Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.777x, což odpovídá cca 144.900-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Německo je šokováno. Afghánský migrant ubodal patnáctiletou brigádnici v obchodě
Včera se opět potvrdilo, že zejména afghánští migranti představují vážnou hrozbu pro bezpečnost obyvatel v západoevropských zemích. Aktuální případ skončil vraždou mladé německé dívky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Monika Pajerová: Já si myslela, že dobro zvítězilo. V roce 1990 nás všichni milovali. Ale co se začalo dít potom...
Studentská vůdkyně z roku 1989 a současná vysokoškolská pedagožka Monika MacDonagh-Pajerová už tradičně každým rokem promlouvá na vzpomínkových akcích spojených se sedmnáctým listopadem. K tomuto výročí ji proto na slavnostní vysílání přizval i Český rozhlas a dostalo se jí nemilého překvapení. Jeden ze zaměstnanců premiéra Andreje Babiše, Jan Macháček, jí totiž přímo ve studiu sprostě nadával. „On má stále tvář toho starého Macháčka z osmdesátých let, ale uvnitř už je to úplně jiný člověk,“ řekla o Macháčkovi MacDonagh-Pajerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Ministerstvo neví, jestli OLAF zveřejní. Tak to tam nic zajímavého není
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě od Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) s výsledky vyšetřování Čapího hnízda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ondřej Benešík: Nevylučuji účast na vládě, pokud Andrej Babiš nebude vydán policii
V KDU-ČSL sílí vnitrostranické hlasy pro účast na vládě s Anrejem Babišem. Co na to vedení strany? Bude trvat na svém stanovisku i pokud nebude Babiš vydán poslaneckou sněmovnou policii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další rána pro Martina Schulze. Němci jej hodnotí jako největšího „losera“
Účastníci dvou průzkumů vystavili v tomto týdnu nepříliš lichotivé „vysvědčení“ předním politikům země. Angela Merkelová, Martin Schulz i Horst Seehofer jsou hodnoceni většinou Němců negativně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Horáček: Okamura podniká v komerčním nacionalismu. Komunisty jsme měli zakázat, jsou jako NSDAP
"Vládu ANO možná podpoří Tomio Okamura, politický podnikatel par excellence v oboru komerčního nacionalismu," řekl Horáček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:36, zobrazit podobné
Češi a Slováci právě teď spouštějí „mobilní bič na palmový olej”
Tým lidí z Koalice proti palmovému oleji řadu měsíců vyvíjel a testoval mobilní aplikaci, která po vyfotografování čárového kódu obratem zjistí, zda výrobek obsahuje nechvalně proslulý palmový olej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Elity kolem Havla a Schwarzenberga nenávidí Čechy. Filozof odhalil inspiraci protektorátním ministrem Moravcem
Kdo je jedinou skupinou, na kterou se nevztahují dnešní korektnostní normy zakazující kolektivní předsudky? Češi, respektive „Čecháčkové“. Akademik Ondřej Slačálek sepsal zamyšlení nad fobií elit z české společnosti a často velmi zajímavých tradic, ze kterých vychází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Rusku velmi uznávaná politoložka otevřeně pro PL: Rusko nepotřebuje Česko, Slovensko, Polsko či Pobaltí, protože kdybychom vás okupovali...
Říše zla, Putinův autoritářský režim nebo říše bratří Slovanů, bojovník za spravedlivější mnohapolární svět, hodný méďa. Dnešní Rusko je nazýváno mnoha jmény. Bez zbytčeného démonizování země, kde se zanedlouho budou konat prezidentské volby, popisuje významná ruská politoložka arménského původu Karine Gevorgyan. Mluví o suverenitě, demokracii, Putinovi, homosexuálech, jaderných zbraních a dalších tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zemanova pěst. Toto zaznělo: Koalice uražených. Kdo se urazit chtěl a potřeboval, ten se urazil. Vidět v tom výhrůžku je hysterické
Komentátor Martin Zvěřina se v dnešních Lidových novinách vrátil k vánočnímu poselství Miloše Zemana a jeho pěsti, kterou zahrozil. Podle jeho slov nepřiměřené reakce prezidentu Zemanovi pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Neumím si představit, že to skončí dobře. Rád bych se mýlil, ale... Zkušený ekonom odkrývá, co vidí za migrací milionů lidí do Evropy. Je to horší než terorismus, dodává
ROZHOVOR „Pokud jde o domácí ekonomické události, tak opuštění měnových intervencí ze strany ČNB je jednoznačně zprávou číslo jedna a konečně k tomu mohu dodat - byla to nákladná a hloupá chyba,“ říká pro ParlamentníListy.cz Pavel Kohout, uznávaný ekonomický analytik a poradce českých ministrů financí. K obavám, že Brusel zanedlouho zařadí Českou republiku na periferii svých ekonomických zájmů, pak překvapivě dodává: “Jestli nás někdo bude děsit vícerychlostní Evropou, můžeme mu v klidu odpovědět - my jsme už v tom rychlejším pruhu a pokud se Německo, Francie nebo Itálie chtějí uregulovat a udanit až do úplné nehybnosti, ať si to dělají bez nás.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman vypustil démony. Je to nemocný člověk, kdo to nevidí, je slepý, varuje novinář Klíma
Podle známého novináře Josefa Klímy je prezident Miloš Zeman charakterově nemocný člověk, a proto jej rozhodně volit nebude. V krátkém videu, které umístil na YouToube.com, připomněl všechno, co jsme s ním zažili za posledních pět let. „Kdo to nevidí, je slepý. A kdo to nechce vidět, je stejný jako on,“ říká Klíma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Beton versus svoboda
Svobody všude plno a často se o ní také mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaměstnanec veřejnoprávního média: Že kvóty nebudou fungovat? Přijali jsme 12 uprchlíků z Řecka a jsou v pohodě!
Zástupce veřejnoprávního média, editor Českého rozhlasu Radiožurnálu Tomáš Vlach, se ve svém komentáři pro Lidové noviny vyjádřil k migračním kvótám, kdy státy visegrádské čtyřky podle něj užívají při odmítání kvót ničím neopodstatněné argumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odměny jako poděkování za práci? Nejlépe to prý „pochopili“ na kultuře za Hermana
Za dobu vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyplatil stát v rámci mimořádných poděkování za práci více než 43 milionů korun. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek pro PL: Západní civilizace upadla do hluboké krize. Bohaté společnosti jako je Německo a Švédsko hloupnou. To se projevuje i tím, jaké si vybírají vůdce
ROZHOVOR "Západní civilizace upadla po svém vítězství nad komunistickými režimy do hluboké krize, která se týká jak jejího smyslu, cílů, způsobů, jak tyto cíle uskutečňuje. Já hovořím o projevech dekadence. K tomu patří i to, že bohaté společnosti jako je Německo a Švédsko "hloupnou". To se projevuje také tím, jak vybírají své vůdce a důsledkem je špatná politika," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mentor Realistů Petr Robejšek. Vysvětluje také, proč je silnější pravděpodobnost, že se EU v historicky krátké době rozpadne, o vzpouře občanů proti jejich vládcům, či jak někteří žurnalisté pomohli Andreji Babišovi k vítězství ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidské vzory? Masaryk a Havel, vypálil Horáček. Pak vykládal, jak si musíme vážit naší armády
Hosty živého vysílání Českého rozhlasu Plus byli prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pročpak má pan Drahoš takový strach? Kvůli debatě u Soukupa se spustila přestřelka na síti
V debatě prezidentských kandidátů 2. ledna na TV Barrandov má s kandidáty debatovat mluvčí současného prezidenta Jiří Ovčáček. Některé kandidáty to překvapilo a Jiří Drahoš nejenže zrušil svou účast, ale ještě vše rozmázl na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Městské projekty efektivněji. Prahu čekají změny
Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila první realizační program Strategického plánu. Kromě konkrétních cílů představuje program i důležitý krok k novému řízení a systému práce na projektech města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Chrastina, který už před jednou totalitou utíkal: Brusel s námi hraje nečistou hru, demokracii nahradí tvrdá diktatura. Letos to lidem začalo docházet
ROZHOVOR Publicista, politický glosátor, ale také někdejší spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina při ohlédnutí za hlavními událostmi končícího roku oceňuje, že velká část voličů tentokrát pochopila hlavní volební téma a nenechala se zmást. Nešlo o to, jestli se budeme mít možná o trošku líp, ale hlavním tématem se stala budoucnost celého národa. A také zesílil odpor k vedení Evropské unie, která se vyvíjí jinak, než většina z nás očekávala. Lidem začíná docházet, že EU s námi hraje nečistou hru, na jejímž konci má být uspořádání, které si pamatujeme z dob vlády soudruhů ze Sovětského svazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Praze se nově objevily plakáty se Zemanem. Prezident už na kampaň dostal přes čtyři miliony
Jako zadavatel je uvedena Strana práv občanů (SPO) a zpracovatel sdružení Přátelé Miloše Zemana.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.12.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Senát: Občanská sdružení mohou do konce února podávat návrhy kandidátů na člena Rady ÚSTR
Organizační výbor Senátu rozhodl, že do 28. února 2018 mohou občanská sdružení navrhovat člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Do Nového roku - Pokračování dějinného zlomu
Kdo není slepý, vidí, že rok od roku přibývá problémů, které nás ohrožují, dokonce začínají ohrožovat samotné naše přežití . Co a proč se odehrává? Odpovědět na tuto otázku není jednoduché, ale je nejvyšší čas na ni odpovědět, pokud máme tomu, co nás ohrožuje, účinně čelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Drahoš: Účast v debatě, kde Zemana má zastoupit jeho mluvčí, považuji za zbytečnou
Komentář na facebookovém profilu k debatě prezidentských kandidátů na TV Barrandov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Janča: Kam Evropu přivedli "více vzdělaní lidé" pozorujeme každý den
Reakce na rozhovor s Pomocným biskupem pražským Václavem Malým pro server Forum24.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Forman, to by byl prezident. Nebo Šimon Pánek... Herec Javorský varuje před pýchou intelektu
Herec Vladimír Javorský se v pořadu Českého rozhlasu Osobnosti Plus Barbory Tachecí vyjádřil mimo jiné k tomu, kterého významného člověka vedle Václava Havla obdivuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Feri žádá ministerstvo o zprávu OLAF k Čapímu hnízdu
Poslanec Dominik Feri (TOP 09) žádá na základě jednacího řádu Sněmovny Ministerstvo financí o poskytnutí závěrečné zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Materiál označuje za důležitý pro výkon poslanecké funkce. Podle jednacího řádu Sněmovny má ministerstvo 30 dní na poskytnutí požadovaných informací. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Žijeme v době, kdy se urážka oponenta pokládá za rozdílný názor
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Při ohrožení života nebrat zajatce a zlikvidovat teroristy na místě! Putin vydal po výbuchu v Petrohradu jasný rozkaz
Ruský prezident Vladimir Putin označil výbuch v petrohradském supermarketu za teroristický útok. Výbuch zranil 13 lidí. Putin nyní nařídil tajné službě FSB, aby při zadržení teroristů postupovala podle zákona. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz podle agentury TASS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kterak nepřipustit předčasné volby
Prezident Miloš Zeman ve vánočním projevu nabízel něco, na co nemá ústavní sílu. Zřejmě měl na mysli komplexnější operaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Horáček: Okamura podniká v komerčním nacionalismu. Komunisty jsme měli zakázat, jsou jako NSDAP
"Vládu ANO možná podpoří Tomio Okamura, politický podnikatel par excellence v oboru komerčního nacionalismu," řekl Horáček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Love and peace to média
Pár slov na facebookovém profilu na adresu novinářů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SÚIP: Inspektoři se v závěru roku při kontrolách zaměřili na agenturní zaměstnávání
Státní úřad inspekce práce zahájil v průběhu měsíce listopadu a prosince celkem 107 kontrol zaměstnavatelů v rámci mimořádné akce zaměřené na agentury práce s cílem zjistit, zda nenabízejí zprostředkování zaměstnání bez platného povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Topolánek: Prosté zrušení krajů nemá jednoduché řešení
Reakce Mirka Topolánka k problematice rušení krajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bohumír Dufek: Šťastný nový rok 2018
Pevně věřím, že bude dál pokračovat zvyšování životní úrovně, které bude podporovat naše podepsaná kolektivní smlouva Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy-Asociace svobodných odborů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil: Bude-li premiér Babiš hájit české zájmy v Bruselu, jsem připraven ho podporovat
Co všechno už stihl Jiří Pospíšil ve funkci nového předsedy TOP09? Je Miroslav Kalousek stále nejviditelnějším a nejhlasitějším představitelem TOP09? Co způsobilo růst vlivu levicových a extremistických politiků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mezinárodní expert k Čechům i uprchlíkům: Vy byste dokázali nechat ležet dítě v bláte? Já ne. Ale když jdu na návštěvu, taky tam nesmrkám do fíkusu
Český marketér Martin Jaroš, jenž dlouhodobě žije v Kataru, v rozhovoru pro Dotyk.cz uvedl, že český cynismus je na rozdíl od českého sebemrskačství skvělý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Perličky ze spotřebitelské poradny
Odborníci v poradně dTestu řešili v letošním roce přibližně 45 tisíc spotřebitelských problémů, to je téměř 200 telefonických či e-mailových dotazů každý pracovní den. Někdy bývá rada jednoduchá, jindy vyžaduje hlubší právní posouzení, vždy se ale spotřebitel setká s profesionálním přístupem. Neexistují směšné případy, jen situace, které píše sám život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
5 1 předsevzetí, která vám VZP pomůže splnit, a ještě vám za to zaplatí
Zdravý životní styl může ušetřit miliardy korun za léčbu civilizačních chorob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Ministr Vojtěch hodnotil poslankyně podle sexuální přitažlivosti
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Nové stánky, výzdoba i kulturní program přilákaly ještě více návštěvníků než v minulých letech
Letošní vánoční trhy se opravdu vydařily. Vánoční atmosféru vytvořila výzdoba, nové dřevěné stánky i pestrý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Ochrana osobních údajů má sloužit k ochraně soukromí a ne k ochromení podnikání
Komentář na facebookovém profilu k GDPR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Cukrovka ovlivňuje rozmnožování savců. Včetně člověka
Vědci z výzkumného centra BIOCEV ve Vestci u Prahy se pokusili odpovědět na otázku, jaký je vztah mezi neplodností a cukrovkou. A jak tato nemoc ovlivňuje reprodukci i v následujících generacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman nechystá volební klip. Všichni ostatní uchazeči je mít budou
Prezidentští kandidáti se snaží získat přízeň voličů videi s podporou známých osobností či záběry ze života. Umísťují je na svých webových stránkách, sociálních sítích a budou se jimi také prezentovat v České televizi. Zákon jí stanovuje, aby každému z kandidátů poskytla na prezentaci několik hodin vysílacího času. Využít ho neplánuje prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jsou před námi vážné hrozby, obává se Petr Pithart. Velký strach má hlavně o veřejnoprávní média
Podle bývalého českého premiéra a předsedy senátu Petra Pitharta není pochyb o tom, že má za sebou Česko obtížný rok a vyhlídky do budoucna se netváří příliš růžově. Pozor bychom si prý měli dát na další směřování zahraniční politiky. Největší obavy má prý o veřejnoprávní média a o moc zákonodárnou a výkonnou. „Jsou před námi vážné hrozby,“ varuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Akademik Valenčík: Zeman má velkou šanci zvítězit už v prvním kole. Vždyť Drahoše musela upozornit BIS, že mluví z cesty
ROZHOVOR „Trochu mě zklamal program první Babišovy vlády, nejiskří v něm žádná myšlenka, objevují se tam některé sporné momenty. Například pojetí starobních důchodů je určitým krokem zpět oproti tomu, co bylo poměrně jasně řečeno ve volebním programu ANO,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Podle něj „koketování“ s Babišem komunistům neuškodí. „Škodí jim spíše koketování s falešnou ‚levicí‘, která se v důsledku absence pochopení toho, o co v dnešním světě jde, stala nevědomou služkou her současné globální moci. Mám tím na mysli komunistické ‚sluníčkáře‘,“ pokračuje. A také se vyjadřuje k dění posledních dní a k vyhlídkám ČR do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Boží mlýny nemelou
„Nemelem nemelem, nemelem nemelem, sebrala nám voda mlejn.“ Dle titulku je zřejmé, že voda je v tom tentokrát nevině. Skutečnost, že často ani početná řada let nestačí na to, aby byly pravoplatně rozhodnuty soudní či správní spory, svědčí o tom, že je „něco shnilého v právním státě Českém“. A „boží mlýny“ – ty jsou na tom ještě mnohem hůř. Ty už snad nemelou vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na Štědrý den zavítal do liberecké zoo rekordní počet návštěvníků
Zoologická zahrada Liberec zůstala stejně jako v předchozích letech otevřena pro veřejnost i na Štědrý den. Přestože byla i letos zachována zkrácená otvírací doba pokladen, do zoo zavítal rekordní počet návštěvníků. Čekání na Ježíška si přišlo zkrátit neuvěřitelných 7233 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Největší environmentální problémy roku 2017 v Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj se dlouhodobě potýká s řadou problémů v oblasti životního prostředí. Stěžejní problémy (především špatná kvalita ovzduší) se však daří řešit jen velmi pomalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny Radek Vondráček přijal ruského velvyslance
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček ve středu 20. prosince přijal ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Budeme volit starosty a hejtmany přímo? SPD předložila návrh novely ústavy
Hnutí SPD předložilo ve sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček: Zatímco se chystáme na Silvestra...
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti požádali o zprávu OLAF týkající se Babišova Čapího hnízda
Piráti zaslali ještě před Vánoci Ministerstvu financí ČR žádost o poskytnutí informací týkajících se zprávy OLAF ve věci šetření kauzy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Stát využije i majetek pocházející z trestné činnosti
Na základě usnesení soudu připadlo do správy benešovského Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových vlastnictví státu (ÚZSVM) mimo jiné 2 369 kusů palet neoprávněně označených ochrannou známkou EPAL a šest kusů vypalovacích raznic včetně razicího mechanismu, sloužících k vypalování této značky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na hradech a zámcích se můžete rozloučit s letošním rokem a přivítat ten nový
Ani poslední den v roce nezůstávají brány hradů a zámků ve správě NPÚ uzavřené, mnohde máte ještě poslední možnost užít si vánoční atmosféru ve slavnostně vyzdobených komnatách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Halík se rozjel v Českém rozhlasu: Označují mě za podzvíře! Populisté vědí, že vzdělaní lidí je volit nebudou, tak se obracejí na...
Populisté dnes štvou proti vzdělaným lidem, uvedl kněz Tomáš Halík v rozhovoru pro Český rozhlas. Mimo jiné se také svěřil s tím, že se mu dostalo označení podzvíře. „Hitler uvažoval v pojmech untermensch, podčlověk. Ale jim už to nestačí,“ svěřil se Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: V listopadu nevyhověly dva vzorky PHM
Česká obchodní inspekce i v měsíci listopadu 2017 prováděla pravidelnou kontrolu jakosti pohonných hmot. Z celkového počtu 240 vzorků PHM nevyhověly jakostním požadavkům dva odebrané vzorky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura: Jsme ochotni o našem návrhu diskutovat
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Povánoční pohádka o tom proč silvestrovský forward není co býval
Kdo si myslel, že devizové a peněžní trhy dožijí od Vánoc do Silvestra v klidu, ten se šeredně zmýlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš: Slušnost, důstojnost a odvaha postavit se hrubosti a manipulaci nejsou prázdné pojmy
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v ekonomiku mírně vzrostla
Konjunkturální průzkum za prosinec 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál slaví 25 let
Český rozhlas Radiožurnál oslaví na přelomu roku 25 let. Jubileu zpravodajsko-publicistické stanice bude věnováno celé silvestrovské vysílání, jež nabídne výběr toho nejlepšího za uplynulé čtvrt století. Chybět nebudou ani dvě nejznámější tváře stanice – Lucie Výborná a Jan Pokorný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SUZ MV se důrazně ohrazuje proti spojování jejích klientů s incidentem v Brně
V souvislosti s incidentem v brněnské Běhounské ulici se musíme důrazně ohradit proti tomu, aby byl spojován s klienty Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Účastníci tohoto incidentu nejsou žadatelé o azyl, kteří jsou ubytováni v azylovém zařízení SUZ MV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jsou všichni s mou výjimkou potenciálními vrahy?
O knize Jana Zrzavého
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: Nabídli jsme vizi, změnili vedení
Už začátek roku TOP 09 odstartovala nebývalým počinem. Jako první politická strana nabídla lidem Vizi pro Českou republiku do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Vyřadili jsme téměř 300 žádostí o kotlíkové dotace
Na kotlíkové dotace ještě zbývá 22 a půl milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman prý lže, i když to vypadá, že nelže. Na Britských listech vám vysvětlí, jak je to možné
V Belgii se o nové vládě jednou po parlamentních volbách vskutku vyjednávalo mimořádně dlouho, opravdu skoro dva roky, a to od dubna 2010 do prosince 2011. Jenže když to prezident Miloš Zeman zmiňoval, opomněl dodat, že po celou tu dobu tam nevládly svévolně jmenované vlády bez veškeré legitimity, ale pořád stará vláda premiéra Yvese Leterma, sice v demisi, ale opírající se o legitimitu poskytnutou předchozím parlamentem. „Neboli dělo se to, co by podle Zemana u nás prý ‚nikdo‘ za žádnou cenu nechtěl. Prezident Zeman lže, i když to vypadá, že nelže,“ rozčílil se na Britských listech komentátor jménem Václav Jamek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Muž, kvůli kterému sebrali Ransdorfa ve švýcarské bance, je znovu na scéně. Znovu jde o peníze a znovu je to velmi podivné
Vladimír Huněk. Muž, kvůli němuž byl před dvěma lety v curyšské bance zatčen i později zesnulý europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), má opět problémy s policií. Podle všeho měl Huněk, údajný dědic švýcarského konta, vylákat půjčku od svých známých z Berounska. Píše o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MD: Stanice měření emisí začnou od ledna pořizovat fotodokumentaci a připojí se k systému STK
Stanice měření emisí budou od ledna pořizovat fotodokumentaci vozidel. Snímky pak budou společně s výsledky měření online ukládat do informačního systému ministerstva dopravy. Začne tak ostrý provoz systému, který stanice testovaly už během listopadu a prosince. Podobným způsobem se už od roku 2016 dokumentuje přítomnost vozidla na stanicích technické kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SPD předložila návrh na přímou volbu starostů a hejtmanů
Hnutí SPD předložilo ve Sněmovně novelu Ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z Ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš bude na Slovensku probírat oslavy výročí i aktuální témata
Oslavy kulatých výročí, která připadají na rok 2018, ale také aktuální zahraničněpolitická témata včetně regionální spolupráce budou probírat příští pátek premiéři Česka a Slovenska. Vyplývá to z materiálu o cestě, který připravilo ministerstvo zahraničí. Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) na Slovensko zamíří na první zahraniční návštěvu, zatím se ve funkci v cizině jen účastnil evropského summitu v Bruselu v polovině prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Smolek zahájil setkání k problematice sjednávání mezinárodních smluv
V pondělí 18. prosince 2017 se v Černínském paláci uskutečnilo každoroční setkání se zástupci jednotlivých rezortů k problematice sjednávání mezinárodních smluv. Na úvod setkání vystoupil náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Rok 2017 v pěti obrazech
Andrej Babiš svůj rok mezi krajskými a sněmovními volbami jasně vyhrál. Ale visí nad ním prokletí, které formuloval sám Cimrman: "Dokázat se dá všechno, kamaráde, ale to že nejseš fízl, to nikomu nedokážeš."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vyřazená uchazečka o Hrad Holovská je připravena napadnout volby
Vyřazená kandidátka na prezidentku Terezie Holovská je připravena, pokud neuspěje s již podanou ústavní stížností, napadnout po prezidentských volbách u soudu jejich regulérnost. Řekla to dnes ČTK. Vadí jí, že někteří uchazeči o funkci prezidenta pro svou kandidaturu částečně získali podporu stejných poslanců či senátorů. Holovská kvůli tomu podala před několika dny ústavní stížnost. Plénum Ústavního soudu se jí bude zabývat 3. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: Z prvního bloku Temelína vyvezli palivo, naplno se rozjely i investiční akce
Z reaktoru prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín už energetici vyvezli všechno palivo. Třetinu ze 163 souborů vymění za čerstvé a aktivní zónu nově nakonfigurují. Práce v plánované odstávce se nezastavily ani přes Vánoce. Odborníci kontrolují například turbínu, naplno se rozběhly i práce na modernizaci kompenzátoru objemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: V množství investic máme za sebou rekordní rok
Investiční aktivita města Mladá Boleslav byla v roce 2017 mimořádná. I když město nerealizovalo žádnou velikou stavbu, naopak uskutečnilo či zahájilo desítky menších a středních investic ve prospěch rozvoje Mladé Boleslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kdo by znásilňoval obézní nikotinistku sledující fotbalovou ligu, když může znásilňovat anorektickou vegetariánku sledující přednášky o genderismu... Ostré bilancování roku s Martinem Konvičkou
ROZHOVOR „Nelze příliš doufat ve změnu u volebních uren. Británie nejspíš spolu se Švédskem a podobnými zoufalci samovolně odpluje ke břehům Pákistánu. Státy Beneluxu možná dospějí k nějaké problémové koexistenci libanonského či indického typu. O osudu Francie a Německa rozhodnou války,“ sumíruje události posledního roku aktivista Martin Konvička. Podle jeho slov Západoevropany neprobudí ani to, když jim teroristé zabíjejí ženy a děti, nebo páchají atentáty přímo před sídly vlád. Jde o tak pokročilý stupeň kulturní degenerace, že je na čase přemýšlet nad Evropou bez zemí a národů, které se kdysi jmenovaly Francie, Anglie, Nizozemsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Turecko versus Arábie
Ještě před šesti lety bylo Turecko vnímané Arábií jako "poslední naděje" pro dobití Evropy a možná i celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ANO: V předloženém rozpočtu města na rok 2018 chybí jako priorita rekonstrukce Benešovy třídy
Vedení města Hradec Králové předložilo rozpočet, který v oblasti rozpočtování příjmů na rok 2018 je poněkud podceněn s nárůstem jen o cca 7% vzhledem k roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oslavy na Silvestra a Nový rok v centru Prahy omezí dopravu
Novoroční oslavy v Praze si vynutí uzavření některých ulic pro automobily v centru města. Dnes o tom informoval pražský magistrát. Omezení se budou v neděli týkat Václavského a Staroměstského náměstí a také okolí Karlova mostu. V pondělí souvisí plánované uzavírky s novoročním ohňostrojem, který budou lidé sledovat hlavně z okolí Dvořákova nábřeží. Na frekventovaných místech a v důležitých dopravních uzlech posílí svou přítomnost městská i státní policie, oznámil policejní mluvčí Jan Rybanský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Zeman akceptoval Lednickou výzvu, ale co politici?
Stanovisko Rozhodneme k Vánočnímu poselství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé by už měli vědět, kde volit prezidenta
Lidé by už měli po dnešku z obecních vývěsek vědět, kde budou moci v lednu volit budoucího prezidenta republiky. Starostové mají poslední termín na to, aby zveřejnili adresy volebních místností. Kdo bude chtít hlasovat mimo domovskou obec, může si už vyzvednout voličský průkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jevonsův paradox
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Stát se členem takto prestižní organizace je obrovskou poctou
Meziparlamentní rada pro boj proti terorismu se sídlem ve Washingtonu nabídla členství českému europoslanci Tomáši Zdechovskému. Oceňují jej tak za jeho systematickou práci v boji proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Opatrně s tím "zdravým rozumem", pane prezidente
Více než Parkinsonovy zákony tu prostě fungují zákony trhu, které s entitou úředníka počítat musejí, aby se vepsaly, když ne do povědomí každého z nás, tak zcela určitě do sociální praxe, která je měřitelná právě díky bobtnající úřednické sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za zachování Základní Kynologické Organizace 394 – Újezd nad Lesy na stávajícím cvičišti
Základní Kynologická Organizace má v Újezdu nad Lesy již více jak třicetiletou tradici. Proto si přejeme, aby i nadále působila na stejném místě – cvičišti a zastupitelstvo odmítlo výpověď bez udání důvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Cesta k právnímu státu
Moc soudní je základním kamenem správného chodu státu. Pravda a spravedlnost jsou termíny, které jsou základem každé demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Tak prý straším teroristickým útokem
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sátora (ČSSD): Krajský dům hrůzy - Zlínský kraj, Uherské Hradiště
Zlínský kraj se bude rozhodovat, zdali se domluví s městem Uherské Hradiště nebo si od soukromníka vezme 100 milionů korun...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek vzkázal do ČSSD: Jestli mě přijmete zpět, budu hned kandidovat na předsedu
Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek by se chtěl znovu ucházet o post předsedy ČSSD, jenže to má malý háček, brání mu v tom místní organizace na Praze 5, které byl dříve členem. Ta totiž jeho přijetí zatím odmítá a podle stanov partaje se bez souhlasu původní domovské buňky vrátit nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Z Patočkova serveru: Žádný sociální demokrat by neměl volit Zemana. Děsí naše partnery, skončil na straně extremistů
Spisovatel, antikvář a člen ČSSD Saša Gr. se na serveru denikreferendum.cz rozepsal o tom, proč by žádný demokrat, a to nejen sociální, neměl volit Miloše Zemana prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist