Oficiální zpravodajská média

Od ledna se valorizují všechny důchody. ČSSZ provede jejich zvýšení automaticky
Od lednové splátky roku 2018 se základní výměra důchodu zvýší o 150 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 3,5 %. Zvýšení u bezmála 3,5 milionu vyplácených důchodů provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nový americký velvyslanec King se ujal úřadu. Vaše angličtina je skvělá, vtipkoval Zeman
Na rozdíl od svého předchůdce Schapira nemá King přímou rodinnou vazbu na Českou republiku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:36, zobrazit podobné
Nový ministr vnitra obvinil hradního poradce Nejedlého. Šíří o něm prý lži
Pravděpodobný budoucí ministr vnitra Lubomír Metnar zaútočil na poradce Miloše Zemana Martina Nejedlého. V rozhovoru pro server Lidovky.cz budoucí člen kabinetu říká, že Nejedlý lže. V čem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je soda. Topolánek vyrazil mezi dělníky do fabriky. Na VIDEU uvidíte, jak pochodil
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek pokračuje v prezidentské jízdě po České republice. V posledních dnech se coby prezidentský kandidát pohyboval především na Moravě. Rozehrál tam koncert na téma „ekonomičtí migranti“ a „váleční uprchlíci“. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Z Ameriky přichází velmi ostrý vzkaz Sorosovi. Skončí prý v ... Přečtěte si to sami
Americký miliardář maďarského původu George Soros se opět stal terčem kritiky ze strany amerických politiků. Republikánský kandidát do senátu Roy Moore konkrétně uvedl, že Soros přijde do pekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Petránek zhodnotil, jak to tu vypadá po volbách
Volby ukázaly, že v této zemi je trochu jiné názorové rozvrstvení, než jsme si mysleli. A že ne každý může říkat „jenom já mám pravdu“. To je podle známého komentátora Jana Petránka pro společnost velmi důležité. Obecně má po volbách pocit, že mezi lidmi je nyní „více moudra“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Úděsné. Afrika. Po šaškárně se Saakašvilim ukazuje profesor Krejčí smutné zprávy z Ukrajiny... A jednu, kterou vám zamlčeli
ROZHOVOR „Viditelný rozštěp uvnitř vládnoucí politické elity,“ rozťatá ukrajinská společnost. Profesor Oskar Krejčí analyzuje situaci Ukrajiny nejen v souvislosti s incidentem při zatýkání někdejšího gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho. „Svatá válka proti Rusku je prioritou, a když jsou Ukrajinci ochotní jít na krev? Správně. Je potřeba je podpořit,“ říká také politolog Krejčí. Hovoří o tom, co podle něj podřezává životní tok země, a také upozorňuje na zajímavý dopis ukrajinského patriarchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Nereformovatelná Evropská unie
Evropská unie je nereformovatelná prohlásil Václav Klaus mladší v rozhovoru pro deník Právo (30. 11. 2017). Přitom oficiální stanovisko ODS zní, že EU je nutné reformovat!?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se bude vyšetřovat privatizace OKD. Piráti na to sehnali mnohem více podpisů, než bylo třeba
Piráti sehnali 94 poslaneckých podpisů podporujících vznik vyšetřovací komise k privatizaci těžební firmy OKD. Pro zřízení komise je potřeba 40 podpisů. Sestavení komise by na sněmovním plénu chtěli stihnout do Vánoc, řekli dnes novinářům předseda strany Ivan Bartoš a místopředseda strany Jakub Michálek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aréna Jaromíra Soukupa zasáhla 403 tisíc diváků
Hlavním tahounem úspěšného úterý Skupiny Barrandov se stal premiérový díl diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa. Setkání generálního ředitele Jaromíra Soukupa s šéfem tiskového odboru kanceláře prezidenta České republiky Jiřím Ovčáčkem přilákalo k televizním obrazovkám 403 tisíc diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nezlobte se na trpaslíky, že vám okopávají kotníky, oni výš nedosáhnou
Projev prezidenta republiky při jmenování předsedy vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš je odteď premiér a má drsný start. Obstarala ho slavná herečka, a nejen ona
„Kabinet Andreje Babiše? Bude to ohrožení demokracie, což je zásadní věc!“ „Skoro bych se vsadil o to, že Babiš bude lepším premiérem nežli Bohuslav Sobotka!“ „Dosavadní premiér je člověk bez osobnosti a bez názoru, a Babiš bude jiný!“ „O demokracii v ČR se fakt bát nemusíme, jen někteří se musejí bát, že se jim přijde na jejich staré hříchy s vysokými trestními sazbami a že by mohli přijít o svá dobře napájená korýtka!“ tvrdí některé osobnosti veřejného života ve spojitosti s dnešní událostí, kdy prezident Miloš Zeman po dnešní 13. hodině jmenoval předsedu hnutí ANO Andreje Babiše premiérem a ten složil Ústavou předepsaný slib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Konec daňových výhod pro fondy developerů
Senát bude projednávat návrh senátní novely zákona o daních z příjmů, která zatím nabízí daňové výhody fondům, které své akcie registrují na burze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Válka na obzoru: Nahrávka Jandáka a dalších, byznys Babiše, syn Daniela Kroupy. Zděšený Marek Wollner a nejen on. Přehledně zde
Web Pavla Šafra Forum24.cz a rovněž šéf Reportérů ČT Marek Wollner vyrazili na obranu novináře Janka Kroupy. Ten má podle nich být v Českém rozhlase terčem perzekucí kvůli svému článku o podnikání firmy Agrofert, kterou založil a do svěřenského fondu vložil designovaný premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka od Babiše očekává, že bude ctít zákony
Dosluhující vláda sociálních demokratů lidovců a hnutí ANO potvrdila během posledních zasedání jen dílčí změny ve služebních místech na ministerstvech. Novinářům to po prvním a zároveň zřejmě posledním zasedáním svého kabinetu v demisi řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Od nové vlády, kterou povede šéf hnutí ANO Andrej Babiš, očekává, že bude postupovat v souladu se služebním zákonem. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Z národních dotací dostanou zemědělci příští rok přes dvě miliardy, rozhodla končící vláda
Zemědělci a potravináři by měli dostat v příštím roce z národních dotací 2,05 miliardy korun. Plán schválila vláda Bohuslava Sobotky dnes ráno na svém posledním zasedání. Největší podíl – 600 milionů korun plánuje ministerstvo zemědělství podle materiálu pro jednání dát do fondu na tlumení nákaz. Část programů, které byly v loňských národních dotacích, například na podporu středních odborných škol, ministerstvo převedlo do jiného dotačního systému. O rozhodnutí kabinetu informoval tiskový odbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zlý ministr vnitra? Slonková na Metnara vyhrabala něco, po čem novináři znovu začnou bít na poplach
Novinářka Sabina Slonková si posvítila na rýsující se menšinovou vládu hnutí ANO Andreje Babiše. Ve skutečnosti prý nejde o menšinovou vládu, ale spíše o vládu Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Někteří ministři v tomto kabinetu budou napojeni na Stranu práv občanů, kterou Zeman zakládal. Dobrým příkladem může být příští ministr vnitra Lubomír Metnar, jehož nominace některé novináře takřka vyděsila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Diskusi o budoucnosti mladých Afričanů převálcovalo na summitu téma migrace
Jak udržet budoucnost mladých Afričanů. O tom diskutovalo více než padesát lídrů afrických států a zástupců evropské osmadvacítky v hlavním městě Pobřeží slonoviny Abidjanu, kde byl hostem právě Summit EU-Afrika. Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) Martin Rozumek shrnul celé jednání o budoucnosti mladých v Africe svýma očima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kdyby lidé nechtěli Českou televizi, přestali by platit poplatky. Nic takového nevidím, vzkazuje kontrolor ČT
ROZHOVOR Od poloviny letošního roku je členem Rady ČT Tomáš Samek, antropolog působící na Univerzitě Pardubice. Z orgánu, jehož prostřednictvím uplatňuje veřejnost kontrolu, zatím nemá dojem, že by plnil politická zadání; spíše všemi silami pracuje v rámci svých kompetencí na tom, aby se Česká televize nedostávala do područí přímých politických tlaků a aby zvyšovala kvalitu toho, co vysílá. Radní tvrdí, že televize, která by nevyvolávala spory, by byla podezřelá. A kdyby se ohýbala ihned, jakmile uslyší kritiku z úst politiků, špatně by sloužila veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Slávku, ty už jdi do prdele a začni se po 30 letech živit poctivě, vzkázal Sobotkovi Štěpán Kotrba
Známý komentátor Štěpán Kotrba se neudržel nad nejnovějšími vizemi Bohuslava Sobotky, jak zachránit ČSSD. Poté, co odstupující předseda vlády a nedávný předseda strany vyjevil do novin své představy, jak udělat ze strany „druhé Piráty“, doporučil mu Kotrba, aby se místo těchto řečí začal po třiceti letech konečně poctivě živit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Žhavá novinka: Zeman má prý nový plán, jak zajistit vládu Andreje Babiše. Mnohé z toho trefí
Středeční Lidové noviny přináší informace o vyjednávání vlády. Píší mimo jiné o tom, že Babiš začne vyjednávat s ostatními stranami o podpoře své vlády až 18. prosince, což je dvanáct dní poté, co bude sám jmenován premiérem. Nastiňují také čtyři varianty možného povolebního vývoje a doplňují, kterou z možností by preferoval prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cpete peníze neziskovkám. Ty z toho platí umělce a novináře, udeřil Okamura ve sněmovně a vybudil tím knížete...
Předsedové SPD a KSČM Tomio Okamura a Vojtěch Filip při včerejším sněmovním projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok zpochybnili nákup vepřína v Letech u Písku, který stojí v místech bývalého koncentračního tábora pro Romy. Stát uzavřel s majitelem vepřína smlouvu zhruba na 450 milionů korun. Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg připomněl, že tábor fungoval nikoli v německé, ale v české režii, a jde tedy o českou ostudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Totální zvrat v Německu. Ministr zahraničí plánuje se vykašlat na Washington a začít dělat velmocenskou politiku zcela po svém
Členka ODS Helena Mallotová poukázala na německy psaný článek, který by mohl naznačovat zásadní změnu v zahraniční politice Spolkové republiky Německo. Dosavadní ministr zahraničí Sigmar Gabriel v něm konstatuje, že klesá globální vliv Spojených států a Německo by se napříště nemělo tolik ohlížet na zájmy svých partnerů z Washingtonu, nýbrž by mělo raději prosazovat své vlastní zájmy. Především ve vztahu k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo, lamentuje nad aktuálním vývojem profesor Pirk. Muset chodit na schůze, stát frontu na banány- to byl život v područí Moskvy
ROZHOVOR Uznávaný kardiochirurg profesor Jan Pirk přiznal, že má obavy z toho, že směr, kterým se nyní Česká republika ubírá, není demokracie, ale jasné směřování do područí Sovětského svazu. „Jsem přesvědčen o tom, že z Ruska k nám nikdy nic dobrého nepřišlo,“ uvedl přednosta kardiocentra IKEM a připomněl poměry za totality. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval dění v Poslanecké sněmovně i výroky jejího předsedy Radka Vondráčka k vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rehabilitační klinika Malvazinky má spokojené pacienty a dobře hospodaří
Rehabilitační klinika Malvazinky uspěla v celostátním žebříčku nejlepších nemocnic „Nemocnice ČR 2017“. V kategorii „Finanční zdraví nemocnic 2017“ se umístila na čtvrtém místě mezi zařízeními, jejichž provozovatelem není stát, kraj, město nebo jiný veřejný subjekt. V rámci kraje Hl. m. Praha se v celkovém hodnocení stala druhou nejlepší nemocnicí roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Evropská komise asi brzy pošle Česko k soudu. Kvůli uprchlíkům
Evropská komise velmi pravděpodobně ve středu rozhodne, že u unijního soudu zažaluje Česko, Polsko a Maďarsko kvůli jejich odmítání podílet se na přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Plyne to z diplomatických informací ČTK a Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SPD: Sněmovnu čeká v prosinci schvalování zákona o státním rozpočtu na rok 2018
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení daňových asignací pro nemocné
My, níže podepsaní, pečujeme o těžce postižené rodinné příslušníky, anebo se o věc jen zajímáme a podporujeme ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Místní samospráva se bouří. Starostové podepisují protestní petici
Představitelé místní samosprávy se bouří. Nadále už nechtějí přihlížet tomu, jak stát zahání samosprávu do kouta a snaží se o její postupné omezování. Na svátek sv. Mikuláše proto spustili celorepublikovou petiční akci. Pomocí ní chtějí státu vyslat jasný signál, že představitelé obcí a měst odmítají direktivní slučování malých obcí, další zatěžování radnic zbytečnou byrokracií a zužování práva na samosprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To nemohlo jinak skončit: Včerejší show Jaromíra Soukupa, kde vystoupil Ovčáček, má silné dozvuky. Až vzteklé
Mluvčí rezidenta Zemana vyrazil za generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem a nechal se jím jeho specifickým způsobem vyzpovídat. V jednu chvíli došlo na zvláštní moment, kdy Ovčáček požádal Soukupa, aby vedle sebe na tabuli ve studiu umístil fotografie T. G. Masaryka, Vladimira Putina a Miloše Zemana. Posléze požádal, aby se Masaryk ocitl až pod Zemanem. Na sociální síti tahle scénka vzbudila značný ohlas. Ozval se i Jakub Janda z think-tanku, spolku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nevšímejte si novinářů. Ničemu nerozumí, doporučil Zeman premiéru Babišovi. Slíbil, že ho přijde podpořit do Sněmovny
Prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem Andreje Babiše (ANO) a sdělil mu, že na něj budou novináři útočit, protože čeští novináři nemají rádi nikoho, kdo je úspěšný. Babiš posléze prozradil, co považuje za svou prioritu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Zřícená lávka, ples a týdenní dovolená
Reakce předsedy klubu zastupitelů za TOP 09 Václava Novotného na rozhovor primátorky Adriany Krnáčové (ANO) uveřejněný v pondělí 4. prosince v Deníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zástupci Státního pozemkového úřadu předávají zkušenosti slovenským kolegům
Ve dnech 4. a 5. prosince 2017 se zástupci Státního pozemkového úřadu (SPÚ) v čele s ústřední ředitelkou Svatavou Maradovou účastní v Bratislavě společného setkání se slovenskou ministryní pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenské republiky Gabrielou Matečnou a dalšími představiteli ministerstva a Slovenského pozemkového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Skutečným bohatstvím národů je jejich plebejství
Dvě stě padesát nebezpečných slov o švýcarském zázraku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Zanedlouho se dozvíme, zda bude vládnout koalice za nevydání Andreje Babiše
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje Andreje Babiše premiérem a pověří ho sestavením vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Obviňte Madeleine Albrightovou, zaznělo v rozhlase. Třeskutě. V souvislosti s Usámou bin Ládinem
Na vlnách Českého rozhlasu se setkali novinář Jan Urbam, který psal o válce na Balkáně v 90. letech minulého století, a poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), jenž má srbské kořeny. Zhodnotili činnost končícího Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Ve veřejnoprávním rozhlasu padla slova o tom, že by měla být důrazně vyslechnuta i bývala ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. A zaznělo toho ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Maloobchodní tržby meziměsíčně klesly, meziročně rostly
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy klesly v říjnu reálně meziměsíčně o 1,6 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,9 %, bez očištění o 6,3 %. Růst neočištěných tržeb byl ovlivněn také vyšším počtem pracovních dní proti předchozímu roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Znám desítky případů, kdy policisté i státní zástupci obžalovali nevinné. Profesorka Válková k Čapímu hnízdu a k omezování svobody kvůli „nenávisti“
ROZHOVOR „Pokud bych se měla vyjádřit ke stavu závislosti či nezávislosti policie a státního zastupitelství na politicích, tak skutečně existovaly doby, kdy politik zavolal určitému justičnímu funkcionáři a kauza se v rámci možností zametla pod koberec,“ konstatuje bývalá ministryně spravedlnosti a rektorka Vysoké školy podnikání a práva Helena Válková. „Nyní se kyvadlo vyklonilo na opačnou stranu. Státní zástupci by nejradši vybudovali další moc ve státě, ale to není možné. Už z názvu vyplývá, že zastupují stát a tudíž nemohou postupovat svévolně. Ke každé pravomoci musí být přiřazena i odpovědnost. Tu ale oni nemají dle mého přesvědčení v takové míře, která by odpovídala jejich pravomocem,“ dodává expertka na českou legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Navalte prachy, když neberete uprchlíky, udeří na nás možná z EU. A v Bruselu se zároveň peče nový plán. Ještě je čas, ale je to vážné
Nová vláda bude muset pravděpodobně řešit hned na začátku svého volebního období tvrdý oříšek. Evropská komise chce pohnat Českou republiku za odmítání uprchlických kvót před soud a požadovat náhradu v řádu stovek milionů eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Budeme se teď mít strašně dobře, řekl jasně šéf ČNB Rusnok
Český hrubý domácí produkt letos povyroste o 4,5 procenta. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok k tomu v rozhovoru pro MF Dnes říká, že zažíváme tučná léta, máme se dobře a v letech 2018 a 2019 se velmi pravděpodobně budeme mít stále dobře. Prostě krátce, prožíváme zlaté časy a na obzoru se nerýsuje nic, co by nám je zkazilo. Tedy, pokud nepřijde nějaký úder zvenčí, jako se to stalo třeba v krizi let 2008 a 2009. Došlo i na EU jako celek. Rusnokův názor možná mnohé překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senát bude řešit odklad elektronických receptů a zbraňovou novelu
Odklad povinných elektronických receptů a posílení práv držitelů zbraní budou patřit mezi hlavní body dnešní schůze Senátu. Senátoři by se oběma úpravami měli zabývat až odpoledne. Dopolední část jednání by měla patřit evropským předpisům včetně návrhu na prověřování zahraničních investic do EU, které se týká mimo jiné čínských investorů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pád ČSSD ke dnu dále pokračuje
V prvním seriozním povolebním průzkumu dosti přesné agentury pro výzkum veřejného mínění TNS Kantar dochází k dalšímu pádu volebních preferencí ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtmani a starostové společně varují před novelou zákona o střetu zájmů. Může ochromit fungování samospráv
Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí ČR požadují změnu zákona o střetu zájmů. Představitelé organizací hájících zájmy samospráv, karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová a kyjovský starosta František Lukl, tak podepsali společné prohlášení. Chtějí, aby přístup do majetkových přiznání zastupitelů měly pouze kontrolní orgány. Jde totiž o citlivé údaje, u kterých je velké riziko zneužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stovky demonstrujících lidí tahaly Saakašviliho z policejního auta, kterým měl být dopraven k výslechu
Dnes byl v Kyjevě agenty tajné služby zatčen bývalý gruzínský prezident a odvolaný oděský gubernátor Michail Saakašvili, ten se ze spojence stal odpůrcem šéfa ukrajinského státu Petra Porošenka. Saakašvili byl obviněn z příprav státního převratu ve spolupráci se zločineckou organizací. Exprezidenta Gruzie však stovky lidí vytáhly z vozu, ve kterém ho chtěla tajná služba SBU dovézt k výslechu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Novináři z ČT si o sobě myslí, jak jsou důležití, až jsou směšní, rozjel svůj pořad Soukup a vstoupil Ovčáček. A začala smršť: Drahoš, Horáček, pražská kavárna, ČT, Kajínek...
Šéf TV Barrandov přivítal ve své televizi dalšího významného hosta. V posledních měsících trávil týden co týden s prezidentem Zemanem. Tentokrát si ovšem pozval muže, který si vzal za své nejen za prezidenta mluvit, ale také ho takřka do roztrhání těla bránit. Jaromír Soukup zpovídal hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Co všechno se od něj dozvěděl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Topolánek s Horáčkem si to rozdali na síti. Textař vytáhl Dalíka a Nejedlého, expremiér posměšný obrázek. Podívejte se
Ostře diskutované téma nominace Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dostává nový rozměr. Vyvolává nevraživost i mezi prezidentskými kandidáty. Mirek Topolánek se pustil na Twitteru do svého konkurenta Michala Horáčka, který brojí proti Ondráčkovi. Podle Topolánka je to divadlo. Přestřelku obou prezidentských kandidátů již dva dny můžeme sledovat na jejich twitterových účtech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Měli bychom přivítat každého člověka, který se s Českou republikou chce svázat, rozmáchl se Horáček u Tvarůžkové
Textař a antropolog Michal Horáček je dalším z řady prezidentských kandidátů, kteří dostali prostor v Interview ČT24. Moderátorce Zuzaně Tvarůžkové prozradil, že nemá ambici a sílu spojovat a sjednocovat společnost. Zato má za cíl zvedat Čechům, Moravanům a Slezanům sebevědomí. V pořadu vysvětlil, jak by to dělal. Zmínil také Klausovu pohromu, která na nás na všechny dopadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Požadujeme vyšetření neoprávněných zajišťovacích příkazů
Strana soukromníků České republiky důrazně požaduje zbavení funkcí a zahájení trestního stíhání současné náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové a generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka za zavinění škody velkého rozsahu způsobené České republice neoprávněným nadužíváním zajišťovacích příkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Blok podle Kalouska by získal 80 poslanců a Kalousek by diktoval směřování země, zasnil se exministr. Jenže místo toho tu vládne komunistický fízl...
Česká republika prožívá zvláštní den. Prezident Miloš Zeman jmenoval premiérem šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Moderátor Dvaceti minut Radiožurnálu právě v tento den zpovídal dnes již bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Dozvěděl se od něj např., že Kalouskův blok měl vyhrát volby a také by je vyhrál. Jenže bohužel žádný takový blok nevznikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Marksová pobouřeně vyprávěla, jak ji muži už od patnácti let obtěžují. A prozradila, jak to má s údajným alkoholismem
Končící ministryně práce a sociálních věcí se v rozhovoru pro server Seznam zprávy.cz rozloučila s voliči. Prý končí s politikou. Alespoň na čas. Řekla pár slov k politice, ale také k ženám a k obtěžování žen v české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident je příliš servilní k Rusku. Ta aféra kvůli roku 1968 byla vrtěním psem. Ale Rusko není naším spojencem, varuje poslankyně Černochová
ROZHOVOR „Resort obrany pod vedením ministra Stropnického spíše stagnoval. Největším problémem v současnosti jsou bohužel stále potřebné akvizice a investice do modernizace armády. V tom existuje velký dluh a vedení ministerstva v tomto ohledu v uplynulém období selhávalo,“ řekla poslankyně za ODS a čerstvá předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová. Sama zdůrazňuje, že obranyschopnost státu je jeho existenciální potřebou a podmínkou a v České republice došlo ke změně trendu, protože obrana byla tím prvním místem, kde se peníze škrtají. A to je nutné změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Téměř polovina vysoce kvalitního českého mléka míří do Německa. Otřesné svědectví zemědělce, jak se do Evropy "doplazil"
ROZHOVOR „Do Evropy jsem nedošel, ale doplazil se. Bez evropských dotací a otevřeného trhu by čeští zemědělci skončili,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz majitel rodinné farmy Krhanice na Benešovsku František Mikoláš. Českým zemědělcům podle Mikoláše svítá na lepší časy. Lidé v tuzemsku podle něj začínají objevovat kvalitu českých potravin a stále více jsou ochotni si za lokální produkty i připlatit. I tak ale podle Mikoláše značná část vysoce kvalitního mléka vyprodukovaného v Česku míří za hranice do německých supermarketů. Na vině jsou podle něj řetězce, které svými nízkými výkupními cenami české potraviny ze svých regálů vytlačují a upřednostňují zboží z dovozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Odhodili beránčí roucho
Nezájem a pokrytectví tradičních stran dodává odvahu komunistům. Listopad je zapomenut, komunisté jsou zpátky. Co na to občan? Půjdeme zase do ulic?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Korejský ministr obchodu, průmyslu a energetiky navštívil Státní úřad pro jadernou bezpečnost
Ministr obchodu, průmyslu a energetiky Korejské republiky Ungyu Paik, v jehož doprovodu byl rovněž Kwansup Lee, prezident & CEO společnosti KHNP (Korea Hydro & Nuclear Power CO., Ltd) a další představitelé korejských institucí, které se zabývají jadernou energetikou, navštívil dne 30. listopadu 2017 Státní úřad pro jadernou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Vánoční školní prázdniny a prosincové státní svátky v EU28, Norsku a Švýcarsku
S příchodem adventu zájem našich občanů o atraktivní evropské destinace tradičně vzrůstá. Pokud je to jen trochu možné, vyplatí se vyhnout jízdě v době, kdy je v příslušné zemi státní svátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DIAMO: Oslava 60. výročí zahájení těžby uranu na ložisku Rožná
Ve středu 29. listopadu 2017 se v Kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem konaly oslavy 60. výročí zahájení těžby uranu na ložisku Rožná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pod dálnicí u velkého Beranova se rozkládají Děti země
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chovanec: Vláda by měla primárně hájit zájmy našich lidí a ne vlastníků velkých firem
Reakce Milana Chovance na plány Andreje Babiše ohledně zaměstnávaní cizinců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Předvánoční prodej kaprů
Předvánoční prodej kaprů z produkce státního podniku Povodí Odry s rozšířenou prodejní dobou bude zahájen 15. prosince a ukončen 23. prosince 2017. Zveme Vás do prodejen v Opavě, Žermanicích pod přehradou a Petrově rybníce u Krnova a to denně od 9:00 do 17:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sunegha (KDU-ČSL): Nepohádka o divných věcech
V jedné městské části spravovali byt. Malometrážní byt. Městská část byt pronajala. Nájemcem bytu se stala obchodní společnost, která je občas spojována s věhlasným pražským kmotrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan David: Derniéra premiéra
Každá politická strana směřuje k degeneraci a tím i k odchodu ze scény. Pokud se tak neděje, pak je to důsledek obrovského úsilí těch, kteří k tomu brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Každý stát si má určovat svá pravidla
Milan Štěch jednal s maďarským prezidentem, shodují se v pevném postoji proti kvótám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Konec: Poslední jednání Sobotkovy vlády v demisi trvalo zhruba hodinu
Poslední zasedání vlády v demisi dnes trvalo zhruba hodinu. Premiér v demisi Bohuslav Sobotka (ČSSD) v závěru poděkoval členům ministrům za jejich práci pro Českou republiku a pro její občany, následně si přítomní členové vlády udělali společnou fotografii. Sobotka novinářům řekl, že po čtyřech letech intenzivní práce se těší na určité zklidnění, rád nebude vzpomínat především na výměny ministrů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oslavování islámských vrahů. Už to pobouřilo dokonce i Německo
Německem otřásá kontroverzní výstava, jejímiž hlavními „artefakty“ jsou fotografie muslimských radikálů, kteří se podíleli na teroristických útocích. Společně s nimi však návštěvník vidí i fotografie Martina Luther Kinga apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Sledujme Trumpův příklad
Donald Trump se odvážil dalšího – a opět velmi správného – rozhodnutí. Oznámil, že USA ukončí svoji účast v tzv. Globálním kompaktu o migraci, který v roce 2016 přijalo Valné shromáždění OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Gabal: Jezdit na Donbas je jako podporovat Islámský stát
Ivan Gabal již není poslancem za KDU-ČSL, ale stále se aktivně vyjadřuje k politické situaci v České republice. Trvá na tom, že musíme dbát o své bezpečí . To zahrnuje i ochranu Ústavy a všech prezidentských kandidátů. Bezpečnostní informační službu teď proto podle Gabala čeká dost práce. Zvlášť, když bude v důležité komisi působit komunista Zdeněk Ondráček, který se nijak netají nesouhlasem s ukotvením Česka v západních strukturách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nečekaný ráj netopýrů. V bývalém vojenském prostoru u Milovic vědci napočítali dvě třetiny českých druhů
Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách velkých kopytníků a v jejich nejbližším okolí v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou byl zjištěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministři Sobotkovy vlády před posledním zasedáním bilancovali. Herman se pochválil za vyřešení případu vepřínu v Letech
I když odcházející vládní koalice sociálních demokratů, lidovců a hnutí ANO často nesouzněla, povedlo se jí podle končících ministrů prosadit řadu klíčových opatření. Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zdůraznil při příchodu na poslední zasedání vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), že se mu podařilo zvýšit platy pracovníků v kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Západobalkánské zápisky - Účet z Haagu
Mezinárodní tribunál v Haagu ICTY (International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia - Mezinárodní soudní tribunál pro bývalou Jugoslávii) vznesl celkem obvinění 161 osobě – z tohoto počtu bylo 94 Srbů, 29 Chorvatů, po devíti Bosňanech a stejný počet kosovských Albánců, dva byli Makedonci a dva Černohorci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nebudu hromadit funkce, na Magistrátu mě vystřídá Viktor Mahrik
Po zvolení poslancem, kde jsme dostali důvěru Pražanů a uspěli jako druhá nejsilnější strana v Praze, nechci sedět na více židlích a plním slib, který jsme dali před volbami, že nebudeme hromadit funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kolektivní vyjednávání na ČD bude pokračovat ve čtvrtek
Federace strojvůdců ČR se neztotožňuje s nevhodným vystupováním části strojvedoucích vůči managementu Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Daňovým rájům se blýská na horší časy
Ministři financí Evropské unie potvrdili černý seznam daňových rájů. Na seznamu je 17 zemí, které umožňují občanům i firmám platit jen velmi nízké daně, což vede k odlivu daňových příjmů mimo země EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ludková (ODS): Lituji nezvolení Marty Semelové do Poslanecké sněmovny
Lituji nezvolení Marty Semelové do Poslanecké sněmovny. Její viditelné a veřejné angažmá nám mohlo každý den připomínat otřesný levičácký pohled na historii a varovat před komunisty samotnými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odeberte Miloši Zemanovi tuhle poctu! Ať lidé vidí, že ho nemají volit. Pojďme to odhlasovat, zaznělo od ODS
Velmi zvláštní forma doporučení do prezidentských voleb se chystá v Chebu. Tamní zastupitel za ODS Tomáš Linda chce vyslat všem jasný signál, jak mají v prezidentských volbách volit. Tímto signálem má být odebrání čestného občanství města Chebu současnému prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setkal s předsedou Senátu Chilské republiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v úterý 5. prosince 2017 v Poslanecké sněmovně PČR s předsedou Senátu Národního kongresu Chilské republiky Andrésem Zaldívarem Larraínem. Mluvili spolu především o ekonomické spolupráci obou zemí, ochraně klimatu, spolupráci Evropské unie s Chile a aktuálních zahraničně-politických otázkách týkajících se Latinské Ameriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná nárok právníka Halbicha na odměnu od ČSSD
Pražský městský soud dnes projedná odvolání bývalého notáře Václava Halbicha proti zamítnutí jeho žaloby, kterou se domáhá 17 milionů korun za zastupování ČSSD ve sporu o Lidový dům. Halbich žádá peníze jednak od sociální demokracie, jednak od společnosti Alba, které postoupil svou pohledávku vůči straně jeho někdejší kolega Zdeněk Altner, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
P. J. Watson: Policie instaluje mikrofony zachycující křik žen
Migrant, který na předměstí Stockholmu společně s 19 svými parťáky, taktéž migranty, znásilnil 30letou Švédku, sdělil policii, že to byla obrovská švanda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Dvakrát o zbraních v Senátu
Ve středu budeme projednávat petici proti regulaci zbraní a návrh ústavního zákona o právu nabývat zbraně a střelivo k zajištění bezpečnosti ČR Z PL se mě zeptali: budete hlasovat PRO nebo PROTI a proč? Má odpověď: Jednoznačně pro!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka bude naposledy řídit vládu. Žádná rozlučka se ale nechystá
První a současně také poslední schůze v demisi čeká dnes vládu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Schvalovat bude mimo jiné mandát pro předsedu vlády na evropský summit, který se uskuteční příští čtvrtek a pátek. Sobotka v úterý novinářům řekl, že nechystá ve Strakově akademii žádnou rozlučku, řada ministrů se podle něj bude ve Sněmovně dál potkávat, i když někteří budou v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schulz to prý má nahnuté. O jeho osudu rozhodne zítřek
Vůdce německé SPD Martina Schulze čeká zítra klíčový den v jeho politické kariéře. Začíná třídenní kongres strany, v jehož úvodu se bude rozhodovat, jestli by měla strana vstoupit do koaličních jednání s CDU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Reakce na reportáž ČT o zpětném odběru pneumatik
MŽP reaguje na nepřesné a zavádějící informace o zpětném odběru pneumatik odvysílané 3. prosince 2017 v hlavní zpravodajské relaci ČT Události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zahraniční tisk se vyřádil na novém českém premiérovi. Nahlédněte
Současná česká politická scéna je v hledáčku i zahraničních médií. Nově jmenovaný předseda vlády si napříč médii sousedních států vysloužil všelijaká označení, jako „populista“, „kontroverzní politik“, „miliardář“, píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zhnusení u Pavla Šafra: Zeman při ceremoniálu smrkal!
Je to tady. Měsíc a půl od voleb a Česká republika má nového předsedu vlády. Andreje Babiše dnes do funkce fakticky nejmocnějšího muže v zemi jmenoval prezident republiky Miloš Zeman. Server Forum24.cz Pavla Šafra se kromě samotného ceremoniálu také zajímal o zdravotní stav hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Filipiová: S ministrem Ludvíkem se neshodneme, ale co tu řekl o eReceptu, podepisuji
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k senátnímu návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se bude prezentovat v provincii Jilin
Na pozvání náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše navštívili Pardubický kraj zástupci čínského regionu Jilin. Při setkání se členy krajské rady, zástupci Regionální rozvojové agentury a Krajské hospodářské komory se seznámili nejen se samotným regionem, ale diskutovali také o možné spolupráci v oblastech hospodářství, cestovního ruchu, dopravy či zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Žaloudík: Zvládneme úkoly, které vlast uloží. Psaní na novinový papír, elektronizaci, posílání na Mars
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k senátnímu návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mojmír Hampl: Měnová politika, Česko a Slovensko
Projev viceguvernéra Mojmíra Hampla na konferenci Czechoslovak Velvet Divorce: 25 years after
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Opravdu nejde o žádnou revoluci, ale o evoluci
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k senátnímu návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: Muzikál Romeo a Julie – světová premiéra ostravského týmu Urbánek-Nohavica
Nejslavnější Shakespearova tragédie Romeo a Julie od hvězdného ostravského tandemu Borise Urbánka a Jaromíra Nohavici slibuje strhující hudbu a podmanivé texty. Jevištní verzi muzikálu s libretem a v režii Šimona Cabana uvede Národní divadlo moravskoslezské s nádhernými Shakespearovými verši v překladu Jiřího Joska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Emmerová: Zdravotnický systém existuje pro pacienta. Ne pro lékaře, ani pro pojišťovny, ani pro SÚKL
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k senátnímu návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nemůžete Rusům bránit v startu na olympiádě, máme atomové zbraně
A také silnou armádu. Podle webu reyplyua.net to řekla ruská olympijská šampionka Světlana Chorkina. Pokud je to pravda, tak by to byl jasný důkaz toho, že doping je v Rusku opravdu silně rozšířený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Senátoři se obrací na Ústavní soud, chtějí zrušit bezdávkové zóny
Novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, která obcím umožnila zamezit vyplácení doplatku na bydlení, dnes putuje k Ústavnímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Ve sboru uchazečů o členství v Radě ÚSTR se shromáždily skutečně význačné osobnosti
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k bodu Volba členů Rady Ústavu pro studium totalitních režimů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Topolánek: Pokud nám bude vládnout menšinová vláda s podporou KSČM a SPD, nebude to pro demokracii dobré
Vyjádření prezidentského kandidáta Mirka Topolánka ke jmenování Andreje Babiše předsedou vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
FN Brno zahajuje projekt Technologická obnova operačních sálů
Fakultní nemocnice Brno zahajuje velkou technologickou obnovu svých operačních sálů, které jsou umístěné ve druhé a třetím nadzemním podlaží pavilonu CH v areálu Bohunic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Z evropských peněz může čerpat i český obranný průmysl
Ve středu 6. prosince pozvalo ministerstvo obrany zástupce domácího obranného průmyslu, vysokých škol a dalších vědeckých a odborných společností do pražského hotelu Pyramida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Plaček: Když je toho Mikuláše, který rozdává dárečky, pojďme dát taky jeden dáreček
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k senátnímu návrhu zákona senátora Vladimíra Plačka a dalších senátorů, kterým se mění zákon o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Ústava a základní občanská práva
V diskuzním pořadu V. Moravce se minulý týden řešil povolební stav. Volební výsledky jsou deformovány výkladem termínu "stíhání poslanců". Státní zástupci zneužívají svou pravomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti uspěli s vyšetřovací komisí k OKD. Její vznik podepsaly všechny strany kromě ČSSD, tvrdí
Pirátům se podařilo získat 94 podpisů na vznik vyšetřovací komise k privatizaci OKD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:36, zobrazit podobné
ÚZSVM v Olomouci se zapojil do burzy práce a vzdělání
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouci se zapojilo do projektu Burzy práce a vzdělání, kterou každoročně pořádá Úřad práce ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR, Hospodářskou komorou Olomouckého kraje a Svazem průmyslu a dopravy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Majetkové daně z vlastnictví TV a R přijímače. Platit je nemusíte?
Tak prý lidé mají zájem o Českou televizi, protože prý se rozhodli platit daň z vlastnictví televizního přijímače.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmani a starostové táhnou za jeden provaz. Chtějí jednat s novou vládou o prioritách pro rozvoj území
Priorit, které chce Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí ČR řešit s novým premiérem bezprostředně po ustanovení nové vlády, se týkalo poslední společné jednání obou organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Diplomacie má hospodařit s osmi miliardami, výbor rozpočet podpořil
Ministerstvo zahraničí bude příští rok zřejmě hospodařit s částkou 7,97 miliardy korun. Je to asi o 300 milionů více, než bylo schváleno na letošek. Sněmovní zahraniční výbor návrh rozpočtu ministerstva podpořil. Nikdo z poslanců žádné úpravy nepožadoval, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fond dalšího vzdělávání: Projekt „Podpora cizincům“ využilo přes 400 cizích státních příslušníků
Více než 400 cizích státních příslušníků dosud využilo projekt ,,Podpora cizincům“, který se zaměřuje na podporu začleňování migrantů na pracovní trh. Zaměstnání si dosud našlo 34 procent z nich. Cílem projektu je zvýšení zaměstnatelnosti a zmírňování jazykových, sociokulturních, administrativních a dalších bariér cizinců při vstupu na trh práce. Partnerem projektu je Úřad práce České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Přísloví „vrána k vráně sedá“ začíná mít až obludný rozměr
Strana soukromníků České republiky důrazně protestuje proti pokusu KSČM prosadit poslance Zdeňka Ondráčka do funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Na platy snad bude
Napjaté jednání o státním rozpočtu se zatím ve sněmovně nezaseklo, takže zůstává naděje, že příští rok dostanou zdravotníci, učitelé a penzisti přidáno. Ale něco by se mělo udělat i s tou šílenou honičkou, když se má o tak důležitých věcech rozhodnout během pár dnů před vánočními svátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V senátu odstartovala petice za ochranu samospráv. Byli jsme u toho
V Senátu Poslanecké sněmovny České republiky ve středu 6. prosince oficiálně odstartovala petice za záchranu místních samospráv. Petice vznikla z platformy iniciativy Akademie samospráv, za kterou stojí advokátka a bývalá politička Jana Zwyrtek Hamplová a senátor Ivo Valenta (za Soukromníky). Iniciátorům petice, jejíž arch bude rozeslán na všechny radnice v České republice, vadí zásahy ze strany státu do oblasti působnosti samospráv měst a obcí, a to zejména v souvislosti s přibýváním administrativy, která se podle jejich soudu v posledních letech valí na starosty a zastupitele i těch nejmenších obcí stále více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Marek Hrubec: Strategické vztahy zemí střední a východní Evropy a Číny
Minulý týden (27. 11.) se konal každoroční summit premiérů (heads of governments) zemí střední a východní Evropy a Číny, který zhodnotil dosavadní pětiletou spolupráci platformy 16 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Technologická agentura vypracovala Zprávu o realizaci programu BETA
Technologická agentura ČR zveřejňuje Zprávu o realizaci programu BETA. Jedná se o první analýzu po ukončení programu BETA, na kterou naváže v roce 2018 vlastní závěrečné hodnocení programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Kdo v Parlamentu nebude makat, nedostane 100% platu a náhrad
Senát bude projednávat návrh senátní novely zákona o platech a náležitostech ústavních činitelů, který připravil senátor Libor Michálek s dalšími senátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi teď nakupují s velkou chutí. I to, co nepotřebují
Komentář k maloobchodním tržbám v měsíci říjnu, jejichž hodnoty dnes zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Nová koalice se vrací ke starým pořádkům
Hnutí STAN a ODS skládá stínovou radu kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústečtí celníci zabavili více než tisíc padělků
Nezdaněné cigarety, dětské stavebnice, sportovní obuv, pánské ochrany a další podezřelé zboží označené ochrannými známkami zajistili ústečtí celníci v uplynulých dnech ve svém regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Herman bude asi potřebovat získat imunitu, aby nemusel do tepláků. Jde o miliardové projekty. Dokumentarista hovoří o bojích v ústavu totality a mrhání s veřejnými penězi
ROZHOVOR Bývalý dokumentarista Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) a badatel v oblasti moderní historie Adam Kretschmer hovoří o svých postřezích k fungování Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a ÚDV. „A to si ještě matně vzpomínám na trojnásobné navýšení ceny za opravu Státní opery a další miliardové projekty. Tak si myslím, že bude ‚hru na imunitu‘ potřebovat,“ říká Kretschmer o Danielu Hermanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda v demisi přerušila jednání o mandátu na summit EU
Projednávání mandátu pro premiéra na summit Evropské unie, který se koná koncem příštího pracovního týdne v Bruselu, dnes vláda v demisi přerušila. Na Twitteru o tom informoval mluvčí Martin Ayrer. K mandátu se za týden na svém prvním zasedání bezprostředně po svém jmenování vrátí nová vláda Andreje Babiše (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (3. část)
Projednávání obžaloby Vrchního státního zastupitelství v Olomouci proti Shahramu Abdullahu Zadehovi (dále jen SAZ) a spoluobžalovaným kvůli nekalostem, jichž se měli dopouštět jako členové domnělé organizované zločinecké skupiny, založené SAZ z vazby v půli r.2015, pokračovalo u Městského soudu v Brně před senátem předsedy Michala Kabelíka dne 4. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Návrat vojáků do Karlovarského kraje podpoří zaměstnanost
Dát lidem vzdělání i práci, zlepšit dopravu, obnovit vojenské tradice a zajistit bezpečnost. Čtyři hlavní důvody, proč ministr obrany Martin Stropnický a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová dnes podepsali deklaraci o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr školství jednal s předsedou SMS o GDPR na školách
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech jednal s předsedou Sdružení místních samospráv ČR Stanislavem Polčákem o tom, jak usnadnit školám zavedení evropského nařízení GDPR ( General Data Protection Regulation - GDPR ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Horáková (ODA): Kandiduji do Senátu za Trutnovsko a vím proč
Mám dlouholetou zkušenost s prací v zahraničním obchodě, farmaceutickým průmyslem, ale i podnikatelskou sférou. Všeobecný přehled mě řadí mezi ty, jenž se nerozhodují pouze jednostranně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Vánoční Rádio Retro bude od 6. prosince ve znamení četby a vyprávění
Digitální stream Českého rozhlasu nabídne posluchačům pro letošní advent a Vánoce 28 hodin převážně literárních pořadů. Nebudou chybět Čapek, Hašek, Bass nebo Erben. Průvodci budou tentokrát Marcela Augustová a Jan Kovařík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman převezme pověřovací listiny amerického velvyslance
Nový americký velvyslanec v ČR Stephen King se dnes oficiálně ujme své funkce, píše ČTK. Prezident Miloš Zeman odpoledne od Kinga přijme jeho pověřovací listiny. Kromě Kinga na Hradě předají svá pověření nové velvyslankyně Malajsie, Tunisu a Libanonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jmenuje Babiše premiérem
Prezident Miloš Zeman dnes po poledni jmenuje premiérem předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Je to první krok k ustavení nového kabinetu namísto dosavadní vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), jejíž demisi Zeman přijal v úterý, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V budovách ÚZSVM v Chomutově a Mostě najdou dočasné působiště policisté
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově poskytne dočasné zázemí územnímu odboru Policie ČR v objektu chomutovského sídla úřadu na náměstí T. G. Masaryka a v administrativní budově v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na zajištění snazší přepravy vojenské techniky po Evropě se dnes shodly NATO a EU
Zajištění snazšího dopravování vojenské techniky po Evropě je společným zájmem Severoatlantické aliance a Evropské unie. Dnes se na tom v Bruselu shodli ministři zahraničí aliančních zemí a šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): „Dobře vyhozené peníze“
Tak kdysi komentoval bývalý hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD) schválení dotace jedné soukromé firmě na „bohulibou činnost“. V tomto konkrétním případě měla mít dotace úžasný vliv na rozvoj obchodních vztahů našich regionálních firem se svými čínskými protějšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš: Naše Vláda pro lepší Česko bude konečně pracovat jako jeden tým
Komentář na facebookovém profilu ke jmenování předsedou vlády České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Švýcarská firma Feintool slavnostně zahájila výstavbu prvního závodu v Česku
Výrobu dílů pro automobilový průmysl plánuje zahájit do konce roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Hajda: Máme jeden z nejlepších zbrojních zákonů v rámci Evropy
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): S, nebo bez?
Tak zní zdá se otázka, kterou si nyní velmi častou kladou členové ČSSD, a s nimi i média, k otázce zda mají poslanci za ČSSD podpořit menšinovou vládu ANO. Zde skutečně zdůrazňuji, že mluvíme o podpoře menšinové vlády ANO, protože s návrhem koaliční vlády za ČSSD hnutí ANO opravdu nepřišlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďarský europoslanec obviněn ze špionáže
Maďarský poslanec Evropského parlamentu za stranu Jobbik Béla Kovács byl prokuraturou obviněn ze špionáže v institucích Evropské unie a z rozpočtového podvodu. Uvedla to ve svých zprávách tisková agentura MTI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: GDPR Akademie letos naposledy
Poslední letošní přednáškový blok měla ve středu na programu GDPR Akademie, na které se podílí i Úřad pro ochranu osobních údajů. Tématem byla národní legislativa a její změny i dopady po zavedení Obecného nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČNB: 100 let České astronomické společnosti připomene stříbrná mince
Česká národní banka vydává letos poslední stříbrnou minci. Pamětní mince je tentokrát věnována České astronomické společnosti, která 8. prosince oslaví 100 let od svého založení. Mince v nominální hodnotě 200 korun je k dostání od 6. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): ANO není politickou divizí Agrofertu, ale divizí KSČ
Začínám si myslet, že ANO není politickou divizí Agrofertu, ale divizí KSČ. Po téměř 30 letech jsou komunisti zpět a politrukové ANO hovoří o antisystémových stranách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Horník: Na Národní třídě byly tenkrát ty mlátičky, které dnes jsou ústavními činiteli
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin: Vzniká otázka, jestli ministr Chovanec sleduje politické nebo věcné cíle
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Je nemyslitelné, abychom bojovali proti nebezpečí palicemi nebo valaškami
Projev na 11. schůzi Senátu dne 6. 12. 2017 k návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist