Oficiální zpravodajská média

Pelikán chce výrazně zjednodušit trestní řízení. Advokáti jsou z jeho návrhů zděšeni
Ministr spravedlnosti v menšinové vládě ANO Robert Pelikán nechal připravit novelu trestního řádu. Pokud projde, nejeden občan se může dostat do role „sprostého podezřelého“, na kterého si stát došlápne. Informuje o tom Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Obnažená prsa a bradavky. Reakce na čerstvou fotografii Emmy Smetany s moderátorkou Drtinovou trvala 26 minut
ParlamentníListy.cz při pravidelném procházení sociálních sítí narazily rovněž na stránku někdejší zaměstnankyně České televize, nyní dodavatelky obsahu Bakalovy Economie, Daniely Drtinové. Ta v neděli odpoledne uveřejnila fotografii, na které třímá cenu Křišťálová Lupa. I přes některé pozitivní ohlasy je právě profil Drtinové často vystaven ostrým výtkám. Moderátorka je nekomentuje, ale zřejmě ani necenzuruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dovolená také pro OSVČ
Komentář slováckého senátora Ivo Valenty na facebookovém profilu ke konstatování Evropského soudního dvora, že i živnostníci mají nárok na dovolenou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Upsal jsem se StB, připustil europoslanec Štětina. Ale byl to prý jen trik. A pak ho prohlásili za nepřátelskou osobu a na to je pyšný
Trik, který zachránil mého otce a další lidi. Těmito slovy popisuje europoslanec Jaromír Štětina své rozhodnutí v roce 1977 podepsat spolupráci s komunistickou státní bezpečností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zděšení u Jana Čulíka: Kde to skončila ta ČSSD, která v roce 2013 nominovala na prezidenta Jiřího Dienstbiera?
V roce 2017 se toho na politické scéně odehrálo opravdu hodně. Donald Trump se stal 45. prezidentem USA, Vladimir Putin oznámil, že bude znovu kandidovat na ruského prezidenta a Andrej Babiš to z role druhého nejbohatšího Čecha dotáhl do pozice nejmocnějšího politika v zemi. Stal se premiérem. Publicista Boris Cvek v textu pro Britské listy přesto tvrdí, že se na politické scéně stalo ještě něco mnohem důležitějšího...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Horáček napsal ministryni Schillerové. Domáhá se zprávy OLAF
Michal Horáček zatroubil do útoku. Buší, obrazně řečeno, na vrata Ministerstva financí ČR a žádá zveřejnění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k Čapímu hnízdu. Šéfce resortu Aleně Schillerové napsal dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sociolog Hampl: Dnes je hůře, než bylo před rokem, a za další rok bude ještě hůře. Boháči připraví chudáka o poslední zbytečky jeho majetku, o svobodu i základní lidskou důstojnost
ROZHOVOR „Nesouměřitelnost, podle Kellera, nastává třeba tam, kde vedle sebe postavíme dělníka z fabriky a oligarchu se stomiliardovým majetkem. Pokud vznikne takhle velký rozdíl, znamená to obrovské riziko, že boháč připraví chudáka o poslední zbytečky jeho majetku, o svobodu i základní lidskou důstojnost. Nepomohou zákony, protože oligarcha má možnost si prosadit jejich změnu. Nepomohou soudy, protože oligarcha má možnost si koupit soudce. A nejde jen o jednoho boháče, ale také o stovky jeho lokajů (pardon, manažerů), kteří mají možnosti si na těch dole vybíjet svoje komplexy,“ varuje sociolog Petr Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Vláda ANO nemá moc fištróna…
… alespoň podle návrhu svého programového prohlášení. Určitě ne v daních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
BEZ CENZURY Další hromadné znásilnění ve Švédsku. Bylo jí sotva osmnáct. Znovu se objevil starý záznam, jak si natáčeli, když jí to dělali
Newsline, America Now, Breitbart News, Daily Mail nebo SBS. Všechna tato média v uplynulých několika dnech informovala o dalším případu hromadného znásilnění ve Švédsku. V České republice nenajdete zřejmě ani jeden materiál. ParlamentníListy.cz v sobotu mapovaly nejen zpravodajské (či blogerské) výstupy, ale rovněž sociální síť Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hilšer posílá televizní radě stížnost na Soukupa a jeho show. Vůbec ho prý nezve
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) si možná znovu posvítí na TV Barrandov. Postará se o to prezidentský kandidát Marek Hilšer, který si chce na televizi stěžovat, protože ho generální ředitel Jaromír Soukup nepozval do debaty prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Izrael vmanévroval Washington do války s Ruskem a islamizuje obětovanou Evropu
Rok 2017 v geopolitických souvislostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura má velký strach: V Moskvě se prý možná plánuje výměna Zemana za jeho bratra. A skončí to vojenskou okupací
Lidovec Hayato Okamura, jenž je bratrem Tomia Okamury (SPD), dlouhodobě varuje před napojením Tomia na Ruskou federaci. Stejně tak vidí blízkost k Rusku i u prezidenta Miloše Zemana. Své obavy, co by mohlo nastat, nyní sdílel na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý kapitán české zábavy Ivan Rössler: Na populismu nevidím nic špatného. Vždyť všechny strany slibují v podstatě totéž
ROZHOVOR Proč se okolo ankety Český slavík dělá takový povyk. Je to ještě méně významné ocenění než vyznamenání od prezidenta. K některým kauzám odcházejícího roku se pro ParlamentníListy.cz vyjadřuje bývalý šéfredaktor redakce zábavy v televizi Nova a autor písňových textů elity české pop music Ivan Rössler, jehož agentura nedávno uspořádala v pražské Lucerně Československý beat-festival po 50 letech plný starých dobrých bigbíťáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Teď je čas na útok na SPD za populismus
Komentář na facebookovém profilu k návrhu SPD na přímou volbu starostů a hejtmanů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Není jedno, kdo bude českým prezidentem?
Sotva jsem napsal nadpis, jako kdybych už slyšel protestující hlasy. Jenže nevkládáme do osobnosti prezidenta více, než je třeba? Masaryk, ač nevybaven podle československé ústavy prakticky žádnými pravomocemi, nám suploval císaře pána. Tato role prezidenta se v ČR udržela dodnes. Obyvatelstvo není natolik sebevědomé, aby se bez postavy vladaře obešlo, což mimoděk potvrzují zaryté spory, kdo vlastně se jím má v brzkých volbách stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Roky končící osmičkou bývají historické. Jaroslav Bašta před tím nastávajícím hovoří rovnou o rozpadu EU
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta vyhlíží rok 2018. V historii české státnosti hrály roky zakončené osmičkou důležitou roli. Nejinak tomu může být i letos. Bašta se v komentáři pro PrvníZprávy.cz rozepsal o možném konci Evropské unie. Konec tohoto společenství rozhodně nepovažuje za tragédii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stěžovali jste si na EET? Po tom, co vám od května zavede EU, vám možná přijde jako pohoda
Podnikatelé se od května příštího roku mohou obávat dalšího byrokratického nařízení, které by podle některých názorů mohlo být daleko horší než například elektronická evidence tržeb. Píše o tom server Echo24.cz. Jde o nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ovčáček hodil bombu do „pražské kavárny“. Slovní lejna, ďáblův Halík, lži, telefon z pekla, „dáme ti přes držku“... Drsná silvestrovská pomsta za všechny útoky na Zemana
ROZHOVOR Stejně jako v minulých letech, i tentokrát v poslední den roku jsme oslovili hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, aby se ohlédl za nejrůznějšími útoky na prezidenta Miloše Zemana, které byly často velmi ostré a vulgární, aby je se silvestrovským nadhledem okomentoval. Výsledek stojí za to, posuďte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Novoroční ohňostroj si vyžádá změny v dopravě
Z důvodu konání novoročního ohňostroje dne 1. ledna 2018 je v době přibližně od 17.30 hodin do 18.30 hodin přerušen obousměrně provoz tramvají v úsecích Klárov – nábřeží Edvarda Beneše – nábřeží Kapitána Jaroše – Strossmayerovo náměstí, křižovatka ulic Havlíčkova a Na Poříčí – náměstí Republiky – Revoluční – Štefánikův most, Palackého náměstí – Jiráskovo náměstí – Národní divadlo – Staroměstská – Právnická fakulta – Čechův most, Újezd – Národní divadlo – Národní třída – křižovatka ulic Spálená a Lazarská, Mánesův most a úsek tramvajové trati v Myslíkově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Proslulý německý levičák plánuje odchod Čechů, Poláků a Maďarů z EU. Když prý zmizí, bude to pro integraci jen dobře
Německý politik Zelených Daniel Cohn-Bendit věští odchod Česka, Polska a Maďarska z EU. Pro evropské společenství by prý odchod těchto zemí mohl být dobrou zprávou. Informoval o tom server německého týdeníku Der Spiegel s odvoláním na další zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Topolánek: Úspěch samostatné České a Slovenské republiky svědčí o tom, že idea národních států není mrtvá
„Národní identita není mrtvá. Svědčí o tom úspěšný vývoj samostatné České a Slovenské republiky. Ukázalo se, že národy, které si jsou vědomy své identity a hodnot a mají dost sebevědomí, mají velký smysl jak pro své občany, tak pro sousedy a mezinárodní společenství. Ten, kdo si váží sám sebe a své svobody, váží si i druhých a přeje svobodu jim.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: O rasismu - Na benzínce
Dva dny jsem mohl spát na vavřínech. Sympatický černoch z Černošic mně sdělil, že výrok „hele, zase nějakej negr“ slyšel za svých sedmnáct let života v ČR jen jednou a to na Moravě – viz Vánoční „positive news" z Černošic. Češi tedy jsou, co se týče rasismu, v jeho případě „z obliga“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Ty jsi kretén, vole. O Ukrajině vím hovno. Připomeňte si nejzářivější okamžiky politického navrátilce roku
Expremiér Mirek Topolánek, jenž se rozhodl kandidovat na Pražský hrad, je známý svou vznětlivou povahou, kdy několikrát v minulosti napadl novináře – ať již slovně či fyzicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Politolog: Volební kampaň na Trutnovsku limitoval nedostatek času
Volební kampaň před prvním kolem doplňovacích voleb do Senátu na Trutnovsku, které se uskuteční 5. a 6. ledna, limitovalo to, že politické subjekty, oproti volbám v tradičním volebním termínu jednou za dva roky, měly málo času na výběr kandidáta. ČTK to řekl politolog Jiří Štefek. Očekává, že volební účast bude nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Starostové, primátoři i hejtmani si od roku 2018 finančně polepší
Starostové, primátoři a hejtmani si od příštího roku finančně polepší. V pondělí vstupuje v platnost novela, která odstraňuje nerovnováhu v jejich odměňování. Starostové dosud měli stejné peníze a k nim dostávali bonusy podle velikosti obce, kterou vedou. Vznikaly tím velké rozdíly, které u nejmenších a největších obcí činily až desetitisíce korun měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Uchazeči o Hrad chtějí bojovat s korupcí. Přečtětě si, jak na to chtějí jít
Změny zákonů, mravnější chování politiků nebo lepší vymahatelnost práva by mohly podle uchazečů o post prezidenta zlepšit potírání korupce v České republice. Většina se domnívá, že přísnost trestů je odpovídající. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK. Neodpověděl na ni současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Komárek : Jednací řád sněmovny je blbý a nedemokratický
Radek Vondráček, skvělý chlap a obratný, na mě až trochu příliš obratný politik, říká, že jednací řád sněmovny je potřeba změnit proto, že je tam devět klubů, což by působilo potíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Silvestrovské a novoroční oslavy v Praze
Pražská policie připravuje adekvátní bezpečnostní opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Donald Trump, génius roku. Vyhlásili ho na Reflexu
Donald Trump v roli 45. prezidenta USA přepsal pravidla americké politiky. Je to muž, který vyvolává u řady lidí odpor, ale dokáže také přicházet s dobrými nápady. Rok 2017, první rok Trumpa ve funkci, ukázal, že je to šílenec a génius v jednom, napsal Viliam Buchert v textu pro Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Program zdravotní pomoci MEDEVAC v roce 2017
V průběhu 2. pololetí r. 2017 se v rámci vládního programu zdravotní pomoci syrským uprchlíkům v Jordánsku (MEDEVAC) vystřídalo v Ammánu osm lékařských týmů z českých nemocnic, které provedly 422 odborných operací (za celý rok 2017 bylo v rámci MEDEVACu vykonáno v Jordánsku 875 operací).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Strana musí jít do opozice a pracovat ve prospěch občanů
Komentář na facebookovém profilu k nadcházejícímu sjezdu strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Silvestr z Brna. Držitelka Sorosovy ceny si povídala s docentem environmentální etiky, jak je Brno nejlepší, protože tam chtějí změnit svět. Vážně to stojí za to
Brno je úžasné, pokrokové město, kde do volených funkcí pustili nadšené aktivisty, na úřadech sedí osvícení absolventi místních společenskouvědních fakult, kteří chápou význam progresivních sociálních projektů a lidé si tam uvědomují, že mít Mercedes je absurdním projevem velkého ega a důležité věci jsou úplně jinde. Tyto názory před silvestrem předestřeli čtenářům MF DNES redaktorka Ustohalová a význačný akademik z Bekovy Masarykovy univerzity, zabývající se etikou životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Analýza, která zapadla. Budete koukat, z jakých zdrojů čerpají veřejnoprávní novináři informace. Zmíněn i velvyslanec Schapiro
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA K informování o válečném konfliktu v Sýrii používal Český rozhlas převážně zdrojů ze západní Evropy a Severní Ameriky, zatímco po ruských či syrských sáhl jen výjimečně. Na analýzu konstatující tento stav upozorňuje místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, jemuž vadí i to, že veřejnoprávní médium se pravidelně věnuje tématu údajných dezinformačních webů, ale nějak se zdráhá dát jejich zástupcům prostor. Protože dnes máme silvestr, tak vybral příhodu americké diplomatky, která chtěla prověřit ruskou intervenci do voleb na ostrově, který vůbec neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Hořovice rozšiřuje počet lůžek pro chronicky nemocné děti
Nemocnice Hořovice bude rozšiřovat unikátní oddělení pro děti vyžadující chronickou resuscitační a intenzivní péči. Jedná se o oddělení, které zajišťuje služby pro dětské pacienty z celé České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dukův tajemník, otec Badal: Po třech letech zákaz prodeje gumových člunů, aby migranti nemohli vyplout na moře. To svědčí o kvalitě skvěle placených úředníků EU
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Připadá mi dost divné, že po třech letech paní Merkelová a další v podstatě říkají to, co my, na adresu migrace a jejího řešení v místech konfliktů – jen my tehdy za to dostali žlutou hvězdu na kabát a teď je to už oficiální linie,“ konstatuje v bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal, který působil i jako místopředseda Rady České televize a Českého rozhlasu. K výsledkům nedávných voleb pak ještě dodává: “Tradiční strany se příliš brzy vymezily vůči hnutí ANO, slušelo by se aspoň jednat, ne dupat v rohu jako uražené dítě. Nemyslím si také, že by výsledek voleb zásadně změnil pohled našich sousedů na Česko – vždyť v tzv. západních demokraciích často vládnou lidé s velmi podivnými názory, nereálnými sliby a silně levicovým smýšlením.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal na Reflexu: Pro Zemana je chlast politickou značkou. Oslovuje jím burany a méně inteligentní
Komentátor serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal se zamyslel ve svém příspěvku nad tím, zda se prezident Miloš Zeman vyléčí z alkoholismu chlastem. Jak však vzápětí dodal, jde jen o řečnickou otázku, neboť všichni vědí, že se tak nestane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Je jedno, jaká bude zpráva OLAF. Pravice Babišovu vládu prostě nepodpoří
Pravicové opoziční strany mají jasno. Vládu Andreje Babiše (ANO) nepodpoří ani tehdy, když bude zpráva OLAF k Čapímu hnízdu příznivá. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády
Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády. Obává se, že bude omezen přístup veřejnosti k informacím. Kritizuje, že v některých případech nebude zveřejňováno, jak který ministr hlasoval a že premiér dostane více pravomocí. Návrh vládě předložil ministr spravedlnosti a šéf Legislativní rady vlády Robert Pelikán. Cílem je podle Pelikánova materiálu zefektivnit a zrychlit projednávání dokumentů předložených vládě, ale i samotné jednání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká filharmonie: Rafael Payare diriguje Novoroční koncert
Ačkoli by se mohlo zdát, že skladba s názvem „Ruské Velikonoce“ se v silvestrovsko-novoročním programu ocitla omylem, opak je pravdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška natočí thriller o Kalouskovi. Brusel zavede jednotný účes. A co by se muselo stát, aby Horáček postoupil do druhého kola? Čtěte silvestrovskou věštbu Martina Komárka
ROZHOVOR „Uplynulé parlamentní volby mají velkého vítěze, ale malí poražení ho budou kousat do lýtek, dokud některým nenabídne slušné žrádlo,“ komentuje s humornou nadsázkou současné politické události bývalý poslanec za ANO a známý publicista Martin Komárek. „Babiš samozřejmě o podporu SPD nestojí už kvůli mezinárodní pověsti země a o komunisty taky ne kvůli jejich starosocialistickému programu. V Česku jsou však vždy možná kreativní řešení: Buď vítězové, nebo poražení převezmou diktaturu. Nebo se na ní dohodnou vítězové s poraženými a nastolí takzvanou opoziční diktaturu. Vládnout lze i pomocí prezidentských dekretů. Ani soudružská pomoc tří států Visegrádské čtyřky není vyloučena...“ dodává v satirické analýze bývalý politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Ukrajina a politická hygiena
Nedávno Evropský dům v Praze zažil pod záštitou senátora Václava Hampla v zájmu našeho bezpečnostního prostředí velmi překvapivou konferenci o EU a budoucnosti východního sousedství této organizace. Téma velmi závažné a jeho řešení jistě potřebné. K jisté patronaci se přihlásilo NATO, americké velvyslanectví, ale dokonce i české ministerstvo zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Nebojme se a říkejme pravdu
Děkujeme všem našim členům, podporovatelům a voličům za jejich přízeň a podporu. Současně se těšíme na další spolupráci v roce 2018. Závěrem přidáváme slova našeho současného předsedy a čestného předsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Plzeňská zoo pokřtila lvíče, sameček dostal arabské jméno
Zoologická a botanická zahrada města Plzně pokřtila téměř dvouměsíčního samečka lva berberského. Lvíče dostalo na návrh chovatelů arabské jméno Baqir, což znamená blízký srdci, oblíbený. Jedná se o druhé mládě lva berberského od 70. let v plzeňské zoo. První byla Amira, ta se narodila 12. září 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Výročí, které se moc nepřipomíná. Před 25 lety se rozpadlo Československo
Dnes v noci uplyne 25 let od okamžiku, kdy zaniklo Československo a na mapě světa se objevily dva nové státy – Česká republika a Slovenská republika. Server iDnes.cz se ohlíží za dny, během nichž skomíral společný stát Čechů a Slováků, který přežil druhou světovou válku a dožil se víc než sedmdesáti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice dočasně přesunula úrazovou ambulanci
Od pátku 29. prosince je dočasně přesunuta v Klaudiánově nemocnici úrazová ambulance do nových prostor Centrálního příjmu. Stěhování proběhlo v brzkých ranních hodinách a provoz ambulance nebyl ničím ohrožen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za podpovrchovou MHD v centru Prahy
Navrhujeme zavedení podpovrchové dopravy v centru Prahy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Topolánek sezval lidi na punč a skutečně se tam rozjel: Plive se tu na polistopadovou republiku, Zeman je zlý člověk. Já to stmelím. Klidně sfárám na Paskově do sloje a budu se tam bavit s klukama
REPORTÁŽ Jaký by měl být prezident, to prozradil Mirek Topolánek při debatě v Liberci. „Musí mít energii, sílu, kompetenci. To znamená i tu znalost. Musí vidět dál. Já mám lidi rád. Nedělá mi problém přednášet na akademické půdě nebo sfárat na Paskově do sloje a bavit se tam s těma klukama na předku. Myslím, že jsem ještě natolik zdravý, silný a energický, že jsem schopen ten mandát vykonávat naplno,“ přislíbil s tím, že nikdo z dalších protikandidátů nemá šanci Miloše Zemana porazit. Vysvětloval také, proč musíme tlačit na reformu Evropské unie a být připraveni na možnost, že bude potřeba znovu chránit naši vnitřní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Historik Krystlík Čechům: Vy jste schopni si v přímé volbě zvolit na Hrad i prostitutku
Rok 2018 je mimo jiné rokem, v němž si podruhé v přímé volbě zvolíme prezidenta. Historik Tomáš Krystlík se však lidem rozhodl vysvětlit, že je vlastně úplně jedno, koho si vybere za hlavu státu. Vzhlížení národa k českému prezidentovi je podle jeho názoru jen projevem nedostatku sebevědomí Čechů, Moravanů a Slezanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Komentář k ambicím předsedkyně Výboru pro obranu PSP ČR
Odhodlaná a dobře připravená bojová síla a kapacita, schopnost účinně čelit agresi či krizovým situacím má pro suverenitu, obranu a bezpečnost země - a pro nás jako občany ČR - s ničím jiným nesrovnatelnou, nevyčíslitelnou hodnotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Další evropský projekt zlepší silnice na Orlickoústecku
Zhruba šest kilometrů silnice od konce obce Loučky přes obce Svatý Jiří a Jehnědí se dočká rekonstrukce. Krajští radní schválili zahájení zadávacího řízení na tuto stavbu, která bude spolufinancovaná z evropských peněz, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu. V rámci tohoto programu předložil Pardubický kraj projekty na rekonstrukce silnic II. a III. tříd, které bude postupně zahajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Některé kauzy občas přinášejí při poctivém přístupu jistá rizika
Omlouvám se všem, kterým jsem nestačil popřát či odpovědět na jejich přání. Bylo jich skutečně moc. Nejvíce mne potěšilo to, které by mne nenapadlo, že dostanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Nejvíce financí půjde opět do oprav bytových domů
Novoroční proslov starosty Bohumína v televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hurajčík (ANO): POBEDA je jedním z nejžádanějších dopravců na ruském trhu
Ruská společnost POBEDA začala prodávat letenky mezi Moskvou a Karlovými Vary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Remek končí v čele české ambasády v Rusku
Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek po čtyřech letech opustí svůj post na české ambasádě v Moskvě. Jméno nástupce osmašedesátiletého Remka zatím není veřejně známé. Týdeník Respekt však v srpnu uvedl, že prvního československého kosmonauta vystřídá kariérní diplomat Vítězslav Pivoňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: U knihovny s Petrem Bílkem č. 41
Komentář k novým knižním titulům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Při cinkání klíčů jsme se vydali na cestu kolonie Německa. Člověk by se bál i vyměnit žárovku, aby tím nepomáhal Putinovi v ovládnutí světa. Trochu netradiční silvestrovský rozhovor
ROZHOVOR „Na tuto cestu kolonie jsme se vydali za zvuků cinkajících klíčů dobrovolně a jako v pohádce o hloupém Honzovi se díváme, jak se nám vzdalují ty sliby o půlce království a celé princezně. Povidlové buchty už dávno skončily v břichu chytrolínů ze zahraničí a o zbylé drobky se rvou ti s ostrými lokty,“ říká poslanec Leo Luzar (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Máme první příležitost hodit do toho vidle
Komentář na facebookovém profilu k prezidentským volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Co se může napsat, říci nebo udělat na Silvestra
Existují dva dny v roce, kdy vyřčená slova či napsané řádky mohou být vnímány s humoristickou nadsázkou. V těchto dnech tedy existuje jakýsi neoficiální dispenz a promíjejí se i žertem míněné nesmysly sloužící především k pobavení a legraci. Patří sem Silvestr a Apríl a je zajímavé, že tyto dva „dny srandy“ jsou od sebe vzdáleny přesně čtvrt roku. Bohužel zbývajícího tři čtvrtě roku jsme pak ve svých mluvených či psaných projevech odsouzeni k nucené serióznosti a všechny skutečnosti tedy vnímáme podle našich německých sousedů „tierisch Ernst“, tedy zvířecky vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Vážně neuvěřitelná politická vánoční koleda. Babiš v ní rozhazuje peníze, Zemana láká líh
Upravená vánoční koleda se šíří sociálními sítěmi. V úvodu je hned k vidění šéf Pirátů Ivan Bartoš, nechybí však ani prezident Miloš Zeman na svém člunu. A samozřejmě, že svůj prostor dostali i další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nový rok přináší nové šance
Přiblížila se doba bilancování a také plánování lepších změn do nového roku, který je tu a dává nám šanci začít znova od začátku, ale s úspěchem, poučeni tím, čeho všeho jsou protivníci schopni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vláda skončí s podporou růstu
V tomto roce dosáhne hospodářský růst meziročně na metu až 4,5 %. V příštím roce se očekává růst českého hospodářství mezi 3-3,5 %. To je růst velmi slušný, který řadí Česko mezi ty nejrychleji rostoucí evropské ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Jak se rok 2017 zapíše do budoucnosti
Rok 2017 byl rokem, kdy sena planetě nic významného nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Neukázněnost návštěvníků zookoutku v Malé Chuchli zaplatila dvě zvířata životem
Smutný Štědrý den čekal dvě zvířata v našem zookoutku v Malé Chuchli. Brzy ráno objevili naši zaměstnanci v jednom z výběhů uhynulou kozu a v ohradě s jelenem sikou zase mrtvou laň, která rovněž zaplatila nejvyšší daň. Za jejich skonem stojí neukázněnost některých návštěvníků, kteří i přes výstražné cedule umístěné na všech výbězích zvířata nekontrolovatelně krmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Ne každý salafista je terorista, ale téměř každý terorista je salafista.“ V Německu takových napočítali oficiálně skoro jedenáct tisíc
Salafismus, tedy radikální forma islámu, představuje jednu z největších výzev pro současné německé soudnictví. Právě z řad salafistů se podle bezpečnostních služeb v Německu rekrutuje největší počet teroristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemky v areálu střelnice v Hodoníně
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně prodal pozemky v areálu střelnice v lokalitě Hodonín-Pánov. ÚZSVM s pozemky hospodařil po zaniklém státním podniku - Hodonínské cihelny Hodonín, který v roce 1997 vstoupil do likvidace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Rada řešila základní dopravní obslužnost i finanční náklady
Dopravu na Liberecku a Frýdlantsku od nového roku zajistí společnost ČSAD Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Příští rok bude nevyzpytatelný, zejména na vládní úrovni
Komenrář 1. místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k uplynulému roku a nadcházejícím úkolům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Naši poslanci navrhují zpřesnění zákona o Kanceláři prezidenta
Komentář na facebookovém profilu k problematice bezpečnostních prověrek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Německu kvete pěstounský byznys s imigranty. Pak se třeba ukáže, že "dítěti" je přes 30 a dávky se utrácí za drogy...
V souvislosti s vraždou patnáctileté dívky údajně stejně starým afghánským migrantem se v Německu opět rozhořela debata o prý nezletilých migrantech, kteří často lžou o svém věku, a diskutuje se rovněž o „pěstounském byznysu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist