Oficiální zpravodajská média

Jiří Vyvadil: Že je Drahoš šedivou myší ví každý, teď ovšem postoupil na level politického pablba
Nelibuji si v urážlivých slovech, ale to co dnes předvedl fyzik Drahoš zcela upřímně předčilo mé očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman je troska a ruská onuce. Babiš mafián. Šlechtová jelito. Koten magor, píše aktivista Paták
Ruská onuce, troska, tunelář, mafián a magor. Takhle nějak hodnotí prezidenta Miloše Zemana, budoucího premiéra Andreje Babiše a jeho ministry aktivista a glosátor Karel Paták. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Debilní blok, ne Demokratický! Kauza Čapí hnízdo? Ovlivnění voleb. Jiří Čunek totálně vystoupil proti Bělobrádkovi a zbytku pravice
ROZHOVOR „K smíchu. Podobnost iniciál s ‚Debilní blok‘ je čistě náhodná. K ničemu!“ Takovými slovy senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek sjel bez milosti Demokratický blok. „Veřejným prohlášením, že jdou do opozice, dali příležitost SPD a KSČM. A teď si budou stěžovat? Jejich chování je pokrytecké a hloupé,“ vypálil. I lidovcům spočítal chyby, kterých se dopustili, a jasně nalinkoval postup: Vůbec se neměli vůči Babišovi vymezovat před volbami, za určitých podmínek s ním měli jít do vlády a přesvědčit ke koalici i ostatní strany, protože, když bude Andrej Babiš vládnout sám, je to nejhorší varianta. Zásadně rozsekl i debatu o vydání Andreje Babiše. A jeho reakce na slova bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska? „To mi ani nečtěte…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Plesl: Sobotkovy názory jsou populární jako spisy V. I. Lenina v roce 88. Příčina výsledku voleb? Ne Putin, ale Drahoš, Sobotka, Pokorný, Špidla, Novotný, Hollan, Bartík, Mitrofanov, Romancov a Pehe
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se způsobem sobě vlastním vyjádřil k obavám profesora Jiřího Drahoše, že by prezidentské volby v Česku mohly ovlivnit dezinformace šířené ze zahraničí. Plesl se Drahošovi vysmál, ale nezůstal jen u pana profesora. Naložil také končícímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), jeho poradci Vladimíru Špidlovi a mnoha dalším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Smutné výročí s EET
70 tisíc kontrol, 36 mil. korun na pokutách a zavřené hospody, obchody a ordinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Právě jsme si do Česka pozvali imigranty
Když tiskem proběhly první titulky, že EU jedná o revizi dublinského systému, mnozí se naivně zaradovali. Vlajkovou lodí dublinského systému se totiž staly povinné kvóty na přijímání imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na hovno! ozvalo se z lidu na otázku prezidenta Zemana
Svou návštěvu Jihomoravského kraje zakončil prezident Miloš Zeman v Letovicích. Jako vždy se zeptal lidí na předčasné volby. Absolutní většina byla proti jejich konání. „Na hovno,“ ozvalo se dokonce z publika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Naštvaná Černochová skoro sprostě nadávala. Blíží se vážný střet
Armáda chce příští rok posílit vojenské mise v Afghánistánu a v Iráku o sto padesát vojáků. Nová menšinová vláda Andreje Babiše ale bude muset pro vyslání získat sto jedna poslanců a to bude problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová vám píše přímo ze Sýrie. Zprávy, které jinde nenajdete
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Přímo z Damašku tentokrát píše čtenářům ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Popisuje, jak se v nebezpečné části města k rodinnému klanu, který s podporou USA útočil na zbytek metropole, připojily jednotky Al-Káidy. Nyní panuje příměří, nicméně doprovázené podivnými zprávami o strašném utrpení malých dětí, zatímco i OSN informuje zcela jinak. Co se týče celkové atmosféry, život dle Spencerové běží dál: Alkohol je k sehnání za běžné ceny, komunální služby fungují a lidé, kteří cítí, že porážkou Islámského státu unikli tvrdé formě islámu, se na náboženství začínají dívat... tak nějak jinak. ,,Válka svým způsobem u většinové společnosti pozice islámu naopak oslabila, což může mimochodem být do budoucna velký problém pro Írán a jeho vliv v Sýrii – sice by bez jeho pomoci Daeš poražen nebyl, ale současně je to pořád ještě ta Íránská islámská republika. Jeden islám že by měl být vystřídán islámem jiným? O to raději tu mají ty ruské „bezvěrce“," píše Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Odchod z EU a NATO by byla sebevražda
Šéf vojenského výboru NATO Petr Pavel tvrdí, že diskuze o vystoupení České republiky z NATO, či EU by mohla být pro Česko doslova sebevražedným krokem. Za poslední roky se totiž Islamský stát dostal na pokraj svého konce. V Česku přitom stále narůstají hlasy, které žádají referenda o vystoupení z NATO a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Bezpečnostní riziko – Babiš versus Brusel
Poslanecká sněmovna ještě nezačala normálně fungovat a jediné, o čem se hovoří, je vydání k trestnímu stíhání dvou staronových poslanců Babiše a Faltýnka (oba Hnutí ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Řekněte mi prosím někdo, že to není pravda
Co nám to ten Janda říká?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČNB: Ocenění pro Dominiku Kolcunovou
Ekonomka České národní banky Dominika Kolcunová získala prestižní Cenu Karla Engliše, udělovanou Českou společností ekonomickou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zástupci NATO: Hybridní hrozby jsou větší než v minulosti
Prostředky hybridních konfliktů se využívaly i v minulosti, nový je ale rozsah, v jakém jsou nyní uplatňovány. Na bezpečnostní konferenci v Praze to dnes řekl náměstek generálního tajemníka NATO Arndt Freytag von Loringhoven. Varoval, že hybridní hrozby vůči členským státům aliance nepocházejí jen od Ruska, ale i od teroristických uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soudci i žalobci se ohradili proti výrokům Vondráčka k Babišovi
Soudcovská unie se ohradila proti výrokům předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) ohledně hlasování o vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. V prohlášení zveřejněném na svém webu poukázala na to, že třetí nejvyšší ústavní činitel zpochybňuje demokratický právní stát. Stanovisko soudců následně podpořila i Unie státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Dětské oddělení dostane nové monitory dechu pro novorozence
Zástupci Nadace Křižovatka dětskému oddělení pelhřimovské nemocnice předají 4.12.2017 pět nových monitorů dechu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To bude Kalousek koukat: Přišla zpráva o podpoře EET mezi obyčejnými lidmi
ODS a TOP 09 dlouhodobě kritizují zavedení elektronické evidence tržeb a slibují její zrušení. Průzkum společnosti STEM však ukazuje, že nadpoloviční většina voličů je s EET nejen smířená, ale dokonce její zavedení vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šichtařová: Sobotko, cos to podepsal! To je nový Mnichov. Jde o migranty
Ekonomka Markéta Šichtařová se zase jednou pořádně obula do Evropské unie. To, co dnes chystá Brusel, lze podle jejího názoru srovnat s Mnichovskou dohodou. Rozhoduje se o Česku bez Česka. I když ne tak úplně. On totiž končící premiér Bohuslav Sobotka cosi podepsal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Novinky na 10. ročníku vědecké konference AXRO
4. až 7. prosince se v prostorách pražské Vily Lanna uskuteční jubilejní desátý ročník vědecké konference AXRO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Kingův tanec snů (a jak máme čelit obavám)
„Začněme předpokladem, že hororový příběh, jakkoli primitivní, je ze své podstaty alegorický, je symbolický. Předpokládejme, že k nám promlouvá o nějaké věci jako pacient na pohovce u psychologa, ale na mysli má něco jiného. Ale tím nechci tvrdit, že horor je vědomě alegorický nebo symbolický, to bych mu přičítal uměleckost, o niž usiluje jen málokterý autor hororových knih nebo režisér hororových filmů. A tvrdit, že Roger Corman nevědomky vytvářel umění, když měl na natočení filmu dvanáct dnů a rozpočet 80 000 dolarů, je vyložená absurdita.“ (1981)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Kraj má v plánu zřídit do budoucna více záchytných stanic
V areálu teplické nemocnice by do budoucna mohla fungovat protialkoholní záchytná stanice. Po prvním neúspěšném výběrovém řízení právě na provozovatele této stanice se na přípravě možného provozu záchytky dohodli na společném jednání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák a generální ředitel společnosti Petr Fiala. Záměr zřídit záchytnou stanici právě v areálu nemocnice v Teplicích projednalo a schválilo ve středu 29. listopadu 2017 představenstvo Krajské zdravotní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): .....ovci
K napsání tohoto, tentokrát velmi krátkého, blogu, mě inspiroval jeden mladý sociální demokrat. Neptal jsem se jej na svolení, a proto jeho jméno neuvedu. Nicméně si se svými kolegy ústně i písemně postesknul nad situací jejich organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Naše děvčata mají pravdu, Rusky by měly chodit kanálama
Biatlonistka Gabriela Koukalová má jasno, doping by měl být trestným činem a její kolegyně ze štafety na olympiádě v Soči Jitka Landová, se správně naštvala a diví se tomu, že Ruskám není hanba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: I přes prodloužení licence chceme snižovat používání glyfosátu
Pětileté prodloužení licence glyfosátu v pondělí odhlasovali zástupci členských zemí EU v Odvolacím výboru Evropské komise. Ministerstvo zemědělství (MZe) připravuje návrhy na omezení použití této účinné látky. V současnosti analyzuje možnosti, jaké může v rámci evropských pravidel využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman nepěkně nakopl místopředsedu sněmovny Fialu
Pravidelný čtvrteční týden s prezidentem na TV Barrandov přinesl odpovědi opět na žhavá aktuální témata domácí politické scény, ekonomických trendů, ale také zahraniční politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Český vědec, 50 let v Kanadě: Ne Vánoce, ale „sezónní svátky“. Alláh mě vzal za ruku a přivedl sem, řekl migrant, ale odmítá podat ruku ženě. A další příhody s islámem
PŘÍBĚH Je zajímavé, že muslimové opouštějí svou společnost z různých důvodů, které se jim nelíbí, ale vyžadují, aby hostitelská společnost přijala jejich zákon šaría a jiné zvyky, a tedy vlastně vytvořila podmínky, kvůli nimž oni sami opustili svoje rodné písky. To říká vědec Miloš Kaláb, jenž od roku 1966 žije v Kanadě. Zajímavě líčí i příhodu s muslimským kolegou, který odmítl podat ruku šéfové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ubylo svobody, burácel kvůli EET Skopeček. Dolejš zopakoval, že jde o odfláknutý projekt
Komunistický poslanec Jiří Dolejš, občanský demokrat Jan Skopeček a ekonomický expert sociálních demokratů Michal Pícl se rozhovořili na téma české ekonomiky. A to v pořadu Události, komentáře ČT24. Mimo jiné hovořili o elektronické evidenci tržeb, jež byla zavedena před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Přešlapem roku je podle starostů zákon o střetu zájmů
První ročník anticeny Přešlap roku vyhrál zákon o střetu zájmů. Počin s údajně nejhorším dopadem na praktický chod místních samospráv vybralo 110 účastníků konference Samosprávy 2017 v Brně. Hlasujícími byli zejména starostové malých obcí. Konferenci potřetí zorganizovalo Sdružení místních samospráv (SMS), letos poprvé ve spolupráci s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hynek: Migrant utíká za něčím, uprchlík před něčím
Hostem Interview ČT24 byl kandidát Realistů, prezidentský kandidát Jiří Hynek. Ten v rozhovoru mimo jiné uvedl, že sbírá dál podpisy občanů, je na zhruba 15 tisících. Do prezidentské volby jej však dostaly podpisy zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: Pohonné hmoty v říjnu bez závad
Česká obchodní inspekce prováděla v měsíci říjnu pravidelnou kontrolu pohonných hmot u čerpacích stanic na území ČR a neshledala žádné porušení právních předpisů. Všechny odebrané vzorky vyhověly stanoveným jakostním požadavkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Vážení současní i budoucí politici - pokračování
Po volbách některé strany zapomněly, co slibovaly před volbami a proč jim voliči dali hlas. Náměty, jak přiblížit poslance k realitě života pracujících občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TSB: Programy dopravní výchovy prošlo letos téměř 6000 dětí
Dopravně-bezpečnostní dopolední program pro mateřské nebo základní školy, kterým pod názvem Dny s dopravní výchovou letos prošlo téměř 6 000 dětí, je pro rok 2017 ukončen. Program, který je pro školy v Libereckém kraji bezplatný, bude pokračovat i v roce 2018. V tomto roce budou probíhat Dny s dopravní výchovou v novém, inovativním kabátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Snad by neměl člověk, který kandiduje na prezidenta, považovat své občany za nesvéprávné,“ vzkazuje Zeman Drahošovi
V Boskovicích ukončil prezident Miloš Zeman svou poslední krajskou návštěvu, a to Jihomoravského kraje. „Budu se těšit, že se s panem prezidentem potkám na nějaké další prezidentské návštěvě,“ řekl mimo jiné hejtman kraje Bohumil Šimek (ANO) ve svém úvodním slovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokladní plnění státního rozpočtu za leden až listopad 2017
K 30. 11. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 141,8 mld. Kč, celkové výdaje 1 153,4 mld. Kč a schodek hospodaření 11,6 mld. Kč (v listopadu 2016 vykázán přebytek 55,5 mld. Kč). Meziročně výsledek výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za 11 měsíců roku 2017 nižší o 74,3 mld. Kč. Na vysokou srovnávací základnu roku 2016 mělo vliv zejména to, že především v první polovině roku 2016 byly propláceny relativně vysoké objemy prostředků z EU, které souvisely s výdaji předfinancovanými ze státního rozpočtu v předchozích letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Systémové chyby v soudnictví
Moc soudní je základním kamenem správného chodu státu. Totalitní systémy používají moc soudní ke svým účelům. Nikdo si nepřeje, aby se totalitní systém vrátil. Soudy by měly probíhat podle Ústavy a právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Porošenko se z Bruselu vrátil bez peněz
Ukrajinský prezident Porošenko se účastnil pravidelného bruselského setkání lídrů tzv. Východního partnerství, které sdružuje šest postsovětských republik východní Evropy a Kavkazu, jež nejsou členy EU s lídry EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Česká ekonomika vzrostla ve 3. čtvrtletí o 0,5 %
Nijak oslnivý nebyl růst stavebnictví, jehož růst meziročně zvolnil na 1,8 %. Ani ve 3. čtvrtletí se tak ve větším nerozjely veřejné investice, ve kterých se výrazně odráží čerpání, respektive nečerpání evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nechceme problémy emisních stanic přenášet na motoristy
Ministerstvo dopravy povolí stanicím měření emisí, které si nestačily pořídit potřebný software, aby mohly do konce roku vydávat protokoly o prohlídce ve stávajícím režimu. Stanice měření emisí měly od 1. prosince povinnost odesílat do Centrálního informačního systému STK fotodokumentaci z kontroly a online ukládat výsledky měření. Informaci zveřejnilo ministerstvo v mimořádném věstníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Vzdělávání na ScioŠkolách budeme podporovat
Pražští radní na úterním jednání vyslovili souhlas se vznikem 1. Scio střední školy, jež má sídlit v některé z městských částí hlavního města. Společně se společností Scio tak město reaguje na poptávku veřejnosti po založení střední školy zaměřené na moderní pedagogické vzdělávání využívající inovativní formy výuky. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš potvrdil tři jména svých budoucích ministrů
Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec za ANO Adam Vojtěch, ministrem kultury muzikolog Ilja Šmíd a ministryní pro místní rozvoj nynější náměstkyně úřadu a poslankyně za ANO Klára Dostálová. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš to dnes potvrdil České televizi (ČT). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj udělí nové trvalé záštity
Pořadatelé nejvýznamnějších kulturních a sportovních akcí mohou žádat o trvalou záštitu Rady Královéhradeckého kraje. Záštity se budou udělovat na období let 2018 až 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Elektronizace nesmí mít negativní dopad na lékaře a pacienty
Prosazování elektronizace zdravotnictví silou neprospěje lékařům ani pacientům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Horáčkovi se příliš nelíbí prezidentské debaty. Plánuje něco nového
Prezidentský kandidát Michal Horáček v závěru předvolební kampaně pořádá 11 koncertů napříč republikou, na kterých budou návštěvníci kromě hudby mít možnost s Horáčkem besedovat. Horáček to řekl při dnešním setkání s novináři v Praze. Série „adventních“ koncertů začíná v sobotu v Litvínově a skončí dva dny před volbami 10. ledna v Ostravě. Horáčka těší zájem o dosavadní prezidentské debaty, i když je značně kritický k jejich formátu i obsahu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Páteční bomba: Zeman šokoval slovy o Václavu Klausovi a vepřínu v Letech
Se zaměstnanci společnosti ZETOR se v Brně sešel prezident Miloš Zeman. Sdělil, že za pět let by byl ochoten podpořit opětovnou kandidaturu Václava Klause na post prezidenta republiky. Vyzval také, ať se peníze na výkup vepřína v Letech u Písku raději věnují na vzdělání romských dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Prof. Karel Janda obdržel Cenu Františka Běhounka
Ekonom prof. Ing. Karel Janda, M.A., Dr., PhD obdržel Cenu Františka Běhounka 2017, kterou každoročně uděluje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Prof. Janda Cenu obdržel ex aequo (stejnou měrou) s fyzikálním chemikem prof. Ladislavem Kavanem. MŠMT tuto cenu každoročně uděluje nominované osobnosti za propagaci a popularizaci české vědy a šíření dobrého jména České republiky v Evropském výzkumném prostoru (ERA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Část národní přírodní rezervace Boubín je od prosince opět přístupná veřejnosti
Od prosince budou v národní přírodní rezervaci Boubín zpřístupněny některé dosud uzavřené turistické trasy a lesní cesty. Podnik Lesy ČR je prokácel a připravil pro turisty. Není tak ohrožen ani tradiční prosincový pochod Boubínem. Pozor! V několika lokalitách ale zákazy vstupu platí dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnal (ODA): Bude Jiří Pospíšil dobrým předsedou TOP 09?
Zakladatele a předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska v čele strany střídá europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman ve středu přijme pověřovací listiny od ambasadora USA Kinga
Prezident Miloš Zeman ve středu přijme od nového amerického velvyslance Stephena Kinga pověřovací listiny. ČTK to potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svědek událostí 20. století Unčovský hovořil s Janem Čulíkem. Kapitalismus je zrůdnej režim, komunismus byl ale horší, zaznělo
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se pustil do hovoru se Zbyňkem Unčovským. Postaršího pána lze označit za svědka událostí 20. století. Pan Unčovský nešetří na tuto dobu kritickými poznámkami. Nijak zvlášť shovívavě nemluví ani o dnešních časech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Vozovna Motol si v těchto dnech připomíná 80. výročí
Dopravní podnik hl. m. Prahy si připomíná osmdesáté výročí od zahájení provozu vozovny tramvají Motol. Vozovna vznikla v době meziválečného Československa, po desítkách let provozu slouží úspěšně i dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Považuji za tragédii, aby komunisté ovlivňovali nějakou vládu
Komentář k názorům Jiřího Čunka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Žáci z holické základní školy si vyzkoušeli práci konstruktéra
Exkurzi v rámci podpory technického vzdělávání uspořádala pardubická kancelář agentury CzechInvest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prezidentské volby musejí proběhnout v souladu s Ústavou ČR a platnými zákony
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 1. prosince 2017 setkal s kandidátem na prezidenta České republiky Jiřím Drahošem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Rodina ESCO má čtyři nové členy v Česku i Polsku
Světla, klimatizace, střešní fotovoltaiky i lokální distribuční soustavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Danys: Vztahuje se politika poslanců i na jejich pohlavní orgány?
Výtrhy z kontextů č. 1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MŠMT schválilo tři dotační programy ve sportu na rok 2018
MŠMT schválilo na rok 2018 tři dotační programy ve sportu na podporu státní sportovní reprezentace, talentovaných dětí a mládeže a celostátní program na podporu sportovních klubů a tělovýchovných jednot. V programech se rozdělí celkem téměř 2,5 mld. Kč. Na zpracování a odevzdání žádostí je jeden měsíc. MŠMT na prosinec připravilo metodická setkání pro potenciální žadatele a zastřešující sportovní organizace, které informace rozšíří dále do regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Jižní Korea patří mezi naše nejvýznamnější zahraniční partnery
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se dnes v sídle MPO Na Františku setkal s jihokorejským ministrem obchodu, průmyslu a energetiky Ungyunem Paikem. Vedle vzájemných česko – korejských obchodních vztahů při jednání rezonovala témata spolupráce v energetice, ve vědě, technice, inovacích a v moderních technologiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Krajská záchranka má nového ředitele
Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje vede od pátku 1. prosince 2017 nový ředitel. Náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka dnes dopoledne na ředitelství organizace předal MUDr. Luďkovi Kramářovi jmenovací list. Vedení kraje i záchranné služby chce mezi sebou více komunikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Otologický den v Pardubické nemocnici
Netradiční spojení medicíny a divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
STEM: EET má většinovou podporu veřejnosti
STEM provedl pro Generální finanční ředitelství bleskový výzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán kombinací technik PAPI a CAWI. Dotázáno bylo 1059 osob starších 18 let. Statistická chyba činí plus minus 3 procentní body při rozložení odpovědí 60:40 v celém výběrovém souboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici
Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj. Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Turecký soud potvrdil Čechům šest let vězení za spolupráci s Kurdy
Turecký soud potvrdil dvěma Čechům trest šest let a tři měsíce vězení za spolupráci s bojovníky milic syrských Kurdů YPG, které Ankara považuje za teroristickou organizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Nevěšte nám „bulíky“ na nos
Nestalo se to ani v daleké cizině, ani při vyhlašování výsledků hasičské tomboly na nějaké vesnické tancovačce. Ten příběh je přesto, jak z filmové komedie. Udál se totiž v Česku, při vyhlašování výsledků prestižní pěvecké soutěže Český slavík. Sledovaly ho miliony televizních diváků… Vítěz ankety se organizátorům nelíbil, nebyl ten kádrově správný, proto přišla manipulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D. zvolen do výboru SRS
Prestižní ocenění pro Ortopedickou kliniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom upravil provozní řád s cílem maximálně omezit hluk
Společnost AUTODROM MOST přistoupila k dalším organizačním i technickým opatřením s cílem maximálně omezit hluk z provozu svého areálu. Jde o postupné kroky koncepčního řešení, nyní přijatá opatření jsou definována v novém provozním řádu, jenž vstoupil v platnost v pátek 1. prosince. Týkají se provozní doby areálu, druhů akcí i stanovených norem. „Hledáme veškeré možnosti, jež povedou k eliminaci hlukové zátěže, zároveň ale neohrozí existenci firmy. Úprava provozního řádu je výsledkem snahy o racionální řešení na základě konzultací s experty na problematiku hluku,“ uvedl generální ředitel autodromu Jiří Volovecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní ceny kvality mají své vítěze. Medaile ministra průmyslu a obchodu převzali Vlastislav Bříza, Stanislav Kázecký, Jiří Cieńciala a Miroslav Václavík
Rok 2017 patří pro české hospodářství k nejúspěšnějším. Česká ekonomika robustně rostla a zařadila se společně s Rumunskem, Lotyšskem a Polskem mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky zemí EU. Máme dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v rámci všech evropských zemí, rekordní míru ekonomické aktivity, stoupá domácí poptávka a zahraniční obchod dosahuje rekordních výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSOB: OPEC trhy nezklamal – dohoda prodloužena do konce roku 2018
Společenství státu OPEC se ve Vídni dohodlo na prodloužení dohody na omezení produkce do konce roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubičtí silničáři zaplatili stovky tisíc za údajné setkání s obchodními klienty. Jejich jména tají. Stejně tak agentura, která to vyfakturovala. Hejtmanovi je to jedno
ParlamentníListy.cz byly opakovaně upozorněny na nejasné marketingové aktivity a smlouvy, které uzavírá Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Naše redakce má k dispozici smlouvy za téměř milion a půl korun, které byly uzavřeny s marketingovou agenturou Máša agency. Za co konkrétně Správa a údržba silnic na Pardubicku platila, je téměř nemožné zjistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Do EET se ještě zapojí dalších zhruba 300 000 podnikatelů, hlásí ministerstvo
Do elektronické evidence tržeb by se ve třetí a čtvrté vlně, které začnou v březnu a červnu 2018, mělo zapojit zhruba 300 000 podnikatelů. Po roce fungování EET eviduje tržby 161 000 podnikatelů. Na dnešní tiskové konferenci k prvnímu výročí spuštění EET o tom informoval ministr financí Ivan Pilný (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Politolog z americké univerzity: S populisty to máte tak...
Pokud se populisté dostanou k moci, musejí ustoupit od svých slibů a prosazují nakonec politiku svých předchůdců. Veřejnost ale často věří tomu, že jsou ve své politice úspěšní, k čemuž přispívají i média. Na mezinárodní konferenci o bezpečnosti to dnes v Praze řekl politolog z americké Princetonské univerzity Andrew Moravcsik. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
MHMP: Nová výstavba v Praze 6 bude citlivější k charakteru čtvrti
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na včerejším zasedání zamítlo dvě úpravy územního plánu na zvýšení kapacity výstavby, které se týkaly výstavby ve dvou čtvrtích Prahy 6. Šlo o novou budovu na Vítězném náměstí a o změnu charakteru výstavby v Břevnově v okolí Kutnauerova náměstí. Výstavba tak v obou případech bude citlivější k charakteru čtvrtí, ve kterých má vzniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš dostal brutálního facana: BIS řekla, že cizí tajné služby tu volby neovlivňují
Civilní kontrarozvědka nyní nemá žádné závažné informace o tom, že by cizí zpravodajské služby nezákonně ovlivňovaly volby v Česku včetně budoucích voleb prezidentských. Rizika dezinformačních kampaní ale Bezpečnostní informační služba (BIS) připouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká ekonomika roste jako z vody
Česká ekonomika roste jako z vody, investuje se do strojů, tedy do produktivity a tedy i do růstu životní úrovně nás všech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Rošáda v Zimbabwe aneb jak Čína kolonizuje Afriku
Žádné přímé důkazy o tom, že sametový převrat v Zimbabwe se odehrál v čínské režii, nejsou, ale stopy vedou do Pekingu. Jsou trojího druhu. Osobní, protože hlavní aktéři měli a mají vztah i spojení s Čínou. Materiální, protože bývalá Rhodesie je klenotem nerostného bohatství v jižní Africe. Peněžní, protože tam proudí z čínských valutových rezerv třicet milionů dolarů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Jaderná elektrárna v Temelíně vyrobila letos 15,5 miliónů MWh
Tato elektřina by českým domácnostem vystačila na téměř 12 měsíců, a jihočeská elektrárna tak letos vyrobí nejvíce elektřiny od svého spuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Lidovci, Kalouskovci a ČSSD kolem sebe chrlí nenávistný oheň
Komentář na facebookovém profilu k budoucí vládní spolupráci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: I otec by měl mít možnost se svým dítětem strávit Štědrý den
IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaromír Jirsa) vyhověl ústavní stížnosti a zrušil rozsudky Krajského soudu v Českých Budějovicích a Okresního soudu v Písku, neboť jimi byla porušena práva stěžovatele na ochranu před neoprávněným zasahováním do rodinného života a na péči o děti a jejich výchovu, zaručená v článku 10 odst. 2 a článku 32 odst. 4 Listiny základních práv a svobod a v článku 8 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Eurozóna má 3krát vyšší nezaměstnanost než Česká republika
Míra nezaměstnanosti v eurozóně dosáhla úrovně 8,8 %. To je podstatně více než v České republice, kde podle podobné metodiky dosahujeme úrovně 2,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ve vládě USA může nastat zemětřesení. O křeslo má přijít...
Agentura Reuters informuje o tom, že 45. prezident USA Donald Trump chystá ve svém vládním týmu jednu velkou změnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Horské službě ČR vyčleníme přes milion korun
Rada Královéhradeckého kraje schválila poskytnutí dotace na dovybavení Horské službě ČR. Z krajského rozpočtu by tak od nového roku mělo jít na podporu horských záchranářů z Krkonoš a Orlických hor 1,1 milionu korun. V pondělí 4. prosince o tom bude hlasovat zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Lukáš Pekárek získal Cenu ministra školství
Ve středu 29. listopadu byly v Senátu Parlamentu České republiky předány ceny MŠMT v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Zaplevili jsme si zemi supermarkety
Komentář na facebookovém profilu k otvírací době o svátcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnanost je stále nízká. Neobsazené pracovní pozice jsou brzdou růstu
„V České republice je přes 200 tisíc volných pracovních míst. To, že se tato místa nedaří obsazovat, je dnes největším limitem růstu naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Archeopark Pavlov obdržel mimořádnou cenu za architekturu
Archeopark Pavlov získal hlavní cenu na 2. ročníku soutěžní přehlídky České komory architektů (ČKA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Bílém domě může nastat další zemětřesení. O křeslo má přijít...
Agentura Reuters informuje o tom, že 45. prezident USA Donald Trump chystá ve svém vládním týmu jednu velkou změnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Polsku 47 procent pro vládní stranu
Podle posledního průzkumu Výzkumného institutu Pollster by ve volbách do parlamentu získala strana Právo a spravedlnost 47 procent hlasů. Jde o rekordní podporu od chvíle, kdy se strana Jaroslawa Kaczyńského ujala vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Pravda začíná tam, kde končí signál ČT.“ Šok pro kavárnu. A kýble vzteku na Klause ml. kvůli SPD: Ještě větší čuně než fotr
O Radka Kotena (SPD) mají novináři zájem. Jelikož je předsedou bezpečnostního výboru Sněmovny, média by ráda znala jeho názory. Má totiž pověst šiřitele dezinformačních zpráv. V rozhovoru pro Respekt.cz Koten dokázal, že i jako předseda výboru bude dál čeřit vody. Prohlásil mimo jiné, že pravda začíná tam, kde končí signál České televize. Pro Kotena hlasoval ve Sněmovně i Václav Klaus mladší, za což čelí vzteku části politického a názorového spektra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rok od zavedení bude ministerstvo informovat o dopadech a výsledcích EET
Ministerstvo financí dnes na tiskové konferenci k prvnímu roku fungování elektronické evidence tržeb (EET) bude hodnotit dopady a zveřejní výsledky tohoto opatření. EET začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytování a od letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Další obory podnikání začnou povinně evidovat tržby příští rok v březnu a červnu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Flachs (BPP): Úspěšnost ruských agentů vzbuzuje obdiv
Veřejnoprávní média, kandidáti na prezidenta v ČR (např. Jiří Drahoš), ale i v USA (Hillary Clintonová) jsou přesvědčeni, že celý svět ovlivňují ruští agenti. Například včera o ruském vměšování jednal pan Drahoš s dosluhujícím premiérem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK: Rádi pleníte? Můžete tak pomoci pálavské přírodě
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa chráněné krajinné oblasti Pálava nabízí firmám netradiční teambuldingovou aktivitu na jaro 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
BIS: K nezákonnému ovlivňování parlamentních voleb nedošlo
Bezpečnostní informační služba se pochopitelně zabývá každým byť jen potenciálním ohrožením demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Mám radost z každého, kdo se chce veřejně angažovat
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Na vině propadu jsou rostoucí výdaje a nízké příjmy z EU
„Aktuální schodek -11,6 mld. Kč je lepší, než předpokládá státní rozpočet na letošní rok. Relativně dobrého výsledku bylo dosaženo díky růstu daňových a odvodových příjmů. Ty za jedenáct měsíců letošního roku vzrostly o 73,9 mld. Kč.,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Končí smlouva na systém výplaty penzí, dodavatel ji znovu získal
Provoz systému České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) pro vyplácení důchodů bude v příštích čtyřech letech dál zajišťovat dosavadní dodavatel. Firma Fujitsu Technology Solutions zvítězila ve výběrovém řízení. ČTK to dnes řekl náměstek ministerstva práce Robert Baxa. ČSSZ končí smlouva na důchodový systém na konci roku. Panovaly obavy, že od ledna by mohl nastat kolaps výplaty penzí, pokud by se nepodařilo chod dál zajistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Výlet do 22. století
Téměř přesně po roce jsem opět navštívil zřejmě nejkrásnější čínské město Chang-čou. Před rokem jsem hovořil v průběhu svého týdenního pobytu s představiteli provincie Če-tiang, města Chang-čou a města Ning-po o možnostech vytvoření česko-čínského centra v režii provincie Če-tiang, umístěného v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec začala s chovem exotických obojživelníků
Liberecká zoo rozšířila svou kolekci chovaných zvířat o nové druhy. V Pavilonu tropů mohou návštěvníci nově pozorovat exotické druhy obojživelníků. Jedná se o tři jedinečné druhy žab pocházejících z tropických deštných lesů – rosničku včelí, parosničku srdíčkovou a pralesničku strašnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Den nezávislosti Republiky Kazachstán
Datum oslav nezávislosti Republiky Kazachstán není zvoleno náhodně. Je úzce spjat se dnem 1. prosince 1991, kdy se konaly první svobodné volby a do funkce prezidenta republiky, tehdy ještě Kazašské sovětské socialistické republiky, byl zvolen Nursultan Nazarbajev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Starosta Vetchý: Festival vědy a techniky v Lanškrouně má světový ohlas
Lanškroun inspiruje v podpoře technického vzdělávání sousední město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Haas k Jandovi: Ví něco, co my nevíme? Nebo je to jen prázdné tlachání?
Politolog Tomáš Haas se na svém facebookovém profilu zamyslel nad slovy Jakuba Jandy, zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty. Ten hovoří o novém předsedovi bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Radku Kotenovi (SPD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Pražská kavárna, to je lůza! Až budou volby, vezmu z doma aj slépky, aby dostal víc hlasů.“ Toto se dělo pod pódiem, na němž promlouval Zeman
REPORTÁŽ „Jak sprostě na něho plujů, to je nechutné od českého národa!“. „Jeho nezajímá spravedlnost, jeho zajímají jen jeho zájmy!“ Ve Strážnici se na setkání s prezidentem sešli jeho příznivci, ale i členové „strážnické kavárny“. A jak se blíží volby, zvětšují se i transparenty. Na Slovácku zazněly i názory na současný nedostatek zaměstnanců a kvalitu podnikatelů. Někteří z nich by se prý měli nejdříve naučit „dělat s lopatou“. „Po Baťovi cosi zůstalo. Ale po nich nezůstává nic, akorát dluhy a lidi, co bydlí pod mostem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Publicista Neff se opřel do Okamury. Vystoupit z NATO je hloupost, láteřil
Publicista Ondřej Neff má za to, že předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura vyslovil pořádnou hloupost. Možná líbivou hloupost, ale stále je to hloupost, která nás poškozuje. O co jde? O myšlenku, že by Česká republika mohla odejít z NATO a bránit se sama. Podle Neffa je navíc smutné, že Okamura může hlásat tyhle hlouposti díky ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Kandidátské země z Balkánu musí cítit podporu svého snažení
V Budapešti se sešli předsedové parlamentů zemí Visegradské skupiny. Zástupci parlamentů ČR, Slovenska, Polska a Maďarska hovořili o možném rozšiřování Evropské unie a také o pozicích zemí Visegradské skupiny (V4) v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Německo trnulo strachy. V Postupimi byl nalezen balíček s výbušninou
S balíčkem s výbušninou měla dnes plné ruce práce německá policie ve městě Postupim. Nalezla jej poblíž vánočních trhů v centru města. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soud nevyslyšel námitky v podjatosti v Rathově kauze
Soudce Robert Pacovský a jeho trestní senát se necítí být podjatí při řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Upozornil na to server Novinky.cz. ČTK informaci potvrdil jeden z Rathových advokátů Adam Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: S antibiotiky pro domácí zvířata neplýtvejme
Používání antibiotik není jen záležitostí humánní medicíny, ale i té veterinární. Platí přitom podobná pravidla jako u lidských pacientů a vyvstávají i obdobné problémy. Nevhodné nebo nadměrné užívání antibiotik v chovech může vést k odolnosti bakterií, a to je nebezpečné pro zvířata i následně pro lidi. Do aktivit tradičního listopadového Antibiotického týdne se proto zapojila i Státní veterinární správa (SVS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO 2011): Po roce 2020 projedete celou Moravu bez lístků, pouze pomocí kreditní karty
Jednodušší cestování v autobusech a vlacích slibuje společný systém všech čtyř moravských krajů. Už za dva roky by lidem mohla stačit pouze bankovní karta místo nakupování různých jízdenek. A mohli by i ušetřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Ekonomika vzrostla o pět procent
Zpřesněné údaje statistického úřadu potvrdily, že česká ekonomika ve třetím čtvrtletí letošního roku skutečně vzrostla o pět procent. Jde o nejlepší výsledek za necelé dva poslední roky, za kterým stojí na straně poptávky téměř rovným dílem spotřeba domácností i investice, pozitivně zapůsobil i zahraniční obchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Už to vypuklo: Sranda z Jiřího Drahoše po schůzce se Sobotkou, kde řešili vliv Ruska na volby v ČR
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ho dnes ráno ujistil, že hrozbou se zpravodajci zabývají. Podle Drahoše měla schůzka s předsedou vlády preventivní charakter. Upozornil na ruský vliv na volby v několika zemích. Drahoš to řekl na tiskové konferenci. Drahoš již za svá slova sklidil posměch z Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kterému troubovi to může vadit? Rudý Ondráček, čerstvě obdařený novou funkcí, účtuje s médii. Slušný nářez
„Kterému troubovi to může proboha vadit? BOS (bezpečnost, obrana, solidarita) je sdružením odborníků někdejších i těch aktivních, kteří mají blízko k obranným a bezpečnostním otázkám státu a upozorňují jen na různá rizika. Nevím, co je špatného na tom, když ti chlapi, kteří jsou skuteční profíci, upozorňují například na neuspokojivý stav české armády, jež byla zvláště v 90. letech minulého století hodně zanedbávána,“ argumentuje poslanec a nově zvolený šéf sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeněk Ondráček proti kritice některých komentátorů, že nastávající ministr vnitra, Lubomír Metnar, byl nedávno členem zmiňovaného hnutí BOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Chceme-li mít kvalitní školství, musí se narovnat postavení učitelů a jejich platy
Systematické zvyšování platu pedagogů i nepedagogů, navýšení rozpočtu pro vysoké školy, podpora předškolního vzdělávání, zvyšování kapacit MŠ a ZŠ, přímá podpora sportování dětí a mládeže, to jsou hlavní kroky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za poslední čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdrcený a smutný komentář významné osoby: Smrt TOPky. Babiš vyhraje i příště, lidé ho chtějí. Jako Orbán, Maďarsko bylo v prdeli, postavil plot... Buď skončí Zeman, nebo pánbůh s námi
Renomovaný reklamní expert Martin Jaroš, který v současné době žije v Kataru, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k dění na české politické scéně. Sám dopředu upozornil, že se Čechům, Moravanům a Slezanům nebude líbit, co jim napíše. Jaroš ve volbách podpořil Piráty, vymezuje se proti Andreji Babišovi a je zastáncem proevropského a prozápadního směřování Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová rozkrývá temnou hru. A už ví, jak to dopadne s Babišem, Okamurou a naší zemí
ROZHOVOR Babišova vláda získá důvěru už v prvním pokusu, očekává bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová. „Můj osobní názor je, že tím, jak byla utvářena parlamentní většina pro nevydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání, což je základní podmínka, aby mohl fungovat v nějaké vládě, tak byla utvořena koalice pro vládu,“ je přesvědčena. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentovala jednání svého stranického kolegy Václava Klause mladšího, který podpořil do čela bezpečnostního výboru poslance SPD Radka Kotena, kterého Němcová považuje za bezpečnostní riziko pro český stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? Cítím pochybnosti. Mám smíšené pocity, promluvil kandidát na ministra vnitra Metnar
Lubomír Metnar býval detektivem a šetřil kauzu žhářů z Vítkova. V minulosti působil také v blízkosti Martina Peciny, který byl ministrem vnitra v Rusnokově úřednické vládě, ustavené prezidentem Milošem Zemanem, z přelomu let 2013 a 2014. O Metnarovi se tedy říká, že má blízko k Pecinovi. Existují také určité pochybnosti o tom, zda chce Českou republiku udržet v NATO a v EU. Pravděpodobný budoucí ministr vnitra vysvětlil, že v EU i v NATO musíme zůstat. Ale to nebylo zdaleka to jediné, co Metnar prozradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Langer: Vydělávám mnohem víc než v politice. Mirku Topolánku, abych ti dal víc peněz, budeš se muset snažit
Langer politiku opustil již před sedmi lety a tvrdí, že bez ní je mu mnohem lépe, i když nemůže vyloučit, že ho mrzí, že již nemůže zasahovat do věcí, které by rád změnil, či udělal jinak. „Je pravda, že teď vydělávám mnohem více peněz, než v politice, živím se jako advokát a hodně peněz věnuji nadacím,“ upřesnil v Osmičce Heleny Šulcové s tím, že si sice mnoho lidí nemyslí, že je darebák, ale on si stojí za tím, že je zodpovědny člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Na adventních trzích v Evropě kontrolujte cenu i původ zboží
Otevřené hranice Evropy umožňují snadno vyjet na adventní trhy hlavně v sousedních zemích. Kde je radno mít se na pozoru před triky stánkařů a kde hrozí předražení nákupu, uvádí síť Evropských spotřebitelských center zřizovaná Evropskou komisí a členskými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„A my se dneska nebudeme bavit s Ruskem? No to je skandál!“ Před kameru PL usedl policejní exprezident. Zde je ukázka, co vás čeká
Hostem pořadu Horké téma bude v sobotu předseda Asociace nezávislých médií a někdejší policejní prezident Stanislav Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý náčelník armádní rozvědky k hrozbám Drahoše o Rusku a našich volbách, které vypustil veřejně: Kdybych byl šéfem BIS...
ROZHOVOR Pokud by Bezpečnostní informační služba (BIS) zprávy o údajném ruském ovlivňování voleb v Česku měla, musela by informovat ústavní činitele, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál v záloze a bývalý náčelník vojenské rozvědky Andor Šándor. Pokud tedy podle Šándora civilní kontrarozvědka o skutečnostech, které naznačil prezidentský kandidát a bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, neinformovala, byly její poznatky buď „marginální“, anebo „vůbec žádné“. Kdyby byl Šándor v roli ředitele BIS, tak by na Drahošova slova nereagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist