Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.473x, což odpovídá cca 181.216-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Veselovský jen „čuměl“. Vojtěch Filip to totiž na téma Ondráček a Babiš rozjel naplno
Šéf komunistů Vojtěch Filip vysvětloval v rozhovoru pro DVTV.cz, proč komunisté trvají na tom, aby sněmovní komisi pro kontolu GIBS předsedal bývalý policista Zdeněk Ondráček, který stál v roce 1989 proti lidem toužícím po svobodě. Filip má za to, že jde o odborníka, který GIBS ohlídá. Předseda komunistů toho řekl ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup se vysmál Jiřímu Kajínkovi
Kdo je padouch a kdo je hrdina. To vám jasně vysvětlí pořad Kauzy Jaroslava Soukupa. Tak zněla první slova jednoho z mnoha pořadů generálního ředitele televize Barrandov, jímž navázal na nedávnou Arénu Jaroslava Soukupa s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem, která se stala hitem internetu. V tomto pořadu se rozebírala kauza Vidkun a s ní související kauza Tesco SW. Jsou to podle něj moc hezké příběhy, kde nechybí nic. „Peníze, odposlechy, policajti jak z francouzského filmu Prohnilí. A na konci je jedna náhodná zakázka, kde vám jedna fotka vychází na dva litry,“ upozornil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
12 migrantů? Zde je skutečná pravda o jejich počtu v Česku
Podle deníku Právo do Česka za dva roky dorazilo 3929 nelegálních migrantů. Počítáno od července 2015. To fakticky znamená, že se migranti Česku obloukem vyhýbají. Do ostatních států Evropy totiž dorazilo jen za letošní rok na 160 tisíc běženců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministestvo zahraničních věcí: Stanovisko k otázce Jeruzaléma
Česká republika v současné době, než dojde k uzavření míru mezi Izraelem a Palestinou, prakticky uznává Jeruzalém za hlavní město Izraele v hranicích demarkační linie z roku 1967.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Uděláme z EU federaci. Státy, kterým se to nelíbí, ať vypadnou, udeřil Martin Schulz
Německá sociální demokracie má stranický sjezd v Berlíně. Delegáti a delegátky budou mimo jiné řešit otázku, zda má smysl vstupovat znovu do koalice s dosavadní německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). To však není jediné téma, kterým se němečtí sociální demokraté zabývají. Předseda strany Martin Schulz také jasně řekl, že by chtěl z EU udělat federaci. Pokud se to některým členům společenství nelíbí, můžou být z EU vykopnuti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlická žaloba EU na Česko: Takhle málo chybělo, aby nás Brusel nechal napokoji
Evropská komise nás žene k soudu. Co na to říká tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Aleš Chmelař. Podívejte se sami. Ozval se také ústavní právník Jan Kudrna, který politikům prozradil, jak málo stačilo, abychom se žalobě vyhnuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Celý svět teď ví, co máte rádi: Karel Gott a Ortel v druhých největších novinách USA! Mluví tam k tomu Jiří Pehe
Letošní vyhlášení Českého slavíka se dostalo až na přední stránky vlivného amerického deníku The New York Times, který je dle cirkulace vydání na druhém místě všech amerických novin. V jeho článku je věnována hlavní pozornost Karlu Gottovi a skupině Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
S Okamurou ne, je proti EU, říká ANO. „Vycukat,“ zní v odpovědi. Promlouvá i rozpadlá ČSSD a Bělobrádek se naštval...
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se stal premiérem. Jak získá podporu pro svou vládu? Může se opřít o komunisty a o SPD Tomia Okamury. To se však nelíbí lidem z Babišova okolí. Opřít se o Okamuru by nebylo pro Babišovu vládu dobrou vizitkou v zahraničí. Šéf hnutí ANO má ovšem víc možností. Jedna varianta rozhněvala předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Donald Trump, Jeruzalém a několik otazníků
Americký prezident Donald Trump minulý pátek oznámil, že ve středu sdělí světu, že přesouvá americké velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, čímž fakticky „svaté město“ uznává jako metropoli židovského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prohlášení Světové rady míru k rozhodnutí USA o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele
Světová rada míru ostře odsuzuje rozhodnutí prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunout Velvyslanectví Spojených států amerických z Tel Avivu do Jeruzaléma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura skončí ve vězení, zaznělo od osoby, která o tom něco ví
David Rath má za to, že předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se dříve či později ocitne za mřížemi. Rád by se prý mýlil, ale je přesvědčen o tom, že Okamura jednoho dne za mřížemi skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Přehled nejdůležitějších změn pro občany pro rok 2018
Pro rok 2018 připravilo Ministerstvo financí řadu změn, které budou mít vliv na každodenní život občanů. Přinášíme proto přehled hlavních novinek, které občany čekají v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Placení televizních poplatků očima právníka
Tak si kladu otázky, zda si z nás dělají lidé spojení s Českou televizí blázny, či co za jejich vystupováním je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Podvod na voličích, jaký jsme tu ještě neviděli
To se totiž zřejmě chystá, soudě podle kabaretu, jenž včera předvedli ve studiu ČT 24 všichni, co se sešli. Blondýna po palbou. Vypadalo to na první pohled, kdy do Karly Šlechtové (ANO)začali bušit po dvacáté hodině reprezentanti ODS, TOP-O9, Starostů a – SPD!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sviští internetem: Uprchlická žaloba EU na Česko? Usaďte se a sledujte toto krátké VIDEO
Po internetu koluje video, v němž mužík s vlajkou Evropské unie nese Čechům balíček. Když ho předá jinému muži s naší státní vlajkou, raději rychle uteče. Nadšený Čech vánoční balíček rozbalí a vyvalí se na něj hladoví uprchlíci. A jak to pokračuje dál? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
A je to: EU nás skutečně žene k soudu kvůli tomu, že nechceme uprchlíky
Česká republika je spolu s dalšími zeměmi Visegrádské čtyřky pohnána k soudu za to, že se odmítla zapojit do systému kvót, který byl na půdě EU demokraticky odhlasován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chceme pracovat, ohlásil Andrej Babiš. A hned na redaktora začal chrlit, co všechno chce se svou vládou změnit
Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš byl dnes živě hostem Událostí, komentářů na ČT24. Tématem exkluzivního rozhovoru byly především priority vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Lidé jsou s ČT spokojení, jinak by neplatili poplatky". Po tomto vyjádření nastala smršť
Platíme popelnice, daně, tak proč ne koncesionářské poplatky? To by byla anarchie! Navíc podle některých nejde v souvislosti s debatou o poplatcích za veřejnoprávní média vůbec o problém, spíš o věc „pod hladinou důležitosti“. Přece: „Proč se chodí do práce? Protože se to tak kdysi zavedlo a od té doby ještě nezrušilo.“ A že jsme národ spořivý? Tak přijde exekutor. „Je to tak zařízené, že když nebudete platit tak, jak říká pan Babiš, kleknou na vás.“ Anebo raději uspořádat referendum? ParlamentníListy.cz se v souvislosti s vyjádřením jednoho z členů Rady ČT ptaly na názor poslanců i mediálních analytiků. Jedna věc je ale jistá i „v čase hybridní války“: „Jak máte televizor, tak jste jejich.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele. Okamura a Černochová ho chválí, zato šéf komunistů má zlé tušení
Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele dělí českou politickou scénu. Zástupci ODS a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), které dnes ČTK oslovila, hodnotí Trumpův krok kladně. Podle předsedy SPD Tomia Okamury či poslankyně ODS Jany Černochové by Česko mělo Spojené státy následovat. Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek v reakci ČTK napsal, že situace v regionu se tím zkomplikuje. Předseda KSČM Vojtěch Filip důrazně Trumpa kritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Rusku začalo fyzikální spouštění 4. bloku Rostovské JE
Pracovníci Rostovské jaderné elektrárny zavezli 6. prosince 2017 první kazety s jaderným palivem do reaktoru 4. bloku Rostovské jaderné elektrárny s reaktorem VVER-1000. Tuto elektrárnu, která leží poblíž Volgodonsku na jihu Ruska, staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jak se staví kandidáti na prezidenta k přijímání migrantů? Podívejte se sami
Většina prezidentských kandidátů se staví rezervovaně až odmítavě k přijímání migrantů nebo k povinným kvótám na přerozdělování uprchlíků. Někteří z nich spojují migraci s nebezpečím šíření extremistických náboženských myšlenek islámu. Vyplývá to z odpovědí zájemců o Pražský hrad na anketu ČTK. Své vyjádření neposkytl prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlická žaloba EU na Česko: Takhle málo chybělo, aby nás Brusel nechal na pokoji
Evropská komise nás žene k soudu. Co na to říká tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Aleš Chmelař? Podívejte se sami. Ozval se také ústavní právník Jan Kudrna, který politikům prozradil, jak málo stačilo, abychom se žalobě vyhnuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: ČR bude dál vyvíjet tlak, aby EU řešila příčiny, nikoliv následky migrace
Komentář ke sporu České republiky a Evropské komise kvůli relokacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KSČM a SPD chtějí legitimizovat spojení Krymu s Ruskem, píší tamní noviny
Čeští komunisté a poslanci strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) jsou pro uznání Krymu jako ruské součásti a považují připojení poloostrova k Rusku za hotovou věc, která proběhla v souladu s mezinárodním právem. Napsal to dnes ruský list Izvestija blízký Kremlu. Odvolává se přitom na informace z tiskového oddělení KSČM a na slova poslance SPD Jaroslava Holíka. Ten ČTK řekl, že jde zatím o úvahu, o které bude jeho frakce diskutovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tajemný vzkaz z minulosti: Týká se Andreje Babiše, roku 89 a toho, co tu bylo po „Sametu“
Andrej Babiš ještě není premiérem ani čtyřiadvacet hodin, a už si o sobě může přečíst leccos nepěkného. Třeba „pohádku“. Anebo také citát rozhovoru s pohlavárem komunistické StB Alojzem Lorencem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šibenice pro Merkelovou? Soud rozhodl takto
Německý deník Süddeutsche Zeitung píše o překvapivém rozhodnutí soudu v Chemnitzu, který posvětil prodej miniaturních šibenic určených pro kancléřku Angelu Merkelovou a pro bývalého šéfa SPD Sigmara Gabriela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Adventním vlakem Českých drah na koncert v Polné na Šumavě
V sobotu 9. prosince vypraví České dráhy ve spolupráci s obcí Polná na Šumavě zvláštní vlak na jedinečný koncert v kostele sv. Martina v Polné. Vlak vyjíždí v 15:15 z Českých Budějovic a přes Křemži, Zlatou Korunu a Český Krumlov zamíří do Polné na Šumavě, kam přijede v 16:40.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nová vládo, toto je VIDEO z Polska. Klip jejich „vnitra“ o migrantech namířený proti EU. Žaloba jim hrozí také, oni říkají: Brusele, je to naše věc!
Nejenom polský internetem hýbe video polského ministerstva vnitra a administrativy, které se věnuje migrační krizi. Do dnešního dne jej zhlédlo přes 130 000 návštěvníků a jeho obsah rozhodně nepotěší Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vybrané výsledky činnosti Akademie věd v roce 2016–2017
Akademie věd ČR vydala publikaci vybraných výsledků v oblasti vědeckých výzkumů, popularizace vědy, vydaných knih i dalších činností za rok 2016 a za část roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš pronesl výbušná slova k uprchlíkům a ČT si hned poté pozvala expertku na migraci Faltovou: Premiér nemá pravdu!
Designovaný premiér Andrej Babiš oznámil, že v EU hodlá i dál bojovat proti pašerákům, kteří do Evropy vozí migranty, ekonomické migranty. Ti nepotřebují mezinárodní ochranu a přislíbil, že bude prosazovat řešení migrační problematiky mimo území Evropské unie. Kvóty bude i nadále rázně odmítat. Jenže pak dostala v České televizi slovo ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová a Babišovy plány smetla ze stolu. Budoucí předseda vlády prý v některých věcech neříká pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Na podzim se průmyslová produkce opět naplno rozjela
Komentář k průmyslové produkci – říjen 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa rozebere zákulisí české politiky
Chcete vědět, jaké je zákulisí české politiky? Sledujte dnešní díl Duelu Jaromíra Soukupa. Hlavním a zároveň jediným hostem pořadu bude předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Premiérový díl plný aktuálních otázek a pádných argumentů startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Žaloba kvůli kvótám je brutální diktát Bruselu, tvrdí Okamura
Za brutální diktát Bruselu označil žalobu Evropské komise na Česko kvůli migračním kvótám předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle místopředsedy KDU-ČSL Ondřeje Benešíka může záležitost s kvótami záporně ovlivnit názor veřejnosti na Evropskou unii a nahrát politickým uskupením, jako je Okamurovo hnutí. Nesouhlasné reakce znějí také od politiků ODS, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Armáda má příležitost zvýšit si prestiž u obyvatelstva
Pád trojské třistametrové pěší lávky vzbuzuje nebývalou pozornost. Následující tiskové konference vysvětlují problémy, které doprovázejí tuto událost při které se zranili čtyři lidé. Zejména spekulace proč se tak stalo a především kdy bude tato spojnice ze Stromovky k zoologické zahradě nahrazena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Průmyslu se daří. Stavebnictví brzdí zákony. Zahraniční obchod bojuje s posilující korunou
„Průmyslníci doplácejí na nedostatek zaměstnanců. Situace na trhu práce navyšuje mzdové náklady, které se již začaly promítat do cen. Pro udržení konkurenceschopnosti je nutné inovovat výrobu. Firmy, které tak nečiní, již brzy začnou mít problémy s udržením se na trhu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): I když riskovali životy, Češi zbraně nikdy neodevzdávali
Projev na 11. schůzi Senátu k návrhu ústavního zákona o bezpečnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg patří k nejvýraznějším osobnostem Česka. Oslaví osmdesátiny
Potomek známého šlechtického rodu Karel Schwarzenberg patří již řadu let k nejvýraznějším osobnostem české politické scény. Mimo jiné byl ministrem zahraničí, předsedou TOP 09 a senátorem. V současnosti je poslancem Poslanecké sněmovny a ve svých osmdesáti letech, které oslaví 10. prosince, nejstarším jejím členem, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: 13. platy plánuje více firem, nejčastěji 15 až 35 tisíc
Celkem 47 % firem plánuje vyplatit svým zaměstnancům za letošní rok 13. plat nebo odměnu v podobné výši. Část firem odměny vyplatí v prosinci, část až začátkem příštího roku – záleží na tom, v jakém odvětví firma působí. Loni tento benefit poskytly dvě pětiny firem (39 %). Vyplývá to ze srovnání výsledků pravidelných šetření Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trumpovo uznání Jeruzaléma: Zuřící muslimové vyhrožují válkou. Hlavy EU protestují. Ale „extremisté a xenofobové“...
Americký prezident Donald Trump veřejně uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a reakce jsou bouřlivé. Překvapivě však nikoli jen z muslimského světa, ale ze strany některých západních politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Trať mezi Hanušovicemi a Jeseníkem prošla rozsáhlou obnovou
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zlepšila parametry trati z Šumperku do Krnova v úseku Hanušovice – Jeseník. Hlavním cílem projektu bylo její uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prohlášení ISM ČR a Přátel Palestiny k Jeruzalému
Jako občanské iniciativy dlouhodobě se zabývající situaci na okupovaných palestinských územích důrazně odsuzujeme prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterým oficiálně uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a pověřil ministerstvo zahraničí k přípravě přesunu ambasády USA z Tel Avivu do Jeruzaléma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Přepravu osob na tratích Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary bude od 10. prosince zajišťovat GW Train Regio
Dopravce GW Train Regio začne na železnicích Provozního souboru Šumava zajišťovat přepravu osob od neděle 10. prosince 2017. Konkrétně se jedná o tratě České Budějovice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí a Strakonice – Volary. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec s tím, že k uvedenému datu skončí v těchto úsecích, coby dosavadní dopravce, České dráhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Svařák z vánočního trhu – bohužel bez pravidel
Svařené víno patří k adventu a vánočním trhům. Některé svařáky jsou vyráběny z relativně podřadných typů vín a chuť bývá přetlučena cukrem nebo kořením. Co ale dělat, když svařák vůbec nechutná jako svařené víno nebo v grogu není žádný rum?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Realita ohledně imigrace a islamizace Evropy je opravdu takto hrozná. EU nás chce vyhladit. A Okamura dělá chybu v této věci… Znalec islámu a exmuslim Lhoťan promlouvá
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan upozorňuje na to, že islamizaci Evropy nejvíce přispívá nikoli nelegální imigrace, ale imigrace legální. „Bohužel je situace opravdu takto hrozná. Islamizace Evropy v nějakém stupni je již dávno realitou. I kdybychom teď zastavili totálně příliv nových muslimů do Evropy, tak je jich zde již tolik, že to ovlivňuje naši společnost, kulturu a politiku,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 45 – Rudolfínské ozvěny
„Mnoho lidí je obecnými společenskými poměry v naší zemi zneklidněno, zklamáno, nebo dokonce znechuceno; mnoho lidí si myslí, že - demokracie nedemokracie - opět jsou u moci lidé nedůvěryhodní, kterým jde víc o vlastní prospěch než o zájem obecný; mnoho lidí je přesvědčeno, že poctiví podnikatelé jsou na tom špatně, zatímco podvodní zbohatlíci mají zelenou; převládá přesvědčení, že se v této zemi vyplácí lhát i krást, že mnozí politici i státní úředníci jsou úplatní a že politické strany - ač všechny bez rozdílu krásně mluví o svých čestných úmyslech - jsou tajně manipulovány podezřelými finančními skupinami; mnoho lidí se diví, proč po letech budování tržní ekonomiky je na tom naše hospodářství nevalně, proč se dusíme ve smogu, když se údajně tolik dává na ekologické účely, proč musí růst ceny všeho, včetně nájmů a energie, aniž přiměřeně k tomu rostou důchody či jiné sociální platby, proč se musíme bát chodit v noci centry našich měst, proč se nestaví téměř nic jiného než banky, hotely a vily pro bohaté, a tak dále a tak dále a tak dále. Stále víc lidí je zkrátka celkově znechuceno politikou, kterou činí pochopitelně a právem za tyto všechny nedobré věci odpovědnu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman dnes zahájí schůzky s kandidáty na ministry
Prezident Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech začne scházet s kandidáty na ministry, s kterými čerstvě jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO) počítá do své menšinové vlády. Prezident avizoval, že ode dneška do příštího pondělí postupně přijme všechny ministry, kteří budou ve vládě nováčky, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Nesmím se k tomu vyjadřovat, ale jsme v pořadu bez cenzury, tak to udělám!“ Jiří Ovčáček prozradil podstatnou věc ke kampani Zemana. A velmi tvrdě zúčtoval s Drahošem
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zavítal do pořadu Názory bez cenzury, jenž byl odvysílán na facebookovém profilu FTV Prima. Prozradil, zda má prezident Miloš Zeman raději jeho, nebo designovaného premiéra Andreje Babiše. Zdůraznil, že vše, co ve funkci mluvčího dělá, dělá s rozmyslem a s jasným cílem. Před kamerami také konstatoval, že jeden z protikandidátů Miloše Zemana, profesor Jiří Drahoš, urazil voliče, neboť jim v podstatě řekl, že jsou hloupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident před kamerou oznámil, co může Babiš provést, i když nebude mít jeho vláda důvěru
Jako každý týden v hlavním vysílacím čase odvysílala TV Barrandov pravidelný pořad Týden s prezidentem, který moderoval generální ředitel televize Jaromír Soukup. Rozhovor z Lán provázela aktuální témata jako třeba rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa přesunout velvyslanectví USA do Jeruzaléma nebo další vývoj na české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Protikuřácký zákon jde zbytečně do extrému
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Protikuřácký zákon má asi negativní dopady na Senát, protože spousta kolegů si šla zakouřit
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice pokračuje v další etapě opravy vrátnice
Klaudiánova nemocnice začala v letních měsících s budováním nové hlavní vrátnice – vstupního vestibulu z třídy Václava Klementa. Důvodem je havarijní stav této části areálu nemocnice. První etapa oprav byla ukončena v září. Druhá, během které budou kompletně vyměněny obvodové stěny se skly a dodělány podhledy, bude zahájena v tomto týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nominační dokumentace „Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří“ bude podepsána zástupci Saska a ČR v Drážďanech
Ministr vnitra Markus Ulbig a Daniel Herman, ministr kultury České republiky, slavnostně podepíší 11. prosince 2017 ve 13:30 hodin v Drážďanech společnou sasko-českou nominaci kulturní krajiny pod názvem „Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří“. Žádost o zápis na Seznam Světového přírodního a kulturního dědictví bude předložena Centru světového dědictví začátkem příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Jakékoli usnesení bude cár papíru, z kterého si vláda nebude vůbec nic dělat
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal Jaroslavu Němcovou
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 7. prosince 2017 na zámku v Lánech Jaroslavu Němcovu, kandidátku na post ministryně práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátoři odmítli vyhovět petici proti zákazu kouření. Nechtějí kuřárny ani výjimku pro malé hospůdky
Senát projednával petici, která požadovala zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Jsme rádi, že se mezi prezidentskými kandidáty objevil silný pravicový politik
Tiskové prohlášení Strany soukromníků České republiky k návštěvě Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ROZHOVOR S ... Tomášem Krausem z Federace židovských obcí o církevních restitucích
Jak se Federace židovských obcí dívá na možnost zdanění církevních náhrad? Proč jsou židovské obce ochotny se o tomto tématu bavit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Musíme hájit národní zájmy a bezpečnost občanů. Kvóty nic neřeší
Komentář k rozhodnutí Evropské komise žalovat Českou republiku kvůli neplnění evropských migračních kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Havel neměl pravdu. Vesnice se dnes propadá. Drahoš? Bál bych se takového člověka, říká novinář-pamětník, pracující důchodce
ROZHOVOR Zčistajasna tu máme mnoho samozvaných vykladačů té pravé demokracie, kteří jsou přesvědčeni, že jen a právě oni jsou vykladači toho správného a jediného. O co méně je naše společnost nyní občanská, o to více je zbyrokratičtělá. Proč se tedy divit tomu, že Andrej Babiš hrne před sebou své politické konkurenty, a je u velké části populace brán jako „poslední instance“. Divíme se tomu, když například ČSSD se zmítá v otázkách typu prodat-neprodat Lidový dům? V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz hovoří bývalý novinář, nyní už pracující důchodce, levicově smýšlející František Hykeš, který se dotýká i „hujerovského“ napráskání tzv. dezinformačních webů prezidentským kandidátem profesorem Drahošem přímo samotnému expremiérovi Bohuslavu Sobotkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní školský výbor chce přidat 100 milionů korun speciálním školám
Sněmovní školský výbor doporučil v návrhu rozpočtu ministerstva školství na příští rok přidat 100 milionů korun speciálním školám. Naopak dnes nepodpořil stamilionové až miliardové návrhy, které směřovaly k vyššímu růstu platů učitelů v regionálním školství a k růstu investic do mateřských škol, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Sedm důvodů, proč nepodpoříme vládu Andreje Babiše
Jeden z nejčastějších dotazů, které Piráti dostávají, je otázka na povolební spolupráci s Hnutím ANO. Piráti, jako jediná strana, již před volbami uvedli jasné podmínky, za kterých do vlády vstoupí, a za kterých ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Starej, zlej kokote, vzkázal umělec Miloši Zemanovi
Herec Jiří Maryško rozesmál kritiky prezidenta Miloše Zemana, když svérázným způsobem hlavu státu upozornil, že je stále státním zaměstnancem, který se až do skončení svého mandátu v březnu 2018 zodpovídá deseti milionům českých občanů. Měl by se tedy podle toho chovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kislingerová ANO): Dotace městským částem půjdou na opravy škol, školek a výstavbu parkovacího domu
Městská rada projednala návrh na poskytnutí účelových dotací městským částem v celkové výši přesahující 26 milionů korun. Schvalovat ho bude pražské zastupitelstvo na nejbližším jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radioservis představuje novinku - Klub Evergreen slaví pět let
vydavatelství Radioservis a Český rozhlas Dvojka představují jubilejní záznam koncertu 5 let KLUB EVERGREEN na CD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Spolkový sněm je prý díky kratším projevům efektivnější. Totéž platí o vládě
Německý parlament je efektivnější díky tomu, že výrazně omezuje dobu na vystoupení jednotlivých řečníků, je přesvědčen politolog z univerzity v Lipsku Hendrik Träger. Zároveň podle něj ale německý systém dává všem stranám dostatečný prostor na vyjádření svého postoje a neomezuje práva jednotlivých poslanců.Vyjádření politologa přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmyslová rallye nekončí
Podle očekávání byly říjnové výsledky tuzemského průmyslu výborné. Výroba se tentokrát zvýšila o meziročně 10,5 %, a to především zásluhou automobilového průmyslu, který s novými modely nabral nový vítr do plachet. Nebyl však jediný, dvouciferný růst zaznamenaly i další silné obory jako energetika nebo výroba elektrických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Levná pracovní síla snižuje cenu práce na trhu
Česká republika se potýká s nedostatkem obsazených pracovních míst, které se firmám nedaří obsadit z důvodu nedostatku kvalifikovaného personálu a nízkých mezd, které zaměstnancům nabízejí, a ti pak odcházejí pracovat do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Do věznice se má přestěhovat okresní soud, potvrdila studie
Náklady budou přitom oproti ministerským odhadům pouze třetinové!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
STAN: Požadujeme nezávislý posudek havárie Trojské lávky
Pražská organizace Starostů a nezávislých dnes vyzvala pražskou primátorku a jejího náměstka k zadání vypracování nezávislého posudku havárie Trojské lávky. Požaduje, aby byly nezávisle posouzeny všechny podobné stavby v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti předkládají návrh na zřízení vyšetřovací komise k OKD
V rekordním čase se Pirátské straně podařilo nasbírat dostatek poslaneckých podpisů pro zřízení sněmovní vyšetřovací komise k OKD, které nyní předloží předsedovi Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Škola, start do života
Na program jednání se v mnoha krajích dostává rušení středních škol nebo slučování odborných škol a učilišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Zákony v ČR se mění s každou novou sněmovnou a vládou tam a zpět
Už jsme si zvykli, že zákony v ČR se mění při každé změně vlády a Poslanecké sněmovny. Že nenavazují na související právní předpisy a činí zmatky v životech občanů, je jasné. Máme tu už první návrh, samozřejmě z dílny věčné ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát vyzval vládu urychleně jednat o zákonu o střetu zájmů
Vláda by měla podle Senátu urychleně připravit novelu zákona o střetu zájmů, která by ochránila osobní údaje veřejných funkcionářů a práva jejich příbuzných. Horní komora k tomu kabinet vyzvala proto, že nynější verze zákona podle ní nepřiměřeně zasahuje do soukromí veřejných činitelů, které nutí zveřejnit majetek svůj i svých blízkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Byli jsme na akci bojovnice proti ruským dezinformacím, kterou doporučoval aktivista Janda. A toto vše tam padlo
REPORTÁŽ Reportér ParlamentníchListů.cz ve středu 6. listopadu pronikl na akci, kterou na Facebooku doporučoval jeden z aktivistů ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Akademická půda Univerzity Karlovy v pražských Jinonicích totiž hostila přednášku Kataryny Krukové o tom, co se v roce 2014 seběhlo na kyjevském Majdanu. Aktivistka a politoložka Kataryna Kruková do Prahy přijela, aby spolu s Jandovým spolkem spolupracovala v tažení proti ruské dezinformační kampani. A její přednáška o tom, co se na Majdanu dělo, skutečně měla šťávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondráček komisi pro GIBS nepovede, tvrdí Horáček. Zatím jsme se nerozhodli, diví se ANO
Horáček mohl Babišovu výzvu pochopit jako rozhodnutí celého hnutí Ondráčka nepodpořit, říká ANO.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Povodí Moravy podpořilo pět jednotek hasičů
Zástupci pěti vítězných sborů dobrovolných hasičů (SDH) si z Povodí Moravy odnesli symbolické šeky v celkové výši téměř 82.712,- Kč. Finanční obnos obdrželi hasiči z obcí Telnice, Traplice, Šumice, Lukavice a Jankovice. Letošní podporu SDH Povodí Moravy zaměřilo na nákup kalových čerpadel a základních pomůcek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nejkrásnější kroniku v kraji má Cheb
Zásluhu na tom má chebský kronikář pan Jindřich Josef Turek. Za krajské ocenění poděkoval i starosta města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Buď budete v evropské federaci, nebo vypadněte, zaburácel Schulz. A z ČR dostává první drsnou nakládačku
Předseda německé sociální demokracie na sjezdu strany v Berlíně prohlásil, že musíme z Evropské unie udělat Spojené státy evropské. A komu se tahle myšlenka nelíbí, může z Evropské unie mazat pryč. Netrvalo dlouho a na Schulzova slova začali reagovat čeští politici a občanští aktivisté. Ozvali se aktivista Tomasz Peszynski, poslanec ODS Václav Klaus mladší a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha navyšuje výdaje za službu koronera
Hlavní město Praha zodpovídá jako kraj ve svém správním obvodu za organizaci a zajištění prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení. Tato činnost byla svěřena Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy pod názvem „koroner“. Na návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka dojde k uvolnění finančních prostředků z rozpočtu města na pokrytí zvýšených nákladů na službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Silničáři jsou připraveni, ve skladech mají přes 40 tisíc tun soli, štěrku a písku
I když sněží nebo se dělá náledí, musí být více než 4 300 kilometrů silnic I., II. a III. třídy na jihu Moravy průjezdných. Takový je úkol Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK). I do letošní zimy přitom vstupují silničáři dobře vyzbrojeni, jak dokazuje plán údržby pro období 2017/2018, který na svém dnešním zasedání schválili krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví na houpačce
Říjen byl pro tuzemské stavebnictví po čase opět příznivějším měsícem. Nejenom proto, že mu pomohl vyšší počet pracovních dnů, ale bez započtení tohoto efektu se produkce tohoto odvětví zvýšila o 3,2 % (bez očištění 5,9 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na rozsáhlé požáry v Los Angeles a jižní Kalifornii
V souvislosti s rozsáhlými živelnými požáry, které zasáhly jižní Kalifornii na několika místech včetně Los Angeles, tímto doporučujeme zvážit cesty do postižených oblastí. Dálnice a další silniční komunikace jsou buď uzavřeny či se potýkají s dopravními zácpami v souvislosti s evakuací obyvatel. Navíc je třeba počítat s častými výpadky dodávek elektrické energie a komunikačních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Neměli jsme říkat, že nebudeme brát uprchlíky, míní lidovecký europoslanec
Žaloba, které nyní Česká republika a další země čelí kvůli svému postoji k přerozdělování žadatelů o azyl, nebyla nutná a země jí mohla určitými drobnými kroky předejít. Myslí si to český europoslanec za KDU-ČSL a předseda právního výboru europarlamentu Pavel Svoboda. Věc ale podle něj není ještě uzavřena a určité vstřícné kroky bude možné učinit i nyní. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman přijal na Hradě budoucí ministryni: Němcová má velké plány s důchody
Na změny v důchodech, reorganizaci lékařské posudkové služby či revizi dávek se chce zaměřit po svém nástupu do funkce kandidátka na ministryni práce Jaroslava Němcová (ANO). Řekla to dnes novinářům po své schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Dodala, že do úřadu by ji premiér měl uvést krátce po jmenování kabinetu 13. prosince odpoledne či navečer, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Závody historických vozů ozdobí další atraktivní série
Druhý ročník souboje nádherných historických vozů The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom přivítá v příštím roce o víkendu 22. až 24. června, doplní i závod legendárních speciálů z let 1972 – 1982 DRM Klassik. Fanoušci rychlých a silných veteránů si tak určitě přijdou na své, jako zlatý hřeb víkendu je čeká měření sil monopostů formule 1 zlatého věku, jež brázdily světové okruhy od konce 60. let minulého století do roku 1985.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se v Lánech poprvé setkal s budoucí ministryní práce Němcovou
Zeman chce vládu jmenovat až poté, co se setká se všemi novými kandidáty na vládní posty.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:36, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pražský novoroční ohňostroj oslaví 100 let Československa
První den roku 2018 rozzáří Prahu ohňostroj v národních barvách, který zakončí tóny české hymny. Z Letné bude odpálen v 18.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Topolánek: EU je na cestě do pekel. Vraťme se k jejím kořenům
Vystoupení Mirka Topolánka na Konferenci o stavu Evropské unie, která se včera vpodvečer za účasti dalších panelistů uskutečnila v Brně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Telička chce upozorňovat na Zemanovy nesplněné sliby
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (nestraník zvolený za ANO) zahájil na sociálních sítích iniciativu, v níž chce v nadcházejících týdnech poukazovat na nesplněné sliby prezidenta Miloše Zemana. Chce tak ukázat, že Zeman není politikem, který by měl být dalších pět let v čele státu. Telička to dnes uvedl na svých internetových stránkách. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senát nechce EET pro živnostníky a firmy s obratem do 750 tisíc
Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 000 korun. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Dvojí metr olympijských funkcionářů
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozhodl, trestal, …. Nabízí se ale otázka, „komu ku prospěchu ? “ Tedy to známé latinské „ CUI BONO “. Ponechávám stranou, zda tento trest, který vynesl MOV směrem k účasti sportovců Ruské federace na zimních OH je oprávněný, tedy spravedlivý, nebo je jen zcela účelový? Jaký to bude mít dopad na samotnou olympijskou myšlenku, jak se k tomu postaví samotní sportovci, tedy nejen ti z Ruska?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Štohl: S výjimkami mám problémy
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Je třeba naprosto změnit volební systém
Pokud si hrajeme na demokracii (píši hrajeme, protože skutečnost je úplně někde jinde), pak by rovnost hlasů a volení zastupitelé měli být jasní a vzájemně si rovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Plyšáci z Mírova potěší děti v nemocnicích a na záchrance
Vězni z mírovské věznice vyrobili 850 plyšových hraček, které v předvánočním čase putují do všech vozidel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a dětských oddělení pěti krajských nemocnic akutní. V úterý byly hračky z rukou zástupce ředitele Věznice Mírov Romana Mišáka předány v Pardubicích a Ústí nad Orlicí zástupcům Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Vysoké poplatky za vjezd do areálu nemocnic
Zástupce ombudsmanky zaznamenal v poslední době dotazy a stížnosti na vysoké platby požadované za vjezd osobními auty do areálů nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD: Olgu Sehnalovou zařadil server Politico.eu mezi 28 nejvlivnějších osobností EU
Poslankyni Evropského parlamentu Olgu Sehnalovou (ČSSD, S&D) vybral prestižní bruselský zpravodajský server Politico.eu do přehledu osobností, které v roce 2018 nejvíce ovlivní veřejnou debatu v Evropě a zasáhnou do mezinárodního dění. Poslankyni server ocenil za její dlouholetou práci v oblasti dvojí kvality značkového zboží v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Komunisty na rozdíl od minula žádný kandidát o podporu nepožádal. Zatím
Na rozdíl od minulé prezidentské volby zatím žádný kandidát nepožádal o podporu komunisty, píše ČTK. Před pěti lety přišli o hlasy voličů KSČM požádat osobně na zasedání výkonného výboru strany nynější prezident Miloš Zeman a sociální demokrat Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO ,,Mr*ám tě"? Radek Banga vysvětlil, jak to bylo. A obsáhle pohovořil o Českém slavíku a Ortelu, nečekaně
Zpěvák Radek Banga na sebe v loňském roce upoutal pozornost tím, že začal pískat, když na pódium vystoupila kapela Ortel, aby si převzala cenu za druhé místo v anketě Český slavík. Banga chvíli pískal a pak sál na protest opustil. V rozhovoru pro server seznam.cz/zprávy konstatoval, že by se letos zachoval stejně. Současně prohlásil, že na letošních Slavících bylo všechno vyřešeno špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senát se bude zabývat peticemi proti EET a protikuřáckému zákonu
Senát se bude dnes dopoledne zabývat peticemi za zrušení elektronické evidence tržeb a za zmírnění protikuřáckého zákona. Oba požadavky alespoň částečně podpoří, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Co o nás říká Viagra bez receptu
Tři sta třicet nebezpečných slov o notorickém lhaní a konspiračních teoriiích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Juncker: Uprchlíky přijme EU dobrovolně. Potřebujeme je! Nemůžu spát, když myslím na to, jak trpí
Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, apeloval na Evropany, aby jen nepřihlíželi tomu, co se děje v Africe a především v Libyi. Aby nezavírali oči před tím, že tam jsou zabíjeni muži, ženy i děti, že jsou okrádáni, že jsou znásilňováni. Evropa musí migranty pustit na své území legální cestou. Předseda Evropské komise je přesvědčen, že v příštích dekádách se bez migrantů stejně neobejdeme, takže bude lepší, když je přijmeme legálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Neziskovky jsou tasemnice, ničí nás. Paraziti nepracují. Strašné, co média říkají o odpůrcích migrace, říká zakladatel nového sdružení. A názory Babiše, no, pozor...
ROZHOVOR „Nedávno jsem poslouchal Radiožurnál. Zamrazilo mě z jednoho rozhovoru. Respondent musel opravit moderátora, který otázky kladl tak, že každý, kdo nesouhlasí s přijímáním migrantů, je extremista,“ podivuje se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Soukup, který v minulé sněmovně založil Platformu za zachování evropské kultury a jejích hodnot. Nyní připravuje vznik platformy nové. „Dochází k dalším útokům na zbytky naší suverenity – téměř nepozorovaně –, o kterých nikdo neinformuje. Naše platforma je chce monitorovat a informovat o nich. Myslím, že naše vláda se zatím chovala docela mravně. Teď ale bude vystavena velkým atakům ze strany Evropské unie a OSN,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda bez důvěry je podle ústavy plnohodnotná, může dělat jakékoliv kroky, řekl Zeman
Zeman jmenoval Babiše premiérem ve středu, jeho vládu pak jmenuje 13. prosince.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:36, zobrazit podobné
České dráhy: Tradiční Mikulášská jízda nabídne výlet po trati Tábor – Bechyně
Zvláštní vlak vypraví Klub přátel elektrické dráhy ve spolupráci s Českými drahami v sobotu 9 prosince. Mikulášská jízda historickým vlakem Bobina zamíří po nejstarší elektrifikované trati z Tábora do Bechyně a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Proti povinným kvótám na uprchlíky se musíme důsledně bránit
Komentář k rozhodnutí Evropské komise žalovat Českou republiku kvůli neplnění evropských migračních kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká centra povede Černý, který šéfuje mnichovské pobočce
Síť Českých center nově povede nynější ředitel její mnichovské pobočky a někdejší ředitel Národního divadla Ondřej Černý. Ve funkci od 1. března nahradí Moniku Koblerovou, kterou vedením center pověřilo ministerstvo zahraničí po dubnovém odvolání ředitele Jiřího Závěšického. Odvolán byl kvůli neshodám ohledně obsazení místa ředitele Českého centra v Paříži. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Na současnou pozici Černého vypíše úřad výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Postrádám tu právní znalost, co je veřejný či soukromý prostor
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Platforma uměleckých profesních organizací: Žádáme navýšení rozpočtu ministerstva kultury
Otevřený dopis Poslanecké sněmovně ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Tradiční čínská medicína není medicína, ale léčitelství
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k návrhu zákona o nelékařských zdravotnických povoláních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Topolánek: Když nás v EU zase přehlasují, nebude se nás už nikdo na nic ptát
Reakce prezidentského kandidáta Mirka Topolánka na žalobu Evropské komise proti České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Baudyšová: Mám radost, že tato země nemá větší problémy než protikuřácký zákon
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Rozvíjející se trhy může zasáhnout vlna splatného dluhu v objemu přes bilion USD
Rozvíjející se trhy začínají být lehce nervózní a Čína ve stínu pokračujícího napětí v Severní Koreji a postupného růstu výnosů v USA ztrácí. Zatím se nejedná o žádnou paniku, ale čínský index za poslední dva týdny ztratil skoro 6% a své letošní zisky odmazal téměř na polovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Filipiová: Drakonický zákon se chová naprosto neuvěřitelně k 25% menšině. Je to ještě menšina?
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Lidé si zvyknou, že se pořád o ně někdo stará
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Já jsem se velmi těšila na setkání s panem prezidentem, zářila budoucí ministryně Dostálová. Toto všechno plánuje
K prezidentovi republiky Miloši Zemanovi dorazila na schůzku kandidátka na ministryni pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ve funkci by měla nahradit Karlu Šlechtovou, ze které se pravděpodobně stane ministryně obrany. Dostálová působí na MMR takřka čtyři roky jako náměstkyně a ve volbách se stala poslankyní za hnutí ANO. O čem si s prezidentem Zemanem povídali?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Všichni kradou. V takovéto atmosféře vznikl zákon o EET
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jak vybrat vhodné povinné ručení a na co se dívat?
Žádný řidič se neobejde bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Cena pojistek a jejich podmínky se liší dle jízdní historie, lokality a dalších parametrů. Právě to je ten důvod, proč výběr či změnu pojišťovny nepodceňovat. Podívejte se na několik praktických rad a tipů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Myslím si, že prioritou EET není vybrat více daní do státní pokladny
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Budoucí ministryně práce se setkala se Zemanem. Zaměřím se na zneužívání dávek, slíbila Němcová
Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se jako první z nováčků v Babišově vládě setkala s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Nejštědřejší sponzory má Drahoš. Na transparentním účtu mu přistálo téměř 30 milionů korun
Nejméně má šéf strany Rozumní Petr Hannig, který vybral 3500 korun. Miloš Zeman kampaň nedělá. Billboardy mu platí spolek Přátel Miloše Zemana.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jmenování Babiše je nejdůležitější událostí od roku 1989
Jiří Drahoš, který se rozhodl jít cestou Hillary Clintonové a vyvolává paniku, že zahraniční tajné služby chtějí ovlivnit naše prezidentské volby a když ne ony, tak určitě dezinformační servery. I proto jsem s radostí poskytl rozhovor severu Sputnik, který je našimi rusofóby mazi tako dezinformační servery řazen, a to na téma jmenování Babiše předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Možnost o sobě rozhodovat nevyměníme za peníze EU
Přerozdělování lidí proti jejich vůli připomíná obchod s lidmi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Dětské oddělení navštívil fotbalista David Lafata
Ve čtvrtek 7. prosince uvítali dětští pacienti Nemocnice České Budějovice známého hosta. V 9 hodin se na ně přišel podívat fotbalista David Lafata z AC Sparta Praha. Provázeli ho pacienti dětské hematoonkologie, kteří před onemocněním hrávali fotbal. Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice si připravilo na tento den ještě další zajímavé akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: Myslím, že koncept EET nebyl plně domyšlen
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za zrušení zákona o evidenci tržeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Zrychleme integrační proces
Z Německa zaznívá další volání po urychlení integračního procesu zemí EU. Jsem přesvědčen, že další integrace je i v zájmu naší země a každé zpochybení nebo zpomalení procesu je proti naším zájmům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: V boji proti šikaně aktivních lidí nepolevím
Senát se dnes zabýval peticí za zrušení elektronické evidence tržeb. V rámci tohoto jednání se podařilo prosadit návrh doporučujícího usnesení, aby vláda osvobodila od tohoto šikanózního instrumentu podnikatele s ročním obratem do 750 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Z evropských peněz může čerpat i český obranný průmysl
Ministerstvo obrany pozvalo zástupce domácího obranného průmyslu, vysokých škol a dalších vědeckých a odborných společností do pražského hotelu Pyramida. Ředitel odboru průmyslové spolupráce MO Tomáš Kopečný, Tomasz Husak za Evropskou komisi, státní tajemník Úřadu vlády pro evropské záležitosti Aleš Chmelař a další zástupci ministerstva obrany jim zde představili, jak mohou pro svůj vývoj a výzkum v oblasti obranného průmyslu využít prostředky z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel Mgr. Ing. Jan E. Svoboda, dlouholetý spolupracovník Ministerstva kultury
Odborník v oboru architektury a památkové péče odešel ve věku 74 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Mám se smát, nebo brečet? Z toho by se jeden pos..., soudruhu Jaroslave Ondráčku
Včera se mi dostal do rukou dokument, jenž byl schválen OV KSČM v Trutnově jakožto stanovisko OV k žalostnému volebnímu výsledku v parlamentních volbách. Možná jsem úplně blbej a nechápu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Topolánek: Vážím si podpory Strany soukromníků ČR
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek po dnešním jednání rozšířeného předsednictva Strany soukromníků České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zoo Jihlava: Vánočky nejen pro kočky
Již tradiční součástí adventu v Zoo Jihlava je adventní akce „Vánočky nejen pro kočky“ na pomoc psům a kočkám v útulcích pro zvířata na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Teď řeknu něco hodně zlého, rozjel se v ČT sociální demokrat Onderka
Bývalý brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) se stal poslancem. Díky preferenčním hlasům poskočil na volební kandidátce a usedl do poslanecké lavice. Jak vidí situaci v ČSSD? Připomíná pacienta ohroženého na životě? A jak se dívá na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše? Nejen na to se Onderky zeptala moderátorka Interview ČT24 Světlana Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Brož: Nikdy jsem neomezil žádného kuřáka v jeho právech. Tak mě, prosím, neomezujte v mých
Projev na 11. schůzi Senátu 7. prosince 2017 k petici za změnu tzv. protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČEPS udělil medaile za zásluhy
V prostorách Míčovny Pražského hradu byly na slavnostním aktu předány medaile „Za zásluhy o bezpečnost ČEPS“ příslušníkům Hasičského záchranného sboru České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist