Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.984x, což odpovídá cca 103.522-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně prozradil, že hodlá ctít poměrné zastoupení politických sil ve Sněmovně. Posléze odpovídal na dotazy novinářů. V tu chvíli se začaly dít věci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přistál v Rusku. Toto vše ho nyní čeká
Český armádní speciál Airbus A319 s prezidentem Milošem Zemanem na palubě přistál v ruském Soči. Hlava státu tak zahájila oficiální návštěvu Ruské federace. Po devíti letech jde o první návštěvu na takto vysoké úrovni. V úterý se Zeman setká s Putinem, ve středu s premiérem Medveděvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!
V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. Hovořili především o tom, jakým směrem se ubírá dnešní žurnalistika a jestli jsou všechny noviny opravdu tak demokratické a nezávislé, jak samy říkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Strany Demokratického bloku svým hlasováním snížily pravděpodobnost vydání Babiše a Faltýnka
Jediní Piráti se na dnešní schůzi Sněmovny vzepřeli komunistickému návrhu na zvýšení počtu členů Mandátového a imunitního výboru na 19, který dává ANO a SPD většinu ve výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dusno v KSČM: Jiří Dolejš je buržoazní element a je ve sněmovně, aby se měl dobře, říká se prý
Po sněmovních volbách se čeká zemětřesení v celé řadě českých politických stran. Z čela TOP 09 odejde Miroslav Kalousek, v sociální demokracii se možná odehraje politický hurikán a křeslo se kymácí i pod šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. O politické bitvě mezi komunisty píše časopisu Týden. Musí si dnes komunisté říci, že „poslední bitva vzplála"?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Demokratický blok je výsměchem občanům
Člověk musí žasnout, čeho jsou někteří pravicoví politici, ve své nekonečné nadutosti a bezmezné touze po moci a “pozemské slávě” schopni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nabídli jsme ANO jednání, půl hodiny před začátkem se z něj omluvilo
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Získali jsme výbušný dokument ke kauze Jiřího Fajta, kterého Zeman odmítl jmenovat profesorem. Odhaluje obrovské odměny, pochybná autorství a zcela zásadní problém
Šéf Národní galerie (NG) Jiří Fajt žaluje prezidenta Miloše Zemana u Ústavního soudu kvůli tomu, že nebyl jmenován profesorem. Hlava státu argumentuje tím, že si Fajt de facto řekl o úplatek ve formě sponzorského daru na svůj plat. ParlamentníListy.cz nyní získaly informace o tom, kolik Fajt pobírá. Jde o milionové odměny a možná i další, dosud neznámé, částky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Prezident Zeman přistál v Rusku. Toto vše ho nyní čeká
Český armádní speciál Airbus A319 s prezidentem Milošem Zemanem na palubě přistál v ruském Soči. Hlava státu tak zahájila oficiální návštěvu Ruské federace. Po devíti letech jde o první návštěvu na takto vysoké úrovni. V úterý se Zeman setká s Putinem, ve středu s premiérem Medveděvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude mít nakonec 19 členů
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude mít nakonec 19 členů. Zastoupení tak v něm budou mít všechny sněmovní kluby. Rozhodla o tom dnes sněmovna na návrh KSČM po téměř dvouhodinovém sporu o počet členů výboru. Situaci se povedlo vyřešit až po přestávce na jednání klubů, po níž sociální demokraté a komunisté své původní návrhy na ustavení výboru bez účasti TOP 09 a STAN stáhly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Zřejmě do divadla chodí vzdělanější a kultivovanější lidé,“ běduje herec Hrušínský nad těmi, kteří rozhodovali volby
Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se v rozhovoru pro Český rozhlas, pořad Osobnosti Plus, vyjádřil k současné politické scéně. Mimo jiné hovořil o prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Už se to sype: Sněmovna se sekla hned na začátku. Plamenně vystoupila Němcová, lidovec i vlasatý Pirát. Korunoval Marek Benda
Poslanecká sněmovna se ve svém jednání „zasekla“ hned na začátku. Důvodem je diskuse o počtu členů mandátového a imunitního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: Puč! Musíme tomu zabránit
Poslanecký klub TOP 09 se sešel v pondělí dopoledne před startem jednání první schůze nově zvolené Poslanecké sněmovny. Kalousek má za to, že prvořadým úkolem této sněmovny je zabránění ústavnímu puči, ke kterému se tu prý teď schyluje pod taktovkou prezidenta Miloše Zemana a vítěze voleb Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sbohem, paní Angelo? Po krachu jednání se zcela vážně píše: Merkelová pryč, AfD nastoupí...
Německo má velký problém. Jednání o koalici CDU/CSU Angely Merkelové, liberálů z FDP a Zelených, které se podle barev politických stran přezdívá Jamajka , skončila krachem. Zdá se, že Německo čekají předčasné volby. Navíc volby, v nichž už by svůj mandát nemusela obhajovat německá kancléřka Angela Merkelová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman odlétá na pětidenní státní návštěvu Ruska
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne odlétá na oficiální státní návštěvu Ruska, jednu z posledních zahraničních cest před lednovými prezidentskými volbami. Návštěva patří k největším diplomatickým akcím v době Zemanova mandátu, do Ruska z Prahy zamíří tři zvláštní letadla, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vychytralá politická přetvářka, nebo úplná schizofrenie? Senátoři, kteří doporučili zamítnout „ústavní právo na zbraň“, dostali výprask
Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost minulou středu 15. 11. 2017 doporučil Senátu zamítnout novelu ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, která ve dvou větách zakotvuje "ústavní právo na zbraň". O této novele, která leží v Senátu na stole již čtvrt roku, bude jednat ve středu 22. listopadu také ústavně-právní výbor, avšak rozhodující slovo bude mít plénum Senátu v závěrečném hlasování, které je na programu schůze 6. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Letošní podivné připomenutí 17. listopadu (2. část)
Včera jsem uvedl tři důvody, proč – podle mě – 17. listopad proběhl letos poněkud divně a slíbil je podrobněji rozebrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace
Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Králové nemluvili o tom, proč partaj tak hrůzně selhala při posledních parlamentních volbách. „Bylo tam k tomu dost kritických hlasů,“ vypověděli pro ParlamentníListy.cz nezávisle na sobě poslanci Roman Onderka i Jaroslav Foldyna. Podle nich se sice socialisté nepohádali mezi jednacími stoly až na dřeň, a ani se nefackovali, ale že by nikdo v Hradci volební debakl ani slůvkem nezmínil, tak to je údajně lež českých médií. „Já jsem tam třeba veřejně řekl, že jsme na našeho původního voliče působili jako strana papalášů, jako kavárenská salónní levice,“ nerozpakoval se prý Foldyna. A zdaleka prý nebyl sám, kdo řekl, co si myslí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Když se dívám na ty vaše nesmyslné vlajčičky...
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2017 k bodu Návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru a stanovení počtu členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cesta do Ruska: Zeman ještě nevzlétl, ale už ho pozvracela Svobodná Evropa, placená Kongresem USA
Server Rádia Svobodná Evropa / Rádia Svoboda oznámil, že proruský prezident Miloš Zeman míří do Ruska na jednání s pánem Kremlu Vladimírem Putinem. Nezůstane však jen u jednání s Putinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánkův poradce má zlé tušení: Volby vyhraje Zeman
Marketingový expert Jakub Horák, který pomohl k velkému úspěchu Pirátů, teď pracuje pro Mirka Topolánka a chystá se ho dostat na Hrad. Můře se mu to podařit, ale také nemusí. Horák má totiž dojem, že se tu rýsuje situace, ve které dnešní odpůrci Miloše Zemana budou nakonec raději hlasovat pro tohoto prezidenta. Proč by to dělali? Tady je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Putin je unavený, ale kandidovat musí, až skončí, systém padne, shodují se odborníci
Ve vzduchu visí otázka, kdo bude příštím ruským prezidentem. Málokdo pochybuje, že svůj post znovu obhájí současná hlava federace Vladimir Putin. Budoucností svého šéfa si však v nejvyšších patrech Kremlu už tak jistí nejsou a pochyby má i sám Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dělají z národa stádo, to nejde. Petr Mach a Jiří Payne přišli s návrhem, jak „osekat“ Brusel
Redakce serveru ParlamentníListy.cz dostala s předstihem k dispozici téměř padesátistránkový elaborát, který obsahuje konkrétní návrhy změn fungování EU. Jeho autory jsou europoslanec za Stranu svobodných občanů Jiří Payne a až do této neděle šéf strany Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já
Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla Novotného voliči jeho neoblíbených politiků a politických stran. Pro ParlamentníListy.cz člen ODS a komunální politik zhodnotil výkony jak současných politických elit, tak těch, kteří je volí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kajínek popsal, jak řešil ve vězení sex. ,,Cikán si mohl..., já ne", řekl na Primě. Pak se téma přesunulo na ČT
O svém životě v kriminále povyprávěl ve druhém díle pořadu Já, Kajínek na TV Prima. Pohovořil mimo jiné také o sexu na vězeňské cele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Reakce na zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu
Jednotlivá publikovaná zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) bude Ministerstvo zdravotnictví (MZ) podrobně analyzovat a využije je při své metodické i kontrolní činnosti ve vztahu ke svým přímo řízeným organizacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Reakce na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu
Ministerstvo vnitra plně respektuje usnesení Nejvyššího správního soudu ve věci návrhu na vyslovení neplatnosti volby kandidátů Občanské demokratické strany zvolených ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: O jedné megalomanské pitomosti
Pane redaktore Šviheli, jako celoživotní novinář se zvláště zajímám o produkci lidí, kteří v současnosti exhibují na tomto mně blízkém profesním teritoriu. Že je to na něm čím dál tím větší humus není snad nutno dlouze rozebírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Médium uspořádalo debatu prezidentských kandidátů bez účasti Zemana v jedoucím vlaku. A poslalo je mezi pasažéry
Kandidáti na prezidenta se při neobvyklé debatě Deníku rozprchli po vlaku, aby si promluvili s pasažéry. Někteří cestující byli překvapeni, jiní se smáli nebo vyjadřovali podporu části uchazečům o Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tolerance menšinové vlády ANO komunisty? Vondráček promluvil v rádiu
Hostem pořadu Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl zřejmě budoucí předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mrazivý vzkaz experta pro odpůrce Babiše z Demokratického bloku: Čtyři roky jsou jasné
POLITOLOGOVÉ Kvůli společnému postupu při pondělním ustavení sněmovny se občanští demokraté, TOP 09, lidovci a STAN sdružili do uskupení Demokratický blok. I když ODS stáhla kandidaturu svého předsedy Petra Fialy do čela sněmovny, Radka Vondráčka blok volit nebude, ale požadují dvě místa místopředsedů sněmovny a vedení sedmi výborů. Politolog Petr Sokol sdružení středových a pravicových stran považuje za krok, který může pomoci při volbě orgánů Poslanecké sněmovny. „Při velké roztříštěnosti sněmovny se výrazně zjednoduší, když se spojí několik stran. Otázkou zůstává, zda ostatní hráči toho neformálního spojenectví, tedy ta stopatnáctka – Babiš, Okamura a komunisti – akceptují, že tohle uskupení má větší počet poslanců, než by měly strany samostatně,“ upozornil Petr Sokol. A připustil, že to v tuto chvíli není jednoznačné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Prosím pana kolegu Kováčika, aby neblokoval dál jednání sněmovny
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2017 k bodu Návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru a stanovení počtu členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman těsně před odletem do Ruska promluvil pro ruskou státní agenturu. Mnohé jistě zase zvedne ze židlí
Prezident Miloš Zeman poskytl ještě před odletem do Ruska rozhovor ruské státní tiskové agentuře TASS. Jeho překlad přinesl server TaPolitika.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Praha 4 chce prodat svou energetickou firmu. Dle našich informací značně pod cenou. Padá jméno Křetínský
Společnost 4-Energetická, a.s. byla založena dne 20. 3. 2009 za účelem uspokojování potřeb občanů městské části Praha 4, a to především ve zprostředkování dodávek tepelné energie a teplé vody. Před několika týdny Rada městské části rozhodla o „záměru úplatného převodu cenných papírů společnosti 4-Energetická, a.s.“. Přeloženo do českého jazyka? Praha 4 v čele se starostou Petrem Štěpánkem hodlá tuto firmu prodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Lepší ČSSD je možná. Musí se však zbavit starých part
Mladý sociální demokrat a člen ČSSD Jihlava Aleš Urban se zamýšlí nad povolebním děním v ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Když my tu máme demokratický blok…
Tak máme TOP 09, STAN, KDU-ČSL a ODS v jednom pytli. Pravice se spojila v takzvaný „Demokratický blok“. Uvidíme, jak jí ta jednota dlouho vydrží. Jedno z témat, které by ji mohlo výrazněji rozdělit, je blížící se prezidentská volba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Sovětský komunismus skončil, ale kde je svoboda?
Nesešli jsme se proto, abychom oslavovali sté výročí jedné z nejdůležitějších a svými katastrofálními a zničujícími důsledky jedné z nejhorších událostí 20. století Velké říjnové socialistické revoluce. Sešli jsme se proto, abychom si toto datum připomněli. I dnes bohužel existují místa, kde je toto výročí předmětem oslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To se nám to řežou… Přinášíme zákulisní informace o tom, co se děje v KSČM po jejím volebním debaklu a kdo bude kandidovat do jejího vedení
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co se děje uvnitř KSČM po jejím volebním debaklu, co by mělo následovat a kdo se pravděpodobně utká o vedení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Washington prý připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko
Tak tohle už vážně není legrace. Washington prý připravuje překvapivý nukleární útok na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Výměnu pěti Čechů za libanonského agenta prý vyjednal bratr ministra spravedlnosti Pelikána
Výměnu libanonského agenta Alího Fajáda za pětici Čechů unesených v Libanonu vyjednal arabista a starší bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán. O výměně nejen vyjednával, ale při výměně také vyčkával v Bejrútu jako pojistka pro tamní vládu. Píše o tom server Aktuálně.cz na základě informací od čtyř vysoce důvěryhodných zdrojů. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Politici jsou přesně takoví, jako je tento národ
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice
Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připravuje OSN a na jehož základě by vznikla povinnost umožnit migrantům přístup do České republiky. Naše země coby členský stát EU sama dokument nepodepíše – učiní to za ni Evropská unie jako celek. A jak Kunštek upozorňuje: Právo EU, stejně jako dohody, které ona podepisuje, je nadřazeno právu českému. Polsko a Maďarsko se již proti věci ohradily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Konec Kalouska. Známý advokát pronesl velmi vážné varování
ROZHOVOR. Bývalý politik, dnes známý advokát Jaroslav Ortman je přesvědčen, že volba Andreje Babiše, Tomia Okamury nebo pirátů neznamená, že by s nimi politici souhlasili, ale že je zvolili z protestu, protože je zklamaly tradiční politické strany. Kritizuje, že tradiční strany odmítají s hnutím ANO jednat. „A když nebude žádná vláda, když to zkrachuje na těch třech pokusech, pak už ve sněmovně neuvidíte žádné lidovce, ani STAN, ani Kalouska. Ti zmizí v propadlišti dějin, stejně jako ČSSD,“ varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman parlamentní strany, které se rozhodly raději jít do opozice než vládnout..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 21. – 30. listopadu 2017 již osmý ročník dopravně-bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Revoluce byla trochu ušmudlaná, vzpomíná zakládající člen Občanského fóra v Mostě. Do politiky nemají chodit Marťané
ROZHOVOR V revolučním roce 1989 spoluzakládal Občanské fórum v Mostě, časem se stal významným politikem ODS. Tomáš Ratiborský je spojen mimo jiné s Radou Českého rozhlasu, k níž má řadu připomínek, a také s jedním z prvních polistopadových soukromých rádií. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná na to, v čem byla „sametová revoluce“ tak trochu ušmudlaná, komentuje mediální „kamikaze“ Tomia Okamury a vysvětluje, v jakém smyslu je Babišova politika pouze virtuální. V prezidentské kampani se těší hlavně na Topolánka a má vzkaz i pro nové poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na konferenci 19. ledna bude pražská ČSSD volit nové vedení
Pražská ČSSD bude na krajské konferenci 19. ledna 2018 volit nové vedení. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor. ČTK to řekli předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík a její mluvčí Lukáš Henzel. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany. Současné vedení se rozhodlo rezignovat na konci října po volbách, kdy ČSSD získala v Praze jen 5,57 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině, blízkým, ale i celému českému tenisu
Smrt wimbledonské vítězky zarmoutila fanoušky tenisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Alternativa pro Evropu
Obracíme se k občanům členských států Evropské unie i k občanům nečlenských států s prosbou, aby se zamysleli nad stávající situací v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ze souboje o bankovní agenturu EU vypadla Praha, získá ji Paříž
Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) se po odchodu Británie z Evropské unie přestěhuje do Paříže. Rozhodlo o tom dnes 27 unijních zemí. Z diplomatických informací plyne, že stejně jako při předcházejícím výběru nového sídla lékové agentury rozhodlo nakonec při rovnosti hlasů mezi Paříží a Dublinem losování. Praha, která měla o EBA také zájem, se nedostala ani do druhého kola hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Smutná (TOP 09): Tvrzení, že by lidé tunelbusy nevyužívali, je účelový nesmysl
Praha 6 je v souvislosti s tzv. tunelbusy dlouhodobě označována jako žába na prameni při jejich zavádění, což je nepravdivý mýtus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky
Divadelní scénu v roce 2019 rozšíří dva nové muzikály. Jeden s písněmi Heleny Vondráčkové a druhý s hity Waldemara Matušky. V pondělí to v Praze oznámili jejich tvůrci. Oba tituly uvede v roce 2019 pražské Divadlo Broadway.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Internet podporuje ekonomický růst. Firmy toho dokázaly využít, státní správa zaostává
Dnes statistický úřad zveřejnil nová data o využívání informačních technologií. Z těchto dat je zřejmé, že se počítače staly běžnou součástí českých domácností. Přesto jsme pod průměrem Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Startuje soutěž o zkušenostech s detektory
Od pondělí 20. listopadu 2017 do neděle 31. prosince 2017 mohou dospělí obyvatelé České republiky posílat hasičům na mailovou adresu soutezhlasic@cahd.cz své literární a filmové (video) příspěvky na téma „Jak mě (nás) hlásič zachránil a nebezpečí zabránil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Katarína Švejnová Höesová: Důchodový systém v ČR – lesk a bída předvolebních slibů
Gradovaní populistických vyjádření, předvolebních diskusí a vehementní přesvědčování voličů už pomalu doznívá, leč za dveřmi už stojí kandidáti na prezidenta, kteří se o podporu budou ucházet v lednu. Voliči se rozhodli nebo jinak řečeno o výsledku voleb rozhodlo 39,16 procenta těch, kteří svou šanci vyjádřit se nevyužili. Být překvapen výsledkem si myslím, není na místě. Apatie těch, kteří volit odmítli v přímém kontrastu z vyburcování voliči radikální změny přinesla své ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Máme stejněprávné voliče jako vy všichni ostatní
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2017 k bodu Návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru a stanovení počtu členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nepřipravenost a amatérské chování. Vy si se Sněmovnou snad hrajete! Bartošek vypráskal Kolovratníka a dnešní schůze skončila
Poslanci budou ve středu volit jen nového předsedu sněmovny, místopředsedy dolní komory zřejmě v pátek. Vyhlášením lhůty pro podávání návrhů kandidátů do funkce předsedy dnešní první den ustavující schůze zhruba po třech hodinách včetně 40minutové přestávky pro jednání klubů skončil. Schůze bude pokračovat od středečních 10:00. V úterý se poslanci kvůli zákonné lhůtě provázející volbu šéfa dolní komory nesejdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pozitivní diskriminace je pořád diskriminací
Komentář na facebookovém profilu k rasové diskriminaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ustavující schůze Poslanecké sněmovny je v plném proudu. První hlasování nevyšlo
Státní hymnou byla zahájena ustavující schůze Poslanecké sněmovny. Noví poslanci se tak sešli poprvé po sněmovních volbách konaných v říjnu. Všechny následně přivítal předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), jenž složil slib předsedy Sněmovny. Následovaly sliby všech přítomných poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: Už se špekuluje, kolik bude pokusů. A já tomu nerozumím. Tyto spekulace jenom otravují naše občany, naše lidi
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš promluvil před ustavující schůzí Poslanecké sněmovny. „Veřejnost je manipulována různými dezinformacemi,“ začal Babiš a zopakoval, že volby vyhrálo hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Objasnění vraždy policisty
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV, expozitury Olomouc, vyšetřují případ trestného činu vraždy, ke kterému došlo počátkem roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Taková hrůza: Čeští občané vyzrazují informace Rusům. Bude se za to trestat, navrhuje BIS
Bezpečnostní informační služba (BIS) žádá, aby se mezi trestnými činy objevil také trestný čin schraňování informací a vyzrazování těchto informací cizí státní moci. Tajná služba v této souvislosti varuje především před aktivitami ruské strany v Česku. Zprávu přinesl server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Říjen na ČMKBK: Silová elektřina proti září zdražila, cena plynu je relativně stabilní
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v říjnu uzavřeno 1302 kontraktů na dodávku 464,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 325,4 milionu korun. Průměrná cena elektřiny v nízkém i vysokém napětí vzrostla, cena zemního plynu se proti září příliš nezměnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa ukončila pátrání po výrobci omamných látek
?V minulých dnech ukončili celníci odboru pátrání Generálního ředitelství cel přípravné řízení, v jehož rámci shromažďovali důkazní prostředky k případu jedenatřicetiletého Čecha převážejícího 12 tisíc tablet léků zneužívaných k výrobě pervitinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Děkuji za záchranu více než stošedesátileté olejářské tradice
Hejtman Oldřich Bubeníček spolu s krajskou radní Jitkou Sachetovou se na pozvání Maurice Bensadona, manažera pro Českou republiku (Country Manager), seznámil s aktivitami společnosti Glencore Agriculture Czech, s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč udělenou resortu ministryně Šlechtové
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 80.000 korun Ministerstvu pro místní rozvoj. Je za zakázku z roku 2014 na poskytování technické a provozní podpory pro informační systém ministerstva a České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Rozhodnutí je pravomocné, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Sametový Black Friday 17. 11. jsme také přežili
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Před 15 lety začal v Praze summit Severoatlantické aliance
Dvoudenní summit NATO, který se konal 21. a 22. listopadu 2002 v Praze, byl co do počtu zúčastněných hlav států největší akcí, kterou ČR hostila. Do Prahy dorazilo 22 prezidentů a k tomu ještě dvě desítky předsedů vlád, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Těším se na spolupráci s M. Kupkou
Komentář na facebookovém profilu k přehodnocení volebního sčítání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Helena Illnerová je hrdou nositelkou Medaile Josefa Hlávky
Nejlepší studenti pražských vysokých škol, brněnské techniky a mladí talentovaní vědci Akademie věd ČR převzali 16. listopadu na zámku Josefa Hlávky v Lužanech u Přeštic Cenu Josefa Hlávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klub českých turistů: Kampaň „Pitná voda pro Kusalíno“ je v cíli
Za 42 dnů se přispěvatelům podařilo nashromáždit 300 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Lidé brzy poznají, kdo šíří nenávist a zášť
S Okamurou jsme uctili památku obětí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
171 placených koryt na 200 poslanců. Mělo by nás zajímat zrovna dnes
Senátor Libor Michálek je znám tím, že se nebojí o věcech mluvit otevřeně. V minulosti kritizoval své kolegy senátory za to, že v 81členném Senátu existuje přes padesát funkcí, v nichž si mohou senátoři přivydělat tolik peněz, že si o tom voliči v jiných zaměstnáních mohou nechat jen zdát. A v Poslanecké sněmovně, která se nově obsazuje právě dnes, je to prý velmi podobné. V dolní parlamentní komoře se podle Michálka projevuje nehorázná drzost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: II. ročník konference „Kvalita vzdělávací činnosti a její hodnocení jako jeden z pilířů moderní univerzity“
Kvalita vzdělávací činnosti a její hodnocení jako jeden z pilířů moderní univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Milý ÚSTR, jdi se bodnout
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jsem zklamaný. Petr Tluchoř promluvil
ROZHOVOR „Vedle pádu bolševika jsem v listopadu 89 slavil příchod vlády pravidel, nicméně jsem si nemyslel, že po těch zlých přijdou hodní, po hloupých chytří a po zločincích andělé a že se rovnou propadneme do západního Německa,“ vzpomíná na období po sametové revoluci někdejší předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř. K současné situaci ve společnosti pak ještě dodává: „V posledních letech stát systematicky podporuje v lidech závist, bonzáctví i třídní nenávist. Aktivním hází klacky pod nohy, všechny sešněrovává nesmyslnými zákazy, celé skupiny označuje za zloděje. Ještě nikdy se žádného bohatství nedosáhlo přerozdělováním, zdaněním, dotacemi a regulací. Pokud tedy nemyslíme zbohatnutí jednoho holdingu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rusko má dnes co říct a roste
Donald J. Trump si ve Vietnamu podal ruku s Putinem… A asi si ji měl raději nechat upadnout. Protože kratičké setkání, během něhož stačil Putinovi naznačit, že ani tak moc nevěří, že by Rusko zmanipulovalo volby v USA, bylo následováno titulky amerického tisku ve stylu „Trump se nechal zpracovat Putinem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA: Ondřej Volný získal prestižní ocenění
Nová metoda zobrazení mozku pomůže rychleji odhalit mrtvici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka ani nepřijel. Ani se neomluvil. Je to špatné, zaznívá z ČSSD po víkendovém jednání
Deník Právo tvrdí, že sociální demokraty zatím nedonutila ke změnám ani katastrofální porážka ve sněmovních volbách. Po jednání ústředního výkonného výboru ČSSD je vše při starém. Dosavadní vedení strany se prý zabetonovalo ve svých funkcích. Někteří sociální demokraté věří, že by i tak mohli vyhrát příští volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
NSS: Místo Petra Bendla je zvoleným poslancem Martin Kupka
Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, že Ing. Petr Bendl nebyl platně zvolen poslancem, neboť místo něj byl zvolen Mgr. Martin Kupka. Soud tak učinil po prověření přepočtení přednostních hlasů pro kandidáty ODS z celkem 903 volebních okrsků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Elektrická škodovka za tři roky
Už je to tady. Volkswagen nevidí jinou cestu, jak přežít zničující Dieselgate, než úprk dopřed, do elektrických aut. Za tři roky vyjede první elektrická škodovka v Mladé Boleslavi. Roku 2025 chce celý Volkswagen vyrábět tři miliony elektromobilů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Nezaměstnaný = nepřizpůsobivý?
Odpověď na otázku Parlamentních listů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jůzl (KDU-ČSL): Velkorysí lidé ještě žijí
O naší společnosti se občas říká, že je zaměřená jen na zisk a obchod. O to víc pak vynikne a potěší někdo, kdo se svého oprávněného nároku na zisk vzdá ve prospěch druhých. Mně nedávno jeden takový úžasný člověk udělal radost v Havlíčkově Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ve Strakově akademii se uskutečnilo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže
V sídle Úřadu vlády ČR zasedl v pondělí 20. listopadu 2017 ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal Povodí Ohře pozemky dříve evidované na listu vlastnictví neznámého vlastníka
Předmětem smlouvy o změně příslušnosti hospodařit s majetkem státu uzavřené mezi litoměřickým pracovištěm Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a státním podnikem Povodí Ohře bylo deset pozemků o celkové rozloze 3 037 m2 ležících v katastrálním území Úpohlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z evropských fondů má Česko smluvně zajištěno 43,5 procenta peněz
Česká republika měla ke konci října smluvně zajištěno 43,5 procenta evropských dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 254,3 miliardy korun z celkově přidělených 584,4 miliardy korun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které je za evropské dotace zodpovědné, to dnes zveřejnilo na svých stránkách. Jde o peníze, které ještě příjemce nemusí fyzicky mít, ale už má doklad, že je dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Válka taxikářů aneb obcházení zákona
V Praze se rozhořel boj mezi zástupci taxislužeb a společnosti Uber, která jim fušuje do řemesla. Rozumím tomu, že někteří pražští taxikáři mají pověst, jakou mají, ale zákony musí platit pro každého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Mimořádná kontrolní akce v Jevíčku
Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci v oblasti Jevíčka a okolí. Provedla 18 kontrol, ve kterých se zaměřila na dodržování zákonů v obchodní síti a veřejném stravování. Porušení právních předpisů zjistila téměř u 40 % z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal dva nové informační listy z oblasti soutěžního práva
Novinky a změny, jež do českého právního rámce přinesla transpozice evropské směrnice usnadňující soukromoprávní žaloby v případech škod vzniklých porušením soutěžních pravidel, shrnuje druhý letošní informační list ÚOHS nazvaný Soukromoprávní vymáhání soutěžního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na Trutnovsku chce do senátu devět lidí včetně Hlavatého
V doplňujících senátních volbách na Trutnovsku se 5. a 6. ledna utká o křeslo senátora devět kandidátů. Bude mezi nimi i bývalý senátor a nynější poslanec Jiří Hlavatý, který místo v senátu uvolnil. Hlavatý byl letos na podzim preferenčními hlasy zvolen do sněmovny jako nestraník za hnutí ANO. Mandát senátora mu zvolením do sněmovny zanikl, s čímž Hlavatý nebyl srozuměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
CzechInvest hledal technologické partnery v Číně
Ve dnech 13. až 17. listopadu 2017 organizovala agentura CzechInvest spolu s generálním konzulátem v Hong Kongu technologickou misi v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Listopad na nás pad – takže budem zase lhát
Lehké pero Petra Kamberského...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
The Most Truck Festival zaujal, opět zpestří závodní víkend Czech Truck Prix
Také v příštím roce se stane součástí nejprestižnějšího podniku mosteckého autodromu, evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix ve dnech 31. srpna až 2. září, přehlídka The Most Truck Festival.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ministerstvo financí prognózuje znatelně slabší růst české ekonomiky než ČNB. Proč?
Komentář k odhadu ministerstva financí ohledně růstu HDP ČR v letošním roce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Polovina Čechů nakupuje na internetu
Přístup k internetu má 77 % českých domácností a zvyšuje se také podíl těch, kteří přes internet nakupují. Ukazují to aktuální data Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): My si neříkáme o funkce, my si říkáme dobrovolně o práci
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2017 k bodu Návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru a stanovení počtu členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Muži pro své zdraví nedělají dost
Petr Koukal, sedminásobný mistr České republiky v badmintonu a účastník několika olympiád, se snaží změnit přístup mužů k prevenci závažných onemocnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Německo je stabilní demokracie, která své vládní problémy vyřeší
Komentář na facebookovém profilu ke krachu německých koaličních jednání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Janderová (ODS): Kádrováci v akci
O tom, jak si demokracii představují pořadatelé obřího Koncertu pro budoucnost, který se uskutečnil v rámci oslav výročí 17. listopadu 1939 a 1989 svědčí to, jak pečlivě cenzuroval, i kdo může „na pódium“ a kdo nikoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Nad Topolánkem se mi zvedl kufr. Málem jsem... Islám je zrůdný. Havel nechápal, že lidé odmítají shánět hajzlpapír a vložky
Advokátka a aktivistka Klára Samková si uvědomuje, že lidé odmítají shánět základní potřeby a chtějí se základním způsobem mít dobře. V rozhovoru pro ParlamentníListy..cz však dává najevo, že ani Babišův ,,praktický“ způsob myšlení na dobré vládnutí nestačí. Věnuje se i nedávné kauze ,,tmavších“ prvňáčků z Teplic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Je již 17. listopad 1989 „minulost“?
Dvacet osm let je pro někoho zatím nedosažitelná doba jeho věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalí členové ČSSD: Nečlen jako předseda?
Komentář k výroku hejtmana Pardubického kraje M. Netolického o kandidatuře na předsedu strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Nemocnice nakoupily léčiva za 5,5 miliardy bez soutěže, stejné léky pořizovaly i s mnohonásobnými cenovými rozdíly
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření tří vybraných nemocnic v letech 2014 až 2016, jednalo se o Nemocnici Na Homolce, Fakultní nemocnici Ostrava a Fakultní nemocnici Plzeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Čermák (ODS): Elektronické recepty přinesou lepší kontrolu léčiv i pacientů
Od 1. ledna 2018 by mělo být pro všechny lékaře povinné vystavování elektronických receptů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Czech POINT pomáhá ekonomice
Od začátku roku do poloviny listopadu 2017 bylo prostřednictvím CzechPOINT@home vydáno zhruba 4 tisíce výpisů z Rejstříku trestů fyzických osob a téměř 5 tisíc výpisů bodového hodnocení řidiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tito čeští zbabělci jsou stejné zlo jako islamističtí radikálové
Není totiž možné na jedné straně kritizovat muslimské fanatiky, a na straně druhé tleskat mlácení černocha v pražské tramvaji čí výhrůžkám vraždění prvňáčků v Teplicích. Taková svinstva nelze tolerovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Jak postupovat při výběru nového tarifu či operátora
Blíží se ke konci váš závazek u mobilního operátora, jste nespokojení s cenou či kvalitou služeb? Nebo máte jen chuť vyzkoušet, jak to chodí u jiného poskytovatele telekomunikačních služeb? Připravili jsme pro vás podrobný návod, jak nejlépe postupovat při změně operátora, aby se váš nový závazek neproměnil v nechtěnou telekomunikační noční můru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek navštívil dětskou léčebnu se speleoterapií
Dětskou léčebnu se speleoterapií v Ostrově u Macochy a městys Svitávku navštívil hejtman Bohumil Šimek při své pracovní cestě na Boskovicko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Soud se vyjádří k údajné nečinnosti prezidenta Zemana v profesorské kauze
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy. Směřuje proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a předcházejícímu verdiktu Městského soudu v Praze, který zamítl žalobu na nečinnost prezidenta Miloše Zemana, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna zhruba po měsíci obnoví činnost, poslanci složí slib
Sněmovna dnes zhruba po měsíci obnoví činnost. Nově zvolení poslanci se odpoledne poprvé po volbách sejdou na ustavující schůzi. Dnes zejména složí slib a zřídí mandátový a imunitní výbor. Nejsledovanější body schůze, tedy volba nového předsedy a místopředsedů dolní komory, budou na programu až v dalších dnech, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Cíl: Rusko. Zeman odletěl za Putinem
Na pětidenní státní návštěvu Ruska dnes z Prahy odletěl prezident Miloš Zeman. Na jedné z jeho posledních zahraničních cest před lednovými prezidentskými volbami ho doprovází početná skupina českých podnikatelů, kteří budou na seminářích v Moskvě a uralském Jekatěrinburgu diskutovat o rozšíření kontaktů s ruskými firmami. Podepsány mají být kontrakty za víc než 20 miliard korun. Politickým vyvrcholením Zemanovy návštěvy bude úterní schůzka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Soči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ne. Ústavní soud zamítil stížnost fyzika Ošťádala v profesorské kauze
Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy. Poukazovali na údajnou nečinnost prezidenta Miloše Zemana, který nejmenoval Ošťádala profesorem. Zeman ale podle ústavních soudců nezůstal nečinný, své rozhodnutí dal najevo nejpozději v dopisu tehdejší ministryni školství Kateřině Valachové. Žaloba na nečinnost proto nebyla odpovídajícím prostředkem k Ošťádalově obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu: Letní sezóna znovu úspěšná
V létě 2017 se vzdušný prostor České republiky stal opět vyhledávaným z pohledu leteckých dopravců. Stejně jako v předchozích letech to prokázalo vyhodnocení provozních výsledků letní letové sezóny v období květen – říjen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Česká republika nejlépe hospodařící zemí Evropské unie v roce 2017
Ministerstvo financí zveřejňuje na svých internetových stránkách Fiskální výhled České republiky. Dokument je zaměřen na hospodaření celých veřejných financí v aktuálním roce a ve střednědobém horizontu včetně mezinárodního srovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vyhlašujeme tendry na období 2018 až 2021
Jde o 109 veřejných zakázek spojených s prováděním těžebních, pěstebních a komplexních lesnických činností. Nabídky mohou firmy podávat do 3. ledna. Soutěží se o 8,7 milionů metrů krychlových dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Pronásledování křesťanů je zločinem zločinů
Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Úhel pohledu
V. Moravec si do svého diskusního pořadu pozval předsedu ÚS p. Rychetského. Snažil se mne utvrzovat v tom, že žiji v právním státě. Mám o tom silné pochybnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Pokud bude ČSSD dál tak prázdná, zanikne
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: ČEZ ESCO Polska získala projekt za 240 milionů korun
Šesti školám v Bydhošti, 360tisícovém městě na severu Polska, pomůže snížit účty za teplo a elektřinu konsorcium vedené firmou ČEZ ESCO Polska. Partnerem v téměř čtvrt miliardovém projektu je společnost Hydrochem DGE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novotný (ČSSD): Výpočetní techniku i kancelářské potřeby nakupujeme dynamicky
Už déle než rok využívá Kraj Vysočina k nákupu nejběžnějších a nejčastějších komodit moderní, plně elektronický způsob zadávání veřejných zakázek tzv. dynamický nákupní systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Bydlení zejména ve velkých městech je stále méně dostupné
Komentář na facebookovém profilu k růstu cen bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: Plzeňský neonatolog Jiří Dort se rozhodl stát členem strany
Plzeňský neonatolog a krajský zastupitel Jiří Dort se rozhodl vstoupit do TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Krach jednání o německé vládě je šancí pro jinou Evropu
Již 8. 2. 2015 jsem v rozhovoru pro Parlamentní listy vyslovil názor, který jsem pak mnohokráte následně opakoval, že ti ze západních politiků, kteří vyprovokovali konflikt s Ruskem prostřednictvím kyjevského majdanu, který byl základem ozbrojeného puče na svržení prezidenta Janukoviče musí odejít a jmenoval jsem kromě Obamy zejména kancléřku Merkelovou či Camerona. Cameron tam není, Obama tam není a je zapotřebí, aby odešla i Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Všechny kluby by měly mít svého zástupce v mandátovém a imunitním výboru
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2017 k bodu Návrh na zřízení mandátového a imunitního výboru a stanovení počtu členů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Čechy krásné, Čechy mé…
Mediální komentáře k nedávným výročím republiky a 17. listopadu, minulým parlamentním a nadcházejícím prezidentským volbám, lehce okořeněné komentáři českých korýšů, kteří přilepeni na trupu lodi hluboko pod čarou ponoru spekulují, co se děje na kapitánském můstku světa, a někteří odvážnější ze své pozice dokonce neváhají radit, kam otočit kolo dějin a světa běhu, tvoří, alespoň podle mého názoru docela odpovídající obraz stavu české společnosti a postihují kvintesenci češství lépe než kde jaká filosofická disertace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud zamítl stížnost na prezidenta kvůli nejmenování Ošťádala profesorem
Podle verdiktu soudů prezident nezůstal v profesorské záležitosti nečinný, protože o svém záměru informoval ministryni školství Kateřině Valachovou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Česká národní banka: Nadace mohou vkládat mince na svůj účet zdarma
Česká národní banka v posledních letech pozoruje rychlý růst emise českých mincí. Přichází proto s pilotním projektem, v němž dočasně nabídne charitativním organizacím a nadacím možnost vkladu českých mincí prostřednictvím poboček ČNB na jejich účty u jakékoliv komerční banky zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pět jednotek SDH získá od Povodí Moravy nové vybavení
Povodí Moravy, s.p. rozhodlo o rozdělení grantu na podporu jednotek dobrovolných hasičů. Částku 82.712,- Kč si mezi sebe rozdělí celkem pět jednotek. Finanční podporu obdrží hasiči z obcí Telnice, Traplice, Šumice, Lukavice a Jankovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Krach německých koaličních jednání potápí euro, koruna zatím zůstává bez “šrámů”
Krach německých jednání o koalici je pro eurozónu nepříjemnou zprávou a na své kůži to také bezprostředně začalo pociťovat i euro. To během ranního obchodování ztratilo více jak půl procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Do Ruska odletí největší podnikatelská mise v historii ČR
Zítra odlétá podnikatelská mise do Ruska. Pod vedením prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslava Hanáka a prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého doprovodí 132 zástupců českých firem při oficiální návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka: Vítěz voleb musí mít zodpovědnost, která k vítězství a správě země náleží a to nevidím
Komentář na facebookovém profilu k ustavující schůzi Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Práce na skalním hrádku Falkenštejn byly ukončeny, dílo čeká na kolaudaci
Ve druhém listopadovém týdnu byly dokončeny práce na zpřístupnění skalního hrádku Falkenštejn na Jetřichovicku v národním parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist