Oficiální zpravodajská média

Karel Wágner: Brutální chemický útok v Chán Šajchúnu
Může za něj Asad a měli to potvrdit odborníci, hlásal titulek na iDNESu, zveřejněný v pátek 27. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš panáčkoval na Hradě před Kundosemem Kundotamem, vysmál se šéfovi Pirátů Jiří X. Doležal
Jiří X. Doležal se v textu pro Reflex.cz vysmál předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Hraje si prý na rebela, na svou neotřelou vizáž nalákal mladé voliče, jenže tohle rebelství mu nakonec moc dlouho nevydrželo. Jen týden po tom, co Piráti dosáhli velkého úspěchu ve volbách, seděl Bartoš na Hradě vedle zasloužilých politických matadorů a poslouchal projev prezidenta Zemana, jenž v minulých letech neváhal z úst vypustit slova „ku*da sem, ku*da tam“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rok se s rokem sešel a ministr Herman se znovu vyjádřil ke státním vyznamenáním
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) je jedním z těch členů vlády, kteří odcházejí jak z kabinetu, tak ze sněmovny. Herman zkrátka nedostal dost hlasů na to, aby se v nejvyšších patrech politiky udržel. Čtenářům serveru ParlamentníListy.cz odpověděl na několik dotazů. Vyjádřil se např. k letošnímu předávání státních vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Ta kráva Emma Smetana zaútočila na těžce nemocného Aleše Brichtu.“ Pravá ruka Okamury se vrací k incidentu při volbách
ROZHOVOR Čekal jsem, že získáme více procent. Ale své udělala masivní kampaň proti SPD, masivní kampaň pro Piráty a prosté volební podvody, kdy se hlasy pro nás v komisích házely do koše. Tak shrnuje výsledky voleb dlouholetý spolupracovník Tomia Okamury a rádce SPD Jaroslav Novák zvaný Večerníček. Hovořili jsme s ním i o pošťuchování s novinářkou Emmou Smetanou a o spolupráci s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR má nového generála
Do hodnosti brigádního generála byl včera jmenován ředitel Útvaru rychlého nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Když máte prázdnou peněženku, demokracie si nevšímáte, řekl Bartoš. Ne! Vykřikla u Moravce Vášáryová
Václav Moravec v Žižkovské věži tuto neděli přivítal filozofa Václava Bělohradského, bývalou velvyslankyni Magdu Vášáryovou a předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Moderátor chtěl slyšet, kam se po těchto volbách pohne Česko. A toto se dozvěděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vážený příteli Chovanče... Ničili jste, likvidovali, šířili strach, neštítili se ničeho, to nepopřeš! Získali jsme neobyčejný dopis člena ČSSD
Povolební situace v ČSSD není růžová. Navzdory faktu, že vedení strany svolá sjezd na duben příštího roku, volá celá řada členů, místních, ale i obvodních organizací po radikální změně už teď. O těchto krocích informují ParlamentníListy.cz prakticky jako jediné médium. Další důkaz toho, jak naštvaní jsou obyčejní straníci, přinášíme i dnes. Získali jsme totiž dopis, který Milanu Chovancovi adresoval Lukáš Dukay, člen České strany sociálně demokratické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Náčelník Generálního štábu povýšil třináct plukovníků a udělil odznaky za zásluhy
U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu dnes náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově jmenoval třináct příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Věda a výzkum potřebují víc peněz ze soukromé sféry, říká Bělobrádek
Peníze na vědu a výzkum ze státního rozpočtu v příštích letech porostou, zvýšit se ale musí i financování ze soukromého sektoru, řekl místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek. Po jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace také uvedl, že vládou schválený návrh pro příští rok považuje za úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Duhová koalice poražených
Komentář možnosti sestavení široké antibabišovské duhové koalice a odmítnutí účasti sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nová Watergate a lhářka Clintonová
A je to tady, najednou vyšlo při vyšetřování najevo, že to, co bylo ještě včera považováno za pravdu, je dnes naprostou lží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
FOTO Odtajněno: Adolf Hitler přežil válku, tvrdí hlášení CIA
Server deníku Daily Star přináší informace o tom, že světlo světa spatřily šokující snímky Adolfa Hitlera. Kromě toho server píše o hlášení agenta CIA, který tvrdí, že podle jeho zdroje žil Hitler po válce v Kolumbii. Vycházel přitom z hlášení vojáka Philipa Citroena, který byl údajně s Hitlerem v pravidelném kontaktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Velmi dobré zprávy pro Zemana. A mnohem, mnohem horší pro Kalouska. Přináší Jan Hartl
ROZHOVOR Naše společnost není hloupá, má zdravý selský rozum. To po volbách tvrdí sociolog Jan Hartl, podle něhož se nyní rýsuje velká šance pro Miloše Zemana na obhajobu hradního úřadu. „Zeman může zaujmout postoj: Aniž do toho vstoupím já s veškerými zkušenostmi, tak společnost stojí na pokraji nebezpečí a rozvratu a já to svojí státnickou moudrostí překonám. Sice jsem postarší člověk, mnohdy unavený, ale dnes potřebujete člověka, který se v politice skutečně vyzná a udělá, co veřejnost požaduje už od Václava Havla. Jak se objeví nebezpečí, prezident je první, kdo přispěchá zjednat pořádek, a tuto roli Zeman bude umět hrát,“ sdělil Hartl ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Novým hasičským generálem byl jmenován Vladimír Vlček
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu 28. října 2017 u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu do generálské hodnosti plk. Ing. Vladimíra Vlčka, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Soušek (SPO): Piráti nebo korytáři?
Na politické scéně se objevila pirátská loď. S čerstvým větrem v zádech. Zdálo se, že sympatický projekt. Konečně něco i pro mládež. Schwarzenbergovo číro vypelichalo a zelení ukázali, že vůbec nejde o ekologii, ale jak se dostat ke zdrojům peněz z veřejných rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Středula jako lídr ČSSD? Nic jsme spolu neřešili, říká předseda ČMKOS
Po fiasku ve sněmovních volbách hledá ČSSD nového předsedu. Místopředseda strany Milan Chovanec vzbudil rozruch prohlášením, že se sociální demokraté mají po lídrovi poohlédnout i mimo stranické struktury. Jedním z nejvíce skloňovaných jmen je předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dukay (ČSSD): Příteli Chovanče...
Dopis Lukáše Dukaye místopředsedovi ČSSD a ministru vnitra Milanu Chovancovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oranžový hejtman sepsal desatero, které má pomoci ČSSD získat zpět voliče. Zde je
V letošních volbách zažila ČSSD pořadný výprask, ze kterého je potřeba se poučit. Plzeňský hejtman Josef Bernard z ČSSD tak dal dohromady soupis několika kroků, které zveřejnil na svém facebookovém účtu. Ty by prý měly straně napomoci znovu získat důvěru voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Vy jste vůl!“ Horáček si chtěl rýpnout do Zemana, ale výprask dostal sám. Přidal se i Kalousek
Prezident republiky Miloš Zeman u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa 28. října udělil několik státních vyznamenání. Za své zásluhy státu byli podle Zemana hodni převzít ocenění ve Vladislavském sále například zpěvačka Helena Vondráčková, režisér Zdeněk Troška, či mediální analytik Petr Žantovský. Zemanův výběr osobností jako každý rok spustil mezi lidmi vlnu kritiky, patří mezi ně i reakce textaře a kandidáta na prezidenta Michala Horáčka, která na sebe nenechala dlouho čekat. Jenže to, co Horáček napsal, se jaksi obrátilo proti němu samotnému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek: Říkat ministrům „nestraničtí odborníci” je pouze marketingová mlha
Miroslav Kalousek na Facebooku k návrhu Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa: Mobilní laboratoř umožnila odhalit nezdaněné palivo
Ve dnech 16. 10. 2017 až 22. 10. 2017 proběhla celostátní kontrolní akce „TURISTA“ zaměřená na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu a kontrolu přeprav vybraných výrobků v silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Diskuse se zástupci Evropské investiční banky
Jednání uvedl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který ocenil angažmá EIB v rozvojových zemích a uvítal možnost užší bilaterální spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Významný TOPkař z jihu Čech: Závěrečná fáze kampaně „Dost Zemanovi a Babišovi“ mi vadila. To lidi nezajímá. A Kalousek by neměl být ani šéf poslaneckého klubu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud bych se na TOP 09 díval jako burzovní analytik, pak bych si asi akcie TOPky před volbami rozhodně nekoupil,“ říká jihočeský vicehejtman a místostarosta Písku Josef Knot. Odchod Miroslava Kalouska z vedení strany schvaluje. „Na post předsedy a místopředsedů je třeba najít nové tváře řekněme s určitým ‚příběhem‘,“ vysvětluje vicehejtman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
David Rath předpověděl zatčení Tomia Okamury
David Rath nastínil, jak by mohlo za pár měsíců vypadat Česko. Je to poměrně chmurná vize, ve které hrají hlavní roli prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a uprchlíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vítězové voleb
Páni vědečtí pracovníci, rektoři zejména těch vysokých škol, kde se přednáší matematika, i filosofové, měli byste vědět, co je pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují do předsednictva Sněmovny olomouckého lídra Vojtěcha Pikala
Poslanci České pirátské strany v neděli zvolili na svém druhém zasedání nominanta na post místopředsedy Poslanecké sněmovny ČR, stal se jím lídr olomoucké kandidátky Voltěch Pikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Svěrák tvrdí, že jste ztratili rozum
V pražské O2 aréně se uskutečnil velký koncert na oslavu padesátileté spolupráce Zdeňka Svěráka s Jaroslavem Uhlířem. Ač oba pánové skládali a zpívali veselé písničky, Svěrák na akci pronesl poměrně chmurnou vizi české budoucnosti. Český národ podle jeho názoru zhyne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Budu volit Zemana, nikdo jiný mu nesahá ani po kotníky, pravil vyznamenaný Troška
Prezident Miloš Zeman 28. října 2017 vyznamenal celkem 39 osobností. Státní vyznamenání od hlavy státu dostali spisovatel Vlastimil Vondruška, zpěvačka Helena Vondráčková či režisér Zdeněk Troška. Ten serveru Blesk.cz prozradil, že v prezidentské volbě bude podporovat prezidenta Zemana. A nezůstal jen u toho...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Zvýšení bezpečnosti přepravovaného zboží
V rámci konference o tarifech a inovacích IFRTR, která se konala 13. října 2017 v Moskvě, bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi ČD Cargo a společností VGP VO ZDT týkající se zvýšení bezpečnosti zásilek přepravovaných nejen po Transsibiřské magistrále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Rozštípne Babiš politickou konkurenci?
"Zkusíme menšinovou vládu odborníků v kombinaci s našimi politiky a ministry a zkusíme Sněmovnu přesvědčit,” uvedl Babiš po prvních jednáních o povolebním vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Památka zesnulých – opatření Policie ČR
Stejně jako v předchozích letech se Policie ČR v souvislosti s blížícími se svátky Památky zesnulých bude ve zvýšené míře věnovat silničnímu dohledu a především předcházení trestné činnosti páchané na hřbitovech a v okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman měl včera ještě jeden projev. A u toho už kamery nebyly
Prezident Miloš Zeman v den nejvýznamějšího svátku našeho státu na Pražském hradě vyznamenal 39 osobností. Poté, co skončil oficiální ceremoniál, se ve slavnostních hradních prostorách konala tradiční recepce, kde hlava státu vystoupila s dalším projevem. Přidal se i exprezident Václav Klaus. Oba projevy jsme pro vás zaznamenali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Informační den UK: Informace o studiu i bohatý doprovodný program
Univerzita Karlova opět připravila pro všechny zájemce o studium Informační den. Patnáctý ročník této akce se uskuteční v prostorách Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty UK na pražském Albertově v sobotu 11. listopadu od 9 do 16 hodin. Vedle informací o možnostech studia čeká na návštěvníky též bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je konec starých časů, přimlouvám se za referendum o vystoupení z EU, vyzývá diplomat Bašta
Podle bývalého velvyslanece v Rusku a na Ukrajině Jaroslava Bašty bývá běh dějin nevyzpytatelný. Občas bývají situace, kdy všichni přesně vědí, kdy se začala psát jejich nová kapitola jako například při Sametové revoluci 17. listopadu 1989. Jindy se prý zdánlivě dlouho nic převratného neděje a pak procitneme v úplně jiném světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
David Rath: Výsledek ČSSD je spíš zázrak
K přežití potřebuje sociální demokracie silného lídra obklopeného osobnostně pestrým týmem zajímavých a výrazných lidí a samozřejmě témata vzbuzující kladné emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Vladimír Kučera na státní svátek na roztrhání
Pokud jste někdy rozjímali na otázkou, který z redaktorů zpravodajství ČT je pro jeho vysílání osobou nejméně postradatelnou, dal vám včerejší slavnostní den jasnou odpověď. Je jí Vladimír Kučera, kterého jsem ve včerejším vysílání ČT viděl na obrazovce nejméně třikrát, tzn. ve třech pořadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Vydechněme, zanalyzujme a pojďme do toho znovu
Dopis předsedy Pražské městské organizace Jana Wolfa poděkování za volby a celou kampaň do PS PČR 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství Jurečka stanovil výši některých sazeb přímých plateb pro rok 2017
Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil pro rok 2017 sazby přímých plateb. Mimořádně budou letos také vyplaceny zálohy na SAPS ve výši 70 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Státní vyznamenání pro profesora Zeleného
Gratuluji prof. Milanu Zelenému ke státnímu vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav také na sociálních sítích, zpřístupněna i sbírka filmů
Vojenský historický ústav Praha spustil letos na podzim svoje facebookové stránky. Najdete zde informace o dění v naší instituci, také aktuální zprávy z nejrůznějších akcí, které mají souvislost s činností VHÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Alrawi, proč ten zbytečný komentář? Kontraproduktivní provokace
Ano, je pravda, že se v ČR nijak zvlášť neprojevujete; nepočítáme-li protestní modlitbu na Letné vedle Ministerstva vnitra, organizování demonstrace pro příjem muslimských migrantů, několik výstupů v ČT, např. v pořadu Máte slovo nebo již stažené výhružné video p. Shedadeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní muzeum připravilo výstavu k stému výročí narození Pavla Tigrida
Výstava Pavel Tigrid. Hlas svobody představuje jednu z nejvýznamnějších osobností československého protikomunistického exilu nejen jako vydavatele, ale také jako dramatika, publicistu a rozhlasového redaktora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS povolil převzetí společnosti Medica Healthworld Hospital skupinou Penta
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým pravomocným rozhodnutím spojení soutěžitelů PENTA INVESTMENTS LIMITED a Medica Healthworld Hospital a.s. Skupina Penta tak získala možnost výlučné kontroly společnosti Medica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Okolo Brněnské přehrady byl vyhlášen Lesnický park
V pátek 27. října vyhlásil státní podnik Lesy České republiky Lesnický park Podkomorské lesy, který kopíruje po obou stranách Brněnské přehrady hranice stejnojmenného přírodního parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Syn britské královny přijíždí do ČR ocenit aktivní mladé lidi
Nejmladší syn britské panovnice Alžběty II. princ Edward dnes přijíždí do České republiky. Hrabě z Wessexu v Česku v úterý předá zlatá ocenění vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), kterého se účastní 2500 mladých Čechů. Česko letos hostí také setkání absolventů programu z celého světa. Princ Edward usedne v porotě, která bude hodnotit jejich projekty zaměřené na startupy i pomoc znevýhodněným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Koho do vedení Sněmovny? Piráti dnes budou řešit jména
Poslanecký klub Pirátů dnes nejspíš rozhodne, koho podpoří do funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Zatím jsou navrženi místopředseda strany Vojtěch Pikal a šéf plzeňské organizace Lukáš Bartoň. Klub by také mohl rozhodnout, jestli se postaví za některého ze současných kandidátů na místo předsedy Sněmovny. Zatím politické strany hovoří o Radku Vondráčkovi (ANO) nebo o předsedovi ODS Petru Fialovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Vyzývám Ministerstvo dopravy, aby urychleně připravilo novelu zákona o silniční přepravě
Vrchní soud zrušil předběžné opatření zakazující digitální službu Uber v Brně. Již dříve Piráti upozorňovali, že tato služba (a řada dalších podobných služeb jiných firem) není zákonem upravena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Proč se bouří lidé v Žitavské
Vedení České Lípy využilo loňských krajských voleb k uspořádání ankety, jež měla zjistit investiční priority obyvatel. Vyšlo v ní, že tou největší prioritou je zvýšení počtu parkovacích míst na sídlištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Zeman otvírá dveře plebejskosti a pohrobkům minulosti
Je za námi další trapná oslava 28. října. Zemanova řeč byla snad nejhorší ze všech projevů, které při této příležitosti zazněly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Mezinárodní setkání psychologů krizí a katastrof v Praze
Jednání Stálého výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu EFPA (SC on Crisis, Disaster and Trauma Psychology EFPA) se uskutečnilo po třech letech opět v Praze na Ministerstvu vnitra ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Urážka naší země! Mává Václav Klaus rakouskými novinami. Jde o naše volby
Druhý český prezident Václav Klaus se pro deník Právo ještě jednou vyjádřil k volbám. Aniž to prý tušil, pronesl těsně po volbách takřka prorocký výrok. Jaký?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti podpoří na funkci předsedy sněmovny Vondráčka z ANO
Piráti podpoří na funkci předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO), rozhodl dnes poslanecký klub. Předseda ODS Petr Fiala by měl být prvním místopředsedou sněmovny. Novináře o tom informoval po jednání klubu předseda strany Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Masarykův realismus v naší době
Státní svátek slavíme ve dnech poznamenaných povolebními jednáními. A tak si vedle historického jubilea připomeňme i politickou situaci v době, kdy naše státnost vznikala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Paní Vášáryová opět maká ze všech sil, aby české veřejnosti EU ještě více znechutila
Jan Zahradil na Facebooku k dnešním Otázkám Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zatímco Českem kráčí vichřice, Barcelonou prošel obří průvod za jednotu Španělska
V posledních dnech toho bylo napsáno hodně o touze španělských Katalánců po nezávislosti. Pravda však je, že po nezávislosti Katalánska na centrální vládě v Madridu netouží zdaleka všichni občané regionu. Stovky tisíc lidí dnes v Barceloně demonstrovaly za udržení jednoty celého Španělska. Informuje o tom server španělského deníku El País.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova opět boduje v žebříčku Best Global Universities
Univerzita Karlova patří podle mezinárodního žebříčku Best Global Universities mezi dvě stě nejlepších vysokých škol a padesát nejlepších fyzikálních pracovišť na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan David: Krize podle právníků
Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat! (Karel Čapek, Bajky a podpovídky)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Praha nemusí doplácet za licence k Opencard
Pražský městský soud ve středu 25. 10. 2017 rozhodl o tom, že hlavní město nemusí platit 42,7 milionu korun a úroky za neoprávněné užívání licencí ke kartě opencard. Soud tak zamítl žalobu firmy Castlebar Invest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Třináct poučení pro ČSSD
Můj názor, co by měla ČSSD dělat, aby opět získala důvěru voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: První rok společného vzdělávání v řeči faktů aneb Skutečnost a mýty
Ministr Štech k Analýze společného vzdělávání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaňousová (TOP 09): Týrání zvířat je trestuhodné
O množírnách zvířat, tedy neetickým způsobem chovu za účelem získání co největšího zisku a týrání zvířat, se v poslední době mluví stále častěji a i díky tomu jsou mnohá podobná místa odhalena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tady je jedna novinářka, páchá trestnou činnost, chce mě dostat do tepláků! rozpálil se Babiš v Partii. Tam také prozradil, jaké změny by provedl u tajných služeb
Hostem nedělní Partie FTV Prima byl jasný vítěz sněmovních voleb Andrej Babiš (ANO). Divákům vysvětloval, proč preferuje ustavení menšinové vády a jak si ji představuje. Ve studiu neměl oponenta a prostor, který dostal, bezezbytku využil k zúčtování s politiky ostatních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Známý hudebník má jasno: Praha si myslí, že prezidentem bude Drahoš, ale venkov vidí, že to bude Zeman!
„Proč si KSČM a ČSSD za výsledek voleb sypou popel na hlavu? Chtějí měnit stranické vedení, ale napřed by si měli uvědomit, že vina není na jejich straně! Problémem totiž je, že teď se na politickém nebi objevily tři velké hvězdy – Babiš, Okamura a Bartoš. Politika je v podstatě v tomto showbyznys. Lidi jdou radši na Eltona Johna, nežli na někoho, kdo má stejně dobrý hlas, ale nemá jméno...,“ tvrdí skladatel, producent, hudební vydavatel, politik a kandidát na prezidenta Petr Hannig (Rozumní). V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale svěřuje i s jinými postřehy, které v politice nasbíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová jednala v Lucemburku o vysílání pracovníků v silniční dopravě
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová jednala v rámci zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO) v Lucemburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Největším mediálním šoumenem byl Kennedy. Trump je až na třetím místě, říká vydavatel knihy o amerických prezidentech a jejich odrazu v médiích
ROZHOVOR Kniha zastupitele Prahy 11 Dalibora Mlejnského Američtí prezidenti mediálního věku se svým vydáním trefila akorát do roku, kdy byl prezidentem v USA zvolen Donald Trump. O amerických prezidentech a jejich odrazu v médiích si ParlamentníListy.cz povídaly s vydavatelem knihy a bývalým moderátorem Československé televize Miroslavem Fořtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tohle nebyl nikdo schopen říct voličům! Jiří Paroubek ukazuje vše, proč ČSSD projela volby. A varuje před pádem pod pět procent, pokud...
ROZHOVOR „Pokud bude ČSSD v opozici, nebo pokud bude zastoupena ve vládě nějakými mrákotami, tak pak by to směřovalo pod pět procent,“ říká Jiří Paroubek k možným budoucím preferencím strany. Pro ParlamentníListy.cz řekl nejen kdo podle něj zavinil neúspěch sociální demokracie ve volbách, ale i to, co je potřeba udělat, aby strana uspěla například v nadcházejících komunálních volbách. „Není možné hledat na sobě navzájem hnidy, ale zatáhnout za jeden provaz a něco udělat pro tu změnu. Musí se prostě objevit nová sociální demokracie,“ říká bývalý předseda ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nové důkazy v kauze z 90. let, kolem níž je mnoho mrtvých a hraje se o velké peníze. Na tahu je Bradáčová
Na základě dalších exkluzivních svědectví a získaných dokumentů pokračuje rozkrývání letité a stále velmi žhavé kauzy Masokombinátu Písek. Tento nekončící soudní spor započal v polovině devadesátých let a nebyl dodnes vyřešen. Teď to vypadá, že má šanci dospět k finálnímu verdiktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kánský: Nepanikařit a nedělat ukvapené soudy ani rozhodnutí
Není to to, co jsme očekávali, ani to v co jsme věřili. Prohrané volby jsou vždy tématem k zamyšlení. Nicméně to zamyšlení by nemělo být pouze hledáním viníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Petr Fiala by byl reprezentativním předsedou Poslanecké sněmovny
Alexandra Udženija na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezskou ČSSD povede primátor Karviné Hanzel. Dávky dejme jen těm, kteří to opravdu potřebují, říká
Moravskoslezskou organizaci ČSSD povede další dva roky primátor Karviné a čerstvě zvolený poslanec Tomáš Hanzel. V Petřvaldu na Karvinsku o tom dnes rozhodli delegáti krajské konference. Hanzel v boji o post předsedy krajského výkonného výboru neměl protikandidáta. Ve funkci nahradil bývalého hejtmana Miroslava Nováka, který post neobhajoval, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Štech ocenil studenty ČVUT za vynález glukometru
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech dnes ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT přijal studenta ČVUT Marka Nováka, který spolu se svými spolužáky Barborou Suchanovou a Tomášem Pikousem vynalezl glukometr velikosti kreditní karty, který měří hladinu cukru v krvi. Se svým přístrojem X.GLU určeným k léčbě dětské cukrovky studenti uspěli ve Spojených státech v prestižní soutěži Imagine Cup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ODA: Přímá demokracie jako populistické heslo
U příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu bychom se měli zamyslet nad tím, kam směřuje demokracie v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Rekviem za kardinála Harracha
Ve středu 25. října 2017 sloužil v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha kardinál Dominik Duka OP rekviem za Arnošta kardinála Harracha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zemana musí podpírat jeho žena. Opírá se o pult. A není schopen dojít k oceněným, ,,solí" prezidenta Balšínkův server
Prezident Miloš Zeman 28. října 2017 absolvoval tradiční program, kterým v den oslav státního svátku procházeli i jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus. Server Echo24.cz však tvrdí, že Miloš Zeman standardní program jen těžko zvládal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Říjnová bilance zadržených padělků
Příslušníci celní správy prověřují na překladišti v České Třebové desítky kontejnerů, z nichž pak vybírají ke kontrole ty s podezřením na převoz zakázaného zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj chce zahájit stavbu centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici již v příštím roce
Přípravy na vybudování centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici pokračují. Za přítomnosti hejtmana Martina Netolického a radního pro oblast zdravotnictví Ladislava Valtra se uskutečnilo projednání současného návrhu, který prezentoval ředitel Orlickoústecké, Svitavské a Litomyšlské nemocnice Tomáš Julínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Město mělo územní studii projednat s veřejností
Zastupitelé TOP 09 na čtvrtečním jednání podpořili svými hlasy schválení územní studie, kterou chce město vymezit, co se bude smět postavit v prostoru mezi ulicemi Americká, Sirková a Denisovým nábřežím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Už aby přišla nějaká krize. Markéta Šichtařová nabádá k urychlenému ochlazení ekonomiky
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Čeká nás italský politický model. Už tak roztříštěná Poslanecká sněmovna se bude ještě víc atomizovat rozpadem Pirátů a aspoň odštěpením několika poslanců SPD. Proto Markéta Šichtařová očekává zakonzervování nynějšího stavu, což je pořád lepší než utahování šroubů v ekonomické svobodě jako za úřadování končící vlády. Analytička zároveň toužebně vyhlíží krizi. Za poslední půlrok pozoruje takové přetížení lidí a takovou míru stresu všech z nestíhání, že je přesvědčená, že ekonomice krize vyloženě prospěje. I proto, že růst za každou cenu postrádá smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poslední víkend otevřených dveří v Benešově vile v Sezimově Ústí navštívilo 546 návštěvníků
O posledním říjnovém víkendu si mohli návštěvníci vychutnat naposledy v tomto roce návštěvu jediné mimopražské rezidence předsedy vlády – vily Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Objekt přivítal 546 návštěvníků, kteří obdivovali pokoje manželů Benešových i přilehlý park.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vezměte už na vědomí to, co je většině lidí, s výjimkou pražské kavárny, už jasné! Křeček sepsal hodně drsný vzkaz pro ČSSD
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček, dlouholetý poslanec za ČSSD, zhodnotil povolební situaci v sociální demokracii. Jelikož byl za tuto stranu poslancem mezi 1998 až 2013, má jí mnoho co říci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Horáček zaútočil na Petra Žantovského kvůli státnímu vyznamenání. Až prý bude prezident, bude vše jinak
Prezidentský kandidát Michal Horáček se vyjádřil k sobotnímu předávání státních vyznamenání. Rýpl si do prezidenta Zemana, ale rychle se mu to vrátilo. Byl nazván „volem“. Zkusil tedy téma státních vyznamenání uchopit trochu jinak. Zkritizoval mediálního analytika Petra Žantovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Evropské komory povede zkušený Rakušan
V čele Evropské asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES bude v příštích dvou letech prezident rakouské hospodářské komory Christoph Leitl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš bude mít příští týden napilno. Čekají ho tyto schůzky
Českou politickou scénu čeká příští týden další kolo vyjednávání o sestavení sněmovny a nové vlády. Prezident Miloš Zeman chce v úterý předat předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi pověření, aby začal vyjednávat o sestavení vlády. Babiš se chce následně setkat s dalšími parlamentními stranami a mluvit s nimi o podpoře menšinové vládě. O vytvoření koalice se už Babiš s nikým bavit nechce. Vzhledem k postojům dalších stran to podle něj nemá smysl. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist