Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.369x, což odpovídá cca 227.968-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vyjednávání s ANO: Z ODS unikla překvapivá informace, kterou Petr Fiala nezmínil
Občanská demokratická strana v úterý navrhla jako svého kandidáta na předsedu Poslanecké sněmovny stranického šéfa Petra Fialu. Mnohé to překvapilo, i ze straníků. K nápadu se později přihlásil šéf europoslanců Jan Zahradil, který rozčílené kolegyni mimo jiné prozradil, co má celá akce s nepříliš perspektivní kandidaturou za smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pozor, abyste to nepřekombinovali. Veřejnoprávní web varuje tradiční strany, zkoušející vyzrát na Babiše
Čeští politici po volbách taktizují a zatím všichni odmítají Babišovy nabídky na případnou vládní spolupráci. Tedy až na Tomia Okamuru a jeho SPD. Především politici tradičních stran, jako jsou ČSSD, STAN či TOP 09, by si ale podle Českého rozhlasu měli dát pozor na to, aby všechno příliš nepřekombinovali. Babiš ukázal, že v taktických bitvách umí vítězit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ještě větší tunel, než bylo lithium? Má za ním stát ministr Herman. Ten místo toho straší ruskými a čínskými tajnými službami
Komentátor týdeníku Euro Pavel Páral napsal, že tahle vláda má na triku něco mnohem horšího, než je tolik rozebíraná údajná krádež lithia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
YMCA: Bratři Čapkové ve světě dětí
Bratři Čapkové mládeži a dětem. Pod tímto názvem se v úterý 14. listopadu od 18 hodin uskuteční přednáška v pražském Paláci YMCA Na Poříčí 12. Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka ve Staré Huti, se v ní zaměří na vztah Karla i Josefa Čapka k dětem a mladým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Migranti v Dánsku si stěžují a drží hladovku: Chtějí nás odtud vyštípat
Dánsko prý odmítnutým žadatelům o azyl dělá ze života peklo. Tvrdí to aspoň skupinka asi třiceti kurdských a íránských migrantů, kteří drželi hladovku, aby se domohli svých práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Píčovina, hovno, dokurvím. Syn Petra Nečase se vyjádřil k volbám
Od chvíle, kdy Andrej Babiš v sobotu večer s voláním „Máro, kdě stě?“ vytáhl svého marketingového experta Marka Prchala na pódium mezi nově zvolené poslance, vede se na veřejnosti i v odborných kruzích debata o práci tohoto experta na sociální sítě, který měl podle mnohých zásadní podíl na nečekaně vysokém volebním zisku hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Blondýna. S holýma nohama. A jak se kroutí! Je to nová poslankyně
Poslanci, kteří v příštím měsíci složí svůj slib jako členové nové sněmovny, přicházejí do parlamentu s rozličnou osobní historií. Média se s gustem zaměřují zejména na poslanecký klub Svobody a přímé demokracie. Okamurovci razí heslo „politika s obyčejnými lidmi pro obyčejné lidi“, což občas obnáší velmi barvité životní příběhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nejspíš nás čeká menšinová vláda. Babiš je žralok, všichni se děsí osudu ČSSD a lidovců, shodují se experti
POLITOLOGOVÉ Andrej Babiš zatím marně hledá koaličního partnera. Od voleb však zatím neuběhlo příliš mnoho času a zdá se, že se budeme muset obrnit trpělivostí, než se objeví nějaké výsledky povolebního vyjednávání. Politolog Jan Kubáček ParlamentnímListům.cz prozradil, že nějakou vládu očekává nejdříve do Vánoc, spíše však až někdy začátkem příštího roku. Stejně jako Vlastimil Tlustý tipují, že nejspíše půjde o menšinovou vládu. Do koalice s ním se ostatní nepohrnou. „Uvědomují si totiž, že Andrej Babiš je žralok. Podívejme, jak dopadli sociální demokraté a lidovci v přímé spolupráci ve vládě,“ řekl Kubáček. Výhodné je to teď pro prezidenta. „Je to pro něj dar z nebe,“ konstatoval Tlustý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nas*aný Babiš: Nejdu za Piráty! Jsem starej na to, aby se mnou někdo takhle mluvil. Potřebovali by se vrátit do školky
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se vydal na válečnou stezku s Piráty. Nedostaví se totiž na odpolední povolební jednání, neboť se podle něj straníci neumí slušně chovat. „Potřebovali by lekci slušného chování,“ řekl doslova serveru Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Je výběrové řízení na nového provozovatele mýta tak čisté, jak tvrdí ministr Ťok? Kapsch se každopádně tendru nebojí
I když mýtný tendr se v těchto volebních i povolebních dnech dostal až na okraj veřejného zájmu, mezi ministrem dopravy Ťokem a provozovatelem českého mýta, rakouskou firmou Kapsch, to doslova vře. Na kritiku Ministerstva dopravy uveřejněnou minulý týden v Právu, kdy ministr dopravy Ťok kritizuje Kapsch za snahu znemožnit řádné výběrové řízení a obviňuje jej, že se tendru bojí, a proto se snaží neustále poukazovat na jeho chyby, dnes rázně zareagoval generální ředitel českého Kapsche Karel Feix. Některé jeho argumenty, které mohou být zajímavé i pro čtenáře Parlamentních listů, vybíráme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ulrych (ČSSD): Výsledek voleb je pro sociální demokracii příležitost
Jakkoli je výsledek pro ČSSD tragický, představuje pro ni hlavně příležitost ke změnám. Bez nich to už očividně dál nepůjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Německo: Podřízl své dvouleté dceři krk. Měl vysmahnout tam, odkud přišel, už před pěti lety, ale...
Německem otřásá brutální případ zavražděné dvouleté holčičky v Hamburku. Jak píše například deník Bild, dívce podřízl hrdlo její vlastní otec, který přišel do Německa z Pákistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Sousoší ve Staré Bělé je opět kompletní, město přispělo na kopii
Památník obětem první světové války ve Staré Bělé je po dlouhých letech opět kompletní. Po 70 letech byl doplněn o sochu prvorepublikového politika a předsedy vlády Antonína Švehly. Primátor Tomáš Macura potvrdil, že město věnuje finanční částky na opravy pomníků a pietních míst v Ostravě. Po Staré Bělé budou následovat pomníky v Bartovicích, Hrabové, Proskovicích a Michálkovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zpěvák Klus po volbách: Vyražte do ulic a mluvte s jinými lidmi, jinak to tu dopadne špatně
Zpěvák Tomáš Klus si na serveru Forum24.cz posteskl nad tím, jak je Česká republika rozdělená. Bard má obavu, že je rozdělena až příliš, a apeluje na všechny občany, že povyšování se jedněch nad druhé, urážek a projevů nenávisti už bylo dost. Vyzývá lidi, aby vyšli do ulic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Natočili jste o mě nekrolog, ale já z politiky neodcházím, durdil se Kalousek na ČT. Pak se ptal, jestli se má zastřelit
V úterních Událostech, komentářích České televize debatovali o povolební situaci v Česku šéf komunistů Vojtěch Filip, předseda ODS Petr Fiala a odcházející předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. A jak to dopadlo? Kalousek se před kamerami ptal, zda se snad má zastřelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sociální demokracie podle A. Mitrofanova
Není bez zajímavosti, že výtečný a nezávislý zahraniční novinář Erik Best, dlouhodobě působící v Česku označil mezi deseti viníky volební porážky sociální demokracie a jejího tragického volebního výsledku 7,3 % také novináře Práva Alexandra Mitrofanova. Jen tak mimochodem, na prvních pěti místech Erik Best stanovil toto pořadí: R. Pokorný, M. Roman, Z. Bakala, B. Sobotka a M. Růžička. Mitrofanov je na poměrně čestném 9. místě viníků debaklu ČSSD a v mysli E. Besta daleko před volebním lídrem strany L. Zaorálkem. Má to svojí logiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Proboha, neberte euro. Němci jsou v pasti! varuje byznysmen, který vybudoval v Česku fabriku
Šéf značky Gran Moravia Roberto Brazzale se domnívá, že euro je nejhorší a nejhloupější věc hned po válce. Uvedl to v rozhovoru pro server E15.cz. Roberto Brazzale je Ital, jenž v Česku vyrábí sýry a vozí je do Itálie dozrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Hřebačka po deseti letech opouští vedení Správy KRNAP
Odejít z funkce ředitele Správy Krkonošského národního parku se rozhodl její ředitel, Ing. Jan Hřebačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Ve Středočeském kraji vznikla Koalice 3K – korupce, koryta, komunisti
Hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová rozložili koalici, která po roce působení dokázala rozvíjet region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Image bezúhonné a čestné Hillary Clintonové je v troskách. Podívejte se, co ušila na Trumpa
Hillary Clintonová a američtí demokraté čelí velké ostudě. Ukázalo se, že platili před prezidentskými volbami „externímu dodavateli“ za to, aby vyrobil „kompro“ na Donalda Trumpa, které se týká jeho údajných styků s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Naprosto klidný Okamura: Babiš si ho zase pozval, s radostí oznámil v ČT. Dokonce ho tam i nechali domluvit
Předseda SPD Tomio Okamura potvrdil v ČT24, že se uskuteční druhé kolo schůzky s hnutím ANO. Proběhne ve čtvrtek dopoledne v Poslanecké sněmovně. „Jsme zvědaví, zdali se posunou naše názory. Pro nás je prioritou náš politický program,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Škůdci a paraziti z hanebné České televize, co lžou. Jako za komunistů. Koncentráky nebo gulagy. Okamura navrhl zestátnění ČT a toto nám řekli Klaus, Bartoš, kníže či Doubrava
ANKETA Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura navrhuje, aby veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas, které podle něj špatně hospodaří, byly zestátněny a aby byly zrušeny koncesionářské poplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Středula předpokládá, že kdyby se mělo vystoupit z EU, vyjdete do ulic a svrhnete vládu
Josef Středula. Šéf odborářů, ale také možný zachránce sociální demokracie. Alespoň tak o něm píše dnešní vydání MF Dnes, které s ním přineslo rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To by byla krása, kdyby se v tom Babiš vymáchal s Okamurou... Rýsují se divoké varianty vlády. Jdou zvěsti o Zemanovi
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš včera tvrdě narazil. Od předsedy ODS Petra Fialy, po jehož straně pokukoval kvůli vytvoření vládní koalice, se dozvěděl, že žádná spolupráce nepřichází v úvahu. Jak však píše MF Dnes, Babiš se myšlenek na společné vládnutí a většinu 103 hlasů ale nevzdává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
S kým by měl jít Babiš do vlády, kdyby sázel na program? Propočítali jsme hlavní varianty
Jak bude složena nová vláda vzešlá z voleb, zatím není jasné, sečtené hlasy a první povolební dny přinesly několik možných variant. Prozkoumali jsme, jak by se jednotlivé vládní koalice dokázaly programově shodnout.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.10.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Velmi vítám aktivity, které mohou pomoci najít novou práci lidem
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila již sedmý ročník pracovního veletrhu Profesia Days, který se koná ve dnech 25. a 26. října na výstavišti PVA Expo Praha Letňany pod záštitou MPSV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
CBCSD: Udržitelný rozvoj je silné téma, o kterém se v Česku moc nemluví
Diskuzi na téma udržitelného rozvoje rozvinuli účastníci valné hromady České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD), která se konala 24. října v členské společnosti IPSOS. Setkání se zúčastnili zástupci členských firem CBCSD a zainteresovaná odborná veřejnost. Přítomní se shodli, že udržitelný rozvoj není na rozdíl od západních zemí prioritou společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis vedení ODS
Úvaha nad povolebním jednáním ODS. Nezneužívá Občanská demokratická strana svých vlastních nedostatků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skupina ČD již není závislá na externím dodavateli IT
Společnost ČD – Informační Systémy, a.s., dál posiluje svou pozici na trhu IT služeb. Poté, co v roce 2015 získala 34% podíl ve společnosti XT Card, a.s., a loni 100% podíl ve společnosti ODP software, s.r.o., podepsala 24. října 2017 smlouvu, čímž započal proces převzetí Skupiny CHAPS, tak jak je obvyklé pro obdobné akviziční transakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Vše, co potřebujete vědět o dani z nabytí nemovitosti
Máte v plánu koupit dům, byt nebo třeba zahradu? Nezapomeňte, že budete mít co do činění s finančním úřadem, kterému musíte odvést povinný desátek. Co byste měli vědět o dani z nabytí nemovité věci? Kdo ji platí, kdy a v jaké výši? A za jakých okolností naopak daň platit nemusíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš premiérem skutečně bude, připustil v rádiu Kalousek. A prozradil, kdo mu do toho křesla pomůže
Moderátorka Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu zpovídala končícího předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Znovu poslal vzkaz Jiřímu Pospíšilovi a rozpovídal se o tom, co čeká Českou republiku v příštích čtyřech letech. Odcházející předseda TOP 09 má mimo jiné za to, že Andrej Babiš bude premiérem, a to za případné pomoci ČSSD, KSČM a SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Ohlédnutí za Dny Mediace
Probační a mediační služba si připomněla Mezinárodní den řešení konfliktu 19. října při Dnech mediace, které jsme pořádali napříč republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman gratuloval Si Ťin-pchingovi. Přimluvil se za další rozvoj vztahů
Prezident Miloš Zeman dnes gratuloval čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke znovuzvolení generálním tajemníkem Komunistické strany Číny. V blahopřejném dopisu, který zveřejnil Pražský hrad, se vyslovil pro rozvoj česko-čínských vztahů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiše volili nevzdělanci, ti, co pracují rukama, a důchodci, říká pravicová politička, která se o fous nedostala do parlamentu
ROZHOVOR „Andrej Babiš v minulých volbách oslovil živnostníky a podnikatele, pak se součástí jeho politiky stala de facto jejich likvidace,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pravicová politička a zastupitelka za ODS Vladimíra Ludková, která se jen o fous nedostala v letošních sněmovních volbách do parlamentu. Hnutí ANO Andreje Babiše podle Ludkové volili lidé s „nižším vzděláním, manuálně pracující a senioři“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Psychiatr sledoval Miroslava Kalouska...
„Rozlučkový“ projev předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska před novináři zhodnotil psychiatr Jan Cimický jako pragmatický, klidný a uvážlivý, a to přestože Kalousek poněkud nervózně sděloval, že již v listopadu na sněmu nebude obhajovat funkci předsedy strany. Přitom se taky několikrát přeřekl. „Protože takové rozhodnutí asi není pro špičkového politika snadné, je pochopitelné i emocionální rozrušení, s nímž takový projev pronáší,“ vysvětlil k tomu Cimický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vletět na ministerstva a najít špínu. Pak se všichni budou divit! Drsný scénář, jak by Andrej Babiš mohl „vyjednat“ podporu
ROZHOVOR Buď půjdou politické strany s Andrejem Babišem do vlády, nebo se budou podle bývalého politika, advokáta Jaroslava Ortmana divit, až ANO obsadí všechna ministerstva a bude si dělat, co chce. „Na jeho místě bych v prvním kole šel do menšinové vlády, obsadil si všechna ministerstva, vytáhnul si na své předchůdce všechno, co bude v archivu. Dnes všichni kritizují, že je Babiš trestně stíhaný. Až budou stíhaní jiní, tak se budou divit,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz právník, že se otevře OKD a padne policejní prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Krátkozrakých raketově přibývá, lidé jsou málo venku a moc se dívají nablízko
Ve světě žilo v roce 2000 přes 1,5 miliardy krátkozrakých lidí, přičemž podle expertních odhadů má jejich počet do roku 2050 narůst až na bezmála 5 miliard, tedy na polovinu lidstva. Pacientů, kteří vidí špatně na dálku, přibývá rovněž v Česku, krátkozraká je zatím zhruba pětina populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman vyhlásil senátní volby na Trutnovsku na 5. a 6. ledna
Prezident Miloš Zeman vyhlásil doplňující senátní volby na Trutnovsku na 5. a 6. ledna. Případné druhé kolo by se uskutečnilo o týden později, konalo by se tak souběžně s prvním kolem prezidentské volby. V tiskové zprávě o tom informoval Pražský hrad. Dosavadní senátor na Trutnovsku Jiří Hlavatý (ANO) byl zvolen do Sněmovny, mandát v horní komoře Parlamentu mu tak zanikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš: Na předsedu Sněmovny chceme spíše Vondráčka z ANO
Šéf Pirátů Ivan Bartoš se dnes setká s lídrem ODS Petrem Fialou i se zástupci hnutí ANO. Obě schůzky se uskuteční v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Vážně věříte tomu, že se Babiš vypaří, když jej budete ignorovat?
Babiš je ksindl. Babiš je STBák. Babiš je....! Jo, souhlas. Ale on prostě jen tak sám od sebe nezmizí. Fakt ne. Ani mávnutím kouzelného proutku. Získal 30% v demokratických volbách. Není proto možné jej i nadále ignorovat a nebavit se s ním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Labe chystá pěstební zásahy podél Orlice v Hradci Králové
Zahájení pěstebních zásahů se tento týden chystá podél řeky Orlice v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Okolí Petřínské rozhledny čeká rekonstrukce
Část parku v okolí Petřínské rozhledny čeká revitalizace. Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky, kterou podala společnost Buldix, s r. o., s nabídkovou cenou 19 599 797 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura udělá z referenda zbraň hromadného ničení, děsí se Britské listy
Britské listy Jana Čulíka důrazně varují před zavedením obecného referenda na celostátní úrovni. Pokud totiž s referendem neumíme zacházet, může se prý změnit takřka ve zbraň hromadného ničení. Zvlášť pokud tohoto referenda využije předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Voliči KSČM chtějí změnu. Nové tváře
KSČM v parlamentních volbách utrpěla porážku. Nastal čas si to přiznat. Je zbytečné v médiích neustále říkat, že je potřeba čekat na analýzu těchto voleb a z toho vyvodit důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zaplaví teroristé, migranti a kriminálníci celou republiku?
Od mnoha lidí slyším a čtu při diskusích na sociálních sítích, jak je to v Česku hrozné, jak se prý bojí večer vycházet na ulici a jaký mají strach z migrantů, kteří nás brzo zaplaví na základě Kalergiho plánu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pracoviště ÚZSVM v Novém Jičíně převzalo pozemek v areálu letiště Mošnov
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Novém Jičíně převzalo od Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje pozemek v k.ú. Mošnov o výměře 2 623 m2 v hodnotě 73 444 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Vedení sociální demokracie jako zombie
Kritika neochoty vedení sociální demokracie rezignovat po volební katastrofě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Z Letiště Václava Havla Praha se v zimní letové sezóně bude létat do 112 destinací
V neděli 29. října 2017 začíná na Letišti Václava Havla Praha platit zimní letový řád. V jeho rámci se chystá operovat své lety z Prahy celkem 61 leteckých společností, z toho 56 na linkách pro cestující. Nový letový řád nabídne pravidelná spojení do 112 destinací, což je o osm více než ve stejném období loňského roku. Cestující se rovněž mohou těšit na spojení do jedenácti nových míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Operační program podpoří rozvoj a modernizaci pražských škol
Multifondový Operační program Praha – pól růstu ČR za dobu své existence podpořil již řadu oblastí. Mezi prioritní osy programu patří mimo jiné „Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti“, a právě v této oblasti schválila Rada hl. m. Prahy dvě nové výzvy k předkládání žádostí o podporu. Jejich cílem je navýšení kapacity a zkvalitnění předškolního, základního a středního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti v dětských skupinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Předseda SPD Okamura svými výroky o zestátnění ČRo a ČT ohrožuje principy demokracie
Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti tvrzením předsedy SPD Tomia Okamury, která pronesl v pondělním rozhovoru v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu a která ohrožují demokratické principy, na nichž byla vybudována Česká republika. Hospodaření Českého rozhlasu bylo, je a bude vždy zcela transparentní. Úvahy o zestátnění médií veřejné služby by pak znamenaly pošlapání demokratického zřízení v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Podivuhodné setkání
Každodenně stále barevnější listy stromů jsou neklamným svědectvím, že letošní podzim se už neodvolatelně dostavil. Křoviny a pokroucené staré ovocné stromy na jižní stráni svažující se k říčce Rokytce v Praze - Královicích se proměnily v úžasně krásnou, barevnou lavinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Kdybych byl Babišem, kdybych byl Fialou...
Jsem ten úplně poslední, koho by bylo možné podezřívat z jakýchkoli sympatií k Babišovi. Nic dobrého si o tom člověku nemyslím. Nicméně na faktu, že jeho ANO má 78 poslanců, nic nezměním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Škromach: Lithium, to byl hřebík do rakve ČSSD
Bývalý senátor Zdeněk Škromach se domnívá, že exprimátor Brna Roman Onderka by byl dobrým lídrem ČSSD. Dokonce jej nazval Robertem Ficem sociální demokracie. Rozhovor se Škromachem přinesly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Největšími nepřáteli demokracie v naší zemi jsme my sami
Vyjádření k výsledkům voleb 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Volební výsledek není jen o samotné kampani, ale o tom, jak nás lidé vnímají dlouhodobě
Poděkování lídra Kraje Vysočina a předsedy Víta Kaňkovského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitel VoZP: Musíme být partnerem pojištěnců, ne jen přerozdělovat peníze
Posílit kompetence zdravotních pojišťoven je podle generálního ředitele VoZP ČR Josefa Diessla nutné k tomu, aby mohly být aktivním partnerem pacientů, který jim pomáhá procházet systémem poskytované péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lebloch (SPO): Čtyři zmařené roky
Je sečteno. SPO, za kterou jsem kandidoval, propadla tak jako mnozí další. Možná jsem se naivně domníval, že bychom mohli promluvit výrazněji do dění. Stojím si za tím, že naše kandidátka ve Zlínské kraji byla personálně velmi kvalitní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Nejvstřícnějším úředníkem Valerie Ciprová. Společnost PŘÍHODA má nejzajímavější exportní příběh
Hospodářská komora pod záštitou předsedy Senátu, ministra průmyslu a obchodu a ministra zahraničních věcí během úterního setkání s účastníky podnikatelských misí ocenila ve čtyřech kategoriích české exportéry za podporu zahraničního obchodu a snahu objevovat nová teritoria, ale i nejvstřícnějšího úředníka státní správy za dlouhodobou podporu a spolupráci při organizaci podnikatelských misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Výsledky voleb
Máme téměř třicet let od sametové revoluce. Každá vláda vznikla z demokratických voleb. Poznají to občané?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Je nutno postupovat pragmaticky a nesentimentálně
Prohlášení předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oživení: Volit můžeš, hlídat musíš! Startuje Pojišťovna demokracie
Protikorupční spolek Oživení spouští kampaň Pojišťovna demokracie. Spotem a webovými stránkami chce upozornit veřejnost na důležitost veřejné kontroly volených politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kramářova vila otevře ve státní svátek své brány veřejnosti
Úřad vlády ČR zpřístupní u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu 28. října 2017 veřejnosti Kramářovu vilu v Praze. Rezidence českých premiérů bude otevřena od 10.00 do 16.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura prý chyboval v přiznání majetku. Němcová ho důrazně kárá
Deník MF DNES publikoval text pod palcovým titulkem na první straně „Okamurovy skryté miliony“. Kauza rozvířená ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti přichází právě ve chvíli, kdy se o Okamurově SPD začíná mluvit jako o případném koaličním partnerovi hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman prý drží Babiše za... V šachu, slušně řečeno
Prezident Miloš Zeman prý rozhodně neusnadní Andreji Babišovi povolební vyjednávání o vládě. Teď už totiž myslí hlavně na své znovuzvolení, a ačkoliv Babiš jasně řekl, že nechce nasadit žádného svého kandidáta, prezident by prý rád slyšel veřejné prohlášení, že šéf ANO podporuje právě jeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jste mafie! Okamura posílá další drsný vzkaz vedení ČT a rozhlasu a rozjíždí peklo: Wollner, Moravec, Fridrichová, Sněhurka...
ROZHOVOR „To je přeci otřesná práce! Normální mafie za veřejné peníze.“ Zrušení koncesionářských poplatků, změna statusu na příspěvkovou organizaci, konec politických vlivů. Ředitele České televize a rozhlasu ať si zvolí lidi sami! A že jde o ohrožení demokracie a návrat k totalitě? „Jestli je pro pány ředitele ohrožením demokracie to, aby byli voleni přímo občany, tedy těmi, kdo je platí, tak by měli okamžitě oba dva složit funkci,“ reaguje předseda SPD Tomio Okamura na kritiku, kterou sklidil v souvislosti s plánem zestátnění veřejnoprávních médií. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konkrétně vysvětluje své záměry. A jak chce najít politickou podporu? Okamura už jednal se dvěma politickými stranami, které by se jistým změnám asi nebránily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tak nám znárodnili hospody a jestli zakážou kouření úplně, emigruju, říká bojovnice za práva kuřáků a hrdinka snímku Heleny Třeštíkové Mallory
ROZHOVOR Mallory Neradová, hlavní hrdinka časosběrného snímku dokumentaristky Heleny Třeštíkové o vyléčené narkomance, je jednou z tváří petiční výzvy za změnu takzvaného protikuřáckého zákona. „Chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit“ – tak zní název skupiny na podporu petice na Facebooku, ve které se Mallory angažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zásadní zvrat v ODS: Dosud nikdo nenapsal celou pravdu, až teď
Pakliže se doposud potichu, ale někdy i hlasitě uvažovalo o tom, že by připadala v úvahu koalice ANO a ODS, podle informací ParlamentníchListů.cz je po úterku všechno jinak. Jak jsme zjistili hned z několika zdrojů, případná účast ve vládě s premiérem Andrejem Babišem se pro většinu občanských demokratů jeví jako naprosto nereálná. Důvody? Racionální a pragmatické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak nám znárodnili hospody a jestli zakážou kouření úplně, tak snad emigruju, říká bojovnice za práva kuřáků Mallory Neradová
ROZHOVOR Mallory Neradová, hlavní hrdinka časosběrného snímku dokumentaristky Heleny Třeštíkové o vyléčené narkomance, je jednou z tváří petiční výzvy za změnu takzvaného protikuřáckého zákona. „Chceme výjimku, chceme v hospodách kouřit“ – tak zní název skupiny na podporu petice na Facebooku, ve které se Mallory angažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Varuje před Babišem od roku 2011, nyní se ozval: Je to Mussolini. Rozvrátí celý stát a zatáhne nás do neštěstí
ROZHOVOR Šest let poté, co podnikatel Andrej Babiš ohlásil v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes své premiérské ambice, se svému cíli přiblížil na dosah. Tehdy na to hned zareagoval poměrně radikální rétorikou ekonom a komentátor Karel Kříž, když prohlásil, že Andrej Babiš je největším bezpečnostním rizikem a argumentuje jako staří evropští fašouni. Po volbách ve stejném tónu pokračuje a jejich jasného vítěze srovnává s Benitem Mussolinim. Andrej Babiš prý nikdy nemá dost, nikdy nepřestane, dokud nezničí své konkurenty. A žádná faleš, úskok a lež není dost velká, aby ji nepoužil, pokud přispěje ke kýženému výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pořádně naštvaný ,,socan", který ví o Sobotkovi své, promluvil. Odhalil, jak se stará garda chce zachránit
ROZHOVOR „Debakl a jasný vzkaz od voličů. Dávají nám poslední šanci, pokud se neprobereme, příště ve Sněmovně nebudeme,“ říká ke špatnému výsledku ČSSD ve volbách předseda místní organizace v Týnu nad Vltavou David Slepička. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jasně sdělil, kdo za to může. „Výsledek ČSSD, jak v jižních Čechách, tak v celé zemi, je výsledkem projektu ČSSD ala Sobotka, Chovanec, Zaorálek a spol.,“ říká rázně David Slepička, který z pozice své funkce vyzval Sobotku k rezignaci již v říjnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Slavnostní provedení opery Don Giovanni pod taktovkou Plácida Dominga již tento pátek
Přípravy na operní událost letošního podzimu vrcholí: již tento pátek se ve Stavovském divadle odehraje první ze dvou představení opery Don Giovanni pod taktovkou slavného operního pěvce a dirigenta Maestra Plácida Dominga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti si řekli o funkci předsedy bezpečnostního výboru
Server Novinky.cz přinesl informaci o tom, že Piráti Ivana Bartoše nebudou stavět vlastního prezidentského kandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Nastává nebezpečné období pro chodce. Hlavně pro ty neviditelné
Noční silnice jsou nebezpečné. Zahraniční výzkumy prokazují, že po setmění je riziko vzniku dopravní nehody až 4x vyšší než za dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Patočka vymyslel řešení současné situace. Teď přemlouvá Fialu, aby se postavil do čela vlády všech proti Babišovi
Šéfredaktor Deníku referendum, sociální demokrat Jakub Patočka, má za to, že předseda ODS Petr Fiala má z určitého úhlu pohledu k premiérské židli blíž než šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Jak na to Patočka přišel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tento Babišův tunelář Českých drah je nyní chránen imunitou. Šafrův server začal po svém představovat poslanecký klub ANO
Server Forum24.cz Pavla Šafra tvrdí, že došlo na nejhorší. Jak na to přišel? Stačí se prý podívat na to, kdo se dostal do sněmovny spolu s hnutím ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Zdá se, že má armáda skvělých generálů na rozdávání
Jana Černochová na Facebooku k propuštění generálporučíka Miroslava Žižky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vysoká podpora polské vlády Beaty Szydlo
Spokojenost s prací polské premiérky Beaty Szydlo deklarovalo v posledním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CBOS) 58 procent respondentů. O dvě procenta více respondentů pozitivně hodnotí hospodářskou politiku její vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká společnost odvezla z Německa čtrnáct vyhoštěných Afghánců. Byly kolem toho protesty neziskovek
Německo vyhostilo dalších 14 Afghánců, kteří neuspěli se žádostmi o azyl. Tyto transporty jsou přitom v samotném Německu kontroverzní záležitostí, protože v Afghánistánu se znovu vyostřil konflikt mezi vládou a radikálním hnutím Tálibán. Letoun české společnosti Travel Service s odmítnutými běženci přistál dnes ráno v afghánské metropoli Kábulu, vyplývá z informací německých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták: Jedna je více než tři aneb Je nejvyšší čas vytvořit společné dílo menších stran
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny nastolily řadu otázek a čas na ně odpoví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Borkovcová (BPI): Vnímáme to jako jasnou snahu umlčet skutečné kritiky islámu
Bloku proti islamizaci byla zrušena facebooková stránka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Kázání ze mše za oběti heydrichiády 2017
V sobotu 21. října 2017 odsloužil kardinál Dominik Duka v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha tradiční zádušní mše za 294 zavražděných vlastenců – příbuzných a spolupracovníků paraskupin Anthropoid, Silver A a Out Distance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pár kilomentrů za hranicemi: Žadatelé o azyl se nudí a „zlobí“. Na hlavním vlakovém nádraží tři trestné činy denně
Server Wochenblick informuje o problematickém hlavním vlakovém nádraží v Linci, které je podle policie považováno za hlavní centrum kriminality ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Soudce přerušil projev Ratha. Po dvanácti hodinách
Soud dnes dopoledne přerušil projev bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, jenž třetí den vysvětloval námitku podjatosti podanou proti předsedovi trestního senátu Robertu Pacovskému, který se zabývá rozplétáním korupční kauzy kolem zakázek kraje. Předtím soud Ratha upozornil, že k vysvětlení námitky dostal nestandardní prostor a že jeho postup nese znaky obstrukce. Než soud vzal Rathovi slovo, mluvil zhruba 12 hodin. Rath odmítl, že by chtěl proces zdržovat, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Muž na střeše a muž na větvi
Je vlahé sobotní ráno. Muž sedí na ploché střeše a kouří. Je vlahé ráno šanghajského podzimu. Muž sedí na střeše, kouří a pozoruje holuby. Kdo v mládí choval holuby, potvrdí, že je to nekonečná práce. Holubi jsou všude na světě stejní. Lidi ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Federace výkonných zaměstnanců ČR vyhlašuje protestní akci „Vládo, zaplať“
Protestní akce „VLÁDO, ZAPLAŤ“ bude probíhat po celém území ČR za podpory zaměstnanců České pošty s. p. a také veřejnosti z řad klientů, kteří mají zájem podpořit tuto akci a napomoci zlepšení poštovních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Elektronická identifikace osob na hranicích EU pomůže v boji s terorismem
Ve středu 25. října 2017 schválil Evropský parlament nový elektronický systém registrace cestujících přes hranice Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Já to řeknu diplomaticky... Kandidát ANO na předsedu sněmovny prozradil, co si myslí o Pirátech
Moderátorka Světlana Witowská ve středečním Interview ČT24 přivítala dosavadního místopředsedu sněmovny Radka Vondráčka (ANO), kterého šéf hnutí Andrej Babiš nominoval na předsedu sněmovny. Ten ve vysílání prohlásil, že ANO bude dál jednat o ustavení vlády s ODS, ale kromě toho bude mít velkorysou nabídku také pro bývalé partnery z ČSSD a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: 10 let od přijetí evropské povodňové směrnice
V úterý jsme si připomněli 10 let od schválení evropské směrnice o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik. Směrnice vznikla jako reakce na katastrofální povodně ve Střední Evropě v srpnu 2002. Uložila členským zemím zejména během předběžného vyhodnocení povodňových rizik identifikovat oblasti s významným povodňovým rizikem, pro tyto oblasti vytvořit mapy povodňového nebezpečí a povodňových rizik a navrhnout opatření na snížení rizik v rámci plánu pro zvládání povodňových rizik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pod ideologickým krytím naší prozápadní orientace nás ovládají cizí korporace. Chtěl měnit politiky, dnes promlouvá o oligarchii, která nahradila systém kmotrů
ROZHOVOR Před sedmi lety stál Jaroslav Kuchař při vzniku iniciativy, která usilovala o výměnu politiků. Letošní volby tento požadavek z velké části splnily, ale předseda hnutí Cesta svobodné společnosti má ke spokojenosti daleko. Korupční systém kmotrů a kmotříků totiž nahradil či doplnil systém oligarchický. Stejně tak podléháme vlivu cizích a nadnárodních vlivových skupin a korporací, které přes nadnárodní instituce, lobbisty, právní kanceláře a nejrůznější neziskové organizace prosazují své zájmy. To vše se děje pod ideologickým krytím naší prozápadní orientace. Politická moc, která má hájit zájmy občanů, tak podléhá moci ekonomické na úkor občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal finanční prostředky ve výši téměř 165 tisíc korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou převzal zabavené peněžní prostředky a movité věci z trestné činnosti, které připadly státu na základě rozsudku soudu v Rychnově nad Kněžnou dle trestního zákoníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Pokles z 67,70% na pouhých 18,59%. Chápete už konečně, co se tady děje?
Každé velké zemětřesení má dozvuk v následných otřesech. Zatím se snad nikdy nestalo, aby následný otřes byl masivnější a ničivější než ten první. V České republice jsme první velké zemětřesení zažili v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Brněnský politolog: Nějaká vláda nakonec vznikne. Ale bude to ještě dlouhé
Úvodní kolo povolebního vyjednávání vítěze parlamentních voleb hnutí ANO nepřineslo ani přibližnou představu o podobě případné budoucí vlády. Možnosti jsou ale stále otevřené. Politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity soudí, že nějaký kabinet nakonec vznikne, byť nelze říci, zda bude koaliční, nebo menšinový. Očekává se, že debaty se mohou táhnout poměrně dlouhou dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Chybí preferenční hlasy. Důvodem je drahý a neefektivní systém
V Ústeckém kraji nedošlo k započítání některých preferenčních hlasů kandidátů, kteří se nacházeli na druhé straně volebního lístku. Na vině je současný systém sčítání hlasů, který je nákladný a chybový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Spolupráce s ODS? Vznikla reálná politická síla
Téměř 573 00 hlasů, 25 mandátů a pozice nejsilnějšího pravicového uskupení. Tak vypadá stručnou řečí výsledek kandidátky ODS s podporou Soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kubera nebude kandidovat na prezidenta. Zeman zvítězí, nemá to smysl, vzkazuje
Místopředseda senátu Jaroslav Kubera (ODS) potvrdil ČTK, že v nadcházejících volbách nebude kandidovat na prezidenta republiky. Zdůvodnil to mimo jiné absencí podpory své rodiny, nechutí vést negativní kampaň a také tím, že podle jeho názoru funkci hlavy státu obhájí Miloš Zeman díky hlasům voličů ANO, které bezkonkurenčně vyhrálo sněmovní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Model Babiš, verze 2017
Slyšíme kolem sebe stesky na volební výsledek politického hnutí ANO 2011; dosáhlo téměř třetinu hlasů voličů. Odsudky: Babišovo hnutí volili jen hlupáci, vesničtí křupani, protidemokraticky orientovaní voliči atp. Bylo tomu tak? Jak podstatné jsou osobní argumenty proti A. B., tedy jakou mají váhu při rozhodování jeho voličů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Czech POINT: 18 miliónů výpisů
Na kontaktních místech veřejné správy Czech POINT byl vydán výpis s pořadovým číslem 18.000.000. Jubilejní výpis byl vydán na pracovišti notáře v Praze a jednalo se o výpis z Veřejného rejstříku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Glyfosát má během pěti let úplně zmizet z evropského trhu
Evropský parlament ve Štrasburku schválil usnesení českého europoslance Pavla Poce, které odmítá obnovení licence pro nebezpečný glyfosát. Výbor pro životní prostředí a veřejné zdraví (ENVI) už minulý týden podpořil Pocovu námitku k tomuto návrhu. Dnes jí dal zelenou celý Parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FNUSA: Světový den ergoterapie – kdo je a není ergoterapeut
Světová federace ergoterapeutů (World federation of Occupational Therapists) ustanovila 27. říjen Světovým dnem ergoterapie. Stále se setkáváme s tím, že mnoho lidí laiků i odborníků úplně přesně neví, čím se ergoterapie zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zoufalství Merkelové a její vlády. Zcela se vytratilo to, co přivedlo Německo k úspěchu, píše spisovatel Frýbort
Komentátor Luděk Frýbort se na serveru NeviditelnyPes.cz zamyslel nad současnou situací nejen v Německu. Jak uvádí, zářijové volby znamenitě zamíchaly politickým gulášem a kancléřka Angela Merkelová neví, kudy kam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Volil jsem KDU proto, aby byla ve vládě
Rádi poukazujeme na ohrožení demokracie. Chováme se však stejně špatně, jako naši předchůdci v osmačtyřicátém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Jírek: Piráti mají výjimečnou příležitost realizovat body svého programu
Volil jsem piráty. Moc jsem jejich volební program nestudoval, ale líbí se mně argumentace lídra Pirátů, Ivana Bartoše. To, proč jsem je volil způsobil prostý fakt, že jsem nevěděl koho volit. Ale to už nevím léta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
BIS bude mít i letos stánek na veletrhu práce PROFESIA DAYS
Bezpečnostní informační služba se i letos zúčastní veletrhu práce PROFESIA DAYS v pražských Letňanech ve dnech 25. - 26. 10. 2017. Samostatný stánek pro všechny zájemce o práci pro zpravodajskou službu České republiky bude na veletrhu už podruhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš "Medůza" Juchelka, nový poslanec ANO: Babiš vyhrál volby. Všude a suverénně. Takže by měl být premiérem
ROZHOVOR „Z úst Andreje Babiše několikrát zaznělo, že vládní koalici s Okamurovou SPD vytvořit nechce, nevidím žádné průniky mezi programy, osobnostmi ani idejemi, pro mě je to nejméně reálná varianta,“ říká nový poslanec za hnutí ANO a také bývalý televizní moderátor slavného hudebního pořadu Medůza Aleš Juchelka. K výsledkům parlamentních voleb pak ještě doplňuje: „Voliči vystavili stopku tradičním stranám a politikům, chtějí viditelnou změnu. Ač nás to může jakkoliv mrzet, pravolevé vnímání politiky je na ústupu, důležitá jsou pro voliče témata a osobnosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Patříme mezi tři politické subjekty, které mají poslance ve všech krajích
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ERÚ snižuje administrativní zátěž při schvalování podmínek a metodik souvisejících s evropskými kodexy sítě
ERÚ zjednodušuje praxi při schvalování návrhů podmínek a metodik, které vyplývají z nařízení přijatých formou rámcových pokynů podle čl. 18 odst. 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 714/2009, o podmínkách přístupu do sítě pro přeshraniční obchod s elektřinou a o zrušení nařízení (ES) č. 1228/2003.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu vyhlašuje podmínky pro udělení ceny za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky
Cena Bezpečnostní rady státu se uděluje každoročně za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty. Uděluje se jednotlivcům a kolektivům v hlavní a studentské kategorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vlna optimismu ve firmách v eurozóně i v ČR neopadá
Německá podnikatelská nálada vystoupala v říjnu na nová historická maxima 116,7. Zlepšilo se výrazně jak hodnocení současné situace, tak očekávání. Čísla jsou v souladu s našimi sázkami na další zrychlení německé ekonomiky ke konci roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Respektovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová nekompromisně: Zákon o střetu zájmů je protiústavní
Právní stanovisko renomované advokátní kanceláře pro samosprávu Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové, k zákonu o střetu zájmu po novele dochází k velmi překvapivému a zásadnímu závěru. Zákon v té podobě, jak byl přijat, je zákonem protiústavním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Spouštíme příjem eCall – automatického tísňového volání z vozidla
Na konci září došlo ke spuštění systému eCall – celoevropského systému automatického tísňového volání z vozidla. Tento elektronický bezpečnostní systém byl vyvinut za účelem zrychlení a zpřesnění identifikace volajícího při závažných dopravních nehodách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novým předsedou ODS na Žďársku je Jan Mokříš
Oblastní sdružení Občanské demokratické strany na Žďársku má nové vedení. V tajné volbě o tom rozhodli delegáti dnešního oblastního sněmu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hrrr na Polsko! Mocné lidskoprávní organizace útočí na polskou vládu
Lidskoprávní organizace zahájily frontální útok na Polsko. Tak by se daly shrnout události posledních dní, poté co Human Rights Watch a Amnesty International v rozmezí několika dní ostře kritizovaly polskou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKOS: Nedopusťte destrukci důchodů, zdravotnictví, školství a bezpečnosti
Vzkaz Českomoravské konfederace odborových svazů budoucí vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vyhlásil termín doplňovacích voleb do Senátu
Prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 39 a stanovil dny jejich konání na pátek 5. ledna 2018 a sobotu 6. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká manažerská asociace k parlamentním volbám 2017
Česká manažerská asociace vyzývá novou politickou reprezentaci k nápravě řízení státu, jako první klíčový úkol. Fungování institucí je jednou z největších slabin konkurenceschopnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Nocovat před krajským úřadem je ponižující. Proč to nejde jinak?
Kraj Vysočina znovu selhal v zajištění důstojných podmínek pro žadatele kotlíkové dotace. Říká to předseda klubu krajských zastupitelů za KDU-ČSL Jaromír Kalina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Katalánsko vyráží na dlouhou trať
Katalánská republika 10. října formálně vyhlásila nezávislost na Španělsku. Nebo alespoň cosi, co se nezávislosti hodně podobá. Katalánští lídři totiž podepsali příslušnou deklaraci, ale katalánský prezident Carles Puigdemont současně odložil její platnost, aby získal prostor pro vyjednávání s Madridem, tedy pro cosi, co Madrid opakovaně odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vydává zlatou minci Hrad Pernštejn
Česká národní banka vydává zlatou minci s motivem středověkého hradu Pernštejn. Mince má nominální hodnotu 5 000 Kč a v desetidílném cyklu zlatých mincí „Hrady České republiky“ je čtvrtou v pořadí. V prodeji je od 24. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Za ty čtyři roky, co jsem vedl předchozí klub, jsem se hodně naučil
Staronovým předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO byl zvolen Jaroslav Faltýnek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Naše děti musely v tramvaji koukat na Okamurovy plakáty. Budeme se bránit, hrozí šéf českých muslimů
Předvolební kampaň Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury by se měla stát předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení. Alespoň podle předsedy Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeba Alrawiho, který prý zvažuje příslušné kroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Jít do „holportu“. ANO, či ne?
Toť aktuální otázka současného politického povolebního vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Začíná lhůta pro zpochybnění voleb u Nejvyššího správního soudu
Lidé mohou ode dneška zpochybnit průběh a výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Stížnosti by Nejvyššímu správnímu soudu měli poslat do pátku 3. listopadu. Zatím se neobjevily informace o tom, že by například některá z neúspěšných stran chtěla letošní volby poslanců napadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Známá seriálová postava vyhlásila fiktivní kandidaturu na prezidenta. Dnes uspořádala mítink a slibovala máslo všem
Fiktivní prezidentský kandidát Antonín Blaník slíbil na předvolebním mítinku máslo pro všechny a lithium do každé rodiny. Aktéři satirického seriálu o politickém lobbingu dnes svolali setkání s občany na Palackého náměstí v Praze. Na akci dorazily desítky převážně mladých lidí, kteří skandovali volební hesla a podepisovali se do archů na podporu kandidatury Blaníka do prezidentských voleb, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O víkendu se veřejnosti naposledy otevře Benešova vila v Sezimově Ústí
Vila Hany a Edvarda Benešových bude naposledy v tomto roce otevřena pro veřejnost o víkendu 28. a 29. října 2017. Jediná mimopražská rezidence předsedy vlády bude přístupná od 10 do 15.30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jefim Fištejn: Piráti? Ti v minulosti končili na šibenici
Komentátor Jefim Fištejn se v pořadu České televize vyjádřil k povolebnímu vyjednávání. Současnou situaci nazývá pátou republikou, kdy není jasné rozdělení mezi tradičními stranami a mezi stranami, o nichž toho mnoho nevíme. Sem řadí SPD a Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dvanáct hodin a dost. Už jste mluvil příliš dlouho, došla soudci trpělivost s Rathovým proslovem
Bývalý hejtman na začátku druhého kola projednávání korupční kauzy oznámil, že podává námitku podjatosti svého soudce a začal číst štosy protokolů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.10.2017 v 12:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Česká tragikomedie - naše vláda a Covid
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 06:40, zobrazit podobné
TOPlist