Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

To je na blití, co bylo v ČT... Docent vstal ze židle kvůli Zemanovi, pomyslel i na Havla s Topolánkem
Vysokoškolský pedagog a publicista se v textu pro server Literárky.cz rozepsal o prezidentské kandidatuře Mirka Topolánka, ale také o počinech České televize namířených proti Miloši Zemanovi. V neděli večer si pustil televizi a prý tam viděl něco tak odporného, s čím se už dlouho nesetkal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je bordel, že jo? Tereza Spencerová sleduje nadupanou cestu Zemana do Ruska a má co říct „západním demokratům“
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Zeman by dostal od svých kritiků za uši, ať by udělal cokoliv, reaguje na kritiku prezidentovy cesty do Ruska, kam veze rekordní podnikatelskou misi, editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zamýšlí nad tím, proč Rusko roste navzdory sankcím. „Sankce Rusku asi opravdu pomohly. A nejen tím, že byly vůbec uvaleny, ale především tím, že tady na Západě máme „zaťaté demokraty“, kteří je budou prodlužovat a prodlužovat „do nevidim“. Ve výsledku tak slabý rubl a skvělá úroda proměnily Rusko v zemědělskou supervelmoc, což pro změnu třeba podle Wall Street Journal snižuje světové ceny a tlačí na americké producenty… Bordel, že jo?“ glosuje Spencerová. Ta se věnuje i výročí Majdanu nebo tomu, jak Číňané nakládají s Donaldem J. Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny mléka nadále rostly
Indexy cen výrobců za měsíc říjen roku 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: Vytvořili jsme Demokratický blok
Na společném postupu při zřizování výborů, komisí a vedení Poslanecké sněmovny se dnes dohodli poslanci TOP 09, ODS, KDU-ČSL a STAN. Nově vytvořený Demokratický blok, který dohromady zastupuje 1,4 miliónu voličů (27,61 procent), bude navrhovat společné kandidáty do orgánů sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Prohrál MbS už po týdnu svou další podivnou partii?
Držet propagandistickou image „liberálního reformátora“ je pro budoucího saúdského krále Muhammada bin Salmána stále těžší. Z mezinárodního i domácího hlediska je totiž stále očividnější, že je to jen impulzivní tyran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTourism připravil logo celostátních oslav výročí 2018
CzechTourism pro oslavy nadcházejícího roku připravil jednotný kreativní koncept a logo. To je vyvedeno v původním českém autorském písmu Sklonar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Centrum bez šmejdů: Požadujeme úpravu směnárenského zákona
Výzva poslankyním a poslancům České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Každej zku*venej komouš musí viset, každej den jich pověsit nejmíň třicet! Rapper Řezník na sebe znovu upozorňuje vulgární skladbou
VÍME PRVNÍ ParlamentníListy.cz zaznamenaly na novém albu rappera Martina Pohla, vystupujícího pod přezdívkou Řezník, skladbu, která se ostře vymezuje vůči KSČM. Dodejme, že problematické texty jsou s Řezníkem spojovány dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pozor na Putina! Britský profesor varuje Západ
Profesor z Oxfordské univerzity a odborník na ruské dějiny Robert Service tvrdí, že Rusko se neustále snaží destabilizovat západoevropské země. Od brexitu přes americké prezidentské až po francouzské prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánka budou volit ženy. Protože ho viděly nahého a vidí, jak je to rostlý topol, říká poradce kandidáta na Hrad
Marketingový expert Jakub Horák, který pomohl do Sněmovny Pirátům, teď pracuje pro prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. V rozhovoru pro server INFO.cz Horák vysvětluje, proč se rozhodl pomoct Topolánkovi. Věří, že právě tento politik má šanci porazit Zemana. V čem přesně je lepší?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Listopad 1989 - o co vlastně šlo?
Když jsem na podzim roku 1989 chodil po Praze s trikolorou a připadal si jako tvůrce dějin, občas jsem narazil na odlišný názor. Zejména u několika starších lidí jsem se nesetkal s velikým nadšením pro nastávající změny. Obávali se nezaměstnanosti, tlaku Německa, chudoby, návratu šlechty … tehdy jsem je nebral vážně. Dnes už vím, že měli pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kariérističtí pitomci z komunistických řad, poukázal Josef Skála na viníky Listopadu ´89. Lidé si mysleli, že budou dál žít "v poho", ale šeredně se spletli
Zítra si Česká republika připomene výročí 17. listopadu. Bude to přesně 28 let od začátku sametové revoluce, která zapříčinila po 41 letech pád komunismu. Například o tom, jestli byla revoluce připravovaná či spontánní, diskutovali v pořadu „Názory bez cenzury“ na webu primazpravy.cz a facebookovém profilu zpravodajství FTV Prima politolog Alexander Tomský, publicista Petr Žantovský a místopředseda KSČM Jiří Skála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zločinný rudý návrh na zdanění církevních restitucí nemá šanci projít
Komunisté podporovaní hnutím ANO a extremistickou SPD chtějí zdanit náhrady, které stát církvím vyplácí za ukradený církevní majetek. Tento nesmysl by však byl protizákonný a jedná se o pouhé šíření nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Koněv nás nejdřív osvobodil, pak okupoval. Kolář junior, starosta Prahy 6, nám poskytl výklad o sovětském maršálovi, jehož sochu chtějí někteří odstranit
ROZHOVOR Před vchodem do jeho kanceláře na radnici Prahy 6 najdeme snímky všech českých polistopadových prezidentů. Václav Havel defiluje jako indián, Václav Klaus při oblíbeném sportu. K vidění je i první prezident československého státu T. G. Masaryk na koni. Jen ta současná hlava státu, Miloš Zeman, leží nedůstojně rozvalena ve člunku na vodní hladině. „Ta fotka je notoricky známá,“ klidně si ji vyfoťte, pobízí starosta šesté pražské části Ondřej Kolář, syn známého diplomata Petra Koláře. ParlamentníListy.cz s ním hovořily o tom, proč se angažuje ve věci revize sochy maršála Rudé armády Ivana Stěpanoviče Koněva na náměstí Interbrigády v Dejvicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Cenzura
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ženě byla udělena pokuta za pád z kola. Ombudsmanka považuje postup policie za nezákonný
Žena ve věku sedmdesát dva let jela brzo ráno obcí na kole do kostela. Při odbočování vpravo se lekla protijedoucího auta, seskočila z kola, špatně došlápla a zlomila si kotník. Během její následné hospitalizace ji v nemocnici navštívil policista a uložil jí pokutu, protože se plně nevěnovala řízení jízdního kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nemáte rádi EU? Nevadí. Stejně zacvakáte boj proti těm, co chtějí vystoupit. Povinně
Evropská unie ztrácí v posledních letech pevnou půdu pod nohama. V důsledku posilování euroskeptických stran v národních parlamentech a přímo i v Evropském parlamentu chystá Brusel rázná protiopatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Dvojcesta do dvou zcela odlišných zemí
Spojené státy a Kazachstán jsou zcela odlišné země v mnoha ohledech. Navíc je v jedné časový posun vůči nám mínus šest hodin, zatímco ve druhé plus pět hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A pane prezidente, urazil jste Číňany a naštval Kellnera? Miloš Zeman odpověděl a řekl, co sdělil Topolánkovi. Velmi zajímavé
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor deníku MF Dnes. Deníku toho řekl opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík se ptal Zemana, proč chce i při druhém pokusu pověřit Babiše. Zde je odpověď, o kterou se zklamaně podělil s novináři
Prezident Miloš Zeman je rozhodnutý, že případně pověří předsedu hnutí ANO Andreje Babiše skládáním vlády i podruhé. Zásadním důvodem je to, že Babiš je hlavní příčinou úspěchu ANO a od hnutí ANO ho nelze oddělit. Zeman to uvedl během schůzky se zástupci Starostů a nezávislých, informoval předseda STAN Petr Gazdík. Starostům se podle něj Zemana nepodařilo přesvědčit, že výběr jiného zástupce hnutí ANO by mohl umožnit vznik většinové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Jiří Běhounek má moji plnou podporu
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veselovský uvítal vzbouřeného Okamurovce. Ten přišel s výkladem, jak nový poslanec rozvrátil krajskou organizaci
Hostem pořadu Martina Veselovského v DVTV.cz byl bývalý člen SPD Petr Sikora. Ten se mimo jiné zasazuje o odvolání šéfa Moravskoslezského kraje Lubomíra Volného. Podle něj jde totiž Volný jen za penězi a rozvrátil celý kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Život v kufříku – na pomoc odloženým dětem
Poskytnout nově narozeným dětem, které míří přímo z porodnice do adoptivní péče základní informace o své minulosti, o tom, co bylo, když přišly na svět, kam putovaly a kdo se o ně staral…. To je podstata projektu s názvem „Život v kufříku“ Nadačního fondu La Vida Loca.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mimořádný Duel Jaromíra Soukupa s Andrejem Babišem
Skupina Barrandov přináší svým divákům mimořádný díl politickodiskusního pořadu – Duel Jaromíra Soukupa. Hlavním a zároveň jediným hostem nejlepší politické diskuse v Česku bude lídr hnutí ANO 2011 Andrej Babiš. Premiérový díl plný aktuálních otázek a pádných argumentů startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zelení: Krotitelé nepoctivých směnáren v Česku slaví první úspěchy
Po 4 dnech nenásilné informační blokády možná nejhorší směnárny v Praze potažmo v Česku, která z důvěřivých turistů dlouhé roky lákala eura, za která jim dávala pouhých 15 Kč, slaví organizátoři kampaně Centrum bez šmejdů (www.centrumbezsmejdu.cz) první úspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal
Sociální demokracie si hoví v pozicích, jaké držela už před sněmovními volbami. Navzdory výprasku doposud nikdo z čelných představitelů nerezignoval, nevzdal se jediné ze svých pozic. Co na to říkají řadoví členové? ParlamentníListy.cz jich oslovily přes čtyři stovky, zde je výsledek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice proti sloučení galerie s muzeem v Mostě
My, níže podepsaní, se ohrazujeme proti sloučení dvou příspěvkových organizací Ústeckého kraje, a to Galerie výtvarného umění v Mostě s Oblastním muzeem v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Dohoda s ODS, TOP 09 a STAN se týká společného postupu při formování Sněmovny
KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a hnutí STAN se sdružily do Demokratického bloku k ustavení sněmovny. Zástupci zmíněných stran vnímají, že tři týdny trvající snaha vést s vítězem voleb standardní a férové jednání respektující výsledky voleb nevede k žádným závěrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Varování: Brusel zase připravuje vnucování migrantů. Utajeně. A ještě jedna zpráva o EU...
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi a jen mezi několika zástupci z unijních institucí. Ve Štrasburku o tom rozhodla většina poslanců tvořená lidovci, socialisty a liberály. A hned na to zareagoval europoslanec Jan Zahradil (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Pozor v e-shopech - „cookies“ nejsou sušenky
V angličtině sice slovo „cookies“ znamená sušenky, ale když takový překlad používá internetový obchod v upozornění na soubory cookies, pak něco není v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
KONS: Komunisté byli na změnu režimu připraveni
Prohlášení k 28. výročí „sametové revoluce“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitel NG Fajt žene Zemana k Ústavnímu soudu ČR
Ředitel Národní galerie (NG) Jiří Fajt, kterého prezident Miloš Zeman nejmenoval profesorem, se obrátil na Ústavní soud. Stížnost podal společně s Univerzitou Karlovou, plyne z informací na webu soudu. Předchozí Fajtovu žalobu na nečinnost hlavy státu soudy zamítly, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevírá originální variantu svého úspěšného výstavního projektu Retro
Národní muzeum připravilo pro Prachatice originální variantu svého úspěšného výstavního projektu Retro, který byl donedávna k vidění v Praze v Nové budově Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Sobotka byl asi hodně unavený, když to říkal.“ Tvrdé vystoupení proti premiérovi z řad elity ČSSD
ROZHOVOR Spolčení stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN označuje nově zvolený poslanec ČSSD Roman Onderka nikoli za demokratický, ale pravicový blok, jemuž jdejen o posílení vlivu. Zároveň upozorňuje, že v Poslanecké sněmovně jsou všechny politické subjekty demokratické, jinak by se nemohly podílet na zákonodárném procesu. K vyjádření Bohuslava Sobotky, že se sociální demokracie může stát nevolitelnou sektou, pokud v ní zvítězí bolševická netolerance, podotýká, že končící premiér musel být hodně unavený, když ho zveřejňoval, nebo si ani moc neuvědomoval, co píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: ČSSD byla před Zemanem, bude i po Zemanovi!
EVROPAN LIBOR ROUČEK Listopad 1989 byl splněný sen, ale udělali jsme chyby! Také postup při rozdělení Československa vytýká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček tehdejší hlavě státu Václavu Klausovi. A v jakém stavu je dnes demokracie? „Pokud nedemokratické názory nezískají většinu, o naši demokracii obavy nemám. V tomto okamžiku ji nemají,“ říká Rouček. A SPD v čele bezpečnostního výboru? „Věřím, že ostatní strany toto nepřipustí.“ Zmiňuje i to, že někteří lidé v ČSSD nemají jiný program než se zabývat osobností prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stav Hradílka, který chce umřít hlady kvůli Zemanovi, se prý prudce zhoršil. A je zde klíčová informace, kterou by prezident měl znát
Někdejší disident a bývalý ministr vnitra Tomáš Hradílek drží hladovku. Chce tím zabránit zvolení Miloše Zemana prezidentem. Pokud se Zeman své prezidentské kandidatury nevzdá, Hradílek je připraven i zemřít. A jeho zdravotní stav se prý už teď bohužel zhoršuje. Zeman by měl vědět, že ve včerejším rozhovoru pro Deník uvedl Hradílek doslova: ,,Doufám, že když zemřu a odejdu na onen svět, sehraje to významnou roli v tom, aby už Zeman nebyl zvolený."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je zrada, Zaorálku a Stropnický! Největší od Husáka s Biľakem, udeřil Benjamin Kuras. Jde o čerstvě podepsanou věc s EU
Spisovatel Benjamin Kuras se vyjádřil k utváření společné evropské obranné politiky. Končící ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a končící ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se podepsali pod dokument o spolupráci v oblasti obrany a tím podle Kurase zradili svou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Co sám nerad, nečiň jinému
Občanští demokraté vyrazili do boje za zvýšení jimi již tolikrát skloňované politické kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
,,Posrali jste to. Zase Kalousek." U ODS je po ustavení spolupráce s TOP 09 a dalšími veselo
"Silní budeme jen tehdy, když budeme jednotní," zdůvodnila na svém facebookovém profilu ODS své rozhodnutí vytvořit s ostatními stranami Demokratický blok. Ten podle ní zastupuje 27,61 % voličů. "Díky tomu můžeme lépe čelit mocenskému paktu Babiš-Zeman," napsala ODS. A pod jejím statusem se strhla lavina příspěvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Pohádka, které jsme příliš uvěřili
Před 28lety jsme prožívali svůj listopadový sen. Statisíce nás tehdy zvonilo na Václavském náměstí, statisíce nás jásalo na Letné, pád komunismu slavila plná náměstí v celém Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Může za to opravdu jen Patočka?
Jana Patočku jsem měl vždy za příjemného, byť poněkud popleteného muže a novináře. Kdysi jsem se od něj snažil získat Literární noviny, tak aby byly autorsky blízko sociální demokracii. To se po krátkém intermezzu sice příliš nepodařilo, ale Literární noviny mají dnes velmi slušnou úroveň a dá se říci, že jsou názorově v levém středu či středu politického spektra. A to je vlastně dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bylo to celé divné. Cyril Svoboda zabrousil do roku 2004 a kauzy OKD. Metody Špidly a Grosse...
Cyril Svoboda (KDU-ČSL) býval ministrem zahraničí ve vládě vedené Vladimírem Špidlou. Svoboda v rozhovoru pro LN vzpomíná, jak to ve vládě vypadalo, když se jednalo o OKD. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Na koleje vyjede Youtuberský vlak Českých drah
Deset známých českých youtuberů na jednom místě a navíc v jedinečném prostředí – to je projekt, který zatím nemá v Česku a v Evropě obdoby. České dráhy vyčlenily youtuberům a jejich fanouškům svůj nejmodernější vlak – railjet, ve kterém se budou moci účastníci akce pobavit a něco se i přiučit od svých oblíbenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hynek: Nepějme Ódu na radost, dokud neznáme konkrétní podmínky
Být expertem znamená mimo jiné nést velkou míru zodpovědnosti za práci s informacemi, zejména směrem k veřejnosti. Obzvlášť pokud se jedná o složitou a komplexní problematiku, jako například evropské záležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Statky krachly, dílny krachly, lidi na dávkách. Kdo maká, živí líné. Tady listopad 89 asi moc slavit nebudou
ROZHOVOR „Stát v 90. letech zaspal, mohl u nás na Osoblažsku nebo i v jiných problémových regionech, jako jsou třeba severní Čechy, daleko víc podporovat drobné podnikání či sem nasměrovat větší firmy s jednodušší výrobou, to se ale nestalo,“ říká starosta Osoblahy Antonín Rous, který srovnává životní podmínky v ekonomicky slabých lokalitách před a po roce 1989. „Takže mnoho lidí skončilo na dávkách a postupně ztratili zájem pracovat. Náš region se také postupně vylidnil a začali se do něj v poslední době stěhovat spíše nepřizpůsobiví, kterým se pracovat moc nechce,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Agentura jako odrazový můstek pro ministerstvo sportu
Na podporu sportu v roce 2018 vyčlení stát přibližně dvojnásobek. A to je dobře!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vojenská zdravotní pojišťovna: Víme, jak na zubní kaz
Jak předcházet zubnímu kazu vysvětlovali návštěvníkům obchodního centra v Olomouci dentální hygienistky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Falešný antikomunismus KDU-ČSL
Představitelé ČSL se dnes v médiích sině vymezují proti KSČM, že je to nedemokratická a extrémistická strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Takto se před 28 lety domlouvali estébáci na studenty
Během událostí sedmnáctého listopadu 1989 významnou roli sehráli příslušníci Státní bezpečnosti (StB). Na archivních záběrech bylo možné sledovat, jak estébáci monitorovali studentské manifestace a domlouvali se na zásahu proti nim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Osmnáct stran dostalo pokuty kvůli volebním kampaním. Celkem zaplatí šest set tisíc
Za nedodržení pravidel volební kampaně rozdal Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran pokuty celkem osmnácti stranám ve výši šest set tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR bude část příspěvku na živobytí vyplácet v poukázkách
Úřad práce ČR musí podle novely zákona o pomoci v hmotné nouzi vyplácet část příspěvku na živobytí prostřednictvím poukázek. Tato změna se do zákona dostala poslaneckou iniciativou. Od prosince tak každý, kdo pobírá příspěvek na živobytí déle než půl roku, dostane část v poukázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV odstoupilo od smlouvy se společností OKsystem
Ministerstvo práce a sociálních věcí 16. listopadu odstoupilo od smlouvy o vytvoření Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí – „IS SOCIÁLNÍ DÁVKY“ a poskytování souvisejících služeb, které byla uzavřena mezi MPSV a společností OKsystem, a.s. dne 2. 11. 2016. Vypovězením smlouvy není ohrožena výplata sociálních dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Objev svůj talent - Evropský týden odborných dovedností
Na příležitosti odborného vzdělávání upozorňuje ve dnech od 20. do 24. listopadu Evropský týden odborného vzdělávání, který již podruhé vyhlásila Evropská komise. Pod heslem Objev svůj talent navazuje na loňský úspěšný ročník, do kterého se zapojilo více než 700 000 osob po celé Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Proč je důležité mít presidenta Kisku
Komentář na facebookovém profilu k projevu slovenského prezidenta Andreje Kisky v Evropském parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Už si vyberte, jestli podporujete Babiše, nebo jste tvrdá opozice. Akorát matete voliče, vzkázala Adamová od Kalouska Pirátům
Politické výměny a dohody, které ovlivní obsazení funkcí ve sněmovně, míří do finále. Piráti, komunisté a hnutí SPD podpoří kandidáta hnutí ANO ve funkci předsedy sněmovny. Komunisté už za to mají slíbený post místopředsedy, to samé očekává hnutí SPD, nejen proto vznikl i Demokratický blok, který se má vzájemně podporovat. Jak dlouho potrvá a k čemu by jeho síly měly stačit, o tom hovořila v pořadu Interview moderátorka Zuzana Tvarůžková s místopředsedkyní strany TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Proběhlo podzimní plenární jednání Výboru pro civilní nouzové plánování NATO
Zástupci členských států pro oblast civilní připravenosti se sešli v Bruselu na tradičním podzimním plenárním jednání Výboru pro civilní nouzové plánování (CEPC) NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Baxa zůstává předsedou ODS v Plzeňském kraji, na sněmu dostal všechny hlasy
"Hlavním cílem občanských demokratů pro nadcházející období bude především uspět v komunálních a senátních volbách v roce 2018," řekl Baxa.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Benzín a nafta v ČR citelně zdražují. Zdražování může zarazit ČNB
Komentář k aktuálnímu vývoje cen pohonných hmot v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o prvním slosování Účtenkovky
Do prvního slosování Účtenkovky se zapojilo 452 691 aktivních hráčů, kteří zaregistrovali bezmála 14 milionů účtenek. Z tohoto počtu bylo zařazeno do slosování celkem 11 138 871 účtenek. Nejaktivnější hráč zaregistroval rekordních 1 648 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Co nám dneska zbylo ze 17. listopadu?
Když se každý rok 17. listopadu dívám v televizi na záběry vrcholných politiků, jak na Národní třídě zapalují svíčky a vedou přitom vzletné řeči o svobodě, tak si říkám, že asi musíme žít v nejsvobodnější zemi na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík se ptal Zemana, proč chce i při druhém pokudu pověřit Babiše. Zde je odpověď, o kterou se zklamaně podělil s novináři
Prezident Miloš Zeman je rozhodnutý, že případně pověří předsedu hnutí ANO Andreje Babiše skládáním vlády i podruhé. Zásadním důvodem je to, že Babiš je hlavní příčinou úspěchu ANO a od hnutí ANO ho nelze oddělit. Zeman to uvedl během schůzky se zástupci Starostů a nezávislých, informoval předseda STAN Petr Gazdík. Starostům se podle něj Zemana nepodařilo přesvědčit, že výběr jiného zástupce hnutí ANO by mohl umožnit vznik většinové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pane Hradílku, prezident Zeman vyděračům neustupuje. Nejslavnější český hladovkář schytává kritiku, ale Jiří Pehe ho srovnává s Palachem
Marek Řezanka, Petr Markvart a Jiří Pehe se na svých profilech na sociálních sítích vyjádřili k hladovce, kterou drží disident Tomáš Hradílek kvůli opětovné kandidatuře Miloše Zemana. Pokud současná hlava státu ve svém zájmu o Hrad setrvá, je Hradílek připraven i zemřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Prověřování Kapschem napadaného mýtného tendru postupuje nestandardně
Ministerstvo dopravy opakovaně kritizuje firmu Kapsch za obstrukční jednání, jehož cílem je shodit tendr na mýto dřív, než uchazeči stačí přijít s nabídkami, které ukáží, nakolik je současná cena konkurenceschopná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚSTR připomene 17. listopad vzdělávacím programem na Korzu Národní
Ústav pro studium totalitních režimů připomene 17. listopad vzdělávacím programem v rámci pouliční slavnosti Korzo Národní. V tramvajích číslo 39 a číslo 89 nabídnou lektoři a lektorky z oddělení vzdělávání ÚSTR zájemcům dvě témata: tramvaj 39 bude věnována souvislostem mezi státními svátky 28. říjnem a 17. listopadem od roku 1939 do roku 1989. Návštěvníci budou spolu s přednášejícími hledat odpověď na otázku, jak souvisí Mezinárodní den studentstva se Sametovou revolucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Topolánek dostal příspěvek na kampaň od Ivana Langera. A Michal Horáček začal křičet o banánové republice
Prezidentský kandidát Michal Horáček si vzal na paškál svého soupeře v boji o hrad, Mirka Topolánka. A to kvůli penězům, které Topolánek získal od exministra vnitra Ivana Langera. Píše o tom server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Marxistické hlavy řádí
Když jsem o nich kdysi dávno slyšela poprvé, pomyslela jsem si, jaký naivka asi může na takovou pitomost z říše konspiračních teorií skočit. Teď už mám konečně odpověď. Je to Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájil provoz na zrekonstruovaném silničním průtahu v Náchodě
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka otevřel ve čtvrtek 16. listopadu 2017 nově zrekonstruovaný průtah Náchodem. Akce se zúčastnil také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ANO se dohodlo s komunisty na vzájemné podpoře ve sněmovně. Vondráček předseda, Filip místopředseda
Představitelé KSČM znovu potvrdili podporu pro kandidáta hnutí ANO Radka Vondráčka do funkce předsedy sněmovny. Hnutí ANO na ustavující schůzi dolní komory zase podpoří předsedu KSČM Vojtěcha Filipa ve volbě místopředsedy sněmovny. Komunisté by měli dostat také předsednické křeslo v rozpočtovém výboru. Po dnešním jednání představitelů obou uskupení to novinářům řekli předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Zvýšení parametrů Vltavské vodní cesty do Prahy bude spolufinancovat EU
Financování strategického projektu zvýšení plavebních parametrů Vltavské vodní cesty do Prahy z prostředků Evropské Unie je realitou - Ředitelství vodních cest ČR podepsalo s agenturou INEA Evropské komise grantovou dohodu na dotaci ve výši 10,7 mil. EUR z programu CEF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: České máslo je kvalitnější než to německé
Mezi spotřebiteli se objevily obavy, že kvůli nedostatku smetany se kvalita másla v poslední době zhoršila. Spotřebitelská organizace dTest se proto rozhodla ověřit, jestli výrobci nezačali máslo šidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Polsko na čele obrody Evropy. Pochod ve znamení "Rodina, láska k vlasti, víra v Boha"
Poláci se ve své historii vždy dokázali postavit jakékoliv zvůli nebo nesvobodě, ať již se jednalo o nacistickou nebo komunistickou totalitu a je tomu i v současnosti, kdy se polská veřejnost staví na odpor bruselské byrokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo Marksové ukončilo smlouvu s dodavatelem systému na výplatu dávek
Nový systém pro vyplácení dávek za stovky milionů korun úřady práce příští rok mít nebudou. Ministerstvo práce odstoupilo od smlouvy s firmou OKsystem, která zvítězila v tendru. Podle zástupců resortu byl průběh zakázky neuspokojivý a společnost nezaručila, že vše stihne dokončit. Firma si naopak stěžuje na nesoučinnost ministerstva. ČTK o tom informoval mluvčí ministerstva Petr Habáň. Zdůraznil, že nynější postup vyplácení příspěvků a podpor neohrozí. Podle Habáně úřad připravuje vyhlášení nové zakázky. ČTK zjišťuje vyjádření firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč by měl Miloš Zeman zveřejnit pravdivé údaje o svém zdraví
Některá veřejná vystoupení Miloše Zemana vyvolala jak v médiích, tak na veřejnosti vášnivé diskuze týkající se jeho zdraví. Je však zdraví prezidenta věcí veřejného zájmu, o které by se měly psát články, točit reportáže a kterou by měl sám prezident veřejnosti sdělovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Agentura CzechInvest propagovala centra sdílených podnikových služeb v Curychu
Agentura CzechInvest ve spolupráci s Obchodní komorou Švýcarsko-Česká republika (HST), asociací ABSL a poradenskou společností Deloitte uspořádaly 8. listopadu 2017 jednodenní investiční seminář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Je dokončen další stupeň projektové dokumentace pro vodní dílo Nové Heřminovy
Informace o dokončení dalšího stupně projektové dokumentace pro vodní dílo Nové Heřminovy byla jednou z hlavních zpráv na dalším setkání vodohospodářů s občany Nových Heřminov, které se uskutečnilo v úterý 14. listopadu 2017 přímo v obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lůza a chátra. Zastavte ji, vybízejí Britské listy
Komentátor Bohumil Kartous se na webu Britské listy zeptal na to, zda lidé skutečně nevidí, co se děje. „Jste ochotni přistoupit na to, že vy přežijete v majoritní společnosti, ve které bude lůza útočit na ‚ty druhé‘? Jste tak zbabělí? Výzva nejen politikům a nejen veřejně aktivním lidem, aby se jakoukoliv formou vymezili proti projevům rasové, etnické, náboženské a všech dalších forem nesnášenlivosti, která nejen že beztrestně opanuje digitální prostor, ale s volbami posiluje její mocenské postavení,“ zmínil úvodem Kartous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Promlouvá Gerhard Schröder. Jeho slova o Rusku Merkelovou ani Junckera nepotěší
Dlouholetý úspěšný šéf SPD a německý kancléř Gerhard Schröder poskytl rozhovor týdeníku Zeit, ve kterém odmítá protiruské sankce i myšlenku rozšiřování vojenského působnosti NATO k ruským hranicím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klaus ml. si svou pozici a roli teprve musí najít a vybudovat, říká letitá tvář ODS
ROZHOVOR „S postojem ODS, resp. předsedou Fialou souzním. Jednak, spolupráce s Andrejem Babišem by bylo další překročení pomyslné hranice, kterou si člověk umísťuje ve svém žebříčku hodnot a životních postojů. Druhak, dali jsme slib, že s Andrejem Babišem vládnout nebudeme,“ řekl pro ParlamentníListy.cz místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Krach EU: Blíž, než si myslíme? Už se nacvičuje, co pak
Německé ministerstvo obrany připravilo pro nejhorší případy pozoruhodný scénář. Je časován do roku 2040 a počítá s variantou, že na území EU nastane rozvrat a chaos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Mohou být tzv. církevní restituce zdaněny?
Sdělovací prostředky dnes na uvedené téma přinesly diskuzi politiků. Někdy rozhořčenou. A někdy nekvalifikovanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Primátorka Krnáčová není po 3 letech schopna svolat pražské zastupitelstvo
Dnešní mimořádné jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy bylo primátorkou Adrianou Krnáčové zbytečně svoláno již potřetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
A zase ten Babiš... a Zeman. Píše o nich důležité světové médium
Zpravodajská agentura Bloomberg se věnuje analýze povolební politické situace v České republice. Zmiňuje také podezření Andreje Babiše z dotačních podvodů, a nepředpokládá, že se budou v naší zemi konat předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Evropský automobilový trh se zatím vzpamatoval
Růst české ekonomiky stojí a padá s průmyslem, tedy především tím automobilovým, který se díky své expanzi stal největším tuzemským oborem s téměř desetiprocentním podílem na HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SPO: Vyzýváme radního městské části Brno-střed Bartíka, aby se vzdal mandátu
Výzva jihomoravské krajské organizace Strany Práv Občanů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny zahraničního obchodu po šesti měsících meziměsíčně vzrostly
Indexy cen vývozu a dovozu za září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
,,Vždyť ho vypískali". Chce zemřít, aby svrhl Zemana. A prý je na tom už zle. My máme vyjádření Hradu k akci Tomáše Hradílka na ovlivnění voleb
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se vyjádřil k zdravotnímu stavu disidenta Tomáše Hradílka, jenž už několikátý den drží hladovku, aby tak vyjádřil protest proti opětovné kandidatuře Miloše Zemana. Hradílek sám tvrdí, že je připraven i zemřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poúrazová péče: Na následky autonehody s vážným zraněním není připravena téměř polovina Čechů
Téměř polovina Čechů (45 %) není připravena na situaci, že by kvůli vážnému zranění při autonehodě mohla přijít o pravidelný měsíční příjem a že by si jejich léčení a rehabilitace vyžádaly další finanční náklady. Denně nebo téměř denně přitom v České republice jezdí 63 % z celkem 6,7 milionu registrovaných držitelů řidičského oprávnění. Vyplynulo to z průzkumu projektu Poúrazová péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TV Prima: Sametová revoluce z jiného úhlu pohledu
Zveme všechny, kdo se zajímají o svět kolem nás a nepotřebují k tomu propagandistické vysvětlivky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Ve veřejném mínění převažuje nespokojenost s výsledky voleb a obavy z politické nestability
S výsledky říjnových voleb do Poslanecké sněmovny jsou spokojeny dvě pětiny občanů (41 %), podobně jako v roce 2013 je tedy podíl nespokojených vyšší než podíl spokojených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ruleta. Automaty. Od ledna si možná zahrajete leda doma. Prší nebo solitaire
V průběhu listopadových dní začínal pravidelně v posledních téměř 25 letech obecním úředníkům – povolujícím na obcích hry provozované na tzv. technických zařízeních (čtenářům spíše známých jako herní automaty či video-loterijní terminály) – obvyklý shon končící až na přelomu nového roku. Dle našich informací je momentálně na povolujících úřadech stav připomínající mrtvolné ticho. Dříve sebejistí provozovatelé hazardních her mlčí, respektive na naše dotazy krčí rameny. Nechtějí se vyjadřovat. Z jejich výrazů a několika telefonických rozhovorů jsou však cítit obrovské obavy zejména z počátku roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Záhady 17. listopadu
Na podzim 1989 se dříve téměř nepředstavitelná utopie stala náhle překvapivým skutkem; přesto se hloubaví nedůvěřivci neustále i po 28 letech dotěrně ptají, proč se u nás komunistický systém rozsypal tak rychle, jednoduše a snadno jak domeček z karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Tanky v ulicích Harrare - vrcholí boj o následnictví v Zimbabwe?
My máme volby za sebou. V Zimbabwe by měly být příští rok. Předvolební kampaň začala brzy a zostra. Armáda obsadila strategické body hlavního města. Blíží se konec Mugabeho éry?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD, ODS... Jsou zde informace, jak to s Babišem reálně myslí. Překvapivé, informuje MF Dnes
Publicista Petr Kolář se v komentáři pro MF Dnes podíval na povolební „tanečky“ a dospěl k několika závěrům. Předně má za to, že sociální demokraté se chystají na spolupráci s vítězem voleb Andreje Babišem (ANO). Zato předseda ODS Petr Fiala se prý chystá na předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SFŽP: Aktualizovali jsme Metodické pokyny pro zvýhodněný režim splácení půjček
Cílem úprav pokynů je další zvýšení atraktivity půjček pro žadatele, zejména pro obce a města, ale i ostatní subjekty. V případě ekologické relevance projektu a jeho obecné potřebnosti mohou příjemci získat půjčku na dobu splatnosti přesahující dosavadních 10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prasárna! Proč to hájíš? Ostrý konflikt v ČSSD kvůli církevním restitucím
Zdanění náhrad v rámci církevních restitucí, které minulý týden připustil šéf ANO Andrej Babiš, neumožňují související smlouvy mezi státem a církvemi. Uvedl to předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Poukázal na to, že na tom ztroskotaly snahy ČSSD zmírnit dopad restitucí na stát a že Babiš by to měl vědět. Zprávu přinesla ČTK. Někdejšího jihomoravského hejtmana Michala Haška prý Štěch svým vystoupením zklamal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal bývalý objekt pohraniční stráže
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Domažlicích převzal dne 20. 10. 2017 na základě § 19b zákona o majetku státu od Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje bývalou rotu Pohraniční stráže Diana Rozvadov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Už se to hýbe! Režisér spokojeně kouká na Kalouska a spol. a Zemanovu cestu do Ruska
Režisér a producent David Martínek se rozepsal o škodlivoti protiruských sankcí a o neschopnosti opozice, která teď s podporou médií jen „kvičí“, ale jinak nepřináší nic, čím by přilákala voliče. Díky tomu je dnes Andrej Babiš (ANO) tak populární. I sám Martínek je rozhodnut ho podporovat. Babiš podle jeho názoru představuje skutečnou alternativu vůči dosavadnímu rozkrádání státu .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Demokratický blok je blokem Kalouska, nadával v ČT Okamura. A vy jste jen satelitem Babiše, vracel úder Fiala
Jednotný postup a společné kandidáty na sněmovní výbory si slíbily čtyři sněmovní strany, a to ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Spojuje je i neochota volit za předsedu sněmovny Radka Vondráčka z hnutí ANO, čemuž ale nemohou zabránit, protože dohromady složí jen osmačtyřicet poslanců. Výčet členů Demokratického bloku ale ještě nemusí být konečný. Otevřené dveře prý mají i ČSSD a Piráti. Ti ale zájem vstoupit neprojevili. Další strany, hlavně SPD a ANO pakt zkritizovaly. Podle Andreje Babiše se tak brání systém, který tu fungoval pětadvacet let. O situaci hovořil moderátor David Borek v pořadu Události, komentáře se třemi předsedy sněmovních stran, Petrem Fialou (ODS), Tomiem Okamurou (SPD) a Vojtěchem Filipem (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Jak dále… otázka pro Evropu, ale i pro KSČM
Co vyhrávalo volby v roce 2017? Úmyslně nepíši kdo, to je přece každému zřejmé, ale co. Tím, co vyhrálo, nejsou programy kandidujících ani významné události, které nutí lidi vyjádřit názor nohama a jít k volbám, ale v relativním klidu a hojnosti jsou to charismatičtí vůdcové. Není na pořadu dne ani poplatek u lékaře, ani to nejsou církevní restituce, ale prostě to, co signalizovala Evropa zvolením Emmanuela Macrona, Angely Merkelové nebo Sebastiana Kurze a co je předobrazem Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Hejtmanův pohár opět putuje do Sokolova
Oblíbená soutěž Hejtmanův pohár, kterou pořádá Asociace amatérských sportů České republiky, zná své vítěze. Nejlepší výkony předvedli mladí sportovci ze Sokolova. Druhé a třetí místo pak patřilo Nové Roli a Lomnici. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová předala žákům a jejich učitelům hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD Ostrava požaduje razantnější změny ve straně
Avizované změny v ČSSD jsou nedostatečné, stále nedochází k potřebné sebereflexi. Shodli se na tom členové předsednictva Okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava na svém zasedání. Požadují, aby se na sjezdu volilo nejen Grémium, tedy stranické špičky, ale všechny centrální orgány a to na dva roky, nejen na jeden rok, jak se uvažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Herec: Zabili Václava Havla. Touží po něm jen zoufalci a chytráci
ROZHOVOR „Za takovou skupinku bizarních prototypů v obsazení by se nemusel stydět ani legendární Federico Fellini, a dokonce mám pocit, že jsme na kamerových zkouškách na hlavní roli ve filmu ‚Miliardářova ruka v řiti maňáska‘. Nevkus, hloupost, neslušivost, buranství a hlavně nevhodnost!“ říká na konto prezidentských kandidátů herec a producent Michal Gulyáš. A Mirek Topolánek? Ten podle jeho soudu leda tak ohrožuje mouchy tse-tse v pralese. „Doufám, že na debaty s občany jezdí ‚pěkně stylově‘ pandurem,“ ironizuje jeho osobu. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale herec kromě toho zamyslel i nad odkazem Václava Havla a nad tím, zda je správné, když Miloš Zeman jezdí do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Mezinárodní operace „ALTIMA“
V rámci mezinárodní operace českých a srbských policejních orgánů zadrželi policisté Národní protidrogové centrály na území České republiky tři členy organizované skupiny osob, zabývající se rozsáhlou mezinárodní drogovou trestnou činností spojenou s obchodem kokainem. Další dvě osoby, včetně hlavního organizátora trestné činnosti, byly zadrženy Službou pro boj s organizovaným zločinem Policie Srbské republiky na jejich území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nebudeme nečinně přihlížet, jak ANO netransparentně jedná-nejedná
Komentář na facebookovém profilu ke vzniku Demokratického bloku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na oslavy 116 let tratě Břeclav – Lednice
V pátek 17. listopadu se můžou zájemci vydat parním vlakem taženým parní lokomotivou „Šlechtičnou“ po trati Břeclav – Lednice. Oslavit tak můžou státní svátek i 116 let od zahájení provozu na trati s číslem 247 mezi těmito perlami jižní Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Horáček: Buď banánová republika nebo hrdá země silných lidí
Komentář na facebookovém profilu k daru Ivana Langera na kampaň Mirka Topolánka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Kulturní dědictví nás spojuje a díky internetu je přístupnější více než kdy jindy
Ministr kultury Daniel Herman na tiskové konferenci v Nostickém paláci zahájil Evropský rok kulturního dědictví 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman pro ruskou agenturu zkritizoval postoj EU ke Krymu. Unii prý chybí silný vůdce
Evropská unie uplatňuje v otázce připojení Krymu k Rusku politiku dvojího metru, což je chyba. V rozhovoru, který dnes zveřejnila ruská tisková agentura TASS, to prohlásil Miloš Zeman. Český prezident v pondělí odlétá na pětidenní státní návštěvu Ruska, kde se setká s nejvyššími představiteli země – prezidentem Vladimirem Putinem a premiérem Dmitrijem Medveděvem. Ruské agentuře Zeman mimo jiné řekl, že EU postrádá silné vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Topolánek. Havlovo a Zemanovo zdraví v ČT
Topolánek je to první seriózní protikandidát. Z jednoho jediného důvodu. Jak někdo vtipně poznamenal na Facebooku: „Konečně se objevil někdo jiný než Zeman, kdo není ´vítač´. A tak půjdu k prezidentským volbám. Předtím jsem neměl koho volit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pane Hradílku, hladovíte zbytečně. Většině lidí je to úplně jedno, vzkazuje doktor Cimický muži, který se chce zabít, abyste nezvolili Zemana
„Mám obavu, že ho vlastně víceméně zná jenom určitý omezený okruh lidí a že naprosté většině těch ostatních je to úplně jedno,“ reaguje psychiatr Jan Cimický na slova Tomáše Hradílka. Ten od 1. listopadu drží hladovku a aktuálně také pro Deník uvedl, že doufá, že když zemře, „sehraje to významnou roli v tom, aby už Zeman nebyl zvolený“. Stanislav Křeček se domnívá, že držení hladovky proto, že někdo kandiduje na funkci, o níž mají rozhodnout občané ve svobodných volbách, se „vymyká pochopení demokraticky smýšlejícího občana evropského státu“. Aktivista a písničkář Ziggy Horváth měl údernější komentář: „Je to padlé na hlavu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura je čert evropské levice, to Babiš nemůže potřebovat. Bohumil Pečinka přináší zcela převratný pohled na povolební dění
O povolebních vyjednáváních se na serveru E15.cz rozepsal komentátor Bohumil Pečinka. Podle něj jde o ta nejpodivnější vyjednávání od roku 1992. „Neví se, kdo bude sedět v budoucí vládě, neví se ani, kdo je budoucí opozice,“ podotkl Pečinka a pozastavuje se i nad tím, že za této situace se příští týden sejde schůze Poslanecké sněmovny a bude se jednat o výborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi, vzkázali europoslanci
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí. Ve Štrasburku o tom rozhodla většina poslanců tvořená lidovci, socialisty a liberály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Navrátil (TOP09): Vedle Kalouska nevyrostla žádná další výraznější osobnost než Adamová
Kdo by měl nahradit Miroslava Kalouska na postu předsedy TOP 09? Do jaké míry odradil konzervativní voliče TOP 09 liberální Dominik Feri? Je Miroslav Topolánek kvalitním kandidátem na post prezidenta republiky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lidem se nelíbí výsledky voleb. Bojí se, co bude dál
S výsledky říjnových voleb do Sněmovny je spokojeno 43 procent lidí, podobně jako před čtyřmi lety převažují nespokojení. Politickou stabilitu po volbách očekává 31 procent lidí. Téměř dvě pětiny Čechů předpokládá, že nová vláda bude sestavena v březnu či později, nebo že vůbec nevznikne a budou předčasné volby. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes ČTK poskytla agentura STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
,,Vítězný listopad": Bude to prý velké. 100 tisíc lidí, a třeba Drahoš, Pithart, Šimon Pánek...
Festival svobody. Tak se jmenuje akce, která má připomenout zítra, 17. listopadu, výročí sametové revoluce. Mluvčí festivalu Jan Gregar se nechal pro server iDnes.cz slyšet, že by chtěl na náměstí dostat sto tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje zrekonstruovaný průtah Náchodem
Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje zrekonstruovanou silnici I/33 v Náchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš: Systém, který tu fungoval 25 let, se brání a jen tak snadno se nevzdá
Komentář na facebookovém profilu ke vzniku sdružení s názvem „Demokratický blok“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Sankce za vydávání doporučených cen odtahových služeb
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil ve správním řízení zahájeném z moci úřední pokutu ve výši 276 tisíc korun Asociaci silničních a odtahových služeb, z. s., za narušení hospodářské soutěže na trhu odtahových služeb na území České republiky. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká společnost v sobě má latentní rasismus, spustil v debatě hradních adeptů Topolánek. A Jiřího Drahoše to velmi pobouřilo
Debaty prezidentských kandidátů v knihovně v Liberci se zúčastnilo celkem osm nominantů na post hlavy státu: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Jen současný prezident Miloš Zeman veřejné debaty kandidátů ignoruje. Tvrdí totiž, že nevede žádnou prezidentskou kampaň. Řešily se otázky ohledně rasismu v Česku i to, kdo by měl být novým premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist