Oficiální zpravodajská média

Zeman: Poslanecká imunita by měla být pouze a jedině pro verbální projevy
Prezident Miloš Zeman se při své návštěvě Jihomoravského kraje sešel také se zaměstnanci společnosti Trade FIDES v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Reforma Dublinské dohody
Minulý týden jsem Vám slíbila, že Vás seznámím s vývojem okolo ostře sledované reformy Dublinských dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se stává politikem velkého formátu. Jiří Svoboda vidí navzdory všem křiklounům nezměrnou velkorysost vítěze
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Velké účtování s polistopadovou érou. Tak by se daly nazvat události posledního měsíce. Jiří Svoboda coby bývalý předseda KSČM s dobou od roku 1989 účtoval již několikrát. Nyní vidí východisko, neboť nastávající premiér Andrej Babiš se podle něj stává politikem velkého formátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Od Bohuslava Sobotky a jiných, kteří to myslí dobře: Prcat patriarchát. Kluci, kteří nemají koule. Sere nás stát. Prsa Buzkové. To vše včera na ČT
Za vlády Bohuslava Sobotky rozkvetla na Úřadu vlády sekce lidských práv. Vedl ji ministr Jiří Dienstbier a zabývala se například rovností mužů a žen. Právě v tomto odboru pod Dienstbierem pracovala jistá Lucia Zachariášová. Ta byla hlavní hvězdou úterního dokumentu ČT z cyklu Český žurnál. Nabídl pozoruhodný vhled mezi Dienstbierovy podřízené, kteří za Sobotkovy vlády dostali zcela volnou ruku pro své bohulibé aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Duševní svět pánů Sobotky a Špidly
Pánové Sobotka a Špidla společně (Špidla byl hlavním poradcem premiéra Sobotky) sociální demokracii během třinácti let dovedli ke dvěma kolosálním volebním porážkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pád stranických titánů
Výsledky sněmovních voleb byly pro velkou většinu dost překvapivé a důkladně rozčeřily stojaté politické vody. Respektive bažinu zaběhlé partitokracie, která se postupně hnusila více a více lidem, hlasujícím stále častěji ve prospěch protestních aktérů. Vzpomeňme třeba podnikatelský projekt „Věci zveřejněné“ s jejich obskurními „holkami z kalendáře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jak to vidím já - demokratura
Je to takové podivné, nezvyklé slovo. Na první poslech něco mezi demokracií a kreaturou. Přitom demokracie, znamenající vládu lidu a kreatura, něco jako stvůra, obluda, jsou dva pojmy, které jsou si významově opravdu hodně vzdálené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Zmatek v hlavě M. Vašáryové
Vůbec nechápu troufalost některých občanů, že se motají do politiky. Co motají; kdyby se jen motali, mají na to právo. Ale že přitom arogantně poučují občany, co je správné a co nikoli. Tedy podle nich správné. Základem pro takové poučování je jejich bolševické přesvědčení, že jsou nositeli pravdy. Jediné pravdy. Jejich pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti si začátkem ledna zvolí nové vedení
Nejvyšší orgán České pirátské strany – Celostátní forum – si na svém zasedání 6. ledna 2018 zvolí nové vedení strany, Republikové předsednictvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Gott nezklamal. Kabáti skvělí. Velká rebélie?
"Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém," sdělil ČTK Karel Gott, vítěz kategorie Zpěvák roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
A tohle se zamlčelo! Urážky bělochů. Pedagog a expert, který bojuje proti cenzuře internetu, o českých novinářích, výsledku voleb či změně ČT
„Facebook své klienty potřebuje. Ale oni by se bez něj docela dobře obejít mohli. Taháme za delší konec lana, tak toho zkusme využít,“ vybízí čtenáře ParlamentníchListů.cz vysokoškolský pedagog a IT expert Pavel Cimbál. Ten se věnuje i otázce tendenčnosti veřejnoprávních českých médií, například ČT. „Dostala se ke mně dokonce informace, že se tento aktivismus začíná některým lidem z vedení příčit, ale dotyční zaměstnanci dál tvrdošíjně jedou ve starých kolejích,“uvádí s tím, že veřejnoprávní média nutně potřebujeme, nicméně „TOP 09 si může zaplatit vlastní propagační kanály“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nechci na olympiádě žádné Rusy, říká biatlonistka Koukalová
Česká biatlonistka Gabriela Koukalová má jasno. Podle jejího názoru by měl Mezinárodní olympijský výbor plošně zakázat ruským sportovcům start na olympiádě v Jižní Koreji, která se uskuteční příští rok. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek i včera dostal přes ústa od ANO, SPD a KSČM. A napsal: Revanšisté listopadové revoluce se radují!
Miroslav Kalousek patří k politikům, kteří často glosují dění na sociálních sítích. V úterý večer si ulevil nad průběhem jednání Poslanecké sněmovny označením politiků ANO, KSČM a SPD za „revanšisty listopadové revoluce“. A přidal na jejich adresu jeden obšlehnutý vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
,,Rudá a hnědá prasata", řekl o příznivcích Zemana. Teď Jan Hřebejk pravil: Odpusťte blbcům a přispějte na romské děti
Režisér Jan Hřebejk podpořil kampaň „Oni je do plynu, my je do škol“. Rozhovor o tom poskytl serveru Romea.cz, kde mimo jiné uvedl, že je nutné odpustit blbcům. „Proti strachu musíme bojovat otevřeností,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotkova vláda dnes odhlasuje, že se rozpustí
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na svém dnešním jednání schválí svou demisi. Ministři končící koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL však budou probírat i běžnou agendu, například návrh na jmenování 52 lidí profesorem či nařízení upravující náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu či nemoci z povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Smůla, Klausi mladší. O pár hlasů. Více ze sněmu pražské ODS
Pražská ODS pořádala v úterý odpoledne svůj volební sněm. Na něm hledala jednak nástupce odcházejícího předsedy Filipa Humplíka, a také své kandidáty do celostátního vedení strany, které má být voleno na příštím kongresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jsem moc napravo, krčil mladý Klaus rameny, když jej spolustraníci odmítli. Teď se naplno vrhne na školství
Pražská ODS nezvolila do funkce prvního místopředsedy Václava Klause mladšího. Byl poslanci však zvolen předsedou školského výboru. Podle jeho slov své udělaly i mocenské důvody. Někteří se bojí, aby nezbořil některé dlouhodobé vztahy. „Pro někoho jsem možná moc napravo,“ řekl Klaus ml. s tím, že na žádnou celostátní funkci nyní kandidovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Radioservis vydává jubilejní CD Antonína Gondolána
Radioservis vydává album jednoho z mála Čechů, kteří se v zahraničí dokázali uživit muzikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Koten se stal předsedou bezpečnostního výboru. Předtím jej ale grilovali
Po úterním obsazení míst v 17 odborných výborech Poslanecké sněmovny se dnes výbory poprvé sešly a volily své předsedy. Největší kontroverze vzbudila zřejmě volba šéfa výboru pro bezpečnost Radka Kotena (SPD), který čelil dotazům na obsah svého facebookového profilu. Podle médií obsahoval odkazy na dezinformační weby a poslanec byl členem proruských skupin či skupin zaměřených proti NATO. Ve volbě však porazil místopředsedu KDU-ČSL Jana Bartoška. SPD mělo předsednictví výboru náležet podle předchozích politických dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Totální rozklad Českého slavíka. Cenu kvůli čachrům s hlasy Ortelu vrací i Michal David
Anketa Český slavík dostala další ránu. Po skupině Kabát se ocenění rozhodl vrátit také Michal David. Není totiž spokojen s tím, jak se pořadatelé vypořádali s kapelou Ortel, když jí započetli jen tolik hlasů, jako dostala v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman respektuje přesun Šlechtové na ministerstvo obrany
Prezident Miloš Zeman respektuje plánovaný přechod dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) na ministerstvo obrany. Chce se v Lánech setkat se všemi novými jmény v připravované vládě Andreje Babiše (ANO), řekl dnes jihomoravským zastupitelům. Setkání se staronovými tvářemi Zeman neplánuje, dobře je prý zná. Složení vlády ještě není oficiálně známé, Zeman dostal seznam od Babiše v úterý, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jakékoliv návrhy na kvóty musíme odmítnout
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česko je připraveno zvýšit tlak na KLDR kvůli testu rakety
Česká republika je připravena zvýšit tlak na Korejskou lidově demokratickou republiku (KLDR) kvůli dnešnímu testu rakety dlouhého doletu. Uvedlo to na svém webu ministerstvo zahraničí. Už nyní uplatňuje podle úřadu Česko vůči KLDR sankce nad rámec schválený OSN, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na valašský mikulášský jarmek
V sobotu 2. prosince se mohou zájemci svézt v rámci nostalgických jízd Českých drah parním mikulášským vlakem. Ten poveze cestující na tradiční valašský jarmek do Valašských Klobouk, který se letos koná už po 26. Vyrostl z původního „sladkého“ trhu spojeného s mikulášskou pochůzkou na velký a hojně navštěvovaný jarmek s řemesly, tradicemi, zvyky, s lidovým folkórem a krajovými pochoutkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa s budoucím předsedou vlády
Nejoblíbenější diskusní pořad v Česku, nejvýznamnější politické osobnosti, jasné názory a odpovědi – to je Duel Jaromíra Soukupa. Hlavním a zároveň jediným hostem pořadu bude budoucí předseda vlády a lídr hnutí ANO 2011 Andrej Babiš. Premiérový díl plný aktuálních otázek a pádných argumentů startuje již zítra večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přelom roku o den posune výplatu důchodů s termínem 2. ledna. Vánoce naopak „nadělí“ důchody dříve
Klienti České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), kteří mají výplatu důchodu bezhotovostně na své účty vždy 2. den v měsíci, budou mít lednovou výplatu připsanou na svých účtech výjimečně ve středu 3. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Nepoučitelní
„Pryč s tyrany a zrádci všemi, nechť zhyne starý podlý svět, my nový život chcem na zemi…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Milé děti, co neumíte německy. A jejich rodiče... Přitvrdíme. Nová vláda Rakouska se s přistěhovalci mazlit nebude
Nejenom v Německu či České republice, ale také v Rakousku probíhají koaliční jednání. Tam konkrétně mezi lidovci a Svobodnými. Včera na tiskové konferenci šéfové obou stran odhalili své plány v oblasti vzdělávání, které se týkají zejména dětí migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní vítají snižování daní z nemovitostí ve třech městech
Města si výpadky v rozpočtu často kompenzují na úkor vlastních obyvatel a zvyšují jim místní daně. Svobodní takový postup odmítají a vítají, že některé radnice se rozhodly daně naopak snížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
FN Brno: Myeloidní tým oceněn na půdě Americké hematologické asociace
Výsledky vědecké práce myeloidního týmu Interní hematologické a onkologické kliniky FN Brno získaly v rámci 59. ročníku kongresu Americké hematologické asociace (ASH) ocenění ASH Abstract Achievement Award za práci s názvem Simulation of AML Clonality in Patient-Derived Xenografts.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kumar Vishwanathan: Sobotkova vláda byla nejlepší za dlouhou dobu
ROZHOVOR „Země byla ve velmi dobrém stavu a právě v té chvíli jdeme do totálně neznámého. Jen to ukazuje na hluboký iracionální strach.“ Kumar Vishwanathan, aktivista a ředitel společnosti Vzájemné soužití z Ostravy přesto z nového složení sněmovny obavy nemá. Češi jsou podle něj zakotvení a politici nakonec budou muset respektovat zdravou realitu. „Český lid je v sobě zdravý, má v sobě kulturní kořeny, nepodlehne slepému scénáři jako ve 30. letech,“ říká. Zdůrazňuje i to, že musíme řešit demografický problém, „aby lidé cítili jistotu, že země bude dál kvést“. „Teď v Česku potřebujeme takovou osobnost, osobnosti nebo hnutí, které stmelí společnost,“ uvedl Vishwanathan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gott vstupuje do hry. Chcete se na*rat? Pepa Vojtek na Hrad! Kauza ,,Ortel bez Slavíka“ jede dál i po koncertu Kabátu
Anketa Český slavík je letos vskutku hojně probíraná. Důvodem nejsou však úspěchy vítězů, ale to, že se čachrovalo s hlasy kapely Ortel. Na ten popud se vítězná kapela Kabát rozhodla vrátit své ocenění pořádající agentuře. Cenu přijme nazpět jedině v případě, že agentura doloží skutečné počty hlasů pro Ortel a Kabát jich bude mít více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Jdeme za Okamurou. Máme na něj měsíc.“ Sobotka končí, Babiš nastupuje a SPD se prý může těšit
Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) se již poměrně znatelně rýsuje. Prezident Miloš Zeman včera slíbil, že Babiše jmenuje premiérem na Mikuláše, 13. prosince by pak měl jmenovat vládu. V ní by mělo být 9 nováčků a hned 4 ženy, píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Užijte si předvánoční čas v nejstarší zoo v Čechách
Zoo Liberec v období adventu pro návštěvníky připravuje dvě mimořádné prohlídky. V pondělí 4. 12. do zoo zavítá sám Mikuláš s celou svou družinou. Od 14.00 do 16.00 bude v budově ZooExpo on i jeho společníci kontrolovat, zda byly děti v uplynulém roce hodné. Pro hodné bude mít připraveno spousty sladkostí a dárečků, zlobivé děti se budou muset vypořádat s čerty. Návštěvníci se mohou také těšit na výtvarné dílničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Odešla významná osobnost – Tomáš Ježek
Zpráva o úmrtí mého dlouholetého kolegy a přítele Tomáše Ježka mne velmi zarmoutila. Znali jsme se od dětství, navštěvovali jsme stejné školy, oba nás uchvátila ekonomická věda a dokonce jsme spolu v jednom dorosteneckém družstvu hráli košíkovou. Setkávaly se i celé naše rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dobrá zpráva pro Evropskou unii - ekonomice USA se daří
„Vývoj ve Spojených státech určuje ekonomický cyklus ve zbytku světa. Růst o 3,3 % předznamenává, že se ekonomice bude dařit i v roce 2018,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha sportovní nabízí portál, kluziště a Týden sportu zdarma
Praha i nadále pokračuje v podpoře sportu. V letošním roce na něj vyčlenila 641 698 800 korun, což je 1,2 % z celkového rozpočtu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Severní Korea po posledním testu varuje: Zasáhneme jakékoliv město v USA
Severokorejská komunistická republika uskutečnila další test balistické rakety. Střela Hwasong-15 dosáhla úspěchu, jaký se žádné její předchůdkyni nepodařil. Vůdce KLDR Kim Čong-un si mimo jiné pochvaluje, že tato raketa dokáže zasáhnout jakékoli město na území USA. Informuje o tom stanice CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německá sociální pracovnice šla navštívit syrského klienta. Byla to její největší životní chyba
Německá média v posledních dnech informovala o dvou případech znásilnění, ze kterého jsou obviněni migranti. Oba jsou již „v péči“ policie, která zahájila vyšetřování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Studenti ČVUT si z Las Vegas odvážejí vynikající druhé místo
Studenti z ČVUT pod vedením Jana Šedivého se zúčastnili finále The Alexa Prize. V té se soutěžilo o to, kdo dokáže vyvinout nejlepšího chatbota pracujícího s chytrým zařízením Amazon Echo. Vyhlášení absolutního vítěze z trojice nejlepších proběhlo 28. listopadu 2017 na tradiční technické konferenci Amazonu nazvané re:INVENT v Las Vegas. Český tým si z tohoto klání přiváží domů druhou cenu a finanční ocenění v podobě 100 000 USD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zruší Topolánkovu kandidaturu? Jedna z odmítnutých adeptek se toho u soudu domáhá
Na Nejvyšší správní soud (NSS) se před dnešním vypršením lhůty obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská se domáhá zrušení registrace Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka, a to kvůli tomu, že někteří poslanci a senátoři podpisem podpořili více kandidátů. Ministerstvo vnitra v duplicitě podpisů nevidí problém, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tři Ceny Fóra dárců putují do Českého rozhlasu
Rozsviťte s námi Česko, Cimrman pomáhá a Kartáček pro Světlušku jsou tři projekty Českého rozhlasu, které ovládly první a druhé příčky Cen Fóra dárců za rok 2016 v kategoriích Integrovaná kampaň, Sbírkový projekt a Sbírkový předmět. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes na Dárcovském summitu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na Babiše! ODS se Soukromníky představila sedmero zákonů. Zrušíme EET, slibují
Občanští demokraté ve středu 29. listopadu společně se Stranou soukromníků na tiskové konferenci představili sedm zákonů, které chtějí prosazovat i v opozici. Kromě zákonů, které mají podle nich usnadnit život drobným podnikatelům či stanovit minimální příspěvek na armádu, strana představila i poměrně ambiciózní plán na zrušení elektronické evidence tržeb z dílny Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní podpisu smlouvy na rekonstrukci zahrad hradu Pernštejn
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 30. listopadu 2017 zúčastní slavnostního podpisu smlouvy na rekonstrukci zahrad hradu Pernštejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Prokrista, neberte do vlády Stropnického!
(Prosba na motivy Shakespearova Hamleta)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Hejtmanův pohár má nové majitele
Třetí ročník soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia Hejtmanův pohár, ve které spolu jednotlivé školy zápolí ve zdolávání sportovních dovedností, má svoje vítěze i v Moravskoslezském kraji. Ceny dnes (29. 11.) na krajském úřadu předali náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny a zástupci pořádající Asociace amatérských sportů České republiky Milan Kočí a Zuzana Válková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Navrhujeme zeštíhlení sněmovních výborů
Piráti navrhují snížení počtu místopředsedů sněmovních výborů. Ve Sněmovně fungovalo v předchozím období 18 výborů, které měly dohromady 95 místopředsedů, tedy až sedm místopředsedů na jeden výbor. Stejný počet se navrhuje i v tomto volebním období. Piráti chtějí počet těchto postů snížit o více než třetinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Zaměstnanecký časopis oceněn v soutěži firemních periodik
Měsíčník Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) DP kontakt získal na slavnostním vyhlášení 24. ročníku soutěže CZECH TOP 100 v hodnocení firemní komunikace v kategorii časopisů pro zaměstnance za rok 2017 druhé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman před lidmi vysvětlil, o co ve skutečnosti jde ekologickým aktivistům. Doplácíme na ně všichni, a hodně
Prezident Miloš Zeman zavítal první den své návštěvy Jihomoravského kraje do Moravského Krumlova, kde se setkal s občany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úder Andreje Babiše Sobotkovi: Tohle on ještě chystá! Měli byste vědět, že...
Na Úřadu vlády se zrodila analýza, kde je jasně řečeno, že Česko potřebuje přijmout evropskou společnou měnu euro. Končící vláda Bohuslava Sobotky tuto zprávu vzala na vědomí a vyzvala příští vládu, aby se tímto problémem zabývala. Sobotkův nástupce Andrej Babiš se pořádně rozčílil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom podepsal memorandum o porozumění s brazilskými energetickými společnostmi
Dne 27. listopadu 2017 bylo podepsáno memorandum o porozumění při rozvoji spolupráce v oblasti mírového využívání jaderné energie mezi ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom a brazilskými energetickými společnostmi Eletrobras a Eletronuclear.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pápá. Sobotkova vláda se ,,rozpustila"
Premiér Bohuslav Sobotka pomalu končí v nejdůležitější politické funkci v České republice. Informuje o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ale vždyť Lucka Vondráčková měla kampaň jako Ortel! Odpověď pořadatele Českého slavíka zní...
Napětí kolem ankety Český slavík přetrvává. Organizátoři trvají na tom, že skupina Ortel získala hlasy nečestným způsobem a zůstává jí druhé místo. Vítězná skupina Kabát však na protest ceny vrátila. Lucie Bílá prohlásila, že slavíka vracet nebude, ale čeká na další vysvětlení. Agentura Musica Bohemica tvrdí, že čísla zveřejňovat nebude, ale se skupinou Kabát je ochotna jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní zemědělský i kontrolní výbor povede hnutí ANO
Předsedou sněmovního zemědělského výboru bude i v tomto volebním období první místopředseda hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek. Také v čele sněmovního kontrolního výboru stane reprezentant ANO, Roman Kubíček, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nejhorší hlupák je nafoukaný hlupák
440 nebezpečných slov o elektronické komunikaci státu s občany. Varování: Následující text obsahuje narativy, neslučitelné s vítězstvím pravdy a lásky nad českými buřiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Diletantismus. Přihrávání kšeftů příbuzným a známým, říká o ANO bývalá starostka. A hovořila konkrétně
ParlamentníListy.cz byly upozorněny na fakt, že Praha 12 vypisuje štědré zakázky na právní služby advokátní kanceláři Salmon. Jan Salmon je přitom předsedou ANO na Praze 22. Na Praze 12 navíc vládne právě hnutí Andreje Babiše v čele se starostou Milanem Maruštíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rychetský a jeho role. Doktor Macek promluvil o ošklivé věci
Někdejší poslanec Federálního shromáždění a místopředseda ODS Miroslav Macek sehrál roli v privatizaci Knižního velkoobchodu, nemalého podniku, který měl za komunistů monopol na obchod s knihami. Pod podnik patřily i lukrativní budovy na různých místech Česka. Od onoho počátku 90. let se Macek pokouší vyvrátit mýtus, že se na této privatizaci tzv. „napakoval“. Pro zájemce se k celé kauze vyjádřil i v roce 2017. Jak to tedy bylo s privatizací Knižního velkoobchodu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Orlickoústecká nemocnice: Kraj dělá vše pro dokončení stavby centrálního příjmu v roce 2020
Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozhodli o uzavření dodatku smlouvy o dílo na zhotovení projektové dokumentace stavby a vnitřního vybavení centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici. Schválený investiční záměr zahrnuje i termíny realizace stavby mezi lety 2018 a 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman bude kandidáty na ministry přijímat v Lánech
Prezident Miloš Zeman se bude s kandidáty na ministry v nové menšinové vládě hnutí ANO scházet v Lánech. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, přesné termíny schůzek se podle něj teprve dojednávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovní ústavně-právní výbor povede Benda z ODS
Sněmovní ústavně-právní výbor povede dlouholetý poslanec ODS Marek Benda. Byl jediným kandidátem. V dnešní tajné volbě dostal hlasy všech přítomných členů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Mandátový výbor si zvolil místopředsedy. Jsou jimi Gazdík, Rozvoral, Bartoň a Malá
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny si v úterý 28. 11. na své schůzi odhlasoval místopředsedy. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdil člen výboru a poslanec za hnutí ANO Josef Hájek. Čtveřici místopředsedů tvoří Petr Gazdík (STAN), Radek Rozvoral (SPD), Lukáš Bartoň (Piráti) a Taťána Malá (ANO), sdělil ParlamentnímListům.cz poslanec za SPD a jeden z místopředsedů výboru Radek Rozvoral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Stav krajiny a ovzduší stagnuje
Na programu posledního listopadového zasedání Vlády ČR budou téměř čtyři desítky bodů. Mezi nimi zazní i Zpráva o životním prostředí České republiky v roce 2016. Pro Pirátskou stranu je oblast životního prostředí jedním z klíčových témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Účinnost dopravní politiky byla vyhodnocena v tichosti
Komentář předsedy Dopravní sekce Hospodářské komory České republiky k dopravní politice ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Převor kláštera: Politici vycítí, po čem člověk touží. Dodají naději, ale pak dají ruce pryč. Pozor na spasitele
ROZHOVOR Jako z popela vstává ve svérázné krajině v okolí Teplé na Karlovarsku klášterní život ve zdejším objektu. Několik duchovních se snaží o obnovu nejen materiální, ale především duchovní. Zdejší kraj postihly velké změny obyvatelstva, vysídlování i dosídlování. Dříve patřily ke klášteru četné pozemky, lesy a z toho mohl žít. Dnes premonstráti podávají desítky žalob na stát, který se zvláště v tomto případě zachoval již od první republiky velmi zvláštně. Bohužel neuspěli ani ve Štrasburku. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz převor kláštera P. Augustin Kováčik, O.Praem, hodnotí uplynulá léta od roku 1989, hovoří o papeži Františkovi i o zlu, které mimoděk a nevědomky vzýváme. Přináší také vzkaz politikům, aby se vyvarovali nereálných slibů a neslibovali nesplnitelné či přímo „ráj na zemi“…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman pokopal Kalouska a další. Ostrým vtipem
Prezident Miloš Zeman zahájil svou cestu po jižní Moravě na krajském úřadě, kde se setkal s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem i krajskými úředníky a zastupiteli. Nechyběli ani starostové blízkých obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka chce ještě pracovat. Jeho vláda se sejde i v den, kdy bude jmenován Babiš
Končící vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se po dnešním schválení demise sejde do jmenování nového kabinetu ještě jednou, a to příští středu 6. prosince. ČTK o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Ve stejný den se chystá prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Jeho kabinet chce hlava státu jmenovat o týden později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Majitel Gočárových mlýnů představil radním návrh projektu
Jednání Rady Pardubického kraje se tento týden zúčastnil jako host také architekt Lukáš Smetana, majitel Gočárových mlýnů. Spolu s autory návrhu projektu rekonstrukce hlavní budovy mlýnů představil radním možné využití pro potřeby Východočeské galerie v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Máme jasné vyhlídky a plán pro obnovu a rozvoj Výstaviště
Rada hl. m. Prahy schválila veřejnou zakázku s názvem „Projektová dokumentace pro rekonstrukci inženýrských sítí v areálu Výstaviště, Praha 7“. Předmětem zakázky je vypracování dokumentace pro územní rozhodnutí, prováděcí projektová dokumentace a dokumentace pro stavební povolení pro opravu inženýrských sítí v areálu. Předpokládané náklady zakázky jsou 46,7 mil. Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Cožpak vy tu válku na horizontu nevidíte?
Podle zpráv britského tisku nařídil prezident Putin ruskému průmyslu, aby učinil náležité přípravy k tomu, aby v případě potřeby dokázal zajistit rychlý přechod od výroby mírové k výrobě válečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Společnost RESIDOMO oznamuje jmenování nového CEO
Novým generálním ředitelem společnosti RESIDOMO, největšího poskytovatele nájemního bydlení v ČR, se stane s platností od 27. listopadu Jan Rafaj. Jan Rafaj je prvním viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy a posledních 16 let působil v akciové společnosti ArcelorMittal Ostrava, naposledy jako místopředseda představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Zákon o střetu zájmů vyžene zájemce o komunální politiku
Problematika zákona o střetu zájmů byla hlavním tématem tiskové konference, která se uskutečnila v pondělí v sále Rady Pardubického kraje. S problémy, které současné znění zákona přináší, seznámili přítomné novináře hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, starosta městyse Dolní Čermná Petr Helekal a manažerka Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Lenka Bártlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Doporučil bych číst Parlamentní listy denně, napsal místopředseda Rady Českého rozhlasu. A otřel se o takzvaně veřejnoprávní ČT
Tomáš Kňourek, novinář, od roku 2013 člen Rady Českého rozhlasu, před více než měsícem uskutečnil rozhovor pro naši reakci. V pondělí tento text takzvaně analyzoval server Fórum24 a podle našich zjištění se tak chystají učinit i jiná média. Proto jsme Tomáše Kňourka požádali o názor, proč si myslí, že je terčem jistého mediálního posměchu více než měsíc poté, co se s námi bavil nejen o hlavních médiích České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Může to být tak, že ve vládě nebudou žádní předsedové stran. Aby to Babišovi nebylo líto
Prapodivné vyjednávání o vládě. Tak nazval současnou situaci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro server Info.cz. I když vzniká menšinová vláda, Bělobrádek varuje před hlasovací většinou ANO, SPD a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace regionálních značek: Regionální výrobci se představí na Novoměstském adventu
Přípravy na Novoměstský advent v těchto dnech vrcholí. Prostory Novoměstské radnice se připravují na 40 stánků plných výrobků z našich regionů i velice originálních dárků. Program Novoměstského adventu je i letos bohatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SLK: Před zastupitelstvem SML se klub setká se zástupci Tatry Mountain Resorts
Liberecké zastupitelstvo bude ve čtvrtek 30.11.2017 od 15 hod rozhodovat o smluvní dokumentace k přenechání lyžařského areálu Ještěd k dlouhodobému užívání společností Tatry Mountain Resorts CR, a.s.,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Chytrou obecní komunikaci přijímá již každý čtrnáctý občan v ČR
Česká republika je pravděpodobně nejen v rámci EU, ale i na celém světě státem, který nejrychleji zavádí chytrou komunikaci s občany. V současné době ji využívá zhruba desetina měst a obcí a podle Asociace moderně komunikujících občanů a starostů bude v roce 2018 toto číslo dále skokově růst, protože občané o chytrou komunikaci mají zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Portík (ODS): ODS přežila klinickou smrt. Věřím, že příští rok budeme vládnoucí stranou v Praze
Občanští demokraté včera volili vedení pražské organizace. Novým předsedou se stal 1.místopředseda a úspěšný komunální politik Tomáš Portlík. Šéfka pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija bude na lednovém kongresu obhajovat post 1. místopředsedkyně strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil: Povinné přerozdělování migrantů je zpět. ODS je proti
Zásadní změny unijních pravidel pro žadatele o azyl, které navrhuje část europoslanců, jsou z hlediska České republiky nepřijatelné, uvedl v Bruselu šéf Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil. Dosavadní a dočasný systém kvót podle něj nejen nefungoval, ale byl v přímém rozporu se suverenitou členských států EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek je nejlepší nemocnicí v České republice
Písecká nemocnice se umístila na prvním místě prestižního klání o titul Nemocnice ČR 2017. Vyhrála hned ve dvou kategoriích - v kategorii „Absolutní vítěz“ a v kategorii spokojenost zaměstnanců nemocnic. Výsledky celostátní soutěže Nemocnice ČR 2017, kterou už podvanácté uspořádala nezisková organizace HealthCare Institut, ukázaly, že písecká nemocnice dokáže obstát i mezi velkými fakultními nemocnicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Budete zlobit? Žádné dotace. Neziskovka chválící EU vypracovala konkrétní plán
Na webových stránkách think-tanku Centre for European Reform se objevila patnáctistránková zpráva s názvem „Mohou EU fondy podpořit budování právního státu v Evropě?“, která vyzývá vedení Evropské unie k přísnějšímu postupu vůči státům, které čerpají dotace, ale nedodržují „zásady právního státu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Pravicové strany marně pláčou nad rozlitým mlékem
Představitelé pravicových ministran a ODS se s krajní nelibostí dívají na to, jak si jak si ANO s KSČM a Okamurovým SPD rozdělují funkce ve Sněmovně. Sami ale spolupráci s ANO odmítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Inzulínová pumpa bez hadiček! VZP přidá diabetikům na komfort přes 50 tisíc ročně
Všeobecná zdravotní pojišťovna umožní svým klientům s cukrovkou výrazně zvýšit komfort léčby. Jako vůbec první zdravotní pojišťovna se rozhodla od Nového roku přispívat diabetikům na takzvanou náplasťovou inzulínovou pumpu. Na rozdíl od běžných inzulínových pump, kdy diabetik nosí část zařízení v držáku na opasku a odtud je inzulín veden hadičkami do jeho těla, nová pomůcka je menší než krabička od sirek. Pacient si ji přilepí jako náplast například na paži a inzulín mu proudí do těla nepatrnou jehličkou. Diabetikům to znatelně usnadní každodenní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: České republice hrozí rozpočtové provizorium
„Rozpočtové provizorium z krátkodobého pohledu neznamená žádnou tragédii. Je to ale špatný signál pro investory a zahraniční partnery,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Důchodce, který celý život pracoval, má mizernou penzi. Je naštvaný, když vidí Roma kasírovat každý měsíc desítky tisíc za celou rodinu, zní z klubu Babiše
ROZHOVOR „Nedivte se, že důchodce, který celý život pracoval a který má tak mizernou penzi, že mu nestačí na léky, jídlo a nájem, je naštvaný, když vidí šéfa romské rodiny, který nedělá, jak kasíruje každý měsíc na sociálce desítky tisíc za celou rodinu, jež taky nepracuje,“ konstatuje k údajné rasové nevraživosti v „české kotlině“ poslanec za ANO a bývalý novinář Stanislav Berkovec, který zároveň vzpomíná na dětství a na své dobré cikánské kamarády. Vyvrací také fámy o tom, že Češi jsou ve většině případů xenofobní, a uvádí jako příklad přijetí tisíců Jugoslávců za balkánské války. „Spočítal už někdo, kolik set mrtvých včetně dětí mají na svědomí teroristé?! Když vám někdo zastřelí puberťáka na diskotéce, tak vám kecy o multikulturní společnosti znějí asi tak, jako staccato z Kalašnikova,“ dodává ještě někdejší televizní redaktor k bezbřehému liberalismu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Starý Klaus: Okamura je skutečný politický lídr
Bývalý prezident Václav Klaus poskytl rozhovor serveru E15, a část z něj převzal i web časopisu Reflex. Názory, které hlava státu z let 2003-2013 prezentovala, jsou tradičně „klausovsky“ ostré, ovšem v některých momentech i překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Výrobní družstva byla oceněna v soutěži Českých 100 nejlepších 2017
V prestižní podnikatelské soutěži Českých 100 nejlepších se mezi nejlepšími firmami České republiky za rok 2017 umístilo sedm výrobních družstev, členů Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD). Slavnostní vyhlášení výsledků letošního ročníku soutěže se uskutečnilo ve Španělském sále Pražského hradu za účasti politické reprezentace a významných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Vítězství komunistů způsobila neschopnost starých stran
Pokud nikdo neviděl příznaky, kam ta cesta vede, jasné dlouhodobě: stejně jako ve Vítězném únoru 1948 soudruha Gottwalda. Na Rusko napojené strany se chytily v některých směrech chytřejší politiky, dnes stran migrace nebo korupce, rozsáhlého parazitismu či zlodějin jistých vlivových skupin, ale to nebylo rozhodující. Rozhodla neschopnost a prázdnota starých stran. Při nastolení komunistické vlády v únoru 1948 (se skutečnou podporou velké části obyvatelstva!),i teď při nastolení komunistické vlády roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Donalda J. Trumpa si vypěstoval už Sovětský svaz. Rusko ho teď zcela ovládá, stojí v nové knize
Americký deník The New York Times pokračuje ve svém „tažení“ proti Donaldu Trumpovi a v jednom z mnoha komentářů prezidenta opět obviňuje z udržování vazeb na Rusko. Mimo jiné dokonce tvrdí, že důkazů je v podstatě až příliš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Poslední šance. Vyřazeným prezidentským kandidátům dnes končí lhůta pro stížnost k soudu
Jedenáctka uchazečů o prezidentský úřad, jejichž přihlášky odmítlo ministerstvo vnitra, má dnes poslední možnost se odvolat k Nejvyššímu správnímu soudu. Veřejně tento záměr dříve ohlásil jen jeden z nich, Josef Toman. ČTK sdělil, že odvolání podá dnes. Kromě kandidátů by se na soud mohli obrátit ještě občané, kteří je navrhli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Magda Vášáryová zaperlila ještě více, než obvykle. Šmíra, blábolí nesmysly, neudržel se komentátor
Podle diplomatky a političky Magdy Vášáryové nebyly výsledky voleb v Česku vůbec překvapivé. „Bylo jasné, že Babiš míří za suverénním vítězstvím a do sněmovny se dostane řada nových stran. Ukazuje to zmatek a nerozhodnost v hlavách českých voličů,“ řekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků: 25 hlavních změn pro podnikatele v roce 2018
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) představuje balíček nejdůležitějších legislativních změn, se kterými musí podnikatelé od roku 2018 počítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Demokratický blok - mnoho povyku pro málo…
V úterý, těsně před patnáctou hodinou došlo k zvolení předsedy ODS profesora Petra Fialy pátým místopředsedou Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Škůdce českého národa, co se snaží zavděčit Bruselu a na občany kašle. Sobotka na poslední chvíli prosazuje rychlé přijetí eura u nás a toto nám řekli Babiš, Kalousek, Keller či Okamura
ANKETA iHNed.cz informoval, že premiér Bohuslav Sobotka chce pojistit členství Česka v Evropské unii co nejrychlejším přijetím eura. „Přijetí eura je pojistkou pevného ukotvení země v EU,“ uvádí analýza Úřadu vlády, kterou Sobotka ve středu předloží vládě. Analýza tvrdí, že pokud Česko euro nepřijme, hrozí mu „riziko posunu do pozice politického a hospodářského satelitu eurozóny“, a že přijetí eura by nás rychleji přiblížilo k bohatším zemím unie a jednoznačně ekonomicky výhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Otevřený dopis členům Zastupitelstva Prahy 2
Vážení kolegové, dovoluji si formou otevřeného dopisu reagovat na vyřazení řádného bodu č. 22 z programu pondělního jednání Zastupitelstva MČ Praha 2, a to „ K doporučení Kontrolního výboru ZMČ Praha 2 v oblasti zadávání veřejných zakázek".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Krása na textilu“ bude k vidění v budově krajského úřadu
Ve výstavní síni vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje proběhne dne 4. prosince 2017 v 16:00 hodin slavnostní vernisáž, která zahájí téměř měsíc trvající adventní výstavu s názvem Krása na textilu. Expozici textilních tapiserií a fototapiserií pořádají výtvarníci Josef Sazama a Josef Viták. Záštitu nad výstavou převzala členka Rady Libereckého kraje Květa Vinklátová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Na 166 radnic v okolí jsme se obrátili s výjimečným dotazníkem
Při plánování strategického rozvoje Brna a dalších velkých měst se v posledních letech postupně rozvíjí přístup, který přesahuje administrativní hranice města. Existuje totiž mnoho oblastí, které lze smysluplně řešit jen ve spolupráci s městy a vesnicemi v okolí. A naopak – pomoc těmto obcím prospěje i rozvoji Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vedení Svobodných je kompletní, místopředsedy byli zvoleni Smetka, Payne, Sečkár a Zapletal
Rozhodli o tom členové strany v tajné elektronické volbě, která skončila ve středu večer.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:36, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: ANO - něco tady smrdí aneb Kobliha bude novou českou měnou
Spím, či bdím, ale vím, že toto stalo se v jedné zemi mezi kopci, kde kobliha stala se vším! Ano kobliha - to nafouknuté nic. Jehož prostřednictvím bude lidem hic. Kde lid je zblblý těstem a éčky a pak je ostříhán jak ovečky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Zabruslit si můžete přímo v historickém centru Pardubic
Rok 2017 se pomalu blíží ke svému závěru a s tím přichází i to nejkrásnější období – předvánoční a vánoční čas. Letos jako každý rok budeme v první adventní víkend společně rozsvěcet vánoční strom, bát se čertů a vzhlížet k andělům a v neposlední řadě si užijeme vánočním punčem provoněné adventní trhy – to vše na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotkova vláda končí. A tak ČT povolala ke zhodnocení Jiřího Dienstbiera. Čtěte, jak to vidí
Vláda Bohuslava Sobotky končí, kabinet schválil svou demisi a rozhodnutí odeslal prezidentu Miloši Zemanovi na Hrad. Jde teprve o třetí vládu v historii Česka, která vydržela celé funkční období. Jestli tyto čtyři roky byly úspěšné, o tom hovořil v pořadu Devadesátka na ČT moderátor Jiří Václavek se senátorem a exministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Miliardový obchod Prahy s Křetínským je pochybný
Pražská rada v úterý 21. listopadu schválila výměnu akcií s Danielem Křetínským v celkové hodnotě 4,5 miliardy korun. Piráti považují tento obchod za podezřelý a na čtvrtečním zasedání zastupitelstva ho nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ragbista z Teplic, nový babišovský poslanec: Xenofobie? Věřím, že u nás žijí tolerantní lidé se selským rozumem
ROZHOVOR „Nemyslím si, že by Česká republika byla podobnými (xenofobními) tendencemi nějak výrazně ohrožena. Stále věřím, že u nás žijí tolerantní lidé, kteří využívají zdravý selský rozum,“ míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz teplický poslanec a zastupitel hnutí ANO Jaroslav Bžoch, který je českým reprezentantem v odnoži ragby – rugby league. K dalšímu politickému vývoji nováček v Poslanecké sněmovně uvádí: „Čeká nás s největší pravděpodobností menšinová vláda. Naším cílem je, aby ostatní strany podpořily body v našem programovém prohlášení, které současně budou v jejich programech. Pevně věřím, že se nám to podaří.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Je nutné upravit nabídku a profilovat střední školy na určitou skupinu oborů
Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila změny u 21 středních škol a učilišť. O optimalizaci sítě krajského školství nyní rozhodnou zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Soukromníci budou prosazovat svůj program přes poslance ODS. Společně předkládají sérií klíčových zákonů
Přestože Strana soukromníků České republiky nezískala v nedávných parlamentních volbách žádný přímý poslanecký mandát, její spolupráce s Občanskou demokratickou stranou pokračuje v rámci prosazování společného volebního programu i nadále. Obě strany totiž v mnoha ohledech hájí stejné principy, které mají pomoci vrátit do řízení státu ochranu soukromí, osobní svobody a zbavit nejen živnostníky a podnikatele, ale také občany naší země zbytečné byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Topolánek by dal prezidentské vyznamenání Zdeně Mašínové. Babiš podle něj nazývá korupčníky ty, které zkoušel uplatit a nevyšlo mu to
Maraton prezidentských rozhovorů v České televizi pokračuje. Jako třetí usedl před kamery Mirek Topolánek, jehož kandidaturu teď zpochybnili u soudu někteří jeho neúspěšní protikandidáti. Nejvyšší správní soud bude rozhodovat o tom, zda Topolánek z boje o Hrad nevypadne. Pokud v něm zůstane, podle všeho nebude šetřit premiéra Andreje Babiše (ANO). Kritický byl Topolánek i k současnému prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Sněm přinesl Středočechům úspěch
Celostátní sněm TOP 09, který proběhl tento víkend v pražském hotelu Don Giovanni, skončil řadou úspěchů pro delegáty Středočeského kraje. Nejsilnější mandát místopředsedy získal s celkem 93 % všech hlasů senátor Tomáš Czernin. Velmi silný mandát do výkonného výboru strany udělili delegáti krajskému předsedovi Janu Jakobovi a krajskému zastupiteli Petru Tisovi. Do smírčí komise pak byla zvolena Michaela Bartošková z regionu Kutná Hora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Valachová projezdila za tři měsíce služebním autem 25 tisíc kilometrů. Já nejezdila po kampani, já bydlím v Brně, vysvětlovala
Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) je dnes členkou mandátového a imunitního výboru sněmovny a jako zpravodajka má na starosti policejní žádost o vydání budoucího premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. Ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradila některé informace o policejní žádosti. Stranou její pozornosti ale nezůstala snaha Andreje Babiše o sestavení menšinové vlády a její vlastní cestování služebním ministerským vozem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Mohla to být nejúspěšnější vláda od roku 1992. Nakonec skončila jako odpudivé a děsivé divadlo
Je dobré, že existuje Google. Vše je dohledatelné. Přes můj trvalý a kategorický nesouhlas se zahraniční politikou Bohuslava Sobotky, jeho nekritickému poklonkování Bruselu, jeho podpoře násilnému odstranění legitimně zvoleného prezidenta na Ukrajině, jeho až trapnému opakování manter o nerozborných euroatlantických vazbách, atd., jsem jinak věřil, že v oblasti ekonomické o sociální předsedá nejúspěšnější vládě od roku 1992.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kraje důrazně vyzývají vládu: Splňte své sliby a zajistěte peníze na růst platů
Prostřednictvím Asociace krajů dnes všichni hejtmani jednohlasně vyzvali vládu, aby řešila zvýšení mezd učitelů a pracovníků v sociálních službách tak, jak slíbila. I přes opakované sliby totiž příslušné rezorty neposkytly schválené finanční prostředky. Hejtmani proto odeslali otevřený dopis ministru školství Stanislavu Štechovi, ve kterém ho žádají o finanční vypořádání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babišův ministr vnitra: Dostal před soud žháře z Vítkova, ale předhazují mu příchylnost k Rusku
Kandidátem na ministra vnitra je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš potvrdil serveru iDNES.cz informaci serveru Aktuálně.cz. Metnar podle iDNES.cz v minulosti také dlouhé roky v Moravskoslezském kraji jako policista vyšetřoval nejzávažnější trestnou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL) ohlásil kandidaturu na primátora Liberce
Jan Korytář jako první z libereckých politiků ohlásil, že bude kandidovat i v dalších komunálních volbách v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
AČCKA upozorňuje na omezení v letecké dopravě při cestách z Bali
Aktivita balijské sopky Agung omezila leteckou dopravu v regionu. Při cestách z Bali turisté alternativně využívají blízká letiště na ostrově Jáva (Surabaya, Malang).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Jsi předsedou výboru? Tak používej příboru
Novináři konečně objevili, že existují nějaké sněmovní výbory. Bravo!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Řehounek (ANO): Pardubice v roce 2018 vysoutěží areál Tesly
Pardubice v příštím roce dokončí investorskou soutěž na přestavbu bývalého areálu Tesla v Kyjevské ulici. "V bývalé továrně by měly jednou být obchody, služby či byty a také dostatek parkovacích míst." řekl náměstek primátora Jan Řehounek (ANO)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Návštěvnická centra zvítězila v soutěži DestinaCZe 2017 České republiky
Návštěvnická centra Srní a Kvilda zvítězila v soutěži DestinaCZe 2017 České republiky v kategorii Eko-friendly. Staly se tak atraktivitami dbající na ochranu přírody a fungující na principu udržitelného cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Obchody na valašském venkově jsou v ohrožení. Kdo stojí za praktikami šmejdů? Snaha násilně převzít tradiční řetězec nahání vážné obavy!
Desítky obchodů na valašském venkově se otřásají v základech. V posledních týdnech se totiž rozpoutal podpásový boj o jejich násilné převzetí. Stovky členů vsetínského spotřebního družstva JEDNOTA totiž obchází podomní obchodníci, kteří slibují tisíce za jejich podíl v družstvu. Mezi dveřmi si nechávají podepsat plnou moc, ale také smlouvu o smlouvě budoucí o převodu družstevního podílu. Za jeden podíl si sice družstevník může přijít na 10 tisíc korun. Ale má to háček. Jen za předpokladu, že teprve v lednu založená firma, která používá nápadně podobný název COOP JEDNOTA OBCHODNÍ, získá nadpoloviční většinu v původní Jednotě. Pokud se tak nestane, družstevníci, kteří skočí na lep spekulantům, budou muset peníze opět vrátit. Na vážnosti situace dodává také fakt, že v pozadí pokusu o změnu poměrů ve vsetínské Jednotě stojí kontroverzní podnikatelé s „bohatou“ minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Seznamte se s Babišovou vládou. Mezi nováčky má být i moravský agrobaron a výrobce müsli tyčinek
Někteří ministři zůstanou na svých místech, další opouštějí své resorty a nastupují na jiná ministerstva.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Vláda premiéra Sobotky dnes podala demisi
Vláda premiéra Sobotky dnes podala demisi. Je teprve třetí vládou v historii ČR, která naplnila celý čtyřletý mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotkova vláda byla úspěšná, shodlo se její vedení na poslední tiskovce
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiéři Richard Brabec (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) naposledy předstoupili před novináře. Shodli se na tom, že se vládě leccos povedlo. Brabec poděkoval Sobotkovi za konstruktivní spolupráci. Bělobrádek prý na posledním jednání kabinetu připomněl dvě veselé historky z posledních let. Ukázalo se však, že ne všichni se bavili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Předkládáme balíček 7 důležitých zákonů. Náš program budeme prosazovat i v opozici
Občanská demokratická strana společně se Stranou soukromníků ČR představila balíček sedmi důležitých zákonů, které zajistí bezpečnost pro občany České republiky nebo jim zjednoduší život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za změnu ve vedení Českého rybářského svazu
My, níže podepsaní, žádáme změnu ve vedení Českého rybářského svazu (dále jen ČRS) z důvodu současné necelistvosti na neucelený přístup jak k pravidlům lovu, tak i k přístupu k nám rybářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jeden z otců privatizace opustil tento svět v 77 letech. Tomáš Ježek už nikdy nevystoupí
Ve věku 77 let zemřel Tomáš Ježek, ekonom stojící u startu privatizace. Informaci o tom, že jeden z otců privatizace opustil tento svět, potvrdil Lidovým novinám někdejší český premiér Petr Pithart.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Průlomová spolupráce: Memorandum ERÚ a ÚOHS má kultivovat trh
Energetický regulační úřad a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podepsaly společné memorandum. Jeho cílem je budování vztahů mezi oběma regulátory a posílení spolupráce jak v obecné rovině, například při přípravě legislativy, tak i sdílení informací a zkušeností u konkrétních případů. To vše s cílem kultivace trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Opakování voleb bych považoval za zbabělost
Prezident České republiky Miloš Zeman spolu s manželkou Ivanou zahájil ve středu 29. listopadu 2017 třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. Prezidentský pár přivítal hejtman Bohumil Šimek s manželkou Janou. Hejtman bude hlavu státu po celou dobu na jihu Moravy doprovázet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Potlačení hlasu lidu ve věci „Ortel“, Vášáryová... Varování, jak by to mohlo skončit, až se lidé naštvou
„Dobře to dopadlo, protože výsledek vedl k velmi vypjatým sporům, zda se vedle sympatií má hodnotit ještě politická korektnost, či nikoli,“ říká někdejší ministr zdravotnictví Ivan David ke sporům o výsledcích ankety Český slavík. Podle něj se pořádající agentura dostala do situace nejhoršího druhu dilematu, a sice nutnosti volit mezi dvěma zly. „Ty spory jsou ale velmi užitečné. Pravidlo, podle něhož se hlasy počítají, je totiž děsivé. Je tu někdo nad hlasujícím lidem, a když lid nehlasuje správně, volební výsledky se upravují. Každého musí napadnout, že hrozí přenesení této praxe do politických voleb,“ uvažuje dále David v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde se mimo jiné zamýšlí i nad přínosem cesty Miloše Zemana do Ruska nebo nad tím, jak se „rodí“ vláda Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme páteční útok islámských radikálů v Egyptě
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Reakce na TZ NKÚ k odstraňování ekologických zátěží
Ministerstvo financí souhlasí s většinou závěrů NKÚ, ovšem některá tvrzení považuje za nutné upřesnit. Z Kontrolního protokolu z července 2017 je zřejmé, že NKÚ identifikoval problémy při odstraňování starých ekologických zátěží, ale zároveň v protokolu uvádí, že současné vedení MF tyto problémy řeší. Vzhledem k tomu, že NKÚ toto sám uznává, Ministerstvu financí není jasné, proč je v rozporu s tímto zjištěním formulace kontrolního závěru a tiskové zprávy jednostranně kritická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Branný výbor povede Černochová (ODS), nechce z něj mít bojiště
Předsedkyní sněmovního výboru pro obranu dnes byla zvolena jeho dlouholetá členka Jana Černochová (ODS). V souladu s dohodami poslaneckých klubů byla jedinou adeptkou, v tajné volbě získala 15 ze 17 hlasů. Členům výboru řekla, že z něj nechce mít bojiště. Ráda by prosadila uzákonění minimálních výdajů na obranu a jednodušší schvalování armádních misí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Většina seniorů může jen velmi složitě splácet dluhy
Seniory nejen v Praze, ale i České republice, stále častěji trápí dluhy. Příčinnou problému se ukazuje jejich nedostatečná finanční gramotnost, která se odráží na zvyšujícím se počtu exekucí na důchody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom potěší fanoušky další novinkou, šampionátem ADAC GT Masters
Fanoušci rychlých kol a silných výkonných motorů se mohou těšit na další novinku závodního kalendáře mosteckého autodromu. Po úspěšných jednáních s promotérem rozšíří totiž zajímavou a pestrou nabídku už v příštím roce šampionát ADAC GT Masters, mezinárodní seriál závodů upravených supersportovních vozů kategorie GT3 se základnou v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: ČSSD má recept pro neúspěšné volby - nové logo
ČSSD se chystá na mimořádný sjezd, který bude v únoru příštího roku. Dosavadní styl ČSSD přivedl tradiční stranu na pokraj politické propasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Budova velvyslanectví v Londýně byla slavnostně znovuotevřena
Po dvouleté a dlouho očekávané rekonstrukci se uskutečnilo slavnostní znovuotevření budovy velvyslanectví České republiky v Londýně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průběh rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona a první změny pro diváky
V měsíci říjnu započala rekonstrukce areálu Divadla Jiřího Myrona. Rozsáhlá rekonstrukce přináší pro diváky několik změn – přesun předprodeje a změnu v repertoáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Svobodní: EU otevírá cestu k evropským daním, chce omezit suverenitu České republiky
Prohlášení Strany svobodných občanů návrhu, který přednesl eurokomisař Pierre Moscovici tento týden
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Teď už Sobotka skutečně přinese prezidentovi demisi. Zde je shrnutí jeho vlády
Ve středu byla ministry schválena demise vlády. Tady je souhrn toho, co vše se změnilo od ledna 2014, kdy prezident Miloš Zeman jmenoval předsedou vlády Bohuslava Sobotku. Hned po jmenování tenkrát prohlásil, že doufá, že prosadí pozitivní změny, které si občané přejí. I přes nejrůznější neshody, napjaté vztahy se Zemanem nebo obviňování koaličních stran ČSSD, ANO a KDU-ČSL vládl Sobotkův kabinet celé funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist