Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.953x, což odpovídá cca 101.905-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Proti Zemanovi stojí soubor úchyláků, chytá se za hlavu zpěvák Nos. Topolánek? Stařeček gigolo, co svádí ženský kvůli penězům. A navíc srandovní
ROZHOVOR Písničkář a učitel jógy Pepa Nos není příliš nadšen kandidaturou Mirka Topolánka na prezidenta republiky. „Topolánek je takový stařeček gigolo, který dělá vše pro to, aby svedl ženský, anebo aby z nich vysál peníze, anebo se jim zalíbil. Je to jeho povolání. A Topolánek má podobný charakter. Zato Miloš Zeman je úplně jiný...“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Nos je rád, jak dopadly sněmovní volby, neboť ihned po nich se prý změnily energie ve vzduchu a změnily se i nálady lidí. „Připomíná mi to dokonce pád bolševickýho režimu!“ říká mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Amatéři! Piráti zpochybnili podporu Vondráčka, tak dostávají kartáč z Lidových novin
Velmi amatérsky se tváří záznamy z kontaktů s lobbisty a s politiky na webu Pirátů. Píše se zde totiž o schůzkách, kde u kávy probírají například legalizaci marihuany, nebo že oponent svezl někoho z debaty autem na nádraží. Opravdu důležitá setkání v jejich záznamech přitom zoufale chybějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Zeman se sejde s generálním ředitelem ČT
Prezident Miloš Zeman se setká s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Šéf veřejnoprávního média si od hlavy státu vyslechne ostrou kritku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veselý registr. Piráti evidují všechny své schůzky, u některých "zápisů" budete řvát smíchy
To, že jsou Piráti tzv. nesystémovou stranou, o sobě dávají vědět delší čas. Kvůli transparentnosti svých jednání a kontaktů si zřídili evidenci lobbistických kontaktů. Její forma se ovšem blíží diskusím aktivních svazáků před rokem 1989 a mnohdy připomíná až zábavný televizní pořad východoněmecké televize Ein Kessel Buntes (Plný kotel zábavy). Posuďte sami. Připomeňme, že jde průřezově o příspěvky od roku 2012 do současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Hra slov aneb „Kouzlo“ přívlastků
Kdysi na začátku mého působení v politice jsem byl velmi rozezlen tím, jak někteří novináři, ale i političtí oponenti vykládají, co jsem řekl, nebo neřekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Primitivní zloba a agresivita nesmí být žádným způsobem tolerována
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti promluvili: Trestně stíhaného kandidáta na premiéra nechceme
Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém pověřit trestně stíhaného člověka sestavením vlády. Někteří by se mu jeho aspiraci na premiérský post snažili vymluvit, další by v žádném případě obviněného do čela vlády neustanovili. Z uchazečů o Hrad, kteří pravděpodobně splnili podmínky kandidatury, by ohledy na trestní stíhání nebral jen hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Kandidáti to sdělili v odpovědi na anketu ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zakázat sex! Bývalá ministryně spravedlnosti se krutě vymála nejnovějším akcím feministek
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se ve svém fejetonu na serveru NeviditelnýPes.cz nechala slyšet, že sex z našich životů vymýtíme. O co konkrétně v této nadsázce jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šlechtová: ODS nechtěla jít s hnutím ANO do vlády, možná se spíše hrálo o místo předsedy Fialy, protože...
Prezident Miloš Zeman jmenuje Andreje Babiše premiérem hned, jak se vrátí z návštěvy Ruska, ta ale skončí čtyřiadvacátého listopadu. Ustavující schůze Poslanecké sněmovny pak začne o čtyři dny dříve, tedy dvacátého listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka již řekl, že den po jejím skončení předá vláda demisi do rukou prezidenta. Co si o jednání Andreje Babiše myslí ministryně pro místní rozvoj hnutí ANO Karla Šlechtová a zda by nějaké věci udělala jinak, na to se ptali diváci a moderátor pořadu devadesátka na ČT24 Tomáš Drahoňovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pokud by se Topolánek dostal do druhého kola se Zemanem... Zkušený politolog to rozsekl a určil, kdo by spíše vyhrál prezidentské volby
ROZHOVOR „Dříve se říkalo, že prezidentské volby dovede vyhrát i tenisová raketa Václava Klause, tak nyní by se asi mohlo konstatovat, že stejně poslouží i pověstná hůlka Miloše Zemana,“ hodnotí některé kandidáty k prezidentským volbám politolog Lukáš Jelínek, který dříve pracoval i jako poradce premiéra. K povolebním jednáním a rozdělování funkcí v Parlamentu ČR pak ještě dodává: „Myslím si, že by nebylo moc moudré svěřovat vedení poslaneckých výborů pro obranu, bezpečnost i zahraniční záležitosti do rukou populistických stran, které jsou politicky nevyzpytatelné, a nemělo by to pak ani příznivý ohlas za hranicemi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hlas sociální demokracie z Brna: Ať Roman Onderka vede celou ČSSD
Brněnskou organizaci ČSSD nadále povede sedmačtyřicetiletý zastupitel Oliver Pospíšil. Na dnešní městské konferenci získal 126 ze 137 hlasů. Funkci vykonává dva roky, jeho předchůdcem byl nynější poslanec Roman Onderka (ČSSD). Ten by prý mohl vést celou sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Ubohá prezidentská estráda
Tak máme ohledně prezidentských kandidátů jasno. Tento týden byl poslední termín pro podání „přihlášek“. I když, jasno... jak se to vezme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mirek Prosecký: Výzva Jiřího Hrebenara „Nahlaš svého extremistu“ je velmi odpudivá
Otevřený dopis vyzyvateli k hromadnému udavačství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Inflace roste nad očekávání trhu, ČNB ale sazby zvýší až v příštím roce
Míra inflace vykázala v říjnu hodnotu 2,9 procenta v meziročním vyjádření a mírně tak překonala očekávání trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Volby přece nejsou jen o tom, aby se z nich vygenerovali poslanci. Nechtěný poslanec Hlavatý líčí, jak se mu lidé v šoku omlouvají za kroužky
Na volné křeslo senátora chce v lednu kandidovat poslanec a továrník Jiří Hlavatý. Volby se budou konat z důvodu, že Hlavatý se dostal za ANO do Poslanecké sněmovny a tím mu zanikl senátorský post. Andrej Babiš mu ale radí, aby rozhodně nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Inflace v říjnu 2017 byla zcela v souladu s prognózou ČNB
Komentář České národní banky ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v říjnu 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Manipulace při volbách nejsou nijak neobvyklé. Teď se přepočítává půl kraje a je to prý jen špička ledovce
Je možné, aby ve volebních místnostech došlo k pochybením a manipulacím? Nebo dokonce k podvodům, zkreslujícím volební výsledek? Experti tvrdí, že ano. Hovoři totiž o tom, že výsledky voleb nejsou pokaždé shodné s hlasováním občanů. Na tuto skutečnost poukazuje případ ze Středočeského kraje, kde aktuálně Nejvyšší správní soud přepočítává preferenční hlasy v polovině okrsků. Je zde totiž podezření, že je volební komise špatně sečetla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole – činohra NDM hraje v Divadle loutek Ostrava
S ohledem na probíhající rekonstrukci Divadla Jiřího Myrona zve soubor činohry Národního divadla moravskoslezského na druhou listopadovou premiéru do divadelních prostor, kde soubor ještě nehrál – do alternativní scény Divadla loutek Ostrava, která se nachází pár kroků od Divadla Antonína Dvořáka. V české premiéře zde uvede komorní inscenaci Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zakázat sex! Bývalá ministryně spravedlnosti se krutě vysmála nejnovějším akcím feministek
Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se ve svém fejetonu na serveru NeviditelnýPes.cz nechala slyšet, že sex z našich životů vymýtíme. O co konkrétně v této nadsázce jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do Brna se sjedou lékaři. Voláme o pomoc, Sobotka s Babišem nic neudělali, burcuje jejich prezident Kubek
V Brně dnes začne dvoudenní sjezd České lékařské komory (ČLK), který se bude zabývat aktuálními problémy českého zdravotnictví. Schválit by měl také rozpočet komory, novou informační kampaň nebo pořízení nového sídla lékařské komory. Sjezd pokračuje i v neděli, kdy budou schvalována jeho usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Opravdu, pane učiteli? Pedagog, který se zastal teplických žáčků proti rasismu, v minulosti šířil článek z webu, spojovaného s krajně pravicovou scénou
Pedagog Martin Hudeček, který se razantně zastal prvňáků ze ZŠ Plynárenská v Teplicích, na něž se po zveřejnění jejich třídní fotky snesla vlna rasistické nenávisti, šířil v minulosti poměrně zajímavý obsah. Podívali jsme se na něj blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Topolánek je sice jako špatně popsaný list papíru, ale svou výrazností lidi při volbě prezidenta zaujme, říká Dienstbier
O funkci prezidenta se počátkem příštího roku utká jenom devět kandidátů, zbylých jedenáct nesplnilo zakonné podmínky, tedy nesehnalo podpisy padesáti tisíc občanů i poslanců nebo deseti senátorů, vyplývá to z informací ministerstva vnitra. Co uchazeče čeká a jaká je správná taktika v kampani, se ptal v pořadu Události, komentáře moderátor Lukáš Dolanský senátora a bývalého kandidáta Jiřího Dienstbiera, politologa Miloše Brunclíka a ředitele marketingové agentury Petra Andrýska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TV Barrandov spolupracuje s Kateřinou Kristelovou na novém projektu
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic – TV Barrandov – připravuje nový formát, ve kterém vsadila na oblíbenou moderátorku Kateřinu Kristelovou. Ta pro TV Barrandov pracovala již dříve v pořadu Paparazzi či talk show Aféry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Novým předsedou hnutí ANO 2011 v Praze se stal Jan Říčař
Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal Jan Říčař. Rozhodl o tom dnes krajský sněm strany. ČTK to řekl předseda ANO Andrej Babiš. Ve funkci Říčař nahradil dosavadního předsedu pražské organizace a ministra obrany Martina Stropnického. Říčař je radním Prahy 11. Delegáti sněmu dnes volí i místopředsedy strany. Hnutí ANO získalo v říjnových volbách do Sněmovny v Praze 20,35 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Co bylo ukradeno, musí být ukradeno podruhé?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zdanit církevní restituce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Konec čínského léčitelství jako zdravotního oboru. Senátoři jej chtějí zrušit
Senát bude znovu řešit zařazení terapeuta a specialisty tradiční čínské medicíny mezi odborné zdravotnické pracovníky. Senátoři Alena Dernerová (za SD-SN) a Vladimír Plaček (ČSSD) to navrhli zrušit v novele o uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání. Senát, který v červnu zařazení poskytovatelů čínské medicíny mezi zdravotnické profese schválil, se návrhem začne zabývat v prosinci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Dokud budu prezidentem, žádné předčasné volby nebudou
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Olomouckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na léčení diabetu vydá ZP MV ČR ročně přes 1,25 miliardy korun
Cukrovka je jednou ze závažných civilizačních nemocí. Počet klientů ZP MV ČR trpících diabetem loni vzrostl oproti roku 2015 o 5,6 % na téměř 92 000 pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejste prezidentem chlíva, tak nemluvte o sviních, vzkazuje na Hrad komentátor Steigerwald
Radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík chtěl prezidenta poškodit sdělením, že má rakovinu, za to ho Zeman označili za svini a chce po něm pět milionů korun. Kandidáty na prezidenta, kteří kandidují s hlasy poslanců a senátorů, navíc označil za předem diskvalifikované, alespoň prý v očích občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Letos k nám přijelo nejvíc turistů od začátku tisíciletí
Od počátku roku do konce září se v českých hotelech, penzionech a dalších zařízeních ubytovalo 15,85 miliónu turistů. Za první tři čtvrtletí jde o nejvyšší číslo od roku 2000. Více turistů k nám jezdí ze sousedních států a z asijských zemí. Přibylo také turistů z Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Budu obhajovat funkci předsedy Svobodných
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí kandidovat na předsedu Svobodných
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Wichs: Katalánská samostatnost
Je obtížné najít nějakou příčinu a důvod, proč se obyvatelé některého území snaží vytvořit nový stát, když v nějakém už žijí. Charta OSN z roku 1945 platná dodnes stanoví, že každý národ má právo na sebeurčení. To jinými slovy znamená, že má právo vytvořit si vlastní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA: Jedna ze sedmi těhotných žen je zasažena gestačním diabetem, počet diabetiků stále roste
Mezinárodní diabetologická federace (IDF) stanovila 14. listopadu Světovým dnem diabetu (WDD – World Diabetes Day). Tato celosvětová aktivita směřuje k rozšíření povědomí o závažnosti komplikací diabetu u široké veřejnosti, stejně tak jako k podpoře lidí, u kterých bylo onemocnění diabetem již diagnostikováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Hlávka: Nová strategie pro multikulturní indoktrinaci
Je tomu již 10 let, co se multikulturní výchova stala součástí oficiální vzdělávací praxe na českých základních školách, o dva roky později se tato levicová doktrína prosadila také na gymnáziích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Opravdu pravda vítězí?
Proběhlé volby mají několik nej. Nejvíce stran v poslanecké sněmovně. Nejvíce populistů v poslanecké sněmovně. Nejvíce lhářů v poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Švédsko se hroutí. Naposledy islamisté napíchli velké rádio a pouštěli lidem propagandu a písně o Alláhovi
Obyvatelé švédského města Malmö opět silně pocítili přítomnost islámského extremismu. Naposledy posluchači zdejší velmi populární rozhlasové stanice Mix Megapol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská unie je ohrožena, straší Evropský parlament. Rozjíždí velkou záchrannou akci
Evropská parlament varuje: Evropská unie je v sázce. Vyčlení tedy peníze, které mají občany přimět jít k volbám a Unii podpořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČT prorazila své vlastní dno, nejodpornější a nejobludnější perverzita. Už nejde o informace, jen o propagandu, shrnuje Petr Žantovský. A Moravec to s Drahošem dorazil
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize v osobě Václava Moravce opětovně potvrdila, že je propagandistickým nástrojem, který má výlučně politické, ale v žádném případě ne informační cíle. Petr Žantovský žasl nad tím, jak Václav Moravec ve svých Otázkách dělal píárko prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi pár týdnů před přímou volbou. Mediálního analytika pak úplně znechutila nejodpornější a nejobludnější perverzita, které se veřejnoprávní televize dopustila v pořadu 168 hodin, v němž se podprahovými vzkazy divákům provinila proti všem zásadám žurnalistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Opilý okamurovec Staník posílal Židy do plynu
A k tomu ještě Romy a homosexuály. Tajemník poslaneckého klubu Strany přímé demokracie Jaroslav Staník se nám pěkně vybarvil. K tomu dodám jediné, každá slušná partaj by takového člověka okamžitě vyrazila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ANO vybírá nového šéfa pro Prahu. Stropnický už nekandiduje
Pražské hnutí ANO bude dnes volit své nové vedení. Dosavadním předsedou hnutí v hlavním městě je ministr obrany Martin Stropnický. Podle informací ČTK nebude pozici obhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filozof: Západu vládne nová totalita pod fasádou liberální demokracie. Merkelová sem vpustila vědomě zoologickou zahradu včetně šelem. Svěrákovi a chartistům to nedochází
ROZHOVOR „Triumf neomarxistické kulturní revoluce a jeho centrální vliv na západní politiky lze prostě dokumentovat jako tvrdý politický fakt,“ říká klasický filozof Jiří Fuchs. Postmoderní Západ ovládla ideologie, již stvořili západní marxisté minulého století a která není méně totalitní než komunismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Moderátor ČT Kučera naložil obyvatelům ČR: Jste rasisté, kteří se vznešeně vymlouvají na strach. Muslimové jsou v této válce největší oběti
Novinář známý z České televize Vladimír Kučera pořádně vyčinil Čechům, kteří se neštítí rasistických útoků proti lidem odlišné barvy pleti nebo dokonce proti dětem. Vedle toho Kučera zúčtoval s těmi, kteří odmítají pomáhat lidem prchajícím před hrůzami vraždění. Argumentují přitom tím, že uprchlíci nejsou uprchlíci, ale předvoj nadcházejícího střetu civilizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Financujte reálný sport, ne profesionály, ne olympijský výbor
Petice je určená vládě ČR a poslancům Parlamentu ČR po říjnových volbách 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražské ANO sněmovalo a našlo nástupce Stropnického. My jsme viděli, co se kolem toho dělo
Po dvou letech skončil ve vedení pražského hnutí ANO Martin Stropnický a do čela byl zvolen dosavadní místopředseda Jan Říčař. Ten by měl podle Andreje Babiše zajistit dobrou přípravu na komunální volby v příštím roce, ale také nabírat více nových členů a zakládat více místních organizací. Nový předseda ujistil o tom, že nehodlá vést pražskou kandidátku a spolu s ostatními členy naprosto podporuje na post primátorky Adrianu Krnáčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Gratulace předsedům parlamentních stran
V reakci na výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017 zaslal kardinál kardinál Duka 30. října gratulaci předsedům všech devíti politických stran, které budou mít ve sněmovně v následujících letech zastoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Topolánek: Každá země potřebuje své hrdiny
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: Drogy v poštovních zásilkách jsou stále v kurzu
Ruzyňští celníci zaznamenali výrazný nárůst případů záchytů omamných a psychotropních látek v zásilkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Telička po rozchodu s Babišem řekl do rádia, co si o vítězi českých voleb myslejí v Bruselu. Hezké to prý není
Dnes mohl mít díky volebnímu úspěchu hnutí ANO na dosah třeba ministerské křeslo, přesto Telička ale nelituje. „Takhle jsem nikdy nekalkuloval. Šel jsem do politiky, abych přispěl k určitým změnám ať už zde v Česku, nebo především z hlediska postavení České republiky v Evropské unii. Bylo evidentní, že ta spolupráce se ubírá různými směry, že se začínáme rozcházet,“ řekl Telička v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Krok zpátky a vykročit jinak
Budoucnost, naše i evropská, politickou levici potřebuje. Přesto, či právě proto je předčasně pohřbívána. Může si za to sama. Chyby, kterých se dopustila, byly mnohokrát popsány a slouží jako výstraha. Těm, kteří se musí pokusit levici restartovat. Otázkou ale je na jaké platformě a kdo to udělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Osm hodin na pořádné prověření zakázky za mnoho milionů? To je směšné
Rada Středočeského kraje v novém složení (ANO a ČSSD) v pondělí 6. 11. rozhodla o přidělení zakázky na audit v Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje (KSÚS) společnosti BDO Advisory, s. r. o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontrolované e-shopy téměř v 85 % porušily zákon
Česká obchodní inspekce provádí pravidelné kontroly tuzemských internetových obchodů. Ve 3. čtvrtletí 2017 uskutečnila 203 kontrol a porušení právních předpisů shledala u více než 84 % z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Islám se prý v Německu rozmáhá stále více. A podle výpočtů časem převálcuje všechny ostatní
Italský novinář a spisovatel Giulio Meotti se na webu Gatestone Institute zamyslel nad vzestupem islámu v Německu. Text převzal server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mach znovu kandiduje na předsedu Svobodných. Prý uposlechl hlas veřejnosti
Zakladatel Svobodných a bývalý europoslanec Petr Mach, který po říjnových sněmovních volbách odstoupil z vedení strany, se bude o funkci předsedy znovu ucházet. Šéfa strany mohou volit členové Svobodných prostřednictvím internetu od 12. do 18. listopadu. V pátek to oznámila mluvčí Petra Macha Kateřina Kašparová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest se prezentoval na veletrhu Advanced Engineering v Birminghamu
Ve středu a ve čtvrtek 1. a 2. listopadu 2017 prezentovala CzechInvest na veletrhu Advanced Engineering zahraniční zástupkyně pro Velkou Británii a Irsko Lucie Polášková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad a Národní zemědělské muzeum podepsaly memorandum o spolupráci
Státní pozemkový úřad zahájil dnešním podpisem memoranda úzkou spolupráci s Národním zemědělským muzeem. Ústředním tématem tohoto projektu bude problematika ochrany vody a půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Soušek (SPO): Mnoho povyku pro nic aneb Kapříci si rybník nevypustí
Na televizních obrazovkách i v tištěných médiích se nám předvádí spousta mudrlantů, kteří řeší současnou povolební situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Letiště Praha je páté nejrychleji rostoucí letiště v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících
Letiště Václava Havla Praha se stalo ve třetím čtvrtletí 2017 pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10-25 milionů odbavených cestujících. Informace vychází z pravidelné zprávy ACI Europe Aiport Traffic Report, která byla vydána dnes. Umístnění mezi nejrychleji rostoucími evropskými letišti jen potvrzuje historicky rekordní růst, který pražské letiště v letošním roce zaznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha zjednoduší odbavení ve veřejné dopravě
Nejprve červená a od loňského roku zelená karta se stala symbolem pro nahrávání předplaceného jízdného v městské a integrované dopravě v Praze a ve Středočeském kraji. Od poloviny roku 2018 bude spektrum karetních barev ještě pestřejší. Spolu s tím se cestující dočkají i jednoduššího nákupu jízdenek, ať už jezdí v Praze, ve Středočeském kraji nebo na obou územích zároveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na řadě míst Česka se dnes zavzpomíná na válečné veterány
Armáda i veřejnost si dnes připomenou památku válečných veteránů. Na oběti válek a vojáky, kteří v nich bojovali, se bude vzpomínat na řadě míst Česka. Hlavní pietní akt už tradičně bude na pražském Vítkově, kde ministr obrany Martin Stropnický (ANO) udělí sedmi osobnostem nejvyšší vyznamenání svého resortu. V Brně se lidé mohou připojit ke vzpomínce na veterány zapíchnutím dřevěných křížů do trávníku před sochou vojáka na Moravském náměstí, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Štědrovečerní pohádka ČT: 260 pytlů sněhu, 750 kilo jablek a přes jeden a čtvrt milionu diváků
Nejnavštěvovanější film loňského roku Anděl Páně 2, zbrusu nová pohádka Karla Janáka Nejlepší přítel se Zdeňkem Piškulou nebo dvojdílný historický velkofilm Marie Terezie, v němž se jako František Lotrinský představí Vojta Kotek. Televizní Vánoce budou letos ve znamení premiérových filmů, dokumentů, koncertů, pohádek a zábavy. Tou silvestrovskou provede diváky Martin Dejdar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Neexistuje sociální (společenský) smír
Neexistuje nic jako „sociální (společenský) smír“, stejně tak jako neexistuje nic jako „společenská smlouva“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Úpravou jízdního řádu reagujeme na požadavky občanů
Nový jízdní řád, který začne platit v neděli 10. prosince 2017, přináší změny nejen pro cestující v Královéhradeckém kraji. Nové dopolední a večerní spoje například posílí dopravu na trase mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Jaroměří. Lepší spojení také nastane na trati Teplice nad Metují – Trutnov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Myslete na lidi, pane ministře zemědělství
Prosákly informace, že chovatelé prasat na Zlínsku v ohraničeném pásmu afrického prasečího moru nedostanou od státu žádnou finanční náhradu za porážku prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Je jedno, jestli někdo útočí pěstí, nebo klávesnicí
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Den veteránů
Dnešní den veteránů můžeme oslavit připnutím květu máku, navštívením pietního místa, jenom v duchu, anebo vůbec. Těm, kteří patří do poslední kategorie, bych chtěl říci pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veterán z Reaganova Bílého domu: Toto už není Amerika, kterou jsem znal. A popsal příběh nemožného řemeslníka, který mluví za vše
Americký novinář a ekonom P. C. Roberts přinesl na serveru VašeVěc.cz komentář nesoucí název „Od supervelmoci k nekompetenci“. Komentář přeložil Lubomír Man.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal předměty s kulturní hodnotou Vojenskému historickému ústavu v Praze
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře předal Vojenskému historickému ústavu movité věci kulturní hodnoty oceněné soudním znalcem celkovou částkou 11 620 korun, které připadly státu v pozůstalostním řízení po zemřelém z Tábora jako odúmrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Europarlament porušuje Úmluvy OSN
V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Příjezdy zahraničních turistů vzrostly o 10 procent
Do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů, což bylo o 10 procent více než ve stejném období předchozího roku. Vyplývá to z dat, která ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kocumová (ZpL): Kdo může za protahující se jednání o budoucnosti Ještědu?
Když jsem si přečetla blog primátora Batthyányho o tom, kdo brzdí jednání o Ještědu, který je opakovanou snůškou alibismu, překrucování a dokonce snadno dohledatelných „omylů“ (nebo záměrných lží?), přimělo mě to otevřít naše emailové korespondence a vyhledat skutečně přesná data a informace, která mohu kdykoliv komukoliv doložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje další dva modernizované úseky a dálniční most u Ostrovačic
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje další dva modernizované úseky na dálnici D1. Jedná se o úseky Psáře – Soutice a Měřín – Velké Meziříčí. Zprovozněn bude také dálniční most u Ostrovačic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Přání T. G. Masaryka se splnilo - jeho knihovna má vlastní budovu
Trvalo to 85 let. V roce 1932 zřídil Masaryk po vzoru odstupujících amerických prezidentů Ústav T. G. Masaryka, kterému věnoval svůj osobní archiv, knihovnu a sbírku darů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Protažené obličeje v levicově liberálním tisku: Trumpa lidé pořád podporují, s brexitem pořád souhlasí. Jak je to možné?
Nepodceňujte sílu zastánců Donalda Trumpa a nepodceňujte sílu zastánců brexitu, žádá své čtenáře britský deník The Guardian. Liberální voliči sice vidí, že Trump zatím nesplnil prakticky žádný ze svých slibů. Zeď na hranici s Mexikem se nestaví, daňová reforma dosud neodstartovala a zdravotní program Obamacare stále funguje. To však nic nemění na tom, že Trumpa podporuje asi 35 procent voličů. Liberálně smýšlející voliči by prý neměli Trumpovy voliče odsuzovat. Měly by se snažit je pochopit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Michal Hašek o Sobotkovi, domácí zabijačce a tématu, které mohlo probrat ČSSD. Ale než jsme ho stihli odvysílat, vyfoukl jej Babiš
Redaktor Radim Panenka zpovídal na serveru ParlamentníListy.cz bývalého jihomoravského hejtmana a vlivného člena ČSSD Michala Haška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Předčasné volby nebudou, shodují se politologové. Jeden spustil dlouhý výčet stran, které by asi úplně zmizely ze sněmovny
POLITOLOGOVÉ Hrozí v České republice předčasné volby? Podle některých politologů je to docela dobře možné, další tuto možnost spíše vyvracejí. Pro ParlamentníListy.cz promluvili na toto téma tři politologové, Lukáš Jelínek, Jan Kubáček a Petr Sokol. Řekli také, zdali by podle nich předčasné volby Andreji Babišovi a jeho hnutí pomohly, nebo spíše uškodily. „Andrej Babiš by asi znovu zahrál svoji roli ukřivděného, jež by mu vynesla solidní volební výsledek,“ míní například Lukáš Jelínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Bosou nohou v Šanghaji
Dostaneme lístek jako u nás na poště. Čerstvá ryba a volný stůl budou asi za půl hodiny. Mezitím se procházíme labyrintem uliček a džunglí krámků. Barvy, barvy všude okolo. Červená dominuje. Zahrada Yuyuan patří k největším atrakcím Šanghaje. Od 16. století tady poutník bloudí mezi jezírky, skalami a pavilony, nasává vůni květů i smaženého tuku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kdopak nám to podporuje Jiřího Drahoše? Na účtu mu přistál milion od podnikatele s opravdu pestrou minulostí
Na účtu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše přibyla 9. listopadu vysoká částka – rovný milion korun. Ještě více však překvapí jméno dárce. Štědrým donátorem má být Luděk Sekyra, jenž je poněkud kontroverzní postavou české politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úspěch vědců Univerzity Karlovy: Pacienti trpící inkontinencí získají moderní a důstojnou léčbu
Centru pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy se podařilo úspěšně uzavřít smlouvu mezi 2. lékařskou fakultou UK a společností Tesla Medical. Podepsaná dohoda zajistí pacientům trpícím inkontinencí moderní a důstojnou léčbu, která v této oblasti medicíny dosud chyběla. Zlepšení kvality léčby zajistí přístroj a metoda PRENS, která je výsledkem vědecké práce odborníků z Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na Ministerstvu zahraničí proběhla mezinárodní konference k mezikulturnímu dialogu a roli médií
Dne 7. listopadu 2017 se v Černínském paláci pod záštitou ministra zahraničních věcí uskutečnil v pořadí již druhý ročník mezinárodní konference k mezikulturnímu a mezináboženskému dialogu a roli médií při utváření postojů mezi lidmi z odlišných kulturních prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Minulost přináší dnešku nemalé poučení – varuje, ale také učí a motivuje
Na Vítkově uctili nejen Den válečných veteránů, ale udělovali i vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Připomeňme si s úctou a vděčností všechny, kteří bojovali za naši zemi a za svobodu
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT rozdělilo dotace na provoz sportovišť
MŠMT schválilo rozdělení posledního dotačního programu Provoz a údržba sportovních zařízení. Dotace v celkové výši 129 mil. Kč doputují 30 sportovním odvětvím do více než 900 sportovních subjektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Totální Mirek Topolánek: Dalík byl můj nejlepší kamarád, je mi líto, co se mu stalo. A kdybych při tom policejním polopuči seděl ve Strakovce já...
Luboš Xaver Veselý v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 přivítal prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. Ten usedl do křesla pro hosta a pořádně se rozjel. Zavzpomínal také na svého bývalého nejlepšího kamaráda Marka Dalíka, ale ani zdaleka nezůstal jen u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Dešťovka II – příjem žádostí stále probíhá
Připravte se na sezónu sucha! Dotace na využívání dešťové či přečištěné odpadní vody v domácnostech z programu Dešťovka je stále k dispozici. Finanční příspěvek ve výši až 105 tisíc korun mohou získat majitelé a stavitelé rodinných i bytových domů z celé ČR. Cestu k dotaci jim nově zjednoduší vzorové dokumenty, potenciální zájemci ocení i zpracovaný přehled úspor, kterých je možné instalací dotovaných systémů dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SÚJB: Bilaterální jednání o otázkách jaderné bezpečnosti mezi zástupci České republiky a Rakouska
Pravidelné v pořadí již 26. bilaterální jednání zástupců českých a rakouských odborných institucí o otázkách společného zájmu v oblasti jaderné bezpečnosti proběhlo ve dnech 6. – 7. listopadu 2017 v rakouském městě Krems. Schůzka se uskutečnila na základě příslušné dvoustranné mezivládní dohody o výměně informací o jaderné bezpečnosti a radiační ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš pořád vítězí nade všemi. Topol má především hodně co vysvětlovat, obává se Ondřej Hejma. A velmi nečekaně promluvil k prvnímu výročí zvolení Trumpa
ROZHOVOR „Dobře si pamatuji na vážné operace Václava Havla, i to jak trávil v Innsbrucku dlouhé dny v umělém spánku, doslova na hranici života a smrti, a nikdo nezpochybňoval oficiální lékařské informace o jeho zdravotním stavu,“ kroutí hlavou nad útoky vůči Miloši Zemanovi kvůli jeho zdraví hudebník a novinář Ondřej Hejma. To, že tehdejší ředitel Havlova politického odboru dnes nepřímo obviňuje Zemana a jeho lékaře ze lži, když radí, aby prezidenta vyšetřilo „nezávislé konzilium“, je už podle něj hodně za čarou. „Ta kampaň prostě bude hnusná, musíme se na to psychicky připravit!“ varuje Hejma, který se ale pro ParlamentníListy.cz zamyslel i nad „prezidentováním“ Donalda Trumpa v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Kromě lahve svatomartinského i kvítek vlčího máku na podporu válečných veteránů
Komentář na facebookovém profilu ke Dni válečných veteránů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Johana Hovorková od Pavla Šafra: Pět milionů chcete, pane Ovčáčku? A toho Peroutku už jste našel? Špína vylézá z kanálů
Komentátorka serveru Forum24.cz Johana Hovorková se ve svém sloupku zamyslela nad průběhem minulého týdne. „Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ využila slova písně Modlitba pro Martu zpěvačky Marty Kubišové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Totální Mirek Topolánek: Dalík je pořád můj nejlepší kamarád, je mi líto, co se mu stalo. A kdybych při tom policejním polopuči seděl ve Strakovce já...
Luboš Xaver Veselý v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 přivítal prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. Ten usedl do křesla pro hosta a pořádně se rozjel. Zavzpomínal také na svého bývalého nejlepšího kamaráda Marka Dalíka, ale ani zdaleka nezůstal jen u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist