Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.287x, což odpovídá cca 119.332-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vláda se před Vánoci sejde už v půl sedmé ráno, chce propouštět úředníky
Nejvíce se změny dotknou úřadu vlády, kde zanikne celkem 56 pozic a na mzdách se ušetří přes 18 milionů korun.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Prosrbský nácek Doleček. Jan Rejžek ve tři ráno stvořil nekrolog
Ve středu večer se objevila zpráva o smrti profesora Rajko Dolečka. Média, která o smutné události referovala, ale neuspokojila známého mistra nekrologů Jana Rejžka. Ten kolem třetí hodiny ranní napsal na svůj Facebook pobouřenou reakci, podle které média neměla především připomínat Dolečkovy lékařské zásluhy, ale představovat jej jako „prosrbského nácka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poprvé v životě má prý Kalousek opravdu strach. Rozbuška jménem Monika Babišová
Ti dva se nesnášejí. Jiné slovo, jakkoli expresivně zní, nezachytí podstatu vztahu dvou mužů, kteří o sobě vědí dlouhé roky, a přitom nejsou s to zasednout k jednomu stolu a rozumně diskutovat. Vždy to končí hádkou. Kalousek opakovaně útočil na Babiše, ten mu smeče vracel se stejnou, ne-li větší silou. Teď však Babiš získal trumf: post a sílu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš prý ze zprávy OLAFu nebude mít radost. Kundra z Respektu má informace, Jindřich Šídlo si to domyslel
Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) uzavřel vyšetřování kauzy farmy Čapí hnízdo z holdingu Agrofert. Agrofert spadá pod svěřenecký fond současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Server časopisu Respekt tvrdí, že český předseda vlády nebude mít radost ze závěrů, k nimž evropský úřad došel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček: Drahoš je fňukal
Analytička Lenka Zlámalová zpovídala v internetové televizi Echo TV prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Textař, bývalý hráč, bývalý provozovatel velké loterijní společnosti. Těmito slovy moderátorka Horáčka uvedla. Host naznačil, že Jiřího Drahoše považuje v některých situacích za „fňukala“. Postavil se také za přijetí eura v České republice, přičemž argumentoval především Mnichovem a rokem 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vylepíme dvě stě billboardů, rozešleme letáky a ve druhém kole Zemana porazíme. Drahoš se šéfem svého týmu přednášeli, novináři jen zírali
Na začátku ledna kandidát na prezidenta Jiří Drahoš nechá vylepit po Česku asi 200 billboardů. Oslovit jimi chce hlavně voliče v oblastech, kde ho tolik neznají. Do všech schránek také pošle voličům volební leták. Na setkání s novináři to dnes řekli Drahoš a šéf jeho kampaně Jakub Kleindienst. Drahošův tým je na základě průzkumů veřejného mínění přesvědčen, že pokud se bývalý předseda Akademie věd utká ve druhém kole se současným prezidentem Milošem Zemanem, voliči dají přednost Drahošovi. Za důležité ale považuje, aby k volbám přišlo co nejvíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy mají Kolektivní smlouvu na rok 2018
Vedení akciové společnosti České dráhy dnes uzavřelo se zástupci všech deseti odborových sdružení působících ve společnosti Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf ODS Fiala: Babiš nás do vlády nepotřebuje
Předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že premiér Andrej Babiš (ANO) jeho stranu k vládě nepotřebuje. Uvedl to v rozhovoru pro iDnes.cz, kde mimo jiné také oznámil konec Demokratického bloku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Vánoce
Mládí jsem prožil v 50. a 60. letech, a bylo asi už po době, kdy selhal bolševický pokus o nahrazení svátku Vánoc pouze vítáním Nového roku, podle vzoru v Sovětském svazu. Přestože v rodině nikdy nikdo nemluvil o víře, dárky vždy přinášel Ježíšek, poslouchaly se koledy, strojil stromek, smažil vánoční kapr, poslouchaly krásné pohádky, a peklo vánoční cukroví. Atmosféra prostě byla, tenkrát jsem to nechápal, ale cítil... duchovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaskočený Okamura vystoupil po jednání s Babišem o podpoře vlády. Stalo se něco, co nečekal
Předseda SPD Tomio Okamura a místopředseda strany Radim Fiala předstoupili před novináře poté, co se sešli s hnutím ANO při jednání o podpoře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„M*dám na Německo...“ afghánská sexuální mašina konečně před soudem. Sahal v ulicích Lipska ženám do rozkroku
Před okresním soudem v Lipsku tento týden začal proces s jednadvacetiletým afghánským žadatelem o azyl, který čelí obvinění ze znásilnění a sexuálnímu obtěžování několika žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Kandidujeme, abychom vládli
Nechápu, proč kandidovali, když chtějí být v opozici. Hájí tito politici vice své zájmy, nebo zájmy těch, kteří je volili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stropnický v rozhlase. Rozčiloval se kvůli Čapímu hnízdu a pak vykládal, jak bude Bruselem popotahovaným Polákům chladit horké hlavy
Moderátor Jan Moláček přivítal ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu staronového člena vlády, ministra zahraničí Martina Stropnického (ANO). Moláček se znovu a znovu vracel ke kauze Čapí hnízdo z holdingu Agrofert, který spadá do svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Stropnický znovu a znovu jeho útoky odrážel. „Já mám pocit, že to je trochu obehraná deska, to Čapí hnízdo,“ prohlásil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kauza „brutální únik informací“ před soudem: Komárek dostal podmínku a odvolal se. Tuhý chtěl kvůli újmě 50 tisíc
Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl v kauze bývalého detektiva ÚOOZ Jiřího Komárka. Komárek loni nařkl z údajného brutálního úniku informací policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Informace, které se neprokázaly, měl ale získat při výkonu svého povolání a podle zákona je vynášet neměl, rozhodl podle informací ČTK soud. Komárkovi tak soud dnes vyměřil roční podmínku. Bývalý detektiv se na místě odvolal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další Bakalova šmouha na pověsti. Kvůli vykastrovanému domu na Hradčanech bylo podáno trestní oznámení. Máme vše z první ruky
Trestní oznámení kvůli domu u Drahomířina sloupu aktuálně leží na státním zastupitelství. Je tam staveniště a únikové protipožární cesty jsou zablokovány, takže situace hrozí katastrofou. Jediný obyvatel domu Bohumil Vejtasa volá původce krizového stavu k zodpovědnosti a bojí se o život. Na místě měla vzniknout Knihovna Václava Havla, ale všechno bude možná úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
OPL (Rozumní): Kavárenská modla, akademik Drahoš, je obyčejný plagiátor
A ještě je takový zbabělec, že to okamžitě hází na jiné!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vy umělci. Chcípající kobyla kope. Zdeněk Ondráček drsně vystupuje a varuje: Hrozí tu Majdan. První mrtví...
Situace, která vznikla v úterý odpoledne kolem volby komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu činnosti GIBS, byla prý natolik horká, a hlavně nebezpečná, že prý Ondráčka komunisté nechali z Poslanecké sněmovny v tichosti, a hlavně v tajnosti převézt domů. „To, co se dneska venku odehrálo, a ty výkřiky, tak to hraničilo s lynčem,“ řekl k tomu ve Sněmovně Leo Luzar (KSČM) krátce poté, co volbu Ondráčka do komise GIBS předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) označil za zmatečnou, tedy neplatnou. Pro Ondráčka totiž předtím hlasovalo 95 ze 179 poslanců a on tak byl do čela komise zvolen, jenže proti způsobu volby protestovala pravice. Jak sám Ondráček celou situaci vnímá? Na to odpovídal v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Názory na uspořádání vlády a povolební vyjednávání
Česká veřejnost nemá jednoznačný názor na uspořádání vlády, která by měla vzniknout na základě výsledků říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. Dvě pětiny občanů (39 %) by preferovaly menšinovou vládu ANO s nějakou další stranou. Jasno nemají ani voliči samotného hnutí ANO. S výsledky povolebního vyjednávání politických stran o funkcích v Poslanecké sněmovně a nové vládě je nespokojena téměř třípětinová většina občanů (58 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pane Drahoši, co ten váš zvací dopis, co jste podepsal s akademiky? Profesor se po Topolánkově dotazu velmi rozrušil
V debatě serveru Seznam zprávy.cz proti sobě usedli dva prezidentští kandidáti, o jejichž konfrontaci si údajně psali občané – Jiří Drahoš a Mirek Topolánek. Byl to poslední z řady prezidentských duelů na tomto serveru a pořádně to při něm jiskřilo. Pánové na sobě nenechali nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Doleček se nebál foukat proti větru. Takto na něj s úctou vzpomíná Václav Klaus
Dne 20. prosince zemřel česko-srbský lékař Rajko Doleček, propagátor zdravé výživy a velký zastánce Srbska. Na stranu tohoto jihoslovanského národa se stavěl např. v otázce neuznání nezávislosti Kosova na Srbsku. Na bojovníka za zdravou stravu a Slovany zavzpomínal pro server ParlamentníListy.cz druhý prezident České republiky Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
GDPR: Obce mohou mít problém kvůli neférovým nabídkám některých firem
Strašení pokutami, žonglování se slovy, neznámé pojmy a všudy přítomná nejistota. To jsou atributy, které provázejí starosty a členy obecních samospráv v souvislosti s povinností zavést ochranu dat podle unijního nařízení GDPR (General Data Protection Regulation).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Čakovice mládnou, další části Prahy vymírají
Do pražských Čakovic se brzy přistěhují zhruba dvě stovky nových obyvatel. Postupně obsadí 81 nově dokončených bytů v domech s názvy Pomněnka a Rakytník. Ty jsou součástí projektu Čakovický park developerské společnosti M&K Real Estate ze skupiny Natland, v těchto dnech v nich probíhá kolaudace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vítá lepší kontroly zboží, vstupujícího na trh EU
Prodej výrobků v EU by měl být snazší díky jednodušším a rychlejším postupům pro uvádění výrobků na trh. Evropská komise předložila dva legislativní návrhy, které jednak usnadní prodej zboží na vnitřním trhu a zároveň posílí kontroly pro zamezení prodeje nebezpečných výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelem Programu Českého rozhlasu byl jmenován Ondřej Nováček
Novým ředitelem Programu Českého rozhlasu byl s účinností od 1. února 2018 jmenován dosavadní šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Ondřej Nováček. Změnu ve vedení vzala dnes na svém zasedání na vědomí také Rada ČRo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nikdo ho nezná. A není jasné, co si vlastně myslí, sledoval Drahoše redaktor
Den s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem strávil Petr Kolář z MF Dnes. Úvodem si všímá Drahošovy mluvčí, někdejší zahraniční redaktorky Českého rozhlasu a České televize Kateřiny Procházkové, jež se snaží zaujmout rozdáváním vizitek Jiřího Drahoše na vánočních trzích v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Jak jsem “zasedal” v Senátu
Jak je obecně známo, v Senátu nebyla schválena novela ústavního zákona zakotvující právo občanů podílet se na obraně státu. V této novele samozřejmě nešlo o jakési právo „střílet teroristy“, či se neomezeně ozbrojovat, jak jsme občas slýchali z úst medií a některých politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ANO dnes uzavře předvánoční jednání o podpoře své vlády
Dopoledními schůzkami s představiteli hnutí Svoboda a přímá demokracie a Pirátů bude dnes hnutí ANO pokračovat v sérii jednání o podpoře či toleranci své menšinové vlády. Rozhovory přeruší vánoční svátky, po Novém roce budou pokračovat do 10. ledna, kdy by měla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) předstoupit před Sněmovnu s žádostí o důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra: Šlachta je odborník, profesionál a slušný člověk. Ale...
Nový ministr vnitra Lubomír Metnar přemýšlí nad tím, že by obnovil speciální policejní útvar – Finanční policii. Chce také zřídit volební odbor, jenž by řešil všechny nadcházející volby a problémy s nimi spojené. Uvedl to v dnešním rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
A vy to nevíte, pane Drahoši? Erik Best pokládá zásadní otázku a odhaluje své podezření
Miloš Zeman má tři týdny před volbami skvěle rozehranou partii. Má zajištěný pravidelný přístup do médií a jasné téma, ostatní kandidáti mají smůlu. Situaci pro ParlamentníListy.cz rozebírá politický analytik a novinář Erik Best. Pozastavil se též nad tím, že Drahoš nezná sponzory své kampaně, včetně člověka spojeného s kauzou Mosteká uhelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Horáček si chce po Ondráčkovi podat ministra vnitra. Má se stydět a žádat o odpuštění
Podle prezidentského kandidáta Michala Horáčka by se měl nový ministr Lubomír Metnar omluvit za své působení v pohotovostním pluku VB, který 17. listopadu 1989 mlátil studenty na Národní třídě. „Chci se ve čtvrtek sejít s novým ministrem vnitra, aby se omluvil, protože musíme trvat na idejích 17. listopadu,“ řekl Horáček v rozhovoru s Lenkou Zlámalovou na Echo TV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česká televize: Hřebejk točí se Sokolem tragikomický thriller raných devadesátek
Komu lze ještě opravdu věřit? Kam až sahají chapadla nově vznikajícího organizovaného zločinu v porevolučním Československu? Ondřej Sokol ve čtyřdílném thrilleru Rédl Jana Hřebejka odkryje kriminální pozadí podivného případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Podobnost čistě náhodná
Tahle situace se opakuje každé Vánoce. Všechny televizní stanice, ať už privátní či veřejnoprávní, nasadí do svého programového schématu ty nejoblíbenější „pecky“, které jsou v nabídce k dispozici. Po sto prvé vidíme klasické české pohádky, filmy s Vlastou Burianem a dalšími prvorepublikovými hvězdami, Mrazíky a Pretty Woman a další a další. Toho nového už tolik nebývá, o kvalitě některých novinek nemluvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vymetáme. Na vnitru pod ministrem Metnarem končí Hulínský i náměstkyně od lidovců
Náměstci Petr Hulínský (ČSSD) a Monika Pálková (KDU-ČSL) skončí na ministerstvu vnitra. Dál bude ministr Lubomír Metnar spolupracovat se zbývajícími pěti náměstky a státním tajemníkem. Metnar se také nechal slyšet, že na dalších významných postech resortu změny nechystá. „To ale neznamená, že změny nemohou nastat později,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: „Rodinné stříbro Prahy 6“ míří k prodeji
Pozemek při Vítězném náměstí zná veřejnost díky kontroverznímu projektu tzv. Ledního medvěda. Na jeho místě má nyní vyrůst uměřenější stavba bytového domu s občanskou vybaveností. Otázky kolem výhodnosti prodeje ovšem zůstávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Co dělat, když se dárek rozbije
Může se stát, že některý z vánočních dárků nefunguje nebo má vady. Jak řešit takovou reklamaci? Věděli jste, že dárce může obdarovanému postoupit právo reklamovat? Ale co když pořídil zboží ve výprodeji či v akci? A jak je to s darovanými poukázkami či vouchery na zboží, pokud propásnete datum jejich platnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Slavíme deset let Schengenu a do ČT dorazi Polčák: Ten systém rozhodně není mrtvý, musíme dělat vše, aby vydržel
Před deseti lety padly hranice se sousedy v Evropě. Tři dny před Štědrým dnem v roce 2007 vstoupily Česko i Slovensko do zemí takzvané schengenské úmluvy. Součástí evropského prostoru bez hranic je dnes šestadvacet států. V pořadu Interview na ČT se tak europoslanec za STAN Stanislav Polčák rozmluvil o tom, zda je Schengen skutečně v ohrožení a jak moc je pro Českou republiku vlastně důležitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Kdy je možné „odejít“ do předčasného starobního důchodu
Důchodový věk mají sice až v roce 2021, přesto zvažují, že by do předčasného starobního důchodu „odešli“ o tři roky dříve, tedy v roce 2018. Ti, kteří se tak rozhodnou, budou muset získat alespoň 35 let pojištění. Pro předčasný starobní důchod totiž platí, že minimální doba důchodového pojištění se stanoví výhradně podle roku, ve kterém občan dosáhne důchodového věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Já vám povím, co byla koalice hrůzy, osvěžuje Babišovým kritikům paměť profesor Svoboda. A ty, co nazývají Okamuru fašistou, posílá zpátky do školy
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Koalice hrůzy, říkají někteří spolupráci ANO, KSČM a SPD. Režisér a vysokoškolský profesor Jiří Svoboda však vidí koalici, která by si zasloužila takovýto titul, někde úplně jinde. A ty, kteří označují hnutí Svoboda a přímá demokracie za fašistické, posílá zpět do školy, nebo alespoň do knihovny, aby se dovzdělali, co to ten fašismus vlastně je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, vážně chcete ty předčasné volby? Podívejte se, jak by dopadly v prosinci
Největší podporu mezi politickými stranami má hnutí ANO se ziskem 35,5 procenta. S odstupem druzí jsou Piráti a občanští demokraté, kteří mají shodně 11,5 procenta. Na deseti procentech je ČSSD. Ze současných sněmovních stran zůstaly pod pěti procenty TOP 09 a hnutí STAN. Vyplývá to z prosincového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Muzeum a galerie v České Lípě budou v lednu a únoru uzavřeny
Také v roce 2018 bude Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě od 1. ledna do 28. února pro veřejnost z technických důvodů uzavřeno. Muzeum se pro veřejnost uzavírá hned z několika důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Půdorys Vítězného náměstí bude konečně kompletní
Dokončení obrysu Vítězného náměstí, vyprojektovaného architektem Antonínem Engelem ve 20. letech 20. stolení, už nic nebrání. Poté co prodeje pozemků skupině Penta a Kaprain, reprezentované společností Vítězné náměstí, s.r.o., posvětilo před týdnem Zastupitelstvo hl. m. Prahy, schválili dnes také zastupitelé Prahy 6 uzavření všech smluv nutných pro dostavbu Vítězného náměstí v jeho části mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Vláda ANO není moc pinktlich…
… alespoň podle návrhu svého programového prohlášení. Určitě ne v daních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Světové kuriozity v pravidlech silničního provozu
Obecně platí, že za volant osobního automobilu mohou usedat osoby od osmnácti let věku. Rozhodně to ale neplatí na celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): MPSV roky utrácí za nevyhovující software
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR používá téměř dvě desetiletí předražený a zastaralý software společnosti OKsystem. Ten přitom ani nevlastní. Na zásadní nedostatky v IT systémech MPSV poukazuje Lukáš Kolářík, poslanec Pirátské strany a člen sněmovního Výboru pro sociální politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Občané se příští rok dočkají zlepšení stavu řady komunikací
Vyšší příjmy, větší výdaje do údržby ulic i zeleně, MHD, více oprav komunikací a mostů, nové investice do škol a sportu a také snížení zadlužení. To jsou některé z tváří rozpočtu pro rok 2018, který schválili zastupitelé města Olomouce. Rozpočet bude vyrovnaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš se otevřeně vyjádřil o Okamurovi. Je zde VIDEO
Předseda Pirátů Ivan Bartoš debatoval se studenty soukromé Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů. Předseda výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny promluvil o české politice. Obul se především do předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Zavzpomínal však také na zákrok policie na akci CzechTek v roce 2005, kdy byl premiérem Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Nechcete Zemana? Volte Hilšera
Koho na Hrad?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Rajko Doleček nám všem bude nesmírně chybět
Bývalý prezident Václav Klaus pro ParlamentníListy.cz vzpomíná na prof. Rajko Dolečka, celoživotního bojovníka za český i srbský národ a slavného lékaře, který 20. prosince zemřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na libereckého hejtmana Půtu a dalších 12 lidí byla podána obžaloba
Liberecký státní zástupce Radim Kadlček podal obžalobu na 13 lidí a čtyři firmy v souvislosti s úplatky u dvou evropských projektů. Dopustit se měli šesti trestných činů. Nejpřísnější trestní sazba je od pěti do 12 let, právní kvalifikace se u jednotlivých osob liší, řekl dnes Kadlček ČTK. Mezi obžalovanými je i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN), který obvinění rozhodně odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák převzal Betlémské světlo
Kouzlo Vánoc se dorazilo i do Ostravy. Z Betléma až k rukám hejtmana Moravskoslezského kraje plamínek dopravili podle každoroční tradice děti ze skauta. Ivo Vondrák děti přivítal, popovídal si s nimi o blížících se svátcích a osobně Betlémské světlo připálil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kam s dodávkami ve městě? Praha vytvoří studii city logistiky
IPR Praha vypracuje studii, jak by Praha měla řešit své zásobování. Úkol mu zadala Rada hlavního města Prahy. Praha zatím zásobování na svém území nijak neřešila. Jedním z podnětů k vypracování studie byla i petice NE překladišti Malešice. Hotová by měla být do konce příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Čínská digitalizace zdola
U nás se bezhotovostních plateb bojíme, v Číně si to lidé prosadili a prakticky se tam nepoužívá nic jiného. Vstřícnost novinkám je možná dána i tím, že rychlý sled zvratů patří k základním prvkům dlouhé čínské historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš: SPD i Piráti chtějí zůstat v opozici a my to máme odpracovat ve vládě. A to my uděláme rádi
Před novináře předstoupili na tiskovém brífinku také premiér Andrej Babiš a místopředseda jeho hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Oba muži se vyjádřili k jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ve vile Portheimka vznikne muzeum skla
Vůbec první muzeum skla v Praze nazvané „Světlo ve skle“ je naplánováno ve výstavních prostorách vily Portheimka. Projekt Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových na svém zasedání schválili zastupitelé Městské části Prahy 5. Na přelomu dubna a května budou moci návštěvníci zhlédnout unikátní sbírku českého skla, která v Praze dosud chyběla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Ve státním rozpočtu jsme našli spoustu oblastí, kde ušetřit
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje zcela se vyhnout cestám do Somálska
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do Somálska. V zemi probíhají boje mezi vládními ozbrojenými silami, podporovanými mezinárodními jednotkami, a milicemi islamistické organizace al-Šabáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SYNOT majetkově vstupuje do bosenské společnosti WILLY KLUB
Skupina SYNOT pokračuje v rozšiřování svých podnikatelských aktivit na Balkáně. Poté co nedávno majetkově vstoupila do makedonské společnosti The Slots, která je jedním z největších provozovatelů výherní hrací techniky v Makedonii, nyní posiluje své pozice v Bosně a Hercegovině. Konkrétně vstoupila do společnosti WILLY KLUB. Jedná se o provozní síť, která v současné době provozuje bezmála 700 herních zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přimět politické strany k dohodě zvládne Zeman a Topolánek. Vyšel zajímavý průzkum
Respondenti, kteří se zúčastnili aktuálního průzkumu agentury Phoenix research, si myslí, že politické strany by mohl k dohodě přivést současný prezident Miloš Zeman. Jako druhého uvedli Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Poslanci SPD podpořili návrh zákona o státním rozpočtu
Do Sněmovny jsme také tento týden podali první tři návrhy zákonů v souladu s programem hnutí SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Starej, zlej kokot Miloš Zeman? Sranda pokračuje
Herec Jiří Maryško, který před nedávnem zkritizoval prezidenta Miloše Zemana a napsal o něm, že je starej zlej kokot, se dočkal následného protiútoku od hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten uvedl, že Maryško ve staroslověnštině znamená idiot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Spolupráce s pražskou potravinovou bankou je velmi pozitivní
Městská část Praha 6 ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha z České Federace potravinových bank společně vyhlásili v listopadu akci s názvem „Šestka jídlem neplýtvá“, která navazovala na celostátní Národní potravinovou sbírku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní: Nepotřebujeme nové státní budovy, stačí opravit stávající
Ministr kultury představil priority svého resortu. Mimo jiné zmínil, že by stát měl investovat do nových objektů pro kulturní instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Starosta Maleček: Cesta k dálnici na Vídeň je otevřená
Krajský soud ve středu rozhodl, že žaloba obcí na krajské zásady územního rozvoje byla v celém rozsahu zamítnuta. Zásadní stavby a rozvoj kraje nejsou ohroženy a může se přistoupit k jejich realizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pánek sdělil, že Češi jsou zaostalejší, než si myslel
„Mysleli jsme si, že po bezmála třiceti letech od pádu komunismu bude česká společnost s vnímáním své minulosti dále. Tabuizovaná témata moderních dějin budou bez emocí otevírána, široce diskutována. Historici či učitelé se jim budou intenzivně věnovat a přispívat tak ke kultivaci obecného historického povědomí. Způsob zacházení s historickými fakty a jejich důsledky nás přesvědčují o opaku,“ řekl v pořadu DVTV Apel zakladatel webu Moderní dějiny Petr Pánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Viceguvernér ČNB v nadsázce: Kdy bude vhodné přijmout euro? Až se bude euro jmenovat koruna a sídlo Centrální banky bude v Praze...
Kdo je strůjcem ekonomického růstu v posledních letech? Byla to vláda Bohuslava Sobotky nebo Česká národní banka? A jak hodnotí intervence zpětně viceguvernér ČNB Mojmír Hampl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů na semináři Armády spásy
Zástupci ÚOOÚ přednášeli minulý čtvrtek na semináři o ochraně osobních údajů, který se konal v pražské Husově kapli. Akce byla určena pro zaměstnance sociálních organizací patřící pod dobročinnou organizaci Armáda spásy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Přestaňte šílet, autobusy v centru lidi neohrožují
Taková hysterie už v Českých Budějovicích dlouho nebyla. Někteří jedinci vykřikují co si o tom, že midibusová linka 24 je nebezpečná. Není to žádná pravda!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pelikán: SPD stojí na lžích. Záleží ale na jiných stranách, zda budeme vládnout s podporou Okamury
Rozhovor Aktuálně.cz s ministrem spravedlnosti za ANO Robertem Pelikánem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Vánoční kapři se letos budou v ČR prodávat na více než 2500 místech
Veterinární inspektoři Státní veterinární správy (SVS) budou letos podobně jako v předchozích letech kontrolovat pouliční prodejce vánočních kaprů. Ti do pondělí 18. prosince nahlásili v rámci celé ČR více než 2500 prodejních míst, což je zhruba o 300 více než v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení: Regulace služeb v oblasti dopravy potřebuje reformu jako sůl
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu verdiktu Soudního dvora EU ve věci Uberu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Je Zemanovo vítězství na dosah?
Vysílání prezidentských soubojů redakce Seznam Zpráv se stává medvědí službou pro Miloše Zemana a jeho opětovné zvolení prezidentem České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: Neotálíme. Podali jsme do Sněmovny první tři návrhy zákonů SPD
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): O černých skládkách diskutovali školáci v Brně
Černé skládky v přírodě jsou bohužel dlouhodobým problémem. Aby černých skládek bylo co nejméně, je třeba rozšiřovat především mezi mladou generací povědomí o tom, proč mnohdy zbytečně vznikají a jak vzniku černých skládek můžeme předcházet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Děkuji hasičům za zvládnutí nedávné vichřice
Za skvěle zvládnuté zásahy při vichřici, která se Prahou prohnala v neděli 29. října, dnes primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová a radní hl. m. Prahy Libor Hadrava ocenili příslušníky Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Lékárna bude v pondělí 25. prosince otevřena
Na Boží hod vánoční, tedy 25. prosince, bude Lékárna Nemocnice Strakonice zákazníkům k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ondráček ve druhém kole prošel. Nebuďte ubozí a uznejte porážku, vyzval prezident Zeman jeho kritiky
V pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov si dnes Miloš Zeman pochvaloval fungování nové Poslanecké sněmovny, prozradil, jestli je s premiérem Andrejem Babišem ve spojenectví, a zastal se Zdeňka Ondráčka, jehož zvolení do čela komise pro kontrolu činnosti GIBS řada poslanců zpochybnila. „Nesuďte a nebudete souzení, je ubohé nepřiznat porážku,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Ničivý požár památky v Krnově je tragédií pro celou republiku
Plány města Krnova a Moravskoslezského kraje revitalizovat a zachovat za finanční pomoci evropských fondů unikátní budovu bývalé přádelny s dílnou vzorkovny textilky Karnola, která je od roku 2010 národní kulturní památkou, po včerejším rozsáhlém požáru zřejmě vzaly za své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Teheránu byla podepsána dohoda o ochraně investic mezi ČR a Íránem
Představitelé ČR a Íránu podepsali v Teheránu dohodu o vzájemné podpoře a ochraně investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Proč mne nesužuje každoroční předvánoční nákupní běsnění
Vánoce jsem vždy vnímal jako svátky rodinné pohody a ne jako období shánění různých nákladných dárků příbuzným a omezoval jsem se především na menší funkční dárky pro děti, z nichž většinu jsem vlastnoručně vyráběl nebo ze vhodných polotovarů upravoval. Pokud jde o dospělé rodinné příslušníky, již před mnoha léty jsme se dohodli, že si budeme o Vánocích věnovat pouze malé symbolické dárky a zaměřili se především na rodinnou pohodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Velký podvod okamurovců, tunelovali vlastní členy
V Pardubickém kraji vypukl velký skandál, lídr zdejší sněmovní kandidátky SPD Jiří Kohoutek, podezíraný svým okolím z lichvářství, pod falešnou záminkou prodával místa na krajské kandidátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby setrvávají na svém. K dalšímu pohybu dojde zřejmě až v únoru
„Vzhledem ke klesající inflaci, vývoji kurzu koruny a výši mezd je rozumné, že Česká národní banka nepřistoupila k dalšímu růstu úrokových sazeb již v prosincovém termínu. S růstem sazeb nemusíme pospíchat, protože na rozdíl od většiny Evropské unie jsme úrokové sazby již dvakrát zvýšili,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kauzy Jaromíra Soukupa měly rekordní sledovanost
Televize Barrandov si před koncem roku připisuje další úspěch. O ten se postaral včerejší díl publicistického pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Na přetřes přišla kauza ROP Severozápad, která se týká špatného rozdělování evropských dotací. Premiéra dosáhla zatím nejvyšší sledovanosti 219 tisíc diváků, přičemž zasáhla na alespoň tři minuty v kuse 406 tisíc diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Třídění bioodpadu v administrativních budovách se vyplatí
Třídění bioodpadu v administrativních budovách má smysl. Až o 70 procent může snížit celkovou hmotnost komunálního odpadu. Tím také klesnou finanční náklady na svozové nádoby s komunálním odpadem. To jsou čerstvé výsledky, k nimž dospěl tým pedagogů a studentů Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, který se zapojil do projektu společnosti OZO, městské firmy zabývající se hospodařením s odpadem na území města Ostravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pražská podnikatelka může v Trutnově kandidovat do Senátu. Uspěla u soudu
Podnikatelka a bývalá místostarostka Prahy 8 Terezie Holovská má důvod k radosti. Podle informací České televize jí totiž dal za pravdu Krajský soud v Hradci Králové a nařídil dámu zapsat mezi kandidáty do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident Zeman zaslal gratulaci prezidentovi Chilské republiky
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 21. prosince 2017 gratulaci Sebastiánu Pinerovi, prezidentovi Chilské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Ničeho nezákonného jsem se nedopustil
Vyjádření Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, ke kauze rekonstrukce kostela v Liberci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Range Rovery měnily svou identitu i majitele
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou služebně zařazení v expozituře Ústí nad Labem a Hradec Králové, ukončili v těchto dnech první fázi prověřování případu s krycím názvem “HOBO“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova
My občané Přerova jsme proti stavbě průpichu. Průpich neřeší katastrofální situaci Přerova!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Je důležité, aby obsluha cestujících byla zvládnuta na výbornou
Vstup do stanice metra Náměstí Republiky ve směru od nákupního centra Palladium projde rekonstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: První medvídci z Mírova už mají domov u malých pacientů
Plyšové hračky, které pro dětské pacienty nemocnic Pardubického kraje vyrábějí vězni z Mírova, si už oblíbily náruč svých nových majitelů. Do nemocnic je předali zástupci Pardubického kraje a Vězeňské služby na začátku prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti dnes premiérovi představili čtyři návrhy zákonů
Piráti v lednovém hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše nepodpoří kabinet svými hlasy. Pirátská strana chce ve Sněmovně i nadále plnit roli konstruktivní opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Televize Barrandov nabídne tradiční české komedie a Silvestr s Jaromírem Soukupem
Televizní stanice TV Barrandov chystá pro své diváky během vánočních svátků bohatou nadílku složenou nejen z českých filmových klasik, ale také z řady tradičních pořadů, které se ponesou v poklidném a přátelském duchu Vánoc. Zlatým hřebem posledních hodin roku pak bude Barrandovský silvestr 2017, který bude moderovat Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 do roku 2018: Nebát se a říkat pravdu přináší radost
Slavíme Vánoce jako jedny z nejvýznamnějších křesťanských svátků. Lidé z TOP 09 Vám přejí jejich klidné prožití a šťastný nový rok. Svá osobní přání přidali i někteří z našich politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Síťová neutralita a zánik pravice
490 nebezpečných slov o tom, že vyměnit státní tyranii za tyranii korporátní není žádná výhra. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní politikou Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT sjednotí své databáze, sníží tak administrativní zátěž
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo realizaci projektu Resortní informační systém MŠMT (RIS), v rámci něhož sjednotí své databáze pod jeden systém. Díky tomu se výrazně sníží administrativní zátěž. Systém umožní sdílení dat včetně školských statistik mezi MŠMT, kraji, školami a dalšími subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Zahraniční operace nesmějí být hlavním úkolem armády
Dne 19. prosince 2017 byl Sněmovnou schválen Návrh státního rozpočtu na rok 2018, který o den později podepsal prezident (rozpočet Senát neschvaluje).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ERÚ vydal cenová rozhodnutí pro podporu kombinované výroby elektřiny a tepla
Energetický regulační úřad vydal dne 21. prosince 2017 v Energetickém regulačním věstníku cenová rozhodnutí, která stanovují podporu pro léta 2017 a 2018 u výroben využívajících kombinovanou výrobu elektřiny a tepla (KVET), jež byly uvedeny do provozu mezi lety 2013 až 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kováci před Vánocemi pomohli kolegovi, kterému v létě vyhořel byt
Příjemnější a veselejší Vánoce připravili zástupci Odborového svazu KOVO svému členovi, Radku Hanákovi, kterému letos v červnu kompletně vyhořel sídlištní byt, v němž žije se svou matkou. Nezbylo mu nic. Co nezničily plameny, zlikvidoval vysoký žár. Kolegové kováci mu nyní alespoň částečně pomohli příspěvkem ve výši 30 tisíc korun z odborového Konta živelných pohrom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Zeman vykládá ústavu jako technickou normu pro použití asfaltových pásů
Prezident Miloš Zeman prohlásil, že vláda bez důvěry je podle ústavy plnohodnotná a může dělat jakékoliv kroky. Tento výrok učinil v souvislosti se jmenováním vlády Andreje Babiše, u níž není jisté, zda získá důvěru Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
S výsledky povolebních jednání je nespokojeno šest z deseti Čechů
Většina lidí v Česku je nespokojena s výsledky povolebního vyjednávání politických stran o funkcích ve Sněmovně a nové vládě, takto smýšlí 58 procent. Mezi možnostmi, jak by mohl vypadat nový kabinet, měla v první dekádě prosince největší podporu menšinová vláda hnutí ANO s další stranou, kterou by preferovali čtyři z deseti lidí. Nejméně lidé chtěli menšinovou vládu ANO, která později vznikla. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes ČTK poskytla agentura STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Programové cíle nové sociální demokracie
Je to zvláštní situace. Sociální demokracie zažila v říjnových volbách do Sněmovny těžký úder na plexus solaris. Byl to úder opakovaný již ve čtvrtých volbách za sebou po roce 2013, ve kterých strana prohrála. A tak je dnes v situaci čtyřikrát za sebou knokautovaného boxera, který se v dalším zápase, do kterého se pustil, motá dezorientován v ringu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Cesta krajiny hřebčína do UNESCO pokročila do další etapy
Rada památky Krajiny pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem pod vedením 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka schválila na svém prosincovém zasedání vypořádání připomínek k přihlášce do UNESCO. Ty přišly k podané dokumentaci od sekretariátu UNESCO, od české pobočky ICOMOS a od Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nadělí ČNB pod stromeček vyšší sazby?
Bankovní rada ČNB v tuto chvíli zjevně není ve všem úplně za jedno. Všeobecná shoda panuje na tom, že ekonomika si zaslouží vyšší sazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Vítězem prezidentské debaty v Praze se stal Pavel Fischer
Veřejnou předvolební debatu prezidentských kandidátů v pražském DOXu vyhrál Pavel Fischer. Posluchači debaty a diváci jejího online streamu hlasovali metodou Demokracie 21, která umožňuje udělit více pozitivních hlasů a jeden negativní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Příznivý vývoj ekonomiky pokračoval i ve třetím čtvrtletí
Hospodářský růst zrychloval i ve třetím čtvrtletí. Pokračovalo zvyšování mezd a zaměstnanosti. Mírně zrychlil růst spotřebitelských cen, na němž se projevilo zdražení potravin. Vyplývá to z nové analýzy ČSÚ o vývoji ekonomiky v prvním až třetím kvartálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl pro PL: Zeman vyhraje, je zbytečné proti němu vyhazovat peníze. Profesor Putna se fašizuje. ČT je TV TOP 09. Opakem Putina je v Rusku chaos
U příležitosti Vánoc, tedy času nejen klidu a míru, ale také bilancování, položil ředitel redakce ParlamentníchListů.cz několik otázek šéfredaktorovi deníku Mladá fronta DNES Jaroslavu Pleslovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory
Málokdo si dovede představit štědrý večer bez smaženého kapra nebo řízku. Problém nastává ve chvíli rozhodování, kam odložit použitý olej z těchto smažených pokrmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Sváteční vysílání potěší bohatou programovou nadílkou
Vysílání všech stanic Českého rozhlasu nabídne posluchačům rozhovory s řadou významných osobností, pestrý hudební program napříč nejrůznějšími žánry, premiéry pohádek, skvosty rozhlasového archivu či výběr toho nejlepšího za uplynulý rok. Na Silvestra nebudou chybět ani odlehčená témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ochránit znamená mít rychlé a přesné informace v dostatečném množství
Zabezpečovací technika podobně jako další oblasti, které jsou založeny převážně na IT technologiích, uhání vpřed mílovými kroky. Pokrok je neúnavný a kdo chce zůstat ve hře, musí ho nejen sledovat, musí mu stačit a snad i trochu předběhnout. Společnost Trade FIDES se proto stala výhradním distributorem špičkového a unikátního sytému OptaSense pro Českou a Slovenskou republiku a zároveň vyvíjí a vytváří vlastní bezpečnostní technologii. Výsledkem jsou produkty řady Asset a Latis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kolektivní smlouva pro rezort zemědělství byla dnes uzavřena a podepsána
Po dlouhotrvajících a složitých jednáních proběhlo dnes, tj. 21. prosince 2017, třetí kolo kolektivního vyjednávání o Kolektivní smlouvě vyššího stupně na rok 2018 mezi Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociací svobodných odborů ČR a oběma podnikatelskými svazy v rezortu zemědělství – Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TV Barrandov prý výrazně favorizovala prezidenta Zemana
Televize Barrandov v prosincovém pořadu Aréna výrazně favorizovala prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Uvedla to dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Šlo o pořad, jehož hostem byl 5. prosince prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Moderátor Jaromír Soukup podle rady dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky podpoří projekt návratu orla skalního do české přírody
Smlouvu o spolupráci v rámci projektu „Návrat orla skalního do České republiky,“ která se týká podpory hnízdišť tohoto vzácného živočišného druhu v honitbě VLS Libavá na Olomoucku, uzavřeli ředitel státního podniku Josef Vojáček a předseda ZO Českého svazu ochránců přírody Nový Jičín Petr Orel. Součástí dohody mezi lesníky z Libavé a ochranáři je především úzká spolupráce při ochraně hnízdních lokalit tohoto dravce v podhůří Nízkého Jeseníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nemohl jsem přihlížet spekulantům, kteří chtějí ukrást Jednotu
V posledních týdnech se na Valašsku rozhořel ostrý spor o budoucnost Jednoty Vsetín. Nově založená společnost Coop Jednota Obchodní ve velkém skupuje podíly od dosavadních družstevníků. Mezi řádky se mluví o pokusu o násilné převzetí Jednoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra