Oficiální zpravodajská média

S Okamurou mě mnohé spojuje. A za tím si budu stát až do hrobu, řekl kardinál Duka. A přidal další odvážné výroky
Kardinál Dominik Duka, jenž byl hostem pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu, se vyjádřil ke své blízkosti s hnutím SPD Tomio Okamury. "Neříkám, že s SPD máme stejný názor, jak zabezpečit naši společnost. Ale máme starost," uvedl Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Karas vysvětlil divákům ČT, co je zač Vladimír Putin. Zvykejte si, teď bude v Moskvě dělat zpravodaje
Rusko zasahuje, podle amerického prezidenta, do vnitřních záležitostí po celém světě. Donald Trump to uvedl v nové bezpečnostní strategii. Bude na to Moskva nějak reagovat, a je už teď jasné, že Vladimir Putin bude znovu prezidentem? Na to v úterním Interview na ČT odpovídal moderátorce Světlaně Witowské zahraniční zpravodaj České televize Miroslav Karas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nešťastný Tomáš Klus rozumoval o Zemanovi a jeho voličích. Naštěstí pro něj neviděl toto...
Zpěvák Tomáš Klus se ve svém facebookovém příspěvku zamyslel nad kampaní současné hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus starší a Bohuslav Sobotka? Odsouzený finančník začal „zpívat“, píše se o obrovských penězích
Kauza kolem společnosti Key Investments může nabrat nečekaných obrátek. Bývalý předseda představenstva společnosti Daniel Brzkovský se totiž rozhodl promluvit. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Termofobie nás přijde velmi draho
Strach z tepla je jednou z nejdražších fobií, asi vůbec nejdražší. Ale zatímco v ostatních případech se peníze vynakládají na potlačování fobií, v případě termofobie jdou obrovské prostředky na její podněcování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Milda“ Jakeš má velký problém. Sahají po něm Němci
Bavorská policie začala vyšetřovat zabíjení německých uprchlíků na československé hranici. V hledáčku detektivů jsou prominentní komunisté Štrougal, Jakeš, Colotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šikana v ČT? Redaktorka naznačuje zlé věci
Moderátorka České televize Petra Krmelová po mnoha letech odchází z České televize. Prozrazuje, že odchází kvůli šikaně, kterou už odmítá snášet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
České děti se zúčastnily mezinárodního tábora „Škola Rosatomu“ v Thajsku
V prosinci 2017 se osm českých dětí zúčastnilo mezinárodního dětského táboru "Škola Rosatomu" v Thajsku, v rekreačním komplexu poblíž Phuketu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Hey hipstře, vstaň bystře
Z notýsku brněnského občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 48 - Jak na Kavčích horách pohřbili českou demokracii
Konec prvního roku nového milénia, tedy roku 2000, přinesl do české politiky a společnosti událost, která na dlouhý čas, vlastně až do dnešních dnů, ovlivnila, a řekněme rovnou: poškodila vše, čeho jsme společně od roku 1989 dosáhli. Ta událost je nemístně eufemisticky označována jako „krize v České televizi", nebo jednoduše „televizní krize“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vitamin D – také trpíte jeho nedostatkem?
Věděli jste, že nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními? Právě v období chřipkových epidemií, kdy se spotřebují zásoby vitaminu D vytvořené díky slunečnímu záření v létě, bývá jeho hladina nejnižší. Zejména v zimních a jarních měsících trpí nedostatkem vitaminu D téměř 50 % naší populace. Nové poznatky o tomto vitaminu ukazují, že jeho nedostatek může mít vážné důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Přineste nám seznam, kde všude můžeme šetřit
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Osel. Blbost. Vyrazit! Po klíčové debatě Drahoše s Horáčkem nastupuje velmi tvrdý rozsudek
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Profesionální akademik není z principu připravený na otevřený odpor. Diskuse akademiků vypadá tak, že jeden řekne tezi a druhý antitezi. Nikdy to ale nejde přímo proti jeho oponentovi. Když se pak ocitne v politice, strašně se diví, že soupeř jde do něho jako buldok. V politice je přitom přímá konfrontace zcela normální. Pro vědce je to svým způsobem urážka majestátu,“ vysvětlil sociolog Vojtěch Bednář určitý hendikep Jiří Drahoše, který se projevil i v duelu s Michalem Horáčkem. „Pokud se na to nedokáže rychle adaptovat, prohraje. Pokud ano, může být dobrým soupeřem. On má zase velkou argumentační bázi. Má hrozně moc informací,“ upozornil. Duel pro PL.cz okomentoval i Jiří Mikeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Plán Babišovy vlády prý zpomalí růst penzí většině seniorů
Růst starobních důchodů velké části seniorů a seniorek by se mohl do budoucna přibrzdit, pokud by nová vláda prosadila své záměry z programového prohlášení. Víc peněz by se sice mělo podle plánů vydat na penze lidí nad 85 let, menší by ale mohly být pro většinu částky valorizace. Posílila by se tak ještě víc solidarita a zmenšila zásluhovost důchodu. Vyplývá to z propočtů ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Rozpočet nepodpoříme, postrádá skutečné priority
Nová vláda slibuje vyšší důchody, boj s byrokracií a více investic. Návrh rozpočtu ale nic takového nereflektuje. Investice klesají, na druhé straně ale vláda počítá s větším počtem státních zaměstnanců, návrh rozpočtu nedává prostor ani výraznějšímu růstu výdajů na obranu. Občanští demokraté takto špatně připravený rozpočet nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hotel Ritz-Carlton u Staroměstského náměstí nebude
Pražští radní dnes rozhodli o ukončení nájemních smluv se společností Akroterion, která chtěla u Staroměstského náměstí otevřít hotel Ritz-Carlton. Společnost čtyři budovy vlastní a čtyři má pronajaté od hlavního města několik let, ale nesplnila podmínky nájmu. Provoz v komplexu budov měl být zahájen do 19. září 2017. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Bannonovská revoluce se komplikuje
Informace o výsledku senátních voleb v Alabamě, kde Demokrat Doug Jones porazil konzervativce Roye Moore, již proběhly i českými médii. Většinu prostoru zabraly povinné urážky Donalda Trumpa, ale nenašel se nikdo, kdo by přinesl úplnou informaci nebo se dokonce pokusil pochopit, co se děje. Mezeru se tedy pokusíme naplnit my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
,,Verbež. Hlavně si vemte mačety.“ Okamurovci se drsně vrátili k víkendovým protestům proti Le Penové a spol.
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie spolu s předsedou poslaneckého klubu SPD Radimem Fialou tradičně ve Sněmovně předstoupili před novináře a řekli přesně to, co pravděpodobně všichni novináři čekali. Na frak dostala EU i demonstranti, kteří v sobotu protestovali proti konferenci pořádané v Praze Tomiem Okamurou a jeho kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček se posadil proti Drahošovi. Totálně ho smáznul, udělal z něj troubu a vytáhl fakta o jeho penězích
Do studia serveru Seznam Zprávy dorazili do prvního ostrého souboje bez moderátora prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Michal Horáček. A pustili se do sebe tentokrát ostře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Studentské hnutí za solidaritu: Vánoce společně
Studenti a studentky budou o vánočních svátcích znovu rozdávat jídlo lidem bez domova. Chtějí tím upozornit na jejich kritickou situaci a na stále nepřijatý zákon o sociálním bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Český Kocourkov získává každým dnem nové a nové kvality
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zaplatíme „ziskovky“, které obléknou šohaje do dívčích krojů?
Partička "vykuků" si vybudovala nenápadný sytém, ve kterém tunelují veřejné rozpočty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krach a zrušení voleb na Hrad kvůli Topolánkovi? Ne, příběh nekončí. Ukázalo se totiž, že...
Prezidentské volby mohou být ještě zrušeny. Píše to alespoň dnešní MF Dnes v souvislosti s tím, když by kandidát Mirek Topolánek postoupil do druhého kola prezidentské volby nebo by dokonce volby vyhrál. Na vině je chyba ministerstva vnitra, které špatně vyložilo zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin: Pravda a láska nejsou sprostá slova
Komentář na facebookovém profilu k výročí úmrtí Václava Havla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Samozřejmost, o kterou můžeme přijít
Uvelebil jsem se u televize. Domníval jsem se, že blok reklamy skončil a konečně bude pokračovat film, na který jsem se díval. To jsem ale podcenil sveřepost výrobců a obchodních řetězců, snažících se na poslední chvíli přesvědčit nakupující, aby rozšířili počet dárků nebo si potraviny na svátky opatřili právě u nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
John Bok: Havel by se dnes možná stal duchovním vůdcem opozice vůči Zemanovi, kterou společnost nazývá pražskou kavárnou
ROZHOVOR „Vašek a ožrala? To není pravda! On nepil o nic víc alkoholu, než běžný jedinec, který se rád ve společnosti napije. Co je na tom špatného? To bych musel být enormně kritický vůči ožralovi, který nám teď dělá prezidenta. On je ve funkci a ožírá se, kdežto Vašek se ve funkci neožíral, i když jsem jej viděl mnohokráte se napít,“ spustil k připomínce úmrtí Václava Havla politický aktivista a šéf Spolku Šalamoun John Bok, jenž prvního polistopadového prezidenta osobně znal, byl jeho přítel, přesto mu leccos vyčítal: „I já jsem k Vaškovi býval občas kritický, někdy až brutálně. V kontextu doby to ale bylo oprávněné, protože některé věci kolem něj mi byly proti srsti. Například přátelení se s Mariánem Čalfou...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Klušák: Pane policejní prezidente Tuhý, odstupte
Pane policejní prezidente genmjr. Mgr. Bc.Tomáši Tuhý, v létě jsem vám popsal a doložil, jak se mě pokusila policie zlikvidovat. Vy jste to ze své pozice kryl. Před více jak měsícem jsem vás popsal a doložil, jak si na mě plk. Pavel Peňáz jen tak vymyslel, že po policii požaduji jakési netolerování něčeho, aby touto manipulací, pomluvou blokoval šetření OSPOD MB. A vy na to nic. Před týdnem jsem vám popsal a doložil, jak por. Martin Kalina šíleným způsobem vyřešil korupční pobídky a korupční plnění na OSPOD MB. A vy nic. A po tom všem - nyní se mě policie opět pokouší zlikvidovat. To bylo spouštěčem k vyzvání vás k odstoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
František Táborský: Koruna je vůči euru nejslabší od začátku listopadu
Koruna se v průběhu dneška dostala vůči euru na nejslabší hodnotu od začátku listopadu 25,732 a zároveň i na nejsilnější hodnotu od poloviny minulého týdne 25,637. V současné době koruna koriguje k úrovni 25,66.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Škrty v rozpočtu na pomoc v zahraničí jen podpoří nelegální migraci
Pozměňovací návrh rozpočtu České republiky na příští rok z pera poslanců Strany přímé demokracie Tomia Okamury hrozí vyvoláním mezinárodní ostudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Cože? Rozner z SPD do čela komise pro kontrolu NBÚ?
Tragické personální nominace do vlády i ve sněmovně pokračují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří sportování žáků v družinách
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří sportování žáků ve školních družinách. Navazuje tak na dvouleté ověřování projektu Hodina pohybu navíc, kdy děti sportovaly ve školních družinách pod dohledem zkušených trenérů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ získal povolení k dlouhodobému provozu Dukovan
Společnost ČEZ dostala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k provozu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany na dobu neurčitou. První a druhý blok už novou provozní licenci mají. Společnost současně musí splnit a dokladovat řadu podmínek. Stav jaderných zařízení ČEZ kontroluje průběžně a na vše dohlíží regulátor. Po třiceti letech spolehlivého provozu je tak naše první jaderná elektrárna připravena na svoji další etapu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Případ Jana Eliáše pravomocně skončil
Spolek Šalamoun několik let monitoruje trestní věc Jana Eliáše, který byl opakovaně odsouzen za vraždu prostitutky, která se stala v Brně v roce 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Romancov označil Zemana za šílence
Politický geograf Michael Romancov poskytl rozhovor serveru Info.cz, ve kterém se vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi a k Rusku. Česká republika a Rusko připomínají politickému geografovi dvě různé planety. A prezident Zeman je prý šílenec, obrazně řečeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Ondráček zvolen. Bude řídit komisi. A zde je k tomu nové VIDEO s umělcem Janem Hřebejkem
Poslanec Zdeněk Ondráček byl zvolen předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Informaci o výsledku hlasování začal šířit člen volební komise Dominik Feri.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): V azylových domech budou rozdávány drobné dárkové balíčky
Přestože jsou Vánoce pro mnohé z nás svátky klidu a rodinné pohody, pro některé to může být neveselé a smutné období, jako to často bývá u lidí bez přístřeší. Přesto je snahou všech, kteří jim nabízejí pomoc, aby i jim tuto dobu zpříjemnili a pokud možno navodili atmosféru, která by v nich vyvolala alespoň naději na lepší život do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Novinky v nemocenském pojištění pro rok 2018
Rok 2018 přinese v oblasti nemocenského pojištění řadu změn. Některé z nich budou účinné od Nového roku, jiné až v jeho průběhu. To se týká hlavně účinnosti nových dávek nemocenského pojištění. O otcovskou budou moci lidé požádat nejdříve od 1. února, o dlouhodobé ošetřovné až od 1. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie odmítla poskytnout Babišův a Faltýnkův spis do Sněmovny
Policie nevyhověla žádosti sněmovního mandátového a imunitního výboru, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu případu dotace pro farmu Čapí hnízdo. ČTK to dnes potvrdil předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN chce ještě víc osekat EET
Starostové a nezávislí (STAN) podají novelu, podle které by museli evidovat tržby pouze plátci daně z přidané hodnoty. Elektronická evidence tržeb (EET) by se tak týkala jen podnikatelů s obratem přes milion korun ročně, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Střevních zánětů je dnes dvakrát více než před 30 lety
Počty nemocných s nespecifickými střevními záněty stoupají. Dnes je jich dvakrát více než před 30 lety. Výskyt ulcerózní kolitidy se odhaduje na 40–45 nemocných na 100 000 obyvatel, u Crohnovy choroby se jedná o 20 případů na 100 000 lidí. Crohnova nemoc postihuje rovnoměrně muže i ženy a její vznik je ovlivněn dědičnými faktory. Přibližně jedna pětina lidí s Crohnovou nemocí má ve své rodině příbuzného, který trpěl stejným problémem, nejčastěji sourozence nebo rodiče či dítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lidovci mě nadále nechtějí za premiéra, oznámil Babiš
Lidovci na dnešní schůzce s hnutím ANO trvali na tom, že nemohou uvažovat o vládě s ANO, ve které by byl premiérem předseda hnutí Andrej Babiš. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Populismus opět zvítězil
Vyjádření MUDr. Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví, k navýšení platů všech zdravotníků o deset procent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Praha 5 vybrala Pečovatelku roku 2017
Radní pro sociální oblast JUDr. Petr Lachnit, vedení sociálního odboru Úřadu MČ Praha 5 a vedení Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, ocenili ve čtvrtek 14. prosince nominované pečovatelky roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Na proměně Karlova náměstí budou pracovat špičkové týmy
Rada hlavního města Prahy dnes schválila výběr 5 architektonicko-krajinářských týmů, které budou v dalších měsících ve spolupráci s městem a dalšími aktéry pracovat na proměně parku na Karlově náměstí. Výběr týmů je první významný krok k obnově zanedbaného parku. Tzv. řízení se soutěžním dialogem vyhlásil Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) v polovině srpna letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Co má dělat prezident, když Babišova vláda nezíská důvěru?
Agentura Median se ve svém nejnovějším průzkumu na názory lidí na situaci, kdy by Babišova vláda nezískala důvěru. V tom, jak by se měl prezident v tomto případě zachovat, jsou názory lidí ve společnosti velmi nejednotné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Emigrant, který podepsal Chartu u Petra Uhla: Švédsko je rozvráceno migrací. 51 oblastí s problémy. Když o tom píšete, dopadnete zle
Ve Švédsku je 51 oblastí, kde je problém si vynutit právo i pro policii. Téměř polovina z nich je v moci muslimských zločineckých gangů, kde ani záchranná služba či hasiči nemohou bez nebezpečí a asistence policie vůbec zasahovat. Tak o současné situaci v severské zemi mluví Otto Černý, signatář Charty 77 a její bývalý obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stipendisté Rádia Svobodná Evropa byli přijati na Ministerstvu zahraničních věcí
V Černínském paláci se konalo setkání se skupinou mladých novinářů z Běloruska, Ruska, Ukrajiny, Kosova a Bosny a Hercegoviny. Tito novináři od začátku prosince působí v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) v rámci novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship, podporovaných MZV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká pošta upozorňuje na plánovanou odstávku systému datových schránek na přelomu roku
V termínu 29. 12. 2017, 16:00 – 2. 1. 2018, 16: 00 proběhne plánovaná odstávka systému datových schránek, která je nutná z důvodu obnovy technologické infrastruktury dodavatelem služeb. V tuto dobu nebude možné využívat datové schránky ani související služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Století muslimek a islamizace Evropy
Statistika nemá pověst neposkvrněnou. Benjamin Disraeli, britský státník, premiér a zakladatel moderní konservativní strany, říkal, že existuje lež, bohapustá lež a statistika. Winston Churchill o víc než jedno století později si přisadil, když prohlásil, že věří jen té statistice, kterou sám zfalšuje. A tyhle šmouhy se s ní vlečou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bitcoin stále budí rozporuplné reakce
„Chamtivost lidí nemá hranic, a dokud lidé po celém světě budou masově propadat myšlence, že jde bez práce pohádkově zbohatnout, můžeme očekávat další růst virtuálních měn,“ varuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Horáček: Pro komunisty poslední bitva vzplála. Nedovolme jim, aby ji vyhráli
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu tajné volby předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš začne jednat o podpoře nebo toleranci pro menšinovou vládu
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes začne jednat s představiteli stran zastoupených ve Sněmovně o podpoře nebo toleranci pro svou menšinovou vládu. Nad programovým prohlášením se ráno sejde se zástupci ODS a poté lidovců. Dokument zhruba o třech desítkách stran schválila vláda v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Komisař EU: Nemá smysl se bránit migraci. Musíte změnit myšlení a nebýt xenofobní
Evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos ve svém komentáři pro server Politico tvrdí, že migraci není možné zabránit a evropské státy by měly masivní příchod migrantů z Afriky a z Blízkého východu vnímat jako realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda bez důvěry, programové prohlášení či Babišova cesta do Bruselu. Z toho v ČT „zkoušeli“ prezidentské kandidáty
V pondělních Událostech, komentářích v ČT24 se debatovalo s těmi nominanty, které do boje o Hrad vyslali poslanci. Debaty, kterou provázel Daniel Takáč, se zúčastnila první trojice kandidátů: Petr Hannig, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek. Mluvilo se nejen o zahraniční politice, ale zaznělo i mnohé z domácí politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Starosta Kučera: Dárek nemusí být jen hmotný, může to být pouze hezké slovo
Vánoční slovo starosty města Pelhřimova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Míra vzteku a na*ranosti už nejen u mě přetéká jak vodopád!“ ČSSD na pokraji vzpoury, Chovanče a Sobotko. Naslouchali jsme a situace je takováto
Sociální demokracie prý míří v propasti ještě hlouběji, než se myslelo. Některým členům ČSSD začíná silně vadit přístup hlavních tváří strany k práci. Zvláště úřadující šéf strany Milan Chovanec a bývalý premiér Bohuslav Sobotka prý vyloženě kašlou na docházku do Sněmovny. Informace a obecné rozezlení redakci potvrdili tři významní sociální demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Jedině Topolánek se může postavit mocenskému paktu "Babiš - Zeman"
Proč ODS nepodpoří menšinovou vládu Andreje Babiše? Jak reálně vidí možnosti prosadit některé zákony, když zůstane v opozici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hnutí Brontosaurus: Na Ukrajinu letos za značením stezek vyjelo 50 dobrovolníků
Hnutí Brontosaurus již šestým rokem realizuje dobrovolnické akce v zakarpatské Ukrajině s cílem podpořit tamní udržitelnou turistiku. Dobrovolníci a dobrovolnice se podílí na značení turistických stezek tak, jak je známe z České republiky. Za rok 2017 se do hornaté části Ukrajiny vydalo téměř 50 účastníků a účastnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na pražského primátora kandiduje lidovecká celebrita s pracovní docházkou 42 procent a jedenácti funkcemi
ParlamentníListy.cz se v poslední době věnují politikům, kteří mají velké množství funkcí a evidentně ne všude pracují na sto procent. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský je podle informací, které se nám podařilo zjistit, jedním z nich. Svých funkcí má v současné době jedenáct a ani to mu nestačí. Minulý týden oznámil svoji kandidaturu na primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas představil vysílací schéma k prezidentským volbám
Předvolební vysílání Českého rozhlasu vstupuje do finální fáze od 27. prosince na stanici Český rozhlas Plus pořadem s názvem „Duel prezidentských kandidátů“. V období od 2. do 11. ledna představí stanice Český rozhlas Radiožurnál jednotlivé prezidentské kandidáty v pořadu „Hledá se prezident“ a 12. ledna vyvrcholí speciální vysílání jejich společnou debatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KRNAP má nového šéfa. Stal se jím Robin Böhnisch
Ministr Brabec dnes jmenoval nového ředitele Správy Krkonošského národního parku, s účinností od 1. ledna 2018 jím bude Robin Böhnisch. Ve funkci nahradí Jana Hřebačku, který se po necelých deseti letech v čele KRNAPu rozhodl přijmout novou pracovní výzvu. Ministr Richard Brabec uvede nového ředitele do úřadu 2. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pozice sociální demokracie je jasná, chceme vyřešit sociální služby
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vážená KDU-ČSL, nediktujte nám, co máme mít ve volebním programu
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Exposlanec ČSSD dostal nové místo. Jmenovali ho šéfem národního parku
Bývalý poslanec ČSSD Robin Böhnisch sice už není členem zákonodárného sboru, ale o práci se bát nemusí. Zaměstnal ho staronový ministr pro životní prostředí z hnutí ANO Richard Brabec. Poslanec si místo vysloužil poté, co uspěl ve standardním výběrovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Tento rozpočet nepodpoříme
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní dále revitalizuje Nemocnici Most
Krajská zdravotní prezentovala pokračující revitalizaci mostecké nemocnice, příští rok má přibýt magnetická rezonance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Pana premiéra zaujala částka 6,5 miliardy korun
Reakce MŠMT na téma společné vzdělávání a soukromé školy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Jak obrodit a zachránit ČSSD?
Jak obrodit a pokusit se zachránit českou sociální demokracii? Takovou otázku nastolil svým textem na Facebooku Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš pozval vládu Izraele na společné zasedání do Prahy
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes telefonicky hovořil s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Pozval ho na společné jednání vlád do Prahy, mělo by se odehrát v květnu. Babiš to řekl novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Příprava vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan pokračuje
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v přípravě výstavby vysokorychlostního spojení z Prahy do Drážďan. V minulých dnech proto uspořádala dvě důležitá jednání, jejichž hlavním tématem byly dílčí úkoly v rámci tohoto strategicky významného projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Nejsem sexistický prase.“ Jakub Janda nám sdělil něco, z čeho neziskovky trefí
ROZHOVOR Soutěže pro uvědomělé muže? Brožurky do šuplíku? „Ne. Podobné kratochvíle ať sponzoruje soukromý sektor, ale ne stát.“ Poslanec Jakub Janda (ODS) trvá na svém a podrobně vysvětluje, proč chce přesunout peníze na podporu neziskovek, které se zabývají rovnými příležitostmi žen a mužů, do sportu. Kvalitní projekty se podle něj prosadí, k jiným nemá co dodat: „Například onen projekt ‚Stručná historie žen v umění a jejich současnost‘ uspořádal výstavu na téma fenoménu kultury znásilnění a veřejnou diskusi. Následně prošel Prahou průvod deseti lidí s maskami vepřů, kteří nesli nápisy ‚Nejsem sexistický prase‘.“ Samotné téma považuje za velmi důležité. Doporučil vést zdravou diskusi například o platových podmínkách, odmítl debaty ve stylu „Rumcajs vykořisťovatel nebohé Manky“ a prásknul něco na své kolegy ze Sněmovny...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Byla to láska jako z románu. Pak začal Afričan svou německou přítelkyni týrat a vše skončilo pokusem o vraždu
Ve spolkové zemi Hesensko došlo v posledních dnech k dalšímu znásilnění. Policie doposud nezná identitu pachatele, ale z jeho popisu vyplývá, že má přistěhovalecké kořeny. V Lipsku pro změnu začal soud s marockým migrantem za pokus o vraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Co s nevhodnými dárky? Vrátit, vyměnit nebo prodat
Každoročně na nás pod stromečkem čekají dárky, které nám mají udělat radost. Co když ale nesedí nebo neodpovídají našim představám? Vracet či měnit zboží je poměrně běžné, ale radíme jednat zavčasu. Navíc toto právo neplatí všude a rozhodně není neomezené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podnikatelé nezvládají řídit ochranu duševního vlastnictví
Trojnásobně více národních přihlášek patentů eviduje srovnatelně velké Švédsko vůči České republice. V oblasti mezinárodních návrhů je to dokonce plný dvacetinásobek. Naše firmy si tak vůči zahraniční konkurenci zbytečně snižují hodnotu, přicházejí o investory a díky podhodnoceným aktivům získávají hůře finanční prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Město nabídku ke koupi autobusového nádraží nikdy nedostalo
Na jednání pardubického zastupitelstva se zastupitelé zabývali nově vzniklou situací kolem pardubického autobusového nádraží pro regionální dopravu. Podle slov primátora město nabídku k odkupu pozemků nikdy neobdrželo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ODS vládu ANO nepodpoří, chtěla by víc snížit daně a zrušit EET
ODS by chtěla razantnější snížení daní, než navrhuje v programovém prohlášení menšinová vláda hnutí ANO. Nelíbí se jí také zachování elektronické evidence tržeb. Menšinový kabinet ale nepodpoří kvůli tomu, že se měl premiér Andrej Babiš (ANO) nejprve snažit o vytvoření většinové koalice, řekl novinářům po schůzce s Babišem předseda ODS Petr Fiala. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svetozár Pleskník: 26. výročí nezávislosti Republiky Kazachstán
Dne 16. prosince 2017 oslavila Republika Kazachstán 26. výročí své nezávislosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SZPI: Stav fritovacích olejů a tuků v restauracích je neuspokojivý
V období od 6. 2. do 17. 11. 2017 se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zaměřila na kontroly fritovacích olejů a tuků v provozovnách veřejného stravování. Inspektoři kontrolovali, zda nejsou k přípravě pokrmů používány „přepálené“ oleje a tuky, vykazující známky tepelného rozkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo přiznalo bývalému řediteli ŘSD 300.500 korun, píše server
Ministerstvo spravedlnosti přiznalo 300.500 korun bývalému výkonnému řediteli Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michalu Halovi v souvislosti s případem, kde byl obviněn z držení dětské pornografie. Uvedl to dnes server Česká justice. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdravotní dokumentace online a objednávání k lékaři z pohodlí gauče. Jaké další výhody může přinést elektronizace zdravotnictví?
Elektronizace zdravotnictví představuje výraznou změnu systému, na který jsme byli doposud zvyklí. Přináší řadu benefitů jak pro pacienta, tak i pro zdravotnické profesionály. Zároveň se stále jedná o téma, jenž budí vášně nejen na poli politickém, ale rovněž odborném a společenském. Jaký posun v poskytování zdravotní péče bude pro koncového pacienta tato změna zavedeného systému znamenat? Nejen na tuto otázku jsme se zeptali Bc. Vladimíra Přikryla, generálního ředitele CompuGroup Medical ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zaslal gratulaci francouzskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 19. prosince 2017 gratulaci Emmanuelu Macronovi, prezidentovi Francouzské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na veletrhu REGIONTOUR zažijete to nejlepší z českých regionů
V lednu bude brněnské výstaviště opět patřit turistice a cestovatelům. Ve čtvrtek 18. ledna zde startuje mezinárodní veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR. Nadcházející ročník by měl podle organizátorů dostat zcela nový kabát. Návštěvníkům představí pestrou nabídku zájezdů, nový festivalový pavilon a hlavně to nejlepší z českých regionů. Program organizátoři odhalili za účasti Asociace krajů ČR na tiskové konferenci v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odhalení stran George Sorose. Vystoupil proti němu silný hráč
Obviňování Viktora Orbána, že jeho kritika George Sorose vychází z antisemitismu, bere v poslední době za své. Před několika měsíci se od filantropa židovského původu distancovaly izraelské úřady a deník The Jeruzalem Post nyní píše o tom, že s Orbánem úzce spolupracuje i vládnoucí strana Likud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jedna bitva je vyhraná, EET ale musí skončit úplně
Komentář na facebookovém profilu ke zrušení 3. a 4. fáze EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nový rok přinese zaměstnancům zlivského Prymu o 7 procent vyšší mzdy
V průměru o sedm procent vzrostou od 1. ledna 2018 mzdové prostředky pro přibližně 200 zaměstnanců zlivské strojírenské společnosti Prym Consumer CZ. Ty obsahují základní měsíční mzdy a bonusy. Na podobě a obsahu nové kolektivní smlouvy se dohodli zástupci Odborového svazu KOVO s vedením firmy. Navýšení mezd se týká především dělnických profesí. Opomenuti ale nebudou ani administrativní zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Studentům a žákům není bezpečnost na internetu lhostejná
aké Pardubický kraj se zapojil do celostátního projektu Kraje pro bezpečný internet. Ten umožnil žákům škol a pedagogům získat kvalitní vzdělávání v oblasti zvládání nástrah a hrozeb při práci s počítačem, tabletem i mobilním telefonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Úspory z Hradu a vnitra vložíme do školství a prevence
Parlament dnes ve třetím čtení rozhodne, zda schválí státní rozpočet České republiky na rok 2018. Mezi jedenapadesáti pozměňovacími návrhy jsou i dva pirátské, které předložil poslanec Mikuláš Ferjenčík, člen Rozpočtového výboru PS PČR. Úspory z Hradu a Ministerstva vnitra ČR chtějí Piráti přesunout do školství a prevence rizikového chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Václav Havel vždy usiloval o dobrou pověst naší země
Komentář na facebookovém profilu k výročí úmrtí Václava Havla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda schválila návrh programového prohlášení vlády a projednávala evropskou politiku
Vládní kabinet pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše schválil v pondělí 18. prosince 2017 na svém zasedání ve Strakově akademii Návrh programového prohlášení vlády České republiky. Vláda jednala rovněž o aktivní roli ČR v evropské politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
OSPO: Rok platnosti zákona o prodejní době - panuje spokojenost
Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který určil povinnost uzavřít o vybraných státních svátcích velké obchody nad 200 čtverečních metrů prodejní plochy, se za rok svého fungování osvědčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
To kdyby viděl Václav Havel: K jeho výročí hovoří dva lidé, od kterých by to nečekal. Nečekaným způsobem
K výročí úmrtí Václava Havla se ve svém facebookovém příspěvku vrátil bývalý politik Komunistické strany Československa a KSČM, jenž byl mimo jiné také předsedou Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže, Vasil Mohorita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš dostal dva miliony od miliardáře Dědka, který chtěl kandidovat za STAN. Pak si řekl ještě o třetí, a dostal ho taky
Celkem tři miliony poslal miliardář Dalibor Dědek na transparentní účet prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, tak moc by totiž podnikatel stál o to, aby Drahošovi patřil post nově zvoleného prezidenta České republiky. „O oficiální podporu hnutí STAN se nejedná,“ upřesnil místopředseda hnutí Vít Rakušan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Peszynski s přáteli křičí kvůli Ondráčkovi poslancům pod okny. Lidé z TOP 09 ještě přikládají pod kotel
Sněmovní komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů povede Zdeněk Ondráček z KSČM. Rozhodli o tom v úterý odpoledne poslanci ve druhém kole tajné volby. Někteří poslanci volbu komunisty zpochybňují a požaduji novou volbu. Mezitím se před Poslaneckou sněmovnou shromáždila skupina demonstrantů, ve které velmi aktivně vystupoval známý aktivista tzv. „pražského majdanu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Ani Trump nedolétne na Mars
Donald Trump zavelel k novému útoku na Mars. Chce na měsíci vystavět základny pro tento let a možná ještě odvážnější výpady k planetám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš před kamerou promluvil o lidovcích. Líbit se jim to rozhodně nebude
Premiér Andrej Babiš jednal s ODS a s lidovci o podpoře pro svou menšinovou vládu. U obou stran tvrdě narazil. České televizi si poté postěžoval, že především s KDU-ČSL nebylo jednání vůbec příjemné. Řekl toho však ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Totální zmatek, jaký Sněmovna ještě nezažila. Pravice zpochybňuje zvolení Ondráčka, Feri křičí o extremistické mašině
Někteří opoziční poslanci zpochybňují zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Požadují novou volbu a jako důvod uvádějí zmatky s vydáváním hlasovacích lístků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Ondráček zvolen. Svině! křičí ,,eurohodnotový" Jakub Janda. A je zde VIDEO s umělcem Hřebejkem
Poslanec Zdeněk Ondráček byl zvolen předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Informaci o výsledku hlasování začal šířit člen volební komise Dominik Feri.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
My to tak nenecháme. Pravice zpochybňuje zvolení Ondráčka, žádá novou volbu
Někteří opoziční poslanci zpochybňují zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Požadují novou volbu a jako důvod uvádějí zmatky s vydáváním hlasovacích lístků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prezidentský kandidát Fišer perlí
Poznal jsem jednoho z prezidentských kandidátů, pana Pavla Fišera jako velvyslance v Paříži, a musím říci, že jsem měl z jeho jednání vynikající dojem. Zcela ovládal problematiku mé oblíbené země, tedy Francie, byl skvěle orientován v její politice, ekonomice. Zařadil jsem si ho do kolonky těch nejlepších velvyslanců, které republika má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dcera Petra Hapky: Horáček by vkusně reprezentoval naši zemi. Zeman mi vadí projevem, opilostí a kamarádstvím s Ruskem
ROZHOVOR „Michal Horáček by elegatně a vkusně reprezentoval naši krásnou zemi,“ říká dcera nezapomenutelného českého hudebníka zpěvačka Petra Hapková. Pro Parlamentnílisty.cz uvedla, co jí konkrétně vadí na Miloši Zemanovi a vysvětlila, proč by podle ní Česká republika neměla přijmout euro. „Viděla jsem ty děsivé dopady, které to mělo na italskou ekonomiku,“ vysvětluje zpěvačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Vrcholní politici EU nás považují za méněcenné
Odsouzení soudních žalob a diktátu politiků EU k V4. Nehorázné vyhrožování, že když nepřevezmeme migranty, tak že nás v EU přehlasují. Chybí na to stejně razantní odmítnutí těchto příkazů našimi tradičními politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila státní rozpočet. Bude mít schodek padesát miliard
Sněmovna dnes schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošnímu klesnout o deset miliard korun na 50 miliard korun. Poslanci v závěrečném hlasování přidali mimo jiné 3,3 miliardy korun na sociální služby, miliardu korun na podporu agropotravinářského komplexu a 300 milionů na investice do mateřských a základních škol. Většinu ostatních návrhů na přesuny peněz zamítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda chce pokračovat v úzké spolupráci se sociálními partnery
Předseda vlády Andrej Babiš se v úterý 19. prosince 2017 telefonicky spojil se svými protějšky v Izraeli, Rakousku a Bulharsku. Setkal se také s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a ministryní financí Alenou Schillerovou. O podpoře vládního kabinetu dnes vyjednával s občanskými demokraty a lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zničený Tomáš Prouza: V zemi Václava Havla vládnou populisté s nacionalisty a komunisty. A v Bruselu Babiš prudí s kvótami, místo aby se předvedl jako Evropan
Obraz České republiky v zahraničí není podle bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy nijak povzbudivý. Podle jeho názoru masivně profitujeme ze členství v Evropské unii a přitom jsme největší odmítači EU. „V zemi Václava Havla reálně vládne koalice populistů, nacionalistů a komunistů a v čele vlády stojí člověk obviněný ze zneužití evropských dotací,“ řekl a dodal, že důvěryhodnost České republiky tak nízko ještě nikdy nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Stop kácení a devastace lesů v okolí Kytlic a Mlýnů
Stop kácení a devastace lesů v okolí Kytlic a Mlýnů a střílení divoké věře pro zábavu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelové jde o moc, na voliče kašle. Petr Robejšek se do ní ostře pustil kvůli tomu, co nyní předvedla
Zakladatel Realistů a politolog z německé univerzity Petr Robejšek se obul do německé kancléřky Angely Merkelové. Zkritizoval ji za to, že se teprve po roce sešla s příbuznými obětí teroristického útoku na vánočních trzích v Berlíně. Podle Robejška to jen potvrzuje, že Merkelové jde v prvé řadě o moc. Její voliči jsou prý pro ni až na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha začne realizovat Strategický plán
Pražská Rada dnes schválila první z realizačních programů Strategického plánu. Hlavní město díky němu začne stavět obecní byty, revitalizuje Trojskou kotlinu nebo třeba upraví významné vyhlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na šířící se nepokoje v Etiopii
Navzdory odvolání výjimečného stavu etiopskou vládou dochází od listopadu 2017 opětovně ke zhoršování bezpečnostní situace v zemi, především podél hranice federálních států Oromie a Somali (zasažena jsou také turisticky populární města Dire Dawa a Harar) a také uvnitř regionů Amhara, Oromie a Tigray.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uspěl v soudním sporu o náhradu škody
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) uspěl v soudním sporu, v němž žalobce požadoval náhradu škody za újmu po zrušení smlouvy o koupi pozemků. Úřad v jednom z méně obvyklých případů úspěšně zastupovali zaměstnanci odboru Právních služeb Územního pracoviště v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Charakter politika ukazuje to, co dlouhodobě říká a dělá
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Pane premiére, když jsem slyšel vaši srdcervoucí řeč, tak mě vás začalo být líto
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Rozpočet má 50miliardový schodek ve chvíli, kdy se ekonomice daří
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hasičský záchraný sbor: Vánoce bez požárů
Příjemně strávené vánoční svátky v kruhu svých nejbližších – to je přání většiny z nás. Hasiči přinášejí několik rad, na co si dát během předvánočního shonu i veselých vánočních oslav pozor, aby Vánoce klidné zůstaly a vzpomínky na ně byly jen ty nejhezčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Proč rozpočet nepovažuji za dobrý
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Připomínám, že to není rozpočet nové vlády
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Je fascinující slyšet od premiéra, že s rozpočtem nemá nic společného
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Zákon lze novelizovat. Teď je to na vás, pane předsedo, vlády
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Kvalita MHD v Šumperku a Zábřehu půjde od ledna nahoru
V Šumperku a Zábřehu se už brzy výrazně zvýší kvalita městské hromadné dopravy. Začne na ní platit standard Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) a s ním související výhody. Obě města se dohodla s Olomouckým krajem, který pro ně zakázku na MHD zorganizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Při pohledu na návrh rozpočtu vidíme i další nelibé věci
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Radovan Holub: O nezkušeném mládí a poučeném stáří při demonstracích před Top hotelem
V sobotu 16. prosince se v Praze sešli zástupci evropské extrémní pravice na konferenci pořádané hnutím Svoboda a přímá demokracie. U Top hotelu poblíž Chodova se odpoledne shromáždili demonstranti, někteří pro a někteří proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Právě dnes se ukazuje, jak bude Senát jako pojistka demokracie důležitý
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
LOM PRAHA TRADE podpořil oddělení dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce
Pražská Nemocnice Na Bulovce ke konci roku obdržela finanční dar od významné obchodní společnosti v leteckém průmyslu LOM PRAHA TRADE ve výši 200 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Takhle už to dál nejde. Významný poslanec ANO si chce hned po Vánocích posvítit na práci ČT
Předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO) se přidal k názoru, že je potřeba si posvítit na práci České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti a IuRe předloží návrh na zrušení plošného sledování občanů
Piráti sbírají podpisy nutné k předložení návrhu k Ústavnímu soudu na zrušení paragrafů zákona, díky kterému nyní probíhá plošné šmírování občanů. Dostatečný počet podpisů (41) chce strana nasbírat již dnes, během zasedání Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Darujte svým blízkým a přátelům cestu vlakem
Darujte cestu vlakem svým blízkým a přátelům! Stačí koupit náš dárkový voucher ve zvolené hodnotě a inspirovat je k cestě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Máme vážné pochybnosti o transparentnosti financování pana plukovníka Vodičky
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Státní rozpočet na příští rok jde do finále
„Většina pozměňovacích návrhů ke státnímu rozpočtu zhoršuje jeho strukturu. Často je postupováno způsobem, že mediálně nejhůře vypadající položky jsou kráceny bez domyšlení reálných dopadů,“ upozorňuje hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská a sociální rada se chystala na příští rok
Naposledy v letošním roce se sešli členové Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Tentokrát ovšem na pravidelném sněmu, aby probrali nejdůležitější záležitosti na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist