Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.569x, což odpovídá cca 186.225-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

TOP 09 má sněm a volí nové vedení
Nového předsedu a další členy vedení volí TOP 09 na svém 5. celostátním sněmu, který dnes začal v Praze. Celkem 181 delegátů ze všech krajů bude v hotelu Don Giovanni diskutovat také o změnách stanov TOP 09 a dalším směřování strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Demokraté hrají s Babišem tak špatně, že nemůže být lehčí je přehrát. Komentátor se vážně obává, co nás s takovými lidmi čeká
Novinář a pedagog David Klimeš se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, co znamená skutečnost, že předseda druhé nejsilnější strany ODS nebyl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala je arogantní a pořád do nás kope. Naši poslanci nechápali, proč zrovna jeho volit. Trochu jiný pohled na páteční volby ve Sněmovně
V Poslanecké sněmovně mělo být zvoleno celkem pět nových místopředsedů; plán by skoro vyšel, kdyby nepohořel ten pátý kandidát – Petr Fiala z ODS. Poslanci ho včera nezvolili místopředsedou Sněmovny ani napodruhé. „Je to projev demonstrace síly,“ říká Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Já jsem Fialovi svůj hlas dal v obou kolech, prozradil v ČT Vondráček. Doufá, že přes víkend opadnou emoce
O novém vedení sněmovny a domluvených i nedodržených dohodách se bavil v pořadu Události, komentáře moderátor David Borek s předsedou sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO), místopředsedou Vojtěchem Pikalem (Piráti) a poslancem Martinem Kupkou (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Horáček: Jsou písně, které si zaslouží být slyšet
Komentář na facebookovém profilu k případné pokutě zvukaři Jaroslavu Henslovi za puštění písně Modlitba pro Martu během návštěvy prezidenta Miloše Zemana na náměstí v Lipníku nad Bečvou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Bude snad zemětřesení?
Nechci přispívat k rozporům ve společnosti, ale to, co se nyní děje, je už přesmíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozhlasový kulomet Tomio Okamury. Naložil ČT jako nikdy před tím, pak se pustil do vzteklého Kalouska, Drahoše a schytali to i další
Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Vyvrátil to, že by již byla na scéně vládní koalice ANO, SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kdo a proč připravil provokaci proti Zemanovi
Nejdříve stručná zpráva z mediálního mainstreamu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Národní galerie připomene 300. výročí narození Norberta Grunda výstavou v paláci Kinských
Výstava Norbert Grund (1717–1767). Půvab všedního dne přibližuje veřejnosti vůbec poprvé celou šíři žánrové tvorby jednoho z nejvýznamnějších představitelů domácího rokoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kalouskovo rozloučení: Spolustraníky obvinil z neschopnosti na hranici sabotáže
Končící předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na dnešním sněmu strany ve své zprávě předsedy mimo jiné zkritizoval řídkou síť místních organizací strany v regionech. Vyzval spolustraníky v regionech, aby ji dobudovali. Pokud ve větších městech dodnes neexistují místní organizace schopné sestavit přitažlivé kandidátky do komunálních voleb, je to podle jeho slov neschopnost na hranici sabotáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vopat (Svobodní): Proč tolik rozruchu kvůli zbraňové směrnici
Žádné jiné nařízení z dílny EU nerozvířilo českou politickou scénu tak, jak se to povedlo letos schválené směrnici 2017/853 o kontrole nabývání a držení zbraní. Proč vyvolala tolik rozruchu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti pořádají výběrová řízení pro asistenty, personalistu i do rad VZP
Pirátská strana stále dokazuje, že zavedení transparentních principů do fungování politických stran je reálné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reakce na vyjádření Ministerstva zdravotnictví a FN Plzeň k výsledkům kontroly hospodaření nemocnic
Kontrola jasně ukázala, že prostor pro snižování cen existuje. NKÚ upozornil na výrazné rozdíly v cenách mezi identickými léky a zdravotnickými prostředky, za které je jednotlivé nemocnice nakupovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
SYNOT W opět jednou z nejlepších českých firem!
I v letošním roce se skupina SYNOT zapsala do soutěže Českých sto nejlepších. Jedna z jejích společností – SYNOT W, a.s., se totiž stejně, jako v předešlých letech, umístila ve stovce TOP společností České republiky. Navíc zabodovala také v kategorii „dynamický růst a stabilita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Martínek: ČSSD po parlamentních volbách
ČSSD se, ač si to mnozí ještě neuvědomují nebo nechtějí uvědomit, po parlamentních volbách ocitla na pokraji svého zániku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Když cikánské dítě vidělo, že táta jde ráno do práce, mělo aspoň nějaký vzor. A pak řekl pan Ruml, že kriminalita je daň demokracii... Hovoří komunální politik se čtyřicetiletou praxí
ROZHOVOR V rámci takzvané restrukturalizace padaly „po sametu“ významné české podniky, opustili jsme zbrojní průmysl a trhy obsadili jiní, dnešní „spojenci“ ze Západu. Změnilo se i myšlení lidí, bezpečnost i motivace k práci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří jeden z donedávna nejdéle „sloužících“ starostů na západě Čech, JUDr. František Podlipský, který „nepřekabátil“ a je stále komunistou. V zastupitelstvu města Bor na Tachovsku je již více než čtyřicet let, a má tedy co hodnotit a porovnávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Náměstek, který přirovnal Romy k medůzám a dostal kvůli tomu za uši, opouští ČSSD
Náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný, jenž „proslul“ neblahým výrokem, v němž přirovnal Romy k medúzám, odchází z ČSSD. Informuje o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Budoucnost sociální demokracie
V příštím roce si budeme připomínat 140. výročí založení České strany sociálně demokratické. Přes její současné problémy je třeba zdůraznit, že její politický program a její cíle jsou stále živé a aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala na sněmu Topky děkoval za spolupráci. I přes Kalouskovy "jemné údery"
V minulých letech zaznívalo ze strany TOP 09 vůči KDU-ČSL mnoho věcí, které byly zbytečné, agresivní a které neměla ani jedna ze stran zapotřebí. Na dnešním sněmu TOP 09 to řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Vyslovil se pro to, aby spolu obě strany hovořily a nevzkazovaly si věci přes média. O „jistých jemných úderech“, které obdržela před volbami od předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ODS, mluvil i její předseda Petr Fiala. Oba však spolu s dalšími hosty spolupráci s TOP 09 ocenili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chcete řídit VZP? Piráti vypisují inzerát na nominanty, můžete se přihlásit
Piráti vypsali veřejné výběrové řízení pro nominanty do dozorčí a správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny na svých webových stránkách. Přihlásit se může v podstatě kdokoliv, stačí když prokáže odbornost v oblasti zdravotnictví a bude se názorově shodovat s programem strany. „Vyhlásili jsme to, abychom vybrali ty nejlepší odborníky. Takže je to přístupné i pro nestranické experty,“ potvrdil Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Čermák (ODS): Gynekologem v Irsku
Zásadní rozdíl mezi zdravotnictvím v Irsku a u nás je ten, že v Irsku jste povinni o své zdraví pečovat, na rozdíl od našeho státu, který dává právo na zdraví. Odpovídám na dotaz pana Jaroslava K. ohledně mé lékařské praxe v Irsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman je darebák a ruský agent. A co bude s Krymem, o tom si Ukrajina rozhodne sama, vzkazuje kyjevský novinář
Prezident Miloš Zeman svou návštěvou v Rusku spustil vlnu mediálních reakcí; není totiž prý zvykem, že by představitelé států Evropské unie s Vladimírem Putinem tolik sympatizovali a jezdili ho navštěvovat do jeho rezidence v Soči. Nedůvěru Zeman probudil i u ukrajinského novináře Dmitrije Gordona, jenž se na adresu českého prezidenta vyjádřil v živém přenosu televize Rossija-1, a ne zrovna lichotivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR podpoří další chronicky nemocné děti
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) už léta přispívá chronicky nemocným dětem s onemocněními dýchacího ústrojí na Léčebně-ozdravné pobyty v prostředí ve vysokohorském prostředí, které jim dokáže jejich problémy významně zmírnit. Letos se pojišťovna rozhodla pomoci dalším chronicky nemocným dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora sdělil informací, která řadu dnešních pokrokových liberálů překvapí: Většina lidí se dělí na muže a ženy
Ekonom Vladimír Pikora přispěl svým komentářem na serveru Reflex.cz. „Je to překvapivé, ale většina lidí se dělí na muže a ženy,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pokuta pro aktivistu za trička s Babišem. Úřad usoudil, že to vypadalo jako předvolební kampaň
Aktivista, který nabízel na webech www.threeka.cz a www.bojkot.shop letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 25.000 korun. Uvedla to skupina aktivistů AUVA ve vyjádření zaslaném ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Horáková (Zelení): Máme na víc! Chceme lepší české porodnice
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni proti násilí na ženách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku je nejvyšší v historii
Souhrnná důvěra v českou ekonomiku v listopadu nepatrně klesla, a to z říjnové hodnoty příslušného ukazatele 99,3 bodu na rovných 99 bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Armádní výzkum má využití i v civilní sféře
Náměstci ministra obrany Jakub Landovský a Tomáš Kuchta se v pátek účastnili ve Valdštejnském paláci v Praze Senátu Parlamentu ČR konference „Spolupráce mezi akademickým, soukromým a veřejným sektorem v oblasti obranného průmyslu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Dnes je politická situace horší než před dvěma lety
Zdravice předsedy ODS Petra Fialy na 5. celostátním Sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Republika pod novou vládou
Podle chování ministrů spravedlnosti dvou nejsilnějších stran a podle chování předsedů těchto stran, lze téměř s jistotou předpovědět, že republika bude i nadále trochu reformovaným totalitním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Praha bude v roce 2018 hostit konferenci firmy Deloitte
Ve středu 22. listopadu 2017 bylo na vídeňské konferenci center sdílených služeb The Deloitte Annual Shared Services, GBS & BPO Conference 2017 oznámeno místo dalšího ročníku této prestižní akce. Vybrána byla česká metropole – Praha. Po Vídni přebírá pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Španělská psycholožka po rozehnání referenda a zatčení vlády v Katalánsku: Lidé mají strach mluvit. Jak málo jsme se posunuli od Franka
Redaktor serveru Britské listy Bohumil Kartous přinesl rozhovor s klinickou psycholožkou Désirée Gonzalo. Žena původem ze španělských Kanárských ostrovů se rozhovořila o politické situaci ve Španělsku v souvislosti s nedávným útokem madridské vlády na voliče v katalánském referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Systém poskytování dotací pro jednotky SDH obcí
Podle zákona o požární ochraně udržuje akceschopnost a zabezpečuje materiální a finanční potřeby jednotky SDH obce obec, která ji zřizuje. MV–generální ředitelství HZS ČR poskytuje obcím investiční dotace na podporu jejich činnosti. Již z podstaty věci vyplývá, že tyto dotace je možné poskytnou pouze vybraným obcím, nikoliv všem téměř 7000 obcím zřizujícím jednotku SDH obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Lhaní do kapsy o islámu nám nepomůže
K čemu je nám plno vzdělanců z humanitních oborů, když neumí (nebo záměrně nechtějí) pojmenovat principiální a tak triviální základní rozpor mezi demokracií a různě silnou teokratickou diktaturou? Nechci křivdit jedincům, kteří se sice ozvali, ale byli jinými vzdělanci upozaděni; o médiích ani nemluvě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Apeluji k jednotnému postupu proti terorismu
Vyjádření soustrasti JUDr Vojtěcha Filipa k teroristickému útoku na Sinaji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kynžvartská daguerrotypie bude zapsána na seznam UNESCO Paměť světa
Česká republika by měla mít do konce roku osm nových zápisů na seznamu UNESCO Paměť světa. Mezi nimi jsou tři významné sbírky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Prodej vepřína v Letech konečně dokonán
Stát uzavřel s firmou AGPI smlouvu o koupi vepřína v Letech, kde stával koncentrační tábor pro Romy a otvírá se tak možnost pro to, aby se konečně z tohoto místa stalo místo pietní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Olomouci převedl úplatně pozemky v centru obce Javoříčko
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouci uskutečnil prodej tří pozemků, které se nachází v centru obce Javoříčko, a které jsou částečně zastavěny stavbou občanské vybavenosti ve vlastnictví fyzické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (2. část)
U Městského soudu v Brně pokračovalo projednávání obžaloby Vrchního státního zastupitelství v Olomouci proti Shahramu Abdullahu Zadehovi a spoluobžalovaným kvůli nekalostem, jichž se měli dopouštět jako členové domnělé organizované zločinecké skupiny, kterou měl z vazby založit pan obžalovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Inovace na Trutnovsku: Svého prezidenta i senátora budou lidé vkládat do jedné obálky
V lednové prezidentské volbě a eventuálním druhém kole souběžných doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku budou lidé vkládat volební lístky do jedné obálky a vhazovat ji do jedné urny. Systém společné obálky se ve volbách v Česku použije vůbec poprvé, je levnější. Podle zástupců některých radnic i odborníků může ale vyvolat problémy, hrozí zmatky a podvody. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněm TOP 09 mezi Svobodnou Evropou a hřbitovem. Jiří Pospíšil má z pražského hotelu odejít jako předseda
Důvody volební prohry budou dnes v pražském Hotelu Don Giovanni (mezi sídlem Svobodné Evropy a Olšanskými hřbitovy, pozn PL) hledat delegáti volebního sněmu TOP 09. Na neděli je naplánována volba nového vedení, spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek nebude obhajovat funkci předsedy, kterou zastává od 29. listopadu 2015. Jediným zájemcem o nejvyšší stranický post s nominací krajů je europoslanec Jiří Pospíšil. Dnešní program počítá se zprávou končícího předsedy, diskusí a volbou kontrolních orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prodej OKD na vládě protlačili silou Sobotka s Urbanem. Někteří ministři se dokonce báli vězení
V roce 2004 určovali prodejní cenu státního podílu v těžební společnosti OKD někdejší ministři financí a průmyslu Bohuslav Sobotka a Milan Urban z ČSSD. Vše se domlouvalo na jednáních se zástupci majoritního vlastníka společnosti, firmy Karbon Invest. V pátek o tom informoval bývalý zaměstnanec Fondu národního majetku Petr Lis, vypovídal jako svědek u Obvodního soudu pro Prahu 2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Slavnostní zakončení sezóny Ukliďme svět, ukliďme Česko!
Středočeský kraj obhájil prvenství v počtu aktivních dobrovolníků, pogratuloval i ministr Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM Plzeňský kraj k tématu Plzeňské teplárenské
V poslední době opět výrazně sílí úvahy o plánech na vyvedení společnosti Plzeňská teplárenská a.s. z majetku města do soukromých rukou, na což KVV KSČM Plzeňského kraje považuje za nezbytné v zájmu občanů města reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rybáři chtějí budovat nové rybníky a sádky. Ministr Jurečka zvýšil plánovanou podporu o 69 milionů korun
Celkem přišlo v 11. výzvě Operačního programu Rybářství 168 žádostí, na které mělo původně Ministerstvo zemědělství připraveno 283,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bursík (LES): TOP 09 je důležitou politickou silou
Zdravice předsedy Liberálně ekologické strany na 5. celostátním Sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hra na hodného a zlého estébáka. Aspoň už víme, kdo kam patří, je spokojen Nečasův exporadce, píšící pro Šafrovo forum
Komentátor deníku Forum24.cz a bývalý poradce Petra Nečase Jiří Sezemský se vyjádřil k nezvolení Petra Fialy (ODS) místopředsedou Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Zákrok v Lipníku nad Bečvou byl oprávněný
Policisté v Lipníku nad Bečvou postupovali v souladu s platnými právními předpisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanec Václav Klaus odpovídal čtenářům: O zrušení inkluze budu jednat klidně i s komunisty
Poslanec Václav Klaus (ODS), jenž je expertem občanských demokratů na školství, se v odpovědi čtenáři serveru ParlamentníListy.cz na svém osobním profilu vyjádřil mimo jiné ke spolupráci s SPD a s KSČM. A zazněla překvapivá odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude na summitu 16 1 v Budapešti jednat o možnostech ekonomické spolupráce s Čínou
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 27. listopadu 2017 v Budapešti zúčastní setkání platformy 16 1, jehož hlavním cílem je prohloubení ekonomické spolupráce zemí střední a východní Evropy s Čínou. Summit by měl stanovit prioritní oblasti spolupráce na příští období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Společně musíme hledat dobrá řešení
Zdravice předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka na 5. celostátním Sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Musíme víc pracovat a být otevření
Vystoupení čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga na 5. celostátním Sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek: TOP 09 nikdy nebyla a nebude populistickou stranou
Zpráva předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska na 5. celostátním sněmu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jestli budete Brity trestat, ještě více se zatvrdí. Politolog Tomský varuje Brusel
Od zahájení vyjednávání britské vlády premiérky Mayové s Evropskou unií uběhlo pět měsíců. Jenže od té doby se žádný velký pokrok neudál, spíše to vypadá, že strany snad ani nevědí, co je předmětem jejich jednání a jaký je vlastně společný cíl. Čas ale neúprosně tlačí a uzavření smlouvy o opuštění tak provázané mezistátní konstrukce bude velmi složité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Evropští lídři potvrdili na summitu Východního partnerství podporu šesti východoevropských zemí
V pátek 24. listopadu 2017 se v Bruselu uskutečnil summit Východního partnerství, na kterém Českou republiku zastupoval předseda vlády Bohuslav Sobotka. Hlavy států a předsedové vlád zemí EU se na něm shodli na souboru důležitých opatření, která by měla být naplněna už do roku 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Zápis z dvanáctých Rozmluv na Hanspaulce s prof. Janem Kellerem
Dvanácté Rozmluvy na Hanspaulce měly poněkud netradiční ráz. Místo většího počtu hostů jsme tentokráte pozvali hosta jen jednoho, Jana Kellera, profesora sociologie, v současnosti i poslance Evropského parlamentu, známého komentátora deníku Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu: Provoz na letišti Brno v letní sezoně 2017
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal v letní letové sezoně (květen – říjen) nárůst poptávky po poskytování přibližovacích a letištních služeb na letišti Brno - Tuřany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tento západní politik vyzval, abychom se učili od Ruska
Euroskeptičtí politici bývají obviňováni z toho, že jsou často kritičtí mnohem více k Evropské unii než k Rusku. Aktuálně se k Rusku vyjádřil také Geert Wilders, který tento týden navštívil ruské velvyslanectví v Nizozemsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL) bilancoval výsledky práce RVVI a svého úřadu
V pátek 24. listopadu 2017 proběhlo ve Strakově akademii 330. zasedání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Mezi hlavní témata jednání patřil návrh společného zasedání RVVI se svým mezinárodním poradním orgánem – Zahraniční radou – v prosinci tohoto roku nebo mezinárodní hodnocení velkých výzkumných infrastruktur v České republice uskutečněné v roce 2017 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V rámci jednání RVVI místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek bilancoval čtyři roky práce Rady, protože to bylo jedno z posledních zasedání, jehož se účastnil v pozici předsedy tohoto vládního poradního orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šílený televizní lynč na prezidenta Zemana. Takáč hostům přímo diktoval, co mají říci. A ještě Petr Žantovský objevil něco zajímavého o řádící Monice Pajerové
TÝDEN V MÉDIÍCH Šílený televizní lynč prezidenta Miloše Zemana jako důsledek článku o roce 1968 na ruském webu se odehrál v úterních Událostech, komentářích především pod taktovkou moderátora a také lídra úplně nejmenší parlamentní strany. Petr Žantovský v pravidelném mediálním přehledu rozebírá i dění kolem údajné plíživé normalizace v Českém rozhlase, s čímž se vytasila Monika Pajerová. Nejspíš jí vadí, že je Český rozhlas málo agresívní vůči Andreji Babišovi a že mu nevelí lidé s názory, jaké má ona nebo Jiří Pehe či Tomáš Klvaňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Znalec EU: Unie je dnes úplně jiná, než do jaké jsme vstupovali. Z Bruselu vidíme propagandu, ale na tu už lidé neslyší
ROZHOVOR Tlak na referendum o setrvání v Evropské unii vzroste po roce 2020, kdy se výrazně sníží množství peněz plynoucích do rozpočtu České republiky. Minimálně do té doby bychom si měli dát pozor, nevíme totiž, kam rychlejší vlak hlubší evropské integrace vlastně jede. „Není ani jasné, zda to bude špičková moderní technologie, špičkový dopravní prostředek, či něco, co se bude tvářit, že pojede pohodlně a dobře, ale za rohem se porouchá, zastaví, nebo dokonce nabourá,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz expert na Evropskou unii a ekonom Jiří Malý. Připomněl také, že to byla politika Spojených států, která později vedla na Ukrajině k deseti tisícům mrtvých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny Vondráček promlouvá o specifikách české politiky: Na schůzce ODS ustoupíme a za dvacet minut slyšíme z televize, jak je válcujeme
Nově zvolený předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček se rozhovořil pro server Novinky.cz. Vyvrátil, že by hnutí ANO válcovalo společně s SPD a s KSČM ostatní strany. Podle jeho slov rozdílnost ve vyjadřování, kdy ANO mluví o vstřícnosti a opozice o diktátu, dělají kamery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO, které profesora Halíka zabolí hned třikrát. Kněz pohovořil velmi nepěkně o jeho zkušenostech, toleranci k islámu i o imigrantech
Hostem Radima Panenky v Horkém tématu na serveru ParlamentníListy.cz byl tentokrát katolický kněz Evermod Jan Sládek. A řeč byla mimo jiné i o migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za zachování hromadné dopravy v průběhu rekonstrukce v Zenklově ulici
Od 3. 1. 2018 přibližně do konce září 2018 dojde k úplnému uzavření Zenklovy ulice a tím i k výraznému snížení dopravní dostupnosti přilehlých oblastí Libně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pokračujeme s výběrem nového provozovatele mýtného systému
Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jsme obdrželi rozhodnutí o předběžném opatření, kterým nám ÚOHS zakazuje uzavřít smlouvu v zadávacím řízení na veřejnou zakázku „Systém elektronického mýtného“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Bruselu se chystá přerozdělování migrantů bez jakéhokoliv stropu. A pozor, elity věří, že si lidi koupí za dotace a dávky, varuje europoslanec Zahradil
ROZHOVOR „Dosavadní systém příjímání migrantů podle tzv. kvót by měl být podle současných představ europarlamentu nahrazen trvalým a povinným přerozdělováním, bez jakékoliv horní hranice. Něco takového je samozřejmě naprosto nepřípustné a v žádném případě to nepodpoříme,“ vyvětluje nejnovější záměry vedení EU jeden ze služebně nejstarších europoslanců Jan Zahradil (ODS). Ke snaze Bruselu vytvořit i nová, stejná pravidla pro stanovení sociální dávek ve všech členských zemích Unie pak ještě dodává: „Vidíme tu přesvědčení některých evropských elit, že přízeň občanů pro stále těsnější integraci je možné si koupit dotacemi nebo třeba nabídkou vyšších dávek, které zajistí ‚Evropa‘. Je to ale také snaha vypořádat se s ‚nevítanou‘ konkurencí pracovních sil z nových členských států EU.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil chce pokračovat ve směru Schwarzenberga a Kalouska
Kandidát na nového předsedu TOP 09, europoslanec Jiří Pospíšil, chce v případě svého zvolení pracovat na tom, aby strana v komunálních volbách v příštím roce postavila nové kandidátky v co nejvíce městech a obcích, přičemž by využil i nestraníky kandidující za TOP 09. Pospíšil to během dnešního sněmu strany řekl novinářům. V nové funkci by hájil stejné hodnoty jako dosavadní předsedové strany Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek. Nového předsedu TOP 09 zvolí v neděli. O pět křesel místopředsedů se utká deset uchazečů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: K tiskovému prohlášení Ministerstva dopravy
Ministerstvo dopravy nepravdivě obvinilo ve svém tiskovém prohlášení z minulého týdne Úřad pro ochranu hospodářské soutěže z nestandardního postupu při prověřování tendru na mýtný systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Skvělá komunistická Čína? Klausův přítel Muzikář na oceňování stovky nejlepších firem překvapil
REPORTÁŽ Situace na Pražském hradě v pátek 24. listopadu večer – zatímco před sousoším soupeřících Titánů před první hradní branou na Loretánském náměstí demonstruje notoricky známý muž s cedulí hlásající, že jej stát ve spolupráci s exekutory a politiky okradl, do Španělského sálu se sjíždějí osobnosti českého byznysu a politiky. V historických prostorách se podobně jako loni předávala ocenění „Sto nejlepších“ věnovaná stovce těch nejlepších firem v oboru, které platí své daně v Česku. Byli jsme u toho...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český telekomunikační úřad: MoQoS bodoval v soutěži Egoverment The Best 2017
Projekt MoQoS pro srovnávání dat o dostupnosti a kvalitě vysokorychlostního internetu od koncových uživatelů v mobilních i pevných sítích získal 2. místo v soutěži Egoverment The Best 2017 – ICT. Crowdsourcingový projekt, jehož partnerem je i Český telekomunikační úřad, uspěl v kategorii centrálních projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Doležal z Reflexu rozebírá, zda má prezident příznaky demence
Velmi ostře se opřel do prezidenta Miloše Zemana komentátor Jiří X. Doležal v souvislosti s jeho návštěvou v Rusku. „Jeví prezident diskrétní příznaky demence?“ zeptal se Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Nikdy není pozdě nechat si vyčistit komín
Hasičští vyšetřovatelé již mají jasno. Za rozsáhlý požár motorestu u Čtyř kamenů na dálnici D 10 mohly vznícené saze v nevyčištěném komíně. Podceňovaná skutečnost způsobila požár, jehož škoda byla předběžně vyčíslena na 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skutečně bouřlivé jednání ČSSD: Členové vyzvali Sobotku, ať zmizí ze sněmovny, Tejc pronesl životní projev a poté vystoupil ze strany
Krajská konference jihomoravské ČSSD dnes v Břeclavi rozhodně nebyla poklidná. Nejprve byl vyzván premiér Bohuslav Sobotka, aby rezignoval kvůli špatnému výsledku voleb na svůj poslanecká mandát. Následně pak svůj konec v sociální demokracii ohlásil bývalý poslanec Jeroným Tejc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus, ve volbách funkci děkana obhájil
Ve středu 22. listopadu 2017 byl patnáctičlenným Akademickým senátem Fakulty architektury ČVUT zvolen děkanem Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ladislav Lábus, v čele FA ČVUT stojí od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Důraz na svobodu i vládu práva máme společný
Zdravice 1. místopředsedy Pirátů na 5. celostátním Sněmu TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Submisivní škemral, ODS a ohrožení demokracie
Obvodní soud pro Prahu 1 v případu zneužití Vojenského zpravodajství vynesl rozsudky nad Janou Nečasovou (Nagyovou) a bývalými šéfy Vojenského zpravodajství Ondrejem Páleníkem, Milanem Kovandou a pracovníkem Janem Pohůnkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jakub Patočka s redaktory se hájí po odhalení průšvihu s dojením veřejných peněz: Po celém světě je to normální
Redakce internetového serveru Deník Referendum se vyjádřila k článku časopisu Respekt ohledně financování serveru či k odchodům redaktorů Deníku Referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Některé zboží ve slevě má problémy s dvojí cenou
V tuzemské maloobchodní síti probíhají slevové akce celoročně. Proto i Česká obchodní inspekce v průběhu celého roku monitoruje dodržování zákona při nabídce a prodeji zboží za akční ceny a ze sezónních slev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak jsem (ne)byla sexuálně obtěžována
Pěkně se nám to rozjelo, jen co je pravda. Soudě podle halasu na sociálních sítích i v tisku, sexuálně obtěžováno muselo být v uplynulém roce snad 99,99 procent žen ve věku nad osmnáct let. Aspoň tomu nasvědčuje kampaň #metoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cenová rozhodnutí ERÚ pro regulované ceny v elektroenergetice a plynárenství pro rok 2018
Energetický regulační úřad v souladu se zákonem č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů, a příslušných vyhlášek stanovuje každoročně regulované ceny související s dodávkou elektřiny a plynu formou cenových rozhodnutí, která vydává na konci listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravská ČSSD vyzvala Sobotku, aby rezignoval
Krajská konference jihomoravské ČSSD vyzvala dnes v Břeclavi dosluhujícího premiéra Bohuslava Sobotku, aby rezignoval na svůj poslanecký mandát kvůli špatnému výsledku voleb, který jihomoravská ČSSD v usnesení označila za debakl. Strana ve volbách získala jen něco málo přes sedm procent a zřejmě skončí v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Odmítáme bezprecedentní napadení českých médií
Absolutně odmítáme bezprecedentní napadení českých médií ze strany Tomia Okamury a jeho SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mrtvolná poslušnost kolem Merkelové, pro zachování funkce udělá cokoliv. A AfD všechny převezla, mají s ní problém. Novinky z Německa od obeznámeného pozorovatele
ROZHOVOR Za dopředu beznadějné považoval Marian Kechlibar vyjednávání o koalici „Jamajka“ u našich západních sousedů. Publicista, který se politické situaci v Německu dlouhodobě věnuje na svém blogu Kechlibar.net, tvrdí, že CDU, strana kancléřky Angely Merkelové, je ve stavu mrtvolné poslušnosti. Nejmocnější evropská politička, která nikdy veřejně nepřiznává, že udělala nějaké chyby, však udělá pro zachování své funkce cokoli. Nahrává jí i skutečnost, že prezident Frank-Walter Steinmeier jí vděčí za svou funkci, a proto neudělá nic, čím by pozici Angely Merkelové ohrozil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pomník Koněva posprejovali vandalové. Pojďme se ale podívat, jak se k pomníkům československých vojáků chovají v Rusku
REPORTÁŽ Tank, Lenin, pomník rudoarmějcům. To jsou dominanty každého ruského města. V Samaře se proti legionářskému pomníku konala dokonce demonstrace, v Posolském vyryli vandalové na pamětní desku: „Fašisti. Zloději. Ukradli Rusku zlato.“ Spolupráce s Ruskem se ohledně našich tamních hrobů a památníků nicméně zlepšila a ve většině měst, kterými legionáři projeli, už jsou udržovaná pietní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice Zdravotnického holdingu nabízí pacientům kratší čekací doby na některé plánované výkony
Na plánovanou endoprotézu kyčle nebo kolene do Rychnova nad Kněžnou, na operaci žlučníku nebo kýly třeba do Jičína, Trutnova či Dvora Králové nad Labem. Pacienti mohou některé nejčastější operace podstoupit v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje již během několika týdnů a zkrátit si tak dlouhé čekání na operaci. Seznam nabízených výkonů i s předpokládanými termíny zveřejní jednotlivé nemocnice na svých webech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MŽP: Důležitý krok pro dostavbu Pražského okruhu - Úsek 511 získal souhlasné stanovisko EIA
Výrazné zklidnění dopravy pro východní část Prahy a středočeské obce. Takový bude hlavní přínos propojení brněnské dálnice D1 s Běchovicemi. Úsek Pražského okruhu, který má označení 511, dnes získal souhlasné stanovisko EIA od Ministerstva životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Očekáváme zorganizování společného setkání s vládou
Téměř sto požadavků krajů na novou vládu a státní rozpočet pro rok 2018 definovala Rada Asociace krajů na svém sobotním jednání v Jihlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist