Oficiální zpravodajská média

Nervy tečou. Kalousek nadával „Babišovým prodejným novinářským filckám“, přišla mu ostrá odpověď i klenot z archivu
Miroslav Kalousek dnes oznámil, že se znovu nebude ucházet o funkci předsedy TOP 09 ani o jinou funkci ve vedení strany. Na svém Twitteru po volbách však slovně napadá novináře. Pustil se tak i do Radko Kubička z Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z toho by si Sobotka ucák´ do kalhot. Získali jsme detaily Babišových porad v Agrofertu. Už víme, čeho se Zaorálek a spol. tak panicky bojí
ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit hned s několika sociálními demokraty. S těmi mladšími, ale i s těmi, kteří zažili desítky poslanců a výsluní popularity. Všichni se shodují v jediném: volební výsledek strany je tristní a Sobotka se svým ansámblem by měli okamžitě nabídnout své funkce a bez otálení rezignovat. To se samozřejmě nestane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tak, co když ne Babiš? Erik Best odhaluje, co tady už pár hodin politici hrají, a odkrývá, co skutečně bude dál
Jak těžké to bude mít Andrej Babiš při sestavování vlády? Skutečně ho všechny strany odmítají, nebo někdo povolí? Je TOP 09 po výsledku těsně nad pět procent v posledním tažení? Politický analytik a znalec českého politického zákulisí Erik Best pro ParlamentníListy.cz rozebírá výsledky voleb a možná řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš láká ODS, ta je možná nakřáplá. Nastupuje Okamura, drží prý v hrsti Zemana a má nápady, ze kterých se kavárna po...
103 hlasů by mohla mít případná koalice dvou nejúspěšnějších stran skončených sněmovních voleb – hnutí ANO Andreje Babiše a strana ODS pod vedením předsedy Petra Fialy. Babiš o ODS stojí a netají se tím. Fiala však o tomto nechce ani slyšet. Situaci rozebírá dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Z Hradu zahřmělo na Českou televizi
Před novináře dnes předstoupil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ty kecy po revoluci 89... Buďme jako Katalánci! Nezvyklé vystoupení Standy Berkovce, znovu poslance ANO
ROZHOVOR „Proč jsme zvítězili? Přesně proto, co jsem slýchal často od lidí po celé republice při volební kampani: ‚Místo keců činy. Ukázaná platí. Řečí jsme od roku 1989 slyšeli dost – výsledkem je veliký státní dluh a rozkradená republika‘,“ vysvětloval úspěch hnutí ANO poslanec a bývalý novinář i televizní moderátor Stanislav Berkovec (ANO). K některým komentářům a analýzám k výsledku voleb pak ještě dodal: „Už jsem slyšel od různých komentátorů po tzv. revoluci v roce 1989, že do dvou let doženeme Německo. Že nepotřebujeme armádu. Že všechno vyřeší trh. Komentátoři prostě musí komentovat, musí si svůj chléb zasloužit...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Orbán: Spolupracujeme s Českem a Polskem. Střed Evropy bude zóna bez migrantů
Maďarský premiér Viktor Orbán ve svém včerejším projevu v Budapešti opět vyslal jasný vzkaz do Bruselu. Mimo jiné konstatoval, že střední a východní Evropa se stane „zónou bez migrantů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Romský zpěvák vyfakoval Tomia Okamuru
Romský zpěvák Jan Bendig není spokojen s úspěchem lídra SPD Tomia Okamury. „Jsem znechucen, že ‚člověk‘ jako on získal tolik hlasů,“ vzkázal mu pomocí zdviženého prostředníčku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fabulátor Hučín naprášil sám sebe. Je to hanba zpravodajské komunity, udeřil Jan Schneider nad článkem o děsivých konexích Andreje Babiše
Na nedávný rozhovor ParlamentníchListů.cz s Vladimírem Hučínem reaguje Jan Schneider, signatář Charty 77, zpravodajský a bezpečnostní analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyléčená narkomanka z dokumentu Heleny Třeštíkové promlouvá k aktuální situaci: Tak nám znárodnili hospody. Jestli zakážou kouření úplně, tak snad emigruju
ROZHOVOR Mallory Neradová, hlavní hrdinka časosběrného snímku dokumentaristky Heleny Třeštíkové o vyléčené narkomance, je jednou z tváří petiční výzvy za změnu takzvaného protikuřáckého zákona. „Chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit“ – tak zní název skupiny na podporu petice na Facebooku, ve které se Mallory angažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš to rozbalil před akademiky: Nikdo to tu direktivně neřídí, ministři si dělají, co chtějí. Nechci sedět ve vládě, kde se dohadují. A to není žádná diktatura
Problémy českého školství jsou způsobeny jeho strukturou, nikoliv pouze tím, kolik do něj jde peněz. Na diskusním fóru ČVUT o budoucnosti českého průmyslu a jeho vazbě na kvalitní technické vzdělávání to sdělil šéf hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš. Babiš rovněž navrhl, že by se školy odborného typu jako například učňáky a střední zemědělské školy mohly správně přesunout pod ministerstvo průmyslu. „Důležité je, aby v příští vládě seděli lidé, kteří chtějí opravdu něco změnit. Ne pouze, aby se o tom mluvilo,“ uvedl předseda hnutí, které drtivě zvítězilo v letošních sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poslance ODS povede opět Zbyněk Stanjura
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 24.10.2017 v 14:01, zobrazit podobné
Prasata! Okamurův zpěvák Aleš Brichta drsně sjel všechny, kdo jsou proti SPD
ROZHOVOR „Chovali se s odpuštěním jako vepříci. Nebo prostě zjednodušeně… Chovali se jako prasata!“ Zpěvák Aleš Brichta sjel novináře nejen kvůli chování, ale i za „debilní otázky“ v den voleb. A že jsou naše volby dobrou zprávou pro Moskvu? „Proboha, jaké Rusko? Co je to za blbost? Evidentně si nějaký bezmozek něco vymyslel, aby byl zajímavý.“ Potěšil ho výsledek TOP 09 a úspěch SPD nebyl pro něj velkým překvapením. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil ty, kteří totálně vyhořeli, i ty, kteří z nás udělali „pitomce před celou Evropou“. K případné koalici ANO s SPD uvedl: „Mluvil jsem s Tomiem, ale mám pocit, že vše není postavené na tom, že by nutně museli sedět ve vládě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více
ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členství v Evropské unii? Tyto dvě otázky položily ParlamentníListy.cz českým politikům. Většinou – zvláště pokud se to týká obecného referenda – jsou pro. „Záleží ale na jeho parametrech,“ upozornil Patrik Nacher (ANO). „Jsem pro referendum. Věřím lidem,“ konstatoval Stanislav Huml (ČSSD). „Jsem pro oba zákony. To, že máme zákon o referendu, neznamená, že hned vystupujeme z EU,“ uvedl Pavel Plzák z hnutí ANO. „Pokud jsme mohli hlasovat pro vstup do EU, máme mít i opačnou možnost. Demokracie nemůže mít charakter polovodiče,“ doplnil Jaroslav Bašta (ČSSD). Atmosféra ve společnosti v souvislosti s EU, kterou reflektovaly volby, vyděsila i celoevropskou skupinu hlásící se k EU, Pulse of Europe. Na facebooku napsala: „Dveře pro czexit jsou otevřené. Pomozte nám zachránit ČR a Evropu. Bude to katastrofa.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Jsem smutná
ROZHOVOR Pokud má Václav Klaus mladší jako každý výrazný politik v politické soutěži nějakou ambici, měl by ji podle znovuzvolené poslankyně ODS Miroslavy Němcové trochu krotit. „Václav Klaus mladší získal velkou podporu, ale musí si uvědomit, že ji nezískal proto, aby straně škodil, ale aby ji posiloval. Závazek preferenčních hlasů znamená, že má být týmovým a také loajálním hráčem, což já jsem rozhodně pro sebe takhle pochopila,“ uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Miroslava Němcová, která se na Vysočině dostala do Poslanecké sněmovny také díky preferenčním hlasům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mnohým se nevyplatí pracovat. Lidé, pozor, ať to nejde do kopru. Nový pán z ODS, o kterém Romea nenapíše hezky
ROZHOVOR „Problém je, že některým lidem se vyplatí zůstat doma místo práce,“ tvrdí čerstvý poslanec za ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza a upozorňuje, že dnes už není hanba žít na sociálních dávkách. Podstatné podle něj jsou podpora školní docházky a vzdělání dětí. Zároveň dodává, že jednoduché řešení už dnes neexistuje. Stejně jako Jaroslav Foldyna tvrdí, že server Romea.cz k vyřešení problémů nepřispívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nejvzdělanější z okamurovců promluvil: Nulovou toleranci ilegální migrační vlně. A chceme do vlády, nezvolili nás, abychom se krčili u záchodků
ROZHOVOR „Je evidentní, že lidé přestali věřit slibům tradičních zkorumpovaných stran a požadují systémové změny, říká nově zvolený poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Ten je nejen ve své straně, ale v celé Poslanecké sněmovně mimořádný svým vzděláním. Na volebním lístku byl představen jako PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o nelegální migraci, ale také o tom, proč podle něj dopadla ČSSD a KSČM ve volbách tak špatně. A řekl také, co vzkazuje těm, kteří SPD označují za extremistické hnutí. Svědčí to jen o hlouposti těch, kteří toto říkají. Nikdo z nás nezapaluje auta ani nerozbíjí výlohy,“ říká se smíchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin: Jaderné zbraně? Může přijít něco horšího. Umělé bytosti určené k zabíjení. Musíme to zastavit
Ruský prezident Vladimir Putin se na festivalu pro mládež pustil do poněkud „sci-fi“ debaty. Mimo jiné varoval před vytvořením umělých bytostí, které budou ještě nebezpečnější než jaderné bomby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek do háje? Možná už dnes. Zazněly významné hlasy
Dnes zasedne předsednictvo TOP 09, aby vyřešilo situaci po sněmovních volbách, kdy strana výrazně propadla. Zaznívají tak hlasy o možné výměně stranického vedení včetně předsedy Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist