Oficiální zpravodajská média

Ředitel Ermewa CZ Rybáček mohl vytunelovat společnost Legios. Nyní míří k soudu kvůli krácení daní
Insolvenční řízení se společností Heavy Machinery Services (HMS), dříve známé pod názvem Legios, je jedním z nejsledovanějších případů posledních let. Rozběhlo se z popudu Všeobecné úvěrové banky v únoru 2014. Management HMS však banku obviňuje, že toto řízení bylo zahájeno účelově, aby firmu mohla převzít konkurence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Soudruzi, dostali jste od občanů vysvědčení a také nařezáno
Tak soudruzi, co myslíte? Dostali jste u voleb od občanů vysvědčení a také nařezáno. Potvrzuje se jen to, co jsem již dříve predikova,l a vy, soudruzi, jste mi nevěřili! Dozadu levá!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor ODS hovoří o „koalici pro vydání Andreje Babiše“
ROZHOVOR Českou republiku čeká hned po volbách test demokracie, sdělil v krátkém rozhovoru ve volebním štábu ODS ParlamentnímListům.cz senátor Jiří Oberfalzer. Sestavování vládní koalice bude podle Oberfalzera vzhledem k volebním výsledkům složité. Senátor by ale dle svých slov velmi stál o to, aby se podařilo vytvořit koalici, která by vydala k trestnímu stíhání Andreje Babiše. Vydání Andreje Babiše se totiž po volbách zrušilo novým poslaneckým mandátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda ve svěřeneckém fondu, nebo také všichni proti Babišovi. Zkušený parlamentní praktik Vlastimil Tlustý rázně krotí optimismus ANO
ROZHOVOR Za Pyrrhovo vítězství označil volební výhru hnutí ANO bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Sestavování vlády nebude mít budoucí premiér Andrej Babiš podle něj vůbec snadné, protože bude k vládnutí potřebovat víc koaličních partnerů. Sice by mu stačila jako jediná ODS, ale té by vstup do koalice s hnutím ANO bývalý vlivný politik nedoporučoval. „Kdyby ODS koalovala s Babišem, má jistotu, že by v příštích parlamentních volbách nebyla parlamentní stranou,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Vlastimil Tlustý na příkladu současných sociálních demokratů, kteří podle jeho slov zafungovali jako užiteční idioti, které ANO doslova vycuclo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Vyjádření ke kauze společnosti KM PLUS spol. s r.o.
V reakci na sérii reportáží o případu společnosti KM Plus spol. s.r.o. uveřejněné na Seznam Zprávy, která je další snahou o veřejnou diskreditaci postupu Finanční správy v souvislosti s problematikou zajišťovacích příkazů, jsme připravili materiál, který jasně dokazuje, že daná společnost zneužila dotaci na nákup plnících linek a byla součástí řetězového podvodu na DPH, což byly jednoznačně prokazatelné důvody k použití zajišťovacích příkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš překonal Donalda Trumpa. Vážně
Šéf hnutí ANO a majitel Agrofertu je podle nových informací časopisu Forbes bohatší než americký prezident Donald Trump. Ještě v březnu přitom byl přibližně o sto milionů dolarů chudší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Volební štáb dokázal nemožné
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odborník: Babiš neví nic o tom, jak jsou důchody financovány. Zvrhlý systém financování zdravotnictví, dochází k tunelování ve výši stovek miliard korun
ROZHOVOR Ivo Patta, který se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, říká, že Babišova řešení ohledně daní, důchodů a financování zdravotnictví nic neřeší a Babiš neví nic o tom, jak jsou důchody financovány...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí je znepokojeno rozhodnutím Izraele o výstavbě ve Východním Jeruzalémě
MZV sleduje s velkým znepokojením schválení výstavby více než 2600 bytových jednotek v izraelských osadách na Západním břehu a ve Východním Jeruzalémě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stanovisko Ministerstva financí k dopisu Ministerstvu vnitra
Ministerstvo financí na základě rozhodnutí ředitele odboru Bezpečnost a krizové řízení MF oslovilo Ministerstvo vnitra s žádostí o odborné a nezávislé posouzení skutečnosti, zda série reportáží na téma zajišťovacích příkazů zveřejněných serverem Seznam Zprávy nenaplňuje znaky hybridních hrozeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Sněmovna omládla a má vyšší podíl žen
Český statistický úřad zpracoval včera ve 23:30 hodin konečné výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Mandát získalo celkem devět stran, nejvíce v historii. K volbám dorazilo 60,8 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Je to všechno úplně jinak. Ondřej Neff hodnotí volební výsledky, a nemělo by vás to nechat chladnými
ROZHOVOR „Když se podíváte na to rozložení, tak z toho nemůže vzniknout nějaká trvalá, stabilní vláda, která bude vládnout čtyři roky. Já jsem spisovatel science fiction, ale představit si to nedovedu,“ říká známý spisovatel a publicista Ondřej Neff. Vyjádřil se například i k nepříliš dobrému výsledku TOP 09. „Myslím si, že jí uškodila ta výrazně negativistická kampaň. Protože tam jsme neslyšeli nic jiného, než že je Andrej Babiš Belzebub. To je sice hezké a možná je to i pravda, ale jako politický program mi to přijde chudé,“ míní Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal: Babiš a Okamura to zmatlají dohromady, bude to jako v roce 1948. Budeme muset hledat podporu v zahraničí
Komentátor Jiří X. Doležal považuje vítězství šéfa hnutí Andreje Babiše (ANO) jako symbol toho, že si národ zvolil nesvobodu. Píše to ve svém komentáři pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Žádný konec demokracie, to je v kavárně spadly čelisti. Končící poslanec Šarapatka nevěřícně zírá na povolební komentáře
Poslanec Milan Šarapatka, který usedl do sněmovny po volbách v roce 2013 a nyní se se zákonodárným sborem loučí, se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozepsal o výsledku současných sněmovních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Italská média: Babiš rozšířil řady populistů ve Visegrádu
Italská média dnes přirovnávají šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k Donaldu Trumpovi anebo k Silviu Berlusconimu. Všímají si střetu zájmů a kauz, jež se s vítězem českých voleb pojí. Poukazují na politické naladění všech čtyř zemí Visegrádské skupiny a proměnu politického klimatu ve východní Evropě. Jednohlasně a kriticky upozorňují, že Babiš udělal z migrace klíčové téma v zemi, kam žádný příval migrantů nemíří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý místopředseda TOP 09, který utekl před Kalouskem, takto naložil všem tradičním stranám. Ještě předtím, než je Andrej Babiš rozdrtil u voleb
ROZHOVOR „Je třeba si přiznat jednu věc. Andreje Babiše si všechny politické strany od revoluce vychovaly samy,“ řekl nám ještě před volbami Pavol Lukša, zakladatel strany Dobrá volba, starosta Čeladné a bývalý člen a místopředseda TOP 09. Hrát si ve stohu se zápalkami je dle jeho slov nebezpečné v každé době, ne toliko čtrnáct dní před volbami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň vyzval k ukončení politické korektnosti a pojmenovávání věcí pravými jmény v rámci migrační krize. Evropská unie by se prý měla vrátit ke kořenům toho, proč vznikla, tedy k volnému pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Předsedou poslaneckého klubu byl zvolen Jakub Michálek
Nově zvolení poslanci České pirátské strany se poprvé sešli na setkání klubu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Faltýnek: Jediným kandidátem ANO na premiéra je Andrej Babiš
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je připraven v pondělí dorazit za prezidentem Milošem Zemanem na schůzku do Lán. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Zeman předtím serveru Blesk.cz řekl, že pověří sestavením vlády Babiše. Názor by změnil jen v případě, kdyby Babiš o premiérský úřad zájem neměl. Faltýnek na to řekl, že ANO jiného kandidáta na předsedu vlády nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravcův host z britské univerzity: Zeman je prezident komplexů, máme na víc. Jestli ho lidé zvolí znovu, tak se budeme divit
V Žižkovské věži přivítal Václav Moravec právního filozofa Jiřího Přibáně, ústavního právníka Jana Kyselu a politologa Lukáše Macka. Hosté se shodli na tom, že rok 2017 je rokem manažerské revoluce v Česku. Nastínili také, co pro nás tato revoluce může znamenat. Na stole se objevil návrh jednobarevné vlády ANO, byť Andrej Babiš nemá většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pád sociální demokracie
Volby do poslanecké sněmovny měly tentokrát velmi specifickou příchuť. Velmi významnou roli, a to větší, než kdykoliv před tím, sehrály vlastně strany antisystémové, anebo strany jdoucí mimo hlavní proud české politiky. Tedy Komunisté, Okamura a jeho sdružení kandidátů, Piráti a tak nebo onak také Babišovo hnutí ANO. Česká politická elita soustředěná do tradičních politických stran prostě ztratila atraktivitu a důvěryhodnost...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nastává čas bojovat, vyhlásil Michal Horáček z kavárny. A Jiří Drahoš chce střežit orientaci země
Kandidáti na prezidenta Jiří Drahoš a Michal Horáček se vyjádřili k tomu, jak vnímají aktuální situaci po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Herman, Gabal, Marksová... A kdo další si bude ve sněmovně balit?
Poslanecký mandát nezískali i přesto, že patří k významným politickým tvářím nebo jsou ministry současné vlády. Server iRozhlas,cz informuje o tom, kdo zůstal před branami do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Trestněprávní aspekty povolební situace
Demokratovi nezbývá než se pokořit před vůlí voličů, byť by se volební výsledky zásadně rozcházely s jeho soukromými názory. Politici a s nimi občané, zajímající se o politiku, dnes stojí před holou skutečností, že volební zisk hnutí ANO 2011 je mimořádně velký. Realisticky uvažující lidé se musí smířit s tím, že vítěz voleb svého úspěchu využije. Budou muset spolknout i hořkou pilulku naplnění slibu prezidenta republiky, že sestavením vlády pověří vítěze voleb Andreje Babiše. Někteří představitelé méně úspěšných politických stran ale přispěchali s vyjádřením, že nevstoupí do jím vedené vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousku, vzpoura. V TOP 09 se mluví o novém předsedovi, padá jméno Jiří Pospíšil
Předseda TOP 09 v Jihomoravském kraji Jan Vitula navrhne na nového předsedu strany europoslance a bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Informoval o tom na sociálních sítích. TOP 09 získala 5,31 procenta hlasů a zaznamenala oproti předchozím sněmovním volbám propad o více než polovinu. Pětiprocentní hranici nutnou pro zisk mandátů překročila v samém závěru sčítání především díky hlasům z Prahy, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČT vstoupila do propagandistického boje proti Babišovi. Petr Žantovský objevil téměř všechny popsané etické chyby a několik porušení zákona
TÝDEN V MÉDIÍCH Ze závěrečné předvolební debaty čouhalo jako sláma z bot, že v osobě Václava Moravce se celá Česká televize stala hráčem v propagandistickém boji proti Andreji Babišovi a jeho hnutí. Petr Žantovský je přesvědčen, že se na poslední chvíli snažila za každou cenu poškodit jeho šance. Veřejnoprávní televizi nemůže pochválit ani za povolební vysílání už jen proto, že do něj vyslala znovu Václava Moravce, který se opakovaně ukázal jako člověk, který na tuto práci jednoznačně nemá, protože nezvládá základní profesní atributy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD po historickém masakru: Odstoupit, celé vedení, zní hlasitě. Ten tlak je velký, prozradil nám pražský funkcionář
ROZHOVOR „Obrovské zklamání a debakl!“ Tak označuje výsledky voleb pro sociální demokracii Leoš Paclík, předseda místní organizace ČSSD Prahy 9. Za jasného viníka pak označuje vedení sociální demokracie. A spolu s dalšími požaduje jeho odstoupení! „My jsme se shodli s poměrně úspěšnými lidmi, kteří v historii sociální demokracie sehráli docela významnou roli, tady v Praze třeba s Karlem Šplíchalem, na tom, že by určitě celé vedení mělo odstoupit,“ říká Leoš Paclík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Proč volby dopadly tak, jak dopadly?
Hnutí ANO se stalo vítězem, protože mu volby vyhrála ČSSD a TOP 09. Akce ANTIBABIŠ nezafungovala. Proč? Protože tu předvolební akci protlačovali arogantní politici, kteří v české společnosti ztratili důvěru občanů a voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havířov zve na Den urologické prevence
Nadační fond Pavla Novotného ve spolupráci s Nemocnicí s poliklinikou Havířov a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR pořádají Den urologické prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Respekt radí, jakými zbraněmi nejlépe bojovat proti Babišovi
Komentátor Jaroslav Spurný na serveru Respekt.cz uvedl, že bychom neměli bojovat se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem jeho zbraněmi, neboť máme lepší. Podle jeho slov se šéfovi ANO dá ubránit pravdou, věcností, schopností ho udržet v mezích zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Demokracie neumřela. To jen pražské kavárně spadla čelist
Včerejší volby razantně změnily českou politickou mapu. Voliči rozhodli v neprospěch tradičních partají a prý je to proto konec demokracie v Čechách. Není!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podnikatel neochránil les před zvěří, dostal pokutu 1,9 milionu korun
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany lesa v Ostravě uložili pokutu 1,9 milionu korun podnikateli Jiřímu Čížkovi za ohrožení životního prostředí v lesích v Holčovicích na Bruntálsku. Muž nedostatečně pečoval o nabyté hospodářské lesní pozemky a zapříčinil tak vznik holin o výměře cca 8 hektarů. To pro srovnání odpovídá zhruba osmi fotbalovým hřištím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Půjde ministr Herman na ryby? Takto se loučil se čtenáři PL
Současný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se nedostal do Poslanecké sněmovny. Z pražské kandidátky lidovců jej předstihl Jan Čižinský, kterého voliči vykroužkovali. Herman tak zodpovídal zřejmě na jedny z posledních dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní protidrogová centrála: "Správným směrem" v Třinci
Zahájení regionálního kola projektu Národní protidrogové centrály "Správným směrem" proběhlo v prostředí Městské knihovny v Třinci. Třinec je první město v Moravskoslezském kraji, které projekt navštívil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Elektronické recepty přinesou lepší kontrolu léčiv i pacientů
Od 1. ledna 2018 by měli lékaři předepisovat všechny lékařské přípravky výhradně prostřednictvím elektronických receptů. Senátor Vladimír Plaček (ČSSD) předložil v Senátu návrh novely zákona o léčivech, která by odložila tuto povinnost o dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hlavním poraženým voleb je jednotná měna euro
Komentář k výsledku voleb a jeho ekonomickému dopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bohumil Pečinka v Reflexu: Jedeme do tunelu. Ale na konci už vidím světlo
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Volby podle jeho názoru ukázaly, že Česká republika se teď v podstatě dělí na dva světy. Na jedné straně stojí Andrej Babiš, od kterého voliči očekávají změnu polistopadového vývoje. Proti tomu stojí liberální svět polistopadového vývoje, který má ale jeden velký problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ještě vloni se tu slavilo, teď bylo v sídle jihočeské ČSSD mrtvolné ticho. Novinářům jen poslali prohlášení
Server Novinky.cz napsal, že v centru jihočeských sociálních demokratů v českobudějovické Rudolfovské ulici byl v sobotu večer naprostý klid. Nikdo nemluvil ani s novináři, ti byli odkázaní na prohlášení, které vydal krajský výkonný výbor, a odpovědi na otázky dával jen lídr Ondřej Veselý, který se probojoval do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Od dnešního dne jsme politickým lídrem pravice
Poděkování voličům a komentář k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Den otevřených dveří v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a v Nové radnici
V den státního svátku 28. října 2017 se veřejnosti otevřou úchvatné prostory Rezidence primátora hlavního města Prahy a budova Nové radnice na Mariánském náměstí od 9:00 do 18:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Výstava by se mohla proměnit v ambulanci čínské medicíny
Na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se uskutečnila v Ústí nad Labem návštěva Její Excelence Ma Keqing, mimořádné a zplnomocněné velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice. Po setkání s hejtmanem na krajském úřadě proběhla za účasti velvyslankyně v krajské Masarykově nemocnici vernisáž výstavy o tradiční čínské medicíně (TCM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozsekaný parlament bude dobrá škola. Jednat s piráty by bylo velmi fajn, říká Feri
Rozhovor Aktuálně.cz s nejmladším poslancem Dominikem Ferim.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:36, zobrazit podobné
Český statistický úřad obvinil z výpadku webu o volbách hackery
Výpadky volebních webů Českého statistického úřadu (ČSÚ) v sobotu po ukončení sněmovních voleb způsobil masivní hackerský útok. Úřad to dnes oznámil v tiskové zprávě. Podle něj útok neovlivnil předávání a zpracování výsledků voleb. Poznatky předá ČSÚ policii a Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Školák Feri plánuje, do jakého výboru se ve sněmovně posadí. Ale papaláš z něj prý nebude
Nejmladším poslancem ve sněmovně bude ve věku 21 let a 3 měsíce populární teplický radní Dominik Feri. Do sněmovních lavic se dostal z posledního místa kandidátky TOP 09 v Praze. „Papalášem nebudu, to bych si neodpustil. Dohlédnou na mě na Facebooku,“ nechal se slyšet Feri pro server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Protestní strany? To je manipulativní termín, kterým berou lidem jejich práva. Omezování protestů, tomu se říká totalita, vzkazuje exministr a psychiatr Ivan David
ROZHOVOR „Při volbách nelze nic chtít a po volbách již na zvolené nemáme páky. Pro ně je nejdůležitější, když rozdělují naše peníze. Vedle toho se starají, abychom nepostřehli, že na občany kašlou,“ řekl pro ParlamentníListy.cz ještě před volbami exministr zdravotnictví, bývalý poslanec a lékař-psychiatr Ivan David. Miloš Zeman podle něj šanci na znovuzvolení má. „Ano, chodí o holi, neuropatie je svinstvo. Pokud jde o hlavu a myšlenky, ty kráčejí daleko jistěji než jeho nohy. Nevolili jsme kladeče věnců, ale politického stratéga s čitelnými cíli,“ tvrdí mimo jiné na konto hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jablonec se rozloučí s letošním Mezinárodním trienále skla a bižuterie
Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným designérem Maximem Velčovským – to vše je připraveno 28. října v Muzeu skla a bižuterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jak vidí výsledky našich voleb v zahraničí
Neustále bombardování veřejnoprávními médii, co tvrdí o českých volbách americký deník The New York Times nám nedalo, než zavítat na různé stránky zahraničních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík po schůzce s Babišem: Přemlouval nás, ale marně. Má deficit demokracie, spolupracovat s ním nebudeme
Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík. Představitelé STAN řadí ANO vedle komunistů a hnutí Svoboda a přímá demokracie mezi subjekty, se kterými kvůli demokratickému deficitu nemohou spolupracovat. Starostové ve sněmovně jako nejmenší subjekt nebudou usilovat o to, aby měli jejího místopředsedu, řekl Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ano, ČSSD bude hůř
Celé dvě třetiny poslaneckých mandátů půjdou mimo tradiční strany. Takhle mi vycházel propočet předběžných výsledků po součtu většiny hlasů. ANO, SPD, Piráti a STAN v tu chvíli sahali po 134 mandátech. V detailech se to co chvíli měnilo, ale přesto nelze výmluvněji vyjádřit fiasko politického modelu, který se tu udržuje v posledních letech. Je to model, ve kterém moc vzešlá z lidu je svěřena lidem, to ano. Ale jen těm, které jsou na seznamech v ústředích stran. O přízeň voličů soupeří uzavřené kluby čekatelů na funkci, které mezi sebe nikoho nepustí. Nakonec ti komunisti, nad kterými všichni „demokraté“ ohrnují nos, mají členů nejvíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Praze mandát obhájilo devět současných poslanců
V Praze mandát obhájilo devět současných poslanců, naopak osm poslanců v klání o přízeň voličů neuspělo. Voliči i letos využívali možnosti kroužkovat kandidáty. Největším „skokanem“ se stal jednadvacetiletý Dominik Feri z TOP 09, který se díky 15 003 preferenčním hlasům dostal ze 36. místa na druhé. Na kandidátní listině ODS poskočil do sněmovny Pavel Žáček ze 17. místa a ze šestého místa nejdéle sloužící poslanec Marek Benda. Vyplývá to z výsledků voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Volební weby byly nedostupné kvůli DDoS útoku
Prezentační volební weby volby.cz a volbyhned.cz čelily včera odpoledne masivnímu a sofistikovanému DDoS útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Koalice s ANO je vstupenkou do pekla. Pro kohokoliv, varuje předseda Soukromníků
ROZHOVOR „Kdokoliv se s hnutím ANO spojí, si vystavuje vstupenku do pekla,“ říká v souvislosti s propadem ČSSD Předseda Soukromníků Petr Bajer, který kandidoval na společné kandidátce Soukromníků a ODS. Jemu samotnému unikl mandát do Poslanecké sněmovny o pouhých 21 hlasů. „Může se také stát, že tu bude patová situace a do roka a do dne půjdeme k novým volbám,“ říká k výsledkům letošních voleb Petr Bajer a mimo jiné také varuje před případným odchodem ČR z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nechcete spolupracovat s Babišem? Vážení, ale stát nemůže existovat bez vlády. Profesor Jičínský se po volbách obává chaosu
ROZHOVOR Lídři řady politických stran prohlašují, že nepůjdou do vlády s politiky obviněnými z trestného činu, ale právník a bývalý dlouholetý politik ČSSD profesor Zdeněk Jičínský upozorňuje, že díky zvolení do Poslanecké sněmovny už představitelé hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek získají znovu imunitu. „Pokud má mít jejich obvinění právní a politický význam, musí být ustavena sněmovna, policie musí opakovat svůj návrh na zbavení imunity a sněmovna je musí vydat. Do té doby to nemá žádný právní a politický význam,“ prohlásil profesor Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém hodnotí volební výsledky včetně příčin debaklu sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Setkání příznivců Českého lesa 2017 se uskuteční v Tachově
Ve čtvrtek 26. října 2017 se od 17 hodin v sále Muzea Českého lesa v Tachově uskuteční akce s názvem "Setkání příznivců Českého lesa".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: V tzv. červené zóně bylo doposud uloveno 73 divočáků
V tzv. červené zóně zamořené oblasti bylo doposud uloveno 73 divokých prasat a odchyceno do odchytového zařízení bylo 26 kusů. SVS stále eviduje jednoho odchyceného divočáka v katastru obce Lužkovice, u kterého byl potvrzen vyšetřením AMP. Počet odlovených divočáků v zamořené oblasti (zelená zóna) zatím dosáhl 851 kusů, výsledky vyšetření na AMP jsou u všech těchto kusů negativní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda dostala na frak, zoufá si Martin Fendrych. I ta ODS je podle něj protestní
Martin Fendrych, známá tvář redakce Aktuálně.cz a kdysi náměstek ministra vnitra Jana Rumla, se ve svém komentáři zamyslel nad tím, proč se místní voliči rozhodli pro zásadní změnu a chtějí do čela Babiše, když se zemi dařilo jako nikdy předtím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Sestavili jsme dobrý tým a těšíme se na další volby - prezidentské
Zástupci Občanské demokratické aliance sledovali s napjetím sobotní výsledky parlamentních voleb. „Výsledek nebyl úplně podle našich představ, ale nenecháme se tím odradit a jedeme společné dál,“ říká předseda ODA Pavel Sehnal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
My demokraté musíme být bdělí, říká Hayato Okamura. Strach a demagogie nás prý mohou zavést do katastrofy srovnatelné s Hitlerem
Do svého bratra Tomia Okamury (SPD) se Hayato Okamura (KDU-ČSL) pouštěl již v předvolební kampani. Nyní o něm pohovořil v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Hayato Okamura rovněž kandidoval do sněmovny, avšak z pátého místa lidovecké kandidátky se do sněmovních lavic nedostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Teroristický útok spustil traumatologický plán
Pardubická nemocnice při fiktivním teroristickém útoku ukázala připravenost na mimořádnou událost s větším počtem zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: V Afghánistánu uctili památku kolegy, který zahynul při dopravní nehodě
Nočním pochodem na šest kilometrů vojáci ze Skupiny ochrany 22. AAT AAT (AAT - Air Advisory Team - Letecký poradní tým) Úkolového uskupení AČR mise Resolute Support podpořili desátníka L. R., příslušníka 21. AAT, který několik dní po návratu ze zahraniční operace tragicky zahynul při dopravní nehodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Voliči projevili touhu po změně. Vítězové a poražení voleb 2017
Podíváme-li se na volební výsledky 2017 s devíti politickými stranami ve sněmovně, vidíme na jedné straně vítěze, supervítěze a na straně druhé poražené a jasně poražené. Volební výsledek je rozhodně velkým překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nekuřte nám tady tu trávu. Do sídla Pirátů dorazil oslavovat i pomalovaný straník, pózující s jointem
Piráti svůj volební úspěch, kdy skončili třetí před SPD Tomia Okamury, oslavili na suchu s internetem. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ve vedení sociální demokracie nemohou být lidé, kteří ji dovedli k historickému debaklu
O debaklu sociální demokracie ve volbách v říjnu 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení
Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderátorem diskuse byl David Vaníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Švejnar u Moravce vysvětloval svou návštěvu u Babiše: Náhoda, domlouvali jsme ji dávno před volbami
Hosty Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ekonomové Tomáš Sedláček a Jan Švejnar. Mimo jiné se vyjádřili k povolební situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mladý (TOP 09): Více než z hubeného výsledku TOP 09 mám obavu ze ztráty demokracie
Josef Mladý na Facebooku k výsledkům voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF
K poměrně překvapivému „odhalení“ při lustraci nedostatečně identifikovaných vlastníků se dopracovali na odloučeném pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. K zemědělsky využívanému pozemku (orná půda) ve Vacenovicích u Kyjova o výměře 340 m2 se ÚZSVM podařilo dohledat oprávněného vlastníka: Byl jím významný místní rodák Polykarp Křížka, jehož jméno je možno najít v Seznamu příslušníků československého letectva v britské RAF během 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Žádnou šanci náckům. Před štábem Okamurovců přišli večer křičet anarchisté
Server Novinky.cz informoval, že před volebním štábem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury večer demonstrovali anarchisté. Několik desítek lidí provolávalo protifašistická hesla, jimiž upozorňovali na radikalismus populistického hnutí, které získalo přes deset procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
A je to. Zeman potvrdil, že premiérem jmenuje Babiše
Prezident Miloš Zeman vystupuje v neděli po volbách před diváky na webu Blesk.cz. Hned na úvod pořadu hlava státu nabídla svůj výklad úspěchu hnutí ANO, Svobody a přímé demokracie a Pirátů a výbuchu ČSSD a TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Do vlády a Andrejem Babišem nepůjdeme
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Hlavní závěry ze včerejších voleb
K bezpočtu komentářů, které už zazněly, doplňuji jen to základní:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
"Měli bychom jim rozkopat držky", píše se běžně na romském webu. Totálně zklamaný Jaroslav Foldyna nám o volebním odpoledni naplno sdělil, co si myslí o neziskovkách a nepřizpůsobivých
ROZHOVOR Ve vypjaté atmosféře katastrofální porážky ČSSD hovořil s ParlamentnímiListy.cz poslanec Jaroslav Foldyna. Svůj mandát v Ústeckém kraji sice obhájil, ale z politiky, která nejsilnější vládní stranu přivedla na sedm procent, byl zjevně frustrován. A rozhovořil se skutečně nečekaně tvrdě, i na své poměry vyhlášeného rebela sociální demokracie. Mimo jiné obvinil neziskové organizace a servery jako Romea.cz, že utrácejí peníze státu a vyvolávají napětí mezi Romy a majoritní společností, protože na internetu dávají prostor k rasistickým výrokům právě ze strany Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš zahájil vyjednávání. Po Filipovi dorazil do Průhonic profesor Švejnar
V neděli v osm hodin ráno zahájil Andrej Babiš povolební vyjednávání. Centrem dění byla Sokolovna v Průhonicích, restaurace, kterou Babiš kdysi koupil a nyní do ní s oblibou situuje své schůzky. A na sledující novináře tam čekalo jedno velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Ještě k volbám
Je jasné, že na prognózy je velmi brzy. Nemáme ani tušení jak se teď posílený p. Babiš zachová, ani jak se zachovají ostatní strany, které sice proklamovaly svoji nechuť k hnutí Ano, ale pokud by to stálo za to, jistě svůj postoj rychle změní. (Mimochodem, dovede si někdo představit vládu bez lidovců?)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Děti se budou léčit v opravené ozdravovně
Opravená chata Salomon, která je jedním z objektů Dětské ozdravovny v Peci pod Sněžkou, byla představena novinářům. Necelé čtyři miliony korun potřebné na zateplení pláště, novou krytinu střechy a obložení stěn uvolnil z fondu rozvoje a reprodukce Královéhradecký kraj, který jako jediný z českých krajů dosud ozdravovny provozuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kudla do zad vedení ČSSD od bývalého předsedy. Mimo jiné pohovořil o roli Sobotkova kamaráda Pokorného
Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se na svém blogu na serveru Atuálně.cz zamyslel nad neúspěchem sociální demokracie. Velmi významnou roli podle něj v letošních volbách sehrály antisystémové strany, špatná volební kampaň, ale i samotné vedení ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán (BPI): Blok proti islamizaci děkuje voličům
Poděkování voličům za podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jičínské muzeum potřebuje nový depozitář. Krajská rada přislíbila finance
Regionální muzeum a galerie v Jičíně se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro uložení sbírkových předmětů. Jelikož na projekt výstavby nového depozitáře ve čtvrti Robousy neexistuje vhodný dotační titul, zavázala se krajská rada stavbu financovat. Tento záměr ovšem ještě musí schválit zastupitelstvo na svém říjnovém zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novinář Klimeš pálí do vlastních řad: Pochopte to už konečně. Voliči prohlédli prázdnotu současných stran a házeli to natruc
Novinář a pedagog David Klimeš se na blogu Aktuálně.cz rozepsal o sněmovních volbách. Vyčinil všem politikům, komentátorům a chytrolínům, kteří kupříkladu na sociálních sítích říkají, že za výsledky voleb mohou hloupí voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pyrrhovo vítězství. Sedmdesát procent lidí je ve skutečnosti proti Babišovi, vzkazuje senátor Valenta. Kdo ví, zda se vůbec podaří sestavit vládu...
ROZHOVOR „Samozřejmě bude záležet na finální podobě vlády. Pokud by vládu tvořili Andrej Babiš a Tomio Okamura a k tomu měli tichou podporu komunistů, tak bych si opravdu kladl otázku, kam se posune naše zahraniční politika. Taková vláda by byla podle mne ostudou České republiky v zahraničí,“ řekl pro ParlamentníListy.cz senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Transformace má první výsledky, pět dětí z dětského domova bydlí v bytě
Všechny dětské domovy a dětská centra v Pardubickém kraji mají od loňského roku zpracované transformační plány. Finančně méně náročná opatření už začínají postupně uplatňovat. Radní Pardubického kraje a člen Řídícího transformačního týmu Pavel Šotola se tento týden osobně přesvědčil o prvních výsledcích v Dětském domově v Poličce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
O tom nehalucinovali ani ti nejzakuklenější kryptoanarchisté. Jak Praha vytáhla Piráty a Kalouskovce
Magazín Reportér se podíval na sněmovní volby 2017 z pražského pohledu. Připomněl, že nebýt hlavního města, složení sněmovny by vypadalo o dost jinak, než to nakonec reálně skončilo. TOP 09 by byla bez poslanců. Slabší by byli i ODS a Piráti. Bez pražských voličů by také mohli být podstatně spokojenější Tomio Okamura či komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Měli bychom uvažovat o odchodu do opozice
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům parlamentních voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Západní tisk: Nová éra v Česku. Totální zemětřesení
Západoevropská média píší dnes o nové éře po českých parlamentních volbách, které změnily dosavadní politické uspořádání. Zprávy shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Volby skončily debaklem tradičních politických stran
Kromě prvního hnutí ANO zvítězily třetí Piráti, čtvrtá SPD a poslední STAN. Tradiční parlamentní strany ODS, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN mají dohromady pouze 78 poslaneckých mandátů. Bez KSČM pro tzv. demokratické strany to je 63 míst!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Veselo v kampani. Foto s poníkem i lechtivé vtipy, zasmějte se
Ani jeden není osel. S tímto nápisem na fotce, na které je vyfocený s poníkem, šel do letošních parlamentních voleb první náměstek českobudějovického primátora a dlouholetý člen ČSSD Petr Podhola. „Šlo o nadsázku,“ usmívá se Petr Podhola. „Upoutá to pozornost,“ míní mediální analytik Jiří Mikeš, který přidává i tak trošku „lechtivou“ historku z předešlých volebních kampaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Docent Valenčík nad volebními výsledky: Lidé řekli, že chtějí změnu. Kdo si myslel, že bude moct dál krást, teď jen kouká. Parazitní ČSSD plná mafií a tunelů si ten výbuch zaslouží
ROZHOVOR „Vedení naprosto selhalo. Ze sociální demokracie se stala strana parazitní a bude velmi obtížné ji zachránit,“ další nářez dostává ČSSD od vysokoškolského pedagoga a publicisty docenta Radima Valenčíka. A že si snad tak bídný volební výsledek ani nezasloužili? Ale zasloužili. Ovšem s kým ANO složí koalici? Podle Valenčíka se jim do počtu mohou hodit lidovci. Akademik zároveň upozorňuje: „Některé politické strany budou výrazně nestabilní z hlediska přeskupování po volbách. To bude nový fenomén na úrovni rozpadu bývalého Občanského fóra, jen tentokrát postihne více stran.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Washington ničí americkou moc
Čtenáři doma i ve světě se mě ptají, jak mají rozumět oznámení, že od nynějška bude Čína provádět nákupy i prodeje ropy v čínské měně kryté zlatem? A nejčastější jejich otázky jsou: Jde o útok Ruska a Číny na americký dolar? Oslabí to dolar? A oslabí jej to natolik, že jej vyřadí z role měny, ve které se s ropou obchoduje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Necháme prověřit technický stav Císařských lázní
Rada Karlovarského kraje odsouhlasila uvolnění finančních prostředků na odborné posouzení aktuálního stavebně technického stavu Císařských lázní. Národní kulturní památka z konce 19. století i přes investice do opravy střechy stále chátrá. Vypracování dokumentu by mělo stát zhruba 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do emigrace! U Pavla Šafra teď publikují praktické rady, co je třeba si zařídit
Server Forum24.cz Pavla Šafra se netají tím, že je zděšen drtivým vítězstvím šéfa hnutí ANO Andreje Babiše ve volbách. Čtenářům proto hned po volbách nabídl jednoduchý návod, jak emigrovat do Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Topce se slavilo, jak kdyby ty volby vyhrála. Táhl to hlavně Feri
TOP 09 v letošních sněmovních volbách pohořela. Strana vznikla v roce 2009, v roce 2010 dostala takřka 17 procent hlasů. O sedm let později se musela do posledních chvil bát, jestli se vůbec dostane do sněmovny. Server Echo24.cz ovšem informuje o tom, že se ve štábu strany Miroslava Kalouska slavilo, jako kdyby strana dosáhla velkého úspěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
KSČM: Z touhy voličů po změně dokázaly tentokrát vytěžit jiné politické subjekty
Stanovisko VV ÚV KSČM k výsledkům voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš hovořil do Událostí s Jakubem Železným: Už se mi ozval jeden předseda...
Šéf hnutí Andrej Babiš považuje výsledek za famózní. „Je to neuvěřitelný výsledek při té vší kampani, která se vůči nám odehrávala,“ sdělil v Událostech Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec
Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš o budoucích koalicích: Nejblíže máme k ODS, Pirátům a Starostům. Ti první už odmítli
Hnutí ANO jednoznačně vyhrálo volby, jeho předseda Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil, že už nechce současnou vládu o třech stranách, to by prý byla ztráta času, „My máme blízko k ODS, ke hnutí STAN i k Pirátům. Samozřejmě i některé programové věci Tomia Okamury jsou pro nás dobré,“ řekl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ta poslední debata nebyla korektní, Moravec to vedl proti mně... A tak Andrej Babiš po volbách místo ČT vyrazil za Jaromírem Soukupem. Co se tam odehrálo, je nepopsatelné
Zatímco většina lídrů stran zvolených do sněmovny vyrazila na povolební debatu do České televize, vítěz voleb a šéf hnutí ANO dal veřejnoprávní televizi košem a raději šel debatovat s generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem. Ten o Babišovi hned na úvod řekl, že pochází z jiné galaxie. Pak si povídali o tom, kterého z politiků ze sněmovny Babiš považuje za hrdinu a koho za padoucha. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš dal přednost rozhovoru v jiné televizi před debatou lídrů u Moravce. A pořádně vypráskal své politické protivníky
Zatímco volební lídři většiny stran, co vstoupily do Sněmovny, debatovali v České televizi (ČT), šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš dal přednost rozhovoru v televizi Barrandov. Mimo jiné řekl, že si neumí představit společnou vládu ANO s lídrem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomiem Okamurou a odmítl i spolupráci s KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Myslím, že jsme to fakt odpracovali
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Výsledek voleb pokládám za velký úspěch
Komentář předsedy Strany soukromníků k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babišovo vítězství zaujalo i arabský svět. Slavná televize při rozboru jeho úspěchu zmínila uprchlíky
Vítězství hnutí ANO Andreje Babiše v českých parlamentních volbách se věnuje i katarská televize Al-Džazíra, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poklidná debata v ČT se zvrtla: Hlavně že váš program zaujal voliče, pálil Faltýnek do Farského. „ANO, SPD, komunisti a Zeman, smrtící koktejl,“ utrousil Kalousek
V první povolební debatě České televize se sešli všichni političtí lídři stran, které se dostaly do sněmovny. Výjimkou byl Andrej Babiš (ANO), jehož zastoupil Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plesl řádil před kamerou ČT: Neříkejte pořád lidem, že je konec liberální demokracie. Co to je za hysterii! Babiš má 78 křesel, neudělá nic
V sobotu večer Události, komentáře nebývají. Volební sobota 21. října byla ale výjimečná. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš po 28 letech razantně přepsal politickou mapu. Co bude dál? Před kamerami o tom debatovali novináři Jindřich Šídlo, Erik Tabery, Bohumil Pečinka, Jaroslav Plesl, Jakub Patočka a Petr Kamberský. Mezi novináři to pořádně jiskřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jaroslav Doubrava prozradil, co se odehrávalo v Senátu kolem lithia. Lumpárna jménem memorandum, rozkrádání...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Obavy o volby byly přednější než bilionové hodnoty, o které může být stát připraven! Jedním slovem, ostudné jednání,“ hodnotí v rozhovoru pro PL.cz senátor Jaroslav Doubrava usnesení Senátu v kauze lithium. Předvolební kampaň jsou dle něj jen sliby. „Kecy. Po volbách nebudou strany a hnutí voliče již potřebovat, začnou zákulisní jednání a čachrování, kdo s kým a pro koho a za kolik. Jako na trhu,“ myslí si. Doufá, že prezidentem bude opět zvolen Miloš Zeman. „Lepšího prezidenta z té škály zájemců vybrat nemůžeme. Jeho mimořádná cena je v tom, že klade otázky, kterými doslova irituje eurohujery a všechny politické vlezdoprdelky čili řiťolezce a pavlačové tlučhuby fetující údajná lidská práva,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Velké poděkování za výsledek bez peněz
Rozumní děkují za hlasy podpory napříč celou republikou. Neměli jsme peníze, ale obrovské pracovní nasazení se projevilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Informovaný Erik Best na Primě: Možná už se v Praze chystá koalice proti Babišovi
Hosty první povolební Partie byli ekonomka Markéta Šichtařová, politolog Jan Kubáček a Jan Zajíc, ředitel výzkumného centra SANEP. Shodli se na tom, že český volič byl poněkud zmaten, protože ho čeští politici nedokázali zaujmout. Český volič je prý nešťastný a má strach, že se jeho děti budou mít hůř, než se má on sám. Šichtařová ve vysílání vyčinila České televizi. Erik Best prozradil, jaká asi vznikne koalice a jak prezident Miloš Zeman pomůže Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Československá obec legionářská: Legiovlak míří na Šumavu
Legiovlak – legionářské muzeum na kolejích opět putuje po Čechách, v listopadu projíždí Šumavu a zavítá do Prachatic, Českého Krumlova, Vimperku a Sušice. Expozice složená ze třinácti historických vagonů je přístupná zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Neonatologické oddělení slaví desáté narozeniny JIP
Tým Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce v čele s primářem MUDr. Martinem Čihařem má důvod k oslavě. Na svém kontě má oddělení tisíce spokojených maminek a miminek a stovky vypiplaných předčasně narozených dětí nebo dětí nemocných, o které se starají na neonatologické JIP. A právě JIP Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce letos slaví desáté narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš zahájil rozhovory s ostatními stranami. Na osmou ráno dorazil do Průhonic Filip
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v neděli odstartoval povolební vyjednávání. Podle informací České televize se jako první sešel s komunisty. Dalšími „pány na holení" budou zřejmě Starostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek se plácl přes kapsu. Jeden ulovený volič ho stál čtyřikát víc, než Babiše
Nejvíce peněz za hlas jednoho voliče utratí v letošních sněmovních volbách podle výpočtu ČTK na základě odhadovaných nákladů jednotlivých uskupení na kampaně TOP 09, a to asi 240 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
482 milionů. Tolik letos vyinkasují strany za hlasy voličů
Stát letos zaplatí stranám za hlasy voličů ve sněmovních volbách podle propočtů ČTK více než 482 milionů korun. Rozdělí si je deset uskupení, která získala nad 1,5 procenta hlasů. Částka bude o něco nižší než před čtyřmi lety. Příspěvek na činnost bude tentokrát pobírat jen devět formací, které se dostaly do Sněmovny, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Klaus podrážděně: Přestaňte říkat, že demokracie prohrála. To je strašná nafoukanost. Voliči promluvili
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro server IDNES.cz sdělil, že přání voličů je jasné a řeči o prohře demokracie odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist