Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.254x, což odpovídá cca 117.611-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nechci Rusko! Zlý systém, přidává plyn Gábina Koukalová. Náš hokej chtěl být na Rusy hodný, toto následovalo. Přituhuje
Dnešní večer rozhodne, zda na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu nastoupí i ruští sportovci. Je otázkou, zda Mezinárodní olympijský výbor půjde cestou plošného zákazu startu všech ruských sportovců, nebo potrestá hříšníky jen vysokou pokutou. Zapeklitá vypadala i situace v hokeji, své řekla i biatlonistka Gabriela Koukalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velký problém předsedy Sněmovny Vondráčka? Šéf jeho kanceláře byl v Praze známá firma
Podnikatel Jan Štrof dříve působil v barvách sociálních demokratů na Praze 9. Nyní svůj politický comeback zkouší v barvách ANO a s trochou nadsázky o něm lze hovořit jako o „pravé ruce“ nového předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Zatímco v minulém volebním období dělal Štrof Vondráčkovi poslaneckého asistenta, po letošních volbách vystoupal strmě vzhůru a stal se přímo ředitelem jeho kanceláře. Jak ParlamentnímListům.cz Štrof sám přiznal, právě rozhovor s Vondráčkem představoval klíčový impuls pro jeho vstup do politického hnutí Andreje Babiše. Podle jednoho ze zdrojů ParlamentníchListů.cz by si oba zmiňovaní pánové mohli být blízcí. A Jan Štrof je osobností vskutku protřelou, která má již leccos za sebou jak v politice, tak v byznysu. Mediálních kauz, ve kterých bylo Štrofovo jméno zmiňováno, je hned několik. ParlamentníListy.cz si na ně posvítily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Neziskovky? Ziskovky! Okamura vystoupil v TV a nemazal se s tím. Navrhloval škrty peněz
Předseda SPD Tomio Okamura a jeho zástupce Radim Fiala se vyjádřili k nadcházející debatě o rozpočtu. Poslanci SPD by si např. přáli, aby čeští vojáci seděli doma a nejezdili na zahraniční mise, aby šlo méně peněz na inkluzi ve školství, a především, aby mířilo podstatně méně peněz do neziskového sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: V Kyjevě byl zatčen Saakašvili
SBU komanda zatklo Saakašviliho na střeše jeho domu a odvedlo jej v poutech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Odkryto, kdo skutečně vládne ČSSD. Temná spojení? Zkušená žena též drsně o Topolánkovi a Nagyové
K situaci v sociální demokracii, ale nejen k ní, se v rozhovoru pro Lidové noviny vyjádřila bývalá poslankyně ČSSD Marie Benešová. Ta se netají obavou, že sociální demokracie vypadne při současném vývoji ze Sněmovny. Své pak řekla rovněž ke kandidatuře Mirka Topolánka na post hlavy státu, jež ji překvapila. Jeho éru totiž považuje za neštěstí pro tuzemskou justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Nevěřím, že by se Hašek nebo Tejc stáhli do ústraní z ničeho nic.“ Po výbušných slovech Benešové o praktikách Sobotky a spol. je tu další rána
„Poslanecký klub je převážně z většiny hvězdnou pěchotou Bohuslava Sobotky,“ řekla v rozhovoru pro Lidové noviny mimo jiné bývalá poslankyně ČSSD Marie Benešová. K těmto i dalším jejím vyjádřením se pro ParlamentníListy.cz vyjádřili hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který obhájil jako nestraník letos mandát poslance na kandidátce ČSSD, a předseda místní organizace ČSSD v Týně nad Vltavou David Slepička. Ten při té příležitosti připomněl i to, co se dělo kolem bývalého hejtmana Jiřího Zimoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko je stejně nebezpečné jako islámský terorismus, vyplulo v Londýně. A slova se ujal aktivista Janda
Britští občané by si měli dávat pozor na ruské agenty a jejich spolupracovníky. Po ostrově se jich pohybuje až 900 tisíc a ruská vláda na jejich působení vydává obrovské sumy – 600 milionů dolarů až miliardu. Rusové se s pomocí agentů a dezinformačních zpráv vměšují do britské vnitřní politiky. A nejen té britské. Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty serveru info.cz řekl, že nemalý problém má i Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Sranda na tiskovce Miroslava Kalouska
K návrhu státního rozpočtu se na dnešních tiskových konferencích vyjádřili zástupci KDU-ČSL, STAN i TOP 09. Jak zaznělo, lidovci v prvním čtení rozpočet podpoří, STAN a TOP 09 ne. Tiskovka topky byla navíc „okořeněna“ nedoslýchavým Miroslavem Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Topolánek: Pravda a láska zvítězí. Musí
„Razím zásadu – ve zdravém těle, zdravý duch. Proto jsem minulý týden přijal výzvu a uběhl Kilák,“ podpotkl prezidentský kandidát Mirek Topolánek k pořádu, jehož se zúčastnil. Video z něj sdílel nyní na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Dudr: Trestní oznámení na premiéra Sobotku – vlastizrada
Na kancléřku Merkelovou již bylo podáno více než tisíc trestních oznámení pro vlastizradu, ale zatím se nic neděje, protože je stále v úřadu. Premiér Sobotka podepsal v Göteborgu - v Den boje za svobodu a demokracii, 17.11.2017 - Evropský pilíř sociálních práv, který ve svém důsledku může znamenat likvidaci naší Listiny základních práv a svobod, a potom i rozvrácení ústavního pořádku ČR. Proto je zde tento návrh na trestní oznámení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Očima Petra Junka: Komunisté mají největší sílu od roku 1989...
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Komunistický fízl Ondráček poznal na vlastní kůži, jak chutná perzekuce! Jeho trestuhodná minulost mu pravděpodobně zamezí, aby vedl sněmovní komisi pro kontrolu GIBS. Bývalý komunista Babiš tak reagoval na výzvu prezidentského kandidáta Horáčka, který byl v roce 1981 zapsán jako kandidát tajné spolupráce StB. To asi chtěl Horáčkovi připomenout šéf komunistů Filip, když řekl, ať se sám ohlédne za svou minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna zvýšil hlas: Opravdu nemůžeme brát zřetel na to, co říkají Gabal a Vášáryová. Snaží se nám podsouvat své vidění světa!
ROZHOVOR „Nevhodné nálepkování lidí s jinými než přehnaně liberálními názory, urážení vlastenců, to je také určitá forma fašismu. Bohužel zvlášť v Praze se to stalo dnes módou, ale to také není vhodný recept na současné problémy,“ konstatuje poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) k současné atmosféře ve společnosti. „Když budete určitou část veřejnosti stále protežovat a dávat jí nějaké výhody, tak si na to zvykne jako na drogu, bude to pořád vyžadovat. A pokud s tím politici něco rozumného neudělají, tak opravdu ty negativní tendence u nás se mohou v některých případech zvrhnout až v rasismus,“ dodává politik z Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura a Filip zpochybnili nákup vepřína v Letech u Písku
Předsedové SPD a KSČM Tomio Okamura a Vojtěch Filip při dnešním sněmovním projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok zpochybnili nákup vepřína v Letech u Písku, který stojí v místech bývalého koncentračního tábora pro Romy. Stát uzavřel s majitelem vepřína smlouvu zhruba na 450 milionů korun. Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg připomněl, že tábor fungoval nikoli v německé, ale v české režii, a jde tedy o českou ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Jak napéct opravdové Vánoce aneb “3R” cukroví
Nastává předvánoční čas. Obchodní řetězce nás přesvědčují, že Vánoce jsou svátky štěstí a pohody jen za předpokladu, že vše nakoupíme ve velkém, v zářivém obalu a samozřejmě za tu nejlepší cenu. Pojďme letošní Vánoce opravdu zpomalit a dát si čas na to přemýšlet, z čeho letos budeme péct, v jakých množstvích a v jaké kvalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): E-recept v podobě, jak je předložen, odmítáme
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Ta prožluklá vyhláška v podstatě řeší problém úplně všeho
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Kolik tabulkových míst je skutečně obsazeno?
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Nejsem odborník na ocenění vepřínů
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hostem Arény Jaromíra Soukupa bude Jiří Ovčáček
Jste zvědaví, jak obstojí tiskový mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček pod palbou otázek generálního ředitele TV Barrandov? Sledujte dnes ve 21.25 Arénu Jaromíra Soukupa, kde bude hlavní úlohu hrát to, co zajímá a trápí diváky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fuj, to je hnus. Ilegálové z Afriky a Blízkého východu mají problém
Ilegální migranti, kteří čekají v britském detenčním centrum Yarl’s Wood na deportaci, si stěžují na kvalitu jídla. Šéf inspektorátu pro věznice jim dává za pravdu a volá po nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Topolánek velmi tvrdě kritizoval EU a řekl, jaký byl plán s Drahošem
REPORTÁŽ „Evropská unie je vlastně dluhovou unií, kde většina členských států nedodržuje stanovená ekonomická pravidla – a nic se neděje. Pokud by Česko přijalo euro, daleko hůře bychom se potom vyrovnávali s ekonomickými problémy, které nastanou po současné hospodářské konjunktuře. A Miloš Zeman by měl už z Hradu odejít i s Jiřím Ovčáčkem a napsat někde na venkově o svém působení v české politice humoristický román.“ Podobné nekompromisní názory i různá vtipná doporučení zazněla z úst Mirka Topolánka v ostravské restauraci U Křížánka, kam přijel besedovat s místními lidmi v rámci své prezidentské kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (12)
Dnešní příspěvek věnuji otázce: Proč se většinou splňují lidské anti-utopie a ne, utopie. Ze zamyšlení nad otázkou vyplývá mnoho podnětů k hlubšímu zamyšlení čtenářů nad naší budoucností, a samozřejmě i těch, kteří jsou ochotni a schopni psát na téma utopie – anti-utopie. V úvodním článku 12. čísla LN udělala jeden krok v tomto směru Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Spadlá lávka v Praze: Dostaly se k nám závažné informace. Do věci prý pronikl vysoký politický boj
Pontonový most na místě zřícené trojské lávky u pražské ZOO nebude. Podle informací ParlamentníchListů.cz to zakázal náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD. Všechno prý dohodlo vedení zoologické zahrady s armádou, jenže Dolínek to zastavil, aby nedělal reklamu hnutí ANO. Redakci to sdělily spolehlivé zdroje z české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Z nespolehlivých plátců DPH se stávají nespolehlivé osoby
V ČR je aktuálně evidováno 10 448 nespolehlivých plátců DPH. V listopadu se jejich počet zvýšil o 50, což je nejméně za poslední dva roky. Důvodem nízkého přírůstku subjektů v registru je extrémní nárůst firem, které byly z registru vymazány, současně se ale staly nespolehlivou osobou. Informace dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poserové, do tepláků! Po pádu lávky v Praze přichází VIDEO s vážným odhalením. A nejde jen o Prahu
Předseda strany Patrioti Jiří Vítek, jenž se rád vyjadřuje k veřejnému dění, kdy svůj názor například sdělil ke kauze lithium, nyní přinesl svůj pohled na pád lávky v pražské Troji. Vítek není samozřejmě jediný, kdo k celé věci zaujal stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průměrná mzda poprvé v historii překonává úroveň 30 tisíc korun
Komentář k vývoji mezd ve 3. čtvrtletí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti k zakázce na zabezpečení radiové sítě: Praha si nechává diktovat podmínky dodavatelem
Pražský Magistrát v zakázce za 77 000 000 Kč bez DPH na rozvoj městské radiové sítě Praha zcela ignoruje tržní prostředí. Namísto otevřené soutěže, která je v tomto případě možná, si nechal zaslat jedinou nabídku v rámci jednacího řízení bez uveřejnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Děti v Norsku: Sobotkovo vládo, co bude? Zdechovský se nevzdává a pronáší vážnou výzvu
ROZHOVOR Šance, že Eva Michaláková získá do péče zpět své děti, je podle europoslance Tomáše Zdechovského minimální. „Z našeho pohledu byly odebrané dvě české děti českým rodičům. A s konečným rozhodnutím norských soudů, které zbavily Evu Michalákovou práv, se nechci z mnoha důvodů smířit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Někdy rodiče volí i krajní cestu a nechají dítě unést. Jde to ale i jinak. Když se podobný případ stal německému vědci, do 14 dní měl dítě zpátky. „Německý ministr zahraničí totiž dokázal do Norska rychle zavolat a vysvětlil jim, že buď dítě rychle vrátí, nebo budou mít velké problémy v rámci EU. Doufám, že nová česká vláda ukáže, že má tah na branku a v této věci něco udělá,“ věří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík má jasno: Představuji si v čele státu člověka, který nebude vyvolávat otázky a pochybnosti. To je Jiří Drahoš
ROZHOVOR „Jsem rozhodným odpůrcem regulace sociálních sítí, internet by měl zůstat svobodným prostorem, hloupost a buranství by měl porazit zdravý rozum těch ostatních, a pokud ne, pak je společnost opravdu nemocná,“ myslí si předseda hnutí STAN a poslanec Petr Gazdík. K výsledku parlamentních voleb a k současné situaci v české společnosti pak ještě dodává: „Myslím si, že svobodné země jsou ty, ve kterých lidé jsou ochotni přijmout zodpovědnost za své životy a nečekají, že za ně vše vyřeší moudrý stát nebo moudrý diktátor. Možná opravdu stojíme na rozcestí, kdy se musíme rozhodnout, zda chceme být svobodnými lidmi, nebo jestli chceme, aby se o nás někdo postaral i za cenu ztráty části svobod. To je klíčové. “
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vy považujete NATO za zasranou instituci? Veselovský se pustil do křížku s komunistou Ondráčkem
Komunisté dali jasně najevo, že trvají na svém a do čela komise k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS) nominují bývalého policistu Zdeňka Ondráčka. Toho Zdeňka Ondráčka, který v roce 1989 zasahoval proti lidem toužícím svobodněji se nadechnout. Sám poslanec vůbec nevidí problém v tom, že v roce 1989 proti občanům Československa zakročoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé chtějí obdarovat zraněné občany z trojské lávky. Toto dostanou pod stromeček
Praha daruje čtyřem zraněným ze zřícené trojské lávky po 50 000 korunách. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Není to odškodné za zdravotní újmy, to bude město řešit po prošetření nehody. Dar navrhl zastupitelský klub ANO, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Systém, který si Eliška Wagnerová přeje, není demokracie, ale elitokracie
Senátorka za Zelené Eliška Wagnerová uvedla, že neuznává demokracii postavenou na počtu procent voličů, nýbrž na hodnotách. Tím připomíná svého kolegu Jiřího Dienstbiera, který po prohrané přímé prezidentské volbě pět let nic jiného nedělá, než okopává Miloše Zemana. Kromě toho, že jeho jednání je poněkud nízké, tak na něj vyzrazuje, že nepochopil smysl demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Do kriminálu za šíření ,,závadných" zpráv! Uvnitř EU padl drsný návrh
Boj s tzv. „fake news“ se rozhořel po celém světě. V Irsku dokonce nyní chystají zákon, podle kterého by mohli propagátoři lživých zpráv skončit až na pět let ve vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká ekonomika jede
Ze světové ekonomiky přicházejí v těchto dnech v zásadě jen příznivé zprávy. V Kongresu USA se prezidentu Trumpovi podařilo prosadit jím dlouho ohlašovanou daňovou reformu (Je to nesporně jeho první velký politický úspěch.) Ta bude znamenat pokles daní společností a také bohatší části amerických občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Podivná hra
Pana prezidentského kandidáta profesora Drahoše znám už delší dobu. On byl předsedou Akademie věd a já jsem několikrát ve školském výboru sněmovny zpravodajoval položku státního rozpočtu právě této instituce. Potkávali jsme se i na premiérách v Národním, nebo na koncertech v Rudolfinu. Příjemný, kultivovaný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
A teď se Evropa posere. Ať táhnou domů! Obrovský zvrat v otázce migrace, který bude mít dopad
Spojené státy se rozhodly stáhnout z dohody OSN o uprchlících. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je dohoda neslučitelná s politikou USA. Informaci přinesl server E15.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Děti v Norsku: Sobotkova vládo, co bude? Zdechovský se nevzdává a pronáší vážnou výzvu
ROZHOVOR Šance, že Eva Michaláková získá do péče zpět své děti, je podle europoslance Tomáše Zdechovského minimální. „Z našeho pohledu byly odebrané dvě české děti českým rodičům. A s konečným rozhodnutím norských soudů, které zbavily Evu Michalákovou práv, se nechci z mnoha důvodů smířit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Někdy rodiče volí i krajní cestu a nechají dítě unést. Jde to ale i jinak. Když se podobný případ stal německému vědci, do 14 dní měl dítě zpátky. „Německý ministr zahraničí totiž dokázal do Norska rychle zavolat a vysvětlil jim, že buď dítě rychle vrátí, nebo budou mít velké problémy v rámci EU. Doufám, že nová česká vláda ukáže, že má tah na branku a v této věci něco udělá,“ věří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kyjeva: Skočím, skočím! řval ze střechy Saakašvili, když mu Porošenko poslal šťáru do bytu
Světovými médii se šíří jako blesk aktuální zpráva o lapáliích někdejšího gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho, který před několika měsíci odešel na pozvání Petra Porošenka na Ukrajinu. Vztahy obou mužů se však razantně zhoršily a dnes jejich spor vygradoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Jako člen příslušného výboru se budu věnovat vydání poslanců Babiše a Faltýnka
Vyjádření Jakuba Michálka k obhájení funkce místopředsedy Pirátů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hospodářská a sociální rada Mostecka už plánuje aktivity na příští rok
Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) už plánuje své aktivity na příští rok. Kromě termínů jednání připravuje například stěžejní témata, kterými se bude v nadcházejícím období zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Cena zdraví a života v korunách
Ekonomie má některé zvláštní zákruty. Jednou z nich je vyčíslování ceny lidského života v příslušné měně. V této oblasti (obvykle laické veřejnosti ukryté) souvisí s právem. Protože u soudu se mnohdy rozhoduje o této „ceně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Jestli budeš svědčit proti mně, můj brácha tě střelí do hlavy“...před soudem v Linci řeší další migrantské znásilnění
Před soudem v rakouském Linci tento týden začíná další z procesů s migranty z Blízkého východu, kteří čelí obvinění ze znásilnění. O vině obou obžalovaných není dle vyšetřovatelů pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Mikulášská dámská jízda s Písničkovými rozhovory. Přijďte si poslechnout muzikantky
Fanoušci folkových zpěvaček Pavlíny Jíšové a Adély Jonášové zbystřete. V úterý 5. prosince se uskuteční veřejná nahrávka jejich hudebního pořadu Písničkové rozhovory ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Zazpívají pro vás společně s formací BABABAND a jako host vystoupí skupina Přelet M.S.. Program startuje v 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
KORID: Co nového v jízdním řádu od 10. prosince
Od neděle 10. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny přinesou cestujícím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou vládu s cílem kontrolovat práci koalice
Hnutí STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou krajskou vládu. Cílem je společně kontrolovat práci koalice a postupovat koordinovaně. Kromě bývalých radních za STAN a ODS jsou ve stínové radě například poslankyně STAN Věra Kovářová nebo starostka Smečna Pavla Štrobachová (za STAN). Na starosti budou mít dopravu, respektive sociální věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Někteří starší lékaři říkají - už toho máme dost
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Do druhého čtení půjdeme s dvěma hlavními prioritami
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hlášení prodejních míst s vánočními kapry letos výhradně elektronicky
Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i tradiční pouliční prodej kaprů. Na to, aby proběhl odpovídajícím způsobem, dohlédnou i letos úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS). Jednou ze základních povinností, kterou musí prodejci vánočních kaprů splňovat, je nahlásit minimálně sedm dní před zahájením prodeje, kde a kdy hodlají prodávat. Letos poprvé bude ke splnění této povinnosti sloužit výhradně on-line formulář na internetových stránkách SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura a Filip zpochybnili nákup vepřína v Letech i Písku
Předsedové SPD a KSČM Tomio Okamura a Vojtěch Filip při dnešním sněmovním projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok zpochybnili nákup vepřína v Letech u Písku, který stojí v místech bývalého koncentračního tábora pro Romy. Stát uzavřel s majitelem vepřína smlouvu zhruba na 450 milionů korun. Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg připomněl, že tábor fungoval nikoli v německé, ale v české režii, a jde tedy o českou ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Na sociální služby scházejí zhruba tři miliardy
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
První Brno Hands-on cadaver workshop byl zaměřen na nitrolebí
Ve dnech 28. 11. - 1. 12. 2017 se v prostorách Anatomického ústavu FN Brno a LF MU konal první Brno Hands-On Cadaver Workshop na základní neurochirurgické přístupy do nitrolebí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Server ParlamentníListy.cz se mnou jednal korektně, oznámil v ČT Drahoš
Moderátorka Světlana Witowská v úterním Interview ČT24 zpovídala prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Zeptala se ho, zda má coby celoživotní vědec nějaký důkaz, že sněmovní volby ovlivnily nějaké dezinformace zahraničních tajných služeb. Otázala se také pana profesora, proč poskytl rozhovor serveru ParlamentníListy.cz. A Drahoš odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bloger zuří: Dostal jsem se na seznam dezinformačních webů po boku Šichtařové a Větvičky. Drahoš by měl říct, kterých občanů chce být prezident!
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš na svých webových stránkách zveřejnil seznam českých webů, které pokládá za dezinformační. Proti tomu se důrazně ohradil bloger Jaromír Petřík, kterého prý do zmíněného seznamu Drahoš také zařadil. A to tím, že jeho texty jsou pravidelně zveřejňovány například na serveru ParlamentníListy.cz, které figurují rovněz na zmíněném seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vrácení návrhu rozpočtu vládě považujeme za gesto, které nemá šanci na úspěch
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tvář průmyslové doby: Poldi – lidé a jejich továrna
Výstava Národního technického muzea „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna“ představuje výběr z fotografických archivů Poldiny huti v Kladně. Ilustruje stoletou historii významného průmyslového podniku a industriální doby a zároveň společenské uplatnění klasické černobílé fotografie ve stejném období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Šichtařová, Větvička, Vyoral, Petřík jako dezinformátoři ohrožují volbu Jiřího Drahoše
Staří bolševici viděli třídního nepřítele všude, ať se maskoval jakkoliv. O to více mne překvapilo, že i já jsem se ocitl na dezinformačním webu ohrožující kyberprostor a volbu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Kolektivní vyjednávání bude pokračovat ve čtvrtek
Federace strojvůdců ČR se neztotožňuje s nevhodným vystupováním části strojvedoucích vůči managementu Českých drah. Při setkání s předsedou představenstva a generálním ředitelem ČD, a.s., Pavlem Krtkem to řekl prezident FSČR Jaroslav Vondrovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To se může Babišovi vymstít! Zkušený politik František Bublan vstupuje do dění ve Sněmovně
ROZHOVOR Trochu návrat do starých časů, komentuje exministr vnitra a někdejší disident František Bublan dění v Poslanecké sněmovně, kdy se po podzimních volbách do vedení sněmovních výborů dostávají lidé spjatí s komunistickým režimem. „Andrej Babiš chce za každou cenu vládnout, nejlépe sám, a tomu podřídí všechno,“ prohlásil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor také varoval, že pokud Andrej Babiš nebude vydán k trestnímu stíhání, bude to pro veřejnost špatný signál, protože budou sílit hlasy, že politika je špinavost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Rozpočet a související okolnosti jsou galerií kuriozit a absurdit
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Tisíc a žádné noci…
Snad celý svět zná středověkou arabskou anonymní sbírku pohádek, bajek, anekdot a dalších příběhů, která podává obraz společenských poměrů tehdejšího arabského světa. Pohádky, báje v podání Šahrazády neokouzlily jen krutého krále Šahrijára, ale téměř celý svěť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman přijal demisi vlády, prozatímně ji pověřil výkonem funkce
Prezident Miloš Zeman dnes přijal demisi vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Pražský hrad o tom informoval v tiskové zprávě. Koaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL pověřil Zeman prozatímně výkonem funkce do jmenování nové vlády. Andreje Babiše (ANO) se chystá Zeman jmenovat předsedou vlády tuto středu odpoledne, jeho menšinový kabinet o týden později, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová se v rádiu rozjela: Tohle je ještě horší než mikrovlnky!
Moderátor Jan Moláček zpovídal v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu poslankyni Janu Černochovou (ODS). Dáma prý např. nepochybuje, že se předsedou komise pro kontrolu GIBS stane komunistický poslanec Radek Ondráček, který v roce 1989 stál jako policista proti demonstrantům toužícím po svobodě. Budoucí premiér Andrej Babiš si prý nemůže dovolit zlobit partnera v tiché koalici – komunisty a SPD. To se ostatně ukázalo už u Radka Kotena z SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti nepodpoří navrhovaný deficitní rozpočet
Pirátská strana nepodpoří návrh rozpočtu předložený Hnutím ANO, při hlasování se poslanci zdrží. Poslanecký klub Pirátů neměl možnost řádně a detailně prostudovat návrh rozpočtu, nemůže jej proto se vší zodpovědností podpořit. Další podpora rozpočtu ze strany Pirátů bude vycházet z toho, do jaké míry bude materiál reflektovat připomínky Pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal demisi vlády
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 5. prosince 2017 demisi vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitel pražské školy: U některých lidí, kteří propagují inkluzi, to vnímám, že se chtějí zviditelnit
ROZHOVOR „Kvalitní výuka se dá dělat tehdy, když má pedagog kvalitní zázemí, čas se své práci plně věnovat, a ví, že ho jeho práce slušně uživí. V případě, že se na něj valí množství papírů, které musí vyplňovat, pak absolvovat mnoho školení, o kterých ví, že jsou mu z profesního hlediska k ničemu a pouze ho okrádají o čas, a pak ještě v našem případě musí hledat další práci, aby uživil rodinu. V tom vidím problém,“ řekl nám František Hlucháň, ředitel Základní umělecké školy Křtinská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: České chipsy jsou nezdravější a dražší než německé, chutnají ale lépe
Sledování sportovních přenosů ani společenské oslavy se většinou neobejdou bez brambůrků; každý Čech jich průměrně spořádá 1,2?kg za rok. Časopis dTest nechal v laboratoři otestovat celkem 19 balení solených chipsů, přičemž dva vzorky tvořily brambůrky značky Lay´s - jedny z českého trhu, druhé z německého. Cílem testu bylo především zjistit míru škodlivého akrylamidu, který může při smažení brambor vznikat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet je málo ambiciózní. Klesají investice a roste počet státních zaměstnanců
„V době mimořádného ekonomického růstu má být navržen státní rozpočet s nižším deficitem. Stát by měl více šetřit na svém provozu a přehodnotit přijímání nových státních zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Avizovaný menšinový kabinet sociální demokracie nepodpoří
Stanovisko statuárního místopředsedy ČSSD M. Chovance k sestavování budoucí vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černé duše v ČSSD. Známe identitu těch, kteří jsou vedeni jako členové partaje, ačkoli v ní nikdy nebyli
ParlamentníListy.cz byly upozorněny na podivné praktiky uvnitř sociální demokracie. Na naši redakci se obrátilo několik občanů, kteří se stěžují, že jsou vedeni ve stranické databázi jako členové ČSSD, přestože členy nikdy nebyli a nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Přednosta chirurgické kliniky obdržel významné ocenění od slovenských lékařů
Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Jsem pro většinový systém, umožnil by efektivnější vládnutí
Senátor Jaroslav Kubera se v Rozhovoru s...pro regionalnitelevizi.cz rozpovídal o povolební situaci, ale i důvodech, proč se rozhodl nekandidovat na post prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozdělení Československa hodnotí kladně dvě pětiny lidí, ukázal průzkum
Rozdělení Československa hodnotí kladně dvě pětiny Čechů a Slováků, ukázal společný výzkum Sociologického ústavu Akademie věd ČR a Inštitútu pre verejné otázky Bratislava. Ukázalo se i to, že kontakty mezi Čechy a Slováky jsou velmi blízké a kolem 80 procent dotázaných pokládá za správné, aby vztahy mezi oběma zeměmi byly bližší než vztahy k jiným zemím, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vlastizrada! Na Bohuslava Sobotku sepsáno trestní oznámení
S návrhem na trestní oznámení na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) za vlastizradu seznámil ParlamentníListy.cz Pavel Dudr. Vadí mu totiž, že premiér Sobotka podepsal 17. listopadu 2017 Evropský pilíř sociálních práv, jenž podle něj ve svém důsledku může znamenat likvidaci naší Listiny základních práv a svobod a potom i rozvrácení ústavního pořádku ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Horáček: Nejsem žádnej bambula!
Prezidentský kandidát Michal Horáček zamířil mezi občany na pivo. Projekt Pivo v podhradí s prezidentskými kandidáty přinesl server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hluční a sprostí cikáni devastují domy, a také Arabové... Drsný muž ze severu se s tím nemaže, ale neziskovkáře překvapí
ROZHOVOR Hovada na sociálních sítích je potřeba prostě ignorovat. Okamurovec Staník předvedl se Židy nemístný slovník, ale nejzrůdnější je kauza kolem prvňáčků z arabské a romské menšiny... Rasistické události posledních týdnů otřásly i Františkem Rybou, šéfem největšího bytového družstva, které má „v rajónu“ i romská sídliště v Litvínově. Přestože právě jeho někteří označují bez skrupulí za xenofoba (například server Romea.cz), autoři zlovolných výlevů u něj pořádně narazili. Neodpustí si ale kritiku „nevychovaných Arabů“ a „sprostých cikánů“, kteří se nám posmívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Téměř 100 000 dobrovolníků se během letoška připojilo k úklidu Česka
Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na toto úterý, hodnotí organizátoři naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko letošní ročník a představují plány pro následující rok. Příští ročník akce se uskuteční především v sobotu 7. dubna 2018, poté se na podzim Česká republika zapojí do celosvětového úklidového dne v sobotu 15. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice proti zavedení elektronického e-receptu na léky
Zavedení E receptu nepřinese žádný užitek nikomu. Leda tomu kdo si na zavedení namaže kapsu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): SÚKL všechno zaspal
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o léčivech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Horská služba získá z krajského rozpočtu přes milion korun
Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo poskytnutí dotace na dovybavení Horské službě ČR. Z krajského rozpočtu tak od nového roku půjde na podporu horských záchranářů z Krkonoš a Orlických hor 1,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: V kauze opravy třídy Míru padl rozsudek
Okresní soud v Pardubicích dnes rozhodl ve sporu mezi městem Pardubice a společností Syner, který trvá již přes dva roky. Město v roce 2015 odmítlo zaplatit firmě, která zrekonstruovala pardubickou třídu Míru, 13,7 milionu korun (s DPH) za práce, které společnost na stavbě neprovedla. Soud dnes žalobu Syneru v částce zhruba 12,9 milionu korun zamítl. Město má firmě z požadované částky uhradit 823 313 korun. Rozsudek není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Zodpovědný ministr nemůže do státního rozpočtu zařazovat spekulace
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Státní hmotné rezervy jsou v deficitu a v rozpočtu se s tím nepočítá
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Budova rozhlasu se promění v říši hortenzií. Zelené světy poradí s jejich pěstováním
Milovníci zahradničení, zveme vás na veřejnou besedu k pořadu Zelené světy. Koná se ve středu 6. prosince od 17 hodin v Českém rozhlase České Budějovice, v ulici U Tří lvů 1. Tentokrát vám představíme tajemný příběh hortenzií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská odvolala stav nebezpečí, cvičení Blackout skončilo
Dodávky elektrického proudu pro obyvatele i další odběratele na jihu Čech jsou obnoveny. Hejtmanka Ivana Stráská na základě této informace odvolala stav nebezpečí. Dvoudenní cvičení Blackout 2017, které simulovalo sedmidenní výpadek elektřiny, v úterý 5. prosince skončilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Základní parametry státního rozpočtu na příští rok dnes schválila sněmovna
Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání. Navrhovaný schodek má proti letošnímu schválenému schodku klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Neprošel návrh TOP 09 vrátit návrh rozpočtu vládě k přepracování, aby snížila výdaje a schodek o 22,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Rozpočet je vlastně obžaloba končící vlády
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Na sociální služby našlo ministerstvo peníze tak na rok. A pak se, kraje a města, starejte
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Nechceme nemožné, ale návrh rozpočtu rozhodně není na stropu svých možností
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Mantra deficitu a státního dluhu má svoje hranice
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pan ministr se pochválil - klobouk dolů
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Lži, které jsem tady slyšel, mi opravdu vadí
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Ze zasedání vlády, které hlasovalo o Letech, jsem odešel
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Falešný "postkapitalismus" a omyly Paula Masona
Česká pozice přinesla 3.12.2017 obsáhlý rozhovor vedený Janem Kleslou s Paulem Masonem na téma"Kapitalismus skončí". Rozhovor zajímavý, podnětný, ale se stále se opakujícím nepochopením toho nejdůležitějšího, o co jde a lze formulovat ve dvou tezích takto:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Podpora homosexuálních svateb, speciální toalety pro transgender, kampaň proti zbraním... Spisovatel Tenenbom odkrývá politicky nekorektně skrytou tvář USA
ROZHOVOR Procestoval USA křížem krážem. Mluvil s politiky, bezdomovci, ropnými magnáty, ekologickými aktivisty, indiány, černochy, Židy, bílými rasisty a tak dále. Pak sepsal knihu Všechny jejich lži, která se stala bestsellerem a nedávno vyšla i česky. Spisovatel Tuvia Tenenbom žijící trvale v New Yorku v ní popisuje USA jako Trumpland a vysvětluje, jak se mohl stát Donald Trump prezidentem. Rozhovor s ním ParlamentnímListům.cz zprostředkovalo Nakladatelství Zeď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Když jsem četl těch 480 stránek, často jsem bil hlavou o stůl
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Zrušme x úřednických míst těch, kteří rádi rozhodují
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Podpora homosexuálních svateb, speciální toalety pro transgender, kampaň proti zbraním... Spisovatel Tenenbom okrývá politicky nekorektně skrytou tvář USA
ROZHOVOR Procestoval USA křížem krážem. Mluvil s politiky, bezdomovci, ropnými magnáty, ekologickými aktivisty, indiány, černochy, Židy, bílými rasisty a tak dále. Pak sepsal knihu Všechny jejich lži, která se stala bestsellerem a nedávno vyšla i česky. Spisovatel Tuvia Tenenbom žijící trvale v New Yorku v ní popisuje USA jako Trumpland a vysvětluje, jak se mohl stát Donald Trump prezidentem. Rozhovor s ním ParlamentnímListům.cz zprostředkovalo Nakladatelství Zeď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: HIV centrum poskytuje péči infikovaným z celého kraje
Na pátek 1. prosince připadl Celosvětový den boje proti AIDS. Světová zdravotnická organizace vyhlásila v této oblasti smělý cíl označovaný 90-90-90. To znamená, že do roku 2020 bude 90 % infikovaných virem HIV znát svou diagnózu, 90 % diagnostikovaných bude řádně léčeno a 90 % léčených bude mít nedetekovatelné množství viru HIV v krvi. Cílem této kampaně je výrazně omezit šíření viru a do roku 2030 zcela eliminovat výskyt pokročilého stádia infekce, tedy syndromu získaného selhání imunity, známého jako AIDS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Vánoční tramvaj brázdí ulicemi Prahy
Svátečně osvětlenou vánoční tramvaj Škoda 15T mohou pražští cestující potkávat na lince číslo 9, a to až do Tří králů, tedy do 6. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Řidiči mají šanci odmazat si trestné body nyní i po Novém roce
Konec roku nabízí výhodu pro řidiče, kteří nasbírali větší počet trestných bodů. Odečíst si je z registru při školení bezpečné jízdy, jež pořádá mostecký autodrom, totiž mohou ze zákona jen jednou v kalendářním roce. „Kdo se tedy zúčastní školení u nás 15. nebo 29. prosince, a přesto mu ještě nějaké body zůstanou, může se znovu nechat proškolit už zkraje nového roku. Nejbližšími termíny jsou 6. a 19. leden,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ďábel je ukryt v detailu
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V Jizerských horách dokončily Lesy ČR sedmikilometrový okruh pro běžkaře
Pro milovníky běžeckého lyžování vybudovaly Lesy ČR na Vysokém hřebeni v Jizerských horách od roku 2014 už pět úseků. V pondělí 4. prosince se Pod Maliníkem otevřel poslední z nich. Celý okruh měří bezmála sedm kilometrů. Podnik do projektu investoval 18 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Incident z Troje je jasným varováním
Starosta nařídil kontrolu všech lávek a mostků v Praze 6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Bezpečnostní opatření v Praze pokračují i na Mikuláše
S příchodem adventu spustila Praha nadstandardní bezpečnostní opatření pro ochranu občanů a turistů pohybujících se v centru města. Pokračovat budou i v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy zejména na Staroměstské náměstí přichází více návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Předraženou zakázku za 93 milionů na radiový systém pražská Rada zatím neschválila
Materiál k zabezpečení radiového systému Tetra byl na poslední chvíli z jednání Rady MHMP stažen
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora tepe vládu: Moc ustupovala odborům a nedělala reformy
Hospodářská komora odstupující vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) vytýká, že příliš naslouchala odborům a že hospodářský růst nevyužila k nezbytným reformám. Naopak relativně pozitivně hodnotí výsledný přebytek hospodaření v loňském roce i to, že se jí v roce 2015 skutečně podařilo vyčerpat peníze z fondů EU neobyčejně rychle. Komora o tom dnes informovala ČTK v souvislosti s demisí vlády, kterou dnes přijme prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: NCOZ ukončila vyšetřování případu Počítač
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech ukončili vyšetřování případu s krycím názvem POČÍTAČ, který se týkal krácení daní při obchodování s fiktivním zbožím. Zároveň státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze navrhli obžalovat 11 osob pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prokeš (ČSSD): Voda patří všem
Voda a hospodaření s ní by mělo vždy zůstat v rukou občanů, které může zastupovat obec, kraj nebo přímo stát. Zbavení se této možnosti a „prodej vody“ do zahraničí byla jednoznačná chyba, které se vedení města Zlína v roce 2004 dopustilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Češka: Jak zničit chytré i jiné
Byl to nápad za všechny peníze, které ovšem nejsou. Ministerstvo školství i přes značný odpor odborné veřejnosti i rodičů, protlačilo svoji slavnou inkluzi, s vidinou zprůměrování základního vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Lidem bez domova bylo rozdáno 1176 porcí teplého jídla
Pomoc lidem bez domova je jednou z priorit městské části Praha 2. Radnice se zaměřuje zejména na spolupráci s organizacemi, které mají kvalitní terénní programy a zkušenosti s prací s těmito lidmi. Jednou z takových je Naděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Diktát Bruselu. Toto může být příčinou řady neštěstí. Musíme mít právo se bránit. Ptali jsme se senátorů, jak budou hlasovat o této klíčové záležitosti a…
ANKETA Na nadcházející schůzi Senátu (pravděpodobně ve středu či ve čtvrtek) by se mělo hlasovat o novele ústavního zákona o bezpečnosti (senátní tisk č. 165), která zakotvuje ústavní právo občanů ČR nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo. Zjišťovali jsme, kdo jak bude hlasovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta informačních technologií otvírá své laboratoře zájemcům o studium
Možnost více poznat Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze se blíží. Den otevřených dveří FIT se uskuteční v sobotu 9. prosince 2017 od 10.00 do 16.00 hodin v Nové budově ČVUT na adrese Thákurova 9 v pražských Dejvicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): K úklidu Česka se letos připojilo téměř sto tisíc dobrovolníků
Při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který připadá na toto úterý, hodnotí organizátoři naší největší dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko letošní ročník a představují plány pro následující rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Třicetimilionový doplatek za provoz ztrátových oborů poskytne náchodské nemocnici kraj
Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje přijalo návrh na poskytnutí 30 milionů korun Oblastní nemocnici Náchod jako náhradu nepokrytých nákladů za plnění závazku veřejné služby. Vedení náchodské nemocnice zažádalo o náhradu na základě doporučení externího auditu. Návrh schválila krajská rada již v listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj představil územní studii dálniční a silniční sítě brněnské aglomerace
Jihomoravský kraj uspořádal v pondělí 4. prosince 2017 první prezentaci ke zpracovávané „Územní studii nadřazené dálniční a silniční sítě v jádrovém území OB3 metropolitní rozvojové oblasti Brno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To Západ nepotěší. Tereza Spencerová má podrobné informace o stavu Sýrie
Analytička a novinářka Tereza Spencerová se na serveru Literarky.cz rozepsala o situaci v Sýrii, o obnově a železnici do Číny. Zároveň také uvedla, že žije-li někdo na Západě s pocitem, že máme počkat, až k nám Syřané přijdou se sklopenou hlavou žadonit o naši pomoc, měl by se rychle probrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jestli se Babiš dostane k moci, umete cestičku pro své podniky. Budeme ho kontrolovat, slibuje Pirát Michálek
Šéf pirátské frakce Poslanecké sněmovny Jakub Michálek vyjádřil své obavy z toho, že Andrej Babiš bude v legislativě umetat cestičku vlastním podnikům. „Naším hlavním úkolem je teď kontrola moci a mocných,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zápis z porady ústředního tajemníka, ekonomického ředitele a krajských tajemníků
Porada se konala dne 4.12. 2017 v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Z 21. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště
Poslední letošní ZM projednávalo mimo jiné body programu návrh rozpočtu města Uherské Hradiště na rok 2018 a Program rozvoje města do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dozvuk Zemanovy návštěvy v Rusku. Pedagog se rozpovídal o jeho setkání s Putinem, Krymu i Sýrii
ROZHOVOR „Rusko si nemohlo dovolit, aby ruská černomořská flotila dostala z Krymu výpověď a na Krymu aby vyrostla americká vojenská základna, k čemuž vývoj směřoval. Takový vývoj by znamenal bezprostřední strategické ohrožení Ruska srovnatelný s kubánskou krizí, nebo ještě vážnější. Kromě toho Krym je historickým ruským územím již od roku 1783 a četl jsem i mnoho právních rozborů, podle nichž celé připojení Krymu k Ukrajině v roce 1954 je neplatné,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz politický analytik a pedagog Václav Janoušek (SPO). Krom toho se vrací k návštěvě Miloše Zemana v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Chybějící finance na platy učitelů budeme požadovat od MŠMT
V září vláda schválila navýšení platů všech pracovníků ve školství o patnáct procent, a to s platností od 1. listopadu 2017. Krajům však na toto zvýšení od ministerstva školství nedorazily všechny potřebné finance, chybí 1,3 %. Tuto skutečnost proto museli radní Pardubického kraje řešit na svém posledním jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Rozpočet zdaleka nevypadá tak pozitivně, jak je předkládán
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 6. prosince 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
A už to jede: Nový vývoj kolem chutí socanů a lidovců jít do vlády s ANO. A křik kolem výzvy „dovezte cizince na práci“
Nedostatek zaměstnanců na pracovním trhu je v současnosti největším problémem tuzemské ekonomiky. Na dnešním setkání lídrů českého exportu to uvedl předseda hnutí ANO a budoucí premiér Andrej Babiš. Pomoci by podle něj mohla detailní evidence neobsazených pracovních míst, propojení škol se zaměstnavateli nebo i zaměstnávání cizinců. Informovala o tom ČTK. Proti tomu se ale silně vymezil předseda ČSSD Milan Chovanec. Obratem ale nabídl ruku k jednání o vládě. A nebyl sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Návrh státního rozpočtu postrádá koncept i priority
Poslanci ODS nepodpoří návrh státního rozpočtu na rok 2018. 50miliardový schodek v době ekonomického růstu považují občanští demokraté za neodpovědný a nesouhlasí ani se snižováním výdajů na investice a dalším zvyšováním mandatorních výdajů. K přepracování však ODS rozpočet vracet nehodlá, nechce pomáhat Andreji Babišovi v kampani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klub KSČM nechce ustoupit od nominace Ondráčka do komise k GIBS
Sněmovní klub KSČM podle informací ČTK odmítl na dopoledním zasedání žádost hnutí ANO o přehodnocení nominace Zdeňka Ondráčka do čela komise k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS). „Odmítl si nechat diktovat,“ uvedl zdroj obeznámený s jednáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje předsedu vlády
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje ve středu dne 6. prosince 2017 ve 13.00 hodin na Pražském hradě Andreje Babiše do funkce předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Praha chce pomoct zraněným při pádu Trojské lávky pro pěší
Rada hlavního města Prahy na dnešním jednání schválila poskytnutí jednorázové finanční výpomoci čtyřem osobám zraněným při pádu lávky pro pěší v pražské Troji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Totální změna, před kterou stojíme. Vláda Babiše a ti, kteří kradli a zničí každého. Konec rozbíjení našeho státu. Vážný text o tom, co nastává
Režisér, dokumentarista a publicista David Martínek se v rozsáhlém textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz, zamýšlí nad nástupem nové vládnoucí garnitury hnutí ANO, SPD či Pirátů. Uvažuje, proč budí takový odpor u sil, které stále frekventují termín „demokracie“, a vyslovuje jasnou hypotézu: Tyto síly, které vždy zničily každou novou politickou stranu, se obávají o moc. Martínek též tvrdí, že v příštích 15 letech čeká díky technologické změně naši zemi masivní hospodářský růst, a tradiční strany tedy nechtějí, aby zásluhu za něj „shráblo“ hnutí Andreje Babiše. Obsáhlý Martínkův rozbor ParlamentníListy.cz publikují bez redakčního zásahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rosatom zakládá společný podnik s nizozemskou Lagerwey na rozvoj větrné energetiky v Rusku
Společnost NovaWind, dceřiná společnost ruské korporace pro atomovou energii Rosatom, a nizozemský výrobce větrných turbín Lagerwey založily společný podnik s názvem RedWind. Díky němu urychlí rozvoj technologicky pokročilé větrné energetiky na ruském území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
John Bok: Pachovou stopu nelze používat jako důkaz v trestním řízení
Metoda tzv. pachové identifikace je v České republice používána zhruba od roku 1975. Jejím autorem je východoněmecká sestra STB a to STASI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V záchranné stanici na Huslíku učí netopýry létat ve speciálních voliérách
Národní síť záchranných stanic, kterou koordinuje Český svaz ochránců přírody pravidelně podporují Lesy ČR, s.p. a každoročně jsou tak realizovány investiční projekty, na které je velmi těžké získat prostředky z jiných zdrojů. V rámci jednoho z projektů byly pořízeny speciální voliéry pro netopýry, kterých prochází rukama pracovníků všech stanic ročně tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ctirad Václav Pospíšil: Nikdy se nesnižujme k nízkostem a k hněvu
Profesor olomoucké teologické fakulty Ctirad Pospíšil v polemickém textu kritizuje způsob mediální kritiky kardinála Duky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sopky pod antarktickým ledem? Vědci z AV ČR jsou jim na stopě
Antarktida je čtvrtý největší kontinent a jsou na něm známé zhruba tři desítky vulkanických kuželů mimo oblast trvalého zalednění. Ale co když se sopky nacházejí i pod ledem? Tým profesora Jaroslava Klokočníka z Astronomického ústavu AV ČR se soustředil na oblast známého jezera Vostok a dospěl k překvapivým objevům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD po ,,držkopádu" na 5,5 procenta otáčí: Babiš by to nemusel mít marné. Objevují se tyto informace
Poslanci ČSSD jsou na vážkách. Mají podpořit Andreje Babiše (ANO) a pomoci mu tak získat důvěru pro jeho menšinovou vládu? Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Dvousložkové zdravotní pojištění - lepší péče nebo podvod na pacientech?
S nástupem pravice v čele s ANO do poslanecké sněmovny se čím dál častěji hovoří o způsobech, jak zvýšit prý nízkou spoluúčast pacientů v České republice. Kromě návratu poplatků třeba za „hotelové služby“ v nemocnicích se navrhuje i tzv. dvousložkové zdravotní pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Během aukce Hospice svatého Lazara se vydražilo přes 700 000 korun
V sobotu 1. prosince se v prostorách Greensgate Golf klubu v Dýšině uskutečnila nevšední benefiční aukce, během níž se podařilo vydražit 53 z celkem 85 nabízených děl. Hospic svatého Lazara v Plzni, který akci pořádal, tak získal na svůj provoz přes 700 000 korun. Lidé mají nyní šanci využít poaukčního projede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura? Babiš hraje hru, má strach, vidí Erik Best a říká, co Drahoš- Sobotka a Mirek Topolánek
Jak dopadne Babišova první vláda? Získá důvěru? A přeje si to vůbec Andrej Babiš? Politický analytik a letitý pozorovatel našeho politického zákulisí Erik Best přináší pro ParlamentníListy.cz velmi zajímavé úvahy a spekulace, které je možné v kuloárech zachytit. Podobně i ve věci prezidentských voleb. Best připomněl jednu pozoruhodnou teorii o tom, proč se do klání o Hrad na poslední chvíli zapojil Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Řada negativních trendů, které tato vláda vnesla do rozpočtové politiky, bohužel pokračuje
Projev na 3. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Český Slavík budiž varováním pro všechny další
300 nebezpečných slov o zbabělcích a ubožácích. Varování: Následující text obsahuje narativy, neslučitelné s vítězstvím pravdy a lásky nad českými buřiči
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiše vydat, či nevydat?
Má stát na hlavě stát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podnikatelé oceňují naplňování programu vlády, vytýkají, že šla na ruku odborům
V souvislosti demisí vlády, kterou dnes přijme prezident ČR Miloš Zeman, Hospodářská komora oceňuje, že se vládě podařilo naplnit řadu svých programových priorit. Podnikatelé ale zároveň vládě vytýkají, že příliš naslouchala odborům a že hospodářský růst nevyužila k nezbytným reformám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přijde Cikán, Vietnamec se topí... Aleš Cibulka po konci v TV promluvil o dnešní cenzuře
Moderátor Aleš Cibulka se pro server CeskaMedia.cz vyjádřil mimo jiné i ke srovnání tvorby v devadesátých letech a dnes. Hovořil, společně s kolegou Michalem Jagelkou, rovněž o svobodě a cenzuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra