Oficiální zpravodajská média

Vladimír Pelc: Knížecí rady Magdy Vášáryové
Paní M. Vašáryová nám opět radí, koho máme v nastávajících prezidentských volbách volit. A opět se zmatkem v hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stydíte se za prezidenta Zemana? Jestlipak se stydíte také za sebe, ptá se spisovatel Zábranský. A přidal něco o novém třídním boji na Facebooku
Spisovatel David Zábranský se zájmem sleduje kampaň před prezidentskými volbami a podle všeho se nestačí divit, co všechno vidí. Zaráží ho například, kolik lidí dává najevo, že se stydí za svého prezidenta Miloše Zemana. Stydět se za někoho prý totiž není jen tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tyrkysová revoluce: Kandidát Fischer uspořádá pro příznivce setkání v Praze
Kandidát na prezidenta Pavel Fischer uspořádá dva dny před volbami setkání s příznivci v centru Prahy. Několik set lidí se s ním setká v klubu Rock Café, další se sejdou na náměstí Jana Palacha. Fischer se svým týmem to dnes řekl na tiskové konferenci. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ve středu bude nejspíš veselo. ODS a Piráti chtějí do jednání o důvěře vládě hodit vidle
Ve středu by měli poslanci hlasovat o vyjádření důvěry či nedůvěry menšinovému kabinetu Andreje Babiše. Celý proces se ale může notně protáhnout. ODS a Piráti plánují, jak do hlasování tzv. hodí vidle a zdrží ho až do chvíle, než mandátový a imunitní výbor sněmovny vydá poslancům doporučení, zda je vhodné vydat předsedu vlády Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zlý a žlučovitý Jidáš, který nenávidí svou zemi a český národ. Tomáš Halík napadl Zemana a takto ošklivě ho za to zesměšnili Okamura, Keller či Foldyna
ANKETA Kněz Tomáš Halík řekl: „Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země.“ Podle něj Zeman naši společnost svým chováním táhl dolů a rozeštvával, vážně poškozoval politickou kulturu i pověst země v zahraničí, dával občanům špatný příklad a činil nás nevěrohodnými v očích našich spojenců. Zeman je prý nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta z důvodů zdravotních i morálních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Mrzí mne prohlášení exministra Jurečky. Nemám rád demagogii
Komentář na facebookovém profilu k prohlášení Mariana Jurečky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář: Miloš Zeman se neštítí zajít pro jakéhokoliv voliče
Zajímavá analýza serveru Lidovky.cz poukázala na různé chování příznivců prezidentských kandidátů. Například lidé, kteří nejvíce sympatizují s prezidentským kandidátem Milošem Zemanem, čtou převážně informace z nejrůznějších alternativních webů. Příznivci ostatních kandidátů zase zůstávají v mediálním mainstreamu. „Kandidáti si především potřebují dojít pro hlasy mimo své standardní voliče a měli by pozorně koukat, kde mají nějaké slabší, ale přece jen afinity, aby věděli, kam si pro ně dojít,“ řekl Šlerka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip pro PL: KSČM jasně řekla, co je pro ni v prezidentských volbách zásadní. A těmto prioritám nejlépe vyhovuje Miloš Zeman. A důrazné varování poslancům...
ROZHOVOR Hlasování o důvěře vládě a prezidentské volby. Taková byla témata interview ParlamentníchListů.cz s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Ten připouští, že Babišova vláda klidně důvěru může získat napoprvé. A doporučuje lidem volit prezidentem opět Miloše Zemana. „Řekli jsme, jaké priority jsou pro nás v podpoře některého z kandidátů zásadní. Těmto prioritám vyhovuje nejvíce Miloš Zeman,“ uvedl jasně Filip. Vyjádřil se i ke středečnímu hlasování o důvěře Babišově vládě. Poslanci by si podle něj měli uvědomit, že země vládu potřebuje. A přidal varování sněmovního veterána, že politici, kteří chtějí bojovat s občany, nedopadnou dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Nemocnice na Františku má i díky nám naději
Komentář na facebookovém profilu k záměru Prahy převzít správu, provoz a budoucí fungování Nemocnice Na Františku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanecký klub schválil své zástupce do Správní a Dozorčí rady VZP
Poslanecký klub Pirátů v pondělí schválil nominaci zástupců do Správní a Dozorčí rady VZP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení: Rozdělení rozpočtu do jednotlivých programů na rok 2018
Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) bude moci v roce 2018 podpořit bydlení v České republice částkou 1,1 mld. Kč, a to formou nízkoúročených úvěrů a dotace v rámci svých programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tohle bude mít dopad. Voliči, pozor. Výstup Pavla Rychetského má vážnou dohru, pokud jde o Zemana
Advokátka Klára Samková se zamyslela nad slovy šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského, která včera uvedl pro server iRozhlas.cz. A nebyla sama, koho Rychetského slova zarazila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Kdo informoval OLAF?
Udávají se tak někdy mezi nebem a zemí věci podivuhodné. Jedni tvrdí, že to se opakuje historie, druzí oponují, že jde pouze o jev zvaný déja vu, když je člověk přesvědčený, že něco podobného už jednou zažil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Průšvih kolem Václava Klause? Muž, který už nemá co ztratit, začal konat
Blízcí spolupracovníci exprezidenta Václava Klause mají problém. Na začátku letošního roku totiž obdržela policie a státní zastupitelství trestní oznámení na podezření z korupce. A to konkrétně na bývalého Klausova kancléře Jiřího Weigla a někdejšího ministra Tomáše Chalupu (ODS). Píše o tom server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní archiv zapůjčil cenné exponáty na výstavu V základech státnosti
Národní archiv, který náleží do kompetence Ministerstva vnitra, zapůjčil na výstavu V základech státnosti výjimečné originály pergamenových listin z 13. a 14. století, které symbolizují českou státnost. Od 10. do 15. ledna 2018 bude výstava v Císařské konírně Pražského hradu zdarma přístupna veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kontingenty poprvé v tomto roce odjely do Makedonie a Srbska
Ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti ministra vnitra a policejního prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vědci těží ze spolupráce se start-upem NenoVision
Od druhé poloviny roku 2017 se úspěšně rozjíždí spolupráce Fyzikálního ústavu AV ČR a Ústavu fyziky materiálů AV ČR s firmou NenoVision s. r. o., start-upem Středoevropského technologického institutu CEITEC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zveřejněte tu zprávu. Ministryni Schillerové se pod okny sešla menší demonstrace
Desítky lidí se sešly v úterý před budovou ministerstva financí. Demonstranti požadovali, aby zpráva Evropského úřadu (OLAF) vztahující se ke kauze Čapí hnízdo byla kompletně zveřejněna. „V právním státě není možné, aby se veřejnost takto zásadní informace dozvídala únikem do médií,“ rozčilovali se organizátoři protestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura vojenského zdravotnictví vybavila vojáky kontejnerovými pracovišti a stany
Rok 2017 znamenal pro vojenské zdravotnictví a veterinární službu řadu významných investic. V rámci investičních akcí bylo pořízeno jedenáct zdravotnických kontejnerových pracovišť a osm kusů zdravotnických stanů pro polní nemocnice Agentury vojenského zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MMR: Pro venkov má IROP připraveno osm miliard korun
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, ukončil hodnocení integrovaných strategií Komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD). Od roku 2015 vybíral místní akční skupiny (MAS), které mohou realizovat strategii CLLD z IROP. Jejich počet se zastavil na čísle 178. Pro projekty na venkově tak bylo rezervováno přibližně osm miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STAN podpořil návrh na převzetí Nemocnice Na Františku do správy hlavního města
Rada hlavního města dnes na svém jednání přijala usnesení o převzetí Nemocnice Na Františku do své správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení KSČM doporučilo poslancům hlasovat proti Babišově vládě
Výkonný výbor KSČM doporučil podle informací ČTK komunistickým poslancům při středečním jednání o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) hlasovat proti. Informaci ČTK potvrdila novinářům mluvčí strany Helena Grofová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Domácí test škodlivých látek v potravinách berte s rezervou
Nedávno se internetem šířila poplašná zpráva o vysokém obsahu dusičnanů v prodávaném čínském zelí, ledovém salátu, bio okurkách a brokolici. Videa na YouTube zobrazující domácí testování ovoce a zeleniny pomocí kapesního minitesteru znepokojila spotřebitele do té míry, že se dTest rozhodl ověřit přesnost měření tohoto přístroje akreditovanou analytickou metodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru
Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru, protože jsem Svobodný, chci žít svobodně a tak nemohu omezovat svobodu druhých. Nejsem pro, abychom omezovali migraci. V naší vlasti žije plno Vietnamců, Ukrajinců a dalších, kteří tu poctivě pracují a rodí tu své děti. Respektují naši kulturu, zvyky, víru, zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti klesla na 2,5 procenta
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za listopad 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Podvod! udeřil Kalousek v ČT po přečtení zprávy OLAF k Čapímu hnízdu. Válková se podivila, zda četla stejnou zprávu
Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) týkající se dotace na Čapí hnízdo a s ní spjaté rozhodování o vydání premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání byla stěžejním tématem dnešních Událostí, komentářů na ČT24. S moderátorem Davidem Borkem diskutovali dva členové mandátního a imunitního výboru sněmovny Helena Válková a Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš politoval chudé lidi a promluvil o Romech
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš poskytl rozhovor serveru a2larm.cz. V něm mimo jiné řekl, proč by se měl stát českým prezidentem. Podle svých slov má totiž dost životních, profesních i manažerských zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? OLAF namáčí do věci ODS či Langšádlovou
Závěrečná zpráva OLAF k Čapímu hnízdu poukazuje na skutečnost, že za schválení podpory na projekt, u nějž byly od počátku indicie, že na to nemá nárok, nese odpovědnost Regionální operační program Střední Čechy. Hejtmanem a předsedou Výboru ROP Střední Čechy byl v té době občanský demokrat Petr Bendl, členkou výboru např. dnešní poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): USA hazardují s bezpečností Evropy
Máme dost vlastních starostí a sotva jsme si popřáli vše nejlepší do nového roku, stojí Evropa před další hrozbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): K blížící se prezidentské volbě a případné podpoře některého z kandidátů
Jako občané jsme již byli informováni o tom, že 12. a 13. ledna proběhne druhá přímá volba prezidenta ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Sráč Zeman a jeho lůza“? Daniel Hůlka povstává: To je ta nejhorší žumpa, co předvádí kavárna
ROZHOVOR „Jen díky Miloši Zemanovi na Hradě se udržíme jako svobodná a suverénní země. Musí vyhrát. Nejlépe v prvním kole!“ burcuje pro ParlamentníListy.cz slavný český zpěvák a herec Daniel Hůlka. Antizemanovský tábor podle něho začíná být extrémně vulgární. „To je nejhorší žumpa,“ konstatuje. Dosavadní pětileté Zemanovo prezidentství prý Česku přineslo mnoho pozitiv a úspěchů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Oceňuji přiznání barvy A. Babiše a jeho vlády v programovém prohlášení
Komentář na facebookovém profilu k programovému prohlášení vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Na veletrh CES Las Vegas 2018 míří šest českých firem
Vybraná čtveřice českých start-upů, které uspěly v hodnocení projektu CzechDemo agentury CzechInvest, se již tento týden vydá sbírat kontakty a příležitosti na prestižní několikadenní konferenci CES 2018 do Las Vegas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman je dobytek, co chodí v trenclích a nátělníku, žere čočku hliníkovou lžicí z ešusu a pak prdí na tiskovce, uvedl politik z Prahy
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se těší na blížící se prezidentskou volbu. Zajímá ho prý mimo jiné, zda Mirek Topolánek dostane víc než pět procent hlasů. Všímá si však i toho, jak se k prezidentské volbě vyjadřují jednotliví politici. Zaujal ho např. radní Prahy 7 Pavel Zelenka, kterého Plesl označil za „hysterku týdne“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Osud TV Nova: Vážné informace. Kavárna by měla být na pozoru
Ředitelka Ústavu Dálného východu Olga Lomová na svém blogu na serveru Aktuálně.cz přemýšlí nad tím, zda Nova padne do rukou pochybné čínské společnosti. O prodeji nejsledovanější české televize do rukou CEFC s vazbami, dle jejích slov, na prezidenta Zemana se spekuluje již delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti kritizují vládní programové prohlášení
Piráti kritizují novou verzi programového prohlášení jednobarevné menšinové vlády hnutí ANO. Z dokumentu podle nich zmizely důležité formulace protikorupčních opatření, které byly v původním návrhu. Třetí nejsilnější sněmovní strana dnes vyjádřila obavy, že se kvůli tomu nepodaří zlepšit transparentnost státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Kteří jsou váleční veteráni, na které můžeme být hrdí?
Nežijeme v míru. Po celém světě jsou vražděni statisíce lidí. Překrucují se dějiny a nedodržují se smlouvy a zákony. Váleční veteráni druhé světové války si zaslouží naši úctu a vděk. V prezidentských volbách rozhodujeme o naší suverenitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Marťani na Hrad?
V srpnu loňského roku vystoupal na Sněžku v rámci Svatovavřinecké pouti i bývalý prezident České republiky Václav Klaus. Při té příležitosti okomentoval aktuální politickou situaci doma i ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Zaměstnanci mohou využít zjednodušený formulář daňového přiznání k dani z příjmů
Finanční správa upozorňuje daňovou veřejnost, že stejně jako v loňském roce mohou daňoví poplatníci, kteří zdaňují za uplynulý rok 2017 příjmy pouze ze závislé činnosti (typicky zaměstnanci), využít zjednodušený formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Ano, volím Marťana
Dovolím si tímto způsobem odpovědět na dotaz čtenáře, který se se mě ptá, koho budu volit za prezidenta a jestli mu mohu poradit, koho by měl volit, aby měl jeho hlas cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdena Mašínová pro PL o Zemanovi: Jestli tady ten ožrala bude strašit ještě 5 let, začnu pochybovat o psychickém zdraví Čechů
POTOMCI LEGIONÁŘŮ Nedávno jsem se doslechla, že by mi chtěl dát Mirek Topolánek vyznamenání. No, to si navařil. To může na Hrad zapomenout. Směje se Zdena Mašínová a prozrazuje, komu dá v přímé volbě prazidenta svůj hlas. Její otec Josef Mašín byl jedním z nejchrabřejších legionářů bojujících za prvné světové a pak i za občanské války v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Topolánek: Z Putina mám obavy. Diplomatická prostituce s Ruskem a Čínou ohrožuje polistopadový vývoj
Mirek Topolánek se vymezuje proti spojení Miloše Zemana a Andreje Babiše. Ohrožuje podle něj polistopadové směřování České republiky.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Podvod! udeřil Kalousek v ČT po přečtení zprávy OLAF k Čapímu hnízdu. Válkové se podivila, zda četla stejnou zprávu
Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) týkající se dotace na Čapí hnízdo a s ní spjaté rozhodování o vydání premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání byla stěžejním tématem dnešních Událostí, komentářů na ČT24. S moderátorem Davidem Borkem diskutovali dva členové mandátního a imunitního výboru sněmovny Helena Válková a Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Ukončil protesty v Íránu režim silou, nebo USA a Izraelem svou politikou?
Teherán se nyní bude muset zabývat otázkou, zda uchovat své sílící regionální postavení, nebo nastartovat skutečný ekonomický růst provázený novými pracovními místy a eliminací chudoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický rázně odmítl stížnost velvyslanců kvůli maršálu Koněvovi: Pražané si sami rozhodnou, jak bude jeho socha vypadat
Ministerstvo zahraničí nemůže zasahovat do záměru Prahy 6 doplnit sochu maršála Ivana Koněva v Bubenči o informační tabuli. V otevřeném dopise zveřejněném na webu úřadu to dnes uvedl šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO). Kvůli tabuli, která má připomenout i negativní pohled na Koněvovu roli, Stropnickému minulý týden psali velvyslanci Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Arménie a Ázerbájdžánu. Černínský palác v souvislosti s tím odmítl politizaci tématu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kandidáta Hynka pustili do Českého rozhlasu. Z éteru zněla slova o tom, že EU míří do pekel
Moderátor Jan Pokorný pokračuje v prezidentském maratonu. V úterý si povídal s dalším uchazečem o nejvyšší politický post v zemi, Jiřím Hynkem, členem politické strany Realisté Petra Robejška. Hynek mimo jiné popsal, které hloupé zákony by jako prezident zrušil a v čem by chtěl navázat na Václava Havla nebo na Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hradecký demokratický klub: Nevolte znovu Miloše Zemana prezidentem. Nechme ho v klidu odpočívat
Vyjádření Hradeckého demokratického klubu k volbě prezidenta České republiky v lednu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Byl jsem průserář. Táta mi dával výprask. Trefil jsem popeláře kuličkou, přiznal u piva Topolánek. Seděla u toho celebrita
Prezidentský kandidát Mirek Topolánek sdílel na svém facebookovém profilu video, v němž pohovořil s houslistou Pavlem Šporclem. Mimo jiné zavzpomínal na své dětství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Premiér Babiš kostí vlastní programové prohlášení o protikorupční opatření
Z včera představené úpravy programového prohlášení Babišovy vlády zmizely důležité formulace týkající se nutných protikorupčních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Vašut: Halík žije v zajetí hříchu pýchy. Pavel Nový: Halík má pravdu, volit Zemana je provinění. A co Tomáš Sokol, Radim Uzel a jiní na slavného kněze-profesora?
Teolog a vysokoškolský pedagog Tomáš Halík dal najevo, že nehodlá v žádném případě volit za prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho názoru by dokonce Zemanovi neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. „Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země!“ pravil. A hned se mu dostalo „odměny“. „Pana profesora Halíka nazýváme podle návrhu jednoho kolegy doktorem Solfernem (viz Drdovy Hrátky s čertem). Jeho rady tedy považujeme za ďábelské!“ reagoval na to gynekolog Radim Uzel. „Pan Halík je už dlouhá léta v zajetí hříchu pýchy!“ míní herec Marek Vašut. Ovšem nejen ti dva ukázali Halíkovi, že i oni umějí mít pěkně nabroušený jazýček...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čermák (ODS): Dát hlas Zemanovi? Volič si to vyhodnotí sám
Chování a oficiální projevy současného prezidenta nejsou příliš dobrou vizitkou pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Na osvobození od placení místního poplatku mají někteří jen 15 dnů
Od roku 2018 se mění pravidlo pro ohlášení nároku na osvobození od placení místních poplatků. Pokud poplatník neohlásí obecnímu úřadu údaj rozhodný pro osvobození nebo úlevu od poplatku včas, nárok mu zanikne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Evropské elity nasadily cenzuru a chtějí být hluší a slepí. Je jen otázkou času, kdy to bouchne
Německo dá na index protižidovské projevy. Islám je má v náboženských textech; je také na řadě jako takový?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
DIAMO: Kvalitu ovzduší u ostravských lagun hlídá monitorovací systém
V areálu lagun po chemičce Ostramo v Ostravě probíhají přípravné práce na odstranění zbylých 91 tisíc tun kalů. Zároveň byl spuštěn monitorovací systém kvality ovzduší, který má v kombinaci s dalšími opatřeními zabezpečit minimalizaci vlivu na okolí, zejména na obyvatele nedalekého sídliště Fifejdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Skoro třetinu z vybraných peněz z mýtného systému spolkly náklady na jeho vybudování a provoz
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD) a Ředitelství silnic a dálnic do roku 2017 budovaly a provozovaly systém elektronického mýtného. Ten je určen pro výběr mýtného na vybraných českých silnicích a dálnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: NKÚ si posvítí na neziskovky
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Nejvyššího kontrolního úřadu zaměřit se také na kontrolu nevládních neziskových organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Do škol zamířil rekordní počet Bodlinek
Letos již po třinácté mají děti na některých krkonošských školách možnost pečovat přes zimu o ježka. Projekt Bodlinka u nás, který pro děti každoročně připravují pracovníci Správy KRNAP, je učí zodpovědnosti a kladnému vztahu ke zvířeti a zároveň pomáhají malému ježkovi přečkat zimu, kterou by bez pomoci lidí nepřežil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Britové mají panickou hrůzu z terorismu. Vynořila se studie
Kdo se v roce 2018 bojí terorismu a teroristického útoku na svém území? Podle aktuální studie nadnárodní sociologické agentury Ipsos MORI se teroristického útoku z celé řady dotázaných zemí zdaleka nejvíce obávají Britové, píše britský list Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čistka v polské vládě. Premiér vyhodil několik ministrů, zejména ty, kteří se nejvíc hádají s Bruselem
Poté, co Brusel obvinil Varšavu z toho, že paralyzuje demokratické hodnoty, propustil polský premiér Mateusz Morawiecki ministry obrany, životního prostředí a zahraničí z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Premiér tak učinil proto, aby vylepšil vztahy s Bruselem, které podle jeho slov byly v ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Pražský hrad je komplex, který se budoval zhruba tisíc let
Projev prezidenta republiky při zahájení výstavy V základech státnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš říkal, že mezi vydáním a důvěrou vládě nevidí "souvis", ale já tam vidím souvislost enormní. Gazdík líčil Tvarůžkové, co se dnes dělo na imunitním výboru
Zásadní okamžik v Poslanecké sněmovně se blíží, už zítra se totiž vláda pokusí získat důvěru poslanců v politicky mnohobarevné a rozpolcené sněmovně. Podle předsedy hnutí STAN Petra Gazdíka čeká sněmovnu velká taškařice. „Přál bych si, aby hlasování o důvěře vládě následovalo až po projednání, případně po hlasování o doporučení ohledně policejní žádosti, která směřuje k vydání ke trestnímu stíhání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nepočítají s námi a ani nám pořádně neřekli proč. Okamura po schůzce s prezidentem definitivně potvrdil, že vláda důvěru SPD nedostane
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura dnes odpoledne jednal s prezidentem Miloše Zemanem. Na dnešní schůzce se domluvili, když Zeman jako host zavítal před pár týdny na sjezd tohoto hnutí. Bavili se spolu např. o zákonu o obecném referendu, o odvolatelnosti politiků, ale také o předpokládaném druhém kole vyjednávání o vládě. Podle Okamury se prezident zastal SPD proti ministryni obrany za hnutí ANO Karle Šlechtové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Poslední slova před rozhodnutím. Česká televize odvysílá Prezidentskou debatu
Speciální vysílání České televize k prezidentským volbám završí v předvečer voleb Prezidentská debata. Dvouhodinový přímý přenos z Kongresového centra Praha uvidí diváci souběžně na programech ČT1 a ČT24 ve čtvrtek 11. ledna od 21:00 hodin. Moderuje Václav Moravec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Volební kampaň stála Zemana podle jeho webu 17 milionů korun
Volební kampaň stála současného prezidenta Miloše Zemana na nepeněžitých bezúplatných plněních téměř 17 milionů korun. Zeman to uvedl na svém volebním webu. Na účet dostal dalších 4,5 milionu korun. Většinu reklamy za něj zaplatila Strana práv občanů, spolek Přátelé Miloše Zemana nebo společnost Euro-Agency. Odkud čerpaly peníze tyto organizace z uveřejněného výpisu nevyplývá. Údaje zveřejnili i další kandidáti, Jiří Drahoš finanční i nepeněžní příjmy vyčíslil na necelých 37 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Myšlenka rovného společenství národů se mění v její úplný opak
Evropský parlament, Evropská komise a nevím kdo další, nás, Českou republiku chce pranýřovat a ostouzet?! Nemohu si odpustit a nepoznamenat, že mne napadla jistá podobnost s odpustky, s Kostnicí, s procesem a upálením Jana Husa – za postoj, názor, pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Krátký: Pane Babiši, buďte chlap a nechte se vydat k trestnímu stíhání
Otevřený dopis Andreji Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Chci nabídnout sociální demokracii řešení
Sociálnědemokratický místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček včera po jednání okresní konference Mladá Boleslav oznámil svoji kandidaturu na předsedu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Realizace chytrého regionu vyžaduje vybudování kvalitní datové infrastruktury
Včera dopoledne navštívil Moravskoslezský kraj ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Podpora podnikání a inovace, Průmysl 4.0, Energetika 4.0, digitalizace a revitalizace průmyslových zón. To byla témata, která se řešila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj zmapoval návaznost péče mezi zdravotnickými zařízeními
V květnu loňského roku krajští radní schválili Program rozvoje Nemocnice Pardubického kraje, tedy pěti krajských nemocnicích akutní péče. Protože Pardubický kraj zřizuje i další zdravotnická zařízení, na svém posledním, prosincovém jednání se radní zabývali dokumentem, který se týká koordinace vazeb mezi různými segmenty zdravotnické péče v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Socha Koněva je v majetku městské části a ta také rozhoduje o jejím osudu
Otevřený dopis ministra Stropnického k soše I. S. Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novinářka z Evropského centra pro svobodu tisku: Dobrá investigativní novinařina se dělá jen v Praze. Jak to, že si politici dovolí nazývat média lživými a podvodnými?
ROZHOVOR Oligarchové médií – kromě „svých vybraných“ novinářů již vlastně nikoho nepotřebují, protože komunikují na sociálních sítích. To samé se týká i regionálních kmotrů. Samostatnou kapitolou je pak vztah Tomia Okamury a Miloše Zemana k novinářům. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetá novinářka, v současné době publicistka „na volné noze“, Lucie Sýkorová, která je členkou nové mezinárodní novinářské organizace Evropské centrum pro svobodu tisku a médií (ECPMF) se sídlem v Lipsku, uvádí neutěšené příklady i ze zahraničí. Obdobně jsou na tom novináři v Irsku, Itálii, Francii. Stává se novým trendem „one man show“ stylu Jaromíra Soukupa, kdy nejsou vidět bezejmenní spolupracovníci? Čeština i novinařina dostává na frak – doba dravých, nebo dokonce investigativních novinářů je ta tam. Co zbude z odkazu Krameria či Kafky? Nebo je nakonec zastoupí mladí youtubeři?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Drahošův podpis na petici proti nenávisti a Topolánkův na Lisabonské smlouvě
S volbou prezidenta se vynořují mementa, která problikávají kandidaturou pana Drahoše (podpis na petici proti nenávisti) a kandidaturou expremiéra Topolánka (Lisabonská smlouva). Lze dát rovnítko mezi tyto dvě rozdílné události?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý nevylučuje, že Zemana zvolí hned v prvním kole: Kdyby se nespojil na život a na smrt s Babišem, zvažoval bych jeho podporu také
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman vsadil podle exministra financí a politického analytika Vlastimila Tlustého všechno na jednu kartu – na spolupráci s Andrejem Babišem. A to podle něj jeho pozici v přímé prezidentské volbě oslabuje, zejména v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Přesto nevylučuje, že Miloš Zeman vyhraje už v prvním kole. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tlustý ke kauze Čapí hnízdo po zveřejnění zprávy OLAF prohlásil, že už je všechno jasné a soud na věci moc nezmění. „Teď se ještě máme dozvědět, jestli je možné, že v případě občana, který se dopustil subvenčního podvodu, je, nebo není důležité, že je to zároveň předseda vlády a že nad ním drží ochrannou ruku prezident republiky,“ dodal exministr financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pane kardinále, exkomunikujte Halíka. Po dalším útoku kněze od Salvátora na Zemana dostal Duka oficiální cestou návrh na nejtěžší církevní trest
„Upřímní křesťané nemůžou volit Zemana.“ Vzpomínáte ještě na ostrou výzvu šéfa dominikánů Mohelníka? Přišla ještě ostřejší odpověď a k tomu kardinál Duka obdržel žádost, aby z církve exkomunikoval Tomáše Halíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Odložení jednání mandátového a imunitního výboru o týden pokládám za zbytečné zdržování
Komentář na facebookovém profilu k přerušení jednání mandátového a imunitního výboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Platy ve školství musejí dál růst
Předseda Senátu Štěch přijal petici za vyšší platy učitelů, společně se zástupci odborů volá po růstu platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Paradox prezidentských voleb
V souvislosti s blížícími se volbami prezidenta se ukazuje jednak to, jak se z antizemanovství hloupne, jednak to, jak si normální lidé začínají uvědomovat, o co jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemřel Peter Sutherland, který z OSN tvrdě prosazoval migraci. Jezdil na Bilderberg, z celé Evropy chtěl vymýtit nacionalismus, nám hrozil vyloučením z EU
Ve věku 71 let zemřel irský obchodník a diplomat Peter Sutherland. Proslavil se jako velký zastánce globalizace. Do povědomí české veřejnosti mohl vstoupit také jako velký zastánce multikulturalismu, jenž volal po otevření Evropy uprchlíkům. Kvůli neochotě pomoct uprchlíkům se obul i do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Předsedou ČSSD chce být i exšéf vojenské tajné služby Krejčík. Nehrajme si na funkcionaření, vyzval
Krejčík chce změnit stanovy tak, aby byla strana schopná rychle reagovat na změny.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:36, zobrazit podobné
ČR podle Stropnického může debatovat o navýšení unijního rozpočtu
Česká republika je připravena jednat o možném navýšení rozpočtu Evropské unie, uvedl dnes český ministr zahraničí Martin Stropnický. V Bruselu s českými novináři hovořil na okraj rozsáhlé konference o přípravě příštího unijního víceletého finančního rámce. Připomněl také, že odchod Británie z bloku nechá v rozpočtu EU každoroční mezeru až 13 miliard eur (asi 325 miliard Kč). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud navštívila JUDr. Daniela Švecová, předsedkyně Nejvyššího soudu Slovenské republiky
Především příprava společné mezinárodní konference „Úloha Nejvyšších soudů v měnící se době“, která bude připomínat roli nejvyšších soudů ve stoleté historii po vzniku samostatné československé republiky v roce 1918, byla hlavním tématem dnešní pracovní návštěvy předsedkyně Nejvyššího soudu Slovenské republiky JUDr. Daniely Švecové u Nejvyššího soudu v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace Dítě a Rodina: Výzva vládě ČR k jejímu programovému prohlášení v oblasti péče o ohrožené děti
Asociace Dítě a Rodina vyzývá vládu, aby do svého programového prohlášení včlenila svůj slib z volebního programu, že bude „pracovat na tom, aby u nás, jako v jedné z posledních zemí v EU, děti postupně vůbec nemusely být umisťovány do kojeneckých ústavů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jednota Vsetín by mohla dopadnout stejně, jako vytunelované mlékárny
Senátor Valenta pomáhá družstevníkům odrazit pokus o nepřátelské převzetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně městu Klášterec nad Ohří pozemky v městském parku
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Chomutově převedlo bezúplatně městu Klášterec nad Ohří pozemky ležící v městském v parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zemřel Peter Sutherland, který z OSN tvrdě prosazoval migraci. Jezdil na Bildeberg, z celé Evropy chtěl vymýtit nacionalismus, nám hrozil vyloučením z EU
Ve věku 71 let zemřel irský obchodník a diplomat Peter Sutherland. Proslavil se jako velký zastánce globalizace. Do povědomí české veřejnosti mohl vstoupit také jako velký zastánce multikulturalismu, jenž volal po otevření Evropy uprchlíkům. Kvůli neochotě pomoct uprchlíkům se obul i do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Pohlednice Online letí raketově vzhůru
Pohlednice Online se pevně usadila v portfoliu České pošty. Zákazníci stále více využívají možnost posílat originální fotografie v elektronické podobě tak, aby adresátům přišly jako klasický papírový pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mandátový a imunitní výbor si pozval Babiše s Faltýnkem. Na kdy?
Premiér Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba hnutí ANO) už vědí, kdy by mohli promluvit před členy mandátového a imunitního výboru Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ovčáček: Pan prezident dal slovo voličům, že žádnou osobní kampaň nepovede a toto slovo dodržuje
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě sejde s předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomiem Okamurou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to řekl na dnešní tiskové konferenci. Oba politici budou podle něj den před hlasováním Sněmovny o důvěře pro vládu Andreje Babiše (ANO) probírat „zajímavá témata“. Zemana dnes čeká i schůzka se slovenským premiérem Robertem Ficem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci na misi v Afghánistánu soutěžili ve střelbě. Zvládnout museli tři disciplíny
Vojáci 9. strážní roty měřili své střelecké schopnosti na letecké základně Bagram v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Koncert v Rudolfinu patřil nejen letošním významným výročím republiky, ale i armády
V pondělí 8. ledna se v Dvořákově síni pražského Rudolfina uskutečnil pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa a majora Josefa Kučery slavnostní koncert Ústřední hudby AČR. Hudební vystoupení bylo věnováno oslavám 100. výročí samostatného československého státu, Dnu obnovy samostatného českého státu a 25. výročí vzniku Armády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: Jednání Národních inovačních platforem
Závěrem roku 2017 (12., 13. a 19. prosince) proběhla jednání Národních inovačních platforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravská SPO spolupracuje se Svazem důchodců
Krajská organizace Strany Práv Občanů v Jihomoravském kraji i v letošním roce přispěla důchodcům cenami do tomboly na připravovaný Ples seniorů, který se bude konat začátkem února v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Strany šetří s podporou prezidentským kandidátům. ODS a TOP 09 chtějí konec Zemana
Parlamentní strany jsou umírněné v podpoře prezidentských kandidátů. Většina z nich se pro žádného z nich jasně nevyslovila. Výjimku tvoří lidovci a Starostové, jejichž vedení se postavilo za Jiřího Drahoše. ODS nebo TOP 09 chtějí, aby skončilo prezidentování Miloše Zemana, SPD (Svoboda a přímá demokracie) naopak Zemana nepřímo podporuje, za současného prezidenta se také postavili někteří členové ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Koreje začaly jednat
Zpráva o prvním jednání zástupců KLDR a Korejské republiky v pásmu příměří obsahuje dvě podstatná sdělení. Teď se jednalo se o účasti severokorejských sportovců na olympiádě v Jižní Koreji, ale obě delegace vedli ministři pro sjednocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti si přejí slušnou a reprezentativní osobnost včele státu
Nejdůležitější volby tohoto roku začínají už za tři dny. Piráti vyzývají všechny voliče, aby využili svého občanského práva a šli volit. Rozhodnutí voličů ovlivní směřování země na příštích pět let. Každý hlas se počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Změny v rodičovském příspěvku
Od 1. ledna se změnily podmínky pro čerpání rodičovského příspěvku. Některé změny iniciovala ombudsmanka na základě svých poznatků z praxe. Nejdůležitější změnou je možnost rodičů čerpat rodičovský příspěvek až ve výši 7 600 Kč měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Jít, či nejít?
Jedním z hitů sestřihů vyjádření politiků po loňských volbách do sněmovny se stala řeč Lubomíra Zaorálka z ČSSD na téma, že by občané měli číst volební programy politických stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Mráz přichází z Hradu?
V České republice budou v nejbližších dnech volby. A to volby hlavy státu, která vždy měla mezi Čechy obzvláštní, historicky podmíněnou roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ryšavá (TOP 09): Příroda si zaslouží péči a ochranu i na sídlištích
Brněnská sídliště jsou často charakteristická nedostatkem zeleně. Také díky tomu se panelové domy v létě neúnosně přehřívají, doléhá do nich hluk a výfukové plyny z dálnice, čímž trpí nejen místní obyvatelstvo. O rozšíření zeleně a péči o životní prostředí se v městské části Brno-Bohunice snaží Kristýna Ryšavá (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lékaři: Zeman je ve velmi dobré kondici jak fyzické, tak duševní. Je schopen nadále vykonávat svou funkci
„Cítí se velmi dobře, je ve velmi dobré kondici jak fyzické, tak duševní. Pan prezident je schopen nadále vykonávat svou funkci z hlediska zdravotního stavu,“ uvedl prezidentův osobní lékař Miloslav Kalaš před novináři. Stejný názor sdílejí i další členové konzilia, mezi kterými nechyběl ani profesor onkologie Luboš Petruželka. Poskytnuté informace už lékaři považují za „definitivní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nezaměstnanost po dlouhé době roste - o žádné překvapení ale nejde
Komentář k prosincové míře nezaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Nová výzva OPŽP 2014 podpoří protipovodňová opatření
Státní podniky a příspěvkové organizace mohou vyčerpat z Operačního programu Životní prostředí až 250 milionů korun na zpracování podkladových analýz na státní a regionální úrovni. Dotace získají i na zpracování podkladů pro stanovení záplavových území nebo na vybudování či modernizaci systémů předpovědní povodňové služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Němečtí farmáři se obávají zavlečení moru z Česka. Afrického moru prasat
Němečtí farmáři se obávají, že divoká prasata by mohla z České republiky zavléct do Německa nákazu afrického moru prasat. Dnes to napsal deník Passauer Neue Presse. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Postoupí-li Zeman do 2. kola s drtivým rozdílem, jeho odpůrci si řeknou, že to nemá cenu, a zůstanou doma, obává se publicista
Publicista a marketér Josef Bouška se na sociální síti Facebook vyjádřil k přímé volbě prezidenta. Varoval před vítězstvím Miloše Zemana. Prý nechce v žádném případě radit svým spoluobčanům, koho mají volit, považoval by to za příliš arogantní. Dovolil si však přičinit čtyři poznámky před páteční a sobotní volbou v prvním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Reálná fakta o elektronické evidenci tržeb
Největší Babišova priorita, elektronická evidence tržeb, tu už s námi nějaký ten pátek je. Navzdory sebevědomým vládním prohlášením o skvělém přínosu mluví objektivní fakta zcela jinou řečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Strháváme oponu ruské prezidentské kampaně. Ale i té české. Hovoří právník a výsostný znalec Ruska, který tam žije téměř čtvrtinu života
ROZHOVOR „Lidé v Rusku se strašně bojí jakýchkoliv změn, protože mají v živé paměti divoká 90. léta. Jakákoliv změna v osobě prezidenta přinese období nestability. Je to dáno tím, že význam hlavy státu je v Rusku nepoměrně vyšší než v Evropě a v USA. Odraženo je to i v ústavě,“ říká Marek Kyncl, který pro ParlamentníListy.cz zmapoval situaci před prezidentskými volbami v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v prosinci byla 3,8 %, nezaměstnaných je o 100 tisíc méně než loni
K 31. 12. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 280 620 uchazečů o zaměstnání. To je o 15 151 více než v listopadu, o 100 753 méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 1997, kdy jich bylo 268 902.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Jak a zda vůbec volit?
Za několik málo dnů si my občané zopakujeme volby prezidenta. Na výběr, máme devět kandidátů. Tedy, kdo z nich? Máme vůbec aspoň nějaké povědomí, jaký který je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Orkán Herwart, ptačí chřipka a africký mor prasat nejvíc navýšily výjezdy hasičů v loňském roce
Hasiči mají za sebou rušný rok. Celkem vyjeli k 126 089 událostem, což je o 20 % více než bylo v roce 2016. Pokud budeme počítat do průměru i vícenásobné výjezdy k jedné události, pak jednotka hasičů vyjela v loňském roce každé 2 minuty a 55 sekund.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Praha by měla uctít své skutečné ruské osvoboditele
Jsem pro, aby si hlavní město nějak připomenulo úlohu Ruské osvobozenecké armády generála Andreje Andrejeviče Vlasova. Byli to její vojáci, kteří povstalecké Praze v kritickou dobu nejvíce pomohli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nový kandidát na šéfa ČSSD: Generál ve výslužbě
O post předsedy ČSSD se strhne „bitka“. Na včerejším jednání sociálních demokratů přijal nominaci místopředseda ČSSD a bývalý předseda Sněmovny Jan Hamáček. Nečekaně se však objevilo i další jméno. Podle serveru denik.cz chce na předsedu strany kandidovat také bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík. Sociální demokraté budou po neúspěchu v loňských sněmovních volbách volit nové vedení na mimořádném sjezdu v únoru .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Naše zanedbané vojsko dostalo vloni o čtyři miliardy méně
Ministerstvo obrany vedené ministrem Martinem Stropnickým (ANO) loni nevyčerpalo z rozpočtu 4,4 miliardy korun. Peníze prý převede a vyčerpá v letošním roce. Nová ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) je výší nevyčerpané částky překvapena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Komodity v minulém roce nepřesvědčily, co rok 2018?
Komoditní trh se v roce 2017 rozhodně nenudil, ovšem i přes mocný finiš ve druhé části roku investory příliš nepotěšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ při volebních zkouškách nedostatky nezaznamenal
Český statistický úřad (ČSÚ) v souvislosti s prezidentskými volbami provedl zkoušky systému shromažďování, zpracování a prezentace výsledků hlasování. Žádné nedostatky při nich nezaznamenal. ČTK to řekla mluvčí statistického úřadu Petra Báčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist