Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš extrémně vyplenil sněmovnu, čeká nás vláda národního zoufalství, varuje Klimeš
Dnes prezident Miloš Zeman jmenoval Babišovu vládu. Český novinář a pedagog David Klimeš se tak zamyslel nad tím, jakou nálepku kabinet Andreje Babiše asi dostane. „Od roku 1989 tu už byl kabinet národního porozumění, vláda národní oběti nebo z těch ne tak dávných sestav třeba vláda sebevrahů Miloše Zemana. Bude to nejspíše vláda národního zoufalství,“ hádal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Arény Jaromíra Soukupa boří hranice stereotypu
V úterý 12. prosince odvysílala televize Barrandov další premiérový díl diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, jehož čestným hostem byl kandidát na prezidenta Michal Horáček, který v přímém přenosu čelil otázkám nejen moderátora pořadu Jaromíra Soukupa, ale i více než stovky lidí v publiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Pozor na půjčky, před Vánoci zvlášť
S blížícími se Vánoci se zvyšuje intenzita nabídek nejrůznějších půjček. Reklamní sdělení lze často shrnout slovy: nemáte peníze na dárky? Vezměte si úvěr, splácejte a moc se neptejte kolik a jak dlouho. Řada lidí se tak zbytečně zadlužuje. Navíc často netuší, že splátkový prodej je vlastně vázaný spotřebitelský úvěr – a uvedením nepravdivých údajů se mohou dostat do konfliktu se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pražská kavárna a venkovská hospoda. Mirek Topolánek prozradil, jakou má prý výhodu oproti Zemanovi
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek poskytl rozhovor Českému rozhlasu. Prozradil v něm mimo jiné, že má oproti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi minimálně jednu výhodu. Dokáže prý spojovat tzv. pražskou kavárnu a českou vesnici. Došlo i na Evropskou unii. Topolánek zdůraznil, že se staví proti odchodu České republiky z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nový ministr vnitra Metnar chce potírat nelegální migraci a digitalizovat správu
Nový ministr vnitra Lubomír Metnar chce důsledně potírat nelegální migraci, převaděčství a obchod s lidmi. Hodlá se zasadit o digitalizaci a větší efektivitu státní správy a vyhodnotit zákon o státní službě. Řekl to novinářům poté, co ho do úřadu uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Chce se zasadit také o personální stabilizaci u policie i hasičského sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Odpověď na primitivní nálepkování vydávané za novinařinu!“ Publicista se vrací k tomu, co se dělo nejen před vstupními dveřmi na sjezd SPD
ROZHOVOR „Na budově na Kavčích horách je napsáno Česká televize, ale je to lež jako věž, kdyby ta televize byla opravdu česká, hájila by zájmy českých občanů a ne bruselských papalášů a jejich zdejších přisluhovačů,“ myslí si bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a publicista Petr Štěpánek. K blížícím se prezidentským volbám uvádí: „Politika je řemeslo jako každé jiné. Představa, že někdo svoji politickou kariéru zahajuje kandidaturou na hlavu státu, je úplně fantasmagorická.“ V „nabídce“ nyní tak máme pouze dva skutečné politiky s dostatečnou zkušeností – Miloše Zemana a Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sledovanost Arény Jaromíra Soukupa stále roste
Přesně jeden měsíc před prezidentskými volbami přinesla televize Barrandov divákům premiérový díl diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa s jedním z kandidátů. Setkání generálního ředitele Jaromíra Soukupa s Michalem Horáčkem přilákalo k televizním obrazovkám 394 tisíc diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
První vážný problém Babišova ministra. Jde o vzhled a věk
Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je jedním z nejmladších politiků v historii Česka. Přesto se v menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) stane ministrem zdravotnictví. V neděli vyrazil do Lán, aby prezidentovi Miloši Zemanovi předestřel své představy. Na setkání s novináři po schůzce s prezidentem Vojtěch prozradil, že se s Milošem Zemanem v lecčems shodli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tady už žít nebudu, řekl si Čech v „muslimském“ městě v Británii. Bál se o život. Odjel na Šumavu a vylíčil pravdu o imigrantech
ROZHOVOR „Bylo doloženo, že v Birminghamu byly učiněny pokusy zavést právo šaría na základních školách. Ve školách byly umístěny plakáty, kde byly děti nabádány, aby se řádně modlily, jinak se dostanou do pekla. Na těchto plakátech byly dívky učeny, že nesmějí odmítnout manželovi sex, že za to budou trestány od soumraku do úsvitu od andělů,“ popisuje situaci v anglickém Birminghamu Václav Řehák. Dívky byly podle něj muslimskými učitelkami upozorňovány, že cti dbalá žena nosí hidžáb a svázané vlasy. A tak z druhého největšího města Velké Británie odešel do Bavorska. Pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, jak vypadá současná atmosféra v Birminghamu. Sám byl napaden, když se zastal starého muže, který muslimkám neuhnul z cesty dost rychle. Situaci v Evropě označil za katastrofu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
"Nejdeme jako čisticí komando," říká nová ministryně Němcová. Soustředí na penze i náhradní rodiny
Premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu novou ministryni práce Jaroslavu Němcovou. Řekl, že pro jeho kabinet je resort práce a sociálních věcí "stěžejní".
zdroj: aktualne.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:36, zobrazit podobné
Vaše věc: Daňová reforma v USA předmětem útoku Evropy
K prohlášení pěti čelných zemí EU, které vyjádřily zásadní výhrady vůči daňové reformě v USA, se včera vyjádřila shodným způsobem také Evropská komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
O samozvaný stát Liberland mělo zájem půl milionu lidí. Dnes čítá sto padesát tisíc občanů
Samozvaný stát Liberland má po necelých třech letech 150.000 občanů, oznámil dnes jeho prezident Vít Jedlička. Zájem o občanství podle něj projevilo téměř půl milionu lidí. Jedlička stát vyhlásil předloni v dubnu na sporném území mezi Srbskem a Chorvatskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Lávka na železničním mostě na Výtoni bude uzavřena
Od 15. prosince 2017 do odvolání budou uzavřeny pěší lávky na železničním mostě na Výtoni. Důvodem je jejich havarijní stav. Oprava je připravována na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Poslouchala Kryla, a komunisté ji poslali do vězení
Bohužel je to pravda, za poslouchání muziky, která se rudému režimu nelíbila, posílali soudruzi lidi za mříže. Hana Petrášová za to od Okresního soudu v Ústí nad Orlicí dostala v roce 1980 osm měsíců nepodmíněně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitelem Úřadu vlády se dnes stal Radek Augustin
Ředitelem Úřadu vlády se dnes stal Radek Augustin. Na svém prvním jednání ho do funkce jmenoval kabinet Andreje Babiše (ANO), což premiér oznámil na tiskové konferenci. Augustin stejnou funkci zastával už za úřednické vlády Jiřího Rusnoka v letech 2013 a 2014. V mezidobí působil na Pražském hradě, kde vedl analytický odbor Kanceláře prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Chlapcům už otrnulo
Je to zhruba šest týdnů, co byla sociální demokracie ve volbách bita jako žito. V prvním povolebním průzkumu veřejného mínění velmi kvalitní a věrohodné agentury pro výzkum veřejného mínění TNS Kantar, zaznamenala sociální demokracie 5,5 % volebních preferencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na Šumavě začíná Rok pralesů, odstartovala jej nová kniha
Rok 2018 bude pro Národní park Šumava Rokem pralesů. Hlavním důvodem je výročí počátku ochrany Boubínského pralesa, která začala v roce 1858, tedy před 160 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal
Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Prozradil na sebe kde co. Mimo jiné i to, že současného kancléře Vratislava Mynáře by vyhodil a na jeho místo by nastoupila mladá, velmi schopná pětadvacetiletá žena. Došlo i na tabuli „prospěšných a neprospěšných" politiků, která minulý týden vzbudila takový poprask, když byl hostem pořadu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Horáček u tabule předvedl něco nevídaného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Topolánek: Vyjádřením Jiřího Drahoše jsem šokován
Vyjádření prezidentského kandidáta Mirka Topolánka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bakalova výpověď: Za Karbon Invest jsem dal přes šest miliard korun
Cena za koupi společnosti Karbon Invest, která zprivatizovala těžební firmu OKD, se při vyjednávání v roce 2004 pohybovala v přepočtu kolem 6,4 miliardy korun. Částka ale nebyla konečná, snížila se například o dluhy skupiny Karbon Invest. Vyplynulo to z výpovědi podnikatele Zdeňka Bakaly, kterou dnes při hlavním líčení četla soudkyně. Prodej OKD je dlouhodobě kritizován především proto, že stát na prodeji prodělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se v dnešním rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že by jmenoval menšinovou vládu s podporou komunistů a SPD za předpokladu, že by měla předem domluvenou důvěru Poslanecké sněmovny. Jeho vyjádření ale velmi pobouřilo jeho konkurenta v boji o Hrad Mirka Topolánka. „Jsem šokován. Tato otočka o sto osmdesát stupňů dokazuje, že není hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ napsal v reakci na Drahošovo prohlášení na svém Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Tvář vaší nenávisti
Proč jsou čumilové, kteří komentují politiku, tak nenávistní?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Amnesty International: Evropské vlády nesou spoluvinu na otřesném zacházení s uprchlíky a migranty
Evropské vlády se vědomě podílejí na týrání a zneužívání desítek tisíc uprchlíků a migrantů, kteří jsou v Libyi zadržováni tamními imigračními úřady v otřesných podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fňuk, fňuk. Sobotka dnes už úplně končí a senátor se s ním loučí. Ne zrovna hezky
ROZHOVOR „Bohuslav Sobotka odchází s ostudou, protože udělat z velké, historicky nejstarší významné politické strany sedmiprocentní nevýznamnou stranu, tak to je opravdu bezprecedentní pád,“ říká senátor Jan Veleba a Sobotkovi vzkazuje: „Kdo jinému jámu kopá...“ Vyjádřil se i k Jiřímu Dienstbierovi, který slovy o morální špíně okomentoval účast Miloše Zemana na konferenci SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Jsme připraveni na návrat vlků do naší přírody?
Broumovsko, Máchovo jezero, Krušné hory nebo Šumava. To jsou oblasti, ve kterých se pohybují vlčí smečky. Mohou být další z těchto oblastí Rychlebské hory nebo Jeseníky? Přináší návrat vlků do jejich původní domoviny nebezpečí pro člověka nebo rizika střetu zájmů s chovateli hospodářských zvířat? Nejenom tyto otázky padnou zítra od 17 hodin v Kulturním domě ve Starém Městě pod Sněžníkem, kde Hnutí DUHA Olomouc pořádá besedu s názvem „Návrat velkých šelem na sever Moravy”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Když nemáš prezidenta, vraž tam Drahoše,“ doporučuje Babica. Drb o Drahošovi. A VIDEO Topolánka, na které navázal tajemný muž
Mirek Topolánek a Jiří Drahoš. Dva kandidáti, kteří by si to podle průzkumů měli rozdat o druhé místo v prvním kole prezidentských voleb na sebe v poslední době začali útočit. Naposledy Drahoš vzpomínal, jak mu coby předsedovi Akademie věd Topolánek jako premiér škrtil rozpočet. Expředseda ODS mu obratem naznačil, že si jej asi s někým spletl. A do toho přišel ostrý šleh týkající se Drahošových brýlí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Platba daně z nemovitých věcí přes SIPO nebo na základě údajů, zaslaných e-mailem
Finanční správa již v předchozích zdaňovacích obdobích zavedla službu placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail. „Poplatníci, kteří mají u České pošty zřízeno spojovací číslo SIPO, tak mohou platit daň z nemovitých věcí jednoduše a bez starostí. Pokud má poplatník nastaveno placení SIPO z bankovního účtu, po přihlášení k této službě se mu daň každoročně automaticky strhne z účtu a nemusí tak hlídat termíny, kdy přijde složenka,“ vysvětluje Věra Engelmannová, ředitelka Odboru majetkových daní, oceňování a ostatních agend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Tomióó Okamůůůra, to je českých muslimů noční můra... Český internet našel svůj hit
Zpěvák Quido Czerny přišel s novou písní, vyprávějící po vzoru kramářských písní či balad Ivo Jahelky smutný, ale poučný příběh. V něm zpěvákovi vletí „do oka můra“, on v důsledku toho začne vidět hnědě, a nakonec mu v důsledku infekce můrou „mozek pitomí, jo“. Píseň má být etymologickým podobenstvím o ošklivém světě, kde se rozmáhají ruští švábové, broukologové Konvičkové a oka můry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: S vlastníky Mlýnů chceme uzavřít smlouvu
Pardubice se domluvily s majitelem Automatických mlýnů na umístění Centrálních polytechnických dílen (CPD) v areálu na břehu Chrudimky. S přispěním Evropské unie chce město z části bývalého skladu balené mouky vybudovat nadstandardní vzdělávací centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V rozporu s dobrými mravy! Exekuce byla nezákonná. Soud rozhodl v ostře sledovaném případu dlužníka, který se zabarikádoval a hrozil střelbou
Městský soud v Praze pravomocně rozhodl, že exekuce vůči Jaroslavu Novákovi, kvůli které skončil muž na psychiatrické klinice, byla nezákonná. Osmašedesátiletý Novák se 2. listopadu před exekutory zabarikádoval v bytě a hrozil střelbou. Na místě musela zasahovat policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Uprchlice z Afghánistánu, dnes novinářka, šokovala posluchače: Paní z Terezína mi do očí říkala, že by na chvilku otevřela plynové komory
REPORTÁŽ Naprostá většina muslimů bere víru vlažněji a ramadán je pro ně kulturní zážitek, jako třeba naše Vánoce. O cestě svých nejbližších do Čech za vytouženým azylem v Evropě se před desítkou studentů Západočeské univerzity, ale i před několika staršími zájemci, rozpovídala v Plzni novinářka Fatima Rahimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal Radu seniorů
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 13. prosince 2017 na Pražském hradě Radu seniorů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petra Sedláčková: Přehmaty a omyly pana Tvrdíka
Se zájmem jsem si přečetla oba Paroubkovy články věnované aktuálnímu dění ve Slavii a manažerským schopnostem J. Tvrdíka. Bylo to zajímavé a se zdrcující většinou jeho názorů musím souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Magoři vyhrožují mé rodině! udeřil Zdeněk Ondráček. A voličům SPD vzkázal toto
Navrhovaný předseda sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeněk Ondráček (KSČM) sdělil na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz, že možná požádá o policejní ochranu. Proč? Kvůli výhrůžkám, kterým prý čelí jeho rodina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jde o Rusko! Alena Vitásková překvapuje slovy o výbuchu plynu v Rakousku, který ochromil několik států
V plynové stanici v rakouském Baumgarten an der March došlo ve středu 12. prosince k výbuchu. Jeden člověk po výbuchu zemřel, další osoby jsou zraněné. Rakouské úřady prověřují především scénář, který se týká technické závady kdesi v plynovém uzlu. Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu zmiňuje roli Ruska v evropské energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Když Krnáčová nevyvodí odpovědnost za lávku, ať odstoupí, zní z TOP 09
Pražská TOP 09 bude ve čtvrtek na jednání zastupitelů požadovat po vedení města vyvození politické zodpovědnosti za spadlou lávku v Troji. Pokud se tak nestane, navrhne odvolání primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Novinářům to dnes řekli zastupitelé opoziční TOP 09 Václav Novotný a Martin Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Právo není na straně majitelů nemovitostí
Komentář na facebookovém profilu k právům majitelů nemovitostí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Čeká se na další růst oficiálních amerických sazeb…
Dnešní zasedání Fedu přinese s vysokou pravděpodobností další růst amerických sazeb. Trhy s ním ovšem skoro ze 100 % počítají. Pro investory tak bude zásadní především to, co vyplyne z doprovodného komentáře, nové prognózy a rozlučkové tiskovky Janet Yellenové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Prodej areálu Na Dračkách - kontroverze o mnohasetimilonové transakci přetrvávají
Zastupitelstvo Prahy 6 rozhodovalo o největší transakci čtyřletého volebního období. Zastupitelům byly přitom začerněny podklady, podle kterých měli rozhodovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šílenci. EU odpuzuje sprostou arogancí a nemá budoucnost. Skončí krveprolitím. V Africe milionové zástupy migrantů. Toto nám řekli Babiš, Keller, Kalousek či Okamura o návrhu z Berlína
ANKETA Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vytvoří federální Evropu. „A až ji budeme mít, tak musí být předložena v členských zemích (k hlasování). A kdo pak bude proti, půjde z Evropské unie pryč,“ řekl. Spojené státy evropské dle něj mají vzniknout do roku 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Jak si na Ukrajině jdou po krku „naši bastardi“
Je docela zábavné pozorovat nemohoucnost americké i bruselské administrativy, které zcela dezorientovaně, ale horečně hledají nějaký ten správný „hodnotový“ postoj, jak zareagovat na nevraživé škorpení svých vlastních loutek Porošenka a Saakašviliho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To je gól: Proti vyšetřování OKD hlasoval jen jeden poslanec. Jeden. Hádejte, který... A věc má pokračování
Poslanecká sněmovna se v úterý rozhodla zřídit vyšetřovací komisi, která se má zabývat kauzou privatizace firmy OKD, tedy dolů, které skončily v majetku miliardáře Zdeňka Bakaly. Nápad České pirátské strany si osvojila řada dalších stran a hlasování o zřízení komise dopadlo jednoznačně. Nikoliv však bez zajímavosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Schválen implementační plán „náramků“
Řídící výbor schválil 6. prosince 2017 implementační plán na zavádění elektronického monitoringu odsouzených osob do praxe. Nyní začíná dodavatelská firma SuperCom spolu se subdodavatelem, firmou ICZ, realizovat dílčí kroky plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Petice proti týrání obžalovaného Shahrama Abdullaha Zadeha pokračováním vazby
Petice za zastavení týrání obžalovaného Shahrama Abdullaha Zadeha nadužíváním vazby, adresovaná dne 12. prosince 2017 Poslanecké sněmovně ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Inkluze neboli společně
Kdyby nebylo uplynulých dvou předvolebních let, těžko by kohokoliv soudného napadlo, že nemá být normální, aby šly děti do 1. třídy společně. Tedy inkluzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Po konci show Soukupa tekla krev: Komunista Svěrák, pohraničník Svěrák. A Horáček začal svolávat „komedianty“
Michal Horáček v rámci své prezidentské volební kampaně rozjel akci „Komunistická mlátička na policii dohlížet nebude“. Pod hashtagem „Kdo mlčí, souhlasí“ se k jeho boji proti volbě poslance KSČM Zdeňka Ondráčka předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů přidali Zdeněk Svěrák, Petr Pithart nebo Vavřinec Hradilek. A když se Ondráček ozval, Horáček ještě přiložil pod kotel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Evropa tančila valčík...
Situace ve společnosti a také situace na mezinárodním poli se stávají stále vážnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze hořelo na Hlavním nádraží
Přibližně 600 lidí muselo být dnes večer evakuováno ze vstupní haly pražského hlavního nádraží. Důvodem byl kouř, který vznikl při požáru ve vzduchotechnickém zařízení jedné z restaurací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Juncker sem chce „tahat“ Afričany. Vysloveno podezření, co tím vlastně sleduje. A co tím on sám získá
ROZHOVOR „Já už předsedu Evropské komise J.C. Junckera podezřívám z toho, že prosazováním nové legislativy ohledně migrace chce v prvé řadě zvýhodnit své rodné Lucembursko, které by migračními kvótami nebylo vůbec zasaženo a ještě více by posílilo jako podnikatelské a bankovní centrum, když v ostatních státech začne vládnout nestabilita a chaos,“ říká známý politolog, publicista i vysokoškolský pedagog Jan Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Geopark Český ráj získá od Jičína dotaci na provoz
Rada města schválila poskytnutí dotace Geoparku Český ráj o.p.s. ve výši 50 tisíc Kč. Příspěvek, o který obecně prospěšná společnost zažádala prostřednictvím odboru kultury a cestovního ruchu MěÚ Jičín, je určen pro běžný provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prioritami novopočeného ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera budou energetická politika nebo těžba surovin
Prioritami nového ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera budou energetická politika, odstraňování ekologických škod a nakládání s nerostnými surovinami s maximální výnosností pro stát. Hüner to řekl novinářům při dnešním uvedení do úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda jmenovala vedoucího Úřadu vlády i tiskovou mluvčí
Vláda premiéra Andreje Babiše schválila na svém prvním jednání ve středu 13. prosince 2017 mandát pro předsedu vlády na jednání Evropské rady, které se uskuteční v dnech 14. a 15. prosince 2017 v Bruselu. Vládní kabinet rovněž určil prvního a druhého místopředsedu vlády, kterými jsou ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický. Vláda dnes rovněž jmenovala do funkce tiskové mluvčí vlády Barboru Peterovou a do funkce vedoucího Úřadu vlády Radka Augustina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Soud pustil zpochybněnou pětici prezidentských kandidátů do voleb. Ale vnitru dal přes prsty
O prezidentskou funkci se utká všech devět uchazečů zaregistrovaných ministerstvem vnitra. Nejvyšší správní soud (NSS) odmítl z formálních důvodů podnět Terezie Holovské, která zpochybnila pětici kandidátů s vícenásobnými podpisy. Přesto soud zkritizoval ministerstvo vnitra za nesprávný právní názor a konstatoval, že každý poslanec či senátor může napříště podpořit jen jednoho kandidáta, který se bude ucházet o politickou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Teď se ukáže, do jaké míry bude pan Babiš sliby plnit
Babišova vláda by měla především získat důvěru, až pak začít konat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Znovu se ozývají hlasy volající po ostnatých drátech. Nechápu. A nechápou to ani lidé, kteří chodí do divadel, domnívá se herec Jan Hrušínský
Jan Hrušínský, příslušník slavného hereckého rodu a režisér, poskytl rozhovor serveru Neovlivní.cz. A nebyl to úplně optimistický rozhovor. Pan Hrušínský má totiž obavy z toho, co vidí na české politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal jmenovací dekrety nových profesorů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 13. prosince 2017 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol jmenovací dekrety profesorů vysokých škol. Rozhodnutí prezidenta republiky podléhá kontrasignaci předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Půta (SLK): Strom splněných přání potěší děti už počtvrté
Liberecký kraj splní vánoční přání více než devadesáti dětem, jejichž rodiny si to z různých důvodů nemohou dovolit. Čtvrtým rokem připravuje akci „Strom splněných přání“. Pro dárky si děti na krajský úřad přijedou v pondělí 18. prosince. Připraven bude doprovodný program a různá vánoční vystoupení. V multimediálním sále se začne v 15:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ostré vystoupení Janka Kroupy. Ztrhal ředitele Českého rozhlasu a řekl si o výpověď, když s ním prý není spokojen
Investigativní reportér Janek Kroupa zavítal do internetové televize DVTV a moderátorovi Martinu Veselovskému sdělil, že se nebojí ani nastupujícího premiéra Andreje Babiše (ANO), ani ředitele Českého rozhlasu René Zavorala. Došlo na kauzu o hospodaření firmy Agrofert ze svěřenského fondu Andreje Babiše, která hospodaří na pozemcích, u nichž není jasný vlastník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Zdobení vánočních stromečků opět v Loretánské zahradě
Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla slavnostně zahájena ve středu 13. prosince v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nelegální imigranti, branná výchova do škol, růst armády, personální změny... Nová ministryně obrany Karla Šlechtová promluvila pro PL
ROZHOVOR Návrat branné výchovy do škol, navýšení počtu vojáků či transparentní a efektivní zbrojní zakázky. Takové jsou hlavní priority nové ministryně obrany Karly Šlechtové. V interview pro ParlamentníListy.cz šéfka resortu obrany řekla, že prioritu v zakázkách pro obranu by měl mít domácí průmysl, pokud půjde o cenově přijatelné nabídky. A naše členství v NATO? „Referendum k demokracii patří, ale nemyslím si, že je vhodným řešením v takto zásadních otázkách,“ sdělila Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom slaví své 10. výročí
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom oslavila v prosinci 2017 své desáté výročí. Jako dárek si nadělila zahájení betonážních prací v bangladéšské jaderné elektrárně Rooppur, čímž zakotvila na dalším novém trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Paní Koukalová prosazuje princip kolektivní viny
České reprezentantce Gabriele Koukalové k problematice účasti ruských sportovců na olympiádě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radní ČSSD, který má v Praze dvacet funkcí, si prošel hroby a konstatoval: Budeme zkvalitňovat služby i v oblasti poskytování informací
Zvyšující se zájem ze strany veřejnosti, a to včetně mimopražských ale i zahraničních návštěvníků, o kulturní a vzdělávací aktivity na pražských hřbitovech přiměl Správu pražských hřbitovů k rozvoji těchto služeb. Jednak k jejich zkvalitňování a dále k rozšíření nabízených služeb na další hřbitovy tak, aby do portfolia komentovaných procházek a letáků bylo do budoucna postupně zahrnuto všech 29 pražských hřbitovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ze silnice do vzduchu
Bouřlivý rozvoj čínského malého letectví zároveň ukazuje, jak to vypadá, když do hry vstoupí strategické řízení země, jehož hlavním nástrojem je stanovení priorit a vytváření nástrojů pro jejich tržní podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zmlátil ženu, až měla modřiny, píše časopis o novém velvyslanci USA v Česku, který již stihl vyznamenat romského aktivistu
Liberální americký magazín Newsweek se podíval blíž na minulost nového amerického velvyslance Stephena Kinga v České republice a zjistil, že se osobně podílel na známé aféře Watergate.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Výsledky voleb nesedí a jsou výsměchem demokracii
Pokud by se přepočítaly úplně všechny hlasovací lístky a přednostní hlasy, volby by dopadly jinak!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Právnická fakulta UK: Provoz bezplatné právní poradny
Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Bruselu je znát snaha vnímat Babiše jako proevropského politika
Snaha vnímat nového českého premiéra Andreje Babiše jako politika s proevropskou agendou je v Bruselu patrná už před blížícím se čtvrtečním a pátečním summitem Evropské unie. Babiš, pro kterého to bude v roli předsedy vlády premiérové setkání unijních špiček, se před samotným summitem sejde také s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Středočeském kraji je 31 procent mostů ve špatném stavu
Ve středních Čechách je 31 procent mostů z celkových 1844 ve špatném stavu, 11 mostů dokonce v havarijním stavu. Letos kraj zahájil opravu 34 mostů za 400 milionů korun, které poskytuje z rozpočtu Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) nebo Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Novinářům to dnes řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Praha je podle cizinců jedním z nejlepších měst pro život
Časopis The Independent zveřejnil nedávno žebříček sedmadvaceti nejlepších světových měst pro život a práci podle organizace InterNations. Studie vychází z hodnocení 8 000 lidí ze 40 zemí, žijících v zahraničí (tzv. expatů) a respondenti hodnotili podmínky pro život a práci v jednotlivých světových metropolích vzhledem k nákladům na život, výši nájmů a dostupnosti pracovních příležitostí. Praha se umístila hned na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tajná akce vlády Německa: Jde o migranty. A běží to již delší dobu
Německá vláda se sice navenek staví k migrantům velmi liberálně, ale v praxi podniká kroky, které je mají naopak od příchodu do země odradit. Německý publicista Stefan Frank na stránkách amerického think-tanku Gatestone Institute odhaluje zajímavé podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry se poklonili prezidentu Osvoboditeli. Ve dvě je čeká jmenování
Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidáty na ministry položil v Lánech věnec k hrobu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Prezident Miloš Zeman kabinet jmenuje na Pražském hradě ve 14:00, pak se jeho členové přesunou do Strakovy akademie na první zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér uvede do funkce ministra školství, mládeže a tělovýchovy
Premiér Andrej Babiš uvede v pondělí 18. prosince do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Stavitelé jaderných elektráren soupeří o zakázky
Ve světě je v současné době rozestavěno 53 nových bloků jaderných elektráren a dalších několik desítek je v různém stupni plánování. O získání těchto zakázek soupeří nevelký počet firem. Kromě tradičních dodavatelů (Francie, Rusko a USA s Japonskem) se o slovo stále více hlásí společnosti z Asie. Čína a Jižní Korea se již nespokojují s dodávkami na své domácí trhy a naopak usilují o čím dál větší podíl mezinárodního koláče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Stále hledáme partnera, který by letiště provozoval
Hejtmanka Stráská, ředitel Ondřich a šéf HOCHTIEFu Koranda zahájili závěrečnou fázi modernizace Letiště České Budějovice za 495 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Soudy už nesmí bezdůvodně opomíjet otce
České soudy mají stále velký problém. Zdráhají se dávat děti do střídavé péče, a to dokonce i v případech, kdy je to podle všech relevantních kritérií pro dítě jasně lepší. Bezdůvodně tak brání otcům ve výchově vlastních dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Nehod sice letos přibylo, klesly ale počty mrtvých i zraněných
Od ledna do konce listopadu sice přibylo vyšetřovaných nehod, ale snížily se počty usmrcených i zraněných. O 1,4 procenta bylo více mrtvých při nehodách za dne za nezhoršené viditelnosti, o šestinu méně obětí nehod za snížené viditelnosti. Více bylo mrtvých motocyklistů i cyklistů. V osmi krajích počty mrtvých poklesly, nejvíc ve Středočeském, a to o 36. O pětinu méně bylo obětí střetů na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Zákon o střetu zájmů jako pozvánka pro zloděje, je třeba změny
Poslanecký klub STAN předložil návrh novely zákona o střetu zájmů, který odstraňuje největší nedostatky jeho letošní novelizace. Pokud bude schválen, k údajům o majetku komunálních politiků a dalších funkcionářů se bude možné dostat na základě žádosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka absolvoval poslední zahraniční cestu, v Paříži jednal o posílení boje proti změnám klimatu
Předseda vlády v demisi Bohuslav Sobotka se v úterý 12. prosince 2017 zúčastnil Summitu One Planet v Paříži, který byl zaměřen na hledání možností financování aktivit a projektů vedoucích ke zmírnění důsledků klimatických změn. Zároveň šlo o poslední zahraniční cestu Bohuslava Sobotky ve funkci předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad rozšíří publikaci čtvrtletních sektorových účtů
ČSÚ přichází s novinkou ve statistice ukazatelů čtvrtletních sektorových účtů. Od ledna bude v jejich rámci publikovat i časovou řadu vybraných sezónně očištěných údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A jéje. Juncker má velké problémy. Možná půjde před soud
Britský deník The Times píše o zahájení vyšetřování deset let staré kauzy, do které je „namočen“ také současný šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (ČSSD): Soudy už nesmí bezdůvodně opomíjet otce
České soudy mají stále velký problém. Zdráhají se dávat děti do střídavé péče, a to dokonce i v případech, kdy je to podle všech relevantních kritérií pro dítě jasně lepší. Bezdůvodně tak brání otcům ve výchově vlastních dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Děkanem na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské byl zvolen profesor Igor Jex
V pondělí 11. prosince 2017 proběhla na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze volba kandidáta na funkci děkana, ve které byl znovu zvolen prof. Igor Jex. V čele fakulty stojí od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sbalte se a táhněte! uslyší možná bafuňáři z ČSSD a KDU-ČSL. Nastupuje totiž vláda Babiše. Noviny zjistily víc, i jména
Dnes ve čtrnáct hodin Andrej Babiš a jeho ministři převezmou správu země. Premiér známý svou horečnou aktivitou nechce ztrácet čas a ještě během odpoledne a večera chce většinu ministrů oficiálně uvést do úřadů. A potom prý může začít skutečný „fičák“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Schváleno. Poslanci si posvítí na privatizaci OKD
Okolnostmi privatizace těžební společnosti OKD se bude zabývat sněmovní vyšetřovací komise. Poslanci ji z iniciativy Pirátů založili dnes. Plénum ještě musí komisi naplnit členy, což by se mělo stát v pátek, a zvolit jejího předsedu. Bez toho nemůže začít pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele podle Putina destabilizuje Blízký východ
Ruský prezident Vladimir Putin si notoval s tureckým kolegou Recepem Erdoganem a de facto odmítl rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uznal Jeruzalém za metropoli Židovského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Podvody azylantů ve Švédsku: Nejdřív musí zaplatit asi 60 000 švédských korun a potom...
Získat povolení k pobytu ve Švédsku je pro mnoho žadatelů o azyl životním snem. Jen málokterá země v Evropě nabízí přistěhovalcům takové benefity. Jak však nyní bylo odhaleno, zdaleka ne všichni „uchazeči o lepší život“ si počínají v souladu s dobrými mravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bojím se nové Křišťálové noci v Německu, nyní proti Turkům. Do konce století přijde krize, která ohrozí lidstvo, řekl PL Martin Jan Stránský
ROZHOVOR Do konce tohoto století se pravděpodobně stane vážná ekologická nebo biologická krize, která ohrozí lidstvo, souhlasí se závěrem tisíců světových vědců vydavatel časopisu Přítomnost, neurolog Martin Jan Stránský. Připomíná různá ohniska napětí ve světě, ale i v našem blízkém sousedství. „Bojím se děsivého scénáře, ve kterém se bude opakovat Křišťálová noc, tentokrát proti Turkům.  Lidské sklony, lidská povaha je biologicky a evolučně neměnná, zvlášť když má silné kořeny, jako má ta německá,“ prohlásil lékař v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A naprosto otevřeně a kriticky hodnotí politickou situaci v České republice. Je přesvědčen, že příštím českým prezidentem bude Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Já jsem pro a jako lidovci podpoříme zřízení této vyšetřovací komise
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 12. 2017 k návrhu na zřízení vyšetřovací komise k OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Dopravní podnik poslal 28,5 milionů korun majitelům BusLine
Změna navrhne odvolání předsedy představenstva Pavla Šulce (ex-ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: Tak se ukažte, pane premiére
Předsednictvo Svobodných napsalo otevřený dopis novému předsedovi české vlády bez podpory Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Kompostárna posiluje, přibyl další stroj, drtič biomasy
Novým členem týmu strojů Kompostárny hl. m. Prahy se začátkem prosince stal rychloběžný drtič Doppstadt AK 235. Jako nový pracovní partner doplnil překopávač, který k nám do kompostárny dorazil o měsíc dříve. Úkolem drtiče bude drcení dovezeného bioodpadu na menší, a tedy lépe kompostovatelné kousky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tři kontrolní akce nezjistily zbytky pesticidů v produktech z českých chovů
Státní veterinární správa (SVS) letos postupně uskutečnila tři rozsáhlé kontrolní akce zaměřené na používání látek užívaných v chovech hospodářských zvířat proti hmyzu včetně vnějších parazitů. Důvodem pro uskutečnění těchto akcí byla i nedávná kauza se zbytky přípravku fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích. Během akcí byly provedeny v několika desítkách chovů hospodářských zvířat celkem stovky vyšetření na obsah zbytků pesticidů v živočišných produktech. Všechny vzorky byly posouzeny jako zdravotně nezávadné a vyhovující limitům daným evropskou legislativou. To je pro české chovatele a spotřebitele jistě dobrá zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda na prvním jednání schválila mandát pro premiéra Babiše na Evropskou radu
Na svém prvním zasedání dnes nová vláda schválila mandát pro premiéra Andreje Babiše na jednání Evropské rady, které se ve čtvrtek a pátek uskuteční v Bruselu. Předseda vlády na něm bude s evropskými partnery řešit otázky migrace, prohlubování obranné a bezpečnostní spolupráce a brexit. Cesta do Bruselu je první zahraniční cestou nového premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval ministry a spustil: Nejste zimní vládou. A pokud někdo říká, že vláda bez důvěry by neměla pracovat na plné obrátky...
Prezident Miloš Zeman jmenoval jednobarevnou vládu Andreje Babiše. Tvoří ji devět nováčků a pět dosavadních ministrů. Babiš zatím pro vládu nemá zajištěnu podporu poslanců. Po skončení ceremoniálu se uskuteční tisková konference prezidenta a premiéra, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Modernizace školního statku v Hořicích začala
Cvičná stáj pro skot, která je součástí školního statku v Hořicích, je v současnosti v nevyhovujícím stavu. To se však do konce příštího roku změní díky téměř stomilionové investici do rozsáhlé modernizace, která začala dnes dopoledne. Výuka se tak výrazně přiblíží podmínkám v moderních zemědělských provozech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš myslí hlavně na své zájmy. Bakala dal peníze ODS i TOP 09, řekl v rozhlase Pirát Ferjenčík
Moderátorka Českého rozhlasu Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu zpovídala poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka. Pirát se pustil do Zdeňka Bakaly, kterého spojil s ODS a TOP 09. Nešetřil však ani Bohuslava Sobotku (ČSSD). Dáma se svého hosta zeptala také na stanovisko Pirátů ke dnes jmenované vládě Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu premiéra Andreje Babiše
Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 13. prosince 2017 na Pražském hradě členy nové vlády. Vláda ještě před svým jmenováním uctila památku prezidenta Masaryka v Lánech. Po jmenování se nový kabinet odebral do Strakovy akademie ke svému prvnímu jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
OS KOVO: V pracovněprávních sporech mají odbory navrch nad zaměstnavateli
Přestože pracovněprávních sporů řeší specialisté jihočeského Regionálního pracoviště Odborového svazu (OS) KOVO v Českých Budějovicích desítky ročně, tedy několik měsíčně, před soudem končí tyto případy jen ve výjimečných případech. Zpravidla se jedná o nejzávažnější kauzy, kdy zaměstnavatelům hrozí v případě neúspěchu finanční ztráty a další postihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se rozjel: Nikdo nám nesmí diktovat, kdo tu má žít
Andrej Babiš (ANO) poprvé vystoupil v pozici premiéra po jednání vlády. Prozradil, kdo obsadí pozice místopředsedů vlády a s jakými stanovisky pojede zítra ráno do Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci chtějí dělat přesně to, před čím je bývalý ministr financí Pilný varoval
Poslanci už vkládají do sněmovního systému své návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu na příští rok. Přidávat chtějí například na sociální záležitosti, platy učitelů, kulturní akce a památky nebo třeba na sport. Peníze chce řada z nich brát z výdajů na obsluhu státního dluhu, ačkoli je nyní už bývalý ministr financí Ivan Pilný (ANO) před tímto krokem varoval. V rozpočtu s výdaji 1 364,5 miliardy korun chtějí poslanci přesunout kolem deseti miliard, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nenechte se nikým a ničím otrávit
Projev prezidenta republiky při jmenování členů nové vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Desatero k zefektivnění státního rozpočtu
Ve středu 13. prosince představila společnost BH Securities, významný nebankovní obchodník s cennými papíry v ČR, analýzu ke státnímu rozpočtu na rok 2018. Tu vypracoval analytický tým společnosti a přichází v ní s desaterem ke zefektivnění státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
STAN: Menším obcím Středočeského kraje hrozí kolaps autobusové dopravy
Na šedesát starostů měst a obcí Středočeského kraje se včera sešlo na společném jednání ohledně veřejné dopravy ve Středočeském kraji. Dlouhodobě společně apelují na zástupce kraje, aby přehodnotili současný stav plateb dopravcům a napravili toto dosud velmi netransparentní prostředí. Obce teď po změně zákona mají doplácet mnohem více na veřejnou dopravu, než kolik zvládnou jejich rozpočty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Evropský prezident“ Tusk poblahopřál Babišovi ke jmenování premiérem: Hrrajte v Evropě dál konstruktivní roli
Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes poblahopřál novému českému premiérovi Andreji Babišovi k nástupu do funkce. Uvedl, že se těší na spolupráci i na čtvrteční setkání na prosincovém summitu Evropské unie.Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česko-německý fond schválil podporu další stovce projektů
Česko-německý fond budoucnosti (ČNFB) vynaloží 21 milionů na korun na více než stovku projektů, které podporují vztahy obou zemí. Fond to dnes oznámil v tiskové zprávě. Podpořené projekty jsou na obou stranách česko-německé hranice. Zhruba osm milionů korun připadá na obnovu památek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KV KSČM Plzeňského kraje: Otevřený dopis členům Zastupitelstva města Plzně
Otevřený dopis, který jsme včera odeslali Zastupitelstvu města Plzně k zařazení na program jednání tento čtvrtek (14. 12.) k bodu "Další směřování společnosti Plzeňská teplárenská, a.s.", v jehož rámci má být schvalován záměr fúze Plzeňské teplárenské a.s. s Plzeňskou energetikou a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenoval členy nové vlády
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu dne 13. prosince 2017 na Pražském hradě podle čl. 68 odst. 2 ústavního zákona ČNR č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, na návrh předsedy vlády Andreje Babiše ostatní členy vlády a pověřil je řízením ministerstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Země V4 dají na ochranu hranic Libye přes 900 milionů, oznámil slovenský premiér Fico
Čtyři středoevropské země z uskupení visegrádské čtyřky, jehož členem je také Česká republika a Slovensko, dají na projekt posílení ochrany hranic Libye dohromady asi 36 milionů eur (922 milionů korun). Řekl to dnes slovenský premiér Robert Fico. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET nefunguje
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V sobotu 16.12.2017 se v Praze koná konference ENF
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nová vláda vznikla nestandardně, ODS ji nepodpoří
Jednobarevná menšinová vláda Andreje Babiše vznikla nestandardním způsobem a ODS ji nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM a město Přerov budou spolupracovat na dobudování cyklostezky Velká Dlážka
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a magistrát města Přerova se dohodly na urychleném dořešení situace pozemku, který chybí městu k úplnému dobudování cyklostezky Velká Dlážka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sdílený podvod
550 slov a novém dítěti Goldman Sachs – korporaci Uber. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s vítězstvím pravdy a lásky nad českými buřiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babišova vláda odteď vládne. Premiér by se ale měl začít modlit. Protože...
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne jmenoval jednobarevnou vládu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Kabinet po jmenování poprvé zasedne k jednání večer. Babiš uvede prvních sedm ministrů do úřadu, zbylé ministry „odbaví“ až po svém příjezdu z Bruselu. „Pokud mám vládě prognostikovat délku jejího trvání, tak na to je velmi ošemetné odpovídat. Ona ta dohoda Andrej Babiš – Miloš Zeman je totiž dohoda, která vlastně stojí na pozici Miloše Zemana v roli prezidenta České republiky. Takže jsou tady jenom dvě varianty. Ta první se bude odvíjet podle toho, zda Miloš Zeman uspěje v prezidentských volbách a bude prezidentem i nadále,“ spustil k tomu, zda bude mít Babiš šanci vládnou po celé čtyři roky, bývalý významný politik ODS a exministr financí Vlastimil Tlustý. Svůj náhled na věc ale přednesli pro ParlamentníListy.cz i další politologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Sestavování vlády a personální trylky
Před osmi lety – a zdá se to při pohledu do zpětného zrcátka skoro jak půlstoletí – se měly odehrát volby do Poslanecké sněmovny. Konkrétně v pátek 9. a sobotu 10. října 2009. Mělo se jednat o předčasné volby, které by zkrátily páté volební období Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Vodárenské zdroje severovýchodních Čech najdete na webu
Na webu Povodí Labe byla včera zveřejněna nová účelová publikace "Vodárenské zdroje východních Čech".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Baumgarten – teroristický útok, selhání technologií, či lidského faktoru?
Havárie na jednom z klíčových plynárenských zařízení pro bezpečné zásobování plynem části evropských obyvatel. Havárie, která si 12. prosince letošního roku vyžádala lidský život, řadu zraněných, část z nich je v těžkém stavu. Co se vlastně stalo? To se veřejnost doví po řádném šetření příčin, což nějakou dobu bude trvat. Energetická bezpečnost v oblasti dodávek plynu je však ohrožena, byly vyhlášeny stavy nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura chystá akci mezinárodního rozměru. Radikální levice se šikuje k odporu
Koncem týdne se v Praze setkají špičky evropské ultrapravice sdružené ve frakci Evropa národů a svobody (ENF). S předsedou SPD Tomiem Okamurou se setkají kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V případu šéfa strážníků v Praze 1 nařídí soud hlavní líčení. Soudkyně z kauzy Jany Nečasové původně uložila pokutu
V případu ředitele Městské policie Praha 1 Miroslava Stejskala, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci, musí soud nařídit hlavní líčení. Soudkyně Helena Králová mu sice v listopadu trestním příkazem uložila pokutu 20.000 korun, Stejskal však proti rozhodnutí podal odpor. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Změnu pro Liberec povede do voleb i potřetí Korytář
Ve volbách lídra Změny pro Liberec do příštích komunálních voleb uspěl dosavadní šéf Změny Jan Korytář. V interním hlasování získal 18 hlasů, 6 bylo proti a 1 lístek byl neplatný. Korytář povede Změnu pro Liberec již potřetí, dvakrát předtím Změna pro Liberec volby v Liberci vyhrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Galerie by se mohla přesunout do automatických mlýnů
Významná kulturní a technická památka v krajském městě, Winternitzovy automatické mlýny, navržená architektem Josefem Gočárem v roce 1909, byla tématem úterního jednání krajského zastupitelstva ve Svitavách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paralympic.cz: Z BIS „unikla“ informace, že chce zaměstnávat osoby se zdravotním postižením
Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS), poskytl exkluzivní rozhovor webovému portálu Českého paralympijského výboru (ČPV). Mimo jiné v něm potvrdil, že BIS chce zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. „Tohle je ten výjimečný případ, kdy mě únik informace z BIS dokonce těší,“ řekl Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V Teva Czech Industries byla podepsána kolektivní smlouva pro rok 2018
Vedení společnosti Teva Czech Industries (TCI) podepsalo s odborovými organizacemi v opavském závodě na výrobu léčiv kolektivní smlouvu na rok 2018. Podařilo se dojednat zachování současných nadstandardních zaměstnaneckých benefitů a navýšení základních mezd v průměru o 15 %. Podle vedení odborového svazu ECHO patří k nejlepším kolektivním smlouvám v rámci chemického průmyslu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je síla: Migranta měli vykopnout ze země. Sluníčkoví poslanci ho ale schovali v kanceláři. Přidal se i premiér
Nejen u nás dochází ke sporům kvůli uprchlíkům. Ve Slovinsku liberální premiér začal vyhrožovat, že udělá cokoliv, aby zabránil vyhoštění jednoho populárního imigranta. Dva poslanci jej dokonce před policisty schovávali v prostorách parlamentu. Opozice chce vůči premiérovi, který chtěl zvrátit rozhodnutí nezávislé justice, vyvolat hlasování o nedůvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Česká dodávka humanitární pomoci do Sýrie
Dne 11. prosince 2017 byla do Sýrie vojenským speciálem doručena další část humanitární materiální pomoci ve formě kojeneckého mléka. Dodávku zajistila Správa státních hmotných rezerv ve spolupráci s ministerstvy zahraničních věcí a obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svatoanenská nemocnice rozšíří výzkum. Získala peníze na čtyři nové projekty od Grantové agentury ČR
Fakultní nemocnice u sv. Anny a její Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC) rozšíří svůj výzkum. Získala totiž finance od Grantové agentury České republiky (GAČR) na čtyři výzkumné projekty v celkové výši 10,8 milionů korun. V rámci nových výzkumných projektů se zaměří na plicní tkáně, krční tepny, na léčbu rakoviny hlavy a krku a také na analýzu látek znečisťujících prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist