Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.294x, což odpovídá cca 119.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

OLAF uzavřel vyšetřování Čapího hnízda
Evropský úřad proti podvodům (OLAF) uzavřel své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí úřadu Silvana Enculescuová. Výsledky OLAF postoupil příslušným orgánům v Česku a Evropské komisi. Podle informací ČTK spis zatím do komise nedorazil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vyhrocená diskuse v ČSSD: Jde o „koryto“. Nahlédněte
Bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa se na svém facebookovém profilu vyjádřil k profesní budoucnosti bývalého poslance za sociální demokracii Jeronýma Tejce. A rozhořela se bouřlivá diskuze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Havlíček: Diktatura eurošmejdů
Za novou evropskou směrnicí GDPR, která údajně přináší občanovi novou, silnější ochranu osobních údajů, se skrývá nehorázný a nic neřešící byrokratický „eurovopruz“, s hrozbou sankční pokuty až ve výši 20 000 000,- Eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Z debaty nevyloučím nikoho, ujišťoval Michal Horáček. Pak upřesnil, že opravdové extrémisty vyloučí
Prezidentský kandidát Michal Horáček poskytl rozhovor časopisu Playboy. Zdůraznil v něm mimo jiné, že by jako prezident nechtěl společnost spojovat. Také by se prý snažil nelhat. Tím by se prý lišil od Miloše Zemana, který lhal už v roce 1989. Od Miloše Zemana by se podle svých slov lišil i v jiných ohledech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Ministryně obrany Karla Šlechtová a obrana ČR
Ministerstvo obrany a ministr obrany by měli pracovat na tom, abychom v lepším případě válku odvrátili, nebo abychom se ubránili. Od ministryně obrany očekávám vizi, jak nás na to připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SPD: Pražská konference ENF má velký mezinárodní a domácí ohlas
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně obrany Šlechtová vyrazila na první inspekci. V muničáku byla spokojena
Nová ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) vyjela na svou první inspekční cestu, navštívila muniční sklad Travčice na Litoměřicku. Prohlédla si jeho zabezpečení, uskladnění munice i zásah nebo výcvik psů Vojenské policie. Se zabezpečením skladu byla spokojená, v návštěvách posádek chce pokračovat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček prozradil neznámé věci o Petru Hapkovi. Třeba na téma WC
REPORTÁŽ Je potřeba se zapojit, a ne vedle kibicovat. Petr Hapka nemající rád lidi, ovšem milující zvířata. Minulý americký prezident Obama jako vzor. A již nikdy potácivá chřipka a ztracené pero – to vše mimo jiné zaznělo za přítomnosti několika set převážně mladých lidí v Plzni. Tam se konalo adventní setkání s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem, kterého jako hudební doprovod doplňoval Ondřej Ruml. Mezi přítomnými návštěvníky byli mnozí z řad Mladých konzervativců a rovněž plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nesmíme dopadnout stejně jako Západ, jinak zanikneme. Zhouba a téměř neřešitelný stav. A Babišovi bych přál… Topolánek nám řekl věci, které byste od něj možná nečekali
ROZHOVOR „Západ, jak jsme ho znali, už neexistuje. Většina zákonů týkajících se politické korektnosti či cenzury na sítích by byla ještě před deseti lety naprosto nepředstavitelná,“ říká Mirek Topolánek. Hovořili jsme s ním o tom, jaké ohrožení pro nás znamená masová imigrace, radikální islám a multikulturalismus, i o tom, jaký má být úkol vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr: Babiš představuje ruský model řízení společnosti
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se ve svém textu zaměřil na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, komunistického poslance Zdeňka Ondráčka a ministra vnitra Lubomíra Metnara. Podle něj jsou z jedné líhně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Vyšetřovací komise OKD jako téma pro Piráty?
Minulý týden, ve vrcholící době vyjednávání o složení povolební poslanecké sněmovny a nechutné trhovecké tahanici o předsedu GIBS nebo spíše o kolegu Zdeňka Ondráčka, se objevila zčista jasna aktivita Pirátů směrem k vyšetřovací komisi OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kdo jsou ti voliči Zemana. Chci od nich odpovědi! psal Tomáš Klus. Jednoho jsme vám našli, slavný zpěváku. A odpovídá vám...
ROZHOVOR „Když se umělci začnou s*át do politiky, stávají se z nich komedianti a dělají si nepřátele,“ říká v reakci na výroky zpěváka Tomáše Kluse prozemanovský aktivista z Blanska Vilém Rössler. Miloš Zeman je podle jeho slov nejlepší prezident v českých dějinách a jednou z jeho největších zásluh prý je, že díky nekompromisním názorům na příliv migrantů zde žádné nemáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal zákon o státním rozpočtu na příští rok. Na twitteru o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Rozpočet v úterý schválila Sněmovna, Senát rozpočet neschvaluje. Schodek má proti letošnímu klesnout o deset miliard na 50 miliard korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Uber se změní v normální firmu
Komentář k dnešnímu verdiktu Soudního dvora EU ve věci Uberu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondráček je absolutní výsměch lidství. Komunistům žádné vysoké funkce nenáleží. Hotovo, vymalováno, napořád. Čtěte opravdu brutální kanonádu od českých umělců
Aňa Geislerová, Eva Urbanová, Ivan Mládek, Daniela Kolářová, Jan Kačer, Tomáš Magnusek, Stanislav Milota – ti všichni se jako jeden muž ParlamentnímListům.cz svěřili s tím, jak nelibě nesou, když se středobodem sněmovního dění už napodruhé stal komunista Zdeněk Ondráček, který má stanout v čele komise pro kontrolu GIBS. Po některých politicích teď už i umělcům totiž vadí, že Ondráček v roce 1989 zasahoval jako policista proti demonstracím kritiků tehdejšího režimu. „Tento člověk má nulovou sebereflexi a jeho jednání je absolutně nevyspělé – je to jako kdybyste měla dohadovat vládu s dítětem v období vzdoru. On zřejmě vůbec nechápe, že má nějakou morální povinnost a že se musí nějak odpovědně postavit ke své minulosti...,“ uvedla třeba herečka Geislerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policejní výsluhy, zlatá renta až do smrti? Zmapovali jsme, jak je to doopravdy
PŘÍBĚH Bývalý kriminalista Roman Pavlík je jedním z těch, kterým byly po přiznání invalidního důchodu odebrány výsluhové příspěvky. Ty se totiž v případě souběhu s jakýmkoliv důchodem vyplácejí pouze pokud jsou nižší či je jimi případně důchod na jejich výši dorovnáván. Podle ministerstva vnitra, které výsluhy bývalých příslušníků spravuje, patří Pavlík mezi „jednotlivce“ či maximálně „desítky“ případů, u kterých k takovému odebrání policejní renty došlo. Své by k tomu pravděpodobně měl co říci i dnes již zesnulý dopravní policista František Fischer, jehož příběh se ParlamentnímListům.cz rovněž podařilo vypátrat. Živiteli třech dětí odebrali výsluhy v době, kdy získal invalidní důchod kvůli revmatoidní artritidě. Podle jeho vdovy si právě tu měl uhnat ve službě při zásahu za velkých povodní v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Tragikomičnost protibabišovské zatvrzelosti
Programové prohlášení vlády není o nic horší, než byly texty vlád minulých. Jeho odmítnutí není založeno na odborných důvodech, ale na pokračování absurdní protibabišovské zatvrzelosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Každej zkurvenej komouš musí viset! Každej den jich pověsit nejmíň třicet! Po bordelu kolem Zdeňka Ondráčka koluje toto drsné VIDEO
Sen rapera Řezníka o vyvraždění všech komunistů. S brutálními podrobnostmi. Tak by se dala shrnout nejnovější vypalovačka rapera jménem Řezník. Tento zpěvák, který byl před sedmi lety vyloučen ze soutěže Český slavík, když měl převzít cenu za Skokana roku, se na svém nejnovějším albu Strangulační rýha s komunisty nepáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Umělci! Sledujte, kdo stojí za akcemi Drahoše či Topolánka
Prezidentská kampaň vrcholí, volby budou již za necelý měsíc. Server Aktuálně.cz zjišťoval, kdo pomáhá adeptům na Pražský hrad. Jiří Drahoš například spoléhá na pomoc režiséra Tomáše Mašína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
A je to: Vláda ANO s ČSSD? Chovanec dal jasné slovo
Místopředseda ČSSD Milan Chovanec se domnívá, že strana by měla při případném druhém pokusu o vládě jednat s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Podle Chovance je totiž důležité, aby nedošlo k předčasným volbám. Řekl to deníku Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila rozpočet. Ale Miroslav Kalousek je s ním velmi nespokojen
Schválený schodek má proti letošnímu klesnout o deset miliard korun na padesát miliard korun. V závěrečném hlasování poslanci přídali například přes tři miliardy na sociální služby a miliardu korun na podporu agropotravinářského komplexu. Tři sta milionů pak na investice do mateřských a základních škol. Zbylé návrhy na přesuny peněz poslanci z většiny zamítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Volba Ondráčka neplatí, po Vánocích se bude hlasovat znovu. Jeho kolega hovořil o lynči
Sněmovní volba poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů se bude opakovat. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) označil dnešní druhé kolo volby za zmatečné. Volba se z rozhodnutí poslanců uskuteční na návrh ODS až na schůzi, která začne v polovině ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Drahoš líčil Soukupovi, jaké hrůzy tu provádějí dezinformační servery. A pak na něj ostře nastoupil kvůli vtipu na Jindřicha Šídla
Generální ředitel TV Barrandov pokračuje v prezidentském maratonu. Pozval si dalšího uchazeče o Hrad. Do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa dorazil profesor Jiří Drahoš. Vymezil se proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Prý by ctil Ústavu a neříkal by o novinářích, že jsou „póvl“. Divákům také prozradil, že český národ vymírá. Po pár minutách odpovídal na dotaz z publika. „Proč jste se dával dohromady s inkvizitory z Evropských hodnot?“ zaznělo před kamerami. A Drahoš odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Glosátor Junek: Okamura je vážně Pitomio. Prasklo mu ego a teď svítí jak rudá záře nad Moskvou
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Největší hloupost, kterou můžete udělat v baru, je znepřátelit si barmana. Zvláště, když jste v posledním otevřeném baru ve městě. Už si pak neškrtnete. Politik může udělat stejnou hloupost, když si rozhádá novináře. To se dokonale povedlo Tomio Okamurovi, když proti sobě poštval přední tuzemské zpravodajce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš na ČT: Odsuzujeme jakékoliv zneužívání moci minulým režimem. Ondráček je dospělý člověk, je to na něm
Vládní hnutí ANO pokračuje ve vyjednáváních o podpoře pro svou menšinovou vládu. Vedení hnutí se dnes sešlo se zástupci KSČM. Co by komunisty mohlo přimět podpořit menšinovou vládu a proč nominovali na post předsedy kontrolní komise pro GIBS bývalého totalitního policistu? Na to ve středečním Interview na ČT odpovídal místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Třídní boj
Dnes a denně se všude okolo nás mluví o tom, jak propadáme konspiračním teoriím. Ale já tvrdím, a stejně tak denně kolem sebe vidím důkazy, že největšími konspirátory jsou politici a novináři. Provozují paranoidní propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): O hesle Spojených států evropských? Opět
Znalcům klasiků se omlouvám, ale musel jsem si vypůjčit titulek známé práce V. I. Lenina, nebudu ho citovat, jen závěr bude shodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nesmíme se ureferendovat k smrti, varoval z rozhlasu Jiří Dolejš. Čert je prý v detailu
Komunisté připustili, že jsou za jistých okolností ochotni podpořit menšinovou vládu premiéra-miliardáře Andreje Babiše. Proč jsou komunisté ochotni podpořit vládu z hnutí, které se v minulosti profilovalo spíše jako pravicové? Nejen na to se moderátor Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Jan Moláček zeptal místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše. A ten se rozpovídal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rekordní Vánoce na obzoru
Prosincový ukazatel podnikatelského klimatu Ifo nepřekvapil novým rekordem. Optimista by řekl, že nálada německých podnikatelů zůstává stále velmi vysoká, pesimista by mohl věštit první známky ochlazení či špatné nálady u našeho hlavního partnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Církev v Itálii prodala muslimům pozemek vedle kostela, aby si tam postavili mešitu. Lidé si zoufají, ale papež i kardinál jsou z projektu nadšeni
V italském Sesto Fiorentino se staví mešita. A to na území, které vlastnila florentská diecéze, která ho prodala místní islámské komunitě. Budova bude pravděpodobně postavena nedaleko od místa, kde se nyní nachází kostel Madonna del Piano. Největší pobouření veřejnosti vyvolal fakt, že toto území prodávala katolická církev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková Maříková: Valachová by se měla věnovat psaní pohádek, a ne hlasování o zákonech, o nichž nic neví
Po přečtení článku exministryně Valachové„Inkluze neboli společně“mně s celou krutostí došlo, jak neskutečně nekompetentní osoba vedla dva roky ministerstvo školství. Možná bychom mohli i velkoryse zapomenout, ale to nelze. Zůstala po ní příliš velká škoda – a hlavně – byla zvolena do Parlamentu, kde bude škodit další čtyři roky….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd a Univerzita Karlova podepsaly společné memorandum
Akademie věd ČR a Univerzita Karlova spolu v pondělí 18. prosince uzavřely memorandum o spolupráci. Dohoda, kterou vedení obou institucí podepsalo v prostorách Akademie věd v Praze, se může stát základem pro další spolupráci, již vědeckým institucím ukládá nový vysokoškolský zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ANO dnes bude o podpoře vlády jednat s KSČM, ČSSD a STAN
Hnutí ANO dnes bude pokračovat v jednání se sněmovními stranami o možné podpoře či toleranci své menšinové vlády. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš a další vyjednávači hnutí se dnes sejdou s komunisty, sociálními demokraty a s lídry STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Město musí mít přehled, co se na jeho území děje, připravuje a buduje
Na pozemcích bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou v budoucnu vznikne moderní areál, který umožní další rozvoj společnosti JABLOTRON GROUP, a.s. Investora pro opuštěnou a postupně chátrající budovu hledal Liberecký kraj od roku 2003. Až letos vážného zájemce našel a v úterý 19. prosince podepsal s jabloneckou společností JABLOTRON GROUP, a.s. a statutárním městem Jablonec nad Nisou dohodu o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): K největšímu nárůstu případů zadlužení dochází po Vánocích
Každý z nás chce, zejména svým dětem, dopřát krásného Ježíška se spoustou dárků. Bohužel ne všechny rodiny jsou v takové finanční kondici, která by umožňovala splnit všechna přání a nároky dětí. Stále častěji si tak lidé na dárky půjčují a neuvědomují si, že za krátké chvíle radosti u stromečku mohou platit nemalými starosti se splácením dluhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Majdanu stříleli lidé cvičení v zahraničí! Publicista, kterého má kyjevský režim na černé listině, představil provokující knihu
REPORTÁŽ Publikaci o Majdanu a válce na Ukrajině v úterý 19. prosince ve Slovenském domě poblíž Náměstí republiky představil slovenský publicista a komentátor Ľudovít Števko. Slovíčko provokuje uvádíme v titulu zcela záměrně. Důvodem je to, že verze kyjevských a posléze ukrajinských událostí, které ve své publikaci Válka ve stínu Majdanu Števko představuje, se zcela radikálně rozchází s oficiální verzí. Právě ta je přitom tou, která v českých hlavních médiích i na Západě zaznívá nejčastěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Provádíme havarijní kácení v zámeckém parku
Správa Krkonošského národního parku je nucena provést havarijní kácení dvou stromů - buku lesního a javoru klenu - rostoucích u budovy Správy KRNAP v zámeckém parku ve Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova podepsala strategické partnerství s Univerzitou v Curychu
Univerzita Karlova rozšiřuje svoji spolupráci se zahraničními univerzitami. V Karolinu v úterý rektor UK podepsal další smlouvu o strategickém partnerství s Univerzitou v Curychu. Dohoda významným způsobem rozšiřuje dosavadní spolupráci obou univerzit v oblasti vědy, výzkumu, pedagogiky a studentské výměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kvůli sociálním sítím se lidé nezdravě zajímají o politiku, lamentoval kandidát Fischer. Pak vyprávěl, čím ho fascinoval Václav Havel
REPORTÁŽ Rusko ani Čína nejsou tím pravým spojencem pro Českou republiku a samotný prezident by se mohl omluvit zahraničním studentům, které nedávno napadl mladý násilník v ostravské tramvaji. Agresor, který to spáchal, by měl pak být zcela exemplárně potrestán. Dříve se lidé o politiku moc nezajímali, dnes, díky sociálním sítím, je o ní zájem až nezdravý a například extremistické skupiny se tak mohou snáze domlouvat na různých společných akcích. Podobné neotřelé názory zazněly v ostravském vzdělávacím a kulturním centru Pant z úst prezidentského kandidáta Pavla Fischera, bývalého velvyslance ve Francii i někdejšího důležitého člena týmu Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pořiďte svým blízkým pod stromeček předplatné do Národního muzea
Využijte možnost navštěvovat pražské výstavy a expozice Národního muzea bez omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Aktualita: EU vyhlašuje válku Polsku
První místopředseda Junckerovy Evropské komise a komisař pro lepší regulaci, institucionální vztahy, vládu práva a chartu základních práv Frans Timmermans oznámil, že v Polsku hrozí narušení vlády práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Německo: Vánoční párty? Urážka islámu
Lüneburg Johanneum Gymnasium v Německu řeší zvláštní problém. Střední škola již tradičně chystala vánoční večírek. Kdosi si však na chystanou oslavu stěžoval. S odvoláním na další zdroje o tom informuje německý server Focus.de. Na konání vánočního večírku si pravděpodobně stěžoval jeden ze studentů, který prohlásit, že se oslava neslučuje s jeho vírou. Škola našla kompromis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Vánoce bez požárů
Příjemně strávené vánoční svátky v kruhu svých nejbližších – to je přání většiny z nás. Hasiči přinášejí několik rad, na co si dát během předvánočního shonu i veselých vánočních oslav pozor, aby Vánoce klidné zůstaly a vzpomínky na ně byly jen ty nejhezčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravec a neziskovka: Zkušená žena vytáhla fakta
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslela nad tím, že některé neziskovky jsou těžké ziskovky. K sepsání jejích slov ji inspirovaly Otázky Václava Moravce o hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: První rok s EET v Jihočeském kraji
První rok s elektronickou evidencí tržeb je za námi. V Jihočeském kraji bylo k 13. prosinci tohoto roku vydáno 13 049 autentizačních údajů pro přístup ke správě účtu EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR rekonstruovaly v Orlických horách koryto Osečnického potoka
V dolním úseku obce Osečnice v Orlických horách letos pokračovala rekonstrukce Osečnického potoka. Opevnily se břehy, dno je nyní stabilní a koryto pojme více vody. Na jaře bude na březích vysazeno několik desítek stromů a keřů. Podnik Lesy ČR investoval do letošní stavby 1 052 000 korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční stabilita bude mít v ČNB vlastní sekci
Samostatný odbor finanční stability České národní banky se od 1. ledna 2018 přemění v sekci finanční stability. Toto rozhodnutí bankovní rady ČNB odráží rostoucí význam finanční stability a makroobezřetnostní politiky v činnosti centrální banky. V čele nové sekce bude stát současný ředitel samostatného odboru finanční stability Jan Frait.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kniha rozhovorů s ParlamentnímiListy.cz je kampaň nezapočítaná do limitu, naznačuje Zemanovi kontrolní úřad
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí trvá na tom, že billboardy, jež doprovázely vydání knihy rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, jsou předvolební kampaní. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Okuste o Štědrém dnu kromě vánočního cukroví také bohatý program našich památek
Štědrý den už je za dveřmi, a proto vám přinášíme několik tipů, jakým způsobem ho můžete prožít na památkách ve správě Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vánoční a prázdninový provoz na železnici
Provoz na železnici o Vánocích, vánočních prázdninách, na Silvestra a také o novoročním ránu bude jako každý rok ve znamení menší poptávky po cestování. Desítky posilových vozů a zvláštní vlaky před Vánoci tak vystřídá naopak mírně snížený rozsah dopravy. Tradičně největší omezení provozu se uskuteční v noci z 24. na 25. prosince a v noci ze Silvestra na Nový rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Program Zdravotní politika kraje jsme zpracovali jako první již v roce 2002
Na konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR, která se konala v pražském hotelu Jalta, převzal Liberecký kraj důležité ocenění za podporu zdraví a kvality života. Kraj tak stojí po boku organizací, které podporují kvalitu řízení a správy regionu se zapojením veřejnosti, dbají na udržitelný rozvoj, strategické plánování či podporu zdraví obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Topolánek: Jsem připraven uhradit pokutu, udělenou finančním úřadem prodejci pečiva v Krnově
Aktuální reakce prezidentského kandidáta na zprávu o pokutě 11 tisíc korun, udělené prodejci pečiva v Krnově za nevystavení účtu za desetikorunový koláček, zveřejněnou na serveru echo24.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Výborně, Američané zabránili teroristickému útoku v Petrohradě
Ruský prezident Vladimír Putin poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za informace CIA, které ruské tajné službě FSB pomohly dopadnout islamisty, kteří chtěli vraždit v druhém největším ruském městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš ulovil režiséra, Horáček spoléhá na své nápady. Zjišťovali jsme, kdo pomáhá adeptům na Hrad
Režisér Tomáš Mašín vždy odmítal zakázky od politiků. Svůj názor ale změnil a chce pomoci Jiřímu Drahoši vyhrát v prezidentských volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.12.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Kritici Ondráčka už se chystají na třetí volbu. Bude se připomínat Palachovo výročí
Výrazné protesty se dají očekávat i při třetí sněmovní volbě předsedy komise pro kontrolu GIBS. Kandidátem v opakovaném druhého kole bude opět poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Již od okamžiku, kdy bylo oznámeno, kdy volba proběhne, začali někteří připomínat, na co by se měly protesty zaměřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel profesor Rajko Doleček. Válečný veterán, slavný lékař, nepohodlný patriot
Ve středu zemřel profesor Rajko Doleček. Informace se začala šířit po sociálních sítích ve večerních hodinách, ParlamentnímListům.cz informaci potvrdili jeho blízcí. Dvaadevadesátiletý uznávaný lékař a jeden z prvních propagátorů zdravé výživy v Československu byl současně veteránem z druhé světové války. Jeho příběh je živou historií dvacátého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise schválila podporu kogenerace a výroby tepla z obnovitelných zdrojů
Evropská komise vydala dne 15. 12. 2017 dlouho očekávané rozhodnutí k provozní podpoře kogenerace elektřiny a tepla ve výrobnách uvedených do provozu mezi lety 2013–2015 a podporu výroby tepla z obnovitelných zdrojů, která je v České republice od roku 2013 poskytována podle zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hilšer: Existují zásady, ze kterých není možné ustupovat
Komentář na facebookovém profilu ke včerejšímu protestu proti jmenování Zdeňka Ondráčka předsedou komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Programové prohlášení Babišovy vlády
V části Právo a spravedlnost se dočteme, jaký cíl si hnutí ANO v oblasti justice stanovilo. Je to krásný cíl, škoda, že v minulé vládě pro tento cíl nic hnutí ANO prakticky nic nevykonalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem ješitný, přiznal se Drahoš. Já trýzním ostatní urputností, přidal se Horáček. A nakonec své špatné já odhalili všichni Zemanovi vyzyvatelé. Je to velmi zajímavé
Jsou skutečně prezidentští kandidáti bez jakékoliv neřesti a špatných vlastností? Možná vás to překvapí, ale tak nějak to vyplývá z jejich odpovědí na otázku, jaká je jejich nejhorší vlastnost a neřest. Například Fischer si o sobě myslí, že je velký diplomat, Hannig řekl, že rychle zapomíná na křivdy a Hynek i Hilšer se přiznali, že jsou muži s měkkým srdcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Advokát Ortman, pamětník vzniku české Ústavy: Senát byl úplně zbytečný. Když dnes vidím toho odboráře v čele, válím se smíchy
ROZHOVOR Bývalý poslanec České národní rady, advokát Jaroslav Ortman, vzpomíná na vznik Ústavy České republiky před pětadvaceti lety. Je rád, že Ústava ČR obstála ve zkoušce času. Za jedinou chybu považuje vznik Senátu Parlamentu ČR, který měl být teplým místečkem pro federální poslance. „Pokud někdo tvrdí, že federální poslanci byli politickou elitou, tak já tvrdím, že jen blázen se může sám rozpustit. Jen blázen, když hlasoval pro věrnost České a Slovenské federativní republice, ji může rozpustit,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Bojujeme proti drahému bydlení
Komentář náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj Petry Kolínské z pondělní tiskové konference o výstavbě nových bytů a dostupnosti bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas má schválený rozpočet na rok 2018
Rozpočet Českého rozhlasu na rok 2018 byl zpracován v souladu s ustanovením § 8, odst. 1, písm. b) zákona č. 484/1991 Sb., o Českém rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Gosátor Junek: Okamura je vážně Pitomio. Prasklo mu ego a teď svítí jak rudá záře nad Moskvou
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Největší hloupost, kterou můžete udělat v baru, je znepřátelit si barmana. Zvláště, když jste v posledním otevřeném baru ve městě. Už si pak neškrtnete. Politik může udělat stejnou hloupost, když si rozhádá novináře. To se dokonale povedlo Tomio Okamurovi, když proti sobě poštval přední tuzemské zpravodajce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti a IuRe podali návrh na zrušení plošného sledování občanů Ústavnímu soudu ČR
Pirátské straně se podařilo nasbírat potřebný počet podpisů pro podání návrhu k Ústavnímu soudu ČR, kterým chce zrušit plošné sledování občanů. Návrh iniciovali Piráti s neziskovou právní organizací Iurimdicum Remedium (IuRe), která návrh zpracovala. Konkrétním cílem je zrušení několika paragrafů v zákonech, které umožňují plošné šmírování lidí a uchovávání osobních dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tak to je velký trapas, pane profesore. Drahoš publikoval ostré vyjádření, pak se ukázalo, že jej opsal od Horáčka
Profesor Jiří Drahoš by měl jako vědecký pracovník vědět, že vydávat cizí text za svůj vlastní rozhodně není správné. Ačkoli se Drahoš opakovaně odvolává na svou vědeckou minulost, jeho tým se dopustil přešlapu, za který by kolegové vědci Drahošovi zřejmě pořádně vyčinili. Drahošův tým okopíroval část vyjádření Michala Horáčka a vydával ho za prohlášení Drahošovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Chceme snížení byrokracie a lepší podmínky pro podnikání
Hospodářská komora ČR oceňuje, že se nová vláda přihlásila k tématům, která jsou pro podnikatele zásadní, jako je elektronizace státní správy, urychlení výstavby dopravní infrastruktury nebo řešení nedostatku pracovních sil v České republice. Ačkoliv jsou plány nové vlády pro byznys velmi nadějné, jejich skutečná realizace bude záviset na parlamentní podpoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Kladno se celé prohlásilo za ghetto
Město Kladno své území prohlásilo za vyloučenou lokalitu. Učinilo tak, aby se vyhnulo vyplácení doplatku na bydlení na nově vznikající smlouvy, na celém svém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2018
Poslanecká sněmovna včera ve večerních hodinách schválila návrh státního rozpočtu na příští rok. Celkové příjmy státního rozpočtu jsou na rok 2018 navrženy ve výši 1 314,5 mld. Kč, celkové výdaje v příštím roce dosáhnou 1 364,5 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zase budou neziskovky aranžovat trpící dětičky, tentokrát z Afriky. Martin Koller sleduje aktuální vývoj na běženecké frontě a tuší novou ofenzívu
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Kdyby uprchlíci neexistovali, museli bychom si je vymyslet, říká ve svém nejnovějším zamyšlení pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik Martin Koller. Tím „my“ jsou míněny evropské elity v Bruselu, které využívají migrační krizi k prosazování vlastních cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lebloch (SPO): Jen krátce
Do nového roku většina z nás vyslovuje různá předsevzetí a přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZP 211 podpoří dobrovolné hasiče
Dobrovolní hasiči jsou velkou podporou profesionálům. Pomáhají při požárech, povodních či jiných živelních pohromách. A jsou tak při zásazích rovněž vystaveni mnoha rizikům včetně těch zdravotních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Proč jsou Dosťáci o dost lepší než jiní konzervativci
Příspěvek do sborníku k 10 letům Akce D.O.S.T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Češka: Zahrabáváme se v neuvěřitelném množství papíru
Poslední dobou se nám tu rozmohl takový nešvar, a to, že nikdo nechce nic rozhodnout, zejména ne úředníci jakékoliv instituce a je jedno, zda jde o banku, městský úřad, či státní zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Noví vojenští policisté převzali služební průkazy v Národním památníku na Vítkově
Čtyři desítky absolventů odborného základního kurzu se v úterý 19. prosince staly novými příslušníky Vojenské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Sazby hypoték dál rostou. Klientům se vyplatí fixace na 3 a více let
Průměrná úroková míra na hypotečních úvěrech v listopadu dosáhla úrovně 2,15 %. Již v dubnu letošního roku byla pokořena hranice 2,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šílenosti a nejhlubší degenerace. Snad Babiš chápe, co čeká státy, které si pustí dovnitř muslimy a Afričany. Nasaďme armádu k ochraně hranic. Analytik o tom, co se děje na Západě...
ROZHOVOR „Bruselské zákazy ozbrojování občanů národních států jsou dalším dokladem snahy euroelit vydat bezmocné evropské národy invazi cizích etnik. Jestliže vláda poplatná Bruselu odmítne v kritické situaci další obří migrační vlny nasadit armádu a policii k ochraně hranic, pak by mohly pomoci už jen ad hoc vytvořené občanské milice, složené z ozbrojených občanů,“ říká historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta, který je znalcem Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bohumír Dufek: Programové prohlášení vlády ČR nereflektuje současnou situaci v zemědělství
Nesouhlas Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR s návrhem Programového prohlášení vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN nepodpoří Babišovu vládu
Starostové a nezávislí (STAN) nedají důvěru menšinové vládě hnutí ANO. Po jednání s představiteli ANO to dnes novinářům řekli zástupci Starostů a zopakovali, že takový slib dali už před volbami. Vadí jim, že premiér Andrej Babiš (ANO) byl obviněn v případu farmy Čapí hnízdo, nechtějí být také spojováni s KSČM a s SPD, které spolu s ANO prosadily rozdělení funkcí ve Sněmovně. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kvalitní inovační strategie a programy TA ČR přispívají k uplatnitelnosti výsledků VaV
Platforma projektu Nejlepší spolupráce roku ve spolupráci s Technologickou agenturou (TA ČR) a Vysokým učením technickým v Brně (VUT) uspořádali dne 13. 12. 2017 v Brně workshop na téma Jak zvýšit uplatnění výsledků výzkumu a vývoje v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Hypotéky jsou nejdražší za bezmála tři roky - a v příštím roce dále zdraží
Tuzemské hypotéky v listopadu zdražovaly třetí měsíc v řadě. V průměru dle Fincentrum Hypoindex vykázaly sazbu 2,15 procenta. To je nejvyšší úroveň od března roku 2015. Z dlouhodobého hlediska jsou ovšem stále poměrně levné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO Jeden ukazoval prstem, druhá nadávala na internetu. Redaktoři ČT nebyli spokojeni s tím, co (ne)říkal kardinál Duka
Velký rozruch vyvolal kardinál Dominik Duka, který podle některých v předvánočním rozhovoru pro Českou televizi odmítl odsoudit útoky na menšinovou třídu prvňáčků z Teplic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Doložení informace o ekonomické činnosti může urychlit registraci k DPH
Poplatníci mohou podat na finanční úřad současně s přihláškou k registraci DPH i přílohu dokládající výkon jejich ekonomické činnosti, případně i jiné přílohy, dokládající údaje nezbytné pro správu daně uváděné v přihlášce (například skutečné sídlo či bankovní účet). Významně tím napomohou k urychlení samotného procesu registrace k DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Jihočeši se mohou těšit na opravené silnice a nové obchvaty obcí a měst
Rozpočet počítá s celkovými příjmy přesahujícími 15 miliard korun, celkovými výdaji přes 16,5 miliardy korun. Vzniklý schodek pokryjí finance z minulých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji postupně vyroste multimodální centrum celoevropského významu
Na pondělním jednání Rady Pardubického kraje náměstek pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš a ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec seznámili všechny krajské radní s připravovaným projektem - Dopravním uzlem Pardubice, na jehož vybudování mají společný zájem Ministerstvo dopravy a Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SŽDC instalovala s podporou Moravskoslezského kraje na vybrané přejezdy bezpečnostní kamery
Vyšší bezpečnost na třech železničních přejezdech v Moravskoslezském kraji zajišťují nové kamerové systémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Není v ničím zájmu vyvolávat spory mezi unijními institucemi a členskými státy
Premiér Babiš telefonicky hovořil s předsedou polské vlády Morawieckim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SZPI: Potravinářská inspekce zjistila falšované extra panenské olivové oleje
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se v uplynulých měsících zaměřila na kontrolu dodržování fyzikálních, chemických a senzorických parametrů stanovených pro extra panenské olivové oleje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Kult Václava Havla, Evropské unie a USA škodí nám i celému světu
Zkažený adventní čas, zkažené vánoční svátky - viz ožebračený a rozkradený národ, který musí každoročně trpět mediální masáže a vymývání mozků kolem úmrtí Václava Havla!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Krajský soud dnes rozhodl ve prospěch ZÚR Jihomoravského kraje
Již podruhé se některé obce pokoušely zrušit zásady územního rozvoje, tedy základní dokument pro rozvoj a plánování Jihomoravského kraje. Vadily jim jen některé silniční záměry, přesto se dožadovaly zrušení dokumentu jako celku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Naše návrhy na úpravu rozpočtu schváleny nebyly. Přidány dostaly jen mateřské školy
Díky našemu návrhu půjde na rozšíření kapacit mateřských škol o 300 milionů korun víc, bude se moct stavět. Tím ale vládní velkorysost končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Tandem Zeman Babiš
Je pozoruhodné, jak vzácně se shodují politici ve volbách neúspěšných politických stran, různí zpravodajové a političtí komentátoři, a dokonce i stále více se množící politologové, v názoru, že českou povolební politickou scénu ovládá „tandem“ Zeman-Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zemědělští odboráři kritizují návrh programového prohlášení vlády
Zemědělští odboráři nesouhlasí s návrhem programového prohlášení vlády, které podle nich nezohledňuje současnou situaci v zemědělském oboru. Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR – dnes ČTK sdělil, že zatímco rostou dotace velkým firmám, platy zaměstnanců jsou nízké a podniky se snaží dostat do Česka pracovníky ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nadační fond RESIDOMO rozdělí do konce roku 3,5 milionu korun mezi nájemníky a neziskovky
V bytech společnosti RESIDOMO, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR, žije okolo 90 tisíc obyvatel Moravskoslezského kraje. Přestože prioritním cílem RESIDOMO je udržovat své nemovitostní portfolio v dobrém stavu a v souladu s veškerými právními předpisy, dále je renovovat a zkvalitňovat, vyvíjí i řadu jiných aktivit a potvrzuje, že společenská odpovědnost určitě není ve firmě na vedlejší koleji. Noví vlastníci naplňují svůj závazek společnosti – být odpovědným a otevřeným partnerem – například i založením Nadačního fondu RESIDOMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil další nový VKV vysílač
Český rozhlas dnes v 10:00 spustil další nový vysílač. Ten z lokality Bystřice nad Pernštejnem – Voldán na kmitočtu 96,5 MHz s výkonem 100W ERP zlepší příjem regionálního vysílání ze studia v Jihlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 má místopředsedy dvou výborů sněmovny
TOP 09 získala silné zastoupení ve dvou výborech Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Imunitní výbor vyslechne stíhaného poslance Růžičku z ANO, od policie žádá kopii vyšetřovacího spisu
Policie obvinila Růžičku ještě před sněmovními volbami jako radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace na rok 2018 byla zveřejněna
Ministerstvo zemědělství a Státní veterinární správa v uplynulých dnech zveřejnily na svém webu Metodiku kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Když chybí morálka, musí se zakazovat a pokutovat
Počátek devadesátých let a divoký nástup podnikání při nedostatečném respektu k zákonům a morálce (co není zakázáno je dovoleno) u některých z nás přetrvává a přináší i dnes své nestravitelné ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš bude vysvětlovat výboru Sněmovny kauzu Čapí hnízdo 9. ledna
Sněmovní imunitní výbor pozve premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka, vyšetřovatele a státního zástupce v případu Čapí hnízdo na jednání, které se uskuteční 9. ledna. Budou na něm moci vysvětlovat své pohledy na kauzu. Novinářům to po dnešní schůzi výboru řekl jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM) a další členové. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman v časopise plném nahých žen! Odhalil mnohé...
V prosincovém vydání časopisu Playboy se objevily hned dva rozhovory s účastníky prezidentské volby. Vedle Michala Horáčka redaktoři vyzpovídali také prezidenta republiky Miloše Zemana. Na titulní stránce byly jejich rozhovory avizovány titulkem „Drsní hráči exkluzivně v Playboyi“. V případě současného prezidenta se jednalo už o druhý rozhovor, který tomuto časopisu, který se věnuje životnímu stylu a znám je především odvážnými fotografiemi odhalených žen, poskytl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Sněmovna schválila pro MŠMT historicky nejvyšší rozpočet
Poslanecká sněmovna ve 3. závěrečném čtení schválila státní rozpočet pro rok 2018. Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy tak bude mít v příštím roce svůj historicky nejvyšší rozpočet v objemu téměř 169 miliard korun (bez podílu EU), což je o 21 miliard více, než byl rozpočet pro letošní rok. S financemi z Evropské unie činí rozpočet MŠMT pro rok 2018 dokonce 176,1 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: (Ne)snesitelná lehkost bytí se Severní Koreou
Ačkoli – anebo právě proto, že je napětí na Korejském poloostrově poměrně vážné téma, stalo by za to jej odlehčit. Dostává se mu totiž daleko, daleko více pozornosti, než je zdravo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Díky našemu tlaku dostanou pracovníci v sociálních službách více peněz i v příštím roce
Sociální demokracie v rámci třetího čtení státního rozpočtu uspěla se svým návrhem na v sociálních službách o více než 3 miliardy korun. Díky tomu bude možné dál rozvíjet síť sociálních služeb pro ty nejpotřebnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubická SPD vybírala příspěvky na volby pod falešnou záminkou
Vedení organizace Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Pardubickém kraji nechalo vloni před krajskými volbami zřídit fond s poplatky za místo na kandidátce. Členům hnutí tvrdilo, že se musí zaplatit kauce pro krajský úřad. Když později vyšlo najevo, že v tomto případě na rozdíl od sněmovních voleb není příspěvek na volební náklady potřeba platit, hnutí podalo na ženu, která peníze shromažďovala, trestní oznámení. Příspěvky byly posléze vráceny nebo je členové ponechali hnutí jako dar na propagaci, uvedl server www.irozhlas.cz. Vedení hnutí odmítlo případ komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Online platby za nedoručené dárky lze získat zpět
Pokud internetový prodejce nedoručil objednané zboží zaplacené kartou a ani nechce vrátit peníze, spotřebitelům může pomoci nástroj zvaný chargeback. Podle zkušeností Evropského spotřebitelského centra vycházejí banky svým klientům vstříc a zaplacenou částku obyčejně stáhnou zpět od banky podnikatele. Při platbě převodem na účet tato možnost neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Brusel by měl zbystřit: Italové odmítají multikulturalismus a po volbách možná přijde referendum o EU
Brusel s obavami vzhlíží k Rakousku, kde byla vytvořena společná vláda lidovců a Svobodných. Ještě hůře však může být z pohledu eurofederalistů příští rok na jaře po volbách v Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Programové prohlášení vlády a ochrana spotřebitelů
Vláda představila programové prohlášení. Jak se týká ochrany spotřebitelů? V programovém prohlášení najdeme k ochraně spotřebitelů několik stručných bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš telefonoval polskému premiérovi kvůli tomu, co na zemi seslal Brusel. Byl prý příjemně překvapen
Premiér Andrej Babiš (ANO) věří tomu, že si Polsko s Evropskou komisí vyjasní názory a komisi přesvědčí o tom, že v zemi není ohrožena vláda práva. Komise dnes kvůli tomuto riziku spustila zatím nikdy nepoužitý postup, na jehož konci Polsku hrozí pozastavení hlasovacích práv v EU, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nový šampionát GT4 pro střední Evropu zavítá i na mostecký autodrom
Další skvělou zprávu pro fanoušky rychlých a silných vozů kategorie GT má mostecký autodrom. V příštím roce bude totiž jedním z pěti evropských okruhů, který přivítá nově vytvořený šampionát GT4 Central European Cup. V Mostě tato série rozšíří o víkendu 27. až 29. dubna nabídku vložených závodů podniku ADAC GT Masters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubická SPD prý vybírala příspěvky na volby pod falešnou záminkou
Vedení organizace Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Pardubickém kraji nechalo vloni před krajskými volbami zřídit fond s poplatky za místo na kandidátce. Členům hnutí tvrdilo, že se musí zaplatit kauce pro krajský úřad. Když později vyšlo najevo, že v tomto případě na rozdíl od sněmovních voleb není příspěvek na volební náklady potřeba platit, hnutí podalo na ženu, která peníze shromažďovala, trestní oznámení. Příspěvky byly posléze vráceny nebo je členové ponechali hnutí jako dar na propagaci, uvedl server www.irozhlas.cz. Vedení hnutí odmítlo případ komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ve svém programovém prohlášení se vláda ANO se příliš nevycajchnovala
V uvedeném návrhu se mj. dočteme: „ Zrušíme superhrubou mzdu u daně z příjmů fyzických osob a navrhneme novou sníženou sazbu 19 % z hrubé mzdy. Stávající solidární zvýšení daně zachováme zavedením sazby 24 % z hrubé mzdy.“ *)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: DIČ z účtenek zmizí, rozhodl Ústavní soud
Ústavní soud vyhověl v minulém týdnu návrhu skupiny poslanců a zrušil některá ustanovení či jejich částí zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) a nařízení vlády o evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průser! Drsný střet Topolánka a Horáčka. Pěstí si nedali, ale umělkyně z toho vyšla jako slepice
V duelu Seznamu Zprávy bez moderátora se tentokrát utkali prezidentští kandidáti Mirek Topolánek a Michal Horáček. A Topolánek svého soka rozhodně nešetřil, například jej napomenul, že prezidentská volba rozhodně není konkurz na muzikál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení: Vláda údajně chce modernizovat, místo toho ale zařadila zpátečku
Programové prohlášení vlády Andreje Babiše obsahuje podle Zelených řadu návrhů, které jsou v zásadním rozporu s udržitelnou a humanistickou politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Babišovo ANO zablokovalo rozklikávací rozpočet státu
Poslaneckou sněmovnou těsně neprošel návrh Pirátů na zavedení rozklikávacího rozpočtu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra