Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Německá média přiznávají tvrdou realitu: Přímo v centru Kolína nad Rýnem je no-go zóna
Představitelé mediálního a politického mainstreamu v západoevropských zemích shodně odmítají připustit existenci no-go zón, kde převažují mezi obyvatelstvem přistěhovalci ze zemí třetího světa a panuje zde zvýšená nezaměstnanost i kriminalita. V posledních dnech však německá média mění své postoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jakub Janda puká vzteky. A nejen on. Jde o nový úspěch Okamury
Bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny, mající široká práva v oblasti tajných služeb, by měl být řízen předsedou z řad SPD. Podpořilo jej i vítězné hnutí ANO, což mimořádně vyděsilo Jakuba Jandu. Ten s Evropskými hodnotami sepisuje burcující doporučení „všem proatlantickým poslancům“, které vyzývá, aby toto místo „obsadili“ například Helenou Langšádlovou z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČTÚ požaduje razantní zdražení poštovních služeb. Česká pošta to odmítá
Česká pošta dnes obdržela rozhodnutí ČTÚ o zamítnutí žádosti České pošty o udělení poštovní licence na roky 2018 – 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To by bylo rychlé: Topolánkovi hrozí zákaz kandidatury na Hrad
Mirek Topolánek má problém. Ministerstvo vnitra možná udělalo chybu. Experti bijí na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Redaktorka ČT dehonestovala občany a zpochybňovala jejich schopnost rozhodnout!“ Tomio Okamura prozradil, co se prý stalo po včerejší televizní přestřelce
ROZHOVOR „To není čerstvý vítr, to je nový silnější vítr politických trafikantů do Poslanecké sněmovny a my jsme zásadně proti,“ bouchl do stolu Tomio Okamura v souvislosti s jednáním o obsazení pozic ve výborech. Zároveň ale neskrývá potěšení z vyjádření hnutí ANO, které mu kývlo na předsedu bezpečnostního výboru. „I jiná politická strana uznává, že lídrem tématu bezpečnosti občanů je naše hnutí SPD,“ uvedl. Vylíčil, jak probíhalo jeho jednání s prezidentem Milošem Zemanem a vysvětlil, proč je absolutně nepředstavitelné, aby SPD podpořila v klání o Hrad Mirka Topolánka. Předseda SPD také popsal, jakou mělo dohru jeho úterní Interview na ČT24 s moderátorkou Světlanou Witowskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lékař prezidenta republiky: Rakovina prezidenta? Zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy
Vyjádření ošetřujícího lékaře prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Zásadní průlom divadelním ředitelům navzdory
Vláda na svém zasedání dne 6.11.2017 schválila novelizaci nařízení vlády č.222/2010 Sb., „Katalog prací“, které stanovuje platové zařazeni zaměstnanců ve veřejné správě. Touto novelou dochází k zásadnímu průlomu v možnosti zařadit členy špičkových kolektivních těles na stejnou úroveň, která dosud (od 90.let) příslušela pouze členům České filharmonie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní informační služba: Fabulace o kontrafabulaci
Článek Kontrafabulace z pera Blahoslava Hrušky (Lidové noviny, 7. 11. 2017) mohl být skvělým začátkem mnoho let odkládané debaty o přímé veřejné kontrole zpravodajských služeb, o moderní informační době a výzvách v oblasti komunikace zpravodajských služeb s veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podnikatelé vyznamenali Řádem Vavřínu vědce Maříka, Diviše z Kooperativy i zpěvačku Bílou
Celkem 14 osobností se stalo novými laureáty Řádu Vavřínu, kterým podnikatelé vyjadřují uznání a respekt významným osobnostem a podnikatelským subjektům za jejich práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál ČT a popsal dohodu s KSČM, která se rýsuje
Andrej Babiš poskytl rozhovor deníku Právo. Rýpl si do České televize, popsal, kde se programově shoduje s komunisty a Tomiu Okamurovi vzkázal, že nemá odmítat menšinovou vládu hnutí ANO, dokud neviděl její programové prohlášení. Zprávu dostal i Miroslav Kalousek (TOP 09) s Janem Farským (STAN). Na úvod však odmítl, že by už teď zahájil další předvolební kampaň, ve které putuje po českých městech za voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Letní sezóna byla úspěšná
Ve 3. čtvrtletí 2017 se meziročně zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 5,9 % a počet jejich přenocování o 4,2 %. V hlavní turistické sezóně se tak znovu potvrdil trend zvyšující se návštěvnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za zachování stávajícího stavu území v Berouně - Zdejcina
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním. Na základě níže uvedených důvodů požadujeme zachování stávajícího stavu využití území v Berouně - Zdejcina. Nesouhlasíme s plánovanou stavbou sjezdového areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Rýsuje se nepřiznaná koalice ANO, komunistů a Okamury
Piráti svolali kulatý stůl opozičních stran, Tomio Okamura (SPD), komunisté, ČSSD a lidovci odmítli přijít. Co to může znamenat? A na čem se dohodly zbylé strany? V Poslanecké sněmovně o tom informovali předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Do systému pro eRecept se zapojila již většina lékařů
„Mohu zde konstatovat, že s přibližujícím se datem povinnosti zavedení eReceptu se zapojení lékařů do systému strmě navyšuje a dnes je jich už většina,“ řekl na dnešní tiskové konferenci k aktuálnímu stavu příprav zavedení elektronické preskripce, která bude od 1. 1. 2018 povinná, ministr zdravotnictví ČR Miloslav Ludvík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Nekolabuje M. Zeman, kolabují naše média…
Dalo se očekávat, že s blížící se prezidentskou volbou se vyvalí tuny mediálního hnusu na M. Zemana. Bezradná média, když neuspěla s nálepkováním M. Zemana jako ruského agenta a vlastizrádce, to nyní zkoušejí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dalík, Dalík, Dalík, Dalík. Podívejte se, jak o kandidatuře Topolánka píší světové noviny
Zahraniční média komentují rozhodnutí Mirka Topolánka kandidovat v prezidentských volbách. Drtivá většina z nich připomíná nástup do vězení jeho „pravé ruky“ Marka Dalíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prase! Nas*aní fanoušci Zemana si podali Bartíka, který tvrdí, že prezident brzy umře na „raka“. A vyměnili si o něm informace
Hnutí Žít Brno proslulo za pár let své existence mnoha bizarnostmi a jména jako Hollan, Freund či Cerman má veřejnost spojené s mnoha akcemi, těžce se vymykajícími normálu. Vše však nejspíš překonal další z komunálních politiků hnutí, uvolněný radní obvodu Brno-střed Svatopluk Bartík. Ten začal šířit informaci o smrtelné nemoci a brzkém úmrtí prezidenta republiky Miloše Zemana. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, včetně trestněprávních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A jejda. Brousí se kosa na církevní restituce
Před volbami v roce 2013 ČSSD a komunisté slibovali, že si posvítí na církevní restituce schválené ještě vládou Petra Nečase. Jenže poté vznikla koalice, jejíž součástí byli také lidovci – a ti odmítli na církevní restituce sahat. Teď komunisté vynesli jasný požadavek. Podle deníku Právo hodlají tolerovat menšinovou vládu Andreje Babiše, pokud dojde na zdanění církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlaky připomenou 150 let trati Bakov nad Jizerou – Česká Lípa – Rumburk
České dráhy vypraví v sobotu 11. listopadu v rámci oslav 150 let od zahájení provozu na trati Bakov nad Jizerou – Česká Lípa zvláštní parní vlaky. Bohatý doprovodný program je připravený ve stanicích Česká Lípa, Nový Bor a Doksy. Z Doks přes Českou Lípu do Nového Boru a zpět pojede parní vlak tažený lokomotivou „Kafemlejnek“, z České Lípy do Nového Boru, Doks a zpět vyrazí historický vlak tažený lokomotivou „Šlechtična“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Opravdu nám chce zase něco ten zlý Brusel diktovat?
Informace na facebookovém profilu k údajnému zákazu z EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fakultu dopravní ČVUT v Praze nově povede docent Pavel Hrubeš
Novým děkanem Fakulty dopravní ČVUT v Praze byl dnes zvolen doc. Ing. Pavel Hrubeš, Ph.D. Po jmenování do funkce rektorem ČVUT nahradí od 1. února 2018 dosavadního děkana fakulty prof. Dr. Ing. Miroslava Svítka, dr. h. c., kterému končí již druhé funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nahlaš extremistu: Aktivista Hrebenar spustil „práskačku“. Podívejte, koho ulovil
Aktivista Jiří Hrebenar spustil v rámci svého webu Hrebenar.eu akci nazvanou Nahlaš extremistu. V rámci této služby mu mohou lidé posílat informace o tom, který z uživatelů sociální sítě Facebook se provinil nenávistnými příspěvky na adresu menšin. Seznam lidí, které Hrebenar ulovil, je vskutku pestrý a obsahuje provařená jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podáno k soudu. A natvrdo. Zeman vrátil úder za „zprávu“, že umírá
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček dnes na svém facebookovém profilu oznámil, že dnes bylo podáno prostřednictvím právního zástupce hlavy státu Miloše Zemana trestní oznámení ve věci lživých tvrzení brněnského politika Stanislava Bartíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Španělská inkvizice
Španělské úřady postupem proti katalánským představitelům nutně vyvolávají vzpomínku na frankistický fašistický režim. Konečně madridský premiér Mariano Rajoy je v dané situaci vcelku oprávněně přezdíván Franco 2.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: Nové překlady dokumentů WP29 k GDPR
Úřad pro ochranu osobních údajů průběžně zveřejňuje aktuální dokumenty Pracovní skupiny WP29 k GDPR. Skupina nyní vydala i některé jejich oficiální české překlady. Úřad sám pak přeložil vodítka k profilování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Neříká pravdu (a lidé to nevědí)
Jak umí někteří naši lidé hájit především cizí zájmy, předvedla v nedělních Otázkách VM prezidentka SOCRu Ing. Marta Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kandidátem Babiše na ministra průmyslu je Tomáš Hüner. Muž známý z velké nadnárodní firmy
Kandidátem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na pozici ministra průmyslu a obchodu je podle zdrojů ČTK Tomáš Hüner. Celou svou profesní kariéru se Hüner pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa upozorňuje členy nadnárodních skupin podniků na časté chyby v Ohlášeních
Každý český daňový subjekt, který je součástí nadnárodní skupiny podniků, jejichž společné výnosy za celou skupinu přesahují 750 mil. EUR, musí v rámci automatické výměny informací nově podávat tzv. Ohlášení, a to prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu (EPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Takto může Topolánek ohrozit Zemana, odvede černou práci. A role Kalouska… Profesor Keller hovoří
ROZHOVOR „Tak tady má paní Langšádlová konečně aspoň napůl pravdu. Topolánek skutečně má šanci ohrozit volbu slušného prezidenta. Prostě tím, že by svojí falešnou rétorikou odebral Zemanovi určitý počet hlasů, jak jsem o tom právě mluvil. Strefila se sice jenom napůl, ale i to je u ní docela slušný výkon,“ říká profesor sociologie a europoslanec Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanova rakovina? Hradní lékař dal jasné slovo
Ošetřující lékař prezidenta Zemana rázně odmítl spekulace, které šíří komunální politik z Žít Brno Svatopluk Bartík, že by prezident měl rakovinu a zbývaly mu možná jen tři měsíce života. Podle něj vyšetření, která prezident podstoupil, opravňují prohlásit Bartíkova tvrzení za lživá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tichý (Realisté): Síla kolektivu je určena silou jeho jedinců
Přemýšlel jsem nad tím, co znamená síla společnosti, ať už jde o pracovní tým, zájmové sdružení nebo třeba národ. Je to soubor vlastností, které se mnohdy nedají měřit anebo se měřit dají, ale prostým součtem vlastností stejně nezískáme číslo, ze kterého by byl člověk moudrý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Na Broumovsku se druhý rok po sobě narodila vlčata
Vlčí smečka se na Broumovsku pohybuje druhým rokem. Letošní rozmnožování nyní prokázaly snímky z fotopastí Hnutí DUHA, které zachytily na několika lokalitách vlčata, nejvíce tři jedince. Na Broumovsku se tak pohybuje minimálně pět vlků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Za tmy může být rychlost jízdy vyšší než 50 km/h smrtelným hazardem
Ze statistik dopravních nehod Policie ČR vyplývá, že v roce 2016 zemřelo na českých silnicích 545 osob, 177 z nich za tmy. V noci tak loni zahynulo 88 cestujících v osobních automobilech, 66 chodců, 9 cyklistů, 8 motocyklistů a 6 pasažérů v nákladních vozidlech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánkova kandidatura: Zdroje promluvily, jak to prý je. A kolují i zlá slova Dalíka
Sabina Slonková se na serveru Neovlivní.cz zamyslela nad prezidentskou kandidaturou Mirka Topolánka. Prý vůbec nešlo o okamžité rozhodnutí, ale o několik týdnů připravovanou akci, ve které Topolánka podpoří miliardáři. Své úvaze Slonková nasadila korunu, když připomněla jeden starší rozhovor s nynějším trestancem Markem Dalíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pane Horáčku, lidé vám asi dělají pápá. Nová a strhující čísla kolem boje o Hrad, jasně vede Zeman
Matematik Michal Škop posbíral data sázkových kanceláří a nabídl přísně analytický pohled na přímou volbu prezidenta. Odhadl šance jednotlivých kandidátů na vítězství. Kdyby přece jen kandidoval Tomio Okamura, jeho šance na vítězství by se prý rovnala jedné velké nule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Střípky z „válek policajtů“ - část II.
Přibližně před rokem jsem nahlédl do temných vztahových zákoutí uvnitř Policie ČR článkem Střípky z „válek policajtů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Liftago je v zisku a mění vedení
Česká mobilní aplikace, kterou pro objednání taxi využívá více než 220 000 pasažérů a 600 firemních zákazníků v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, si v říjnu poprvé na domácím pražském trhu vydělá více peněz, než utratí. Juraj Atlas, zakladatel a dosavadní ředitel, si tímto naplnil svou Liftago misi a po necelých šesti letech přenechává kormidlo dalšímu ze zakladatelů, Ondřeji Krátkému, který byl doposud odpovědný za růst start-upu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asi mu Dalík napsal moták. Martin Komárek bavil publikum řečmi o Topolánkovi a vzpomenul, co slyšel před volbami o ČSSD
REPORTÁŽ Jako nebezpečné stádo zvířat parazitického druhu popsal poslance Martin Komárek, který mezi nimi strávil poslední čtyři roky. Na představení knihy v Liberci řekl i svůj názor na výsledky voleb či vyjednávání o nové vládě. Či kandidatuře Mirka Topolánka na prezidenta, kterou oznámil ve stejný den, kdy nastoupil Marek Dalík do vězení. „Asi mu Dalík napsal moták, že pět let je moc dlouho a že třeba něco řekne,“ okomentoval. Prozradil také, že už napsal další knihu, která má vyjít za měsíc. Jmenuje se Jak jsem se mýlil v Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Spotřebitelé nemohou být uváděni v omyl
Ministr zemědělství Marian Jurečka na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu spolu se slovenskou ministryní Gabrielou Matečnou informoval o výsledcích nedávného spotřebitelského summitu v Bratislavě k problematice dvojí kvality výrobků. V diskuzi o udržitelném hospodaření s půdou a používání prostředků na ochranu rostlin pak zdůraznil potřebu pozitivní motivace, dalšího vzdělávání zemědělců a zvyšování informovanosti spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Estonské dny v Kroměříži zahájila tradiční úvodní beseda
Jak zní estonština, jaké jsou hlavní estonské přírodní zajímavosti či jak chutná tradiční estonské jídlo, to vše a mnohem víc dnes zjistili návštěvníci slavnostního zahájení Estonských dnů v Kroměříži. Svým proslovem uvedla již patnácté „Evropské dny” poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová i velvyslanec Estonska v ČR Sten Schwede, pod jehož záštitou se konají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pithart: Raději jít do vlády s Babišem, než zůstat venku
Podle bývalého premiéra a předsedy senátu Petr Pitharta je shánění podpory pro menšinovou vládu nemravná situace. „Nic horšího jsem si nedovedl představit, prezident si hraje a žertuje, je to velmi cynické,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pečinka v ČT: Dobře, že kandiduje Topolánek. Donutí ostatní mluvit o politice, ne jen jaké je počasí
V úterních Událostech, komentářích na ČT byl hostem komentátor Reflexu Bohumil Pečinka a hodnotil především to, kdo by mezi prezidentskými kandidáty mohl být opravdovým přínosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Říjen znamenal rozřešení velké politické hádanky
Říjen znamenal rozřešení velké politické hádanky letošního roku. Voliči projevili svoji vůli a česká levice rozhodně nemůže být spokojena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Švec (PRO JČ): Finančně nejnáročnější stavba skončí o tři týdny dřív
Oddechnout si budou moct řidiči, kteří míří z Českých Budějovic směrem na Vimperk, či Prachatice. A zpět. Patnáctého listopadu totiž skončí rekonstrukce silnice mezi obcemi Češnovice a Němčice. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že termín ukončení prací se podařilo zkrátit o tři týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Do Olomouckého kraje přijede na pátou návštěvu prezident Zeman
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Jde o pátou Zemanovu návštěvu v tomto kraji za jeho působení v prezidentské funkci. Prezident bude ubytován v Olomouci a postupně navštíví Lipník nad Bečvou na Přerovsku, Mohelnici a Zábřeh na Šumpersku a obec Vápenná na Jesenicku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
O desítky vojáku může Česká republika posílit misi v Afghánistánu, říká Stropnický
Česká republika nejspíš vyjde vstříc požadavku na zvýšení počtů vojáků v Afghánistánu, který spojencům v NATO předložily Spojené státy. Novinářům to dnes na jednání aliančních ministrů obrany řekl český ministr Martin Stropnický. Počet českých vojáků v Afghánistánu by se tak mohl zvýšit o několik desítek, souhlasit podle Stropnického bude muset český parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Toto zaznělo na konto soudkyně, která budí rozruch v kauze Nagyová
Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová vzbudila značný rozruch, když v kauze údajného rozdávání trafik bývalým poslancům za ODS smetla ze stolu odposlechy Jany Nečasové, dříve Nagyové, a dalších aktérů. Na těchto odposleších přitom stojí celá obžaloba expremiéra Petra Nečase a Jany Nečasové. Co bude dál? Nad tím se v komentáři pro Český rozhlas zamýšlí Ivan Hoffman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Přímý přenos z Ocenění českých podnikatelek živě na RT.CZ
Přímý přenos ze slavnostního vyhlášení soutěže Ocenění českých podnikatelek odvysílá ve čtvrtek 9. listopadu regionalnitelevize.cz. Přenos ze sálu České národní banky začíná v 19:40.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD nechce vládu jednoho muže, bude jednat o její kontrole
ČSSD bude jednat kromě hnutí ANO s dalšími stranami zastoupenými ve Sněmovně o kontrole menšinové vlády hnutí ANO. Prohlásil to předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka po jednání, na kterém si sociálně demokratičtí poslanci a poslankyně dovolili své vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman odmítl před lidmi kritizovat Topolánka. A jedinou následující větou k tomu řekl vše
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Mimo jiné také pohovořil se zaměstnanci společnosti Olma Olomouc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Drahoš a Zeman mají stejnou šanci na zvolení
Model KdoVyhrajeVolby.cz, který vyvinuli výzkumníci z Univerzity Karlovy, nově počítá předpokládaný výsledek prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ústavní experti hrozí koncem Topolánkovy kandidatury na prezidenta. A vnitro si duplo
Ministerstvo vnitra trvá na tom, že poslanec či senátor může podpořit víc prezidentských kandidátů. Ústava ani zákon o volbě prezidenta to nezakazují, řekl dnes ČTK náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. List Mladá fronta Dnes v dnešním vydání s odkazem na ústavní právníky píše, že poslanec nebo senátor může připojit pouze jeden podpis pod prezidentskou kandidaturu. Díky podpisům opakujících se poslanců či senátorů nejspíš podmínky splnilo několik prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Mezinárodní protipovodňové cvičení v Moravskoslezském kraji
Na území v Moravskoslezském kraje se konalo ve dnech 2. až 5. listopadu mezinárodní cvičení CZECH MODEX 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Novela rozpočtových pravidel vyhlášena ve Sbírce zákonů
S jasnými pravidly pro poskytování a čerpání dotací ze státního rozpočtu přichází novela zákona o rozpočtových pravidlech, která byla v úterý 7. listopadu 2017 vyhlášena ve Sbírce zákonů. Novela upravuje vztah procesu poskytování dotací a návratných finančních výpomocí ze státního rozpočtu ke správnímu řádu. Zákon nabude účinnosti dnem 1. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Generální ředitel HZS ČR předal pomoc hasičům z ukrajinského Zborova
Letos si připomínáme 100 let od významné bitvy u Zborova. K té došlo 1. - 2. července 1917. Zborovská bitva hrála důležitou roli vedoucí ke vzniku samostatného Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Získali jsme neuvěřitelný dokument z jednání špiček ČSSD: Kampaň byla dobrá, vše óká, žádné změny se nechystají
ParlamentnímListům.cz se podařilo získat zápis z 10. zasedání KVV ČSSD Praha, který se uskutečnil 30. října, tedy jen pár dnů po volbách, kde socdem dopadla doslova katastrofálně. Jak ale vidí výsledky samotní pražští straníci? Podívejte se s námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SPD: Nebudeme stavět vlastního prezidentského kandidáta
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Najednou se nám začalo rojit velké množství pseudokauz
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu vývoji ve Středočeském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Správa KRNAP vydala výukové postery. Můžete je získat i vy
Správa Krkonošského národního parku realizuje projekt Společné vzdělávání pracovníků Správy KRNAP a KPN II. Jednou z jeho aktivit je vydání výukových posterů s krkonošskou tematikou ilustrovaných známým českým ilustrátorem divoké přírody Janem Dungelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest s vládní delegací představil Česko v Korejské republice
Agentura CzechInvest uspořádala v poslední říjnovém týdnu 2017 v Korejské republice tři investiční semináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mezi českými průmyslníky je nejlepší nálada za šest let
Komentář k vývoji průmyslu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Rekonstrukce náchodské nemocnice - obálky se otevřou v pondělí
Datum 13. 11. je stěžejní pro všechny uchazeče o veřejnou zakázku „Oblastní nemocnice Náchod – I. etapa modernizace a dostavby“. V tento den v 10 hodin a 10 minut otevře komise obálky se všemi podanými nabídkami. Lhůta pro jejich odevzdání končí 13. 11. v 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pirátský senátor Michálek, slavný bojovník s korupcí: Kalousek škodí demokracii víc než Babiš. Znám možnost, jak jít s ANO do vlády
ROZHOVOR Kdyby byl senátor za Piráty Libor Michálek předsedou sněmovny, vyzval by politiky parlamentních stran, které obsadily druhé, třetí a čtvrté místo, aby přinesly podpisy poslanců. „A pak bych řekl: jestliže někdo z vás přinese víc podpisů, než jakou podporu měl pan Babiš v předchozích dvou pokusech, tak vám to pověření dám. A uvidí se, kdo je schopnější vyjednavač,“ prohlásil Michálek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje k současné patové situaci ve sněmovně a možnostem vytvoření fungující vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pravda o Topolánkovi. Všechno jinak. Zamlčená akce s Klausem a prokurátor Ištvan. Dobře obeznámený zdroj vyložil karty
ROZHOVOR „Ten jadrný a občas neotesaný chlapík je ve skutečnosti setsakra chytrý, sečtělý a vzdělaný, jeho politické analýzy jsou brilantní,“ říká o Miroslavu Topolánkovi publicista a hudebník Petr Štěpánek. Řekl svůj názor i na to, že Andrej Babiš označil Topolánka za nejzkorumpovanějšího premiéra v historii Česka. „Andrej se bojí. Jestli někdo vidí do jeho špinavých obchodních a politických praktik a jestli někdo může zkřížit jeho plány na totální ovládnutí celé republiky, pak je to právě Topolánek, valašský střelec,“ míní Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SVS vydává nová opatření k africkému moru prasat, dotknou se především chovatelů domácích prasat
Státní veterinární správa (SVS) dnes vydala nová mimořádná veterinární opatření v souvislosti s nákazou africkým morem prasat (AMP). Nové nařízení se dotkne především chovatelů domácích prasat v zamořené oblasti – okrese Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Má mít Babiš „stojedničku“? Může Topolánek kandidovat na prezidenta? A co blokování ustavení Sněmovny? Expert na ústavní právo promluvil
Odborník na ústavní právo Aleš Gerloch se dnes v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil k nejpalčivějším otázkám současného politického dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Co to jako předvádíš, Člověku v tísni?! Senátor žasne nad arabskými billboardy této takzvaně neziskové organizace
Smíšené reakce veřejnosti podle MfD vyvolaly billboardy a další reklamní plochy s nápisy v několika cizích, převážně blízkovýchodních jazycích, které se objevily v Praze i jinde v Česku. Všechny poutače děkují Čechům. Společnost Bigboard, která také na svých billboardech zprávy vyvěsila, na dotaz iDNES.cz uvedla, že si kampaň objednala nezisková organizace Člověk v tísni. Ta se v Česku i zahraničí zaměřuje například na boj s chudobou a dodržování lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Šířit veřejně jakési spekulace o tom, že je někdo smrtelně nemocný, je nemístné
Komentář na facebookovém profilu k tvrzení Svatopluka Bartíka o zdraví prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek v ČT vyjmenoval všechny možné podoby vlád, které by mohli podpořit lidovci
Zástupci čtyř z devíti parlamentních stran se dnes ráno sešli na širším jednání. Piráti, ODS, TOP 09 a STAN zřejmě skončí v opozici, shodli se, že nechtějí, aby mandátový a imunitní výbor sněmovny řídil někdo z hnutí ANO. Proč ale na jednání nedorazili lidovci a je nějaká varianta vlády Andreje Babiše, kterou by byli ochotní podpořit? Na to se ptala ve středečním Interview v ČT24 moderátorka Světlana Witowská vicepremiéra vlády a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová opět přišla o poslaneckou imunitu. Prý zveřejnila, co neměla
Francouzské Národní shromáždění dnes zrušilo poslaneckou imunitu předsedkyni nacionalistické Národní Fronty Marine Le Penové. Politička tak může být stíhána kvůli šíření fotografií zachycujících zvěrstva páchaná takzvaným Islámským státem na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Před rokem se mně tu vyzula bota. To byla pastva pro novináře
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Olomouckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Justiční zvůle. Dalík jde do vězení bez důkazů a Babiš si vesele sestavuje vládu, přitom by měl sedět ve vazbě, vypálil ostře Mirek Topolánek
Nový kandidát do prezidentských voleb, expremiér a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek několikrát jasně prohlásil, že by jako prezident nedal svému dlouholetému kamarádovi Marku Dalíkovi, který tento týden nastoupil do vězení, milost. „To neznamená, že mi nekrvácí srdce, když můj dříve největší kamarád jde do vězení za něco, co se nestalo a co pokládám za justiční zvůli a jeden z projevů nezdravého aktivismu represivních složek. Jeden jde do vězení, kdy není žádný důkaz, druhý si vesele sestavuje vládu, přestože by měl sedět v koluzní vazbě,“ říká Topolánek v rozhovoru pro týdeník Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Chystaný audit prací odvedených na středočeských silnicích nemůže odhalit šlendrián
Bývalý radní Středočeského kraje Martin Macháček za hnutí STAN upozorňuje, že zadaný audit silničních zakázek nemůže rozkrýt nekvalitní práce na středočeských silnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kontrolní komise by měla vést opozice, shodli se Piráti a ČSSD
Ve sněmovním mandátovém a imunitním výboru by měly mít zástupce všechny strany a kontrolní komise by měla vést opozice. V těchto komisích, které dohlížejí například na činnost tajných služeb, by navíc měl být vyrovnaný počet poslanců ANO a ostatních stran. Na dnešní schůzce se na tom shodli zástupci Pirátů a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radioservis vydává kompletní Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války v podání Oldřicha Kaisera
První ucelené vydání audioverze všech dílů románu Jaroslava Haška z rozhlasových nahrávek z let 2012 – 2017 v režii Markéty Jahodové právě vychází v kompletu 4CD. Český rozhlas Vltava a Radioservis završily dlouholetý projekt kompletní nahrávky Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války v podání Oldřicha Kaisera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Potřebujeme více sexuálního obtěžování, nikoliv méně
Kampaň proti skutečnému či domnělému zneužívání žen, které mělo údajně spočívat v běžných intimních kontaktech, je v plném proudu. Aktivisté potřebují vykazovat činnost, takže se definice zneužití rozšiřuje téměř po hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v říjnu
K 31. 10. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 271 173 uchazečů o zaměstnání. To je o 13 742 méně než v září, o 95 071 méně než před rokem a zároveň nejméně od prosince 1997, kdy jich bylo 268 902.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček svolal první schůzi Sněmovny, začne 20. listopadu
Bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček z ČSSD už svolal ustavující schůzi nové dolní komory. Začne podle očekávání dvacátého listopadu. Poslanci se sejdou ve třináct hodin, uvádí pozvánka na sněmovním webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vy nejste víc než 113 tisíc lidí, kteří chtějí, abych kandidoval. Budu kandidovat! Zeman setřel před plným náměstím disidenta Hradílka
Prezident Miloš Zeman zakončil první den návštěvy Olomouckého kraje v Lipníku nad Bečvou, setkáním s občany na zaplněném náměstí. Prezident přišel na náměstí za zvuku písně Marty Kubišové Modlitba pro Martu. K vidění byl také transparent „Sbohem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zbabělý Robert Fico?
Poprvé od sobotních voleb do vyšších územněsprávních celků se předseda strany Směr – sociální demokracie Robert Fico ukázal na veřejnosti. Dorazil totiž na pravidelné středeční jednání vlády. Do budovy vlády ale šel bočním vchodem, aby se nemusel setkat s novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Brůha, Jaromír Tonner: Co by se stalo, kdyby ČNB nezavedla kurzový závazek
V listopadu 2013 ČNB začala používat kurz jako další nástroj uvolňování měnových podmínek. Jedním z hlavních důvodů byla snaha zabránit záporné inflaci (neboli deflaci), kterou předvídala prognóza ČNB z podzimu 2013. Kurzový závazek byl ukončen v dubnu 2017, a je tedy přirozené se ptát, zda toto opatření mělo zamýšlený účinek a jaký byl jeho vliv na zbytek ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst tržeb ve službách zpomalil
Ve 3. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně klesly o 0,2 %. Tržby očištěné o kalendářní vlivy se meziročně reálně zvýšily o 3,1 %, bez očištění o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Španělský ústavní soud anuloval deklaraci o nezávislosti Katalánska
Deklarace o nezávislosti Katalánska je anulována. Rozhodl o tom dnes španělský ústavní soud. Deklaraci schválil regionální parlament této autonomní oblasti 27. října. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Naším prvořadým cílem je, aby nebyl opětovně zvolen Miloš Zeman
Usnesení Výkonné rady ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš odmítl, že Elišce Kaplicky nabídl křeslo ministryně kultury
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítl informace, že nabízel funkci ministryně kultury filmové producentce a pražské zastupitelce za ANO Elišce Kaplicky Fuchsové. Informaci dnes přinesl server Aktuálně.cz. Kaplicky médiím řekla, že zvažuje, zda nabídku přijme, ovšem Babiš tvrdí, že s Kaplicky už dlouho nemluvil a místo ve vládě jí nemá v úmyslu nabídnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeká nás vzpoura robotů? Navštivte Týden vědy a techniky
Myšlenka, že uměle stvořená bytost či stroj jednou zahubí člověka, se objevila v literatuře ještě dříve, než vůbec lidé sestrojili první počítač. Dnes si zvykáme na inteligentní auta či chytré domácnosti a další vymoženosti ani nejsme schopni předvídat. Obava, že roboti jednou převezmou vládu nad světem, se ale nezměnila. Umělá inteligence má horlivé odpůrce i stoupence. Kdo z nich má pravdu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Příklady táhnou, ale Katalánsko podmínky pro nezávislost nesplňuje
V souvislosti s vyhlášením nezávislosti Katalánska se opět po čase objevila zásadní otázka: Je vznik státu odtržením od mateřského státu (neboli secese) v souladu s mezinárodním právem, či nikoli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Mandátový a imunitní výbor nesmí skončit v rukou ANO
Na setkání u kulatého stolu iniciovaném Piráty se opoziční strany shodly, že Mandátový a imunitní výbor nelze ponechat v řízení hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Bývalá starostka za ODS Blinková: Ocenila bych, kdyby se ODS podílela na vládě
Nový díl pořadu Rozhovor s... bývalou starostkou Rožnova pod Radhoštěm Markétou Blinkovou sledujte v premiéře ve čtvrtek v 17 hodin na regionalnitelevize.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Najdeme odvahu ke změně Ústavy?
Ústava není posvátná kráva. V USA se mění formou dodatků. take u nás je načase přijmout některé zásádní změny, které odstraní současné blokace politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Protihluková vyhláška omezující mostecký autodrom je protiprávní, rozhodl krajský úřad
Krajský úřad v Ústí nad Labem zrušil 3. listopadu rozhodnutí města Mostu o udělení pokuty společnosti AUTODROM MOST za porušení obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností. Zároveň zastavil správní řízení, které město s provozovatelem autodromu vedlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Navrhování prezidentského kandidáta
Topolánkova kandidatura je platná. Poslanec i senátor může podpořit více kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura vyzývá Zemana a Sobotku, aby podpořili Katalánce proti španělské vládě
Předseda SPD Tomio Okamura dnes dopisy vyzval prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby Česko veřejně podpořilo právo Katalánců svobodně rozhodnout, v jakém státě chtějí žít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Stát by měl krajům pomoci s opravami silnic, pokud chce zajistit rozvoj veřejných služeb
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se v úterý odpoledne zúčastnil každoročního cyklu přednášek s názvem Týden teorie a praxe v ekonomice na Fakultě ekonomicko-správní studií Univerzity Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Obrovský prů... na obzoru? Česká pošta v ohrožení
Podle informací ČTK bude mít český stát brzy problém. Pokud se něco nezmění. Český telekomunikační úřad totiž odmítl prodloužit licenci České poště na dalších pět let s tím, že státní podnik nesplnil předepsané podmínky. Pošta se začala okamžitě bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Ty tady dlouho smrdět nebudeš! No, Kalousek... Zeman rázně rozjel další cestu mezi lid
Prezident Miloš Zeman ve středu 8. listopadu zahájil třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Tradičně začal tím, že zavítal do sídla kraje a promluvil k zastupitelům. Sdělil jim toho opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Politický analytik a pedagog: Co je na Západu vlastně tak úžasného, že určité lidi vábí jako hlas sirén...
ROZHOVOR „Andrej Babiš chce podporovat malé firmy, když jim pomocí EET a jiných byrokratických nesmyslů ztrpčuje život, jak může? Tomu opravdu nevěří ani on sám! Po zavedení EET jsem si všiml, že spousta malých rodinných krámků zanikla. Zanikají i další malé firmy, dokonce i restaurace!“ kritizuje v rozhovoru ParlamentníchListů.cz kroky budoucího premiéra politický analytik a pedagog Václav Janoušek (SPO). „Babišova vláda bez důvěry“ by podle něj rozhodně vládnout neměla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Nové stromky pro přírodní památku Cvičák
Díky spolupráci Správy CHKO Blanský les a společnosti Schwan Cosmetics bylo v přírodní památce Cvičák vysazeno 70 nových ovocných stromků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Je to až úsměvné. ODS oslovila firmu, kterou během výběrového řízení napadla
První díl „miniseriálu“ pseudokauz vyvolaných bývalými radními za STAN a ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Ukrajina první východoevropskou zemí s registrovaným partnerstvím?
Je Ukrajina připravená na registrované partnerství homosexuálních párů? Podle statistik rozhodně není. V nejaktuálnějším průzkumu veřejného mínění z května 2017 by pouze 9 % Ukrajinců podpořilo legalizaci manželství homosexuálních párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Míra nezaměstnanosti na nových historických minimech
Nezaměstnanost spadla v říjnu na historická minima i podle metodiky MPSV, a to na 3,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rada ČTÚ ukončila výběrové řízení na držitele poštovní licence
Český telekomunikační úřad zajistí kontinuálně celoplošnou dostupnost základních poštovních služeb i po 1. lednu 2018, kdy skončí platnost stávající poštovní licence České poště, s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Když vás tak poslouchám, bojím se o své děti! Michal Horáček se zúčastnil debaty o důchodech a v publiku povstal rozčílený divák
REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz pronikly na předvolební akci Michala Horáčka věnovanou důchodům. V pražském kině Atlas bylo sice poloprázdno, ale i tak bylo veselo. Smutno mohlo být těm, kteří již teď přemýšlí o tom, jak vysoký budou mít důchod, nebo zda se ho vůbec dožijí. „Bojím se o své děti a vnuky, když vás tak poslouchám, jednou za pět let překopete všechno, proč se důchodová komise zabývá ptákovinami,“ rozproudil besedu živelně hlas z publika v následné diskuzi, kterého se moderátor snažil umlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prostě prasárna! Radní Bartík dostal facku od šéfky hnutí, za které kandidoval
Předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová kritizovala radního Svatopluka Bartíka za to, že zveřejnil na internetu tvrzení o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Radní za Brno-střed, který byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník právě za Žít Brno, na facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Antonová dnes ČTK řekla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka. Hnutí ale z Bartíkova chování nebude vyvozovat žádné důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
KONS: Pařížská výzva – pravdivý pohled na Evropu
Konzervativní strana se přihlašuje k textu Pařížské výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman řešil dva tisíce stížností
Školský ombudsman řešil v uplynulém školním roce stížnosti, které se týkaly zejména sporů mezi učiteli a vedením školy, rodiči a učiteli a mezi žáky navzájem. Hlavním tématem ombudsmana Ladislava Hrzala bylo řešení šikany na školách. Výsledky své činnosti shrnul ve výroční zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Navrhneme usnesení vyzývající vládu k poskytnutí azylu členům katalánské vlády
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu vývoji v Katalánsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Podnikatelé pod vedením Hospodářské komory zamíří do Pákistánu na veletrh Expo
Desítka českých firem se ve dnech 8. až 12. listopadu zúčastní podnikatelské mise do Pákistánu pod vedením viceprezidenta Hospodářské komory ČR Bořivoje Mináře. Zástupci firem budou mít možnost navázat nové kontakty v rámci 10. veletrhu Expo v pákistánském Karáčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
FIA Masters přiveze na autodrom nejen monoposty zlaté éry F1
Na divácký úspěch loňské premiéry soubojů nádherných historických cestovních vozů a formulí mostecký autodrom naváže v příštím roce druhým ročníkem závodního víkendu The Most Historic Grand Prix. Uskuteční se ve dnech 22. až 24. června. Po evropském šampionátu okruhových tahačů (FIA ETRC) Czech Truck Prix, který okruh v Mostě přivítá již pošestadvacáté začátkem září, je to tak další potvrzený významný podnik kalendáře závodů 2018 společnosti AUTODROM MOST. Fanoušci se navíc mohou těšit na příjemné překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Matušina (TOP 09): Jaký je dopad voleb?
Od voleb již uběhlo 14 dní a přestože se ty nejčerstvější emoce zmírnily, jsme svědky nejrůznějších rozporuplných subjektivních hodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Inflace zvedne cenu jízdného o 2 %, do 70 kilometrů to bude zvýšení jen do dvou korun
Tarif Českých drah od 10. prosince 2017 nezaznamená žádné významné změny. Nadále budou v nabídce současné slevy včetně Včasných nebo Akčních jízdenek, které pružně reagují na vývoj na přepravním trhu a na další faktory, a jejichž ceny se mohou během roku dynamicky měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Varšavská burza je letos 30 % v plusu
Varšavská burza je letos o více než 30 % výše. Od poloviny roku jsou polské akcie výše o téměř 50 %. K dosažení historických maxim největšího středoevropského akciového trhu, kterých bylo dosaženo v roce 2007, přitom chybí jen opravdu málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Řidičský průkaz si do konce října vyměnilo 439 tisíc lidí
Od začátku roku si o výměnu končícího řidičského průkazu požádalo 439 tisíc řidičů, kterých se povinná výměna týkala. Pro nový doklad si tak přišlo 57 % motoristů z celkových 765 tisíc, kterým v tomto období platnost dokladu skončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra