Oficiální zpravodajská média

Dryml: Konec zneužívání důchodců
Dne 8.11.2017 proběhla ve velkém sále pražského magistrátu v Praze celostátní konference nejstarší a největší/ více než 25 tisíc členů/organizace důchodců na území ČR. Více než 160 delegátů zhodnotilo práci Svazu za poslední 4 roky, schválilo nové stanovy a zvolilo nové vedení Svazu. Předsedou se stal MUDr. Vladimír Dryml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Nechci slyšet kecy, jak budou konsensuální, že budou hodní na děti a staré lidi!“ Bohumil Pečinka udeřil na Drahoše, Horáčka a další. A pokud prý bude vyřazen Topolánek...
ROZHOVOR Do vpádu Mirka Topolánka do boje o Pražský hrad měla prezidentská kampaň podle komentátora Bohumila Pečinky podivný ráz. „Připomínala nějakou okresní soutěž o nejušlechtilejšího člověka,“ prohlásil známý publicista. Příčinu vidí v tom, že jediný politický kandidát – současný prezident Miloš Zeman – prohlásil, že se nebude účastnit žádných debat a nebude reagovat na to, co řeknou jeho protikandidáti. „Že prostě jen bude vykonávat funkci prezidenta republiky a podle toho by ho měli lidé posuzovat. A ostatní jako by nevěděli, jak této situaci přizpůsobit volební kampaň,“ konstatoval. Ale s příchodem bývalého premiéra a expředsedy ODS se situace naprosto změnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Proč zrovna Fiala?
Předsedou Poslanecké sněmovy by měl být pan Vondráček. Pokud by to měl být někdo jiný, pak za sebou musí mít výraznější voličskou podporu, než je 25 poslanců ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský vyznamenaný Zemanem: Když se ohlížím na tu sérii špíny...
Mediální analytik se znovu ozval. V pátečních Lidových novinách dal najevo, že se bude bránit. Poté, co převzal státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana, si vyslechl vlnu kritiky, a nechce si to nechat líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Loni bylo plné Staroměstské náměstí a letos nic, i když vyhrál volby Babiš.“ Hradílek je rozhodnut zemřít hlady
Bývalý disident a porevoluční ministr vnitra Tomáš Hradílek zahájil hladovku proti opětovné kandidatuře prezidenta Zemana na Hrad. Zeman už Hradílkovi vzkázal, že 113 tisíc podpisů občanů je pro něj víc než odpor jednoho člověka, takže kandidaturu nestáhne. V takovém případě je Tomáš Hradílek připraven dotáhnout svůj čin do konce. Potvrdil to v rozhovoru pro páteční Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Smrtelný signál!“ K výbušné kauze údajné infiltrace berlínské policie arabskými gangy zazněla hrozivá slova z vyšších míst
Německá společnost stále žije vážným obviněním nejmenovaného policisty, který tvrdí, že členové arabských zločineckých gangů infiltrovali berlínskou policii a s vyšším počtem policistů s přistěhovaleckými kořeny se v policejním sboru šíří homofobie a antisemitismus. Do celé kauzy se nyní vložili politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Církevní náhrady byly podvod, hřímal Babiš. Toto se chystá
V roce 2013 šli sociální demokraté a komunisté do voleb se slibem, že si posvítí na církevní restituce, zdaní je. Jenže po volbách vznikla koalice s lidovci a KDU-ČSL bránila tomu, aby se zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi měnil. V roce 2017 je vše jinak. Volby vyhrál Andrej Babiš (ANO) a s podporou komunistů chce církevní restituce opravdu zdanit. Informují o tom páteční Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bezpáteřní vychytralý grázl Topolánek, Drahošovi se posmívají i jeho příznivci. Zoufalá kavárna. Zeman je ve výborné formě, lidé jsou na jeho straně, není co řešit. Sociolog Hampl hovoří
ROZHOVOR „Kavárna promarnila čtyři roky a nedokázala proti Zemanovi najít kandidáta aspoň vzdáleně rovnocenného. Nominace pánů Horáčka a Drahoše je výrazem zoufalství. Zeman je ve výborné formě, lidé jsou na jeho straně, není co řešit,“ říká sociolog Petr Hampl a dodává i své postřehy k Mirku Topolánkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chtějí nám zase vládnout? Nejmladší oceněný antikomunista: Nová garnitura komunistů je u moci. Babiš je komunista pragmatik
ROZHOVOR Andrej Babiš by se dal považovat za novokomunistu a mocenského pragmatika, který původně vzešel z komunistického prostředí, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nejmladší držitel osvědčení protikomunistického odboje, publicista a politický aktivista Dušan Stuchlík. „Řekl bych, že je určité kádrové propojení mezi komunisty a ANO,“ říká Stuchlík. Paralelu mezi Babišem a komunistickou ideologií by podle svých slov dlouholetý antikomunista viděl i v tom, jak šéf hnutí ANO referoval o živnostnících. Podle Stuchlíka je pravděpodobné, že nově sestavovanou menšinovou vládu Andreje Babiše podpoří právě komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opravdu, pane učiteli? Pedagog, který se zastal teplických žáčků proti rasismu, v minulosti šířil článek z nahnědlého webu
Pedagog Martin Hudeček, který se razantně zastal prvňáků ze ZŠ Plynárenská v Teplicích, na něž se po zveřejnění jejich třídní fotky snesla vlna rasistické nenávisti, šířil v minulosti poměrně zajímavý obsah. Podívali jsme se na něj blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Do boje o úřad prezidenta půjde maximálně devět kandidátů
V prezidentských volbách bude mít šanci kandidovat maximálně devět uchazečů o Pražský hrad. Zbylých 11 kandidátek zjevně nesplňuje zákonné předpoklady. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla Klára Pěknicová z tiskového oddělení Ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Koupí vlčího máku dnes lidé přispějí na nahrávání pamětí vojáku
Na desítkách míst v Praze a krajských městech si dnes a v sobotu mohou lidé koupit vlčí mák jako připomínku obětí válek a vojáků, kteří v nich bojovali. Zakoupením květu, který je symbolem sobotního Dne válečných veteránů, přispějí na nahrávání vzpomínek vojáků do archivu Paměť národa. Sbírku třetím rokem pořádá organizace Post Bellum, která české dějiny před rokem 1989 dokumentuje, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Malé komplikace
Při svém návratu do sociální demokracie, který trvá již několik měsíců, se setkávám ne právě s dobrou vůlí velké části stranické oligarchie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Macháček ztrhal Mirka Topolánka
Novinář Jan Macháček, který předsedá správní radě Babišova Institutu pro politiku a společnost, se v pátečních Lidových novinách zhurta pustil do Mirka Topolánka. Poukázal na to, čí zájmy bývalý premiér ODS hájí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Nepřesnost v článku o podpoře EET v ČR
Ministerstvo financí uvádí na pravou míru nepřesnost, uvedenou v článku Martina Ťopka "Rakouská evidence tržeb vynáší stovky milionů eur", který byl zveřejněn v Hospodářských novinách dne 10. 11. 2017 ma straně 3
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Začíná Drahoš ztrácet dech?
Průzkumy všech agentur veřejného mínění, které se zabývají prezidentskými volbami, naznačují, že do druhého kola postoupí M. Zeman a J. Drahoš. Agentura Median přichází s informací, že konaly-li li by se prezidentský volební duel Zeman x Drahoš v říjnu, vyšel by z něho vítězně J. Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Poslanec nebo senátor může podpořit více kandidátů na prezidenta
Ministerstvo vnitra zastává názor, že poslanec nebo senátor může svým podpisem podpořit více kandidátů na funkci prezidenta republiky. Ústava ČR ani zákon o volbě prezidenta republiky neobsahují zákaz podpory více kandidátů jedním zákonodárcem. V této situaci je nutné vycházet z právní úpravy a volit ústavně konformní výklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Proč? Proč by to nepřevzal?!“ Herec Vyskočil si došlápl na Horáčka za to, že naváděl Nohavicu k nepřevzetí vyznamenání
Herec Ivan Vyskočil se na serveru XTV.cz rozpovídal s Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné i o politice. „Možná by měl být zaveden trest za urážku hlavy státu,“ nechal se slyšet mimo jiné Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie zveřejnila svou verzi zákroku proti narušiteli na akci Zemana. Ti, kteří křičí něco o „estébáctví“, budou koukat
Během návštěvy prezidenta Zemana v Olomouckém kraji musela zasahovat policie. V Lipníku nad Bečvou vstoupili strážci zákona na scénu ve chvíli, kdy odpůrci prezidenta Miloše Zemana chtěli nechat prezidentovi zahrát Modlitbu pro Martu. Za to si policie vysloužila kritiku z úst mnoha politiků. Jenže tuhle kritiku si policisté nechtěli nechat líbit a na oplátku doporučili politikům, aby si raději prostudovali zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sdružení Mostečané Mostu: Zase jsi to zvládl, Marku! aneb Hrvol si opět plete hrušky s jablky
Na hloupá prohlášení Marka Hrvola (Severočeši Most), statutárního náměstka mosteckého primátora, jsme si již zvykli. Jenom není jasné, zda perly, jež veřejnosti sděluje, jsou z jeho hlavy nebo je vymýšlejí ty osobnosti, o nichž ve svém prohlášení mluví a on je jenom jejich hlásnou troubou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Zemanova žaloba za tvrzení, že má rakovinu, je skvělý marketingový tah
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To, co zafungovalo na Slovensku, prý u nás platit nebude. Alexandr Vondra promluvil ke kandidatuře Topolánka
ROZHOVOR Bývalý disident a někdejší ministr zahraničí Alexandr Vondra není spokojen s tím, jak dopadly parlamentní volby. „Českou zemi mám rád, vážím si svobody a demokracie a jsem přesvědčen, že k jejich uchování potřebujeme standardní, systémové politické strany. Vzestup nesystémových stran a tzv. hnutí typu ANO či SPD mě zneklidňuje. Ale není důvod věšet hlavu...,“ naznačuje. Ve svém zamyšlení nad povolební situací se vyjádřil i k prezidentským kandidátům. „Nepřeju to ani českému národu, ani Milošovi Zemanovi,“ uvedl na dotaz, zda by jej potěšilo, kdyby Zeman vyhrál prezidentské volby. Naopak kandidatura Mirka Topolánka mu udělala radost: „Mám konečně koho volit, když to Jaroslav Kubera vzdal! A ukazuje to, že chlap s gulami má odvahu!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Existuje jasný mocenský pakt Zemana s Babišem
Komentář na facebookovém profilu k procesu vyjednávání o složení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Inflace v říjnu přidala na tempu
Za vyšší říjnovou inflací stojí primárně dražší potraviny. V souhrnu potraviny oproti září zdražily o 1,6 % a meziročně dokonce o 7,8 %! Potraviny jsou citlivou položkou spotřebního koše a řada domácností tak současný růst inflace díky tomu vnímá výrazněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Alex Gorka: Mýtus o evropské demokracii a šokující odhalení
Je veřejným tajemství, že tzv. „Sorosova síť“ je velmi vlivná nejen v Evropském parlamentu, ale i v dalších institucích EU. Nedávno zveřejněný seznam Sorosových „přátel“ čítá 226 členů Evropského parlamentu, včetně jeho nedávného předsedy Martina Schulze, někdejšího belgického poslance v EU Guy Verhofstadta, sedmi viceprezidentů EU a řady hlav komisí, koordinátorů a kvestorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Bohoslužbu k uctění památky válečných obětí sloužil kaplan Knichal
Ekumenickou bohoslužbu ke Dni válečných veteránů sloužil včera odpoledne ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech hlavní kaplan plukovník Jaroslav Knichal. Během slavnostní bohoslužby k uctění památky obětí válečných konfliktů zazněla modlitba za padlé a zemřelé a modlitba za mír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ať jsme všichni spokojeni, a tak do toho!
V den, kdy někteří lékaři nedodrželi jakousi přísahu, jsem jako člověk žijící tři roky s aortální chlopní, jsem měl mít nasazen tzv. holter. Vedle lékařů si zastávkoval i počítač, takže veselo ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Filmaři obhlíželi lokace v oblasti Pardubic, Hradce Králové a Litomyšle
Co může nabídnout Pardubický kraj filmařům? Téma nedávné obhlídky pro takzvané lokační manažery mělo název Východočeská moderna a účastníci z řad filmových a televizních štábů navštívili řadu zajímavých míst v oblasti Pardubic, Hradce Králové a Litomyšle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dramatizace slavné literární klasiky Paní Bovaryová poprvé na jevišti NDM
Již 16. listopadu se na jevišti Národního divadla moravskoslezského objeví poprvé dramatizace slavné literární klasiky – románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová, a to v titulní roli s Izabelou Firlovou. Touto inscenací se rovněž loučí její režisér Peter Gábor s pozicí uměleckého šéfa souboru činohry NDM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Získali jsme další interní zápis předsednictva ČSSD: Přímá volby předsedy nebude
Sociální demokraté ještě zřejmě neprocitli do reality. Tak to alespoň vypadá z jejich dokumentů, které naše redakce dostává v pravidelných intervalech. V tomto případě se jedná o zápis z předsednictva strany. To sice v hojném počtu odhlasovalo řadu podnětů a návrhů, navenek to ovšem nemění nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uctí Den boje za svobodu a demokracii na Národní třídě
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uctí v pátek 17. listopadu 2017 odkaz Dne boje za svobodu a demokracii položením kytice u pamětní desky 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Následně se zúčastní předávání Cen Paměti národa v Národním divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Topolánek dá milost Dalíkovi
Víme jako první! Proč chce být Topolánek prezidentem? Jaká bude první věc, kterou udělá, až zasedne na Hrad? Propustí Dalíka ze žaláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): O enviromentální vzdělávání by se měl starat koordinátor
Již 17. krajská konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji se v úterý 7. listopadu uskutečnila ve Zlíně. Společně ji uspořádaly spolek Líska, Alcedo – středisko volného času Vsetín a také Zlínský kraj. Není to zdaleka jediná aktivita, kterou v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) Zlínský kraj vynakládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí varuje před cestami do příhraničí s Jemenem
MZV ČR varuje před cestami do příhraničních oblastí s Jemenem, pro cesty a pobyt na většině území Království Saúdské Arábie vyzývá k obecně zvýšené opatrnosti z důvodu vážné hrozby bezpečnostních incidentů a teroristických útoků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Ti lidé nenávidí Zemana místo sebe
Začnu srovnáním. Neměl jsem a nemám Havla rád. Hodně ne. Ale když Havel měl zdravotní potíže (a velké), NIKDY bych nebyl schopen uvažovat o jeho zdraví tak nechutně, jako to předvedli v ČT: Účelové sestřihy, komentáře, ze kterých bylo přímo cítit potěšení z toho, že je na tom Zeman špatně, trapný Forejt, hloupě mstivý, rozhodně ne "protokolární", k tomu přizvukující Štěch. Zkrátka - to je úplně jiná cenová skupina, než ve které jsem zvyklý žít. Co se to s některými stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Konkurenceschopnost podniku v souvislosti s fiskální a monetární politikou
Vědecká konference Konkuenceschopnost podniku v souvislosti s fiskální a monetární politikou, spojená s vyhlášením výsledků 6. ročníku soutěže o Cenu prof. Františka Vencovského pod záštitou guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka, se bude konat 16. listopadu 2017 od 9:00 hodin v Kongresovém centru ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drsný účet analytika Kotrby: Ukňouraní mluvčí. Sobotka a Filip dělají ostudu těm, kteří je volili. Měli by odejít, ne být dál poslanci!
Analytik Štěpán Kotrba se v páteční MF Dnes rozepsal o tom, co hrozí české levici. Pokud se nevzpamatuje, čeká ji prý polský osud. Co by sociální demokracie měla udělat? Vše může začít tím, že Bohuslav Sobotka zmizí ze Sněmovny, svým voličům prý stejně dělá ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Další zubři dorazí na pastvinu u Benátek nad Jizerou
Další transport zubrů přijede příští týden do Rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, na pastvinu u Benátek nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Společnost všeobecného lékařství: Praktici píší budoucímu ministrovi zdravotnictví
Stovky praktických lékařů, kteří se v těchto dnech sjeli na svoji výroční konferenci do Zlína, sepsaly dopis budoucí ministryni nebo ministrovi zdravotnictví – nabízejí spolupráci a varují před nedotaženým eReceptem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Předseda Rady kvality České republiky Szurman: Našim cílem je učinit z kvality přirozenou součást života společnosti
Kvalita je všudypřítomná. Ovlivňuje nás nejen při nákupu a využívání zboží a služeb, ale i v řadě dalších oblastí. Její význam je tak třeba nejen připomínat, ale také posilovat. „Od toho je tu Rada kvality České republiky, jejímž cílem je podpora a růst kvality ve všech jejich podobách a oblastech. V kostce se tomu říká Národní politika kvality,“ říká předseda Rady kvality ČR a státní tajemník v Ministerstvu průmyslu a obchodu Robert Szurman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): NATO dnes nemá alternativu. Bohužel...
V poslední době jsem obdržel několik dotazů ohledně odmítnutí referenda o vystoupení z NATO ze strany hnutí SPD. Chtěl bych tuto problematiku uvézt na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Astronomové pokřtili výroční poštovní známku
Možnost zakoupit nově vydanou známku ke 100. výročí založení České astronomické společnosti měli návštěvníci brněnské hvězdárny. Česká pošta zde otevřela příležitostnou přepážku s příležitostným razítkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák nechápe: Buď Babiš na Zemana něco ví, nebo...
Profesor Milan Knížák nechápe, jak mohla takřka třetina voličů podlehnout falešnému vábení Andreje Babiše (ANO) a odevzdat mu svůj hlas. Nechápe tak, proč Babiše podporuje Miloš Zeman, když o sobě rád neustále opakuje, že je nadstranickým prezidentem. Prý je to možná tím, že Babiš patří do nebe...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánek prý vlétl do prezidentského klání jako vichřice
Mirek Topolánek před pár dny vstoupil do souboje o Hrad a podle Ondřeje Leinerta z MF Dnes bude patřit k výrazným tvářím. Jenže má svou minulost. Minulost, kterou mu nikdo neodpáře, minulost, s níž se prezidentem může stát jen těžko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice zve na preventivní vyšetření v rámci Mezinárodního dne diabetu
Při příležitosti Mezinárodního dne diabetu uspořádá strakonická nemocnice akci, která připomene rizika této nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Jsme připraveni navýšit počty vojáků v Afghánistánu
V Bruselu se 8. a 9. listopadu uskutečnilo zasedání ministrů obrany zemí NATO. Kromě Martina Stropnického byli členy české delegace velvyslanec při NATO Jiří Šedivý, náměstek ministra obrany Jakub Landovský nebo vojenský představitel ČR při NATO a EU generálporučík František Malenínský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR opravily vodní nádrž v Osvětimanech ve Zlínském kraji
Vodní nádrž Osvětimany na Uherskohradišťsku obnovil za deset milionů korun podnik Lesy České republiky. Práce začaly loni v říjnu, letos v červenci skončily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Hnutí pro Prahu 11 si vzalo za rukojmí děti
Hnutí pro Prahu 11 si vzalo za rukojmí děti - kam až dojde opoziční touha po moci? Účastníci 32. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 11 se tentokrát dočkali skutečně nepříjemného překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Změna technologie rekonstrukce zmírní hluk i prašnost
Rekonstrukce hráze vodní nádrže Vranov běží dle plánovaného harmonogramu. Aktuálně probíhá demontáž mostních polí, která představuje technicky velmi náročnou část rekonstrukce. Povodí Moravy, s.p. se společně s dodavatelskou firmou rozhodlo pro změnu postupu při bouracích pracích, dojde tak k omezení hluku, prašnosti a ke zvýšení bezpečnosti za případných povodní v době realizace. Změna nijak neovlivní dobu rekonstrukce hráze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Čísla, fotografie i výsledky práce koalice ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL
Odbor komunikace Úřadu vlády ČR připravil v pořadí již čtvrtou informační brožuru, do které zařadil údaje o činnosti, zajímavá čísla i fotomomenty z funkčního období koaliční vlády ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Topolánek má další problém. Hrozí mu pokuta až půl milionu
Prezidentský kandidát a bývalý premiér Mirek Topolánek nestihl včas zaregistrovat svůj volební účet. Napsal to dnes zpravodajský server Českého rozhlasu iRozhlas.cz. Podle něj konto u České spořitelny navíc ještě není transparentní. Od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran mu tak hrozí pokuta až 500.000 korun. Podle Topolánkova týmu zákon nepočítá s oznámením kandidatury na poslední chvíli. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Preferenční hlasy pro ODS přepočítá soud ve středních Čechách
Nejvyšší správní soud (NSS) přepočítá preferenční hlasy pro kandidáty ODS přibližně v polovině Středočeského kraje. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků. Přepočet může znamenat změnu v tom, kteří čtyři kandidáti ODS získají v kraji poslanecký mandát, případně v jakém pořadí se umístí. Celkové rozvržení sil ve sněmovně však přepočet neovlivní, jak informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Národní přírodní rezervace Boubín bude uzavřena
Od pátku 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 bude uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Gabrhel (ČSSD): Nabídku na odkup moderní sportovní haly využijeme
Vedení města Znojma se v závěru letošního roku rozhodlo vyřešit letitý problém s nedostatkem krytých sportovišť ve městě. „Díky rozumnému hospodaření jsme se během 7 let dostali z pozice hluboce zadluženého města do pozice města, které si může dovolit investovat desítky miliónů korun do nákupu moderní sportovní haly pro naše občany,“ uvedl starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Komunisté za národní a sociální priority
Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Je potřeba investovat do sociální oblasti
Předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch navštívil pelhřimovský Domov pro seniory. Důvodem návštěvy bylo zmapování problematiky umisťování seniorů do zařízení a získat detailní informace ohledně šíře poskytovaných služeb a spokojenosti samotných klientů a jejich rodinných příslušníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zvítězí zdravý rozum?
Prezident Trump v posledních dnech v souvislosti se svou cestou po spojeneckých státech Asie používal velmi razantní, až válečnickou rétoriku vůči komunistické Severní Koreji a jejímu diktátorovi Kimovi. Při své návštěvě Jižní Koreje ubral plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Poněkud zvláštní rétorika člena klanu rodiny Ondráčkových v KSČM
Dostal se mi do ruky plátek OV KSČM Trutnově, zvaný Krkonošská Pochodeň. V tom se předseda OV KSČM v Trutnově Jaroslav Ondráček ml. zabývá katastrofálním výsledkem strany v parlamentních volbách se snahou o jakousi analýzu. Ta je však plytká a povrchní, hraničící s alibismem, a hledání příčin všude jinde okolo, jenom ne u sebe samého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Podzim ve Werichově vile se odehraje ve znamení divadla, hudby a tance
Tematická divadelní představení pro děti a dospělé, koncerty, odborné semináře i recitál v podání herečky a zpěvačky Báry Štěpánové, čeká na návštěvníky Werichovy vily v nadcházejících dvou měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krautwurm (HPP 11): Bloger ANO na Praze 11 Ondřej Prokop se usvědčuje ze lží vlastním článkem
Propagandistický pisálek hnutí ANO, Ing. Ondřej Prokop, práší o konkurenci a průběhu 32. jednání zastupitelstva MČ Praha 11
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Řada novinářů si myslí, že když budou více upozorňovat na chyby Babiše a Zemana, sníží se jim podpora veřejnosti. Omyl! Tomáš Zdechovský popisuje, co tím živí na vesnicích
ROZHOVOR „Mirek Topolánek má obrovskou šanci uspět, a to také proto, že je podobně osobitým prezidentským kandidátem jako Miloš Zeman,“ konstatuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). K povolebním jednáním pak ještě uvádí: „Šéf hnutí ANO není schopen sestavit vládu, protože se s většinou zástupců stran neumí domluvit, a to není jen průšvih pro Česko, ukazuje to také na Babišovu politickou neschopnost sestavit kabinet. My jsme s ním vládli a museli jsme udělat kvůli němu řadu kompromisů, ze kterých jsme pak nebyli vůbec šťastní. Pokud si to chce teď někdo s ním zkusit, třeba Piráti, tak mají šanci, a přeji jim v tom hodně štěstí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Všem členům, sympatizantům a politickým spojencům
Je po volbách a výsledky známe. Přesto jsme začali připravovat společně s ODS materiály, které postupně zvolení poslanci společného parlamentního klubu začnou předkládat jako návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM získal lukrativní pozemky v Novém Jičíně
Novojičínské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo ve městě Nový Jičín od Státní veterinární správy, Krajské veterinární správy pro Moravskoslezský kraj, dva lukrativní pozemky o celkové výměře přibližně 750 m2 a v účetní hodnotě téměř 190 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Předškolního vzdělávání se účastní 97 procent pětiletých dětí
Účast pětiletých dětí v mateřských školách se dlouhodobě udržuje nad devadesáti procenty všech pětiletých dětí v populaci. Letos se ale do předškolního vzdělávání zapojilo už téměř 97 procent těchto dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Akce, připomínající Napoleonovo tažení Moravou, pomáhají ke zviditelnění regionu i celé republiky
Od 18. listopadu do prvního prosincového víkendu se města a obce, jimiž před 212 lety táhly armády tří císařů, opět přenesou do roku 1805, který ovlivnil dějiny Evropy a tragicky zasáhl do životů místních obyvatel. Nebudou to jen obce na území slavkovského bojiště, ale také Brno, Vyškov i Slavkov u Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští experti pomáhají Gruzii v oblasti průmyslových rizik
Třetím měsícem se ČR podílí na realizaci twinningového projektu EU pro Gruzii [1], jehož cílem je harmonizace právní úpravy zaměřené na kontrolu průmyslových emisí a rizik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Telička: ANO by mělo vládnout v koalici, nebo s podporou demokratických stran. Kompromisy jsou mu cizí
Vládu chce mít předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš složenou do ustavující schůze sněmovny. Nově zvolení poslanci se poprvé sejdou dvacátého listopadu. Šéf ANO přiznal, že několik kandidátů na ministerský post jeho nabídku odmítlo. Jaký kabinet je nepravděpodobnější a proč dál zůstává europoslancem za ANO, když se s ním názorově rozešel, nejen takové otázky položila v pořadu Interview v ČT24 moderátorka Světlana Witowská místopředsedovi Evropského parlamentu Pavlu Teličkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Michal Hašek před kamerou PL vytáhl obrovské téma, se kterým by měla ČSSD přijít v nové Sněmovně jako první
Hostem pořadu Horké téma bude v sobotu bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek. Ten otevřeně komentuje současnou situaci ve své ČSSD a postup prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Čelíme mocenskému paktu Zeman-Babiš
Stále sledujeme podivnou situaci kolem sestavování vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pokud by se Topolánek dostal do druhého kola se Zemanem... Zkušený politolog to rozeskl a určil, kdo by spíše vyhrál prezidentské volby
ROZHOVOR „Dříve se říkalo, že prezidentské volby dovede vyhrát i tenisová raketa Václava Klause, tak nyní by se asi mohlo konstatovat, že stejně poslouží i pověstná hůlka Miloše Zemana,“ hodnotí některé kandidáty k prezidentským volbám politolog Lukáš Jelínek, který dříve pracoval i jako poradce premiéra. K povolebním jednáním a rozdělování funkcí v Parlamentu ČR pak ještě dodává: „Myslím si, že by nebylo moc moudré svěřovat vedení poslaneckých výborů pro obranu, bezpečnost i zahraniční záležitosti do rukou populistických stran, které jsou politicky nevyzpytatelné, a nemělo by to pak ani příznivý ohlas za hranicemi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vnímám jako zcela absurdní
Prohlášení ministra vnitra k rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu neposkytnout České poště poštovní licenci na roky 2018–2022
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cenu ÚSTR dostane běloruský opoziční politik i fotograf
Cenu ÚSTR dostane běloruský opoziční politik i fotograf, který zdokumentoval vpád vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Telička jde do kampaně proti Zemanovi. Zaměří se prý na jeho voliče
Europoslanec Pavel Telička poskytl rozhovor Dvaceti minutám Radiožurnálu Českého rozhlasu. Mimo jiné pohovořil o svém odchodu z delegace hnutí ANO v Evropském parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Umírněný islám neexistuje. A evropské země diskriminují muslimky! Erdogan vystoupil s bouřlivým projevem
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podnikl verbální výpad na adresu „umírněného islámu“. Podle Erdogana termín „umírněný islám“, který se často používá na Západě, slouží pouze k oslabování islámu jako takového namísto toho, aby jej odlišil od muslimských extremistů. Původ termínu „umírněný islám“ Erdogan spatřuje v západním světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Pacientům slouží další moderní sanita, pořízená díky daru od města
Komfortní sanitní vůz Renault Master v hodnotě 1 133 000 korun začal dnes sloužit pacientům pelhřimovské nemocnice. Sanita byla pořízena díky milionovému finančnímu daru města Pelhřimov. „Vozidlo je určeno pro přepravu pacientů s jakýmkoliv zdravotním omezením, kteří nejsou v přímém nebezpečí ohrožení života,“ sdělil technický náměstek nemocnice Petr Adam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Nevážně - Po volbách jak po výprasku, u nás i u sousedů
Svého času jsem volební zápasy sledoval s napětím, které mě stálo mnoho sil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Dělá velkopodnikatel Hlavatý z voličů na Trutnovsku tupé ovce?
Před volbami do Poslanecké sněmovny byl senátorem, teď je poslancem, ale ihned chce být opět senátorem, bez ohledu na to, že se právě kvůli němu budou konat dodatečné senátní volby za několik milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Sněm lesníků k 25. výročí transformace a založení podniku
Sněm lesníků uspořádala Česká lesnická společnost ve čtvrtek 9. listopadu v královéhradeckém Novém Adalbertinu s podporou podniku Lesy ČR a Ministerstva zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Kozel do vlády?
Do víru spekulativních tanců posledních dnů na téma kandidáti do vlády přidávám svou trošku do mlýna aneb „kozel zahradníkem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Prohlášení ke kauze expozice dějin správy a samosprávy
Dovolte mi, abych reagoval na situaci, která tento týden nastala v souvislosti se zveřejněním jedné dílčí smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman před novináři komentoval incident v Lipníku: Adekvátní zásah policie. To byl řev, kakofonie! A Hradílek? Lidé ho vypískali
Tiskovou konferencí v Jeseníku zakončil třídenní návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. Vystoupil společně s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem (ANO), který jej po celou dobu doprovázel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni: Všechny říkají totéž - Češi, děkujeme!
Dnes jsme spustili web Cesidekujem.cz, na kterém jsou poděkování z Etiopie, Kambodži, Sýrie, Afghánistánu, Barmy, Ukrajiny a Gruzie. Tato poděkování jsou určená českým dárcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tajemník SPD prý pronášel nenávistné výroky o menšinách. On sám to však popírá
Rasistické výroky na adresu menšin na půdě sněmovny podle končící ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) a dalších svědků pronášel tajemník Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník. Mluvil prý o tom, že by „židi, homosexuálové i cikáni měli jít do plynu“. Informoval o tom dnes server Aktuálně.cz. Podle něj se Staník dostal s Marksovou do konfliktu před dvěma týdny v jednom z restauračních klubů dolní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Konzultace s odborníky na důchody nabídne již 8. česko-slovenský poradenský den. Tentokrát ve Zlíně
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete na Slovensku a v České republice? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v obou státech? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) pořádá ve spolupráci se slovenskou Sociální pojišťovnou poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí poradí ve středu 22. listopadu 2017 na Okresní správě sociálního zabezpečení ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bolševická revoluce v Rusku by bez financí z Wall Streetu neproběhla. Západní velkokapitál spolupracoval s Leninem na budování SSSR. Znalec USA předkládá utajovaná fakta
ROZHOVOR Bývalý ředitel proamerického Občanského institutu Michal Semín, který se s neokonzervatismem a OI rozešel a který je autorem knihy Revoluce dvacátého století ve světle Fatimy, říká, že bolševický převrat v Rusku byl první barevnou revolucí 20. století. Připomíná nezastupitelnou úlohu velkokapitálu z USA při bolševické revoluci a budování SSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vedení katalánského parlamentu může složit kauci. Nebude pak muset do vazby
Pokud složí vedení katalánského parlamentu kauci, nemusí do vazby. Takové rozhodnutí učinil španělský nejvyšší soud vůči bývalé předsedkyni katalánského parlamentu Carme Forcadellové a dalším sesazeným jedincům. Jak píše server iDnes.cz, politikům hrozí kvůli snahám o nezávislost španělské autonomní oblasti až 25 let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu
Interpelace občanů pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí proti zmatečnému usnesení Zastupitelstva MHMP odebrat souhlas MHMP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec Ježek vyzývá ANO, aby nespolupracovalo s KSČM a SPD
Hnutí ANO by se mělo snažit najít společnou řeč s demokratickými stranami ve Sněmovně a mělo by se vyhnout spolupráci s KSČM a SPD. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl europoslanec Petr Ježek, který v ANO vytvořil názorovou platformu s cílem usilovat o liberální a proevropské směřování Česka. Zároveň vyjádřil politování nad tím, že ANO nepostavilo vlastního prezidentského kandidáta proti současné hlavě státu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Pozor na uzavření některých komunikací v Dubči
Od 13. listopadu do 3. prosince 2017 budou uzavřeny z důvodu oprav v městské části Praha-Dubeč tyto komunikace: náměstí U Lípy Svobody a Ke křížkám (průjezd Dubeč – Běchovice II – Českobrodská). Uzavřeny budou podle postupu prací, které budou probíhat ve dvou etapách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Začíná to přijetím 200 migrantů, pak dvou tisíc, dvaceti... Prezidentský kandidát Hynek má vzkaz pro „vítače“ i „pražskou intelektuální elitu“
ROZHOVOR „V žádném případě bych nesouhlasil s menšinovou vládou bez důvěry sněmovny, to by bylo zcela zásadní popření parlamentní demokracie,“ říká Jiří Hynek, jeden z kandidátů na prezidentský post, který v současné době působí jako ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a patří také mezi zakladatele nové politické strany Realistů. „Co se týká referend včetně toho ohledně setrvání v Evropské unii, jsem přesvědčený, že naši lidé na něj mají stejné právo jako obyvatelé Velké Británie, nejsou o nic horší. Nicméně před jeho vyhlášením musejí být všichni velmi dobře informováni o tom, co by pro nás vystoupení z Unie znamenalo, a to i po ekonomické stránce,“ uvádí dále úspěšný manažer Hynek, který je i členem rady pro aplikovaný výzkum, vývoj a inovace na ministerstvu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Rozpočet vzniká s aktivní účastí občanů, letos se jich zapojilo 777
Celkem 777 obyvatel jižní Moravy se svými podněty zapojilo do přípravy krajského rozpočtu na rok 2018 v rámci projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“. Po jednání krajské rady 9. listopadu 2017 to uvedl hejtman Bohumil Šimek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ZOO Zlín: Budoucnost, to jsou sloni a oblast Karibuni
Budoucnost ZOO Zlín, to jsou sloni a oblast Karibuni. Plán na vybudování nejrozsáhlejšího projektu v historii zoo se začal rodit již před několika lety, kdy se podařilo většinou bezplatně získat nové pozemky pro rozšíření zahrady. Nyní udělala zoologická zahrada další krok k realizaci projektu Karibuni. Byl poklepán základní kámen výběhu B pro slony, který je součástí první etapy projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Každý rok přibyde v ČR zhruba 10 000 diabetiků. Znáte svou hladinu cukru?
Většina z nás má ve svém okolí někoho, kdo má cukrovku. V České republice jí trpí téměř desetina populace a každý rok přibývá zhruba 10 000 nemocných. Diabetes mellitus neboli cukrovka je onemocnění, při kterém lidský organismus není schopen udržet koncentraci krevního cukru v běžných mezích. Častější je diabetes mellitus 2. typu, který souvisí s životním stylem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Zdravý rozum na pochodu
Vzhledem k pracovnímu vytížení jsem dlouho dumala nad tím, zdali věnovat svůj blog možnosti mnoha výkladů ústavy, či politické neodpovědnosti? Nakonec jsem se rozhodla pro obě varianty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na omezení na dálnici D47 v Ostravě
Dopravní omezení se týká úseků v km 357 – 359 a 369 – 369,5 ve směru na Brno. Doprava je zde vedena v jednom jízdním pruhu, rychlost je omezena na 60 km/h. Ve směru k polským hranicím je doprava vedena bez omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman přijel do malé obce, kde prezidenta státu nikdy neviděli. Jednoho konkrétního politika tam vůbec nešetřil
Poprvé v dějinách obce Vápenná do obce přijela hlava státu, Miloš Zeman. Zakončil zde svou třídenní návštěvu Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: S bojem s africkým morem prasat jsme seznámili další státy
Dvě desítky zahraničních delegací se sešly na mezinárodní konferenci k africkému moru prasat (AMP) na Ministerstvu zemědělství v Praze. Akce se zúčastnil také komisař Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Česká republika je jedinou zemí, kde se i po čtyřech měsících od vypuknutí nákazy daří držet situaci pod kontrolou a nemoc se nešíří na větší území, ani do domácích chovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Kohout: Jsem donucen skončit svoji performanci “kandidování na českého prezidenta”
Dnes jsem donucen skončit svoji smrtelně vážně myšlenou a po celý rok trvající performanci “kandidování na českého prezidenta”. Přírodožel se mně nepodařilo shromáždit potřebný počet podpisů od občanů, poslanců či senátorů, ale samozřejmě se za pár let, lépe připraven, pokusím opět kandidovat a zvítězit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: radost Martina je husa a džbán vína
A zítra to bude platit dvojnásob! Podívejte se proto na novou statistickou infografiku ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist