Oficiální zpravodajská média

Zdechovský (KDU-ČSL): Do ČR dorazil verdikt OLAF ke kauze Čapí hnízdo
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš už ví, kam vyrazí na zahraniční cesty
Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navštíví ještě před hlasováním sněmovny o důvěře menšinovému kabinetu sousední Slovensko. Cestu podnikne 5. ledna. Na 22. ledna si naplánoval návštěvu Bulharska, které bude od Nového roku předsedat Evropské unii, a bude tak podle něj mít zásadní vliv na evropskou agendu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Náměstek ministerstva financí Závodský nařídil kontrolu. Dotkne se i Agrofertu
Náměstek ministerstva financí Ondřej Závodský nařídil kontrolu, která by měla zjistit, zda není okrádán český stát. Kontrola se dotkne také společnosti Agrofert. Toho času je firma umístěna ve svěřeneckém fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla další návrh ODS. Rušit EET nehodlá
Vláda dnes odmítla návrh ODS na zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb i souvisejících změn v jiných daňových zákonech. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Zatímco ODS tvrdí, že evidence tržeb zvyšuje administrativní povinnosti podnikatelů, vláda tento názor odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) byl hlavním iniciátorem zavedení systému EET v tuzemsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Zabiju tě!“ Šokující studie o islámských školkách ve Vídni zveřejněna: Místo němčiny turečtina. Útoky muslimů na učitelky...
Včera byla zveřejněna studie vídeňské univerzity a experta na islám Ednana Aslana, která opět nepotěší příznivce multikulturalismu a samotné muslimy. V islámských mateřských školách údajně dochází k vyhrožování smrtí ze strany muslimských otců a místo němčiny se zde učí turečtina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zamlčují, zapírají. Komentátor Steigerwald je znechucen, co se děje kolem zprávy OLAFu
Včera přišel do republiky výsledek vyšetřování dotačního problému od Evropského úřadu proti podvodům, OLAF. Vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo je tak uzavřeno. Premiér Andrej Babiš odmítl informaci komentovat. Za posledních čtyřiadvacet hodin se veřejnost o obsahu výsledku nedozvěděla nic, i když jde o nejdůležitější politickou informaci. Prezident Miloš Zeman dnes v TV Barrandov zveřejnění výsledku přislíbil, kdy to bude, ale neuvedl. „Nechápu, proč tuto informaci už nemá veřejnost k dispozici,“ rozčiluje se komentátor Reflexu Karel Steigerwald.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
K Soukupovi dorazil ministr Vojtěch. Na tabuli rovnal poslankyně podle sexuální přitažlivosti a radil lidem, jak se stravovat o Vánocích
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup v pořadu Duel Jaromíra Soukupa přivítal nového ministra zdravotnictví za hnutí ANO Adama Vojtěcha. Divákům vysvětloval, proč si ho do vlády vybral premiér Andrej Babiš (ANO). Pochlubil se také, co říkají jeho rodiče na to, že se relativně krátce po třicítce stal ministrem. Došlo i na slavnou tabuli Jaromíra Soukupa. Moderátor žádal po ministrovi, aby rozřadil poslankyně podle jejich sex-appealu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Menšinový Babišův kabinet této zemi vládnout nebude. Zkušený Marek Benda sází na jinou podobu vlády
ROZHOVOR „Nepovažuji za pravděpodobné, že bude vládnout současná menšinová vláda, spíše si myslím, že dojde k obnovení původní koalice hnutí ANO s ČSSD a lidovci, ale to je samozřejmě jen můj osobní odhad, který nemusí být správný,“ uvádí jeden z nejzkušenějších českých poslanců Marek Benda (ODS) na otázku ParlamentníchListů.cz, jak dopadnou na začátku příštího roku povolební tahanice o novou vládu. Za „nejtřaskavější“ politickou událost právě končícího roku pak považuje vyústění kauzy Čapí hnízdo, která prý překryla všechny ostatní události a paradoxně pomohla Andreji Babišovi vyhrát parlamentní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš představil další nápad. Soudci začali ihned protestovat
Soudcovská unie nesouhlasí se záměrem vlády Andreje Babiše (ANO), která chce nově upravit kárné řízení se soudci a státními zástupci. Prezidentka unie Daniela Zemanová na dotaz ČTK upozornila, že pravidla se rozsáhle měnila teprve před devíti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky
Nová vláda měla dnes první jednání, na kterém se zabývala několika návrhy legislativních změn. Z nich převážnou většinu tvořily zákony předložené poslanci ODS na snížení daní, zrušení EET či garanci výdajů na obranu ve výši 2 % HDP. Dle našich očekávání téměř všechny naše legislativní iniciativy Babišův kabinet odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana
Prezident republiky Miloš Zeman pronese své vánoční poselství občanům České republiky v úterý dne 26. prosince 2017 ve 13.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rušno kolem zprávy OLAF k Čapímu hnízdu: Babiš se bouřil na tiskovce. České státní zastupitelství nic nedostalo. Věc posuzuje Brusel
Podle Evropské komise české úřady vyňaly Farmu Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných z evropských fondů. ČTK to dnes sdělila bez dalších podrobností mluvčí komise. Uvedla rovněž, že EK posuzuje zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) o financování farmy. Kvůli padesátimilionové dotaci na farmu bylo obviněno jedenáct lidí, mezi nimi i premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Policie po volbách opětovně požádala o vydání obou k trestnímu stíhání, Sněmovna o žádosti dosud nerozhodla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Hlasování o důvěře není každodenní záležitost
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o důvěře vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Kdo seje vítr, sklízí bouři
Na okřídlené rčení, jakoby na míru ušité některým pravicovým politikům ve sněmovně, jsem si nemohl nevzpomenout při opakované volbě předsedy Komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Takto demokracie nefunguje
Komentář na facebookovém profilu k současné vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT: Možnosti financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018
MŠMT upozorňuje, že po 31. 8. 2018 již nebude možné čerpat finanční prostředky na financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením nebo se sociálním znevýhodněním v takové míře jako dosud. Končí totiž čerpání ze dvou modulů rozvojového programu [1] na financování asistentů pedagoga. Jednou z možností, jak podporu dětem, žákům a studentům ohroženým školním neúspěchem i po tomto datu zajistit, mohou být školní asistenti z tzv. šablon Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (nejedná se o podpůrné opatření).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Rozhodnutí vlády nelze vnímat jinak než jako pokrytectví
Komentář na facebookovém profilu k odmítnutí návrhu zákonné garance obranných výdajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek k Trumpově strategii národní bezpečnosti
Není vůbec jisté, zda si Donald Trump stihl přečíst text „své“ nové národní bezpečnostní strategie ještě před tím, než s ní před Vánoci vystoupil „na ostro“, ale na jejím obsahu by se podle všeho beztak nic nezměnilo. Rozdíl mezi rétorikou textu a realitou by totiž nejspíš větší být už ani nemohl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Americké rozcestí
Už téměř rok upozorňuji na to, že USA stojí na Středním východě na rozcestí s Tureckem a tuto moji domněnku potvrzuje vývoj událostí řítících se s rychlostí, ze které se člověku točí hlava jak na rychle se točícím kolotoči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„Někdy mi lidé říkají: Proč tolik nasazuješ na EU a její výdobytky?“ Ekonomka Šichtařová sepsala tvrdou odpověď
Ekonomka Markéta Šichtařová se na blogu iDNES.cz rozepsala o tom, jak nás ničí stát blahobytu. Stát plný sociálních výhod se prý lidem stal zlatou klecí. Pokud v ní někdo odmítá žít, stát a potažmo EU si na něj posvítí. Z neustálého opečovávání občana vzešlo mnohem víc problémů. Lidé si ve zlaté kleci přestávají věřit, že dokážou to nebo ono. K dovršení všeho zlého si navíc občané začínají myslet, že nemají žádné povinnosti, protože povinností státu je, aby se o ně postaral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotkova vláda rozdala na odměnách 430 milionů
Ministři bývalé vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdali ve druhém pololetí mezi své podřízené celkem 430 milionů korun na odměnách. Je to o 60 milionů korun více než loni. Informuje o tom dnes server iROZHLAS.cz. Nejvíce vyplatilo ministerstvo vnitra, které má ale také nejvíce zaměstnanců. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Junkcer mi to před svědky potvrdil. Europoslanec Zdechovský prozradil, co bylo řečeno po schůzce šéfa Evropské komise s Babišem
ROZHOVOR Český europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) hodnotí právě končící rok 2017 v politice Evropské unie jako celkem úspěšný. Říká, že už i v těch nejvýznamnějších zemích EU pochopili, že povinné uprchlické kvóty jsou nesmyslné a že také naši lidé by se mohli zanedlouho dočkat kvalitních importovaných potravin v supermarketech. Co se týká naší současné politické situace se sestavováním vlády, jak budeme v této souvislosti i v příštím roce úspěšní na „evropském kolbišti“, tak k tomu například uvádí: „Právě teď se ukáže, jestli je Andrej Babiš skutečně dobrým premiérem i manažerem, který dokáže od nás odvrátit nebezpečí sankcí za nenaplnění uprchlických kvót. Pokud se mu to nepodaří, můžeme s čistým svědomím konstatovat, že selhal. Jelikož toto vyjednávání je pouze na něm – na předsedovi vlády – a na nikom jiném, který by to mohl nějakým zásadním způsobem ovlivnit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je úplně normální, že nový ministr udělá počáteční změny okamžitě
V pátek 22. prosince 2017 se vláda Andreje Babiše sešla ve Strakově akademii na svém druhém zasedání. Hlavními body dnešní schůze byla úprava systemizace služebních a pracovních míst od 1. ledna 2018, vyhodnocení plnění Maastrichtských konvergenčních kritérií a evropská agenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Alexander Goldscheider: Židem za socialismu
Tento příběh je hodně intimní, na úplném konci s milou a veselou pointou, hodí se možná na dlouhý víkend, ne právě vánoční. Ale třeba leckomu trochu osvětlí, co vlastně poválečné socialistické židovství může obnášet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rittigův advokát se prý zajímal o vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, tvrdí bývalý důstojník protimafiánského útvaru
Ke kauze Čapí hnízdo zazněla ve čtvrtek překvapivě zajímavá novinka. O vyšetřovatele kauzy se podle bývalého důstojníka protimafiánského útvaru Jiřího Komárka zajímal Rittigův advokát, vyplynulo u Okresního soudu Praha-západ v rámci projednávání zcela jiného případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal libyjského velvyslance
Libyjský politický dialog, bezpečnostní situace v zemi, bilaterální spolupráce či migrační problematika patřily k hlavním diskusním bodům setkání. Náměstek Tlapa libyjského tituláře ujistil, že Česká republika je připravena Libyi v nelehkém transformačním období asistovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Rajko Doleček, vlastenec, který nic nevzdával…
Z tohoto pokřiveného světa odešel nejen významný lékař, ale zejména velký vlastenec. Rajko Doleček (*1925) miloval svůj srbský národ, jemu také věrně sloužil po celý svůj život. Pocházel ze srbsko - české rodiny. Jeho maminka byla Srbka, své předválečné mládí prožil v Jugoslávii, po druhé světové válce od roku 1949 žil a studoval medicínu v Praze. Rajko Doleček byl jedním z posledních aktivních účastníků druhé světové války bojoval, jako partyzán na jugoslávském bojišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Režisér Strach se rozjel před kamerou: Útočí na nás jiné kultury. Liberální média nálepkují konzervativní názory. Za slovo vlastenectví je člověk označen za xenofoba
Režisér Jiří Strach, který je autorem známé pohádky Anděl Páně, si v předvánočním čase postěžoval na to, že se Evropa odklání od svých tradičních hodnot a vzdaluje se svým pravým kořenům, a vládu nad ní proto pomalu přebírají naprosto vzdálené kultury. „Existuje tu internetová válka, útočí na nás jiné kultury, musíme si připomínat naše pravé identity, jinak se naše civilizace rozpadne jako domeček z karet,“ varuje režisér v rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman bude hradbou proti havloidním, kavárenským a sluníčkářským povalečům, i kdyby jezdil na vozíčku, udeřil veterán z misí v Kosovu a Kuvajtu
ROZHOVOR Komunisté v Česku jsou věčně v opozici. Sedmadvacet let jsou v opozici, za nic nezodpovídají, berou poslanecké platy. Jsou u koryt a to jim stačí. Podle mě je to málo. Míří kritikou do svých řad komunista Martin Zapletal, který volil Svobodu a přímou demokracii. Veřejnost tohoto veterána z misí v Kosovu a Kuvajtu zná hlavně jako aktivistu, který ukázal holý zadek na americký konvoj projíždějící Českem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci, těšte se. Nová ministryně financí promluvila v tisku
Nová ministryně financí Alena Schillerová plánuje snižovat daně, ale ráda by také držela rozpočet na uzdě. Zmizí superhrubá mzda a solidární přirážka. Nahradí je dvě přehlednější sazby progresivní daně, přičemž si lidé polepší o jedno procento. „Zaměstnanci se také mohou těšit na zaměstnanecký paušál tři tisíce korun měsíčně a je na čase i podnikatelům usnadnit placení daní, ne jen o tom mluvit,“ říká Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Vánoce z právního hlediska
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čemu slouží J.Tvrdík?
V posledních dvou letech je J. Tvrdík spojován s čínským ekonomickým gigantem CEFC, který v Česku velmi velkoryse investuje. Často investuje, pod Tvrdíkovým vlivem, do realit a podniků, kde zůstává rozum stát nad cenami, které si nechává vnutit. Ale o tom v dalších dílech seriálu o J. Tvrdíkovi. Podívejme se nyní spíš do minulosti, jakým zájmům J. Tvrdík sloužil…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha hrou - návštěvu metropole zpříjemní turistická aplikace
Nově spuštěná turistická aplikace Prague Visitor Guide seznámí návštěvníky hlavního města s nejzajímavějšími místy v metropoli a doporučí jim zábavné výletní okruhy po centru i mimo něj. Na aplikaci naváže v příštím roce další významný projekt určený návštěvníkům Prahy, a to turistická karta, která bude představovat první ucelenou službu pro turisty s řadou výhod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zvrácenost. Západ chce u nás vytvořit imigrantská multikultrní ghetta. Musíme bránit naši vlast před kolonizátory z Bruselu. Poslanec od Okamury se dost zlobí na EU
ROZHOVOR „Dohodě Dublin IV. je třeba se bránit za každou cenu. Je z ní cítit úporná snaha Západu vytvářet multikulturní ghetta i v zemích bývalého východního bloku, které ještě nemají problémy související s imigrací nepřizpůsobivých kultur,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Odstřelovači skolili další čtyři divočáky
Policie ČR se počínaje dnem 16. 10. 2017 aktivně podílí na řešení mimořádné situace ve Zlínském kraji. Během devátého turnusu se podařilo policejním odstřelovačům zastřelit celkem čtyři kusy divokých prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Další dvě opravené lávky už slouží veřejnosti
Bezpečného přecházení přes nové lávky se dočkali pěší poblíž centra i v okrajové části Olomouce. Jedna z nich překonává Mlýnský potok, druhá řeku Bystřici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC
Vláda dnes schválila dílčí personální změny v Řídícím výboru Českých drah a Správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Změny navržené ministrem dopravy Danem Ťokem reagují na nové personální složení v resortech, které mají v těchto orgánech své zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Hezké a pohodové Vánoce Vám i Vašim rodinám a PF 2018
Mé přání patří všem obyvatelům naší republiky, čtenářům Parlamentních listů i politickým soupeřům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štěch se před kamerami pohádal s Vondráčkem: To je nepřátelské převzetí pozic!
Kabinet Andreje Babiše (ANO) vládne teprve pár dní a už dělá personální změny na ministerstvech, ale i ve firmách, kde má vliv stát. Je v pořádku, že kabinet činí tyto kroky, když ještě nemá důvěru? Podaří se premiérovi Andreji Babišovi důvěru sněmovny získat? V předvánočních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda sněmovny Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal na Rychnovsku pozemky s bunkry někdejšího pevnostního opevnění
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou převzalo od Ministerstva obrany v katastrálním území Sedloňov pozemky včetně staveb v celkové hodnotě 1 075 730 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček prozradil, za jakých okolností by porušil slib. A znovu udeřil na Drahoše
Textař, antropolog a hráč Michal Horáček je jedním z mužů, kteří by se rádi stali hlavou českého státu. V rozhovoru pro server iHNed.cz Horáček prozradil, za jakých okolností by porušil svůj vlastní prezidentský program, u něhož jinak voličům slibuje, že ho bude dodržovat. Rýpl si také do profesora Jiřího Drahoše a konstatoval, že Češi si v sobě nesou jedno historické trauma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová navštívila válečné veterány v Domově Vlčí mák
Ve čtvrtek odpoledne ministryně obrany Karla Šlechtová zavítala mezi válečné veterány do Ústřední vojenské nemocnice Praha. V doprovodu ředitele profesora Miroslava Zavorala navštívila Domov Vlčí mák, setkala se s veterány a přinesla jim radost z přítomnosti a dárky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kvóty jsou špatné, ale Juncker nechce ztratit tvář. Evropa není Ježíš, říká Stropnický
Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) prohlásil v rozhovoru pro iDNES.cz, že Evropa prostě není nafukovací a nemůže pojmout všechny obyvatele Afriky. Evropa není Ježíš, řekl doslova Stropnický. A to nebylo zdaleka všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Prezident Trump drží slovo a brání Izrael
USA svým vetem v Radě bezpečnosti OSN zabránily přijetí rezoluce, která odsuzuje americké uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Všech ostatních 14 členů včetně Ruska bylo pro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Neboj se
Ohebná páteř nemusí být vždy jedinou cestou na politické výsluní. Někdy je třeba i projevit vlastní názor a ochotu jít proti větru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stanovisko k informacím, spojeným s uzavřením ROP RS Střední Čechy
Ministerstvo financí aktuálně eviduje projekt Čapí Hnízdo jako projekt, který je šetřen ze strany OLAF a Policie ČR. Do doby než budou tato šetření uzavřena, není zřejmé, zda jsou výdaje tohoto projektu způsobilé pro proplacení ze strany Evropské komise či nikoli. Ministerstvo financí o jeho vynětí z alokace pro tento operační program nerozhodlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš by měl být vydán k trestnímu stíhání, myslí si prý dvě třetiny Čechů
Průzkum společnosti Median pro Český rozhlas ukázal, že dvě třetiny Čechů, Moravanů a Slezanů soudí, že by premiér Andrej Babiš (ANO) měl být vydán k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo holdingu Agrofert, kde mohlo dojít ke zneužití padesátimilionové dotace. Agrofert patří do svěřeneckého fondu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tím, že Babiš hlasuje s Okamurou, si u lidovců ještě přitížil, říká nový poslanec a kandidát na primátora Prahy
Moderátor Jan Moláček přivítal v pátečních dvaceti minutách Radiožurnálu nového poslance za KDU-ČSL Jana Čižinského, který toho má na práci opravdu hodně. Je totiž také starostou na Praze 7. Celkově má asi 11 funkcí. Rád by se prý také stal pražským primátorem. Jak se jako poslanec dívá na menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO)?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: O české kapry je letos obrovský zájem
Rybářství Litomyšl patří mezi největší v regionu. V předvánočním čase jej proto navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se senátorem Radko Martínkem. S ředitelem společnosti Oldřichem Holcmanem hovořili především o výsledcích společnosti v posledních letech, problematice nedostatku vody v rybnících a řekách, ale také zajištění pracovních sil z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Lyžařské stopy jsou až na pár výjimek dostupné
Lesní cesty v Národním parku Šumava jsou až na pár výjimek dostupné pro úpravu lyžařských stop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Do krajských silnic šlo letos více než 600 milionů
Krajští radní na svém pondělním jednání projednávali záležitosti spojené s investiční činností Správy a údržby silnic Pardubického kraje v roce 2017. Mezi nejvýznamnější patří optimalizace průjezdních profilů pod železnicí v České Třebová za 118 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do plzeňské zoo se můžete vydat i na Štědrý den
Zoologická a botanická zahrada města Plzně má v letošním roce otevřeno i na Štědrý den a přichystala pro návštěvníky speciální program. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna zvířata k vidění ve výbězích nebo ve vnitřních expozicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vánoce z pohledu logistiky: Poptávka po kurýrních službách prudce stoupla
Osobní kurýrní služba řeší problém poslední míle a nedostačující kapacity přepravců. Firmy využívají kurýry k doručování korespondence, ale i k zařizování vánočních akcí. Nejvytíženějším dnem roku 2017 byl čtvrtek a čas 10:00 a 16:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman dál drtí všechny soupeře. Drahoš a spol. za ním zaostávají
Současné hlavě státu Miloši Zemanovi by v přímé volbě prezidenta dalo hlas nejvíce lidí, a to 32 procent. Vyplývá to z prosincového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš na druhém místě by dostal 21,5 procenta hlasů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vyjádření společnosti Amper Market, a.s.
Stanovisko společnosti Amper Market, a.s. k článku „Válka o klienty: „Amper Market šířil lživé informace a vyhrožoval obcím odpojením elektřiny v zimě, zaznělo z napadané firmy“, který ParlamentníListy.cz vydaly dne 13.10.2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní galerie naděluje k Vánocům svá díla online
V sobotu 23. prosince začíná Národní galerie v Praze zpřístupňovat své umělecké sbírky online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Trestní oznámení na Sobotku, Bělobrádka, Hermana, Fialu, Gazdíka, Kalouska...
Najde se odvaha a podá trestní oznámení na Sobotku, Bělobrádka, Hermana, Fialu, Gazdíka, Kalouska? Za zločinné společní ve prospěch cizí moci? Za tolerování a napomáhání korupce a krytí mega rozkrádání státního majetku! Za podporu útočných válek vedené NATO a zločiny proti míru včetně vlastizrady!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Česká televize - Kuřecí oligarcha drtí ukrajinskou přírodu i vesničany
“Lidé se budou bránit do krve,” říká rozhodně Katerina Onopriienko v dokumentu Oligarcha a zlatá klec. Ten v neděli odvysílala Česká televize a jako jedna z prvních u nás tak informuje o kontroverzních aktivitách ukrajinského agroholdingu MHP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pane premiére Babiši, Polsko musíme podpořit
Pane premiére Babiši, Polsko musíme podpořit. Jinak má EK právo žalovat nás kvůli nepřijetí pár uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Sedmnáct let od spacákové krize aneb Bude se Halík smažit v pekle?
Před sedmnácti lety propukla tzv. televizní spacáková krize, největší otřes demokracie v polistopadové éře naší země. Možná nebude na škodu si to připomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda schválila rušení sekcí a pracovních míst na ministerstvech
Na ministerstvech a Úřadu vlády ubude 14 sekcí, zrušeno bude celkem 23 služebních a 50 pracovních míst. Na návrh Ministerstva vnitra dnes úpravy v rámci systemizace schválila vláda, řekl novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). Schválené parametry návrhu potvrdil ČTK náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký. Změny jsou účinné k začátku příštího roku, týkají se především Úřadu vlády, který spadá pod premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Od 1. ledna mohou cestující platit v autobusech kartou
Veřejnou autobusovou dopravu čeká od 1. ledna významná změna. Cestující budou moci ve všech autobusech objednávaných Olomouckým krajem platit kartou. Bezkontaktní karty zároveň začnou sloužit jako nosiče časových jízdenek, například týdenní či měsíční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se vypravil do Krnova, na místo požáru textilky
Ministr kultury Ilja Šmíd s náměstkem pro řízení sekce kulturního dědictví Vlastislavem Ourodou se včera sešli s představiteli města Krnova a projednali možnosti pomoci městu, kde požár poničil národní kulturní památku - budovy bývalé textilky Karnola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Totální průšvih. Toto by mohl být rozhodující faktor pro naše přežití. Teprve uvidíme, jak strašnou zbraní je migrace. A Topolánek by s tímto mohl vyhrát. Jaroslav Bašta promlouvá
ROZHOVOR Bývalý ministr a exdiplomat Jaroslav Bašta hodnotí politiku za rok 2017 a hovoří o tom, co může přijít v roce 2018. „Svět se zase dostal blíže ke globálnímu konfliktu, jehož hnacím motorem je tichá (nebo chcete-li hybridní) občanská válka v nejsilnější zemi, tedy ve Spojených státech. Jediný efektivní způsob, jak tuto mocnost sjednotit, je nalezení nového (či staronového) nepřítele a vyvolání konfliktů za hranicemi. V Evropské unii se do čela dostaly takové postavy, které téměř garantují její postupnou degeneraci a rozpad. Pozitivní snad je jen skutečnost, že to zatím ještě neskončilo totálním průšvihem,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: O snižování daní a byrokracie vláda hnutí ANO jenom mluví
Odmítnutím našich návrhů nadbíhá vláda komunistům a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rána pro španělskou vládu. Předčasné volby v Katalánsku ovládli separatisté
Zastánci odtržení Katalánska od Španělska uspěli v předčasných volbách a v katalánském parlamentu budou mít dohromady absolutní většinu. Ze 135 křesel jich obsadí 70. Informoval o tom španělský deník El País.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Věřím, že se budeme s motorkáři loučit s úsměvem na tváři
Hlavní město Praha obdrželo žádost o podporu kulatých narozenin Harley Davidson
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): O rozšíření nepřehledného úseku jsme měli dlouhodobě velký zájem
Silnice III. třídy v Písku - Hradišti vedoucí k místní návsi je širší a bezpečnější. Úpravy během letošního podzimu prováděla firma Swietelsky stavební, s.r.o., která zakázku vysoutěžila za 3,2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že silnice je v majetku kraje, město jako spoluinvestor připlatilo 845 tisíc Kč na výstavbu souběžně vedoucího chodníku, který v tomto úseku dosud citelně chyběl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odbornice na nová média: Stop cenzurování zpráv státem. Lidé se sami rozhodnou, jaké informace chtějí
Společnosti Google či Facebook začínají útočit na pozice mediálních domů, zprostředkovávají totiž jejich obsah, a získávají tak slušné peníze z reklamy. „Za nekorektní zprávy však zodpovědnost přebírat nehodlají, musí ale dodržovat platné zákony,“ říká expertka na nová média Kateřina Hrubešová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bitcoin přišel o čtvrtinu hodnoty
„Obchodování s virtuálními měnami je extrémně rizikové. Výkyvy v řádu desítek procent jsou na denním pořádku,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Na jatkách porážená drůbež bude od ledna povinně vyšetřována na kampylobaktery
Od 1.1.2018 vstupuje v platnost Nařízení komise (EU) 2017/1495, kterým se mění nařízení (ES) č. 2073/2005, podle něhož vzniká provozovatelům drůbežích jatek nová povinnost a to zajistit odběr na kampylobaktery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Poděkování za spolupráci a podporu a PF 2018
Rok 2017 byl pro hnutí SPD přelomový a sněmovní volby jasně ukázaly, že vlastenectví není nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Téměř dvě petiny občanů řadí mezi vánoční zvyky návštěvu kostela
Do kostela chodí jen velmi málo občanů ČR (8 %), pokud za pravidelnou účast považujeme alespoň jednou měsíčně. V době Vánoc však do kostela přichází více lidí, a to i mnozí z těch, kteří o sobě říkají, že nejsou věřící: návštěva kostela totiž patří mezi vánoční zvyky pro téměř dvě pětiny občanů (38 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Další úspěšný charitativní počin restaurace Černý kohout
Po velice úspěšné charitativní akci "Loučení s létem", se v sobotu 16. prosince 2017 v restauraci Černý kohout u Prokopského údolí v Praze 5 uskutečnilo pokračování, tentokrát jako "Benefiční vánoční večírek".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babišovi ministři rozjíždí čistky na ministerstvech. Úředníci prý chystají žaloby
Dnes ráno Babišova vláda jednala mimo jiné o personálních změnách na ministerstvech a na Úřadě vlády i přesto, že zatím ještě ani nepožádala ve Sněmovně o důvěru. Podle návrhu změn, který připravil nový ministr vnitra Lubomír Metnar, zaniknou místa více než sedmdesáti lidí. „Je to velký zásah do řízení státu,“ varuje Martin Kameník z protikorupčního sdružení Oživení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nevzdali jsme to. Nikdy
Komemntář předsedy ODS na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Kučera: Více než 170 000 obyvatel trpí smradem za podnikatelské úspěchy pana Boušky
Zápach z velkovýrobny psích dobrot dorazil na okraj Prahy 13 a šíří se dále k Praze 5. Celá oblast od Chrášťan směrem ku Praze je zasažena podnikatelským záměrem pana Boušky. Brzy zasáhne zápach z výrobny krmiva pro psy celou západní část Prahy. Stížnosti na Hygienickou stanici nezabírají. Státní správa je zcela bezzubá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České firmy očekávají hospodářský růst v Rusku
České firmy jsou připraveny realizovat v Rusku nové investiční projekty. Podnikatelé očekávají, že ruská ekonomika začne v blízké době růst a s tím bude spojen i růst poptávky po výrobních strojích a jiných zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Proč jste ještě v Německu? Vraťte se domů, je po válce. Německá firma odmítla syrského žadatele o práci a má průšvih
Ze sousedního Německa přicházejí čím dál častěji zprávy, které vzbuzují pochybnosti o svobodě slova v zemi, k jejímuž demokratickému systému v poválečném období vzhlížel celý svět. Aktuálně však nad svobodou slova a demokracií často vítězí politická korektnost a multikulturalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babišova vláda odmítá návrh ODS. Rušit daň z nabytí nemovitosti nebude
Vláda na dnešním zasedání odmítla návrh ODS na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. ČTK to sdělila mluvčí vlády Barbora Peterová. Stanovisko pro jednání kabinetu označovalo návrh za neopodstatněný a nekoncepční zásah do daňového systému. Zrušením daně by státní rozpočet přišel asi o 11 miliard korun. ODS argumentuje mimo jiné tím, že stát by ušetřil stovky milionů korun za její výběr. Stejný návrh na zrušení příslušného zákonného opatření Senátu předložila už v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odklad elektronických receptů se nekoná. Od ledna 2018 jsou pro lékaře povinné, ale...
Vláda Andreje Babiše (ANO) podle očekávání ve Sněmovně nepodpoří odklad povinných elektronických receptů. O postoji kabinetu informovala ČTK mluvčí vlády Barbora Peterová. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) před jednáním novinářům řekl, že plánuje změnu systému a nechce rok za nedodržování zákona lékaře pokutovat. Odklad povinných elektronických receptů navrhují Senát a poslanci ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
eRecept ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně
Od 1. 1. 2018 budou všichni lékaři Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vystavovat recept elektronickou formou. Pracovníci Úseku informatiky kvůli elektronickým receptům upravili nemocniční informační systém a postupně zajišťují všechny potřebné přístupy lékařům. To je výhoda vlastního softwaru – upravíte ho a přizpůsobíte kdykoliv je třeba, a to nejen potřebám uživatelům, ale především potřebám platné legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Který ze čtyřky prezidentských kandidátů by podle průzkumu zvládl za Českou republiku nejlépe vyjednávat? Zeman a Topolánek, Drahoš si ale taky nevede špatně
Aktuální průzkum agentury Phoenix research, jemuž jsme se částečně věnovali již včera, týkající se názorů občanů České republiky starších osmnácti let na schopnosti prezidentských kandidátů v oblasti vyjednávání a zahraniční politiky, ukazuje, že současnou hlavu státu by vybrala jako případného nejlepšího vyjednávače o reformě Evropské unie třetina dotázaných, konkrétně 28 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vánoční posílení vlaků
Desítky posilových vozů, které dohromady nabídnou několik tisíc míst k sezení navíc, zařadíme do svých spojů před Vánoci. Nejvíce „posil“ pojede v pátek a v sobotu 22. a 23. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zvrácenost. Západ chce u nás vytvořit imigrantská multikulturní ghetta. Musíme bránit naši vlast před kolonizátory z Bruselu. Poslanec od Okamury se dost zlobí na EU
ROZHOVOR „Dohodě Dublin IV. je třeba se bránit za každou cenu. Je z ní cítit úporná snaha Západu vytvářet multikulturní ghetta i v zemích bývalého východního bloku, které ještě nemají problémy související s imigrací nepřizpůsobivých kultur,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Když to není provokace, tak... Český spisovatel žijící v Německu se drsně pustil do Merkelové. Do Berlína přinesla bílou růži až rok po útoku, zato po masakru v Paříži šla hned do průvodu
ROZHOVOR Upeče-li CDU s SPD skutečně nějakou koalici, povede to k dalšímu a ještě hlubšímu propadu volebních hlasů těchto stran. Podle v Německu žijicího českého spisovatele Luďka Frýborta by jim leda pomohlo, kdyby SPD opustila své mechem obrostlé recepty a CDU své lovení dušiček – ber kde ber – a obrátily se k nejaktuálnějšímu problému dneška, jímž je uprchlická krize. Autor románu Pod znamením půlměsíce je přesvědčen, že nasazení masívních policejních sil do Kolína nad Rýnem přichází s křížkem po funuse, protože sexuální nadrženci ze severoafrických zemí se tentokrát mohou rozhodnout řádit jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Slavíme deset let Schengenu a do ČT dorazil Polčák: Ten systém rozhodně není mrtvý, musíme dělat vše, aby vydržel
Před deseti lety padly hranice se sousedy v Evropě. Tři dny před Štědrým dnem v roce 2007 vstoupily Česko i Slovensko do zemí takzvané schengenské úmluvy. Součástí evropského prostoru bez hranic je dnes šestadvacet států. V pořadu Interview na ČT se tak europoslanec za STAN Stanislav Polčák rozmluvil o tom, zda je Schengen skutečně v ohrožení a jak moc je pro Českou republiku vlastně důležitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): EET by se nemělo vztahovat ani na neplátce DPH
„Dlouhodobě jsme upozorňovali na negativní dopady EET na malé živnostníky a v souvislosti s účtenkovou loterií i na protizákonné nakládání s rodným číslem podnikajících fyzických osob," říká Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda už jedná. Premiér Babiš nahnal ministry časně do práce
Především personální změny na ministerstvech, ale například i novelu vodního zákona by měla na dnešním jednání probírat vláda. Na programu je také několik poslaneckých novel včetně návrhů ODS na zrušení elektronické evidence tržeb a zákona, který zakazuje prodej o vybraných svátcích. Kabinet se schází už v 06:30, na vánoční prázdniny by se měli ministři rozjet ze Strakovy akademie po poledni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Putin a Merkelová si telefonovali. Šlo o důležité záležitosti na východní Ukrajině
Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek telefonicky hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o tom, jak zajistit, aby se na východní Ukrajinu mohli vrátit ruští pozorovatelé, kteří mají dohlížet na příměří. S odkazem na Kreml a Berlín o tom informovala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Obětní beránek Šilhavý
Jednou z pracovních a „manažerských“ metod J. Tvrdíka bylo vždy vyhledávání nepřímých viníků jeho pracovní neschopnosti. Tvrdík, jak jsem ve svém nedávno zveřejněném článku Tvrdík prokletím, či štěstím Slavie předpokládal, aby ukázal velkorysým čínským investorům, že něco dělá po podzimu, který se Slavii fotbalově příliš nepodařil, vyhodil zřejmě nejkvalitnějšího trenéra, jenž v lize v současné době je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V ČR zatím bude dál platit první stupeň ohrožení před terorismem
V Česku bude zatím nadále platit první stupeň ohrožení před terorismem. Zatím nejsou informace, že by se situace v zemi měla zhoršovat, řekl ČTK ministr vnitra Lubomír Metnar. První stupeň ohrožení v zemi trvá rok a tři čtvrtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní revitalizuje onkologické centrum V Podhájí
Krajská zdravotní prezentovala pokračující revitalizaci Centra komplexní onkologické péče ústecké Masarykovy nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nastává noc dlouhých nožů? Babišova vláda zasáhla v Českých drahách
Vláda dnes vyměnila většinu řídicího výboru Českých drah a jednoho ze sedmi členů správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). V obou orgánech nově zasedne náměstek ministra dopravy Ladislav Němec. Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva dopravy. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Tým krizového řízení rozdal 300 litrů Sava a téměř 300 litrů saponátů
Ústecký kraj poslal do řady škol dezinfekci na prevenci proti žloutence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Drahoš vysvětluje voličům: Nejsem suchar. Chodím na chatě do hospody na pivo, sekám trávu. Vím, kolik stojí litr mléka
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je přesvědčen o tom, že lidé už mají dost hrubosti a vulgarismů politiků. Rád by voliče přesvědčil, že i když je profesor, tak rozhodně není žádný akademický suchar, jak si mnozí myslí. „Mám rád obyčejné věci, třeba hospodu a pivo,“ řekl v rozhovoru pro Novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Je vážně takový problém, aby bylo o svátcích zavřeno?
Petice za uzavření obchodů v neděli a o svátcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar kvóty odmítá, chce být aktivnější uvnitř EU
Nový ministr vnitra Lubomír Metnar nesouhlasí se systémem uprchlických přerozdělovacích kvót, který předloni schválila EU. Proti předchozí vládě chce být aktivnější v debatě na evropské půdě, kde chce najít lepší model, který by proti migraci fungoval. Metnar to řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jak v příštím roce vidí Rusko svět (aktuálně dohoda se Srbskem)
Svět je v současnosti ve velkém pohybu, navíc se mění neobvyklou rychlostí. Lze to vyčíst z úst těch nejvýše postavených politiků. Stačí se podívat na novou strategii vyhlášenou Donaldem Trumpem – něco takového byste před několika lety nečetli. Obavy na všechny strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka pozval na adventní setkání zástupce ministerstva obrany a armády
Dominik kardinál Duka ve středu 20. prosince přivítal v reprezentačních prostorech Arcibiskupství pražského účastníky tradičního adventního setkání zástupců církve s představiteli resortu Ministerstva obrany ČR a Armády České republiky. Pozvání přijala ministryně obrany Karla Šlechtová spolu s náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem i celou řadou dalších významných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist