Oficiální zpravodajská média

Trombik: Afroevropané míří v EU do výrobního procesu
Zamyšlení nad posledními proimigračními návrhy, které nám Brusel přichystal
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Slova, která nemůžeme dát do titulku. Někdejší disident je vmetl do tváře Monice Pajerové
Předtáčená debata v České rozhlase o 17.listopadu měla velmi zajímavý průběh. Pozván na ní byl Jan Macháček, někdejší disident a undergroundový muzikant, dnes zaměstnaný v Lidových novinách. A proti němu Monika Mac Donagh Pajerová, která za SSM organizovala demonstraci 17.listopadu 1989 a už v revolučním jádru zůstala. Macháček se v jednu chvíli neudržel a počastoval Pajerovou skutečně hutnou charakteristikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nenecháme se vydírat, vzkazuje Faltýnek. O vládě ANO bez Babiše vůbec nemá smysl uvažovat
Předseda poslanců a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek uvádí, že se strana rozhodně nenechá vydírat. Jde o to, že lidovci a ČSSD by zřejmě podpořili většinovou vládu hnutí ANO, ale bez jeho lídra Andreje Babiše. A to se právě Faltýnkovi nelíbí. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Walczysko: 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
Jak to vidím já a jak tento svátek slavím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Revoluce sunnitských muslimů, kterou nevidíme. Tak nám o ní obeznámený velvyslanec Kmoníček napsal
Velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se rozepsal ve svém komentáři pro MF Dnes o sunnitské revoluci, jež podle jeho slov začala. „Pro nás, lidi ze Západu, je skoro neviditelná. Přichází krůček po krůčku,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Připravte si, havlisté, kapesníky. Zbudou vám oči pro pláč
Asi nikoho nemohlo překvapit, že v Praze, kde vládne pražská kavárna fanatičtí liberálové nenávistně útočili na Babiše s Okamurou. A kdyby s nimi přišel Filip nebo Skála, dopadli by stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Proč na výročí 17. listopadu nejásám
Proč píši tyhle řádky zrovna dnes večer 17. listopadu? Protože zrovna dnes, ve výročí oné slavné protitotalitní revoluce, nejtíživěji pociťuji zklamání z toho, kam dospěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr zveřejnil Topolánkovi, co ho nenechali říct na Václaváku: Jsme jako žáby, které se pomalu vaří. Prezident umetá cestu extrémistům
Mirek Topolánek byl jedním z těch prezidentských kandidátů, kteří nedostali pozvání na páteční podvečerní akci na Václavském náměstí v Praze. Stejně jako Michal Horáček tak, na rozdíl od Jiřího Drahoše, nemohl promluvit k lidem. Přece jen si však našel cestu, jak sdělit lidem slova, která od něj mohli slyšet, kdyby se ke všem prezidentským kandidátům přistupovalo na Václavském náměstí stejně. Co by tam tedy Topolánek řekl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD prý může zachránit Petra Buzková. A padají i další jména
O ČSSD dneška píší Lidové noviny spadající do portfolia šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Poznamenávají, že sociální demokracie je dnes rozdělená na dvě party a tři křídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění
Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče. Certifikát za vstřícný přístup k rodičkám a Ocenění za vzornou spolupráci na projektu PPP (Přirozený Porod v Porodnici) předal vedení nemocnice RNDr. Tomáš Raiter – řešitel projektů ve zdravotnictví. Do projektu PPP je porodnice Nemocnice Písek, a. s., zapojena od roku 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš má z Topolánka velký strach. Komentátor připomněl, jak mu dokázal zatopit v minulosti
Komentátor týdeníku Euro a serveru E15.cz Pavel Páral se domnívá, že stávající prezident Miloš Zeman má problém. Mirek Topolánek ho prý v souboji o Hrad může porazit. A kvůli tomu čeká velký problém i pravděpodobného příštího premiéra Andreje Babiše (ANO). I Topolánek má však své „bolavé místo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Britský oblíbenec Jana Čulíka dělá bugr: Na okamurovského tajemníka Staníka by měl být vydán mezinárodní zatykač
Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, do světa rozšířil zprávu o tom, jak tajemník SPD Jaroslav Staník posílal Židy, Romy či homosexuály do plynu. Z Velké Británie přišla výzva na vydání mezinárodního zatykače na Staníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Prý jsem jako Čajkovskij
Komentář na facebookovém profilu k zablokování automatického přijetí kontroverzní revize dublinského systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Tolik vyrobených hrdinů se zmalovaným zadkem neměla ani Kuba v zátoce Sviní
28 let po majetkovém puči je stále živena fikce o všelidové revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Koho je skutečně „Máte slovo“?
Jako každý čtvrtek, tak i 16.11.17 proběhl na ČT 1 pořad moderovaný paní Jílkovou, „Máte slovo“. Vzhledem k datu, měli účastníci posoudit život před převratem v roce 1989, respektive, kdy bylo žití pro lidi lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Přivaděče k dálnici D35 chce kraj začít stavět už příští rok
Za prvořadou prioritu považuje vedení Pardubického kraje výstavbu přivaděčů k dálnici D35, jejichž je kraj investorem. Pro pravidelné vyhodnocování postupu prací vznikl na kraji Řídící výbor, který tvoří hejtman Martin Netolický a jeho dva náměstci Roman Línek a Michal Kortyš spolu se zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Je to kampáááň. Europoslanec nevěřícně zíral, co se 17.listopadu organizovalo na podporu Drahoše
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svých facebookových příspěvcích vyjádřil k výročí 17. listopadu a především ke Koncertu pro budoucnost, který se konal na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární zpráva: Aktuální informace k africkému moru prasat
Mimořádná veterinární opatření z minulého týdne uložila obcím ve vyjmenovaných oblastech (katastrální území vyjmenovaná v nařízení) povinnost provést do 13. listopadu soupis všech hospodářství s chovem prasat domácích a dalších zařízení s chovem druhů z čeledi prasatovitých a tento soupis následně do 15. listopadu předat krajské veterinární správě ve Zlíně. SVS k dnešnímu dni eviduje v této zóně 84 chovů a 206 prasat domácích. Ve vysoce rizikové oblasti (uvnitř ohradníků) se vykytuje 24 chovů a 37 prasat domácích. Na neregistrované chovy prasat v oblasti uvnitř ohradníků se vztahuje povinnost provést nejpozději do 1. 12. 2017 porážku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje
TÝDEN V MÉDIÍCH Když šli lidé v roce 1989 cinkat klíči, tak chtěli svobodu. Právě svobodného étosu se nedostávalo 17. listopadu osmadvacet let poté. Petr Žantovský považuje včerejší připomínkové akce za propagandu jasně definovaných politických struktur a srovnává je s 1. májem. To, že se už poněkolikáté staly demonstrací proti stávající hlavě státu a tentokrát zcela zjevně ve prospěch jednoho z protikandidátů Jiřího Drahoše, vnímá jako naprosto znehodnocené, zneužité a pošlapané všechno, co vedlo lidi v roce 1989 na Václavské náměstí a na Letnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Lidé bez domova jako pomocníci výzkumu
K vědeckému poznání neobyčejného života lidí bez střechy nad hlavou je občas zapotřebí sáhnout i po netradičních metodách. Například na vlastní kůži okusit jejich způsob života, navázat s nimi vztahy a následně je aktivně do výzkumu zapojit – zapůjčit jim fotoaparát k zaznamenání všedního dne nebo GPS zařízení ke zmapování pohybu po městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Horáček: Nejsem z těch, co kvílejí
Komentář na facebookovém profilu k akci Koncert pro budoucnost
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česko se změnilo. Má problém s extrémismem, píše web slovutného německého magazínu
Zatímco v 90. letech reagovalo Česko na rasismus a štvaní „povstáním slušných“, dnes si politici předcházejí pravicově extremistické strany, aby získali parlamentní většinu, je přesvědčen server Spiegel Online. Země se změnila, píše také v článku nazvaném Pražská zima, který kritizuje mimo jiné prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chceme jenom změnit poměry, aby odpovídaly západní Evropě. Nejde o koryta, peníze ani slávu, ujišťuje předseda Pirátů
Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš chce být v Poslanecké sněmovně se svou stranou v opozici. Zároveň se však netají tím, že jeho strana chce hlasovat pro zákony, na kterých se s vládou dohodne. Řekl to v rozhovoru pro Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Připomínám, že marže není zisk
Komentář a facebookovém profilu k výši marží obchodníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská předala finanční podporu politickým vězňům
Bývalí političtí vězni z nacistických koncentračních táborů převzali z rukou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské finanční příspěvek ve výši dva a půl tisíce korun na zmírnění zdravotních a sociálních dopadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Závazek eura nemáme
Povinnost přijmout euro nemáme. Svobodně o něm může rozhodnout náš Parlament nebo lid v referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konference lékařů a farmaceutů se zaměřila i na budoucnost vojenské zdravotnické služby
V pořadí již 17. konference Společnosti vojenských lékařů, farmaceutů a veterinářů České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, se konala v Hradci Králové. Odborný program se zaměřil zejména na současnost a budoucnost vojenské zdravotnické služby, problematiku prevence, diagnostiky a léčby ve zdravotnických zařízeních AČR. Kromě toho zde byly prezentovány aktuální poznatky vojenského lékařského výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Matějka: Proč čeští lvi, prohrávají se sviněmi?
Nebylo co oslavovat! Jen uctít pietu 17. listopad 1939.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Drahoš své skutečné názory skrývá, a lidé to poznají, odhaluje zkušený bezpečnostní analytik. Babiš podle něj vládu složí, lidovci i ČSSD pokorně přijdou
ROZHOVOR Andrej Babiš sestaví ve druhém kole většinovou vládu, která získá důvěru. Do smyčky strčí hlavu ČSSD, která je vyhladovělejší než ODS. A lidovce není ani třeba řešit, to je takové politické UHO, univerzální hnědá omáčka, kterou lze servírovat k jakékoli koalici. Tvrdí to politický analytik Michal Moroz, tajemník Realistů a v letech 2010-11 náměstek ministra vnitra. V přímé prezidentské volbě neočekává úspěch profesora Jiřího Drahoše, který nemá charisma a své skutečné názory raději skrývá, protože ví, že mu u většinové společnosti uškodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kněz Czendik k 17. listopadu: Tato země funguje dobře, nevím, kde se bere ta nespokojenost. Hodnoty Václava Havla nás obklopují denně
„I já vidím, jak o ty naše ‚vybojované‘ svobody krok po kroku přicházíme a čím dál více je náš život regulován,“ říká římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik k výročí 17. listopadu 1989. Podle něj je logické, že v dnešním světě odkazy Václava Havla o lepším světě, o šíření globálního dobra a pravdy a lásky jdou někdy mimo nás. „Těžko budou mluvit o naději, o víře a o lásce lidé, kteří řeší každodenní problémy. Tyto hodnoty jsou sice důležité, ale leckdy je opravdu důležitější zajistit si tzv. hmotné potřeby,“ tvrdí v rozhovoru Czendlik. A nastiňuje, koho v prezidentské volbě volit nebude...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí vyzývá k opatrnosti při cestách do Řecka
V západní části Attikis (okrajová část Athén) došlo k záplavám. Přívalové deště a silný vítr přecházející v uragán mají trvat do soboty 18. 11. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petruška Šustrová chválí mládež. Dobře si prý uvědomuje, jak běží dějiny
Spolupracovnice Lidových novin Petruška Šustrová přispěla do dnešního vydání svým komentářem k výročí 17. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání
Příležitost získat široké spektrum informací potřebných pro rozhodnutí o výběru střední školy budou mít žáci a jejich rodiče při Burze práce a přehlídce středních škol 21. listopadu od 9 do 17 hodin v prostorách Baťova institutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Čermák (ODS): Na jakých základech by mělo stát naše zdravotnictví?
Představme si zdravotnictví jako trojnožku, kdy jednou nohou je dostupnost, druhou kvalita a třetí finanční efektivita. Záleží na tom, jak je každá noha pevná. Pouze na dvou či na jedné se stát nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pravicový myslitel: Zeman ani Babiš nepředstavují zásadní ohrožení demokracie. Dezinformační válka proti Rusku je protkána lží agentů cizích zájmů, blížíme se totalitě
ROZHOVOR „Protiruští fanatici chtějící studenou válku s Ruskem na základě nějakých ideologických a mocenských zájmů. Na druhé straně příkopu stojí lidé nepřející si konfrontaci s Ruskem považujíce ji za zbytečné zahazování našich zájmů mírového života a spolupráce s velkou a v budoucnosti jistě důležitou zemí, která má všechny podmínky se stát bohatou. Agenti cizích zájmů jsou spíše ti první... Je to hrozné a multikulturalismus je hrob západní civilizace. Myslím, že se blížíme komunistické totalitě,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petice: Chceme opravené silnice ve Vratislavicích
Stav silnic ve Vratislavicích není dobrý. Občas nějaké opravy proběhnou, ale obvykle je kvalita mizerná a nad některými fakty i rozum zůstává stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Historik Blažek z ÚSTRu: Babiš s StB prostě spolupracoval. Tečka. Pak se posmíval KSČM, že si dárek k výročí VŘSR moc nedala
Historik Petr Blažek dal v rozhovoru pro server Info.cz jasně najevo, co si myslí o zastírání faktů. Odsuzuje ho. A hned přidal jeden příklad – spolupráci vítěze voleb s komunistickou Státní bezpečností. Blažek ani v nejmenším nepochybuje, že Babiš s StB spolupracoval. Není prý správné dodávat k tomu slovo údajně. Prostě spolupracoval. Tečka. To však nebylo to jediné, co Blažek řekl. Pořádně se obul i do Tomia Okamury (SPD), do Josefa Skály (KSČM) či do prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Uzavírky národního parku v oblasti Stožecka a Novopecka
Pokud plánujete výlety po Šumavě, je nutné stále počítat s uzavírkami některých turistických tras z důvodu nebezpečí pádu stromů a také z důvodu intenzivních prací při zpracování následků kalamity a odvozu dříví z postižených oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Spanilá jízda Miloše Zemana. Zkušený pamětník Milan Syruček vysvětluje, v čem je jeho cesta do Ruska historicky mimořádná
ROZHOVOR Zalekl se Donald Trump při své návštěvě Jižní Koreje severokorejských vojáků, jak to uvedla KLDR, nebo bylo špatné počasí? A jak to bylo v Číně, která patří k největším držitelům amerických dluhopisů – značnou část od ní odkoupilo Japonsko. A jak se z bývalých protivníků stanou přinejmenším partneři, což se stalo mezi USA a Vietnamem? Novinářský nestor, bývalý zpravodaj Mladé fronty Milan Syruček uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zákulisí zatím nejdelší cesty amerického prezidenta. Věnuje se též nadcházející Zemanově návštěvě Ruska a jeho setkání s Vladimírem Putinem, i odkazu Michaila Gorbačova…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Rezervy ve financování zdravotnictví
O zdravotnictví trochu jinak, než je náplň trojnožky (dostupnost, kvalita a finanční efektivita), v článku MUDr. Čermáka, PhD., člena ODS, zveřejněného 18. 11. na PL
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Fendrych je zhnusen: Topolánek, ten co nadával pravdoláskařům, se teď bude dovolávat Václava Havla?
Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych při pohledu na letošní vzpomínání na listopad 1989 dospěl k závěru, že lidé snad konečně pochopili jednu věc. Problém české společnosti prý není v prezidentovi Miloši Zemanovi či v Andreji Babišovi (ANO), problém je v celé společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Čulík se postavil za vyloučeného Jakuba Patočku. Jeho práce je prý nenahraditelná
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se postavil na obranu Jakuba Patočky, novináře, šéfredaktora Deníku referendum a člena ČSSD, který dnes bojuje proti vyloučení ze strany. Čulík má za to, že Patočkova práce, při které kritizuje vítěze voleb a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše (ANO), má svůj smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zemanovo zdraví by se mohlo podle expertů stát tématem kampaně
Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana by se podle marketingových expertů oslovených ČTK mohla stát jedním z témat kampaně před volbami hlavy státu. I když ostatní kandidáti se zřejmě nebudou chtít do tématu pouštět vzhledem k jeho citlivosti, do veřejného prostoru ho prosadil podle analytiků mimo jiné hradní mluvčí Jiří Ovčáček, když vyvracel facebookový status brněnského politika Svatopluka Bartíka o tom, že Zeman trpí rakovinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Tvrzení o neochotě ANO zdanit restituce mi připadá přitažené za vlasy
S panem exhejtmanem Haškem nesouhlasím ve dvou aspektech popisu církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Začněme třeba tím, že přestaneme prudit
O příčinách volebního neúspěchu, byť přesnější by zřejmě bylo slovo dekl, ČSSD bylo a zřejmě ještě bude napsáno mnoho. Po bitvě je každý generál. Proto se budu snažit své hodnocení jednoho ze střípků důvodu neúspěchu podávat jako možné téma do budoucna, které se však opírá o současnou zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika: Nad městem Jeseník vyroste nová třešňová alej
Arnika se spolky a lidmi z Jesenicka, dětmi z místních škol a dětského domova vysadili padesát třešní, které lemují cestu k Editinu prameni. Na nákup sazenic, výsadbového materiálu a na kampaň Arniky Zachraňme stromy přispělo na 300 dárců z celé republiky částkou více než 230 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Rekonstruovaný ořechový sad na Petříně se plní novými stromy, keři i bylinami
Od jara letošního roku naši zaměstnanci pracují na obnově ořechového sadu, jenž je součástí významné kulturní památky – zahrady Kinských na Petříně. Na jaře naši arboristé odstranili přestárlé a náletové dřeviny, teď na podzim přichází chvíle pro výsadby. Během listopadu pracovníci Lesů hl. m. Prahy vysadí 24 nových stromů, přes 300 keřů a více než 7 000 trvalek a obnoví cca 6 000 metrů čtverečních trávníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Pamatujete na Jakuba Patočku?
Kkomentář k facebookovém profilu k Jakubu Patočkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Olomouci dohledal nedostatečně identifikovaného vlastníka
Státní meliorační správa, adresa neznámá. Takto byl v katastru nemovitostí uveden vlastník pozemkové parcely o výměře 16 m2, vedené jako koryto vodního toku v katastrálním území Břevenec, obec Šumvald.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kněz Czendlik k 17. listopadu: Tato země funguje dobře, nevím, kde se bere ta nespokojenost. Hodnoty Václava Havla nás obklopují denně
„I já vidím, jak o ty naše ‚vybojované‘ svobody krok po kroku přicházíme a čím dál více je náš život regulován,“ říká římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik k výročí 17. listopadu 1989. Podle něj je logické, že v dnešním světě odkazy Václava Havla o lepším světě, o šíření globálního dobra a pravdy a lásky jdou někdy mimo nás. „Těžko budou mluvit o naději, o víře a o lásce lidé, kteří řeší každodenní problémy. Tyto hodnoty jsou sice důležité, ale leckdy je opravdu důležitější zajistit si tzv. hmotné potřeby,“ tvrdí v rozhovoru Czendlik. A nastiňuje, koho v prezidentské volbě volit nebude...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO V Karlových Varech slavili mladí Listopad. Dokumentem proti Babišovi a estrádou na téma "fronta na banány"
REPORTÁŽ Promítnutím „antibabišovského“ dokumentu Selský rozum autorů Zuzany Plussi a Víta Janečka vyvrcholila vernisáž studentských děl k 17. listopadu v neformální karlovarské galerii „Supermarket wc“ v objektu bývalých veřejných toalet nedaleko autobusového a dolního vlakového nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Oficiální návštěva prezidenta republiky v Ruské federaci
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční ve dnech 20. – 24. listopadu 2017 oficiální návštěvu v Ruské federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Subjekty, které budou volit zástupce hnutí ANO, budou opozicí jen na oko
Komentář na facebookovém profilu ke kandidařuje Petra Fialy na předsedu Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opozice se bouří: ANO chce prý ovládnout imunitní výbor kvůli Babišovi s Faltýnkem
Hnutí ANO Andreje Babiše podle serveru Echo24.cz chce ovládnout mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny. A to například tím, že by se snížil počet členů výboru, jenž je klíčový ve vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Lidské hyeny činí psychický nátlak na zoufalce Hradílka a říkají: zemři!
Potřebujeme to v naší antizemanovské kampani, naše nenávist k prezidentu Zemanovi nemá žádné hranice. Silně mně to připomíná vymývání mozků islámským sebevrahům. Co jiného jsou výroky: Hradílek – mučedník, Hradílek - hrdina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Z oficiálního tisku KLDR: Starý blázen a podvodník Donald Trump si zaslouží trest smrti
Státní deník KLDR se domnívá, že americký prezident Donald Trump je starý blázen a zlý podvodník. Zaslouží si prý trest smrti. Povšiml si toho server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění
Nemoci dýchací soustavy byly letos od ledna do září nejčastější příčinou dočasné pracovní neschopnosti (DPN) přesně v 466 446 případech a jsou tedy důvodem 37 % ukončených „neschopenek“. Onemocnění pohybové soustavy evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) za stejné období u 243 390 ukončených případů DPN, podílely se na 20 % neschopenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Vymknuta z kloubů doba šílí
Slavný anglický dramatik z města nad Avonou vložil tahleta slova do úst mladému princi dánskému. Kdyby žil Hamlet v současnosti, používal by je pravděpodobně obden. Příkladů toho, že tenhle svět přestává být normální, nalézáme denně desítky. Dovolím si okomentovat tři z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Horáček posnídal lososa a vyrazil mezi lid. Zajel i do proslavené teplické základky, kde pohovořil, jaký je rasismus hnus
Den s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem strávil Deník, jenž se tak rozhodl představit všechny prezidentské kandidáty. Cílem výletu byl rodinný minipivovar manželů Schönbauerových v Teplicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Když Sobotka vykládal, že sní o zemi bez Zemana, moc nám to nepomohlo, připouští Hamáček. ČSSD prý musí získat zpátky 360 tisíc voličů, co uteklo k Babišovi
Místopředseda ČSSD Jan Hamáček se nechce ucházet o předsednický post, ale jen znovu o post místopředsedy. Na postu předsedy by rád viděl hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. V rozhovoru pro Aktuálně.cz také hovořil o voličích, kteří přešli k hnutí ANO a neopomněl ani zmínit pár slov k prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastnil pietního aktu k výročí 17. listopadu a předávání Cen Paměti národa
Premiér Bohuslav Sobotka uctil na Národní třídě Den boje za svobodu a demokracii a následně se zúčastnil předávání Cen Paměti národa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Španělsko má opět politické vězně
Evropa již třetí měsíc skloňuje ve všech pádech Katalánsko, které žádá na centrální španělské vládě nezávislost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Finanční analytický úřad: Zavedení sankcí EU vůči Venezuele
Finanční analytický úřad informuje, že zveřejněním rozhodnutí Rady (SZBP) 2017/2074 a nařízení Rady (EU) 2017/2063 v Úředním věstníku EU (částka L295) Rada EU vyhlásila omezující opatření (sankce) vůči Venezuele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Se záložáky jsem toho zažila opravdu hodně
Komentář na facebookovém profilu k významu Aktivních záloh AČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Slovenský poslanec Blaha k 17. listopadu: Naši tátové postavili po válce republiku na nohy. Mám místo nich oslavovat nějaké ožraly a privatizátory? Nikdy
Poslanec slovenské Národní rady Luboš Blaha (SMER-SD) se na svém facebookovém profilu rozčílil. „Víte, co mě skutečně zlobí? Když se někdo snaží pohanět život našich otců a dědů, kteří tu desetiletí budovali vše, co dnes máme – školy, nemocnice, továrny, silnice, sídliště, mosty, zkrátka vše,“ podotkl Blaha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu
Výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze a Univerzitou obrany v Brně pořádá konferenci na téma: Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Víte, já mám třeba Honzu Hamáčka rád, ale... Jiří Paroubek promluvil o dnešní ČSSD
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 Jiřího Paroubka. Ten způsobem sobě vlastním okomentoval povolební situaci, roli Andreje Babiše (ANO) i pozici sociální demokracie. Nelichotivé vysvědčení od Paroubka dostali končící premiér Bohuslav Sobotka a odcházející předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. A kdyby poslouchal Mirek Topolánek, také by se o sobě něco dozvěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump čeká, co bude v troubě
Především prudké snížení korporátních daní skoro na českou úroveň obsahuje návrh, který prezident Donald Trump prosadil v dolní komoře amerického Kongresu. Může to být začátek obratu v jeho politické kariéře, pokud neztroskotá v Senátu. Rozhodne věštba o desetiletém výhledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Problém je, že vítěz voleb postupuje salámovou metodou
Komentář místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k postupu sestavování nové vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak
Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně pronesl pořádně peprná slova, se ozval. V Českém rozhlase ho prý naštvali, proto odtamtud odešel. Ale neexistuje důkaz, že by mluvil sprostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna ocení nejlepší obecní knihovny Jihomoravského kraje
V úterý 21. listopadu se v Moravské zemské knihovně uskuteční Slavnostní setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje, na kterém převezme šest nejlépe pracujících obecních knihoven ocenění za vynikající práci pro rozvoj obce a nadstandardní rozvoj veřejných knihovnických informačních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lidé touží po výrazných politických osobnostech, vyplynulo z průzkumu. Třeba jako Babiš, nebo Čunek
Brzy to bude měsíc, co se v Česku odehrály podle mnohých odborníků přelomové volby. Drtivě je vyhrál Andrej Babiš (ANO). Podle psychologů se tak stalo proto, že je Babiš silnou osobností. Příslušnost k té či oné politické straně prý v rozhodování nehraje až tak velkou roli. Lidovecký hejtman Zlínského kraje dává psychologům za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čím dál více českých dětí uvažuje, že si změní pohlaví. Dokonce už i předškoláci
V Česku výrazně vzrostl počet dětí, které zvažují změnu pohlaví. Upozorňuje na to server Lidovky.cz. Zmiňuje například příběh sedmnáctiletého youtubera Maxe, jenž se narodil jako děvče a nyní se chystá na hormonální terapii, jež mu pomůže ke změně pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Když naposledy zemřel prezident v úřadě: Před šedesáti lety nastoupil po Zápotockém Antonín Novotný
Otázka, kdo nahradí zemřelého československého prezidenta Antonína Zápotockého (zemřel 13. listopadu 1957) byla pro mnohé občany poměrně jednoduchá. Všeobecně se předpokládalo, že do čela státu bude zvolen předseda vlády Viliam Široký, jeden z hlavních strůjců bolševického teroru v Československu. Nakonec vše bylo jinak, 19. listopadu 1957 byl šestým československým prezidentem zvolen tehdejší šéf komunistů, tedy první tajemník ÚV KSČ, Antonín Novotný, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Na období plné strachu a útlaku nesmíme zapomenout
Tradičního setkání u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici v Liberci se v zastoupení Libereckého kraje účastnil náměstek hejtmana Přemysl Sobotka i radní Radka Loučková Kotasová. Vzpomínkového setkání u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii pořádalo Statutární město Liberec ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Kalousek narazil
Krachem skončil plán bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska přesvědčit ostatní strany, aby nezvolily předsedu Sněmovny. Tím by Sněmovna nebyla ustavena a hnutí ANO by nemohlo sestavit svoji menšinovou vládu. Kalousek by tak rád dotlačil Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana, aby hráli férově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fico chce přepsat ústavu. Mají v ní být zaručena sociální práva
Slovenský premiér Robert Fico si dnes slavnostním obědem s osmnácti studenty připomněl výročí 17. listopadu, které kvůli summitu Evropské unie nestačil oslavit v pátek. Zdůraznil při této příležitosti, že Slovensko patří k nejsvobodnějším zemím světa, s nejlepšími zárukami občanských svobod a lidských práv. To by rád vylepšil ještě o záruky sociálních práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zpráva poslanců navrhuje zvýšení bezpečnosti vozidel
Evropský parlament přijal zprávu Záchrana životů: zvyšování bezpečnosti vozidel v EU, jejíž stínovou zpravodajkou za frakci S&D ve Výboru pro dopravu a cestovní ruch byla Olga Sehnalová. Výbor své priority k tomuto tématu vyjádřil v souvislosti s chystaným přezkumem nařízení o obecné bezpečnosti vozidel a nařízení o ochraně chodců, které Komise připravuje předložit zkraje příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89
HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka pozval k diskusi bývalého politického vězně Karla Srpa. Ten je podle vlastních slov přesvědčen, že akce na Národní třídě byla organizovaná. Byla organizovaná třemi lidmi, kteří dodnes žijí, ale odmítají předstoupit před novináře. Pár slov padlo také na adresu prvního českého prezidenta Václava Havla a na konto pana Svatopluka Bartíka, který napsal, že má prezident Miloš Zeman rakovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Restaurování v Čajovém pavilonu děčínského zámku
Interiér Čajového pavilonu děčínského zámku byl po postupném působení vojenských složek čtyř armád (československá, německá, znovu československá a následně sovětská armáda) v neuspokojivém stavu, barokní figurální výmalba v interiéru byla překryta mnoha vrstvami vápenných i hlinkových přemaleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je Česko opravdu tygrem Evropy?
Česká ekonomika vzrostla ve III. čtvrtletí o vynikajících 5 %. Ve II. čtvrtletí meziročně vzrostla „jen“ o 4,7 %. Teď se čeká ještě na zpřesnění statistických výsledků za III. čtvrtletí, ale je dost pravděpodobné, že růst bude potvrzen ještě vyšší. V EU se očekává růst 2,5 %. Podobný růst je i v sousedním Německu, na které je česká ekonomika velmi silně navázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Mizí staré stromy a s nimi i přírodní rozmanitost
Zelení veteráni jsou domovem stovek ohrožených druhů ptáků, netopýrů, hmyzu, hub, lišejníků a mechů. Vědci z Ostravské univerzity a Biologického centra AV ČR zmapovali staré stromy v Moravské Amazonii a porovnali je s historickými údaji ze starých leteckých snímků. Zjistili, že nejcennější staré stromy jsou už jen pozůstatky dřívějších řídkých lesů. V hustém lese stromy umírají mnohem rychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Den boje za svobodu a demokracii poněkud jinak
Dnešní den jsou nejvíce skloňována slova svobod a demokracie. Nicméně je nutno si stále připomínat, co ta slova znamenají. Zejména zodpovědnost a spolu odpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Státy EU čeká v pondělí bitva o unijní agentury z Británie
Tajným hlasováním členských zemí Evropské unie vyvrcholí v pondělí vpodvečer v Bruselu týdny intenzivního lobbování a uzavírání dohod o podpoře. Státy bloku totiž rozhodnou o tom, kam se kvůli brexitu přestěhují dvě unijní agentury, které zatím sídlí v Londýně. Hlavní bitva se čeká o nové sídlo Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), kde mezi favority patří Bratislava. Praha má zájem o menší Evropský orgán pro bankovnictví (EBA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Babiš, Zeman, ČT a diskuse v PL
Stává se již tradicí, bez argumentů kritizovat přímo zvoleného prezidenta a vítěze voleb. Čím více ČT oblíbené strany dostávají na obrazovkách prostor, tím větší je jejich propad ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist