Oficiální zpravodajská média

Kalousek: To už nestihnete, pane prezidente
Komentář na Twitteru k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sex s imigrantem voní po jasmínu, tvrdí západoevropské feministky. Reakce Martina Kollera je skutečně brutální
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Sex s migrantem voní po jasmínu. Neděláme si legraci, takovéto plakáty se skutečně šíří po západní Evropě. A šíří je feministické spolky, které jinak propagují kampaň Me Too, zaměřenou na boj se sexuálními predátory. Bezpečnostní analytik Martin Koller k tomu sepsal více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení: Čert nikdy nespí
Poslední týdny se po kraji můžeme setkat jak s bilboardy tak i s internetovými bannery firmy Seven, které tvrdí, jak že jsou ty fotovoltaické panely nevýhodné. Na dalších se pak můžeme dočíst, co všechno úžasného tu máme díky uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Desítky milionů nových migrantů k nám. To není žádné strašení, ale informace od úředníků ministerstva vnitra. Poslanec naléhavě varuje
ROZHOVOR “Bohužel se domnívám, že skutečný masový exodus nás, jako Evropu, ještě čeká. Desítky milionů nových migrantů se brzy mohou dát do pohybu směrem na starý kontinent. A to není jen žádné mé strašení, ale přenesená konstatace tvrzení zodpovědných úředníků ministerstva vnitra na Výboru pro evropské záležitosti PS PČR, jehož jsem místopředsedou,” varuje poslanec KSČM Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Komentátor Steigerwald: Vypadá to, že s Čapím hnízdem to bude velmi závažné. Obávám se, že to zametou
Evropská komise vyzvala Česko, aby výdaje na projekt Čapí hnízdo vyjmulo z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti střední Čechy. Ministerstvo financí o jeho vynětí rozhodne za dva měsíce. Veřejnosti však zatím zůstává utajeno, co přesně ve zprávě OLAF stojí. Vypadá to ale, že může jít skutečně o něco vážného, když EU vyzývá Čapí hnízdo, aby z dotace vycouvalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Co se dělo letos, to ani novinářský nestor Syruček nepamatuje. A příští rok se prý nejspíš dočkáme ještě zajímavějších věcí, zejména z Bruselu
ROZHOVOR Návrhy francouzského prezidenta, které neznají ani samotní Francouzi. Ukrajinské hospodářské úspěchy, ale také kyjevské nej – například největší stožár na vlajku. Skandální konec cesty bývalých českých poslanců za Komenským. Novinářský nestor, bývalý zpravodaj Mladé fronty dnes Milan Syruček bilancuje pro ParlamentníListy.cz uplynulý rok a nevyhýbá se ani absurditám, kterých nebylo úplně pomálu… Přesto, dožili jsme se jako civilizace Vánoc, a i to je přes dnešní harašení zbraní docela úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dokončil celý mandát, stejně odešel s ostudou. Takový byl rok 2017 Bohuslava Sobotky
Dnes již bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uzavírá složitý rok. Zatímco v lednu Sobotka vedl nejsilnější parlamentní stranu s padesáti poslanci a byl premiérem země, na konci roku je jen řadovým zákonodárcem v relativně malém patnáctičlenném klubu. Ačkoli byla jeho vláda poměrně úspěšná, volební smetanu místo Sobotky slízl současný premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Švédský ministr velmi mírně upozornil muslimy, že antisemitismus je špatný. Reakce byla patřičně horkokrevná
Před několika týdny švédský premiér Stefan Löfven připustil, že má Švédsko problémy s antisemitismem. Nyní poněkud přitvrdil ministr spravedlnosti, který se obrátil přímo na muslimskou komunitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fuj Sobotka, fuj Drahoš, fuj ČT. Prezident domluvil a Honzejk z Bakalovy stáje hned mastil reakci
Prezident Miloš Zeman v úterý na zámku v Lánech pronesl své poslední vánoční poselství v tomto volebním období. Za svá slova a postoje sklidil chválu i kritiku. „Fuj Sobotka, fuj Česká televize, fuj Drahoš,“ rozepsal se ve svém souhrnu Zemanova poselství redaktor webu iHNed.cz Petr Honzejk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Rozpočet ministerstva vnitra postrádá bezpečnostní vizi
Poslanecká sněmovna, respektive ANO, SPD, KSČM, ČSSD a KDU-ČSL, v úterý večer schválila státní rozpočet na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Mobil místo bandasky
Zlaté staré časy, kdy jediným pojít­kem mezi zaměstnancem a jeho rodinou v průběhu pracovní směny byla pouze ban­daska s cikorkovou kávou a hrneček s jídlem k ohřátí. Jistě málokdo si mohl dovolit nosit do práce poštovního holuba, který by mu mohl zprostředkovat alespoň jednostranný kontakt s rodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nebudu ustupovat řevu. Před poselstvím prezidenta Zemana si připomeňte, co říkal v minulých letech
Když se Miloš Zeman stal prezidentem, slíbil, že se vrátí k prvorepublikové tradici a místo novoročních projevů obnoví prvorepublikové vánoční promluvy prezidenta ke svým spoluobčanům. Server iDNES.cz shrnul, o čem Zeman mluvil v předchozích letech. A které sliby tak úplně nedodržel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proč EU zasahuje proti Polsku? Vysvětlení najdete u Jana Čulíka
Server Britské listy Jana Čulíka pro české čtenáře přinesl shrnutí komentáře Natalie Nougayrede, která ve článku pro server deníku The Guardian vysvětluje, že ve sporu EU s Polskem to není tak, že by Brusel vyhlásil Polsku válku a že statečná a hodná polská vláda stojí proti zlé Evropské komisi. Jak je to podle dámy doopravdy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Daniel Herman ocenil velkou pravdu prezidenta Zemana: Politiky lze vyměnit. Tak bychom prý mohli v lednu vyměnit prezidenta
Čeští politici hodnotí vánoční projev prezidenta Miloše Zemana. Zatímco předseda komunistů Vojtěch Filip a šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura byli spokojeni, lidovci, politici hnutí Starostové a nezávislí či členové TOP 09 prezidenta kritizovali. Profesora Jiřího Drahoše, jednoho z protikandidátů Miloše Zemana v přímé volbě, zarazilo, že Zeman na kameru hrozil pěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SÚJB vydal povolení k provozu školního reaktoru VR-1
Na základě žádostí Českého vysokého učení technického v Praze vydal Státní úřad pro jadernou bezpečnost povolení k dalšímu provozu školního reaktoru VR-1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Vaňhara: Novinky pro rok 2018
Blíží se konec roku, proto je jistě na místě si stručně nastínit, co nás čeká v roce 2018. O naše členy pečujeme rádi, proto připravujeme v Asociaci podnikatelů a manažerů řadu novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Historik Eduard Stehlík byl zvolen novým předsedou Rady ÚSTR
Ve středu 20. prosince 2017 jednala Rada Ústavu pro studium totalitních režimů poprvé v obnoveném složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To je demokracie? Režisér Magnusek ukazuje, jak se jí nejvíce dovolávají ti, kteří jiný názor absolutně nesnesou. Třeba spisovatel Stránský...
ROZHOVOR „Spisovatel Stránský dokáže napadnout kolegu, se kterým dlouho spolupracuje, jenom proto, že volí někoho jiného. To je demokracie? Kdo jsou lidé, kteří si dávají na facebookové profily texty o tom, že všichni, kdo jste volili toho či toho, jste debilové a podobně? To nemá se svobodou projevu nic společného,“ zamýšlí se nad volbami režisér a šéf Obce českých spisovatelů Tomáš Magnusek. Podle něj by se měli lidé po celý rok chovat k sobě slušně, nejen o Vánocích. „Vánoce ale nejsou žádným normálním svátkem klidu a míru. Je to svátek stresů, konzumu a deprese pro lidi, kteří jsou sami. Upřímně začínám chápat i lidi, kteří se v půlce prosince sbalí, uzavřou se v zahraničí či na nějaké chalupě v horách a přečkají toto šílenství v klidu,“ říká mimo jiné v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Ježíšku, nedáme Tě….!
Náš Ježíšek to nevzdává naopak, každý rok bojuje tvrdě o své místo u našeho vánočního stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV: Od prvního února 2018 začne platit otcovská dovolená
Od 1. února 2018 začne platit novela zákona o nemocenském pojištění, která zavádí novou dávku tzv. otcovskou. Tatínkové budou mít od února příštího roku možnost využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nejlepší Zemanovo vánoční poselství. Není co vytknout, k národu mluvil skutečný státník. Jeho soupeři mají problém, soudí znalec mediální scény
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Naprosto vyvážený, státnický projev,“ hodnotil vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz mediální expert Jiří Mikeš. V něm Zeman například zadoufal, že koncept migračních kvót skončí v propadlišti dějin, či že nevypíše předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miliardář Dědek radí STANu: S Babišem máte spolupracovat, ne jej odmítat
Podnikatel a zakladatel jablonecké firmy Jablotron Dalibor Dědek měl původně posílit hnutí STAN, nakonec ale kandidaturu vzdal. Nepohodl se prý se starosty a také mu vadila nálepka dalšího miliardáře v politice. Nedávno se nechal slyšet, že by hnutí Starostové a nezávislí mělo spolupracovat s Babišem. „Štve mě, že ti, kdo se sotva dostali do parlamentu, si teď arogantně leští své ego a plivou do tváře třetině národa,“ řekl Dědek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vánoční poselství prezidenta Zemana: Připil na zdravý selský rozum
Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana občanům ČR, pronesené 26. 12. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Jak (ne)zemřela spravedlnost v ČR
Blíží se páté výročí amnestie Václava Klause a také se blíží prezidentské volby. Nedávno ho nakousli dva kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš a přiměli mě reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Richter (ANO): Bilancování prvního roku v krajském zastupitelstvu Ústeckého kraje
Tak znělo listopadové téma do novin Ústecký kraj a svůj příspěvek napsal i Jan Richter, krajský zastupitel Hnutí ANO 2011. Pokud se vám nedostaly noviny do schránek, přinášíme jeho přesný přepis. Každý z nám by měl vědět co nejvíce o tom, jak pracují ti, které jsme si zvolili. Co se povedlo, nepovedlo. Jaké je naše postavení na kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Biskup Malý: Vy chcete bránit naši kulturu? Naučte se nejdřív pořádně dějiny. K naší kultuře patří i pomoc v nouzi
Biskup Václav Malý v rozhovoru pro server Forum24.cz prohlásil, že nemá radost z výsledků voleb, i když ho vlastně moc nepřekvapily. Ve volbách uspěli např. politici, kteří na jedné straně ve svých spoluobčanech vzbuzují strach z uprchlíků a na straně druhé se dovolávají křesťanské kultury, ale už jaksi zapomínají na to, že jedním ze základních pilířů křesťanství je pomoc bližnímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra chce vrátit zpět útvar, který zrušil Ivan Langer. A vychválil Roberta Šlachtu
Ministr vnitra Lubomír Metnar se v rozhovoru pro deník Právo vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, i když nejen k ní. Nový šéf resortu si chce také posvítit na volby. Na přetřes přišel také bývalý elitní detektiv z již neexistujícího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman prý dělá hybridní kampaň. Angažovaní nestraníci jej za to chtějí popotahovat
Klub angažovaných nestraníků v otevřeném dopise udeřil na Miloše Zemana. Zatímco většina prezidentských kandidátů vede kampaň s otevřeným hledím a všechny výdaje a příjmy přiznávají, prezident Zeman prý vede kampaň toliko hybridní. Prezident Zeman podle členů KAN porušuje zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman pronese poslední vánoční poselství v tomto funkčním období
Poslední vánoční poselství během svého současného volebního období dnes ze zámku v Lánech pronese prezident Miloš Zeman, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Podle reakci jeho nevoličů na FB soudím, že se Zemanovi projev povedl
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Česká republika odsuzuje ničivý útok vyděračského programu WannaCry
Česká republika ostře odsuzuje ničivý útok vyděračského programu WannaCry z května 2017, který postihl tisíce počítačů v téměř stovce zemí. V tomto ohledu vyjadřuje hluboké znepokojení nad novými zjištěními vlády USA, které přisuzují tento útok Severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V roce 2018 bude opět v popředí zájmu těžební společnost OKD
V popředí zájmu nejen obyvatel Moravskoslezského kraje bude v příštím roce opět průmysl, konkrétně těžební společnost OKD a strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. OKD čeká reorganizace, Vítkovice se vypořádávají s insolvencí několika dceřiných firem. Obyvatele kraje čekají ale i festivaly Colours of Ostrava nebo Štěrkovna Open Music, na kterém vystoupí písničkář Jaromír Nohavica. Také atletický Kontinentální pohár, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Strzondala (TOP 09): Chyby ministerstva financí zaplatíme my všichni
Velmi mě zneklidňovala zastírací a náhradní témata, která se řešila před volbami. Drahé máslo, lithium, migrace, islám atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ se daří lákat nové zaměstnance, společnost již překonala loňský náborový rekord
Přes 1 600 pracovníků si od ledna do začátku prosince zapsalo Skupinu ČEZ jako svého nového zaměstnavatele. Nábor zaměstnanců v Česku se společnosti daří, již nyní překonala loňský rekord 1 391 lidí, oproti celému roku 2015 je dosavadní počet nově přijatých dokonce o 1000 osob vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Vánoční „positive news" z Černošic
Kupuji si nahoře v Černošicích kapra, sice žádný kapitální kousek, ale přes 2 kg má. I když budu zásoben pěknými kousky z bývalého kruhu rodinného, poprvé v životě se chci pokusit o jeho přípravu včetně polévky i sám. Uvidíme. Prodavači pracují klidně a důkladně, kapra zpracují a nakrájejí až na kousky, na které se nanese trojkombinace atd., atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ztrácíte v průzkumech, tak zkoušíte získat popularitu na můj účet, vzkazuje Drahoš Horáčkovi s Topolánkem. Místo soubojů se chce voličům představovat
Za pár týdnů bude jasné, kteří uchazeči o Hrad postoupí do druhého kola přímé volby prezidenta. Dosavadní průzkumy ukazují, že z prvního místa postoupí současný prezident Miloš Zeman. Ale kdo s ním? Tytéž průzkumy naznačují, že druhým postupujícím bude profesor Jiří Drahoš. Pokud chtějí uspět Michal Horáček nebo Mirek Topolánek, budou muset ještě zabrat. Pánové to velmi dobře vědí a na Drahoše v poslední době útočí. Pan profesor teď svým soupeřům poslal vzkaz...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM v Olomouci zorganizovali pomoc štěňatům
Zaměstnanci odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Olomouci už opakovaně ve svém volném čase zorganizovali pomoc pejskům v útulku pro nalezená a opuštěná zvířata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V obcích na západě Čech, kde pracuje víc cizinců, dostanou navíc peníze na posílení policie
Plzeňský kraj vyčlení příští rok obcím s vysokou koncentrací pracujících cizinců peníze na strážníky. Program, v němž budou jednotky milionů korun, vyhlásí na jaře. Půjdou jen vybraným oblastem, hlavně podél dálnice D5 na Rozvadov, kde je nejvíce průmyslových zón. Peníze budou především na výplaty navýšeného stavu strážníků, řekl ČTK hejtman Josef Bernard (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Vnímám jako závazek kraje jasné slovo hejtmana Čunka
Alena Gajdůšková po jednání Zastupitelstva Zlínského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Jak znečištěné ovzduší ovlivňuje lidské zdraví
Jedním z ožehavých témat, jimiž se experti z Akademie věd ČR zabývají, je i otázka životního prostředí. Nejnovější poznatky o vlivu znečištěného ovzduší na zdraví české populace představil prosincový seminář Komise pro životní prostředí AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Bylo by fajn, aby i ČR přesunula ambasádu do Jeruzaléma
Jan Bartošek k uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
David Rath: Znásilněná justice
Můžeme sledovat, co se stane soudci, který má právní názor odlišný od očekávání politické vrchnosti. Podivuhodných rozsudků je mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Od roku 2018 se zásadně mění očkovací kalendář pro děti i dospělé
Od 1. ledna 2018 se zásadně mění nastavení českého očkovacího kalendáře, a to včetně počtu aplikovaných dávek a intervalů mezi nimi. Poslanecká sněmovna schválila dne 30. 6. 2017 novelu zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, kde v části věnované hrazeným službám dochází ke změnám a k rozšíření úhrady vybraných očkování ze zdravotního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Topolánek: Hodnocení projevu prezidenta Zemana? Žádné překvapení
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: Poselství pana prezidenta se neslo v duchu priorit SPD
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jasný projev zkušeného státníka. Hašek pochválil prezidentovo poselství, přidal se i Štěpán Kotrba
Vánoční poselství Miloše Zemana rozpoutalo kontroverzní reakce. „Byl to slabý projev,“ kritizuje Zemanova slova historik Petr Blažek. Naopak samou chválu na vyslovené názory prezidenta pěl bývalý jihomoravský hejtman z ČSSD Michal Hašek, jehož nadšení sdílel i známý komentátor Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Olena Stacenko: Ukrajinské Vánoce u babičky
Každý rok jsme se zatajeným dechem a nadějí čekali na Vánoce, které se slaví 6. a 7. ledna. Stejně jako všechny svátky slavili jsme i Vánoce na vesnici se svou babičkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Uchazeči o Hrad mají odlišné postoje k adopci dětí homosexuály. Jasně proti se vyslovili Hannig a Hynek
Prezidentští kandidáti mají výrazně odlišné postoje k adopci dětí páry stejného pohlaví. Zatímco někteří uchazeči o Hrad by byli ochotni adopci homosexuály povolit, další by s tím souhlasili za určitých podmínek. Část kandidátů se ale vyslovila jednoznačně proti. Uvedli to v anketě ČTK, neodpověděl na ni současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra se stará o fyzickou i psychickou připravenost příslušníků bezpečnostních sborů
Práce příslušníků bezpečnostních sborů je náročná nejen fyzicky, ale také psychicky. Každý den jsou v rámci své služby vystavováni mnoha stresovým situacím, ve kterých musí umět správně zareagovat. Často ve vteřině se musí umět správně rozhodnout, aby ochránili životy nás všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Vánoce skutečných ubožáků
Jakoby svátky klidu a míru vůbec neprobíhaly. Strážci „evropských hodnot“, „civilizace“ a „našeho způsobu života“ vartovali v (nejen) internetovém prostoru zcela bez oddechu a vylévali si otrávená, zraněná srdíčka kyblíky špinavostí, lijícími na prezidenta země, premiéra i vládu, které (zcela pochopitelně) nehodlají dopřát ani vteřinu, natožpak obligátních sto dnů. Fórum 24 drželo majdánkovskou fangli asi nejvýše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Už to lítá. Okamura posílá do sněmovny zákony, které plní jeho volební sliby
Hnutí Svoboda a přímá demokracie předložilo ve sněmovně novelu trestního zákoníku, která přichází s tím, aby trestná byla podpora a propagace ideologie potlačující práva a svobody nebo hlásající nenávist, a nikoli pouze podpora a propagace takového hnutí. Se stejným návrhem přišli poslanci SPD již loni, sněmovna o něm však tehdy nerozhodla, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví podepsal memorandum o spolupráci s ČLS JEP a představil své priority
Nastupující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes spolu s předsedou České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Štěpánem Svačinou podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci mezi MZ ČR a ČLS JEP. Dále pak ministr Vojtěch uvedl svou novou náměstkyni Alenu Šteflovou a představil své aktuální i dlouhodobé priority při řízení resortu zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rok 2017 v Praze: Koalice Krnáčové se neshodla na některých investicích. A spadla lávka v Tróji
Obraz letošního roku v Praze ovlivnil především pád lávky v Tróji, při kterém se na začátku prosince zranili čtyři lidé. V hlavním městě se podobná událost v posledních desetiletích nestala. Město rozdělilo radnicím mimořádné dotace, ale nepodařilo se mu utratit peníze určené na investice, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Projev pana prezidenta byl jasný projev zkušeného státníka
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraniční dluh ČR je nejvyšší v historii
Komentář k zahraničnímu dluhu ČR ve třetím letošním čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
K žádné likvidaci živnostníků nedochází, píše šéf Babišova institutu. Bývalý Nečasův poradce jej za to u Šafra nazval vlajkonošem hnutí ANO
Podle předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost propojeného s hnutím ANO Jana Macháčka by ústavní soudci, kteří navrhli zrušit EET, měli založit vlastní politickou stranu, protože se chovají jako stát ve státě. „Je to další příspěvek k pojetí řízení státu, kam zřejmě nepatří nic, co se nepojí se zájmy Agrofertu,“ míní komentátor deníku Forum24.cz Jiří Sezemský. Ten v minulosti působil jako jeden z nejbližších spolupracovníků premiéra Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Miloš Zeman bude jednou vzpomínán jako prezident rozdělovatel
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Horáček: Nedejte se manipulovat ČT, zakončil Zeman svůj projev v ČT
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Vánoční poselství prezidenta bylo ve znamení důvěry ve vlastní síly českého národa
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Počet cestujících v autobusech klesá, důvodem je chybějící integrovaný systém
Zlínský kraj se dlouhodobě potýká s úbytkem cestujících v autobusové dopravě. Jak je možné vyčíst z aktuální zprávy, například dopravce ČSAD Vsetín měl za uplynulý rok pokles cestujících o 4.5%. Přitom dříve byl úbytek 2,5 až 3,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kdybych nejmenoval vládu, mohl tu další měsíce vládnout Sobotka. A to si snad proboha nikdo nepřeje, zhrozil se prezident Zeman. Připil na zdravý rozum
Prezident Miloš Zeman přednesl již tradičně na druhý svátek vánoční své poselství. Nepotěšil v něm státní úředníky, neboť přednesl bizarní nápad, jak to sám nazval. Nepotěšil také politiky, kupříkladu svého prezidentského protikandidáta Jiřího Drahoše. Zato potěšil ty občany, kteří by si přáli vyšší důchody nebo vyšší mzdy a suverénní Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Za mužem moudré duše a velké kuráže
Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. nás opustil. Ve dvaadevadesáti, hodných úcty. Syn srbské ženy a českého inženýra, zastupujícího tu ČKD, absolvoval prvé semestry v Bělehradě. Promoval na Karlově univerzitě. Ostravské interně zůstal věrný nadosmrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MD: Samostatné stanice měření emisí mohou pokračovat, jednotný výstup zaručí kontrolní technik
Samostatné stanice měření emisí mohou i nadále poskytovat své služby motoristům. Požadavek evropské legislativy na jednotný výstup z technické kontroly bude zajištěn tím, že celkový výsledek kontroly vydá odborně připravený technik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jak Zeman hrozil sevřenou pěstičkou... Bohumil Pečinka analyzuje jeho poselství
Slova prezidenta Miloše Zemana, která pronesl ve vánočním poselství, jsou podle českého politického komentátora Reflexu Bohumila Pečinky hybridní kampaní jeho znovuzvolení, kterou právě vede. „Jeho kampaň je i není oblečená i nahá, pěšky i na voze. Její hlavní heslo by mohlo být: nedělám volební kampaň, protože ji dělám,“ říká komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Procesní novinky v oblasti významné tržní síly
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal letošní čtvrtý informační list, tentokrát na téma významné tržní síly a jejího zneužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš šikovně využil fanatické zarputilosti zbytku české politické scény. A Zeman a Topolánek? Klausův spolupracovník hovoří
ROZHOVOR „Nečekejme, že Babišova vláda musí nutně vládnout špatně. Premiér Babiš šikovně využil fanatické zarputilosti zbytku české politické scény a obratně se nechal vmanévrovat do menšinového vládního uspořádání. Navíc tak, že se mu před veřejným míněním podařilo vykonstruovat mýtus „vinni jsou oni, ne já“. V menšinovém kabinetu bude moci vládnout bez ohledu na limity tvořené dalšími koaličními partnery,“ říká bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Miloš Zeman „vojtí“ dějepis stejně jako kdysi slavný herec svoje vtipy
Prezident Miloš Zeman se rád pyšní svojí znalostí historie. Na doklad toho zhusta používá odkazy na různé historické události. Ale stejně jako slavný prvorepublikový herec Jaroslav Vojta, který byl známý tím, že každou historku či vtip popletl, i prezident Zeman s železnou pravidelností své historické exkurzy „zvojtí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Prezident rád hodnotí ostatní, letos měl začít u sebe
Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist