Oficiální zpravodajská média

Pehe napsal hnusné věci o „hloupém“ českém národě. A už je tu odpověď...
Ekonomka Hana Lipovská a komentátorka Lucie Sulovská se ve svých komentářích na facebookových profilech pustily do komentátora Jiřího Pehe. Nelíbilo se jim totiž, jak se pustil do Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek se dostal ke zprávě OLAF a má jasno: Je to kriminální čin
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek četl zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o dotaci pro Čapí hnízdo Andreje Babiše. „Jasně formuluje fakt, že se jedná o podvod,“ napsal v komentáři na svém twitterovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kašleme na vás, odmítlo Dánsko uprchlíky. A neziskovky už křičí
Severské země jsou známé svým liberálním přístupem k přistěhovalecké politice. Dánsko se však v tomto ohledu přece jenom vymyká. Na rozdíl od Švédska a Norska se staví k migraci obezřetně a nyní odmítá plnit své závazky i vůči uprchlickému programu OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
OLAF potvrdil, že Čapí hnízdo bylo špatně, píše časopis
České úřady prozatím odmítají zveřejnit výsledek zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování Farmy Čapí hnízdo. Jak však píše časopis Týden, neoficiální zdroje tvrdí, že úřad zhodnotil poskytnutí dotace jako neoprávněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Analýza: Nejvěcněji komunikuje Fischer, jeho protikladem je Hannig a Horáček
Komunikace prezidentských kandidátů mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Podle analýzy vypracované na základě jejich rozhovorů v loňském roce nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Naopak z pohledu textové analýzy se nejemotivněji vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš navštíví v Lánech Zemana u tradičního novoročního oběda
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví v Lánech prezidenta Miloše Zemana u tradičního novoročního oběda. U slavnostní tabule usedne prezident s manželkou Ivanou a premiér Babiš s chotí Monikou, kterou si vzal v červenci. Zatímco pro Babiše se jedná o první novoroční oběd, protože jeho menšinová vláda byla jmenována v prosinci, pro Zemana jde naopak o poslední příležitost v současném funkčním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nedejte se zastrašit! Herec podal zprávu, co Morava vzkazuje do Prahy o Zemanovi a Drahošovi
ROZHOVOR „To je úplně jiná mentalita. Nikdy nebudou dělat pro takzvaného ‚nevěřícího‘, říká ohledně uprchlické krize a začlenění většiny příchozích migrantů známý herec Jan Kuželka. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil mimo jiné, že z kandidátů na prezidenta, které zná, je Miloš Zeman pro něj jedinou volbou. Řekl také, co by popřál nejen České republice, ale právě i prezidentovi a Andreji Babišovi v novém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jestli Babiš získá přes 50 procent, budeme muset zničit demokraci, nebo se ho už nezbavíme. Promlouvá bývalý premiér z ODS
Jana Stráského si mnozí pamatují jako předsedu poslední československé vlády s prezidentskými pravomocemi a ministra dopravy a zdravotnictví v prvních dvou vládách samostatné České republiky. Když dnes hodnotí uplynulých pětadvacet let, je pro něj prý vývoj Česka velkým zklamáním. „Věřil jsem, že lidé čekají, až odvalíme komunismus, a pak se budou bezvadně chovat v kapitalismu. Tak to ale zdaleka není. Teď řešíme právě ty problémy, které se otevřely tím, že jedna éra skončila a nastala druhá,“ řekl v rozhovoru pro Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
První letošní Aréna Jaromíra Soukupa již dnes večer
Nenechte si ujít další Arénu Jaromíra Soukupa – nejotevřenější diskusní pořad v Česku. Pozvání generálního ředitele televize Barrandov tentokrát přijali Michal Horáček, Jiří Ovčáček a Petr Hájek. Jak si povedou v debatě, kde proti nim bude stát jak moderátor Jaromír Soukup, tak i více než stovka hostů v publiku? Sledujte premiérový díl již dnes ve 21.25 na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Slováci „poblili“ Česko za rozpad společného státu. A ozval se důrazný hlas odporu z ČR
Rozdělením československé federace na konci roku 1992 váha obou nových států dramaticky klesla, ačkoliv v očích Slováků paradoxně stoupla, protože jako národ byli povýšeni do kategorie sice malého, ale vlastního státu. Češi naopak do této kategorie spadli, aniž si to pořádně uvědomili, napsal dnes slovenský list Denník N. Když si to přečetl marketingový expert ve službách Mirka Topolánka, Jakub Horák, podivoval se nad tím, co to slovenský deník šíří za bludy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Francie: Že hoří auta, to je běžné. Ale je zde VIDEO davu, který kope policistku
V posledních zhruba deseti letech si nepřizpůsobiví obyvatelé francouzských měst zavedli „pěknou“ tradici. Aby ukázali, že se nedaří integrovat je do společnosti, párkrát do roka zapálí několik stovek aut. Publicista působící ve Francii Matěj Široký se pro ParlamentníListy.cz rozepsal o tom, jak policie tyhle nepřizpůsobivé spoluobčany chytá a soudci je pouštějí na svobodu. Strážci zákona mnohdy čelí brutálnímu násilí ze strany těchto nepřizpůsobivých občanů, jak ukazuje video šířící se internetem. Je tu však někdo, koho se tito výrostci opravdu hodně bojí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Buď štastna, Republiko II.
Když jsem před půl rokem uprostřed absurdní klauniády, kdy Bohuslav Sobotka chvíli podával demisi celé vlády a potom ji zase bral zpět přeměnil facebookovou skupinu: S Kalouskem a Sobotkou se nemluví na skupinu „Babiš premiérem, Zeman prezidentem“ rozumělo se samo sebou, že trendy vývoje v naší zemi směřují k tomu, aby oba tito pánové zaujali ony nejvyšší ústavní funkce v zemi. Dnes tato skupina získává až 100 členů týdně a přesáhli jsme počet 10 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pane Pehe, radši nečtěte. Andrej Babiš Vás na PL takto velmi ostře setřel za to, jak urážíte český národ
Politolog Jiří Pehe na svém blogu rozebírá, proč u nás vítězí strany a hnutí, které „obchodují se strachem“ z migrantů, EU a vlastně všeho cizího. Vysvětluje to „ „všeprostupující průměrností“ Čechů. Česká společnost se podle něj „ustrašeně krčí ve své kotlině“, je „podprůměrná“ a „provinciálně ponořená do sebe“. K celé věci se vyjádřil premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Zvláštní jízdné pro žáky a studenty od 15 do 26 let
Ušetřete při každé cestě vlakem do školy! Žáci a studenti od 15 do 26 let mohou využít cenově zvýhodněné žákovské jízdné. Sleva činí cca 40 % z obyčejného jízdného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Zemanovi a Babišovi odpůrci nazývají jejich příznivce starými německými nacisty
Bloger Aleš Presler napsal zajímavý článek: „Zvláštní „demokratická“ doba. Člověk aby se bál přiznat, že volil Babiše, Zemana či Tomia.“ V diskusi pod tímto článkem jsem byl obviněný, že jsem „starým německým nacistou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
David Zábranský pro PL: Pražské kavárně se v Česku prostě nelíbí, v tom to vězí
ROZHOVOR Jedni obyčejní lidé nenávidí druhé obyčejné lidi. Tak vidí spor mezi tzv. „pražskou kavárnou“ a příznivci prezidenta Miloše Zemana pražský spisovatel David Zábranský. Ten na sebe již upozornil nejen tím, že za svůj první román získal cenu Magnesia Litera, ale rovněž divadelní hrou „Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny“, v níž vyjádřil částečné pochopení pro jednání Zemana. Ředitel redakce ParlamentníchListů.cz se Zábranského ptal na jeho vidění propasti mezi „elitami“ a „lidem“ v naší zemi, na vnímání odkazu Václava Havla i na to, kdo podle jeho mínění vlastně je Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní muzeum získalo soubor 58 knih
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáru nad Sázavou převedli Národnímu muzeu soubor 58 knih z pozůstalosti po Doc. PhDr. Jaroslavu Rosendorfském, CSc., který působil na katedře romanistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Knihy připadly ÚZSVM jako odúmrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pentagon má v Sýrii další velké plány, ale…
Nejnovější teze Washingtonu lze nejsnáze uchopit jako kouřovou clonu, která má zastínit prohru v Sýrii a přinejmenším ve slovní rovině udržet při životě koncept „změny režimu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nový orgán Evropské unie? Bude možná centrálně vítat uprchlíky a zasednou v něm neziskovky
Agentura Evropské unie pro azyl. To je název nového orgánu, který bruselské instituce navrhují vytvořit. Nahradil by současně působící Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu, nicméně pravomoci by se mu zásadně zvýšily. A zásadní změna: Na jeho fungování by se podílely i neziskové organizace působící v oblasti uprchlictví, analyzuje v textu pro ParlamentníListy.cz publicista Martin Kunštek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Zastavte Zemana a jeho lůzu!“ Po Česku začaly kolovat neuvěřitelné věci
Prezidentské volby už klepou na dveře, a tak se sociální sítě i internet jen hemží nejrůznějšími vtipnými kolážemi či obrázky. Lidé se však zaměřují i na nového českého premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti: nejvěcněji komunikuje Fischer, nejemotivněji pak Hannig a Horáček
Z analýzy, která byla vypracována na základě rozhovorů prezidentských kanidátů v minulém roce, vychází, že nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Na opačné straně žebříčku stojí naopak Petr Hannig a Michal Horáček, kteří se z pohledu textové analýzy vyjadřovali nejemotivněji. Celá studie vychází z metodiky analýzy skupinové iracionality Milana Petráka z poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Německo: Konkrétní informace o silvestrovské noci. „Děsivý silvestr“, uvádí policie
Server německého časopisu Stern shrnul silvestrovskou noc ve Spolkové republice Německo. Převážně byl klid. Přesto však došlo k několika úmrtím. S odvoláním na další německé zdroje server časopisu informuje o tom, že v noci z 31. prosince na 1. ledna zemřeli dva muži po výbuchu po domácku vyrobených dělobuchů. Došlo také k sexuálním útokům na ženy. V Brémách byla jedna žena zavražděna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Navýšení úhrad za prevenci praktickým lékařům
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyšetřování Jakeše, Štrougala a dalších za zabíjení na hranici: Získali jsme důležitý dokument
Ta zpráva vzbudila před pár dny velké emoce. Bavorská policie začala vyšetřovat zabíjení německých uprchlíků na československé státní hranici. A v hledáčku detektivů se ocitli někdejší prominentní komunisté jako Lubomír Štrougal, Milouš Jakeš nebo Peter Colotka. Trestní oznámení, které podala Platforma evropské paměti a svědomí, německá justice vyhodnotila jako důvodné a začal se jím zabývat Bavorský zemský vyšetřovací úřad v Mnichově (LKA München).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jurajda: Proč není Jiří Drahoš mým favoritem
Pan Drahoš nezná a ani ho nezajímají problémy, strasti a tužby jeho spoluobčanů. Ve své celoživotní honbě za osobní kariérou a nulové vizi žádoucího rozvoje naší společnosti by jako prezident nedokázal udělat pro své spoluobčany cokoliv užitečného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Levnější neznamená lepší
Veřejný dopis Sdružení českých taxikářů ministru dopravy Danu Ťokovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Co se bude učit v novém roce 2018?
Tímto přiznávám, že jsem odstoupil od sledování rychlých zpráv, pomalu odstupuji od čtení knih a přemýšlení v kategorii roku. Ze zahraničních tiskovin mně zajímají maximálně tři. Tak získaný čas věnuji snaze pochopit lépe budoucnost v kategoriích konstelace, klíčových událostí a dekád, a lekcím uzavřenému kruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): To samé, jen možná jinou řečí
Zaujalo mne, s jakou samozřejmostí se počítá s tím, že nový premiér bude vyjednávat s evropskými lídry lépe a úspěšněji než jeho předchůdce ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
,,Psychopat, zrádce, učurává si." Učený nepřítel Miloše Zemana se dále ozývá
Psycholog Bohumil Sláma se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz pustil do prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát jej nazval psychopatem. Sláma se do Zemana obul již zhruba před půl rokem, kdy uvedl, že si hlava státu učurává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Jaký bude tento rok?
Před sebou máme rok 2018, tedy rok s 8 na konci. Kdysi se říkalo, že 8 má v dějinách Československa mimořádný význam, a připomínaly se všechny letopočty končící 8, kdy se něco významného stalo, ať zlého, nebo naopak dobrého pro naši zem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Největší charisma má Horáček, nejlépe by reprezentoval Drahoš. Topolánek u lidí propadl
Méně než měsíc zbývá do druhé přímé prezidentské volby. Všech devět kandidátů na prezidentský úřad se v dnešních dnech snaží získat hlasy nerozhodnutých voličů. Právě tato fáze předvolební kampaně je pro výsledky voleb stěžejní a osobní sympatie začínají hrát čím dál větší roli. Z tohoto hlediska vyhrává u Čechů Michal Horáček. Podle průzkumu agentury NMS Market Research jej mezi tři nejsympatičtější kandidáty zařadilo 51 % dotázaných. Jen o procento méně získal Jiří Drahoš. Naopak nejméně oblíbený je u voličů bývalý premiér Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Horáček podal trestní oznámení na poslance Ondráčka. Cítí se poškozen slovy, že spolupracoval s StB pod přezdívkou "Sázkař"
Kandidát na prezidenta Michal Horáček podal trestní oznámení kvůli pomluvě na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Vadí mu, že ho Ondráček obvinil ze spolupráce se Státní bezpečností (StB). ČTK to dnes sdělil mluvčí Horáčka Jiří Táborský. Ondráček se k podání trestního oznámení nechtěl vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Ministerstvo má dětskou skupinu
Ministerstvo životního prostředí otevírá dětskou skupinu. Přímo v budově úřadu poskytuje kvalitní péči o předškolní děti svých zaměstnanců, a snaží se tak skloubit jejich pracovní a rodinný život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola zcela otevřeně prozradil, jaké pomsty na neposlušné straníky dělali lidé kolem Sobotky
ROZHOVOR „Chci mít prezidenta politika schopného kormidlovat zemi v případě krize, nechci mít na Hradě kladeče věnců a organizátora kavárenských dýchánků,“ říká bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Pro ParlamentníListy.cz sdělil také, co bylo podle něj hlavním důvodem pádu ČSSD, a vyjádřil se i k Andreji Babišovi. „Pan Babiš je bezesporu houževnatý a svým způsobem zajímavý politik, ale výraznou postavou se nestal díky své pracovitosti a politickému nadání, ale kvůli chybám ostatních stran a jejich lídrů,“ říká Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ROPID: Provoz pražské MHD bude během prvních dvou lednových týdnů omezen
Od 3. 1. do 12. 1. pojedou spoje PID v mírně omezeném režimu, přibližně v rozsahu prázdninového provozu. Oproti běžným prázdninám budou však v provozu všechny školní linky, posílený počet spojů pojede na studentských linkách typu 107 či 143 a žádná omezení nebudou zavedena v příměstské dopravě a na městských linkách, jejichž spoje jsou s provozem příměstských linek koordinovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ten Drahoš je ještě větší loutka, než jsem čekal. Želé, kašpárek, baví mě, rozjel se Tomio Okamura. Pak vyprávěl o pirátské propagandě a o tom, jak se k němu chovají média
ROZHOVOR „Přešlap nevím, ale pobavil mě pan Drahoš, který je ještě větší loutka, než jsem čekal,“ komentuje šéf SPD Tomio Okamura průběh prezidentské kampaně. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotil uplynulý rok a při té příležitosti došlo i na Piráty: „Nikde ve světě Piráti nepřežili jediné volební období a u nás tomu bude stejně, ale je fakt, že jejich mandáty chybí relevantním stranám s programem.“ Na závěr přidal novoroční přání: „Myslete, prosím, nejen na rodinu, ale na vše, co k ní patří – tradice, hodnoty, vlast. A dejme si jako jeden z cílů odhodlání rodinu, vlast a evropské i naše národní hodnoty chránit, aby jednou i naše děti mohly podobné poselství k novému roku svobodně předat zase svým dětem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Gabrhel (ČSSD): Rozhodnutí Ústavního soudu je překonáním další překážky
Krajský soud v Brně v prosinci zamítnul žalobu požadující zrušení zásad územního rozvoje, základního dokumentu pro rozvoj a plánování Jihomoravského kraje. Dokument, který upravuje možné trasy budoucích klíčových dopravních staveb, jejich záměry a kudy mohou vést, tak zůstává v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta od února 2018 mění ceny vybraných služeb
Cílem České pošty je nabídnout občanům ČR takové portfolio poštovních i nepoštovních služeb, aby byly uspokojeny všechny jejich potřeby a požadavky jak z hlediska kvality, tak i dostupnosti. Česká pošta upravuje od 1. 2. 2018 svoji cenovou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Některým středočeským městům chybí úředníci, pomoci má růst mezd
Některým středočeským městům chybí úředníci, pomoci má růst mezd. Letošní rozpočty obcí většinou počítají s vyššími daňovými příjmy oproti předchozím rokům, na druhou stranu právě růst tarifů mezd zaměstnanců veřejné správy i zaměstnanců v sociálních službách zatíží rozpočty růstem výdajů o několik procent. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš poděkoval britské velvyslankyni
Premiér Babiš poděkoval britské velvyslankyni Thompsonové za přínos k rozvoji česko-britských vztahů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výběr mýta od kamionů loni stoupl na rekordních 10,4 miliardy Kč, bez jediného dne výpadku
V loňském roce zaplatily kamiony v Česku na mýtném rekordních 10,4 miliardy Kč, což je meziročně o 5,2 procenta více. Za zvýšením je hospodářský růst jak v ČR, tak i v ostatních evropských zemích. Vyplývá to ze statistik správce elektronického mýtného systému, společnosti Kapsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): 2018 - Jaký bude?
Tak nám začal další osmičkový rok. Letos o to významnější, že se jedná o rok jubilejní, neboť tomu koncem října bude přesně sto let, co se nám vláda věcí našich prý do rukou navrátila. Že nenavrátila úplně, je jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pithart dostal medaili na Slovensku, to už víte. Ale on také mluvil, to musíte číst. A kolem se děly i jiné věci
Jak již ParlamentníListy.cz informovaly, český politik Petr Pithart byl oceněn slovenskou hlavou státu Andrejem Kiskou. Získal Řád Bílého dvojkříže II. třídy. Udělení řádu vnímá Pithart jako paradox. Pithart byl totiž před 25 lety proti rozdělení Československa na dvě samostatné republiky. A právě v den výročí rozdělení jej Kiska vyznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Německo: Zákon o mazání věcí z internetu dopadl na AfD. „Merkelbába si vytírá svou tlustou řiť jako Adolf...,“ padlo dokonce
Pokuta až 1,3 miliardy korun hrozí velkým sociálním sítím v Německu, pokud nesmažou po upozornění nenávistné komentáře či pomluvy. Zákon schválil parlament loni v létě, platí od prvních minut nového roku. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Vyšla nová kniha „Malované opony divadel českých zemí II“
Přesně po šesti letech od vydání výpravné knihy Malované opony divadel českých zemí, kdy byl veřejnosti poprvé představen souhrnný přehled známých i zapomenutých divadelních opon, vyšla další kniha, která tu první rozšířila o více jak 230 nově objevených a zdokumentovaných artefaktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rok 2018 pro řidiče: Další dálnice bez poplatku, zamezení emisním podvodům, řidičák na všech úřadech
Nový rok přinese řidičům v České republice několik novinek a změn. Už od ledna například budou moci bez poplatku jezdit na dalších pěti úsecích dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice první třídy. Od července pak bude možné požádat o řidičský průkaz mimo své trvalé bydliště na jakémkoli úřadu s rozšířenou působností. Nová povinnost naopak čeká stanice měření emisí, které budou pořizovat fotodokumentaci měřených vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřijímat další zákony
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Puncovnímu úřadu kilo šperků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Rychnově nad Kněžnou předal Puncovnímu úřadu 84 kusů šperků o celkové hmotnosti téměř 1 kg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): Deset let Lisabonské smlouvy
Byla to velká sláva, když hlavy členských států EU a jejich vlád podepsaly tzv. Lisabonskou smlouvu. Stalo se tak v klášteru Mosteiro dos Jerónimos v portugalském hlavním městě před deseti lety, 13. prosince 2007.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se bojí, je si jist kandidát Hilšer. Prezident by měl být "potrestán" prázdnou židlí
Prezident Miloš Zeman už 10. března, kdy oznámil svou opětovnou kandidaturu, uvedl, že nepovede žádnou kampaň a že se nebude účastnit televizních a rozhlasových debat, kde by útočil na protikandidáty, a také tak činí. Jenže to se nelíbí zbylým prezidentským kandidátům, kteří by naopak své síly s jeho rádi poměřili. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer proto vyzval účastníky v boji o Hrad, aby v předvolebních debatách společně trvali na prázdné židli pro Miloše Zemana. „On se bojí konfrontace,“ je si jistý Hilšer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Historik z ČT: Pokud vznikne koalice ANO, SPD a KSČM, budou to osudové volby. S extremisty se nevyjednává
Před sto lety vzniklo Československo a půl století uplyne od srpnové okupace vojsky Varšavské smlouvy. Číslem osm končila v české historii většina letopočtů, které doprovázely klíčové události našeho národa, osmičky se tak zdají být skoro až osudové. Jak moc nás historie ovlivňuje a čím by měl být rok 2018 výjimečný, se ptala moderátorka Interview Světlana Witowská spisovatele a nakladatele Jiřího Padevěta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda projedná návrh na jmenování 25 nových soudců
Vláda na středeční schůzi projedná návrh ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) na jmenování 25 nových soudců a soudkyň. Více než polovinu kandidátů tvoří ženy, nejvíce soudců by mělo zamířit na obvod brněnského krajského soudu. Vyplývá to z dokumentu, který má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní zastupitelství dalo ministerstvu jasné doporučení: Tu zprávu OLAF nezveřejňujte
Městské státní zastupitelství v Praze nedoporučilo ministerstvu financí zveřejnění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Informaci serveru Aktuálně.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí žalobců, podle níž by zveřejnění dokumentu mohlo ohrozit trestní řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Novela jednacího řádu vlády ruší odpovědnost ministrů
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek dnes písemně interpeloval předsedu vlády Andreje Babiše ohledně navrhované novely jednacího řádu Vlády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vítání občánků se bývalé poslankyni ČSSD vymstilo. Bylo jí kvůli němu sděleno obvinění
Policie obvinila někdejší poslankyni a ústeckou zastupitelku za ČSSD Zuzanu Kailovou z porušování povinností při správě cizího majetku a zneužití pravomoci. ČTK to potvrdila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš po obědě s prezidentem vychrlil na novináře, kam budou rozeslány žaloby a stížnosti kvůli Čapímu hnízdu
Společnost Agrofert podala stížnost k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru EU kvůli vyšetřování poskytnutí evropské dotace pro farmu Čapí hnízdo, které vedl Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Novinářům to dnes řekl bývalý majitel Agrofertu a současný premiér Andrej Babiš (ANO) po návštěvě u prezidenta Miloše Zemana v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: (Ne)oficiální fejky
Co je anglicky fake news víme; falešné zprávy. Připisujeme je žurnalistice šířící dezinformace či hoaxy nebo některým internetovým platformám. Ponovu jsou fake news produkovány též orgány státní správy, resp. jejími zaměstnanci. V článku se zabývám těmi, které jsou vytvářeny pracovníkem Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Ke komunální politice
Nedávno jsem se setkal s otázkou, zda může zastupitel města Brna (i třeba opoziční, neuvolněný) dávat náměty do komise, ve které není osobně členem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČT a rozhlas začaly vysílat předvolební spoty uchazečů o Hrad
Česká televize a Český rozhlas dnes začaly vysílat předvolební spoty kandidátů na prezidenta. V první várce volebních videí odvysílaných v ČT dnes dopoledne se někteří kandidáti nejmenovitě vymezují vůči současnému prezidentu Miloši Zemanovi, slibují změnu a sílu na ni. Další v klipech představují svůj program a používají podporu své rodiny nebo příznivců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rok 2017 na ČMKBK: Nákupy ministerstev na energetickém trhu burzy jsou už standardem
Ministerstva si pro své resorty zajistila i v roce 2017 dodávky elektřiny a zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK). Nákupy na tomto trhu, který funguje jako centrální tržní místo pro dodávky konečným odběratelům, se stal pro státní správu už pravidlem. O burzovním nákupu jako formě realizace veřejné zakázky informovala na svých webech například ministerstva vnitra a zemědělství a prostřednictvím elektronického nástroje pro správu veřejných zakázek také ministerstvo financí, dopravy, obrany, kultury, zdravotnictví, průmyslu a obchodu a ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 3. ledna 2018 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Horáček: Byl jsem u zpovědi. A protáhlo se to
Prezidentský kandidát Michal Horáček se na svém facebookovém profilu podělil o své zážitky ze závěru loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Křesťanství a horoskopy v dnešní době
Křesťanské církve, dle mého názoru, právem odsuzují nastavování a plánování lidských životů podle horoskopů, přitom se kolem dosti mizerných předpovědí točí velké peníze, které by měly směřovat do užitečných kapitol lidské civilizace, jenže termín „užitečný“ je neprávem považován za odsouzeníhodný archaismus, jenž nemá vůbec šanci v současném období celebrit a sexismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji se natáčely dvě pohádky a Jan Palach
Destinační společnost Východní Čechy má ve svém portfoliu také filmovou kancelář, která pomáhá filmařům s výběrem lokací k natáčení v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Dvě pohádky se natáčely loni na Chrudimsku, v létě pak bude mít premiéru film Jan Palach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Topolánek: Lidé se necítí bezpečně. Chci to změnit
Potřebujeme prezidenta, který bude bránit svobodu a bezpečí lidí a nebude je rozdělovat, říká Mirek Topolánek ve svých novoročních poselstvích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Svoboda ani demokracie nebyly v naší dlouhé historii nikdy samozřejmostí
Komentář na facebookovém profilu k výročí vzniku České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice Česká Lípa: Zdravotníky hlídají nová bezpečnostní tlačítka
Českolipská nemocnice ke konci roku spustila nový systém bezpečnostních opatření. Na všech odděleních nemocnice, lůžkových i nelůžkových, v ambulancích, na chodbách a dalších frekventovaných místech jsou nově instalována bezpečnostní tlačítka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Sehnalová osobností roku 2017
Deník Referendum dnes vyhlásil šest českých osobností roku 2017, mezi které zařadil i Olgu Sehnalovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Německá poslankyně protestovala proti „barbarským muslimským gangům“. Policie jí okamžitě sdělila obviněná a zahájila trestní stíhání
Proti poslankyni a vlivné člence Alternativy pro Německo Beatrix von Storchové bude pravděpodobně zahájeno trestní řízení. Za údajné šíření nenávisti proti etnickým a náboženským menšinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Jsem moc rád, že jsme to stihli
Komentář na facebookovém profilu ke změnám v zákonu o služebním poměru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Na Tři krále o krok dále…
Ano, dny se po minutkách s příchodem nového roku začínají prodlužovat. Bývá zvykem, že mnoho lidí příchod nového roku spojuje s mnoha přísliby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří v roce 2018 projekty v oblasti ochrany životního prostředí
V průběhu února 2018 mohou obce, školy, neziskové organizace, právnické i fyzické osoby zažádat Liberecký kraj o dotaci na projekty v oblasti ochrany životního prostředí, ekologické výchovy a dlouhodobé práce s mládeží. V Dotačním fondu Libereckého kraje je k dispozici celkem 5,4 milionů korun. Maximální výše finanční podpory pro jeden subjekt je 150 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti navrhovali, co připravit Babišovi k novoročnímu obědu. Hilšer by volil halušky, aby mu připomněl, odkud pochází
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) zavítal za prezidentem Milošem Zemanem do Lán. Ale zatímco si politici pochutnávali na zámeckém menu, v podhradí se sváděl boj o to, kdo bude prezidentem příštích pět let. Může to být Miloš Zeman, ale může to být také některý z jeho osmi protikandidátů, kteří se střetli ve velké debatě pořádané serverem Blesk.cz. Prozradili v ní mimo jiné, čím by pohostili Andreje Babiše, pokud by ho sami zvali na oběd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra zdravotnictví z Nečasovy vlády se vyjádřil k e-receptům. Prý jsme se vůbec neposunuli
Náměstek ministra zdravotnictví Nečasovy vlády Jiří Schlanger promluvil na Regionální televizi k problematice elektronických receptů a elektronizaci zdravotnictví a veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Mezi Palmovkou a Bulovkou nepojedou tramvaje
Od středy 3. ledna bude přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Bulovka. Výluka potrvá do 1. června. Důvodem je rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga jednal s odbory o reformě financování regionálního školství
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga jednal s předsedou Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství Františkem Dobšíkem a předsedou Vysokoškolského odborového svazu Petrem Baierlem o nutnosti navyšování peněz do školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Okénko trhu
Český index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě v prosinci vzrostl o 1,1 bodu na 59,8 bodu a výrazně tak překvapil trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Dlouholetý ředitel pražského planetária obdržel čestné občanství hl. m. Prahy
Jako poděkování za své dlouholeté úspěšné působení v čele Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy dnes obdržel jeho dlouholetý ředitel Marcel Grün z rukou primátorky Adriany Krnáčové čestné občanství hl. m. Prahy. Pan Marcel Grün v loňském roce oslavil 70. narozeniny a rozhodl se z čela organizace odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Proces s Vitáskovou překonává i procesy v padesátých letech. Na toto by si netroufli ani tehdejší soudci
Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu čelí obvinění v kauze solárních elektráren. Proti obvinění se brání ze všech sil. Pan Ivan Noveský poskytl serveru ParlamentníListy.cz text, v němž srovnal proces Vitáskové se zmanipulovanými komunistickými procesy z padesátých let minulého století. A došel k překvapivému závěru. Komunisté prý ve svých procesech požadovali aspoň nějaké důkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Německá europoslankyně protestovala proti „barbarským muslimským gangům“. Policie jí okamžitě sdělila obviněná a zahájila trestní stíhání
Proti europoslankyni a vlivné člence Alternativy pro Německo Beatrix von Storchové bude pravděpodobně zahájeno trestní řízení. Za údajné šíření nenávisti proti etnickým a náboženským menšinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Koller před prezidentskými volbami: Viděl jsem zblízka Jiřího Drahoše...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Co čeká rozbouřený svět v roce 2018? Bezpečnostní analytik Martin Koller v pravidelném textu pro ParlamentníListy.cz nabízí výhled. Se speciálním zaměřením na prezidentské volby a hlavní favority. Koller upozornil zejména na to, že zatímco Miloše Zemana neustále grilují kvůli jeho zdravotnímu stavu, je to Jiří Drahoš, kterého měl možnost vidět z bezprostřední blízkosti, kdo vypadá zchátrale jako Leonid Brežněv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Prezident Zeman - Vietnamci jsou pro nás příkladem a inspirací
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor k příležitosti Vánoc a Nového roku 2018 o vietnamské komunitě v České republice. Článek byl otištěn v časopise vietnamské komunity v s názvem Huong Sen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal velmi zanedbaný dům v centru Hlinska
V roce 2015 získalo pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pardubicích na základě odúmrti přízemní domek s miniaturní zahrádkou v centru Hlinska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německo vykročilo zneklidněně do nového roku
Spolková kancléřka Angela Merkelová rutině již po třinácté vstoupila prostřednictvím televize o silvestrovské večeři do domácností svých spoluobčanů. Sice opět za stejným pracovním stolem, kde vlevo jsou umístěny květiny, napravo německá a evropská vlajka a za zády přes okno je vidět Reichstag. Poprvé však pouze jen jako šéfka úřadujícího kabinetu, protože nový jim schválený se nepodařilo sestavit ani čtvrt roku po parlamentních volbách. Jamajská koaliční kombinace nebyla dána dohromady ani po týdnech usilovného jednání mezi křesťanskými stranami, zelenými a liberály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Horáček v rádiu vykládal, jak bude navazovat na Masaryka i listopad 1989. A pak vysvětloval, proč se stal hazardním hráčem
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl prezidentský kandidát Michal Horáček. Veřejnoprávní rozhlas sledoval Horáčka po jeden den jeho kampaně. A tohle všechno se od něj dozvěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Slovensko má výdaje pod kontrolou, problém je v příjmech
„Slovensko v uplynulém roce hospodařilo s deficitem 31 miliard korun. Na vině je špatné čerpání evropských prostředků, které snižuje celkové příjmy státního rozpočtu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Aktuální informace o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
LČR evidují k 1. 1. 2018 celkem 2.311 výzev k vydání majetku, ve kterých oprávněné osoby uplatnily požadavky na vydání 49.275 pozemků a 1.398 staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti novele zákona o zaměstnanosti
Petice proti novele zákona o zaměstnanosti 435/2004 Sb., účinné od roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vyvlastnění ukryté za charitou?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu zákonnou povinnost darovat neprodané potraviny neziskovkám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Marie Terezie ovládla novoroční obrazovku. Sledovaly ji přes dva miliony diváků
První dny nového roku vládne obrazovce České televize Marie Terezie. Úvodní díl minisérie, kterou natočila Česká televize v koprodukci s rakouskou, maďarskou a slovenskou televizí, vidělo včera 2 037 tisíc diváků starších 15 let. Velkofilm o lásce a intrikách hollywoodského režiséra Roberta Dornhelma dosáhl podílu na publiku 42,40 % a stal se nejsledovanějším pořadem novoročního dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO Andrej a Monika Babišovi dorazili za prezidentem do Lán na oběd. Pak se Zeman otočil k novinářům a „potěšil“ je jednou větou…
FOTO Premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou obědvají v Lánech na zámku s prezidentským párem. Novoroční oběd prezidenta s předsedou vlády a jejich manželkami v druhý lednový den je letitou tradicí. Dopřejí si třeba kachní paštiku nebo svíčkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Dopravu pro Liberecko a Frýdlantsko jsme zajistili přímým zadáním
Autobusovou dopravu na Liberecku a Frýdlantsku stále zajišťuje společnost ČSAD Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští hasičtí sportovci hvězdami v japonské Fuji TV
Výběr těch nejlepších sportovců v rámci reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší Hasič Přežije) se zúčastnil, na základě pozvání japonské televize Fuji TV, natáčení televizního sportovního klání. Toto klání bylo zároveň součástí rozsáhlejšího soutěžního projektu pro novoroční televizní program, ve kterém mezi sebou v několika různých oblastech soutěžili ti nejlepší z celého světa proti zástupcům Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soud chce v březnu pokračovat v řešení korupční kauzy kolem Ratha
Krajský soud v Praze nařídil nařídil nová jednání v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD). Případ se před soud vrátí 6. března, v plánu má zatím 16 jednacích dní, zjistila ČTK z justiční databáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor Jaroslav Miller: Klesající porodnost a krachující penzijní systémy si vyžádají diskuzi o řízeném přistěhovalectví, jakkoliv nepopulární tohle téma v ČR je
Český historik a rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller se v rozhovoru uveřejněném na stránkách univerzity zamyslel nad tím, co nás čeká v roce 2018. Ačkoli dal najevo, že se brání čistě optimistickým či ryze pesimistickým výkladům, některá jeho slova přidělají zřejmě mnoha Čechům, Moravanům a Slezanům nejednu vrásku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bezpečné zóny pro ženy nepomohly. V Berlíně se o silvestru osahávalo i letos. Známe podrobnosti…
Minimálně 13 sexuálně motivovaných útoků bylo zaznamenáno během silvestrovských oslav v Berlíně, píše zpravodajský server americké televize Fox News. Stalo se tak navzdory tomu, že město přikročilo k vytyčení speciální bezpečné zóny pro ženy poblíž tradičního místa oslav příchodu nového roku u Brandenburské brány. Zóny kam se mohly ženy, které se předtím staly terčem sexuálního obtěžování, či se necítily bezpečně, si přitom vysloužily silnou kritiku ze strany šéfa německých policejních odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Přání otcem Honzejkovy myšlenky
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk mě pobavil článkem „Nezemani se mydlí a Zeman se směje“. Na paškál si vzal prezidentskou kampaň a její průběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Městské byty na Osmičce se dočkaly rekonstrukce
Radnice osmé městské části ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy vyčlenila cca 25 milionů korun na rekonstrukci bytového fondu Prahy 8. Rekonstrukce bytů, které jsou určeny zejména pro seniory či učitele probíhá od poloviny letošního roku. Ke slavnostnímu předání jednoho z opravených bytů došlo v pátek 22. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Využívání brownfieldů je ideální cestou, jakou by se měl rozvoj Prahy ubírat
Agendu územního rozvoje hlavního města čekají v roce 2018 nové výzvy, které mohou navázat na úspěchy loňského roku. Mezi ně patřilo v září otevření Centra architektury a městského plánování (CAMP), které se zařadilo mezi nejprogresivnější expozice svého druhu v Evropě. Jde o moderní multimediální galerii, kde se obyvatelé Prahy mohou dozvědět, co se všechno ve městě chystá. Institut plánování a rozvoje zahájil program velmi úspěšnou výstavou o budoucnosti Smíchova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Olympismus je mrtev, ať žije komerce!
Atentát v průběhu mnichovské olympiády, pak vyloučení JAR a Rhodesie z olympijské rodiny. tak se začala hroutit myšlenka olympismu. Dnešní krize je výzvou, aby se olympismus stal definitivně minulostí a byl nahrazen hrami zcela v komerční režii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Daňoví poplatníci mají právo na informaci
Komentář na facebookovém profilu k otázce zveřejnění zprávy OLAF
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babišova zbytečná chyba
Andrej Babiš již před časem projevil apetit omezit parlamentní rozpravu ve Sněmovně podle pravidel podobných těm, podle kterých dlouhá léta probíhá debata například v německém Bundestagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Čeští průmyslníci jsou nejoptimističtější od roku 2011
Komentář k podmínkám v tuzemském zpracovatelském průmyslu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Jehlička jen trošku píchne, malovaly děti. Nejlepší byly oceněny v Tipsport aréně
Mezi vánočními svátky a Novým rokem si převzali své ceny výherci 15 kategorií, které byly vyhlášeny v rámci výtvarné soutěže Děti malují dětem. Ta měla za úkol dotvořit průvodce pobytem v nemocnici pro děti od jejich vrstevníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Vyjádření ke kauze Parku Klamovka
Memorandum Klamovka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
OSPO rozšířil svou působnost o další řetězce i logistická centra
Odborový svaz pracovníků obchodu loni rozšířil svou působnost například o velké obchodní řetězce Marks&Spencer, H&M a UNI HOBBY, logistické centrum společnosti Amazon a rodinnou firmu Karlovarské minerální vody. V každé z těchto velkých společností vznikla základní odborová organizace, která hájí zájmy zaměstnanců a se zaměstnavateli vyjednává výši mezd a pracovní podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Rozdělení ČR a SR byl správný krok
Komentář první místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k výročí rozdělení Československa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist