Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jihočeský kraj: Kotlíkové dotace - za 12 hodin přes čtyři tisíce žádostí
Téměř čtyři tisíce elektronických žádostí. Taková je bilance k dnešnímu poledni, tedy 12 hodin od spuštění II. kola kotlíkových dotací, na jihočeském krajském úřadě. To odstartovalo po půlnoci z neděle na pondělí. Údaje potvrdil krajský radní pro veřejné zakázky Antonín Krák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Historik: EU připomíná Rakousko-Uhersko. Velcí chtějí diktovat menším
Historik Petr Prokš se v rozhovoru pro server iHNed.cz rozhovořil o tom, že Rakousko-Uhersko nemělo budoucnost. Podle jeho slov přežívalo z českých daní. První republika se pak podle něj neměla za co stydět. Prováděla totiž vlastní a úspěšnou měnovou a hospodářskou politiku, díky níž investovala do budování železnic, silnic, ale i školství, vědy, kultury a armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo se dnes může v ČR stát generálem: Jurista z Plzně nebo úředník z americké agentury. Děsivá zpráva Martina Kollera o velitelském sboru armády
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Jak je v rozbouřeném světě schopna obstát česká armáda? Martin Koller ve svých textech pro ParlamentníListy.cz již rozebíral připravenost mužstva, nyní se zaměřuje na to, jak by v případném konfliktu dokázal velet český generální štáb. Představení českých generálů se zaměřením na ty, které prezident Zeman jmenoval nově, je velmi zajímavým střípkem do mozaiky naší obranyschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Cesta k nové sociální demokracii
Před rokem jsem napsal a zveřejnil článek pod názvem " Cesta k moderní sociální demokracii". Když jsem si po roce tento článek znovu a podrobně přečetl, musím říci, že nejméně 95 % závěrů a návrhů, které jsou v něm obsaženy, má platnost i nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Erik Best: Ne, Babiš nechce menšinovou vládu. Usiluje o toto. A má to už připraveno
Americký novinář Erik Best na vlnách Českého rozhlasu promluvil o tom, jak vidí povolební situaci v Česku. Zdůraznil, že nevěří ve vznik menšinové vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nový zákon – rok poté: Pravý čas pro diskusi aneb Ohlédnutí za říjnovou konferencí AVZ
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala ve dnech 12. – 13. října 2017 v Hradci Králové jubilejní 10. ročník odborné konference nazvané „Nový zákon – rok poté: Pravý čas pro diskusi“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj, a Petra Rafaje, předsedy ÚOHS. Konference se letos zúčastnil rekordní počet 170 zástupců z řad odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Medailérství – umění a řemeslo
Výstava Národního technického muzea „Medailérství – umění a řemeslo“ s podtitulem „Současné medailérské umění 2008–2017“ ukazuje současný vývoj tohoto oboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: V průmyslu a stavebnictví kvete softwarové pirátství
Konstrukční firmy nabírají zaměstnance, ale nové licence si už nezakoupí. Počet případů krádeže softwaru v sektoru výroby za poslední rok zdvojnásobil. Podle poslední studie pirátství je téměř každý třetí program v Česku instalovaný nelegálně, softwarové firmy tak v Česku přicházejí ročně o 3,6 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vášáryová, extremisté z TOP 09 a trest za Václava Moravce. Zdeněk Zbořil bez milosti
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Nepůjdeme do vlády s Babišem, nepodpoříme menšinovou vládu. Tohle jednání považuje doktor Zdeněk Zbořil za téměř „extremistické“ a směřující k předčasným volbám. V dnešním Rozjezdu se politolog věnuje vyjednávání o koalici a vrací se k výsledkům voleb. K situaci ČSSD říká: „Ti podivní triumvirové, které porodila ČSSD krátce před volbami, měli dnes být už dávno pryč“ a dodává, že po debaklu ve volbách může být ještě hůř. Podle Zbořila můžeme předpokládat, že prezident ovlivní chování některých politických stran, ale snad jediným a největším „překvapením“ by bylo, kdyby se vzdal své kandidatury v nadcházejících prezidentských volbách. A jak nám může prospět nabídnutá pomoc od bývalé diplomatky Magdy Vášáryové? „Pokud jde o tu diskusi a pomoc ze Slovenska, možná si asi nevšimla, že Andrej Babiš je Slovák. Tak snad jedině by mohla nabídnout téma: Jak se volí prezident.“ Zbořil také navrhuje konkrétní trest pro ředitele České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Jsme samostatné politické hnutí a tím už zůstaneme
Komentář na facebookovém profilu k informacím o slučování STAN s jinými politickými subjekty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Táborský: Úzký prostor pro větší růst úrokových sazeb ČNB
Česká koruna se dnes odpoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 25,64 a oproti začátku minulého týdne koruna i přes vysokou volatilitu jen mírně posílila o šest haléřů. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,08 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna oslabila o více než 20 haléřů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Byl vyznamenán bývalý německý kancléř, nebo předseda správní rady Rosněftu?
Komentář na facebookovém profilu k vyznamenání Gerharda Schrödera
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ďurička propustili z basy. A zakázali mu „chlast“
Státní zástupce dnes u Okresního soudu v Karviné navrhl propuštění z vězení Bohumíra Ďurička, který byl odsouzen k 12,5 roku vězení za vraždu syna provozovatele pražské Matějské pouti, Václava Kočky mladšího. O propuštění odsouzený požádal po vykonání dvou třetin trestu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úředníky, kteří dle žalobce zadávali zakázky přes limit,soud zprostil
Vrchní soud v Praze dnes osvobodil dva bývalé úředníky z ministerstva vnitra, kteří čelili obžalobě z toho, že zadávali zakázky advokátní kanceláři Weinhold Legal i přes to, že byl smluvní limit na poradenské služby překročen. Zrušil podmíněné tresty, které jim původně uložil Městský soud v Praze. Podle soudu není žalovaný skutek trestným činem. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, žalobkyně se může pouze dovolat k Nejvyššímu soudu v Brně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Voliči Okamury jsou kreténi. Měli by nosit nálepku „blbec“; místo židovské hvězdy. A o Ringo Čechovi jsem slyšel, že...
Bulvární novinář Pavel Novotný se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým na XTV.cz rozhovořil o výsledcích voleb do Sněmovny. „Voliči Babiše jsou oběti dokonalé kampaně, voliči Okamury jsou kreténi,“ řekl jasně Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Jednoho dne už zítřek nepřijde
Dříve, než nás washingtonští idioti nechají sfouknout z tváře Země, měli by se smířit s faktem, že americká schopnost vést válku je ve srovnání se schopností ruskou až druhořadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS představí na veletrhu Agritechnica 2017 speciální vozidlo řady PHOENIX
V polovině listopadu se bude v Německém Hannoveru konat tradiční veletrh Agritechnica. Jde o jednu z největších výstavních událostí v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě. Letos na veletrhu bude zastoupena i kopřivnická společnost TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Předplacená karta FREEPAY MasterCard® představuje bezpečný způsob placení
Dobíjecí platební karta FREEPAY MasterCard® umožňuje pohodlný a velmi bezpečný způsob placení. Jde o plnohodnotnou platební kartu bez nutnosti vlastnit bankovní účet, kterou lze použít nejen k platbám u obchodníků v ČR a v zahraničí, ale i k výběrům hotovosti z bankomatů. Navíc předplacenou kartu může využít každý bez nutnosti jakýchkoliv závazků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaroslav Hutka je z voleb ,,tumpachovej"
Písničkář Jaroslav Hutka, jenž je jedním ze signatárů Charty 77, je podle svých slov z výsledků voleb do Poslanecké sněmovny nějakej tumpachovej. Jak však dodává, politiku už tolik neprožívá, neboť pochopil, že jsou to dějiny. Rozhovor s ním přinesl server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB je garantem světa “bez rizika”, co na to ČNB?
Podle šéfa ECB je nejistota na trzích a v ekonomice stále vysoká a nelze zbrkle otáčet kormidlem měnové politiky a nerozvážně utahovat měnové šrouby. Kde Mario Draghi nejistotu vidí, je trochu záhadou. Na trzích je jí jako šafránu. Index strachu VIX (implikovaná volatilita na S&P500) spadl ke konci uplynulého týdne opětovně do blízkosti historických minim…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Zrušení programu Designbloku? Poděkujme primátorce Krnáčové
Včera, téměř přesně devět let poté, co vyhořelo levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti, byla kvůli silnému větru poničena i další jeho část. Dle dosavadních informací se zdá, že jej dlouhodobě nebude možné používat, protože vítr napáchal velké škody na jeho levém křídle a strhnul část střechy. Kromě nepříznivých klimatických podmínek je na místě hledat příčiny tohoto tristního stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Legrační moment: Emmanuel Macron „začenichal“ marihuanu...
Francouzský prezident Emmanuel Macron přijel na dvoudenní návštěvu Guyany, ale na rozdíl od Evropy jej zde příliš vřelé přivítání nečekalo. Tisíce lidí vyšlo demonstrovat do ulic a žádné velké sympatie si Macron nezískal ani svojí poznámkou o marihuaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: V pražském zastupitelstvu dojde k obměně
V pražském zastupitelstvu dojde k obměně, nastoupí Piráti Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se setká s představiteli hnutí ANO
Prezident republiky Miloš Zeman se setká v Lánech s představiteli hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zase se zaplatí pár pisálků... Jiří Zimola promluvil
ROZHOVOR „Nejsem politolog a nehodlám komentovat výsledky jiných stran a hnutí. Mě zajímá budoucnost sociální demokracie, na tu se chci zaměřit a pro tu chci pracovat,“ říká po volbách, které pro ČSSD dopadly velmi špatně, bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola a reaguje i na různé spekulace a dohady. „Nechci kandidovat na předsedu ČSSD a chci pomoct mé straně zvednout se z politického dna,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Z nových modelů vzdělávání mohou těžit všechny generace
Gymnázium Evolution Jižní Město přivítalo ministra financí Ivana Pilného. Školu, která si zakládá na interaktivní výuce a využívání IT aplikací, navštívil v rámci projektu digitálního vzdělávání. Nové výukové modely mohou být podle Pilného vhodné i pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Heller: Pan Rambousek má v mnohém pravdu, ale...
Marxistický teoretik a dlouholetý analytik KSČM PhDr.Josef Heller,CSc. se v kontextu polemiky s jiným autorem publikujícím na Parlamentních listech zamýšlí nad hlubšími souvislostmi porážky KSČM v parlamentních volbách. Odmítá, že by se na této práci podílel svou teoreticko-ideologickou činností, a poukazuje na dva kořeny degenerace strany. KSČM také nedokázala vysvětlit podstatu problému migrace a islamismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Výroba hovězího i vepřového masa klesla
Ve 3. čtvrtletí dosáhla výroba masa 107 205 tun, meziročně o 2,8 % méně. Z toho bylo 15 900 tun (-7,0 %) hovězího, 50 835 tun (-5,2 %) vepřového a 40 419 tun ( 2,0 %) drůbežího. Ceny zemědělských výrobců jatečných zvířat se meziročně zvýšily u skotu ( 3,4 %) a prasat ( 8,1 %), ke snížení ceny došlo u jatečných kuřat (-1,6 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Člověk od Sorose napsal knihu o migraci. Asi tušíte, jak vás v ní označují
Vlivný americký server The Atlantic publikuje rozhovor s americkým publicistou židovského původu a spolupracovníkem Open Society Foundations George Sorose Sashou Polakowem-Suranskym, který se týká jeho nové knihy o migraci. Autor v ní mimo jiné varuje před narůstající nenávistí vůči muslimským migrantům, která připomíná nenávist vůči Židům ve 30. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To nejsou žádní umělci, prskají novináři na oceněné Zemanem. Ale Helena Vondráčková to rozstřelila těmito slovy
K udílení státních vyznamenání se na serveru Aktuálně.cz vrátil šéfkomentátor Jan Lipold. Své řekla také Jana Machalická, publicista Tomáš Haas a ozvala se i jedna z oceněných, zpěvačka Helena Vondráčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Syrovátka (Zelení): MHD v Novém Jičíně projde velkou změnou
Novojičínskou městskou hromadnou dopravu čekají 10. prosince veliké změny. Jejich provozování převezme po Technických službách společnost Arriva, která pro ni pořídila 3 nové elektrobusy. Budou plně klimatizované a uhradit jízdné v nich kromě standardních způsobů bude možné i platební kartou. Kromě toho se k tomuto datu chystá plná integrace MHD do Ostravského dopravního integrovaného systému (ODIS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Komplexně Geniální Babiš má neuvěřitelně krátkou paměť
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Peníze vyhazují z okna
A tak je to bohužel se vším. Stát vymyslí líbivý projekt, na dotacích rozdává peníze daňových poplatníků, další peníze posílá neziskovkám na nejrůznější kurzy a rekvalifikace a přitom si nedokáže ani zkontrolovat a vyhodnotit efektivitu utrácených peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Povolební zamyšlení
Čeští voliči vyjádřili ve volbách lásku k Východu. Imponují jim lidé narození ne v Čechách, ale směrem východním. Jsou pro ně idolem člověk narozený v Bratislavě a člověk z Tokia. Kam zmizela česká hrdost? Že by se jim stýskalo po časech bývalého Sovětském svazu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Sám nevím, proč ještě nejsem mrtvý. Zeptejte se Putina,“ promluvil největší rival ruského prezidenta
Vůdce ruské opozice Alex Navalnyj poskytl krátce po svém propuštění z vězení rozhovor britskému deníku The Independent. I nadále si trvá na své prezidentské kandidatuře a sám se, jak se vyjádřil, diví, proč je ještě naživu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: To vážně voličům stačí říct, že jste slušňák?
Já ODS kritizuji až dost. Ale teď už se mi zdá vážně přehnané vyčítat jí takovým způsobem, že nejde do koalice s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Publikace Českého historického ústavu v Římě
Nejnovější publikace z náboženských a církevních, ale také kulturních, politických a hospodářských dějin, které vyšly péčí Českého historického ústavu v Římě a Historického ústavu AV ČR od roku 2012, se představily 18. října 2017 v sídle Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Daniel Herman: Pro výkup vepřína hlasovali všichni ministři
Z PROFILŮ Končící ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) ještě jednou odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Reagoval konkrétně na tři dotazy týkající se vepřína v Letech. Vláda schválila odkup tohoto zařízení za 450 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Již téměř 10 let odkládáme nutnou organizační změnu ve straně
Bohužel výsledek voleb je pro nás obrovským zklamáním. Lidé se nechali vtáhnout do cizích snů, a to snů miliardáře a očekávají, že tento člověk, který své peníze vydělal na divoké privatizaci a zlodějnách posledních 27 let, jim část těchto peněz vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Blábol Michala Horáčka. Napíší o mně, že jsem konspirátor, a pak se mi omlouvají. Petr Žantovský nám vyprávěl, co se kolem něj začalo odehrávat, když dostal státní vyznamenání
ROZHOVOR „Buďto pan Horáček mluví tak sofistikovaně, že na to nestačím intelektuálně, nebo je to prostě blábol,“ říká k vyjádření Michala Horáčka ohledně svého vyznamenání novinář Petr Žantovský. ParlamentnímListům.cz popsal skvělou náladu na Hradě. Vyjádřil se i k různým každoročním „útokům“ na prezidenta Zemana právě ohledně výběru oceněných. „Já jsem za posledních nějakých 25 let nečetl v českých mainstreamových médiích snad jediný článek nebo jsem ho neviděl o tom, že by Klaus nebo Zeman udělali něco dobře,“ poukazuje Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ruská reprezentace, zahrnující pracovníky Rosatomu, získala první místo v soutěži WorldSkills
V soutěži WorldSkills Competition 2017, která porovnává profesionalitu, s jakou mladí zvládají svůj obor, získal největší počet bodů ruský tým, do kterého patří i představitelé ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. 44. ročník této soutěže se konal v Abu Dhabi ve dnech 15. - 19. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šéf NATO šokuje: Severní Korea dostřelí i do Evropy
Evropské země a členské státy Severoatlantické aliance (NATO) jsou v dosahu severokorejských balistických raket. Před svou návštěvou Japonska a Jižní Koreje to sdělil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip zůstal jako kůl v plotě. Víme, co se dělo na bouřlivém jednání za zavřenými dveřmi ÚV KSČM…
EXKLUZIVNĚ V pátek proběhlo zasedání Ústředního výboru KSČM, na němž se probíral debakl komunistické strany ve sněmovních volbách a po němž dosavadní předseda strany Vojtěch Filip oznámil, že již nebude obhajovat svou funkci. ParlamentníListy.cz zjistily, co se dělo za zavřenými dveřmi. Jednání prý bylo velmi bouřlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dostupnější občanské průkazy - záměr pilotního projektu i výkonového modelu financování veřejné správy
Roční projekt vydávání občanských průkazů v obcích II. typu mají v Chlumci nad Cidlinou a ve Skutči. Začal loni v říjnu a končí právě teď. Aby mohly obce občanské průkazy jednou za čtrnáct dní vydávat, Ministerstvo vnitra jim zapůjčilo potřebnou techniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání podpraporčíku Janu Odermattovi in memoriam za hrdinství
Na návrh vlády České republiky se prezident Miloš Zeman rozhodl udělit Medaili Za hrdinství podpraporčíku Janu Odermattovi in memoriam za hrdinství. U příležitosti státního svátku dne 28. října 2017 si na Pražském hradě státní vyznamenání z rukou prezidenta České republiky převzala manželka Jana Odermatta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To není ani tak úspěch Okamury, jako spíše neúspěch a neschopnost všech ostatních. Hovoří nový poslanec ANO
ROZHOVOR „Nikdy, opakuji nikdy nebudu politikem, který chňapne jakoukoliv funkci, která mu bude nabídnuta bez ohledu na zaměření nebo pozici, která zrovna proletí kolem. Chci se zaměřit na tři základní okruhy – ochranu spotřebitelů, sociální témata z pohledu lidí se zdravotním postižením a ekonomická témata,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ano, dostal nabídku jít do vlády. Babiš z nás udělá osly. Nový kabinet se rodí, začíná být jasněji
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, jenž vyhrál volby, chce nyní hledat podporu pro menšinovou vládu. Koaliční vyjednávání totiž dopadla krachem. Jak píše MF Dnes, v menšinové vlády by měli zasednout všichni současní ministři za ANO, s výjimkou Ivana Pilného, jenž již nechce být šéfem resortu financí, a následně experti a politici experti. Pro důvěru do Poslanecké sněmovny chce jít Babiš ještě před Vánoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Z recepce na Hradě: Socani zkur...i, na co sáhli, a vědí to. Byli pobledlí. Vysmátý Okamura, Babiš se fotil. Ve vzduchu bylo něco jasně cítit
Končící poslankyně TOP 09 Kristýna Zelienková i bývalý mluvčí ODS Václav Musílek se vyjádřili k rozdaným vyznamenáním prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě u příležitosti státního svátku 28. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Ústavně-právní výbor projedná ústavní novelu týkající se držení zbraní na nejbližší schůzi
Uveřejňujeme odpověď senátora Miroslava Antla na dotaz Pavla Černého, který se tázal na termín zařazení projednání ústavní novely o bezpečnosti na program jednání Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zástupci Ministerstva financí na semináři k zajišťovacím příkazům
Náměstkyně pro daně a cla Ministerstva financí Alena Schillerová a generální ředitel Generální finanční správy Martin Janeček se dnes na půdě Nejvyššího správního soudu v Brně zúčastnili kulatého stolu k zajišťovacím příkazům. Své poznatky k tomuto institutu zde prezentovali také zástupci nejdůležitějších zainteresovaných skupin, jako je Komora daňových poradců, Ministerstvo financí, Finanční správa, Nejvyšší správní soud, podnikatelské svazy a další instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
S odcházením Vojtěcha Filipa je to prý zase jinak. Klidně mohu ve vedení pokračovat, ujišťoval u Tvarůžkové
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v pondělním Interview ČT24 přivítala šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Ten těsně po usednutí do křesla pro hosta zdůraznil, že se nechystá nijak rychle opustit post předsedy KSČM. A tím zdaleka neskončil. Mimo jiné znovu mluvil o toleranci komunistů vůči menšinové vládě ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Víkendová vichřice vyvrátila v Národním parku Šumava desítky tisíc stromů
Polomy, které způsobila víkendová vichřice Herwart na území Národního parku Šumava, jsou podle prvních odhadů lesníků Správy v objemech do 50 tisíc metrů krychlových. Nejvíce vyvrácených stromů je přitom v nejjižnější části Národního parku v okolí Stožce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kecy z pražské kavárny. To jste přesně vy sluníčkáři. Pepa Nos si ve studiu podal kolegu písničkáře, který útočil na "donašeče" Nohavicu
V pondělním pořadu Pro a proti Českého rozhlasu se utkali dva písničkáři. Pepa Nos a Jan Burian svedli slovní spor o to, zda měl státní vyznamenání dostat písničkář Jaromír Nohavica, když spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností a zda je správné přebírat státní vyznamenání zrovna z rukou Miloše Zemana. Pepa Nos při té příležitosti pořádně sepsul tzv. pražskou kavárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: S ohledem na vichřici je příjem žádostí o dotace prodloužen
Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil prodloužení termínu pro předkládání žádostí o dotaci v rámci 5. kola příjmu žádostí v Programu rozvoje venkova (PRV), a to do 1. listopadu 2017 13 hodin. Prodlužuje se také termín pro předkládání projektů v 2. a 11. výzvě pro příjem žádostí Operačního programu (OP) Rybářství 2014–2020. Původně měl příjem žádostí skončit dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení systému korespondenční nebo elektronické volby
Jako Krajanský spolek Čechů a Slováků v Asturii cítíme povinnost se vyjádřit k obtížím spojeným se systémem volby ze zahraničí. Pokud je nám, Čechům žijícím v zahraničí, zákonem povoleno volit, mělo by nám to být i reálně umožněno. Současný systém voleb ale velké většině z nás neumožňuje toto právo uplatnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ekonom Švejnar prozradil, z čeho plyne naštvanost Čechů, která se projevila ve volbách
Ekonom Jan Švejnar se na serveru Seznam Zprávy.cz vyjádřil k českým volbám. Češi podle jeho názoru hledají naději. Hledají ji i v situaci, kdy se zemi ekonomicky daří nad očekávání dobře. Proč ji hledají?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslava Lukšová: SK Linie radosti jde do každé výzvy naplno
Zlínský kraj je nám blízký, protože zde sídlí naši kamarádi spřátelené organizace Naděje, s jejímž sportovním klubem Naděje Zlín jsme odplavali nemálo závodů a mistrovství v plavání. Nedávno jsme dostali pozvání také na jiný druh sportu, a to na mistrovství ve stolním tenise – region: Jižní Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud už má na stole devět podnětů k volbám
Zvláštní senát Nejvyššího správního soudu, který má na starosti stížnosti spojené se sněmovními volbami, už dostal sérii podnětů od voličů. ČTK v databázi napočítala od počátku lhůty devět stížností, jejich obsah soud nezveřejňuje. K neveřejnému jednání se volební senát sejde poprvé příští týden, oznámila dnes ČTK mluvčí soudu Sylva Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Doporučení pro návštěvníky pražských hřbitovů, parků a lesů
Nedělní silný vítr způsobil v pražských parcích a lesích škody a problémy s jeho následky jsou i na pražských hřbitovech. Na postižených místech začala likvidace polomů a spadaných větví, návštěvníkům doporučujeme opatrnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš a mrtvoly
Novináři hledají, kdo kde a s kým. Většinou vědí o tom houby a tak spekulují. Papouškují, co řeknou politici a skočí na každý špek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Jak chtěly USA vyhnat Iráčany z Iráku
Americký plán vrazit klín mezi Irák a Írán zkrachoval hned několik dní poté, co jej ministr zahraničí USA Rex Tillerson v Rijádu 22. října přednesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Už tak dost negativní pohled občanů na politické strany se za rok ještě zhoršil, ukázal průzkum
Většina české společnosti hodnotí fungování politických stran se značnou nedůvěrou a skepsí. Zhruba tři čtvrtiny lidí míní, že se o ně strany zajímají jen v době voleb, jsou zkorumpované, rozdělují veřejnost a jde jim hlavně o výhody a zájmy jejich členů. Už tak negativní pohled občanů na politické strany se za poslední rok ještě zhoršil, vyplývá ze zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Erasmus letos slaví třicáté výročí
Informace na facebookovém profilu o novinkách programu Erasmus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal rekreační středisko ve Studnicích u Rokytna
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáru nad Sázavou převzalo od Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně areál rekreačního střediska ve Studnicích u Rokytna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trumpův bývalý poradce Manafort se vzdal FBI, píše Reuters
Prošetřování pokusu o ovlivnění amerických prezidentských voleb pokračuje. V rukách FBI skončil poradce z prezidentské kampaně Donalda Trumpa Paul Manafort. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Debata v Německu: Lidé milují Daniela Hermana. Češi a sudetští Němci jsou jedno. Mladý Feri je naděje a hvězda. Zeman bohužel vyhraje
REPORTÁŽ Okamura na Hradě? Díky uprchlíkům se zatím přestal zabývat Romy. I to zaznělo na diskusi k českým volbám v bavorském Schönsee. Noblesní Schwarzenberg sice končí, ale má zdatného nástupce – Dominika Feriho. Češi budou ještě dlouho vzpomínat na milovaného ministra Hermana. Piráty volili teenageři a huliči marihuany, ANO zas bojácní lidé s nižším vzdělání. Několik desítek přítomných si poslechlo názory česko-německého novináře Jaroslava Šonky. Z německé strany se zúčastnil publicista Hans-Jörg Schmidt a vedoucí redaktor Oberfalz media, zasedající v Česko-bavorském kulturním svazu, Jürgen Herda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nezávislí odborníci se staví proti vyjádření EU, že amalgámové výplně lidské zdraví neovlivňují
O amalgámu, jako funkční výplni zubů, jsou dnes nejen na vědecké půdě vedeny bouřlivé diskuze. Bývá popisován jako zastaralá metoda, výhodná jen díky nízkým nákladům a dostupnosti pro všechny pacienty. V poslední době je nejvíce spojován s možnými zdravotními riziky, která s sebou jeho aplikování nese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Mezistátní spoje v jízdním řádu 2018 rychleji
Mezistátní dálkové spoje v JŘ 2018: Do Mnichova dvakrát častěji a o půl hodiny rychleji, do Budapešti také rychleji a s novou značkou Metropolitan
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Soud řeší možný podvod s pozemkem. Bývalému členovi TOP 09 hrozí až osm let
Městský soud v Brně dnes začal projednávat případ možného podvodu s pozemkem v brněnských Pisárkách. Obžalovaným je bývalý zastupitel městské části Brno-střed Tomáš Jan Otradovec (dříve TOP 09), který vinu popřel. Hrozí mu až osm let vězení. Soud bude pokračovat výslechem svědků na konci listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Chceme navýšit základní výměru důchodů
Z facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V liberecké zoo proběhne každoroční odchyt pelikánů
V pondělí 6. 11. 2017 proběhne od 09.00 v Zoo Liberec tradiční odchyt dvaceti pelikánů bílých a skvrnozobých, kteří musí být přemístěni z jezírka do tepla svého zimoviště v zázemí zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Končí éra Martina Stropnického. Pražské ANO čekají změny. Pouze na PL
Už za několik dnů, přesněji 11. listopadu, dojde ke změnám v pražském hnutí ANO. Dosavadní krajský předseda Martin Stropnický skončí a široká základna členů rozhodne o jeho nástupci. ParlamentníListy.cz se tématem zabývají už několik týdnů a přinášejí exkluzivní informace o aktuálním rozložení sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je toto možné? Rusové dali Srbsku šest stíhaček. Úplně zadarmo
Zdá se, že do Srbska letos přišly vánoční svátky o více než dva měsíce dříve. Dárky tentokrát nepřinesl vousatý děda Mráz, ale hladce oholený ruský ministr obrany Sergej Šojgu. A samotný dárek? Potěšil srbskou armádu, ale už méně NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Plzeňský kraj ve Sněmovně - Ilona Mauritzová a Martin Baxa
Představení poslanců ODS za Plzeňský kraj na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ceny za volání se u předplacených karet příliš neliší. Podle čeho vybrat tu pravou?
Nechcete se upisovat mobilním operátorům na dlouhá léta? Rádi byste každý měsíc platili za volání co nejméně? Pak mobilní služby využívejte s předplacenou kartou, díky které budete mít výdaje nejen za volání stále pod kontrolou. Navíc vždy zaplatíte jen tolik, kolik provoláte. Jak si ale předplacenou kartu správně vybrat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka a spol. vyvraždili? Z ČSSD zazněla vážná slova
Brněnská ČSSD dnes vyzvala k tomu, aby se mimořádný sjezd strany konal nejpozději v únoru. Zatím vedení ČSSD hovoří o dubnovém termínu. Brněnští sociální demokraté také chtějí, aby současné vedení strany dalo funkce k dispozici a na mimořádném sjezdu bylo zvoleno nové. Novinářům to dnes řekl předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil. Uvedl, že by strana kvůli výsledku voleb měla odejít do opozice. Podle nového poslance ČSSD a bývalého brněnského primátora Romana Onderky ČSSD ve volbách uškodilo, že „vyvraždila velkou část názorových proudů“. Onderka doplnil, že kandidaturu na předsedu nezvažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Soud zastavil stavbu tam, kde má být Havlova knihovna. Bakalův poslední obyvatel však říká: Vesele se tu bourá a bourá
REPORTÁŽ Úprava územního plánu se zrušuje. Takové rozhodnutí vydal před několika měsíci Městský soud v Praze ohledně domu U Drahomířina sloupu poblíž ministerstva zahraničí na Hradčanech. V praxi by to mělo znamenat, že by jeho majitel, miliardář Zdeněk Bakala, měl v domu zastavit stavební práce. Podle posledního obyvatele, který tam ještě žije, Bohumila Vejtasy, se však na místě vesele rekonstruuje. V domě by měla vzniknout Knihovna Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD na Pražský hrad svého kandidáta nevyšle
ČSSD do prezidentských voleb, které se uskuteční začátkem příštího roku, vlastního kandidáta nepostaví. ČTK to dnes řekl mluvčí sociální demokracie Mikuláš Klang. Otázka podpory dalších kandidátů podle něj není zatím aktuální. Nejzazší termín na podání prezidentské kandidatury je 7. listopad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Zemní plyn ve 43. týdnu ve velkoodběru mírně zlevnil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 43. týdnu uzavřeno 588 kontraktů na dodávku 205,1 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 136,2 milionu korun. Roční kontrakty zemního plynu ve velkoodběru mírně zlevnily, v maloodběru se cena stabilizovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Pro Koreu jsme se stali vyhledávanou investiční destinací
Na čtyřdenní oficiální návštěvu Jižní Koreje odletěl předseda Senátu Milan Štěch s delegací. Hlavním tématem je technologická spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Kalamitní stav nadále trvá ve všech osmi krajích
Během večera a noci se nám podařilo odstranit další poruchy na vedeních vysokého a nízkého napětí. V současné době je bez elektřiny na 120 tisíc odběratelů (včera k deváté večerní to bylo 250 tisíc odběratelů) na celém zásobovacím území ČEZ Distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Víte, co mi můžete? Pravil Zdeněk Troška po obdržení medaile od Zemana
Režisér Zdeněk Troška dostal ocenění od prezidenta Miloše Zemana u příležitosti státního svátku 28. října. A kritika na sebe nenechala dlouho čekat. Jak však nyní Troška řekl deníku Blesk, vůbec se jí nehodlá zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pane Bělobrádku, toto stojí za to: Jiří Čunek o Babišovi či České televizi
ROZHOVOR Nepodpořit vítěze voleb nahraje pouze Andreji Babišovi, ale ostatním osmi stranám v Poslanecké sněmovně uškodí. Tak se na povolební vyjednávání dívá lidovecký senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že by strany měly vyjednávat o společných částech programu a snažit se najít většinu. „Jejich postoj je chybný a profitovat z něj nebude nikdo kromě Andreje Babiše,“ tvrdí Čunek a upozorňuje, že dokud nebude lídr hnutí ANO pravomocně odsouzen, mělo by se na něj pohlížet jako na nevinného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Biskup Malý po svátečním projevu prezidenta: Nic státnického, jen sebestředná prezentace. A ti lidé, co vyznamenal...
Prezident Miloš Zeman 28. října vyznamenal takřka čtyři desítky osobností. V projevu proneseném ve Vladislavském sále už dopředu počítal s tím, že si vyslouží kritiku, a poznamenal, že budou protestovat především lidé, kteří budou vyznamenaným závidět. Možná tím chtěl část kritiků předem odradit. Biskup Václav Malý se však odradit nenechal a prezidenta zkritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Celestýn
My, co trochu něco pamatujeme, pokud si ještě něco pamatujeme, máme tuhle roli spojenou se jménem velkého předválečného herce milovnických rolí, Oldřicha Nového. Tenhle muž, jenž s uhrančivým pohledem šeptal krásným ženám, že venku čeká kočár a cikády zpívají, byl pro tuto postavu jako stvořený. Dvojroli bohabojného klášterního varhaníka Célestena, který pod pseudonymem Floridor napíše lehkou operetku, ztvárnil tento šarmér s lehkostí a hereckou invencí sobě vlastní. Ano, tušíte správně, jedná se o slavný kus Mamzelle Nitouche, který jako parodii na tehdejší operetní díla napsal před téměř sto lety Florimon Hervé. „Pro divadlo pan Floridór, pro dívčí ústav Celestén…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Zenklova
Od 31. října 2017 do 7. ledna 2018 bude omezen provoz na komunikaci Zenklova, kde bude v místě přemostění přes Rokytku probíhat souvislá údržba komunikace vozovky a rekonstrukce tramvajové trati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Papající partička z České televize a Českého rozhlasu. A sněmovní paňáca Kalousek... Promlouvá historik z regionu
ROZHOVOR Zestátnění České televize a Českého rozhlasu – ohraná odrhovačka. Papající partička tyjící ze státního rozpočtu a upřednostňující kamarády a kamarády svých kamarádů. Tak hodnotí média veřejné služby regionální historik, geolog Martin Lang z Muzea středních Brd ve Strašicích na Rokycansku. Rozebírá výsledky voleb a podivuje se – sám to pravicový člověk – jak se předseda ODS spokojeně plácá po plecích, i když výsledky má strana, již do nezáviděníhodné situace dostal Nečasův diletantismus, prach bídné. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zmiňujeme i o oranžové barvě, která, zdá se, přináší smůlu. Alespoň když ne ukrajinské revoluci, tak českým sociálním demokratům, kteří si pravděpodobně opět ochutnají reálný život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Dlouhodobým cílem je zvýšit počet pěstounů
Vyhledat 84 dlouhodobých pěstounů. A dalších 30 pěstounů ročně až do roku 2019 tak, aby děti nemusely jít do dětských domovů. Doporučení uvedené v koncepčním dokumentu Karlovarského kraje, na základě kterého region před časem spustil kampaň „Staňte se pěstounem“. Má ve výsledku za cíl zlepšit život dětem, aby poznaly, co je to žít v rodinném prostředí a mít individuální péči a výchovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Kvůli kalamitnímu stavu jsme zrušili spuštění příjmu žádostí o kotlíkové dotace
Kvůli kalamitnímu stavu a poruchám elektrického vedení ruší Liberecký kraj dnešní spuštění příjmu žádostí o kotlíkové dotace. O novém termínu se občané dozvědí tento týden. Žádosti se v této vlně přijímají pouze elektronicky a hrozilo by, že někteří lidé by kvůli výpadku elektřiny žádost nemohli na krajský úřad zaslat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Profesor Vladimír Mařík obdržel od prezidenta Medaili Za zásluhy
Prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr.h.c., ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, obdržel 28. října státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Medaili si převzal za svůj přínos v oblasti vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Silný vítr poškodil podle prvních odhadů asi milion stromů ve státních lesích
Podle prvních hrubých odhadů včerejší silný vítr poškodil, vyvrátil, nalomil nebo zlomil až milion metrů krychlových dříví ve státních lesích, tedy milion stromů. Většinou jde o rozptýlené lesní polomy. Rozsah kalamity budeme upřesňovat v následujících dnech a týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Průmyslový palác zůstává pod dohledem techniků
Areál Výstaviště Praha byl dnes od 14 hodin opět zpřístupněn veřejnosti. Otevírá se Vodní svět, Plavecký bazén, Lapidárium, restaurace Pražan, Malá sportovní hala i Goja Music Hall. Uzavřen zůstane i nadále Průmyslový palác a jeho nejbližší okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Černý led může na silnici nepříjemně překvapit
Aktuálně by řidiči měli pamatovat především na nebezpečí vzniku ledovky v důsledku padajícího mrznoucího deště, mrholení či usazování mlhy při teplotách vzduchu blízkých nule stupňů Celsia. Nebezpečí hrozí tam, kde srážky padají na promrzlou silnici. Teplota okolního vzduchu přitom může být i plus tři stupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Co volič chtěl a od starých stran nedostal
V těchto volbách chtěl volič slyšet pravdu. Pravdu o tom, co se děje a co dělat. Každý normální člověk se neustále setkává s tím, že se staré problémy neřeší a nové, které ho ohrožují ještě více, objevují. Žijeme v době, kdy se "něco děje". A volič chtěl slyšet, co se děje. A také co s tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nebudeme dělat Babišovi fíkový list, rozjela se Jana Černochová. A pak nám v ráži naplno řekla, co si myslí o Okamurovi i Zemanovi
ROZHOVOR „Andrej Babiš se musí rozhodnut, jaké kompromisy mu stojí za to, aby se mohl stát premiérem. Tomio Okamura a jeho strana stejně jako komunisté jsou pro mě nepřijatelná uskupení, protože reprezentují extrémní proudy, mají autoritářské rysy a zpochybňují transatlantickou linku i silné NATO,“ hodnotí povolební vyjednávání poslankyně a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová. Ke svým úvahám pak ještě dodává: „Kdybychom pak my sami přijali Babišovu nabídku, stala by se ODS jen přívažkem hnutí ANO, takže nakonec bychom neprosadili téměř nic z našeho programu, ani zrušení EET. Posloužili bychom jako fíkový list, díky kterému by hnutí ANO získalo vyšší legitimitu ke svému vládnutí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Většina české sněmovny chce zrušit sankce, těší se ruský tisk. Je to prý ale trochu jinak
Celostátní ruský deník Izvěstija jásá nad výsledkem českých voleb. V těch podle listu uspěla SPD Tomia Okamury, která chce zrušit protiruské sankce a bude v tom mít podporu komunistů, a dokonce i vítězného hnutí ANO Andreje Babiše. Server Aktuálně.cz k tomu ovšem dodává, že je to všechno tak trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Řád Vavřínu 2017 - podnikatelé letos ocení čtrnáct osobností
Podnikatelé také letos vyznamenají osobnosti za jejich celoživotní dílo, reprezentaci a podporu ČR či výjimečné manažerské a podnikatelské úspěchy. 14 osobností z řad podnikatelů, umělců, sportovců či vědců si letos během galavečera Hospodářské komory na pražském Žofíně odnese za přítomnosti více než 400 podnikatelů, manažerů firem, představitelů státní správy a dalších osobností veřejného života Řád Vavřínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Autoshow vítr nesfoukl, soutěž The Most Challenge má nového rekordmana
Sobotní rozloučení se závodní sezonou na mosteckém autodromu se vydařilo. Možnosti svézt se vlastním vozem na velkém závodním okruhu při The Most AUTOSHOW #6 využilo mnoho fanoušků motorismu, neodradilo je ani nevlídné počasí se silným nárazovým větrem. Pořadatelé prodali na 700 desetiminutových jízd. Lákala nejspíš i velmi výhodná cena 150 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Putin bude důležitý hráč. Andrej Babiš se nám vyjádřil k sankcím proti Rusku i k Trumpovi. Pane Kalousku, nečtěte…
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nám vyjádřil k tomu, že zrušení sankcí podpořil i poslanec za hnutí ANO Stanislav Berkovec, který na sebe upozornil v roce 2014 jako jeden z pozorovatelů neuznaného referenda o připojení Krymu k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Kdo leze Babišovi na nervy a proč?
Závist je nebezpečnou, tak jako velice zákeřnou zbraní, méně úspěšných a nebo dokonce neúspěšných. Závist vyvolává převraty, revoluce a dokonce i války. Předpokladem pro vyvolávání závisti je úspěch a bohatství jiného jedince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Věřím, že v komunálních volbách můžeme uspět
Rád bych poděkovat všem, kteří minulý víkend svým hlasem podpořili kandidátku TOP 09 - Plzeňský kraj. Děkuji také více než třem stům voličům v Plzni a téměř pěti stům v kraji za to, že měli chuť udělat kroužek u mého jména. Velice si toho vážím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Kmoníček převzal originální dopisy Bohuslava Martinů
U příležitosti oslav vzniku republiky převzal velvyslanec ČR v USA Hynek Kmoníček soubor více než stovky dopisů Bohuslava Martinů, které psal svému příteli Františku Rybkovi do USA. Jeho syn James Rybka a jeho sourozenci se rozhodli darovat je Centru a muzeu Bohuslava Martinů v Poličce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pan Evropa Chmelař má radost: V roce 2018 má Komise v programu věci, na kterých Česku opravdu záleží. Třeba digitální trh
V programu Evropské komise na příští rok jsou pro Česko důležité především iniciativy související s posílením konkurenceschopnosti a bezpečnosti EU. ČTK to dnes řekl státní tajemník pro záležitosti EU Aleš Chmelař (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek děkuje za mimořádné víkendové nasazení
Vedení Kraje Vysočina děkuje za maximální nasazení všem složkám IZS Kraje Vysočina i energetickým společnostem, dopravcům a silničářům při odstraňování následků větrné kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová vstoupila do Galerie elity národa. Vysvětlila lidem, pro koho je v pekle speciální místo a že Rusové vykládají blbost
Česká televize přinesla v neděli večer další dílu cyklu Fero Feniče GEN. Tentokrát byla v Galerii elity národa (jak sám Fenič svůj projekt nazývá) představena politička, bývalá ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightová. Vyprávěla přitom například to, jak ji poznamenal Mnichov a jak kvůli tomu v roce 1999 jako ministryně myslela na to, že lidé nemohou být zabíjeni jen proto, že mají jinou víru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Bezpečnostní systém eCall sníží počet smrtelných nehod
V Dolní oblasti Vítkovic se dnes konala první část dvoudenní mezinárodní konference, věnované systému tísňového volání eCall. Akce, která byla spoluorganizována Ministerstvem dopravy ČR, Hasičským záchranným sborem České republiky a dalšími partnery, byla věnována vyhodnocení výsledků projektu HeERO, a možnostem dalšího využití systému eCall pro různé kategorie vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: All That Jazz, Rock, Blues – extáze tance
Taneční inscenace All That Jazz, Rock, Blues dává vyniknout různým hudebním stylům a odlišným přístupům k tanečnímu umění. Dokonalé pohyby tanečníků, technika spojená s akrobatickými prvky i dráždivost mimořádného smyslového zážitku příznačná pro živý moderní tanec se zde různými způsoby uplatňují v závislosti na konkrétním stylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Inflace v Německu klesla, spotřeba v USA roste
Harmonizovaná spotřebitelská inflace v Německu za říjen klesla na -0,1 % v meziměsíčním srovnání. Meziročně harmonizovaná inflace klesla o 0,2 p.b. na 1,5 %. Obě hodnoty jsou pod očekáváním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stojí za Okamurou někdejší kmotři ODS? MF DNES rozjíždí velké spekulace o pozadí SPD
Deník MF Dnes se zaměřil na pozadí kampaně SPD Tomia Okamury. Jak uvádí, našla se zajímavá jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nejvíce Čechů zatím letos přepravily ČSA a Travel Service. U Slováků se ČSA drží na druhém místě za Austrian Airlines
Z více než 300 leteckých dopravců, u kterých si během letošního roku Češi zakoupili letenky, téměř čtvrtinu přepravily české společnosti ČSA a Travel Service. Na Slovensku se ČSA drží za rakouskými Austrian Airlines a poněkud překvapivě před bankrotujícím, v pořadí třetím Air Berlin. Vyplývá to ze statistiky cestovatelského portálu Letuška.cz, který provozuje společnost ASIANA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Se správnou výchovou je třeba začít co nejdřív
Komentář na facebookovém profilu k výchově pornem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Češi chtějí rovné šance ve vzdělávání, přesto odmítají inkluzi
Čeští občané v posledním průzkumu společnosti CVVM vyjadřovali své postoje k novele zákona o českém školství. Ukázalo se, že lidé stojí o vyrovnávání příležitostí ve vzdělávání, ale přesto odmítají inkluzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se Zemanem za zády. Lukáš Jelínek očekává při sestavování nové vlády družnou spolupráci
Politologové Lukáš Jelínek a Tomáš Lebeda se ve vyjádření pro Český rozhlas shodli na tom, že prezident Miloš Zeman bude zdržovat proces sestavování vlády, čímž poskytne vítězi voleb a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi co nejširší prostor pro vyjednávání. Babiš možná bude vládnout pár měsíců s menšinovým kabinetem bez důvěry, až se jednoho dne ostatní poslanci unaví a jeden „přeběhlík“ možná podpoří vládu Babiše a Tomia Okamury (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Děti ze základních škol názorně uvidí, jak probíhá v nemocnicích péče o pacienta
Během podzimu se Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje účastní krajských prezentací středních škol a zaměstnavatelů, kde se představuje jako perspektivní zaměstnavatel ve zdravotnictví. V úzké spolupráci se zdravotnickými školami v regionu, které připravují budoucí zdravotní sestřičky či bratry, láká nové žáky ke studiu na těchto školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Deset procent voličů poslalo do parlamentu Piráty. Se zrádci se nejedná
Devět partají v parlamentu ČR porušuje pohled logiky vědecky ověřených schémat chování
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Volil jsem Babiše, ostatní strany nestojí za nic
Franta je slušný chlap, je razantním antikomunistou a jako mladý kluk se porval s milicionáři v budějcké hospodě Na spojce kvůli tomu, že na sobě měl americkou bundu, což se soudruhům nelíbilo. Nyní volil hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Setkání předních českých biochemiků
Nové technologie v klinické biochemii budou jedním z hlavních témat osmého ročníku Setkání lékařů – klinických biochemiků v Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Kdo není vidět, je na silnici v přímém ohrožení života
Tento a příští týden se na území hl. m. Prahy uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem „Nejezdi jak Netopejr“. Tu již třetím rokem v součinnosti s dopravní policií a oddělením prevence městské policie pořádá Magistrát hl. m. Prahy. Akce cílí primárně na neosvětlené cyklisty, kterým správné osvětlení ukládá zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Zeman a umění
Nikdy by mě nenapadlo dát tyto dva pojmy dohromady, ale po projevu na oslavě České státnosti, kde se prezident prezentoval jako expert na kulturu a umění, mě nezbývá nic jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš a slepičí prostitutky. Prezident Zeman vytáhl metaforu, nad kterou moderátorovi došla slova. Pak doporučil četbu o fungování České televize
Speciálním hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl prezident Miloš Zeman. Hlava státu rozehrála svůj tradiční slovní koncert. Politická scéna prý dnes prezidentovi připomíná dvorek, na kterém je jeden kohout a několik slepic. Slepice dnes nechtějí vypadat jako prostitutky, ale kohout nakonec na některou z nich dolehne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra