Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

František Dostál: Historii člověk neuteče
Před 100 lety ještě Velká říjnová socialistická revoluce vyšla na listopad. Inu, život je pořád nějaká změna. V roce 1901 v bytě v jedné ulici ve Vršovicích čekala Naděžda na svého milovaného Lenina. Marně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
FOTO „Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko!" Arabské a romské děti z Teplic čelí nenávistnému útoku
Teplický deník uveřejnil fotografii několika prvňáčků. Podobné fotky většinou po sociálních sítích šíří hrdí rodiče, kteří se chtějí pochlubit svými ratolestmi. Ale tentokrát se stalo něco nečekaného. Na zveřejněné fotce je patrné, že do třídy chodí především arabské a romské děti a někteří lidé k fotografii připojili nenávistné příspěvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Filip nastínil, za jakých podmínek komunisté podrží Babišovu vládu
Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Ten hned na úvod zdůraznil, že zůstává v čele KSČM. Poté přidal několik podmínek, za nichž komunisté podpoří menšinovou vládu Andreje Babiše, a tvrdě zkritizoval Miroslava Kalouska. Komunisté jsou prý dnes demokratičtější než jeho TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná odhaluje, co se děje uvnitř KSČM po volebním průšvihu. A navrhuje rázný řez
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Myslím si, že vedení jako celek mělo vyvodit odpovědnost a nabídnout svá místa k dispozici. Podle mého soudu nikdo v KSČM tak špatný výsledek nečekal, a tak je situace strnulá,“ říká k momentální náladě uvnitř „své“ strany komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje i k sestavování vlády, k možnému vývoji uvnitř struktur EU a ke krizi ve Španělsku kvůli Katalánsku. „Jsem přesvědčena, že premiér Španělska Rajoy ztratil veškerou soudnost a jedná velmi nepřiměřeně,“ tvrdí kromě jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Smrt demokratů. Jste amatéři, odsoudil Babišovu opozici komentátor
To, co teď předvádějí demokratické strany brojící proti vítězi voleb Andreji Babišovi (ANO) může být ještě zoufalejší, než by se na první pohled mohlo zdát, Naznačuje to publicista a pedagog David Klimeš ve svém textu na blogu Aktuálně.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Cesta Obřím dolem je uzavřena
V důsledku vichřice byla Správa KRNAP nucena uzavřít modře značený turistický chodník Obřím dolem, a to v úseku od kapličky v Obřím dole až do Obřího sedla (tzv. Kavinova cesta). Přes cestu je popadáno přibližně 150 m3 dřeva. Navíc na řadě míst jsou zavěšené nebo nakloněné stromy, které hrozí samovolným zřícením. Cesta je uzavřena až do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Topolánek oznámil kandidaturu a internet se dostává do varu: „Zemanova šance roste. Zažije peklo, ale má na to.“ A jedno velké přiznání k tomu
Bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek se rozhodl zvednout rukavici v prezidentském ringu. Do úterý chce shromáždit podpisy pod kandidaturou na Pražský hrad a následně se zaregistrovat u Ministerstva vnitra. A první reakce na tuto zprávu již začínají zaplavovat sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ondřej Vetchý a Miroslav Donutil jako muži 28. října. ČT natáčí film Rašín
Ke stému výročí vzniku Československa chystá Česká televize film o událostech a osobnostech, které přímo souvisely s vyhlášením samostatného státu. Dramatický příběh, nazvaný podle jednoho z „mužů 28. října“ Rašín, do podoby scénáře televizního filmu převedl režisér Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala s Bartošem řádili v Partii: Šílená představa Babiše! Kalousek má zmáknutá média! Topolánek není ideální kandidát na prezidenta
Hosty nedělní Partie na TV Prima byli předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš, politici, kteří skončili na stupních vítězů v nedávných sněmovních volbách až za nezpochybnitelným vítězem Andrejem Babišem (ANO). Pánové svůj čas před kamerami využili k brutálnímu útoku na Andreje Babiše. Svůj díl ovšem schytal i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Došlo i na prezidentskou kandidaturu Mirka Topolánka a na odchod Česka z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Dvojí metr
Dne 10. srpna 2017 obdržela Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání ve věci tzv. „Čapího hnízda“. Tato kauza se stala předvolebním tématem téměř všech politických stran, které se ucházely o hlasy voličů. Nejvyšší aktivitu v tomto směru vyvíjela především ČSSD v čele s premiérem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor – poslanec – senátní kandidát Hlavatý dostal „nařezáno“ od některých kolegů
Podnikatel Jiří Hlavatý v roce 2014 kandidoval do Senátu za hnutí ANO Andreje Babiše. V roce 2017 se rozhodl podpořit Babišovo hnutí ve sněmovních volbách a byl velmi překvapen, že ho lidé volili. Podle jeho vlastních slov se vracíme do totality, pokud si nemůže člověk vybrat, zda chce být poslancem nebo senátorem. On nikdy poslancem být nechtěl, takže se přihlásil do senátních voleb, které sám vyvolal svým přestupem mezi poslance. Někteří kolegové za to Hlavatému vyčinili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - nová obžaloba a hrozba z Íránu
Trestní stíhání Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ), Íránce s českým státním občanstvím, provázejí od samého počátku zvláštní okolnosti. Na popud zprostředkovatele Petra Pfeifera se uvolil poskytnout prostřednictvím své firmy Strong Strike úvěr 7 milionů Euro rakouské společnosti českých zakladatelů P.P.S. GmbH a milionovou osobní půjčku jemu samému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Netušil jsem, že je západní společnost tak úzkoprsá
Svazek mezi třemi transsexuály a oslíkem je pro vás cool, ale když sáhne chlap ženské na prsa, tak je problém?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Slováci volili do krajů: Kotleba si bude muset sbalit župan. Fico má o čem přemýšlet
Naši východní sousedé volili do krajů, resp. žup. Před čtyřmi lety Slováci zažili nečekaný moment. V Banské Bistrici se stal županem pravicový extremista Marian Kotleba. V roce 2017 se ve volbách do žup zrodila hned dvě překvapení. Marian Kotleba si bude muset zabalit svůj župan a vystěhovat se z kanceláře. Prohrál. Neslavně dopadli také kandidáti podpoření sociálnědemokratickým Smerem Roberta Fica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Nemáte představu, co dokáže touha po moci a strach z nových voleb!“ Poradce čtyř premiérů ukazuje na zcela neočekávanou podobu vlády
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš není až tak nebezpečný, ale mnozí se ho bojí. Jestliže však nebude schopen zabránit novým volbám, už tolik hlasů nedostane a zbudou mu jen miliardy a trestní stíhání. To si myslí poradce několika československých komunistických premiérů a významný politický analytik Jaromír Sedlák. Také mluví o zániku lidstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Inspirujme se u nejlepších a využijme příležitost
Zúčastnil jsem se konference Světového ekonomického fóra (WEF), která měla mimo jiné za cíl představit příklady chytrých řešení řízení obcí. Jednoduše šlo o to, vyměnit si se zástupci samospráv a podnikateli informace o novinkách v oblasti úspory energií, zlepšování dopravy či snižování škodlivých emisí a uplatňování Smart technologií v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mirek můj podpis nemá. Z ODS zazněl první hlas proti Topolánkovi
ROZHOVOR Snad má dost rozumu na to, aby věděl, co dělá. Proti současnému prezidentovi to budou však mít všichni ostatní těžké, říká k Topolánkově kandidatuře na prezidenta senátor ODS Jaroslav Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda projedná nový zákon o cestovním ruchu. Chce do něj začlenit nové směrnice EU
Vláda v pondělí projedná návrh nového zákona o cestovním ruchu. Důvodem je povinnost České republiky zavést do svého práva některé směrnice Evropské unie, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je svině, ten Babiš! Významný muž ,,vytekl", zpucoval příštího premiéra a sdělil zajímavost o Topolánkovi
Končící víkend byl poměrně bohatý na události. Dlouholetý předseda ODS, expremiér Mirek Topolánek oznámil, že bude kandidovat na prezidenta. Vedle toho vítěz českých sněmovních voleb Andrej Babiš, narozený v Bratislavě, deníku Právo sdělil, že by si zahraniční studenti měli na studium v Česku vydělat. Tyto dvě informace si přečetl marketingový expert Pirátů Jakub Horák. A začalo to lítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek zahájí mezinárodní konferenci, věnovanou mezikulturnímu dialogu
Dne 7. 11. 2017 zahájí ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek v prostorách Černínského paláce mezinárodní konferenci, věnovanou mezikulturnímu dialogu s názvem „Reporting on the Other: Media and Intercultural Dialogue“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti využijí veškeré právní prostředky k tomu, aby přinutili prezidenta dodržovat ústavu, říká Michálek
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se domnívá, že lidé nejsou hloupí a když v minulosti hodili přes palubu Věci veřejné, hodí i hnutí ANO Andreje Babiše. O Pirátské straně Michálek pro Deník.cz prohlásil, že jsou liberální středovou stranou s proevropskou orientací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Potvrzeno. Mirek Topolánek oznámil kandidaturu na prezidenta
Expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta. Řekl to serveru Blesk.cz. Do úterý bude potřebovat podpisy zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Naše země potřebuje jasně daná pravidla podnikání
Komentář místopředsedkyně ODS a facebookovém profilu k podmínkám pro podnikání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Kauza Brady mne již značně štve
Stále prosazování člověka, který psal do časopisu sloužícího fašistické říši k ohlupování světové veřejnosti o tom, že se židé mají v Terezíně dobře. Známe výsledky návštěvy delegace Mezinárodního červeného kříže v Terezíně, po které ihned přestal cenzurovaný časopis vycházet. Již nebylo nutné svět ohlupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úrad práce: Burza práce a přehlídka středních škol Vsetín 2017
Téměř tři desítky středních a vyšších odborných škol a 16 zaměstnavatelů ze Vsetínska a okolí se představí na „Burze práce a přehlídce středních škol Vsetín 2017“. Akce, kterou pořádá zdejší kontaktní pracoviště ÚP ČR, proběhne ve dnech 7. – 8. 11. 2017 vprostorách Domu kultury ve Vsetíně mezi 9.00 – 17.00 hodinou. Záštitu převzal člen Rady Zlínského kraje pro oblast školství Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): "Státotvorné" povolební přetvařování stran
Strany se výsledky voleb nepoučily a i po volbách pokračuje jejich hon na Babiše. Voliči ale dali stranám jasně najevo, že odmítají jejich nekonstruktivní obstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Konference spojila hasiče, projektanty i památkáře
V Letzelově sálu krajského úřadu v Hradci Králové se uskutečnila celostátní konference Možnosti požární ochrany historických staveb se zaměřením na stavby dřevěné. Více než sto účastníků vyslechlo devět příspěvků památkářů, hasičů i projektantů, které se týkaly okolností vzniku dosavadních požárů, aktuálního stavu zabezpečení dřevěných kulturních památek proti zahoření, možností financování požární ochrany památek, požadavků na požární ochranu a možností levných preventivních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Proč děti vědí čím dál méně?
Po mimořádném zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje, kde jeden z bodu byl návrh na centralizaci středních škol z malých obcí do velkých měst a jejich následné zrušení, mě přimělo více se podívat na problematiku našeho školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Co se děje?
Politikům nepodlézám, ani v představě že při jejich revanši za intriky BIS odkryjí svinstvo špiclů. Obtěžují už roky, nedají pokoj kamkoli se tady přestěhuju, takže odcházím pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 41 - Historie jednoho (ne)vítězství
Deset let od jejího podpisu a dva roky od její ratifikace (či spíše kapitulačního přijetí) Českou republikou nás dělí od zrodu tzv. Lisabonské smlouvy. Tento dokument, celým názvem Lisabonská smlouva pozměňující Smlouvu o Evropské unii a Smlouvu o založení Evropského společenství, je mezinárodní smlouva, jejímž cílem bylo zgruntu přepsat strukturu, fungování a hlavně jednotlivé rozhodovací pravomoci molochu jménem Evropská unie. Smlouva byla podepsána 13. prosince 2007 v Lisabonu, Českou republikou byla ratifikována 3. listopadu 2009 a vstoupila v platnost 1. prosince 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Czechinvest: Žáci z Rokytnice navštívili továrnu Škody Auto v Kvasinách
Královéhradecká kancelář agentury CzechInvest zorganizovala exkurzi pro 9. ročník Základní školy v Rokytnici v Orlických horách. Žáci si prohlédli celý areál firmy Škoda Auto v Kvasinách, dozvěděli se něco o historii firmy a vývoji jednotlivých modelů aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Zastupitelstvo - situace Park & Ride v Praze
Předseda pražské ODS na facebookovém profilu k parkování v metropoli
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Šrámek vystoupil na setkání Asociace národních olympijských výborů
Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek vystoupil 2. listopadu 2017 na oficiálním zahájení XXII. setkání Asociace národních olympijských výborů (ANOC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Proč malují čerta na zeď
Obchody mobilizují zákazníky, jako by v lednu už nebylo co kupovat, média zase lidi ve jménu údajného ohrožení naší budoucnosti menšinovou vládou bez důvěry Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Představenstvo řeší nehospodárnost v Pražské strojírně
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) chce eliminovat negativní dopady spojené s nákupem brousícího stroje, který iniciovalo bývalé vedení Pražské strojírny. DPP bude postupovat při řešení kontroverzní smlouvy z minulosti s péčí řádného hospodáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump vyrazil na svou velkou asijskou cestu. Plánuje toho opravdu hodně
Agentura Reuters oznámila, že 45. prezident USA oznámil svou dvanáctidenní cestu po Asii. V neděli zavítal do Japonska. Z ostrovního císařství poslal další ostrý vzkaz komunistickému vůdci KLDR Kim Čong-unovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Brady účtuje se Zemanem po jeho výrocích v televizi: Člověk, který opakovaně řekne nepravdu, si nezaslouží být prezidentem
ROZHOVOR Manželka pana Jiřího Brady, bývalého vězně koncentračního tábora, který se stal vloni hrdinou oslav státního svátku vzniku Československa, byla při své letošní návštěvě Prahy nepříjemně překvapena, že prezident Miloš Zeman měl opět potřebu snižovat zásluhy jejího manžela. V televizním pořadu totiž prohlásil v souvislosti s Jiřím Brady a dalším vyznamenaným, že utrpení je hodno soucitu, ale vyznamenání se má udělovat za zásluhy o republiku. „Když prezident Zeman říká, že vyznamenání je za zásluhy, tak v případě Jiřího Brady bylo důvodů k vyznamenání víc než dost,“ uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tereza Brady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kraj rozšiřuje účast na veletrzích, pomohou i nové letecké linky do Pardubic
Praha je stejně jako další turisticky proslulá místa v Evropě přetížená, turistické kanceláře hledají nové cíle v regionech. Tuto snahu podporuje i CzechTourism a mohl by z ní profitovat i Pardubický kraj. Proto připravil ve spolupráci s Destinační společností Východní Čechy zatím pracovní verzi účasti na turistických veletrzích, která bere v potaz zejména rozvoj nových leteckých spojení na pardubické letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Argininová magie - chytřejší doprava léčiv do buňky?
Výzkumný tým Pavla Jungwirtha z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR ve spolupráci s vědci z univerzity ve švédském Lundu objevili nový způsob, kterým se k sobě mohou vázat peptidy nebo bílkoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace si u OSN stěžují na Česko
Česko v pondělí v sídle OSN v Ženevě podstoupí už potřetí přezkoumání svého stavu lidských práv. Ostatní země budou po pěti letech znovu hodnotit, jak český stát bojuje proti diskriminaci a jak přistupuje k ochraně ohrožených dětí, k rovnosti žen a mužů či k zajištění rovných šancí pro postižené, cizince a příslušníky národnostních či sexuálních menšin. Podle vládní zprávy pro OSN, kterou má ČTK k dispozici, ČR dostala při posledním přezkumu 136 doporučení a z nich splnila či plní 129.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvi zahraničních věcí: Náměstek Šrámek vystoupil na setkání Asociace národních olympijských výborů
Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek vystoupil 2. listopadu 2017 na oficiálním zahájení XXII. setkání Asociace národních olympijských výborů (ANOC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ODS: Petr Fiala získal na Vysočině 1. nominaci na předsedu
Občanští demokraté na Vysočině si na sobotním sněmu zvolili nové vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Mirek Topolánek na DVTV řádil
M. Topolánek, tak jako mnoho jiných lidí u nás, je poněkud posedlý A. Babišem. V televizi DVTV proto rozvíjel myšlenky, proč vlastně A. Babiš vstoupil do politiky. A jeden z těch Topolánkových důvodů je podle mě velmi úsměvný. Je to ten údajný důvod, že v roce 2011 se stal ministrem vnitra Jan Kubice, nechvalně proslulý tzv. Kubiceho zprávou, která fantazírovala o údajném propojení tehdejší sociální demokracie s organizovaným zločinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Občané šesti obcí si zvolili nové zastupitele
V šesti obcích na území čtyř krajů se v sobotu konaly nové komunální volby. Přišlo k nim 46,8 % voličů. Do zastupitelstev zvolili 27 mužů a 9 žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jednou z největších brzd české ekonomiky je stavební povolení
Komentář na facebookovém profilu k byrokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zlé časy se mění v časy ještě horší závratným tempem, varoval Bašta
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má pocit, že se historie opakuje. Při hodnocení pokračující evropské integrace dospěl k závěru, že časy zlé se mění v časy ještě horší. Nakonec však občany uklidnil parafrází slov historika Františka Palackého: Byli jsme před EU, budeme i po ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MPSV: Čtvrtý ročník soutěže Profesionál BOZP zná svého vítěze
Náměstek ministryně práce pro řízení sekce zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek Jiří Vaňásek a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn předali v Kaiserštejnském paláci v Praze cenu vítězi 4. ročníku národní soutěže PROFESIONÁL BOZP, kterým se stal pan Bc. Michal Bystrianský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Tvůrci Ústavy s různými variantami počítali
Komentář předsedy KSČM na facebookovém profilu k procesu sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vysloužilé Pragy V3S vyměnili vojáci za moderní tatry
71. mechanizovaný prapor Sibiřský z Hranic je prvním útvarem české armády, který na začátku listopadu převzal dvanáct nových vozů Tatra-815 8x8 PRAM. Vozidla, která nahradila zastaralé Pragy V3S, jsou přidělena k minometné baterii a určena k přepravě 120 mm minometu vz. 82, který je dělostřeleckou zbraní s hladkou hlavní určenou k likvidaci živé síly, palebných prostředků protivníka nebo boření lehkých krytů a okopů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Do debat o víceletém finančním rámci zasáhne i Evropský parlament
Komentář na facebookovém profilu k příštímu víceletému finančnímu rámci EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Hanbatí nestydové
Politici mají všechny špatné vlastnosti, na které si vzpomenete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární zpráva opakovaně zjistila nelegální výrobu masných produktů na Hodonínsku
Inspektoři Státní veterinární správy odhalily při kontrole řeznictví v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji nelegální výrobnu masných výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dělají bordel, neumí mluvit. Nejde s nimi pracovat. V Německu unikla zlá pravda o migrantech
Matematik Marian Kechlibar prozrazuje, co se děje v jedné z policejních škol v Německu, přesněji řečeno v Berlíně. Hlavní město Spolkové republiky Německo vede levicová koalice, která chce do policejního sboru začlenit co nejvíce azylantů. K čemu to vede? Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Sestavování vlády - kdo první vyměkne?
Mohlo by se zdát, že Babiš s pomocí Zemana bude co nejdéle prodlužovat život vlád, které nezískají podporu Sněmovny, aby si co nejdéle zavládnul. Může to však být úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pražští poslanci chtějí řešit digitalizaci úřadů, bydlení a platy
Noví poslanci zvolení za Prahu chtějí ve Sněmovně řešit digitalizaci úřadů, dostupné bydlení nebo platy. Pražští poslanci by mohli spolupracovat při snaze zlepšit život v hlavním městě. Vyplývá to z ankety, ve které ČTK zjišťovala priority nově zvolených pražských poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozumní: Jedeme dál
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům parlamentních voleb a budoucnosti strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Popelka Rakovník nabídne nejlepší inscenace pro děti uplynulé sezóny
Ve dnech 8.–12. listopadu 2017 se v Kulturním cen­tru a v Tylově diva­dle v Rakov­níku usku­teční XXXVI. roč­ník celostátní pře­hlídky ama­tér­ského čino­her­ního diva­dla pro děti. I letos se diváci mohou těšit na nejzajímavější insce­nace pro děti z oblasti ama­tér­ského činoher­ního diva­dla. Vedle samotných představení budou pro účastníky přehlídky připraveny rozborové semináře a diskusní fóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Topolánek: S některými v ODS jsem se nerozešel v dobrém
Mirek Topolánek České televizi potvrdil, že to s kandidaturou na prezidenta republiky myslí opravdu vážně. Nezůstal ovšem jen u toho. Prozradil také, že chce být nestranickým kandidátem, který se postaví paktu „čapího a hradního lidu“, jak nazval odhadované spojenectví Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Další vyjednávání by bylo jen ztrátou času
Komentář předsedy hnutí ANO na facebookovém profilu k aktuální situaci při vyjednávání o budoucí vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Češi by si mohli prezidenta vybírat nejméně z devíti kandidátů
Češi by si mohli v lednu vybírat budoucího prezidenta republiky nejméně z devíti kandidátů, kteří předložili nebo ohlásili odevzdání řádné nominace. Zájemců, kteří v uplynulých měsících veřejně projevili touhu kandidovat, bylo ale dvakrát tolik, dnes k nim přibyl expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek. Lhůta pro nominace skončí v úterý, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Přehřívají ekonomiku, prohlubují krize, lepší by bylo, kdyby nedělali nic. Markéta Šichtařová odkrývá něco, co prý naštve centrální bankéře
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Čtvrteční rozhodnutí České národní banky zvýšit základní sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,5 procenta vede Markétu Šichtařovou k prohlášení, že centrální banka vždy přišla se svým opatřením až po funuse. Nejen tentokrát, ale i s intervencemi proti české koruně. V konečném důsledku je to horší, než kdyby ČNB nedělala vůbec nic. Analytička nevidí důvod k jásotu ani nad 30. místem České republiky v žebříčku sestaveném podle podmínek pro podnikatele. Všímá si dílčích ukazatelů jako vymahatelnost práva a snadnost začít podnikat, kde je naše pozice naprosto katastrofální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Legislativní změny musí být řešeny odborně
Zákon o univerzitních nemocnicích, vinařský zákon a bezlepková jídla do škol. To jsou tři konkrétní věci, na které se ve sněmovně zaměří poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jen se nevzdávat Hrozby rozpuštění Poslanecké sněmovny…
Zcela nesporně udělal Miloš Zeman chybu, když prohlásil, že by Andreje Babiše nechal vládnout bez důvěry i po třetím neúspěšném pokusu…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat máslo
Máslo, někdy též označované jako mlékárenské máslo, je potravinářský výrobek, obsahující výhradně mléčný tuk ve formě emulze a vody. Smí se prodávat pouze balené. Na obalu najdeme řadu údajů, které jsou důležitým vodítkem pro rozhodování při nákupu. Povinným údajem je zejména obsah mléčného tuku, od kterého se také odvíjí cena výrobku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pomůže změna veřejné dopravy ke zlepšení životního prostředí?
Koncepce veřejné dopravy v Uherském Hradišti, Starém Městě a v Kunovicích si zaslouží více odborné oponentury i více variant řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Daniel Herman chce do Senátu
V pořadí 14. ministr kultury České republiky a současně místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman bude v příštím roce usilovat o křeslo v horní komoře Parlamentu. Uvedl to v odpovědi na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Fialo z ODS, jste dnes největší pokrytec v povolebním vyjednávání
Mluvíte dlouho, žádné vulgarismy, oháníte se demokracií jako klackem na všechny oponenty, vystrkujete vaše druhé místo, které je jen o prsa (myšleno jen ta mužská) před dalšími, skoro jako prvního oprávněného na sestavení vlády, ale ani slovo co dál, tedy co potom, když Váš slepenec nedostane důvěru parlamentu?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce se zaměřila na pražské hypermarkety Albert
Česká obchodní inspekce uskutečnila na začátku měsíce října 2017 mimořádnou kontrolní akci v devíti pražských hypermarketech Albert. Inspektoři zjistili téměř u poloviny z nich nedostatky v oblasti nabídky a prodeje pomazánek, salátů a jiného dopředu baleného a váženého zboží u pultového prodeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Expertů, kteří se dívají na školství zvenku, už máme dost, říká předsedkyně asociace ředitelů českých gymnázií
ROZHOVOR Práva a povinnosti pedagogů jsou na rozdíl od některých jiných profesí ukotveny v zákoně. Zřízení pedagogické profesní komory tak, jak navrhují některé z učitelských iniciativ, by tedy bylo zbytečné, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií České republiky Renata Schejbalová. Čeští učitelé podle ní potřebují nejenom vyšší finanční ohodnocení, ale i více praxe na pedagogických fakultách. „Pedagogické iniciativy by měl vést učitel. Expertů, kteří se na školství dívají zvenku a objevují se v televizi už máme dost,“ říká dlouholetá ředitelka pražského Gymnázia Nad Štolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Katalánský expremiér a zbytek jeho ministrů se vydali belgické policii
Obviněný katalánský expremiér Carles Puigdemont se dnes ráno vydal spolu se čtyřmi bývalými ministry belgické policii. Mluvčí belgické prokuratury dnes uvedl, že Puigdemonta během neděle vyslechne soudce, jenž o jeho dalším osudu rozhodne nejpozději v pondělí ráno. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Jihlava má nového samce tygra
V jihlavské zoo mají návštěvníci i chovatelé důvod k velké radosti. Po dlouhém vyjednávání s koordinátory chovu a mezi zoology, dovezli zaměstnanci zoo nového samce tygra sumaterského ze Zoo Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Linku Brno-Mnichov chceme podporovat jako veřejnou službu
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo Oznámení závazků veřejné služby letecké lince mezi Letištěm Brno-Tuřany a Letištěm Franze Josefa Strauße Mnichov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdraží máslo ještě více? Experti to v ČT odhadli takto
Co vlastně jíme? Proč to vlastně děláme a kolik za to platíme? Na tyto otázky hledali odpovědi hosté druhé části pořadu Otázky Václava Moravce ČT24 – předseda Asociace soukromého zemědělství Josef Stehlík, šéf Potravinářské komory Miroslav Toman a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Prezident nemá povinnost rozpustit okamžitě sněmovnu
Komentář na facebookovém profilu k zákonnému postupu sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na CEITEC VUT vyvíjejí neprůstřelnou keramiku. Uplatnění najde v armádě
Na lehčích a bezpečnějších ochranných vestách pro vojáky pracuje tým Davida Salamona z CEITEC VUT. Šestičlenný tým se zaměřuje na pokročilé keramické materiály, které jsou díky své hustotě mnohem lehčí než dosud využívaná ocel. Navíc umí efektivněji pohltit dopadovou energii projektilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Publicista, který stojí za knihami velmi známých osobností, má vzkaz pro ty, kteří křičí kvůli volbám: Žádný krach demokracie. Volby byly svobodné a nikdo je nezfalšoval!
ROZHOVOR Sociální demokracie prostě doplatila na chabost svých špiček, které její politice nedovedly dát tvář. Neměla nikoho, jako byl před lety Miloš Zeman anebo později Jiří Paroubek. To říká historický publicista Zdeněk Čech. Moc se o tom neví, ale právě on je nejvyhledávanější "ghostwriter" v republice. Stojí za knihami Andora Šándora, Janka Kroupy, Jana Fischera a mnoha jiných. V nakladatelství Daranus, které spoluvlastní, aktuálně vycházejí Slavné vyzvědačky dvou světových válek a Špionem Běločechů v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: K oslavám 100. výročí založení státu připravujeme vlastní projekt
Ke stému výročí založení československého státu, které připadá na příští rok, připravil Středočeský kraj obsáhlý projekt zaměřený na připomenutí vzniku české státnosti ve Středočeském kraji. Oslavy tak budou v rámci jednotlivých akcí probíhat ve středních Čechách v průběhu celého následujícího roku s vyvrcholením 28. října 2018 a vydáním zcela jedinečné prestižní knižní publikace vydané u této příležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Co se stalo v říjnových volbách a co to je konceptuální moc
„Elity“, respektive ti, co disponují neomezenými financemi (a nejedná se o národní „elity“) pečlivě a soustavně sledují skutečné nálady ve společnosti a pak přiměřeně těmto náladám vybírají tzv. politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
EU a s ní celý Západ se může do roku 2040 zhroutit, varuje německá armáda
Velení německé armády si nechalo zpracovat analýzu bezpečnostních rizik, kterým může Spolková republika Německo v příštích letech čelit. V obsáhlé studii je zmíněno celkem šest scénářů včetně toho nejhoršího. Nelze prý vyloučit, že kolem roku 2040 se západní struktury zhroutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Soutěžte o hasičské pohádky pod stromeček
Jaké jsou linky tísňového volání? Co dělat, když v našem panelovém domě hoří? Proč první středu v měsíci houkají sirény? Jak se zachovat při bleskových povodních? Co by mělo obsahovat evakuační zavazadlo? Soutěžte s námi. Ověřte si, že znáte správnou odpověď. Ujistěte se, že víte, jak si zachránit život!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Taxikáři v Praze chtějí 15. listopadu opět protestovat proti Uberu
Pražští taxikáři chystají na středu 15. listopadu další protestní akci proti službám typu Uber. Vyplývá to z výzvy zveřejněné na facebookovém profilu Sdružení českých taxikářů. Jeho zástupce Petr Polišenský na dotaz ČTK řekl, že podobu protestu nechce předem prozrazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda projedná kontrolu NKÚ v lékovém ústavu kvůli eReceptu
Vláda v pondělí projedná kontrolu hospodaření Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), kterou provedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle jeho závěrů, jež zveřejnil letos v květnu, je využití úložiště elektronických receptů, které stálo 318 milionů korun, minimálně využívané. SÚKL argumentuje tím, že dosud fungovalo v dobrovolném režimu, ale od ledna bude povinné. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra pořádá výroční konferenci Otevřená data ve veřejné správě 2017
V pátek 10. listopadu 2017 Ministerstvo vnitra České republiky pořádá druhou celostátní konferenci zaměřenou na otevřená data ve veřejné správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravec si pozval do studia Drahoše, Sokola a Beka: Volba autoritativních stran svědčí o tom, že lidé nevědí, co volí. Zpochybňování institucí. Veřejnost si neuvědomuje roli intelektuálů...
Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, filozofa Jana Sokola a rektora Masarykovy univerzity v Brně Mikuláše Beka. Poté, co se moderátor České televize s pány pozdravil, začal zostra. Vytáhl na své hosty prezidenta Miloše Zemana, šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla a vítěze voleb Andreje Babiše (ANO), který si před pár lety MF Dnes koupil. A debata se rozjela...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Izrael je velmi inspirativní země
Velvyslanec Státu Izrael v České republice pan Daniel Meron se v pátek 3. listopadu setkal s hejtmanem kraje Josefem Bernardem a náměstkyní hejtmana Ivanou Bartošovou. Jednalo se o zdvořilostní setkání v rámci cest pana velvyslance po krajích a při té příležitosti se hovořilo také o plánované cestě zástupců Plzeňského kraje do Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ke slušným lidem se člověk zařadí jen tehdy, bude-li blít na Rusko od rána do večera. A za vše může Putin a PL! Švihlíková sleduje povolební křik šokovaných „elit“
Ekonomka Ilona Švihlíková se domnívá, že lid zklamal a ztratil důvěru elit. Píše o tom pro ČasopisArgument.cz v souvislosti s výsledky sněmovních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra