Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.376x, což odpovídá cca 123.976-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Diktatura rozhodně není špatná věc, myslí si Pirát. Jde prý jen o to, jak se dělá
Volby se blíží a strany svádějí lítý boj o každý hlas. Někteří politici v tomto boji volí cesty, které nejsou po chuti nejen politickým konkurentům, ale mnohdy ani jejich vlastním spolustraníkům. Mezi klasické „buřiče“ patří v ČSSD Jaroslav Foldyna, v ODS Václav Klaus mladší nebo člen Pirátů Ondřej Kotas, který zašel tak daleko, že otevřeně hájí diktaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Křičící menšina prosazuje svá domnělá práva proti zdravému rozumu. Postavte se tomu, vyzývá před volbami kardinál Duka
Kardinál Dominik Duka se rozhodl před volbami znovu promluvit. Rázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mediální tlačenice, Dienstbier spadlý z Marsu. Petr Žantovský srovnal, co prezident skutečně řekl ve Štrasburku a co mu kritici předhazují. Je to tristní
TÝDEN V MÉDIÍCH V celém projevu prezidenta Miloše Zemana před shromážděním Rady Evropy nenašel mediální analytik Petr Žantovský nic, čím by poškozoval zájmy České republiky. Štrasburské vystoupení hlavy státu se stalo úžasným předvolebním tématem pro ty politiky, kteří se domnívají, že okopávání Miloše Zemana je ta správná metoda, jak u určité části společnosti uspět. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí došlo i na text slovenské tiskové agentury, který bere v potaz v kauze Andreje Babiše i argumenty protistrany na rozdíl od jednostranného výkřiku, který běžel českým mainstreamem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným
Jsou to téměř již tři týdny, kdy na akci Den s armádou 2017 pořádanou Ministerstvem obrany ČR na pražské Letenské pláni došlo ke zranění přihlížejících diváků a parašutisty při seskoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Den otevřených dveří na vodní nádrži Letovice – 14. října
Státní podnik Povodí Moravy ve spolupráci s městem Letovice a obcemi Lazinovem a Horním Poříčí uspořádá na vodním díle Letovice den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Občanovi povolily nervy na mítinku TOP 09. Ta na něj zavolala policii
Na předvolebním mítinku TOP 09 se děly věci. Jednomu z občanů se totiž nelíbilo, že si někdo dovolil kritizovat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Došlo kvůli tomu na potyčku, kterou musela řešit policie. Informoval o tom server Forum24.cz Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Skutečná tvář Česka – exekustánu (5. díl)
Jaký je rozdíl mezi právním státem a státem v rukou mafie, která pod znakem moci vydírá obyvatele dané země? Česká republika se navenek jeví jako demokratický, právní stát. Avšak jde jen o stát, který je řízen zkorumpovanými figurkami a mafií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Patologická nenávist k Rusům. Když se dostanou v ČR k moci síly Orbánovy orientace, není vše ztracené. A Fico... Ze Slovenska přišel významný vzkaz k českým volbám
ROZHOVOR „Osud V4 závisí spíš na tom, jak dopadnou volby v České republice, ne na Robertu Ficovi. Když se dostanou v ČR k moci síly Orbánovy orientace, není vše ztracené, s Orbánem dokážou postupovat jednotně. Pokud ne, znamená to s velkou pravděpodobností konec tohoto spolku, i když bude formálně nadále existovat. Ideální by byla česko-slovenská jednota, o ní však můžeme jenom snít. Naděje ale umírá poslední,“ říká analytik Inštitútu národnej politiky a autor knihy „Súmrak európskej civilizácie. Barbari sa zmocňujú Európy“ Pavel Fendek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MPSV pořádalo kulatý stůl na téma „Role OSPOD jako kolizního opatrovníka“
Ministerstvo práce a sociálních věcí pořádalo dne 9. října kulatý stůl - „Role OSPOD jako kolizního opatrovníka“, kterého se zúčastnili také zástupci Ministerstva spravedlnosti, Sdružení rodinněprávních a opatrovnických soudů a krajských úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Návrh usnesení k mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny ke „kauze lithium“
Návrh usnesení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR k bodu č. 1, 61. schůze PS PČR „Posouzení podpisu Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území České republiky“, předložený poslancem Janem Bartoškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Babiš původně připuštěn Američany, teď demontován
Aneb Žil jistý pekař perníků, a ten se smál, dokud okolo nejel "král".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti jsou Babišovi koně. Už před lety spolu domlouvali postup. Web vytáhl zaprášený dokument
Piráti v čele s Ivanem Bartošem se honosí tím, že všechny schůzky lobbistického charakteru zaznamenávají a uveřejňují. Veřejnost tak může mít přehled o tom, s kým se Piráti scházejí. Před lety se např. Ivan Bartoš sešel s dnešním šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Podle šéfredaktora serveru Forum24.cz Pavla Šafra by se měl Bartoš za tuto schůzku do hloubi duše stydět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Podle Sobotky jsem blázen
Tak prý se Slováci mají dobře. Prý dokonce lépe než Češi. A prý je to tím, že už zavedli euro. Prý proto musíme euro taky rychle zavést, abychom se měli stejně dobře jako oni. Jo aháá. To jsou mi ale věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Slaný: Nekompromisní statistiky o migrantech na německém trhu práce
Nejnovější data ze spolkových úřadů práce vyvracejí iluzi o jakékoli možnosti integrace a přínosu migrantů, kteří přišli do Německa z mimoevropských zemí v rámci masové vlny v posledních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nedůvěryhodná firma, ve skutečnosti sídlí v daňovém ráji. Další nepěkné zprávy o společnosti, se kterou Havlíček podepsal memorandum o lithiu
Předseda neziskové organizace Good Governance Lukáš Wagenknecht tvrdí, že firma European Metals Holdings, se kterou ministr průmyslu za ČSSD Jiří Havlíček podepsal memorandum o těžbě lithia, není důvěryhodná, protože není zcela jasné, komu patří. Informoval o tom sobotní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Posledních 27 let znamená svobodu, suverenitu, prosperitu a znovunalezení národa. Tyto volby jsou o tom, zda je uhájíme, burcuje Václav Klaus
Druhý český prezident Václav Klaus poslal před nadcházejícími volbami vzkaz voličům. V textu pro sobotní MF Dnes je požádal, aby se nedopustili zrady na vlastním národě tím, že se budou chtít odstřihnout od toho, co se dělo v této zemi v posledních 27 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Lidé bděte!
Většina našich médií opět dokázala, že nejsou hlídači demokracie. O případu Andreje Babiše se buď nemluví nebo se mlží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zděšení v „oblíbeném“ deníku Donalda Trumpa: Bělošští nacionalisté chtějí zničit demokracii. Oni jsou nebezpeční, ne muslimové
Server Britské listy se ve svém komentáři převzatém z NYTimes.com zamýšlí nad tím, že v důsledku uměle vybičovávaného strachu z uprchlíků se dostanou k moci pravicoví nacionalisté a zničí demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav dokončil renovaci legendárního bitevního letounu Suchoj
Vojenský historický ústav (VHÚ) dokončil generální opravu bitevního letounu Suchoj Su-25, který v minulosti užívalo české a československé vojenské letectvo. Sovětský dvoumotorový bitevník bude nově vystaven v expozici kbelského leteckého muzea v Praze v nedávno opravených hangárech Staré Aerovky. Celkovou renovaci letounu provedla společnost Česká aviatická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dvacetiminutový příval Andreje Babiše z rádia: ČSSD má obrovskou tradici v levárnách. To lithium je megakrádež, to musíme zrušit. Je na mě neuvěřitelný lynč, je to mafie
Hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl exministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Justice rakovinou společnosti
Jedním z pilířů demokratického státu je soud. Soudci se musí řídit pravidly, která jsou přesně vymezená v Ústavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Válečný hrdina bude mít v místě svého skonu pamětní desku
Válečný hrdina plukovník František Truhlář bude mít v místě svého tragického skonu v Lomnici nad Popelkou pamětní desku. Odhalena bude příští týden v sobotu při vzpomínkové akci 100. výročí Truhlářova narození. Truhlář je lomnický rodák a čestný občan města. ČTK o chystané akci informoval místostarosta Lomnice Zdeněk Rajm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Vězeňská služba nezákonně prodloužila termín realizace zakázky na snížení energetické náročnosti
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil svým pravomocným rozhodnutím uložení sankce ve výši 350 000 Kč zadavateli Vězeňská služba České republiky za porušení zákona o veřejných zakázkách při uzavření dodatku ke smlouvě na snížení energetické náročnosti a využití OZE pro vytápění Věznice Příbram.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Restituční biskup, možný nástupce kardinála Duky: Okamura je pro křesťanského voliče nepřijatelný. Rozeštvává a staví na strachu
Plzeňský biskup Tomáš Holub se vyjádřil proti straně SPD Tomia Okamury. Již v minulosti kvůli této straně adresoval svůj otevřený dopis šéfredaktorce, redakční radě a teologickému poradci časopisu RC Monitor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Usnesení o ochraně dat v chytré dopravě
Bylo schváleno usnesení k ochraně osobních údajů a soukromí při používání automatizovaných a propojených vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš nebyl jen velmi výkonný agent StB. Z tajných služeb vím o jeho mimořádných kontaktech na sovětské služby, odhaluje Vladimír Hučín. A jeho kolega z kanceláře vyprávěl...
ROZHOVOR „Šlo o významného spolupracovníka Státní bezpečnosti a navíc člověka, který prošel selekcí v roce 1986. Kdy se StB zbavovala méně výkonných agentů a on prošel. Navštěvoval konspirační byty, byly s ním prováděny významné zpravodajské úkony. Osobně vím z doby působení v BIS, že jeho vazby na tehdejší sovětskou zpravodajskou službu byly víc než standardní,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vladimír Hučín, válečný veterán třetího odboje, a upozorňuje na velký úspěch nové střelecké disciplíny provozované v Přerově, kde žije, s názvem střelba na nomenklaturního kádra a komunistického udavače.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Technologická agentura a JIC posilují podporu rozvoje malých a středních podniků
Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko a ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC) Petr Chládek podepsali ve středu 11. října 2017 memorandum o spolupráci v oblasti nabídky koučinku projektům financovaným z programu GAMA, podprogramu 2, Seal of Excellence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Naše priority na poslední rok
Změna pro Liberec je ve vedení města již tři roky. Má za sebou již první konkrétní výsledky, to hlavní ale plánuje realizovat v posledním roce před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Den duševního zdraví příležitostí pro zlepšení psychiatrické péče
Při příležitosti Světového dne duševního zdraví uspořádala ombudsmanka seminář, s cílem zlepšit kontrolní činnost krajských úřadů v psychiatrických nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Prezident selhal v prosazování národních zájmů
Při formulování naší zahraniční politiky mi především záleží na našem národním zájmu. Jsem vskutku zklamán faktem, že prezident České republiky selhal v prosazování národních zájmů České republiky, když naši zemi reprezentuje na mezinárodních jednáních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Další hon na prezidenta, tentokrát kvůli Krymu
Prezidentův projev dotýkající se otázky Krymu v Radě Evropy způsobil ostrou reakci v řadách tzv. korektních politiků. Nepochopili pravý význam a důvod, zařazení tématu. Jde o oživení problematiky a její řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A jak dělá kravička, pane Babiš? Sociální demokraté se smějí Babišovu inzerátu, kde se chlubí, jak pomáhá důchodcům
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v předvolebním inzerátu hlásá, že nedovolí sociálním demokratům okrádat důchodce. Z ČSSD přišla rázná odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: V pondělí začne cestujícím sloužit nová zastávka Havířov střed
SŽDC dokončila stavbu nové zastávky Havířov střed. Poslední úspěšná technicko-bezpečnostní zkouška umožní zastavování osobních a spěšných vlaků již od pondělí 16. října 2017. Denně se stovkám cestujících z blízkého okolí zkrátí dojíždění vlakem. Stavba probíhala od 1. března letošního roku a náklady na její realizaci dosáhly bezmála 37 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Návrh smlouvy SFDI považuji za skandální
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) se svým návrhem Smlouvy o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2017 snaží přimět hl. m. Prahu ke stažení záměru na omezení průjezdu vozidel nad 12 metrů, tedy především kamionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velký obrat ve vztahu k imigraci i Visagrádu? Manuál k rakouským volbám od bývalého velvyslance
ROZHOVOR „To, co především v kampani spojuje strany budoucí koalice, je razantní rétorika vůči imigraci a vůči dnešnímu Turecku. Tady je zahraničněpolitické pole i pro stanoviska Visegrádu,“ říká ohledně voleb v Rakousku, které se konají už tuto neděli, bývalý velvyslanec České republiky v Rakousku Jan Koukal. Pro ParlamentniListy.cz promluvil nejen o tom, jak podle něj volby dopadnou, ale i o skandálu kolem předvolební kampaně, kterou mnozí označují za špinavou hru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Travel Service se stane majoritním akcionářem Českých aerolinií
Společnost Travel Service, a.s., se dohodla se stávajícími akcionáři Českých aerolinií na odkupu jejich akcionářských podílů v Českých aeroliniích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vlastenecké sdružení antifašistů ČR: Pane ministře, podpořte vrácení Fučíka do Panteonu
Otevřený dopis ministru kultury Danielu Hermanovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radoslav Štědroň: Chcete demokracii, nebo kapitalismus?
Zdá se mi, že lidi u nás si myslím, že tento režim tu klidně bude i dalších sto či dvě stě let. Nebude. Chceme zákon džungle, kapitalismus, nebo demokracii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí do debaty Babiše se Zaorálkem. Dokonce ženou Novu před soud
Zahájit správní řízení s Novou kvůli chystanému předvolebnímu duelu lídrů ANO a ČSSD není možné, odporuje to zákonu, uvedla dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Přimět Novu, aby v pořadu plánovaném na večer před volbami dala prostor také zástupcům dalších stran, chtějí Piráti. Jejich avizovaná žaloba směřující proti vysílací radě zatím nebyla doručena, sdělil ČTK předseda RRTV Ivan Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Soud žádá nahrávky z jednání vlády o OKD. O žádosti rozhodují Sobotkovi lidé. Jak to asi dopadne?
V tomto týdnu pokračovalo soudní jednání v kauze OKD. Soud požádal o nahrávky z jednání vlády, na kterém se jednalo o prodeji menšinového státního podílu OKD. Má to ale háček. O vydání nahrávky rozhoduje Úřad vlády, který dnes podléhá premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), tomu samému Sobotkovi, který o privatizaci OKD z toku 2004 rozhodoval jako ministr financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Alianční země řeší, jak angažovat zaměstnavatele ve prospěch záložních sil
Ve Stockholmu se konala Mezinárodní konference k zaměstnavatelské podpoře vojáků v záloze - ICESR 2017. 55 účastníků z 20 států si zde vyměňovalo zkušenosti ze spolupráce se zaměstnavateli v oblasti rozvoje záložních sil. Českou republiku zastupovali plukovník Vítězslav Křiček ze sekce rozvoje a plánování schopností MO a z pozice generální tajemnice Výboru pro národní záložní síly při NATO také plukovnice v záloze Mária Gedayová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vy jste osvítila premiéra Sobotku, sdělil moderátor ČT europoslankyni Sehnalové. Ta se usmívala
Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) a ředitel Sdružení českých spotřebitelů Libor Dupal v pátečních Událostech, komentářích České televize debatovali o dvojí kvalitě potravin v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Záhada zmizelých let
Článek analyzuje dobu po roce 1989 a poukazuje na fakt, že kapitalismus volného trhu zničil řadu vymožeností z doby před rokem 1989 a uvrhl občany do víru nejistot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Pane Stropnický, odstupte z Babišovy kandidátky, apeluje Bára Štěpánová. V roce 1989 jste právě proti takovým dělal revoluci
Herečka Bára Štěpánová poskytla serveru Forum24.cz vyjádření směřující k hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Občany by měli zastupovat lidé, kteří mají odborné a životní zkušenosti
Politik je vždy hromosvod. Ovšem nejlépe je na tom politik, který má čisté svědomí a je přesvědčený o své pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemky v Olomouci k výstavbě nového úseku tramvajové trati
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Olomouci prodal šest pozemků v Olomouci za téměř 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V Benešově se uskutečnil celostátní seminář zástupců územní veřejné správy
V Kongresovém sále vzdělávacího střediska Institutu pro veřejnou správu Praha v Benešově se 10. října 2017 uskutečnil jednodenní seminář Ministerstva vnitra pro zástupce územních samosprávných celků ke vzdělání zaměstnanců v územní veřejné správě se zaměřením na zvláštní odbornou způsobilost a uznávání rovnocennosti vzdělání úředníků územních samosprávních celků (ÚSC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ve Francii za Macrona zanikl právní stát. Teroristické paragrafy mohou být nasazeny na odboráře nebo kohokoliv jiného. Martin Hekrdla vyčetl více
Komentátor Martin Hekrdla sepsal pro web A2larm.cz úvahu, v níž se pořádně obul do francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Právě za časů tohoto prezidenta prý ve Francii zanikl právní stát. Podobně zlé je to prý i ve Španělsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mládež podporuje demokracii, ale politikům nevěří
Zhruba tři čtvrtiny mladých Čechů nevěří politikům a mají pocit, že pro ně politici nic nedělají. Přibližně 80 procent mladých lidí se ale v Česku o politiku zajímá a podporují demokracii. Ukázal to průzkum mládežnických organizací v zemích visegrádské čtyřky, sdělila mluvčí České rady dětí a mládeže (ČRDM) Soňa Polak. Vyplynulo z něj také, že téměř polovina Čechů mezi 15 a 24 lety by se do tří roků chtěla odstěhovat do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bačíková (ODS): Ženy v politice
Jaký přínos mají ženy v politice? Jsou v pořádku kvóty a pozitivní diskriminace? Na to odpovídala kandidátka č.7 za ODS v Jihomoravském kraji. Starostka obce Vacenovice Jana Bačíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP: Česko si připomene Mezinárodní den snižování rizik katastrof osvětou k ochraně před požáry
Česká republika se už tradičně zapojuje do Mezinárodního dne snižování rizik katastrof. Letos si jej připomeneme osvětou k ochraně před požáry, které pro ČR znamenají katastrofy s nejvyšším počtem lidských obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Mé problémy se seznamy StB
„Tak nám minulost dohnala Babišku,“ zastavil se pan Prošek na zámku cestou z jednání Úřadu pro potírání dezinformací. „Má utrum. V seznamech je zaneseno, že jeho prapředek aktivně spolupracoval s páterem Koniášem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš před lidmi: Kalousek už má dohodnutou vládu, premiérem má být lidovec. Evropa je skvělý projekt, Okamura vykládá nesmysly. Socani kradou lithium a ještě to házejí na mě
Ostře se vyjadřoval Andrej Babiš na adresu svých konkurentů, zvláště z ČSSD, na besedě v Hodkovicích. Zaorálek dle něj neuvěřitelně lže. ČSSD chce ukrást lithium, které je druhé OKD. Navíc prý chystají i „levárnu“ s ČEZ, kdy lukrativní část firmy snad chtějí prodat „kámošům“. A to ještě před lety prý Špidla zašantročil důchodový účet vytvořený Zemanem s Grégrem. Prozradil i zákulisní informace o nové vládě, které běhají politickými kuloáry. „Oni už mají hotovou vládu, Kalousek to poskládal. V Praze už se povídá, kdo bude na jakých postech. Bude v ní TOP 09, ČSSD, ODS a KDU-ČSL. Ti mají mít premiéra.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oplatek (Zelení): Každý desátý Čech v exekuci. Je řešení?
Téměř půl milionu občanů České republiky žije v pasti dluhů, ze které pro ně prakticky není cesty ven. Jejich dluhy rostou rychleji, než je stačí splácet, zejména kvůli četným exekucím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Musíme maminkám ulehčit život
Slíbili jsme v roce 2013 pracujícím rodinám snížit daně a to jsme i splnili. Chceme je snižovat dál. Ale u toho to nemůže skončit. Pro rodiny musíme udělat víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tradiční média neplní svou úlohu, jen se snaží zalíbit vládám. Je o tom celá studie, ekonom Campbell vám ji představí
Pojem falešné zprávy (fake news) se stal pojmem propagandy. Francouzský prezident Macron útočí a Donald Trump se brání. I to je dnešní stav toho pojetí skutečnosti vyjádřeného tak, že každý má „svou pravdu“. ParlamentníListy.cz přinášejí výňatek z diskusního příspěvku publicisty, spisovatele a vysokoškolského učitele, Dr. Ing. Jana Campbella, Ph.D, který přednesl na sympoziu Role masmédií, Ruska a Evropy, konaného v nedávné době v Budapešti. Zmiňuje také fatální selhání novinářů v Německu v době migrační krize, které však nadále pokračuje na příklad v podobě informování o výsledcích voleb. Campbell uvádí čísla, ze kterých běžného smrtelníka musí mrazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš před lidmi: Kalousek už má dohodnutou vládu, premiérem bude lidovec. Evropa je skvělý projekt, Okamura vykládá nesmysly. Socani kradou lithium a ještě to házejí na mě
Ostře se vyjadřoval Andrej Babiš na adresu svých konkurentů, zvláště z ČSSD, na besedě v Hodkovicích. Zaorálek dle něj neuvěřitelně lže. ČSSD chce ukrást lithium, které je druhé OKD. Navíc prý chystají i „levárnu“ s ČEZ, kdy lukrativní část firmy snad chtějí prodat „kámošům“. A to ještě před lety prý Špidla zašantročil důchodový účet vytvořený Zemanem s Grégrem. Prozradil i zákulisní informace o nové vládě, které běhají politickými kuloáry. „Oni už mají hotovou vládu, Kalousek to poskládal. V Praze už se povídá, kdo bude na jakých postech. Bude v ní TOP 09, ČSSD, ODS a KDU-ČSL. Ti mají mít premiéra.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Nafukování realitní bubliny pokračuje
Poslední data statistického úřadu ukazují, že nafukování realitní bubliny úspěšně pokračuje. Meziroční růst ve druhém čtvrtletí o 13,3 procenta je pumpování cen na plný výkon. Průměr EU? 4,4 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Národní galerie představí ve Veletržním paláci třináct podob Cate Blanchett
Podzimnímu programu Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci bude vévodit filmová instalace berlínského umělce Juliana Rosefeldta Manifesto v hlavní roli s australskou herečkou Cate Blanchett.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Výroky Zemana na půdě Rady Evropy považuji za nepřijatelné a nemravné
Jiří Dienstbier na Facebooku k možnosti uplatnit u prezidenta Zemana čl. 66 ústavy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Dostál: Příslušníkem KGB byl snad už i Hitler…
Přišel 1. květen roku 1989, kdy uprostřed Václavského náměstí dva příslušníci VB odváděli demonstranta, který nesl ceduli s nápisem – Propusťte Petra Cibulku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Debata o rekreačním využití Lesnického parku Bezděz
Cílem semináře bylo rozproudit debatu nejen o příležitostech, ale i o problémech které sebou rekreační aktivity v lese přinášejí. Tyto nejsou na první pohled vidět, neobjevují se v médiích a mnohý návštěvník lesa si je často ani neuvědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Norka žádá o azyl v Polsku, aby jí zbylo alespoň jedno dítě. A další hrůzostrašné příběhy z Barnevernetu
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz. rozepsal nad situací v Norsku a odebíráním dětí. Europoslanec se této problematice dlouhodobě věnuje – především kauze dětí Evy Michalákové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Když zkřížíte Berlusconiho s Trumpem, vyleze vám pán, který bude v Česku nejspíš premiérem. Takto o nás před volbami píší ve světě
Ani zahraniční média neopomíjejí nadcházející volby do Poslanecké sněmovny v Česku. Jak konstatuje server Aktuálně.cz, největší pozornost vyvolávají šéf hnutí ANO Andrej Babiš či šéf SPD Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Elity selhaly. Oni dnes vážně věří, že lidé jsou hloupí, varuje světaznalý textař Chrastina. Čištění hrozného chléva, zděšení dinosauři
ROZHOVOR Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura má ve svém programu tolik pozitivních radikálních změn, že jsou srovnatelné s čištěním obrovského chléva bájeslovného Augiáše. Tvrdí to dlouholetý publicista, hudebník a spoluzakladatel legendární skupiny Olympic Pavel Chrastina. I když je velice skeptický k výsledkům předvolebních průzkumů, nediví se odklonu voličů od stran, které tu v posledních 27 letech vládly. Ukazuje se totiž, že elity ignorují své dosavadní voliče, že většina je umlčována nejen rozmary menšin, ale především rozmary, nebo něčím ještě horším, čímž nás už dnes ovládá vedení Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Švehla: Babišův sen a probuzení voličů
Hnutí ANO vstoupilo do politického zápasu bez jasného programového vymezení, ale ukázalo se, že to velký hendikep nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Parafráze nebo realita?
Forum 24 publikovalo článek s názvem "Zaorálek: Babiš nemůže kandidovat na ústavní funkci. Českou republiku by to shodilo". Zkusme tedy pro zajímavost všechna ta Zaorálkova obvinění šéfa ANO obrátit. Místo Babiše a ANO je nasměrovat na ČSSD. Jak to bude fungovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Milan Chovanec navštívil hasiče ve Vlašimi
V úterý 10. října 2017 při své pracovní návštěvě společnosti Sellier & Bellot a.s. zavítal ministr vnitra Milan Chovanec také k vlašimským profesionálním a dobrovolným hasičům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dnešní novináři jdou prý ve stopách Emanuela Moravce. Tak Josef Skála rozvrátil jejich teorie o komunistickém pekle
Místopředseda KSČM Josef Skála se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k novinovému seriálu „Kupředu levá – co způsobilo sto let komunismu“. Čeští novináři jdou podle jeho slov v prezentaci komunismu ve stopách Emanuela Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Kauza „Monsanto Papers" podrývá důvěryhodnost evropských agentur
Glyfosát - účinná látka mnoha přípravků proti plevelům je zemědělcům a zahrádkářům známá především díky herbicidu Roundup společnosti Monsanto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Praha potřebuje opravdová parkoviště, ne virtuální
Záchytná parkoviště P R jsou pro fungování Prahu zásadní. Nestačí však měnit stávající parkovací plochy, je nutné budovat nové. A to na těch místech, kde lidé mohou snadno přestoupit, ideálně na metro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Stát musí garantovat bezpečí všech svých obyvatel
Pocit bezpečí pro člověka samotného, i jeho rodinu, je jedním ze základních atributů nezbytných pro spokojený život, naplněný poctivou prací, výchovou dětí, péčí o stárnoucí rodiče a pomocí potřebným spoluobčanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovecký europoslanec Svoboda: Je Zeman ještě vůbec způsobilý vykonávat svou funkci?
Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) se zamyslel nad tím, zda je prezident schopen výkonu své funkce. Učinil tak v souvislosti se Zemanovými slovy ohledně anexe Krymu a s následným prohlášením hlavy státu, že jde o jeho osobní názor. „To vypovídá o jeho schopnosti vykonávat funkci prezidenta,“ zmínil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Celostátní porada vedoucích středisek Probační a mediační služby
Celostátní porada vedoucích středisek PMS se uskutečnila ve dnech 4. až 6. října 2017 v prostorách Justiční akademie v Kroměříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Josef Skála: Horor a groteska. Čeští novináři jdou v prezentaci komunismu ve stopách Emanuela Moravce
KOmentář místopředsedy KSČM Josefa Skály k novinovému seriálu „Kupředu levá“ – „Co způsobilo 100 let komunismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chovanec ve vysílání: Chci tento svět opustit s lehkou duší. Tak se chovám i v politice
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který prozradil, co považuje pro Českou republiku za důležité. Vedle toho uvedl, že mnohokrát zalitoval svého nástupu do nejvyšších pater politiky. Jednoho dne si dokonce kladl otázku, zda je normální. Kdy a proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Podzimní migrace stěhovavých ptáků je riziková pro opětovný výskyt ptačí chřipky
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že s příchodem podzimu se výrazně zvyšuje riziko šíření ptačí chřipky. Zejména se jedná o podzimní migraci volně žijících stěhovavých ptáků, kteří představují přirozený rezervoár virů ptačí chřipky a mohou být zdrojem nákazy pro chovy drůbeže. Jediným efektivním nástrojem, který brání přenosu ptačí chřipky do chovů, je důsledné dodržování pravidel biologické bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Janderová (ODS): Zelení Piráti
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se snaží dlouhodobě dohodnout s Pirátskou stranou společný postup. Tyto námluvy však zkrachovaly, což je důsledek spíš osobních animozit. Obě strany totiž mají hodně společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chovanec v rádiu: Chci tento svět opustit s lehkou duší. Tak se chovám i v politice
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který prozradil, co považuje pro Českou republiku za důležité. Vedle toho uvedl, že mnohokrát zalitoval svého nástupu do nejvyšších pater politiky. Jednoho dne si dokonce kladl otázku, zda je normální. Kdy a proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: Šestnáct otázek na ministra průmyslu a obchodu
Dopis Andreje Babiše ministrovi průmyslu a obchodu za ČSSD Jiřímu Havlíčkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hilšer: ČR musí zůstat navázána na demokratický západ
Česká republika musí podle kandidáta na prezidenta Marka Hilšera zůstat navázána na demokratické západoevropské země. Je to pro něj jedna z priorit, o kterou by v případě zvolení dbal na Hradě. Obává se také monopolizace politické moci, a zdůrazňoval by proto důležitost občanské společnosti. Rád by také otevíral debatu na téma zlepšení zdravotnictví a školství, které jsou podle něj v krizi. Hilšer to řekl v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vytrvalci budou moci odvolit během běžeckého závodu. Čas jim pořadatelé odečtou
Běžecký závod Trailmaniacs na Slapech umožní závodníkům, kteří si vyřídí volební průkaz, volit na trase. Čas ve volební místnosti jim pořadatelé odečtou, řekl v rozhovoru s ČTK jeden z pořadatelů Ondřej Kutiš. Závodníci budou volit v Nahorubech na Benešovsku, které měly v posledních volbách 148 registrovaných voličů. Stejný počet lidí v sobotu 21. října vyběhne na trať závodu, ve volební místnosti se ale zastaví jen jednotlivci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Inkviziční aktivisté šlápli vedle
"Sorosovi žoldáci jen marně vracejí úder za mou kritiku ekologických teroristů," tvrdí slovácký senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Maďarsku vyvrcholí schůzka prezidentů zemí V4
V jihomaďarském městě Szekszárd dnes vyvrcholí dvoudenní schůzka hlav států čtyř středoevropských zemí, na které Česko zastupuje prezident Miloš Zeman, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mají za sebou výborné studijní výsledky. HK ČR jim udělila osvědčení, které je katapultuje mezi elitu
Na atraktivní pracovní nabídky se můžou těšit vybraní čerství absolventi středních škol a učilišť s nejlepšími studijními výsledky. Celkem 270 absolventů ze 49 škol v gastronomických, technických oborech a v oborech služeb letos získalo osvědčení od Hospodářské komory, které dokládá zaměstnavateli požadovanou kvalitu mladých pracovníků, tedy o odborných schopnostech uplatnitelných v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Čertova kopyta dohody s Australany o lithiu. Je jich opravdu hodně. Právník Hrádela přišel do studia s výkladem
Hostem Radima Panenky v pořadu Horké téma serveru ParlamentníListy.cz byl advokát Karol Hrádela. A řeč byla o nyní hojně diskutované kauze lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Velký obrat ve vztahu k imigraci i Visegradu? Manuál k rakouským volbám od bývalého velvyslance
ROZHOVOR „To, co především v kampani spojuje strany budoucí koalice, je razantní rétorika vůči imigraci a vůči dnešnímu Turecku. Tady je zahraničněpolitické pole i pro stanoviska Visegrádu,“ říká ohledně voleb v Rakousku, které se konají už tuto neděli, bývalý velvyslanec České republiky v Rakousku Jan Koukal. Pro ParlamentniListy.cz promluvil nejen o tom, jak podle něj volby dopadnou, ale i o skandálu kolem předvolební kampaně, kterou mnozí označují za špinavou hru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Německý expert na Afghánistán promlouvá: Chodí k nám negramotové z venkova. Začleňujeme lidi, kteří přišli ze středověku
Expert na Afghánistán Reinhard Erös poskytl rozhovor německému deníku Wochenblatt, ve kterém kritizuje kancléřku Angelu Merkelovou za její přistěhovaleckou politiku. Zároveň také tvrdí, že v Afghánistánu žije mnoho vzdělaných mladých lidí, ale do Německa odjíždějí hlavně ti negramotní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
EU zavádí společného prokurátora, příliš se o tom nemluví. Pelikán hlasoval pro, Jourová už plánuje, co všechno nám bude moci provádět
EU schválila nový unijní úřad, takzvaného Evropského žalobce. Má především zamezit zneužívání peněz a korupci. Evropský žalobce se má napříč členskými zeměmi zaměřit na podvody, kvůli kterým přichází Evropská unie až o desítky miliard eur ročně. Vznik nového úřadu však nevítají všichni čeští politici s nadšením a například Polsko, Maďarsko, Nizozemí či Švédsko se této spolupráce vyvarují. Česká republika se však k dalším 19 zemím, které pravomoci žalobce schválili, připojila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Velká oprava jezu Lhotka na Odře se zdárně blíží ke konci
Na jezu Lhotka na řece Odře probíhá od dubna tohoto roku velká oprava. Její hlavní částí je výměna dvou původních jezových klapek ze šedesátých let minulého století. Jde o mohutné hradící ocelové konstrukce, z nichž každá váží 13 tun, je široká 20,3 m a vysoká cca 2,5 m. Po 50 letech provozu již byly zeslabeny a musely být nahrazeny novými. Náklady na opravu dosahují 12 mil. Kč, práce budou ukončeny v listopadu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Duchovni konertibilita ČR a EU
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist