Oficiální zpravodajská média

Sdružení českých taxikářů: Stop černým taxikářům – taxi pouze s taxametrem
Dne 15. listopadu 2017 budeme v Praze protestovat proti nelegálním dopravcům!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Faltýn: Už za pár dní první losovačka - Účtenkovka!
Čechům se rozbuší srdce, když slyší pojmy jako sleva, loterie, kolo štěstí... posléze marketingove označované jako Totto Lotto, Tutovka apod. Zařadí se mezi ně také Účtenkovka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Institut umění – Divadelní ústav organizuje pátou Noc divadel 2017
Celorepubliková akce Noc divadel, která letos slaví 5 let své existence, zveřejnila kompletní program. V sobotu 18. listopadu tak opět ožijí divadla a nabídnou přes 500 různorodých akcí pro veřejnost - představení, noční prohlídky, setkání s herci, divadelní dílny či performance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Příběh Mosulu a poprava jednoho iráckého generála
Konec Islámského státu coby územní entity v Iráku a Sýrii je už jen otázkou dní. Na počátku konce přitom bylo „osvobození“ iráckého Mosulu… Ale na samém počátku to bylo všechno ještě jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vy opice, už mě tady neuvidíte, naštval se politik KSČM, když odjížděl z arabské země
Náměstek hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka Jaroslav Komínek (KSČM) se nechal na svém facebookovém profilu unést a pronesl rasistické poznámky. O případu informoval server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zemana volím. A netajím se tím, řekl poslanec, kterého vyhodili od Kalouska. A bylo toho více
ROZHOVOR „Jednání o koaliční vládě či její podpoře by mělo být prioritně o průsečíku volebních programů. V momentě, kdy je ten průsečík padesát procent a více, a stále se vymezují negativně, tak oni jsou ti, kdo podvádějí voliče,“ říká poslanec Karel Tureček, který byl v březnu 2016 vyloučen z klubu TOP 09 a od dubna vstoupil do poslaneckého klubu hnutí ANO. Na kandidátce hnutí ANO také obhájil letos mandát. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k prezidentské volbě, v níž podporuje Miloše Zemana. „Když vidím ten seznam kandidátů, tak tam alternativa pro mě není. Alternativou pro mě není ani Mirek Topolánek. Zažil jsem ho v premiérské funkci a pro mě to nebyl dobrý premiér,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ne všude znají Jiřího Drahoše, píše Respekt po cestě mimo Prahu
Kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše doprovázel na jeho cestě do Olomouce i týdeník Respekt. Monitoroval, jak Drahoš nejprve navštívil primátora, hejtmanství, čokoládovnu Orion i dvě debaty s veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
S 959 miliony korun říjen rekordní! Výběry mýta začínají atakovat miliardu měsíčně
Podle očekávání se stal říjen 2017 nejsilnějším měsícem jedenáctileté historie mýta v České republice. „Minulý měsíc jsme od kamionů a autobusů vybrali 959.991.500 korun mýtného, což je dokonce o 11,5 procenta více než loni,“ říká Jan Rýdl, vedoucí komunikace mýtného provozovatele ŘSD ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FNUSA: První kurz srdečního selhání v Brně má pokračování
Srdeční selhání je nemoc, při které naše srdce nezvládá plnit základní funkci a dostávat do našeho těla dostatečné množství krve, která se tak hromadí na nesprávných místech. V České republice onemocněním trpí 200 000 pacientů a každý rok na něj umírá více lidí než na rakovinu, které se lidé paradoxně více bojí. Často je srdeční selhání zaměňováno za infarkt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?
V pondělí 13. listopadu 2017 uběhlo již pět měsíců ode dne, kdy Institut Václava Klause vydal „Prohlášení Václava Klause a IVK“ k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize: Hvězdy StarDance vytančily přes deset milionů korun pro Paraple
Během pořadu Hvězdy tančí pro Paraple, který vysílala Česká televize v sobotu večer, poslali diváci za hodinu a půl dva miliony korun pomocí DMS a celkem se podařilo vybrat přes deset milionů korun pro Centrum Paraple. Benefici plnou hvězd z pořadu StarDance vidělo více než milion diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Můžeme mít rádi EU?
Evropský parlament (EP) se chystá vyčlenit prostředky (mj. z daní našich daňových poplatníků) na společnou proevropskou kampaň před dalšími volbami do europarlamentu, které se budou konat v roce 2019. Otázkou zůstává, jestli v té době bude ještě EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trump chystá něco opravdu velkého. A pozor, nejde o Rusko ani KLDR
Přinést na Blízký východ mír se nepodařilo ani Ronaldu Reaganovi či Georgi Bushovi, Donald Trump však podle deníku The New York Times chystá plán, který by měl desítky let trvající konflikt mezi Palestinou a Izraelem jednou provždy ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Kuchynka: Ostudné a rasistické vyjádření radního Ústeckého kraje Jaroslava Komínka
Radní pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek se na facebookovém statusu vyjádřil rasisticky a naprosto bezprecedentně hulvátsky o občanech Egyptské arabské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Urazil jsi proroka Mohameda? Tu máš!“ ...a hinduistická vesnice lehla popelem
Dvacet tisíc rozlícených muslimů rozpoutalo v Bangladéši krvavou lázeň, v rámci které téměř lehla popelem jedna hinduistická vesnice. Důvodem k rozpoutání násilí byla údajná urážka proroka Mohameda na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Slimáci, řekl o muslimech veterán a politik. Dostal za uši, ale znovu hovoří: Za „slimáky“ dostávám podporu. A to s těmi dětmi v Teplicích...
ROZHOVOR „Nikdo již dnes nemůže říci, že islám nesouvisí s terorismem. Jestliže přestaneme vnímat a udržovat naše tradice, ztratíme kus sami sebe,“ tvrdí místostarosta Bohunic Milan Hrdlička (ČSSD). Pospolitost muslimů je podle něj založena na jejich víře, která je všechny neprostupně stmeluje. Zároveň však odsoudil xenofobní výroky směrem k žákům školy v Teplicích, protože děti se nejen nemohou bránit, ale nemohu ani za naše konflikty. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůraznil, že v prvé řadě musí být Česká republika sama sebou a tak i vystupovat. Není vhodné mluvit o příklonu k Západu, či Východu, protože Západ nás obětoval Hitlerovi a Východ nás zase čtyřicet let okupoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Leoš Prokeš: Prezident, nebo hovado?
V minulých prezidentských volbách volil jen málokdo svého vysněného kandidáta. Většina voličů volila „menší zlo“, z čehož jako vítěz vyšel Miloš Zeman...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vozily se peníze v igelitkách. Klaus měl strach, že to praskne, uvedl Jan Ruml
Server Neovlivní.cz přinesl slova jednoho z aktérů tzv. sarajevského atentátu Jana Rumla. Poprvé tak zaznělo přiznání, že za privatizaci státních podniků v devadesátých letech chodily vládním stranám úplatky. Sarajevský atentát je název pro období pádu vlády Václava Klause kvůli pochybnému financování jeho ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka má obrovský problém, ze kterého mu prý málem praskla žíla na čele. V Brně
Premiér Sobotka, který je poslední dny doslova zarytý v zemi a vyhýbá se většině jednání ČSSD, vystoupil ze svého stínu. Na sociální síti Twitter ostře glosoval vyloučení málo známého člena socdem Jakuba Patočky. ParlamentníListy.cz ovšem v té souvislosti hovořily s jedním z nejvyšších členů strany, který nám vysvětlil, proč Sobotkovi na Patočkovi tak záleželo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mrazivá řežba Jiřího Kajínka a Pepy Klímy na TV Prima. Propuštěný vězeň jel jako vlak
Investigativní novinář a reportér Josef Klíma se v pořadu Krimi zprávy speciál TV Prima sešel s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Cesty obou mužů se protínají již 17 let, kdy se Josef Klíma začal o případ Kajínek zajímat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Církevní restituce: Každý vám řekne, že to upekl Kalousek, odsoudil zákon Andrej Babiš a řekl, jak to chce „pajcnout“
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš začal hovořit o tom, že finanční náhrady církvím ve výši 59 miliard korun za nevydaný majetek by bylo možné zdanit. Odmítá však, že by se tím chtěl zavděčit komunistům, aby podpořili jeho menšinovou vládu. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Znalec zákulisí popsal, co slyšel o Babišově vládě či o dění kolem Putina, sdělil svou zkušenost s ČT a rozkryl pravdu o našem vystoupení z EU
„Kufry nebalit“ a „archivy nepálit“. Slyšeli prý těsně po volbách lidé z ČSSD a KDU-ČSL, kteří stále ještě působí ve státní správě. Počítalo se s novou koalicí ANO, KDU-ČSL a ČSSD, řekl ParlamentnímListům.cz ekonom, novinář a znalec sněmovního zákulisí Martin Kunštek. Ten také zhodnotil Miloše Zemana před lety a dnes a vyjádřil se k mýtům, které slýchá o možnosti vystoupení z EU. Popsal také skutečnou situaci kolem obchodu s Ruskem a dopadů sankcí na Rusko tak, jak mu o tom referovaly jeho důvěrné zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Talentované lidi je třeba podpořit
Letošní inovační oskar putuje do Velkých Albrechtic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: 2200 přání opuštěných seniorů čeká na splnění. Začínáme dnes
Dnes 13. 11. ve 13 hodin 11 minut zahájil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Na internetové stránce www.jeziskovavnoucata.cz je volně přístupná databáze dárků a přání 2200 opuštěných seniorů. Potenciální dárci se mohou okamžitě registrovat a začít jednotlivá přání plnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zlato.cz: Češi už mají doma víc zlata, než národní banka v trezorech
Který národ vede v nákupech investičního zlata? Němci, kteří v přepočtu na osobu vládnou světovému žebříčku. Podle nejnovějšího přehledu marketingové organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje nejvýznamnější těžaře zlata, na jednoho Němce včetně kojenců připadl loni nákup přes 1,4 gramu zlata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lavička Václava Havla, zahrada Václava Havla, náměstí Václava Havla. To vše je v Izraeli, uvedl ministr Herman u příležitosti otevření rozhledny
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) nedávno v Izraeli otevřel rozhlednu Václava Havla a připomněl, že právě kvůli prvnímu českému prezidentovi má Česká republika v Izraeli dobrý zvuk, Izraelci si prý cení myšlenek Václava Havla. Svědčí o tom i fakt, že v této zemi najdeme rozhlednu Václava Havla, zahradu Václava Havla i lavičku Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Určitě jsem neviděl nemocného muže, řekl po schůzce s prezidentem Zemanem Chovanec
Prezident Miloš Zeman očekává, že bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se bude ucházet o funkci místopředsedy dolní komory. Po schůzce s prezidentem v Lánech to dnes řekl úřadující předseda sociálních demokratů Milan Chovanec. Prezident se zajímal také o situaci v sociální demokracii po neúspěchu v parlamentních volbách. Žádná doporučení ohledně výběru nového vedení strany ani kritika podle Chovance nezazněly. Informace přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivista volá po uznání manželství pro homosexuály: Trakaře z nebe padat nebudou!
Právník a gay aktivista Czeslaw Walek v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz vysvětloval, proč by lidé měli podpořit legislativní ukotvení manželství gayů a leseb. Registrované partnerství prý už homosexuálům nestačí. Současně volal po umožnění adopce ze strany homosexuálních párů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD naštvala Libora Roučka. Jde o aktivistu Patočku
Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se rozzlobil, když se dozvěděl, že sociální demokracie vylučuje Jakuba Patočku, protože je prý víc občanský aktivista než politik. A není jediný, koho to naštvalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dopis ministru průmyslu a obchodu k nařízení EU o zavedení GRPD
Dopis senátora za Stranu soukromníků České republiky Ivo Valenty ministrovi průmyslu a obchodu ČR Jiřímu Havlíčkovi k nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen GDPR)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Aktuální situaci ve školství řešil třídenní seminář
Předsedové základních odborových organizací, členové oblastních i krajských rad - ti všichni se setkali na třídenním vzdělávacím semináři, který na začátku listopadu hostil Sporthotel Tichá Orlice v Ústí nad Orlicí. Letošní ročník akce měl mezinárodní punc, semináře se totiž zúčastnila slovenská delegace z Prešovského kraje v čele s Lubošem Kvašňákem, předsedou Rady OZ PŠaV SŠ a Z východoslovenského regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Připojujeme se do nového systému obrany, který organizuje EU
Česko se dnešním dnem zapojí oficálně v Bruselu do evropské spolupráce na společné obraně. Země Evropské unie by tak měly být schopné v případě nutnosti zasáhnout například proti teroristům či pašerákům migrantů. Píše o tom server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Přibáň varoval Zemana: Prezident může být zbaven úřadu
Hostem pořadu moderátorky Emmy Smetany na serveru DVtv.cz byl ústavní právník a profesor na univerzitě v Cardiffu Jiří Přibáň. A ve svých slovech nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana, ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš znovu zamlžuje klíčový problém ANO
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k postupu Andreje Babiše při sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Brněnská ČSSD vyzvala Onderku ke kandidatuře do vedení strany
Městský výkonný výbor ČSSD Brno-město vyzval nově zvoleného poslance a bývalého primátora Brna Romana Onderku, aby kandidoval do úzkého vedení strany. Novinářům to dnes řekl první místopředseda brněnské ČSSD Jiří Oliva. Vedení má volit únorový sjezd v Hradci Králové. Onderka už dříve kandidaturu do vedení nevyloučil. Podle Olivy by mohl být i předsedou, to však Onderka zatím nezvažoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Číslem týdne bude české HDP, překvapí vyšším výsledkem?
Hlavní událostí tohoto týdne by měly být výsledky české ekonomiky (HDP) za třetí kvartál. Poslední čísla podle našeho nowcastu zvyšují šance na velice dobrý výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Pošta Partner stále atraktivnější pro podnikatele i obce
Podtrženo a sečteno, letos vzniklo 189 nových pošt Partner, tedy o 40 více než v loňském roce. O provozování mají čím dál více zájem jak obecní úřady, tak podnikatelé. Co tento projekt přináší a jak se v praxi osvědčuje, se mohou více dozvědět účastníci právě probíhajícího mezinárodního veletrhu Týden podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Co všechno je ještě možné?
Jedny volby, ty do poslanecké sněmovny, skončily. Víme, kdo je vyhrál a známe také poražené. Jedině, co zatím neznáme, jsou příští funkcionáři poslanecké sněmovny a členové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Co znamená tradiční politik
Komentář předsedy hnutí ANO na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Elektřina i zemní plyn ve 45. týdnu zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 45. týdnu uzavřeno 37 kontraktů na dodávku 21,5 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 18,1 milionu korun. Ceny zemního plynu i elektřiny šly proti předchozímu týdnu vzhůru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cyklopecky Pardubického kraje vyhrál dvanáctiletý nadšený cestovatel
Dvanáctiletý Zdeněk Kubín z Heřmanova Městce zažil tento týden předčasné Vánoce. Jeho účast v letní cestovatelské soutěži Cyklopecky Pardubického kraje mu vynesla krásné horské kolo věnované společností Cyklo Point Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Nejdříve se migranti s bezdomovcem fotili. Pak ale přišel na řadu oheň
Německém otřásá další děsuplná „legrácka“ migrantů, která mohla skončit tragicky. Dva přistěhovalci tak dlouho ponižovali bezdomovce, až mu málem způsobili velmi bolestivou smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Povolební schůzku se Zemanem v Lánech dnes absolvuje ČSSD
Schůzkou se zástupci ČSSD bude dnes pokračovat prezident Miloš Zeman v sérii jednání s představiteli stran, které se v říjnových volbách dostaly do Poslanecké sněmovny. Sociální demokraté přijedou na zámek do Lán jako šestí v pořadí, zbývající tři schůzky čekají hlavu státu během tohoto týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
České firmy z oboru sklářství a bižuterie se prezentovaly v Peru
Projekt na podporu ekonomické diplomacie se zaměřením na české sklářství a bižuterii se uskutečnil v Limě. České firmy se představily na odborném workshopu v hotelu Swissotel, kde měly příležitost poznat nové obchodní partnery. Na české rezidenci pak proběhla jako další akce exkluzivní prezentace bižuterie s využitím modelek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaigel (ČSSD): Nedostatek dostupného bydlení se stává velkým problémem
Politici ve Zlíně mají povinnost řádně spravovat město a pomáhat svým občanům. Výstavba nových a nájemních bytů může být výrazná pomoc, která ušetří lidem spoustu peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Zdravotnictví je odvětvím, jehož kvalita výrazně ovlivňuje naše životy
V pravidelném příspěvku se vysočinský hejtman Jiří Běhounek zabývá otázkou regionálního zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Junckerova komise hájí zájmy Američanů
V čí zájmu rozhoduje Evropská komise? Takovou otázku si jistě hodně lidí položí po oznámení, že komise je proti výstavbě plynovodu Nord Stream II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Výjimečnost je většinou skromná, statečnost je neokázalá
Součástí slavnostního setkání na Vítkově u příležitosti Dne válečných veteránů byl rovněž křest knihy „Ten druhý život“. Ne náhodou vyšla tato publikace právě 11. listopadu. Jedná se totiž o dílo přinášející fotografie z válečných zón, autentické příběhy českých vojáků a nejdůležitější informace o historii a současnosti české i československé armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drtivý úder? Taková drzost. Generál Randák pohovořil o Mirku Topolánkovi a mocných
Bývalý šéf rozvědky Karel Randák pohovořil v dnešních Lidových novinách o éře premiéra Mirka Topolánka i kauze Monte Argentario. Podle jeho slov byl lobbista Marek Dalík hlavou systému, což mu umožnil právě Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Lidé musí dostat finanční náhradu
Opatření, která byla vyhlášena na Zlínsku veterináři v rámci zamezení šíření afrického moru prasat, jsou velmi tvrdá, ale nutná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Realizace Parku U Čeňku jde do další fáze
Na území mezi Černým Mostem, Horními Počernicemi, Dolními Počernicemi, Hostavicemi a Kyjemi vzniká multifunkční rekreační park pro všechny věkové kategorie, který svou rozlohou téměř 100 hektarů může konkurovat i Stromovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hanlivé nálepkování a dehonestace nás nezastaví
Pro vlastenecký program volilo SPD 538 574 voličů, kterým se budeme zpovídat za jejich důvěru. Dehonestace a hanlivé nálepkování nás v tom opravdu nezastaví, jelikož přímá demokracie není extremismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na Okamurova tajemníka letí trestní oznámení
Trestnímu oznámení čelí tajemník hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Staník. To na něj pro jeho výroky na adresu menšin podal aktivista Jan Cemper. Podle výpovědi některých poslanců měl Staník prohlásit, že „Židi, homosexuálové i cikáni by měli jít do plynu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MAS Moravský kras: Registrace na seminář Úspory energie v Blansku prodloužena
Tradiční podzimní seminář věnovaný dosahování energetických úspor, podpoře obnovitelných zdrojů energie a ochraně životního prostředí na území Moravského krasu se letos koná ve čtvrtek 23. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Biskupové už uzavřeli jednání o restitucích
Čeští biskupové považují církevní restituce za uzavřenou věc a do debaty na téma zdanění peněžních náhrad nebudou vstupovat. Uvedli to v prohlášení zaslaném ČTK, které reaguje na nedávné vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o možném zdanění náhrad i na jeho dnes zveřejněný nápad přesunout agendu církví z resortu kultury pod ministerstvo financí. Návrh na zdanění podporují KSČM a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Vyzývám řidiče, by upustili od plánovaného protestu
Otevřený dopis pražským taxikářům, kteří vyhrožují další blokádou města
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Úřadu vlády ČR věnovali přes tisíc kusů oblečení dětským domovům, seniorům i lidem bez domova
Vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák dnes předal přes tisíc kusů starého oblečení Českému červenému kříži, který je bude distribuovat dětským domovům, seniorům i lidem bez domova. Oblečení věnovali potřebným zaměstnanci úřadu v rámci charitativní sbírky. Ta probíhala na Úřadu vlády od 1. do 31. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Slavnostní otevření stanice v Konici
V pondělí 13. listopadu 2017 byla v 10:00 hodin slavnostně otevřena nová stanice profesionálních hasičů v Konici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nedělejte protest, vyzývá taxikáře primátorka Krnáčová
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes v otevřeném dopise vyzvala taxikáře, aby upustili od středečního protestu proti službám typu Uber. Stejně jako říjnová blokáda letiště Václava Havla by podle ní i chystaný protest poškodil nejen obyvatele a návštěvníky hlavního města, ale především samotné taxikáře včetně těch, kteří se k akci nepřipojí. Sdružení českých taxikářů zatím formu protestu neupřesnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Já bych ho potrestal! Profesor Pafko, který léčil Havla, se v ČT pustil do Bartíka
České lékařství stárne, alespoň demograficky. Průměrný věk lékařů roste a chybějí specialisté a také cesta k atestacím je komplikovaná. Do zahraničí bude odcházet nejspíše čím dál více lékařů. Lékaři se také ohrazují proti elektronizaci. Nejen o tom hovořila v pořadu Interview moderátorka Zuzana Tvarůžková se známým českým chirurgem Pavlem Pafkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
FN Brno: Světový den předčasně narozených dětí – Špilberk bude 16. 11. svítit purpurově
Fakultní nemocnice Brno a její Neonatologické oddělení si letos připomene Světový den předčasně narozených dětí. Jenom v České republice se takto ročně narodí přes 9000 miminek, jejichž příchod na svět provází mnohé komplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Do pražských lesů míří posila čítající přes 200 tisíc mladých sazenic
Podzim je podobně jako jaro ideálním obdobím pro výsadby mladých stromků v lesních porostech. Na to pamatují i naši lesníci, kteří se v těchto dnech vydávají spolu s pomocníky do svých lesních úseků, aby do půdy na uvolněných plochách vpravili desetitisíce sazenic lesních dřevin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Bude prezidentem protekční spratek?
Mnohé naše zákony jsou blbé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha digitalizuje systém povolování předzahrádek
Podnikatelé, kteří pravidelně žádají o povolení umístění předzahrádky před svým podnikem, již nebudou muset opakovat každoroční zdlouhavý povolovací proces. Městská rada dnes schválila záměr pořízení nástroje, který umožní žadatelům vše vyřídit výrazně rychleji, bez návštěvy jednotlivých úřadů. Náklady na jeho vytvoření se v současné době odhadují do dvou milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Titul Pečovatelka roku získalo naše centrum sociálních služeb již potřetí
Praha 2 získala v těchto dnech další prestižní ocenění. Titul Pečovatelka roku 2017 obdržela Jana Vlčková z Domova seniorů Máchova v kategorii pobytových sociálních služeb. Domov seniorů v Máchově ulici je součástí Centra sociálních služeb Praha 2 a je jedním z pěti nejlepších v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historická lokomotiva se stěhuje z prostějovského přednádraží do muzea
Historická lokomotiva, která byla roky umístěná na podstavci před vchodem do prostějovského hlavního nádraží, dostane nový domov. České dráhy se technickou památku rozhodly skrýt před vandaly a vlivy počasí a historický klenot tak zachovat k dalšímu vystavování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Cikrt o zdraví prezidenta: A tohle považuji opravdu za děsivé...
Tomáš Cikrt býval před lety mluvčím ministra zdravotnictví za ODS Tomáše Julínka. Dnes tento muž vede Zdravotnický deník. Moderátor Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Jan Moláček se svého hosta zeptal především na zdraví prezidenta Miloše Zemana. Cikrt se nadechl a spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Podvod zvaný Velká říjnová revoluce
Lež má krátké nohy, daleko neujde, ale polopravda, ta má zatraceně tuhý život. Jejím hnacím motorem je propaganda. Ta může mít ovšem mnoho tváří. Základem propagandistické polopravdy je povýšit výjimku na úroveň pravidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Rakouští lidovci a Svobodní na cestě ke koalici
Koaliční tým rakouských lidovců ÖVP a Svobodných FPÖ mají zřejmě za sebou „dlouhou vyjednávací noc“ . Ve čtvrtek byla ustavena poslanecká sněmovna – Národní rada – dvoukomorového parlamentu a v pátek bylo ve vídeňském paláci Epstein zakončena první fáze intenzivních jednání. Novináři se však nedočkali závěrečné tiskové konference, která byla odročena, protože až v následný den se obě strany dohodly na zatímní dílčí dohodě. Tento pátek se očekává, že bude k daňové otázce uskutečněna tisková konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česko-německá konference: Umělecké vzdělávání a společnost - rosteme s kulturou
Ve dnech 22. - 23. listopadu 2017 se v rámci 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace o vzájemných vztazích uskuteční v prostorách Goethe-Institutu v Praze česko-německá konference „Umělecké vzdělávání a společnost“. Konference je součástí společného strategického dialogu, odvětví kultura a školství, který byl v roce 2015 podepsán mezi vládami České republiky a Spolkové republiky Německo. Dvoudenní akce proběhne v rámci Ozvěn Česko-německého kulturního jara 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Martin Stropnický je klon Schwarzenberga a Jakuba Jandy. Je dobré, že ho Babiš sejmul
Doba se mění. Jestli před čtyřmi roky chtěl Andrej Babiš oslovit zčásti havlistické voliče, byla sázka na havlistické fanatiky typu Teličky i dalších jeho europoslanců, na Stropnického či superhavlistického Zlatušky logická. Stejně tak sázel na podnikatelské pravicové pragmatiky typu Pilného či Volného, ale o tom nyní řeč nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Členské státy dnes položily základy silné obrany EU
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k posílení evropské obrany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor se rozzlobil: Když se na akci Zemana objeví několik červených karet, ČT má hlavní zprávu. Ale kdyby se příznivci prezidenta chovali jako ten provokatér z Lipníku...
ROZHOVOR „Jakápak demonstrace síly, rutinní zákrok proti provokatérovi,“ říká ke snaze narušit mítink prezidenta Zemana v Lipníku nad Bečvou senátor Jan Veleba. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i ke kandidatuře Mirka Topolánka. „Je to od něho bláznivý nápad, který pro něho nemůže dopadnout dobře,“ míní senátor. Promluvil i o šancích Miloše Zemana a o Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Boj o koryta
Když jsou v běhu velké události, když jiní bojují za práva a svobodu, tak my jsme vždy někde hodně daleko na chvostě. Vždy čekáme, která strana barikády bude ta správná, protože bude patřit vítězné straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kolegové z opozice rozcupovali nápad Pirátů
Lidovci považují návrh Pirátů na to, aby opozice získala vedení všech výborů ve sněmovně, za neadekvátní. Také podle ODS a ČSSD by rozdělení výborů mělo odpovídat poměrnému zastoupení stran ve sněmovně. Podle hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude rozdělení výborů záležet na slušnosti budoucí vládní koalice, zatím ale není jasné, kdo ji bude tvořit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Sliby chyby. Koalice neplní vlastní protikorupční strategii
V únoru roku 2017 pražské zastupitelstvo schválilo protikorupční strategii, jejíž součástí byly termíny plnění jednotlivých opatření. Magistrát je ale neplní, ačkoliv se často jedná o významné kroky vedoucí k vyšší transparentnosti města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Že by? ČEZ začal konat ve věci dostavby Dukovan
Energetický gigant ČEZ uvedl do chodu proces, na jehož konci by mělo být dobudování jaderné elektrárny v Dukovanech. Podle informací ČTK společnost požádala o posouzení vlivu výstavby nových bloků elektrárny na životní prostředí. Rozbíhá se tak tzv. proces EIA. Dosud však není jasné, jak bude dostavba Dukovan financována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Posilující kurz koruny mění platební bilanci
Komentář BH Securities k údajům o platební bilanci za září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Gratulace slovinskému prezidentu Pahorovi ke znovuzvolení
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 13. listopadu 2017 gratulační telegram Borutu Pahorovi, prezidentovi Slovinské republiky, v souvislosti s jeho opětovným zvolením do funkce prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
PRIMky za fair play
Před necelými dvěma týdny obdržel fotbalista brněnské Zbrojovky Francis Kové v Londýně prestižní cenu The FIFA Fair Play Award pro rok 2017. Nominaci a následné ocenění si Francis vysloužil za svůj čin z února letošního roku, kdy svým pohotovým zákrokem pomohl zachránit život Martinu Berkovcovi. Gólmanovi Bohemians vyprostil po hrozivém střetu se spoluhráčem zapadlý jazyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje
Dne 9. listopadu 2017 byly v 10:00 hod. slavnostně vyhlášeny výsledky a deseti podnikatelům předáno ocenění Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje 2017. Ocenění firmy převzaly z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje pana PhDr. Jiřího Štěpána, PhD. Jejich seznam je uveden v příloze této tiskové zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Rozhledna v Jeruzalémě je důkazem úrovně vztahů mezi našimi zeměmi
Daniel Herman slavnostně otevřel rozhlednu českého architekta Martina Rajniše v Jeruzalémě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Městys Ročov získal od ÚZSVM bezúplatně tři pozemky
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Lounech převedl do vlastnictví městyse Ročov bezúplatně tři pozemky ležící v katastrálním území Dolní Ročov. Dva pozemky jsou zařazeny do kategorie místních komunikací III. třídy a jeden pozemek do kategorie IV. třídy. Jedná se o pozemky situované v okrajové, zastavěné části obce Dolní Ročov, v blízkosti kláštera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Sto plus jedna a Kalouskova fronta odporu
Začnu následující výzvou: Když bude svítit slunce, vezměte si k rybníku plavky a potřete se silným krémem na opalování. Tato výzva bude adekvátní v horkém letním dni. Nyní si ale představme, že by padla v mrazivém únoru. V takovém případě by se k rybníku hodilo spíše teplé oblečení a brusle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice začala s budováním centrálního příjmu
Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav začala v listopadu budovat nový centrální příjem. V těchto dnech se naplno rozjely všechny stavební činnosti – cílem je, aby centrální příjem fungoval naplno s interní i chirurgickou částí na jaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Výstava na Fakultě stavební představuje nejlepší práce ateliérové tvorby studentů
Několik desítek studentských projektů, modelů a kreseb ukazuje výstava v atriu Fakulty stavební ČVUT v Praze (Thákurova 7, Praha 6). Představují se zde ty nejlepší práce ateliérové tvorby studentů programu Architektura a stavitelství, které vznikly v loňském akademickém roce. Vidět zde lze například i projekty malých staveb, bytových domů a občanské výstavby nebo i energeticky úsporných domů či zajímavých rekonstrukcí. Výstava se koná od 6. do 23. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Malý a tlustý, napsal Trump o Kim Čong-unovi
45. prezident USA Donald Trump zase řádí na Twitteru. Přesvědčte se sami. Šlo o Hillary Clintonovou, Rusko, Vladimira Putina a komunistickou totalitní Severní Koreu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dvě ze sedmi Česko-německých novinářských cen za rok 2017 míří do Českého rozhlasu
Tři nejlepší příspěvky jak v českém, tak německém jazyce nominovala porota Česko-německé novinářské ceny za rok 2017 v kategoriích text, audio a multimédia. Slavnostní vyhlášení, které se uskutečnilo v pátek večer v Norimberku, ovládly hned dva projekty Českého rozhlasu – Yusra plave o život a Tajemný kořistní fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šokující dohra TV dokumentu o Jiřím Kajínkovi
FTV Prima se rozhodla odvysílat rozhovor s nájemným vrahem Jiřím Kajínkem. Tento zločinec byl sice původně odsouzen na doživotí, ale prezident Miloš Zeman se rozhodl vraha dostat z vězení a udělil mu milost. S podmínkou, že žádný další zločin nespáchá. Jinak by se do vězení vrátil. Zpověď jednoho z nejznámějších zločinců v dějinách České republiky prý sledoval rekordní počet diváků. Na pořad reagovali dokonce i někteří politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Specializujeme se na nejtěžší případy, říká náměstek Rehabilitačního ústavu Kladruby
Méně závažné případy zvládnou i v jiných zařízeních, my se specializujeme na ty nejtěžší, říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz Jakub Pětioký, náměstek pro rehabilitaci, vědu a výzkum v Rehabilitačním ústavu Kladruby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno: Posun při studiu leukemických buněk představí tým IHOK v Atlantě
Studentka postgraduálního studia oboru Hematologie Lékařské fakulty MU Mgr. Zdeňka Kosařová získala v rámci 59. ročníku kongresu Americké hematologické asociace (ASH) ocenění ASH Abstract Achievement Award pro mladé hematology za práci s názvem Simulation of AML Clonality in Patient-Derived Xenografts. Výsledky práce budou prezentovány na kongresu, který se uskuteční od 9. do 12. prosince 2017 v Atlantě, USA, formou posterového sdělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Silničáře mohou zaskočit jen nezodpovědní řidiči
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na Olšanských hřbitovech se konal Britský Remembrance Day
V neděli 12. listopadu se náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský a zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský zúčastnili na vojenském pohřebišti Britského společenství národů na Olšanských hřbitovech v Praze vzpomínkového ceremoniálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zmatená Kavárna! Jen co pomohla vyhrát volby Babišovi, pracuje pilně na vítězství Miloše Zemana
Těžko najít v širokém portfoliu mainstreamových euro(j)elit naprosto jednoznačnou špičku novinářského odpadu. Svá „esa“ má nepochybně Ukradená (dříve Česká) televize, vynikající slintálkové se též dobře živí v bakalokanálech, vycházejících dílem tištěnou a dílem internetovou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Ministerstvo práce a sociálních věcí mělo v účetnictví za rok 2016 nedostatky za 8,4 miliardy korun
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) postupovalo při vedení účetnictví, sestavování účetní závěrky a závěrečného účtu za rok 2016. Zaměřil se i na údaje, které MPSV předkládalo pro hodnocení plnění státního rozpočtu. Podle kontrolorů MPSV v roce 2016 nevedlo správné, úplné a průkazné účetnictví. Celkové nesprávnosti v účetní závěrce dosáhly 8,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bradáč (SPO): Střední školství v Karlovarském kraji - jaké vlastně má být?
Návrh úpravy oborové skladby, jaké jsou argumenty, věcné, pro a proti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO „Do prdele s migranty. Chceme bílé Polsko!“ Maximum informací z vlasteneckého pochodu ve Varšavě
Britská veřejnoprávní stanice BBC se pohoršuje nad víkendovými oslavami dne polské nezávislosti ve Varšavě, kterých se údajně zúčastnilo „60 000 nacionalistů“, z nichž mnozí prý provolávali rasistická hesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Já jsem hodný, v tom to celé je. Jiří Kajínek se úplně vyzpovídal na TV Prima, došlo i na překvapivé oznámení
První část dokumentu o muži, kterého někteří považují za nájemného vraha, jiní za nespravedlivě odsouzeného, odvysílala v neděli večer televize Prima. Jiří Kajínek, jenž byl za dvojnásobnou vraždu odsouzen na doživotí, strávil za mřížemi 23 let, než dostal letos milost od prezidenta Miloše Zemana. V prvním díle pořadu Já Kajínek mluví propuštěný vězeň, který svou vinu ohledně vražd rozhodně popírá, o svém dětství, o tom, jak začínal s vykrádáním bytů, i o plánování dalšího útěku z vězení, kdyby bývala nepřišla prezidentská milost. „Kdyby mi prezident Miloš Zeman nedal milost, už bych byl v Karibiku,“ říká Kajínek v pořadu, kde se ukázal i se svou sestrou a se svou přítelkyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš má prý plán, jak ostatní partaje utrápit. My chceme s Babišem, jen čekáme, kdo to první řekne, slyšel politický reportér v ODS
Přední politický reportér Petr Kolář v dnešním vydání MF Dnes přinesl svůj komentář o jednáních o vládě. „První kolo jednání o vládě tradiční strany odepsaly. Objevují se však náznaky, že v kole druhém by některé byly ochotny se dohodnout. V případném třetím kole by jim totiž už šlo o vše včetně politického přežití,“ zmínil Kolář. Stačí prý výhrůžky Babiše o předčasných volbách...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Tolik zla a nenávisti. A přímo zločin vůči Zemanovi. Moravec a ČT? To jsme se zase dozvěděli věci. A paní Kubišová...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Jde o šíření poplašné zprávy a ohrožení bezpečnosti státu. Ale možná je to zatím jen začátek a dočkáme se ještě větších špín a ubohostí.“ Hned na začátek dnešního Rozjezdu to schytal brněnský radní Svatopluk Bartík, který na Facebooku zveřejnil informace o údajném vážném onemocnění prezidenta Miloše Zemana. K debatám o zdravotním stavu prezidenta politolog Zdeněk Zbořil také podotýká: „Fanatici zla a nenávisti vždycky nacházeli největší inspiraci sami v sobě, ačkoli se domnívali, že jim jde o všeobjímající dobro, pravdu a lásku.“ Konkrétně také označil „podnik“, který je podle něj „v současné době největším šiřitelem záští a nenávisti vůči úřadujícímu prezidentovi“. Zbořil reaguje i na slova zpěvačky Marty Kubišové, komentuje sestavování vlády, diskuse o obsazování postů ve výborech a vyslovuje úvahu, že i na úpadku ČSSD chce zase někdo vydělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Kurzem základní přípravy projdou další záložníci
V pondělí 13. listopadu nastoupilo dalších více než šest desítek nováčků do kurzu základní přípravy u Odboru přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moderátor z ČT účtuje: Za volební hlasy zaprodali jste se lůze. Stydím se za vás, Zemane, Babiši, Okamuro...
Drsná vize Samuela Huntingtona „Střet civilizací“ nemusí být už jen pouhou představou, ale ještě mnohem drsnější realitou, jíž budeme muset čelit. Naznačuje to situace, kdy černého muže v pražské tramvaji zbili a ponížili. Tato skutečnost se opravdu objevila v poněkud jiné podobě, protože jedna strana tohoto střetu vraždí po tisících své souvěrce a vyhání je k nám. My jsme ale z těchto vrahů a agresorů učinili z obětí viníky. Na prvním místě by nám měl být boj s teroristy, a ne konečné řešení těch, kteří před nimi v zoufalství prchají, rozepsal se na svém blogu novinář a moderátor pořadu ČT24 Historie.cs Vladimír Kučera, který tak reagoval na incident z pražské tramvaje, kde chuligáni napadli černocha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vandalové vyjádřili solidaritu squatterům z pražské Kliniky tím, že poničili budovu českého konzulátu v Drážďanech
Levicoví radikálové posprejovali budovu českého generálního konzulátu v Drážďanech. Podle německého serveru tag24 akcí z minulého týdne chtěli vyjádřit solidaritu s obyvateli pražského autonomního sociálního centra Klinika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Doubrava se neudržel: Razantně odmítám názory, že by Zeman neměl kandidovat. A Drahoš? Přečtěte si, co o něm koluje na internetu. Horáček? To nemyslíte vážně
ROZHOVOR „Já mám s Topolánkem spojený pocit mafiána. To z doby jeho kamarádství a objímání se s jistým Dalíkem,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nešetřil ani Topolánka, ani Babiše. „Topolánek a Babiš jsou jako z jedné mafiánské albánské vesnice, kam se přistěhovali z Ameriky přes Palermo. Jejich velkou ctností je, že jsou schopni úplně všeho,“ říká senátor. Ostře promluvil i ohledně České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek v Bruselu: ČR by chtěla zvýšit prostředky na odhalování ruských dezinformací
Česká republika se zasazuje o zvýšení prostředků i počtů lidí, kteří se na evropské úrovni zabývají strategickou komunikací, především směrem k východu. Novinářům to dnes v Bruselu řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Praha není podle něj v této své snaze osamocená a hledá další spojence. Také jiné, především východní země EU poukazují na potřebu čelit falešným a zavádějícím informacím z tohoto směru, jejichž cílem je zkreslovat či dokonce ovlivňovat politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Praha připravila rozpočet na rok 2018
Rada hlavního města Prahy na dnešním zasedání odsouhlasila zdrojově vyrovnaný rozpočet hlavního města Prahy na rok 2018. Rozpočet počítá se zdroji v celkové výši 70,3 mld. Kč. Celkový objem výdajů počítá s částkou 70,3 mld. Kč. V příštím roce se předpokládají běžné výdaje v objemu 53,6 mld. Kč a kapitálové výdaje v objemu 16,8 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš chce, aby záležitosti církví spadaly pod ministerstvo financí. Toto na to říká pražské arcibiskupství
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby cestovní ruch spadal do působnosti ministerstva kultury. Záležitosti církví chce zařadit pod ministerstvo financí. Babiš o problematice kultury dnes jednal s představiteli některých veřejných kulturních institucí a předseda České filharmonie David Mareček ČTK potvrdil, že mluvili o větší provázanosti cestovního ruchu a kultury. Naopak se podle něj na schůzce nemluvilo o osobě nového ministra kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Žáček, studentský vůdce ze sametové revoluce, zvyšuje hlas: Máme našlápnuto k oligarchizaci, možná i autokratickému stylu vlády
ROZHOVOR V rámci ČSSD se některé názory spíše potlačovaly, což nakonec vedlo k její nejednotnosti a marginalizaci. Věřím, že názorová různost se v budoucnu může stát silnou stránkou ODS. To říká historik, první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a nový poslanec za občanskou demokracii Pavel Žáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Když jsou homosexuálové bohatí, milujeme je. Ale chudé dokážeme i zabít, říká turecká spisovatelka
Turecko se nikdy nestane členem Evropské unie, protože má jiné náboženství. Myslí si to turecká spisovatelka Ayşe Kulinová, která se v těchto dnech účastní Festivalu spisovatelů Praha a ve svých románech přibližuje sociální i politické problémy současného Turecka. V rozhovoru s ČTK Kulinová vyjádřila obavy ze striktní náboženské výchovy v tureckých školách či z autoritářských kroků tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD a finanční problémy? Ani smykem. Za dary strana příští rok utratí 1.770.000, za akce dalších 6,7 milionu. Pouze PL získaly rozpočet socdem pro rok 2018
Že by snad sociální demokraté kvůli tristnímu volebnímu zisku šetřili? Ani náhodou. Že by někdo z vedení rezignoval? O tom už pochybuje i ten nejpravověrnější volič. Na naši redakci se navíc obrátil zástupce nejužšího vedení partaje. Poslal nám kompletní dokumentaci pro rozpočet na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP chystá víkendovou výluku na lince metra C v úseku Muzeum – Kačerov kvůli opravám trati
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) z důvodu oprav trati obousměrně přeruší provoz metra na lince C v úseku Muzeum – Kačerov. Výluka proběhne od pátku 17. listopadu do neděle 19. listopadu 2017. V úseku mezi Hlavním nádražím a Kačerovem bude zavedena náhradní autobusová doprava XC, pro cestující budou na stanicích k dispozici informátoři DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Křetínský v pozadí, skupiny s vazbami na Moskvu a Peking, Czexit... To vše prý zvolíte s Mirkem Topolánkem
Expremiér za ODS Mirek Topolánek by se rád stal českým prezidentem. Ve svém prvním kandidátském projevu prohlásil, že by rád Česko udržel v západních strukturách – v EU i v NATO. V debatě na Právnické fakultě Univerzity Karlovy prohlásil, že členství Česka v EU teď nemá žádnou alternativu. Po internetu ale také koluje Topolánkovo vyjádření z roku 2014, kdy prohlásil, že je EU nereformovatelná a vystoupil by z ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO 50 milionů jsem nabídl Švejnarovi, aby za nás šel na Hrad, odhalil Andrej Babiš. A nečekaně mluvil o Zemanovi
Janu Švejnarovi za kandidaturu na prezidenta nabídl padesát milionů korun. Žádné hry nehraje a je nesmysl, že by byl proruský nebo orientovaný na Východ. Kdybych nezavedl EET, ODS by ve volbách získala jen sedm procent. I to z úst Andreje Babiše slyšeli studenti při diskuzi na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze 30. října. Teď video z debaty koluje po sociálních sítích. ParlamentníListy.cz vybraly to nezajímavější, co na akademické půdě zaznělo. Vítěz voleb musel před mladou generací obhajovat elektronickou evidenci tržeb i účtenkovou loterii a nevyhnul se ani dotazům, které se týkaly využití názorů a výsledků právě z vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Přes 4 miliony za krátkou reklamu na inkluzi? „Jsem naprosto zděšen,“ říká expert na reklamu. Museli jsme, přišlo z EU, hájí se ministerstvo
Propagace inkluze, kterou odstartovala bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), v televizi vyšla v období mezi listopadem 2016 a červencem 2017 ministerstvo školství na více než 4 miliony korun (4,2 milionu). Z toho 1,7 milionu stála výroba půlminutového klipu, 2,4 milionu pak zajištění vysílacího prostoru pro spot v tuzemských televizích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist