Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.961x, což odpovídá cca 154.501-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Tohle EU napíšeme na náhrobek! K Moravcovi dorazil okamurovec Kobza a začalo to lítat
Moderátor Václav Moravec přivítal místopředsedu Evropského parlamentu Pavla Teličku, místopředsedu zahraničního výboru sněmovny Jiřího Kobzu (SPD) a končícího ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Debatovali o zahraniční politice. Zatímco Telička má za to, že se EU stabilizovala a je načase se rozmyslet, co dál, podle Kobzy je načase vymýšlet nápis na náhrobek EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): ANO, budete platit
Ne, nepatřím mezi kritiky všeho a všech za každou cenu. Vždy jsem přistupovala – ostatně jako celá KSČM – k návrhům podle toho, co přinesly občanům, nikoli podle toho, kdo je předložil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Cesta z pekelné situace
Úvaha nad situací v Poslanecké sněmovně. Poslanci by neměli řešit vydání poslanců soudům, ale měli by státním zástupcům a soudcům připomenout znění Ústavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Magor a jeho doba. Pět set stran příběhů, které se možná staly (a nebo ne?)
Řada mých známých mně upozornila na knihu Marka Švehly Magor a jeho doba s tím, že je tam rozsáhlá stať o mé osobě, údajně velmi pozitivní. Podařilo se mi koupit poslední výtisk, který nabízelo knihkupectví Polí pět u nás za rohem, kniha je totiž rozebrána a očekává se další edice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pirát Michálek nařezal na Frekvenci 1 Bakalovi, Sobotkovi i Kalouskovi
Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 předsedu poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka. Rozpovídal se o pokusu o jeho odvolání, ale také o tom, jak to teď chodí ve sněmovně. Dějí se tam prý věci, které občany urážejí, a Michálek se lidem nediví. Nařezáno dostal i Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: Milý Karle, hodně zdraví, sil a humoru
Komentář na facebookovém profilu k narozeninám Karla Schwarzenberga
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Britský analytik promlouvá: Vždycky je jednodušší obviňovat Rusko
Ruský prezident už by rád odešel z pozice prezidenta, ale nemůže si to dovolit, protože nemá jistotu, že bude nedotknutelný. Musí si napřed vybrat nějakého věrného nástupce, který ho ochrání stejně, jako kdysi Putin chránil Borise Jelcina. Situaci v Kremlu těmito slovy hodnotí britský analytik Mark Galeotti. Nevyjádřil se však jen k Rusku. Jeho další slova pravděpodobně nepotěší odpůrce amerického prezidenta Donalda Trumpa a českého prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Redaktorka z HN chtěla udělat bombastický titulek... Europoslankyně Konečná vysvětluje text, který o ní vyšel. A to není rozhodně vše
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) považuje rozhodnutí Evropské komise zažalovat Českou republiku, Polsko a Maďarsko za to, že nesplnily kvóty v přijímání uprchlíků, za hloupé. Má také jisté pochyby, jak bude v této záležitosti vyjednávat v Bruselu premiér Andrej Babiše (ANO). „Jaký může být vyjednavač někdo, jehož podnikání závisí na dotacích z EU? Babiš má v EU slabiny a všichni o tom ví,“ říká europoslankyně. A že by byla zastánkyní rychlého přijetí eura, jak měla uvést pro Hospodářské noviny? Pravda je prý zcela jiná a její vyjádření bylo překroucené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Drahoš chce vítat migranty, Horáček chce poklonkovat Západu, ale co chtějí udělat pro lidi? Hradní kancléř Mynář se rozpálil před kamerou PL
HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma zpovídal hradního kancléře Vratislava Mynáře. A ten si v žádném případě nebral servítky. Současná předvolební kampaň před prezidentskými volbami mu prý připomíná štěkání pejsků, kteří útočí na prezidenta Zemana a jen na něj házejí špínu. Miloš Zeman na to prý nemá potřebu reagovat. Hodlá své síly, kterých má prý dost, napnout ve prospěch obyvatel této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hilšer: Stojíme na rozcestí, prezidentská volba ovlivní směr, kterým se společnost vydá
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni lidských práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Frait: Ceny bytů považujeme za nadhodnocené
Tuzemské ceny nemovitostí rostou nejrychleji v Evropě. To do budoucna představuje riziko jak pro banky, které hypotéky poskytují, tak pro ty, kteří si na pořízení bytu půjčují, říká Jan Frait, ředitel samostatného odboru finanční stability ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Vnutí nám euro, stejné daně a sociální dávky a skončíme jako Řecko. Nebo jako Německo s dvouciferným počtem imigrantů. To je snad lepší Czexit. Anebo...
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Česká republika může klidně dopadnout jako zbankrotované Řecko, protože nám bude vnuceno euro, stejné daně, stejné sociální dávky, což si nemůžeme dovolit a skutečně zbankrotujeme. Nebo skončíme jako Německo s řádově dvouciferným podílem imigrantů, které naše relativně stále ještě chudá země bude živit. Než tohle, to už snad lepší projít si problémy Czexitu, tvrdí Markéta Šichtařová v reakci na to, že Evropská komise žene naši zemi k unijnímu soudu. Přitom si vůbec nemyslí, že by bylo kdovíjak ekonomicky i jinak pro nás příznivé vystoupit z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Tři smrtelná ohrožení kapitalismu i nás všech
Kapitalismus vyvedl z bídy stovky milionů lidí a garantoval občanské svobody. Dnes ho však ohrožují tři smrtelné choroby. Zažíváme to i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČD Cargo slavilo na Žofíně
Na den přesně, tzn. 1. prosince, oslavila společnost ČD Cargo na Žofíně desáté výročí svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Čerstvý osmdesátník Karel Schwarzenberg vyslal mrazivé varování. Jde o konec České republiky
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg právě dnes slaví osmdesáté narozeniny. Při té příležitosti varuje, že v dějinách máme jen jednu jistotu. Lidská blbost je věčná. Blbostí by podle jeho názoru bylo vystupovat z EU, protože by to ekonomicky zničilo Českou republiku. Blbostí je také hrbit se před našimi novými papaláši – milionáři. Schwarzenbergovi je líto, že to děláme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPD: Prezidentem musí být člověk hájící zájmy naší země a nesmiřitelný bojovník s terorismem
Usnesení, které odsouhlasili delegáti na celostátní konferenci hnutí SPD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
David Rath: Koho zavřou příště?
Rád bych se mýlil, ale vychází mi, že je na řadě Tomio Okamura. Že nic neudělal? A to něčemu vadí? Respektive určitě něco spáchal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Volební systém potřebuje revizi, deformuje volby
Skupina senátorů se obrátila na Ústavní soud s požadavkem, aby zrušil volební systém sněmovních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Státní plavební správa: Přes 10 tisíc vůdců plavidel a členů posádek nemá nový průkaz
Výměna průkazů se letos netýká jen motoristů, ale také vůdců plavidel a členů lodních posádek. Na platnost svých dokladů si musí dát pozor především profesionálové, tedy vůdci plavidel jiných než malých, kterým byl průkaz vydán od 1. 5. 2004 do 31. 12. 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Odmyslete, že je to Zeman, pokud ho nesnesete. Ale byl to velmi dobrý projev
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiše ženou k soudu. Ne za Čapí hnízdo. Věc je již v běhu
Už toho bylo dost! Řekla si zjevně bývalá pražská státní zástupkyně Dagmar Máchová, když ji šéf hnutí ANO Andrej Babiš v jedné z nedávných nejsledovanějších předvolebních televizních debat poněkolikáté spojil s údajnými manipulacemi kolem vyšetřování kauzy farmy Čapí hnízdo. Máchová patří mezi obviněné v takzvané kauze Bereta, kde čelí obvinění z vynášení informací lobbista, policista a celník. Dagmar Máchová po debatě v České televizi, kde se o ní předseda ANO opět zmínil velmi nelichotivě, podala na Babiše trestní oznámení pro křivé obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tak vezmeme pár migrantů a EU dá pokoj, poradil Zaorálek. A narazil: Luboši, to je podraz
Končící ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se vyjádřil, že považuje plán šéfa německé sociální demokracie (SPD) Martina Schulze, týkající se federalizace Evropské unie, za těžko uskutečnitelný. Zaorálek míní, že jeho vyjádření bylo směřované hlavně na německou domácí scénu. „Komise může souhlasit s tím, když Češko přijme několik desítek migrantů,“ řekl Zaorálek. To se ale nelíbilo jihomoravskému exhejtmanovi Michalu Haškovi. „Principy se jenom tak neházejí za hlavu, Luboši,“ reagoval rozčíleně v komentáři na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství: Na národní zemědělské dotace dáme 2 miliardy korun
Vláda schválila národní dotační programy pro české zemědělství na rok 2018, které jí předložil ministr Marian Jurečka. Z národních zdrojů získá zemědělství přibližně 2 miliardy korun. Peníze půjdou například na zlepšení genetického potenciálu zvířat, pohodu hospodářských zvířat, kvalitu produkce nebo do Nákazového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Film o válce na Ukrajině nebude. Rusům se nelíbí, že jsou vykreslení jako agresoři
Organizátoři moskevského festivalu dokumentárních filmů stáhli ukrajinský snímek o dobrovolnících válčících na východě země s proruskými separatisty, který se měl v pondělí promítat v Českém centru v Moskvě. Oznámila to agentura Interfax. Stalo se tak poté, co bojůvka radikálů dnes v jednom moskevském kinu přerušila promítání jiného ukrajinského filmu o válce v Donbasu, uvedeného rovněž v rámci festivalu Artdokfest. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní galerie představí českou premiéru Aj Wej-wejova dokumentu o uprchlické krizi
Výstava Aj Wej-wej. Zákon cesty, jeden z nejúspěšnějších letošních výstavních projektů Národní galerie v Praze, skončí již 7. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Musíte milovat svého nepřítele, nabádá Čechy zámecký pán, který chtěl být prezidentem
Český a německý politolog a historik Jan Berwid-Buquoy uvažoval o tom, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Nakonec se zúčastnil jen internetové hry Prezident21, kde si podle svých vlastních slov nevedl špatně. Co by chtěl prosazovat jako prezident, kdyby se mu přece jen podařilo do klání vstoupit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Dostál: Ministři bývají různí
Je čas, kdy se zrovna formuje jejich sestava. V této souvislosti jsem se ohlédl až do roku 1991, kdy existovalo vlád několik a v té české byl ministrem vnitra Jan Ruml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kunc (TOP 09): Studenti pokládali mnoho zvídavých a sofistikovaných dotazů
Studenti si vyzkoušeli, jak funguje krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Michel Chossudovsky: Zabraňme nukleární válce
Válečnické heslo Oheň a zběsilost nevynalezl Trump. Je to koncept hluboce zabudovaný do americké vojenské doktríny a charakterizuje všechny vojenské intervence USA od konce 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Znovu pokřesťanštit Evropu, zaznělo od nového premiéra Polska
Nový polský premiér Mateusz Morawiecki má sen. Znovu pokřesťanštit Evropu, jež podle jeho slov v posledních desetiletích spíše sekularizovala a vzdalovala se víře. Píše to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Buď půjdete s námi, nebo vypadněte!
V Německu ztroskotaly rozhovory o vládní koalici CDU/CSU, FPD a Grünen. Angele Merkelové se nepodařilo dohodnout společnou vládu a tak se musí chtě nechtě obrátit na SPD, se kterou byla v koalici v dosavadní vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kritice SPD ze strany prezidenta v oblasti ZO armády chybí racio
Na 4. celostátním sjezdu hnutí SPD dne 9. 12. 2017 v Praze zazněla z úst prezidenta Miloše Zemana kritika hnutí SPD k vysílání našich vojáků do zahraničních operací v rámci boje proti terorismu. Tomuto postoji SPD rozumím a má mou plnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pyrotechnika do národního parku nepatří
Asi není třeba nikoho příliš přesvědčovat, že zábavní pyrotechnika ruší domácí i divoká zvířata a obtěžuje i mnohé lidi, zvlášť když si chtějí odpočinout od hluku města v tichu přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jak je možné, že lidé po internetu šíří jednu lež za druhou? Komentátor Fendrych udeřil na Zemana
Komentátor Martin Fendrych se v textu pro Aktuálně.cz rozepsal o návštěvě prezidenta Zemana na sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. To, že prezident jel na sjezd téhle extremistické strany, poškodilo celou Českou republiku. Fendrych je o tom bytostně přesvědčen. Věří navíc, že Miloš Zeman v roce 2017 je někdo úplně jiný než prezident Zeman v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman možná využije zlou vůli, naznačil ústavní právník Kysela
Ústavní právník Jan Kysela poslal v rozhovoru serveru Aktuálně.cz jasný vzkaz prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Sdělil jim, k čemu máme parlament a co by měla, či neměla dělat menšinová vláda a prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petice za zachování zeleně na sídlištích v Novém Jičíně
Plynárenská společnost Innogy chce kácet stromy a další zeleň s tím, že ohrožuje plynové vedení. Jenom v našem městě je takto ohroženo přes 80 zdravých stromů, přičemž mnoho z nich roste v sídlištích, kde jsou těžko nahraditelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd na návštěvě nejstaršího akademického ústavu
Svými počátky je Ústav pro jazyk český nejstarším akademickým pracovištěm vůbec. Nesoustředí se však zdaleka jen na tvorbu slovníků, tak jako tomu bylo v roce 1911, ale zkoumá například česká nářečí, původ slov či provozuje jazykovou poradnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drama kolem zatčení Saakašviliho, co naznačuje Putinova reakce na olympiádu, „černý čtvrtek“ na Ukrajině. Informace od Milana Syručka, které tu ještě nebyly
ROZHOVOR Pokračováním kauzy kolem bývalého gruzínského prezidenta, exprimátora Oděsy a samozvaného „bijce korupce“ Saakašviliho se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mj. zabývá novinářský nestor, bývalý zpravodaj Mladé fronty Dnes Milan Syruček. Věnuje se rovněž překvapivě smířlivému tónu ruského prezidenta k účasti sportovců Ruské federace na Olympijských hrách, kterým „nahnal“ další body ve své zemi. Syruček také přináší unikátní, u nás nepublikované informace o „odbojnosti“ Ukrajiny proti Mezinárodnímu měnovému fondu a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MPSV: OP Zaměstnanost splnil milník čerpání o rok dříve
Ministerstvo práce a sociálních věcí je dlouhodobě úspěšné v čerpání finančních prostředků z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman se v Lánech setká s dalšími kandidáty na ministry
Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme další kandidáty na ministry menšinové vlády Andreje Babiše (ANO). Jedním z nich by měl být podle informací ČTK pravděpodobný nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení: Oslavme Den za lidská práva práva jako svátek lidství nás všech
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni lidských práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Certifikovaní průvodci doplnili své znalosti
Certifikovaní průvodci Českým Švýcarskem ve čtvrtek, 30. listopadu 2017, doplnili v rámci školení pořádaného ve spolupráci Správy NP České Švýcarsko a obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko své znalosti o regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chtěli upálit děti! Šokující fakta a VIDEA po útoku davu na synagogu ve Švédsku
Napětí ve světě po oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že přesune americkou ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma, nepolevuje. Po pátečních divokých protestech muslimů v Berlíně došlo v Evropě dokonce k pokusu o žhářství. Ve švédském Göteborgu se dav lidí pokusil vypálit synagogu, tři lidé jsou již zatčeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal: Zemana už možná nebudou volit ženy, protože je pořád uráží. Hrozí, že zemře naše prozápadní politika
Sociolog Ivan Gabal je zastáncem moderní armády a právem se řadí mezi nejvýznamnější osobnosti bezpečnostní politiky. Nyní se rozpovídal o tom, jak důležité je řešit bezpečnostní problematiku v Česku. Podstatné v tomto ohledu budou podle Gabala i prezidentské volby. „Potřebujeme prezidenta, který nás bude spojovat, ne rozeštvávat, natož urážet,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Poličské strojírny jsou nyní bezpečnější
V areálu Poličských strojíren se v pátek sešli na svém posledním letošním jednání členové Bezpečnostní rady Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží
Vědci jsou hluboce vzdělaní lidé ve svých oborech, ale jinak politická embrya. Z tohoto úhlu pohledu je Jiří Drahoš nejméně vhodným kandidátem na prezidenta. Tak se vyjadřuje právník Miroslav Kříženecký, jenž byl v roce 2003 prezidentským kandidátem KSČM. Mirka Topolánka a Michala Horáčka však pohaněl nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na výdaje kolem církevních restitucí půjdou příští rok 3,3 miliardy
Profesní, odborové a zaměstnavatelské svazy v kultuře vyzvaly poslance, aby hlasovali pro navýšení rozpočtu ministerstva kultury na příští rok tak, aby činil minimálně jedno procento z celkových výdajů státu, a to bez započtení církevních restitucí. Podle svazů je toto zvýšení potřebné po uchování všech forem kulturního dědictví a pro podporu kultury v nadcházejícím Evropském roce kulturního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hlavenka (Zelení): Do debaty o poloze hlavního brněnského nádraží by měl kraj zapojit i obce v okolí
Některé zastupitelské kluby jihomoravského krajského zastupitelstva už dopředu avizovaly, že hodlají o poloze brněnského vlakového nádraží rozhodnout bez debaty se starosty obcí, jejichž obyvatelé denně do Brna dojíždějí. Nádraží má být podle nich odsunuté mimo centrum města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Exprezident policie sepsal drsný text ke Dni lidských práv, který obdivovatele Západu pěkně nadzvedne. Jen na PL
Bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný při příležitosti Dne lidských práv sepsal krátké zamyšlení. ParlamentníListy.cz ho zveřejňují v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Budoucí šéf zdravotnictví po schůzce se Zemanem: Jdu do toho naplno. Doktory zřejmě potěší
Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je jedním z nejmladších politiků v historii Česka. Přesto se v menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) stane ministrem zdravotnictví. V neděli vyrazil do Lán, aby prezidentovi Miloši Zemanovi předestřel své představy. Na setkání s novináři po schůzce s prezidentem Vojtěch prozradil, že se s Milošem Zemanem v lecčems shodli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Starostka Malečková: Malé zamyšlení nad dnešní morálkou
Blížící se konec roku pro většinu lidí přináší zamyšlení, zda kroky, které učinili, byly správné, zda uběhlý rok byl úspěšný, či nikoli. Nejsem výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zásadní riziko. S půl milionem voličů v zádech Okamury by bylo referendum o vystoupení z NATO reálné! Alexandra Udženija varuje
ROZHOVOR „Nejvíce to dnes hoří ve školství, kterému chybí jasný směr, finance a mladí učitelé, a pokud to v krátké době radikálně nezlepšíme, sesype se nám to jak domeček z karet,“ myslí si místopředsedkyně ODS a poslankyně Alexandra Udženija. Druhou prioritou jsou pro ni infrastrukturní investice. Říká, že se musí nutně změnit stav, kdy stavba dálnice u nás trvá několik generací. K současným sporům ohledně vydání nového premiéra Babiše k trestnímu stíhání pak ještě uvádí: “Hnutí ANO a Babišovi „piáristi“ se evidentně připravují na nevydání svého šéfa. A testují si, jakou míru propagandy společnost unese. Proto považuji za důležité, aby se o jeho vydání hlasovalo, než požádá poslance o důvěru.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zapletal (Svobodní): Imunita aneb člověk, nebo nadčlověk?
Podle Jiřího Zapletala je poslanecká imunita přežitkem a měla by se zrušit. Jsme evidentně zemí třetího světa. Kde jinde totiž o vině či nevině rozhodují „kámoši a kámajdy“ z klubu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Podíl nezaměstnaných osob – nový měsíc s novým rekordem
Pokud by nová pracovní místa v nadcházejících měsících vznikala stejně rychle jako v letošním roce, tak bychom se na jaře 2018 dočkali situace, kdy by byl počet nabízených míst vyšší než počet nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pokud se nikým nevolení eurokomisaři budou dál snažit vychovat „evropského občana“, budou následovat osud „tábora míru a socialismu“ a SSSR, říká bývalý velvyslanec Novotný
ROZHOVOR Pokud nejvyšší představitelé Evropské unie, tedy nikým nevolení komisaři Evropské komise, budou na každou krizi EU reagovat heslem „více unie“ a budou se snažit měnit EU v „Evropské spojené státy“, tak odstředivé tendence v jednotlivých členských státech budou nezadržitelně sílit. To mimo jiné říká Jaromír Novotný, bývalý velvyslanec v Indii a Japonsku, jenž dnes působí na Diplomatické akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek stvořil netradiční adventní přání o „blicím smajlíku“
Máme tu druhou adventní neděli. Češi, Moravané a Slezané dnes zapálí dvě ze čtyř svíček na adventním věnci a v předvánočním čase mohou rozjímat o uplynulém roce i o věcech budoucích. Prezidentský kandidát Mirek Topolánek sepsal trochu netradiční adventní přání. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tenhle týden měl dvě části. Před jmenováním, a po něm
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Letos plánuje třinácté platy vyplatit více firem než loni
Celkem 47 % firem plánuje vyplatit svým zaměstnancům za letošní rok 13. plat nebo odměnu v podobné výši. Část firem odměny vyplatí v prosinci, část až začátkem příštího roku – záleží na tom, v jakém odvětví firma působí. Loni tento benefit poskytly dvě pětiny firem (39 %). Vyplývá to ze srovnání výsledků pravidelných šetření Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vitula (TOP 09): Ač neustále pomlouván, ani na okamžik kníže neztratil svůj optimismus a nadhled
Komentář na facebookovém profilu k narozeninám Karla Schwarzenberga
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kandidát na ministra průmyslu přijel do Lán, má schůzku se Zemanem
Kandidát na ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner přijel do Lán. Prezident Miloš Zeman se tam dnes má sejít s ním a později ještě s jedním kandidátem do menšinové vlády, kterou sestavuje Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: V ČR vzniká síť pomoci ohroženým dětem a rodinám
Několik tisíc rodin v ČR se potýká s problémy a potřebuje včasnou a dostupnou pomoc tak, aby nedošlo k ohrožení dětí nebo jejich odebrání. Podpůrnou síť, která může takové rodiny zachytit, tvoří nejčastěji škola, lékaři nebo sociální pracovníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V ČT došlo na projekt online placení daní. Střetli se šéf Finanční správy a hoteliér
O on-line daňovém úřadu, který stanovuje za svou prioritu budoucí ministryně financí Alena Schillerová (ANO), se v pořadu Otázky Václava Moravce rozhovořil šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček. Své k problematice daní řekl také hoteliér a daňový poradce Jan Rambousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hüner se Zemanem mluvil o využití lithia či energetické koncepci
Kandidát na ministra průmyslu a obchodu (MPO) Tomáš Hüner na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech mluvil o energetice, využití lithia nebo o nutnosti digitalizace průmyslu a energetiky. Po setkání to novinářům řekl Hüner. Za svou prioritu v úřadu označil kromě energetiky odstraňování ekologických škod a nakládání s nerostnými surovinami. Zemanův mluvčí na Twitteru uvedl, že hlavním tématem jednání byla energetická koncepce ČR a její uplatňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Velitelé vzdušných sil, kteří v armádě využívají Gripeny, jednali v Praze
Uživatelé letounů Gripen tento týden jednali v Praze na konferenci Gripen User´s Group. Jedná se o pravidelné shromáždění, které se koná dvakrát ročně za účasti zemí, které mají ve výzbroji nadzvukový letoun JAS-39 Gripen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil pochválil Junckera. Zato federalista Schulz od něj dostal ránu
Nový předseda Jiří Pospíšil v rozhovoru pro server E15.cz prohlásil, že jsme součástí EU a měli bychom být aktivnější v prosazování našich zájmů. Aktivitu bychom si ale neměli plést s neustálým nadáváním na Brusel. Tudy cesta nevede, říká Pospíšil. Předsedovi německé sociální demokracie vyčinil, že svými návrhy na federalizaci EU toto společenství jen poškozuje. Zato předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se od Pospíšila dočkal pochvaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánek: Jejich revírem je anonymní diskuse, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou tolerance, lidskost a respekt
Komentář na facebookovém profilu k anonymním diskusím a k druhé adventní neděli
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MZV: Úspěšná podpora lidských práv a demokracie předpokládá otevřený dialog
Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí ke Dni lidských práv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman jako prezident navštívil přes 30 zemí. Cestoval méně než Klaus a Havel
Ačkoli současný český prezident Miloš Zeman cestoval do zahraničí méně často než jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus, přesto stihl během svého volebního období navštívit přes tři desítky zemí. Jeho zahraniční cesty mířily kromě zemí Evropské unie především na východ, velkou pozornost vyvolávaly jeho návštěvy Ruska a Číny, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Trestně stíhaný člověk premiérem České republiky
A je to tady. Bývalý komunista Andrej Babiš byl jmenován předsedou vlády. Poprvé od listopadu 1989 se tak stal premiérem naší země estébák a trestně stíhaný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministr Stanislav Štech ocenil úspěšné české sportovce
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech v úterý 5. prosince v pražské Malostranské besedě ocenil úspěšné české sportovce Vysokoškolského sportovního centra MŠMT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Wünschová (Zelení): Chceme, aby náš i váš hlas byl slyšet všude, kde je ohroženo životní prostředí
Komentář na facebookovém profilu k výročí ustavení Strany zelených
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Buďme vděční Madeleine Albrightové za to, že jsme v NATO. Když jsme chlastali s Topolánkem...
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes slaví osmdesáté narozeniny, při té příležitosti zavzpomínal na nejrůznější dobré i špatné úseky svého života a rozmluvil se o rozdílech mezi českou a rakouskou politickou scénou. „Buďme vděční Madeleine Albrightové za to, že jsme v NATO,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rok 2018 ve zdravotnictví: Vyšší platby za státní pojištěnce, zavedení domácí paliativní péče a nižší limity na léky
V následujícím roce 2018 vstoupí v účinnost několik novel právních předpisů, které s sebou přinesou příznivý dopad na pacienty v podobě zvýšení komfortu a kvality poskytované zdravotní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nejtransparentnějším kandidátem je Horáček, vyúčtoval i kávovar. Zeman zatím utratil 1775 korun
Michal Horáček si celou kampaň platí z vlastních zdrojů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.12.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Prognóza prezidenta Miloše Zemana
Podpora prezidenta Trampa přestěhovat zastupitelský úřad do Jeruzaléma. Místo neustálých diskusí se tak otevírá cesta ke kompromisnímu a definitivnímu řešení v tomto nestabilním regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra získalo Křišťálovou lupu 2017 za registr smluv
Projekt informačního systému registr smluv, který realizovalo Ministerstvo vnitra pro publikaci smluv veřejných institucí ve formátu otevřených dat, získal 1. místo v anketě Křišťálová lupa 2017 v kategorii Veřejně prospěšná služba – cena České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozzlobený manžel zabité Češky: Merkelová chtěla teroristický útok zamést pod koberec
Očekával bych, že nám německá kancléřka Angela Merkelová bude kondolovat, říká v rozhovoru s ČTK Petr Čižmár, jehož manželka zemřela před rokem při teroristickém útoku v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Modernizace a nová definice SPD
Modernizace není ve stranických kruzích zvlášť oblíbené slovo a v souvislosti se sjezdem už vůbec ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Koránu se na každé druhé straně opakuje příkaz „Zabij!“, varuje muž obeznámený s islámem
Český emigrant žijící dlouhodobě v Německu, Luděk Frýbort, na sebe prozrazuje, že v mládí propadl kouzlu islámu. Bylo mu patnáct let a snažil se na sebe upoutat pozornost. Čím víc však pronikal do tajů této víry, tím víc zjišťoval, že to není víra pro něj. Na stará kolena je přesvědčen, že je nutné proti vyznavačům islámu bojovat se zbraní v ruce. Proč? Už proto, že v Koránu se prý o zabíjení mluví na každé druhé straně, my to musíme vzít na vědomí a čelit tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kontraband cigaret na Vysočině: stejného Slováka tam celníci chytili podruhé, Bulhara odhalil rentgen
Dva zajímavé záchyty pašovaných cigaret zaznamenaly na dálnici D1 kontrolní hlídky Celního úřadu pro Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Federalizace Evropské unie bude její krásný epitaf, myslí si poslanec SPD. Plán kritizuje i Zaorálek
V otázce žaloby Evropské komise na ČR kvůli nepřijímání uprchlíků věří Lubomír Zaorálek v možnost dohody.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.12.2017 v 14:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Michal Skořepa: Opravdu si musíme v EU pomáhat?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
ČSSD, nová partaj do výtahu?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist