Nedostatek pracovních sil ale trápí zaměstnavatele na obou stranách hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V českém zdravotnictví se blíží obrovská katastrofa, zaznělo v předvolební debatě ČT
Česká televize pomalu finišuje maraton předvolebních debat. Moderátor Jakub Železný nastolil téma zdravotnictví. Politici se pohádali o e-recept, o zrušení většiny pojišťoven, ale i o platy lékařů a sester.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Kolbenova
Od 16. do 29. října 2017 bude omezen provoz na komunikaci Kolbenova u křižovatky s účelovou komunikací (u č. 334/48). Důvodem je výstavba vodovodní přípojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Dejte mi kalašnikov do ruky a bude pokoj!“ Zaorálek přijel do fabriky a zažil velmi horké chvíle s místními
REPORTÁŽ Zdanění bank a bohatých, zvyšování platů, zdravotnictví bez poplatků. To sliboval na setkání se zaměstnanci společnosti HG tronic na samém západním konci Čech, v Hranicích u Aše, Lubomír Zaorálek. „Tak daleko na západ jsem se ještě nedostal, v Hranicích na hranicích jsem ještě nebyl,“ přiznal se na začátku setkání se zaměstnanci společnosti Lubomír Zaorálek. „Mám téma, se kterým objíždím celou Českou republiku. Jsem strašně nespokojen s tím, jak v této zemi jsou strašně nízké mzdy, platy a penze.“ Jako odpověď zazněl smích: „Vy to ale nezachráníte…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Lithium a dopis tetě
Záhada memoranda ministerstva průmyslu s australskou EMH o českém lithiu, které bylo podepsáno dva týdny před volbami, je stále složitější. Jednal Senát, zasedne Poslanecká sněmovna, občané podpisují petice. Odborníci tvrdí, že bychom to dokázali vytěžit a zhodnotit sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ta samá doba jako před rokem 1989 se už nevrátí, i kdyby komunisti vyhráli volby, pravila pamětnice na akci KSČM
REPORTÁŽ Politici na jihu Čech rádi vyrážejí mezi voliče. Zatímco před několika lety brázdil jihočeská městečka a obce autobus Zemák, letos vyjel Třešňák. Jezdí s ním kandidáti za KSČM. Potenciální voliči, kteří si za nimi přijdou popovídat, dostanou pytlíček s třešňovým čajem, nebo třeba i vůni do auta s fotkou předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. „Já si myslím, že to je dobré, protože to se osvědčuje, když politici jedou za svými voliči. Voliči si toho vždycky považují, když za nimi ten politik zajede a že s ním mohli diskutovat,“ hodnotí nápad s Třešňákem mediální analytik Jiří Mikeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman s kolegy prezidenty z V4 na summitu v Maďarsku debatuje o posílení bezpečnosti
Dvě plenární jednání mají za sebou prezidenti zemí Visegrádské čtyřky v rámci dvoudenního summitu v jihomaďarském Szeskzárdu. Tématem druhého zasedání bylo ekologické zacházení s odpady, uvedla polská agentura PAP. Dnes zahájená vrcholná schůzka skončí v sobotu odpoledne, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Kulhánek: Volby 2017 - realita, kterou nerozdýcháte…
Rozhovor nezávislého novináře Tomáše Kulhánka s Ondřejem M., který řadu let působí v zákulisí politiky a komentuje současné dění. Rozhovor je z pochopitelných důvodů anonymní. Interview se odehrál 14. září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Lidé nesmějí být rukojmími obchodníků s chudobou
V litvínovské části Janov dochází v těchto dnech k odpojování celých domů od přívodu tepla a teplé i studené vody. V těchto domech nežijí jen takzvaní problémoví občané, ale také lidé, kteří chodí do zaměstnání a vychovávají děti. Důvodem je neuhrazení zálohových plateb ze strany vlastníků bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Těžba lithia po Česku - téměř bez zdanění a zisky plynoucí do daňového ráje
Piráti zásadně nesouhlasí s drastickým snížením poplatků za těžbu lithia a požadují rozkrytí konečných vlastníků těžařské firmy Geomet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Babiš for premier a nikdo jiný…
Každý tušil, že usnesení o vznesení obvinění proti Andreji Babišovi a Jaroslavu Faltýnkovi naprosto věcně naprosto nesmyslně, protože za týden bude trestní stíhání pozastaveno, bude doručeno někdy tak deset dnů před volbami, aby účinně zapůsobilo a případně změnilo nálady vůči absolutně dominantnímu lídru voleb ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS získal na MSV v Brně zlatou medaili a podepsal kontrakty v řádu desítek milionů korun
Zlatou medaili za stroj WeldPrint 5X převzali na slavnostním večeru Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS, a Michael Valášek, děkan Fakulty strojní ČVUT. Oceněný stroj umožňující 3D tisk kovu a obrábění v jednom prostoru je výsledkem několikaleté spolupráce tradiční strojírenské firmy ze Sezimova Ústí s akademickou sférou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji startují kotlíkové dotace, půjdou podat pouze elektronicky
V úterý 31. října startuje další vlna kotlíkových dotací. Ústecký kraj v ní rozdělí 156 milionů korun. Novinářům dnes detaily výzvy na výměny kotlů v domácnostech představil hejtman Ústeckého kraje spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem. Novinkou je hlavně možnost výhradně elektronického podání žádosti přes internet, kde si mohou žadatelé předvyplnit potřebné dokumenty již v těchto dnech. Celkově by v našem kraji mělo být vyměněno 1 683 kotlů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Prokleté suroviny
Kdo nenapsal o lithiu, jako by nebyl. Takže se připojuji i já a připomínám, že absolutní politickým vítězem celé kauzy je Andrej Babiš. Dalo se čekat, že pár dnů před volbami odpálí nějakou novinku ohledně privatizace OKD, ale byl připravený mnohem lépe. Kauza lithium v této chvíli vypadá jako něco řádově většího než nejen Čapí hnízdo, ale taky biopaliva a všechny ostatní Babišovy špíny dohromady. Jeho kritici z řad tzv. solidních stran najednou smrdí mnohem více než Babiš, navíc linky vedou až k pravdoláskovým oligarchům Bakalovi a Janečkovi. I chování ODS a TOP09 působí dojmem, že nemají námitek proti základními principu nevratného převodu národního bohatství na jakousi australskou korporaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bojovnice proti islamizaci: Argument tzv. sluníčkářů, že u nás žádní migranti nejsou, je zcestný. Nemluvím o tom málu v záchytných centrech, ale...
ROZHOVOR „Všechny naše vize a plány se dají uskutečnit jen v bezpečné zemi, a to s tlakem na islamizaci Evropy není možné,“ uvádí Vladimíra Antošová, předsedkyně krajského sdružení Bloku proti islamizaci, která kandiduje do Poslanecké sněmovny za Moravskoslezský kraj. Ta si proto myslí, že jedním z nejdůležitějších cílů současné politiky by měla být ochrana našich hranic způsobem, který výrazně nezatíží státní rozpočet. „Dále se musí zavést zákaz šíření islámské ideologie ve školách, byť tyto iniciativy neziskovek jsou maskovány multikulturní výchovou. To není žádná xenofobie – nikdo přece nemá problém s Ukrajinci, Vietnamci nebo i jinými národnostmi u nás. Ale bohužel se ukazuje, že jakmile se někde nakumulují vyznavači islámu, je zaděláno na velký problém,“ dodává Antošová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Kdo pomůže? Kdo poradí?
Víte, že mezi námi chodí i světec ze všech světců nejsvěcovatější?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: V parlamentu potřebuji parťáky
Věřím, že lidé přijdou k volbám a budou volit stejně jako já
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Náměstek Šrámek jednal s politickým ředitelem MZV Ukrajiny
Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek jednal v Praze s politickým ředitelem MZV Ukrajiny Oleksijem Makejevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Andrej Babiš oficiálně zůstává agentem Burešem
Slovenský ústavní soud dal za pravdu Ústavu pamëti národa (ÚPN), že došlo k porušení jeho práva na soudní ochranu a spravedlivé soudní řízení ve věci spolupráce Andreje Babiše s StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Telička se mandátu v Evropském parlamentu po rozchodu s ANO nevzdá
Europoslanec Pavel Telička (nestraník za ANO) nevidí důvod ke složení mandátu po svém rozchodu s ANO. Nadále chce naplňovat program hnutí z evropských voleb v roce 2014. Novinářům dnes řekl, že nemá ani signály z vedení frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), v níž zasedají europoslanci za ANO, že by se měl vzdát funkce místopředsedy Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: V EU nám furt něco vadí. V Bruselu všechny... iritujeme, slušně řečeno! Euro je jako když se oženíte
V těchto volbách rozhodneme, zda si necháme dále ubírat svobody a demokratické jistoty. Tak se v pražské Kavárně Plevel vyjádřil Miroslav Kalousek. Lídr TOP 09 si přišel v úterý promluvit s veřejností v pořadu Kavárna volí. Demokracii v Čechách prý oslabuje lhostejnost občanů a současná vláda. Ta navíc projídá rozpočet a nevytváří zásoby na další finanční krizi, která určitě přijde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation dodá nové tramvaje do Bulharska
Společnost Škoda Transportation vyhrála zakázku na dodávku třinácti moderních tramvají pro Sofii. Hlavní město Bulharska získá tramvaje ForCity Classic, které již slouží v provozu například v maďarské Miskolci nebo turecké Konye. Hodnota zakázky je zhruba 610 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Mach (Svobodní): Po volbách rezignuji na mandát předsedy strany
Lithium je cenná surovina a pokud existuje šance na šetrnou těžbu, bylo by nejlepší po volbách právo těžby vydražit a dát jej nejvyšší nabídce. Bez ohledu na to, jestli ministr teď s nějakou firmou podepsal nějaké memorandum, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Svobodných Petr Mach. Svěřil se nám také, jak hodnotí předvolební kampaň a z čeho má největší obavy. Prozradil, za jakých podmínek by strana vstoupila do vlády. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Proč to ten Andrej dělá?
Slyšel jsem ten příběh od jednoho dobrého známého. Je to už asi pět let, vyprávěl mi. Zazvonil najednou mobil. „Tady Andrej Babiš, přijel byste na oběd do Čapího hnízda?“ Nikdy předtím spolu nejednali a tak byl trochu překvapený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr podepíše smlouvy o spolupráci s NNO
Ve středu 18. října 2017 podepíše ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech smlouvy o dlouhodobé spolupráci s 18 vybranými strategickými partnery z řad nestátních neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pobídky prý už nepůjdou montovnám
Vzpomínám si na do značné míry plané a zpolitizované diskuse v letech 2005–2006, kdy Česká republika získala možnost velké zahraniční investice koncernu Hyundai v Nošovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Víte, co se děje ve Vašich kostech? Nepodceňujte prevenci osteoporózy
Osteoporóza je metabolické onemocnění projevující se úbytkem kostní hmoty, poruchou její mikroarchitektoniky a následně zlomeninami. Nejnebezpečnější z osteoporotických zlomenin je zlomenina krčku stehenní kosti, po které více než dvacet procent pacientů na další komplikace do roka umírá. Nemoc se týká žen i mužů. Ačkoliv se úbytek kostní hmoty s postupujícím věkem dá zpomalit včasným zlepšením životosprávy, většina pacientů své onemocnění zanedbává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Vybudování infrastruktury na vysokorychlostní internet bude stát 120 až 150 miliard
Pro dostatečné pokrytí ČR ideálně optickými sítěmi a splnění cílů dostupnosti a rychlosti internetového připojení domácností do roku 2020 je nezbytné v České republice vybudovat infrastrukturu za 120 až 150 miliard korun. Náklady odhadl ICT sektor na speciální předvolební diskusi podnikatelů s politiky konané na půdě Hospodářské komory na téma digitální ekonomiky pod názvem Gigabitové Česko – Bude ČR montovna nebo digitální hub Evropy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Výzva, adresovaná premiérovi a vládě prostřednictvím PL
Rozruch kolem podepsání memoranda s australskou firmou jasně naznačuje, že v dnešní české vládě panuje předvolební chaos a stres, kdy "jedna ruka neví, co dělá druhá ruka". Je na čase, aby už vláda ČR do sestavení nové vlády NEUZAVÍRALA NOVÉ SMLOUVY!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR se bude podílet na řešení mimořádné situace ve Zlínském kraji
Skupina policejních odstřelovačů v počtu do dvaceti policistů bude v úzké součinnosti s pracovníky Státní veterinární správy a místních mysliveckých spolků od pondělního večera provádět odstřel divokých prasat v oblastech zasažených africkým morem. Policisté se do této akce zapojí na základě usnesení vlády č. 705 ze dne 25. 9. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Mzdy musí být férové pro všechny
Sociální demokracie dlouhodobě bojuje proti levné práci a nízkým mzdám. Jako jeden z nástrojů, jak dosáhnout toho, aby lidé byli spravedlivě oceňováni za svoji práci, je i návrh lídra pražské kandidátky za ČSSD do voleb do Poslanecké sněmovny Petra Dolínka na zavedení příplatků pro zaměstnance ve veřejném sektoru v závislosti na indexu jejich životních nákladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum: ČSSD uteče k ANO zhruba 22 procent voličů
Agentura Median se ve svém průzkumu týkajícím se volebních preferencí před volbami do Poslanecké sněmovny nevěnovala pouze hodnotám volebních preferencí, ale zjišťovala také, zda a kam hodlají přeběhnout voliči oproti posledním volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Vítězky ankety o nejlepší zdravotní sestru v regionu získaly ocenění
Jména nej… zdravotních sester v regionu jsou známa. Vítězky ankety Moravskoslezská sestra 2017 včera na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava převzaly certifikáty a dary. Ocenění jim předali hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer, zástupci zdravotnických zařízení a partneři ankety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Je to zrůdnost. A Evropská komise potvrdila poskytnutí dotace! Lukáš Wagenknecht vypráví, na co narazil při zakládání webu Dotační parazit
ROZHOVOR Kde končí naše peníze? Komu a na co stát a Evropská unie přispívá? To se někdy nedozvíme. Politici a státní úřady zatím neměli příliš zájem, aby o tom veřejnost dostala přehledné informace, proto vznikly webové stránky Dotační parazit, cz., na kterých je možné získat informace o poskytnutých dotacích z veřejných peněz. „Je potřeba tlačit na to, aby bylo vidět, jaké firmy stát podporuje. Platíme daně a máme právo vědět, co se s našimi penězi dělá,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda neziskové organizace Centrum of Excelence for Good Governance a bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht, který za celým projektem stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Už žádné další soudní průtahy jako s kauzou Rath. Ministerstvo spravedlnosti to hodlá takto změnit
Ministerstvo spravedlnosti v současné době chystá nový trestní řád, který by měl zrychlit soudní řízení. Soudy jsou totiž, jak píše dnešní MF Dnes, neúnosně zpomalovány obstrukcemi obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Nemohu se smířit s ohebností politiky KSČM
Alibismus,revizionismus, oportunismus v KSČM skrze soudruha PhDr. Josefa Hellera, CSc vládne. Je tento člověk hlavním ideologem strany?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Sprejerské umění lze provozovat i legálně
V sobotu 14. října 2017 bude park Folimanka mezi 10. a 16. hodinou vyhrazen zábavnému programu „ŽÍT KRYT“ na téma Anthropoid a street art. Akce je zaměřena na prevenci ničení městského i soukromého majetku nelegálními graffiti a na poznávání historie. Pořádá ji městská část Praha 2 ve spolupráci s Městskou policií, úklidovou společností Komwag a Správou služeb hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Maďarsku začíná prezidentský summit Visegrádu
Prezidenti zemí visegrádské čtyřky dnes přijedou do města Szekszárd na jihu Maďarska, kde začíná jejich dvoudenní setkání. Vrcholná schůzka České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska potrvá do sobotního oběda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Udělování azylu ano, unijnímu mechanismu ne
Návrh jednotných pravidel EU pro humanitární přijímání uprchlíků z třetích zemí byl včera schválen Výborem Evropského parlamentu pro Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), člen tohoto výboru, však hlasoval proti a má ke zprávě LIBE řadu výhrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Okamurovi došla trpělivost se šéfem Pirátů: Chcete euro, přiznejte se. Je otřesné, co tu musím poslouchat. Jste podrazácká a lživá strana
Podle průzkumů černí koně voleb, kteří by měli uspět ve svém boji o Poslaneckou sněmovnu. Piráti a SPD. Lídři obou stran – Ivan Bartoš (Piráti) a Tomio Okamura (SPD) – se zúčastnili diskuse s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Veletrh odborného vzdělávání navštívilo více než 1500 žáků základních škol
Dnešním dnem končí v areálu brněnského výstaviště v rámci strojírenského veletrhu Veletrh odborného vzdělávání. V Pavilonu Z, v samostatné expozici Jihomoravského kraje, si mohli návštěvníci prohlédnout interaktivní prezentaci 22 odborných středních škol z celého území kraje a zúčastnit se doprovodného programu Veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krautwurm (HPP 11): ANO – okruh blíže nebo dále od Prahy?
Reklama pro volby lídra hnutí ANO, ministra Stropnického, v týdeníku 5 2 přichází s tvrzením, které je v rozporu s předchozí politickou činností reprezentantů hnutí ANO v pražské politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: „Chytrá“ koncepce začíná lidem šetřit čas i peníze
Koncepci a vizi Moravskoslezského kraje Chytřejší kraj ocenila nejen porota národní soutěže Chytrá města pro budoucnost titulem Chytrý region, její přínos už v praxi začínají pociťovat občané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Vstup do Bezručových sadů zdobí rekonstruované historické schodiště
Schodiště spojující Blažejské náměstí a vstup do olomouckých Bezručových sadů prošlo kompletní obnovou. Do náročné opravy investovalo město více než dva miliony korun. Celkovou rekonstrukci historického schodiště, na kterou dohlíželi i archeologové, si vyžádal jejich špatný technický stav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Kdy zakážou volby?
Známá průpovídka říká, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali. Ale volby mohou něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zeman by měl výlet do Rady Evropy platit ze svého
Jelikož tam řekl soukromý názor na sankce proti Kremlu a ruskou okupaci Krymu. Prima, ale v tom případě tam tedy nevystupoval jako prezident, a proto není důvod tuto jeho ostudu hradit ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká republika je brána jako pozitivní příklad, jak zacházet s migranty, zaznělo z Vídně
Rakušané českého původu vzhlížejí k nadcházejícím nedělním volbám do rakouského parlamentu s nadějí. Zhoršení vztahů se neobávají ani v případě předpokládaného konce velké koalice sociálních demokratů (SPÖ) a lidovců (ÖVP) a vstupu pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) do vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vnitro změnilo názor ve věci prezidentské volby. Bude možné něco, co dřív nešlo
Senátoři či poslanci mohou podepsat kandidaturu více uchazečům o Pražský hrad. Vyplývá to ze stanoviska, které ministerstvo vnitra sdělilo na dotaz ČTK. Kandidáti také mohou pro svou účast v prezidentských volbách použít za určitých okolností ve stejné době podpisy nynějších i budoucích poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP: Reakce na slova Lukáše Wagenknechta a na zjištění neziskové organizace Good Governance
Ministerstvo životního prostředí kategoricky odmítá dnešní nařčení předsedy organizace Good Governance Lukáše Wagenknechta, že neslo spoluvinu na navázání spolupráce se společností European Metal Holdings. Pan Wagenknecht by si měl před komentáři směrem k MŽP přečíst zákon o geologických pracích a související zákony, kde postup pro vydání průzkumných licencí je stále stejný už 25 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Některé agentury a neziskovky pomáhají legalizovat imigraci
Pod záštitou think tanku Institut 2080, konaného v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na téma nových bezpečnostních hrozeb a islamizace Evropy, zazněla kritika neziskovek a pracovních agentur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Zákon podle kandidátů vznikne. Víme, jak bude vypadat
Zákon o sociálním bydlení chce přijmout 94 % kandidátů do Poslanecké sněmovny, kteří odpověděli na anketu Platformy pro sociální bydlení. Platforma s anketou oslovila více než 1 000 kandidátů z prvních příček kandidátních listin 10 nejsilnějších stran, z nichž 449 odpovědělo. Z průzkumu vyplývá, jak by měl zákon o sociálním bydlení dle kandidátů vypadat a jak se kandidáti do Sněmovny shodují s preferencemi svých voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Válka o klienty: Amper Market šířil lživé informace a vyhrožoval obcím odpojením enektřiny v zimě, zaznělo z napadané firmy
Společnost Amper Market, dravého dodavatele energií pod vedením podnikatele Jana Palaščáka, trápí stíny kauzy Energie pod kontrolou. Palaščákův Amper Market obecně prospěšné společnosti Energie pod kontrolou (EPK) dodával dva roky elektřinu, kterou v návaznosti na to bez soutěže nakupovaly od EPK desítky obcí. EPK později zkrachovala a její bývalí jednatelé jsou obvinění z tunelování firmy. Amper Market se pokusil agresivně přepsat zákazníky EPK na sebe a zároveň zahájil mediální kampaň, ve které se od svého bývalého odběratele distancuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vital Sword učilo červené barety vést operace podle washingtonské smlouvy
Více než 240 vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení tento týden odjelo na mezinárodní velitelsko-štábní cvičení Vital Sword v německém Wildfleckenu. Cvičení, které potrvá až do čtvrtka 19. října, se kromě nich účastní také několik tisíc vojáků z Německa, Nizozemska, Polska a Rumunska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
I když má euro slabiny, měli bychom ho přijmout, míní prezidentský kandidát Horáček
I když má projekt společné evropské měny v sobě velké slabiny, Česká republika by se k němu měla zejména z bezpečnostních důvodů připojit, je přesvědčen kandidát na prezidenta Michal Horáček. Členství v Evropské unii a NATO považuje za klíčové, Česko by ale mělo EU kritizovat a pokoušet se ji zlepšit. Jako prezident by vládu s komunisty nejmenoval, problém by měl i s vládou postavenou na tiché podpoře komunistů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Olomouc: Lékaři seznámili pacienty s novinkami v léčbě rakoviny prostaty
Novinky z léčby rakoviny prostaty si do velké posluchárny na Teoretických ústavech LF UP přišlo poslechnout více než padesát pacientů. Specialisté z Urologické kliniky FN Olomouc si však pro seminář nazvaný Mám nádor prostaty, a co dál? připravili také přednášky o rehabilitaci, psychologické pomoci nebo o vhodných doplňcích stravy. Setkání lékařů a pacientů pořádané sdružením Prostak doprovázela výstava fotografií Jindřicha Štreita z cyklu Tichá nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drážní úřad schválil novou trolejbusovou trať v Praze i vozidlo po ní jezdící
Po dlouhých 45 letech se vrací trolejbusová trať do systému veřejné dopravy v Praze. Protože trolejbusový provoz spadá dle zákona do drážního provozu, musel Drážní úřad posuzovat, zda technické provedení tratě vyhovuje všem platným normám. Zároveň bylo posuzováno i trolejbusové vozidlo. Obojí nakonec bylo oficiálně schváleno, nic tedy nebrání tomu, aby se v neděli 15. října mohla uskutečnit první slavnostní jízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyšší platy – paušální a jednoduché daně
Hnutí SPD nepodpořilo zavádění elektronické evidence tržeb, kterou prosadil ministr financí Andrej Babiš společně s premiérem Sobotkou. Daně se platit musí, ale jsme dlouhodobě přesvědčeni, že cesta k efektivnímu výběru daní vede jiným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj dokončil ve 3. čtvrtletí stavby za 90 milionů, další přidali silničáři
Radní Pardubického kraje na posledním zasedání Rady bilancovali dokončené, realizované a připravované stavby, u kterých je kraj investorem, za 3. čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
My se pořád někomu snažíme vlézt do útrob, zahřměl v rozhlase prezidentský kandidát
Český rozhlas uspořádal další předvolební debatu. Došlo na ostrou kanonádu na téma Evropské unie či na střet nad osobou prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Zakladatel Realistů si nebral servítky, ale nebyl sám. O slovo se hlásili také lídr strany Rozumní a prezidentský kandidát Petr Hannig nebo Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj další návštěvu prezidenta opět zaplatí, hlásí hejtman Okleštěk
Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) odmítl výzvu ministra zemědělství a krajského zastupitele Mariana Jurečky (KDU-ČSL), aby krajský úřad ze svého rozpočtu už neplatil plánovanou listopadovou návštěvu prezidenta Miloše Zemana v regionu. Okleštěk dnes novinářům řekl, že náklady budou zřejmě nižší než při předchozích návštěvách. Hejtmanství za každou ze čtyř dosavadních návštěv prezidenta zaplatilo vždy několik set tisíc korun, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klinice na Žižkově vyprší lhůta pro odchod ve středu 18. října
Ve středu 18. října vyprší aktivistům z Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově exekuční lhůta pro odchod z domu. ČTK to sdělil Tadeáš Polák z autonomního centra. Lednový rozsudek soudu, který rozhodl o tom, že aktivisté musejí vyklidit a uvolnit budovu i pozemky novému majiteli Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), potvrdil na začátku září odvolací pražský městský soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Bez poplatku budou obchvaty Otrokovic, Veselí nad Lužnicí a dálnice z Chebu do Karlových Varů
Ministerstvo dopravy se rozhodlo vyhovět celkem pěti krajům, které budou mít od příštího roku vyjmuty vybrané úseky dálnic ze zpoplatnění dálničním kupónem. Od roku 2018 bude nově bez poplatku zhruba dalších 40 kilometrů dálnic na pěti úsecích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Vrchol politické korektnosti ve Švýcarsku. Černoch brutálně napadl bílého chlapce, ale média šílí z komentářů pod videem
Švýcarské město Delémont řeší problém. V hlavním městě kantonu Jura došlo na zdejší železniční stanici k napadení jednoho mladíka mladíkem jiným. Na první pohled relativně banální záležitost. Má to ale háček. Sehrála tu roli politická korektnost švýcarských médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Politická diskuse na TV Barrandov opět láme rekordy
Čtvrteční politickodiskusní blok TV Barrandov se v uplynulém týdnu zařadil mezi nejsledovanější pořady podobného typu ze všech českých televizních stanic. Premiérové díly plné aktuálních informací, pádných argumentů a nulové cenzury si nenechalo ujít 662 tisíc diváků. Včerejší Duel Jaromíra Soukupa byl dokonce nejsledovanějším dílem v rámci celého podzimního schématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kontrola domácích hranic je krokem zpět, varoval Sobotka v Bratislavě
Zájem na tom, aby členské státy EU neustupovaly od dřívějších dohod, tlumočil český premiér Bohuslav Sobotka předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi na jeho dnešní společné schůzce se šéfy vlád ČR, Maďarska, Polska a Slovenska (V4) v Bratislavě. Jako příklad Sobotka před novináři zmínil otázku schengenského prostoru volného pohybu osob, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Havlíček: Víte, proč vám zdražili máslo?
Nevšiml jsem si, že by máslo v obchodech chybělo. Ani na něj nikdo nestojí fronty, přesto nám kdosi tvrdí, že ho je nedostatek, a proto se musí zdražit. Přitom výkupní ceny mléka jsou stále žalostné. Řekl bych, že máslem to, vážení, teprve vše začíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pokud se chce v Japonsku cizinec začlenit, musí se jim přizpůsobit, říká šéfkuchař Marek Hora
ROZHOVOR O životě Japonců, jaké mají zvyklosti a v čem se od nás liší, jsme si povídali s majiteli japonské restaurace Yamato Lukášem Víchem a Markem Horou, který je zde zároveň šéfkuchařem. Také nám řekli, jaké mají názory na zákaz kouření, EET a dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NDM: Opera o lásce, ničené žárlivostí, na jevišti Divadla Antonína Dvořáka
Národní divadlo moravskoslezské uvede operu Giuseppa Verdiho (1813–1901) Otello. Toto dílo (předposlední dokončená opera) velkého operního skladatele patří nejen k jeho vrcholným dílům, ale i k nejlepším operním dramatům, která kdy byla napsána! V titulní roli se v ostravské premiéře představí slovenský tenorista Titusz Tóbisz v alternaci s Gianlucou Zampierim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš napsal otevřený dopis ministrovi průmyslu Jiřímu Havlíčkovi
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že majetková struktura společnosti European Metals Holdings, která teoreticky může těžit lithium v Česku, vede ke Zdeňku Bakalovi. Rozhodl se proto ministrovi průmyslu Jiřímu Havlíčkovi napsat dopis s několika otázkami a žádá, aby mu na tyto otázky ministr urychleně odpověděl. My vám otevřený dopis přinášíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Potřebujeme evropské řešení dvojí kvality potravin
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v pátek 13. října 2017 v úvodu Spotřebitelského summitu v Bratislavě, který nese název Za stejnou kvalitu produktů pro všechny. Setkání, které se věnuje tématu rozdílné kvality potravin v evropských zemích, se koná pod záštitou českého premiéra Bohuslava Sobotky a slovenského premiéra Roberta Fica a účastní se ho předsedkyně vlády Polské republiky Beata Szydlová, předseda vlády Maďarska Viktor Obrán, zástupci Evropské komise a představitelé spotřebitelů i výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DPP zahájí zkušební provoz elektrobusu s dynamickým dobíjením
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v neděli 15. října 2017 zahájí zkušební provoz elektrobusu s dynamickým nabíjením SOR TNB12, a to po vyhotovení téměř kilometr dlouhého trolejového vedení v Prosecké ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta hledá parťáka do Parlamentu. Nabízí voličům třeba toto jméno
Senátor Ivo Valenta (zvolen za Soukromníky) věří, že lidé přijdou k volbám a budou volit stejně jako on. „V parlamentu potřebuji parťáky,“ říká. Strana soukromníků pro nadcházející parlamentní volby spojila síly s ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Lesní pedagogové z celé Evropy si vyzkoušeli program Noční les
Ve Sněžném-Milovech se uskutečnil 12. Evropský kongres lesní pedagogiky. Kromě lesníků z České republiky na kongres zavítali i zástupci 12 dalších evropských států, celkem se jej zúčastnilo na 140 lesních pedagogů. Program společného setkání zahrnoval nejen odborné přednášky, ale i praktické ukázky přímo v terénu. Letošní setkání bylo zpestřeno také ukázkami večerních terénních programů několika českých organizací. Lesníci Lesů hl. m. Prahy si pro účastníky připravili večerní program Noční les, který již několik let úspěšně realizujeme v pražských lesích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V4 a náš názor hrají v podobě budoucnosti EU zásadní roli
Premiéři zemí V4 jednali v Bratislavě s předsedou Evropské rady Tuskem o budoucím směřování EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pokus osekat EET je jen další diskriminací. Zrušme EET pro všechny a bez výjimek
Slovácký senátor Ivo Valenta ke snahám prosadit výjimky z povinnosti vést elektronickou evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čunek: Úřadu prezidenta si vážím, ale návštěva stála až půl milionu
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) míní, že je třeba nastavit financování cest prezidenta do krajů. Podle Čunka by měla Zemanovy cesty do krajů hradit kancelář prezidenta. Hejtman to dnes řekl novinářům ve Zlíně. Kraj stály dosavadní čtyři návštěvy Miloše Zemana 1,6 milionu korun – zhruba od 350 000 do 570 000 Kč, velkou část tvořily náklady na pohoštění, uvedl Čunek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Evropa páchá sebevraždu. Palestinci chtějí zabíjet Židy a zničit Izrael. Židovský stát je rasistický. Proběhla velmi ostrá debata o Arabech a židovském státu, jíž se účastnil i Vondra
REPORTÁŽ Cevro Institut uspořádal ve spolupráci s Forum 2000 v úterý debatu na téma „Demokracie ve válce: Pokřivený obraz Izraele v západních demokraciích“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist