Oficiální zpravodajská média

Dominik Feri při projevu Zemana dělal něco pod stolem a ještě si to fotil. Teď to má dohru
Poslanec Dominik Feri sice nemá rád prezidenta Zemana, nicméně včera byl nucen ve sněmovně vyslechnout jeho projev. Na sociální síti naznačil, že místo toho, aby ho poslouchal, se raději coby student Právnícké fakulty Univerzity Karlovy připravoval na zkoušku. Na to reaguje vysokoškolský pedagog, právník a publicista Petr Kolman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babišův ministr Tomáš Hüner zatím neplánuje zrušit memorandum o lithiu
Ministerstvo průmyslu a obchodu zatím neplánuje zrušení memoranda o těžbě lithia. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vyrostl nám tady nový brutální Kalousek, rozčílil se Babiš
Přerušení středeční schůze sněmovny, která měla rozhodnout o důvěře v kabinet, přičítá premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš snaze opozice producírovat se v hlavním vysílacím čase televize před občany a urážet. Uvedl, že jeho odpůrci přerušení schůze interpretují jako manažerské selhání hnutí ANO. „Ale, co oni řídili?“ zeptal se novinářů řečnicky. Připomenul, že o přestávku v jednání nejprve požádali lidovci, potom ODS. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český národní registr dárců dřeně spouští kampaň Dobro od kosti
„Pomozte nám zachránit lidské životy“ apelují známé osobnosti v kampani Dobro od kosti na mladé Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ekolamp: Evropská směrnice by měla řešit „neplatiče“ z řad online obchodů
Evropský systém sběru a recyklace elektroodpadu se snaží vypořádat s obcházením zákona ze strany některých online prodejců a dovozců elektrotechniky. Rostoucí počet internetových obchodů a distributorů uvádí na trh elektrozařízení dovezené ze zemí mimo EU, aniž by se podíleli na financování recyklace výrobků v okamžiku, kdy doslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Italské ceny nemovitostí dále padají… jako jediné v Evropě
Italské volby budou jednou z hlavních politických událostí tohoto roku. A do jejich konání již chybí méně než dva měsíce (4. března).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mladý politik z ODS: Zeman není vůdce. Velká část jeho voličů nemá o politice a fungování demokracie ani ponětí
ROZHOVOR Od prváku na střední škole brigádničil, aby mohl studovat. „Kapesné jsem nedostával, nemohl jsem ani pozvat holku na kafe,“ vzpomíná někdejší šéf dětského parlamentu Jakub Ozaňák z Mostu, který politicky zakotvil v ODS, jejíž mostecké organizaci dnes předsedá. „Voličům Miloše Zemana stačí pozlátko. Politiku sledují povrchně,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru, v němž se vyjadřuje i k blížící se prezidentské volbě. Za pozornost stojí také jeho postřeh k romským dětem, které se v souvislosti s brexitem vracejí z Anglie do českých končin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Potoky nenávisti v ČSSD?
Tak už máme v ČSSD dvě platformy a asi přibudou ještě další. Jedna platforma se jmenuje: Lepší ČSSD je možná. A ta druhá: Zachraňme ČSSD. Co mně však rozum nebere, to je nálepkování, ke kterému sklouzli, doufejme, že jen někteří, členové platformy Lepší ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman, Okamura, ČT, Babiš. Analýza, která překvapí mnohé
ROZHOVOR Ať už prezident Miloš Zeman svoji pozici obhájí, nebo nikoliv, dojde k tomu jako tragická postava, protože se stal Babišovým pacholkem. To si myslí hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který stál u zrodu Alternativy pro Česko. Nelíbí se mu ani sedm z devíti kandidátů na prezidenta, kteří hodlají začít své politické řemeslo na Hradě. Štěpánek paradoxně nemá rád ani Andreje Babiše, ani Miloše Zemana, na druhou stranu hájí Tomia Okamuru a dlouhodobě kritizuje Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Jiří Drahoš? Člověk si zašuká, i když nechce.“ Odpůrci Zemana debatují, jak ho sundat z Hradu
Novinář Miloš Čermák napsal na svůj facebookový profil vzkaz pro ty, kteří na jeho zdi agresivně píší o tom, že Miloše Zemana lze porazit jen tak, že se bude volit Jiří Drahoš. Svůj názor vyjádřil i marketér Jakub Horák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není…
Podíval jsem se 9. ledna 2018 na pořad televize Barrandov, kde její generální ředitel Jaromír Soukup uspořádal podpůrnou kampaň pro spolupracovníka StB Bureše alias Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
dTest: Lyžařské permanentky – na co si dát pozor?
Ceny skipasů na českých horách zdražují, proto se lyžaři snaží nejrůznějšími způsoby ušetřit. V posledních letech se rozmohl jeden zajímavý fenomén. Lyžaři si koupí celodenní permanentku, ale lyžují pouze část dne a pak ji přeprodají nebo dají někomu jinému. Ve snaze tomu zabránit si lyžařské areály fotí své zákazníky, a pokud zaznamenají průchod jiné osoby na stejnou permanentku, zablokují ji. Přes počáteční nelibost si čeští lyžaři stejně jako ti zahraniční zvykli. Je taková praxe vůbec možná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil: Zeman je psychopat a rozpadlý alkoholik. Jeho vystrašení voliči nerozumí problémům a hledají někoho, kdo by je ochránil
ROZHOVOR Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je takového charakteru, že sám odejít nedokáže, odvolatelný ale není. Nejlépe by mu bylo na Vysočině, se skleničkou slivovice. Tvrdí to lékař celostní medicíny Jan Hnízdil, který je znám díky komplexnímu výkladu medicíny a svému veřejnému působení. Přitom věří, že k němu budou voliči ohleduplní a umožní mu odchod na zasloužený odpočinek. Jestliže Masarykovi se říká prezident Osvoboditel, Miloš Zeman se zapíše do historie jako prezident Pokrývač za pokrývání podnikatelských aktivit svých nejbližších spolupracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Metoda pachové identifikace s ohledem na chybovost vylučuje její použití
Po obstrukcích zejména ze strany Policejního prezidia Policie České republiky a až po zásahu ministra vnitra České republiky, se dne 11. 1. 2018 podařilo na základě žádosti ze dne 27. 10. 2017 Spolku Šalamoun získat kompletní výsledky projektu Ověření a zdokonalení metody pachové identifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Jak to zvenku vypadá
Když se dívám občas na televizi nebo poslouchám informace o jednání Poslanecké sněmovny, často si říkám, že jsem seděl asi na jiné schůzi, než je obraz mediálního zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: ČRDM je pro nás klíčový, spolehlivý a reprezentativní partner
Ministr se setkal se zástupci České rady dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti upozorňují na předražené IT systémy MPSV
Poslanci Pirátské strany Lukáš Kolářík a Ondřej Profant dnes doručili ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavě Němcové otevřený dopis. Upozorňují v něm na současnou tristní situaci IT systémů a na personální změny, které ohrožují fungování Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Ministryni nabídli při řešení obtíží na ministerstvu pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
První Češi už zvolili prezidenta
Českého prezidenta začali dnes jako první volit od 14:00 místního času (17:00 SEČ) čeští voliči na zastupitelských úřadech v Brazílii. ČTK to telefonicky potvrdili první tajemník velvyslanectví v metropoli Brasílii Petr Klíma i konzulární referent na generálním konzulátu v Sao Paulu Jan Havrlík. Volebními dny tam jsou 11. a 12. leden podobně jako na mnoha dalších zastupitelských úřadech ČR na západní polokouli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman se chlubil podporou od Svazu měst a obcí. Ten se diví, nikoho nedoporučil
Svaz měst a obcí přeposlal svým členům novoroční pozdrav a poděkování od prezidenta Miloše Zemana, odmítá však, že by ho ve volbách podpořil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Opava získá deset nových trolejbusů
Flotilu nových trolejbusů za více než 130 milionů korun získá ještě do konce letošního roku dopravní podnik v Opavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti prozradili, kdy půjdou volit
Prezidentští kandidáti odevzdají své voličské hlasy již v pátek, k volebním urnám se chystají brzy po jejich otevření. V sobotu pak budou většinou se svými týmy a novináři sledovat výsledek hlasování. Výjimkou bude současný prezident Miloš Zeman, který novináře do štábu pustí až na tiskovou konferenci. ČTK to řekli zástupci kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Voliče v Praze provede volbou prezidenta nová aplikace
Voliče v hlavním městě provede nadcházející volbou prezidenta republiky nová aplikace. Navede je od jejich bydliště do volební místnosti a představí jim všechny prezidentské kandidáty. Aplikaci vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR) Prahy a zveřejnil ji na internetu. První kolo volby hlavy státu se uskuteční v pátek a sobotu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
MHMP: Bruslení zdarma na Letné si Pražané oblíbili
Kluziště na Letné v prosinci nalákalo na ledovou plochu více než třicet tisíc návštěvníků. Od 1. prosince se denně na kluzišti vystřídalo v průměru patnáct stovek zájemců. S provozem kluziště se v závislosti na klimatických podmínkách počítá až do poloviny února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nemůžeme podpořit vládu, která jde proti našemu programu
ODS bude hlasovat proti vyslovení důvěry menšinové vládě Andreje Babiše. Občanští demokraté nemůžou vládu podpořit kvůli nestandardnímu způsobu jejího vzniku a také kvůli obsahu programového prohlášení, které není v souladu s programem ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Chceme euro, hlásí Bulhaři. Ekonomka Šichtařová má pro ně nepříjemný popis reality
Bulhaři hlásí světu, že jsou připraveni přijmout euro. Ekonomka Markéta Šichtařová se chytá za hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): No konečně!
Komentář k situaci s Nemocnicí Na Františku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A už to jede. Po zprávě, že Babiš bude volit Miloše Zemana, se strhla mela
Premiér Andrej Babiš (ANO) před prezidentskou volbou podpořil jasně a nahlas stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Proč? Zeman podle Babiše nekrade a nebojí se Bruselu. Netrvalo dlouho a na sociálních sítích vyvolala Babišova podpora Zemanovi řadu ohlasů. Pánové se prý milují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
IMOBA: Výsledkem vyšetřování OLAF je pouhý soupis velmi nepřesvědčivých tvrzení
Společnost IMOBA, a.s. k závěrečné zprávě Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) ve věci projektu Farma Čapí hnízdo uvádí následující:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh prezidentských voleb
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): ANO nezastupuje ani polovinu, dokonce ani třetinu občanů
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o důvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dluh vládních institucí klesl na 1739 miliard
„Veřejné rozpočty hospodaří s přebytkem 35,7 mld. Kč. K tomuto vývoji pomáhá dobrá hospodářská situace, která zvyšuje nejen příjmy státu, ale i obcím a krajům,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prachatice: Díky Nadaci Křižovatka hlídají miminka nové monitory dechu
Nadace Křižovatka předala ve středu 10. ledna Novorozeneckému oddělení Nemocnice Prachatice pět kusů monitorů dechu Babysense II. Dar v hodnotě 14 850 korun převzal primář dětského oddělení MUDr. Jan Kylian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Chceme vyvážit oborovou nabídku ve středním školství
Kraj upravuje nabídku vyučovaných oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Mladí lidé mohou rozvíjet svůj talent
Moravskoslezský kraj je první kraj v republice, který oficiálně podporuje školy zapojené do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award – DofE). Kraj tak pomáhá rozvíjet potenciál a schopnosti naší budoucí generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Náplní práce Antidopingového výboru je také osvěta
Otázky na pana Mgr. Michala Poláka, manažera pro vzdělávání Antidopingového výboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dejte do EU více peněz, natahuje k nám ruku Juncker. A toto se stalo, nečekané
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker přichází hned zkraje nového roku s nepříjemnou výzvou. Členské státy by podle něj měly přispívat více do společného rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Ten, kdo tu prohrává, je stále jen a pouze občan České republiky
Opoziční strany se po středečním jednání Sněmovny obuly do hnutí ANO, že nezvládlo schůzi, na které se mělo hlasovat o důvěře Babišově vládě. ODS mluví o politické porážce vítěze voleb, ČSSD o velké ostudě... Kdo by to byl býval čekal, že.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Archeologové prozkoumají místo přeložky silnice z Robous do Valdic
Radní Královéhradeckého kraje schválili dohodu o provedení archeologického výzkumu v místě, kde bude v budoucnu stát přeložka silnice II/286 z Robous do Valdic. Silničáři tak budou dopředu vědět, s jakými časovými prodlevami mohou počítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Asociace nemocnic: Na platy bude chybět letos půl miliardy korun
Na slibované zvýšení platů zdravotníků bude podle Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN), která sdružuje hlavně menší nemocnice, chybět přes půl miliardy korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl ředitel asociace Stanislav Fiala. Na problém v pondělí upozornily zdravotnické odbory po schůzce s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
U tohohle nechci asistovat. Smrt. Hejtmanka promluvila o skutečné situaci v ČSSD
Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská se ve svém komentáři vyjádřila k tomu, komu slouží mrtvé ticho v ČSSD, jak to nazvala. Poukazuje také na volební propadák, kdy se strana z 33 % propadla na sedm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ERÚ: Schválení zásad cenové regulace pro roky 2019–2020
Rada Energetického regulačního úřadu (dále jen Rada ERÚ) ve smyslu § 17b odst. 10 písm. a) zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů, schválila návrh zásad cenové regulace pro roky 2019–2020 pro odvětví elektroenergetiky, plynárenství a pro činnosti operátora trhu v elektroenergetice a plynárenství spočívající v prodloužení zásad cenové regulace pro období 2016–2018 pro odvětví elektroenergetiky, plynárenství a pro činnosti operátora trhu v elektroenergetice a plynárenství o dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zákeřný útok na voliče Miloše Zemana! Internetem i poštovními schránkami se šíří lživý návod k volbám
Přinášíme důrazné varování všem občanům. Po sociálních sítích a nejspíš i v tištěné podobě někteří lidé šíří lživou zprávu, že voliči Miloše Zemana mohou jít volit až ve druhém kolem, protože stávající prezident prý „automaticky postupuje do finálového kola“. Na šíření falešné zprávy nás upozornilo několik čtenářů. Je to samozřejmě nesmysl, žádný automatický postup neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Mají prosincoví a lednoví tatínkové nárok na otcovskou?
Od 1. února si novopečení tátové budou moci poprvé požádat o novou dávku nemocenského pojištění – otcovskou. Tato sedmidenní dávka jim umožní zůstat doma spolu s maminkou a jejich miminkem. Ovšem pozor, pokud je dnem narození dítěte 21. nebo 22. prosinec 2017, platí, že dávku musí začít čerpat hned ve čtvrtek 1. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Kauza Čapí hnízdo je sofistikovaná spekulace
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Obchodní zájmy podivných kreatur za štvanicí na Zemana... Marie Benešová otevřeně promluvila
„Celá naše rodina bude volit Miloše Zemana, ani ve snu by mě nenapadlo ohlížet se po někom jiném,“ říká v interview pro ParlamentníListy.cz bývalá ministryně spravedlnosti a exčlenka ČSSD Marie Benešová. Vyjádřila se též k sociální demokracii, situace ve straně je prý tragická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Tržby v maloobchodě raketově rostou
Komentář k vývoji maloobchodních tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): V krajských nemocnicích přibude 39 nových lékařů
V únoru uplyne již sedm let od doby, kdy Královéhradecký kraj zřídil svůj zdravotnický nadační fond. Jeho účelem je podporovat aktivity zaměřené na rozvoj zdravotnictví v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš podpoří v prezidentské volbě Zemana. Rozděluje společnost, ale nekrade, řekl premiér
Babiš upřesnil, že jde pouze o jeho vlastní názor, nikoliv postoj hnutí ANO. Své voliče ovlivňovat nehodlá.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna zvolila Patrika Nachera předsedou podvýboru pro ochranu spotřebitele
Poprvé od roku 2010 ustavil Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR podvýbor pro ochranu spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Informace o krátkodobých výlukách tramvají v lednu 2018
Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze (24 hodin denně 7 dní v týdnu) nezbytná. Menší množství krátkodobých výluk je organizováno také pro tzv. cizí investory, nebo pro sportovní a společenské akce. Náklady na údržby tratí jsou různé a nejvíce je ovlivňuje cena materiálu. Některé stojí pouze režijní náklady (personální náklady, režie strojů a zařízení), jiné znamenají kromě nákladů režijních nejčastěji výměnu zařízení v ceně několika set tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ať se vláda omluví za Miloše Zemana, vybídl publicista
Úterní projev prezidenta Zemana na Pražském hradě, kterým zahájil rok oslav stého výročí existence naší republiky. Používal v něm vulgární výrazy a kdekoho urazil. Politolog Jiří Pehe, ani někdejší disident a novinář Jan Urban k tomu nemohli mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR upravily koryto potoka v Orlickém Podhůří
Koryto levostranného přítoku Klopotského potoka u rekreační osady Klopoty v Orlickém Podhůří v Pardubickém kraji loni opravily Lesy ČR. Koryto pojme více vody, úprava jeho spádu zastavila erozi. Břehy opevnily kameny, stabilizovalo se dno. Náklady přesáhly tři a půl milionu korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poštovní spořitelna přichází s Poštovními fondy
Po úspěchu Poštovní půjčky a účtu představuje Poštovní spořitelna nově i Poštovní fondy, které klientům nabízejí zajímavou alternativu, jak zhodnotit své úspory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vlastník Čapího hnízda považuje zprávu OLAF za absurdní
Společnost Imoba, která vlastní farmu Čapí hnízdo, považuje zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy za absurdní. Úřad podlehl politickému tlaku, sdělil dnes ČTK mluvčí Imoby Karel Hanzelka, který zastupuje i holding Agrofert, ze kterého se farma v minulosti vyčlenila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří mimoškolní aktivity nadaných žáků
Na zájmové vzdělávání nad rámec školní výuky proto uvolní 15 milionů korun v rámci dotačního programu Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V sobotu odpoledne se začnou zpracovávat výsledky volby prezidenta
12. a 13. ledna se koná první kolo volby prezidenta. Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. Prezidentem je zvolen kandidát, který získá v prvním kole nadpoloviční většinu všech platných hlasů. Pokud k tomu nedojde, koná se za čtrnáct dní druhé kolo volby, v němž se rozhoduje mezi dvěma nejúspěšnějšími kandidáty z kola prvního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ očekává konečné výsledky prezidentských voleb v sobotu večer
Konečné výsledky nadcházejícího prvního kola prezidentských voleb by měly být k dispozici tuto sobotu večer. Očekává to Český statistický úřad (ČSÚ), který bude od okrskových volebních komisí výsledky hlasování shromažďovat a zveřejňovat na volebním webu. Oznámil to dnes ČTK v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
OLAF jasně: Čapí hnízdo? Porušení zákona. Může být důvod pro soud za podvod
Server Aktuálně.cz dnes zveřejnil v redakčním překladu kompletní znění zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování dotace pro farmu Čapí hnízdo. OLAF v závěrech zprávy píše o podezření na porušení českého národního práva i práva Evropské unie. Evropská komise má podle úřadu právo odmítnout poskytnutí finanční podpory pro farmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Uvidíme, co bude Babišova vláda prosazovat a co zůstane jen deklarací
Programové prohlášení vlády a problematika EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jižní Čechy představí ve Vídni „živé“ památky
Jihočeská centrála cestovního ruchu představí na letošním vídeňském veletrhu Ferien-Messe 2018 nejen nové produkty a aktuální nabídku pro návštěvníky, ale současně i zcela nový přeshraniční projekt „Památky žijí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Na západ od nás premiéři při nepravostech končí, u nás začínají
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
V prosinci spotřebitelské ceny vzrostly oproti listopadu o 0,1 %, což je plně v souladu s očekáváním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To je mazák, ten Zeman! Prezident vytřel zrak i těm, co ho nemusí. Zde je celá pravda. No a dnes...
Prezident Miloš Zeman včera poprvé připustil, že sice dá druhý pokus sestavit vládu Andreji Babišovi (ANO), ale bude po něm chtít 101 podpisů poslanců. Babiše tím překvapil, neřekl to totiž při svém hlavním projevu ve Sněmovně, ale až při odchodu. A učinil tak den před tím, než má Babiš sdělit, koho podpoří v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tajná schůzka s Babišem? Zeman dostal výbušný dotaz, zúčtoval také s Rychetským
Prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru MF Dnes přiznal, že je před nadcházejícím volebním víkendem nervózní. „Kdo by nebyl?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fuj, ulevil si Kalousek. Pozvání exdetektiva Komárka na výbor jej vytočilo skutečně doběla
Mandátový a imunitní výbor přerušil své večerní jednání. Podle slov šéfa poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka se hnutí ANO radí o tom, zda bude trvat na pozvání bývalého detektiva Jiřího Komárka na další jednání výboru. „ANO se snaží najít osobu, která by mediálně podpořila verzi Babiše a Faltýnka,“ je přesvědčen Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komárek mluvil o vztahu vyšetřovatele Čapího hnízda s mafií. Proto jej poslankyně Malá chce vyslechnout
Bývalý detektiv Jiří Komárek, kterého si dnes pozval na své úterní jednání mandátový a imunitní výbor, mluvil podle poslankyně ANO Taťány Malé o vztahu policejního vyšetřovatele Čapího hnízda s mafií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vyslýchat Komárka je naprostá blbost. Němcové ve vysílání ČT povolily nervy
Klíčový den pro novou vládu premiéra Babiše se odsouvá. Poslanci se rozhodli, že schůzi přeruší až do příštího úterý kvůli jednání mandátového a imunitního výboru. Ten by měl mít do té doby jasno v žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Pokud se ale do příštího týdne nic nezmění, vláda Andreje Babiše nejspíš důvěru nedostane. „Vývoj možná bude nakonec dobrý, splnilo se to, co mnozí politici požadovali,“ míní předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Vyslechnutí Komárka je však blbost a obstrukce,“ doplnila ho v pořadu Události, komentáře předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): O hlasování o důvěře v této chvíli zřejmě vůbec nejde
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Pošlete na policejní prezidium Dr. Chocholouška
Na policejním prezidiu si buď sedí na uších nebo se už dočista zbláznili. Jak jinak si vysvětlit, že policie bude do svých řad přijímat i uchazeče – nematuranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ringo Čech: Praha a Miloš? Je to jinak! Báru Štěpánovou znám. Ona je takový typ... Znám příměr s prostitutkami
ROZHOVOR „Češi volí Miloše a ne suchara Drahoše!“ říká ve svém sloganu hudebník, malíř a politik František Ringo Čech. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil k tomu, co na adresu Miloše Zemana, a hlavně jeho voličů řekli Tomáš Halík a Alexandr Mitrofanov. Sdělil také, jak vidí šance Miloše Zemana v prezidentských volbách. „Já věřím, že Miloš vyhraje v prvním kole. Podle mne tam soupeře nemá,“ říká František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dezinformátor Komárek opět v akci?
Mandátový a imunitní výbor sněmovny se má zabývat vydáním poslanců A. Babiše a J. Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Hala může sloužit judistům nebo úpolovým sportům
Kraj převede starou českotřebovskou halu do majetku města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Paní Mašínová, to by už stačilo!
Mohu ještě pochopit, že paní Zdena Mašínová nemá ráda prezidenta Zemana, co ale nechápu, proč jej uráží způsobem, ke kterému nemá nejmenší důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Chovanec získal nominace na funkci předsedy ČSSD
Statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec dostal už od několika okresních organizací nominaci na funkci předsedy strany. Zatím naposledy ji získal dnes večer od okresní organizace Tachov, v úterý mu vyjádřila podporu na předsedu sociální demokracie jeho domovská organizace Plzeň-město. O podporu nikde nežádal, je to spíš spontánní návrh okresních organizací, řekl dnes Chovanec ČTK. Zatím se nerozhodl, zda se bude o funkci předsedy strany ucházet, uvedl ale, že o tom stále víc přemýšlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: O titul Historické město roku usilují Jevíčko a Vysoké Mýto
Titul Historické město roku je již tradičně od roku 1994 udělován vítězi Ceny za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ). Za Pardubický kraj se přihlásila města Jevíčko a Vysoké Mýto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hulvát, egomaniak, populista. Tak hodnotí vybraný německý tisk Miloše Zemana
Jako hulváta, egomaniaka, populistu a zároveň kandidáta s největšími šancemi na úspěch v českých prezidentských volbách hodnotí německý tisk podle ČTK Miloše Zemana. Pokud by znovu uspěl, bude dále rozdělovat Evropu, míní některá německá média. Všímají si také jeho blízkosti k Číně a Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Schwarzenberg za pravdu se bijící
Pane Čestný předsedo TOP 09, Karle Schwarzenbergu, „Nebojme se a říkejme pravdu. Je to nesmírně osvobozující, vzhledem k nadcházejícím svátkům Vás ujišťuji, že Vám to přinese také velkou radost. Zůstanete-li v pravdě a nebojíte se, budete mít opravdu veselé Vánoce a šťastný nový rok. To vám ze srdce přeji!“ Slova jako z kazatelny, která hodně připomínají Masarykova slova: „Nebát se a nekrást“, i když tato slova se u nás, hlavně za posledních 27 let, změnilo na „Nebát se krást“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Milošovu starou maminku naháněli novináři v nemocnici, od té doby je nemá rád. Autor 173 knih Bauer zná Zemana dlouho a vypráví o něm. To jsou příběhy!
ROZHOVOR Bývalý novinář, a se 173 vydanými knihami nejproduktivnější český spisovatel Jan Bauer, vzpomíná na politické začátky dnešního prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výbušné jednání sněmovního výboru, ze kterého Němcová odešla s prásknutím dveřmi. Zde je další prohlášení
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny, který rozhoduje o vydání dvojice trestně stíhaných poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka je prý názorově rozdělen. ParlamentníListy.cz získaly informaci od jednoho z poslanců hnutí ANO, který se během úterního jednání výboru nepohodl s další jeho členkou a poslankyní ODS Miroslavou Němcovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Maloobchodní tržby se v listopadu meziročně zvýšily
Hospodaření vládních institucí dosáhlo ve 3. čtvrtletí přebytku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pobucký (ČSSD): Cílem je omezit byznys s chudobou
Statutární město Frýdek-Místek vyhlásilo lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): ANO musí Babiše hodit přes palubu
Komentář na facebookovém profilu k jednání o důvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Volím Zemana. Nekrade a nebojí se Bruselu
Premiér Andrej Babiš bude volit prezidentem Miloše Zemana. Považuje ho za silnou osobnost, která bojuje za české národní zájmy. Babiš uvedl, že nejde o doporučení hnutí ANO, ale osobní názor. „Lidé mají svoji hlavu, nepotřebují radu nějakého Babiše. Já budu volit pana prezidenta,“ uvedl Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbor připravil žádost o zbavení někdejšího detektiva Komárka mlčenlivosti
Sněmovní mandátový a imunitní výbor už připravil žádost o zbavení mlčenlivosti bývalého detektiva někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka. ČTK to dnes řekl předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pane Faltýnku, pane Babiši, náš čtenář se ptal vašeho poslance na OLAF. Nepříjemné
Hnutí ANO je jednotné. Ale názory se v některých ohledech různí. Co se OLAFu týká, i čtenáře ParlamentníchListů.cz zajímá, jak se celá situace vyvine. Jeden z takových dotazů směřoval rovněž na zástupce ANO v dolní komoře Parlamentu, na poslance Jana Řehounka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Topolánek: Demokracie není samozřejmost
Komentář na facebookovém profilu k výstavě Fenomén Masaryk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní horečka pokračuje
Jak ukazují listopadové údaje z maloobchodu, chuť spotřebitelů nakupovat nezná mezí. Tržby v obchodech se tentokrát meziročně zvýšily o téměř 8 %, oproti říjnu o více než tři procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Janeček pro PL: Zeman na 66,6 % vyhraje. Znám cestu k obrovskému skoku kupředu
ROZHOVOR Kdyby voliči měli více hlasů než jeden, Miloš Zeman by na Pražském hradě skončil, je přesvědčen miliardář a vizionář Karel Janeček. A odkazuje na svoji občanskou hru Prezident 21, ve které už dalo hlasy svým kandidátům přes tři sta tisíc lidí a ve které s přehledem vítězí Jiří Drahoš. Ale výsledek skutečné volby vidí jinak. „Pan Zeman s velkou pravděpodobností vyhraje, podle mne má pravděpodobnost na výhru cca 66,6%. Ale kdyby měl každý volič více hlasů, tak i ve skutečné volbě je prakticky jisté, že by pan Zeman nevyhrál,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vede asociaci zbrojařů, nevylučuje odchod z EU. Ptejte se kandidáta Jiřího Hynka
Jiří Hynek bude na otázky čtenářů Aktuálně.cz odpovídat ve čtvrtek od 15 hodin.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): ANO a SPD svolávají mimořádný imunitní výbor. Chtějí dále obstruovat vydání poslanců Babiše a Faltýnka
Poslanci ANO a SPD požádali o mimořádné svolání Mandátového a imunitního výboru PS PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Topolánek: Zemanův projev byl dobrý
Komentář na facebookovém profilu k projevu Miloše Zemana v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetikům servírují kávu a občerstvení lidé s postižením
Zaměstnanci, obchodní partneři a další návštěvníci pražské centrály ČEZ si od Nového roku mohou vychutnat kvalitní kávu v Duhové kavárně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Chceme rekonstruovat silnice asi za 250 milionů korun
Kraj pokračuje s hledáním zhotovitelů rekonstrukcí krajských silnic. Na jedné z vozovek se objeví barevný asfalt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Proč jste se nechali zvolit za poslance?
Kde jsou předvolební sliby politiků? Ti opoziční, ignorují výsledky voleb. Je to snad proto, aby nemuseli ve sněmovně pracovat a jenom si povídali? Prioritním programem opozičních stran je antibabiš a vulgární napadání přímo zvoleného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zaorálek přímo při projevu vytrhl stránku z vládního prohlášení. Vás v Bruselu nebudou brát vážně, věštil Babišovi
Sněmovna přerušila jednání o vyslovení důvěry vládě republiky. Ale i předtím se děly velmi zajímavé věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Srozumitelnosti postojů ANO nepřidává ani sám Andrej Babiš
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Vládní městečko není dobrý nápad
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Jsem rád, že se hnutí ANO inspirovalo. Ono se v médiích inspiruje rádo
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Představa, že budeme stát řídit jako firmu, je lichá a nebezpečná
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Taktika je poměrně zřetelná a čitelná
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Ve skutečnosti hodlá tato vláda byrokracii spíše navyšovat
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Pane premiére, jsem zděšen, čím svůj příběh začínáte psát
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dnes jsme zjistili, že Andrej Babiš sestavil levicovou vládu
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Topolánek: Česká republika potřebuje silného prezidenta
Vrátím vám i České republice naději!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Většina národa chce czexit. Jediný, kdo jej prosazuje, je Petr Hannig
Pro většinu obyvatel naší země je to velké a nosné téma a mají jedinečnou možnost zvolit za prezidenta jediného kandidáta, který vystoupení z EU prosazuje. A prosazuje toho pro zájmy naší země mnohem více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Franěk (ANO): Mezigenerační solidarita je jednou z našich priorit
Na Family a Senior Pointech bude živo i v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v Evropě pokračuje v silném růstu
Průmysl v eurozóně v posledním kvartále uplynulého roku pokračoval v silném růstu - meziměsíčně vzrostl o 1 % a udržel si tak meziroční dynamiku nad 3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Blansko má nové cétéčko
Pacientům blanenské nemocnice slouží nový CT přístroj
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Podívejte se hoši, co mi ta svině Putin udělala.“ Analytik sleduje poslední výkřiky kolem volby prezidenta. Aktivista Janda, radní Zelenka...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller si vzal jako téma svého posledního komentáře k prezidentským volbám internetové výkřiky, které se dostaly na veřejnost prostřednictvím sociálních sítí. Všímá si předně Jakuba Jandy ze spolku Evropské hodnoty a pak také vulgárního útoku na Miloše Zemana ze strany radního Prahy 7 Pavla Zelenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Kameník: Uražená ješitnost
Jednání o vyslovení či nevyslovení nedůvěry vládě bylo ukázkou, jak mohou někteří dlouholetí matadoři sněmovny postupně zdegenerovat ve svém myšlení a odtrženosti od reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vraťte stranu lidem!
Sociální demokracie utrpěla v říjnových volbách kolosální porážku. A jak běží čas, tak se ti hlavní aktéři této porážky, tedy členové politického grémia (předseda a místopředsedové) tváří, jakoby se mnoho nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Pacienti o volbu prezidenta nepřijdou
Pacienti hospitalizovaní v českobudějovické nemocnici o svou volbu prezidenta nepřijdou. Stejně jako o každých volbách se v nemocnici zastaví s přenosnou volební schránkou členové okrskové volební komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Češi byli raubíři Evropy, loupeživé duše a něco v nás zůstalo. Další pohled do naší „osmičkové“ historie s publicistou Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Druhý český král z rodu Přemyslovců. Tím se stal kníže Vladislav II. výměnou za pomoc římskoněmeckému císaři Fridrichu Barbarossovi s dobýváním hospodářsky vyspělé severní Itálie. Mezi krále byl povznesen v Řezně 11. ledna 1158. Historický publicista Zdeněk Čech také rozebírá, kdy přestali mít Češi v Evropě pověst odvážných a protřelých válečníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO zmodernizovala osvětlení v ArcelorMittal
Systém inteligentního osvětlení uspoří ročně 3050 tun CO2 a více než 80 procent nákladů na elektrickou energii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Šéf bojovníků za svobodu rázně promluví k prezidentským volbám
Plukovník Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu byl hostem prvního vydání pořadu Horké téma v novém roce. S Vodičkou jsme hovořili především o prezidentských volbách a útocích, které stále častěji směřují na adresu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SPÚ reaguje na rostoucí zájem restituentů o náhradní pozemky
Státní pozemkový úřad (SPÚ) vyhlašuje první letošní veřejnou nabídku pozemků pro restituenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Říčař (ANO): Dostavba Starochodovské školy může začít co nejdříve
Rada MČ Praha 11 se usnesla na záměru požádat hlavní město Prahu o půjčku na financování dostavby ZŠ Chodov. Projekt počítá s novými místy až pro 150 dětí, jeho realizace by mohla začít v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zdanění náhrad církvím není z právního hlediska možné, varoval kardinál Duka
Zdanění finančních náhrad církvím za nevydaný majetek v restitucích není z právního hlediska možné. Novinářům to dnes řekl kardinál Dominik Duka. Poukázal na smlouvy mezi státem a církvemi související s restitučním zákonem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Topolánek si prý telefonoval s prezidentem Zemanem. A zrodil se nový bonmot
První kolo přímé volby prezidenta prakticky buší na dveře. Do otevření volebních místností nezbývá ani dvacet čtyři hodin. Je si toho vědom i prezidentský kandidát Mirek Topolánek, který vyrukoval se speciálním telefonickým rozhovorem. Popovídal si s „prezidentem Zemanem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FAEI: Auta, která se řídí sama, sníží počet nehod
Víceméně samořiditelná auta do dvaceti let ovládnou i naše silnice. Zároveň přispějí k rapidnímu snížení počtu smrtelných nehod. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to říká analytik České asociace pojišťoven (ČAP) Petr Jedlička, který s Janem Matouškem a Lukášem Houskou z ČAP k autonomním vozům vytvořili studii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zeman, nekampaň a nedůvěra
Seriál tří velkých vystoupení před prezidentskou volbou nabízí Miloši Zemanovi vystupňovat to, co samozřejmě není prezidentskou kampaní. I jeho kalendář tak ukazuje, že je skvělý stratég.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VMware na prvním místě mezi dodavateli softwaru pro správu podnikové mobility
VMware posiluje pozici lídra díky špičkovému řešení pro správu koncových bodů, implementacím u nejnáročnějších zákazníků a řešení a partnerství zaměřeným na IoT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Společnost ČEZ změnila plány. Kvůli prezidentským volbám
Společnost ČEZ Distribuce ze skupiny ČEZ zrušila v termínu obou plánovaných kol volby prezidenta plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na zákaznickém centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Nová vláda musí stát mimo podezření ze zneužití moci a střetu zájmů
Sociální demokracie chce zcela nová jednání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Češi začali nakupovat na Vánoce již s předstihem v listopadu
Komentář k maloobchodním tržbám – listopad 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pražské hlavy, Zeman přivezl z Číny a Ruska zakázky. Jako teď Macron. Jako Mercedes. Jako všichni na Západě. Vůbec se s vámi není potřeba bavit
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Že Miloš Zeman jezdí do Ruska, aby odtamtud vozil zakázky? „Třeba je opravdu nějak ideologicky posvátnější vyvážet nějaké polotovary, které v Německu zkompletují a pak je do té Číny nebo Ruska prodají sami,“ komentuje kritiku prezidentových zahraničněpolitických aktivit editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která rovněž připojuje informace o značném oteplování obchodních vztahů mezi západem Evropy a právě Ruskem a Čínou. A koho bude Spencerová volit v prezidentských volbách? „Tak to tedy fakt nevím. Ale se Zemanem by namísto nudy zavládla ‚sranda‘, přinejmenším při pohledu na to, jak se ‚Praha‘ zase na pár let ponoří do hysterického a čím dál vulgárnějšího ‚boje proti Hradu‘. Kradení standarty a vyvěšování trenýrek už by se muselo trumfnout něčím větším!“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Velmi mě zklamalo vyjádření ohledně magnetických rezonancí a přístrojové komise
Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny 10. ledna 2018 k žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle Babišovi odpůrci vůbec neuslyší rádi. Miloš Zeman vyjasnil, jak to myslel s požadovanými 101 hlasy poslanců pro druhý pokus o sestavení vlády
Jedna z významných událostí tohoto roku, a to volba prezidenta České republiky, je za dveřmi. Několik hodin před otevřením volebních místností současný prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem v pravidelném pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nebudeme vyměňovat podporu vládě za nějaké kroky v kauze Čapí hnízdo, řekl v ČT jasně komunista Grospič
Stanislav Grospič (KSČM), předseda mandátového a imunitního výboru, byl dnes hostem Interview ČT24, kde diskutoval s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou především o hlasování o důvěře vládě a jednání mandátového a imunitního výboru ohledně kauzy „Čapí hnízdo“. Pokud se neobjeví nové skutečnosti, bude jeho hlasování konzistentní jako v minulé sněmovně, kde hlasoval pro vydání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Regionální rada ROP Střední Čechy požaduje vrácení dotace na Čapí hnízdo do státního rozpočtu
Dnes se uskutečnilo zasedání většiny členů Výboru Regionální rady ROP Střední Čechy, aby probrali společný postup při projednávání případného vyjmutí projektu Čapí hnízdo z evropského financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nejčastějším terčem prezidentských kandidátů byl Zeman. Nejvíce útočil Topolánek, ukazuje analýza
Společnost NEWTON Media, která analýzu udělala data sbírala dva měsíce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Negativní faktory v hodnocení škol se vyskytují na nízké úrovni
Hlavní město si nechalo analyzovat klima na školách, výsledky zveřejní do konce ledna. Nejdřív s nimi seznámí ředitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Do Evropské komise byly odeslány žádosti o čerpání v hodnotě přes 65 miliard Kč
Na jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) diskutovali ministři s premiérem Andrejem Babišem o pokroku v čerpání evropských dotací, přípravě příštího programového období i o revizi Dohody o partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hannig se v rádiu rozjel: Jsem pro trest smrti! Lisabonská smlouva? A co nacistický protektorát?
Ve čtvrtek uzavřel moderátor Jan Pokorný sérii rozhovorů s prezidentskými kandidáty. Jako posledního si vzal do prádla Petra Hanniga. Ten prozradil, že by dal milost již odsouzenému antisemitovi Adamu B. Bartošovi. Kromě toho se jasně přihlásil k zavedení trestu smrti pro teroristy. Pořádně vynadal Mirku Topolánkovi. To, že Topolánek podepsal Lisabonskou smlouvu, srovnal se vznikem nacistického Protektorátu Čechy a Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Nemůžeme podpořit menšinovou vládu, která hájí zájmy méně než třetiny voličů
Hnutí ANO je vítězem loňských sněmovních voleb, to mu nikdo nebere. Ve volbách ANO získalo necelých 30 procent, tedy ani ne jednu třetinu odevzdaných hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babišova bomba, která všechny naštvala: Tušíme, co přijde, až ve věci Čapí hnízdo promluví pozvaný detektiv
Příští týden bude klíčový proto, zda budou vydáni k policejnímu vyšetřování šéf hnutí ANO Andrej Babiš a jeho pravá ruka Jaroslav Faltýnek kvůli dotační kauze Čapí hnízdo. Na mandátovém a imunitním výboru se odehraje velmi neobyčejná věc. Před poslanci vystoupí bývalý šéf někdejší ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiří Komárek. Teprve po jeho vystoupení se na plné obrátky rozjede mašinerie, na jejímž konci bude buďto zbavení, nebo nezbavení poslanecké imunity Babiše a Faltýnka. Vystoupení Jiřího Komárka bude pro tento děj velmi klíčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vést ČSSD chce i poslanec a primátor Staněk. Můžeme navázat na Sobotku a jednat o vládě, myslí si
Členy chce oslovit mimo jiné tím, že není spojený s žádným z proudů v sociální demokracii, takže je schopný nabídnout nadhled a tyto skupiny spojit.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Úspěšný podnikatel a poslanec od Babiše: Halíka považuji za morální autoritu, ale jeho hodnocení Zemana je dost tvrdé. A Mitrofanov...
ROZHOVOR „Myslím si, že když se stane u nás prezidentem schopný a inteligentní člověk s velkým rozhledem, je pro něj spíše výhodou, že nemá žádné osobní politické vazby z minulosti,“ konstatuje Pavel Juříček, majitel prosperující firmy Brano Group a.s. s 2500 zaměstnanci, který je zároveň viceprezidentem Svazu podnikatelů v automobilovém průmyslu. „U nás v republice máme řadu velmi schopných lidí, kteří zatím nepůsobí v politice. Kdybychom měli dávat pořád přednost jen těm starým harcovníkům, kteří tu působí v politice 25 i více let, tak se budeme točit dokola a nikam dál se neposuneme,“ dodává ještě úspěšný podnikatel, který se stal v parlamentních volbách poslancem za hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ilja Racek mladší: Prokazovat se lékařským vysvědčením? Šílenější než soutěž v inteligenci manželek prezidentských kandidátů
ROZHOVOR „Političtí komentátoři by měli vážit svá slova, než použijí výraz jako ‚diktátor‘, prezident přece má u nás pravomoci vymezené Ústavou a ty nejsou takové, aby mohl společnosti diktovat své představy,“ glosuje hodnocení prezidentské kampaně od některých médií někdejší náměstek ministra kultury a současný ředitel opavského divadla Ilja Racek mladší. Podle jeho dalších názorů by nemusel být novým českým prezidentem zkušený politik, protože ani po sametové revoluci nám většinou nevládli osobnosti s bohatou sněmovní praxí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist