Oficiální zpravodajská média

Petice za zrušení SPD a trestní stíhání Tomio Okamury
Petice za stíhání předsedy SPD podle paragrafu dle § 355, § 356 a § 357 trestního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Voliči Pirátů se budou hodně divit. Vyplouvá na povrch, s kým vším se jejich favorité kamarádí
Piráti dosáhli ve volbách do Sněmovny výrazného úspěchu. S dvaadvaceti poslanci se v roztříštěné dolní komoře parlamentu stali silou, se kterou je třeba počítat. Mnozí si však kladou otázku, co od Pirátů v příštích čtyřech letech čekat. Páteční Lidové noviny přinášejí o nových poslancích informace, které mnohé pravicově smýšlející voliče ani trochu nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nestraničtí ministři? Kalousek se Babišovi vysmál, i ostatní předsedové kroutí hlavami
Jako nešťastné či ne právě ideální řešení označují předsedové ostatních sněmovních stran rozhodnutí Andreje Babiše (ANO) pokusit se složit menšinovou vládu ministrů ANO doplněnou o nestranické odborníky. Podle šéfa ODS Petra Fialy si tím jde Babiš splnit sen, že chce vládnout sám. Fiala i předseda Pirátů Ivan Bartoš ČTK sdělili, že i nadále vylučují jakoukoliv podporu Babišově vládě. Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska jsou Babišovy deklarace jen „marketingovou mlhou“, politikem je totiž každý ministr. Menšinovou vládu ANO nepodpoří ani KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Je dobré, že do toho Babiš dnes bouchnul
Krok Andreje Babiše na vytvoření menšinové vlády pochopitelný. Když s ním nechce jít nikdo do koalice, s kým by byl ochotný jít on, a chtěl s ním jít jen Okamura, se kterým naopak nechce Babiš, pokusí se prosadit menšinovou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Odpověď Vojtěchu Filipovi
Volby nám daly tvrdou lekci. Ztratili jsme přes polovinu mandátů. Už podruhé a během jediného roku. Příčiny nejsou letošního data. Houstnou už řadu let. Já sám jsem členem vedení KSČM teprve od loňského května. Z té výhody by se dal třískat kapitál. Můj styl to není. Z debaklu vyvozují závěry, mířící do budoucnosti. Osobním hodnocením se striktně vyhýbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Z tradiční levicové bašty letí protest proti vedení ČSSD: Ústředí nás zařízlo
Chybný marketing, neschopnost prodat své úspěchy a uchopit nová politická témata, slabá volební kampaň, ale také nefungující dialog s regiony. Na těchto příčinách neúspěchu ČSSD v parlamentních volbách se shodli starostové a místostarostové různých ostravských obvodů, kteří jsou členy sociální demokracie. Ti také velmi tvrdě kritizovali rozhodnutí krajského a ústředního výboru své strany, která před volbami znemožnila činnost ostravské okresní organizace. „Bylo to absurdní rozhodnutí, aby si strana v předvolebním období zablokovala základnu v třetím největším městě v republice. Za současné situace je výměna vedení bezpodmínečná a měla by nastat co nejdříve, plánovat sjezd až na duben je podle nás úhybný manévr,“ prohlásila nová předsedkyně okresního výkonného výboru v Ostravě Jana Vajdíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Vzkaz pro Sobotku a Filipa aneb Když tedy chcete tu analýzu…
Dvě strany, jež měly hájit zájmy levicových voličů, dostaly zpětnou vazbu, naprosto srozumitelnou, že něco dělají hodně špatně. Jak na to oba subjekty reagovaly?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda poslaneckého klubu Pirátů zcela vážně doporučuje pěstovat místo řepky marihuanu. Dá to práci desítkám tisíc lidí a vydělá víc, než celé EET
Na legalizaci konopí může Česká republika vydělat v rozpočtu více než přineslo EET, navíc může podle předsedy poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka přilákat odběratele z celé EU. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Michálek se také vyjádřil k tomu, jak chce strana posazovat svůj program z opozice a proč je rád za to, že ČSSD ve volbách tak propadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vzkaz z Babišových novin: Jestli budete jednání protahovat, ANO se na vás vykašle a udělá si menšinovou vládu
Andrej Babiš (ANO) si před pár lety koupil MF Dnes. Dnes se z ní potenciální vládní partneři dočetli, do kdy chce Babiš doopravdy sestavit vládu a s kým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Škoda že se do sněmovny dostal hulvát Kalousek. Režisér, kterého dobře znáte, v sobotu promluví na kameru
Téměř před týdnem se uzavřely volební místnosti a voliči rozhodli o jasném vítězi, hnutí ANO Andreje Babiše. Ten se nyní bude snažit sestavit patrně menšinovou vládu. Hostem pořadu PL TV Horké téma a neotřelým komentátorem voleb bude režisér a bývalý politik Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Přísnější kontroly na přímých letech do USA
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje na nová bezpečnostní opatření, která se budou týkat všech cestujících, kteří cestují do Spojených států přímými lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Děláte z nás národ fízlů!“ křičel u Jílkové Kubera na Pilného oblečeného v tričku Účtenkovka
Na obrazovky České televize se s pořadem Máte slovo vrátila moderátorka Michaela Jílková. Do studia dorazil ministr financí Ivan Pilný, který hájil loterii na slosování účtenek – Účtenkovku. Hned na úvod si šéf resortu posteskl, že každá blondýna může zjistit, že je o tři měsíce starší než prezident Zeman. Pak se ke slovu dostali senátor Jaroslav Kubera (ODS) i další odpůrci Účtenkovky a začalo to jiskřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šok! Co bude dál? Jiří Pehe s redaktorem od Jana Čulíka před kamerou
Politolog Jiří Pehe se na serveru Britské listy vyjádřil k výsledkům sněmovních voleb, jež se konaly minulý týden. Rozhovor vedl Bohumil Kartous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek zůstává předsedou lidovců
Pavel Bělobrádek zůstává předsedou KDU-ČSL. Kvůli špatnému volebnímu výsledku strany nabídl dnes rezignaci, celostátní konference lidovců ji ale nepřijala. Na tiskové konferenci po jednání nejvyššího lidoveckého orgánu mezi sjezdy řekl, že žádný politik KDU-ČSL nevyslovil zájem stát se novým předsedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Volno skončilo... Zpět do práce!
Máme po volbách. Přestože jsme chtěli vše řešit, byli jsme zastaveni politiky. Před volbami stejně nikdo nic řešit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Se žalobou na město developer neuspěl
Dlouholetý spor, během kterého zažalovala developerská firma Amádeus Real město Ostravu o 1,5 miliardy korun, končí. Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě žalobu zamítl. Zmíněnou částku požadovala firma jako odškodné za údajně zmařený projekt na dostavbu námětí E. Beneše a propojení obchodního centra s bývalým obchodním domem Ostravica-Textilia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: 28. říjen? Není co slavit
Nevidím jediný důvod proč slavit výročí neexistujícího a uměle vytvořeného státu. Je hodně drsné vyjádření, že Československo bylo omylem historie, ale rozhodně je třeba se nad ním zamyslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šonka si na debatě notoval s německými novináři: Zeman ve stopách Goebbelse, odporný Babiš, strašný Okamura. Zbláznili se ti Češi?
REPORTÁŽ Hnusný týpek Chovanec a ministr Zaorálek, který rozoral ministerstvo zahraničí, kam dosazuje jen své partajníky. V Sasku vidí Pegida a AfD černocha jen ve svém vlastním stínu. Na veřejnosti příjemný strýček, v pozadí odporný – to je Andrej Babiš. Prezident, nějaký Zeman, ve šlépějích Goebbelse, uražený z České televize, si vybral absolutně neschopného novináře z malé komerční televize pro své nezajímavé rozhovory. A do toho strašný Okamura. Naproti tomu samotné Německo si neuvědomuje, že státy Visegrádu jsou jeho největším partnerem – i před USA a Čínou. EU a SRN nic nedávají ani neberou z lásky. V diskusním večeru v Centru Bavaria Bohemia v bavorském Schönsee nedaleko hranic s ČR jsme byli svědky velezajímavé diskuse za účasti českých a německých novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TA ČR: Slavnostní jmenování nových členů předsednictva
Ve čtvrtek 26. října 2017 byli ve Strakově akademii slavnostně jmenováni Radou pro výzkum, vývoj a inovace tři noví členové předsednictva Technologické agentury ČR (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
NDM Sevření časových smyček v Divadle Antonína Dvořáka
Návštěvníci Národního divadla moravskoslezského se mohou od pondělí 30. října těšit na novou výstavu. V Galerii současné malby ve foyeru Divadla Antonína Dvořáka budou k vidění obrazy Markéty Hermanové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Erik Tabery: Kdo se baví s Okamurou, patří na hanbu
Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery se zhurta pustil do Tomia Okamury (SPD). Novinář nechápe, jak je možné, že se s tímto radikálním politikem členové ostatních stran vůbec baví. Každý, kdo Okamuru podporuje, patří na hanbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Starostové čelí masovému odlivu radních a místostarostů
Novela zákona o střetu zájmů vede v těchto dnech k rezignacím radních, místostarostů a uvolněných členů obecních zastupitelstev, kteří za své funkce berou symbolické odměny. Novela zákona je nutí odhalit své příjmy a majetek včetně společného jmění manželů. Starostové nyní vyzývají k urychlené změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Členové sociální demokracie chtějí hlavy stranických špiček: Rozežraní bossové, arogance, nabubřelost. Zaorálkovi snad museli schválně radit, aby ho znemožnili, to bylo strašné, co předváděl
Vedení strany musí okamžitě podat demisi, ozývá se čím dál hlasitěji z řad sociální demokracie. A mezi největšími kritiky se objevují i hlasy lánských pučistů – třeba bývalého jihočeského hejtmana Zimoly nebo exsenátora Zdeňka Škromacha, který chce straně pomoci hledat českého Fica. Ale podle bývalého poslance ČSSD, který si nepřeje být jmenován, odchod špiček nestačí, protože levicovou partaj ovládají i okresní výbory a okresní bossové. „Je to hlubší systém, to není jen o těch pár členech vedení. Bossové v regionech budou kritizovat, co se dělalo špatně? Oni jsou špatně!“ prohlásil exposlanec ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Další ČD Lounge v novém: Na hlavním nádraží v Olomouci je zasvěcena Aloisi Negrellimu
Manželům Zátopkovým, siru Nicholasi Wintonovi, inženýrovi Janu Pernerovi a teď i průkopníkovi výstavby železnic Aloisi Negrellimu, těm všem se národní dopravce rozhodl zasvětit salonky ČD Lounge na nádražích. Cestující tak mají příležitost prohlédnout si ukázky z díla významných osobností, dozvědět se něco o jejich životě a při čekání si také užijí většího komfortu. České dráhy vylepšily v těchto moderních čekárnách dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi připojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kobliha Babiš s marmeládou Okamura uvnitř? To je sousto pro člověka s plechovým žaludkem, obává se Ondřej Neff
„Ať se předvede,“ takto vyzval předseda ODS Petr Fiala Andreje Babiše, aby se ukázal při sestavování vlády. Z toho vychází, že parlamentní strany šmahem vládní angažmá odmítají. Pokud by prý Babiš opravdu zůstal sám, moc by toho předvést nemohl. Ze šlamastyky se dostane jenom tehdy, pokud se dohodne s Tomiem Okamurou. Šéf antisystémové partaje se na vládní moc třese, vyjádřil se tak Ondřej Neff v úvodníku na svém serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ustavující schůze poslaneckého klubu
Včera 26.10.2017 se konala ustavující schůze poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michala Horáčka jeho kolegové sázkaři zklamou: Na Hrad jednoznačně favorizují Zemana
Pro lednovou prezidentskou volbu bookmakeři sázkových kanceláří opět favorizují prezidenta Miloše Zemana. V létě dávali větší šance bývalému předsedovi Akademie věd ČR Jiřímu Drahošovi, nyní se situace obrátila. Zvolení textaře a podnikatele Michala Horáčka bookmakeři proti konci července věří znatelně méně. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila, a jejich vypsaných kurzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš vytáhl nové řešení: Menšinová vláda s nestranickými odborníky
Tomio Okamura se svou SPD nebude součástí vlády, byť se o koaliční spolupráci opakovaně přihlásil. Budoucí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš oznámil serveru iDnes.cz, že sestaví vládu menšinovou, ve které zasednou pouze členové hnutí ANO a několik odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Žvásty z pravdoláskařských popelnic, neostalinistická stašidla z pohádek pro blbce. V den komunistického zúčtování napsal Filipovi jeho nejostřejší kritik
Předseda komunistů Vojtěch Filip ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu zhodnotil volební výsledek KSČM. Sáhl k poměrně neveselému hodnocení, přičemž se při té příležitosti ostře vymezil i proti místopředsedovi pro ideově-politickou práci a komunikaci Josef Skálovi. Ten si to ovšem nenechal líbit a poslal Filipovi ostrou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta maximálně zjednodušuje posílání balíků
Česká pošta uvádí na trh atraktivní službu nazvanou Balík Komplet. Novinka maximálně zjednodušuje posílání zásilek a nabízí alternativu, jak se vyhnout zdlouhavým úkonům, se kterými si zákazníci spojují připravení zásilky pro odeslání. Jednotná cena obsahuje poštovné, pojištění, praktický obal, vyzvednutí balíku od odesilatele a následné doručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Dotace pomůže zkvalitnit péči v Thomayerově nemocnici
Speciální zevní fixátor k prodlužování kostí a chirurgická síta jsou nové přístroje, které mohla pořídit díky dotaci hlavního města Prahy ve výši 3,9 milionu korun Thomayerova nemocnice. Slavnostního předání přístrojů se zúčastnila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová a radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zrekonstruovanou lesní správu otevřely Vojenské lesy a statky na Karlovarsku
Zastaralý hospodářský areál v obci Doupovské Hradiště – Lučiny prochází postupnou rekonstrukcí již několik let. V uplynulém roce zde Vojenské lesy zprovoznily halu s výrobními a údržbářskými provozy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek rozehrál další velkou hru. Za čtyři roky se prý možná budeme divit
Většina lidí se teď zajímá o to, co udělá vítěz Andrej Babiš (ANO), ODS jako druhá nejsilnější strana Sněmovny, nebo Tomio Okamura s SPD, který se opakovaně přihlásil o účast na vládě. Jenže podle páteční MF Dnes je třeba dívat se i na jiné strany. Nejvíc politické prozíravosti prý zatím prokázal Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Zlatou šupinu získali in memoriam policista a kardinál
Zlatou šupinu získali od hejtmanky Stráské ředitel Budvaru, válečný veterán, student i doyen české psychologie. In memoriam pak policista a kardinál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zakázala Lunch Meat s chybějícím podílem masa
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu závažným způsobem falšovanou potravinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanův poradce Nejedlý výjimečně promluvil do médií. A stálo to za to. Třeba o tom, jak si Sobotka zasloužil pohlavek...
Martin Nejedlý je ekonomický poradce prezidenta Zemana, o kterém se říká, že je nejvlivnějším mužem v prezidentově okolí, a rozhovory novinářům běžně neposkytuje. Výjimku udělal pro Sabinu Slonkovou a server Neovlivní.cz. V rozhovoru poradce mluví nejen o své pověsti, ale také o tom, zda by Miloš Zeman jmenoval vládu s komunisty, proč měl prezident Sobotkovi uštědřit pohlavek a jak je na tom Miloš Zeman zdravotně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura zmínil zestátnění ČT a ozval se šílený řev. Televizní radní z časů stávky na Kavkách vysvětluje, proč to zděšení a hysterie. Jde o peníze i politický vliv
ROZHOVOR Andreji Babišovi pomohla vyhrát volby Česká televize, která proti němu jela tak brutální kampaň, že pro spoustu lidí hlas pro Babiše zároveň představoval i hlas proti ČT. Je o tom přesvědčena Jana Dědečková, členka Rady ČT z doby televizní krize. Tehdy se zabývala ekonomikou a skutečnost, že tato instituce distribuuje veřejné peníze soukromým subjektům bez toho, aby nad sebou měla dohled NKÚ, ji rozhodně nenechávala v klidu. I teď je podle ní z většiny titulků pořadů zřejmé, že jejich výrobou jsou pověřené pouze spřátelené osoby bez ohledu na kvalitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paní učitelka jede s dětmi na výlet do Paříže, tak by měla dostat francouzský plat. Užasnete, co v EU zase vymysleli
Všechny členské státy Evropské unie se mohou spolehnout na to, že pro ně platí stejná pravidla o volném pohybu kapitálu, osob, zboží i služeb. Ale jak upozorňuje páteční MF Dnes, i na společném trhu musí Češi počítat s tím, že narazí na podmínky, které musí v té či oné členské zemi dodržovat. Pokud je nedodrží, mohou dostat pokutu, která je zlikviduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rádio Retro vysílá jako před rozdělením Československa
Nový digitální stream Českého rozhlasu uvádí výběr 28 hodin historických rozhlasových nahrávek, ve kterých se střídá čeština se slovenštinou jako za časů federální stanice Československo nebo Hvězda. Autentické snímky nabízejí průřez historií společného státu Čechů a Slováků, ale také zábavu v podání Milana Lasici a Julia Satinského nebo Milana Markoviče. Rádio Retro (Ne)rozděleni začne vysílat o půlnoci 28. října na webu Českého rozhlasu nebo v síti DAB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: To nekonečné množství politických stran mě šokovalo
Vyjádření k výsledkům voleb 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Filip a Dolejš ven. Jsme komunisté, musíme být radikální, my se nemáme za co stydět. Mladý straník se s tím nepáře
ROZHOVOR Vojtěch Filip a Jiří Dolejš by měli skončit ve vedení KSČM, táhnou stranu dolů, říká pro ParlamentníListy.cz mladý plzeňský komunista Petr Cvalín. Podle něho mluví strana k lidem příliš složitě a sezení a nicnedělání už nezabírá. „Musíme být radikální, nebát se svých názorů. Jsme komunisté, nestyďme se za to,“ míní Cvalín s tím, že pak nemusí nastat konec komunistů v Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zemětřesení? Lidovci a komunisté dnes rozhodnou o osudu svých předsedů
Širší vedení lidovců a komunistů se dnes scházejí v Praze kvůli hodnocení volebního výsledku. Obě strany skončily za svým očekáváním a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek už oznámil, že na celostátní konferenci nabídne svou funkci k dispozici, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čína na cestě vzhůru
Skončil 19. sjezd Komunistické strany Číny (KS Číny). Sjezdy KS Číny se většinou konají v pětiletých intervalech a jsou pečlivě připravené stranickým aparátem. Nedochází na nich k třenicím a jsou programovým poselstvím do budoucna. Jsou také předzvěstí stranických personálních změn v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Handrkování a nečinnost nejsou řešením
Poslanci jsou zvolení, pro blaho naší země je potřeba sestavit vládu co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Obce utrácejí sumy za komunikaci, k občanům se informace ale nedostávají
Podle průzkumu Asociace moderně komunikujících občanů a starostů chce drtivá většina Čechů být informována o tom, co se děje v místě jejich bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přijme na Hradě velvyslance
Prezident Miloš Zeman dnes přijme na Pražském hradě velvyslance a členy diplomatických sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Armáda má velký kredit ve společnosti, který stále stoupá
Ministr Martin Stropnický ocenil 32 občanských zaměstnanců napříč resortem. Za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů všem poděkoval, ocenil, že lidé tohoto formátu pracují pro resort obrany a na závěr jim udělil děkovné listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zvrácené plány EU a potoky krve. Střed Evropy lze ještě zachránit před islámskými smečkami. Orbán měl zásadní projev i o nás a toto řekli Okamura, kníže, Keller či Doubrava
ANKETA Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že vlna migrantů do Evropy je dílem záhadné finanční síly, aby Evropu přeměnila ve „smíšený kontinent“. Východní část střední Evropy je podle něj v zápasu o osud kontinentu klíčová coby „zóna bez imigrantů“ odmítající kvóty. Všechny volby v Evropě jsou podle něj nyní klíčové, jako byly ty rakouské, německé a české, protože se rozhoduje o tom, zda si lidé vezmou zpět rozhodování o národních záležitostech, anebo kontrolu přenechají evropským byrokratům úzce spjatým s podnikatelskými elitami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Žranice podle Bondyho: V Disku otevřou Masoráj
Nikdy neinscenovaná hra Egona Bondyho Ministryně výživy se stala inspirací pro třetí absolventskou inscenaci studentů 4. ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU. Hru s názvem Žranice připravili studenti 5. ročníku režie Adam Skala a Kamila Krbcová, kteří se zhostili i režie a dramaturgie projektu. Autoři se kromě díla filosofa a dramatika Bondyho inspirovali i filmem Velká Žranice Marca Ferreriho nebo dramatic-kými díly českých surrealistů. Ve dvojí premiéře uvede inscenaci s názvem Žranice ve dnech 16. a 17. listopadu divadlo DISK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Policisté darovali peníze na zakoupení speciálního lůžka
Policisté z Útvaru pro ochranu prezidenta ČR vybrali peníze na zakoupení speciálního lůžka pro Kliniku dětské onkologie FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jurečka, Telička i Pospíšil odmítají jít slavit státní svátek na Hrad. Důvodem je Krym i strýc Brady
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), europoslanci Pavel Telička a Jiří Pospíšil (TOP 09) se rozhodli neoslavit státní svátek 28. října na Pražském hradě. Odmítli pozvání hlavy státu na ceremoniál udílení vyznamenání. Jaké k tomu mají důvody, píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté si připomněli 99. výročí vzniku Československa
Sociální demokraté si dnes v Praze za účasti nejužšího vedení připomněli 99. výročí vzniku samostatného Československa. Tradiční pietní akt začal u sochy Dr. Edvarda Beneše a pokračoval průvodem k soše T.G.M. na Hradčanském náměstí, kde místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek vystoupil s krátkým projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy opravilo vodní dílo Soběnov
Povodí Vltavy dokončilo opravu poškozeného obtokového kanálu vodního díla Soběnov na řece Černé v jižních Čechách, který slouží pro převádění části povodňových průtoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Zeman situaci na Krymu vystihl, jeho „řešení“ ale odporuje právu
Zemanova charakteristika anexe Krymu je sice správná, ale lék, který doporučuje, je horší než nemoc sama. Ruská anexe Krymu je skutečně fait accompli, tedy skutečností, která je za daného stavu věcí jen obtížně změnitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nemusíte nechat Ratha řečnit jako Fidela Castra. Zkušený soudce radí, jak rychle utnout estrádu v procesu s exhejtmanem
Kamil Kydalka je známý soudce pražského městského soudu. Soudil například kauzu H-System, kvůli kterému přišly o životní úspory i o střechu nad hlavou stovky lidí. Jako jeden z mála českých soudců se nebojí veřejně vystupovat a komentovat ožehavé justiční záležitosti. Kvůli své otevřenosti si často zadělává na problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti Univerzity obrany složili přísahu poprvé na brněnském náměstí Svobody
Tak přisaháme! Pronesli před Dnem vzniku samostatného československého státu sborovým hlasem studenti prvního ročníku Univerzity obrany v Brně. Slavnostní akt vojenské přísahy nových příslušníků jediné vojenské vysoké školy v České republice se v pátek 27. října uskutečnil premiérově na centrálním brněnském náměstí Svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Poslanecká sněmovna – přehlídka strůjců neúspěchu
Další demokratické parlamentní volby jsou naštěstí za námi. Teď nastala doba komplikovaných koaličních vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Rusko zrušilo zákaz dovozu české drůbeže a vajec
Čeští vývozci drůbeže a násadových vajec mohou znovu vyvážet své produkty do Ruska. Tamní dozorové orgány informovaly, že od 23. 10. 2017 ruší omezení, která zavedly od letošního února v souvislosti s výskytem vysocepatogenní ptačí chřipky na území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká republika dál považuje Katalánsko za součást Španělského království
Na zasedání Parlamentu Katalánského autonomního společenství byla dnes s odvoláním na výsledky referenda konaného dne 1. 10. 2017 odhlasována nezávislost Katalánska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Vláda s tzv. odborníky je jen zástěrkou pro vládu jedné strany
Komentář na facebookovém profilu k plánům Andreje Babiše na sestavení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanecký klub ČSSD povede Chvojka
Poslanecký klub ČSSD povede končící ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka. Členové frakce ho zvolili dnes večer na první povolební schůzi v Lidovém domě. Na twitteru to uvedl místopředseda ČSSD Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Katalánsko schválilo nezávislost. Španělsko chce omezit autonomii regionu
Katalánský parlament dnes schválil rezoluci o nezávislosti, kterou předložila katalánská vládní koalice. Opoziční strany na protest opustily sál. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Držíme slovo
Mnozí jsou překvapeni, že tu existuje politická strana, která tvrdí to samé před volbami i po volbách. Už před volbami jsme jasně řekli, že odmítáme koalici s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kutury: Řemeslo jak vyšité v uherskobrodském muzeu
Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě připravuje na sobotu 28. 10. představení své nové publikace zaměřené na kroje Uherskobrodska – Řemeslo jak vyšité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Místo peněz na inkluzi radši peníze na platy učitelů
MŠMT vynaložilo na program inkluze hendikepovaných žáků již 2 miliardy korun. Nemyslím, že jde o účelně vynaložené zdroje a preferoval bych zvýšení platů učitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čunek zásadně promluvil o podpoře Babiše. Hodně lidovců asi zvedne ze židle
Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) se domnívá, že s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem by měly vyjednávat všechny strany včetně lidovců. Čunkova slova zachytila Česká televize, následně je komentoval server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Svitavy: Mladí lékaři se už počtvrté učili operovat odstáté boltce
Ve Svitavské nemocnici se konal v pořadí již čtvrtý demonstrační kurz a seminář k problematice plastiky boltců. Dvoudenní program nabídl účastníkům akce řadu zajímavých přednášek, ale především bylo možné prostřednictvím přímého přenosu z operačního sálu sledovat několik technik operace ušních boltců u dětských pacientů, které prezentovali zkušení operatéři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Andrejova kouzelná smlouva
V předvolebním týdnu jsem se poflakoval v maďarských lázních, takže se mi ta kouzelná „Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky“ dostala do rukou až dnes. Jsem nadšen! Lépe to Andrej nemohl napsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babišův novinář dostal přátelskou radu: Nech Kalouska být, radši se drž kytary, vole
Spisovatel, historik, publicista a někdejší disident Petr Placák poslal jasný vzkaz novináři Janu Macháčkovi, toho času také předsedovi správní rady Institutu pro politiku a společnost Andreje Babiše (ANO). Ač Placák s Macháčkem bývali disidenti, teď si pánové vjeli do vlasů. Kvůli Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Podle předběžného odhadu vzrostla americká ekonomika v třetím čtvrtletí překvapivě o 3,0 % mezičtvrtletně annualizovaně, což je o jednu desetinu procenta méně než v předchozím období. Výsledek překonal většinu odhadů trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústav pro studium totalitních režimů pořádá velkou konferenci o sovětské tajné službě
Nechvalně známá sovětská tajná policie, proslulá hlavně pod názvy NKVD nebo KGB, vznikla právě před sto lety. V prosinci 1917 byla totiž založena Čeka – Všeruská mimořádná komise pro boj proti kontrarevoluci a sabotáži. Rychle se stala zodpovědnou za zatýkání, věznění a likvidaci takzvaných nepřátel lidu. Všechny další podoby tajné policie v SSSR na ni přímo navazovaly, jejich příslušníci se hrdě nazývali „čekisté“ a v určitém kontextu se toto označení používá dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Komentátor od Bakaly předpověděl velký střet Babiše a Zemana. Zde je důvod
Komentátor Martin Fendrych se rozhodl čtenářům serveru Aktuálně.cz, který patří do mediální stáje podnikatele Zdeňka Bakaly, rozklíčovat povolební situaci. Mimo jiné zmínil, že nás čeká velké rozkmotření šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Tahle matematika je jen pro bílý.“ Americká profesorka hispánského původu vyráží do boje s rasistickou vědou
Hledání rasismu a xenofobie „ve všem a v každém“ patří mezi oblíbené kratochvíle na mnoha dnešních univerzitách západního světa. Tentokrát přišla se zajímavou teorií profesorka z univerzity v Illinois.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Zahradil a Robejšek
Glosy petra Hampla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Organizátoři projektu Vlak Lustig: Respekt lže, je dezinformační. Zde jsou důkazy
Respekt v článku „Ať už nezkamení další knihy“ novináře Kundry uvedl několik lží. To alespoň tvrdí organizátoři projektu Vlak Lustig, kteří se obrátili na ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš? Ten se proti Bruselu vážně bouřit nebude, píše prestižní ekonomický časopis. Můžeme se s ním nadát spíše jiných věcí
Představa, že vítězství Andreje Babiše v českých parlamentních volbách je dalším krokem k protievropské „vzpouře“ na východě Evropské unie, je mylná. Předseda hnutí ANO, „magnát s populistickým talentem“, je totiž pragmatik a ví, že úspěch jeho země záleží na integrovaných dodavatelských řetězcích a na otevřených vnitřních hranicích. Nebezpečí, které Česku od Babiše hrozí, není ideologické, ale oligarchické, napsal dnes v komentáři britský týdeník The Economist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Brněnského rektora Beka letos na Hrad nepozvali a stejně by nešel: Vzdal bych čest těm, kteří žádnou nemají. Masaryk by mě pochopil
Zdá se, že napětí mezi rektorem Masarykovy univerzity v Brně Mikulášem Bekem a prezidentem Milošem Zemanem ani po letech neopadá. Bek nebyl opakovaně pozván na oslavy státního svátku 28. října, a aby si ušetřil letošní kolečko dotazů ze strany, sám napsal k letošním oslavám pár řádek. Jak je to tedy mezi ním a prezidentem Zemanem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum: Bezkontaktní karty ovládly peněženky, hotovost je na ústupu
Bezkontaktní platební kartu vlastní již většina občanů České republiky. Přestože se s rozšířeností bezhotovostních plateb zvýšily i obavy Čechů ze zneužití karty, pojištění kryjící toto riziko si sjednává pouze čtvrtina držitelů karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Proherní automaty v Liberci zatím zůstávají
Změna pro Liberec předložila do říjnového zastupitelstva návrh vyhlášky, která na území města zakazuje hrací automaty jako prokazatelně nejhorší formu tvrdého hazardu. Návrh neprošel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Členové širšího vedení lidovců vyjadřovali podporu Bělobrádkovi
Členové širšího vedení KDU-ČSL dnes při příchodu na jednání vyjadřovali podporu předsedovi strany Pavlu Bělobrádkovi. Ten už dříve oznámil, že kvůli volebnímu neúspěchu lidovců nabídne na dnešní celostátní konferenci svou funkci k dispozici. KDU-ČSL ve volbách získala 5,8 procenta hlasů a deset poslanců, proti předchozímu období o čtyři mandáty přišla, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTrade: V Německu je rekordně optimistická podnikatelská nálada
Podnikatelská nálada v sousedním Německu je na rekordní výši, důvěra tamních podnikatelů ve vývoj ekonomiky dosáhla na zahraničním trhu, který je pro české exportující firmy nejvýznamnější, rekordních hodnot. Agentura pro podporu exportu CzechTrade očekává, že tento pozitivní trend může mít dopad i na českou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: ČSSD do opozice, nebo do vlády?
V první reakci na výsledek voleb musí každý uvažující člověk doporučit sociální demokracii okamžitý odchod do opozice. Když ovšem nad celou záležitostí přemýšlíme trochu déle, tak už jsou věci mnohem složitější, a ne tak jasné a jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanec SPD líčí dění před volebním štábem: Napadla nás Antifa, ozbrojená složka Pirátů. A podílela se na tom i ČT, klidně to napište
ROZHOVOR „Zaorálek po mně řval, ať si to vyřídíme po Ostravsku někde v křáku,“ směje se vzpomínce na předvolební kampaň nový poslanec SPD Lubomír Volný. V tomto kontextu ujišťuje, že po mnoha letech na našich základních školách a dvouleté praxi s novozélandskými Maory, se svými 196 cm a sto kilogramy živé váhy nemá strach. „Opravdu se nebojím, jak by dopadl takovýto osobní ‚rozhovor‘ se salónními politickými mafiány, kteří posledních 20 let jen schůzují a plánují, jak co nejvíce okrást své vlastní voliče,“ říká Volný. V rozhovoru komentuje výsledky voleb a lituje toho, že si národ neoddechne od TOP 09. Řekl i to, co novým poslancům sdělil Tomio Okamura hned po vyhlášení výsledků hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Komunisté si zvolili vedení klubu. Kováčika doplni dáma z Ústecka
Sněmovní klub KSČM, který se po víkendových volbách zmenšil z 33 na 15 poslanců, povede dál Pavel Kováčik. Místopředsedy poslaneckého klubu budou Hana Aulická Jírovcová a Leo Luzar. Informovala o tom mluvčí strany Helena Grofová, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Vážení voliči, vzhůru na evropskou periférii
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel vrátí. Není překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří se za Ježíše či Mesiáše považují, nebo alespoň vůči ostatním tak vystupují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vy pitomci, co jste volili ANO, hybaj do kouta na hrách. Bulvárník z ODS Pavel Novotný účtoval se čtenáři
Z PROFILŮ Bulvární novinář a komunální politik z řad ODS Pavel Novotný odpověděl na nové dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevyhýbal se ani velmi ostrým dotazům. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fischer zaregistroval kandidaturu na Hrad u ministerstva vnitra
Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer dnes zaregistroval u ministerstva vnitra svou kandidaturu na prezidenta. Úřadu předložil kandidátní listinu s podpisy 17 senátorů. ČTK to sdělila jeho mluvčí Nikol Klevcovová. Fischera podpořili senátoři napříč politickým spektrem zvolení za ODS, TOP 09, Starosty a nezávislé, KDU-ČSL a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podpořila petici proti rozšíření zpoplatnění silnic I. třídy
Hospodářská komora ČR podpořila petici proti plánu ministerstva dopravy rozšířit zpoplatnění silnic I. třídy o další úseky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Magistrát využívá novely zákona v boji proti nepoctivým taxikářům
Na začátku měsíce vstoupila v platnost novela zákona o silniční dopravě. Hlavnímu městu Praze se do ní podařilo prosadit několik podstatných bodů, které pomáhají v boji proti nepoctivým taxikářům. Město proto zintenzivnilo kontroly taxislužeb i řidičů využívajících aplikaci UBER a za bezmála tři týdny provedlo celkem 180 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Letos přišly v Beskydech o život již dvě rysice
Jiz druhá mrtvá rysice byla nalezena letos v Moravskoslezských Beskydech. Místní chatař našel její tělo v úterý poblíž Butoránky pod Lysou horou. Podle porovnáníi se snímky z fotopastí Hnutí DUHA se jedná s největší pravděpodobností o dvouletou rysici Lauru, která letos v létě vodila dvě koťata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Stanice měření emisí budou fotografovat kontrolované vozy
Stanice pro měření emisí budou mít od 1. prosince povinnost pořizovat fotodokumentaci měřených vozidel. Stanice zároveň budou připojeny do Centrálního informačního systému ministerstva dopravy, do kterého budou obrazový záznam a výsledky měření on-line ukládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ECB chce zvolnit, ale směr rozhodně měnit nehodlá
ECB pojede dál, sice pomaleji, ale stále stejným směrem. Tak by se dalo shrnout tolik očekáváné zasedání nejvýznamnější evropské centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vokřál (ANO): Modernizace Zvonařky navazuje na strategický projekt Brna
Jeden z nejvýznamnějších veřejných prostorů v Brně se dočká modernizace. Ústřední autobusové nádraží Zvonařka si zachová svoji charakteristickou tvář a přitom nabídne přívětivější prostor pro cestující i dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senát otevře dveře Valdštejnského i Kolovratského paláce
Senát Parlamentu ČR pořádá při příležitosti státního svátku 28. října tradiční Den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Exsenátor Alexandr Novák je na svobodě. Máme dostatečné záruky, tvrdí státní zástupce
Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. ČTK to dnes sdělila mluvčí vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová. Novák, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací. Podle informací serveru iDnes.cz se Novák krátce po návratu do Česka znovu ocitl na svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Fischer: Státní aparát se musí modernizovat a sloužit občanům
Dnes registroval na Ministerstvu vnitra svou kandidaturu na prezidenta republiky Pavel Fischer. Jeho kandidátní listinu dosud podpořilo 17 senátorů a senátorek napříč politickým spektrem. Signatáři jsou senátoři zvolení za ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novináři si vyzkoušeli, jak je důležité dodržovat při jízdě zásady bezpečnosti
Novináři z celostátních médií se sjeli začátkem října do Mostu. Společnost AUTODROM MOST ve spolupráci s Ústředním automotoklubem České republiky (ÚAMK) pro ně přichystala zážitkový program na výcvikových plochách polygonu zaměřený na bezpečnost silničního provozu a přípravu automobilu na zimní období. Skládal se z teorie a praktické části pod dohledem zkušeného instruktora autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Minulost nezměníme, budoucnost ano
O státním svátku nepoložím nikde žádnou kytici a neuslyšíte ode mě slovo tradice. Lidem, kteří ji alespoň jako já znají a ctí, netřeba vysvětlovat. Ty, co nezajímá, takhle rychle těžko přesvědčím. Od toho jsou školy a učitelé, pokud jsou kvalitní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Spisovatelka se vysmála šíleným teoriím o ruských agentech v Praze. A všem, kteří nesmyslnými útoky zajišťují Zemanovi znovuzvolení
ROZHOVOR „Mně je jedno, které strany nakonec vládu sestaví, podstatné je, aby v ní byli lidé, kteří chtějí pro tuto zemi opravdu pracovat a nejen ‚krasořečnit‘ ve Sněmovně a předvádět svůj ostrovtip. A to už nemluvím o těch, kteří si v politice chtějí zlepšit svoji vlastní ekonomickou situaci,“ říká novinářka a spisovatelka Marie Formáčková. I když levice ve volbách dostala silný výprask, a ČSSD měla dokonce slabší výsledek nežli KSČM, nelze to tak prý úplně dávat za vinu ani voličům, ale ani samotným partajím. „S levicovými voliči prostě umí lépe komunikovat Andrej Babiš než lídři sociální demokracie a komunistické strany. Levicoví voliči nevymizeli, jen si vybrali jiného vůdce. A ať se nám to líbí, nebo ne, volby jsou o osobnostech daleko víc než o myšlenkách a volebních programech,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Trestně stíhaná dáma, spojovaná s Michalem Haškem, se vrací. Dělala prý kampaň pro KSČM a teď ji vídají ve sněmovně
Záhadná tisková mluvčí Michala Haška (ČSSD), lobbistka souzená za pokus o podvod, úzce propojená s agenturami Profil žena stojící za soutěží Missis. Ve všech těchto rolích je veřejnosti známá Jana Mrencová, která ještě vloni v srpnu tvrdila, že se o politiku nezajímá už čtyři roky. Při letošních parlamentních volbách jejích služeb využily krajské organizace KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nerozumím tomu, že stávající vedení ČSSD i KSČM nedalo své funkce k dispozici
Poslanecké volby z hlediska ekonomických přínosů s přihlédnutím k termínu zvolení stávajících předsedů politických stran a hnutí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 České Budějovice: „Parkovací revoluce“ je pořádný průšvih
Přestože „parkovací revoluce“ v českobudějovických ulicích vypukne už za pár dní, konkrétně ve středu 1. listopadu, projekt trápí ještě řada novorozeneckých nemocí. Plán na regulaci dopravy v klidu se však nezrodil „přes noc“, jak by se z množství komplikací mohlo zdát, jsou mu už bezmála čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Společnost Mars Invest Ltd. nemá povolení k poskytování služeb v ČR
Upozornění na aktivity společnosti Mars Invest Ltd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kolegyně Marka Wollnera: U nácků čekáš, že mají snížené IQ. Ale nejstrašnější je, jak intelektuálové podporují toho kágébáka Babiše
Česká spisovatelka, režisérka a spolupracovnice pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT Monika Le Fay se zase jednou ozvala. Na svém facebookovém profilu vyčinila intelektuálům, kteří se přiklonili k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FNUSA: Osvětová akce naučí veřejnost rozpoznávat mozkovou mrtvici
Jak rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody, jak na ně reagovat a jak se proti mrtvici preventivně chránit. To je cílem osvětové akce, kterou při příležitosti Světového dne cévní mozkové příhody pořádá Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). První patro brněnského Obchodního centra Letmo bude v pondělí od 10. do 19. hodin sloužit jako informační místo, kde se mohou návštěvníci nechat i zdarma vyšetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Syn Věry Špinarové, který odmítl převzít medaili od Zemana: Máma nebyla fanynka Zemana. Kdybych tam šel, tak mi asi dá...
Během návštěvy Moravskoslezského kraje oznámil prezident Zeman, že in memoriam vyznamená slavnou českou zpěvačku Věru Špinarovou. Její syn Adam Pavlík však prohlásil, že od Miloše Zemana by jeho maminka vyznamenání nechtěla. Deníku Blesk vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Pražské hřbitovy jsou na zvýšený počet návštěvníků připraveny
Blíží se období Dušiček, kdy lidé přicházejí na hřbitovy uctít památku svých bližních. Na všech hřbitovech pod Správou pražských hřbitovů bude prodloužena otevírací doba ve dnech 1. – 3. listopadu, kdy budou otevřeny do 18 hodin. Vyšehradský hřbitov bude 2. listopadu otevřen od 7 do 20 hodin, v sobotu 4. listopadu do 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České ragby získalo nového partnera, českou společnost APOGEO Group
Novým partnerem České rugbyové unie se stala česká poradenská skupina APOGEO. Smlouva byla zatím podepsána pro sezónu 2017/2018, oba partneři se však netají tím, že uvažují i o spolupráci v delším časovém horizontu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Předpovědi o “propadlišti dějin” se nenaplnily, mnohým navzdory
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nic nepochopili. Neznají život, ani politiku, jenom technologii moci. Veterán ČSSD vážně mluví o pádu strany mimo parlament
ROZHOVOR Ani hrozba odchodu do mimoparlamentní opozice v dalších volbách nepřinutí stávající špičky ČSSD, aby uvolnily co nejrychleji svá místa těm, kteří by stranu oživili po volebním výprasku. Podle jejich spolustraníka a bývalého ministra Jaroslava Bašty jde o lidi, kteří neznají život ani skutečnou politiku, jen technologii moci. Expert na otázky bezpečnosti považuje za naivní představu, že prvním krokem Andreje Babiše v nové vládě bude snaha o ovládnutí policie a státního zastupitelství, ale nevylučuje, že bude mít pokračování válka policajtů, tentokrát s opačným výsledkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nejúspěšnější den Donalda Trumpa v úřadě. I CNN ho musela pochválit
Toto úterý a 10:44 bylo pro amerického prezidenta Donalda Trumpa asi nejlepším momentem v jeho úřadě. Byť i v tento úspěšný den se nevyhnul kritice vlastních stranických kolegů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
O svátcích si možná budeme znovu moci nakoupit. ODS už chystá změnu zákona
Zákon o tom, že velké prodejny musí mít ve státní svátky zavřeno by mohl být zrušen. Mohlo by se tak stát po volbách, jelikož zastánců tohoto zákona je ve Sněmovně nyní méně. Zrušení zákazu by mohla navrhnout ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Hamás odevzdá klíče od Gazy Fatahu
Po deset letech vládne v pásmu Gazy stále islamistické hnutí Hamás. A to se rozhodlo hodit ručník do ringu. Neustálé vnější tlaky a také velké vyčerpání obyvatelstva, které bylo pod tlakem izraelsko-egyptského bloku a jež zažilo tři po sobě jdoucí války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hodina (Rozumní): Proč Pochod za ukradené děti?
Už tuto sobotu 28. října se od 10 hodin na Václavském náměstí v Praze koná další ročník Pochodu za ukradené děti. Zeptali jsme se jeho organizátora, Aleše Hodiny z Mezinárodního institutu pro rodinu a dítě, na podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): První housle hrají lidé
Po volbách nás všechny zcela zahltily analýzy úspěchů či neúspěchů politických stran a filozofování nad emocemi a rozumem voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Zeman vyhraje znovu. Chtěl zničit Sobotku a stačilo jen koukat, jak se ničí sám
Hostem pořadu Interview ČT24 byl senátor Jaroslav Kubera (ODS). Velmi ostře se vyjádřil k povolebním vyjednáváním i k možnosti toho, že by mohly být předčasné volby. „Tato pravděpodobnost je téměř nulová,“ sdělil Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Exšéf komunikace finského premiéra se chlubil: Finové jsou moc vzdělaní, nezabírá na ně ruská propaganda
Bývalý ředitel komunikace v úřadě finského premiéra Markku Mantila v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že Finové moc neslyší na tzv. fake news a propagandu. Ruská agentura Sputnik tak ve Finsku existovala jen krátce. Důvod? Nezvládání obtížné finštiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): RVVI iniciovala vznik Česko-německého strategického fóra na podporu spolupráce ve vědeckovýzkumné oblasti
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace na svém 329. zasedání v pátek 27. října 2017 iniciovala vznik Česko-německého strategického fóra, které naváže na čtyřleté aktivity úřadu místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka v rámci posilování dialogu a spolupráce obou zemí ve vědeckovýzkumné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kraje vzkazují nové vládě: Chceme peníze na silnice a platy v sociálních službách
Hejtmani posílají jasný vzkaz nové vládě. Důrazně žádají, aby do návrhu rozpočtu na rok 2018 zahrnula prostředky na opravu silnic II. a III. tříd. Rovněž požadují zajištění finančních prostředků, které plně pokryjí letošní navýšení mezd pracovníků v sociálních službách. Hejtmani se na tom dohodli na společném jednání, které se uskutečnilo v pátek 27. října v Liblicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident Zeman vystoupí na Radiožurnálu
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Vyberte si tu nejlepší školu na veletrhu Gaudeamus
Pražští strojaři srdečně zvou na veletrh Gaudeamus do Brna 31. 10. - 3. 11. 2017. Jediný den zde zájemcům postačí, aby si dokázali vybrat tu nejlepší školu jednoduše, rychle a bez stresu. Přijďte za námi na brněnské výstaviště do pavilonu G1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nebudu znovu kandidovat do vedení strany. Jsem soudný, vysvětlil to Zaorálek
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) deníku Právo řekl, že se nebude ucházet o pozice ve vedení v sociální demokracii. Prý musí být soudný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist