Oficiální zpravodajská média

Jan Kraus se posmíval erekci Mirka Topolánka. Přišla mu ostrá odpověď ohledně jeho vlastního mužství
Ve svém středečním televizním pořadu na sebe díky své kritice směřované prezidentskému kandidátu Topolánkovi Jan Kraus prozradil mnohem více, než by byl asi ochoten dobrovolně přiznat, a bylo to opravdu velmi legrační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek sepsal básničku. A zase mluvil vrchní lékař. Téma ,,Zemanovo zdraví" jede dál
Prezident Zeman oznámil, že mu „odešla cukrovka“. Dietoložka nad tím zvedá oči v sloup a Miroslav Kalousek složil na adresu Miloše Zemana básničku. Udeřil i na Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Daniel ztvární ve filmu Prezident Blaník hlavní roli
Fiktivní lobbista Antonín Blaník alias herec Marek Daniel populární ze satirického seriálu odhalí zákulisí prezidentské volby v novém celovečerním filmu. Pod názvem Prezident Blaník ho natočí režisér Marek Najbrt, oznámila dnes ČTK mluvčí projektu Martina Chvojka Reková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka odsoudil napadení muže fanoušky kvůli barvě pleti
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odsoudil sobotní napadení muže původem ze západní Afriky kvůli barvě pleti, které se stalo v Praze. O incidentu, po němž policisté zadrželi skupinu fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc, informoval server Aktuálně.cz. Předseda vlády označil událost za ostudnou a nepřijatelnou. Na svém twitterovém účtu dodal, že věří v její řádné prošetření. Podobně se vyjádřil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Dienstbier promluvil o prezidentské volbě: V ČSSD mi dělali naschvály, podporovali tajně Zemana. Ten rozdělil společnost. A Topolánka by k těm volbám vůbec neměli pustit
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl politik ČSSD Jiří Dienstbier. Vyjádřil se především k prezidentským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman promluvil o dohodách, co dělají poslanci a senátoři na záchodcích. A vyslovil jediný, ale neobyčejně lákavý důvod pro rozpuštění sněmovny
Prezident Miloš Zeman se v pozdním odpoledni setkal s občany města Zábřehu. Tím tak ukončil druhý den návštěvy Olomouckého kraje. Stejně jako v Lipníku nad Bečvou včera i zde nechyběla hrstka odpůrců – vlála tibetská vlajka a na transparentu bylo napsáno velkým písmem „Stydíme se za vás“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Máme kvalitního kandidáta na Hrad? Mohu ho, prosím, vidět?
Skutečně takový počet kandidátů na post prezidenta naší banánové republiky tu již dlouho nebyl. Ani ve světě takový počet jako u nás není obvyklý. Otázkou však je, zdali naši kandidáti na prezidenta jsou kvalitní! Nikdo to zatím moc neřeší, ale jak vidno, kandidovat může kdejaký Lojza či pipka. Zase je tu tedy o důvod víc, aby se nám ve světě smáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD na Praze 5 zavřela Paroubkovi dveře. Jeho návrat do strany nepodpořila
Sociální demokraté z Prahy 5 nepodpořili návrat bývalého premiéra a předsedy strany Jiřího Paroubka do ČSSD. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Babiš patří do nebe
Situace po volbách je pro naši společnost degradující. Začalo to tím, že třicet procent voličů podlehlo falešné volební kampani Andreje Babiše, kterého nesmyslně podporoval „nadstranický“ prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: V. I. Lenin & City Bank of New York - sto let VŘSR
Jako děti jsme my, v určitou dobu narození, chodívali na lampionové průvody, recitovali básně o tom, jak se z Aurory ozval výstřel, jak Lenin revoluci ved’.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Temný důvod, proč chce ,,Topol" na Hrad. Muž, kterého nesnáší Kalousek, sepsal: Zemana musí volit každý slušný člověk
Lobbista Andrej Surňak míval blízko k Stanislavu Grossovi. Po smrti expremiéra se však odmítal k politice vyjadřovat. Nemluvil ani o Grossovi samotném. Před časem se to však změnilo. Surňak před volbami konstatoval, že se v Česku překresluje politická mapa. Do křížku se pustil i s Miroslavem Kalouskem (TOP 09). Teď přichází s další ranou. Zasadil ji soupeřům Miloše Zemana. Zvláště do Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Pche, prý experti na terorismus.“ Americký publicista se zlobí kvůli islámu
Americký publicista a spisovatel Bruce Bawer podrobil na webu think-tanku Gatestone Institute ostré kritice „experty na islám“. Vyčítá jim v prvé řadě, že odmítají spojovat islám s terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Nelze škatulkovat a říkat 'mladí lidé'
Komentář na facebookovém profilu k věku voličů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Superaliance nemocnic je prvním krokem ke vzniku holdingu
Memorandum o založení a činnosti Superaliance mezi Libereckým krajem, Krajskou nemocnicí Liberec a Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa dnes v sídle kraje podepsali hejtman Martin Půta a předsedové představenstev obou nemocnic MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. a Ing. Pavel Marek. Memorandem se všechny tři strany zavázaly ke spolupráci. Ta je nutná například při nákupech materiálu, ve vztahu k pojišťovnám nebo na úrovni lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Ústava se nemá překotně měnit nebo vykládat tvůrčím způsobem
Prohlášení senátorů z Klubu Starostů a nezávislých
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Jsem s prosetickými dětmi
Vyjádření k situaci na základní škole v teplických Proseticích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karina Kubelková: Průměrná míra inflace za celý rok 2017 bude činit 2,4 %, v roce 2018 inflace zrychlí na 2,9 procenta
Poslední čísla ČSÚ o výrazném meziročním růstu inflace v říjnu o 2,9 % jen potvrzují zrychlení cenového růstu v druhé polovině letošního roku. Největší část z tohoto výsledku, celkem 1,4 procentního bodu, jde za rostoucími cenami potravin a 0,6 procentního bodu za položkou bydlení, voda, energie, paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO ,,Však on Zeman zakročí!" Byli jsme tam, kde včera pískali na prezidenta. A mluvili jsme s lidmi
REPORTÁŽ Státotvornost? Jen se hádají! „Zbytečně rozviřují mezi lidmi špatné nálady. Myslím si, že nakonec pan Zeman zakročí a udělá to podle svého.“ „Ať jde Zeman do důchodu!“ Na setkání prezidenta s občany bylo v Lipníku nad Bečvou rušno více než bývá v menších městech obvyklé. Vládu by ale místní asi sestavili rychle: „Ať to nechají Babišovi! On je vítěz voleb.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Zopakovali jsme hnutí ANO naše požadavky, vše je otázkou dalšího jednání
Piráti jednali s ANO o programových prioritách a o obsazení čelných pozic ve sněmovních výborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ohavnost. Žaloba má šanci, řekl advokát Sokol k případu „Zeman má rakovinu a natáhne bačkory“
K výsledku voleb se v pořadu Pavla Štrunce na serveru Info.cz vyjádřil advokát Tomáš Sokol. Ohrožení demokracie v současné době nevnímá. „Mám pocit, že jen řada politiků zažívá situaci, na kterou nejsou připraveni,“ sdělil Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Popularita pořadu Aréna Jaromíra Soukupa stoupá
Úterní premiéra diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, která si během minulých týdnů získala nespočet věrných diváků, měla opět výbornou sledovanost. Setkání generálního ředitele Jaromíra Soukupa s nejznámějším zubařem a prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem přilákalo k televizním obrazovkám 371 tisíc diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeské muzeum: První světová válka - léta zkázy a bolesti
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Jihočeský kraj zvou v souvislosti s oslavami 100. výročí konce 1. světové války a vzniku samostatného československého státu na výstavní projekt "První světová válka - léta zkázy a bolesti", který vzniká na celém druhém podlaží historické budovy Jihočeského muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Setkání Trumpa s Putinem: Je to lídr USA, kdo potřebuje... Ne, nejde o Ukrajinu
Možná již zítra se setká americký prezident Donald Trump se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Ke společné schůzce dojde na summitu Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APEC) ve Vietnamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace kulminuje. Za jejím zvýšením v posledním měsíci můžeme opět hledat potraviny
V říjnu spotřebitelské ceny rostly o 0,5 % v důsledku dalšího zvýšení cen potravin. V tomto měsíci doznívala máslová horečka, a jak uvádí statistický úřad, přidalo se k ní i zdražení čerstvé zeleniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak je asi hotovo. Afghánec, který znásilnil a zavraždil německou studentku, nejspíš dostane doživotí. Díky tomuto „zubatému“ důkazu
V případu studentky znásilněné a zavražděné poblíž Freiburgu afghánským migrantem začíná být stále jasněji. Minimálně v tom, jestli by měl být vrah souzen jako dospělý. Před soudem se včera objevil zásadní důkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Lokální potraviny - spíš zpestření než běžná součást jídelníčku
Téměř polovina českých zákazníků nakupuje lokální potraviny alespoň jednou v měsíci. Jen každý desátý za ně však měsíčně utratí více než tisíc korun. Ukazuje to nový spotřebitelský průzkum Asociace regionálních značek (ARZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, ostatní těžba zakázaná není
Ministerstvo zemědělství vydalo nařízení, podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března příštího roku dřevo napadené kůrovcem nebo poničené letošními vichřicemi. Ostatní, takzvaná úmyslná těžba, zakázaná však není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tady je taková závist! Helena Vondráčková otevřeně o Zemanovi s Babišem
Miloš Zeman je moudrý člověk a Andrej Babiš je schopný člověk, schopný v různých odvětvích a lidi mu to závidí. Ta závist nabývá obrovských rozměrů a odtud se bere to protibabišovské smýšlení. V tomto duchu promluvila o Zemanovi s Babišem Helena Vondráčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nejsem populista, jsem pragmatik, bránil se anglicky v CNN exkluzivní host Andrej Babiš. Pak vyslal varování před nelegální migrací
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v exkluzivním rozhovoru pro americkou televizní stanici CNN hovořil hlavně o tom, co si myslí o situaci v Evropě a ve Spojených státech amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): ANO, ale…
Po úterním setkání s panem prezidentem jsem si mohl v médiích přečíst řadu výstupů a článků o naší společné schůzce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ten člověk je svině, rozjel se prezident na Barrandově kvůli fámě o rakovině. A šílený, pomstychtivý Kalousek…
V pořadu TÝDEN s prezidentem Jaromíra Soukupa na TV Barrandov se Zeman vyjádřil nejen k šíření lží o svém zdravotním stavu, ale také k pomalému drolení nevůle politických stran jít do vlády s ANO nebo k počtu podpisů, které udělují senátoři na přihlášky prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SBD Krušnohor: Zase jsi to zvládl, Marku! aneb Hrvol si opět plete hrušky s jablky
Na hloupá prohlášení Marka Hrvola (Severočeši Most), statutárního náměstka mosteckého primátora, jsme si již zvykli. Jenom není jasné, zda perly, jež veřejnosti sděluje, jsou z jeho hlavy nebo je vymýšlejí ty osobnosti, o nichž ve svém prohlášení mluví a on je jenom jejich hlásnou troubou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy a plzeňský dopravní podnik představily unikátní propojení In Karty a Plzeňské karty
První plnohodnotnou interoperabilitu dvou rozdílných kartových systémů ve veřejné dopravě v České republice společně prezentovaly České dráhy a Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Eurokomisařka Jourová slíbila podnikatelům podporu při zavádění GDPR
Informační kampaň Hospodářské komory zvyšující povědomí podnikatelů o nových povinnostech v oblasti ochrany osobních údajů, které zavádí evropské nařízení GDPR, podpoří také eurokomisařka Věra Jourová. Uvedl to dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý po jejich společném jednání na půdě Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Podnikatelek v České republice stále přibývá
Jubilejní 10. ročník projektu Ocenění Českých Podnikatelek, který zviditelňuje úspěchy českých žen, již zná své vítězky. V letošním roce porota vybírala oceněné ze 115 finalistek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sebekrásnější kecy o svobodě bez něčeho užitečného, co uděláme pro lidi, jsou na nic, říká kandidát na šéfa Svobodných Pajonk
ROZHOVOR U Strany svobodných občanů dojde o tomto víkendu k přelomové změně. Druhý nejdéle sloužící předseda ze standardního politického spektra v ČR, Petr Mach, už nebude obhajovat svou pozici. S nejvyšší pravděpodobností si to spolu rozdají dlouholetý veterán české politiky a spoluzakladatel Svobodných Jiří Payne a valašský stranický rebel, krajský předseda Zlínské organizace Svobodných a krajský zastupitel Tomáš Pajonk. Už při vnitrostranických debatách po všech krajských organizacích to mezi oběma kandidáty jiskřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na prd? Vypálit, počurat! Zeman udeřil tentokrát na vedení ČSSD, Českou televizi a Zelené
Prezident Miloš Zeman v druhém dni své návštěvy Olomouckého kraje předstoupil před občany v Mohelnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Soud odmítl další volební stížnosti, celkový počet stoupl na 77
Nejvyšší správní soud dnes odmítl 18 stížností souvisejících se sněmovními volbami. Důvody jsou nepřípustnost, neodstraněné vady či opožděnost. Další dva podněty soud odložil bez vyřízení, protože nešlo o řádné stížnosti. Celkový počet podnětů po sněmovních volbách stoupl na 77, před čtyřmi lety jich bylo 42. Novinářům to oznámila mluvčí soudu Sylva Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Centrum sociálních služeb Praha: Poradna slaví padesáté výročí
V letošním roce je to 50 let, kdy byla v Praze otevřena první stálá manželská poradna. Sídlila ve dvou místnostech ve Slezské ulici, tým tvořili vedoucí poradny a dvě sociální pracovnice. K nim je třeba přičíst řadu externích spolupracovníků – psychologů, právníků a lékařů (psychiatři, sexuologové, jednu dobu i genetik). Na počátku vyhledalo její služby cca 500 klientů ročně, v posledních letech zhruba čtyři tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Korupce provází lidstvo odjakživa. Důležitá je ale její míra
Podpisem Dodatkového protokolu k Trestněprávní úmluvě proti korupci splnila Česká republika jeden z restů z hodnocení Skupiny států proti korupci (tzv. GRECO). Zároveň se Česko zavázalo ke splnění protikorupčních doporučení do konce příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Poštovní známka připomíná předního fotografa Tarase Kuščynského
Česká pošta představila ve středu 8. 11. 2017 další příležitostnou poštovní známku z cyklu Umění na známkách, tentokrát věnovanou fotografovi Tarasovi Kuščynskému (1932–1983). Na společnou práci s ním zavzpomínala na České poště také Dana Vašátková Pitchon, která Kuščynskému stála modelem při tvorbě díla s názvem Schoulená, jež se stalo i předlohou právě vydané známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen byl nejvyšší za posledních pět let
Spotřebitelské ceny vzrostly v říjnu proti září o 0,5 %. Toto zvýšení ovlivnil zejména růst cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,9 %, což bylo o 0,2 procentního bodu více než v září. Jedná se o nejvyšší meziroční růst cen od října 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sprosťáctvím proti Zemanovi
V posledních několika týdnech se některá média, a vyniká v tom zejména veřejnoprávní televize, zaměřují na otázku zdraví prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora a Institut pro politiku a společnost zvou na debatu Čínské investice v ČR
Problémy týkající se čínských firem a jejich dopadů na českou ekonomiku způsobily v loňském roce mírný rozruch. Ale co se skutečně děje s čínskými investicemi v ČR?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
O Zemanovi promluvila nejen Vondráčková, ale i další zpěvačka. Podle not kavárny nejela. Ani když mluvila o roce 68
Moderátorka Barbora Tachecí v Českém rozhlase zpovídala slavnou zpěvačku Jitku Zelenkovou, která by se ráda odtrhla od sledování zpráv a politiky, ale vydrželo jí to asi pět minut. Zdá se jí, že společnost je rozdělená a rozdělovaná. Dáma má za to, že je rozdělovaná možná schválně, aby se nemohly řešit jiné podstatné problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zrušte sankce. Rusko se obrovsky rozvíjí. Zeman má pravdu. Není důvod přijímat euro, říká elitní ekonom, poradce Andreje Babiše
ROZHOVOR Vstupovat do eurozóny v době, kdy má problémy a některé členské státy ji budou muset opustit, má-li se zachránit, nedává podle makroekonoma Jaroslava Ungermana smysl. Poradce Andreje Babiše z časů jeho působení v čele Ministerstva financí nepovažuje za rozumné pokračovat v sankcích proti Rusku, ale chápe je jako politický problém, u něhož chybí snaha o nalezení řešení. Předpokládá, že nová česká vláda bude pokračovat v politice stimulace investic a rozumného zvyšování platů, ale obává se, že nebude mít tak příznivé podmínky, jaké tu byly v minulých čtyřech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Nikdy jsme nebyli příznivci zákona o obecném referendu
Komentář na facebookovém profilu o nebezpečí czexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ringo Čech odhaluje, jak to doopravdy bylo s ním a Zemanovci. A pak už jede: Topolánek, ČSSD, Babiš... A pravda o zdraví Zemana
„Topolánek není tak naivní, aby si šil z ostudy kabát. On z toho určitě vytěží mediálně, možná i politicky, ale myslím si, že proti Milošovi nijak výrazně nepůjde,“ říká k novému angažmá expremiéra Mirka Topolánka v prezidentských volbách hudebník, malíř a někdejší poslanec František Ringo Čech. Podle něj ČSSD, ale ani KSČM nekončí, i když jejich volební výsledek je velmi slaboučký. A třeba socialisty nezachrání ani Jiří Paroubek. „Paroubkovi už ujel vlak, i když neříkám, že by nemohl být ve straně platným pomocníkem. Myslím si však, že přišel čas pro to, aby přišli mladší,“ soudí. Komunisté podle něj naberou dech: „Je to zajetá parlamentní strana a až se vzpamatuje, tak bude těžit ze všech těch chyb, co naši noví vládci nasekají. To bude jeden lapsus větší než druhý!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyžerou dávky? Paroubek zatím nejostřeji o ČSSD
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV.cz přivítal někdejšího premiéra za ČSSD Jiřího Paroubka. Někdejší předseda vlády odpovídal třeba na otázky týkající se „předčasné ejakulace“ nebo „vyžírání dávek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Prodejce na farmářském trhu v Praze vydával med z Číny za český
Státní veterinární správa při své kontrole na farmářském trhu v Praze 10 na Kubánském náměstí zjistila nevyhovující parametry zde prodávaného medu s označením: „Med akátový květový, původ: Česká republika“ od výrobce Pošumavské včeličky, spol. s r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): V politické laboratoři ANO v Praze 11 jede i TOP 09
V televizi právě hřímá předseda TOP 09 Kalousek, že se chystá "veřejně nepřiznaná koalice" ANO-KSČM-SPD. Na Praze 11 přitom tuto metodiku praktikuje předseda TOP 09 Praha 11 a údajný kandidát na předsedu TOP 09 Jakub Lepš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Kam kráčíš, Česká republiko?
Předem upozorňuji, že tento příspěvek věnovaný horším ekonomickým výsledkům státu v důsledku zhoršování financování školství po vzniku samostatného českého státu doložený statistickými údaji píši jako podjatý člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skupina SYNOT založila novou společnost ve Vietnamu!
Skupina SYNOT posiluje svou pozici v Asii. Ve Vietnamu totiž založila novou společnost s názvem SYNOT SEA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradníček (TOP 09): Umíráček bez diskuze
Jako jednou z hlavních priorit Programového prohlášení Rady KK je (cit.) – „Komunikace s občany Karlovarského kraje, se starostkami a starosty obcí a měst za účelem aktivního podílu všech zainteresovaných na řešení problémů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti překračuje podle Unie insolvenčních správců při kontrolách své pravomoci
Unie spolků insolvenčních správců vyzvala Ministerstvo spravedlnosti, aby neprovádělo kontroly insolvenčních správců v rozporu se zákonem i Listinou základních práv a svobod. Pracovníci ministerstva by neměli postihovat insolvenční správce za to, že na provozovně nejsou při kontrole přítomni osobně, ale mají tam svého zástupce. Tyto praktiky nemají oporu v žádném právním předpisu ani judikatuře soudů, nepřispívají ke zkvalitnění výkonu správců či kultivaci prostředí, naopak insolvenční správce degradují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jednání o vládě: Tímto prý Babiš straší menší strany. A tímto je dráždí
Jestli mě nepodpoříte, budou volby, já sám získám většinu a vy se ani nemusíte dostat do Parlamentu. Těmito slovy argumentuje menším stranám Andrej Babiš už v prvním kole sestavování vlády. A to není to jediné, čím Babiš menším stranám hrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ANO chce od Pirátů jasnější vyjádření podpory pro šéfa Sněmovny
Hnutí ANO chce od Pirátů jasnější postoj k podpoře kandidáta hnutí na předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Místopředseda ANO Petr Vokřál před dnešní schůzkou se zástupci Pirátů uvedl, že od dřívější jasné podpory v posledních dnech Piráti podle výroků v médiích ustupují. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Neonatologické dny se letos s konferencí o péči o novorozence
Již 33. ročník Neonatologických dnů probíhá ve dnech 8. až 10. listopadu v DK Metropol v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole se vrátí po jedenácti letech. Organizátoři, tedy Nemocnice České Budějovice, letos připravili jednu zásadní novinku, kdy událost spojili s tradiční Celostátní konferencí ošetřovatelských profesí v péči o novorozence, která se vždy konala v květnovém termínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Průlom na Ukrajině, v Sýrii a klíčová schůzka Putina s Trumpem? USA lezou Číně kamsi. Něco se chystá. Jsou zde zásadní informace
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ V situaci, kdy Asadova vláda ovládla většinu území Sýrie, začíná vojensky dotírat na vojska USA, která do Sýrie nikdo nezval. Válka obou velmocí nehrozí, nicméně to dostává Američany pod tlak, informuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta rovněž připomíná, že v podivném souznění jsou vyjednavači USA a Ruska, i pokud jde o Donbas. A to v atmosféře blížícího se setkání Donalda J. Trumpa a Vladimira V. Putina ve Vietnamu. „Podle ruských médií je aktuálnější možná ‚výměna‘ v jiných oblastech – USA prý ‚vzdají‘ Ukrajinu a Rusko jim za to ‚pomůže‘ se Severní Koreou. Ale jak říkám, uvidíme, co bude,“ sděluje Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oni to myslí vážně: V ČSSD prý zraje revoluční krok. S novým mužem v čele
V ČSSD se po volební katastrofě hrají personální šachy. Deník Právo přišel s informací, že někdejší jihočeský hejtman Jiří Zimola nestojí o post předsedy strany. Otevírá se tak cesta jiným lidem. Tak třeba...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Berlínská policie má prý velký problém. Zaměřily se na ni arabské zločinecké gangy
Berlínem otřásá kauza, podle které policii cíleně infiltrují členové arabských gangů. Vše odstartoval anonymní dopis, jehož autor si stěžoval na nevhodné chování tureckých a arabských žáků v policejní škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Hospodářské komory jedná v Bruselu o ochraně osobních údajů
Kvůli novému evropskému nařízení, které už v květnu 2018 zpřísní podnikatelům i obcím pravidla pro zacházení s osobními údaji, se včera večer setkal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý s poslankyní Evropského parlamentu Martinou Dlabajovou v Bruselu. Dnes bude Dlouhý o nařízení GDPR hovořit také na půdě Evropské komise s komisařkou Věrou Jourovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Válečný konflikt velkých rozměrů doutná v Jemenu
Saúdská Arábie obvinila Írán z agrese kvůli dodávkám zbraní pro Jemen. Írán tvrzení Saúdů odmítl, a tak stojí tvrzení proti tvrzení a je otázkou, kde je pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nemoci Václava Havla! Opravdu dlouhý seznam operací, chorob a zranění. Šíří se bleskem
Po českém internetu se v souvislosti s diskusemi o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana šíří téměř patnáct let starý seznam chorob někdejšího prezidenta České republiky Václava Havla. Jeho šíře je značná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy vyhlásí zakázky na desítky nových vozidel
Sedm veřejných zakázek na dodávky desítek nových vozidel chtějí nejlépe ještě do konce roku vyhlásit České dráhy. Celkem budou poptávat přes 160 vozidel pro dálkovou a regionální dopravu v předpokládané hodnotě kolem 20 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oni jsou tam nalezlí ti z ČSSD a KDU-ČSL? Pozor, Babiš řekl, jak bude vyhazovat
Andrej Babiš poskytl obsáhlý rozhovor „své“ MF Dnes. Zdůraznil, že odmítá ostatní politické strany prosit na kolenou, aby s ním šly do koalice. Vynadal novináři za to, že spekuluje o třech pokusech na sestavení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO FOTO z debaty: Mně tekly slzy, přiznal Topolánek a řekl, kolik má peněz. Zeman? Búúú, hlesli studenti. Plno lásky k EU, řídila to slečna z Respektu
REPORTÁŽ „Škoda, že tu není Zeman, přinesla bych si rajčata,“ poznamenala jedna z čekajících studentek v našlapané největší aule pražské právnické fakulty. Prezident Miloš Zeman ale ohlásil, že místo předvolebních akcí chce do poslední chvíle naplno vykonávat své povinnosti. Debata tak měla asi nejreprezentativnější možné obsazení. Dorazil Jiří Drahoš, Mirek Topolánek, Michal Horáček i čtyři další kandidáti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Budou prezidentské volby opět fraškou médii protěžovaných jedinců?
Všichni máme v paměti před pár dny skončené volby do poslanecké sněmovny. Výsledky ukázaly jasně, že jediní, kdo ve volbách uspěli, byli tvrdě tlačeni a protěžováni médii, zejména těmi veřejnoprávními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdy naučíme děti zdravě jíst?
Vzpomínám si na to jako dnes, když jsem v Senátu brojil proti přijetí „pamlskové vyhlášky“ a varoval jsem před tím, že likvidační regulace školních bufetů povede k tomu, že děti si stejně budou oblíbené nápoje a jídla kupovat v obchodech nebo nosit z domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zavírejte školy. Znám filozofa, který u Babiše vyrábí párky. Inkluze, to je... Učitel řekl pravdu o našem školství
ROZHOVOR Kantor, který umí pálit „do vlastních řad“ a zároveň vnímá, že má-li za katedrou stát elita národa, musí brát plat vzdálený tomu, jaký bere skladník. Neperspektivní školy by učitel Petr Kaššák ze severočeského okresu Chomutov s klidem pozavíral a dětem by „ukousl“ devátý rok školní docházky. „Budoucnost spatřuji spíše v IT než ve filozofii,“ podotýká, když vypráví o příteli, který sice zvládne dumat nad Kantem, ale živí ho párky. V rozhovoru předhazuje bez okolků, za co se zbytečně vyhazují miliardy: Ve výčtu upřímného pedagoga, který by resort nesvěřil do rukou ČSSD, nechybí inkluze. „Paní ministryně asi nepochopila, že IQ mentálně hendikepovaného žáka se nesčítá s IQ asistenta,“ neodpustí si mířit na konto Kateřiny Valachové, kterou nazývá „politicky zesnulou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Opavě staví průmyslovou zónu, i když tam firmy nemohou sehnat pořádného pracovníka. Podnikatelé protestují, radnice trvá na svém
Vedení slezské metropole Opavy se dostalo nyní do nezáviděníhodné situace. Začalo „bojovat“ s velkými podnikateli na Opavsku, kteří tam zaměstnávají valnou většinu lidí. Jablkem sváru se stalo vybudování nové průmyslové zóny, jež má vzniknout za městem, nedaleko místní části Opava-Vávrovice. Majitelé firem kritizují zamýšlené horentní, zbytečně vynaložené náklady, když nezaměstnanost v regionu se pohybuje jen okolo tří procent. Naopak zástupci vedení města v tom vidí jen zištné obavy podnikatelů, jimž by prý k nově fungujícím firmám mohli utíkat jejich kvalifikovaní pracovníci, kterých je všude nedostatek. Opavští průmyslníci dokonce zaslali na magistrát protestní petici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rasismu říkám jasné NE!
Komentář na facebookovém profilu k rasistickému útoku v pražské MHD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šestý blok Novovoroněžské jaderné elektrárny získal ocenění Top Plant
První blok typu VVER-1200 v provozu, 6. blok Novovoroněžské jaderné elektrárny, získal od nejstaršího amerického energetického časopisu POWER ocenění Top Plant 2017 v kategorii jaderné energetiky. Výsledky této kategorie, která mezi jadernými elektrárnami hledá inovativní a historicky významné projekty přitahující všeobecnou pozornost, zveřejnili redaktoři časopisu 1. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj vyplácí náhrady za škody, způsobené vlkem a vydrou
Další tři chovatelé z Královéhradeckého kraje se v těchto dnech dočkali odškodění za újmu, kterou jim způsobil některý ze zvláště chráněných živočichů. Za usmrcené ovce a ryby si rozdělí 150 tisíc korun. Tyto prostředky již uvolnilo na krajský účet Ministerstvo financí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): SPŠS Betlémská slaví 180 let, jako dárek dostane 9,4 milionu na vybavení
Střední průmyslová škola strojnická v Betlémské ulici v Praze 1 slaví 180. výročí založení. Jedná se o nejstarší průmyslovou střední školu na území dnešní České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dny GIS představí chytré mapy a odhalí tajemství geografie
Dny geografických informačních systémů (GIS) představí na Technické univerzitě v Liberci zeměpisné poznatky trochu jinak. Stovky různých typů moderních map odhalí nejrůznější aspekty krajiny kolem nás a představí geografii jako zábavný i poučný obor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Poradní sbor pro lůžkovou zdravotní péči bude složen z odborníků
S ohledem na demografický vývoj ovlivňující další směřování oblasti zdravotnictví a její významné propojování s oblastí sociální péče byl zřízen poradní sbor pro oblast segmentu lůžkové péče. Rozhodla o tom krajská rada na svém jednání 9. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: VŘSR byla začátkem rudého teroru a má na kontě minimálně sto milionů mrtvých
Byl to jeden z nejhorších podvodů v historii lidstva. Komunisté tvrdili, že chtějí zlepšit život obyčejných lidí, ale dřívější pány pouze nahradila ještě horší rudá vrchnost. Mnozí Rusové však stále bolševický puč oslavují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Muž čeká na restituce přes čtvrt století. Chcete příliš, brání se pozemkový úřad a restituční tečka se blíží
KAUZA Konec možnosti zažádat o navrácení majetku zabaveného komunisty se blíží. Takzvaná restituční tečka, tedy termín, do kterého je nutné mít nároky na odškodnění či vrácení majetku vypořádány, by měla nastat v průběhu příštího roku. Jenže lidí, kteří na restituce stále ještě čekají, je stále více než 40 tisíc. Řada z nich přitom s nabídkou státu na finanční odškodnění nesouhlasí. Jedním z těch, kteří jsou se státem kvůli restitučnímu odškodnění ve sporu, je dnes třiaosmdesátiletý důchodce a potomek statkářské rodiny z Kbelů Václav Bendl. Soudy první a druhé instance jeho nárokům vyhověly. Od chvíle, kdy se ale případ dostal skrze dovolání protistrany k Nejvyššímu soudu, stojí. Na vině jsou podle Bendla procedurální obstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Nerolický: V areálu holického gymnázia připravujeme rekonstrukci dráhy a skokanského sektoru
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Holic Ladislavem Effenberkem. Hlavními tématy jednání byl rozvoj středního školství ve městě a vybudování výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Výdaje na financování výzkumu rostou díky programům EU. Po roce 2024 bude hůř
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se setkal na Úřadu vlády ČR u kulatého stolu se zástupci médií k tématu "PERSPEKTIVY STRATEGICKÉHO FINANCOVÁNÍ VĚDY DO ROKU 2024".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Termíny zasedání vlády B. Sobotky v listopadu a prosinci 2017
Vláda Bohuslava Sobotky má do konce roku 2017 v plánu uskutečnit dvě řádná zasedání. Schůze vlády ve Strakově akademii se uskuteční ve středu 29. listopadu a případně i v pondělí 11. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Zábřehu čekali na Zemana jeho odpůrci s transparenty
Několik červených karet, nesouhlasných transparentů a tibetských vlajek drželi dnes v rukách někteří účastníci podvečerního setkání prezidenta Miloše Zemana s obyvateli Zábřehu na Šumpersku. Mítinku, který byl součástí třídenní návštěvy prezidenta v Olomouckém kraji, se v centru Zábřehu zúčastnily stovky lidí a obešel se bez incidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Žháři chtějí hasit požár?
Opět se po volbách ozvali proti SPD. Kdo? Lidé ze systémových stran? Ne. Další v řadě hnutí, co dostala dohromady snad deset hlasů v Horní i v Dolní. Po tolika jiných tentokrát z ČHNJ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Štěch se jasně vyjádřil ke své případné kandidatuře na prezidenta
O post prezidenta má celkem zájem osmnáct lidí, šest z nich ale nejspíše do voleb nepůjde. Protože ministerstvu vnitra nedoložili ani petici občanů, ani podpisy zákonodárců. Do boje o hlavu státu nevyslala do boje žádná parlamentní politická strana. Čím to je, se ve čtvrtečním Interview na ČT ptala Světlana Witowská předsedy senátu Milana Štěcha z ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Nábor dárců krve s hokejovým Dynamem přivedl třináct nováčků
Odběrová místnost transfuzního oddělení Pardubické nemocnice v průběhu dnešního dopoledne zažila třináct premiér. Přesně tolik nových dárců se v ní vystřídalo v průběhu šestého pokračování náborové akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“, která se koná za podpory hokejového klubu HC Dynamo Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
David Rath: Soumrak Miloše Zemana?
„Fakt je živá, vopravdická královna!“ vykřikla by Helena Růžičková alias dojička Škopková, jako doprovodný výkřik ke zvolání Miloše Zemana: „úžasný moment v mém životě...“, kterým nedávno počastoval zkoprnělou anglickou královnu Tak nějak by mohl začínat nový díl Slunce, seno a Babišovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trojice italských radních půjde do vězení. Nechali postavit památník Mussoliniho spolupracovníkovi, přezdívanému "řezník"
Itálie žije bizarním soudním procesem se třemi radními z města Affile, které leží nedaleko Říma. Tři komunální politici se dostali do křížku se zákonem po vztyčení památníku jednomu z blízkých spolupracovníků Benita Mussoliniho Rodolfa Grazianiho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Němečtí ekonomové kritizují ECB… Právem?
Německý ekonomický výbor ve své zprávě pro Parlament varuje před přehříváním německé ekonomiky. Růst je prý delší dobu příliš vysoký a v kombinaci s nízkými úroky vede k nezdravému přehřívání a růstu cen nemovitostí. To může časem způsobit problémy, proto němečtí ekonomové hlasitěji kritizují ECB. Je situace tak vážná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zlatý volant v novém kabátě, hlasovat může i veřejnost
Ve zbrusu nové podobě a také termínu, který lépe vyhovuje potřebám hlavních aktérů, se představí tradiční motoristické ankety o nejlepší české motoristické sportovce Zlatý volant a Zlatá řídítka. Slavnostní vyhlášení jejich výsledků se uskuteční 22. února 2018 v Kongresovém sále PVA Expo Praha. Společnost AUTODROM MOST jako provozovatel stejnojmenného areálu a organizátor tuzemských i mezinárodních automobilových a motocyklových podniků je hrdým partnerem galavečera a sesterskou firmou pořadatelské agentury Pozitif. Do hlasování v anketě se premiérově zapojí také veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Radní schválili prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích
Prodej bývalé zdravotnické školy v Dědicích městu Vyškov na svém zasedání 9. listopadu 2017 schválila Rada Jihomoravského kraje. Vyškov kraji zaplatí za budovu částku 9,46 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha hledá kurátora náplavek
Ve snaze nalézt a ukotvit dlouhodobý způsob fungování pražských náplavek hlavní město hledá vhodného kandidáta na funkci jejich kurátora. Ten by měl předložit vlastní koncepci dalšího vývoje tohoto jedinečného prostoru a současně se stát mediátorem a garantem komunikace různých zájmových skupin, které se zde střetávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dýčka (ČHNJ): Vlastenci a vítači v boji o Hrad. Kálí SPD na své voliče?
Zdeněk Dýčka komentuje události z posledního týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SOČR „jen tak“ pro radost
Na 20. listopadový večer připravuje SOČR beethovenovský program. Devátou symfonii jsme si zvykli slýchat při zvlášť slavnostních příležitostech – není ale důvod, nezařadit ji do „běžné“ abonentní řady a nechat se i ve zdánlivě všedním dni strhnout vlnou invenční hudby a závěrečným vokálně-instrumentálním jásotem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fotbaloví fanoušci napadli v tramvaji černocha. Mačkali mu na hlavu citron
Skupinka fotbalových fanoušků Sigmy Olomouc napadla v sobotu v Praze Afričana. Na hlavu mu dokonce v tramvaji vymačkali citron. O případu, kdy lidé muži z černého kontinentu odmítli svědectví, píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šetření Eurochambres: Obavy z nedostatku kvalifikovaných pracovníků sílí
Evropské podniky jsou ve výhledu pro rok 2018 ve velké míře optimistické. Jejich očekávání v oblasti prodeje, zaměstnanosti a investic jsou na vzestupu, v Evropě ale rostou také obavy z nedostatku kvalifikovaných pracovních sil. To jsou hlavní zjištění šetření Evropské asociace obchodních a průmyslových komor (EUROCHAMBRES) pod názvem 2018 Economic Survey (EES 2018), do kterého se zapojilo více než 50 tisíc podniků z 23 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podnikatelé táhnou český výzkum, tikající bombou se ale stávají evropské dotace
Podnikatelé se začínají stávat hlavním tahounem tuzemského výzkumu a vývoje. Na výdajích na výzkum za minulý rok se podnikatelé podíleli již z 57 %, zatímco v roce předcházejícím to bylo 48 %. Nejvíce prostředků na výzkum směřuje do strojírenství, digitální ekonomiky, elektrotechniky a léčiv. 12 % malých a středních podniků již spolupracuje s výzkumnou sférou, dalších 9 % se na výzkumnou kooperaci chystá. Největší hrozbou tuzemského výzkumu se začíná stávat jeho závislost na evropských fondech. Jejich nedostatek v dalším programovacím období a fakt, že polovina firem inovace financuje s evropských dotací, může po roce 2020 zásadně zpomalit tuzemský výzkum a vývoj. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) předkládá analýzu o stavu investic podnikatelů do výzkumu a vývoje a současně představuje výsledky šetření mezi malými a středními firmami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
EK zlepšila výhled ekonomiky ČR i EU
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:46, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud odmítl dalších 18 stížností na sněmovní volby, celkem jich je už 77
Tři z 18 stížností soud odmítl nepřípustnost, protože se navrhovatelé domáhali vyslovení neplatnosti celých voleb, což zákon neumožňuje.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace vzrostla na 2,9 procenta. Můžeme očekávat zvyšování úrokových sazeb
Inflace vzrostla na 2,9 %. Můžeme očekávat zvyšování úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zavolal mi pan redaktor a začal mi číst narážky... Mladá Okamurova poslankyně vysvětluje, jak vznikla nejnovější "xenofobní" kauza
Poslankyně, zastupitelka a pedagožka Tereza Hyťhová (SPD) se zapletla do diskuse pod třídní fotku prvňáčků z Teplic. Nenávistná debata vyvolala zájem policie. Poslankyně nejprve uvedla, že když vidí takovou fotografii, na níž jsou děti různých etnik, tak chápe narážky lidí, kterým to vadí. Její postoj však zapříčinil kritiku a Hyťhová obrátila. Uvedla, že vlastně ani neví, jaké komentáře lidé na internetu k této fotce napsali. Přinesl to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pracovník Liďáku už nemůže dál: Sobotko, proč tuhle verbež nevyházíš? Poche je gauner gaunerů! Všichni na sebe něco víte, nevěříte si, bojíte se
Nulová reflexe, mocenský boj, urputná snaha udržet všechny placené funkce. Tak současné vedení sociální demokracie působí nejen na některé členy, ale také na vlastní zaměstnance. ParlamentníListy.cz se po čase s některými z nich sešly. Ti otevřeně promluvili o věcech, kterých se účastní nebo účastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Vojáci šíří dobré jméno naší země často výrazně účinněji než mnozí politici
Vlčí máky jako symboly bojišť 1. světové války zaplaví v pátek 10. listopadu již potřetí vinohradské náměstí Míru. Městská část Praha 2 si v předvečer Dne válečných veteránů, který se v celém západním světě slaví 11. listopadu, připomene hrdiny válečných konfliktů 20. a počátku 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
FNUSA: Ocenění „Osobnost české stomatologie“ putovalo do svatoanenské nemocnice
MUDr. Lubomír Freyburg, CSc., zástupce přednosty pro léčebně preventivní péči Stomatologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, obdržel čestný titul České stomatologické komory "Osobnost české stomatologie" za celoživotní přínos zubnímu lékařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Hon na černé pasažéry
V novinách jsem se dočetl, že v tramvajích začne hon na černé pasažéry. Nedávno jsem jel tramvají v Kolbenově ulici. Ve voze, včetně mne, bylo třináct tuzemců. Dále sedm netuzemců. Vlastně byli všichni černí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Půta (SLK): Chci se nadále věnovat regionální politice
Sněm Starostů pro Liberecký kraj zhodnotil výsledek letošních voleb a dovolil členy vedení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí hostilo mezinárodní konferenci o investičních arbitrážích
Mezinárodní konferenci, kterou na téma investičních arbitráží pořádalo Ministerstvo financí ČR a KPMG Česká republika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Jak správně reklamovat telekomunikační služby a jejich vyúčtování
Vypadává vám často internet, nefunguje telefon nebo vám nesedí vyúčtování telekomunikačních služeb? To všechno můžete u svého operátora reklamovat. Postupy pro reklamaci se ve světě telekomunikací v mnoha ohledech liší od těch, co známe v případě běžného spotřebního zboží. Jak má tedy reklamace služeb či vyúčtování u operátora vypadat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist