Oficiální zpravodajská média

FOTO Schwarzenberg byl korunován na krále pravdy a lásky. Mnozí nevěří vlastním očím: Ty vole, to je nějakej špatnej humor. Šaškárna. Sekta!
O korunovaci čestného předsedy TOP 09 a bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga informuje facebookový profil Knihovny Václava Havla. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mimořádně brutální případ ze Švédska. Dívku nejenom hromadně znásilnili, ale navíc jí provedli něco opravdu zvrhlého
Malmö je považováno za jedno z nejvíce problematických švédských měst. Existuje zde hned několik tzv. no-go zón a dřívější poměrně početná židovská komunita se v důsledku muslimské „expanze“ snížila na minimum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor: Drahoš prezidentem? To by na Hradě seděl někdo, kdo by šel globálním vládcům tohoto světa na ruku a přestal překážet. To se nestane
ROZHOVOR „Povedlo se udržet na uzdě příliv nelegálních migrantů. Nepovedlo se bohužel nastartovat společenský a politický dialog,“ hodnotí rok 2017 pro Českou republiku senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o pozici Angely Merkelové, ale i o Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Vyzdvihl přednosti obou českých politiků a prozradil také, v čem konkrétně s Milošem Zemanem v tomto roce nesouhlasil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Politici, kteří tohle schválili, se ukázali jako banda idiotů. Babiš je skrytý eurohujer, snad nepodlehne magorům z Bruselu. Je třeba podpořit samuraje Okamuru
ROZHOVOR „Jsem přesvědčen, že tato směrnice je počátkem záměru Bruselu zbavit nás možnosti bránit sebe a své rodiny, svou vlast před nebezpečím, které si už konečně uvědomila i původkyně šílené imigrace Merkelová. Nebezpečí, které nám znásilňováním a vraždami představují sami imigranti. Nemohu jinak, než protestovat proti znevážení jednoznačného přání obrovského množství občanů naší republiky nesmyslnými řečmi o zbytečnosti přijetí takové úpravy zákona,“ zlobí se senátor Jaroslav Doubrava kvůli bruselské směrnici o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Na cestě k občanské válce?
Vedení obou velkých politických stran utrpělo šok, kavárna upadla do ještě hlubších depresí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO a VIDEO Svědectví k útoku cizinců v Brně: Prý obtěžovali dívku a její zastánce chtěli zabít. Ti skončili s pořezanými hlavami
Den před Štědrým večerem došlo v Brně k potyčce dvou skupin osob, při níž tekla krev. Podle toho, co tvrdí na facebookové skupině Slušní lidé údajně napadené osoby, jednalo se prý o azylanty z Egypta, Libanonu a Afghánistánu, kteří obtěžovali na ulici jednu ženu a noži napadli každého, kdo se jí zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Pátá kolona Erdogana
Před rokem jsem napsal a varoval, že Erdogan má v Evropě svoji pátou kolonu a jedna četa páté kolony Erdogana v Německu se jmenuje Osmanen Germania - Osmanové Německa!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Brně tekla krev! Tři cizinci původem prý z Afriky tam útočili nožem
Den před Štědrým dnem došlo v Brně k potyčce dvou skupin osob, při které tekla krev. V souvislosti s incidentem se novináři u Policie ČR ptali, zda se do potyčky zapojili uprchlíci. A toto se dozvěděli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jediná inovace v Zemanově vánočním projevu byla hrozba pěstí, posmívá se Drahoš
Miloš Zeman podle svého protikandidáta v lednové volbě hlavy státu Jiřího Drahoše zcela ignoruje roli prezidenta při sestavování vlády a po celou dobu svého mandátu se snažil podkopávat členství republiky v Evropské unii a NATO. Bývalý šéf Akademie věd to uvedl v reakci na Zemanovo vánoční poselství. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí už má zprávu OLAF, výsledky zatím nezveřejní. Chce posoudit, jak to má udělat
Ministerstvo financí ve středu obdrželo závěrečnou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o prošetření kauzy farmy Čapí hnízdo, kterou již postoupilo zainteresovaným subjektům: ministerstvu pro místní rozvoj, řídicímu orgánu operačního programu ROP Střední Čechy a v souvislosti s policejním vyšetřováním také Nejvyššímu státnímu zastupitelství. „Ministerstvo nyní ve spolupráci s českými orgány a Evropskou komisí posoudí, zda a jakým způsobem je možné zprávu zveřejnit, zejména s ohledem na právní předpisy,“ sdělil jeho mluvčí Michal Žurovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí obdrželo zprávu OLAF ve věci Čapího hnízda
Ministerstvo financí ve středu 27.12.2017 obdrželo zásilku Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), jejímž obsahem je závěrečná zpráva z šetření úřadu OLAF ve věci Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Buď šťastna, Republiko…
Prezident Zeman ve svém vánočním projevu vyslal to nejdůležitější poselství za celé své volební období, poselství, které, což možná málokdo pochopil bylo fakticky neúprosnou kritikou liberální demokracie, která je založena na sváru politických protivníků, na nenávisti k odlišnému názoru, na známkování protivníků slovy fašista, rasista, xenofób, nedemokrat, diktátor, Putinův agent atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Totální Jaroslav Kubera: Šílený levičák Zeman, blázen Sobotka. Pak se rozohnil, jak si nevážíme lidské práce
Teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera zvažoval v letošním roce kandidaturu na prezidenta. Nakonec se však rozhodl nekandidovat. Jeden z důvodů, jenž uvádí, je také to, že by musel mít Facebook, jenž on nechce. Hlavním důvodem však byly rodinné důvody. Rozhodl se věnovat hlavně práci v Senátu a na radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Restituční biskup Holub má prý vystřídat Duku, teď promluvil k divákům ČT. Nemají se nechat strašit od SPD a smířit se s tím, že svět se mění
V poslední době se objevují hlasy, že kardinála Duku jako pražského arcibiskupa by měl vystřídat někdejší sekretář České biskupské konference, který vedl jednání o církevních restitucích, Tomáš Holub. Ten na sebe nedávno upozornil i tím, že na svém twitterovém účtu den po volbách napsal: „Modleme se za naši zemi.“ Češi podle něj ztratili trpělivost a naději. Co k takovým závěrům druhého nejmladšího biskupa vede, se zeptala moderátorka Světlana Witowská ve středečním Interview na ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Manipulátoři! Velmi zajímavé pokračování kauzy „pobodaní po útoku cizinců v Brně“. Do díla se dal anarchista od Zelených Cemper
Levicový aktivista Jan Cemper, momentálně působící jako šéfredaktor webu odhalujícího mediální dezinformace, si posvítil na zprávu o útoku cizinců v Brně. Když všem vysvětlil, co jsou zač ti, kteří zprávu šířili, a označil jednoho z napadených, člena reprezentačního týmu České republiky, za „boxera arménského původu“, rozmázl náležitě nepravdivé tvrzení, že útočníci jsou obyvateli azylového zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ivan David: Profesor Drahoš trapnější než jsem předpokládal
Lidé pohybující se daleko od vědy sdílejí stereotyp, že vědec je nepraktický popleta zaujatý toliko svým výzkumem, mimořádně inteligentní a seriózní slušný člověk. Nebývá tomu tak. Živit se vědou znamená velmi dobře znát způsoby, jak sehnat prachy na výzkum zahrnující vlastní hmotné zajištění. Dobře se uplatnit, udělat vědeckou kariéru, to znamená přeskočit kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Koho bude zajímat výsledek kauzy Čapí hnízdo za pět let? Někdo prostě chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, tvrdí ministr Ťok
ROZHOVOR Staronový ministr dopravy Daniel Ťok bude ve svém úřadu dělat věci, které jsou potřeba, protože podle jeho slov ústava nezná plnohodnotnou vládu, nebo vládu neplnohodnotnou ani neplnohodnotného ministra. A jako členové hnutí ANO i on má silný pocit, že kauza Čapí hnízdo byla vytvořena uměle, aby poškodila Andreje Babiše a hnutí ANO. „Buďme upřímní, někdo chce, aby Babiš nemohl sestavit vládu a vládnout, přestože vyhrál volby. A nedej Bože, aby se ukázalo, že jeho vláda může být úspěšná,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ministr dopravy. Proto si prý počká, až jeho kolegové v mandátovém a imunitním výboru zjistí, co nového a zásadního se objevilo v policejním spisu, a podle toho bude hlasovat o případném vydání svého šéfa a premiéra k policejnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Některým lidem opravdu není nic svaté!
Komentář na facebookovém profilu k vandalskému činu v Náchodě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Byla Babišova svatba na Čapím hnízdě podvod? Jeho odpůrci zveřejnili VIDEO, které to má podle nich dokazovat. Posuďte sami
Skupina AUVA – Andrejovy účtenky vrátíme Andrejovi – uveřejnila speciální video. Tvrdí v něm, že letošní svatba Andreje Babiše (ANO) s jeho chotí Monikou mohla být jeden velký podvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura zaútočil na Babiše hrozivým VIDEEM: Bezpečnost v ČR se opět zhoršila, hrozí teroristické útoky!
Předseda SPD Tomio Okamura se pořádně obul do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Tento předseda vlády nám prý dnes vládne tak špatně, že vzrostlo riziko spáchání teroristického útoku v naší zemi. Okamura se ale pustil i do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský pro PL: Potřebujeme nového prezidenta! Drahoš hledá celospolečenskou shodu i za cenu, že je někdy nezáživný. Pokud se mu to bude dařit, stojí ta cena za to
ROZHOVOR Česká republika nutně potřebuje nového prezidenta, který by vrátil zemi optimismus, snášenlivost a mezinárodní respekt. Také potřebuje bezúhonného premiéra. Ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý diplomat Michael Žantovský mluví narovinu. Pro ParlamentníListy.cz zhodnotil některé události roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jaké jsou příčiny politické sebevraždy ČSSD?
Po několik let, nejméně od roku 2012, bylo zřejmé, že volební výsledky ČSSD jsou na sestupné trajektorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
FOTO Betlém tvořený africkými muslimy, Marie s Josefem ve člunu. Italští faráři horlivě plní vize papeže Františka
Česko-italská blogerka Monika Pilloni upozornila na letošní velmi svérázné pojetí některých italských betlémů. V duchu tradic otevřenosti propagovaných papežem Františkem mají totiž například v Pise Josef s Marií černou kůži, netají se tím, že mimo roli jsou muslimové a Ježíška v jejich superkorektním betlému představuje jejich černošská muslimská dcera Diarra. A není to jediný bizár v dnešní vánoční Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Podívejte se, na co všechno máte nárok. Víte vůbec, jak můžete ždímat stát?
Začalo to nevinně. Lidem se řeklo, že všichni bez rozdílu mají nárok na důstojné životní podmínky. Hezká myšlenka, proti které se dá sotva co namítnout. Kdyby při téhle myšlence zůstalo, všechno by bylo v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Obyvatelé ČR jsou masochisté, zoufale touží, aby se tahle země zruinovala a zostudila. Proč by jinak volili slovenského komunistu? A Zemanovy vtipy na Barrandově už začaly nudit i mou ženu
ROZHOVOR Spisovatel Jan Žáček se politickým tématům nevyhýbá, o čemž svědčí jak knížka o expremiéru Jiřím Paroubkovi, tak o podivných prezidentských milostech z časů Václava Havla. Po letošních volbách s vítězným hnutím ANO se ptá, co jsou Češi za lidi, když tak zoufale touží po tom, aby se tahle země totálně zruinovala a navíc mezinárodně zostudila. Blížící se prezidentská volba proto bude o tom, zda opravdu chtějí premiéra Andreje Babiše i za cenu sebezničení. Podporu Miloše Zemana si vysvětluje tak, že voliči, především ti prostší, podléhají vlivu politiků, kteří ničí, zesměšňují a ponižují své oponenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Babiš odmítá jakákoliv systémová řešení
Komentář na facebookovém profilu k bezpečnostní situaci v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Temno nad Merkelovou! Její podpora je nyní ještě horší než po loňských teroristických útocích
Německá kancléřka Angela Merkelová začíná povážlivě ztrácet podporu u obyvatel země. Aktuální průzkum YouGov ukazuje, že neúspěch při vyjednávání o koalici se na image Merkelové znatelně podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Telička na VIDEU bez obalu: Zeman neplní své sliby. Dělá i horší věci
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička se na videu vyjádřil k činům prezidenta Zemana. Europoslanec byl vůči hlavě státu velmi kritický. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stát si potřebuje půjčit až 352 mld. korun
Těsně před vánočními svátky konečně spatřila světlo světa tolik očekávaná Strategie financování a řízení státního dluhu ČR na rok 2018, podle které bude Ministerstvo financí ČR potřebovat v příštím roce sehnat na finančních trzích až 352 mld. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident poutá více pozornosti, než by si zasloužil, říká ústavní právník
České Ústavě je pětadvacet let. Za to čtvrtstoletí prošel základní dokument našeho státu jen několika málo změnami. Ústavní právníci se shodují v tom, že je to stabilní základní zákon státu. Jeden zákon však stabilitu Ústavy narušuje. Přímá volba prezidenta. Ústavní právník pro středeční MF Dnes poznamenal, že se prezidentovi dostává víc pozornosti, než by si zasloužil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přestaňte se bránit migraci, kázal eurokomisař národům v EU. A bývalý šéf Lékařů bez hranic se neudržel: Máte patent na rozum?!
Někdejší dlouholetý belgický senátor Alain Destexhe ostře reaguje na nedávný komentář evropského komisaře Dimitrise Avramopouluse, který vyzval Evropany, aby se „přestali bránit migraci“. Podle Destexheho jde o další důkaz toho, jak je Brusel ovládán levicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mašek (ANO): GIBS a jeho rozpočet
Jako zpravodaj výboru pro bezpečnost jsem v rámci rozpočtu dostal na starost GIPS a jeho rozpočet. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) tvoří svébytnou organizační složkou státu a účetní jednotkou. Tudíž i její příjmy a výdaje jsou samostatnou kapitolou státního rozpočtu. Jak bude vypadat ten následující rok?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Exekustán vstupuje do nového roku. Jaké jsou šance na změnu?
Naděje asi dvou a půl milionů lidí v ČR, kteří trpí hmotnou nouzí a žijí díky exekucím na hranici bídy pohasly ihned po volbách. Žádná politická strana, která by měla vůli měnit současný systém exekucí v ČR se do Poslanecké sněmovny nedostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
HZS: Bezpečně do nového roku
Končí starý rok a čeká nás rok nový – lepší – šťastnější. Různé země a národy slaví příchod nového roku různě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor na dezinformace, varuje Barack Obama. Třeba pokud jde o Twitter Donalda Trumpa...
Bývalý americký prezident Barack Obama v rozhlasovém rozhovoru s britským princem Harrym na BBC varoval před nezodpovědným používáním sociálních médií. Informace o rozhovoru přinesl server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NKÚ: Česká národní banka hospodaří bez závažných chyb
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil v rozsahu své působnosti1 hospodaření České národní banky (ČNB) v letech 2014 až 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Nové železniční a tramvajové tratě Praha potřebuje
Veřejnost se může vyjádřit ke změnám územního plánu pro nové tramvajové a železniční tratě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V posametovém Československu vznikl havlovský mýtus, ne nepodobný Kristovu. On z nás sňal hříchy... Biolog Jírovec napsal knihu, která mnohé nadzvedne
Radio Jerevan kdysi nebylo schopno odpovědět na otázku, kde bude SSSR kupovat obilí, až na celém světě zvítězí komunismus. Stejně obtížné je najít odpověď na otázku, kde si budou USA půjčovat peníze, až ovládnou raketami celý svět. Tak se mimo jiné přírodovědec Jiří Jírovec, který se z Kanady vrátil do Česka, zamýšlí nad žalostným stavem dnešního světa. Ve formě dopisů o tom napsal knihu Mé přítelkyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FAEI: Visa představila nositelnou platební elektroniku pro Zimní olympijské hry v Pchjongjangu 2018
Visa (NYSE: V), exkluzivní partner olympijských a paralympijských her pro platební technologie, představila trojici komerčně dostupných nositelných platebních zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tyler Durden: Ráj ve Švédsku už byl
Stovky lidí zaplavily minulý týden ulice jihošvédského města Malmö, aby protestovaly proti liknavosti, kterým vláda reagovala na brutální znásilnění tří nedospělých dívek, z nichž k poslednímu došlo na sportovním hřišti a znásilněná 17 letá dívka musela být ošetřena v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sadovský (ANO): Zhodnocení stávající krajské koalice není jednoduché
Zhodnocení stávající krajské koalice není jednoduché. Uskupení pěti stran (respektive osmi stran) vzniklo již dávno před uzavřením volebních místností a Královéhradecký kraj byl prvním, kde naše vítězné ANO bylo odsunuto do opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: V Moravské Třebové může vzniknout obor pro vzdělávání pilotů a mechaniků
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se zástupci Aeroklubu Moravská Třebová a města o možné spolupráci s moravskotřebovským gymnáziem při výcviku nejen mladých pilotů, ale také techniků, kterých je v české armádě nedostatek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Formálně začíná finále kampaně pro prezidentské volby
Spíše formálně dnes začíná finále kampaně pro prezidentské volby. Kandidáti mají podle zákona ode dneška do 10. ledna vyhrazen celkem pětihodinový prostor jak ve vysílání České televize, jak Českého rozhlasu. Jejich volební poselství se ale na obrazovkách a v éteru objeví až po Novém roce. Starostové mohou ode dneška vyhradit obecní plochy pro plakáty kandidátů, ti ale jsou k vidění na komerčních plochách. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plukovník od Okamury: Lidé nejsou blbí, Topolánek je symbolem všeho špatného, co u nás prosadila ODS. Masová migrace je zásadní hrozbou naší státní existence
ROZHOVOR „Chceme rozšířit vojenskou spolupráci států V4. O našem členství v NATO by měli občané rozhodnout formou referenda až v okamžiku, kdy vnikne jiná alternativa kolektivní obrany. NATO musí změnit svou agresivní politiku a vrátit se ke svému původnímu účelu – kolektivní obrana,“ říká expert na obranu, poslanec SPD Radovan Vích, který je plukovníkem v záloze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ZOO Ostrava uvítala půlmiliontého návštěvníka
Ostravská zoologická zahrada zaznamenala na Štědrý den návštěvnický rekord. V tento sváteční den přišlo do zoo 5624 lidí. Zoo připravila pro návštěvníky speciální štědrodenní program včetně dárku pro děti v podobě volného vstupu. Na Štěpána prošel branou letošní půlmiliontý návštěvník. Ostravská zoo tak potřetí v historii překročila hranici půl milionu návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fekální koalice Zeman – Okamura – Babiš. Pane, chraň tuto zemi, modlí se Doležal z Reflexu
Jen chvíli poté, co prezident Miloš Zeman dokončil svůj projev a předal své vánoční poselství straně a lidu, začal na svém facebookovém účtu předseda SPD Tomio Okamura rychle smolit reakci. „Z reakce bylo jasně vidět, že zde vzniká hlasovací koalice voličů Zemana, Okamury a Babiše. Hospodine, chraň nás,“ napsal ve svém komentáři kontroverzní komentátor Reflexu Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Demagog.cz nastoupil na prezidenta Zemana. Že BIS nemá informace o ovlivnění voleb ze zahraničí ještě neznamená, že k němu nedochází
Prezident Miloš Zeman ve svém úterním vánočním poselství řekl, že je rád, že Bezpečnostní informační služba (BIS) vydala prohlášení, kde konstatuje, že k žádnému zahraničnímu ovlivňování tuzemských voleb nedošlo. Analytický server Demagog.cz toto tvrzení ale vyvrátil a uvedl, že BIS pouze sdělila, že o žádném nezákonném vměšování nemá informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Novinky v důchodovém pojištění pro rok 2018
Rok 2018 přinese v oblasti důchodového pojištění řadu změn. Nejen valorizaci vyplácených důchodů a nové parametry pro výpočet důchodů přiznávaných od 1. 1. 2018. Další změny se budou týkat mj. výplaty důchodů v některých případech nebo povinností příjemců důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Topolánek (ODS): Jak skončit s blbou náladou?
Rozdmýchat nenávist a hněv je velmi snadné. Vrátit do společnosti klid a mír velmi těžké. Lidé mají nárok na to, aby politici řešili všechny jejich reálné problémy a chránili všechny jejich legitimní zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pamětník disentu Jaroslav Bašta přirovnává Junckera k Brežněvovi. A jestli přijmeme kvóty, bude to zločin
ROZHOVOR „U nás se establishment budovaný přes čtvrt století v průběhu voleb do Poslanecké sněmovny v podstatě zhroutil, do politiky vstoupily nové subjekty. Následujeme v tomto Polsko a Maďarsko,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz bývalý ministr a velvyslanec Jaroslav Bašta (ČSSD). Prosazení kvót se stalo podle něj prestižní záležitostí pro současné vedení EU. „Junckerova doktrína sdílené suverenity členských zemí EU je zrcadlovým obrazem Brežněvovy doktríny omezené suverenity socialistických zemí. Dopad bude stejný, Evropská unie se rozpadne stejně, jako se rozpadl Sovětský svaz,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
STAN navrhuje, aby hradní kancléř musel mít bezpečnostní prověrku
Vedoucím Kanceláře prezidenta republiky by se mohl stát jedině svéprávný a bezúhonný člověk, který by musel mít bezpečnostní prověrku na stupeň Přísně tajné. Pokud by ji do roku od nástupu do funkce nezískal, funkci by ztratil a nesměl by ji znovu získat. Přichází s tím novela zákona o Kanceláři prezidenta republiky, kterou ve Sněmovně předložili poslanci Starostů. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka přestavuje návrh volební kampaň před prezidentskými volbami, které se uskuteční v lednu. Současný kancléř Vratislav Mynář prověrku nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Důvěra v domácí ekonomiku zůstává vysoká
Dnes zveřejněný prosincový indikátor ekonomického sentimentu naznačuje, že se české ekonomice bude velmi dobře dařit i zkraje nového roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Pojistné na zdravotní pojištění za vysokoškolské studenty
Je pravda, že od 1. ledna 2018 stát platí pojistné na zdravotní pojištění i za vysokoškolské studenty nad 26 let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nová nebo zrekonstruovaná Sokolovna v Klimkovicích?
Klimkovičtí zastupitelé se nemohou rozhodnout, zda bude lepší postavit co nejdříve novou sportovní halu, nebo nejprve opravit místní historickou sokolovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Aby sleva byla skutečně slevou
Čas výprodejů je v plném proudu. Někteří obchodníci zlevnili zboží už před Vánocemi, hlavním lákadlem pro spotřebitele jsou ale všudypřítomné povánoční výprodeje, které plynule přecházejí do těch novoročních. Co je dobré mít na paměti, abyste „výhodné“ koupě posléze nelitovali? Na co si dát pozor, abyste díky slevám opravdu ušetřili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kateřina Amiourová: Putinův projekt pro Rusko
Vyhledal a rozšířil Stanislav Stýblo. "Hlava Ruska Vladimír Putin vytvoří do konce svého čtvrtého funkčního období systém, který bude moci fungovat v autonomním režimu bez ohledu na to, kdo se dostane na nejvyšší post, říká publicista Sputniku Rostislav Iščenko. Rozsah úkolu je srovnatelný s petrovskými reformami na počátku 18. století. Tehdy byl v Rusku vytvořen natolik celistvý, funkční a efektivní systém, že podnět, dodaný zemi, umožnil, nehledě na skutečnost, že ne všichni imperátoři se vyznačovali vynikajícími kvalitami, aby pokojně existovala dvě století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Prezident ví, jak manipulovat s voliči
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Královské koláče
Ve Francii k Vánocům neodmyslitelně patří Královský koláč (Galettes de rois), s bohatou jablečnou nebo mandlovou náplní, který nesmí ve vánoční nabídce pekařství PAUL chybět ani letos. V prodeji budou od 27.12. do Tří Králů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vánoční napětí mezi Velkou Británií a Ruskem: Lodě Jejího Veličenstva vyrazily do akce
O vánočních svátcích bylo v britských vodách živo. Okolo ostrovního království projížděly ruské lodě. Britské námořnictvo ovšem dalo najevo, že si to nenechá líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Lze Vánoce slavit ekologicky?
Sváteční shon a horečka silvestrovské noci, dárky, světla, tradiční pokrmy a pochoutky… Kdo by si to kazil představami o znečištěném ovzduší, globálním oteplování nebo hromadění odpadu? Existují způsoby, jak si svátků užít, co srdce ráčí, a přitom se chovat zodpovědně a škodit přírodě co nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice v Třinci prošla úspěšně akreditací
Ve dnech 14. - 15. prosince 2017 proběhlo v Nemocnici Třinec, p.o. akreditační šetření Spojené akreditační komise, o.p.s., v rámci kterého se zjišťovala úroveň kvality a bezpečí poskytovaných služeb. Třinecká nemocnice již počtvrté prošla akreditačním šetřením úspěšně, poprvé jej získala v roce 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
HZS: Letošní vánoční požáry způsobily převážně zapálené prskavky
Letošní Štědrý den byl co do požárů naprosto typický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman je svorníkem Sněmovny, tvrdí komentátor
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana bylo podle komentářů českých médií částečně předvolebním projevem. Zakódoval do něj prý několik strategických kroků, které plánuje v příštích týdnech, kdy se bude o hlavě státu rozhodovat. Média si všímají také reakcí politiků, přičemž upozorňují na to, že ty souhlasné zněly zejména od ANO, SPD a KSČM. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Volíme všichni. A principem demokracie je respektování vůle většiny. Popeláři i novináři mají stejný hlas, zlobí se režisér na jisté spoluobčany
ROZHOVOR „Možná není vyloučeno, že se ve vedení Evropy konečně najdou politici, kteří pochopili a přiznají, že i migrace má svá pravidla, a pokud nejsou dodržována, že je to pro celou Evropu smrtelně nebezpečné,“ říká v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý režisér Jiří Adamec. Zhodnotil kandidáty na prezidenta, novou vládu i letošní volby v Německu a ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Formálně začíná finále kampaně prezidentské volby
Spíše formálně dnes začíná finále kampaně prezidentské volby. Kandidáti mají podle zákona ode dneška do 10. ledna vyhrazen celkem pětihodinový prostor ve vysílání České televize, tak Českého rozhlasu. Jejich volební poselství se ale na obrazovkách a v éteru objeví až po Novém roce. Starostové mohou ode dneška vyhradit obecní plochy pro plakáty kandidátů, ti ale jsou k vidění na komerčních plochách. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Borka (KSČM): Ovlivnila hybridní válka o lithiové baterie volby? Konspirační teorie versus fakta
V poslední době zaplňují stránky různých zpravodajských serverů informace o hybridní válce, kterou proti nám a některým západním zemím údajně vede Rusko. Jejím cílem je mimo jiné znejistit protivníka v tom, čemu může a nemůže důvěřovat, postupně zdemoralizovat společnost a v konečné fázi nad ní převzít kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Evropská komise rozbije unii?
Evropská komise přistoupila k procedurám, které pravděpodobně budou mít opačný účinek než zamýšlela, nezmění nic na polských kontroverzních zákonech a nakonec povedou k rozpadu Evropské unie, píše britský list „The Times“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: K evropským tiskům
Stávající plénum Senátu bylo doslova „nabité“ evropskými tisky, všechny prošly hlasováním bez výraznější diskuze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: První miminka roku 2018 obdrží dárkové poukazy
První holčička a první chlapeček, kteří se narodí v některé z porodnic krajských nemocnic na počátku nového roku, obdrží od Královéhradeckého kraje dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Dvakrát vstoupit do stejné řeky nelze
Vzkaz panu Dobrovskému na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Havlíčkův Brod: Pod stromečkem devět miminek
O vánočních svátcích se v naší porodnici narodilo 9 miminek - 5 kluků a 4 holčičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výbuch v Petrohradu. Podezření na terorismus
Devět zraněných a desítky evakuovaných lidí v supermarketu petrohradského zábavního centra jako následek exploze podomácku vyrobeného výbušného zařízení. Vyšetřovací výbor podle informací agentury TASS sdělil, že se nyní případ vyšetřuje jako pokus o vraždu dvou a více lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dvořák (SLK): Není možné, aby náměstí bylo celodenní odstavnou plochou pro auta
Nový Bor zavede placené parkování v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tak Zeman bude zatínat pěst? Hrubá neslušnost, durdí se hlavní komentátor od Bakaly
Vánoční hrozba prezidenta Miloše Zemana, neboli jeho zaťatá pěst, kterou pozvedl ve chvíli, kdy ve vánočním poselství hovořil o tom, že předčasné volby rozhodně vypsat nehodlá, pobouřila nejen řadu českých politiků. „Zaťatá pěst, to je gesto tak mimo žánr, jak jen může být. Ne mimo žánr vánočního projevu, to by bylo ještě na hodně dlouhé povídání, ale mimo žánr Vánoc,“ kroutil hlavou šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz miliardáře Zdeňka Bakaly Jan Lipold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
Podle prosincového konjunkturálního průzkumu ČSÚ souhrnný indikátor důvěry vzrostl o 0,6 b. na 15,1 b. ve srovnání s předchozím měsícem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České Budějovice: Rostoucí provoz na řece dává zelenou projektu Stezka řeky Vltavy
Počty lodí i přepravených osob na toku oblíbené řeky každý rok stoupají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Apeluji na občany, aby k oslavám Nového roku přistoupili co nejrozumněji
Na bezpečnost oslav Silvestra a uvítání nového roku ohňostrojem v Praze dohlédne policie, záchranka i hasiči. Připravena jsou i dopravní opatření, upozorňujeme proto řidiče na přechodnou úpravu dopravního režimu na některých komunikacích v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
K Ústavnímu soudu míří stížnost na prezidentské volby. Jde i o Topolánka
Neúspěšná prezidentská kandidátka Terezie Holovská, která už dříve zpochybnila pětici kandidátů na prezidenta s vícenásobnými podpisy, sepsala stížnost adresovanou Ústavnímu soudu. Ten ji ve středu zveřejnil na svém webu. Holovská již dříve se svou stížností neuspěla u Nejvyššího správního soudu. Nyní po Ústavním soudu žádá, aby usnesení Nejvyššího správního soudu z poloviny prosince zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Ona je lesbička a on homosexuál. Pracují v neziskovce a třídí odpady. Poznáte nejslavnější pár na světě?
Svatý otec již mnohokrát dokázal, že se stal hlavou církve z pověření samotného lucifera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): ePreskripce by se měla pozastavit a detailně dopracovat
Věkový průměr praktických lékařů činí téměř 60 let. Nyní navíc hrozí, že ti starší se svou praxí reálně skončí. Důvodem je zavedení ePreskripce, ke kterému dojde začátkem ledna. Systém totiž stále není připraven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kancléř bez prověrky by do roka skončil, navrhují starostové. Jde o předvolební kampaň, reaguje Hrad
Současný kancléř Vratislav Mynář bezpečnostní prověrku nezískal a Národní bezpečnostní úřad zamítl i jeho rozklad vůči tomuto rozhodnutí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:36, zobrazit podobné
FAEI: Toyota chce snížit počet obětí nehod o 1,3 milionu ročně
Automobilka Toyota chce v budoucnu prostřednictvím autonomního řízení snížit počet obětí dopravních nehod o 1,3 milionu. A to každoročně a po celém světě. Uvedli to zástupci automobilky na nedávném semináři o vyspělých technologiích v belgickém Zaventemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
České Budějovice: Nechtěné dárky můžete v IGY vrátit do půlky ledna
Našli jste pod vánočním stromkem dárek, který se vám nehodí? Přestože obchodníci v kamenných prodejnách nemají ze zákona povinnost zboží přijmout zpět bez udání důvodu ani je vyměnit, v největším jihočeském obchodním centru IGY vycházejí zákazníkům vstříc a ve většině případů nechtěné dárky vymění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bezpečnost citlivých informací zasílaných elektronicky se posílí
Posílit bezpečnost citlivých informací posílaných elektronicky má za cíl novela zákona o utajovaných informacích, která bude účinná od začátku příštího roku. Změny mají zohlednit elektronizaci státní správy a posílit ochranu utajovaných informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Valenta (BPP): Na ekologické teroristy si už došlápla policie. Obvinila je z vydírání.
Slovácký senátor Ivo Valenta apeluje na orgány činné v trestním řízení, aby si posvítili na "praktiky" ekologických aktivistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk pošesté v Divadle Na Jezerce
Již pošesté se v příštím roce vrátí do Divadla Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Pod jeho taktovkou se tu od 19.3. začne zkoušet hudební komedie Petera Quiltera Je úchvatná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Členství v radě je pro mě obrovskou poctou
Meziparlamentní rada pro boj proti terorismu se sídlem ve Washingtonu nabídla členství českému europoslanci Tomáši Zdechovskému. Oceňují jej tak za jeho systematickou práci v boji proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Prezident podpořil řadu programových priorit SPD
Komentář ke svátečnímu projevu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Náprstkovo muzeum: Indiáni a jejich minulé i současné tradice
Oblíbené téma se vrací do Náprstkova muzea. To se připravuje na celkovou rekonstrukci, aby mohlo návštěvníky potěšit novými stálými expozicemi. Do té doby pořádá Národní muzem pro návštěvníky dočasné výstavy, které představují zajímavá témata a předměty z jeho bohatých sbírek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor od Bakaly neslyšel v Zemanově vánočním poselství, co by si přál. A tak napsal toto
Když se Miloš Zeman stal prezidentem, odklonil se od tradice komunistických prezidentů, kteří pronášeli novoroční projevy. Prezidenti demokratické České republiky Václav Havel a Václav Klaus na tuto tradici navázali. Zeman se rozhodl jít jinou cestou. Vrátil se k vánočním poselstvím prezidenta T. G. Masaryka. Komentátor Martin Fendrych na serveru Aktuálně.cz, který vlastní miliardář Zdeněk Bakala, srovnal vánoční poselství obou prezidentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Novelizace trestního zákona jako kladivo na nepohodlné?
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje návrh poslanců hnutí SPD na doplněním trestního zákona o slůvko "ideologie" za velice nebezpečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Panu profesorovi přeji pevné zdraví
Gratulace na facebookovém profilu panu profesorovi Emilu Palečkovi k prestižnímu ocenění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Od prezidenta, kterému končí mandát, by jeden čekal více velkorysosti
Vyjádření k Vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se prý dobře pojistil
Středeční Lidové noviny připomínají, že rokem 2016 nám všem začal maraton. Volební maraton. V roce 2016 se volilo do krajů, v roce 2017 jsme měli volby sněmovní. V roce 2018 nás čekají dvě kola prezidentských voleb, dvě kola senátních voleb a volby do zastupitelstev měst a obcí. K volebním urnám půjdeme celkem pětkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Co se ceny vajec týče, můžeme se srovnávat se Švýcary
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Huneš (KDU-ČSL): V hospicích se snažíme, aby každý byl den sváteční
Vánoční svátky se z povahy intenzívního režimu péče v hospicích nemohou příliš lišit od ostatních dní. Ostatně ale, v těchto domech je vše tak trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš neměl rád Poláky. Opravdu hodně. Co udělá teď v EU, která je chce ztrestat?
Když byl ještě Andrej Babiš podnikatelem na plný úvazek, nemluvil o Polsku vůbec hezky. Například polskou petrochemickou společnost (PKN Orlen) vinil prý z nesplnění slibu, že mu prodá části Unipetrolu. „S polskou společností se soudil o dvacet miliard korun jako odškodnění, spor ale prohrál,“ rozepsal se americký novinář Erik Best na svém webu FinalWord.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist