Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.305x, což odpovídá cca 120.272-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Spisovatel: Zeman hledí smrti do chřtánu
Spisovatel Stanislav Biler napsal knížku. Jmenuje se ideální kandidát a je o ideálním reprezentantovi na post prezidenta republiky. V rozhovoru pro Info.cz Biler prozradil, že to není ani Václav Klaus, ani Miloš Zeman. Spíš naopak. Spisovatel má za to, že oba zmínění pánové Českou republiku spíše zdevastovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka zjevně miluje euro. Markéta Šichtařová odkrývá, co všechno kvůli jeho přijetí prováděl
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ I deset korun za euro by za určitých okolností bylo ožebračením. Markéta Šichtařová tak reaguje na diskuse o tom, jaký by byl pro Českou republiku adekvátní přístupový kurz. Společnou měnu odmítá a připomíná, že sám otec eura, ekonom Otmar Issing, uvedl, že euro je tikající časovaná bomba, která brzy vyletí do povětří a smete celou Evropskou unii. Od nově jmenované české vlády neočekává, že zastaví nárůst úřednictva, k němuž výrazně napomohl Sobotkův kabinet, protože už i v něm seděl nový premiér Andrej Babiš a i na jeho vrub zvýšený počet šel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svědectví z Německa: Odkládejte zločiny migrantů, nařídili policii. Zmlátili učitele a řekli, že je rasista. Češi, dejte si pozor...
ROZHOVOR „Je naprosto skandální, že po dvaasedmdesáti letech v ulicích Berlína hořely židovské symboly, a za ještě skandálnější považuji skutečnost, že německým politikům trvalo dva dny, než se k této události veřejně vyjádřili,“ říká občanský aktivista a Čech žijící v Německu Zdeněk Chytra. Během rozhovoru upozornil na propastné rozdíly policejního přístupu k demonstrantům. Lidé účastnící se demonstrací proti migraci, islámu a režimu jsou označováni za nacisty a fašisty, zatímco pálení židovských symbolů takovou reakci nevyvolá. Demonstrace, kde se vyzývá k násilí, anebo dokonce k vyvražďování skupiny lidí, ať už je pořádá kdokoliv proti komukoliv, by měly být okamžitě ukončeny a takto jednající lidé by měli být rozhodně potrestáni, tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Cemper: Okamura sám pozval na kongres neonacistu
Komentář k vyjádření Tomia Okamury o napadení britské europoslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Moravec si pozval profesorku Dvořákovou. Ta se děsila nad bezpečnostním rizikem SPD a strašila Hitlerem
Ve studiu Václava Moravce v Žižkovské věži v Praze se v neděli v poledne sešli místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal z České pirátské strany, předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a politoložka Vladimíra Dvořáková. Pirát a komunista se okamžitě pohádali o rozdělení křesel ve sněmovně. Dvořáková se zděsila nad tím, kolik prostoru ve sněmovně dostala SPD Tomia Okamury. Podivovala se také nad tím, co vlastně ve vládě dělá Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Byli jsme v zákulisí setkání Okamury s Le Penovou, Wildersem a spol. Bylo to docela husté. Došlo i na fyzický útok. Tyto věci se jinde nedočtete
REPORTÁŽ V sobotu se uskutečnila konference aliance euroskeptických protiislamizačních stran Evropa národů a svobody (ENF), které se mimo jiné zúčastnili předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová, šéf nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders či předseda SPD Tomio Okamura. Dorazili a vystoupili se svými projevy i zástupci dalších stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČT nadržovala Kalouskovi, prokázala analýza. Když ji autoři odevzdali, začaly se dít neuvěřitelné věci
Analytik Jan Křeček z Centra mediálních studií na FSV UK promluvil o vyváženosti vysílání ve veřejnoprávních médiích. S kolegy prý zjistil, že i v České televizi i v Českém rozhlase je zvýhodňována TOP 09 Jiřího Pospíšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výbuch v Německu. Na nástupišti vlaku v Hamburku
Na nádraží v Hamburku explodovalo v nedělní podvečer výbušné zařízení. Nikdo nebyl zraněn, nyní policie hledá podezřelého. Teroristický útok vyšetřovatelé vylučují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené
Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF) doteď budí emoce. Kromě hlavních aktérů, Le Penové a Wilderse se za českou stranu zúčastnil Tomio Okamura. Organizátoři protestů se striktně ohradili proti jeho slovům o napadení britské europoslankyně. „Okamura lže!“ píší v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jeroným Tejc se vrací. Bude dělat náměstka Pelikánovi
Náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) se má stát bývalý šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc, a to i přestože většina ministrů nové Babišovy vlády se přiklání k tomu, že se politických náměstků zbaví. Není to přitom tak dávno, co se Tejc nechal slyšet, že bude notářem a od politiky se chce držet co nejdál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum popularity Babišovy vlády. Velmi zajímavý
Kdyby měl premiér Andrej Babiš (ANO) sestavovat koalici podle toho, příznivci kterých stran v úspěch jeho vlády věří, pak by většinová koalice byla celkem jasná. Kromě premiéra Andreje Babiše by v takové vládě měli zasednout Tomio Okamura se svou SPD a šéf komunistů Vojtěch Filip. Ukázal to průzkum, který uveřejnil server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zlaté časy heren skončily, hrozil exnáměstek z financí senátoru Valentovi
Dlouhé roky byl hazard v České republice hýčkaným byznysem, příští rok má ale být rokem regulace hazardu, alespoň to slibuje ministerstvo financí. Nejlepší éra heren a kasin by tak měla definitivně skončit. O regulaci hazardu diskutovali v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT končící náměstek ministryně financí Ondřej Závodský, senátor a podnikatel v hazardu a majitel společnosti Synot Ivo Valenta a předseda spolku Občané proti hazardu Martin Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Seznamte se s novým ministrem vnitra. Kde se kradlo, tam byla při vyšetřování poznat jeho zkušenost, chválí ho bývalý šéf
Co všechno má za sebou nový ministr vnitra Lubomír Metnar? Tuto otázku si položil server iRozhlas.cz. A toto zjistil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jak se bude volit prezident v písecké nemocnici
Ve dnech 12. a 13. 1. 2018 (případně pro II. kolo ve dnech 26. a 27. 1. 2018) proběhne volba prezidenta České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za zachování tradičního loga Masarykovy univerzity
My níže podepsaní členové akademické obce Masarykovy univerzity si dovolujeme touto peticí zdvořile požádat o zachování původního (tradičního) loga Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Gabale, Drahoši, nedělejte z lidí hlupáky. Jiří Vítek, který roky sleduje „kauzu lithium“, odmítá teorie o hybridním útoku agentů Kremlu na volby
„Zaujaly mne výroky některých politiků, že to byla nějaká akce tajných služeb, které měly ovlivnit volby. Což já osobně určitě můžu říct, že je to absolutní nesmysl,“ říká ohledně lithia bývalý předseda Unie bezpečnostních složek ČR Jiří Vítek. Dodává, že podepsání memoranda těsně před volbami byl podle něj krok špatným směrem. Promluvil i o Ivanu Gabalovi a Jiřím Drahošovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Život za zdí je super projekt
Komentář na facebookovém profilu k aktivitám Jeronýma Janíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nové koště na průmyslu: Bylo tam jedenáct náměstků, ministr Hüner čtyři rovnou zrušil
Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm. Mezi zredukovaným počtem náměstků je jeden nově zřízený pro sekci technologie 4.0. Konkrétní jména oznámí až po projednání s dotyčnými osobami. Oznámil to dnes v tiskové zprávě, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Visegrád získá v boji proti kvótám nového spojence. Ze slov nastávajícího rakouského kancléře v Bruselu omdlévají
V Rakousku se uskutečnily volby v polovině října a v relativně krátkém čase – o dva měsíce později – se zformovala koaliční vláda Rakouské lidové strany a Svobodné strany Rakouska. Povede ji teprve jednatřicetiletý Sebastian Kurz. Tento poměrně mladý politik se může stát důležitým spojencem České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: 7. mechanizovaná brigáda má nového velitele
V kasárnách generála Zahálky v Hranicích proběhlo slavnostní předání funkce velitele 7. mechanizované brigády „Dukelské“.Po plukovníku Pavlu Lipkovi přebírá od 1. ledna 2018 velení brigády jeho dosavadní zástupce plukovník Jiří David.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Unikly tajné odposlechy jednoho z prezidentských kandidátů
Po čase se k nám dostaly další úniky z odposlechů prezidentského kandidáta Mirka Topolánka a jeho poradce Jakuba Horáka, který ještě před pár týdny potil krev pro Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Rada rozhodla o udělení poštovní licence České poště
Rada Českého telekomunikačního úřadu rozhodla na svém zasedání o udělení poštovní licence z moci úřední pro období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2022 České poště, s.p. Ta bude i nadále povinna zajistit na celém území České republiky všeobecnou dostupnost základních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Srdce na Hrad
Již potřetí se uskuteční večerní pochod, kterého se tentokrát zúčastní prezidentští kandidáti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: U knihovny s Petrem Bílkem č. 40
Komentář k novým knižním titulům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Topolánek: Petr Nečas je oběť. Je mi ho líto, má zničený život
Jeden z prezidentských kandidátů Mirek Topolánek odpovídal živě na dotazy občanů prostřednictvím internetové komunikace na Facebooku. Zaznělo mnoho zajímavého – Petra Nečase například považuje za oběť celé kauzy a marihuanu by podporoval používat pro lékařské účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Po vzoru Vídně i u nás by měla vzniknout proevropská vláda ANO SPD KSČM
Mladíček Sebastian Kurz, šéf rakouských Lidovců je politický génius. Ví, co ti staří probruselští koryfejové chtějí slyšet a tak jim to říká a připravuje v podstatě revoluci, která dosavadní pořádky, svět Macronů, Merkelové či Junckrů rozmetá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ilegální migraci vyřešíme jedině MIMO Evropu
Komentář na facebookovém profilu po návratu z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
To je darda: 43,5 procenta pro Miloše Zemana, Drahoš hodně vzadu. Průzkum pro ČT
Už jen necelé čtyři týdny zbývají do prezidentských voleb. Průzkum ukázal, jak by to asi vypadalo, kdyby se konaly nyní. V prvním kole by největší podporu jednoznačně získal současný prezident Miloš Zeman, druhý by byl Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga předal ceny dětem z celé republiky
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyhlásilo v září dvě soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Lůza vládne! Odpůrci Zemana nesli na Hrad velké srdce, padla silná slova
V předvečer úmrtí prezidenta Václava Havla se konal již třetí ročník tradičního pochodu za svobodu a demokracii „Srdce na Hrad“, který tento rok nese podtitul „Pochod na Hrad s prezidentskými kandidáty“. Spoluorganizátorka akce Eugenie Číhalová upozornila, že naše společnost se postupně přesouvá od demokracie k lůzokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Šrámek: Ostře sledované utkání – Ústavní soud o EET
Ústavní soud opět potvrdil svoje poněkud levičácké (rozuměj etatistické a dobroserské postoje) na úkor svobody a odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Přestaňme si hrát na studenou válku
Z Bajkonuru odstartovala ruská kosmická loď s japonsko-rusko-americkou posádkou k mezinárodní vesmírné stanici, na které doplní současnou rusko-americkou posádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Bez cizí pomoci část uprchlíků prostě zemře
Právník Pavel Hasenkopf na svém facebookovém profilu komentuje náš vztah k uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejné zakázky ve stavebnictví rostou
Veřejní investoři v Česku zadali do konce listopadu stavebním firmám 4 193 nových zakázek za 115,3 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 44 procent, počet se zvýšil o 16 procent. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Celkem 11 zakázek překročilo miliardu korun. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic s 19,3 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Provozní doba Infocenter o svátcích
Informace o provozní době informačních center Dopravního podniku Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Předčasné volby, nebo definitivní demontáž České republiky. Novinář Hvížďala varuje před Babišovým ústavním pučem
Prezident Miloš Zeman minulý čtvrtek v TV Barrandov prohlásil, že vláda bez důvěry parlamentu je plnohodnotná a může podle něj dělat jakékoliv kroky, a to včetně personálních změn. Po výroku premiéra Andreje Babiše, že jeho vláda „bude makat i bez důvěry“, se objevily výroky odborníků, v nichž zaznělo i obvinění z ústavního puče. „Babiš občanům předložil novou společenskou smlouvu, namísto dodržování ústavy a základních práv přichází s obecným slibem sociální reformy, jejímž základním smyslem je například omezit sociální dávky,“ napsal novinář, dramatik a spisovatel Karel Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum zve na přednášku První republika v obrazech
18. 12. od 18.00 se bude v nové budově Národního muzea konat přednáška na téma Hradního fotoarchivu. Bude se věnovat samotnému velmi zajímavému fondu, který nám dokumentuje fungování a proměny Hradu, ale především jeho proměnám v letech 1918–1933.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Je zjevný silný útok na naši příslušnost k Západu a na parlamentní demokracii
Prohlášení k 28. výročí „sametové revoluce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rasisté, vy už se učte chodit kanály. Promlouvá jeden z těch, kteří v sobotu protestovali proti Okamurově konferenci
Brněnský občanský aktivista a fotograf Peter Tkáč se účastnil protestů proti setkání evropských rasistických stran v Praze, tradiční demonstrace a přímé akce – blokády, na kterých nechyběl ani bratr Tomia Okamury. „Rasistům se má připomínat, ať se učí chodit kanály,“ říká Tkáč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na nominaci Zdeňka Ondráčka trváme. Udělejte si v hnutí pořádek, ať to na druhý pokus vyjde, vzkazuje Filip Babišovi
Šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik se nechal slyšet, že KSČM se nominace předlistopadového příslušníka tehdejší SNB Zdeňka Ondráčka do čela komise kontrolující činnost Generální inspekce bezpečnostních sborů rozhodně nevzdá. Ondráček navíc nebyl v týdnu zvolen do čela komise i kvůli chybějícím hlasům ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Politický soudní proces - pohled bývalého pracovníka ÚOOZ
Je mi velmi smutno. Ubohost orgánů činných v trestním řízení dosáhla na samotné dno. Je ničen osobní a rodinný život člověka. A soudní znalec se zjevně stal nechtěným přisluhovačem v politickém procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje: Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky
Čtvrtý ročník BasketMalování má za sebou slavnostní tečku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
GA ČR: Výzva k podání rakousko-českých návrhů projektů v základním výzkumu
Skupina grantových projektů mezinárodní grantové projekty hodnocené na principu Lead Agency („LA granty“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Konference ENF v Praze aneb Unie evropských národů!
Hnutí SPD bylo hrdým pořadatelem mezinárodní konference ENF – Evropa národů a svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Polské polotovary gyrosu a špízu obsahovaly nepovolené přídatné látky
Zjistili to inspektoři Státní veterinární správy hned ve dvou distribučních skladech polotovarů v Praze 9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Chceme prosadit, aby se v kauze OKD jednalo důsledně
Komentář na facebookovém profilu ke kauze OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Bude Schengen obranným valem, nebo nic neznamenající hranicí?
Co se politicky a mocensky odehrává v Německu, je věc německých občanů...ale jen do jisté míry. Je nejvyšší čas, aby se sjednotil postup těch členů EU a NATO, kteří branné a bezpečnostní problémy v unii vnímají odlišně zejména od Německa a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČNB: Mobilní aplikace České peníze česky i anglicky
První oficiální aplikace České národní banky České peníze umožňuje detailní prohlížení českých bankovek a mincí a jejich ochranných prvků v mobilních zařízeních s iOS a Androidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Atmosféra v dětských domovech je sváteční
Na předvánoční návštěvu do dětských domovů v Pardubicích a také v Holicích zavítal radní Bohumil Bernášek. Ten dětem donesl drobné sladkosti a při té příležitosti se seznámil s tím, jak v domovech tyto svátky probíhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Petřík: O čem si povídali Okamura s Geertem Wildersem
V pátek v podvečer dorazili do Prahy na návštěvu českého parlamentu a poslaneckého klubu SPD zástupci stran euroskeptické a protiimigrační frakce Evropského parlamentu Evropa národů a svobody (ENF). Do klubu přišel i lídr druhé nejsilnější nizozemské strany Geert Wilders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánek před kamerou u Zlámalové: Zeman je v zásadě zlý člověk. Nemá rád lidi
Server Echo24.cz spustil vlastní on-line televizi. Vysílání otevřel rozhovor s prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem. Bývalého premiéra zpovídala Lenka Zlámalová. Když mu oznámila, že mnozí její známí váhají, zda mají dát Topolánkovi v politice druhou šanci, host odpověděl způsobem sobě vlastním. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vzpomínky na rozdělení Československa: Rozhodlo se už ve volbách 1992
O tom, že zdlouhavé vyjednávání o budoucnosti společného státu nabere jiný směr, bylo jasno hned po československých parlamentních volbách v červnu 1992. Předsedové vítězných stran Václav Klaus a Vladimír Mečiar se shodli, že jejich představy o budoucnosti společného státu jsou neslučitelné. Jasno bylo koncem srpna, kdy v brněnské vile Tugendhat novinářům oznámili, že československý stát bude od 1. ledna 1993 minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Narodil se Mohamed. Pásli ovce musláci, hormony se splašily... Vánoční happening v Olomouci varoval před islámským radikalismem
REPORTÁŽ Jsme účinné betonové bloky, které vše vyřeší a chráníme vás před terorem a islámem. To měli napsáno na oblečených papundeklových krabicích protiislámští aktivisté, kteří včera procházeli centrem Olomouce. Také zpívali poupravené vánoční koledy. Neobvyklý happening měl varovat před islámským radikalismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Frýdlant není jen státní hrad a zámek
Ve Frýdlantě vznikla na Křížovém vrchu nová naučná stezka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Půl milionu, a Strana Zelených může skončit. Měli by mě nosit na zádech, že je pomohu odklidit na hnojiště dějin, vzkazuje textař, který po nich peníze vymáhá
Straně zelených, které do posledních voleb vedl Matěj Stropnický, hrozí konec. Totální zničení. Strana může skončit na smetišti dějin. Nebo dokonce na hnojišti. Takto expresivně se o Zelených vyjádřil muž, který možná stranu připraví o půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka je slušný člověk. Vůbec netušil, co je Babiš za monstrum. Promlouvá ekonomický novinář, který roky psal o Agrofertu
Novinář Miroslav Motejlek v rozhovoru pro server Forum24.cz poznamenal, že by demokratické strany měly s hnutím ANO přece jen zkusit spolupracovat na vládní úrovni. Třeba za podmínky, že by byl premiérem někdo stojící mimo ANO. Už proto, že případné předčasné volby mohou být pro českou levici naprosto smrtící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Hodná“ propaganda. Generál – školitel z NATO natvrdo přiznal, jak se dělá. Místopředseda rozhlasové rady bilancuje největší hanebnosti mediální stoky hlavního proudu
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Mainstreamu nezbývá nic jiného než hrát mrtvého brouka, komentuje místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek mlčení médií k dokumentu odvysílanému italskou televizí. Zprávou o něm by se totiž zcela rozpadl obraz událostí na Majdanu, jak ho veřejnosti předkládala. Publicista si všímá i zastrašování komunálního politika, který se odvážil na webových stránkách své obce zveřejnit odkazy na zdroje informací, které přinášejí jiný pohled na svět, než má navoněná hlavní stoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Fischer vyvolal zhnusení liberálů, pak se omlouval. Přečtěte si sami, o co šlo
Prezidentský kandidát Pavel Fischer rozčeřil společenské vody. Na debatě v Blansku prohlásil, že by jako prezident nejmenoval homosexuála ústavním soudcem. Prý by tak činil v zájmu ochrany tradiční rodiny. Později se Fischer za svůj výrok omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Tisková zpráva z Okresní konference KSČM Blansko, která se konala dne 16.12.2017
Na jednání Okresní konference KSČM Blansko se zúčastnilo přes 55 delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Výcuc z médií: Protiimigrační strany chtějí využít úspěch Okamury
Volba Prahy pro místo konání konference evropských protiimigračních stran nebyla náhodná, napsaly dnes agentury DPA a AFP či francouzský deník Le Monde. Podle nich chtějí krajně pravicové strany načerpat novou energii z nedávného volebního úspěchu hostitelského hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejvlivnější lidé v pražském ANO. A ti, kteří zásadně ztratili. Zde jejich přehled
Nejsilnější a zároveň nejvlivnější politické uskupení České republiky rozhodně netvoří jednotnou strukturu. Jako i jinde, také v ANO probíhá přelévání boje z jedné strany na druhou. ParlamentníListy.cz se pro tentokrát soustředily především na hlavní město Prahu. Zbytek republiky je v tomto ohledu zcela zanedbatelný, nudný a soustředí se prakticky jen na dění v Brně, kde rozhodně, co se vlivu týká, nekraluje primátor Vokřál. Nejen ekonomické zájmy se údajně řeší u neznámého politika ANO Mrázka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...
V závěru roku lidé často bilancují a rozmýšlejí, co nás čeká v roce příštím. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro server První zprávy.cz pokusil o totiž. Jeho úvahy jsou poměrně pochmurné. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Je čas konečně identifikovat viníky. Pirátský poslanec, obeznámený s kauzou OKD, varuje Sobotku i Bakalu
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Když si odprodej Ostravsko-karvinských dolů (OKD) shrneme, tak stát odprodal nerostné bohatství podnikavcům za hubičku i s byty, tato společnost mu i v dobách prosperity odváděla z těžby jen almužnu, a přesto se teď kvůli nenasytnosti vlastníků a špatnému managementu společnost čelící bankrotu dožaduje pomoci od státu,“ konstatuje poslanec za Českou pirátskou stranu Lukáš Černohorský, který se bude také podílet na objasnění celé kauzy. „Zatímco pánové Koláček, Otava nebo Bakala pohádkově zbohatli, stát nese společně s obyvateli Ostravska všechny negativní dopady těžby a současné krize těžařského kolosu. OKD teď zachraňuje stát z peněz daňových poplatníků a zaměstnanci fungují jako rukojmí. Nevím, zda je do budoucna dobré dávat signál, že si někdo může beztrestně vytunelovat podnik a stát ho pak kvůli lidem zachrání,“ ještě dodává nový poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Zemana střídá extremistka Le Penová
Komentář na facebookovém profilu k sobotní konferenci ENF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Správa jeskyní Moravského krasu zve na Silvestra do jeskyně
Které jeskyně můžete v zimě navštívit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Valenta (BPP): Občané proti hazardu mi připomínají velkou černou díru
Neprůhlednost některých neziskových organizací mne opravdu nepřestává překvapovat. Dnes jsem byl hostem diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. Jedním z diskutujících zde byl také pan Svoboda z občanského sdružení Občané proti hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kopecký (Svobodní): E-shopy může zlikvidovat pouhý úředník
Nové nařízení Evropského parlamentu a Rady o spolupráci mezi vnitrostátními orgány příslušnými pro vymáhání dodržování zákonů na ochranu zájmů spotřebitele může ohrozit některé e-shopy. Úřady totiž dostanou nové rozsáhlé pravomoci, které dosud měly jen soudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice přijímá registrace na lednové předporodní kurzy
Také v lednu mohou nadcházející rodiče počítat s předporodními kurzy v naší nemocnici! Odstartují 3. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nová Paka se zapojila do průzkumu potřeb osob s duševním onemocněním
Cílem tohoto průzkumu je zmapovat potřebnou míru podpory duševně nemocných osob a způsob jejich podpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do rozhodování o výši daní by uchazeči o Hrad zasahovat nechtěli
Do rozhodování o výši daní by většina uchazečů o post prezidenta republiky ze své funkce zasahovat nechtěla. Hlavě státu prosazování změn daní nepřísluší, shodla se většina prezidentských kandidátů v odpovědi na anketní otázku ČTK. Neodpověděl na ni prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vyhledávač vám odhalí filmy, na kterých se podílel nějaký sexuální predátor. Doporučuje Dienstbierova HateFree
S trendem #MeToo v poslední době vyplula na světlo světa řada obvinění ze sexuálního obtěžování a násilí známých a vlivných hollywoodských osobností. Nový filmový vyhledávač je rychlou a přehlednou možností, která na vaše přání všechny tyto osobnosti v okamžiku vyhledá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Komunisté trvají na nominaci Ondráčka do čela parlamentní komise pro GIBS. Nevidí důvod ke změně
Ondráček je jediným kandidátem, sněmovna ho v pátek nezvolila. Druhý pokus bude mít v úterý.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:36, zobrazit podobné
František Novák: Podle Waszczykowskeho je třeba řešit uprchlickou krizi tam, kde k ní došlo
Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii, navrhl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Rekonstrukce silnice do Rokytnice nad Jizerou by měla být zahájena v roce 2019
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zavítal do Rokytnice nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Nová šestimístná komora bude pomáhat při poúrazové léčbě
Rehabilitační ústav Hostinné na Trutnovsku od dnešního dne oficiálně disponuje novou šestimístnou hyperbarickou komorou. Sloužit bude pacientům při otravách plynem, popáleninách nebo při poúrazové léčbě. Investice na obnovu stávajícího zařízení přesáhly 15,5 milionu korun. Na většinu této částky se kraji podařilo získat dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Přeji panu Urbanovi, aby měl oporu ve svém vedení
Novým ředitelem Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM se od 1. ledna 2018 stane Tomáš Urban
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Vánoční koncert věnoval Ondráš válečným veteránům
Za účasti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, ředitele odboru pro válečné veterány MO plukovníka gšt. Eduarda Stehlíka a dalších představitelů resortu obrany se konal ve Vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze tradiční vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Skončila 11. konference ministrů členů WTO v Buenos Aires
Skončila v Buenos Aires XI. Konference ministrů členů Světové obchodní organizace (WTO). Konference bohužel nepřinesla očekávané výsledky a nadále tak trvá stav, kdy je mnohostranný obchodní systém, ztělesněný právě ve WTO, oslaben a dokonce svým způsobem ohrožen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kateřina Amiourová: Zavádí Čína v roce 2020 systém sociálních kreditů C.H.Douglase?
Média jsem plná čínského sociálního kreditu, jde však evidentně o rozpoznávací zmatek, kdy dotyční neví, co si o tom myslet, resp. jim je jasné, proč to musí popírat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Skupina BMW vybuduje v České republice nové zkušební centrum
Zástupci skupiny BMW a představitelé České republiky oznámili plán vystavět v zemi zkušební centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nytra (BPP): Zchátralá Ostravica bude strašit ještě 5 let
Jakákoliv snaha o zvelebení centra Ostravy není možná bez vyřešení problému bývalého módního domu Ostravica-Textilia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra