Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.540x, což odpovídá cca 80.355-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Erik Best: Sobotka jde do háje, ale tohle ještě stihl slíbit EU. A je to vážné. A zůstane to po něm
Americký novinář Erik Best na svém webu hodnotí situaci Andreje Babiše (ANO), ale také situaci v ČSSD. A pro někoho možná překvapivě konstatuje, že odcházející premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) možná prohrál bitvu, ale vyhrává válku. Zato Andreji Babišovi teď začnou těžkosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg řekl, že Zemana zničil alkohol. A myslíte si, že podpořil Drahoše? Budete překvapeni
Prezident Miloš Zeman se kvůli dlouhodobému užívání návykových látek změnil a přišel o zábrany. V rozhovoru s ČTK to řekl čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který zároveň Zemana kritizoval za jeho výroky při návštěvě Ruska či za jeho tvrzení, že nevede kampaň za své znovuzvolení. Jako o vhodném kandidátovi do prezidentského úřadu mluvil o bývalém velvyslanci Pavlu Fischerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úplně jinak to bylo, uvádí Tereza Spencerová ke kauze „hnusný článek o roce 68“. A na vážnější notu: Putin přidává tempo, něco chystá. Porošenko zničil důkazy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Pod ruské ministerstvo obrany spadá mediální koncern, k němuž patří i televize Zvězda, na jejímž webu se objevil skandální článek o okupaci ČSSR z roku 1968. Tato televize je proslulá šířením naprostých nesmyslů, jako že v řadách armády Ukrajiny bojují oživlá zombies. Připomíná náš kdysi geniální magazín Hrom, dobře se baví editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová nad kauzou, která zpestřila návštěvu Zemana v Rusku. A přidává zásadní informace k činnosti Vladimira Putina v Sýrii či k vyšetřování událostí na Majdanu 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Politický skandál pro okrajovou pravici
Glosa k TV-Zvězda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Znechucený exdiplomat Kolář: Zeman se podbízí tak, že ho ani ti Rusové neberou vážně, jen využívají. Je na hraně kolaborace
Někdejší diplomat v Rusku a v USA Petr Kolář se ve Dvaceti minutách Radiožurnálu vyjádřil k návštěvě Miloše Zemana v Rusku. Z toho, co prezident v Rusku dělá, Kolář nemá příliš radost. V jednu chvíli bývalý diplomat dokonce prohlásil, že se Miloš Zeman pohybuje na hraně kolaborace s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To radši Zemana než Horáčka! rozpálil se John Bok a o druhém jmenovaném nám prozradil, co hrozného prý v minulosti páchal
ROZHOVOR „Tahle země je schopna se o sebe postarat sama a nemusíme mít víc, než máme. Trhy jsou důležité, ale svět není jen Rusko,“ reaguje na „pracovní“ návštěvu českého prezidenta Miloše Zemana v Rusku někdejší disident, politický aktivista a šéf Spolku Šalamoun John Bok. Naše zraky se mají podle něj i nadále upírat na Německo. „Německo urazilo od druhé světové války ohromnou cestu, stalo se demokratickým státem a je nám i kulturně bližší, nežli Rusko,“ tvrdí. Proti Miloši Zemanovi má kupu výhrad, přesto kdyby se do druhého kola prezidentské volby dostal on spolu s Horáčkem, tak by radši volil Zemana...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Grospič označoval odpůrce komunistické totality před rokem 1989 za vlastizrádce
Komentář na facebookovém profilu k novému předsedovi Mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský novinář vyrazil do Ostravy vykládat, jak je tu ohrožena demokracie. Takto to dopadlo
REPORTÁŽ „Myslím si, že v Česku nyní skutečně je ohrožena demokracie. Hnutí ANO totiž ovládlo značnou část parlamentu, vytvoří si svoji vládu, a to samé bude zřejmě platit i pro parlamentní výbory, které vlastně kontrolují a spravují naši společnost. Bohužel trend oligarchizace politiky není v současné době v Evropě výjimečný. Uvidíme, jak si s tím naše demokratické strany poradí,“ prohlásil na besedě v ostravském Knihcentru novinář a spisovatel Karel Hvížďala, který tem přijel prezentovat svoji poslední knížku s názvem Vlčice. Na besedě pak zazněly i další názory na výsledky parlamentních voleb i současnou situaci na české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Vladimír Franz má nepěkný vzkaz Karlu Schwarzenbergovi
V minulých prezidentských volbách kandidoval, nyní se do boje o Hrad již nevydal. Své důvody profesor Vladimír Franz vysvětlil v rozhovoru s Pavlem Štruncem pro server Info.cz. A hovořil i o dalších záležitostech. Například jasně řekl, že ač nechce v prezidentské kampani nikoho podporovat, v případě, že by kandidoval Karel Schwarzenberg, by podpořil kohokoliv, kdo jde proti „knížeti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy bodovaly v žebříčku Czech Top 100 hned několikrát
Ve středu 22. listopadu 2017 proběhlo vyhlášení cen již 24. ročníku soutěže nejlepších výročních zpráv a firemních časopisů, které každoročně pořádá sdružení CZECH TOP 100.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Stavba přeložky je sice dražší, jde ale o finální řešení
Příprava přemostění na Staré Blansko se posouvá vpřed. Kraj přispěje městu na projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Víc sankcí proti Rusku! Francie, to je jak v pohádce, tolik mladých lidí, taková porodnost. Havel, to byl plachý, skromný člověk
REPORTÁŽ Korejský Kim do péče doktora Chocholouška, větší sankce vůči Rusku či Mirek Topolánek jako jediný zdatný konkurent ostříleného bojovníka, pajdajícího Miloše Zemana. To zaznělo na besedě mnoha desítek studentů s Karlem Schwarzenbergem v Plzni. Hovořilo se i o řiťolezectví k Číně, vítězství rozumu v boji proti Kotlebovi na Slovensku i o občanské válce v Sudetech, kde při vyhnání Němců řádily revoluční gardy v uniformách Afrikakorpsu. Nešťastní, nemocní prezidenti v závěru své kariéry – Masaryk, Hácha, Beneš. Čestný předseda TOP 09 rovněž pochválil Francii, která vstává jak z pohádky, má velkou porodnost a může nahradit Německo ve vedení EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rusko se vyhnulo diplomatickému skandálu s Českem, píše tamní tisk
Rusku se při jednáních s prezidentem Milošem Zemanem podařilo vyhnout vážnému diplomatickému skandálu jen díky včasné přípravě. Píše o tom dnes ruský list Kommersant. Naráží tím na poprask kolem článku hájícího sovětskou invazi do Československa v roce 1968, kterou na svých stránkách v úterý zveřejnil web ruské armádní televize Zvezda. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
IEA: Svět čeká mohutný nástup obnovitelných zdrojů energie, hlavními ale zůstanou plyn a ropa
Mezinárodní agentura pro energii (IEA) očekává ve světové energetice do roku 2040 mohutný nástup obnovitelných zdrojů. Světovým lídrem v jejich rozvoji bude Čína. V Evropě by díky snižujícím se nákladům na výstavbu větrníků měla růst především větrná energetika. Tvrdí to dlouhodobá předpověď World Energy Outlook 2017, kterou IEA vydala v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 42 - „Ten zatracenej měsíc listopad“
Písnička, jejíž slova jsem si dovolil vložit do titulku, sice vzešla z dílny trampského barda Wabiho Ryvoly, ale vrací se mi v těchto dnes s nečekanou intenzitou při zmínce o odchodu jiného písničkáře, taktéž Wabiho, občanským jménem Stanislava Daňka. A ta původní „ryvolovka“ se mi v hlavě proplétá s Daňkovou, rovněž truchlivě podzimní „Písní, co mě učil listopad“. Je to divný měsíc, v němž mnoho končí a málo začíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu
Prezident Miloš Zeman předstoupil před novináře u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB výměnu 100 Kč bankovky neplánuje
Česká národní banka upozorňuje, že článek s názvem Budeme platit Rašínem, který dnes vyšel v Reflexu č. 47/2017, se nezakládá na pravdě. Jeho autorka chybně uvedla, že “stokoruny s portrétem Karla IV. brzy přestanou platit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš byl agent. Upozorňoval na podvody a korupci, to víme jistě, uvedl badatel
Slovenský badatel Ústavu paměti národa Jerguš Sivoš analyzoval agenturní minulost Andreje Babiše. Podle jeho slov byl Babiš Burešem vědomým tajným spolupracovníkem StB. Rozhovor s ním přinesl časopis Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Archeopark Pavlov je nejlepší stavbou z betonu
Pavlovské muzeum bodovalo v zámoří. Archeopark je podle Mexičanů nejlepší veřejnou stavbou z betonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ale ale. Kalousek najednou o článku o roce 68 píše: Komedie! Domluvená Ovčáčkem nebo přímo ruskou tajnou službou
Exministr financí a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se v uplynulých hodinách rozjel na svém twitterovém účtu, kde komentoval aktuální politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Psal Miloš Zeman program Občanského fóra? Gabal, Kocáb a Kroupa to odmítli, zde je dokument
Minulý týden na TV Barrandov se prezident Zeman pyšnil tím, že musel napsat program Občanského fóra sám. Dle serveru Aktuálně.cz jsou klíčoví aktéři listopadových událostí tímto tvrzením pobouřeni a radikálně jej odmítají. Současná hlava státu podle nich participovala jen na předmluvě programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hradílkova hladovka. Jaký byl její smysl? Promluvil režisér
Igor Chaun se v časopisu Reflex rozepsal o Tomáši Hradílkovi, který držel hladovku proti druhé prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Ačkoli byla tato hladovka po osmnácti dnech ukončena, měla podle Chauna smysl. Ve svém textu vysvětluje proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Německu se hospodářsky daří. Česká republika na tom vydělá
„Německá politická krize neovlivní vývoj hospodářství do konce letošního roku. Ekonomické procesy mají dostatečnou setrvačnost, aby poskytly několik měsíců na řešení,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Exportní cena DHL UniCredit podvacáté ocenila české exportéry
Vítězové 20. ročníku soutěže Exportní cena DHL UniCredit pod záštitou agentury CzechTrade jsou již známi. Ocenění si převzaly firmy v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Globální exportér a Exportér teritoria, kterým pro letošní rok byly trhy USA a Kanady. Agentura CzechTrade ocenila svého nejúspěšnějšího klienta a nejzajímavější exportní příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Dracula prvně vyšel teprve před sto dvaceti lety
Van Helsing sňal těžké víko; dychtivě jsme nahlédli do rakve. Lucy tu ležela v celé kráse, ale v mém srdci už nebylo lásky, jen hrozná nenávist k tělu, které stále mělo její podobu, ale ne duši. „Je to opravdu její mrtvola, profesore? Nebo před námi leží duch v lidské podobě?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Útok na Finanční správu – rozšíření trestního stíhání
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, rozšířili trestní stíhání cizince, který měl provést sofistikovaný útok na Finanční správu ČR s úmyslem způsobit mnohamilionovou škodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stát uzavřel kupní smlouvu s majitelem vepřína v Letech. Zaplatí ještě 120 milionů navíc
Stát uzavřel smlouvu s majitelem vepřína v Letech u Písku, který stojí v místě koncentračního tábora pro Romy. Stát za budovy a pozemky zaplatí 450,8 milionu korun včetně daně. Kupní smlouvu dnes v Praze podepsali ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová a předseda představenstva firmy AGPI, majitele vepřína, Jan Čech. Schvalovací doložku za stát podepsal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Muzeum se bude o areál starat, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš věří, že si hejtmani ve Sněmovně časem vyberou jednu funkci
Předseda ANO Andrej Babiš nesouhlasí s tím, aby hejtmani jeho hnutí byli současně poslanci. Sdělil to dnes ČTK. I když rozumí tomu, že hejtmani zvolení do Sněmovny nechtějí odmítnout důvěru voličů, pevně doufá v to, že si časem vyberou jen jednu funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je rána: Lidi mají pocit, že je to tu horší než před rokem 89, řekl v rozhlase zkušený novinář
Komentátor Ivan Hoffman se vyjádřil v rozhovoru s Českým rozhlasem k tomu, jak je vnímána změna po roce 1989. Podle jeho slov převažuje rozčarování až pocit, že je to tady ještě horší. „Že se příslib dob lepších nenaplnil,“ podotkl Hoffman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nejhnusnější Češi, ubližují muslimům, uvedla arabská TV. Celý svět to viděl. A z Česka se nyní ozvalo toto
Známý český bloger tuniského původu Hatem Berrezouga napsal otevřený dopis v angličtině arabské zpravodajské televize Al-Džazíra, která ve své nedávné reportáži, publikované také na serveru ParlamentníListy.cz, označila Českou republiku za nesnášenlivou vůči islámu a muslimům. Mimo jiné také citovala představitele zdejší muslimské komunity Raeda Shaikha a Vladimíra Sáňku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Praha: ZŠ Květnového vítězství II prošla kompletní rekonstrukcí
Rozsáhlá rekonstrukce ZŠ Květnové vítězství II byla úspěšně dokončena. Výsledek projektu za 91 mil. Kč ocenila na slavnostním otevření školy například náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová, největší radost však přinesl dětem. S investicemi do školství nicméně Praha 11 nekončí, radní právě finalizují návrh financování stomilionové dostavby Starochodovské školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Z dnešních novin vykoukl Jiří Ovčáček. A zpucoval české novináře zlými slovy
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se v dnešní MF Dnes pustil ve svém komentáři do českých novinářů, kteří se podle jeho slov rádi stavějí do role strážců demokracie a navzájem si dosvědčují, že bez nich bychom opět upadli do tenat totalitní poroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Spinning® Fitpoint-ČOS maraton - jedinečná akce ve Frýdku-Místku!!!
Na sobotu 25.11.2017 jsme pro vás připravili největší spinningovou® akci ve Frýdku-Místku - Spinning® Fitpoint-ČOS maraton! Vydejte se s námi po etapách Tour de France a zažijte neopakovatelnou tříhodinovou atmosféru tohoto největšího cyklistického závodu! Maratonem s videoprojekcí vás proveze zkušený lektor spinningu® Kelly. Na konci závodu obdrží účastníci ceny, které věnoval partner projektu ČOS a.s. Startujeme od 16:00 ve Fitpointu a v 19:00 končíme pod Vítězným obloukem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Komunisté si prý stěžují na Feriho. Nevidí přes jeho afro účes
Nejmladší poslanec v dolní parlamentní komoře se opět postaral o rozruch. Tentokrát to nebyla pozornost věnovaná magickému skoku hvězdy sociálních sítí z posledního místa kandidátky rovnou do sněmovní lavice. Dávce pozornosti tentokrát neunikl účes Feriho, který brání ve výhledu nejednomu poslanci sedícímu za ním, jak uvádí server iRozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Komunitní centrum bude pozitivně ovlivňovat kulturně-společenský život v obci
Nově zrekonstruované prostory nabízí pro co nejširší veřejnost komunitní centrum ve Lkáni. Slavnostního otevření se zúčastnil také hejtman Oldřich Bubeníček a krajská radní Jitka Sachetová. Rekonstrukce probíhala od dubna do října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jednou z priorit nové vlády musí být hledání kompromisu ohledně důchodové reformy
Komentář ekonomického experta Jana Skopečka k závěrům Potůčkovy důchodové komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Systém poskytování dotací pro jednotky SDH obcí
Reakce na reportáž České televize z 15. listopadu 2017, která byla odvysílána v pořadu Události v regionech a týkala se rozdělování dotací jednotkám sborů dobrovolných hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vandalové posprejovali sochu Koněva v Praze 6
Na podstavec sochy maršála Koněva v Praze 6 někdo rudou barvou nasprejoval letopočty 1956, 1961, 1968 a 2017. Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Kolem sochy panuje dlouhodobá kontroverze, v minulosti se objevila iniciativa, žádající její odstranění. Městská část chce sochu doplnit tabulkou, která připomene i kontroverzní otázky života sovětského vojevůdce. Není to první poškození sochy, v roce 2014 ji kdosi částečně natřel růžovou barvou. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Do Evropského parlamentu už teroristé nesmí
Je to reakce na důrazný protest skupiny europoslanců, kteří nesouhlasili s vystoupením palestinské teroristky Leily Chálidové v této instituci. Ta navíc nehorázně urazila židovské oběti nacismu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kvůli ministru Hermanovi přišla ČR za zvláštních okolností o unikátní obraz světoznámého malíře v hodnotě stovek milionů až miliardy. Jde o toto. Názor si udělejte sami…
EXKLUZIVNĚ Česká republika přišla za velmi zvláštních okolností o unikátní dílo světoznámého špičkového malíře Gustava Klimta Dáma s rukávníkem, jehož hodnota je odhadována na stovky milionů korun až miliardu. Za celou věcí stojí ministr kultury Daniel Heman z KDU-ČSL a Jiří Vajčner z KDU-ČSL, kteří zabránili tomu, aby toto unikátní dílo bylo prohlášeno kulturní památkou České republiky. Když nebyl obraz prohlášen za kulturní památku ČR, znamená to, že může být obraz vyvezen z České republiky a prodán mimo ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanci už mají na stolech první materiály k projednání
Poslanci už mají na stolech první materiály, kterými by se měli zabývat na svých schůzích. Jako první jim dosluhující vláda opět předložila návrh státního závěrečného účtu za loňský rok a hned po něm návrh státního rozpočtu na příští rok. Oba dokumenty vláda poslancům předložila už před volbami, k jejich projednání se ale nedostali, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Škoda Electric: Teplice získají nové trolejbusy
Škoda Electric dodá pět nových trolejbusů s alternativním bateriovým pohonem do severočeských Teplic. Tamní flotilu městské hromadné dopravy obohatí dvanáctimetrové nízkopodlažní vozy typu 30 Tr za zhruba 60 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Studie v Thajsku odhalily toxické znečištění
Výzkum nevládních organizací prokázal toxickou kontaminaci některých území v Thajsku. Na vině jsou zejména dioxiny a jiné perzistentní organické látky (POPs). Jejich vysoké koncentrace byly naměřeny ve vzorcích půdy, zdaleka nejčastěji však ve slepičích vejcích. Zatímco například v oblasti Samut Sakhon je situace se znečištěním kritická, některé lokality překvapily nadějnými výsledky. Na výzkumu se podílely laboratoře Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Připomínáme si 122. výročí narozenin Ludvíka Svobody
Ludvík Svoboda (25. listopadu 1895 Hroznatín – 20. září 1979 Praha) byl významný československý generál a politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jeden Zeman a osm Havlů. Takový rozbor prezidentských kandidátů jste ještě nečetli
Marek Řezanka se na serveru Literarky.cz rozepsal o prezidentských kandidátech. Pokud nepočítáme prezidenta Miloše Zemana, pak uchazeči o Hrad asi nebudou z textu příliš nadšeni. Za uši dostali Mirek Topolánek, Jiří Drahoš, Pavel Fischer i další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rituály k oslavě „svaté Angely“, boj se přiostří… Odborník o tom, jak to dopadne v Německu a co bude dál s Merkelovou
ROZHOVOR „Po ztroskotání trojkoalice se začínají v SPD ozývat hlasy, že odmítnutí velké koalice CDU/CSU/SPD by ze strany sociální demokracie přece jen nemuselo být definitivní. Předseda SPD Schulz, který byl hlavním zastáncem přechodu SPD do opozice, se dostane pod velký tlak, aby ustoupil; Němci by strašně neradi přišli o svou pověst superstabilní země, kde se po volbách vždy vláda sestaví,“ říká historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta, který je znalcem Německa. Pozice Angely Merkelové je dle něj pevná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): V polovině prosince otevřeme ochoz věže Staroměstské radnice
Praha uložila na věž Staroměstské radnice vzkaz pro další generace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv bude využívat výzkumné kapacity VTÚ
Memorandum o spolupráci mezi Vojenským technickým ústavem a Správou státních hmotných rezerv ČR podepsali ve středu 22. listopadu 2017 na ředitelství státního podniku ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva a předseda SSHR ČR Pavel Švagr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Vánoční soutěž - vytvořte vánoční přání v jazyce svých sousedů
Evropský region Dunaj-Vltava vyhlašuje vánoční soutěž pro jednotlivce, kolektivy nebo celé třídy středních škol a gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štětina a Pospíšil protestují proti pozvání Lukašenka do Bruselu
Proti pozvání běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na páteční summit zemí EU a Východního partnerství protestují europoslanci Jaromír Štětina a Jiří Pospíšil (zvolení za TOP 09). Lukašenko byl na páté podobné jednání šéfů států a vlád zemí Unie a šesti východoevropskcýh států pozván poprvé, nakonec ale do Bruselu z Minsku dorazí ministr zahraničí Uladzimir Makej. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Předčasné volby jsou nejhorším možným scénářem
Komentář na facebookovém profilu k předčasným volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Dotační příležitosti pro malé obce pro rok 2018
Kraj Vysočina ve spolupráci s ministerstvy a Státním fondem životního prostředí připravil seminář, který se zaměřil na aktuální možnosti financování rozvojových projektů ve venkovských oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Díky postojům pěti statečných žijeme dnes v demokratické zemi
Pět osobností získalo Čestnou plaketu hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: V německé sociální demokracii se hnuly ledy směrem k velké koalici
V Berlíně po zhroucení sondáží jamajské koalice pokračují jednání o vytvoření nové spolkové vlády. K tomu směřují rozhovory, které vede spolkový president Frank-Walter Steinmeier s představiteli jednotlivých stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ANO dostalo od dohledového úřadu pokutu 31 tisíc za Babišovu knihu
Hnutí ANO dostalo od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 31 000 korun za knihu předsedy Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím. ČTK to potvrdil mluvčí hnutí Vladimír Vořechovský. O pokutě pro politický subjekt za porušení pravidel volební kampaně dnes informoval předseda úřadu Vojtěch Weis, konkrétní subjekt neuvedl. Části výtisku chyběly informace o zadavateli a zpracovateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nastavíme účinnější systém pomoci občanům v polském příhraničí
Memorandum o porozumění mezi Pardubickým krajem i Českou republikou – Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje, na straně jedné a Dolnoslezským vojvodou i Dolnoslezským Krajským velitelem Státní požární ochrany ve Vratislavi, na straně druhé podepsali včera zástupci obou stran v polském lázeňském městě Kudowa Zdroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nadace FriendlyVox: Zrakově postiženým svítá naděje na online přístup k bankovnímu účtu
Uhradit účet za plyn, koupit si v e-shopu nabíječku na mobil, zaplatit online dárek k Vánocům – běžná věc pro většinu české populace, a naopak neřešitelný problém pro tisíce slabozrakých a nevidomých. Když potřebují zadat platbu, musí požádat o pomoc někoho ve svém okolí anebo vzít hůl a psa a vyrazit do banky osobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek!
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Českého muzea hudby, kde se v sobotu 25. listopadu 2017 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nepodpoříme další mise české armády
Komentář na facebookovém profilu k zahraničním misím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Kvalita dopravní výchovy v České republice má daleko k ideálu
Školy se sice dopravní výchově věnují, znalosti i dovednosti dětí však jsou nevalné. Vázne průběžné vzdělávání pedagogů provádějících dopravní výchovu. Nový projekt Týmu silniční bezpečnosti zdarma nabízí základním školám zbrusu nový didaktický materiál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Není nad český Kocourkov
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je to jasné: Zeman jmenuje Babiše premiérem. V prosinci
Prezident Miloš Zeman se chystá jmenovat Andreje Babiše premiérem 6. prosince. Jeho vládu chce jmenovat 15. prosince. Uvedla to ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman v Rusku
....a hysterie je o trochu méně nežli při jeho posledních návštěvách v Rusku. Také proto, že prezidenta Zemana doprovází nebývale početná delegace podnikatelů, soustředěná do tří letadel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Dušičkové kontroly potvrdily nedostatky u 50 procent prodejců
Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů při příležitosti konání svátků Památky zesnulých. I o letošních Dušičkách uskutečnila kontroly kvality prodeje výrobků a poskytovaných služeb. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji provedla 73 kontrol a nedostatky zjistila u téměř poloviny z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Frauke Petry je zpátky a chce konzervativní voliče. O ty z AfD vlastně ani moc nestojí
Bývalá šéfka Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petry poskytla rozhovor magazínu Focus, ve kterém odhaluje plány své nové strany a tvrdí, že by optimálním řešením pro její zemi mohla být menšinová vláda. Nebrání se ani předčasným volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Půta (SLK): Co asi dělají dnes tehdejší policisté
Komentář na facebookovém profilu k porevolučnímu působení policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice: Kde domov můj?
Petice za dodržování romských práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy představily první Vectron v barvách národního dopravce
První dvě z deseti moderních lokomotiv Vectron, které budou od prosince v pravidelném provozu vozit mezistátní vlaky do Drážďan a nejpozději od června 2018 i do Berlína a Hamburku, dostala polep v korporátních barvách národního dopravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Rusko je pro nás důležitá země
Je velmi správné, že prezident Zeman dává velkou váhu dobrým vztahům k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Herman: Dovede si někdo představit, že by dnes někdo v Německu chválil okupaci Československa v roce 1939?
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, zda by někdo obhajoval okupaci z roku 1939. Učinil tak v souvislosti s článkem na ruském webu Zvezda, který uvedl, že Československo by mělo být rádo za ruskou okupaci z roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): Dobrá zpráva pro všechny, kdo ctíme spravedlnost a lidská práva
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Šindelář: Poblouzněný socialista Pehe se definitivně zbláznil. Pustil se do Václava Klause
Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Obvinění v poslanecké sněmovně
Absurdistán je pro naši republiku případný název. Policista z nějaké vyšetřovací skupiny došel k závěru, že jednání některých občanů může být kvalifikováno jako trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Intervenčním sýčkům sklaplo
Letošní export přesáhne čtyři biliony korun. To je v podstatě jistota plynoucí ze známých dat za deset měsíců. Nezaměstnanost je 3,6 procenta, meziroční inflace je necelá tři procenta. Euro je za 25,60 koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Eurokomisař Frattini: Přivedeme dvacet milionů imigrantů. Usnadníme imigraci z Afriky a Asie
V souvislosti s probíhající imigrační krizí v Evropě není od věci ohlédnout se zpět a připomenout si slova, která padla před deseti lety z úst předního europolitika. Je vše jenom náhoda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nečas se tak bál Nagyové-Nečasové, že se radši nechá potrestat sám, uvedla soudkyně
Křivé výpovědi se měl podle rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 dopustit bývalý premiér Petr Nečas v kauze své ženy Jany ohledně zneužití vojenské rozvědky. Dnešní MF Dnes pak konstatuje, že Nečas se bál ženy víc než trestu za křivou výpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Svatý Václave, ochraňuj naší zemi
Komunista předsedou mandátového a imunitního výboru parlamentu. Byl zatlučen první hřebík na rakev krátkého trvání demokracie v Česku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vraždící mikrovlnky? Okamurův muž do čela bezpečnosti, po kterém jdou jak slepice po flusu, nám sdělil, jak to má s Ruskem či 11. zářím
„V Rusku jsem nikdy nebyl, nemám tam žádné vazby. Ani tam neplánuji jet. Nejdál na východ jsem byl na Slovensku. Takže mě poměrně rozesmívají nálepky jako ruský špion, či dezinformátor,“ říká v rozhovoru pro PL.cz poslanec SPD Radek Koten, který je adeptem na post předsedy bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny. O SPD také uvádí: „Nejsme ani proruští, ani proameričtí. Jsme pro zájmy České republiky, která je pro nás nejdůležitější. Jsme vlastenecké hnutí a zdůraznil bych, že nás zajímá český občan. Velice rádi bychom hájili zájmy českých občanů. Nemusíme vyloženě hájit zájmy některé z mocností.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zemane, Putin vtrhne s vojáky do Česka! Protože 25 procent Čechů mluví rusky, napsal Ukrajinec z oficiálního média. A přidal skandální teorii, proč Miloš rád Rusko
Ukrajinská agentura UNIAN se ústy svého korespondenta v Moskvě Romana Cimbaljuka velmi ostře vyjadřuje k Miloši Zemanovi a jeho setkání s Vladimirem Putinem. Český prezident je obviňován z toho, že usiluje o lukrativní post v rámci projektu Nord Stream, a Cimbaljuk navíc tvrdí, že by mohly ruské jednotky vniknout do České republiky a vynutit si zde referendum stejně jako na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Další návštěva redakční rady CDIS Review ve vazební věznici Pankrác
Po říjnové návštěvě první části redakční rady časopisu CDIS Review se ve čtvrtek zúčastnila jednání s vedením Vězeňské služby ČR i druhá část rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš chce všechny rozmáznout novými volbami. S Okamurou nechce, nicméně je tu průzkum, který věc možná mění
Předčasné volby. Strašák, který stále visí ve vzduchu. Alespoň o tom píší v dnešní MF Dnes. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš podle všeho tuto možnost připouští v případě, že nesestaví vládu na první ani na druhý pokus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman si stěžoval ruskému premiérovi na článek o okupaci Československa. Článek byl vyměněn. A Romancov v ČT spustil: A to Zeman nekritizoval!
Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě Ruska. Rázně odmítl internetový článek o invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, ve kterém stálo, že Československo může být vděčné za sovětskou invazi, která k nám přinesla mír na dalších dvacet let. Miloš Zeman od ruského premiéra slyšel, že nic takového v oficiální ruské politice ale rozhodně není. Co na celou situaci říkají diplomat a bývalý ministr zahraničí Jan Kavan a politický geograf Michael Romancov, na to se ptal moderátor Daniel Takáč v pořadu Události, komentáře na ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Je třeba upřednostnit práci
Veřejný prostor opět plní úvahy “odborníků“ coby, kdyby, jakési dohady a jasnovidectví. Mnozí se vyjadřují ke všemu i k tomu, o čem vědí pramálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský parlament vydal zákaz vstupu teroristům
Evropský parlament schválil návrh prezidenta Tajaniho na systematické odepírání přístupu do prostor EP všem osobám, skupinám nebo subjektům zapojeným do teroristických činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hannig: STEM/MARK mě výrazně poškodila svým průzkumem
Agentura STEM/MARK mě výrazně poškodila svým, před chvílí zveřejněným, průzkumem, do kterého mne jako jediného z oficiálních kandidátů nezařadila. Tento výzkum budou zmiňovat všechna média a ve veřejnosti tak vznikne dojem, že vůbec nekandiduji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Generál NATO vyprávěl divákům ČT, jak jsme v informační válce
Bezpečnost na prvním místě. Téměř všechny parlamentní strany měly tohle téma ve svých volebních programech. Co je ale pro bezpečnost země nejdůležitější, jakou roli v ní hraje armáda a co nás ohrožuje nejvíce, nejen o tom hovořila v pořadu Interview na ČT Světlana Witowská se zástupcem velitele nadnárodní divize NATO v Polsku Karlem Řehkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Peripetie sestavování vlády
Šéfové hnutí ANO včera zářili štěstím jakoby měli narozeniny. Volba předsedy Poslanecké sněmovny Vondráčka byla jejich jasným politickým úspěchem. Kromě poslanců hnutí ANO, okamurovců a komunistů, podpořili volbu Vondráčka také Piráti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Důchodová komise končí. Problémy dál přetrvávají
„Zlepšování stavu důchodového účtu je dáno dobrou ekonomickou situací. Demografické problémy však dál existují a projeví se s příští krizí,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Problematika vysílání občanů třetích států do ČR k poskytování služeb v rámci EU
Státní orgány České republiky se znepokojením zaznamenávají rozšíření nezákonné praxe v oblasti pracovní migrace, která spočívá v předstírání dočasného vysílání ukrajinských občanů, kteří jsou držiteli pobytových oprávnění vydaných jinými členskými státy, zejména Polskem, do České republiky k údajnému poskytování služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žáček z ÚSTRu, dnes poslanec ODS: Jak mohl slib poslanců číst komunista Filip? Oni nechtějí rozvíjet demokracii, chtějí její destrukci
Pavel Žáček, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, je poslancem. Čerstvě se stal také členem ODS, za kterou kandidoval ještě jak nestraník. Domnívá se, že dnes vstupujeme do zvláštní éry Andreje Babiše (ANO) a komunistů. Budeme si prý muset zvyknout na to, že Andrej Babiš každý den říká něco jiného a to, co říkal včera, už dnes nemusí platit. Pokud jde o přímou volbu prezidenta, Žáček vychválil Mirka Topolánka a obul se do Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Měsíc po volbách si všechny strany sedly k jednomu stolu. Jednají o Sněmovně
Zástupci sněmovních stran se dnes odpoledne sešli k jednání o podobě výborů v dolní komoře. Podle předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) by se měli bavit o konkrétním návrhu na počty členů, které by ve výborech získala jednotlivá uskupení. Zástupci ČSSD a STAN při příchodu na jednání uvedli, že by opozice měla vést všechny kontrolní komise ve Sněmovně. Za opozici přitom nepovažují vedle hnutí ANO ani SPD a KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Náchod: Kraj poskytne 30 milionů korun za provoz ztrátových oborů
Rada Královéhradeckého kraje přijala návrh na poskytnutí 30 milionů korun Oblastní nemocnici Náchod jako náhradu nepokrytých nákladů za plnění závazku veřejné služby. Vedení náchodské nemocnice zažádalo o náhradu na základě doporučení externího auditu. Návrh nyní půjde před krajské zastupitele, kteří se znovu sejdou 4. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Pasažéři lodi bláznů a Čapí hnízdo
Kriminalizace Andreje Babiše (a jako přívažku také Jaroslava Faltýnka) je nemilým úkazem českého politického folkloru: jde o další z případů beztrestného zneužívání orgánů činných v trestním řízení k ovlivňování politického vývoje země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Smutné dny Jakuba Patočky: Vyhodili ho z ČSSD, prasklo jak dojil ministerstva a teď ještě dostal pokutu
Spolku Svoboda projevu udělil pokutu Úřad pro dohled nad financováním politických stran. Spolek založili autoři Žlutého barona, redaktoři Deníku Referendum Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá, a to s cílem organizace turné, kde knihu představili veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Obchodní vztahy s Východem? Ano, ale ne za cenu ztráty národní hrdosti
Komentář na facebookovém profilu o obchodních vztazích s Ruskem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: V Praze proběhlo reálné měření emisí aut
Hlavní město Praha ve spolupráci s odborníky z ČVUT, Technické univerzity Liberec a ÚAMK provedlo orientační měření emisí aut za reálného provozu. Cílem je zjistit, kolik se po pražských silnicích pohybuje vozů, které mají v nepořádku emisní hodnoty. Dnes v Praze 6 u Nádraží Veleslavín o tom informovali pražská radní pro životní prostředí Jana Plamínková, Michal Vojtíšek z ČVUT a Petr Vomáčka z ÚAMK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Měíc po volbách si všechny strany sedly k jednomu stolu. Jednají o Sněmovně
Zástupci sněmovních stran se dnes odpoledne sešli k jednání o podobě výborů v dolní komoře. Podle předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) by se měli bavit o konkrétním návrhu na počty členů, které by ve výborech získala jednotlivá uskupení. Zástupci ČSSD a STAN při příchodu na jednání uvedli, že by opozice měla vést všechny kontrolní komise ve Sněmovně. Za opozici přitom nepovažují vedle hnutí ANO ani SPD a KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Konec rybářské sezony pod Nechranicemi nebude doprovázen sníženým průtokem
Hydrologická situace na řece Ohři se nepředvídatelně zhoršila do takové míry, že nebude možné snížit průtok na odtoku z nechranické nádrže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trestní stíhání ministrů, kteří schválili bombardování Srbska. Na Slovensku padlo trestní oznámení na Dzurindovu vládu
Soudce slovenského nejvyššího soudu Štefan Harabin podal trestní oznámení na pravicovou vládu Mikuláše Dzurindy za to, že se v roce 1999 kabinet nepostavil proti zásahu NATO v Srbsku. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Kontinuita u indiánů - umění žít i umírat
Amazonští indiáni mně naučili, že umění je nejen žít, ale umění je i umírat. Že bez smrti není života a naopak. To je kontinuita, o které v poslední době rádi mluvíme, ale v zásadě ji nechápeme a nerozumíme. Či spíš nechceme pochopit. Jistá tabu nejsme totiž schopni překročit. Ke kontinuitě patří celý životní cyklus: narození, výchova, iniciace-dospívání, manželství, smrt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Omezit plastový odpad chce 45 tisíc lidí
Přes 45 tisíc lidí žádá ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby omezil jednorázové plasty a podpořil ambiciózní cíle oběhového hospodářství, které budou 19. prosince schvalovat členské státy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seifertová (ANO): Kronikáři napomáhají orientovat se v historii
V Galerii u Vavřince v Chodově se dnes konal tradiční seminář kronikářů, v jehož úvodu byly vyhlášeny výsledky soutěže „O nejlepší kroniku Karlovarského kraje“ za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Rodiče s dětmi mají právo chodit nakupovat
Obchod zakázal vstup do prodejny s kočárky. Žena, která v obchodě pravidelně nakupovala, se cítila postupem majitelky obchodu diskriminována. Protože nechtěla své dítě nechávat samotné v kočárku na ulici, nemohla služeb prodejny využít. Obrátila se nejprve na Českou obchodní inspekci a poté na ombudsmanku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Vandalové poničili ústí Albeřické jeskyně
Albeřická jeskyně, respektive Bischofův lom v Horních Albeřicích, se stal terčem vandalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Já považuji média většinou za idiotská, pravil Miloš Zeman. Pak vysvětlil, proč nemluví na mezinárodním jednání česky
Jako každý týden, tak i dnes prezident republiky komentoval na TV Barrandov v hlavním vysílacím čase aktuální události. Pořad TÝDEN s prezidentem Jaromíra Soukupa se tentokrát nesl v duchu ekonomických témat nebo zahraniční návštěvy Ruska. Reakce zazněla i na rozruch vyvolaný článkem ruského armádního webu, který obhajoval invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nad norským Barnevernetem nemá nikdo účinnou kontrolu
Komentář na facebookovém profilu k Barnevernetu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Katolická církev se chce postavit na vlastní nohy
Zhruba přes jednu miliardu korun investovaly v loňském roce diecéze římskokatolické církve v České republice. Meziročně je to až o dvacet procent více. Hlavním důvodem je to, že církev chce být soběstatačná i ve chvíli, kdy jí stát přestane dávat příspěvky na jeji činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Sluchátka jako dobrý sluha i zlý pán vašeho sluchu
Používání sluchátek a hlasitá hudba nemusí ničit sluch, je však třeba naučit se dodržovat jistá pravidla. Věnuje se tomu článek americké spotřebitelské organizace Consumer Reports na svých webových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Babiš si opět dělá kampaň
Komentář na facebookovém profilu o Babišově vládnutí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Vzpomínka na Listopad a nejen ten
Okamžik, kdy se komunisté v naší zemi vzdali přímé vlády, byl tím okamžikem, kdy jsme mohli a měli vzít vládu věcí svých do vlastních rukou. Nestalo se tak a proto mne může více než čtvrt století poté z televizní obrazovky poučovat o morálce a právu - komunista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští kriminalisté odletěli do Egypta prověřit ubodání Češky
Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu prověřují v Egyptě okolnosti červencového útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Do Afriky odcestovali minulý týden. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí centrály Iva Knolová s tím, že podrobnosti k jejich pracovní cestě prozatím policie sdělovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí na aukci prodalo pokladniční poukázky za 20,965 miliardy korun
Tyto krátkodobé dluhopisy mají splatnost 133 dnů, budou se tedy vyplácet na začátku dubna příštího roku. Investoři poptávali poukázky v celkové hodnotě 44,255 miliard korun, takže jejich poptávka více než dvakrát přesáhla nabídku MFČR. Výnosy jsou stále v mírně negativním teritoriu na -0,3 %. Kurz koruny vůči euru reagoval posílením těsně pod 25,44 korun, což je rekordně nejnižší hladina od první poloviny roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Děti potřebují ke sportování vhodné podmínky
Rada hl. m. Prahy schválila tento týden investiční dotace pro městské části na odstranění havarijních stavů a rekonstrukce sportovišť. Praze 11 se od města podařilo získat přes 10 mil. Kč, použije je především na opravu školních hřišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Kapacita základních škol v hlavním městě opět vzrostla
Hlavní město pokračuje v navyšování kapacit veřejných škol. Kompletní rekonstrukce školského objektu ve Schulhoffově ulici v Praze 11 přinesla této městské části i okolním obcím rozšíření kapacit v základním vzdělávání o přibližně 750 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Syruček křtil paměti mluvčího Gorbačova: 85 procent Rusů podporuje Putina, protože se jim žije lépe. Povím vám, jak to tam vypadalo, než se dostal k moci
REPORTÁŽ Jedinou střelbu v bunkru, kde „odpočívaly“ sovětské jaderné střely, v Míšově v Brdech, uslyšely zdi tohoto kdysi přísně utajovaného objektu právě v těchto dnech. Byl u toho samotný nejbližší spolupracovník a mluvčí posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova, Andrej Gračov, který se tu zúčastnil křtu své publikace Zkáza sovětského Titaniku. Obsáhlou publikaci přeložil novinářský nestor Milan Syruček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra