Oficiální zpravodajská média

Český statistický úřad zveřejnil výsledky, které přepočítal soud
Český statistický úřad v souladu s usnesením Nejvyššího správního soudu provedl změny v prezentačním systému výsledků sněmovních voleb a souvisejících datových fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: To, že pan poslanec Grospič je stalinista, není útok. To je konstatování faktu
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... VIDEO PLNÝ PŘEKLAD
Prezident Miloš Zeman se při setkání s ruským premiérem Medveděvem ohradil proti lživému článku o sovětské okupaci Československa v roce 1968. Prezident zároveň premiéra Ruské federace vyzval, aby se od toho distancoval. Medveděv řekl, že jde o osobní názor autora článku, který se neslučuje s oficiální stanoviskem ruského státu. ParlamentníListy.cz přinášejí video ze setkání a přepis kompletního překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti jednomyslně hlasovali proti zvolení Grospiče do čela Mandátového a imunitního výboru
Předsedou Mandátového a imunitního výboru byl zvolen komunista Stanislav Grospič. Piráti s dalšími opozičními stranami, které společně zastupují 37 % voličů, navrhovali do čela výboru kandidáta za STAN Petra Gazdíka. Klub Pirátů zároveň jednomyslně hlasoval proti zvolení komunistického kandidáta do čela výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kauza Pajerová: Pavel Šafr zrušil účast v debatě Českého rozhlasu a přidal závažné obvinění
Je to pár dní, co se v médiích začala šířit informace o tom, že Jan Macháček se v debatě v Českém rozhlasu s Monikou MacDonagh Pajerovou údajně neudržel a tituloval ji „píčou zasranou“. Pravděpodobně se ale celá situace odehrávala trochu jinak, než jak tvrdily původní zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu
O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěnil v debatě s Monikou MacDonagh Pajerovou a nazval ji „píčou zasranou“. Postupně přibývaly okolnosti celého incidentu, které ukazovaly, že nejspíš probíhal jinak, než se původně tvrdilo. A nyní promluvil na webu Reflex.cz Igor Chaun, který se debaty také zúčastnil, obsáhle o všem, co se tehdy v budově Českého rozhlasu dělo. A Pajerová z toho nevychází nejlépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Rád bych připomenul panu Kalouskovi, že nehlasujeme o vládě, ale o předsedovi PS
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Saúdskoarabský velvyslanec: Modernizace není v rozporu s islámem
Nový velvyslanec Saúdské Arábie v České republice, Najíf Abúd, protikorupční tažení ve své zemi očekával a uvolňování zákonů týkajících se žen v Saúdské Arábii vnímá jako modernizaci, která není v rozporu s islámem. Řekl to v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Jaká bude nová vláda?
Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze usuzovat o tom, zda se republika stane právním státem, nebo bude řízená skupinami stranických odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Máslo na hlavě
Ceny potravin rostou, ale zvyšují je hlavně až v obchodech. Máslo je úplně postavené na hlavu, protože stojí o polovinu víc než roku 2012, přestože mléko cenu nezměnilo. Ve hře je hodně peněz, které kráčí špatným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman totálně vede, ukazuje další průzkum
Z kandidátů na prezidenta má mezi oprávněnými voliči největší podíl podporovatelů současná hlava státu Miloš Zeman. Zároveň má ale také druhý nejvyšší podíl odpůrců. Vyplývá to z listopadového průzkumu agentury STEM/MARK. Zprávu uveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dnešní Sněmovna? Totální maglajz a nadávky: Vy jste nám po roce 48 ubližovali. Vy o nás lžete. Vy jste nám něco slíbili. Vy to pečete s nimi...
V Poslanecké sněmovně to začalo před polednem pěkně vřít. A to proto, že byl předsedou mandátového a imunitního výboru zvolen Stanislav Grospič z KSČM. Opozice ale s tímto zvolením nesouhlasila, neboť za ni se o post ucházel předseda STAN Petr Gazdík, který ale dostal v tajné volbě jen sedm hlasů. „Víte, koho jste si vlastně zvolili?“ otázal se vzápětí celé Sněmovny předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura a nastínil, že Grospič je „stalinistou“ a hlásí se ke „starým pořádkům někdejší KSČ“. Jeho sdělení ale vydrážilo další poslance, a ti se tak začali hádat o vedení výborů a formující se koalici ANO, SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda a jeho kamarádi sepsali dopis, že Rusko je zlé a Zeman slouží Putinovi. A podepsal Putna, Pánek, Šustrová...
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ještě před svým odchodem z Černínského paláce dostal otevřený dopis. Jeho signatáři z řad bývalých diplomatů a „lídrů nevládního sektoru“ protestují proti zřízení Česko- ruského fóra, které navrhuje prezident Miloš Zeman. Celou iniciativu organizovala a dopis připravila nezisková organizace Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice o zachování Osady Okrouhlík
Osada Okrouhlík má sloužit pro občany krajského města Jihlava jako rekreační oblast ke každodenní rekreaci a má vytvářet podmínky pro vyžití rekreační, sportovní, kulturní, pro odpočinek aktivní i lenošivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Oprava lesní cesty podél Brtnického potoka dokončena
V uplynulém týdnu byla dokončena oprava lesní cesty z osady Kopec směrem do Zadní Doubice v Národním parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Německo – návrat politiky
Neúspěch jednání o sestavení nové německé vlády na „jamajském“ půdorysu ukazuje hloubku krize, do jaké se dostal německý politický systém po létech navenek úspěšného vládnutí obdivované kancléřky Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nové Lauby – první fáze záchranného archeologického výzkumu v centru Ostravy
Od 23. října odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Ostravě ve spolupráci s Ostravským muzeem provádí první fázi záchranného archeologického výzkumu na parkovišti mezi ulicemi Velká, Muzejní a Pivovarská v centru Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Né, normálně mi to nalijte... Mirek Topolánek a vtipné VIDEO. A také drsná slova kandidátova
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek poskytl rozhovor serveru Metro.cz. Podle jeho slov je nesmysl si myslet, že je domluvený s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák
Jak může premiér nejzkorumpovanější vlády v novodobých českých dějinách Mirek Topolánek být prezidentským kandidátem? Zasáhne do voleb Rusko tak jako ve Spojených státech? Výsledek nejhoršího ministra vnitra Chovance v boji proti dezinformacím je téměř nulový a celé centrum je k ničemu. To mimo jiné zaznělo z úst bývalého šéfa civilní tajné služby, generálmajora Karla Randáka na setkání s plzeňskými studenty v rámci Diplomatické simulace. Několik desítek chlapců a děvčat si vyslechlo rovněž informace o strategické bezpečnosti, kdy bychom neměli, okouzleni penězi, prodávat třeba Číňanům zásadní společnosti, bezpodmínečně nutné pro chod státu. Stejně tak jako Rusům přihrávat výstavbu Temelína. Došlo i na Snowdena, který řádně zavařil nejen CIA. A přítomní se dozvěděli, že vše je vlastně monitorováno…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Cikrt: Pravda o zdraví Miloše Zemana...
Bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt se pro server Info.cz vyjádřil ke zdravotnímu stavu prezidenta republiky Miloše Zemana. Vážně pochybuje nad informacemi, které poskytuje v této otázce Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bájný exsenátor Alexandr Novák se může vrátit za mříže. Zkoumá se, jestli neporušil podmínky propuštění
Celkem deset měsíců strávil bývalý senátor ODS Alexandr Novák ve vazbě v Německu a nyní už je zpátky v České republice. Zde ho čeká vyšetřování kvůli údajným manipulacím s evropskými dotacemi. Soud ale prověřuje, jestli by Novák neměl jít zpět za mříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Analýza: Takto funguje hon na „dezinformační weby“. Založí se neziskovka, která udělá černou práci...
Agentura EXANPRO je samostatný analytický prvek nezávislý na jakékoliv instituci. V rámci své výzkumné činnosti zpracovala analýzu fenoménu „konspiračních webů“ a je to skutečně pozoruhodné čtení. Pojednává o tom, jak vlády a média hlavního proudu nechtějí komunikovat s veřejností, a tak se snaží maximálně omezit tzv. alternativní média, kterým se podařilo tuto díru na trhu obsadit. Zpráva obsahuje celkem podrobný mustr, jak se to dělá. Základem jsou „neziskové“ nevládní organizace, které dělají za vlády „špinavou práci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Exvelvyslanec v Rusku se rozpovídal: Zveřejněný článek o okupaci Československa nebyl náhoda. Byla to provokace a měla ukázat, že Zeman...
Článek zpochybňující invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, který na svém ruském webu v úterý uvedla armádní televize Zvezda, nebyl podle exvelvyslance v Moskvě a znalce Ruska Luboše Dobrovského rozhodně žádná náhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Teď se ukázalo, kdo je to vládní koalice
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 po volbě předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna si zvolila za předsedu Vondráčka z ANO. A už se ozývá Kalousek
Radek Vondráček dostal hlasy 135 poslanců v tajné volbě. Těsně po jeho zvolení vystoupil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a oznámil, že sedm poslanců TOP 09 Vondráčka nevolilo. Přesto je prý tento klub připraven ke konstruktivním diskusím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodla, že bude mít pět místopředsedů. Okamura kritizoval nárůst placených funkcí
Sněmovna dnes na návrh nového předsedy Radka Vondráčka (ANO) rozhodla, že bude mít pět místopředsedů. ODS neuspěla s požadavkem, aby místopředsedové byli čtyři jako v minulém volebním období. Druhý jednací den ustavující schůze tím skončil. Volba místopředsedů se uskuteční v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Útoky Zemana a Babiše na Českou televizi? K tématu má co říci Slávek Boura, někdejší hvězda TV Nova
ROZHOVOR „Přirozenou vlastností člověka je vlastnit, manipulovat a chlouba ega, což tito dva pánové splňují,“ říká na adresu Andreje Babiše a Miloše Zemana bývalá hvězda TV Nova, moderátor a skladatel Slávek Boura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil dobu po sametové revoluci. Promluvil také nejen o Václavu Havlovi, ale i třeba o Janu Žižkovi a Janu Husovi. „Jan Hus byl tlustý alkoholik – sexista a inteligentní manipulátor,“ říká Slávek Boura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman se sešel s Gorbačovem. A ten na VIDEU učinil gesto vůči českým novinářům
Někdejší prezident Sovětského svazu Michail Gorbačov dorazil na setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Pozdravil se s novináři a s prezidentem Zemanem vedl přátelskou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
České firmy na fóru „Atomex – Evropa 2017“ prezentovaly své možnosti při dodávkách do objektů Rostomu
20. – 21. listopadu 2017 proběhlo v Budapešti Evropské fórum dodavatelů jaderného průmyslu „Atomex – Evropa 2017“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky protestoval proti lživému článku o okupaci Československa
Prezident republiky Miloš Zeman vyjádřil při setkání s předsedou vlády Ruské federace Dmitrijem Medveděvem protest proti článku na webu ruské armádní televize Zvezda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Plynaři pomohou s výměnou dosluhujících plynových spotřebičů
Pomalu se blížící topná sezóna prověří aktuální stav plynových spotřebičů, které se starají o vytápění našich domů nebo bytů. Pro ty, kteří již tuší, že stav jejich plynového kotle nebo topidla není právě nejlepší a spotřebič již pomalu dosluhuje, přináší období před začátkem topné sezónou příležitost něco s tím udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nečasovou motivovala ke zneužití zpravodajství nenávist, konstatovala soudkyně
Šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová) měla podle soudu obrovský, nezdravý vliv nejen na osobní život, ale i na práci premiéra. Hlavním motivem Nečasové k zosnování zneužití Vojenského zpravodajství prý byla „hluboká nenávist“ k premiérově tehdejší ženě Radce, kterou nechala sledovat. Chtěla prokázat její údajnou nevěru, aby se Nečas rychleji rozvedl, uvedla dnes soudkyně. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Tiskovky KDU-ČSL, veselé, v křeči - ty mě fakt baví
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Jaké jsou novinky v oblasti zaměstnávání cizinců?
V první půli listopadu 2017 uspořádala agentura CzechInvest v Brně, Ostravě a Praze semináře s názvem Novinky v oblasti zaměstnávání cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ušetřete nás těch pokryteckých řečí
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Václav Klaus mladší nezískal nominaci do vedení pražské ODS
Podle dvou našich zdrojů z ODS nová a velmi výrazná tvář občanských demokratů neuspěla se žádostí o nominaci do metropolitního vedení partaje. Mělo se jednat o organizaci na Praze 7, kde rokování proběhlo v úterý. Šlo také o jednu z prvních schůzí, kam Klaus oficiálně přišel s žádostí o svou nominaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
A je vymalováno: Za skandální článek o roce 68 se omluvila TV, která ho spískala. Smazala ho a autora poslala do háje
Poté, co se premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv distancoval od skandálního článku, který vybízel Česko, aby bylo vděčné Sovětskému svazu za okupaci z roku 1968, se omluvila redakce, která článek publikovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka za ANO, Jana Vildumetzová, si zatím nechá i funkci poslankyně
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) si zatím ponechá mandát poslankyně. Hejtmanskou funkci bude ale vykonávat jako neuvolněná a bez platu, sdělila dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Kozel zahradníkem do správy nemocnic nepatří
Nová krajská koalice ANO, ČSSD a KSČM nachystala průlom v řízení středočeských nemocnic. Novým generálním sekretářem Asociace středočeských nemocnic se stal Ing. Zbyněk Chotěborský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senát pravděpodobně odmítne ústavní zbraňovou novelu
Senát pravděpodobně odmítne ústavní změnu, která by dala legálním držitelům zbraní právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti země. Po výboru pro obranu to dnes doporučil také jeho ústavně-právní výbor. Horní komora se bude novelou zabývat za dva týdny na prosincové schůzi, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MD: Podepsáno. Vyhláška osvobozuje od poplatku dálnici mezi Chebem a Karlovými Vary nebo obchvat Otrokovic
Ministr dopravy Dan Ťok podepsal vyhlášku, která od 1. ledna 2018 osvobodí od dálničního poplatku dalších 41 kilometrů. Jsou to úseky, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Vyhláška také určuje podobu nových dálničních kupónů, které se začnou prodávat od prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Každý, kdo dnes bude hlasovat pro pana poslance Grospiče, se musí stydět
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České firmy v Rusku podepsaly smlouvy či dohody za 19 miliard Kč
České firmy dnes podepsaly v Moskvě smlouvy a dohody za 19 miliard korun. Například Zetor Tractors počítá s rozšířením spolupráce při výrobě traktorů, motorů nebo při vývoji nového stroje. Spolupráce s ruskou firmou Kovrovskij elektromechaničeskij zavod (KEMZ) by měla během čtyř let dosáhnout 14 miliard korun. Výrobce turbovrtulových motorů GE Aviation Czech zase uzavřel smlouvu na servis motorů. ČTK to sdělili mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Eva Veličková a zástupci firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Každý má přece právo na svůj názor
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Saúdské Araby prý v Česku lákají školy a zdravotnictví
Česká republika se pro obyvatele Saúdské Arábie stala vyhledávanou turistickou destinací. Mnozí do Čech rovněž jezdí kvůli dobrému zdravotnictví a za vzděláním. Za uplynulý půlrok se počet vydaných turistických víz ze Saúdské Arábie do Česka zdvojnásobil. Je důležité, aby se vyvíjela spolupráce i v jiných oblastech, zejména v diplomacii, řekl v rozhovoru s ČTK velvyslanec Saúdské Arábie v České republice Najíf Abúd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To se jen tak nevidí: Zeman zdrbal hlavu Medveděvovi za článek o roce 1968. Ten se kál a kál... FOTO PLNÝ PŘEKLAD
Prezident Miloš Zeman se při setkání s ruským premiérem Medveděvem ohradil proti lživému článku o sovětské okupaci Československa v roce 1968. Prezident zároveň premiéra Ruské federace vyzval, aby se od toho distancoval. Medveděv řekl, že jde o osobní názor autora článku, který se neslučuje s oficiální stanoviskem ruského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Bydlíte v nájmu? A víte, jaké máte oznamovací povinnosti?
Mezi povinnosti každého nájemce patří mimo jiné informování pronajímatele o řadě skutečností. Jako nájemce musíte například pronajímateli oznámit svou dlouhodobou nepřítomnost v bytě, některé závady nebo změnu počtu členů domácnosti. Pokud to neuděláte, může vás to stát dost peněz nebo i výpověď z nájmu. Na co všechno nesmíte zapomenout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jaké školství chtějí lidé
Skoro sedmdesát procent občanů naší země podporuje zavedení povinného posledního roku v mateřské škole, pouhá pětina lidí je proti. Tento výsledek dodali sociologové na základě rozsáhlého výzkumu veřejného mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Slovensko protestuje proti článku o roce 1968 na ruském webu
Za nešťastný text hrubě překrucující dějiny označili dnes představitelé slovenského ministerstva zahraničí článek na webu armádního televizního kanálu Zvezda, podle něhož by Československo mělo být vděčné za sovětskou intervenci v roce 1968. Bratislava chce, aby se podobná tvrzení neopakovala. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman si vzal do ruky papír s hnusným článkem o roce 68. A premiér Medveděv se od textu distancoval
Ruský kanál Zvezda publikoval 21. listopadu 2017 článek o tom, že Sověti osvobodili Československo i navzdory tomu, že české továrny dodávaly zbraně nacistům. A Sověti pak zachránili Československo ještě jednou, a to v roce 1968, když tanky pěti armád Varšavské smlouvy v čele s těmi sovětskými vtrhly do Prahy, aby zde zabránily kontrarevoluci. Československo tak bylo údajně zachráněno. Ruský premiér Dmitrij Medveděv se od článku distancoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
A jejda. Gazdík ostrouhal, do klíčové funkce zvolen poslanec KSČM
Předsedou sněmovního mandátového a imunitního výboru zvolili jeho členové podle informací ČTK Stanislava Grospiče (KSČM). Obdržel 11 hlasů. Jeho protikandidát Petr Gazdík (STAN) dostal jen sedm hlasů, jeden ze členů výboru se při hlasování zdržel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Doporučujeme poslaneckému klubu hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka
Usnesení předsednictva KDU-ČSL k trestnímu stíhání poslanců a ustavující schůzi PS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Rakousku řádí migranti. Už je toho vážně dost
Z rakouského Lince se pomalu stává Kolín nad Rýnem v menším vydání. V posledních týdnech je hlášeno z hornorakouské metropole čím dál tím více případů sexuálního obtěžování a znásilnění, které mají na svědomí migranti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousku, mocní ze zahraničí ti už nepomohou, píše informovaný docent. A ukazuje, jak to bylo s ruským článkem o roce 68. Prý trochu jinak
„Většina těch, co mají blízko k epicentru moci v ČSSD, se snaží už jen zametat stopy. Problém ČSSD je v tom, že vnitrostranická opozice se doposud na nic nezmohla. Nejedná akčně, ale postaru. Ztrácí čas a odchodem členů i sílu. Podrobně jsem si přečetl Zimolových 10 tezí k restartu ČSSD a následně je i komentoval. Vyčichlá klišé!“ hodnotí stav v sociální demokracii po víkendovém zasedání ÚVV ČSSD vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Podle jeho soudu momentální situace v Poslanecké sněmovně jsou jen nepodstatné hrátky. „Vedou jen k tomu, že si Babiš kolem sebe může rozestavit slabé hráče, kteří jsou na něm závislí. Hamáček mezi ně patří,“ tvrdí s tím, že „Kalouskův blok“ se v rozdávání prebend nyní dostává do izolace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šokující návrh z Francie: Umožněme muslimům právo šaría, zahalování, mnohoženství, prostě všechno. Jinak na nás budou zlí
Francouzský akademik a autor několika publikací Christian de Moliner před několika dny publikoval výbušnou esej, ve které se zamýšlí nad budoucím soužitím muslimů a rodilých Francouzů. Navrhuje umožnit muslimům žít podle práva šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šok: Tvrdíkovi Číňané chtějí koupit TV Nova! píše Reuters
Čínská CEFC a finanční skupina Penta chtějí podle Reuters koupit od Time Warner mediální společnost CME, která v ČR vlastní televizi Nova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Německý komentátor se nepokrytě raduje nad krachem jednání o koalici. Merkelová to prý má spočítané
Před dvěma lety měla kancléřka Merkelová po svém rozhodnutí otevřít hranice migrantům plnou podporu německých médií, po nezdaru vyjednávání o koaliční vládě se od kancléřky mediální mainstream spíše odvrací a spekuluje o konci její politické kariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SLK: Odmítáme vyhrožování kriminálem při jednání s obchodním partnerem
Členové libereckého zastupitelstva byli obeslání dopisem členů představenstva Teplárny Liberec, a.s., v němž se ostře distancovali a vymezili vůči dopisu ze dne 2. 11. 2017, který jim za město poslal statutární náměstek Korytář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky jsou nejdražší za dva roky a zdražování zdaleka nekončí
Komentář k aktuální průměrné sazby hypoték v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Winter Challenge okoření banda čertů a psů, mírnit je budou Mikuláš s andělem
Účastníky zimních volných jízd po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu v sobotu 9. prosince překvapí v samotném závěru exkurze pekelníků. Na jejich řádění a také na to, aby neublížili přítomným dětem, dohlédne Mikuláš v doprovodu anděla. Pro autodrom je to sice návštěva vzácná, vzhledem k datu však nikoli překvapivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní setkání platformy 16 1 v Budapešti
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude v pondělí 27. listopadu 2017 v Budapešti jednat s předsedy vlád 16 zemí střední a východní Evropy a Číny. Hlavním tématem setkání v tzv. formátu 16 1, jehož se premiér Sobotka zúčastní již počtvrté, bude ekonomická spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
K zblití. Bonzáci. Dohra dnešního rozsudku, který Janu Nagyovou neposílá do basy
Přední investigativní reportér, v současnosti člen redakce Týdne Jan Hrbáček, okomentoval dnešní verdikt v kauze Jany Nagyové Nečasové, jež si zneužití Vojenského zpravodajství odnesla dvouletou podmínku. Podmínkami potrestal soud i tři zpravodajce. Tresty jsou nepravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pojďte to srovnat: Jak Emma Smetana mluví s odpůrcem Ruska... A s odpůrcem EU
Moderátorka Emma Smetana si v uplynulých dnech pozvala do DVTV.cz dva rozdílné hosty, bývalého velvyslance v Rusku Petra Koláře a europoslance Jiřího Paynea (Svobodní). Rozhovor s Paynem byl ze strany Smetany útočnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Najděte si vysněnou práci již na vysoké škole. Univerzita Karlova pořádá veletrh pracovních příležitostí
Univerzita Karlova pořádá 28. listopadu 2017 pro všechny zájemce o zaměstnání veletrh pracovních příležitostí Absolvent. Na něm se představí řada předních zaměstnavatelů s nabídkou pracovních pozic i krátkodobých brigád a stáží pro studenty a absolventy univerzity. Veletrh doplní přednášky zaměřené na rozvoj kariéry a podnikání. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Ti, kteří odsuzují a přepisují historii, jsou podle mého názoru jenom ubožáci
Projev prezidenta republiky při setkání se zástupci tisku k oficiální návštěvě v Ruské federaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Ohlédnutí za letní turistickou sezónou
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly, které uskutečnila v průběhu letních měsíců v turisticky zajímavých lokalitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mrvka (ČSSD): Potřebujeme dát voličům jasný vzkaz, že jsme se z volební porážky poučili
Dne 21. listopadu 2017 se ve starobylých prostorách Senátu uskutečnila již 6. Valná hromada Klubu starostů a primátorů zvolených za ČSSD, které se účastnilo na pozvání Senátorského klubu ČSSD několik desítek komunálních politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Soud uznal Nečasovou vinnou v kauze zneužití zpravodajství
Soud dnes uznal Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a trojici zpravodajců vinnými v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Rozsudek není pravomocný, lze předpokládat, že obžalovaní se proti němu odvolají. Výši uložených trestů soud teprve oznámí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Do čela Rady Evropské pirátské strany usedly tři ženy, jedna je z ČR
Pirátské centrum na Žižkově v Praze o víkendu hostilo delegáty čtrnácti evropských Pirátských stran, konala se totiž volba nového předsednictva Rady Evropské pirátské strany (PP-EU). Předsedkyní se stala islandská Pirátka Oktavía Hrund Jónsdóttir, místopředsedkyněmi pak Pirátka z francouzské Parti Pirate, v online světě prezentující se jako „Antigone”, a zástupkyně České pirátské strany Markéta Gregorová. V širším předsednictvu usedne i poslanec Mikuláš Peksa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jak se dělají společné kontroly v zahraničí? NKÚ na toto téma hostil mezinárodní seminář
Ve dnech 14. a 15. listopadu pořádal Nejvyšší kontrolní úřad pod záštitou organizace EUROSAI mezinárodní seminář zaměřený na společné audity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPD: Nominujeme Tomia Okamuru na místopředsedu Poslanecké sněmovny
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Příběh o levici - O osvětě a špatném svědomí (7)
Když se kohokoli zeptáte, zda je v pořádku, že hrstka lidí má stejný majetek, jako ostatní smrtelníci na zeměkouli, odpoví vám, že je to špatné, zavrženíhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„M*dací letadlo“ a Bill Clinton. Exprezident USA má veliký problém
Současná vlna obviňování známých osobností se sexuálního obtěžování opět dostihla také bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Aktuálně čelí obvinění hned od čtyř žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Problémy sadařů trnek Na Valašsku
Letošní sklizeň, co se týká ovoce, byla velmi slabá. Hlavní příčinou neúrody byl jednoznačně mráz, ale také nedostatek vláhy, dále ovocnáři musí bojovat především se státem, s byrokracii. Neumíte pracovat s počítačem? Jak si stěžují lékaři
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil majetek, zkonfiskovaný po válce německému občanovi
Pojem „Nedostatečně identifikovaný vlastník“, který můžeme najít na mnohých výpisech z katastru nemovitostí, je pro mnohé dosud neznámým pojmem. Najdeme jej u nemovitých věcí, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Literárky.cz: Více než polovina českých firem je ve ztrátě a daně neodvádí
„Firmy, které jsou ve ztrátě, a tedy neodvádějí do státní kasy žádnou daň z příjmu, tvoří nadpoloviční většinu z analyzovaného vzorku subjektů,“ tvrdí analytička Petra Štěpánová z poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Krátké zamyšlení
Po pondělním zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR lidé poukazují, že šlo spíše o záznam handrkování a vzájemných ataků nežli smysluplné jednání. Ukončeme proto stav s těmito nesmyslnými rétorickými cvičeními a pojďme se věnovat skutečné práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš má problém, který musí vyřešit
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Trump a Putin měli prý velice dlouhý telefonický rozhovor. Šlo o Sýrii, Ukrajinu i KLDR
Rádio Svobodná Evropa/Rádio svoboda s odvoláním na zahraniční zdroje informuje o dlouhém telefonickém hovoru ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým prezidentem Donaldem Trumpem Debatovali spolu prý o situaci na Ukrajině a v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Blahopřeji a přeji v nové funkci nejen úspěch, ale také pevnou ruku
Prezident republiky zaslal blahopřejný dopis předsedovi Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Junek: A tak se stalo, že 17. listopad slaví komunista. Na Hradě je Rudý pán. A po Praze běhá samuraj...
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Najde se někdo z členů Hitlerovy NSDAP, aby se poklonil obětem Lidic v den uctění jejich památky, aby tak vyrovnal nechutnost, kterou na Národní třídě předvedl komunista a estébák Andrej Babiš? I ten Zeman měl soudnost a raději se moc neukazoval. Okamura ji naopak opět ztratil, ale toho lidi alespoň vypískali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala, Pikal, Okamura, Filip a Hamáček chtějí do vedení Sněmovny
Na místopředsedy sněmovny budou kandidovat Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti), Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Jan Hamáček (ČSSD). Do páteční tajné volby je nominovaly jejich kluby, lhůta skončila dnes večer. ČTK to sdělil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Výstraha, kterou jsme potřebovali
Slova o potřebnosti okupace Československa zaznívají ve chvíli, kdy někteří politici zpochybňují význam našeho členství v EU. Pěkná výstraha co by nás mohlo čekat mimo Unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstkyně Prudíková k dohodě s Gruzií v oblasti školství
Náměstkyně ministra školství Dana Prudíková podepsala minulý týden v Tbilisi za MŠMT dohodu s Gruzií o spolupráci v oblasti školství a vědy. Za gruzínskou stranu ji podepsal nově jmenovaný ministr školství a vědy Micheil Čchenkeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Prodej domů v Pleších obohatil státní pokladnu
Prostřednictvím odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Jindřichově Hradci byly ve výběrovém řízení prodány dva domy se společným dvorem a zahradou v obci Pleše na Jindřichohradecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Maskáče ve sněmovně nevadí. Političtí profesionálové vadí
Tři sta nebezpečných slov o demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Papež je muž schopný neuvěřitelné míry porozumění a dobroty
Komentář na facebookovém profilu k setkání s papežem Františkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Piráti objevili moji slabší stránku a slušně poprosili
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pane Vondráčku, já se vás na něco ptám! Witowská v ČT grilovala Vondráčka
Hostem středečního Interview ČT24 byl nově zvolený předseda sněmovny Radek Vondráček. Moderátorka Světlana Witowská ho nešetřila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Dotace na snížení světelného smogu rozebrány
O dotace na snížení světelného znečištění v obcích ležících na území národních parků je velký zájem, vyčleněné finance byly vyčerpány více jak dva měsíce před stanoveným termínem. Rychle mizí i dotace na kofinancování projektů podpořených z Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babišův mladý expert na zdravotnictví setřel ty, kteří po volbách křičí o ohrožení demokracie. Ve dvou větách
ROZHOVOR „Podle mého názoru jsou prohlášení o ohrožení demokracie spíše takové ničím konkrétním nepodložené politické floskule, které se užívají, když se to někomu zrovna hodí,“ říká zpěvák, bývalá hvězda Superstar, právník a poslanec za ANO Adam Vojtěch. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o Václavu Havlovi a zhodnotil i porevoluční dobu. „Žijeme bezesporu v době největšího blahobytu a svobody v moderních dějinách našeho státu,“ vysvětluje mladý právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Jestli Piráti chtějí stavět na větrných mlýnech, tak jich Vondráček několik vystaví
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Kolegu Kalouska jsem označil za profesora demagogiky a trvám na tom
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky udělil státní vyznamenání
Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace ocenit ve středu dne 22. listopadu 2017 v budově velvyslanectví přímé účastníky osvobozování Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Konec levných hypoték. Vyplatí se fixace na další dobu
Průměrná úroková míra na hypotečních úvěrech v říjnu vzrostla na 2,1 %. Již v dubnu letošního roku byla pokořena hranice 2,0 %. Na této úrovni se však hypotéky nezastavily a v souvislosti se zvyšováním úrokových sazeb Českou národní bankou dál rostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy: Nový jízdní řád 2018 v Plzeňském kraji
V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Plzeňském kraji je připravován ve spolupráci s organizátorem a koordinátorem veřejné dopravy POVED Plzeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš: Co je tohle za divadlo?
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Hašek se vrací do sněmovny
Bývalý místopředseda ČSSD a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek bude jako asistent pomáhat poslanci Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD), který je zároveň hejtmanem Vysočiny. Hašek to uvedl na svém facebookovém profilu, měsíčně bude pobírat 1 000 korun. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
JOB AIR Technic se bude podílet na výstavbě i provozu údržbového hangáru v ruském Uljanovsku
Memorandum o zřízení centra pro údržbu a opravy letadel v ruském Uljanovsku je předzvěstí vstupu letecké opravny JOB AIR Technic na ruský trh. Podepsáno bylo dnes v Moskvě v rámci rusko-českého ekonomického fóra Mucharbkem Izmailovičem Auševem, generálním ředitelem ruské společnosti T1, a Danielem Barčem, generálním ředitelem JOB AIR Technic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti objevili moji slabší stránku, přiznal se Vondráček z ANO. Je to...
K pultíku se během jednání o zvolení předsedy sněmovny postavil jediný kandidát na tuto funkci, Radek Vondráček, a rozhodl se odpovědět na slušné dotazy, tedy především dotazy Pirátů. Vysvětloval mimo jiné, proč se mu příliš nechce odpovídat na dotazy jiné. Piráti prý objevili Vondráčkovu slabou stránku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Předsedou sněmovny se stal Radek Vondráček z ANO. Získal 135 hlasů
Předsedou sněmovny zvolili poslanci podle informací ČTK jejího bývalého místopředsedu Radka Vondráčka (ANO). V tajné volbě získal 135 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Exkurze, přednášky a interaktivní expozice - Den otevřených dveří na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
V úterý 28. listopadu 2017 od 9.00 hodin Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze připravila pro uchazeče o studium Den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Měli bychom oprostit ústavu od nánosů, které parlamentarismus spíše popírají
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Skvělá Merkelová... Plesl se vysmál Šonkovi a dalším, kterým jde jejich kancléřka nejspíše od válu
Ve Spolkové republice Německo selhala jednání o koalici CDU/CSU, liberálů z FDP a Zelených. Podle tradičních barev těchto stran se této koalici říká Jamajka. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si všímá, že z některých českých médií zaznívá podpora dosavadní kancléřce a šéfce CDU Angele Merkelové. Průzkumy přitom podle německých médií ukazují, že si většina Němců přeje předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Chovanec chce z opozice kontrolovat vládu a nového šéfa vnitra
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se připravuje na roli opozičního poslance, ze které chce kontrolovat kroky nové vlády a sledovat práci svého nástupce. Plánuje, že bude pokračovat ve spolupráci s odbory u policie, hasičů a pošty. Ve sněmovně se možná stane členem bezpečnostního výboru, kde by navázal na svoji práci ve funkci ministra. Chovanec to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jdeme do boje za samosprávu!
Zákon o střetu zájmů napadneme u Ústavního soudu a pokusíme se jej zmírnit rychlou novelou, říká slovácký senátor Ivo Valenta, který vloni založil také Akademii samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DPP zadal studie prověřující prodloužení trasy metra A na letiště a trasy metra C do Čakovic
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zadal studii, která by do konce roku 2017 měla prověřit možnost vedení metra A ze stanice Nemocnice Motol až na Letiště Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Co to je za vymývání mozků?!“ Ministryně Šlechtová se pořádně naštvala nad tím, co se děje ve Sněmovně
Probíhájící ustavující schůze Sněmovny už některé členy vlády přestává bavit. Přesněji řečeno, přestávají je bavit výstupy opozice. Nejhlasitěji své rozhořčení projevila ministryně Karla Šlechtová, která to označila za vymývání mozků a divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Jeden Antizeman v osmi podobách
Většina kandidátů na naši hlavu státu, v tuto chvíli to vypadá na devět soupeřů, se brání spolupráci s Ruskem a Čínou jako čert kříže. To je ovšem klíčový problém v době, kdy se Evropská unie potýká se zásadními sociálními problémy a čelí odstředivým tendencím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ERÚ: Chybějící ujednání související se stavem nouze nečiní smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny neplatnou
Energetický regulační úřad publikoval výkladové stanovisko, které předjímá rozhodování ERÚ v konkrétním typu sporů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Benda: V ANO je mnoho poslanců, kteří poslouchají Babiše, ale přitom přemýšlejí
ROZHOVOR Hnutí ANO se v případě mandátového a imunitního výboru zachovalo podle sněmovního matadora Marka Bendy z ODS hluboce netakticky, protože zbytečně upozornilo na problém s Andrejem Babišem a hrozbou jeho vydání k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Wabi se vydal na poslední vandr. Poslechněte si jeho vzpomínkový koncert
Ikona trampské a folkové hudby Wabi Daněk se minulý týden vydala na svůj poslední vandr. Český rozhlas České Budějovice jej připomene záznamem veřejné nahrávky ze studiového sálu. Koncert uslyšíte ve čtvrtek 23. listopadu po 18. hodině na jihočeské frekvenci 106,4 FM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ošťádal stáhl žalobu na Zemana kvůli nejmenování profesorem
Fyzik Ivan Ošťádal a Karlova univerzita v úterý stáhli žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Ošťádal se domáhal toho, aby soud určil, že prezident postupoval nezákonně, když jemu a univerzitě nedoručil své rozhodnutí o nejmenování Ošťádala profesorem. ČTK to dnes řekla Markéta Puci, mluvčí pražského městského soudu, který se dnes měl žalobou zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Čeští politici jsou buď hulváti, nebo lokajové. Zeman je schopen úspěšně zastat oboje
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Zemana v Rusku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Provládní ruský web lže, vraždy Čechů vydává za osvobození
Jestliže by nějaké německé noviny napsaly, že 15. března 1939 nás Němci osvobodili a zachránili před bolševismem, tak by z toho byl právem skandál. Rusové se ovšem dopustili srovnatelné urážky českého národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Dva roky čekat na rozhodnutí o omezení svéprávnosti? Nepřijatelné
Kvůli problémům při zpracování znaleckého posudku žena už dva roky čeká na rozhodnutí soudu o omezení svéprávnosti její dcery trpící schizofrenií. Není jediná - průtahy v soudních řízeních jsou nejčastějším důvodem stížností ombudsmance na činnost soudů. Jejich počet neklesá, v letošním roce už jich lidé poslali stejně, jako za celý loňský rok. Řada průtahů souvisí právě se znaleckou činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vychází Statistická ročenka České republiky 2017
Český statistický úřad dnes vydává Statistickou ročenku České republiky 2017. Jde již o 25. svazek této edice za dobu existence samostatné republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda ÚOHS potvrdil rozhodnutí o protisoutěžních loterijních vyhláškách města Bíliny, snížil však sankci
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil svým pravomocným rozhodnutím prvoinstanční výrok o tom, že se město Bílina vydáním obecně závazných vyhlášek regulujících provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her (dále jen „loterie“) dopustilo porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže (dále jen „ZOHS“). Předseda ÚOHS však přistoupil ke snížení uložené pokuty z původních 275 000 Kč na konečných 245 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jak investovat v době ekonomického růstu?
Česká ekonomika roste, rekordní růst HDP byl oznámen právě v den, kdy Senát rozhodoval o několika novelách týkajících se výdajů státu v sociální oblasti, například byla schválena možnost čerpat až 90denní ošetřovatelské volno k péči o marodícího člena rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Stará levice umřela. Nová přebírá moc
Sociální demokraté o víkendu sněmovali v Hradci Králové. Sešel se tam poprvé po prohraných volbách jejich Ústřední výkonný výbor a bylo to jednání neveselé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dnes vypiju 6 piv na protest proti Zemanovi, vyjádřil se spisovatel. Vztek proti Rusku kvůli roku 68 pokračuje. Ale též padlo: Je to provokace a připravil ji...
Slova webu ruské armádní televize Zvezda, kterou řídí ruské ministerstvo obrany, přinesla mnoho reakcí. Web totiž uvedl, že Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vylízaný mozku, šílenče, udeřil Zeman kvůli hnusnému článku o roce 1968
Prezident Miloš Zeman v Moskvě označil za záměrnou provokaci ruský článek, který tvrdí, že okupace v roce 1968 naší zemi pomohla a zajistila mír. Podle Zemana to napsal „šílenec s vylízaným mozkem“ a bude při setkání žádat premiéra Medveděva, aby se od toho distancoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Co se to děje v ČT? Po odvysílání včerejšího dokumentu o dětech v Norsku se stalo něco nevídaného. A nebylo to poprvé
V tradičním cyklu České televize Český žurnál se toto pondělí objevil dokument Děti státu. Ten pojednával o norské sociálce Barnevernet a jejím často šokujícím přístupu k dětem a jejich rodinám. Někteří mediálně viditelní lidé v něm ovšem viděli záškodnický čin hybridní proruské propagandy, záměrně dehonestující demokratické instituce. Přečtěte si zevrubný popis, co se v dokumentu objevilo, a posuďte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Korektní vztahy nelze zaměňovat za servilitu
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě prezidenta Zemana v Rusku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skandál ministra Pelikána: Odstupte, vystoupil statečný soudce, který bojuje proti amnestii Klause. Je to silné vyjádření
Český rozhlas Radiožurnál se zaměřil na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána z hnutí ANO, jenž se podle jeho zjištění angažoval v propuštění libanonského agenta Alího Fajáda více, než se dosud vědělo. Pelikán byl podle všeho za Fajádem ve vězení a nechal jej dokonce zavolat ze svého mobilního telefonu. Píše to server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tak to je něco: O vydání Babiše ve věci Čapí hnízdo rozhodne... Prostě něco neskutečného. Podívejte se na to sami
Otázka trestního stíhání je opět na pořadu dne. Včera totiž policie opětovně požádala o vydání Babiše a Faltýnka. A zřejmě opět vydáni budou, neboť většina poslaneckých klubů avizovala, že budou hlasovat pro. O kauze píše dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal
Zdeněk Dýčka opět komentuje události uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Až šest manželek. Oficiálně jedna, zbytek nahlásil jako sestry a sestřenice, sděluje o migrantech krajanka z Německa, která hlásí další zlé zprávy
„Policie nemá žádný respekt. Denně jsou pobodaní, nebo zdemolovaná auta. Policisté se na to dívají a nezasáhnou,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o německé realitě krajanka Marta, žijící v nejlidnatější spolkové zemi Německa, Severním Porýní-Vestfálsku. Často jsou podle ní i znásilněné či obtěžované ženy. Sama už musela použít dvakrát elektrošok, například když ji napadla šestice Afroarabů. „Chytili mě za vlasy a tahali dolů. Měla jsem nahoře na tašce deštník. Začala jsem řvát a jednoho mydlit. Nejsou zvyklí, že žena klade odpor nebo ukáže, že nemá strach. Takže zdrhli. Bylo to odpoledne, po třinácté hodině. Myslíte, že by mi tam někdo pomohl?“ popisuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala
Deset let poté, co pěší rota Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj získala z rukou tehdejšího hejtmana prapor, se dočkal slavnostního žehnání. Samotný akt provedl vojenský kaplan Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala za přítomnosti čestných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský zhlédl dokument ČT o Barnevernetu a vybuchl vzteky: Zločin! Norsko by se mělo zpovídat u mezinárodního tribunálu. A Monika Le Fay se totálně zbláznila!
ROZHOVOR "Norská společnost se stává společností strachu. Lidé mají strach veřejně projevovat své názory, city ke svým dětem, aby nebyli obviněni z toho či onoho. Jak se někdo dostane do spárů norské sociálky Barnevernet, tak už se z ní nedostane. Norsko je celosvětově bráno jako extrém. Jejich snaha vlastnit děti a odebírat je biologickým rodičům je přes čáru," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se tímto tématem několik let zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd na turné: Tři ústavy, tři dny
Tři ústavy během tří dnů navštívila předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová s místopředsedou Zdeňkem Havlasem: Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze, Biotechnologický ústav ve Vestci a Ústav anorganické chemie v Řeži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Skončil výlet za dva biliony
Česká koruna překonala oslabení kurzu, do kterého Česká národní banka investovala dva biliony korun. Řídila se přitom zákonitostmi z etapy, která už zřejmě neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Je mnoho úkolů, které před sebou máme. Bych byl rád, abychom začali pracovat
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V rámci projektu “Máme rádi zvířata“ Státní veterinární správa navštívila přes 200 školek
V rámci vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ v průběhu měsíce října uskutečnili úřední veterinární lékaři 256 přednášek v celkem 212 mateřských školách a celkový počet „proškolených“ předškoláků se vyšplhal přes 6 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek: Ta opoziční smlouva jedna, Klaus - Zeman, byla férovější a mravnější
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na volbu předsedy Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Dostál: Pro alkoholiky lepší zázemí?
Realita je příliš tristní. Za pobyty na záchytce se nějak často neplatí. Prý za svůj zdejší odpočinek si po probrání zaplatí asi jen 30 až 40% hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kdybychom skutečně byli demokratickou zemí...
Stále sním o tom, jak by to u nás vypadalo, kdybychom byli skutečnou demokracií, takovou, jaké nás učil a jakou u nás též kdysi prosadil T.G. Masaryk, jak je zřejmo i z jeho slavného výroku: „“Takže demokracii už bychom měli, teď už jen nějaké ty demokraty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Nestyďte a veřejně řekněte, že koordinujete společně obsazování pozic ve výborech
Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 k návrhu na potvrzení předsedy mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist