Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.575x, což odpovídá cca 186.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Získali jsme interní e-maily „holek z finančáku“: Proč se pořád řeší Čapí hnízdo? Kalousek, veleneschopná Mirka Němcová, Hermanovy peníze...
„Holky z finančního úřadu mi psaly, ať se stavím. Tak jsem tady,“ napsal do popisku k fotografii na sociální síti šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ty „holky“ byly z Finančního úřadu v Krnově a po zveřejnění společné fotky s exministrem se rozjelo vyšetřování, zda úřednice na fotografii neporušily služební zákon. Ten má zajistit politickou nezávislost lidí ve státním sektoru. Snímek vzbudil velkou kritiku i z jiných důvodů. Do jejich kompetence totiž spadají některé z transakcí, které Babiš, respektive jeho firmy, v minulosti realizovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zájemci o Hrad zintenzivňují útoky proti soupeřům
Týden před prezidentskými volbami někteří uchazeči o Pražský hrad zintenzivňují útoky proti svým soupeřům, a to především proti současnému prezidentu Miloši Zemanovi. Marek Hilšer a Jiří Drahoš například podepsali petici, která kritizuje financování kampaně Zemana. Hlasitě si počíná také Mirek Topolánek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Památník Lidice pořádá výstavu „Lidičtí muži v boji za svobodu“
V letošním „osmičkovém“ roce si naše republika připomíná celou řadu výročí, která jsou nerozlučně spjata jak s jejím vznikem, tak i s nelehkými osudy ve dvacátém století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hlídací pes se pohrabal v majetku Andreje Babiše. Vypíchl hodinky a pozemky
Předseda menšinové vlády hnutí ANO prý zchudl. Píše to alespoň server HlídacíPes.org, který se odvolává na mimořádné majetkové přiznání, které šéf vlády podal. Zchudl ovšem jen papírově. Svůj holding Agrofert převedl do svěřenského fondu, takže zisky Agrofertu nemusí do majetkového přiznání uvádět. Proto zchudl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti se rázně postavili proti bruselské směrnici o zbraních. Pak spustil Jiří Drahoš: Je to chvályhodné, ale jsou tam rizika...
Právo Čechů na vlastnění zbraně podporují všichni prezidentští kandidáti. Ti se jednoznačně shodují v tom, že současná česká legislativa dostatečně prověřuje kandidáty na zbrojní průkaz. Většina z nich naopak nepovažuje za správný krok přijímat v tomto směru změny z Evropské unie. Uvedli to v anketě, kterou provedli organizátoři Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany Evropské unie, jejichž iniciativu nazývají CzechForGuns (Česko pro zbraně). Ne všichni však mluví ohledně omezení ze strany Bruselu jednoznačně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Volat dnes po monarchii je jako chtít vrátit Ameriku indiánům. Právě před sto lety Češi poprvé hlasitě řekli, že chtějí být samostatní
ČESKÉ OSMIČKY Touha českého národa po státní samostatnosti. Tu vyjádřili reprezentanti českého politického života v Tříkrálové deklaraci. Stalo se tak 6. ledna 1918 a byla to ve vztahu k tehdejšímu Rakousku-Uhersku téměř velezrádná akce. Touto událostí uvádíme seriál České osmičky, v němž bude historik-publicista a autor mnoha knih Zdeněk Čech popisovat různé historické události a dávat je do souvislosti s dnešním vývojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad se chystá na kontrolu do neziskovek
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zahájí v lednu tři nové kontroly z letošního plánu. Zaměří se na podporu podnikatelských nemovitostí, na armádní nemovitosti a prověří peníze státu určené nestátním neziskovým organizacím. NKÚ o tom informoval na svém webu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Má-li se sociální demokracie vzpamatovat, musí se oprostit od populistických sklonů
Komentář na facebookovém profilu ke stavu ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Premiér by neměl svými rozhodnutími znejisťovat občany země
Znejisťovat konkrétní skupiny zaměstnanců, v tomto případě řidiče linkových autobusů, rozhodnutím, které má platnost několik hodin, vnímá KDU-ČSL jako nezodpovědné a nesystémové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Exposlanec ODS: Západ už není naší nadějí, ale nebezpečím. Jakákoliv úchylka je tam považována za normu. Putin nabídnul Rusům návrat k národní hrdosti a zabránil rozvratu
ROZHOVOR „Dokud si neuvědomíme, že dnešní Západ už není tím Západem, na jehož symboly jsme se chodili dívat do výkladních skříní Tuzexu, tak nám není pomoci. Už není tím majákem svobody, jehož záblesky pro nás byly nadějí… Dnešní Rusko nepovažuji za hlavní nebezpečí. Hlavním nebezpečím Západu je dnešní Západ sám,“ říká Ivo Strejček, bývalý europoslanec ODS a člen Správní rady Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Tajemství Zemanovy hrozby
Lidem se nemá vyhrožovat. Dětem ani vztyčeným prstem, natož pěstí dospělým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš v rádiu: Vrátím Hradu důstojnost, žádné oslavy Martina Nejedlého už tam nebudou
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. A nešetřil ho. Zeptal se ho třeba na to, kdy naposledy viděl nějaký erotický film, či zda by zakázal pornografii. Drahoš na tyto otázky odpověděl. A nejen na ně. Pořádně se obul do svého protikandidáta Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jurečka: Zveřejněnou část zprávy OLAF považuji za nedostatečnou
Zveřejnění pouhých tří odstavců ze zprávy OLAF k Čapímu hnízdu považuje první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka za naprosto nedostatečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hynek: Jestli se EU nezmění, budu pro naše vystoupení
Prezidentská volba se blíží mílovými kroky a jednotliví prezidentští kandidáti chtějí získat co nejvíce pozornosti. Novináři s jednotlivými uchazeči o Hrad dělají jeden rozhovor za druhým. Nejinak je tomu i v případě Jiřího Hynka, který v rozhovoru pro server Novinky.cz prohlásil, že je pro přijetí zákona o obecném referendu. A pokud se Evropská unie nezmění, bude prý také pro vystoupení Česka z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ivana Bartoše zvolilo 94 % hlasujících Pirátů předsedou
Dosavadní předseda Pirátů Ivan Bartoš byl na Celostátním fóru strany v Brně opět zvolen předsedou České pirátské strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Zachraňme ČSSD. Miloš Zeman znovu na Hrad
Sociálně demokratická diskusní platforma Zachraňme ČSSD podporuje kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: K senátním volbám na Trutnovsku přišlo 22,9 % voličů
Ve volebním obvodu Trutnov proběhlo první kolo doplňovacích voleb do Senátu. Ani jeden z devíti kandidátů nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů. Bude se proto konat druhé kolo, do něhož postoupili Jan Sobotka a Jiří Hlavatý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo vlastně rozhodl, co jsou ta lidská práva? Stanislav Křeček se rázně ohradil proti "jedinému správnému pohledu"
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se v komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz rozčílil na ty své spoluobčany, kteří mají pocit, že jediní vědí, jak správně vykládat lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
PMS čeká v roce 2018 zavedení náramků do praxe či rozvoj restorativních programů
Probační a mediační službu (PMS) čeká náročný rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přehled hlavních akcí Vojenského historického ústavu Praha na rok 2018
Přinášíme vám přehled hlavních akcí, které Vojenský historický ústav Praha bude pořádat v roce 2018. Opět se můžete těšit na tradiční přehlídky vojenské techniky ze sbírek VHÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Němci zděšeně zírají na nový cenzorský zákon o internetu. A zdaleka to nejsou jen "extremisté" z AfD
V Německu od začátku roku platí zákon, podle něhož je tvrdě postihováno šíření nenávistných či xenofobních názorů na internetu. Pomalu se naplňuje to nejhorší, před čím odpůrci zákona varovali, píše sobotní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Naše společnost ještě není v háji, chci lidi motivovat a dokázat jim, že česká politika je prostupná i bez balíku peněz a lobbistů za zády, říká Hilšer
V dnešní politice je podle prezidentského kandidáta Marka Hilšera nutné začít hájit pravdu a naučit se nelhat. Hájit bychom měli především humanitní hodnoty a lidská práva. „Chci u lidí uspět svou autentičností, dokázal jsem, že to jde bez velkých peněz a že politika je prostupná, usiluji o vyváženost,“ řekl kandidát v rozhovoru pro DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Probrali jsme všechno, děkuji vám za zájem. Rozčílený kandidát Fischer předčasně ukončil rozhovor
Prezidentský kandidát Pavel Fischer poskytl rozhovor sobotní MF Dnes. Vysvětluje v něm mimo jiné, co mu nejvíc vadí na současném prezidentovi Miloši Zemanovi. To, že někdy záměrně mluví jako dlaždič je jeden z bodů, který Fischerovi na Zemanovi vadí. Prozradil také, že by mohl mít peníze od dárců z Brazílie, z Číny a dalších koutů světa. V jednu chvíli se Fischer na novináře rozzlobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Politolog: Zisk Hlavatého byl podstatně nižší, než se očekávalo
Politolog Jiří Štefek míní, že složení soupeřů pro druhé kolo doplňovacích voleb na Trutnovsku nepřineslo žádné překvapení, na rozdíl od zisku hlasů továrníka Jiřího Hlavatého (za ANO), kvůli kterému se volby konaly. Postupující vrchlabský starosta Jan Sobotka (za STAN) získal 34 procent a továrník Hlavatý 25 procent hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Wichs: Kuba po Castrech
Letos vstupuje Kuba do padesátého devátého roku pod vládou bratří Castrů. V dubnu mají proběhnout parlamentní volby. 612 poslanců pak následně zvolí Státní radu a prezidenta. Nebylo by to nic zaznamenáníhodného, protože kandidovat smí pouze Kubánci prověření orgány komunistické strany, kdyby… Kdyby Raúl Castro dopředu neoznámil, že už se nebude ucházet o funkci prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Volby do Senátu na Trutnovsku i druhý den provázela slabá účast
Doplňovací senátní volby na Trutnovsku provázela i druhý den hlasování nízká volební účast, zjistila ČTK. Volební místnosti se uzavřely ve 14:00, začalo sčítání hlasů, výsledky by měly být známy odpoledne. V doplňovacích volbách v obvodu č. 39, který zasahuje částečně i na Náchodsko, kandiduje devět lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoš: Po příštích volbách by se Piráti mohli podílet na vládě
Piráti mají šanci výrazně uspět v příštích sněmovních volbách a v příštím volebním období se aktivně zapojit do sestavování vlády. Dnes to řekl předseda strany Ivan Bartoš, který se na celostátním fóru v Brně uchází o další mandát v předsednické funkci. Zdůraznil, že pro další růst podpory Pirátů je třeba, aby splnili své sliby ze současných voleb a aby neztratili pokoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Brzobohatý varoval před průserem s Babišem a Okamurou. Teď radí: Volte Horáčka
Herec Ondřej Brzobohatý sepsal apel na voliče. Nadcházející prezidentská volba je podle jeho názoru velmi důležitá pro další osud České republiky. Pro naši budoucnost by prý bylo nejlepší, kdyby se hlavou státu stal Michal Horáček. Svou výzvu zveřejnil i navzdory tomu, jak moc byl zklamán z výsledku podzimních voleb sněmovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu VII
Ve čtvrtek 4. ledna 2018 se senát předsedy Radomíra Koudely zlínské pobočky Krajského soudu v Brně vrátil k objasňování fantasmagorického příběhu o únosu a vydírání, v němž v hlavních rolích účinkují dva bývalí společníci v podnikání, a to Pavel Buráň jako poškozený a Jaroslav Novotný jako hlavní obžalovaný. Pozadím příběhu je spor o podmínky úplatného převodu poloviny jejich společné firmy z Jaroslava Novotného na Pavla Buráně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mladá generace dnes nedokáže vnímat realitu, obává se spisovatel Vondruška. Přečtou si na internetu, že mají hájit migranty, a už jim nedojde, že je budou muset živit
Spisovatel Vlastimil Vondruška se obává o mladou generaci. Má strach, že se nedokáže vyrovnat s realitou. Mladí lidé dnes většinu života tráví ve virtuálním světě, kde se např. ujišťují, že migrantům je třeba pomáhat. Jistě, zní to dobře. Až do chvíle, než si uvědomíte, že titíž mladí lidé budou muset migranty jednoho dne živit, napsal Vondruška. Z odtržení od reality však spisovatel neviní mladé lidi. Udeřil na rodiče, kteří zničili leckteré z hodnot, o které se bylo možné opřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Paní Drahošová mezi dalšími adeptkami na první dámu: Jsem zděšena, kde se v tolika lidech bere nenávist. Jsme lidé, měli bychom pomáhat. A pak to rozjela Lucie Talmanová...
REPORTÁŽ Péče o děti a staré lidi. To nejvíc jmenovaly ženy současných prezidentských kandidátů při otázce, co by dělaly v případě, že se stanou první dámou. Na debatě v prostorách Pražské křižovatky se navíc hovořilo o nenávisti mezi lidmi a o přístupu k migrantům. ParlamentníListy.cz byly při tom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš by chtěl sestavovat menšinovou vládu i napodruhé
Babiš by i v případném druhém pokusu preferoval menšinovou vládu. Pár dní před prvním hlasováním o důvěře vládě předseda kabinetu připouští, že pohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DSZ podporuje kandidátku Luďku Tomešovou v doplňovacích senátních volbách
Demokratická strana zelených /DSZ/ se rozhodla v nadcházejících doplňovacích volbách do Senátu Parlamentu České republiky podpořit ve volebním obvodě číslo 39 (Trutnov) kandidátku č.1 Luďku Tomešovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Drahoš není želé, má jasné názory. Za komunistů mi nosil Orwella a Kafku, zavzpomínal bývalý kolega
Průzkumy před prezidentskými volbami naznačují, že pokud má někdo šanci porazit prezidenta Zemana v nadcházejícím souboji o Hrad, je to profesor Jiří Drahoš. Ten Jiří Drahoš, o kterém ještě týden před volbami mnozí lidé říkají, že o něm vlastně mnohé nevědí. Jeho bývalí kolegové z Ústavu chemických procesů se proto pokusili Drahoše veřejnosti trochu přiblížit. Skrze článek uveřejněný na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET až od milionu
Komentář na facebookovém profilu k EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svaz lyžařů ČR: Startuje projekt LYŽUJ LESY! První závod pro školy už v úterý v Jablonci
V Jablonci nad Nisou odstartuje pilotní ročník projektu LYŽUJ LESY. První díl seriálu závodů určeného pro děti základních škol je na programu v úterý 9. ledna. Jeho patronem je bývalý reprezentant a mistr světa Martin Koukal: „Kdo ví, třeba se už teď v Jablonci objeví nějaký talent, který to dotáhne až do reprezentace,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Babišova penzijní pecka
Ve zprávě o jednání tripartity se objevila také zmínka o tom, že důchodová reforma, o které premiér Andrej Babiš občas mluví, má být podle not předního českého experta Jaroslava Vostatka a má mířit z české divočiny do klidných vod standardu OECD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti budou v Brně volit vedení, předsedou chce zůstat Bartoš. Plánuje porazit ANO
V Brně dnes začíná jednání celostátního fóra České pirátské strany. Nejvyšší stranický orgán bude hlasovat o podobě nového vedení, protože podle stanov museli dosavadní představitelé Pirátů tři měsíce po sněmovních volbách dát funkce k dispozici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Senátní volby na Trutnovsku budou pokračovat druhým dnem
Druhým dnem budou pokračovat doplňovací senátní volby na Trutnovsku. Volební místnosti se otevřou v 8:00 a lidé budou moci volit do 14:00. Výsledky by měly být známy zhruba do tří hodin po uzavření volebních místností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Starosta Prahy 6 odrazil další ruskou koněvovskou provokaci
Mám radost, že se starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se zachoval jako správný český vlastenec, když odmítl protest velvyslanců pěti zemí v záležitosti sochy maršála Koněva. Těm vadí pravdivé doplňující informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Přes 3400 projektů získá dotace z IROP
Centrum doporučilo více než 3400 českých projektů k obdržení evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jedná se o široce zaměřené projekty, podporující zlepšení života v českých regionech, zahrnující revitalizaci kulturních památek a silnic, zefektivnění zdravotnické péče nebo nové technické vybavení hasičských složek státu. Celkový finanční objem příspěvku EU přesahuje 54 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Na olympiádě pod vlajku EU? V žádném případě, rozčílil se Topolánek. Brusel ale popírá, že by to chtěl
Záměrem Evropského parlamentu údajně je, aby sportovci z členských zemí startovali na olympijských hrách pod vlajkou EU. Evropský parlament však odmítl zprávu, která se objevila v britském tisku. Unie nemá žádnou pravomoc přijímat právní předpisy týkající se sportu. „Nevím, jestli nám tím chce Evropský parlament říct, že jsme něco provedli a budeme za Evropskou unii startovat za trest,“ řekl prezidentský kandidát Mirek Topolánek ve videu, jež zveřejnil na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pirátský kandidát Dvorský získal téměř 11 % hlasů v senátních volbách na Trutnovsku
Učitel a pirátský kandidát na post senátora v obvodu č. 39 (Trutnovsko) Jaroslav Dvorský obdržel v doplňovacích senátních volbách 10,6 % hlasů. Volební výsledek je srovnatelný s úspěchem Pirátů v nedávných parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Baron Prášil restaurovaný s podporou Fondu kinematografie patří k nejlepším Blu-Ray vydáním roku 2017
Film Baron Prášil, jehož restaurování podpořil Státní fond kinematografie, získal uznání v britském magazínu Sight & Sound, kde jej oslovení kritici a restaurátoři ocenili mezi nejlepšími restaurátorskými počiny roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti si v Brně zvolili nové předsednictvo strany
V pozdních odpoledních hodinách si členové Pirátské strany na zasedání Celostátního fóra v Brně zvolili čtyři místopředsedy strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): O reformě opravdu nestačí jen mluvit na tiskovce
Komentář na facebookovém profilu k tiskovce premiéra Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Do darování krve se v novém roce zapojilo pětadvacet studentů Univerzity obrany
Hromadné darování krve na Univerzitě obrany v Brně je stále populární. Ve čtvrtek dopoledne na odběry do Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno přišlo prvních pětadvacet studentů a stejně početná skupina dobrovolných dárců krve v uniformě se připojí koncem ledna. Následovat je budou další dvě skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ODS hradeckého kraje nominovala na šéfa strany Petra Fialu
Královéhradecká krajská ODS nominovala na předsedu strany současného lídra a poslance Petra Fialu. Rozhodli o tom delegáti dnešního regionálního sněmu v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zvedne se národ a postaví se nadcházející diktatuře? Glosátor Junek věští občanskou válku v Česku
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Máme tu další rok, který končí osmičkou. Někdo říká, že právě osmička je pro Českou republiku osudová. Doufejme, že nebude tentokráte pro náš národ tragická, vše tomu ale zatím nasvědčuje. Šťastná pro nás byla v roce 1918, kdy jsme se vyrvali z područí Rakouska-Uherska a vzniklo Československo. O dvacet let později jsme náš mladý stát museli bránit proti fašismu, ale nebylo nám to dovoleno, a tak rok 1938 se stal velice smutným pro naši vlast. Další ránu jsme dostali o deset let později, když se k moci dostali komunisté, které se nepodařilo svrhnout ani v roce 1968, ani při početných demonstracích v roce 1988.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Velké země vždy toužily ovládat celou Evropu. Vždy si hrály na rovnost, ale byl to jen marketing. Historik Vondruška připomíná věci, které se v Bruselu opravdu nebudou líbit
ROZHOVOR Evropská integrace je myšlenka stará jako evropská civilizace sama. Velké evropské země měly vždycky touhu ovládnout celou Evropu, ať již násilím či „dobrovolně“. A je jedno, jakou tomu dávaly nálepku. Integrace v evropských dějinách vždycky byla a je procesem, který si hraje na rovnost, ale je to jen šikovný marketing. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška v té souvislosti označuje Evropskou unii za nefunkční politický moloch, který tu nebude na věčné časy. Jen ti, které tato hydra živí, ji milují a hájí, a to tím agresívněji, čím hůře se jí vede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: EU je unikátní
V Nové Anglii se prý návštěvníkům vypráví jeden starý vtip. V něm se turista přijíždějící z New Yorku ztratí v odlehlé části státu Massachusetts. Hodinu bloudí v kruhu, až se nakonec rozhodne zastavit a zeptat se na cestu domorodce. Místní stařík dlouze a soustředěně přemítá a postupně navrhuje a zamítá jednu trasu za druhou. Nakonec znaveně zakroutí hlavou a řekne: „Odsud se tam nedostanete."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci odhalili pašeráka kokainu
V sobotu 30. prosince 2017 v odpoledních hodinách odhalili celníci na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni zásilku kokainu. Drogu pašoval ve svých zavazadlech 21 - letý cizinec, který přicestoval na lince Rio de Janerio – Lisabon – Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MŠMT vydalo nová doporučení, jak řešit vandalismus, kyberšikanu a záškoláctví
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo obnovená doporučení k řešení záškoláctví, vandalismu a kyberšikany. V těchto oblastech byly aktualizovány přílohy Metodického doporučení k primární prevenci rizikového chování u dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Horáček je rád, že máme přímou volbu. Představa, že by prezidenta vybírali Okamura, Grebeníček a Koten jej děsí
Některé české osobnosti nejsou příliš nadšené z přímé volba prezidenta. U antropologa, hudebníka a spisovatele Michala Horáčka je tomu jinak. Je z přímé volby prezidenta nadšen, a to nejen proto, že sám kandiduje. Ve prospěch přímé volby hovoří prý i to, že díky ní klesá vliv takových poslanců, jako je Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hon na čarodějnice, kolaboranti jsou ve svém živlu. Ubodané dívky, auta patriotů zapálená Antifou. O dnešním Německu vypovídá krajanka Hrušková, která zrovna dostala dopis od prokuratury
ROZHOVOR „Cenzura neřádí pouze v Německu. Mě se dotkla velice, smazali mi několik stránek. Na tu poslední, která mi zbyla, se nemohu vůbec dostat. Facebook ani neodpovídá na moje dotazy. Teď jsem aktivní pouze díky kamarádovi, který mi půjčil svůj profil. Cenzura mi nahání strach. Protože cenzurou to pouze začíná, zatýkáním a popravami to končí,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz aktivistka, herečka a zpěvačka Jana Yngland Hrušková. „Prorežimní kolaboranti jsou opět ve svém živlu. Pravda se teď nenosí. Je to hon na čarodějnice. Kdyby byla znovu inkvizice, už dávno by hořely hranice,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Čeká nás důležitá volba
Prezident může ovlivňovat dění v naší vlasti a tedy i naši budoucnost, budoucnost našich dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš je znovu předsedou Pirátů. Do prezidentských voleb nikoho nepodpoří, ale o Zemanovi se předseda vyjádřil velmi brutálně
Piráti nebudou dávat doporučení voličům, pro koho hlasovat v prvním kole prezidentské volby, ale nechají to na rozhodnutí členů. Novinářům to dnes řekl znovuzvolený předseda strany Ivan Bartoš. Uvedl, že sám sice své preference oznámí, volba je ale odpovědnost každého jednotlivce. Podotkl také, že nemá sympatie, které by ho vedly k hlasování pro úřadujícího prezidenta Miloše Zemana. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Korupčníci Clintonovi? FBI se začala zajímat o jejich nadaci
Federální úřad pro vyšetřování (FBI) Spojených států začal vyšetřovat nadaci manželů Clintonových. S odvoláním na další zahraniční média o tom informovala agentura Reuters. Manželský pár je podezřelý z korupce. Nadace mohla získávat peníze za protislužby od Hillary Clintonové, když tato dáma zastávala post americké ministryně zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Karlovy Vary porušily soutěžní pravidla svými loterijními vyhláškami
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím pokutu ve výši 734 000 Kč statutárnímu městu Karlovy Vary za porušení zákazu zvýhodňování některých účastníků hospodářské soutěže jednáním orgánu veřejné moci. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Přichází novodobá inkvizice
Něco je špatně: Zákony, které tvoří národní parlamenty, jsou vesele ignorovány nadnárodními koncerny. Lid ve volbách už neurčuje, kam společnost půjde. Určují to internetové společnosti. Říkají, co se smí, co nesmí, co je vhodné, správné a morální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda globální moci. Okrádání lidí, geopolitické lumpárny, ponižování. A když na to přijde, klidně nás vyhladí. Docent Valenčík natvrdo popsal, co nás čeká, pokud nevyhraje Zeman
ROZHOVOR „Stále považuji za nejpravděpodobnější Babišovu vládu s důvěrou, patrně už na druhý pokus. Babiš má v ruce nesmírně silný trumf předčasných voleb, a ty nemusí zastavit ani jejich odmítání Zemanem. Navíc s použitím pochybného argumentu – že by to byla urážka voličů. To přece není pravda,“ přemítá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Nad průběhem příštích dnů ale hůl neláme. „Spoléhal bych spíše na to, že Babiš musí svou hru hrát dlouhodobě a vydržet. Nemůže do arény vpustit ty, kteří se na ministerstvech budou chovat jako na ‚klondajku‘. Mě spíše nemile překvapilo, že program první Babišovy vlády v oblasti reformy penzijního systému je krokem zpět oproti jeho programu do říjnových voleb...“ uvádí kromě jiného dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka pomohla muži s těžkou invaliditou
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) uznala mladého muže invalidním ve druhém stupni. Invalidní důchod mu však nepřiznala. Důvodem byla chybějící doba důchodového pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Žaloba nevadí. Jdeme správným směrem
A je to tady. Evropská komise podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení ve Skotsku chtějí dát uprchlíkům volební právo. Ukáží tím prý otevřenost a dají lekci Londýnu
Skotská strana Zelených má plán. Chce dát hlasovací právo uprchlíkům, kteří se v zemi usadí. Navrhuje to europoslanec za Zelené Ross Greer. Student práva a novinář Michael Gray tenhle nápad nadšeně vítá. Na sociální síti twitter napsal, že je to důkaz, že si Skotové dokážou dobře vládnout sami. I bez vměšování z Londýna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Lípa jako symbol republiky – pomozte je zmapovat u příležitosti sta let Československa
V rámci celonárodních oslav 100. výročí vzniku Československé republiky se tým nadšenců rozhodl spustit projekt nazvaný Lípy republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil překlad pokynů WP29 k souhlasu
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách neoficiální překlad dokumentu Pracovní skupiny WP29 týkající se souhlasu podle Nařízení 2016/679.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Evropa má pořád problém a my s ní
Před několika týdny jsem v rychlosti a s pocitem, že je to ještě strašně daleko a že je dost času, navrhl název svého vystoupení ve znění „Evropa má pořád problém a my s ní“. Teď bych dodal „my i kvůli ní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): OLAF dává za pravdu české policii a vyvrací obhajobu Babiše
Ministerstvo financí ČR a Lidové noviny šíří dezinformace týkající se zprávy OLAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Pracovní setkání k problematice sucha na Jižní Moravě
V prostorách brněnského sídla Jihomoravského kraje se ve středu 3. ledna 2018 uskutečnila celodenní odborná diskuse na téma sucho a zadržování vody v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nekouřit je zdravé. ZP 211 vás podpoří ve snaze přestat
Budoucnost medicíny by neměla spočívat jen v léčení nemocí, ale v jejich předcházení. Filosofií Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra je podpora prevence a zdravého životního stylu. A k tomu bez výhrady patří i nekouření,“ říká lékař a generální ředitel ZP 211 David Kostka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Americká opozice našla další klacek na Trumpa: Jeho Twitter prý dokazuje, že není duševně v pořádku
Americká psychiatrička Bandy Leeová z Yaleovy univerzity, která posuzuje duševní stav člověka z toho, jak se vyjadřuje na sociálních sítích, dospěla k jednoznačnému závěru: 45. prezident USA Donald Trump není duševně v pořádku. Její slova musí znít opozičním demokratům jako rajská hudba, protože mohou na prezidenta tasit další zbraň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Hulení opravdu škodí. Příkladem je Jiří X. Doležal
Kdysi nadějný pisatelský talent J. X. Doležal se opravdu (anebo zřejmě) sebemrskačsky domáhá podivného úsudku čtenářstva tím, že se Andrej Babiš v „cause“ Čapího hnízda jakýmsi podivuhodným, „jasným“ způsobem pokusil naši republiku „okrást“ o Doležalovu pětikorunu. Vyšlo včera v deníku Reflex. „Andreji, vrať mi pětikorunu za Čapí hnízdo.“, zní dílko, kdy X tentokrát použil i „fakta“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Zaměstnanci z Plzně uspořádali sbírku pro opuštěná zvířata
Zaměstnanci Územního pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Plzeň uspořádali před uplynulými Vánoci sbírku krmiva a předmětů pro zvířata z útulků, se kterými jejich pracoviště spolupracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ivana Zemanová v novinách: Manžela podporuji. Ještě má České republice co nabídnout
Zatímco prezident Miloš Zeman pravidelně vystupuje v médích, má svůj vlastní pořad v televizi a nevyhýbá se ani rozhovorům pro Blesk či rádio Frekvence 1, jeho choť Ivana Zemanová se pozornosti novinářů vyhýbá. Sobotní Lidové noviny přinesly portrét ženy, která se zpravidla drží v ústraní, i když neváhá objevit se před novináři i se zbraní v ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Evropská unie se v tichosti přejmenovala
EU již není ta, do které jsme na základě referenda vstupovali. Naši politici sice formálně vystupují proti některým výrokům a nařízením EU, ale nikdy tak razantně, jako politici EU vůči nám. Referendům o setrvání, je proto legitimní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Slavte, otvírejte šampaňské
A pak že u nás nemáme schopné a geniální lidi. Máme, a jedním z nich je guvernér ČNB Jiří Rusnok. Je tak schopný, že dostal prestižní cenu Evropský centrální bankéř roku, kterou mu udělil časopis Banker z vydavatelství Financial Times Group.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně Němcová se zúčastnila jednání RHSD
Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se dnes zúčastnila prvního jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (RHSD) v letošním roce, kterému předsedal premiér Andrej Babiš. Předmětem zasedání bylo programové prohlášení vlády s prioritami na rok 2018. Na jednání navazovala společná schůzka s Asociací krajů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V každé době jsme měli takového prezidenta, jakého jsme si zasloužili. Server to vzal od Masaryka až po Zemana
Od chvíle, kdy byl prezidentem republiky zvolen Miloš Zeman mnoho lidí opakuje, že vlastně nemají prezidenta, protože Miloš Zeman není jejich prezidentem. Jenže je. Byl řádně zvolen ve volbách, takže je prezidentem všech občanů republiky. Máme přesně takového prezidenta, jakého si zasloužíme. Server HlídacíPes.org tvrdí, že totéž platilo o všech našich ostatních prezidentech. Osobnost stojící v čele našeho státu v tu či onu chvíli přesně odrážela stav společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): 10 důvodů, proč Zeman nesmí být znovu prezidentem
První kolo volby prezidenta republiky se vcelku neúprosně blíží, volební místnosti se otevřou přesně za týden. Pojďme si shrnout deset důvodů, proč se Miloš Zeman nesmí stát znovu prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Souboj v ČSSD nabírá obrátky. Frakce kolem Haška otevřela téma církevních restitucí, druhý tábor hovoří o sestavování "černých seznamů" a plánuje velké vylučování
Bývalí hejtmani za ČSSD Jiří Zimola a Michal Hašek spolu s poslancem Jaroslavem Foldynou hledají cestu, jak sociální demokracii znovu spojit a pomoct jí ven z krize. Na tiskové konferenci v Praze 5. ledna představili platformu „Zachraňme ČSSD“. Jejím cílem bude především diskuse o budoucnosti sociální demokracie. „Platforma požaduje, aby o novém předsedovi sociální demokracie i o případné účasti ve vládě rozhodli všichni členové ČSSD,“ uvedl Zimola. „Chceme debaty o prioritách a permanentní sjezd,“ doplnil ho Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura: Nemá smysl dlouze komentovat každý výkřik, který nemá hlavu ani patu
Komentář na facebookovém profilu k blogu Jiřího Pehe
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Odmítám Babišův podvod zamést pod koberec
Středočeskému zastupiteli za TOP 09 Janu Jakobovi se podařilo sehnat dostatečný počet podpisů na oficiální žádost o mimořádné zasedání Výboru regionální rady ROP, která má pravomoc vyjmout Čapí hnízdo ze seznamu projektů podpořených EU. Zprávu OLAF ale Výbor k prostudování nedostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spolupráce ÚZSVM s hasiči na Vysočině se stává každodenní realitou
Neuběhl ani měsíc a Vysočinou se znovu prohnal vítr o síle vichřice a ÚZSVM musel požádat v rámci Memoranda HZS Kraje Vysočina o spolupráci. Hasiči se znovu vrátili na pozemek ÚZSVM v Kamenici nad Lipou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SANEP: Češi se cítí bezpečně, většinově však převládá názor, že by se měla zavést branná výchova
Bezpečně se cítí v souhrnu 78 % obyvatel ČR. Nicméně dle názoru souhrnu 74,5 % dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace, se v ČR v poslední době zvyšují bezpečnostní rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Prezidentské volby 2018 – tablo kandidátů
Druhé přímé volby prezidenta ČR se blíží. První kolo se uskuteční 12. a 13. 1. 2018, druhé 26. a 27. 1. 2018. Přímou volbu prezidenta upřednostňuje asi pětaosmdesát procent občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Spuštěna nová verze Portálu veřejné správy
Ministerstvo vnitra 3. ledna 2018 spustilo novou verzi Portálu veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bordel u Dáši, rozpomněl se Petr Žantovský. Kromě toho objevil německou kopii Jakuba Jandy a dostal opravdový strach. Hrozí nám něco velmi ošklivého
TÝDEN V MÉDIÍCH Svobodě na internetu začínají utahovat šrouby v Německu, nakročeno má Francie a Česko bude od toho stěží uchráněno, protože lidská svoboda bude překážet i těm, kteří ji měli kdysi na vlajce. Mediální analytik Petr Žantovský si kromě hrozby miliardové pokuty sociálním sítím u našeho západního souseda všímá i zveřejněného návodu k tomu, jak zavést do praxe Orwella. Žasne i nad kreativní bídou letošních prezidentských voleb, protože téměř všichni kandidáti jsou přesvědčeni o tom, že vyhrají, jenom proto, že ztělesňují opak Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Volby prezidenta na dohled
Kampaň druhé přímé volby prezidenta probíhá bez většího zájmu voličů. Kromě stávající hlavy státu M. Zemana jsou ostatní kandidáti prakticky neznámí. Zdravým rozumem vzato, M.Z. nemá konkurenta. Tušil to, neboť již před rokem sdělil, že do kampaně nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Za nízké platy lidí mohou i odbory
Jedním z mých hlavních hesel, se kterým jsem vstoupil do prezidentské kampaně je: Chci vrátit úctu práci a řemeslu. Nezvolil jsem ho z vypočítavosti, či nějakého jiného kalkulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Hlavatý se může vrátit do Senátu. Ve druhém kole ale bude mít těžkou konkurenci
Do druhého kola doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku dnes postoupili favorizovaní Jan Sobotka (za STAN) a Jiří Hlavatý (za ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Získání většiny pro vládu je základním principem demokracie
Komentář na facebookovém profilu k podpoře menšinové vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist