Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.585x, což odpovídá cca 82.703-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Josef Toman: Žádost o trest nejvyšší pro Sobotku, Hermana, Schwarzenberga a jim podobné
Vepřín Lety = 1/2miliardový tunel, lithium 10x předraženo. Odhad byl 50 milionů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prohlášení Českého filmového a televizního svazu FITES
Prohlášení k výrokům poslance Tomio Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rusofobie antisemitismus 21. století? Pozvánka na debatu s českými experty na Rusko
POZVÁNKA Analytička a publicistka Veronika Sušová-Salminen, rusista a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák, publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider a novinář a rusista Ondřej Soukup budou první listopadový čtvrtek účastníky debaty s názvem Rusofobie antisemitismus 21. století? Pořádá ji Zdeněk Kratochvíl a moderovat ji bude komentátor a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Předseda ODS pověřen sestavením takzvané duhové vlády. Scénář, jaký ještě nezazněl
Týden po volbách běží povolební vyjednávání naplno, ale stále není jasné, jaký výsledek přinese. Dosavadní stav zatím jasně ukazuje, že vyjednávání nebude jednoduché. Andrej Babiš bude sice pověřen sestavením vlády, ale zatím to vypadá, že do vlády s ním se nikomu nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš nám zatím nic neodmítl, sdělil Okamura před dalším jednáním
Hnutí ANO se opět setkalo s SPD Tomio Okamurou. Ten promluvil před jednáním s Českou televizí. „V rámci prvního kola jsme představili naše úvodní tři programové body. Ani u jednoho z nich jsme nedostali odmítavé stanovisko. Dostali jsme odpověď, že je to k jednání,“ sdělil Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Portál CGM Svět slaví druhé narozeniny. Za tuto dobu si získal téměř 2 500 českých lékařů
V říjnu 2015 spustila společnost CompuGroup Medical (CGM) zcela unikátní zdravotnický portál s názvem CGM Svět. Jeho prostřednictvím mohou lékaři již druhým rokem jednoduše a velmi efektivně komunikovat mezi sebou, se společností CGM, ale také získávat nejnovější zprávy ze světa zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš je utopí jak koťata? Roste velká nervozita. Protože je tu radikální varianta postupu ANO
Hrozba předčasných voleb visí nad politickými stranami jak Damoklův meč. De facto jedině pro šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by to nemusela být pohroma, neboť si jako miliardář může dovolit další velkolepou kampaň. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Došly nám peníze. Lidi nás poslali do háje za lithium. A musíme někam upíchnout Sobotku. Drsný popis problémů ČSSD
Sociální demokracie je po volebním debaklu doslova paralyzována. Mnozí straníci jsou, jak píše dnešní deník Právo stále v šoku a nemají chuť se dále angažovat. Na sociálních sítích pak koluje petice pod názvem "ČSSD musí být v opozici".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německý prezident se setkal s Putinem. Prý začátek nové kapitoly
Německá i zahraniční média věnují mimořádnou pozornost návštěvě německého prezidenta Franka–Waltera Steinmeira v Rusku. Prezident sice zmínil některé vzájemné rozpory, ale zároveň vyzval k pokračování dialogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman před kamerou řekl, jaká se může zrodit vláda Babiše, pokud do ní nevstoupí Piráti. A vážně také doporučil voličům...
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal Miloše Zemana v prvním povolebním vysílání pořadu Týden s prezidentem. Zeman se k volbám vyjádřil způsobem sobě vlastním. Prohlásil například, že nevidí nic špatného na tom, kdyby se česká ústava měnila prostřednictvím referenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Tohle není k smíchu ani k pláči. Tohle je na pohlazení lopatou
Považuji za zcela legitimní záležitost situaci, kdy se po prohraných volbách hledají příčiny a viníci neúspěchu. Čestný politik při svém debaklu, či debaklu strany, kterou reprezentuje, by měl v každém případě zaujmout sebereflexivní postoj a vyvodit z něho důsledky. Bohužel postoj čelních představitelů KSČM je vůči slušnosti a cti nulový! Vše jen za zachování svých lukrativních postů, dokud strana nepadne na hubu úplně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Publicista se neudržel: Kdo volil to ANO? Ti bez Facebooku. O dvě generace starší. Mladí voliči jsou naštvaní, že za ně rozhoduje někdo, kdo brzy natáhne bačkory
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Nic jiného se nedá nad výsledky posledních parlamentních voleb ani napsat. Češi si neváží svobody a dívají se zpátky do minulosti až za krvavě rudou hranici roku 1989. Jedině tak si lze vyložit fakt, že jsme zvolili do vedení země bývalého komunistu a spolupracovníka StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Nedělejte v ČT z občanů, kteří vás platí, hlupáky a ze sebe spasitele
Musíme povinně platit poplatky ČT? Arogance a nesoudnost některých stran, kterým jejich dřívější voliči již nevěří. Legalizace marihuany, dojmy Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Produkci směsného odpadu musí obce snížit. Pomoci jim má příručka
Česká republika se potýká s vysokou produkcí směsného odpadu. Češi produkují o 100 kg směsného odpadu na 1 obyvatele za rok více než v Rakousku nebo Německu. Od roku 2024 bude platit zákaz skládkování směsného odpadu, kterému bude předcházet výrazné zvýšení poplatků za uložení odpadu na skládku. Řešením je dokonalejší třídění odpadů na znovu využitelné suroviny. Spolek Arnika proto vydává příručku pro obce s radami a příklady z praxe s názvem Odpadové hospodářství obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká společnost nedorostla demokracii, není jí hodna a nezaslouží si ji! Skutečně? Analytik udeřil: Babiš, Okamura a Piráti by měli vládnout spolu
Analytik a publicista Josef Brož sepsal pro ParlamentníListy.cz komentář, v němž důrazně odmítá výkřiky některých nespokojenců, že volby vyhráli fašisté, populisté, extremisté a podobně. Stejně tak neuznává provolávání o „konci demokracie“. Naopak oceňuje, čím hnutí ANO, Okamurova SPD a Piráti dokázali oslovit voliče. Tyto tři politické subjekty by podle Brože dokonce měly vládnout spolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip v rozhlase prozradil, za jakých podmínek by komunisté mohli tolerovat Babišovu vládu
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. KSČM si ve sněmovních volbách prošla totálním debaklem. Jak se k tomu postaví? Prý možná i tak, že budou tolerovat menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO). Ale jen za určitých podmínek...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Výsledky voleb a Pyrrhovo vítězství českých médií
Letošní volby do Poslanecké sněmovny měly dva vítěze. Jednak podle očekávání hnutí ANO Andreje Babiše, jednak hromadné sdělovací prostředky. Brzký čas ukáže, jak první z vítězů dokáže se svým výsledkem naložit, je ale už dnes nad slunce jasné, že ono „mediální vítězství" je vítězstvím Pyrrhovým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ohromující povolební rozlučka končící poslankyně TOP 09: Feri nám odehnal voliče v regionech. Zeman s Babišem zatím demokracii neohrozili...
ROZHOVOR Dominik Feri není konzervativní politik, prosazuje kroky, které jsou v rozporu s myšlenkami TOP 09. ParlamentnímListům.cz to řekla končící poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková. V těchto volbách ani nekandidovala, hodlá se ucházet o senátní mandát. Do kritiky šéfa strany Miroslava Kalouska se otevřeně pouštět nechtěla, ale mnohé naznačila či nepřímo uvedla. Mezi novými poslanci prý není nikdo, kdo by mohl předsednictví po Kalouskovi převzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Duhová vláda je možná sci-fi řešení, ale co kdyby…?
Slovácký senátor Ivo Valenta se zamýšlí nad možností sestavit duhovou vládu a tím vyřešit současnou patovou situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se bránit, když obchodník zamítá reklamace jak na běžícím pásu?
Možná se i vám stalo, že prodávající zamítl vaši reklamaci, aniž by se vadou pořádně zabýval a aniž by vám své rozhodnutí jakkoliv vysvětlil. Co v takové situaci dělat? Věděli jste, že pokud zboží reklamujete během prvních šesti měsíců od koupě, zákon připisuje veškerou odpovědnost za vady prodávajícímu? Co to v praxi znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Triumfy, prohry a výzvy naší suverenity
Zamyšlení místopředsedy ÚV KSČM nad 99. výročím založení Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Odpůrci referenda, Okamury, zákazu islámu apod., utečte: Jednání ANO a SPD dopadlo velmi dobře. A je tu brutální možnost vzniku vlády
Předseda SPD Tomio Okamura vystoupil před veřejností poté, co se uskutečnilo druhé jednání s hnutím ANO. V šesti bodech ze šesti došlo k relativní shodě, nechal se pak slyšet Okamura. S hnutím ANO by měl absolvovat v příštích dnech další, v pořadí již třetí schůzku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hannig má dostatek podpisů poslanců pro kandidaturu na Hrad
Hudebník a šéf strany Rozumní Petr Hannig má k dispozici 20 poslaneckých podpisů pro kandidaturu na prezidenta. Podpisy ve středu odevzdal na Ministerstvo vnitra. Hannig to dnes řekl ČTK. Podporu podle svých slov získal od končících i nových poslanců z několika politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Feri a Piráti ve sněmovně jsou důkazem nebezpečí snah o snižování věku voličů
Poslanecká sněmovna je zcela zásadní orgán, který svojí zákonodárnou činností ovlivňuje životy více než 10,5 milionu našich obyvatel. Volba jejích poslanců nesní být recesí či infiltrací příznivců Antify a drog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident Zeman vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Kdy už politici přestanou s volebním troubením?
Už je několik dní po volbách a na rozdíl od všech politologů a komentátorů slyšíme od zvolených politiků do parlamentu ČR jen zadrhnutou desku: „S Babišem ne, s Babišem ne, s Babišem ne…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slzy, hrůza, pot? Unikly detaily z prvního setkání poslanců ANO, na které nastoupil Babiš
ParlamentníListy.cz získaly od dvou zdrojů, které mají blízko k poslancům ANO, popis jejich úterního setkání ve Sněmovně. Že prý některé z nových tváří Andrej Babiš zkoušel, zjišťoval jejich kompetence. Ptal se a ptal. Podle našich zdrojů z toho někteří zástupci dolní komory Parlamentu neměli radost. Bylo to tak ve skutečnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Dědičný hřích už není je křesťanský, ale i postkomunistický
Nově místo teologů přichází s dědičným hříchem pokrokáři, v jejich pojetí je tím dědičným hříchem naše poznamenání komunismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bude frmol. A budou padat hlavy. Neřešte chvíli volby, Tereza Spencerová sděluje převratné novinky z USA i z bojiště v Sýrii
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Každý správný cynik se musí náramně bavit. Ten, kdo křičel ‚Chyťte zloděje!‘ se sám ukázal jako zloděj a podvodník a lhář navrch,“ komentuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová ,,odhalení", že klíčovou složku s důkazy proti Donaldu J. Trumpovi nechali zpracovat lidé kolem Demokratické strany a Hillary Clintonové. Za pozornost stojí i situace v Sýrii, kde hrozí, že Američané přijdou o svého největšího spojence – Kurdy. V rámci pravidelného přehledu týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz Spencerová odpovídá i na otázku, zda ČR nyní přijme euro: „No asi ne, protože všechny strany, které o tom přemýšlely, dobrovolně odcházejí ‚plnit své programy‘ a ‚přání svých voličů‘ někam do opozičního kouta, kde budou spokojeně čekat od výplaty k výplatě a od jednoho poslaneckého ‚výletu‘ k nějakému dalšímu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Doma se z něj stal boháč, protože vraždil lidi. Seznamte se s „chudákem“ pákistánským migrantem
Ačkoli tento fakt příznivci liberální přistěhovalecké politiky popírají, do Evropy se často dostávají v rámci uprchlické vlny také teroristé a uprchlíci před zákonem, kteří ve svých zemích porušovali zákony Jeden z nich byl nyní chycen v Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hrozí chaos a předčasné volby, protože s Babišem možná nikdo nepůjde. ČSSD může skončit mimo parlament. Okamura není extremista. Profesor Keller o tom, co znamenají volby a co nás čeká...
ROZHOVOR Podle europoslance a sociologa Jana Kellera může ČSSD v příštích volbách skončit mimo parlament. Vítězství Babiše může být Pyrrhovým vítězstvím, pokud nesestaví vládu. Hrozí předčasné volby a politický chaos. Je nesmysl tvrdit, že Babišova strana ohrožuje demokracii a že Okamura je extremista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na Mánesově mostě
V neděli 29. října 2017 bude v době od 04.00 do 16.00 hodin uzavřen pro dopravu Mánesův most. Důvodem je natáčení filmu Českou televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek v ČT prozradil, kolik chtěl dostat hlasů. Lithium prý byl podraz
Místopředseda sociální demokracie Lubomír Zaorálek ve čtvrtečním Interview ČT24 řekl moderátorce Světlaně Witowské, co teď ČSSD čeká. Prozradil také, kolik procent hlasů chtěl dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stát je náš největší nepřítel. Trestní stíhání zastupitele rovná se mediální lynč: zástupci samospráv se sjeli do Senohrab na „akademii“
REPORTÁŽ „Stát je náš největší nepřítel. Samosprávy jsou vůči němu v koalici nehledě na politiku,“ zaznělo během úvodní přednášky advokátky a bývalé političky Jany Zwyrtek Hamplové na podzimním setkání projektu Akademie samospráv v hotelu SEN v Senohrabech. Během přednáškového bloku došlo na trestní i občanskou odpovědnost v samosprávě a na možnou obranu zastupitelů vůči pomluvám v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Podnikatelská mise zamíří do jihokorejského Soulu a Busanu
Hospodářská komora ČR organizuje podnikatelskou misi doprovázející ve dnech 28. října až 2. listopadu předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha do Korejské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rusofobie antisemitismus 21. století? Pozvánka na debatu Asociace nezávislých médií s českými experty na Rusko
POZVÁNKA Analytička a publicistka Veronika Sušová-Salminen, rusista a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák, publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider a novinář a rusista Ondřej Soukup budou první listopadový čtvrtek účastníky debaty s názvem Rusofobie antisemitismus 21. století? Pořádá ji Asociace nezávislých médií a moderovat ji bude komentátor a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KSČM: Nejsme hlasovací stroj ani neměníme principy za křesla
Stanovisko klubu zastupitelů a KV KSČM k situaci v Radě Středočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
AZP: Sušičky na lyžáky? V Alpách samozřejmost, na českých horách výjimka
Lyžařská sezóna je za dveřmi, horské hotely a penziony se připravují na přívaly sněhu i turistů, a již v těchto týdnech tak vrcholí boj o zákazníky. Ti mohou v současnosti už i v tuzemsku počítat s „alpským“ komfortem včetně wellnessu, jeden detail však stále většinou postrádají: sušičky na lyžařské boty. Zatímco v Rakousku či Itálii toto zařízení již patří ke standardní výbavě, v Česku jde o dosud nepříliš rozšířenou novinku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Na přestavbu prostorů „D“ na kamenný inkubátor požádáme o dotaci
Především na začínající podnikatele a jejich kvalitní nápady je zaměřen projekt podnikatelského inkubátoru, který Liberecký kraj připravuje od loňského června. Než začne fungovat jeho kamenná podoba, se startem v podnikání pomůže virtuální inkubátor Lipo.ink.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Odborníci poradí jak získat dotace z programu podpory obcí
Odborníci Státního fondu životního prostředí ČR ve spolupráci se Správou národního parku Podyjí vám na začátku listopadu poradí, na co lze získat až dvoumilionovou dotaci z rezortu životního prostředí. Zároveň upozorní, na co si dát při tvorbě projektu a podávání žádosti pozor nebo jak výhodně zkombinovat dotace z různých zdrojů rezortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Úřadu se podařilo prodat i polovinu zchátralé hrubé stavby
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jičíně, prodalo ve výběrovém řízení stavbu spolu s pozemky v katastrálním území Popovice u Jičína. Vyhlášená minimální cena polovičního spoluvlastnického podílu budovy byla stanovena na 440 000 korun. Prodat se ho podařilo za 452 005 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Na mostě ve Svinarech budou dva jízdní pruhy i pěší lávka
Návrh na vypsání výběrového řízení na výstavbu nového mostu v hradecké části Svinary odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Most je od ledna uzavřen pro veškerou automobilovou dopravu z důvodu havarijního stavu. Stavební práce by mohly začít na jaře následujícího roku, průjezdný by most mohl být v listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michal Rybka: Kalousku a spol., pokud se odmítáte poučit, budete dělat stále stejné chyby
Jedna z věcí, která mě ohromuje, je to, jak málo lidí chápe, co to je demokracie a jak funguje - a to včetně politiků. Demokracie není o tom, že řádně vyškolený občan volí tak, aby to bylo "demokracii prospěšné" a v jakémsi vyšším zájmu demokratického dobra. Demokracie je o tom, že každý v rámci jasně daných pravidel volí to, co považuje za pro sebe prospěšné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Co toho nasliboval a kde je teď
Na cedulích u silnic, kterým se říká billboardy, u portrétu jednoho politika, co se snažil zviditelnit v Praze, se velkými písmeny psalo – Nižší daně pro lidi, vyšší pro banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aktivisté i nadále odmítají opustit pražskou Kliniku. Navzdory rozhodnutí soudu
Zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Autonomního sociálního centra Klinika se nedomluvili na kompromisu ohledně domu v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Z dnešního jednání odešly obě strany se stejnými postoji, s jakými na jednání přišly, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Nejvyšší resortní vyznamenání pro odbojáře i úspěšné vojáky
U příležitosti státního svátku dnes ministr obrany Martin Stropnický udělil nejvyšší resortní vyznamenání 22 osobnostem. Jsou mezi nimi hrdinové domácího i zahraničního odboje za 2. světové války, ale také vojáci z povolání a občanští zaměstnance, které ministr ocenil za vynikající plnění služebních a pracovních povinností či úspěšnou reprezentaci Armády České republiky na veřejnosti a v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Soud s Rathem byl odročen na neurčito. Zde je důvod
Krajský soud v Praze dnes přerušil jednání v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, která se týká zmanipulovaných zakázek. Nejprve chce vyřešit námitky podjatosti soudce Roberta Pacovského a trestního senátu, který vede. Námitky podali Rath a téměř všichni advokáti. Proti rozhodnutí o námitkách ještě bude možné podat stížnost, kterou by případně řešil pražský vrchní soud. Dá se tak očekávat, že se proces zastaví na několik měsíců, upozornila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pražské ulice dostanou nové lavičky, koše a stojany na kola
Vítězem mezinárodní designérské soutěže se stali Michal Froněk a Jan Němeček ze společnosti Artěl. V anonymní soutěži se vybíral nejlepší návrh jednoho setu městského mobiliáře: lavičky, koše a stojanu na kola. V ulicích by se mohly začít objevovat koncem příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šok! V Evropském parlamentu prý dochází ke znásilněním, jenže se to tutlá
Server Politico.eu přinesl informace o tom, že v budovách Evropského parlamentu dochází k sexuálnímu harašení. Oficiálně je sice možné si stěžovat, ale ženy, které tak učinily, prý zjistily, že se s jejich stížností nic nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení si vyhodnotili, proč prohráli. Nahlédněte
Vedení pražských Zelených by mělo zůstat, příčinami neúspěchu ve volbách do sněmovny byly obava lidí z propadlého hlasu a nedůvěryhodnost předsedy strany Matěje Stropnického. Vyplývá to z ankety, ve které ČTK oslovila pražské členy Strany zelených. Podobně nízký počet hlasů jako letos získali Zelení v Praze naposledy ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002. Pražskou krajskou organizaci Zelených vedou spolupředsedové Tatiana Konrádová a Ondřej Mirovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Vývoj spotřebitelských cen v regulovaných odvětvích v roce 2017
Vývoj vybraných ukazatelů v jednotlivých měsících roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Hrozí rozpad ANO?
Již i na Forum 24 se vyskytla nyní zajímavá úvaha o rozpadu ANO. Tu jsem již v minulosti popisoval. V našich politických kruzích je dosti realistická. Stačí si vzpomenout, jak kvůli prosazení církevních restitucí se rozpadly Věci veřejné a vzniklo Lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Čína je opravdu jiná
Těžko očekávat od sjezdu čínských komunistů, že odmítne pokračování socialistického modelu, který zatím podle všeho funguje a směřuje k „moderní socialistické mocnosti“. Co je tam vlastně socialistického? Kromě hegemonie strany, samozřejmě… Třeba upozornění generálního tajemníka Xi v úvodním projevu, podle kterého je odstraňování nerovností stejně důležité jako růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
CIIRC ČVUT se připojuje ke vzdělávacímu programu SAP University Alliances
Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC ČVUT) zavádí do výuky vzdělávací program SAP University Alliances, který umožňuje studentům i lektorům po celém světě přístup k nejmodernějším technologiím včetně portfolia pro internet věcí SAP Leonardo a dalších řešení. Cílem spolupráce SAP a ČVUT je připravit studenty na požadavky zaměstnavatelů spojené s digitalizací, ulehčit jim tak vstup do pracovního života a pomoci trhu IT, který se potýká s nedostatkem pracovních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanecký klub SPD povede Radim Fiala, bývalý člen ODS
Poslanecký klub hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury povede místopředseda uskupení Radim Fiala. Členové 22členné frakce Fialu zvolili jednomyslně na dnešní první schůzi, oznámil novinářům Okamura. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hodně povolaných, málo vyvolených
Kompletní vedení ČSSD odmítlo podat po strašlivém volebním výprasku demisi. Je to možná v situaci, kdy se vyjednává o složení orgánů sněmovny a konec konců i o možné účasti ve vládě či o její podpoře, racionální řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad chystá velké oslavy státního svátku. Bývalý hradní protokolář Forejt se vysmál Mynářovi
Hradní kancléř Vratislav Mynář serveru Aktuálně.cz potvrdil, že na letošní oslavy státního svátku bude na Pražský hrad pozváno více lidí než dřív. Někdejší hradní protokolář Jindřich Forejt v této souvislosti zavzpomínal, co Mynář plánoval v minulých letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: 25. výročí léčby gama nožem v ČR
Přesně čtvrt století uběhlo od provedení první operace pomocí Leksellova gama nože v Nemocnici Na Homolce. Operace se konala 26. 10. 1992 a byla to výjimečná událost, protože na tehdejší poměry nedostižně drahý gama nůž byl pořízen ze sbírky na konto Míša, do níž dobrovolně a masově přispívali občané z celého Československa. V průběhu 25 let bylo pomocí této technologie, která je v ČR dostupná stále pouze na Homolce, provedeno více než 18 500 radiochirurgických operací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO To je sumička! Vyplulo na povrch, kolik utratí ministerstvo školství za televizní reklamu nejen na inkluzi
Kolik stojí televizní reklama na inkluzi ve školství a na zvyšování prestiže učitelské profese? Webová stránka Pedagogicke.info, za kterou stojí učitelští aktivisté, zveřejnila odpověď, kterou jí poslalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v reakci na žádost o informace na základě § 106 zákona o svobodném přístupu k informacím. A levné to opravdu nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff důrazně varuje před spojením Babiše a Okamury. Přidává krvavý příklad z historie
Publicista Ondřej Neff se na serveru Neviditelný pes rozpovídal o povolební situaci. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se prý dostává do zoufalé situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Okamurovi se nelíbí úroveň veřejnoprávních médií
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Tomio Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Rusku se konal 19. Světový festival mládeže a studentů
Do Soči se sjelo 25 tisíc mladých na mezinárodní festival mládeže a studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil je členem TOP 09. Někteří by mě rádi viděli ve vyšších pozicích, prozradil
Europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se stal řádným členem TOP 09. Do strany byl přijat v Praze 6 a už zaplatil členský příspěvek. Zda bude kandidovat na některou ze stranických funkcí, není jasné. „Mým cílem je straně především pomoci,“ řekl dnes ČTK Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do Regionální televize CZ vstupují Ivo Valenta a Michal Voráček
Podnikatel a senátor Ivo Valenta a mediální magnát Michal Voráček vstupují do Regionální televize CZ. A to prostřednictvím 30% podílu jimi vlastněné společnosti OUR MEDIA a 20% podílu Valentovy kyperské společnosti WORLD CAPITAL VENTURES. Transakci schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Hradec Králové upozorní na problematiku proleženin
Fakultní nemocnice Hradec Králové připravuje na 31. října 2017 preventivně-vzdělávací akci zaměřenou na problematiku dekubitů (proleženin). Zájemci, laická veřejnost, budou mít od 8:00 do 11:00 hodin v hale pavilonu interních oborů (budova č. 10) šanci získat více informací o možné prevenci a nutnosti včasné léčby. FN HK akci pořádá u příležitosti světového dne Stop dekubitům, který letos připadá na 16. listopad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní pietního aktu na pražském Vítkově
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v sobotu 28. října 2017 zúčastní pietního aktu na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově v Praze. U příležitosti 99. výročí Dne vzniku samostatného československého státu uctí položením věnce památku bojovníků za Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD míří do opozice, zopakoval Zaorálek. Okamura mluvil o možné dohodě Zemana s Babišem
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek po dnešním jednání se zástupci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury zopakoval, že sociální demokracie se chystá do opozice. Nepředpokládá, že by ČSSD tento postoj přehodnotila. S Okamurou a místopředsedou hnutí Radimem Fialou mluvili představitelé ČSSD hlavně o ustavení sněmovny. Konkrétní závěry schůzka neměla, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Středočeská TOP 09 by v čele strany ráda viděla dalšího šlechtice
Středočeská TOP 09 navrhuje do nejužšího vedení strany senátora a místostarostu Dymokur na Nymbursku Tomáše Czernina. Usnesl se na tom tento týden krajský výbor TOP 09, řekl dnes ČTK předseda středočeské organizace TOP 09 Jan Jakob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pořad Michaely Jílkové Máte slovo se vrací. A hned se očekává velký souboj
Po čtyřech měsících se na obrazovky České televize vrací moderátorka Michaela Jílková s pořadem máte slovo. Na přetřes přijde Účtenkovka, tedy loterie, ve které je možné slosovat účtenky, které si lidé berou od obchodníků. Je tato loterie správným nástrojem? O to večer po deváté hodně svedou bitvu např. končící ministr financí Ivan Pilný (ANO) a senátor Jaroslav Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Musíme si pomáhat, shodli se lidovci a STAN
Lidovci a Starostové a nezávislí (STAN) chtějí ve sněmovně úzce spolupracovat a sdílet informace. Není vyloučeno ani to, že by společně usilovali o pozici místopředsedy dolní komory parlamentu, řekli dnes novinářům zástupci obou uskupení po prvním povolebním jednání. O společném postupu chtějí KDU-ČSL a STAN jednat i pro nadcházející senátní volby. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podpis smlouvy s CHAPSem bylo pragmatické obchodní rozhodnutí s cílem ochránit zájmy Skupiny ČD, říká předseda představenstva akciové společnosti ČD - Informační Systémy
„Společnost ČD - Informační Systémy, a.s., podepsala v úterý 24. 10. 2017 smlouvu, čímž započal proces převzetí Skupiny CHAPS, tak jak je obvyklé pro obdobné akviziční transakce." Touto větou začíná tiskové prohlášení, které firma k transakci vydala. Nás ale zajímá, proč má dceřiná společnost Českých drah takový zájem o Skupinu CHAPS a proč k podpisu došlo právě teď, jen pár dnů po volbách. Zeptali jsme se na to předsedy představenstva akciové společnosti ČD - Informační Systémy Miloslava Kopeckého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: Krajská koalice skončila kvůli přístupu k veřejným zakázkám
Prohlášení STAN k občanům Středočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prachatice: V kapli se opět slouží mše svatá
Do kaple Nemocnice Prachatice se po letech vrátila katolická bohoslužba. První mše svatá, kterou vedl prachatický farář P. Mgr. Petr Plášil, se konala ve čtvrtek 12. října od 15 hodin. „Zúčastnily se jí dvě desítky věřících, ať už z řad pacientů tak zaměstnanců či návštěv u nemocných,“ informuje ředitel nemocnice Michal Čarvaš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Není jedno, jakou budeme mít opozici
Komentář na facebookovém profilu k povolebnímu vyjednávání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Ano. Ale uděláš to dobře?
Před několika lety napsal jeden komentátor, že klientelistický systém ovládaný ideově a lidsky vyprázdněnými stranami se zhroutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Faltýnek: Budu volit Zemana
První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se nechal slyšet, že v nadcházející prezidentské volbě podpoří prezidenta Miloše Zemana. Píše to server Novinky.cz s odkazem na Faltýnkova slova, která řekl při cestě na jednání o budoucím uspořádání Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Kdo vyfoukl strýčku Samovi uran?
No přece Putin, kdo jiný by to mohl být. Ale v tomto případě je to dokonce pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České tratě jsou přetížené. Nové potřebujeme budovat v evropském kontextu, říká vedoucí oddělení koncepce vysokorychlostních tratí a technického rozvoje SŽDC Martin Švehlík
ROZHOVOR Do projektu vysokorychlostních tratí by podle vládního plánu mělo směřovat 650 miliard korun. Rychlé železnice by měly propojit velká česká města a zároveň tuzemskou železniční síť napojit na odpovídající sítě v zahraničí. Podle Martina Švehlíka, vedoucího oddělení koncepce vysokorychlostních tratí a technologického rozvoje Správy železniční dopravní cesty, by se stavbou mohlo začít po roce 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DPP připravuje legendární tramvaj T3 v nové úpravě Coupé
Tramvaje T3 a Praha k sobě neodmyslitelně patří. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers vytvořil nový koncept výletní tramvaje, který navazuje na tradici legendárních tramvají Tatra T3. Dává ji do nového kontextu, přitom ale respektuje její autentický vzhled. Otevřením zadní části vozu a využitím původních prvků v kombinaci s moderními technologiemi vznikl „oldtimer“, jenž ukazuje, že i MHD může poskytnout opravdový luxus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ušetřeno.cz: 3 výhody a 3 nevýhody stavebního spoření. Vyplatí se ještě stavebko sjednat?
Stavební spoření je finančním produktem, na který jedni nadávají, avšak druzí na něj nedají dopustit. Opravdu se ale jedná o tak skvělé spoření bez rizik? Hoďme předsudky stranou a pojďme se podívat na všechny výhody a nevýhody tohoto spořicího produktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Inovace za čtvrt miliardy korun pomohou žákům, pacientům i řidičům
Pražští radní vyslovili souhlas s dotační podporou osmi inovačních projektů v rámci Operačního programu Praha – Pól růstu ČR v celkové hodnotě bezmála čtvrt miliardy korun. Podpořeny by měly být mimo jiné inovace v oblasti školství včetně uplatnění absolventů na trhu, péče o pacienty, parkování a například i v oblasti svozu komunálního odpadu. S podporou projektů musí ještě vyslovit souhlas pražské zastupitelstvo. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme členy diplomatického sboru
Setkání s členy diplomatického sbotu České repibliky na Pražském hraddě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: nejsou lidi...
Z notýsku občanského pasivisty - konec října 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozumní: Petr Hannig má podpisy. Půjde do prezidentských voleb
Prezidentský kandidát Rozumných Mgr. Petr Hannig ve středu 25. října v 16.45h podal na Ministerstvu vnitra 20 podpisů poslanců potřebných k registraci do prezidentské volby. Je tedy oficiálním kandidátem, který se volby hlavy státu může zúčastnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Při omezování pohybu pacientů nepanují evropské standardy
Jedním z velkých problémů poskytovatelů zdravotních služeb je neexistující evidence případů používání omezovacích prostředků. Ministerstvo zdravotnictví ji dlouhodobě odmítá zavést. Obtížně se proto kontroluje, jak často a v jakých případech jsou omezovací prostředky používány, není možné srovnávat postupy jednotlivých zařízení. Z výsledků šetření ombudsmana vyplývá, že někteří pacienti jsou omezováni, i když to není nezbytné, nebo zbytečně dlouho. Ať už jsou zklidňováni léky nebo přikurtováni k postelím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podle nově zvoleného poslance za ANO Pavla Pustějovského je menšinová vláda ta nejhorší varianta
Manažer Hnutí ANO a nově zvolený poslanec Pavel Pustějovský v pořadu Rozhovor s...regionalnitelevize.cz: "Až opadnou emoce a nastanou reálná vyjednávání, tak si myslím, že se vládu podaří sestavit..."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Jsem si jistá, že ODS bude jednotná
Komentář na facebookovém profilu k povolební situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenský zázrak. Neříkám tak ani tak. Mohla být kolonie. Zeman, Schwarzenberg a Sobotka o bojovnících za Československo
Republika se blíží do věku stoleté stařenky. Bez legionářů, kteří za ni bojovali v první světové válce, by vznikala jen těžko. To ostatně říkal i „tatíček“ Masaryk. ParlamentnímListům.cz o legionářích řekli to své někteří významní politici. Ostatně, Špionem Běločechů v Rusku, se jmenuje kniha, v níž reportér PL popisuje vlastní cestu z Prahy do Vladivostoku, na které se setkal s mnoha protichůdnými názory o legionářích, konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, Putinovi a tak dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Předák muslimů, který naříkal: „Naše děti se musely dívat na plakáty Okamury,“ hlásá nenávist k nevěřícím, džihád a je namočen v těchto věcech... Znalec islámu promlouvá
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan pohovořil o tom, kdo je to Muneeb Alrawi, který tvrdí, že islám nemá s terorismem a nenávistí nic společného a který napadl kampaň SPD Tomio Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vedení strany si připomene Den vzniku samostatného Československa
Vpátek 27.10.2017 od 16:00 si vedení a další členové sociální demokracie připomenou Den vzniku samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Sklenář: Starosta Dobřejovic jde proti občanům
V Dobřejovicích, 26. října 2017. Občané v Dobřejovicích u Prahy v referendu odmítli výstavbu betonárny. Výsledek je pro obec závazný. „Starosta má výsledek referenda respektovat, namísto toho jej zpochybňuje a zastrašuje občany případnými žalobami," říká zastupitel Dobřejovic Martin Sklenář (SNK Moderní Dobřejovice).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Nahlédněte do kanceláře primátorky během Dne otevřených dveří
V den státního svátku 28. října 2017 se veřejnosti otevřou úchvatné prostory Rezidence primátora hlavního města Prahy a budova Nové radnice na Mariánském náměstí od 9:00 do 18:00 hodin. Novinkou pro návštěvníky je možnost nahlédnout do kanceláře primátorky a provést až do dnešní 16. hodiny rezervaci on-line.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): O spolupráci nemluvme, spolupracujme
Cítíme, že by mohla být ohrožena standardní demokracie? Tak nezalézejme do opozice, ale pusťme se do boje za její obnovu. KDU, ODS, Starostové a TOP mají nějakých 25 %, vytvořme demokratický blok a nabídněme se jako koaliční partner vítězi voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tak je to zase jinak: Nová ,,kauza Brady", tedy vyznamenání Věry Špinarové, se vyvíjí. Promluvil Hrad
Syn Věry Špinarové prý odmítl převzít od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. S touto zprávou ve čtvrtek dopoledne přišla média. Jenže podle Hradu je všechno jinak. Syn zesnulé zpěvačky vyznamenání odmítl už před měsícem a Špinarová tak na seznamu oceněných vůbec není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šabatová má smůlu. Prohrála, i když se hodně snažila
Rada Střední zdravotnické školy Ruská v Praze schválila, že se do školního řádu vrací zákaz jakékoli pokrývky hlavy. Proti zákazu přitom brojila nejen ombudsmanka Anna Šabatová, ale také kvůli němu byla soudní pře. Píše o tom PrazskyDenik.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Reginalnitelevize.cz 23. 10. s rekordními čísly od vstupu do TVmetrového měření
V pondělí 23. 10. dosáhla regionalnitelevize.cz dosud nejvyššího share v úhrnu za celý den od vstupu do TV metrového měření, tj. od 1. 1. 2016. A to jak v cílové skupině 15 (0,15%), tak v cílových skupinách 15-54 (0,17%) a 15-69 (0,19%). Navíc, na konci tzv. Prime Time (22:00 – 23:00) její podíl na sledovanosti dosáhl v cílové skupině 15-69 hodnoty 0,3%!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: USA ničí samy sebe
Kdysi za onoho času bojovala americká levice za prosazování zájmů dělnické třídy a za její ochranu před politickým i ekonomickým tlakem majitelů výrobních prostředků. Díky tomu měla svou sílu, která vyvrcholila v době, kdy si F.D. Roosevelt pro své třetí prezidentské období vybral za viceprezidenta Henryho Wallace. Třebaže byl Wallace bohatým podnikatelem, proslul jako politik, který se vždy bral za prosazování zájmů farmářů a dělníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zemřel Oldřich Čapka, držitel Ceny města Brna
Ve věku 95 let zemřel Oldřich Čapka, držitel Ceny města Brna z roku 2015 za zásluhy pro svobodu a demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Honzejk: Z českých voleb se raduje Kreml
Podle komentátora Petra Honzejka, jenž zveřejnil svůj příspěvek na serveru iHNed.cz, volby potvrdily, že se naladění české společnosti nepozorovaně posouvá směrem, který rozhodně není proti mysli stratégům v Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): ANO a SPO pokoutně ničí krajský venkov
Krajská vládní koalice pokoutně a potajmu mění střední školství v kraji. Radní pro školství Jaroslav Bradáč (SPO-SPD) pomalu, ale jistě destruuje jednotlivé střední školy a učiliště, v první fázi pod záminkou slučování oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Výstava na Fakultě stavební přibližuje výzkum v Peru na planině Nasca
Výstava, kterou lze v atriu Fakulty stavební ČVUT vidět do pátku 27. října, přibližuje 22 let výzkumů linií a geoglyfů na planině Nasca v Peru, na nichž se podíleli odborníci z Fakulty stavební ČVUT v Praze a HTW Dresden a také specialisté z Akademie věd ČR. Na výstavních panelech a v řadě vitrín se návštěvníci mohou seznámit s fotografiemi zobrazujícími vlastní výzkum a zhlédnout také řadu artefaktů z této unikátní oblasti. Výstava také prezentuje teorie o možném vzniku těchto světoznámých linií a geoglyfů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 40 - Pochybnost matkou moudrosti?
Když v roce 2013 vydalo brněnské nakladatelství Jota knihu Retro ČS s podtitulem Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu, málokdo asi čekal, že kniha bude nejen velmi úspěšná u čtenářů - koneckonců na retrovlně vzpomínek na mládí jedou i lecjaké jiné a mnohem méně obdivuhodné kulturní produkty (třeba normalizační pop music oživovaná současnými rádii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČD: Cyklohráček uzavře sezónu muzea ve Zlonicích s legendární bardotkou
Populární víkendový vlak pro velké i malé uzavře svou čtvrtou sezónu ve velkém stylu. V sobotu 28. října odpoledne vyjede z Prahy do Zlonic v čele s historickou motorovou lokomotivou přezdívanou bardotka. Ta kromě výletního vlaku plného hraček a her poveze navíc i patrový vůz se zásuvkami a Wi-Fi, který se na této trase objeví vůbec poprvé. Cílem výletníků bude Železniční muzeum ve Zlonicích, které zakončí letní sezónu speciálním programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Soud zrušil předběžné opatření proti Uberu, zastaralá legislativa se tím ale nevyřešila
Vyjádření předsedy poslaneckého klubu Pirátů k situaci kolem firmy Uber
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak tentokrát ne strýc Brady. Ale něco jiného. Veselo kolem Zemanových vyznamenání bude i letos!
Syn zesnulé zpěvačky Věry Špinarové Adam Pavlík odmítl převzít státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Zpěvačka jej měla dostat in memoriam u příležitosti státního svátku 28. října. Prý by ho sama z jeho rukou nechtěla, uvádí Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Kotlíkové dotace startují příští týden, žadatelé mohou zvolit i speciální webový odkaz
Už v úterý 31. října bude možné zaslat žádost o příspěvek na nový kotel či tepelné čerpadlo. Celkem o 156 milionů korun mohou obyvatelé žádat pouze elektronicky. Krajský úřad proto připravil pro žadatele i přímý odkaz na žádost, aby nemuseli vůbec vstupovat na homepage krajských webových stránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na Clintonovou se to valí ze všech stran. Tohle má být „paní Čistá“?
Spojené státy stále „žijí“ aférou Hillary Clintonové a demokratů, kteří si zaplatili před prezidentskými volbami výrobu kompromitujících materiálů na Donalda Trumpa a jeho údajné vazby na Rusko. Společně s tím se však přetřásají i další podezřelé záležitosti spojené s Clintonovými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: 28. října máme zavřeno…
Děti mají prázdniny, zaměstnanci volno, supermarkety mají zavřeno. Je státní svátek. Den vzniku samostatného československého státu. Užíváme si volna. Studenti ve školách o událostech, které se staly před 99lety toho moc neví, jsou ale rádi, že mají volno. Chalupáři vyráží na chalupy. Jen hospodyňky naříkají, že supermarkety mají ten den zavřeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Příští rok budeme mít prostředky na přípravu stavby pěti hal
Praha 11 otevřela multifunkční venkovní sportoviště při ZŠ Ke Kateřinkám a zahájila sportovní dny. Na návštěvníky čekala ukázka ledových sportů za účasti olympijských reprezentantů a trenérů či možnost vyzkoušet si umělou ledovou plochu. Už příští rok by zde totiž měl vyrůst Areál ledových sportů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
DPP: Zkušební provoz přepravy jízdních kol končí
Ukončení zkušebního provozu přepravy jízdních kol na lince číslo 147
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Příbram: Otevření skateparku se posouvá na jaro 2018
Od letošních prázdnin probíhá v areálu Nového rybníka výstavba zbrusu nového skateparku. Firma, která stavbu realizuje, je bohužel ve velkém stavebním skluzu. Původně se počítalo s otevřením nového skateparku v průběhu září, ale už teď je jasné, že ani posunutý termín na konci října nebude možné dodržet. Vzhledem k tomu, že ještě zbývá dokončit jednu z nejpracnějších částí skateparku, se jeho otevření nakonec posouvá na jaro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Termokamera umí odhalit úniky tepla, topných médií i třeba řádění kuny. Pořízení snímků a jejich interpretaci však rozhodně svěřte odborníkům
Využití termokamery pro termografické snímkování a přípravu zprávy o tepelně technickém stavu rodinného či bytového domu, fotovoltaických panelů, elektrických zařízeních nebo stavu areálových rozvodů tepla může být velmi účinným a při tom finančně nenáročným prvním krokem k výrazným úsporám energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrdlička, Janoušek, Pitr, šermují LN jmény kolem Tomia Okamury. SPD odmítá: Není důvod nechat se platit kdejakým dementem
Šéf SPD Tomio Okamura má další problém. Nebo alespoň tak o tom hovoří dnešní Lidové noviny, které přemýšlejí nad tím, jak Okamura prodával byt bývalé žalobkyni Renatě Vesecké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výjimkové harašení
Podnikatelé si musí připadat jako v kocourkově. Donekonečna se totiž vedou diskuse o tom, na koho vláda ještě ukáže a udělí mu výjimku z povinnosti vést EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Budoucnost glyfosátu je nejistá
Jednání o prodloužení licence zkrachovalo, stále více zemí EU chce herbicid zakázat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zoologické zahrady pomáhají chránit přírodu po celém světě
Moderní zoologické zahrady se nezaměřují jen na chov ohrožených druhů zvířat ve svých zařízeních, čím dál častěji se ale zapojují i do záchranných projektů působících přímo v místě výskytu daného druhu. Řada českých zoo v tomto směru úzce spolupracuje s Českou koalicí pro ochranu biodiverzity (CCBC), jejíž vznik iniciovala Zoo Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Panuje strach z Ruska a Čarnogurský doporučuje Slovensku vystoupit z NATO
Osm členských zemí EU se podepsalo pod dopis představitelce EU pro zahraniční politiku Federice Mogheriniové. Požadují v něm akce proti ruské propagandě, která nejvíce „kvete“ v zemích západního Balkánu. Jiné názory má slovenský expremiér Ján Čarnogurský, který například ke Krymu říká: Jak byste reagovali, kdyby Husák daroval Moravu Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura, keců fůra. V prdeli, zavání to průserem. Ondřej Gregor Brzobohatý se vyjádřil též k Babišovi a KSČM
Zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý se na svém facebookovém profilu vyjádřil kriticky k volbě Andreje Babiše (ANO), Tomio Okamury (SPD) a komunistů. "Nestává se často, vlastně skoro vůbec, abych se vyjadřoval k současné politické situaci. Svět obsahuje podle mě mnohem půvabnějších věcí, ke kterým se lze vyjádřit nebo které komentovat, než je právě politika. Ale tohle už zavání slušným průserem," řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Původní směrnice EU o "letním čase" dávno neplní svůj účel
Pavel Svoboda na Facebooku k tiskové konferenci na téma střídání času
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek se nediví, že s Babišem nikdo nechce do vlády. Soustavně nás očerňoval, vzpomeňte si na lithium, udeřil
Ve středečních Událostech, komentářích vystoupil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. A pustil se do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše: Soustavně nás očerňoval, jen si vezměte lithium. Pak se dostal ke slovu Pirát Jakub Michálek, který promluvil o „super desítkách skvělých zákonech".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dýčka (ČHNJ): Krátké povolební zamyšlení
Komentář k povolební situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Děkujeme za Váš hlas. Vážíme si toho. A slibujeme - Neuhneme
TOP 09 Moravskoslezského kraje děkuje za podporu ve volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): K zamyšlení před konferencemi
Debaty o budoucnosti sociální demokracie po těžké volební porážce již začaly, lidé mají potřebu se vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Reakce na zrušení předběžného opatření v Brně proti společnosti Uber
v souvislosti s vydáním článku na www.irozhlas.cz o zrušení předběžného opatření Vrchním soudem v Olomouci proti společnosti Uber, musíme reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Otřesné! Právník nachytal redaktora ČT „se spuštěnýma kalhotama"
Exhejtman Jihomoravského kraje a nyní právník Michal Hašek (ČSSD) se pozastavil nad neznalostí Ústavy, kterou dle jeho slov předváděl redaktor Vašek na ČT24. „Plete si svoji roli se zkoušejícím ústavního práva vůči Andreji Babišovi,“ podotkl s tím, že je to otřesné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra